Mimo kategórií
30. výročie založenie V4

Blaha:
Dnes si pripomíname 30. výročie od založenia Visegrádskej štvorky. Je životným záujmom Slovenskej republiky, aby sme vo V4 držali za jeden povraz.
1- Počas našej vlády sa naša spolupráca s Českou republikou, Poľskom a Maďarskom mimoriadne posilnila a vďaka tomu sme spoločne zastavili migračné kvóty - a to bol obrovský úspech.
2- Matovičova vláda od prvého dňa sabotuje V4, podhadzuje sa západným slniečkarom a podrýva Poliakov aj Maďarov. Považujem to za zradu najbližších partnerov, ale aj našich vlastných národných záujmov.
3- Západné veľmoci sa za nás v konečnom dôsledku nikdy nepostavia, spomeňte si na Mníchov. Vždy to budú bratia Česi a v dnešnej dobe aj Poliaci a Maďari, o ktorých sa môžeme oprieť. Áno, môžeme mať na niektoré veci iné názory, ale smerom k Bruselu sme najsilnejší, keď držíme spolu.
4- Spomeňte si na migračnú politiku, na kohézne fondy z EÚ či na náš spoločný zápas proti dvojakej kvalite potravín. Spoločne sme sa bránili proti liberálnemu vymývaniu mozgov a chránili sme našu stredoeurópsku kultúru.
5- Pamätám si, ako sme spolupracovali vo V4, keď som bol predsedom eurovýboru. Naše vzťahy boli veľmi otvorené a priateľské.
6-V roku 2016 sme do nepríčetnosti rozzúrili holandského eurokomisára Timmermansa, keď sme ako V4 prijali spoločné vyhlásenie, kde sme tvrdo odmietli kvóty na migrantov.
7-V živote ste nevideli takého nafučaného Holanďana. V tom čase Slovensko predsedalo v Európskej únii a on do Bratislavy napochodoval ako gubernátor.
8- Keď videl naše vyhlásenie, od zlosti sa nevedel nadýchnuť. Keď si na to spomeniem, ešte teraz mi trhá kútikmi. Kým sme tam boli my, V4-ka vedela zabrať. Rád na to spomínam.
9- Na poslednom summite eurovýborov V4, ktorý som organizoval v Bratislave, som pozval zástupcu Srbska, aby mohol obhájiť postoje našich srbských bratov vo vzťahu ku Kosovu.
10-Áno, diplomacia sa dá využívať na pomoc našim historickým priateľom. A ja som vždy zdôrazňoval našu blízkosť k srbskému či ruskému národu. Lebo tak je to správne, tak to cítia Slováci.
11- Pamätám si, ako na spomínanom bratislavskom summite V4 na moje pozvanie vystúpil aj Ján Čarnogurský, ktorý zdôraznil, že uznanie Kosova je v protiklade k medzinárodnému právu.
12- Na Západe to neradi počúvajú - nikdy slovanské národy nebrali ako rovnocenné a vždy sa na nás pozerali zvrchu. Len spolu ich vieme spacifikovať.
13- Na jeden z našich summitov V4 som pozval aj prezidenta Ivana Gašparoviča - na rozdiel od súčasnej prezidentky uňho vždy bola istota, že hovorí v mene Slovákov a nie v mene amerických daňových poplatníkov. Jeho podpora V4 vždy bola principiálna. Tak to má byť.
14- K nikomu sme v EÚ nikdy nemali bližšie ako k našim susedom. S Českom nás spájajú bratské väzby, s Poľskom a Maďarskom spoločné záujmy v oblasti migrácie a ochrany našej kultúry.
15-Vždy sme našich partnerov podržali, a tak je to správne. Spoločne vieme byť v Európe silnejší a bojovať proti arogancii veľmocí.
16- O to viac ma desí, že Matovič spoločne s ministrom Korčokom vrážajú klin do našich vzťahov vo V4. Rovnako nezodpovedne sa správa aj prezidentka Čaputová - považujem to za obrovskú hanbu.
17- Fatálne tým oslabujú Slovensko a ničia to, čo sme 30 rokov budovali. Zámer je jasný: keď bude V4 rozdelená, po jednom nás ľahšie zotročia a pohltia.
18- Dnešok nie je len výročným dňom Visegrádskej skupiny. Je aj dňom hanby Matoviča, Korčoka a prezidentky Čaputovej. Správajú sa ako hrobári V4 a my ich musíme zastaviť. Kým nebude neskoro.


Milá pani prezidentka, vážená vláda, Slovensko je hrdou a sebavedomou súčasťou strednej Európy a nie 51. štátom Spojených štátov amerických. Kým to nepochopíte, Slováci vami budú vždy len pohŕdať.
Všetko najlepšie k 30. narodeninám, V4-ka 🙂


Blaha: Dnes si pripomíname 30. výročie od založenia Visegrádskej štvorky. Je životným záujmom Slovenskej republiky, aby sme vo V4 držali za jeden povraz. 1- Počas našej vlády sa naša spolupráca s Českou republikou, Poľskom a Maďarskom mimoriadne posilnila a vďaka tomu sme spoločne zastavili migračné kvóty - a to bol obrovský úspech. 2- Matovičova vláda od prvého dňa sabotuje V4, podhadzuje sa západným slniečkarom a podrýva Poliakov aj Maďarov. Považujem to za zradu najbližších partnerov, ale aj našich vlastných národných záujmov. 3- Západné veľmoci sa za nás v konečnom dôsledku nikdy nepostavia, spomeňte si na Mníchov. Vždy to budú bratia Česi a v dnešnej dobe aj Poliaci a Maďari, o ktorých sa môžeme oprieť. Áno, môžeme mať na niektoré veci iné názory, ale smerom k Bruselu sme najsilnejší, keď držíme spolu. 4- Spomeňte si na migračnú politiku, na kohézne fondy z EÚ či na náš spoločný zápas proti dvojakej kvalite potravín. Spoločne sme sa bránili proti liberálnemu vymývaniu mozgov a chránili sme našu stredoeurópsku kultúru. 5- Pamätám si, ako sme spolupracovali vo V4, keď som bol predsedom eurovýboru. Naše vzťahy boli veľmi otvorené a priateľské. 6-V roku 2016 sme do nepríčetnosti rozzúrili holandského eurokomisára Timmermansa, keď sme ako V4 prijali spoločné vyhlásenie, kde sme tvrdo odmietli kvóty na migrantov. 7-V živote ste nevideli takého nafučaného Holanďana. V tom čase Slovensko predsedalo v Európskej únii a on do Bratislavy napochodoval ako gubernátor. 8- Keď videl naše vyhlásenie, od zlosti sa nevedel nadýchnuť. Keď si na to spomeniem, ešte teraz mi trhá kútikmi. Kým sme tam boli my, V4-ka vedela zabrať. Rád na to spomínam. 9- Na poslednom summite eurovýborov V4, ktorý som organizoval v Bratislave, som pozval zástupcu Srbska, aby mohol obhájiť postoje našich srbských bratov vo vzťahu ku Kosovu. 10-Áno, diplomacia sa dá využívať na pomoc našim historickým priateľom. A ja som vždy zdôrazňoval našu blízkosť k srbskému či ruskému národu. Lebo tak je to správne, tak to cítia Slováci. 11- Pamätám si, ako na spomínanom bratislavskom summite V4 na moje pozvanie vystúpil aj Ján Čarnogurský, ktorý zdôraznil, že uznanie Kosova je v protiklade k medzinárodnému právu. 12- Na Západe to neradi počúvajú - nikdy slovanské národy nebrali ako rovnocenné a vždy sa na nás pozerali zvrchu. Len spolu ich vieme spacifikovať. 13- Na jeden z našich summitov V4 som pozval aj prezidenta Ivana Gašparoviča - na rozdiel od súčasnej prezidentky uňho vždy bola istota, že hovorí v mene Slovákov a nie v mene amerických daňových poplatníkov. Jeho podpora V4 vždy bola principiálna. Tak to má byť. 14- K nikomu sme v EÚ nikdy nemali bližšie ako k našim susedom. S Českom nás spájajú bratské väzby, s Poľskom a Maďarskom spoločné záujmy v oblasti migrácie a ochrany našej kultúry. 15-Vždy sme našich partnerov podržali, a tak je to správne. Spoločne vieme byť v Európe silnejší a bojovať proti arogancii veľmocí. 16- O to viac ma desí, že Matovič spoločne s ministrom Korčokom vrážajú klin do našich vzťahov vo V4. Rovnako nezodpovedne sa správa aj prezidentka Čaputová - považujem to za obrovskú hanbu. 17- Fatálne tým oslabujú Slovensko a ničia to, čo sme 30 rokov budovali. Zámer je jasný: keď bude V4 rozdelená, po jednom nás ľahšie zotročia a pohltia. 18- Dnešok nie je len výročným dňom Visegrádskej skupiny. Je aj dňom hanby Matoviča, Korčoka a prezidentky Čaputovej. Správajú sa ako hrobári V4 a my ich musíme zastaviť. Kým nebude neskoro. Milá pani prezidentka, vážená vláda, Slovensko je hrdou a sebavedomou súčasťou strednej Európy a nie 51. štátom Spojených štátov amerických. Kým to nepochopíte, Slováci vami budú vždy len pohŕdať. Všetko najlepšie k 30. narodeninám, V4-ka

Premiéři V4 apelují na EU kvůli vakcínám a očkování
http://www.msn.com/cs-cz/zpravy/zahrani%c4%8dn%c3%ad/premi%c3%a9%c5%99i-v4-apeluj%c3%ad-na-eu-kv%c5%afli-vakc%c3%adn%c3%a1m-a-o%c4%8dkov%c3%a1n%c3%ad/ar-BB1dLyT6?ocid=ientp
Upozorňuje na tento článek. Vypadá to, že obyvatelstvo není očkování nakloněno, tak se bude vina svádět na výrobce vakcín "za neschopnost dodat vakcíny".
"Vakcína je jediné řešení, a proto mě mrzí, že Evropská unie skvěle vyjednávala a věřila, že farmaceutické firmy budou seriózní. Předplatili jsme 3,2 miliardy eur výrobcům vakcín a objednali jsme 2,3 miliardy vakcín pro 477 milionů občanů EU. Bohužel, dodávky nejenže mají zpoždění, ale dokonce slyšíme, že výrobci dokonce vyvážejí mimo EU vakcínu, i když je na území EU vyráběna. O tom jsme diskutovali. To musí skončit. Potřebujeme vakcíny, potřebujeme rychle očkovat," prohlásil český premiér Andrej Babiš."
V této souvislosti se začínají čím dál víc mediálně podporovat různé zázračné léky ze západu, za závratné ceny.


Zároveň společná pozice V4 k možnosti nasazení Sputniku.
"Maďarský premiér Viktor Orbán, jehož země jako první v EU dala zelenou k použití i vakcín z Ruska a Číny, opět vybízel, aby za dané situace šla geopolitika i politika stranou. Je podle něj jedno, zda je vakcína ze Západu a Východu, důležité je, aby fungovala. "Jen vakcíny mohou ochránit lidi," zdůraznil. "Můj názor je velice blízký Orbánovu. Ochrana zdraví a života nemůže být spojována s geopolitikou," přitakal slovenský premiér Igor Matovič, jehož vláda o použití ruské vakcíny také uvažuje"


  • další téma - spolupráce V4 ekonomik po Covidu. Kvalita koordinace V4 před příchodem ekonomických následku se zvyšuje.

**Premiéři V4 apelují na EU kvůli vakcínám a očkování** http://www.msn.com/cs-cz/zpravy/zahrani%c4%8dn%c3%ad/premi%c3%a9%c5%99i-v4-apeluj%c3%ad-na-eu-kv%c5%afli-vakc%c3%adn%c3%a1m-a-o%c4%8dkov%c3%a1n%c3%ad/ar-BB1dLyT6?ocid=ientp Upozorňuje na tento článek. Vypadá to, že obyvatelstvo není očkování nakloněno, tak se bude vina svádět na výrobce vakcín "za neschopnost dodat vakcíny". "Vakcína je jediné řešení, a proto mě mrzí, že Evropská unie skvěle vyjednávala a věřila, že farmaceutické firmy budou seriózní. Předplatili jsme 3,2 miliardy eur výrobcům vakcín a objednali jsme 2,3 miliardy vakcín pro 477 milionů občanů EU. Bohužel, dodávky nejenže mají zpoždění, ale dokonce slyšíme, že výrobci dokonce vyvážejí mimo EU vakcínu, i když je na území EU vyráběna. O tom jsme diskutovali. To musí skončit. Potřebujeme vakcíny, potřebujeme rychle očkovat," prohlásil český premiér Andrej Babiš." V této souvislosti se začínají čím dál víc mediálně podporovat různé zázračné léky ze západu, za závratné ceny. Zároveň společná pozice V4 k možnosti nasazení Sputniku. "Maďarský premiér Viktor Orbán, jehož země jako první v EU dala zelenou k použití i vakcín z Ruska a Číny, opět vybízel, aby za dané situace šla geopolitika i politika stranou. Je podle něj jedno, zda je vakcína ze Západu a Východu, důležité je, aby fungovala. "Jen vakcíny mohou ochránit lidi," zdůraznil. "Můj názor je velice blízký Orbánovu. Ochrana zdraví a života nemůže být spojována s geopolitikou," přitakal slovenský premiér Igor Matovič, jehož vláda o použití ruské vakcíny také uvažuje" + další téma - spolupráce V4 ekonomik po Covidu. Kvalita koordinace V4 před příchodem ekonomických následku se zvyšuje.
310
2
3
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept