Mimo kategórií
Navrh novych funkcionalit a pripomienky k foru

Problém so zobrazovaním tém je vtedy, keď má počet komentárov vo vlákne preskočiť na novú stranu. Keď sa pridá pár ďalších príspevkov, tak problém zmizne. Nemám to overené, ale takto som to odpozoroval.


Problém so zobrazovaním tém je vtedy, keď má počet komentárov vo vlákne preskočiť na novú stranu. Keď sa pridá pár ďalších príspevkov, tak problém zmizne. Nemám to overené, ale takto som to odpozoroval.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Nemám to overené, ale takto som to odpozoroval.


mas pravdu, tiez som si vsimol, ze sa to takto sprava


[quote="pid:36598, uid:623"]Nemám to overené, ale takto som to odpozoroval.[/quote] mas pravdu, tiez som si vsimol, ze sa to takto sprava

Problém so zobrazovaním tém

Ono to blbne odvtedy, ako sa zvýšil počet príspevkov na jednej strane. Postupne to bude robiť na všetkých starých témach, kým sa ručne nevytvoria nové záložné. Potom by to už malo fičať normálne.


[quote="pid:36598, uid:623"]Problém so zobrazovaním tém[/quote] Ono to blbne odvtedy, ako sa zvýšil počet príspevkov na jednej strane. Postupne to bude robiť na všetkých starých témach, kým sa ručne nevytvoria nové záložné. Potom by to už malo fičať normálne.

Ono to blbne odvtedy, ako sa zvýšil počet príspevkov na jednej strane.


neblbne to odvtedy, blblo to uz aj predtym pri mensom pocte prispevkov na stranke, preto som zvysil ten pocet prispevkov, aby to "blbnutie" nebolo take caste


[quote="pid:36638, uid:6"]Ono to blbne odvtedy, ako sa zvýšil počet príspevkov na jednej strane.[/quote] neblbne to odvtedy, blblo to uz aj predtym pri mensom pocte prispevkov na stranke, preto som zvysil ten pocet prispevkov, aby to "blbnutie" nebolo take caste

@Neo, neskúšal si to opraviť?

@Neo, neskúšal si to opraviť?
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

@Neo, neskúšal si to opraviť?

skusal, ale tie ciastkove opravy nepomohli, je tam vela veci previazanych a to bohuzial mozu fixnut len vyvojari, ale ako som uz viac-krat pisal, tak slubili, ze v novom release by to malo byt fixnute, tak sa uvidi


[quote="pid:36643, uid:623"]@Neo, neskúšal si to opraviť?[/quote] skusal, ale tie ciastkove opravy nepomohli, je tam vela veci previazanych a to bohuzial mozu fixnut len vyvojari, ale ako som uz viac-krat pisal, tak slubili, ze v novom release by to malo byt fixnute, tak sa uvidi

Kecálek vpravo dole upozorňuje na nové správy len zvukom, keď je adresát online. Keď nie je, alebo zvuk nepočul, nemá šancu zistiť, že mu niekto napísal. Nedá sa s tým niečo urobiť?


Kecálek vpravo dole upozorňuje na nové správy len zvukom, keď je adresát online. Keď nie je, alebo zvuk nepočul, nemá šancu zistiť, že mu niekto napísal. Nedá sa s tým niečo urobiť?
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Ja som si myslel, že mi odchádza macbook, lebo mi začal nepríjemne bzučat (mám ssd), asi že mi batéria odchádza..., po párdňoch som zistil, že mi to robí len tu. Ako keby nejaký skript ho permanentne zaťažoval a vydáva zvuk ako malý pisklavý trafák. Za 6 rokov mi toto pri inej stránke nerobil.


Ja som si myslel, že mi odchádza macbook, lebo mi začal nepríjemne bzučat (mám ssd), asi že mi batéria odchádza..., po párdňoch som zistil, že mi to robí len tu. Ako keby nejaký skript ho permanentne zaťažoval a vydáva zvuk ako malý pisklavý trafák. Za 6 rokov mi toto pri inej stránke nerobil.

Ako keby nejaký skript ho permanentne zaťažoval a vydáva zvuk ako malý pisklavý trafák. Za 6 rokov mi toto pri inej stránke nerobil.


Zaťažuje aj môj procesor...


[quote="pid:38158, uid:217"]Ako keby nejaký skript ho permanentne zaťažoval a vydáva zvuk ako malý pisklavý trafák. Za 6 rokov mi toto pri inej stránke nerobil.[/quote] Zaťažuje aj môj procesor...

Moderátor

V souvislosti s vláknem https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3955/ako-by-sa-mali-prid%C3%A1va%C5%A5-%C4%8Dl%C3%A1nky-na-f%C3%B3re/ navrhuji přidat funkcionalitu "mute someone" (ztišit někoho), čiže nebudu nucen číst intelektuální výlevy někoho, koho opravdu číst nechci. Šanci jsem tomu dal, leč slovy klasika po ovoci poznáte je.


V souvislosti s vláknem https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3955/ako-by-sa-mali-prid%C3%A1va%C5%A5-%C4%8Dl%C3%A1nky-na-f%C3%B3re/ navrhuji přidat funkcionalitu "mute someone" (ztišit někoho), čiže nebudu nucen číst intelektuální výlevy někoho, koho opravdu číst nechci. Šanci jsem tomu dal, leč slovy klasika po ovoci poznáte je.

Kecálek vpravo dole upozorňuje na nové správy len zvukom, keď je adresát online. Keď nie je, alebo zvuk nepočul, nemá šancu zistiť, že mu niekto napísal. Nedá sa s tým niečo urobiť?


zvuk si mozes vypnut, ked si "kecalka" rozkliknes, tak hore na modrej liste je ozubene koliesko a ked na neho kliknes, tak si nastavis zvuk pri novej sprave


ak chces vidiet hned ci ti niekto pise, ked si online, musis mat "kecalka" rozkliknuteho


ked si bol off a po prihlaseni chces vediet, ci ti niekto pisal, tak klikni na hornej liste napravo na tu obalku a zobrazi sa ti posledna konverzacia


[quote="pid:38101, uid:623"]Kecálek vpravo dole upozorňuje na nové správy len zvukom, keď je adresát online. Keď nie je, alebo zvuk nepočul, nemá šancu zistiť, že mu niekto napísal. Nedá sa s tým niečo urobiť?[/quote] zvuk si mozes vypnut, ked si "kecalka" rozkliknes, tak hore na modrej liste je ozubene koliesko a ked na neho kliknes, tak si nastavis zvuk pri novej sprave ak chces vidiet hned ci ti niekto pise, ked si online, musis mat "kecalka" rozkliknuteho ked si bol off a po prihlaseni chces vediet, ci ti niekto pisal, tak klikni na hornej liste napravo na tu obalku a zobrazi sa ti posledna konverzacia

přidat funkcionalitu "mute someone" (ztišit někoho), čiže nebudu nucen číst intelektuální výlevy někoho, koho opravdu číst nechci



K tomu len toľko:
Nesúhlasím s vaším názorom, ale dal by som svoj život za to, aby ste ho mohli slobodne povedať.


> přidat funkcionalitu "mute someone" (ztišit někoho), čiže nebudu nucen číst intelektuální výlevy někoho, koho opravdu číst nechci K tomu len toľko: Nesúhlasím s vaším názorom, ale dal by som svoj život za to, aby ste ho mohli slobodne povedať.

Nesúhlasím s vaším názorom, ale dal by som svoj život za to, aby ste ho mohli slobodne povedať.


Ja tiež nerozumiem tomuto. Veď ma prispevok nezaujme tak ho nečítam, a bodka. Mňa unavovali tie siahodlhé vlákna, ktoré začínal Hox na tému Pjakina. Napísala som názor raz a stačí, viac som to nesledovala. Aký mute someone? Načo takéto?


[quote="pid:40790, uid:679"]Nesúhlasím s vaším názorom, ale dal by som svoj život za to, aby ste ho mohli slobodne povedať.[/quote] Ja tiež nerozumiem tomuto. Veď ma prispevok nezaujme tak ho nečítam, a bodka. Mňa unavovali tie siahodlhé vlákna, ktoré začínal Hox na tému Pjakina. Napísala som názor raz a stačí, viac som to nesledovala. Aký mute someone? Načo takéto?
Upravené 2. 11. 2021 o 22:42

Veď ma prispevok nezaujme tak ho nečítam, a bodka


To si samo protiřečí, ale budiž. Myšlenka byla taká, že jednotlivec bude mať možnosť vypnúť jednotlivca. Tedy "takéhoto chalana už ale fakt nechcu čítať". Vjso. Taky když půjdu do hospody navnímat jak se věci v obci dějí, tak dojde (ale nemusí) k tomu, že tam někdo neustále mele p3,14oviny, a auditorium hlavou pokýve, leč také pindy se sebrou jako počaší, nikoliv jako argument.


[quote="pid:40798, uid:273"]Veď ma prispevok nezaujme tak ho nečítam, a bodka[/quote] To si samo protiřečí, ale budiž. Myšlenka byla taká, že jednotlivec bude mať možnosť vypnúť jednotlivca. Tedy "takéhoto chalana už ale fakt nechcu čítať". Vjso. Taky když půjdu do hospody navnímat jak se věci v obci dějí, tak dojde (ale nemusí) k tomu, že tam někdo neustále mele p3,14oviny, a auditorium hlavou pokýve, leč také pindy se sebrou jako počaší, nikoliv jako argument.

Už som tu niekde spomenul, že veľa krát v diskusii pod jedným príspevkom sa rozoberá viacero myšlienok.
Napríklad som chcel reagovať na komentár


6187fcf24b409
v téme


https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3997/pochopil-n%C4%9Bkdo-co-cht%C4%9Bl-%C5%99%C3%ADct-25-10-pjakin-o-projevu-putina/post-41603#!


Samozrejme, že pod tým príspevkom je už dalších 10 prispevkov a neviem ci vôbec má zmysel reagovať na ten príspevok, pretože môj komentar bude uplne odtrhnuty od povodnej myslienky, bude umiestneny niekde na konci vlakna o 15 prispevkov dalej. To samozrejme nie je prvý ani posledný výskyt takého preskakovania v jednej téme.


Navrhoval by som pár zmien.


  1. Pridať tlačítko ´Odpovedat´pod každý komentár aby bolo možné vytvárať stromy v témach. Podbne ako to je napríklad v diskusii na stránkach hlavnespravy.sk alebo dsl.sk6187ff1bf31e6

  2. Trochu orezať formátovanie príspevkov. Z môjho pohľadu akosi veľa miesta na monitore zaberajú odseky a formátovanie. Pre porovnanie 2 príspevky na fóre vs 2 príspevky na hlavných správach. Červeným som označil neúmerne veľké odseky. Ako môžeme vidieť na obrázku, 2 komentáre na hlavnych spravach zaberajú polovičné miesto. Hlavne pri tom komentári s jednou vetou na ksbforum je prázdne miesto asi tak o veľkosti 4 riadkov.618801b59c76f


Keď sa nedá tak nevadí, to je len taký postreh ako zlepšiť čitatelnosť a zvýšiť množstvo informácii poskytnutej na jednej obrazovke. Odsekovanie a zvýšenie hustoty textu by malo pozitívny vplyv na čítanie fóra.


Už som tu niekde spomenul, že veľa krát v diskusii pod jedným príspevkom sa rozoberá viacero myšlienok. Napríklad som chcel reagovať na komentár ![6187fcf24b409](serve/attachment&path=6187fcf24b409) v téme https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3997/pochopil-n%C4%9Bkdo-co-cht%C4%9Bl-%C5%99%C3%ADct-25-10-pjakin-o-projevu-putina/post-41603#! Samozrejme, že pod tým príspevkom je už dalších 10 prispevkov a neviem ci vôbec má zmysel reagovať na ten príspevok, pretože môj komentar bude uplne odtrhnuty od povodnej myslienky, bude umiestneny niekde na konci vlakna o 15 prispevkov dalej. To samozrejme nie je prvý ani posledný výskyt takého preskakovania v jednej téme. Navrhoval by som pár zmien. 1. Pridať tlačítko ´Odpovedat´pod každý komentár aby bolo možné vytvárať stromy v témach. Podbne ako to je napríklad v diskusii na stránkach hlavnespravy.sk alebo dsl.sk ![6187ff1bf31e6](serve/attachment&path=6187ff1bf31e6) 2. Trochu orezať formátovanie príspevkov. Z môjho pohľadu akosi veľa miesta na monitore zaberajú odseky a formátovanie. Pre porovnanie 2 príspevky na fóre vs 2 príspevky na hlavných správach. Červeným som označil neúmerne veľké odseky. Ako môžeme vidieť na obrázku, 2 komentáre na hlavnych spravach zaberajú polovičné miesto. Hlavne pri tom komentári s jednou vetou na ksbforum je prázdne miesto asi tak o veľkosti 4 riadkov. ![618801b59c76f](serve/attachment&path=618801b59c76f) Keď sa nedá tak nevadí, to je len taký postreh ako zlepšiť čitatelnosť a zvýšiť množstvo informácii poskytnutej na jednej obrazovke. Odsekovanie a zvýšenie hustoty textu by malo pozitívny vplyv na čítanie fóra.

tie stromy by boli naozaj fajn @Neo je technicky mozne to zapnut?

tie stromy by boli naozaj fajn @Neo je technicky mozne to zapnut?

Moderator

tie stromy by boli naozaj fajn @Neo je technicky mozne to zapnut?

toto nie je bohuzial technicky mozne, pretoze system nebol takto navrhnuty


[quote="pid:41669, uid:10"]tie stromy by boli naozaj fajn @Neo je technicky mozne to zapnut?[/quote] toto nie je bohuzial technicky mozne, pretoze system nebol takto navrhnuty

Samozrejme, že pod tým príspevkom je už dalších 10 prispevkov a neviem ci vôbec má zmysel reagovať na ten príspevok, pretože môj komentar bude uplne odtrhnuty od povodnej myslienky, bude umiestneny niekde na konci vlakna o 15 prispevkov dalej.


samozrejme, ze to zmysel ma, pretoze ked oznacis nejaku cast prispevku alebo aj cely prispevok a cez uvodzovky ho vlozis do svojej reakcie, tak dotycnemu sa zobrazi po pridani tvojho prispevku notifikacia, ze si nan reagoval, takze strateny nebude


a pri prechadzani vlakna, ked napr. pridem na tvoju reakciu, ktora je o tych 15 prispevkov nizsie, tak tiez viem na co si reagoval, pretoze si cast prispevku alebo cely prispevok vlozil do svojej reakcie, takze zase to nie je stratene


Pridať tlačítko ´Odpovedat´pod každý komentár aby bolo možné vytvárať stromy v témach.


toto nie je technicky mozne, pretoze system takto nebol navrhnuty a problem stromov je ten, ze ked sa takyto strom rozrastie, tak v tych poslednych urovniach uz je taky uzky priestor, ze to vyzera fakt zle


[quote="pid:41652, uid:106"]Samozrejme, že pod tým príspevkom je už dalších 10 prispevkov a neviem ci vôbec má zmysel reagovať na ten príspevok, pretože môj komentar bude uplne odtrhnuty od povodnej myslienky, bude umiestneny niekde na konci vlakna o 15 prispevkov dalej.[/quote] samozrejme, ze to zmysel ma, pretoze ked oznacis nejaku cast prispevku alebo aj cely prispevok a cez uvodzovky ho vlozis do svojej reakcie, tak dotycnemu sa zobrazi po pridani tvojho prispevku notifikacia, ze si nan reagoval, takze strateny nebude a pri prechadzani vlakna, ked napr. pridem na tvoju reakciu, ktora je o tych 15 prispevkov nizsie, tak tiez viem na co si reagoval, pretoze si cast prispevku alebo cely prispevok vlozil do svojej reakcie, takze zase to nie je stratene [quote="pid:41652, uid:106"]Pridať tlačítko ´Odpovedat´pod každý komentár aby bolo možné vytvárať stromy v témach.[/quote] toto nie je technicky mozne, pretoze system takto nebol navrhnuty a problem stromov je ten, ze ked sa takyto strom rozrastie, tak v tych poslednych urovniach uz je taky uzky priestor, ze to vyzera fakt zle

Trochu orezať formátovanie príspevkov.


tusi treba uvedomit jednu vec, ked su na stranke, a to je jedno ci je to vytlacene na papieri alebo na webovej stranke, objekty doslovne natlacene na seba, tzn., ze medzera pred alebo pod odstavcom, objektom atd. je minimalna, resp. ziadna, tak je citatelnost takejto stranky ovela mensia, ako pris strankach, kde je viac bielych miest, aby bolo jasne, to som ja nevymyslel, ale sa to vymyslalo uz od cias Gutenberga, ked prispiel s prvym tlacovym strojom


dalsia vec na webovej stranke nie si limitovany dlzkou strany, takze je zbytocne zhustovat to


[quote="pid:41652, uid:106"]Trochu orezať formátovanie príspevkov.[/quote] tusi treba uvedomit jednu vec, ked su na stranke, a to je jedno ci je to vytlacene na papieri alebo na webovej stranke, objekty doslovne natlacene na seba, tzn., ze medzera pred alebo pod odstavcom, objektom atd. je minimalna, resp. ziadna, tak je citatelnost takejto stranky ovela mensia, ako pris strankach, kde je viac bielych miest, aby bolo jasne, to som ja nevymyslel, ale sa to vymyslalo uz od cias Gutenberga, ked prispiel s prvym tlacovym strojom dalsia vec na webovej stranke nie si limitovany dlzkou strany, takze je zbytocne zhustovat to

sa to vymyslalo uz od cias Gutenberga,
Gutenberk ani jeho kolegové nic nevymysleli.
Grafika textu (knih i písemností) již byla dávno několik století standardizovaná. On pouze nahradil ručně psaná písmenka sazbou z tzv. typ. Proto úprava všech písemností se řídí pravidly tzv. typografie, ale ta pravidla, jak má vypadat text na stránkách respektovaly již knihy ručně psané v dobách, kdy na "časometru" se psaly letopočty 1200.


Faktem je, že mnoho dnešních grafiků buď použije šablonu, anebo si ji navrhne sám. Ale protože on si to v detailu zvětší jak potřebuje ..., tak nechápe, že na papíře a pod to nejde. Proto i mnoho webovek po grafické stránce není dobře navržených s ohledem na snadnou čitelnost čtenářem.


[quote="pid:41684, uid:1"]sa to vymyslalo uz od cias Gutenberga,[/quote]Gutenberk ani jeho kolegové nic nevymysleli. Grafika textu (knih i písemností) již byla dávno několik století standardizovaná. On pouze nahradil ručně psaná písmenka sazbou z tzv. typ. Proto úprava všech písemností se řídí pravidly tzv. typografie, ale ta pravidla, jak má vypadat text na stránkách respektovaly již knihy ručně psané v dobách, kdy na "časometru" se psaly letopočty 1200. Faktem je, že mnoho dnešních grafiků buď použije šablonu, anebo si ji navrhne sám. Ale protože on si to v detailu zvětší jak potřebuje ..., tak nechápe, že na papíře a pod to nejde. Proto i mnoho webovek po grafické stránce není dobře navržených s ohledem na snadnou čitelnost čtenářem.

Grafika textu (knih i písemností) již byla dávno několik století standardizovaná. On pouze nahradil ručně psaná písmenka sazbou z tzv. typ.


ja som nenapisal, ze Gutenberg a spol. to vymysleli, ale ze sa to od tych cias vymyslalo, to len pre upresnenie


ano, mas pravdu boli pravidla, ale pre rucne pisanie, ale s knihtlacou prisli uplne ine typy pisiem, pre ktore sa museli vyvinut uplne ine standardy, len napriklad taky riadkovy preklad je uplne iny pri rucnom pisani ako pri pouziti tlacovych pisiem, dalej napr. pri rucnom pisani nemozes ist do moc malych velkosti pisma, pretoze to bude absolutne necitatelne (skus si napriklad napisat rukou vetu pisanym textom napr. vo velkosti 10pt), poviem ti, ze sa ti to nepodari, pretoze ti priestor na vysku 3,528 mm nebude stacit


s knihtlacou prislo vela novych veci do typografie, ktore pri rucnom pisani bud neboli mozne alebo len s velkou pracnostou, napr. take zarovnavanie odstavcov, obrazky na spadavku, proporcionalne a neproporcionalne pisma a pod.


takze aj cela typografia sa musela zmenit, co sa aj dialo a to, ze sa tie standardy, ktore sa vyvijali uz pomaly 600 rokov, velakrat nedodrzuju je na inu debatu


len pre zaujimavost, pre dlhe texty ako su knihy sa zistilo, ze su vhodnejsie serifove pisma (Garamond, Times, Walbaum, Baskerville a pod.), pretoze tak neunavuju oci, pri dlhsom citani ako bezserifove pisma (Helvetica, Arial, Futura apod.), ktore su vhodnejsie na kratsie texty ako napr. perex alebo titulky a tomu sa samozrejme aj musela prisposobit typografia na stranke


a toto sa dialo az po vynajdeni knihtlace


Faktem je, že mnoho dnešních grafiků buď použije šablonu, anebo si ji navrhne sám. Ale protože on si to v detailu zvětší jak potřebuje ..., tak nechápe, že na papíře a pod to nejde. Proto i mnoho webovek po grafické stránce není dobře navržených s ohledem na snadnou čitelnost čtenářem.


webova stranka nie je primarne urcena na tlac na papier a preto z hladiska rozmiestnenia jednotlivych prvkov na stranke to nemozes porovnavat, ak sa ti zda, ze mas male pismo na webovej stranke, tak si proste cez funkciu CTRL++ zvacsis pismo na stranke a je to, a hlavne si treba uvedomit jednu velmi dolezitu vec, ked sa nieco vytlaci na papier formatu A4, tak to bude pre kazdeho cloveka na planete format A4, ale ked niekto urobi webovu stranku na 27 palcovom monitore s rozlisenim 2560 x 1440 pixelov, tak je jasne, ze clovek so 17 palcovym displejom s rozlisenim napr. 1600 x 1200 pixelov tu stranku bude vidiet inac, z toho dovodu sa aj vymyslel responzivny dizajn, aby sa stranka dokazala prisposobit aj inym velkostiam (tablet, mobil), samozrejme ze za cenu zmeny rozmiestnenia prvkov na stranke a pod.


[quote="pid:41711, uid:49"]Grafika textu (knih i písemností) již byla dávno několik století standardizovaná. On pouze nahradil ručně psaná písmenka sazbou z tzv. typ.[/quote] ja som nenapisal, ze Gutenberg a spol. to vymysleli, ale ze sa to od tych cias vymyslalo, to len pre upresnenie ano, mas pravdu boli pravidla, ale pre rucne pisanie, ale s knihtlacou prisli uplne ine typy pisiem, pre ktore sa museli vyvinut uplne ine standardy, len napriklad taky riadkovy preklad je uplne iny pri rucnom pisani ako pri pouziti tlacovych pisiem, dalej napr. pri rucnom pisani nemozes ist do moc malych velkosti pisma, pretoze to bude absolutne necitatelne (skus si napriklad napisat rukou vetu pisanym textom napr. vo velkosti 10pt), poviem ti, ze sa ti to nepodari, pretoze ti priestor na vysku 3,528 mm nebude stacit s knihtlacou prislo vela novych veci do typografie, ktore pri rucnom pisani bud neboli mozne alebo len s velkou pracnostou, napr. take zarovnavanie odstavcov, obrazky na spadavku, proporcionalne a neproporcionalne pisma a pod. takze aj cela typografia sa musela zmenit, co sa aj dialo a to, ze sa tie standardy, ktore sa vyvijali uz pomaly 600 rokov, velakrat nedodrzuju je na inu debatu len pre zaujimavost, pre dlhe texty ako su knihy sa zistilo, ze su vhodnejsie serifove pisma (Garamond, Times, Walbaum, Baskerville a pod.), pretoze tak neunavuju oci, pri dlhsom citani ako bezserifove pisma (Helvetica, Arial, Futura apod.), ktore su vhodnejsie na kratsie texty ako napr. perex alebo titulky a tomu sa samozrejme aj musela prisposobit typografia na stranke a toto sa dialo az po vynajdeni knihtlace [quote="pid:41711, uid:49"]Faktem je, že mnoho dnešních grafiků buď použije šablonu, anebo si ji navrhne sám. Ale protože on si to v detailu zvětší jak potřebuje ..., tak nechápe, že na papíře a pod to nejde. Proto i mnoho webovek po grafické stránce není dobře navržených s ohledem na snadnou čitelnost čtenářem.[/quote] webova stranka nie je primarne urcena na tlac na papier a preto z hladiska rozmiestnenia jednotlivych prvkov na stranke to nemozes porovnavat, ak sa ti zda, ze mas male pismo na webovej stranke, tak si proste cez funkciu CTRL++ zvacsis pismo na stranke a je to, a hlavne si treba uvedomit jednu velmi dolezitu vec, ked sa nieco vytlaci na papier formatu A4, tak to bude pre kazdeho cloveka na planete format A4, ale ked niekto urobi webovu stranku na 27 palcovom monitore s rozlisenim 2560 x 1440 pixelov, tak je jasne, ze clovek so 17 palcovym displejom s rozlisenim napr. 1600 x 1200 pixelov tu stranku bude vidiet inac, z toho dovodu sa aj vymyslel responzivny dizajn, aby sa stranka dokazala prisposobit aj inym velkostiam (tablet, mobil), samozrejme ze za cenu zmeny rozmiestnenia prvkov na stranke a pod.

Neo, vlakno "Spravy z Ameriky" nefunguje. Zalozte, prosim, nove.
Dekuji


Neo, vlakno "Spravy z Ameriky" nefunguje. Zalozte, prosim, nove. Dekuji

V poslednom case nejako vela vlakien sa tak "pokazilo". Je pripravena oprava ? Vedia developeri kde je chyba?


V poslednom case nejako vela vlakien sa tak "pokazilo". Je pripravena oprava ? Vedia developeri kde je chyba?

Neo, vlakno "Spravy z Ameriky" nefunguje. Zalozte, prosim, nove.

zalozene


[quote="pid:41991, uid:68"]Neo, vlakno "Spravy z Ameriky" nefunguje. Zalozte, prosim, nove.[/quote] zalozene

V poslednom case nejako vela vlakien sa tak "pokazilo".


vela sa vykecavate ;-)


Je pripravena oprava ?


uz mal byt novy release na konci leta, ale volajako im to ide pomaly, uz som to tu pisal, ze chcem vidiet ten novy release, pretoze slubili opravit tieto chyby, ak by to malo trvat moc dlho tak to budem riesit inym sposobom


[quote="pid:41996, uid:106"]V poslednom case nejako vela vlakien sa tak "pokazilo".[/quote] vela sa vykecavate ;-) [quote="pid:41996, uid:106"]Je pripravena oprava ?[/quote] uz mal byt novy release na konci leta, ale volajako im to ide pomaly, uz som to tu pisal, ze chcem vidiet ten novy release, pretoze slubili opravit tieto chyby, ak by to malo trvat moc dlho tak to budem riesit inym sposobom

V hornej lište by som dal podmienky na ikonu zvončeka a pošty, že ak žiadna nie je tak je to šedé. Ak je nová pošta, tak by mohla aj light preblikávať. Ja som si až po týždni všimol, že tam mám zprávu a vo veľkom okne ani nie je vidieť čas zpráv.


V hornej lište by som dal podmienky na ikonu zvončeka a pošty, že ak žiadna nie je tak je to šedé. Ak je nová pošta, tak by mohla aj light preblikávať. Ja som si až po týždni všimol, že tam mám zprávu a vo veľkom okne ani nie je vidieť čas zpráv.
Upravené 11. 11. 2021 o 17:46

Z uzavřených témat nelze dělat citace do jiných témat.
Mám na mysli témata uzavřená z důvodu nutnosti jejich dělení na část 1, 2 atd.


Z uzavřených témat nelze dělat citace do jiných témat. Mám na mysli témata uzavřená z důvodu nutnosti jejich dělení na část 1, 2 atd.

Mám dotaz . Je skutečně nutné , abych se každý den na stejném zařízení musel stále dokola přihlašovat ?


Mám dotaz . Je skutečně nutné , abych se každý den na stejném zařízení musel stále dokola přihlašovat ?

Mám dotaz . Je skutečně nutné , abych se každý den na stejném zařízení musel stále dokola přihlašovat ?

Já mám v přihlašovacím dialogu zaškrtávací čtvereček "Neodhlasovať ma".
Ale nepoužívám ho, tam nevím, jak přesně funguje.


[quote="pid:44826, uid:185"]Mám dotaz . Je skutečně nutné , abych se každý den na stejném zařízení musel stále dokola přihlašovat ?[/quote] Já mám v přihlašovacím dialogu zaškrtávací čtvereček "Neodhlasovať ma". Ale nepoužívám ho, tam nevím, jak přesně funguje.

To já mám taky . Na 24 hodin .

Mňa to odhlási len vtedy, ak zmažem z počítača "cookies" alebo sa prihlásim na inom prehliadači alebo zariadení. Inak som prihlásený mnoho dní bez prerušenia.


[quote="pid:44839, uid:185"]To já mám taky . Na 24 hodin .[/quote] Mňa to odhlási len vtedy, ak zmažem z počítača "cookies" alebo sa prihlásim na inom prehliadači alebo zariadení. Inak som prihlásený mnoho dní bez prerušenia.

alebo sa prihlásim na inom prehliadači alebo zariadení

Má tohle nějaké řešení? Být přihlášený na více zařízeních bez neustálého odhlašovaní.


[quote="pid:44865, uid:6"]alebo sa prihlásim na inom prehliadači alebo zariadení[/quote] Má tohle nějaké řešení? Být přihlášený na více zařízeních bez neustálého odhlašovaní.

Mám dotaz . Je skutečně nutné , abych se každý den na stejném zařízení musel stále dokola přihlašovat ?


nie je to nutne, mas tam take "zaskrtavatko" Neodhlasovat ma pri prihlasovani, staci na to kliknut a nebudes sa musiet stale prihlasovat


[quote="pid:44826, uid:185"]Mám dotaz . Je skutečně nutné , abych se každý den na stejném zařízení musel stále dokola přihlašovat ?[/quote] nie je to nutne, mas tam take "zaskrtavatko" Neodhlasovat ma pri prihlasovani, staci na to kliknut a nebudes sa musiet stale prihlasovat

Mňa to odhlási len vtedy, ak zmažem z počítača "cookies" alebo sa prihlásim na inom prehliadači alebo zariadení. Inak som prihlásený mnoho dní bez prerušenia.


ak mazete cookies na dennej baze, tak sa necudujte ze sa musite stale prihlasovat


[quote="pid:44865, uid:6"]Mňa to odhlási len vtedy, ak zmažem z počítača "cookies" alebo sa prihlásim na inom prehliadači alebo zariadení. Inak som prihlásený mnoho dní bez prerušenia.[/quote] ak mazete cookies na dennej baze, tak sa necudujte ze sa musite stale prihlasovat

Má tohle nějaké řešení? Být přihlášený na více zařízeních bez neustálého odhlašovaní.


nema, ak by to system dovoloval, tak je to chyba v programe


[quote="pid:44870, uid:71"]Má tohle nějaké řešení? Být přihlášený na více zařízeních bez neustálého odhlašovaní.[/quote] nema, ak by to system dovoloval, tak je to chyba v programe

Tak já mám zařízení dvě a u obou to funguje stejně . 24 hodin a mohu ten čtvereček zaškrtávat jak chci .


Tak já mám zařízení dvě a u obou to funguje stejně . 24 hodin a mohu ten čtvereček zaškrtávat jak chci .

Tak já mám zařízení dvě a u obou to funguje stejně . 24 hodin a mohu ten čtvereček zaškrtávat jak chci .


a nemas nahodou nastavene aj vymazavanie cookies na 24 hodin, lebo tak to vyzera


[quote="pid:44920, uid:185"]Tak já mám zařízení dvě a u obou to funguje stejně . 24 hodin a mohu ten čtvereček zaškrtávat jak chci .[/quote] a nemas nahodou nastavene aj vymazavanie cookies na 24 hodin, lebo tak to vyzera

Tak já mám zařízení dvě a u obou to funguje stejně . 24 hodin a mohu ten čtvereček zaškrtávat jak chci


Musí to byť hrozné sa raz za deň prihlásiť. Chápem tvoje utrpenie a súcitím s tebou. smile


Ale teraz vážne. Uložil si si prihlasovacie údaje? Pretože v takom prípade je to otázka troch kliknutí (šiestich na dvoch zariadeniach) raz za 24 hodín. To by nemal byť taký problém.


[quote="pid:44920, uid:185"]Tak já mám zařízení dvě a u obou to funguje stejně . 24 hodin a mohu ten čtvereček zaškrtávat jak chci[/quote] Musí to byť hrozné sa raz za deň prihlásiť. Chápem tvoje utrpenie a súcitím s tebou. ;( Ale teraz vážne. Uložil si si prihlasovacie údaje? Pretože v takom prípade je to otázka troch kliknutí (šiestich na dvoch zariadeniach) raz za 24 hodín. To by nemal byť taký problém.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Ogare , starej se o sebe a o tu svoji prodejnou partičku .


Ogare , starej se o sebe a o tu svoji prodejnou partičku .

Ogare , starej se o sebe a o tu svoji prodejnou partičku .


O predajnú partičku sa starám, preto som ti poradil.


[quote="pid:44960, uid:185"]Ogare , starej se o sebe a o tu svoji prodejnou partičku .[/quote] O predajnú partičku sa starám, preto som ti poradil.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 25. 11. 2021 o 12:12

Máš pravdu Neo . V nastavení jsem neměl povolené soubory cookie . Zřejmě už to takto bylo přednastavené . Děkuji za informační pomoc .


Máš pravdu Neo . V nastavení jsem neměl povolené soubory cookie . Zřejmě už to takto bylo přednastavené . Děkuji za informační pomoc .

Ogare , nezahrnuj mě do své skupiny . Já se parazitů štítím .


Ogare , nezahrnuj mě do své skupiny . Já se parazitů štítím .

Rozmohl se nám tady takový nešvar, že začali pribúdať vlákna jak zbesilé. Za takmer rok fungovania sa ustálili hlavné témy a možno prišiel čas zmeniť podmienky na vytváranie nových vlákien. Buď cez rozdelenie diskutérov na 2 či viac skupín, alebo obmedzenie pridávať nové témy v za určitý časový úsek, alebo kombinácia oboch. Aký máte názor na to? Neviem, čo je technicky možné, @Neo máš nejaký návrh?

Rozmohl se nám tady takový nešvar, že začali pribúdať vlákna jak zbesilé. Za takmer rok fungovania sa ustálili hlavné témy a možno prišiel čas zmeniť podmienky na vytváranie nových vlákien. Buď cez rozdelenie diskutérov na 2 či viac skupín, alebo obmedzenie pridávať nové témy v za určitý časový úsek, alebo kombinácia oboch. Aký máte názor na to? Neviem, čo je technicky možné, @Neo máš nejaký návrh?

Zdravím všechny. Téma "Nebojím se to říct nahlas: Zeman chce povinné očkování. Jiná cesta není, říká" byla uzavřena. Nevím proč. Asi někomu ujely nervy. Založil jsem stejné nyní /Zeman chce povinné očkování. Jiná cesta není, říká./, jen ve víře, že je to téma zajímavé, a že bude třeba pokračovat slušně debata a analýzy dál. Ale i toto téma bylo obratem uzavřeno. Psal jsem i zprávu v "Konverzácie" kontaktu "Kancelář".
??
Takový projev prezidenta si zaslouží pozornosti a prostoru. Nevhodné poznámky, odlišné názory, dokonce i vulgarismy některých autorů k druhým budou vždy, to se dá přežít.
Ale zavřít téma, ukončit diskuzi, to přece nejde, soudruzi.


Zdravím všechny. Téma "Nebojím se to říct nahlas: Zeman chce povinné očkování. Jiná cesta není, říká" byla uzavřena. Nevím proč. Asi někomu ujely nervy. Založil jsem stejné nyní /Zeman chce povinné očkování. Jiná cesta není, říká./, jen ve víře, že je to téma zajímavé, a že bude třeba pokračovat slušně debata a analýzy dál. Ale i toto téma bylo obratem uzavřeno. Psal jsem i zprávu v "Konverzácie" kontaktu "Kancelář". ?? Takový projev prezidenta si zaslouží pozornosti a prostoru. Nevhodné poznámky, odlišné názory, dokonce i vulgarismy některých autorů k druhým budou vždy, to se dá přežít. Ale zavřít téma, ukončit diskuzi, to přece nejde, soudruzi.

Rozmohl se nám tady takový nešvar, že začali pribúdať vlákna jak zbesilé

Toho jsem si take vsimnul, takze bych hlasoval pro nejakou moderaci tady toho.
A jeste bych byl pro jednu moderaci. Casto sem prijde nekdo uplne novy a hned zacne agresivne napadat ostatni.
Nebo treba nejaky tucnak (toho tu ctu dneska poprvy, pokud se nemylim), schvalne otevre nove vlakno se stejnym tematem, jako to, ktere uz bylo zavrene. Je to na Adminech tehle stranky, ale ja bych nicky globaliste a tucnak zabanoval. S dobrym umyslem sem neprisli, tak proc jim tu davat prostor.


[quote="pid:46093, uid:48"]Rozmohl se nám tady takový nešvar, že začali pribúdať vlákna jak zbesilé[/quote] Toho jsem si take vsimnul, takze bych hlasoval pro nejakou moderaci tady toho. A jeste bych byl pro jednu moderaci. Casto sem prijde nekdo uplne novy a hned zacne agresivne napadat ostatni. Nebo treba nejaky tucnak (toho tu ctu dneska poprvy, pokud se nemylim), schvalne otevre nove vlakno se stejnym tematem, jako to, ktere uz bylo zavrene. Je to na Adminech tehle stranky, ale ja bych nicky globaliste a tucnak zabanoval. S dobrym umyslem sem neprisli, tak proc jim tu davat prostor.

Nebo treba nejaky tucnak (toho tu ctu dneska poprvy, pokud se nemylim), schvalne otevre nove vlakno se stejnym tematem, jako to, ktere uz bylo zavrene.


Vážený Mirku Svobodo, soudruhu. Omlouvám se, že jsem Tě pomýlil. Ale mám jen zájem o pokračování debaty o projevu prezidenta, ve kterém "vřele" doporučuje povinnou vakcinaci. A Tvé hodnocení mojí osoby a mých úmyslů nechám, soudruhu, bez komentáře.


Nebo treba nejaky tucnak (toho tu ctu dneska poprvy, pokud se nemylim), schvalne otevre nove vlakno se stejnym tematem, jako to, ktere uz bylo zavrene. -- Vážený Mirku Svobodo, soudruhu. Omlouvám se, že jsem Tě pomýlil. Ale mám jen zájem o pokračování debaty o projevu prezidenta, ve kterém "vřele" doporučuje povinnou vakcinaci. A Tvé hodnocení mojí osoby a mých úmyslů nechám, soudruhu, bez komentáře.

Rozmohl se nám tady takový nešvar, že začali pribúdať vlákna jak zbesilé. Za takmer rok fungovania sa ustálili hlavné témy a možno prišiel čas zmeniť podmienky na vytváranie nových vlákien. Buď cez rozdelenie diskutérov na 2 či viac skupín, alebo obmedzenie pridávať nové témy v za určitý časový úsek, alebo kombinácia oboch. Aký máte názor na to? Neviem, čo je technicky možné, @Neo máš nejaký návrh?

Ako si predstavujes to vytvaranie tem? Jedna skupina moze a druha nie? Ci ako to mam chapat? Okamzite zacnes niektoru zo skupin diskriminovat, co tu urcite robit nebudeme. Co sa tyka casoveho useku tak toto sa technicky neda.


Vela sa tu na fore popisalo o tom, ako treba urobit zmeny v samom sebe, aby sme sa stali Clovekom. A tu je hned moznost urobit prvy krok. Precitajte si Podmienky pouzivania, link je uplne dole na liste (pre tych co by ho nevedeli najst https://www.ksbforum.eu/index.php?u=page/8), a zacnite sa podla nich spravat…


[quote="pid:46093, uid:48"]Rozmohl se nám tady takový nešvar, že začali pribúdať vlákna jak zbesilé. Za takmer rok fungovania sa ustálili hlavné témy a možno prišiel čas zmeniť podmienky na vytváranie nových vlákien. Buď cez rozdelenie diskutérov na 2 či viac skupín, alebo obmedzenie pridávať nové témy v za určitý časový úsek, alebo kombinácia oboch. Aký máte názor na to? Neviem, čo je technicky možné, @Neo máš nejaký návrh?[/quote] Ako si predstavujes to vytvaranie tem? Jedna skupina moze a druha nie? Ci ako to mam chapat? Okamzite zacnes niektoru zo skupin diskriminovat, co tu urcite robit nebudeme. Co sa tyka casoveho useku tak toto sa technicky neda. Vela sa tu na fore popisalo o tom, ako treba urobit zmeny v samom sebe, aby sme sa stali Clovekom. A tu je hned moznost urobit prvy krok. Precitajte si Podmienky pouzivania, link je uplne dole na liste (pre tych co by ho nevedeli najst https://www.ksbforum.eu/index.php?u=page/8), a zacnite sa podla nich spravat…
Upravené 1. 12. 2021 o 20:09

Zdravím všechny. Téma "Nebojím se to říct nahlas: Zeman chce povinné očkování. Jiná cesta není, říká" byla uzavřena. Nevím proč. Asi někomu ujely nervy.


Nikomu neujely nervy, to sa nemusis bat smile Bola uzatvorena preto, lebo sa uz vobec nediskutovalo o tom preco to povedal, ale sa diskutujuci uz len osocovali a hadali kto ma vacsieho (obrazne povedane).


Moze sa ti to pacit alebo nemusi, ale takto to dopadne s kazdou temou, kde budem vidiet, ze to uz nikam nespeje a informacna hodnota takejto temy sa blizi k nule. Mam na to pravo a s tym sa musis zmierit. Uz som to tu viackrat napisal, je len a len na vas, ako sa temy budu vyvijat. Tak sa snazte, aby ich bolo co najmenej uzatvorenych.


Založil jsem stejné nyní /Zeman chce povinné očkování. Jiná cesta není, říká./, jen ve víře, že je to téma zajímavé, a že bude třeba pokračovat slušně debata a analýzy dál. Ale i toto téma bylo obratem uzavřeno. Psal jsem i zprávu v "Konverzácie" kontaktu "Kancelář".


@Kancelar zrejme nevedel, ze som tu predchadzajucu temu uzavrel, tak preto ta odkazal do nej.

[quote="pid:46097, uid:517"]Zdravím všechny. Téma "Nebojím se to říct nahlas: Zeman chce povinné očkování. Jiná cesta není, říká" byla uzavřena. Nevím proč. Asi někomu ujely nervy.[/quote] Nikomu neujely nervy, to sa nemusis bat :D Bola uzatvorena preto, lebo sa uz vobec nediskutovalo o tom preco to povedal, ale sa diskutujuci uz len osocovali a hadali kto ma vacsieho (obrazne povedane). Moze sa ti to pacit alebo nemusi, ale takto to dopadne s kazdou temou, kde budem vidiet, ze to uz nikam nespeje a informacna hodnota takejto temy sa blizi k nule. Mam na to pravo a s tym sa musis zmierit. Uz som to tu viackrat napisal, je len a len na vas, ako sa temy budu vyvijat. Tak sa snazte, aby ich bolo co najmenej uzatvorenych. [quote="pid:46097, uid:517"]Založil jsem stejné nyní /Zeman chce povinné očkování. Jiná cesta není, říká./, jen ve víře, že je to téma zajímavé, a že bude třeba pokračovat slušně debata a analýzy dál. Ale i toto téma bylo obratem uzavřeno. Psal jsem i zprávu v "Konverzácie" kontaktu "Kancelář".[/quote] @Kancelar zrejme nevedel, ze som tu predchadzajucu temu uzavrel, tak preto ta odkazal do nej.

@Neo @tučňák

novu temu som uzavrel, nevedel som, ze je stara uzavreta. Ked som si to ale vsimol, tak som rozhodnutie nezmenil.


Povodna tema je uzavreta a nema zmysel otvarat novu na to iste. Bude zavreta par dni, ludia vychladnu a medzitym sa situacia moze vyjasnit ci uplne zmenit. Az sa otvori a ak sa tam budu opat riesit uzivatelia fora navzajom a nie tema samotna, tak sa zavre znova. Vydrz do soboty.


Co sa tyka mnozstva novych tem, ano je to problem, uz som mnoho tem aj zrusil presunutim ci uzavretim, ale nie vzdy mam cas sa tomu venovat naplno.


@Neo @tučňák novu temu som uzavrel, nevedel som, ze je stara uzavreta. Ked som si to ale vsimol, tak som rozhodnutie nezmenil. Povodna tema je uzavreta a nema zmysel otvarat novu na to iste. Bude zavreta par dni, ludia vychladnu a medzitym sa situacia moze vyjasnit ci uplne zmenit. Az sa otvori a ak sa tam budu opat riesit uzivatelia fora navzajom a nie tema samotna, tak sa zavre znova. Vydrz do soboty. Co sa tyka mnozstva novych tem, ano je to problem, uz som mnoho tem aj zrusil presunutim ci uzavretim, ale nie vzdy mam cas sa tomu venovat naplno.

Moderator

Přátelé. Já se omlouvám. Nevěděl jsem, že se zavřené téma zase otevře. Pravidla na webu mi často unikají, nejsem talent na počítače. Měl jsem obavu, že se ukončuje či zavírá, co se zdá vyčerpané. I tak si myslím, že si nezaslouží stopku téma, protože někdo do něj přispěl blbě, sprostě, nebo od tématu. Každopádně držím palce s provozem.


Přátelé. Já se omlouvám. Nevěděl jsem, že se zavřené téma zase otevře. Pravidla na webu mi často unikají, nejsem talent na počítače. Měl jsem obavu, že se ukončuje či zavírá, co se zdá vyčerpané. I tak si myslím, že si nezaslouží stopku téma, protože někdo do něj přispěl blbě, sprostě, nebo od tématu. Každopádně držím palce s provozem.

uz som tu niekde cital nazor aby sa obmedzila moznost vytvarania tem a dnes musim s tym len suhlasit. Co clanok to skoro vzdy nova tema, ktora ale by sa dala kludne priradit uz k existujucim.
Jedine co ma napada je schvalovanie spravcom/moderatorom.
Mozno su aj ine cesty...


uz som tu niekde cital nazor aby sa obmedzila moznost vytvarania tem a dnes musim s tym len suhlasit. Co clanok to skoro vzdy nova tema, ktora ale by sa dala kludne priradit uz k existujucim. Jedine co ma napada je schvalovanie spravcom/moderatorom. Mozno su aj ine cesty...

Nefunguje mi ?/nám ? konverzácia. Doobeda ešte išla, prišla mi správa, nemala som čas na odpisovanie, že reku odpíšem neskôr a teraz sa mi nedá.


Nefunguje mi ?/nám ? konverzácia. Doobeda ešte išla, prišla mi správa, nemala som čas na odpisovanie, že reku odpíšem neskôr a teraz sa mi nedá.

Nefunguje mi ?/nám ? konverzácia. Doobeda ešte išla, prišla mi správa, nemala som čas na odpisovanie, že reku odpíšem neskôr a teraz sa mi nedá.


pracujem na tom...


[quote="pid:49025, uid:679"]Nefunguje mi ?/nám ? konverzácia. Doobeda ešte išla, prišla mi správa, nemala som čas na odpisovanie, že reku odpíšem neskôr a teraz sa mi nedá.[/quote] pracujem na tom...

Ďakujeme


skus malo by to ist, ak nie tak si vycisti cache a cookies v prehliadaci a restartni ho


[quote="pid:49046, uid:679"]Ďakujeme[/quote] skus malo by to ist, ak nie tak si vycisti cache a cookies v prehliadaci a restartni ho

skus malo by to ist, ak nie tak si vycisti cache a cookies v prehliadaci a restartni ho



spravila som a nejde smile


> skus malo by to ist, ak nie tak si vycisti cache a cookies v prehliadaci a restartni ho spravila som a nejde :S

Ani mne chat nefunguje. Načítava, ale nič nenačíta: "Načítavajú sa položky FreiChat…" Cache a cookies som vyčistil ako si odporučil.


Ani mne chat nefunguje. Načítava, ale nič nenačíta: "Načítavajú sa položky FreiChat…" Cache a cookies som vyčistil ako si odporučil.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Zdravím, je možné pridať do vyhľadávania aj možnosť pre vyhľadávanie len v nadpise vlákna (témy)?
Teraz je tam len napdis príspevku + obsah alebo obsah.


61e1356f240dd


Zdravím, je možné pridať do vyhľadávania aj možnosť pre vyhľadávanie len v nadpise vlákna (témy)? Teraz je tam len napdis príspevku + obsah alebo obsah. ![61e1356f240dd](serve/attachment&path=61e1356f240dd)

@Neo ako prosim ta funguje registracia na fore? Mali by uzivatelia byt schopny pridavat prispevky po registracii a potvrdeni emailom automaticky? @JolnyC sa mi stazoval, ze mu to nejde, urobil som si novy login a mam ten isty problem, ze po potvrdeni emailovej adresy niesom schopny pridavat prispevky (nick kancelar_2).

@Neo ako prosim ta funguje registracia na fore? Mali by uzivatelia byt schopny pridavat prispevky po registracii a potvrdeni emailom automaticky? @JolnyC sa mi stazoval, ze mu to nejde, urobil som si novy login a mam ten isty problem, ze po potvrdeni emailovej adresy niesom schopny pridavat prispevky (nick kancelar_2).

Moderator

Navrhujem pridať rubriku Ekonomika...


Témy ohľadom tohto sa ťažšie hľadajú, keďže vačšinou sú témy k politike, alebo témy z ekonomiky sú vkladané do -Mimo témy, alebo zahr. politika.


Ešte mám dotaz k moderátorom, ak si všimnete, že niekto zadáva novú tému a daná téma už tu je, zlučujte to, lebo sa fórum stáva neprehľadné a jedna téma sa zbytočne kúskuje do viacerých vlákien.


Navrhujem pridať rubriku Ekonomika... Témy ohľadom tohto sa ťažšie hľadajú, keďže vačšinou sú témy k politike, alebo témy z ekonomiky sú vkladané do -Mimo témy, alebo zahr. politika. Ešte mám dotaz k moderátorom, ak si všimnete, že niekto zadáva novú tému a daná téma už tu je, zlučujte to, lebo sa fórum stáva neprehľadné a jedna téma sa zbytočne kúskuje do viacerých vlákien.

Ešte mám dotaz k moderátorom, ak si všimnete, že niekto zadáva novú tému a daná téma už tu je, zlučujte to, lebo sa fórum stáva neprehľadné a jedna téma sa zbytočne kúskuje do viacerých vlákien.


Prihlás sa adminovi ako dobrovoľníčka, sleduj to
a zober si to na starosť.
Admin má toho na robote už viac než dosť.


[quote="pid:58678, uid:94"]Ešte mám dotaz k moderátorom, ak si všimnete, že niekto zadáva novú tému a daná téma už tu je, zlučujte to, lebo sa fórum stáva neprehľadné a jedna téma sa zbytočne kúskuje do viacerých vlákien.[/quote] Prihlás sa adminovi ako dobrovoľníčka, sleduj to a zober si to na starosť. Admin má toho na robote už viac než dosť.

Ešte mám dotaz k moderátorom, ak si všimnete, že niekto zadáva novú tému a daná téma už tu je, zlučujte to, lebo sa fórum stáva neprehľadné a jedna téma sa zbytočne kúskuje do viacerých vlákien.

Ako pisal Ludo, napis @Neo , ze by si dobrovolne chcela robit moderatorku, ak mas na to cas. Bohuzial velmi tu nefunguje moznost upozornit na zlu temu a pokial nejdem temu za temou tak si to nevsimnem a zvacsa sledujem len temy, ktore su na vrchu. Temy bez prispevkov rychlo zajdu nizsie a teraz bohuzial nemam moc casu sa venovat moderovaniu. Takze kazda ruka dobra smile

[quote="pid:58678, uid:94"]Ešte mám dotaz k moderátorom, ak si všimnete, že niekto zadáva novú tému a daná téma už tu je, zlučujte to, lebo sa fórum stáva neprehľadné a jedna téma sa zbytočne kúskuje do viacerých vlákien.[/quote] Ako pisal Ludo, napis @Neo , ze by si dobrovolne chcela robit moderatorku, ak mas na to cas. Bohuzial velmi tu nefunguje moznost upozornit na zlu temu a pokial nejdem temu za temou tak si to nevsimnem a zvacsa sledujem len temy, ktore su na vrchu. Temy bez prispevkov rychlo zajdu nizsie a teraz bohuzial nemam moc casu sa venovat moderovaniu. Takze kazda ruka dobra :)

Moderator

Temy bez prispevkov rychlo zajdu nizsie a teraz bohuzial nemam moc casu sa venovat moderovaniu


Ok, v poriadku...
ja sa necítim na moderovanie, a nie som v PC tak zdatná, takže asi nie smile


[quote="pid:58717, uid:10"]Temy bez prispevkov rychlo zajdu nizsie a teraz bohuzial nemam moc casu sa venovat moderovaniu[/quote] Ok, v poriadku... ja sa necítim na moderovanie, a nie som v PC tak zdatná, takže asi nie :)

@Neo ako prosim ta funguje registracia na fore? Mali by uzivatelia byt schopny pridavat prispevky po registracii a potvrdeni emailom automaticky? @JolnyC sa mi stazoval, ze mu to nejde, urobil som si novy login a mam ten isty problem, ze po potvrdeni emailovej adresy niesom schopny pridavat prispevky (nick kancelar_2).

JolnyC uz je vyrieseny


funguje to tak, ze sa zaregistruju, potvrdia svoj email a potom ich este musim fyzicky schvalit aby mohli prispievat, toto sa urobilo kvoli tomu, aby sa uz v zarodku odfiltrovali spameri a pod.


[quote="pid:56296, uid:10"]@Neo ako prosim ta funguje registracia na fore? Mali by uzivatelia byt schopny pridavat prispevky po registracii a potvrdeni emailom automaticky? @JolnyC sa mi stazoval, ze mu to nejde, urobil som si novy login a mam ten isty problem, ze po potvrdeni emailovej adresy niesom schopny pridavat prispevky (nick kancelar_2).[/quote] JolnyC uz je vyrieseny funguje to tak, ze sa zaregistruju, potvrdia svoj email a potom ich este musim fyzicky schvalit aby mohli prispievat, toto sa urobilo kvoli tomu, aby sa uz v zarodku odfiltrovali spameri a pod.

Navrhujem pridať rubriku Ekonomika...


pridana


[quote="pid:58678, uid:94"]Navrhujem pridať rubriku Ekonomika...[/quote] pridana

Zdravim Neo,
Napriek označeniu neodhlasovat po prihlásení a zadaní hesla, sa musím stále prihlasovať (cca. 2 týždne dozadu). Prosím o radu, čo spraviť, aby som bol prihlásený aj po návrate na stránky - ďakujem


Zdravim Neo, Napriek označeniu neodhlasovat po prihlásení a zadaní hesla, sa musím stále prihlasovať (cca. 2 týždne dozadu). Prosím o radu, čo spraviť, aby som bol prihlásený aj po návrate na stránky - ďakujem

Zdravim Neo,
Napriek označeniu neodhlasovat po prihlásení a zadaní hesla, sa musím stále prihlasovať (cca. 2 týždne dozadu). Prosím o radu, čo spraviť, aby som bol prihlásený aj po návrate na stránky - ďakujem

Stáva sa to, keď v počítači mažeš cookies, alebo sa prihlasuješ striedavo na rôznych zariadeniach. Prihlásenie v novom ťa odhlási zo starého.


[quote="pid:58914, uid:141"]Zdravim Neo, Napriek označeniu neodhlasovat po prihlásení a zadaní hesla, sa musím stále prihlasovať (cca. 2 týždne dozadu). Prosím o radu, čo spraviť, aby som bol prihlásený aj po návrate na stránky - ďakujem[/quote] Stáva sa to, keď v počítači mažeš cookies, alebo sa prihlasuješ striedavo na rôznych zariadeniach. Prihlásenie v novom ťa odhlási zo starého.

Ďakujem jardob,
Ale to nie je môj prípad. Používam iba mobil. A iba posledné cca. 2 týždne sa musím stále prihlasovať aj keď označím Neodhlasovat ma.


Ďakujem jardob, Ale to nie je môj prípad. Používam iba mobil. A iba posledné cca. 2 týždne sa musím stále prihlasovať aj keď označím Neodhlasovat ma.

Chci se, prosím, zeptat, zda je to jen !můj problém" nebo to tak má více lidí:


  • u témat, kde je už hodně příspěvků, mi nejde diskuse načíst přes poslední příspěvek - a někdy ani kliknutím na tému. Místo toho tam mám "rozsypanou rejži" a tím se už nemůžu diskuse zúčastnit a ani psát své příspěvky. Opakovaně se mi to stalo u hlavní témy - jako i nyní (Rusko v. USA). Dělám něco blbě nebo ...? Děkuji za odpověď.

Chci se, prosím, zeptat, zda je to jen !můj problém" nebo to tak má více lidí: - u témat, kde je už hodně příspěvků, mi nejde diskuse načíst přes poslední příspěvek - a někdy ani kliknutím na tému. Místo toho tam mám "rozsypanou rejži" a tím se už nemůžu diskuse zúčastnit a ani psát své příspěvky. Opakovaně se mi to stalo u hlavní témy - jako i nyní (Rusko v. USA). Dělám něco blbě nebo ...? Děkuji za odpověď.

mi nejde diskuse načíst přes poslední příspěvek


Potvrzuji. Tato chyba se projevuje již velice dlouho a stále nevidno nápravy, bylo by možno to nějak, někde, zaurgovat a popasovat se s tím? Děkuji


Typická hláška je problém s PHP scriptem BadgeService.php


Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /www/k/s/u161657/public_html/sys/CODOF/Service/BadgeService.php on line 105


[quote="pid:59116, uid:203"]mi nejde diskuse načíst přes poslední příspěvek[/quote] Potvrzuji. Tato chyba se projevuje již **velice dlouho** a stále nevidno nápravy, bylo by možno to nějak, někde, zaurgovat a popasovat se s tím? Děkuji Typická hláška je problém s PHP scriptem BadgeService.php Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /www/k/s/u161657/public_html/sys/CODOF/Service/**BadgeService.php on line 105**

admin o tom samozrejme vie, ale problem bude zrejme u develeperov. Kazdopadne, zvycajne pomaha pridat par prispevkov. Robi to teraz aj v tejto teme, vtedy staci z toho odkazu odstranit koniec:


upravte:


https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/597/navrh-novych-funkcionalit-a-pripomienky-k-foru/post-59107#post-59107


na


https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/597/navrh-novych-funkcionalit-a-pripomienky-k-foru/


a dostanete sa na zaciatok danej temy odkial sa dostanete az na koniec.


admin o tom samozrejme vie, ale problem bude zrejme u develeperov. Kazdopadne, zvycajne pomaha pridat par prispevkov. Robi to teraz aj v tejto teme, vtedy staci z toho odkazu odstranit koniec: upravte: https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/597/navrh-novych-funkcionalit-a-pripomienky-k-foru/post-59107#post-59107 na https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/597/navrh-novych-funkcionalit-a-pripomienky-k-foru/ a dostanete sa na zaciatok danej temy odkial sa dostanete az na koniec.

Moderator

Ale to nie je môj prípad. Používam iba mobil. A iba posledné cca. 2 týždne sa musím stále prihlasovať aj keď označím Neodhlasovat ma.


nerobil si v tych poslednych 2 tyzdnoch update operacneho systemu v mobile? pozri si nastavenie prehliadaca v mobile, ci tam nemas nastavene vymazavanie cookies po vypnuti aplikacie


[quote="pid:59107, uid:141"]Ale to nie je môj prípad. Používam iba mobil. A iba posledné cca. 2 týždne sa musím stále prihlasovať aj keď označím Neodhlasovat ma.[/quote] nerobil si v tych poslednych 2 tyzdnoch update operacneho systemu v mobile? pozri si nastavenie prehliadaca v mobile, ci tam nemas nastavene vymazavanie cookies po vypnuti aplikacie

Chtěla bych se zeptat - a předem se omlouvám za svou nevzdělanost v tomto směru.
Protože se mi téma Zprávy z fronty už těžko načítá, není vhodné dát jakoby další díl? Já nevím, jak se to dělá. Jestli by nový díl pomohl načítání, prosím o jeho založení. Děkuju.


Chtěla bych se zeptat - a předem se omlouvám za svou nevzdělanost v tomto směru. Protože se mi téma Zprávy z fronty už těžko načítá, není vhodné dát jakoby další díl? Já nevím, jak se to dělá. Jestli by nový díl pomohl načítání, prosím o jeho založení. Děkuju.

už těžko načítá, není vhodné dát jakoby další díl


Totiž ono to celé vypadá tak, že engine, na kterém to tu jede, tedy Codoforum , jaksi nestačí na současný nápor uživatelů a jejich aktivit. Třebas aktualnikonflikty.cz běží na jiném engine, a stránky se tam načítají do vteřiny, jede to jak blesk a nevykazuje to takovou chybovost jako tyto stránky.


Ač nevím přesně, kdo to tu celé adminuje, kde se to celé hostuje... Tak by možná stálo by za úvahu provést analýzu možností přechodu na jiný engine + migrace dat.


Nebo dát dohromady komunitu a napsat si to zgruntu na zelené louce sami, pokud jsme schopni si vyspecifikovat co přesně od toho chceme smile


[quote="pid:62340, uid:203"]už těžko načítá, není vhodné dát jakoby další díl[/quote] Totiž ono to celé vypadá tak, že engine, na kterém to tu jede, tedy Codoforum , jaksi nestačí na současný nápor uživatelů a jejich aktivit. Třebas aktualnikonflikty.cz běží na jiném engine, a stránky se tam načítají do vteřiny, jede to jak blesk a nevykazuje to takovou chybovost jako tyto stránky. Ač nevím přesně, kdo to tu celé adminuje, kde se to celé hostuje... Tak by možná stálo by za úvahu provést analýzu možností přechodu na jiný engine + migrace dat. Nebo dát dohromady komunitu a napsat si to zgruntu na zelené louce sami, pokud jsme schopni si vyspecifikovat co přesně od toho chceme :)
9.58k
293
59
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept