Politika v SR
Matovič -Sputnik 2 milióny dávok pre Slovensko

Igor Matovic

12 min ·
ZADOSŤUČINIŤ PRAVDE
Po tom, ako na vláde pred dvoma týždňami strana Za ľudí vetovala uznesenie o nákupe vakcíny Sputnik V, jej hlavný predstavitelia sa vyjadrili, že Marek ako minister zdravotníctva ju môže nakúpiť a spustiť očkovanie aj bez ich súhlasu ... a Marek to urobil. Dnes je to zrazu problém. Nerozumiem.
Veronika Remišová, 19.2.2021:
„Zazmluvniť Sputnik bez súhlasu môže aj teraz. Ak sa tak rozhodne, my ho v tom nemôžeme zastaviť. Avšak, keď povolí jej použitie na ministerskú výnimku, bude za to niesť zodpovednosť,“
"Minister zdravotníctva si nepýtal súhlas na nákup, zazmluvnenie iných vakcín. Zazmluvnil ich aj bez súhlasu vlády, to isté môže urobiť aj v prípade vakcíny Sputnik.“
Juraj Šeliga, 18.2.2021:
„Navyše, ak je pán premiér absolútne presvedčený o Sputniku V (a to aj keď nie je vedec), minister zdravotnícva Krajči má legálnu právomoc spustiť očkovanie Sputnikom V na tzv. výnimku v mimoriadnej situácii, preto nepotrebuje uznesenie vlády.“
„Ako píšem, tú výnimku môže udeliť aj teraz, je to jeho právo a kompentencia, len si to musí zobrať na svoju zodpovednosť a nemôže sa v prípade problémov so Sputnik V vyhovoriť na iných a vládu ako celok.“
Mária Kolíková, 18.2.2021:
„Minister zdravotníctva môže sám zo svojho rozhodnutia výnimku schváliť, ale nesmie sa skrývať za kolektívne rozhodnutie vlády.”

Igor Matovic 12 min · ZADOSŤUČINIŤ PRAVDE Po tom, ako na vláde pred dvoma týždňami strana Za ľudí vetovala uznesenie o nákupe vakcíny Sputnik V, jej hlavný predstavitelia sa vyjadrili, že Marek ako minister zdravotníctva ju môže nakúpiť a spustiť očkovanie aj bez ich súhlasu ... a Marek to urobil. Dnes je to zrazu problém. Nerozumiem. Veronika Remišová, 19.2.2021: „Zazmluvniť Sputnik bez súhlasu môže aj teraz. Ak sa tak rozhodne, my ho v tom nemôžeme zastaviť. Avšak, keď povolí jej použitie na ministerskú výnimku, bude za to niesť zodpovednosť,“ "Minister zdravotníctva si nepýtal súhlas na nákup, zazmluvnenie iných vakcín. Zazmluvnil ich aj bez súhlasu vlády, to isté môže urobiť aj v prípade vakcíny Sputnik.“ Juraj Šeliga, 18.2.2021: „Navyše, ak je pán premiér absolútne presvedčený o Sputniku V (a to aj keď nie je vedec), minister zdravotnícva Krajči má legálnu právomoc spustiť očkovanie Sputnikom V na tzv. výnimku v mimoriadnej situácii, preto nepotrebuje uznesenie vlády.“ „Ako píšem, tú výnimku môže udeliť aj teraz, je to jeho právo a kompentencia, len si to musí zobrať na svoju zodpovednosť a nemôže sa v prípade problémov so Sputnik V vyhovoriť na iných a vládu ako celok.“ Mária Kolíková, 18.2.2021: „Minister zdravotníctva môže sám zo svojho rozhodnutia výnimku schváliť, ale nesmie sa skrývať za kolektívne rozhodnutie vlády.”

V zákulisy pri "pive" si kladli otázky.

1. Koľko ľudí v SR sa podarí priviesť k paličkovým odpustkom?výsledok: vééľky kopec
  2. Koľko ľudí sa podarí priviesť k očkovacím ihlám, keď SR patrí ku krajínám s veľmi veľkým odporom k očkovaniu?výsledok: ...........(keď už máme sputnik, tak možno sa podarí plánovaných 60-80%)
  3. Čo by sme ešte skúsili, keď nám tak všetko prechádza?výsledok: ...........

PS: Neustály útok na psychiku národa a jeho schopnosť podriadiť/nepodriadiť sa. Fico všetky tieto útoky smeruje do dobrovoľnosti, ale ako pri testoch, keď už prišlo toľko ľudí, tak z toho zrobili povinnosť a keď príde kopec ľudí na očkovanie, tak je možné, že bude aj z toho povinnosť.

V zákulisy pri "pive" si kladli otázky. 1. Koľko ľudí v SR sa podarí priviesť k paličkovým odpustkom? výsledok: vééľky kopec 2. Koľko ľudí sa podarí priviesť k očkovacím ihlám, keď SR patrí ku krajínám s veľmi veľkým odporom k očkovaniu? výsledok: ...........(keď už máme sputnik, tak možno sa podarí plánovaných 60-80%) 3. Čo by sme ešte skúsili, keď nám tak všetko prechádza? výsledok: ........... PS: Neustály útok na psychiku národa a jeho schopnosť podriadiť/nepodriadiť sa. Fico všetky tieto útoky smeruje do dobrovoľnosti, ale ako pri testoch, keď už prišlo toľko ľudí, tak z toho zrobili povinnosť a keď príde kopec ľudí na očkovanie, tak je možné, že bude aj z toho povinnosť.

Citim nehorazn smrad a v bodoch vysvetlim preco

• Kde je zmluva o nakupe vakciny?

• Takze ideologicky profil Igora vsetci dobre pozname, to mi chcem niekto tvrdit ze pocas noci sa z neho stal samaritan a ruska vakcina mu nevadi ?! ( uroven smradu narasta)

-Takze vakcina bude teraz v sklade cakat niekde niekolko dni /tyzdnov kym sa zacne pouzivat a vcil uz smrad preraza vsade lebo prelepit nalepky na vakcinach je odkedy problem? Takze sa tam fukne Zeneca a ludia zacnu umierat zaradom aby sa nasledne ukazalo prstom na Rusko a ich vakcinu!

Zumpo psychopaticka sebranka vo vlade je schopna uplne vsetkeho, isli cez Lucanskeho a na civilistoch im chuj zalezi...majte ma za paranoika ale neverim im ani slovo. Kde je ofiko komunikacia s Ruskou ambasadou? Zmluva, faktura vsetka papierovacka?to mam vazne uverit tomu ze Igi ma take dobre konexie ze mu v rusku utekali priam oproti?

Je to iba teoria, netvrdim ze to tak je ale ako som na zaciatku vravel, uroven smradu je az prilis velka, je to az prilis jednoduche prilis hladke prilis bezproblemove , preto mi tu nieco fest nestimuje, chapeme sa?

Citim nehorazn smrad a v bodoch vysvetlim preco - Kde je zmluva o nakupe vakciny? - Takze ideologicky profil Igora vsetci dobre pozname, to mi chcem niekto tvrdit ze pocas noci sa z neho stal samaritan a ruska vakcina mu nevadi ?! ( uroven smradu narasta) -Takze vakcina bude teraz v sklade cakat niekde niekolko dni /tyzdnov kym sa zacne pouzivat a vcil uz smrad preraza vsade lebo prelepit nalepky na vakcinach je odkedy problem? Takze sa tam fukne Zeneca a ludia zacnu umierat zaradom aby sa nasledne ukazalo prstom na Rusko a ich vakcinu! Zumpo psychopaticka sebranka vo vlade je schopna uplne vsetkeho, isli cez Lucanskeho a na civilistoch im chuj zalezi...majte ma za paranoika ale neverim im ani slovo. Kde je ofiko komunikacia s Ruskou ambasadou? Zmluva, faktura vsetka papierovacka?to mam vazne uverit tomu ze Igi ma take dobre konexie ze mu v rusku utekali priam oproti? Je to iba teoria, netvrdim ze to tak je ale ako som na zaciatku vravel, uroven smradu je az prilis velka, je to az prilis jednoduche prilis hladke prilis bezproblemove , preto mi tu nieco fest nestimuje, chapeme sa?

Skús si pridať do obrazu vecí napríklad to, čo dal Putinovec na inom mieste do nového vlákna: Rakouský kancléř Kurz se ohledně koronaviru nadále nehodlá spoléhat na EU . Takže sledujme, čo urobí Rakúsko.

Ide o riadenie silnejšieho hráča ako sú naši podpindosníci. Ak má vzniknúť nový útvar v strednej Európe, tak jeho základy sa práve betónujú: https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/791/ru-2

Dalo se čekat, že po „zlém muži“ Orbánovi to bude právě Sebastian Kurz, který se odváží vydat vlastní cestou. Nejen že jedná o výrobě vakcín s Ruskem, ale i s Izraelem a dalšími zeměmi.

Skús si pridať do obrazu vecí napríklad to, čo dal Putinovec na inom mieste do nového vlákna: **Rakouský kancléř Kurz se ohledně koronaviru nadále nehodlá spoléhat na EU** . Takže sledujme, čo urobí Rakúsko. Ide o riadenie silnejšieho hráča ako sú naši podpindosníci. Ak má vzniknúť nový útvar v strednej Európe, tak jeho základy sa práve betónujú: https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/791/ru-2 _Dalo se čekat, že po „zlém muži“ Orbánovi to bude právě Sebastian Kurz, který se odváží vydat vlastní cestou. Nejen že jedná o výrobě vakcín s Ruskem, ale i s Izraelem a dalšími zeměmi._
Upravené 3. 3. 2021 o 09:16

Známy slovenský herec a zabávač Milan Lasica sa pochválil, že už absolvoval prvé očkovanie západnou vakcínou proti Covidu-19. Ozrejmil tiež, že ruskou vakcínou Sputnik V by sa nedal zaočkovať, pretože k ruským výrobkom má prirodzenú nedôveru.
https://www.hlavnespravy.sk/milan-lasica-k-ruskej-vakcine-mam-prirodzenu-nedoveru-nie-som-privrzencom-sovietskeho-tovaru-ludia-sa-maju-dobre-a-su-nespokojni-demokracia-ano-ale-niektore-nazory-su-nepripustne/2454586
zabávač sa nechal zaočkovat západnou vakcínou.
Tak viac Sputnikov ostane potrebným ludom

Známy slovenský herec a zabávač Milan Lasica sa pochválil, že už absolvoval prvé očkovanie západnou vakcínou proti Covidu-19. Ozrejmil tiež, že ruskou vakcínou Sputnik V by sa nedal zaočkovať, pretože k ruským výrobkom má prirodzenú nedôveru. https://www.hlavnespravy.sk/milan-lasica-k-ruskej-vakcine-mam-prirodzenu-nedoveru-nie-som-privrzencom-sovietskeho-tovaru-ludia-sa-maju-dobre-a-su-nespokojni-demokracia-ano-ale-niektore-nazory-su-nepripustne/2454586 zabávač sa nechal zaočkovat západnou vakcínou. Tak viac Sputnikov ostane potrebným ludom

Do Šarišských Michalian dorazila kontrola z Ruska, aby skontrolovali vakcínu Sputnik V..članok dosť suchý.
https://www.cas.sk/clanok/1105004/do-sarisskych-michalian-kde-skladuju-sputnika-prisli-rusi-po-tom-co-videli-skonstatovali-jedine/

Do Šarišských Michalian dorazila kontrola z Ruska, aby skontrolovali vakcínu Sputnik V..članok dosť suchý. https://www.cas.sk/clanok/1105004/do-sarisskych-michalian-kde-skladuju-sputnika-prisli-rusi-po-tom-co-videli-skonstatovali-jedine/

Do Šarišských Michalian dorazila kontrola z Ruska,

Opýtali sa, či chceme hovoriť po rusky, francúzsky, alebo anglicky, ale oni rozprávali väčšinou angličtinou. Sú odborne vzdelaní,“ uzavrel predseda predstavenstva,...

A čo čakali, že k nám dorazia opice alebo neandertálci? Mali by ich porovnať so sprievodom Pfizeru, či Moderny.

[quote="pid:9140, uid:17"]Do Šarišských Michalian dorazila kontrola z Ruska,[/quote] Opýtali sa, či chceme hovoriť po rusky, francúzsky, alebo anglicky, ale oni rozprávali väčšinou angličtinou. Sú odborne vzdelaní,“ uzavrel predseda predstavenstva,... A čo čakali, že k nám dorazia opice alebo neandertálci? Mali by ich porovnať so sprievodom Pfizeru, či Moderny.

Tri zaujimave spravy su tu.

Situácia okolo vakcíny Sputnik V je zamotaná, zhodnotil Sulík. Minister zdravotníctva chce počkať na konečné stanovisko ŠÚKL
https://www.hlavnespravy.sk/situacia-okolo-vakciny-sputnik-v-je-zamotana-zhodnotil-sulik/2494216
-ŠÚKL spekuluje jak nejaka prostitutka, tjs za zelene papieriky aj do studne skoci a vsetko podpise

https://www.hlavnespravy.sk/nad-skritizoval-media-za-ich-dezinformacie-o-ruskej-vakcine-sputnik-ktory-mame-u-nas-je-iny-nez-ten-ktory-bol-posudzovany-v-lancete-dezinformacia/2494146
Naď skritizoval médiá za ich dezinformácie o ruskej vakcíne: Sputnik, ktorý máme u nás, je iný než ten, ktorý bol posudzovaný v Lancete? – Dezinformácia
-Nad spekuluje, snazi sa ospravedlnit konanie ŠÚKL - ved predsa obaja sa tlacia do riti USA

Vznika vlna odporu voci ŠÚKL aj voci nadovi kvoli vakcine, ktoru nechcu ludom povolit (a ludia sa inym hnojom ockovat nechcu dat)
Vlnu si vsima Fico a tak prileje do ohna kus benzinu smile
Fico: Ak vláda nezodpovie otázky k nákupu Sputnika V, Smer-SD iniciuje jej odvolanie
https://www.hlavnespravy.sk/fico-ak-vlada-nezodpovie-otazky-k-nakupu-sputnika-v-smer-sd-iniciuje-jej-odvolanie/2494432

Ten Sputnik je pre hnedu koaliciu trciacu z akehosi zadku veru ze nebezpecnejsia zbran ako 1000 ruskych tankov.

Tri zaujimave spravy su tu. Situácia okolo vakcíny Sputnik V je zamotaná, zhodnotil Sulík. Minister zdravotníctva chce počkať na konečné stanovisko ŠÚKL https://www.hlavnespravy.sk/situacia-okolo-vakciny-sputnik-v-je-zamotana-zhodnotil-sulik/2494216 -ŠÚKL spekuluje jak nejaka prostitutka, tjs za zelene papieriky aj do studne skoci a vsetko podpise https://www.hlavnespravy.sk/nad-skritizoval-media-za-ich-dezinformacie-o-ruskej-vakcine-sputnik-ktory-mame-u-nas-je-iny-nez-ten-ktory-bol-posudzovany-v-lancete-dezinformacia/2494146 Naď skritizoval médiá za ich dezinformácie o ruskej vakcíne: Sputnik, ktorý máme u nás, je iný než ten, ktorý bol posudzovaný v Lancete? – Dezinformácia -Nad spekuluje, snazi sa ospravedlnit konanie ŠÚKL - ved predsa obaja sa tlacia do riti USA Vznika vlna odporu voci ŠÚKL aj voci nadovi kvoli vakcine, ktoru nechcu ludom povolit (a ludia sa inym hnojom ockovat nechcu dat) Vlnu si vsima Fico a tak prileje do ohna kus benzinu :D Fico: Ak vláda nezodpovie otázky k nákupu Sputnika V, Smer-SD iniciuje jej odvolanie https://www.hlavnespravy.sk/fico-ak-vlada-nezodpovie-otazky-k-nakupu-sputnika-v-smer-sd-iniciuje-jej-odvolanie/2494432 Ten Sputnik je pre hnedu koaliciu trciacu z akehosi zadku veru ze nebezpecnejsia zbran ako 1000 ruskych tankov.
Upravené 7. 4. 2021 o 21:27

Tri zaujimave spravy su tu

A štvrtá -- čerešnička na torte

606e85da677cd

[quote="pid:10322, uid:106"]Tri zaujimave spravy su tu[/quote] **A štvrtá -- čerešnička na torte** ![606e85da677cd](serve/attachment&path=606e85da677cd)
Upravené 8. 4. 2021 o 06:28

https://spravy.rtvs.sk/2021/04/matovic-odleti-do-moskvy-rokovat-bude-o-ruskej-vakcine-sputnik-v/

Matovič odletí do Moskvy, rokovať bude o ruskej vakcíne Sputnik V
Expremiér sa stretne so šéfom fondu priamych investícií.

Ten Matel fakt nie je až taký hlupák, na akého sa hrá. Dá sa povedať, že teraz sa im vymkol z pod kontroly a ide svoje, no uvidíme za akú cenu. Chlap ide proti prúdu sám... z tejto koalície myslím.
Mám pocit, že toto nebude len o Sputniku, keď už ide tak rýchlo do Moskvy...

https://spravy.rtvs.sk/2021/04/matovic-odleti-do-moskvy-rokovat-bude-o-ruskej-vakcine-sputnik-v/ Matovič odletí do Moskvy, rokovať bude o ruskej vakcíne Sputnik V Expremiér sa stretne so šéfom fondu priamych investícií. Ten Matel fakt nie je až taký hlupák, na akého sa hrá. Dá sa povedať, že teraz sa im vymkol z pod kontroly a ide svoje, no uvidíme za akú cenu. Chlap ide proti prúdu sám... z tejto koalície myslím. Mám pocit, že toto nebude len o Sputniku, keď už ide tak rýchlo do Moskvy...
Upravené 8. 4. 2021 o 09:41

A štvrtá -- čerešnička na torte

Žádná čerešnička.
Někdo Matoviče vyměnil...
;-)
Nebo šachuje?

[quote="pid:10349, uid:23"]A štvrtá -- čerešnička na torte[/quote] Žádná čerešnička. Někdo Matoviče vyměnil... ;-) Nebo šachuje?

“Je šialenstvom si myslieť, že zlí netvoria zlo.”

Nemyslim si, ze matovic leti do moskvy kvoli sputniku. Skor to bude kvoli tomu co sa pripravuje na ukrajine. Tam mu pekne vysvetlia, co sa stane so Slovenskom a jeho USA poskokmi, keby nahodou zapadny partnori vtrhli na ukrajinu a by tam zacali vojnu.

Nemyslim si, ze matovic leti do moskvy kvoli sputniku. Skor to bude kvoli tomu co sa pripravuje na ukrajine. Tam mu pekne vysvetlia, co sa stane so Slovenskom a jeho USA poskokmi, keby nahodou zapadny partnori vtrhli na ukrajinu a by tam zacali vojnu.

otázkou je, kto je ten skutočne zlý, a čo je pre Slovensko v kontexte doby a diania skutočným zlom...
Situácia od parlamentných volieb v roku 202O je diametrálne odlišná. Vtedy stálo Slovensko skutočne na prahu likvidácie, zániku - doslova a dopísmena.
Zámerne som napísal "stálo".
Až jeho bytostné ohrozenie ho prebralo z letargie.

[quote="pid:10374, uid:335"]“Je šialenstvom si myslieť, že zlí netvoria zlo.”[/quote] otázkou je, kto je ten skutočne zlý, a čo je pre Slovensko v kontexte doby a diania skutočným zlom... Situácia od parlamentných volieb v roku 202O je diametrálne odlišná. Vtedy stálo Slovensko skutočne na prahu likvidácie, zániku - doslova a dopísmena. Zámerne som napísal "stálo". Až jeho bytostné ohrozenie ho prebralo z letargie.

Mám pocit, že toto nebude len o Sputniku, keď už ide tak rýchlo do Moskvy...

Nemyslim si, ze matovic leti do moskvy kvoli sputniku. Skor to bude kvoli tomu co sa pripravuje na ukrajine.

Sputnik je len opona. Ešte si pamätám, ako Fico letel k zlObamovi na koberec. Vraj prejednávali likvidáciu chemických zbraní zo Sýrie. O pár dní vypukol Majdan. Zrazu sme tu mali ,,reverzný" tranzit plynu na Ukrajinu.
Politici vždy jedno povedia, druhé myslia a tretie robia. Opakujem slová múdrejších na tomto fóre: Matovič je blázon, ale nie šašo. Nie som si celkom istý v koho prospech to nakoniec bude.

[quote="pid:10368, uid:94"]Mám pocit, že toto nebude len o Sputniku, keď už ide tak rýchlo do Moskvy...[/quote] [quote="pid:10380, uid:106"]Nemyslim si, ze matovic leti do moskvy kvoli sputniku. Skor to bude kvoli tomu co sa pripravuje na ukrajine.[/quote] Sputnik je len opona. Ešte si pamätám, ako Fico letel k zlObamovi na koberec. Vraj prejednávali likvidáciu chemických zbraní zo Sýrie. O pár dní vypukol Majdan. Zrazu sme tu mali ,,reverzný" tranzit plynu na Ukrajinu. Politici vždy jedno povedia, druhé myslia a tretie robia. Opakujem slová múdrejších na tomto fóre: Matovič je blázon, ale nie šašo. Nie som si celkom istý v koho prospech to nakoniec bude.

Nemyslim si, ze matovic leti do moskvy kvoli sputniku

že toto nebude len o Sputniku

https://spravy.rtvs.sk/2021/04/sulik-aj-korcok-o-nej-vedeli-valasek-hovori-o-trojakom-dosahu-reakcie-na-matovicovu-cestu-do-moskvy/

Ivan Korčok, minister zahraničných vecí (nominant SaS): „O ceste som sa dozvedel včera, najprv od veľvyslanca v Moskve, následne ma informoval predseda vlády, dnes som komunikoval s ministrom vnútra. Chcem sa im poďakovať, takto si to predstavujem. Viem, že rokovania sú o Sputniku V, vnímam ho ako vakcínu, tesne pre tlačovou konferenciu ma informovali, že Igor Matovič bude zajtra rokovať v Budapešti. Vláda cestu neschválila, neviem, či sa rokovaní zúčastní aj niekto zo slovenskej diplomacie, takúto účasť považujem za štandard.“

[quote="pid:10380, uid:106"]Nemyslim si, ze matovic leti do moskvy kvoli sputniku[/quote] [quote="pid:10368, uid:94"]že toto nebude len o Sputniku[/quote] https://spravy.rtvs.sk/2021/04/sulik-aj-korcok-o-nej-vedeli-valasek-hovori-o-trojakom-dosahu-reakcie-na-matovicovu-cestu-do-moskvy/ Ivan Korčok, minister zahraničných vecí (nominant SaS): „O ceste som sa dozvedel včera, najprv od veľvyslanca v Moskve, následne ma informoval predseda vlády, dnes som komunikoval s ministrom vnútra. Chcem sa im poďakovať, takto si to predstavujem. Viem, že rokovania sú o Sputniku V, vnímam ho ako vakcínu, tesne pre tlačovou konferenciu ma informovali, že **Igor Matovič bude zajtra rokovať v Budapešti.** Vláda cestu neschválila, neviem, či sa rokovaní zúčastní aj niekto zo slovenskej diplomacie, takúto účasť považujem za štandard.“

Andrej Danko:
606f754a78124

Andrej Danko: ![606f754a78124](serve/attachment&path=606f754a78124)

Sputnik je len opona. Ešte si pamätám, ako Fico letel k zlObamovi na koberec. Vraj prejednávali likvidáciu chemických zbraní zo Sýrie. O pár dní vypukol Majdan.

s ohľadom na situaciu na UA hraniciach sa dúfam takto podobný scénar nezopakuje..... nemyslim si, že išiel do Moskvy len pre Sputnik a zajtra odovzdať Maďarsku naše vakcíny....ale on dostane noty a odovzda ich Maďarsku...dúfam, že nie zlé správy... Sputnik bude len zásterka....vrtaju mi v hlave slová Matela o Goliašovi, Davidovi a tom kameni....pričom namyslený Goliáš chápem ako USAcku nabobralosť a tendencie vyvolať vojnu s Ruskom....kameň...ako zakladný kameň nejakej spolupráce....a malý Dávid ?.....doplnte....

[quote="pid:10394, uid:84"]Sputnik je len opona. Ešte si pamätám, ako Fico letel k zlObamovi na koberec. Vraj prejednávali likvidáciu chemických zbraní zo Sýrie. O pár dní vypukol Majdan.[/quote] s ohľadom na situaciu na UA hraniciach sa dúfam takto podobný scénar nezopakuje..... nemyslim si, že išiel do Moskvy len pre Sputnik a zajtra odovzdať Maďarsku naše vakcíny....ale on dostane noty a odovzda ich Maďarsku...dúfam, že nie zlé správy... Sputnik bude len zásterka....vrtaju mi v hlave slová Matela o Goliašovi, Davidovi a tom kameni....pričom namyslený Goliáš chápem ako USAcku nabobralosť a tendencie vyvolať vojnu s Ruskom....kameň...ako zakladný kameň nejakej spolupráce....a malý Dávid ?.....doplnte....

Až jeho bytostné ohrozenie ho prebralo z letargie.

myslíš tým aj Matoviča?....lebo aj on sa prebral z letargie a kupodivu je on posol správ..... keď si to premietam spätne tie jeho opičky a čudne výstupy v Brusely a dnes je poslom správ a poslušne kluše do Moskvy bez okázalostí....takže ide o veľa...v Brusely si pošaškoval...tu rieši dôležité veci o budúcnosti.....aspoň ja to tak vnímam

[quote="pid:10393, uid:112"]Až jeho bytostné ohrozenie ho prebralo z letargie.[/quote] myslíš tým aj Matoviča?....lebo aj on sa prebral z letargie a kupodivu je on posol správ..... keď si to premietam spätne tie jeho opičky a čudne výstupy v Brusely a dnes je poslom správ a poslušne kluše do Moskvy bez okázalostí....takže ide o veľa...v Brusely si pošaškoval...tu rieši dôležité veci o budúcnosti.....aspoň ja to tak vnímam
Upravené 9. 4. 2021 o 00:04

Je šialenstvom si myslieť, že zlí netvoria zlo.

Čo je to zlo?
Podľa E.Páleša zlo je dobro na nesprávnom mieste (ja by som doplnil aj čase).
Alebo: zlo vlastne neexistuje, je to vybočenie od normálu, resp. cesta za cieľom podstatne predĺžená obkľukami...
Takže na otázku, či zlí ľudia tvoria IBA zlé veci, by som dal odpoveď: zlé veci, ktoré aj tak vedú len ku konečnému dobru (respektíve ku konečnému cieľu) smile

[quote="pid:10374, uid:335"]Je šialenstvom si myslieť, že zlí netvoria zlo.[/quote] Čo je to zlo? Podľa E.Páleša zlo je dobro na nesprávnom mieste (ja by som doplnil aj čase). Alebo: zlo vlastne neexistuje, je to vybočenie od normálu, resp. cesta za cieľom podstatne predĺžená obkľukami... Takže na otázku, či zlí ľudia tvoria IBA zlé veci, by som dal odpoveď: zlé veci, ktoré aj tak vedú len ku konečnému dobru (respektíve ku konečnému cieľu) :)
12.48k
111
41
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept