KSB a DVTR
Vlajky na území Slovenska a ich význam

Na Levanete bol publikovaný tento skvelý článok:
http://leva-net.webnode.cz/products/vlajky-na-uzemi-slovenska-a-ich-vyznam/


Po prečítaní mi trklo, že napr. Smer-SD používa pri vlastných tlačovkách červené pozadie.


Čo by podľa vás mimo červeného podkladu mala obsahovať budúca Slovenská vlajka alebo Česko-Slovenská? Alebo prípadne obnovená Veľká Morava?


Mňa zaujalo, že Nitrianske kniežatstvo používalo dva rovno ramenné kríže a v nitrianskom biskupstve sa dochoval dvojkríž, ktorý má horné rameno dlhšie ako spodné a pôsobí tak na mňa viac suverénne, zvrchovane. Aktuálny dvojkríž v štátnom znaku má kontúry pyramídy.


Na Levanete bol publikovaný tento skvelý článok: http://leva-net.webnode.cz/products/vlajky-na-uzemi-slovenska-a-ich-vyznam/ Po prečítaní mi trklo, že napr. Smer-SD používa pri vlastných tlačovkách červené pozadie. Čo by podľa vás mimo červeného podkladu mala obsahovať budúca Slovenská vlajka alebo Česko-Slovenská? Alebo prípadne obnovená Veľká Morava? Mňa zaujalo, že Nitrianske kniežatstvo používalo dva rovno ramenné kríže a v nitrianskom biskupstve sa dochoval dvojkríž, ktorý má horné rameno dlhšie ako spodné a pôsobí tak na mňa viac suverénne, zvrchovane. Aktuálny dvojkríž v štátnom znaku má kontúry pyramídy.
Upravené pred 5 dňami o 23:14

Čo by podľa vás mimo červeného podkladu mala obsahovať budúca Slovenská vlajka alebo Česko-Slovenská? Alebo prípadne obnovená Veľká Morava?


Dobré ráno , ten článok o vlajkách som čítal a je dobrý a poučný takže ďakujem autorovy.
A k vašej otázke:
Podľa mňa žiadna budúca slovenská vlajka nebude , nie je možné aby sme zmenili vlajku ako SR.
To budeme môcť spraviť len ako ČSR , alebo SČR ;-)
No a keď už budeme môcť zmeniť vlajku , tak by sme tú šancu mali dobre využiť a nedávať tam ROZHODNE nič kresťanské a ani nič z uhorskej minulosti. Pokiaľ sa máme vracať do minulosti , nech je tam teda Svarogove kladivo.


ČSR vlajka by mala vyjadrovať to že vieme na čom stojí spoločnosť a zároveň , že Slovensko je viac poľnohospodárske , Česko viac priemyselné a potom že spoločne sa pozeráme do budúcnosti.
Takže symbol poľnohospodárstva , symbol priemyslu a symbol špičkových technológii.


Na záver , vy čo sa vyznáte v symbolizme , alebo KSB viac , čo hovoríte na to keď Pjakin spomínal. že by bolo dobré aby Rusko malo zase červenú vlajku a kokrétne tú čo už poznáme s kosákom a kladivom.
Áno je to síce vlajka ktorá viala nad Reichstagom , ale nie je to vracanie sa do minulosti ?
Nebolo by lepšie začaž akoby odznova ?
S tým súvysí moja otázka čo si myslíte o fialovej vlajke , kedže takú nemá nikto a nedá sa povedať , že by vyjadrovala príslušnosť k akejkoľvek vetve GP.
Prípadne hnedá , šedá , orandžová farba na vlajke , tie tiež nikto nemá pokiaľ viem.


[quote="pid:4402, uid:217"]Čo by podľa vás mimo červeného podkladu mala obsahovať budúca Slovenská vlajka alebo Česko-Slovenská? Alebo prípadne obnovená Veľká Morava?[/quote] Dobré ráno , ten článok o vlajkách som čítal a je dobrý a poučný takže ďakujem autorovy. A k vašej otázke: Podľa mňa žiadna budúca slovenská vlajka nebude , nie je možné aby sme zmenili vlajku ako SR. To budeme môcť spraviť len ako ČSR , alebo SČR ;-) No a keď už budeme môcť zmeniť vlajku , tak by sme tú šancu mali dobre využiť a nedávať tam ROZHODNE nič kresťanské a ani nič z uhorskej minulosti. Pokiaľ sa máme vracať do minulosti , nech je tam teda Svarogove kladivo. ČSR vlajka by mala vyjadrovať to že vieme na čom stojí spoločnosť a zároveň , že Slovensko je viac poľnohospodárske , Česko viac priemyselné a potom že spoločne sa pozeráme do budúcnosti. Takže symbol poľnohospodárstva , symbol priemyslu a symbol špičkových technológii. Na záver , vy čo sa vyznáte v symbolizme , alebo KSB viac , čo hovoríte na to keď Pjakin spomínal. že by bolo dobré aby Rusko malo zase červenú vlajku a kokrétne tú čo už poznáme s kosákom a kladivom. Áno je to síce vlajka ktorá viala nad Reichstagom , ale nie je to vracanie sa do minulosti ? Nebolo by lepšie začaž akoby odznova ? S tým súvysí moja otázka čo si myslíte o fialovej vlajke , kedže takú nemá nikto a nedá sa povedať , že by vyjadrovala príslušnosť k akejkoľvek vetve GP. Prípadne hnedá , šedá , orandžová farba na vlajke , tie tiež nikto nemá pokiaľ viem.
Upravené pred 5 dňami o 10:40

vynikajúci článok o vlajkách. Moj návrh: aktuálna slovenská vlajka vo farbách vlajky Pána Váhu a Tatier - zlatý slovenský štátny znak na červenom pozadí vlajky


vynikajúci článok o vlajkách. Moj návrh: aktuálna slovenská vlajka vo farbách vlajky Pána Váhu a Tatier - zlatý slovenský štátny znak na červenom pozadí vlajky

ten článok o vlajkách

Autorem článku je DMK a bylo by zajímavé vědět, do jaké míry pracoval samostatně a do jaké míry je inspirován VVPj.


Počítám s tím, že vlajky jsou totiž oblíbené téma VVPj a v posledním cca půl roce v O-O věnuje vlajkám docela dost prostoru, dokonce se zmínil o tom, že by o tom mohla (měla) být napsána kniha, akorát že ve FKT na to zatím není prostor a že to může napsat “kdokoliv”.


Cože? Jako že jak to vím?


No protože tadááá, máme tady přece
https://pjakin.webnode.cz/vysledky/?q=vlajky&_siq_page=1&_siq_sort=relevance


(dysklajmer: toto není placená reklama ;-)


[quote="pid:4411, uid:324"]ten článok o vlajkách[/quote] Autorem článku je DMK a bylo by zajímavé vědět, do jaké míry pracoval samostatně a do jaké míry je inspirován VVPj. Počítám s tím, že vlajky jsou totiž oblíbené téma VVPj a v posledním cca půl roce v O-O věnuje vlajkám docela dost prostoru, dokonce se zmínil o tom, že by o tom mohla (měla) být napsána kniha, akorát že ve FKT na to zatím není prostor a že to může napsat “kdokoliv”. Cože? Jako že jak to vím? No protože tadááá, máme tady přece https://pjakin.webnode.cz/vysledky/?q=vlajky&_siq_page=1&_siq_sort=relevance (dysklajmer: toto není placená reklama ;-)

Zdravím všetkých. Tak ako som pridal u Oracla (Dvoj kríž je symbolom záboru Slovenského územia (Trojvršia) zo strany Východorímskej ríše…. Biela, modrá, červená – Euroatlantické krídlo GP. Vodorovné pruhy, so znakom – závislé teritórium… Vo všeobecnosti zástava vyjadruje to, čo daný útvar zmôže, obháji (takpovediac “Proti všem”) alebo mu pridelia…) Preto sa prikláňam názorovo hore ku Martinovi... Keď chceme naviazať na vlastné dejiny, nie na vnútené, bude treba vymyslieť asi niečo iné, hlavne nie dvojkríž.... Naviazať na symboly Slovanov, labuť , lelivu a pod. v slovenských a slovanských erboch miest a obcí je ich dosť...Prípadne čo tak odkaz na veľké Slovensko a Karpaty v tvare jaštera.... Ktorý je v strážnej polohe a ochraňuje územie podunajskej nížiny, v centre ktorej sa nachádza posvätné mesto Nitra... Tykadlá smerujú k Bratislave a Budapešti... Áno, chápem, plná suverenita nehrozí, ale za cieľ by sme to mali mať....


Zdravím všetkých. Tak ako som pridal u Oracla (Dvoj kríž je symbolom záboru Slovenského územia (Trojvršia) zo strany Východorímskej ríše…. Biela, modrá, červená – Euroatlantické krídlo GP. Vodorovné pruhy, so znakom – závislé teritórium… Vo všeobecnosti zástava vyjadruje to, čo daný útvar zmôže, obháji (takpovediac “Proti všem”) alebo mu pridelia…) Preto sa prikláňam názorovo hore ku Martinovi... Keď chceme naviazať na vlastné dejiny, nie na vnútené, bude treba vymyslieť asi niečo iné, hlavne nie dvojkríž.... Naviazať na symboly Slovanov, labuť , lelivu a pod. v slovenských a slovanských erboch miest a obcí je ich dosť...Prípadne čo tak odkaz na veľké Slovensko a Karpaty v tvare jaštera.... Ktorý je v strážnej polohe a ochraňuje územie podunajskej nížiny, v centre ktorej sa nachádza posvätné mesto Nitra... Tykadlá smerujú k Bratislave a Budapešti... Áno, chápem, plná suverenita nehrozí, ale za cieľ by sme to mali mať.... https://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:Carpathians_dem.jpg

Prípadne by mohla obsahovať 3 symboly


zlatý slovenský štátny znak na červenom pozadí vlajky


Tady je potřeba připomenout, že dle “Teorie vlajek podle VVPj” jsou pro konceptuálně silné státy provádějící vlastní globální politiku používány vlajky výhradně jednobarevné nebo málo odlišné od jednobarevných (srp, kladivo, hvězda) (proto VVPj tak vášnivě volá, že by vlajkou Ruska mělá být opět čistě rudá [=červená] vlajka)
Z tohoto pohledu je tedy otázka, která politická reprezentace ČR/SR by si toto lajzla.
Čím víc je stát z tohoto pohledu “slabší”, tím “složitější” a “členitější” vlajku má.
Takže na nejnižším stupni jsou státy, jejichž vlajka je tvořena vodorovnou trikolórou s nějakým znakem/erbem uprostřed (stát je zapečetěn?)
Takové vlajky mají konstrukt státy na úrovni kryptokolonie, s počtem obyvatel pod 10 mil. apod.
Proto se řetězec “červen” vyskytuje v článku DMK o vlajkách na leva-netu 23x :-)


[quote="pid:4411, uid:324"]Prípadne by mohla obsahovať 3 symboly[/quote] [quote="pid:4413, uid:112"]zlatý slovenský štátny znak na červenom pozadí vlajky[/quote] Tady je potřeba připomenout, že dle “Teorie vlajek podle VVPj” jsou pro konceptuálně silné státy provádějící vlastní globální politiku používány vlajky výhradně jednobarevné nebo málo odlišné od jednobarevných (srp, kladivo, hvězda) (proto VVPj tak vášnivě volá, že by vlajkou Ruska mělá být opět čistě rudá [=červená] vlajka) Z tohoto pohledu je tedy otázka, která politická reprezentace ČR/SR by si toto lajzla. Čím víc je stát z tohoto pohledu “slabší”, tím “složitější” a “členitější” vlajku má. Takže na nejnižším stupni jsou státy, jejichž vlajka je tvořena vodorovnou trikolórou s nějakým znakem/erbem **uprostřed** (stát je zapečetěn?) Takové vlajky mají konstrukt státy na úrovni kryptokolonie, s počtem obyvatel pod 10 mil. apod. Proto se řetězec “červen” vyskytuje v článku DMK o vlajkách na leva-netu 23x :-)
Upravené pred 5 dňami o 13:56

fialovej

Momentálně nemohu ozdrojovat, ale fialová je rovněž spojována pokud ne přímo s GP, tak s těmi “kteří chápou více”.
Za mě nebrat.


[quote="pid:4411, uid:324"]fialovej[/quote] Momentálně nemohu ozdrojovat, ale fialová je rovněž spojována pokud ne přímo s GP, tak s těmi “kteří chápou více”. Za mě nebrat.

ROZHODNE nič kresťanské a ani nič z uhorskej minulosti

Slonensko je zbytek původního Slovanského Uhorska (tím nemyslím tzv. Uhorské kráľovstvo), z Uhorska bylo uměle vykonstruováno tzv. Maďarsko.
No a Uhorsko (je zbytek po původní Velké Moravě), takže počítám s tím, že odkazy DMK na Nitrianske kniežatstvo a Velkou Moravu nejsou od věci.


[quote="pid:4411, uid:324"]ROZHODNE nič kresťanské a ani nič z uhorskej minulosti[/quote] Slonensko je zbytek původního Slovanského Uhorska (tím nemyslím tzv. Uhorské kráľovstvo), z Uhorska bylo uměle vykonstruováno tzv. Maďarsko. No a Uhorsko (je zbytek po původní Velké Moravě), takže počítám s tím, že odkazy DMK na Nitrianske kniežatstvo a Velkou Moravu nejsou od věci.
Upravené pred 5 dňami o 11:16

ROZHODNE nič kresťanské

Tady je otázka, k jak hlubokým kořenům do světlejší minulosti bychom se chtěli/mohli/by si elity lajzly se vrátit.
Za mne: pokud vůbec nějaký kříž, tak jedině rovnoramenný, tedy “+”.


Ostatně počítám s tím, že na vlajce


vůbec nemusí jít o dvojitý kříž - nebo snad někdo někdy viděl LEŽATÝ kříž, ještě k tomu dvojitý?:-)
Takže já počítám s tím, že může jít o písmeno v nějakém Slovanském jazyce/písmu. Ponechme stranou v jakém. Zvuk by mohl být “N”, konečně je to vlajka Nitrianského kniežatstva. Takže stačí písmeno pro odlišení od pravděpodobně také rudých vlajek jiných Slovanských držav (država, Rus).


Možná to je teoretická cesta pro návrh ideální vlajky ČSR II.


Dodatek ohledně rovnoramenného ”ležatého dvojkříže” na vlajce Nitrianského kniežatstva:
Čichám čichám čertovinu, aneb stará známá praktika křesťanské církve na překrývání původní kultury křesťanskými prvky (na Slovanský svátek našroubuju křesťanský konstrukt, na kopci se Slovanským posvátným místem postavím kapličku, kříž pro jistotu na každou vyšší kótu apod). Když nejde původní egregor zničit, tak ho aspoň napojím pod svůj, objemnější.
A hle: na vlajce Nitry je najednou dvojitý kříž a na vlajku nemusím ani šáhnout. Pak počkám 2 - 3 generace a zbytek je (h)iz-tóry-ja :-)


[quote="pid:4411, uid:324"]ROZHODNE nič kresťanské[/quote] Tady je otázka, k jak hlubokým kořenům do světlejší minulosti bychom se chtěli/mohli/by si elity lajzly se vrátit. Za mne: pokud vůbec nějaký kříž, tak jedině rovnoramenný, tedy “+”. Ostatně počítám s tím, že na vlajce https://leva-net.webnode.cz/_files/200008175-2cebb2cebc/1000020100000400000001B27DBDF13762702586.png **vůbec nemusí jít o dvojitý kříž** - nebo snad někdo někdy viděl LEŽATÝ kříž, ještě k tomu dvojitý?:-) Takže já počítám s tím, že může jít o písmeno v nějakém Slovanském jazyce/písmu. Ponechme stranou v jakém. Zvuk by mohl být “N”, konečně je to vlajka Nitrianského kniežatstva. Takže stačí písmeno pro odlišení od pravděpodobně také rudých vlajek jiných Slovanských držav (država, Rus). Možná to je teoretická cesta pro návrh ideální vlajky ČSR II. Dodatek ohledně rovnoramenného ”ležatého dvojkříže” na vlajce Nitrianského kniežatstva: Čichám čichám čertovinu, aneb stará známá praktika křesťanské církve na překrývání původní kultury křesťanskými prvky (na Slovanský svátek našroubuju křesťanský konstrukt, na kopci se Slovanským posvátným místem postavím kapličku, kříž pro jistotu na každou vyšší kótu apod). Když nejde původní egregor zničit, tak ho aspoň napojím pod svůj, objemnější. A hle: na vlajce Nitry je najednou dvojitý kříž a na vlajku nemusím ani šáhnout. Pak počkám 2 - 3 generace a zbytek je (h)iz-tóry-ja :-)
Upravené pred 5 dňami o 11:51

Iba jedna poznámka k téme dvojkríža v našom znaku... Jestvujú aj názory, že dvojkríž symbolizuje strom života, rodostrom (viac napr. tu Slovenský dvojkríž ako posvätný Strom života )


Preto som za jeho zachovanie ako znaku, len je potrebné viac ozvučiť jeho skutočný význam.


Iba jedna poznámka k téme dvojkríža v našom znaku... Jestvujú aj názory, že dvojkríž symbolizuje strom života, rodostrom (viac napr. tu [Slovenský dvojkríž ako posvätný Strom života](https://sclabonia.sk/2012/11/3357/) ) Preto som za jeho zachovanie ako znaku, len je potrebné viac ozvučiť jeho skutočný význam.

že Slovensko je viac poľnohospodárske , Česko viac priemyselné

Takto bych nepočítal, je to zbytečně omezující.
Budu teď argumentovat trochu primitivně:
ČR
a co JZD Slušovice, Babišův Agrofert, ...
SR
a co ZŤS Dubnica n/V., VSŽ Košice, ...


[quote="pid:4411, uid:324"]že Slovensko je viac poľnohospodárske , Česko viac priemyselné[/quote] Takto bych nepočítal, je to zbytečně omezující. Budu teď argumentovat trochu primitivně: ČR a co JZD Slušovice, Babišův Agrofert, ... SR a co ZŤS Dubnica n/V., VSŽ Košice, ...

jeho skutočný význam

Obávám se, že i kdyby to byla správná interpretace, tak jsme stejně v situaci, kdy symbol byl zneužit a jeho původní význam překryt. Podobně jako hitlerovci zlikvidovali svastiku hákovým křížem.


[quote="pid:4427, uid:37"]jeho skutočný význam[/quote] Obávám se, že i kdyby to byla správná interpretace, tak jsme stejně v situaci, kdy symbol byl zneužit a jeho původní význam překryt. Podobně jako hitlerovci zlikvidovali svastiku hákovým křížem.

jaštera


Prosim len nie jasatery ani ziadnu symboliku s nimi spojenu pretoze tie sa oddavna prezentuju vo vsetkych rozpravkach ako zaporne postavy. Tiez vela ludi realne hovori o zasahu jasterov do zivota nasej civilizacie (ci to je pravda alebo nie ... neviem... ale isto by som tu symboliku nepouzival)


[quote="pid:4416, uid:38"]jaštera[/quote] Prosim len nie jasatery ani ziadnu symboliku s nimi spojenu pretoze tie sa oddavna prezentuju vo vsetkych rozpravkach ako zaporne postavy. Tiez vela ludi realne hovori o zasahu jasterov do zivota nasej civilizacie (ci to je pravda alebo nie ... neviem... ale isto by som tu symboliku nepouzival)

Karpaty v tvare jaštera

Ne ještěr, ale možná úhoř (úhor, uhorsko) (forma vodního draka?).
Více o tom zde, Oskár Cvengrosch (Cvengroš?)
“Uhor, Uhri – starobylé meno stredoeurópskych Slovanov I(3)”
http://www.tajnedejiny.sgo.sk/?p=2031
a zde
“Uhor, Uhri – starobylé meno stredoeurópskych Slovanov I(4)”
http://www.tajnedejiny.sgo.sk/?p=2042


Počítám, že je to místy hodně spekulativní, ale pro mne velmi zajímavé.


[quote="pid:4416, uid:38"]Karpaty v tvare jaštera[/quote] Ne ještěr, ale možná úhoř (úhor, uhorsko) (forma vodního draka?). Více o tom zde, Oskár Cvengrosch (Cvengroš?) “Uhor, Uhri – starobylé meno stredoeurópskych Slovanov I(3)” http://www.tajnedejiny.sgo.sk/?p=2031 a zde “Uhor, Uhri – starobylé meno stredoeurópskych Slovanov I(4)” http://www.tajnedejiny.sgo.sk/?p=2042 Počítám, že je to místy hodně spekulativní, ale pro mne velmi zajímavé.

K dvojkrizu ... postrehol som take nieco ako patent na antenu schopnu ziskavat elektrinu z atmosfery.


vyzera to asi takto


60325eae8bcd4


Na videu v case 3:47
https://www.youtube.com/watch?v=UcUcf9iWOXY


Mimochodom toto nie je prva vec co som si vsimol, ze dneska uz ma len akusi "okrasnu funkciu" a pritom v minulosti to malo realny vyznam, vacsinou zalozeny na technologiach nam nedostupnych.


K dvojkrizu ... postrehol som take nieco ako patent na antenu schopnu ziskavat elektrinu z atmosfery. vyzera to asi takto ![60325eae8bcd4](serve/attachment&path=60325eae8bcd4) Na videu v case 3:47 https://www.youtube.com/watch?v=UcUcf9iWOXY Mimochodom toto nie je prva vec co som si vsimol, ze dneska uz ma len akusi "okrasnu funkciu" a pritom v minulosti to malo realny vyznam, vacsinou zalozeny na technologiach nam nedostupnych.
Upravené pred 4 dňami o 07:21

vůbec nemusí jít o dvojitý kříž


Vypadá jako dvě spojená řídící centra.


[quote="pid:4423, uid:240"]vůbec nemusí jít o dvojitý kříž[/quote] Vypadá jako dvě spojená řídící centra.

Na Levanete bol publikovaný tento skvelý článok


  • a ku článku vrelo odporúčam ako doplnkové štúdium túto hutnú prednášku:Алексей Золотарёв: Матричное управление на примере государственных символов https://www.youtube.com/watch?v=8KEPyiZgf9g

[quote="pid:4402, uid:217"]Na Levanete bol publikovaný tento skvelý článok[/quote] - a ku článku vrelo odporúčam ako doplnkové štúdium túto hutnú prednášku: Алексей Золотарёв: Матричное управление на примере государственных символов https://www.youtube.com/watch?v=8KEPyiZgf9g

Podobně jako hitlerovci zlikvidovali svastiku hákovým křížem.

podľa všetkého boli zneužitý GP, aby najsilnejší ochranný symbol Slovanov zdiskreditovali, čo sa im podarilo. A hlupáci si radosťou môžu hlavu rozbiť, ako chcú slúžiť diablovi.


60330f94d7e65


[quote="pid:4429, uid:240"]Podobně jako hitlerovci zlikvidovali svastiku hákovým křížem.[/quote] podľa všetkého boli zneužitý GP, aby najsilnejší ochranný symbol Slovanov zdiskreditovali, čo sa im podarilo. A hlupáci si radosťou môžu hlavu rozbiť, ako chcú slúžiť diablovi. ![60330f94d7e65](serve/attachment&path=60330f94d7e65)

Mimochodom toto nie je prva vec co som si vsimol, ze dneska uz ma len akusi "okrasnu funkciu" a pritom v minulosti to malo realny vyznam, vacsinou zalozeny na technologiach nam nedostupnych
603311383b9ed


[quote="pid:4449, uid:106"]Mimochodom toto nie je prva vec co som si vsimol, ze dneska uz ma len akusi "okrasnu funkciu" a pritom v minulosti to malo realny vyznam, vacsinou zalozeny na technologiach nam nedostupnych[/quote]![603311383b9ed](serve/attachment&path=603311383b9ed)

Takto bych nepočítal, je to zbytečně omezující.


Neberiem to ako obmedzujúce, ale skôr ako historický fakt - z pohľadu osídlenia je Slovensko vyslovene osídlené vidieckou krajinou, pričom Česko má významný počet miest a mestečiek, tzv. městys máte dodnes. Podobne je na tom Nemecko čo sa týka typu osídlenia krajiny - mestá a mestečká. Historicky a logicky sa rozvoj vedy a priemyslu konal v mestách, nie na vidieku. Slovensko má dodnes krajinu vidieckeho typu. Že tam komunisti postavili fabriky je síce pravda, ale pozrime sa, kam nasádzal nové fabriky kapitalizmus.


[quote="pid:4428, uid:240"]Takto bych nepočítal, je to zbytečně omezující.[/quote] Neberiem to ako obmedzujúce, ale skôr ako historický fakt - z pohľadu osídlenia je Slovensko vyslovene osídlené vidieckou krajinou, pričom Česko má významný počet miest a mestečiek, tzv. městys máte dodnes. Podobne je na tom Nemecko čo sa týka typu osídlenia krajiny - mestá a mestečká. Historicky a logicky sa rozvoj vedy a priemyslu konal v mestách, nie na vidieku. Slovensko má dodnes krajinu vidieckeho typu. Že tam komunisti postavili fabriky je síce pravda, ale pozrime sa, kam nasádzal nové fabriky kapitalizmus.
123
2.38k
57
14
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept