KSB a DVTR
Vlajky na území Slovenska a ich význam

z pohľadu osídlenia je Slovensko vyslovene osídlené vidieckou krajinou

ak sa zadívaš na deje minulé v našich kútoch cez optiku, napr. banskej ťažby, mierne poopravíš tento obraz.... (aj preto sa prvá moderná vedecká konferencia konala práve na Slovensku, v Sklených Tepliciach..)


[quote="pid:4496, uid:127"]z pohľadu osídlenia je Slovensko vyslovene osídlené vidieckou krajinou[/quote] ak sa zadívaš na deje minulé v našich kútoch cez optiku, napr. banskej ťažby, mierne poopravíš tento obraz.... (aj preto sa prvá moderná vedecká konferencia konala práve na Slovensku, v Sklených Tepliciach..)

ak sa zadívaš na deje minulé v našich kútoch cez optiku, napr. banskej ťažby, mierne poopravíš tento obraz....


Presne tak. Boli sme svetová špička v baníckych technológiách.
História baníctva do 17.storočia


[quote="pid:4503, uid:139"]ak sa zadívaš na deje minulé v našich kútoch cez optiku, napr. banskej ťažby, mierne poopravíš tento obraz....[/quote] Presne tak. Boli sme svetová špička v baníckych technológiách. [História baníctva do 17.storočia](http://www.banskastiavnica.sk/o-meste/historia-a-banictvo-2/banictvo/historia-banictva-do-17-storocia-.html)

Boli sme svetová špička

a stále ňou za priaznivých okolnosti môžeme byť (žiaľ, zatiaľ nesmieme..) nie je to zďaleka len voda, čo tu máme... ak sa v tom niekto začne rýpať (aj doslovne) tak možno zistí, že sme vlastne jedna superbohatá krajina..


[quote="pid:4513, uid:138"]Boli sme svetová špička[/quote] a stále ňou za priaznivých okolnosti môžeme byť (žiaľ, zatiaľ nesmieme..) nie je to zďaleka len voda, čo tu máme... ak sa v tom niekto začne rýpať (aj doslovne) tak možno zistí, že sme vlastne jedna superbohatá krajina..

Алексей Золотарёв


V jeho videu je kromě jiného jedna zajímavá informace, a sice, že jedna carevna (říká i její jméno, ale nechce se mi to hledat, viděl jsem toto video dávněji) nechala odvézt z klášterů 95% starých pravděpodobně védických knih a ty nechala spálit. Tím se vysvětluje to, proč se nezachovaly skoro žádné písemné zdroje starých Slovanů.
Toto ale není to, na co jsem chtěl upozornit. V jiném videu na jeho FB o předkolumbovských cestách do Ameriky bylo zmíněno, že Templáři před svojí záhubou (o tom, že se na ně chystají se dozvěděli s předstihem) odvezli 9 plně naložených vozů. No a protože se nikdy nenašel jejich archiv, bylo z několika zdrojů potvrzeno, že jejich archiv byl odvezen do tehdejšího Ruska. Nemusí to být až tak přitaženo za vlasy, jelikož se na ruském erbu nacházel i Templářský (Maltézský) kříž
No a právě tady přichází v úvahu, jakéže to knihy nechala carevna spálit. Klidně to mohl být i Templářský archiv.


[quote="pid:4482, uid:139"]Алексей Золотарёв[/quote] V jeho videu je kromě jiného jedna zajímavá informace, a sice, že jedna carevna (říká i její jméno, ale nechce se mi to hledat, viděl jsem toto video dávněji) nechala odvézt z klášterů 95% starých pravděpodobně védických knih a ty nechala spálit. Tím se vysvětluje to, proč se nezachovaly skoro žádné písemné zdroje starých Slovanů. Toto ale není to, na co jsem chtěl upozornit. V jiném videu na jeho FB o předkolumbovských cestách do Ameriky bylo zmíněno, že Templáři před svojí záhubou (o tom, že se na ně chystají se dozvěděli s předstihem) odvezli 9 plně naložených vozů. No a protože se nikdy nenašel jejich archiv, bylo z několika zdrojů potvrzeno, že jejich archiv byl odvezen do tehdejšího Ruska. Nemusí to být až tak přitaženo za vlasy, jelikož se na ruském erbu nacházel i Templářský (Maltézský) kříž No a právě tady přichází v úvahu, jakéže to knihy nechala carevna spálit. Klidně to mohl být i Templářský archiv.

ak sa zadívaš na deje minulé v našich kútoch cez optiku, napr. banskej ťažby, mierne poopravíš tento obraz...


Naozaj len mierne. Banská činnosť a s ňou spojená veda tam nebola kvôli mestám, ale kvôli praktickým veciam - vzhľadom na vtedajšie možnosti dopravy bolo logické postaviť školu a výskum blízko bane.


K tej špičke - skutočne sme ňou boli, ale v koho službách, kto ju riadil, kto ju pestoval a najmä, ku koho úžitku bola. Je to rovnaké ako s údajným ľudomilstvom Márie Terézie, ktorú dnes mnohí velebia, že zakladala školy. Nerobila to pre naše modré oči, ale pre dobovú potrebu vzdelanejšej pracovnej sily.


Slovensko je podľa všetkých kritérii štát s vidieckym osídlením.


[quote="pid:4503, uid:139"]ak sa zadívaš na deje minulé v našich kútoch cez optiku, napr. banskej ťažby, mierne poopravíš tento obraz...[/quote] Naozaj len mierne. Banská činnosť a s ňou spojená veda tam nebola kvôli mestám, ale kvôli praktickým veciam - vzhľadom na vtedajšie možnosti dopravy bolo logické postaviť školu a výskum blízko bane. K tej špičke - skutočne sme ňou boli, ale v koho službách, kto ju riadil, kto ju pestoval a najmä, ku koho úžitku bola. Je to rovnaké ako s údajným ľudomilstvom Márie Terézie, ktorú dnes mnohí velebia, že zakladala školy. Nerobila to pre naše modré oči, ale pre dobovú potrebu vzdelanejšej pracovnej sily. Slovensko je podľa všetkých kritérii štát s vidieckym osídlením.
Upravené pred 4 dňami o 20:13

vidieckym osídlením.

Asi jsem to zavedl, kam jsem nepočítal...
Nezpochybňuji charakter osídlení Slovenska.
Nezpochybňuji ani zemědělskou symboliku do vlajky nebo znaku ČSR II.
Pouze poukazuji na to, že je příliš předurčující (ve smyslu predikce) jednoznačnost vazby SR-zemědělství + ČR-průmysl zakotvovat natvrdo do státní symboliky.
Přijde mi lépe předurčovat celkovou vyváženost/soulad.
Vzpomínám jak dopadli Staroslovanští volchvové, když odmítli vzít na vědomí objektivní proces globalizace.


[quote="pid:4579, uid:127"]vidieckym osídlením.[/quote] Asi jsem to zavedl, kam jsem nepočítal... Nezpochybňuji charakter osídlení Slovenska. Nezpochybňuji ani zemědělskou symboliku do vlajky nebo znaku ČSR II. Pouze poukazuji na to, že je příliš předurčující (ve smyslu predikce) jednoznačnost vazby SR-zemědělství + ČR-průmysl zakotvovat natvrdo do státní symboliky. Přijde mi lépe předurčovat celkovou vyváženost/soulad. Vzpomínám jak dopadli Staroslovanští volchvové, když odmítli vzít na vědomí objektivní proces globalizace.

ak sa zadívaš na deje minulé v našich kútoch cez optiku


a nielen o ťažbe, množstvo obcí s názvom Huty, Hute svedčí o tom, že sa tu suroviny tu priamo na mieste priamo spracovávali, mincovňa v Kremnici je jedným z najstarších stále fungujúcich podnikov v strednej Európe, sklárne a keramická výroba... A vyhlásený stavbári po celom RÚ kde by sa nabrali, keď doma v dreveniciach bývali?


[quote="pid:4503, uid:139"]ak sa zadívaš na deje minulé v našich kútoch cez optiku[/quote] a nielen o ťažbe, množstvo obcí s názvom Huty, Hute svedčí o tom, že sa tu suroviny tu priamo na mieste priamo spracovávali, mincovňa v Kremnici je jedným z najstarších stále fungujúcich podnikov v strednej Európe, sklárne a keramická výroba... A vyhlásený stavbári po celom RÚ kde by sa nabrali, keď doma v dreveniciach bývali?

ku koho úžitku bola

to je samozrejme už inak postavená otázka... a plundrovali tento kraj už vlastne vyššie spomenutí Templári (ich stopy možno nájsť aj pod Kriváňom). Počas celej známej doby sa na našom území podľa odhadu odborníkov vyťažilo 250 000 kg zlata a 4 500 000 kg striebra. Len v Kremnici (nebola to dedina) sa vyťažilo cez 208 000 kg striebra. Kým a kam bolo toto bohatstvo vyvezené, vrhá celkom iné svetlo na bohatstvo západu. Ale dnes sa smie vravieť len o koloniálnej ťažbe v Južnej Amerike...


[quote="pid:4579, uid:127"]ku koho úžitku bola[/quote] to je samozrejme už inak postavená otázka... a plundrovali tento kraj už vlastne vyššie spomenutí Templári (ich stopy možno nájsť aj pod Kriváňom). Počas celej známej doby sa na našom území podľa odhadu odborníkov vyťažilo 250 000 kg zlata a 4 500 000 kg striebra. Len v Kremnici (nebola to dedina) sa vyťažilo cez 208 000 kg striebra. Kým a kam bolo toto bohatstvo vyvezené, vrhá celkom iné svetlo na bohatstvo západu. Ale dnes sa smie vravieť len o koloniálnej ťažbe v Južnej Amerike...

ochranný symbol Slovanov

Zde svastika na rublové bankovce, rok 1917:
[quote="pid:4492, uid:77"]ochranný symbol Slovanov[/quote] Zde svastika na rublové bankovce, rok 1917: https://f.aukro.cz/images/sk6941893139/730x548/rusko-rubl-250-rublu-revolucni-bankovka-velka-svastika-53851550.jpeg https://f.aukro.cz/images/sk6943860604/730x548/rusko-rubl-250-rublu-revolucni-bankovka-velka-svastika-55800045.jpeg

na rublové bankovce


pekne tam svieti konkrétne krytie zlatom, žiadne vôlstrítové čachre-machre s kurzom zlata sa asi nediali...


a na vyššej hodnote sa svastika nedá už ani prehliadnuť.


60342fe784159


A že to bol symbol úplne iného určenia naznačujú ďalšie fotografie:


603430ade1a6c
603430c2694bd


preto moja otázka ku konceptuálne zdatným jedincom znie, je možné, aby v priebehu nacistického besnenia zmenil tento symbol svoju pôvodnú ochrannú funkciu a či sa ešte dá jeho pôvodná funkcia obnoviť po odkrytí temného pozadia?


[quote="pid:4603, uid:240"]na rublové bankovce[/quote] pekne tam svieti konkrétne krytie zlatom, žiadne vôlstrítové čachre-machre s kurzom zlata sa asi nediali... a na vyššej hodnote sa svastika nedá už ani prehliadnuť. ![60342fe784159](serve/attachment&path=60342fe784159) A že to bol symbol úplne iného určenia naznačujú ďalšie fotografie: ![603430ade1a6c](serve/attachment&path=603430ade1a6c) ![603430c2694bd](serve/attachment&path=603430c2694bd) preto moja otázka ku konceptuálne zdatným jedincom znie, je možné, aby v priebehu nacistického besnenia zmenil tento symbol svoju pôvodnú ochrannú funkciu a či sa ešte dá jeho pôvodná funkcia obnoviť po odkrytí temného pozadia?
Upravené pred 4 dňami o 23:34

je možné, aby v priebehu nacistického besnenia zmenil tento symbol svoju pôvodnú ochrannú funkciu a či sa ešte dá jeho pôvodná funkcia obnoviť po odkrytí temného pozadia

Zdatný/nezdatný.
Zdatně zrecykluji jeden z mých komentářů z tohoto tématu, počítám, že je v něm odpověď:
Čichám čichám čertovinu, aneb stará známá praktika křesťanské církve na překrývání původní kultury křesťanskými prvky (na Slovanský svátek našroubuju křesťanský konstrukt, na kopci se Slovanským posvátným místem postavím kapličku, kříž pro jistotu na každou vyšší kótu apod). Když nejde původní egregor zničit, tak ho aspoň napojím pod svůj, objemnější.

Takže máme tu techniku překrytí nebo přepojení.
Domnívám se, že křesťané používali překrytí i přepojení.
V případě hákového kříže jde podle mne pouze o překrytí, tedy jednodušší techniku.
Proč:
i. pro pojmenování hitlerovského symbolu jsou převážně používána slova, jako háknkrajc, hákový kříž, německy Hakenkreuz, málokdy slovo svastika
ii. jenom Slovanských (!) svastik jsem napočítal cca 80 tvarů, méně zkušený jedinec by někdy ani nepoznal, že jde o svastiku; navíc slovo svastika je v tomto případě pouze generické jméno symbolu a každá ze Slovanských svastik má jméno své vlastní, mají taky různé barvy
iii. svastiky mají různé funkce (nejen ochrannou), funkce nejsou ani dobré ani špatné, pouze záleží kdo a jak funkci používá/zneužívá
iv. ti, kteří byli vystaveni agresi ve jménu hákového kříže, nepřevzali masově ideologii agresora, nezačali vzývat hákový kříž, na rozdíl od Slovanů/“pohanů” po aplikaci křesťanské techniky přepojení/překrytí


Poznámka 1: Někoho možná překvapí, že lehce cvičené oko lovce svastik dokáže ulovit svastiky i v křesťanských kostelech, těch starších a významnějších. Svastiky se “skrývají” většinou v ornamentech dlažeb a v ornamentálním zdobení nebo malbě stěn.
Poznámka 2: ostatně hle, zde pohřební roucho sv. Ludmily, babičky sv. Václava

Poznámka 3: hlubším zajemcům o problematiku doporučuji starší Hoxův rozsáhlý 2-ou dílný článek, zde 1. část (není úplně o svastikách, ale souvisí - je to taková “mozaika do mozaiky” :-)
“Největší tajemství novověku”
http://leva-net.webnode.cz/products/nejvetsi-tajemstvi-novoveku/
ochutnávka zde


[quote="pid:4605, uid:77"]je možné, aby v priebehu nacistického besnenia zmenil tento symbol svoju pôvodnú ochrannú funkciu a či sa ešte dá jeho pôvodná funkcia obnoviť po odkrytí temného pozadia[/quote] Zdatný/nezdatný. Zdatně zrecykluji jeden z mých komentářů z tohoto tématu, počítám, že je v něm odpověď: [quote="pid:4423, uid:240"]Čichám čichám čertovinu, aneb stará známá praktika křesťanské církve na překrývání původní kultury křesťanskými prvky (na Slovanský svátek našroubuju křesťanský konstrukt, na kopci se Slovanským posvátným místem postavím kapličku, kříž pro jistotu na každou vyšší kótu apod). Když nejde původní egregor zničit, tak ho aspoň napojím pod svůj, objemnější.[/quote] Takže máme tu techniku překrytí nebo přepojení. Domnívám se, že křesťané používali překrytí i přepojení. V případě hákového kříže jde podle mne pouze o překrytí, tedy jednodušší techniku. Proč: i. pro pojmenování hitlerovského symbolu jsou převážně používána slova, jako háknkrajc, hákový kříž, německy Hakenkreuz, málokdy slovo svastika ii. jenom Slovanských (!) svastik jsem napočítal cca 80 tvarů, méně zkušený jedinec by někdy ani nepoznal, že jde o svastiku; navíc slovo svastika je v tomto případě pouze generické jméno symbolu a každá ze Slovanských svastik má jméno své vlastní, mají taky různé barvy iii. svastiky mají různé funkce (nejen ochrannou), funkce nejsou ani dobré ani špatné, pouze záleží kdo a jak funkci používá/zneužívá iv. ti, kteří byli vystaveni agresi ve jménu hákového kříže, nepřevzali masově ideologii agresora, nezačali vzývat hákový kříž, na rozdíl od Slovanů/“pohanů” po aplikaci křesťanské techniky přepojení/překrytí Poznámka 1: Někoho možná překvapí, že lehce cvičené oko lovce svastik dokáže ulovit svastiky i v křesťanských kostelech, těch starších a významnějších. Svastiky se “skrývají” většinou v ornamentech dlažeb a v ornamentálním zdobení nebo malbě stěn. Poznámka 2: ostatně hle, zde pohřební roucho sv. Ludmily, babičky sv. Václava https://www.archeologienadosah.cz/sites/default/files/clanky/latka_z_hrobu.jpg Poznámka 3: hlubším zajemcům o problematiku doporučuji starší Hoxův rozsáhlý 2-ou dílný článek, zde 1. část (není úplně o svastikách, ale souvisí - je to taková “mozaika do mozaiky” :-) “Největší tajemství novověku” http://leva-net.webnode.cz/products/nejvetsi-tajemstvi-novoveku/ ochutnávka zde http://files.leva-net.webnode.cz/200006283-80e5a81df8/gerase-mozaika-color.png
Upravené pred 4 dňami o 00:54

e možné, aby v priebehu nacistického besnenia zmenil tento symbol svoju pôvodnú ochrannú funkciu

Odpověď na tvoji otázku zní: Ano
Svastika představuje spirálovitě se rozvíjející vesmír. Je symbolem světla, lidskosti. Pokud někdo tento symbol světla použije proti jeho významu, tj. ve službách tmy, proti lidem, symbol jej semele.


[quote="pid:4605, uid:77"]e možné, aby v priebehu nacistického besnenia zmenil tento symbol svoju pôvodnú ochrannú funkciu[/quote] Odpověď na tvoji otázku zní: Ano Svastika představuje spirálovitě se rozvíjející vesmír. Je symbolem světla, lidskosti. Pokud někdo tento symbol světla použije proti jeho významu, tj. ve službách tmy, proti lidem, symbol jej semele.

Späť k téme smile


60344e5ed592a


Späť k téme :) ![60344e5ed592a](serve/attachment&path=60344e5ed592a)

Späť k téme

Tak to čumím, to je boží. Počítám, že to je vlastní práce. Tím pádem čumím dvojnásobně.
Tato vlajka vypadá silně “konceptuálně”.
Pokud bychom se měli držet “Teorie vlajek podle VVPj” a chtěli vlajku dále posílit, tak to, co je nyní v prostředku vlajky, by mělo být zmenšeno a umístěno do levého horního rohu (viz vlajka SSSR i ČLR).


Dále:
i. vlajka musí mít výklad symboliky, s ohledem na obsah tohoto tématu tedy chybí pouze výklad těch 3 hvězdiček
ii. jako zastánce ČSR II musím žel politovat, že vlajka je pouze Slovenská ;-)
iii. jak vyřešit (ii) dokážu navrhnout pouze rámcově, k dispozici jsou tyto atributy: bílý dvouocasý lev (vždy zobrazován na červeném pozadí), má zlatou korunu (symbol ne monarchie, ale “zemí Koruny České”), červená husitská pavéza (druh štítu, ovšem varianta se špičkou nahoru, nikoliv dolů, variantně orámovaná zlatou linkou) - problém trochu je, že co by bylo použito, muselo by se narvat opět do levého horního rohu (v rohu má vlajka SSSR 3 objekty, vlajka ČLR 5 objektů), tzv. “absence” symboliky Moravy a Slezka (případně dalších zemí Koruny České by byla řešena státním znakem)


[quote="pid:4618, uid:217"]Späť k téme[/quote] Tak to čumím, to je boží. Počítám, že to je vlastní práce. Tím pádem čumím dvojnásobně. Tato vlajka vypadá silně “konceptuálně”. Pokud bychom se měli držet “Teorie vlajek podle VVPj” a chtěli vlajku dále posílit, tak to, co je nyní v prostředku vlajky, by mělo být zmenšeno a umístěno do levého horního rohu (viz vlajka SSSR i ČLR). Dále: i. vlajka musí mít výklad symboliky, s ohledem na obsah tohoto tématu tedy chybí pouze výklad těch 3 hvězdiček ii. jako zastánce ČSR II musím žel politovat, že vlajka je pouze Slovenská ;-) iii. jak vyřešit (ii) dokážu navrhnout pouze rámcově, k dispozici jsou tyto atributy: bílý dvouocasý lev (vždy zobrazován na červeném pozadí), má zlatou korunu (symbol ne monarchie, ale “zemí Koruny České”), červená husitská pavéza (druh štítu, ovšem varianta se špičkou nahoru, nikoliv dolů, variantně orámovaná zlatou linkou) - problém trochu je, že co by bylo použito, muselo by se narvat opět do levého horního rohu (v rohu má vlajka SSSR 3 objekty, vlajka ČLR 5 objektů), tzv. “absence” symboliky Moravy a Slezka (případně dalších zemí Koruny České by byla řešena státním znakem)

Tak aktualizácia.


60347bc2511f1


Logo je viac zmyslové.
Vychádzal som z loga Tatier, pretože ako niekto už spomenul, netreba symboly zničiť ale ich prekryť, tak ako našu dominatu prekryli v erbe dvojkrížom!
Hory symbolizujú pevnosť, hoRA - blízko k Bohu.
Rieka symbolizuje informácie.


Ďalší zmysel, symbol dvoch postáv ČR a SR, ktoré spájajú ruky, takže spoločne tvoria pohorie, pevný základ z ich spojenia a spoločne tvoria jednotný informačný tok.
Tri vrchy - tri Svätoplukove prúty.


Tak aktualizácia. ![60347bc2511f1](serve/attachment&path=60347bc2511f1) Logo je viac zmyslové. Vychádzal som z loga Tatier, pretože ako niekto už spomenul, netreba symboly zničiť ale ich prekryť, tak ako našu dominatu prekryli v erbe dvojkrížom! Hory symbolizujú pevnosť, hoRA - blízko k Bohu. Rieka symbolizuje informácie. Ďalší zmysel, symbol dvoch postáv ČR a SR, ktoré spájajú ruky, takže spoločne tvoria pohorie, pevný základ z ich spojenia a spoločne tvoria jednotný informačný tok. Tri vrchy - tri Svätoplukove prúty.
Upravené pred 4 dňami o 05:16

Asi jsem to zavedl, kam jsem nepočítal...


Podľa mňa to nevadí, aspoň sme to rozdebatovali do hĺbky.


[quote="pid:4585, uid:240"]Asi jsem to zavedl, kam jsem nepočítal...[/quote] Podľa mňa to nevadí, aspoň sme to rozdebatovali do hĺbky.

Prosim len nie jasatery ani ziadnu symboliku s nimi spojenu pretoze tie sa oddavna prezentuju vo vsetkych rozpravkach ako zaporne postavy

Zdravím, Počtář dole, to pochopil presne. Cvengrosch sa venuje vo svojich prácach symbolike dostatočne široko a podľa môjho názoru aj veľmi zaujímavo a preto je aj dostatočný dôvod na to si to preštudovať a doplniť mozaiku...


[quote="pid:4441, uid:106"]Prosim len nie jasatery ani ziadnu symboliku s nimi spojenu pretoze tie sa oddavna prezentuju vo vsetkych rozpravkach ako zaporne postavy[/quote] Zdravím, Počtář dole, to pochopil presne. Cvengrosch sa venuje vo svojich prácach symbolike dostatočne široko a podľa môjho názoru aj veľmi zaujímavo a preto je aj dostatočný dôvod na to si to preštudovať a doplniť mozaiku...

symbol dvoch postáv ČR a SR

Uf, tak teď jsem ty 2 postavy sám od sebe uviděl, ještě dříve, než jsem si o nich přečetl. TA3 nebo 2 postavy. To je skoro jak ty optické iluze typu “Dvě tváře nebo pohár.”.


V mém předchozím komentáři mi však unikla jedna podstatná věc, kterou jsi nakonec 2x sám ozvučil v komentáři Tvém:

Logo

Momentálně to asi nezargumentuju lépe než tak, že na vlajkách států loga nejsou. To by mohla být konceptuální mina.


Když jsem se na vlajku podíval tímto úhlem pohledu (tj. co ještě jiného mi to připomíná), tak musím říct, že díky výběru “fontu” a díky “dynamice” kresby, tak mě to silně táhne, že je to znak čínského/japonského/korejského písma.
Barvy, správně vybrané s ohledem na odkaz Nitry a Velké Moravy, však tento pocit u mne dále posilují.


Kurnik, je fakt těžké vyrobit “neprůstřelnou” vlajku...


Dodatek:
Ještě jednu konceptuální minu jsem vypočetl: výše píšu “To je skoro jak ty optické iluze...”. A jsou/mají být na vlajkách států iluze?
(Ano, sám jsem nic nevytvořil a kritizuji. Ale kdybych to neudělal já, udělal by to někdo jiný. To nic nemění na tom, že mám pocit, že @Kyborg už něco takového někdy dělal... :-)

Dodatek2 (plynoucí z Dodatku1): vlastně jsem s @Kyborg vytvořil spontánně tandem.
Z toho plyne, že by to možná měl být spíše poly-tandem...

[quote="pid:4621, uid:217"]symbol dvoch postáv ČR a SR[/quote] Uf, tak teď jsem ty 2 postavy sám od sebe uviděl, ještě dříve, než jsem si o nich přečetl. TA3 nebo 2 postavy. To je skoro jak ty optické iluze typu “Dvě tváře nebo pohár.”. V mém předchozím komentáři mi však unikla jedna podstatná věc, kterou jsi nakonec 2x sám ozvučil v komentáři Tvém: [quote="pid:4621, uid:217"]Logo[/quote] Momentálně to asi nezargumentuju lépe než tak, že na vlajkách států loga nejsou. To by mohla být konceptuální mina. Když jsem se na vlajku podíval tímto úhlem pohledu (tj. co ještě jiného mi to připomíná), tak musím říct, že díky výběru “fontu” a díky “dynamice” kresby, tak mě to silně táhne, že je to znak čínského/japonského/korejského písma. Barvy, správně vybrané s ohledem na odkaz Nitry a Velké Moravy, však tento pocit u mne dále posilují. Kurnik, je fakt těžké vyrobit “neprůstřelnou” vlajku... Dodatek: Ještě jednu konceptuální minu jsem vypočetl: výše píšu “To je skoro jak ty optické iluze...”. A jsou/mají být na vlajkách států iluze? (Ano, sám jsem nic nevytvořil a kritizuji. Ale kdybych to neudělal já, udělal by to někdo jiný. To nic nemění na tom, že mám pocit, že @Kyborg už něco takového někdy dělal... :-) Dodatek2 (plynoucí z Dodatku1): vlastně jsem s @Kyborg vytvořil spontánně tandem. Z toho plyne, že by to možná měl být spíše poly-tandem...
Upravené pred 4 dňami o 10:05

Späť k téme

Podle Zolotareva, symbol hvězdy, kromě jiného, znamená Mars. To se matričně projevilo na státním znaku a vlajce SSSR, kdy hvězda, která se na něm objevila předznamenala lety do kosmu.
V tarotu karta "Hvězda" znamená dlouhodobý příznivý rozvoj, obnovu, budoucnost.


[quote="pid:4618, uid:217"]Späť k téme[/quote] Podle Zolotareva, symbol hvězdy, kromě jiného, znamená Mars. To se matričně projevilo na státním znaku a vlajce SSSR, kdy hvězda, která se na něm objevila předznamenala lety do kosmu. V tarotu karta "Hvězda" znamená dlouhodobý příznivý rozvoj, obnovu, budoucnost.

Tak aktualizácia.

Co se týče tvého upraveného návrhu, tři vrchy bych ponechal, mluví o MIM, pak bych tam ponechal hvězdu. Na vlajku to stačí. Koncepce + příznivá budoucnost.


V rozšířeném zobrazení, kromě hvězdy, bych tam dal symbol vody, obvykle se znázorňuje jako obrácená pyramida, a symbol rodiny.


[quote="pid:4621, uid:217"]Tak aktualizácia.[/quote] Co se týče tvého upraveného návrhu, tři vrchy bych ponechal, mluví o MIM, pak bych tam ponechal hvězdu. Na vlajku to stačí. Koncepce + příznivá budoucnost. V rozšířeném zobrazení, kromě hvězdy, bych tam dal symbol vody, obvykle se znázorňuje jako obrácená pyramida, a symbol rodiny.
123
2.48k
58
15
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept