Zahraničná politika
Simes u Solovjova, šance Trumpa

Rád bych upozornil na rozhovor Solovjova s americkým politologem Dmitrijem Simensem v pořadu Solovjov Live od 1:32:00 v ruštině.
https://www.youtube.com/watch?v=rSMYR-feM3Y


Simens je blízkým spolupracovníkem Kissingera a dnes, dle mého, plní úlohu globální spojky.
Vzpomínám si, že před několika měsící Somens měl rozhovor s mluvčím Putina Pěskovem a hodně ho zajímalo, jak se Rusko staví k tomu, že v USA zvítězí Biden. Zároveň vysvětloval, co Rusko může očekávat od Bidena.


V dnešním videu, mimo jiné řekl, že už v minulém rozhovoru se Solovjovem (ten jsem neviděl) konstatoval, že Trump praktiticky nemá šance zvrátit výsledky voleb. Jeho názor tehdy byl, že Biden nezvítězil demokraticky, že volby byly organizovány nespravědlivě, že pokus o impeachment a démonizace Trumpa v Kongresu a médiích vytvořila specifickou a nerovnoprávní atmosféru, ale volby proběhly bez seriozních narušení zákona. Trump si měl tehdy uvědomit, že každý stát má svoje zákony a pokud se mu zdálo, že zákony byly porušovány, měl to jít řešít tehdy na úrovní států. Což neudělal a volby prohrál. Měl uznat svoji porážku. Bylo v pořádku, že zpochybnil vítězství Bidena, požadoval přepočítání hlasů a pokusil se řešit své pochybnosti soudní cestou, dokonce u nejvyššího soudu. Ale potom, co vyčerpal všechny legální možností, Trump odmítl přiznat realitu. Začal mluvit o narušení zákonů, což nemohl dokázat. To, co se stálo před dvěma dní s útokem na Capitol, byla absolutně nepřípustná situace, i když si Simes nemyslí, že jí Trump naplánoval. Ale tato situace natolik vážně poškodila imidž amerického politického systému, že vyžaduje serjozní nápravu. Zároveň zkritizoval pokusy demokrátu lynčovat Trumpa v Kongresu, aníž by měl možnost vyjádřit své důvody a mít právní obhájobu. Naznačil, že jedním z důvodů, proč Trump nevyhrál volby, bylo jeho podceňování pandemie a absolutní nezvládnutí úkolů, které měl v souvislosti s ní řešit.


Ze všeho výše řečeného, mám takový dojem, že Trump se vymkl z kontroly GP a začal jednat příliš samostatně, což začalo vážně ohrožovat plány GP, obzvlášť při vytvoření center koncentrace řízení v Číně a Íránu. Proto bylo rozhodnuto vsadit na Bidena, kterého Čína drží na háčku přes kompromitující materiály na něho a jeho syna. Mimochodem, dnes v amerických sociálních médiích (to vím od Sani ve Floridě) je zakázáno jakkoli kritizovat "komunistickou" Čínu.
Trump asi měl ve volbách zpochybnit americký systém, ale ne do takové míry, jak udělal, což přivedlo k totálnímu rozkolu americké společnosti a vyústilo v krízi systému, což vytvořilo předpoklady pro nekontrolovaný rozpad USA, kterého se GP bojí.


P.S. Kdo bude mít čas, doporučuji se podívat na dalšího hosta Solovjova, bývalého velvyslance USA na Ukrajině. Rohzovor se tykal krízi americké demokracie a Solovjov svého hosta, který si asi ještě neuvědomil novou realitu, doslova argumentačně dozdrtil.


Rád bych upozornil na rozhovor Solovjova s americkým politologem Dmitrijem Simensem v pořadu Solovjov Live od 1:32:00 v ruštině. https://www.youtube.com/watch?v=rSMYR-feM3Y Simens je blízkým spolupracovníkem Kissingera a dnes, dle mého, plní úlohu globální spojky. Vzpomínám si, že před několika měsící Somens měl rozhovor s mluvčím Putina Pěskovem a hodně ho zajímalo, jak se Rusko staví k tomu, že v USA zvítězí Biden. Zároveň vysvětloval, co Rusko může očekávat od Bidena. V dnešním videu, mimo jiné řekl, že už v minulém rozhovoru se Solovjovem (ten jsem neviděl) konstatoval, že Trump praktiticky nemá šance zvrátit výsledky voleb. Jeho názor tehdy byl, že Biden nezvítězil demokraticky, že volby byly organizovány nespravědlivě, že pokus o impeachment a démonizace Trumpa v Kongresu a médiích vytvořila specifickou a nerovnoprávní atmosféru, ale volby proběhly bez seriozních narušení zákona. Trump si měl tehdy uvědomit, že každý stát má svoje zákony a pokud se mu zdálo, že zákony byly porušovány, měl to jít řešít tehdy na úrovní států. Což neudělal a volby prohrál. Měl uznat svoji porážku. Bylo v pořádku, že zpochybnil vítězství Bidena, požadoval přepočítání hlasů a pokusil se řešit své pochybnosti soudní cestou, dokonce u nejvyššího soudu. Ale potom, co vyčerpal všechny legální možností, Trump odmítl přiznat realitu. Začal mluvit o narušení zákonů, což nemohl dokázat. To, co se stálo před dvěma dní s útokem na Capitol, byla absolutně nepřípustná situace, i když si Simes nemyslí, že jí Trump naplánoval. Ale tato situace natolik vážně poškodila imidž amerického politického systému, že vyžaduje serjozní nápravu. Zároveň zkritizoval pokusy demokrátu lynčovat Trumpa v Kongresu, aníž by měl možnost vyjádřit své důvody a mít právní obhájobu. Naznačil, že jedním z důvodů, proč Trump nevyhrál volby, bylo jeho podceňování pandemie a absolutní nezvládnutí úkolů, které měl v souvislosti s ní řešit. Ze všeho výše řečeného, mám takový dojem, že Trump se vymkl z kontroly GP a začal jednat příliš samostatně, což začalo vážně ohrožovat plány GP, obzvlášť při vytvoření center koncentrace řízení v Číně a Íránu. Proto bylo rozhodnuto vsadit na Bidena, kterého Čína drží na háčku přes kompromitující materiály na něho a jeho syna. Mimochodem, dnes v amerických sociálních médiích (to vím od Sani ve Floridě) je zakázáno jakkoli kritizovat "komunistickou" Čínu. Trump asi měl ve volbách zpochybnit americký systém, ale ne do takové míry, jak udělal, což přivedlo k totálnímu rozkolu americké společnosti a vyústilo v krízi systému, což vytvořilo předpoklady pro nekontrolovaný rozpad USA, kterého se GP bojí. P.S. Kdo bude mít čas, doporučuji se podívat na dalšího hosta Solovjova, bývalého velvyslance USA na Ukrajině. Rohzovor se tykal krízi americké demokracie a Solovjov svého hosta, který si asi ještě neuvědomil novou realitu, doslova argumentačně dozdrtil.

K Číne: USA v posledných dňoch narúšajú doterajšiu politiku jedinej Číny: v dňoch 13.-15.1. má Tchajwan navštíviť veľvyslankyňa USA pri OSN K. Craftová a 9.1. Pompeo ohlásil zvýšenie úrovne vzťahov medzi USA a Tchajwanom. Prvú udalosť už Peking označil za provokáciu a v druhom z článkov uvažujú, že Pompeov počin má vyvolať zmätok a vyprovokovať Bidena k nejakému pročínskemu vyhláseniu (ktoré by sa potom asi dalo označiť za súčasť vlastizrady).


https://www.zerohedge.com/geopolitical/china-threatens-us-heavy-price-crazy-provocation-over-top-ambassadors-trip-taiwan


https://www.zerohedge.com/geopolitical/washington-one-china-policy-dead-pompeo-lifts-restrictions-us-taiwan-relations


K Číne: USA v posledných dňoch narúšajú doterajšiu politiku jedinej Číny: v dňoch 13.-15.1. má Tchajwan navštíviť veľvyslankyňa USA pri OSN K. Craftová a 9.1. Pompeo ohlásil zvýšenie úrovne vzťahov medzi USA a Tchajwanom. Prvú udalosť už Peking označil za provokáciu a v druhom z článkov uvažujú, že Pompeov počin má vyvolať zmätok a vyprovokovať Bidena k nejakému pročínskemu vyhláseniu (ktoré by sa potom asi dalo označiť za súčasť vlastizrady). https://www.zerohedge.com/geopolitical/china-threatens-us-heavy-price-crazy-provocation-over-top-ambassadors-trip-taiwan https://www.zerohedge.com/geopolitical/washington-one-china-policy-dead-pompeo-lifts-restrictions-us-taiwan-relations

K tomuto příspěvku dám odkaz na video:


Taurus - ze všeho výše řečeného, mám takový dojem, že Trump se vymkl z kontroly GP a začal jednat příliš samostatně


sice v angličtině, ale dají se nastavit titulky - vojenská operace


www.youtube.com/watch?v=g8-tCrgiIC8&feature=youtu.be


K tomuto příspěvku dám odkaz na video: Taurus - ze všeho výše řečeného, mám takový dojem, že Trump se vymkl z kontroly GP a začal jednat příliš samostatně sice v angličtině, ale dají se nastavit titulky - vojenská operace www.youtube.com/watch?v=g8-tCrgiIC8&feature=youtu.be

další příspěvek k vojenské operaci- také lze nastavit překlad


aj tu je niečo k tomu:
https://aeronet.cz/news/a-je-to-venku-americky-general-odpalil-bombu-donald-trump-se-zrejme-dostal-k-datum-z-ukradeneho-pocitace-nancy-pelosi-v-kongresu-a-ta-doslova-sili-jako-nepricetna-podle-generala-jsou-v-pocitaci/


[quote="pid:303, uid:207"]další příspěvek k vojenské operaci- také lze nastavit překlad[/quote] aj tu je niečo k tomu: https://aeronet.cz/news/a-je-to-venku-americky-general-odpalil-bombu-donald-trump-se-zrejme-dostal-k-datum-z-ukradeneho-pocitace-nancy-pelosi-v-kongresu-a-ta-doslova-sili-jako-nepricetna-podle-generala-jsou-v-pocitaci/

další příspěvek k vojenské operaci- také lze nastavit překlad
Genpor. Tom McInerney


Mám takové tušení že to bude podobný jako po volbách,a ten vojensky expert a nebo zpravodajský (omlouvám se ale teď se nevzpomínám)s hlasovacim lístky a znakem který se da vystopovat.


další příspěvek k vojenské operaci- také lze nastavit překlad Genpor. Tom McInerney Mám takové tušení že to bude podobný jako po volbách,a ten vojensky expert a nebo zpravodajský (omlouvám se ale teď se nevzpomínám)s hlasovacim lístky a znakem který se da vystopovat.

Nu, mně spíš Simes připadá jako někdo, kdo v roce 1993 nebo spíše ještě bezprostředně před ním nedokáže uvěřit, že by se SSSR/USA mohly rozpadnout, nebo degradovat tak rychlým způsobem, jako se to stalo v SSSR v devadesátkách. Pokud si tyhle scénáře nepřipouští, je jeho analytika k ničemu. Ale není to nic udivujícího, je to lidská reakce, víra v to, na co v životě on sám vsadil. Nikdo nechce vidět, jak se to hroutí jako domeček z karet. Když se ale po devadesátkách SSSR začal stavět na nohy, měl z čeho čerpat, ze svých dějin, ze své síly, ze své lidskosti, z čeho chtějí čerpat USA, až se budou chtít postavit znovu na nohy, to opravdu nevím. Snad jen z toho, že tlak prostředí vůči nim se s tím tlakem vůči Rusku nedá srovnat.


Nu, mně spíš Simes připadá jako někdo, kdo v roce 1993 nebo spíše ještě bezprostředně před ním nedokáže uvěřit, že by se SSSR/USA mohly rozpadnout, nebo degradovat tak rychlým způsobem, jako se to stalo v SSSR v devadesátkách. Pokud si tyhle scénáře nepřipouští, je jeho analytika k ničemu. Ale není to nic udivujícího, je to lidská reakce, víra v to, na co v životě on sám vsadil. Nikdo nechce vidět, jak se to hroutí jako domeček z karet. Když se ale po devadesátkách SSSR začal stavět na nohy, měl z čeho čerpat, ze svých dějin, ze své síly, ze své lidskosti, z čeho chtějí čerpat USA, až se budou chtít postavit znovu na nohy, to opravdu nevím. Snad jen z toho, že tlak prostředí vůči nim se s tím tlakem vůči Rusku nedá srovnat.

"Nu, mně spíš Simes připadá jako někdo, kdo v roce 1993 nebo spíše ještě bezprostředně před ním nedokáže uvěřit, že by se SSSR/USA mohly rozpadnout, nebo degradovat tak rychlým způsobem, jako se to stalo v SSSR v devadesátkách".


Zde je podrobný článek o Simesovi, ve kterém je zajímavé sledovat ne tolik závěry autora, jako faktologii ze Simesova životopisů a jeho kontaktech a aktivitách obzvlášť kolem prezidentů Nixona a Trumpa. Také zmínka o Primakovovi stoji za povšimnutí:
https://gordonua.com/publications/kto-takoy-dmitriy-sayms-i-pochemu-on-pytaetsya-potopit-mayflower-rassledovanie-istorika-felshtinskogo-309445.html


"Nu, mně spíš Simes připadá jako někdo, kdo v roce 1993 nebo spíše ještě bezprostředně před ním nedokáže uvěřit, že by se SSSR/USA mohly rozpadnout, nebo degradovat tak rychlým způsobem, jako se to stalo v SSSR v devadesátkách". Zde je podrobný článek o Simesovi, ve kterém je zajímavé sledovat ne tolik závěry autora, jako faktologii ze Simesova životopisů a jeho kontaktech a aktivitách obzvlášť kolem prezidentů Nixona a Trumpa. Také zmínka o Primakovovi stoji za povšimnutí: https://gordonua.com/publications/kto-takoy-dmitriy-sayms-i-pochemu-on-pytaetsya-potopit-mayflower-rassledovanie-istorika-felshtinskogo-309445.html
983
7
6
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept