Zdravie a záhrada
V Texase padá čudný sneh

To celé vyzerá tak, ako keby vymrzli chemikálie a iné veci na úpravu počasia/klímy...


To celé vyzerá tak, ako keby vymrzli chemikálie a iné veci na úpravu počasia/klímy...

Moderátor

V jakém prohlížeči na pc jdou tyto odkazy prohlížet i bez přihlášení na Telegram?


V jakém prohlížeči na pc jdou tyto odkazy prohlížet i bez přihlášení na Telegram?

Ak je video príliš dlhé alebo má veľký objem dát, tak sa bez Telegramu otvoriť nedá, aspoň mne idú niektoré otvoriť vo Firefoxe, ale pri iných mi píše Media file is too big.


Ak je video príliš dlhé alebo má veľký objem dát, tak sa bez Telegramu otvoriť nedá, aspoň mne idú niektoré otvoriť vo Firefoxe, ale pri iných mi píše Media file is too big.
Upravené 19. 2. 2021 o 11:51

Sníh, který netaje. Kafr to je. Podobně jsme oblbovali děti před Vánoci chemickými hříčkami (faraonovi hadi, cukr zapálený zápalkou, etc.).


Sníh, který netaje. Kafr to je. Podobně jsme oblbovali děti před Vánoci chemickými hříčkami (faraonovi hadi, cukr zapálený zápalkou, etc.).

Sníh, který netaje
před týdnem jsem si přesně tohoto všimla. Nanesla jsem na botech sníh do auta a on tam zůstal nezměněn 3 dny a ještě se při odklízení z auta choval jako prášek. Bylo to v ČR.


[quote="pid:4699, uid:329"]Sníh, který netaje[/quote]před týdnem jsem si přesně tohoto všimla. Nanesla jsem na botech sníh do auta a on tam zůstal nezměněn 3 dny a ještě se při odklízení z auta choval jako prášek. Bylo to v ČR.

Lidi neblázněte! Takto se sníh ( jako na videu z Ameriky) chová úplně normálně! Byl jsem si to schválně vyzkoušet a choval se stejně. Černé zabarvení sněhu je způsobené nedokonalým hořením náplně zapalovače. Pokud byste ho tavili modrým plamenem, nebude očouzený, protože probíhalo dokonale hoření. A k tavení netavení sněhu. Sníh je jako houba plná vzduchu. když začnete tavit sníh, tak se vpíjí do sněhové koule, co držíte v ruce a ještě v ní ta voda tuhne. Samozřejmě po delší době působení tepla by z koule voda začala kapat. Na vyvrácení tohoto hoaxu bylo na YT zveřejněno video, např. toto:


https://m.youtube.com/watch?v=YoOD54Dxkk0


Tento server má působit věrohodně, tak buďte tak laskaví, než něco napíšete, zkuste se nad tím zamyslet nebo si něco nastudovat.


Lidi neblázněte! Takto se sníh ( jako na videu z Ameriky) chová úplně normálně! Byl jsem si to schválně vyzkoušet a choval se stejně. Černé zabarvení sněhu je způsobené nedokonalým hořením náplně zapalovače. Pokud byste ho tavili modrým plamenem, nebude očouzený, protože probíhalo dokonale hoření. A k tavení netavení sněhu. Sníh je jako houba plná vzduchu. když začnete tavit sníh, tak se vpíjí do sněhové koule, co držíte v ruce a ještě v ní ta voda tuhne. Samozřejmě po delší době působení tepla by z koule voda začala kapat. Na vyvrácení tohoto hoaxu bylo na YT zveřejněno video, např. toto: https://m.youtube.com/watch?v=YoOD54Dxkk0 Tento server má působit věrohodně, tak buďte tak laskaví, než něco napíšete, zkuste se nad tím zamyslet nebo si něco nastudovat.

Súhlasím s Dejv111.
Pre mnohých Texasanov sa môže zdať sneh čudný.
Vezmite si že taký priemerný černoch žijúci v Texase pozná sneh akurát tak z mrazáku.


Súhlasím s Dejv111. Pre mnohých Texasanov sa môže zdať sneh čudný. Vezmite si že taký priemerný černoch žijúci v Texase pozná sneh akurát tak z mrazáku.

Tento server má působit věrohodně, tak buďte tak laskaví, než něco napíšete, zkuste se nad tím zamyslet nebo si něco nastudovat.


Keď podľa teba je normálne, že sneh praská v mikrovlnke, tak po tom neviem čo je ešte normálne...


[quote="pid:4723, uid:19"]Tento server má působit věrohodně, tak buďte tak laskaví, než něco napíšete, zkuste se nad tím zamyslet nebo si něco nastudovat.[/quote] Keď podľa teba je normálne, že sneh praská v mikrovlnke, tak po tom neviem čo je ešte normálne...

Moderátor

že sneh praská v mikrovlnke
a Hliník se odstěhoval do Humpolce...sověti při svých kremelských parádemarších chtěli mít taky sluníčko.smile


[quote="pid:4733, uid:7"]že sneh praská v mikrovlnke[/quote]a Hliník se odstěhoval do Humpolce...sověti při svých kremelských parádemarších chtěli mít taky sluníčko.8)

Vedi.Vini......

Keď podľa teba je normálne, že sneh praská v mikrovlnke, tak po tom neviem čo je ešte normálne...


Skús dať do mikrovlnky sneh na tanieri s kovovým pásikom či lyžičkou. Tiež ti bude pekne praskať smile


[quote="pid:4733, uid:7"]Keď podľa teba je normálne, že sneh praská v mikrovlnke, tak po tom neviem čo je ešte normálne...[/quote] Skús dať do mikrovlnky sneh na tanieri s kovovým pásikom či lyžičkou. Tiež ti bude pekne praskať ;)

Skús dať do mikrovlnky sneh na tanieri s kovovým pásikom či lyžičkou.


Na tom videu s černochem, co dává modrý talíř do mikrovlnky, vypadá talíř celoplastový.


[quote="pid:4748, uid:138"]Skús dať do mikrovlnky sneh na tanieri s kovovým pásikom či lyžičkou.[/quote] Na tom videu s černochem, co dává modrý talíř do mikrovlnky, vypadá talíř celoplastový.

Na tom videu s černochem, co dává modrý talíř do mikrovlnky, vypadá talíř celoplastový.


Aby sneh takto praskal v mikrovlnke, muselo by v ňom byť toľko kovu, že by to už nebol sneh smile


Kľudne tam mohol byť aj alobal.


[quote="pid:4750, uid:181"]Na tom videu s černochem, co dává modrý talíř do mikrovlnky, vypadá talíř celoplastový.[/quote] Aby sneh takto praskal v mikrovlnke, muselo by v ňom byť toľko kovu, že by to už nebol sneh :) Kľudne tam mohol byť aj alobal.

Kľudne tam mohol byť aj alobal.


Hliník alebo iný kov napr. bárium či nejaká kovová zmes...


[quote="pid:4752, uid:138"]Kľudne tam mohol byť aj alobal.[/quote] Hliník alebo iný kov napr. bárium či nejaká kovová zmes...

Moderátor

Hliník alebo iný kov napr. bárium či nejaká kovová zmes...

Plastovo alobalový alebo papierovo alobalový tanier nie je nič nové.


Mimochodom ak máte niekto rád experimenty.
Dá sa vyrobiť v mikrovlnke niečo ako guľový blesk.
Plazmoid guľového tvaru. Niekedy ích v mikrovlnke poletuje viac.


Jednoducho do mikrovlnky vložíte zapálenú malú sviečku a zapnete mikrovlnku.


Pozor! Môže to zničiť mikrovlnku!


[quote="pid:4768, uid:7"]Hliník alebo iný kov napr. bárium či nejaká kovová zmes...[/quote] Plastovo alobalový alebo papierovo alobalový tanier nie je nič nové. Mimochodom ak máte niekto rád experimenty. Dá sa vyrobiť v mikrovlnke niečo ako guľový blesk. Plazmoid guľového tvaru. Niekedy ích v mikrovlnke poletuje viac. Jednoducho do mikrovlnky vložíte zapálenú malú sviečku a zapnete mikrovlnku. Pozor! Môže to zničiť mikrovlnku!

Pozor! Môže to zničiť mikrovlnku!


Ale jako reklamaci to uznají, že? smile


[quote="pid:4769, uid:138"]Pozor! Môže to zničiť mikrovlnku![/quote] Ale jako reklamaci to uznají, že? :)

Nebyl Texas jeden z prvnich rebelujicich statu? Tak to, ze tam mrzne urcite vubec s nicim nesouvisi.


Zajimava pasaz pametnika, co opravoval SALJUT-7:
Kandidáty na kosmonauty už na univerzitě nemáte?
Ne, program se změnil a výcvik probíhá ve Hvězdném městečku. Já tam často jezdím, ale přímo na přípravě kosmonautů se nepodílím. Spolupracuji i na vědeckém programu pro lety do vesmíru. Můj soukromý odborný zájem jsou oblaky ve vysokých vrstvách atmosféry, jejichž původ je nejasný.


Máte nějakou hypotézu, jak a proč vznikají?
Mám jich několik, ale nechci je říkat.


Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/vesmir/kosmonaut-viktor-petrovic-savinych-rozhovor.A181219_172414_tec_vesmir_mla


Nebyl Texas jeden z prvnich rebelujicich statu? Tak to, ze tam mrzne urcite vubec s nicim nesouvisi. Zajimava pasaz pametnika, co opravoval SALJUT-7: Kandidáty na kosmonauty už na univerzitě nemáte? Ne, program se změnil a výcvik probíhá ve Hvězdném městečku. Já tam často jezdím, ale přímo na přípravě kosmonautů se nepodílím. Spolupracuji i na vědeckém programu pro lety do vesmíru. **Můj soukromý odborný zájem jsou oblaky ve vysokých vrstvách atmosféry, jejichž původ je nejasný.** Máte nějakou hypotézu, jak a proč vznikají? **Mám jich několik, ale nechci je říkat.** Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/vesmir/kosmonaut-viktor-petrovic-savinych-rozhovor.A181219_172414_tec_vesmir_mla

Orla bělohlavého při sezení na vejcích zasypal sníh


Kamera umístěná u kalifornského jezera zachytila, čemu všemu musí čelit pár orlů bělohlavých, kteří od února střídavě sedí ve svém hnízdě na vejcích. Samici Shadow (Stín) při sezení zcela zasypalo zhruba deset centimetrů sněhu.


Skupina Friends of Big Bear Valley (Přátelé Velkého medvědího údolí) umístila nedaleko Big Bear Lake (Velkého medvědího jezera) v Kalifornii (neplést s kanadským Velkým medvědím jezerem) kameru, která v přímém přenosu sleduje život páru orlů bělohlavých – samce Jackieho a samičky Shadow.


Shadow snesla 9. a 11. února dvě vejce, o které se teď pár vzorně stará navzdory ne zcela ideálním povětrnostním podmínkám. Hitem internetu se stalo video z 10. března, kdy krátce nad ránem samici Shadow zasypávaly přívaly sněhu.


Hnízdo je umístěno ve výšce zhruba 43 metrů až u vrcholku vysoké borovice Jeffreyovy. Jakcie je dle dohadů biologů starý devět let, samice Shadow o dva roky mladší. Pokud vše půjde dobře, ptáčata by se měla vylíhnout někdy okolo 15. března.


Orli snášejí jedno až tři vejce jednou ročně. Jen málokdy se však stane, aby přežila všechna tři mláďata.
Orel bělohlavý je velkým dravcem žijícím téměř po celém území Severní Ameriky. Rozpětí jejich křídel dosahuje kolem dvou metrů, i když velikost se liší podle toho, kde orli žijí. V přírodě se dožívají kolem dvaceti let.


Orli si hledají vždy jen jednoho partnera, se kterým setrvají po celý život. Nového partnera si hledají jen v okamžiku, kdy původní zemře. Jsou ale zdokumentovány i případy, kdy se pár rozpadl, pokud se mu dlouho době nedařilo vysedět mláďata.
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/orla-belohlaveho-pri-sezeni-na-vejcich-zasypal-snih-40353921


Orla bělohlavého při sezení na vejcích zasypal sníh Kamera umístěná u kalifornského jezera zachytila, čemu všemu musí čelit pár orlů bělohlavých, kteří od února střídavě sedí ve svém hnízdě na vejcích. Samici Shadow _(Stín)_ při sezení zcela zasypalo zhruba deset centimetrů sněhu. Skupina Friends of Big Bear Valley _(Přátelé Velkého medvědího údolí)_ umístila nedaleko Big Bear Lake _(Velkého medvědího jezera)_ v Kalifornii (neplést s kanadským Velkým medvědím jezerem) kameru, která v přímém přenosu sleduje život páru orlů bělohlavých – samce Jackieho a samičky Shadow. Shadow snesla 9. a 11. února dvě vejce, o které se teď pár vzorně stará navzdory ne zcela ideálním povětrnostním podmínkám. Hitem internetu se stalo video z 10. března, kdy krátce nad ránem samici Shadow zasypávaly přívaly sněhu. Hnízdo je umístěno ve výšce zhruba 43 metrů až u vrcholku vysoké borovice Jeffreyovy. Jakcie je dle dohadů biologů starý devět let, samice Shadow o dva roky mladší. Pokud vše půjde dobře, ptáčata by se měla vylíhnout někdy okolo 15. března. Orli snášejí jedno až tři vejce jednou ročně. Jen málokdy se však stane, aby přežila všechna tři mláďata. Orel bělohlavý je velkým dravcem žijícím téměř po celém území Severní Ameriky. Rozpětí jejich křídel dosahuje kolem dvou metrů, i když velikost se liší podle toho, kde orli žijí. V přírodě se dožívají kolem dvaceti let. Orli si hledají vždy jen jednoho partnera, se kterým setrvají po celý život. Nového partnera si hledají jen v okamžiku, kdy původní zemře. Jsou ale zdokumentovány i případy, kdy se pár rozpadl, pokud se mu dlouho době nedařilo vysedět mláďata. https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/orla-belohlaveho-pri-sezeni-na-vejcich-zasypal-snih-40353921
Upravené 15. 3. 2021 o 00:56
2.41k
18
10
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept