Politika v SR
Matovič -Sputnik 2 milióny dávok pre Slovensko

Nemyslim si, ze matovic leti do moskvy kvoli sputniku


že toto nebude len o Sputniku


https://spravy.rtvs.sk/2021/04/sulik-aj-korcok-o-nej-vedeli-valasek-hovori-o-trojakom-dosahu-reakcie-na-matovicovu-cestu-do-moskvy/


Ivan Korčok, minister zahraničných vecí (nominant SaS): „O ceste som sa dozvedel včera, najprv od veľvyslanca v Moskve, následne ma informoval predseda vlády, dnes som komunikoval s ministrom vnútra. Chcem sa im poďakovať, takto si to predstavujem. Viem, že rokovania sú o Sputniku V, vnímam ho ako vakcínu, tesne pre tlačovou konferenciu ma informovali, že Igor Matovič bude zajtra rokovať v Budapešti. Vláda cestu neschválila, neviem, či sa rokovaní zúčastní aj niekto zo slovenskej diplomacie, takúto účasť považujem za štandard.“


[quote="pid:10380, uid:106"]Nemyslim si, ze matovic leti do moskvy kvoli sputniku[/quote] [quote="pid:10368, uid:94"]že toto nebude len o Sputniku[/quote] https://spravy.rtvs.sk/2021/04/sulik-aj-korcok-o-nej-vedeli-valasek-hovori-o-trojakom-dosahu-reakcie-na-matovicovu-cestu-do-moskvy/ Ivan Korčok, minister zahraničných vecí (nominant SaS): „O ceste som sa dozvedel včera, najprv od veľvyslanca v Moskve, následne ma informoval predseda vlády, dnes som komunikoval s ministrom vnútra. Chcem sa im poďakovať, takto si to predstavujem. Viem, že rokovania sú o Sputniku V, vnímam ho ako vakcínu, tesne pre tlačovou konferenciu ma informovali, že **Igor Matovič bude zajtra rokovať v Budapešti.** Vláda cestu neschválila, neviem, či sa rokovaní zúčastní aj niekto zo slovenskej diplomacie, takúto účasť považujem za štandard.“

Andrej Danko:
606f754a78124


Andrej Danko: ![606f754a78124](serve/attachment&path=606f754a78124)

Sputnik je len opona. Ešte si pamätám, ako Fico letel k zlObamovi na koberec. Vraj prejednávali likvidáciu chemických zbraní zo Sýrie. O pár dní vypukol Majdan.


s ohľadom na situaciu na UA hraniciach sa dúfam takto podobný scénar nezopakuje..... nemyslim si, že išiel do Moskvy len pre Sputnik a zajtra odovzdať Maďarsku naše vakcíny....ale on dostane noty a odovzda ich Maďarsku...dúfam, že nie zlé správy... Sputnik bude len zásterka....vrtaju mi v hlave slová Matela o Goliašovi, Davidovi a tom kameni....pričom namyslený Goliáš chápem ako USAcku nabobralosť a tendencie vyvolať vojnu s Ruskom....kameň...ako zakladný kameň nejakej spolupráce....a malý Dávid ?.....doplnte....


[quote="pid:10394, uid:84"]Sputnik je len opona. Ešte si pamätám, ako Fico letel k zlObamovi na koberec. Vraj prejednávali likvidáciu chemických zbraní zo Sýrie. O pár dní vypukol Majdan.[/quote] s ohľadom na situaciu na UA hraniciach sa dúfam takto podobný scénar nezopakuje..... nemyslim si, že išiel do Moskvy len pre Sputnik a zajtra odovzdať Maďarsku naše vakcíny....ale on dostane noty a odovzda ich Maďarsku...dúfam, že nie zlé správy... Sputnik bude len zásterka....vrtaju mi v hlave slová Matela o Goliašovi, Davidovi a tom kameni....pričom namyslený Goliáš chápem ako USAcku nabobralosť a tendencie vyvolať vojnu s Ruskom....kameň...ako zakladný kameň nejakej spolupráce....a malý Dávid ?.....doplnte....

Až jeho bytostné ohrozenie ho prebralo z letargie.

myslíš tým aj Matoviča?....lebo aj on sa prebral z letargie a kupodivu je on posol správ..... keď si to premietam spätne tie jeho opičky a čudne výstupy v Brusely a dnes je poslom správ a poslušne kluše do Moskvy bez okázalostí....takže ide o veľa...v Brusely si pošaškoval...tu rieši dôležité veci o budúcnosti.....aspoň ja to tak vnímam


[quote="pid:10393, uid:112"]Až jeho bytostné ohrozenie ho prebralo z letargie.[/quote] myslíš tým aj Matoviča?....lebo aj on sa prebral z letargie a kupodivu je on posol správ..... keď si to premietam spätne tie jeho opičky a čudne výstupy v Brusely a dnes je poslom správ a poslušne kluše do Moskvy bez okázalostí....takže ide o veľa...v Brusely si pošaškoval...tu rieši dôležité veci o budúcnosti.....aspoň ja to tak vnímam
Upravené 9. 4. 2021 o 00:04

Je šialenstvom si myslieť, že zlí netvoria zlo.

Čo je to zlo?
Podľa E.Páleša zlo je dobro na nesprávnom mieste (ja by som doplnil aj čase).
Alebo: zlo vlastne neexistuje, je to vybočenie od normálu, resp. cesta za cieľom podstatne predĺžená obkľukami...
Takže na otázku, či zlí ľudia tvoria IBA zlé veci, by som dal odpoveď: zlé veci, ktoré aj tak vedú len ku konečnému dobru (respektíve ku konečnému cieľu) smile


[quote="pid:10374, uid:335"]Je šialenstvom si myslieť, že zlí netvoria zlo.[/quote] Čo je to zlo? Podľa E.Páleša zlo je dobro na nesprávnom mieste (ja by som doplnil aj čase). Alebo: zlo vlastne neexistuje, je to vybočenie od normálu, resp. cesta za cieľom podstatne predĺžená obkľukami... Takže na otázku, či zlí ľudia tvoria IBA zlé veci, by som dal odpoveď: zlé veci, ktoré aj tak vedú len ku konečnému dobru (respektíve ku konečnému cieľu) :)

zlo vlastne neexistuje, je to vybočenie od normálu, resp. cesta za cieľom podstatne predĺžená obkľukami...


zlo = Bozie dopustenie
Dobro = Bozi zamer


Rozdiel medzi dobrom a zlom je objektivne urceny Bohom v kazdom okamziku. Prejav spravneho rozlisenia dobra od zla je prejav Bozej pravdy v zivote.


Pouzivat zlo pre dobre ciele je nespravne a je to kracanie v Bozom dopusteni. Cize tesit sa, ze zlom sme ziskali dobro, je velebit diabolsku logiku a pripajat sa na procesy Bozieho dopustenia.


Cize stale je to o Rozliseni, ktore ktore poskytuje Boh, bez toho clovek nie je schopny rozlisit Bozie dobro od zla.


[quote="pid:10527, uid:210"]zlo vlastne neexistuje, je to vybočenie od normálu, resp. cesta za cieľom podstatne predĺžená obkľukami...[/quote] zlo = Bozie dopustenie Dobro = Bozi zamer Rozdiel medzi dobrom a zlom je objektivne urceny Bohom v kazdom okamziku. Prejav spravneho rozlisenia dobra od zla je prejav Bozej pravdy v zivote. Pouzivat zlo pre dobre ciele je nespravne a je to kracanie v Bozom dopusteni. Cize tesit sa, ze zlom sme ziskali dobro, je velebit diabolsku logiku a pripajat sa na procesy Bozieho dopustenia. Cize stale je to o Rozliseni, ktore ktore poskytuje Boh, bez toho clovek nie je schopny rozlisit Bozie dobro od zla.

Tie komenty na fb.smile ...ľudom chýba rozlíšenie....ale najdu sa aj takí čo chápu. Ľudia by sa mali odosobniť... tento jav vidím vo viacerych skupinách....


Tie komenty na fb.|( ...ľudom chýba rozlíšenie....ale najdu sa aj takí čo chápu. Ľudia by sa mali odosobniť... tento jav vidím vo viacerych skupinách....
Upravené 9. 4. 2021 o 19:24

V tejto suvislosti by som pridala tuto spravu ako E-M udalosť(viem, že to nie je tato kategoria, no myslím, že sa sem hodí)... tu bol uskladnený predsa Sputnik.... kľudne sa vyjadrite, môžem sa mýliť....
https://presov.korzar.sme.sk/c/22634166/obci-zmizlo-13-miliona-eur-starosta-vyhodil-uctovnicku-mali-ju-vydierat-a-podviest.html
Peniaze mali ísť do 8 firiem....
Este pridám správu o tom, že niekto podal na GP podnet na ŠUKL
https://domov.sme.sk/diskusie/5011711/generalna-prokuratura-dostala-podnet-na-sukl-pre-sputnik.html


V tejto suvislosti by som pridala tuto spravu ako E-M udalosť(viem, že to nie je tato kategoria, no myslím, že sa sem hodí)... tu bol uskladnený predsa Sputnik.... kľudne sa vyjadrite, môžem sa mýliť.... https://presov.korzar.sme.sk/c/22634166/obci-zmizlo-13-miliona-eur-starosta-vyhodil-uctovnicku-mali-ju-vydierat-a-podviest.html Peniaze mali ísť do 8 firiem.... Este pridám správu o tom, že niekto podal na GP podnet na ŠUKL https://domov.sme.sk/diskusie/5011711/generalna-prokuratura-dostala-podnet-na-sukl-pre-sputnik.html
Upravené 9. 4. 2021 o 20:10

Po podaní očkovacej látky Sputnik V došlo v Rusku k niekoľkým úmrtiam. Upozornil na to server EU Observer, ktorý získal dokumenty z ruskej štátnej inštitúcie na ochranu spotrebiteľa./vycucal si z prsta/


https://www.facebook.com/pravdadennik/posts/10159087801936624


ale tu novinárom nakladajú slušne... dezinfo nezaberá, ľudia ich už prekukli.
Verím, že z Matelkových krokov sú rozčarovaní, ale túto misiu splnil na jednotku, aj keď na videu na začiatku má ruky v kapsách, čo sa nehodí, ale potom sa uvedomil. No ten začiatok ako sa tvári je dôležitý- výraz vyhral som. A to, že bol s Orbánom má tiež výpovednú hodnotu. Nakoniec nás bude zachraňovať Maďarsko a "veľmi radi nám pomôžu" ako sa vyjadril ich min. zahr. vecí. Berú si nás pod ochranné krídla?
Už len sledovať, ako budú reagovať liberáli.


Po podaní očkovacej látky Sputnik V došlo v Rusku k niekoľkým úmrtiam. Upozornil na to server EU Observer, ktorý získal dokumenty z ruskej štátnej inštitúcie na ochranu spotrebiteľa./vycucal si z prsta/ https://www.facebook.com/pravdadennik/posts/10159087801936624 ale tu novinárom nakladajú slušne... dezinfo nezaberá, ľudia ich už prekukli. Verím, že z Matelkových krokov sú rozčarovaní, ale túto misiu splnil na jednotku, aj keď na videu na začiatku má ruky v kapsách, čo sa nehodí, ale potom sa uvedomil. No ten začiatok ako sa tvári je dôležitý- výraz vyhral som. A to, že bol s Orbánom má tiež výpovednú hodnotu. Nakoniec nás bude zachraňovať Maďarsko a "veľmi radi nám pomôžu" ako sa vyjadril ich min. zahr. vecí. Berú si nás pod ochranné krídla? Už len sledovať, ako budú reagovať liberáli.

už počujeme kvikot:
https://www.teraz.sk/slovensko/p-demes-i-matovic-je-traumatizovan/540760-clanok.html


Demeš: Matovič je traumatizovaný stratou premiérskeho postu.
"Šlo jednoznačne o porušenie domácich pravidiel, kompetenčného zákona a medzinárodných zvyklostí. Igor Matovič v súvislosti s vakcínou Sputnik V už urobil sériu domácich a medzinárodných chýb, ktoré nevrhajú dobré svetlo na Slovenskú republiku, ale najmä na neho samého," konštatoval Demeš.


Analytik zároveň poukázal na to, že podľa štvrtkových (8.4.) informácií mandát od vlády na toto vyjednávanie nedostal. "Čím skôr zjedná premiér Heger, vláda a koaliční partneri nápravu s takýmto netradičným správaním ľubovoľného člena kabinetu, tým lepšie pre Slovensko. Sme už predsa rešpektovaný člen EÚ s kvalitnou diplomaciou," uzavrel.


https://www.teraz.sk/slovensko/cekan-utok-matovica-na-sukl-a-sav/540856-clanok.html
Čekan: Útok Matoviča na ŠÚKL a SAV pre Sputnik V je niečo nehorázne.
Bratislava 9. apríla (TASR) - Útok ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) na Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) a Biomedicínske centrum Slovenskej akadémie vied (SAV) pre vakcínu Sputnik V je niečo nehorázne, myslí si biochemik Pavol Čekan. Matovičove piatkové vyjadrenia považuje za "absolútne nemiestne" aj matematik Richard Kollár. "Jeho útoky na slovenskú vedu a odborníkov považujem za osobný útok na mňa," uviedol na sociálnej sieti.


"Tieto úbohé útoky na odborníkov, vedcov a nezávislé inštitúcie, ktoré musia dbať o bezpečnosť liekov a vakcín, aby chránili naše zdravie a životy, musia navždy skončiť," vyhlásil Čekan. Najlepších vedcov tak podľa neho vyháňame do zahraničia, kde majú pokoj, finančné zázemie, dôstojný život, postavenie a kredit pre svoju prácu.


už počujeme kvikot: https://www.teraz.sk/slovensko/p-demes-i-matovic-je-traumatizovan/540760-clanok.html **Demeš**: Matovič je traumatizovaný stratou premiérskeho postu. "Šlo jednoznačne o porušenie domácich pravidiel, kompetenčného zákona a medzinárodných zvyklostí. Igor Matovič v súvislosti s vakcínou Sputnik V už urobil sériu domácich a medzinárodných chýb, ktoré nevrhajú dobré svetlo na Slovenskú republiku, ale najmä na neho samého," konštatoval Demeš. Analytik zároveň poukázal na to, že podľa štvrtkových (8.4.) informácií mandát od vlády na toto vyjednávanie nedostal. "Čím skôr zjedná premiér Heger, vláda a koaliční partneri nápravu s takýmto netradičným správaním ľubovoľného člena kabinetu, tým lepšie pre Slovensko. Sme už predsa rešpektovaný člen EÚ s kvalitnou diplomaciou," uzavrel. https://www.teraz.sk/slovensko/cekan-utok-matovica-na-sukl-a-sav/540856-clanok.html **Čekan**: Útok Matoviča na ŠÚKL a SAV pre Sputnik V je niečo nehorázne. Bratislava 9. apríla (TASR) - Útok ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) na Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) a Biomedicínske centrum Slovenskej akadémie vied (SAV) pre vakcínu Sputnik V je niečo nehorázne, myslí si biochemik Pavol Čekan. Matovičove piatkové vyjadrenia považuje za "absolútne nemiestne" aj matematik Richard Kollár. "Jeho útoky na slovenskú vedu a odborníkov považujem za osobný útok na mňa," uviedol na sociálnej sieti. "Tieto úbohé útoky na odborníkov, vedcov a nezávislé inštitúcie, ktoré musia dbať o bezpečnosť liekov a vakcín, aby chránili naše zdravie a životy, musia navždy skončiť," vyhlásil Čekan. Najlepších vedcov tak podľa neho vyháňame do zahraničia, kde majú pokoj, finančné zázemie, dôstojný život, postavenie a kredit pre svoju prácu.
Upravené 9. 4. 2021 o 20:44

Útok Matoviča na ŠÚKL a SAV pre Sputnik V je niečo nehorázne

No čo vravím, libtardi zagágali. Demeš, Čekan, Korčok, ktorého priamo nabonzoval Deme(nto)š... Oj, oni ešte nepochopili Igiotov gambit.


[quote="pid:10644, uid:94"]Útok Matoviča na ŠÚKL a SAV pre Sputnik V je niečo nehorázne[/quote] No čo vravím, libtardi zagágali. Demeš, Čekan, Korčok, ktorého priamo nabonzoval Deme(nto)š... Oj, oni ešte nepochopili Igiotov gambit.

dnes som počúvala správy a tam bol nie že kvikot, ale vreskot.....som sa smiala.....neskutočne sú dezorientovaní....nevedia čo sa deje....lebo nechápu.....všimnite si ako Naď mlčí....


dnes som počúvala správy a tam bol nie že kvikot, ale vreskot.....som sa smiala.....neskutočne sú dezorientovaní....nevedia čo sa deje....lebo nechápu.....všimnite si ako Naď mlčí....

607136ed36e63
6071370ddaa4a


![607136ed36e63](serve/attachment&path=607136ed36e63) ![6071370ddaa4a](serve/attachment&path=6071370ddaa4a)

JankA

dnes som počúvala správy a tam bol nie že kvikot, ale vreskot.....som sa smiala.....neskutočne sú dezorientovaní....nevedia čo sa deje....lebo nechápu.....všimnite si ako Naď mlčí....


Sputnik ako symbol ruského ducha slobody, pracovitosti, húževnatosti a spravodlivosti, lásky k človeku, bojuje celosvetovo s nacistami a oslobodzuje postupne svet od koronacizmu ako pred 76 rokmi Červená armáda od hitlerovského fašizmu.


[quote="pid:10649, uid:17"]dnes som počúvala správy a tam bol nie že kvikot, ale vreskot.....som sa smiala.....neskutočne sú dezorientovaní....nevedia čo sa deje....lebo nechápu.....všimnite si ako Naď mlčí....[/quote] Sputnik ako symbol ruského ducha slobody, pracovitosti, húževnatosti a spravodlivosti, lásky k človeku, bojuje celosvetovo s nacistami a oslobodzuje postupne svet od koronacizmu ako pred 76 rokmi Červená armáda od hitlerovského fašizmu.
Upravené 10. 4. 2021 o 08:36

A ozvali sa ďalší, treba len chvíľku čakať, oni si sami zoznam zhotovia, týchto už nikdy nie voliť, funkcie im dávať, aj keby neviem aké úsmevy rozdávali, vo vnútri sú hnilí, protislovenskí, vlastizradní: Pele, Lintner, Nosko, Čurný a Korčok sa po natretí Dementošom potvrdil aj sám.


A ozvali sa ďalší, treba len chvíľku čakať, oni si sami zoznam zhotovia, týchto už nikdy nie voliť, funkcie im dávať, aj keby neviem aké úsmevy rozdávali, vo vnútri sú hnilí, protislovenskí, vlastizradní: Pele, Lintner, Nosko, Čurný a Korčok sa po natretí Dementošom potvrdil aj sám.

Ja som videla nové bilboardy KDH - krysy povyskakovali z krabičiek citia predčasné volby, predpokladám, že vlete sa to rozbehne...ludia budu sediet doma a nasavať bilboardovú kampaň....snaď budú pri tom premyšlať a hodnotiť


Ja som videla nové bilboardy KDH - krysy povyskakovali z krabičiek citia predčasné volby, predpokladám, že vlete sa to rozbehne...ludia budu sediet doma a nasavať bilboardovú kampaň....snaď budú pri tom premyšlať a hodnotiť

Ešte doplním, že rozvrat koalicie neskončil aktom demisie Matoviča, ale sa len prehlbil.... myslim, že to neustoja a budú pracovat na Predčasných... no medzi tým nastáva diskreditácia a odpis doteraz akceptovaných autorít ...
GP je zavalena trestnymi podaniami od ľudí, takže podaktorí sa k voľbám ani nemusia dostať a budú čeliť obvineniam


Ešte doplním, že rozvrat koalicie neskončil aktom demisie Matoviča, ale sa len prehlbil.... myslim, že to neustoja a budú pracovat na Predčasných... no medzi tým nastáva diskreditácia a odpis doteraz akceptovaných autorít ... GP je zavalena trestnymi podaniami od ľudí, takže podaktorí sa k voľbám ani nemusia dostať a budú čeliť obvineniam

A úprimne, nech ide do prdele rovno aj celá táto vláda a príde Peter Pellegrini. Matovič je s vysokým náskokom najväčšia škodná v politike so schopnosťou rozložiť Slovensko spôsobom, o akom sa Ficovi ani nesnívalo.
6071cbdb9258d
6071cbffd21a3



> **A úprimne, nech ide do prdele rovno aj celá táto vláda a príde Peter Pellegrini. Matovič je s vysokým náskokom najväčšia škodná v politike so schopnosťou rozložiť Slovensko spôsobom, o akom sa Ficovi ani nesnívalo.** ![6071cbdb9258d](serve/attachment&path=6071cbdb9258d) ![6071cbffd21a3](serve/attachment&path=6071cbffd21a3)

JankA

to je ale obrat, ja sa ale pýtam, ako vie rezidentka, že Sputnik V VYROBENÝ PRE SLOVENSKO od Matela je inej šarže ako Sputnik V vyrobený v Maďarsku ???..... kto ho pokazil? zamenil? zničil?
https://www.zurnalplus.sk/?p=2398&fbclid=IwAR37TIpqFORBtnCCpamB9Gz7c3EqgKJQQ8ufSPR9nr5gQyd0wYb7siADUTk


Žiadny rozumný človek nemôže byť proti Sputniku V, povedala dnes prezidentka SR Zuzana Čaputová na tlačovej konferencii organizovanej po jej návšteve v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv.. Spomenula, že vníma v tejto súvislosti neštandardnosť pracovnej cesty ministra financií SR Igora Matoviča.


Prezidentke nie je nateraz jasné, čo bude na vakcíne skúmať maďarské laboratórium. Sputnik V vyrobený pre Slovensko pochádza z iného zdroja ako ten, ktorým sú očkovaní maďarskí občania a prezidentka očakáva výsledky zhodnosti oboch šarží vakcín.


to je ale obrat, ja sa ale pýtam, ako vie rezidentka, že Sputnik V **VYROBENÝ PRE SLOVENSKO** od Matela je inej šarže ako Sputnik V vyrobený v Maďarsku ???..... kto ho pokazil? zamenil? zničil? https://www.zurnalplus.sk/?p=2398&fbclid=IwAR37TIpqFORBtnCCpamB9Gz7c3EqgKJQQ8ufSPR9nr5gQyd0wYb7siADUTk Žiadny rozumný človek nemôže byť proti Sputniku V, povedala dnes prezidentka SR Zuzana Čaputová na tlačovej konferencii organizovanej po jej návšteve v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv.. Spomenula, že vníma v tejto súvislosti neštandardnosť pracovnej cesty ministra financií SR Igora Matoviča. Prezidentke nie je nateraz jasné, čo bude na vakcíne skúmať maďarské laboratórium. Sputnik V vyrobený pre Slovensko pochádza z iného zdroja ako ten, ktorým sú očkovaní maďarskí občania a prezidentka očakáva výsledky zhodnosti oboch šarží vakcín.

Utajenie zmluvy na Sputnik V pekne odhaľuje resp. odhalí, kto za koho. Najprv začala vyskakovať rezidentka, že chce odtajnenie. Tá je aj s jej riadením jasná. Na ťahu je Lengvarský a teraz sa ukáže, či kápne božkou... teda či odtajní alebo nie.


Toto odkrývanie zradcov a klinických debilov je zdá sa omnoho systematickejšie, než som najprv očakával alebo odhadoval.


Utajenie zmluvy na Sputnik V pekne odhaľuje resp. odhalí, kto za koho. Najprv začala vyskakovať rezidentka, že chce odtajnenie. Tá je aj s jej riadením jasná. Na ťahu je Lengvarský a teraz sa ukáže, či kápne božkou... teda či odtajní alebo nie. Toto odkrývanie zradcov a klinických debilov je zdá sa omnoho systematickejšie, než som najprv očakával alebo odhadoval.

Moderátor

https://www.ta3.com/clanok/1208201/tb-ministra-obrany-j-nada-po-rokovani-vlady-o-vakcine-sputnik.html
TB ministra obrany J. Naďa po rokovaní vlády o vakcíne Sputniku
No to sú keci....Naď opäť podsúva svoje dojmy...ako vždy odveci


Naď to vidí jednoznačne: Premiér nie je nadriadený členom vlády
Naď tiež informoval, že Slovensko bolo vyzvané, aby prevzalo ďalšie dodávky Sputnika. O ďalších krokoch má informovať ministerstvo zdravotníctva. Tak ako pri prvej dodávke je podľa neho ministerstvo obrany poslednou možnosťou pri zabezpečovaní prevozu. Verí, že "zvíťazí iná voľba".
Hovorili aj o ŠÚKL


Členovia vlády podľa ministra diskutovali aj o Štátnom ústave pre kontrolu liečiv. "Základné pravidlo, na ktorom sme sa všetci zhodli, je, že pokiaľ je niečo odborný ústav, tak sa má vyjadrovať odborne a nemá skĺzať v diskusii do osobných vyjadrení, ktoré nemá ako podložiť," skonštatoval. Poukázal napríklad na vyjadrenie o tom, že 40 krajín má rôzne vakcíny a jediné, čo ich spája, je názov Sputnik V. Ako podotkol, štátny ústav asi nekontroloval vakcíny vo všetkých krajinách


TB ministra zdravotníctva V. Lengvarského o vakcíne Sputnik V a pondelkových zmenách
https://www.ta3.com/clanok/1208199/tb-ministra-zdravotnictva-v-lengvarskeho-o-vakcine-sputnik-v-a-pondelkovych-zmenach.html
podotkol, že je dôležité, aby Sputnik na Slovensku bol. Mám pocit, že TB je čudne strihnutá, hneď sú otázky presstitutov


https://www.ta3.com/clanok/1208201/tb-ministra-obrany-j-nada-po-rokovani-vlady-o-vakcine-sputnik.html TB ministra obrany J. Naďa po rokovaní vlády o vakcíne Sputniku No to sú keci....Naď opäť podsúva svoje dojmy...ako vždy odveci Naď to vidí jednoznačne: Premiér nie je nadriadený členom vlády Naď tiež informoval, že Slovensko bolo vyzvané, aby prevzalo ďalšie dodávky Sputnika. O ďalších krokoch má informovať ministerstvo zdravotníctva. Tak ako pri prvej dodávke je podľa neho ministerstvo obrany poslednou možnosťou pri zabezpečovaní prevozu. Verí, že "zvíťazí iná voľba". Hovorili aj o ŠÚKL Členovia vlády podľa ministra diskutovali aj o Štátnom ústave pre kontrolu liečiv. "Základné pravidlo, na ktorom sme sa všetci zhodli, je, že pokiaľ je niečo odborný ústav, tak sa má vyjadrovať odborne a nemá skĺzať v diskusii do osobných vyjadrení, ktoré nemá ako podložiť," skonštatoval. Poukázal napríklad na vyjadrenie o tom, že 40 krajín má rôzne vakcíny a jediné, čo ich spája, je názov Sputnik V. Ako podotkol, štátny ústav asi nekontroloval vakcíny vo všetkých krajinách TB ministra zdravotníctva V. Lengvarského o vakcíne Sputnik V a pondelkových zmenách https://www.ta3.com/clanok/1208199/tb-ministra-zdravotnictva-v-lengvarskeho-o-vakcine-sputnik-v-a-pondelkovych-zmenach.html podotkol, že je dôležité, aby Sputnik na Slovensku bol. Mám pocit, že TB je čudne strihnutá, hneď sú otázky presstitutov

TB ministra zdravotníctva V. Lengvarského o vakcíne Sputnik V


Informácie týkajúce sa epidemiologickej situácie, sprísňovania či uvoľňovania opatrení už bude oznamovať Lengvarský len s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO). Minister tak reagoval na situáciu z utorka, keď uvoľňovanie opatrení od pondelka 19. apríla oznamoval bývalý premiér a aktuálne minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Podľa Lengvarského si účasť financmajstra vyžiadal Heger a on to len akceptoval.


O nákupe nových vakcín proti ochoreniu COVID-19 bude vyjednávať už bez Matovičovej pomoci. „Na základe dohody si myslím, že to budem iba ja," dodal Lengvarský.


Chaos okolo Sputnika V rieši nový minister už dva týždne. „Musím to celé zanalyzovať. Veľa ľudí sa vyjadruje k veciam, ktoré nie sú odborne podložené,“ posťažoval sa.


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/584519-lengvarsky-slubuje-velke-upratovanie-zaobide-sa-bez-matovica/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread


[quote="pid:11374, uid:17"]TB ministra zdravotníctva V. Lengvarského o vakcíne Sputnik V[/quote] Informácie týkajúce sa epidemiologickej situácie, sprísňovania či uvoľňovania opatrení už bude oznamovať Lengvarský len s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO). **Minister tak reagoval na situáciu z utorka, keď uvoľňovanie opatrení od pondelka 19. apríla oznamoval bývalý premiér a aktuálne minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Podľa Lengvarského si účasť financmajstra vyžiadal Heger a on to len akceptoval.** O nákupe nových vakcín proti ochoreniu COVID-19 bude vyjednávať už bez Matovičovej pomoci. „Na základe dohody si myslím, že to budem iba ja," dodal Lengvarský. Chaos okolo Sputnika V rieši nový minister už dva týždne. „Musím to celé zanalyzovať. Veľa ľudí sa vyjadruje k veciam, ktoré nie sú odborne podložené,“ posťažoval sa. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/584519-lengvarsky-slubuje-velke-upratovanie-zaobide-sa-bez-matovica/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

JankA

Poučíme sa z Matovičových chýb, hovorí Andrej Danko. S českým ministrom letí do Moskvy


Český minister vnútra a zahraničia Jan Hamáček (ČSSD) na začiatku budúceho týždňa odletí do Moskvy, kde chce dohodnúť prípadné dodávky vakcíny Sputnik V.


Poletí s ním aj bývalý predseda slovenského parlamentu Andrej Danko, ktorý má za úlohu sprostredkovať návštevu u ruského ministra priemyslu Denisa Manturova.


„Minister Hamáček ma kontaktoval len preto, aby som dohovoril stretnutie s pánom Manturovom, ministrom priemyslu, ktorý je mojím osobným priateľom, a to som zariadil,“ vraví Danko v rozhovore pre český Deník N.
https://dennikn.sk/2351959/poucime-sa-z-matovicovych-chyb-hovori-andrej-danko-s-ceskym-ministrom-leti-do-moskvy/


Poučíme sa z Matovičových chýb, hovorí Andrej Danko. S českým ministrom letí do Moskvy Český minister vnútra a zahraničia Jan Hamáček (ČSSD) na začiatku budúceho týždňa odletí do Moskvy, kde chce dohodnúť prípadné dodávky vakcíny Sputnik V. Poletí s ním aj bývalý predseda slovenského parlamentu Andrej Danko, ktorý má za úlohu sprostredkovať návštevu u ruského ministra priemyslu Denisa Manturova. „Minister Hamáček ma kontaktoval len preto, aby som dohovoril stretnutie s pánom Manturovom, ministrom priemyslu, ktorý je mojím osobným priateľom, a to som zariadil,“ vraví Danko v rozhovore pre český Deník N. https://dennikn.sk/2351959/poucime-sa-z-matovicovych-chyb-hovori-andrej-danko-s-ceskym-ministrom-leti-do-moskvy/

Igor Matovič zvolal na 17:00 tlačovku k ruskej vakcíne. Nazval ju „Sputnik V. Dosť bolo klamstiev“.


Igor Matovič zvolal na 17:00 tlačovku k ruskej vakcíne. Nazval ju „Sputnik V. Dosť bolo klamstiev“.

JankA

no ako ho poznáme klame stále, takže bude opäť zavádzať a klamať..... neviem či to nie je reakcia aj na to, že Danko ide s českým ministrom Hamáčkom do Ruska....teda vybavil stretko s tým ruským ministrom priemyslu pánom Manturovom


no ako ho poznáme klame stále, takže bude opäť zavádzať a klamať..... neviem či to nie je reakcia aj na to, že Danko ide s českým ministrom Hamáčkom do Ruska....teda vybavil stretko s tým ruským ministrom priemyslu pánom Manturovom
Upravené 15. 4. 2021 o 17:07

TB I. Matoviča o vakcíne Sputnik V
https://www.ta3.com/clanok/1208329/tb-ministra-financii-i-matovica-o-vakcine-sputnik-v.html


Matovič o Sputniku: Ak by Baťová nepolitikárčila, ľudia by stáli v rade na vakcínu


Štrnásty test zo štrnástich ruskej vakcíny Sputnik V v Biomedicínskom centre SAV dopadol na jednotku, informoval na tlačovej konferencii Igor Matovič. To podľa neho znamená, že Sputnik V prešiel vo všetkých testoch, ktoré Biomedicínske centrum SAV robilo. Výsledky je potrebné ešte potvrdiť aj v Maďarsku.


Matovič kritizoval aj prezidentku Zuzanu Čaputovú. Ako povedal, mrzí ho, že prezidentka nosí Baťovej kytice a robí jej "albi". Od novinárov by čakal rovnaký "kilometer" na všetkých.


Podľa Matoviča to bola Baťova, kto odporučil ministerstvu testovať dovezený Sputnik V v Biomedicínskom centre SAV. Ako povedal, oslovila 30 laboratórií, odpovedalo jej však len osem. Matovič ďalej na tlačovej konferenci čítal mailovú komunikáciu Zuzany Baťovej, ktorou oslovovala zahraničné laboratóriá. O Baťovej povedal, že zásadným spôsobom pokazila meno Sputnika svojim výrokom, že vakcíny v 40 krajinách, kde sa Sputnik používa, spája len názov. Mrzí ho, že taký dôležitý ústav vedie Baťová. Mailovú komunikáciu získal od ministerstva zdravotníctva.


"Vzhľadom na to, že takéto hrubé klamstvo, znevažujúce túto vakcínu, bolo zo strany šéfky ŠÚKL pustené do sveta, ktoré v podstate hovorí o tom, že Rusi si balia čokoľvek do tých ampuliek a vždy tam dajú iba nálepku Sputnik V, musíme potvrdiť tieto výsledky v maďarskom OMCL laboratóriu," doplnil.


Prečítal aj sms správy s Kirillom Dmitrievom, šéfom Ruského fondu priamych investícií, ktorý vyjadril v komunikácii obavy z provokácií na Slovensku ohľadom Sputnika V. Matovič napísal, že ak Slovensko nie je schopné použiť vakcínu, má ho tak rýchlo, ako je to možné Rusku vrátiť, lebo ho potrebuje urgentne do ďalších krajín.


Matovič uviedol, že Rusko vrátilo vo štvrtok platbu za Sputnik V, obáva sa preto, že Slovensko definitívne o vakcínu príde. Slovensko zaplatilo za Sputnik 6. apríla.


Matovič odpovedal, že zaočkovaný ešte nie je. Dal by sa zaočkovať vakcínou Sputnik V, ale aj vakcínou AstraZeneca.


TB I. Matoviča o vakcíne Sputnik V https://www.ta3.com/clanok/1208329/tb-ministra-financii-i-matovica-o-vakcine-sputnik-v.html Matovič o Sputniku: Ak by Baťová nepolitikárčila, ľudia by stáli v rade na vakcínu Štrnásty test zo štrnástich ruskej vakcíny Sputnik V v Biomedicínskom centre SAV dopadol na jednotku, informoval na tlačovej konferencii Igor Matovič. To podľa neho znamená, že Sputnik V prešiel vo všetkých testoch, ktoré Biomedicínske centrum SAV robilo. Výsledky je potrebné ešte potvrdiť aj v Maďarsku. Matovič kritizoval aj prezidentku Zuzanu Čaputovú. Ako povedal, mrzí ho, že prezidentka nosí Baťovej kytice a robí jej "albi". Od novinárov by čakal rovnaký "kilometer" na všetkých. Podľa Matoviča to bola Baťova, kto odporučil ministerstvu testovať dovezený Sputnik V v Biomedicínskom centre SAV. Ako povedal, oslovila 30 laboratórií, odpovedalo jej však len osem. Matovič ďalej na tlačovej konferenci čítal mailovú komunikáciu Zuzany Baťovej, ktorou oslovovala zahraničné laboratóriá. O Baťovej povedal, že zásadným spôsobom pokazila meno Sputnika svojim výrokom, že vakcíny v 40 krajinách, kde sa Sputnik používa, spája len názov. Mrzí ho, že taký dôležitý ústav vedie Baťová. Mailovú komunikáciu získal od ministerstva zdravotníctva. "Vzhľadom na to, že takéto hrubé klamstvo, znevažujúce túto vakcínu, bolo zo strany šéfky ŠÚKL pustené do sveta, ktoré v podstate hovorí o tom, že Rusi si balia čokoľvek do tých ampuliek a vždy tam dajú iba nálepku Sputnik V, musíme potvrdiť tieto výsledky v maďarskom OMCL laboratóriu," doplnil. Prečítal aj sms správy s Kirillom Dmitrievom, šéfom Ruského fondu priamych investícií, ktorý vyjadril v komunikácii obavy z provokácií na Slovensku ohľadom Sputnika V. Matovič napísal, že ak Slovensko nie je schopné použiť vakcínu, má ho tak rýchlo, ako je to možné Rusku vrátiť, lebo ho potrebuje urgentne do ďalších krajín. Matovič uviedol, že Rusko vrátilo vo štvrtok platbu za Sputnik V, obáva sa preto, že Slovensko definitívne o vakcínu príde. Slovensko zaplatilo za Sputnik 6. apríla. Matovič odpovedal, že zaočkovaný ešte nie je. Dal by sa zaočkovať vakcínou Sputnik V, ale aj vakcínou AstraZeneca.

Hovorí sa o Rusoch tu, o Rusoch tam, ale oficiálne vyhlásenie ruskej strany k vakcíne Sputnik na Slovensku nikto nevidel. Prezidentka povie, že Matovič klamal, keď uvádzal, že dôvodom vypovedania zmluvy so Slovenskom ohľadom Sputniku bolo jeho testovanie v necertifikovanom laboratóriu. Mám dojem, že Matovič sám už začína robiť z Rusov debilov, keď v ich mene hovorí veci, ktoré nezodpovedajú skutočnosti. Nakoniec bude pravda, ako hovoria v Hlase, že Matovičovi objednaním Ivermektínu, Sputniku nešlo o blaho ľudí, ale iba o prekrytie vlastných káuz.


Dokonca ešte aj v tv reportáži som si všimol, že tam používajú naratív "Rusi požiadali vakcíny späť, lebo...", hoci tú info nemajú nikde overenú, a visí to iba na slovách Matoviča. Správne mali povedať "podľa slov min. fin. Matoviča, Rusi požiadali..."


Hovorí sa o Rusoch tu, o Rusoch tam, ale oficiálne vyhlásenie ruskej strany k vakcíne Sputnik na Slovensku nikto nevidel. Prezidentka povie, že Matovič klamal, keď uvádzal, že dôvodom vypovedania zmluvy so Slovenskom ohľadom Sputniku bolo jeho testovanie v necertifikovanom laboratóriu. Mám dojem, že Matovič sám už začína robiť z Rusov debilov, keď v ich mene hovorí veci, ktoré nezodpovedajú skutočnosti. Nakoniec bude pravda, ako hovoria v Hlase, že Matovičovi objednaním Ivermektínu, Sputniku nešlo o blaho ľudí, ale iba o prekrytie vlastných káuz. Dokonca ešte aj v tv reportáži som si všimol, že tam používajú naratív "Rusi požiadali vakcíny späť, lebo...", hoci tú info nemajú nikde overenú, a visí to iba na slovách Matoviča. Správne mali povedať "podľa slov min. fin. Matoviča, Rusi požiadali..."

@jardob ja by som sa nečudovala ak by tu odtajnenú zmluvu sfalšovali... vyložili podľa seba, čo je dnes bežná prax.. .z týchto tupcov a poskokov by to isto vystálo.... ale hovorí sa ,všetkého do času..... príde deň a potom sa budú zodpovedať ak to prežijú....rezidentka tlačí na pílu a zachraňuje tú podivnú ženskú Baťovú....ako krásne sa odkopávajú.....no tak teda, len tak ďalej...

@jardob ja by som sa nečudovala ak by tu odtajnenú zmluvu sfalšovali... vyložili podľa seba, čo je dnes bežná prax.. .z týchto tupcov a poskokov by to isto vystálo.... ale hovorí sa ,všetkého do času..... príde deň a potom sa budú zodpovedať ak to prežijú....rezidentka tlačí na pílu a zachraňuje tú podivnú ženskú Baťovú....ako krásne sa odkopávajú.....no tak teda, len tak ďalej...
Upravené 16. 4. 2021 o 00:46

myslim si skor, ze Matovic pochopil, ze ak by to nechal tak, tak by skoncil v politike a pre neho je to pekny biznis. On nepotrebuje byt vo vlade, staci prijem od statu za volebne hlasy. Ale bolo to priamo nasmerovane, ze by skoncil ako ten, na koho sa hodia vsetky dosledky pandemie a najvacsi nepriatel statu. Uz by nikdy nemohol ist do parlamentu. Tak to zahral so sputnikom, nie ze by mu slo o ludi, ale takto sa v politike moze udrzat....proste vzdy sa najde niekto, kto povie, dobre, nevie to, je taky, hentaky, ale islo mu o ludi a ked neboli vakciny, tak nasadil svoju politicku hlavu....takze kedze lebofico este funguje, Pelle pre mnohych nie je az tak stravitelny, kotlebovci a mazurkovci su ofiko fasisti a nikoho ineho na lavici nemas, tak mu to nabuduce hodia. Systemom najmenej skodiaceho.
Neobhajujem a sama tak nevolim, ale vidim tychto volicov.


myslim si skor, ze Matovic pochopil, ze ak by to nechal tak, tak by skoncil v politike a pre neho je to pekny biznis. On nepotrebuje byt vo vlade, staci prijem od statu za volebne hlasy. Ale bolo to priamo nasmerovane, ze by skoncil ako ten, na koho sa hodia vsetky dosledky pandemie a najvacsi nepriatel statu. Uz by nikdy nemohol ist do parlamentu. Tak to zahral so sputnikom, nie ze by mu slo o ludi, ale takto sa v politike moze udrzat....proste vzdy sa najde niekto, kto povie, dobre, nevie to, je taky, hentaky, ale islo mu o ludi a ked neboli vakciny, tak nasadil svoju politicku hlavu....takze kedze lebofico este funguje, Pelle pre mnohych nie je az tak stravitelny, kotlebovci a mazurkovci su ofiko fasisti a nikoho ineho na lavici nemas, tak mu to nabuduce hodia. Systemom najmenej skodiaceho. Neobhajujem a sama tak nevolim, ale vidim tychto volicov.

Maďarská prepravná spoločnosť sa podľa televízie TA3 snažila odviezť z podniku Imuna všetky palety s vakcínami Sputnik. Zatiaľ bez úspechu.


V pondelok zaparkovali pred Imunou kamióny z Maďarska, informovala televízia TA3. Dvaja vodiči súkromnej prepravnej spoločnosti sa domáhali odvozu celej dávky vakcín, čiže 37 paliet. Túto informáciu potvrdil televízii spolumajiteľ farmaceutickej spoločnosti Imuna Pharm Juraj Kamarás.


Vodiči ich chceli odviezť do laboratória v Maďarsku. Kamarás podľa TA3 uviedol, že to odmietol, lebo na takéto niečo firma nedostala oficiálny pokyn. Poslala však v stredu do Maďarska 46 ampuliek vakcíny, určenej na testovanie, na čo pokyn z ministerstva zdravotníctva prišiel.


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/584727-do-imuny-prisli-madarske-kamiony-chceli-odviezt-vsetky-vakciny-sputnik/


Maďarská prepravná spoločnosť sa podľa televízie TA3 snažila odviezť z podniku Imuna všetky palety s vakcínami Sputnik. Zatiaľ bez úspechu. V pondelok zaparkovali pred Imunou kamióny z Maďarska, informovala televízia TA3. Dvaja vodiči súkromnej prepravnej spoločnosti sa domáhali odvozu celej dávky vakcín, čiže 37 paliet. Túto informáciu potvrdil televízii spolumajiteľ farmaceutickej spoločnosti Imuna Pharm Juraj Kamarás. Vodiči ich chceli odviezť do laboratória v Maďarsku. Kamarás podľa TA3 uviedol, že to odmietol, lebo na takéto niečo firma nedostala oficiálny pokyn. Poslala však v stredu do Maďarska 46 ampuliek vakcíny, určenej na testovanie, na čo pokyn z ministerstva zdravotníctva prišiel. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/584727-do-imuny-prisli-madarske-kamiony-chceli-odviezt-vsetky-vakciny-sputnik/

JankA

Upravené 16. 4. 2021 o 15:10

Už sa robia obstrukcie, ja neviem či si vôbec uvedomujú, že čim viac budú tlačit na pilu tym to pre nich bude horšie.... snaď majú dosť dlhé laná...ako vravi Oracle


Už sa robia obstrukcie, ja neviem či si vôbec uvedomujú, že čim viac budú tlačit na pilu tym to pre nich bude horšie.... snaď majú dosť dlhé laná...ako vravi Oracle

no, Rusi vraj vratili platbu za vakcinu, takze asi to pojde do Madarska:-(


no, Rusi vraj vratili platbu za vakcinu, takze asi to pojde do Madarska:-(

Heger


Dnes som na úrade vlády privítal pani veľvyslankyňu USA na Slovensku Bridget A. Brink. Bolo to príjemné a srdečné pracovné stretnutie.


6079ccde22813


Heger Dnes som na úrade vlády privítal pani veľvyslankyňu USA na Slovensku Bridget A. Brink. Bolo to príjemné a srdečné pracovné stretnutie. ![6079ccde22813](serve/attachment&path=6079ccde22813)

príjemné a srdečné


dívají se na sebe jak na svaté obrázky.


[quote="pid:11751, uid:17"]príjemné a srdečné[/quote] dívají se na sebe jak na svaté obrázky.

dívají se na sebe jak na svaté obrázky.


Chýba tam už len hlboký predklon alebo pokľak s bozkom na ruku ;-) :-)


[quote="pid:11754, uid:216"]dívají se na sebe jak na svaté obrázky.[/quote] Chýba tam už len hlboký predklon alebo pokľak s bozkom na ruku ;-) :-)

Nič sa nedeje náhodne a všetko má svoj význam a zmysel.

12
12.52k
111
39
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept