Mimo kategórií
Scitanie.sk - dame sa scitat?

Suhlasim, ze takto vyhlasene scitanie nema pravny zaklad. Podla coho ma obcan verit mediam, bilbordom atd

Vidím, že právne vedomie je príliš nízke. Vydaním zákona v Zbierke zákonov sa zákon stal verejne známym a pre zúčastnené osoby aj povinným. Nemôžem sa vyhovárať, že mi nič nedošlo do schránky. Je množstvo zákonov, ktoré každoročne vyjdú(napr. daňové) a musíme sa nimi riadiť napriek faktu, že nič nedošlo do schránky. Jedna základná mantra tu funguje :Neznalosť zákona neospravedlňuje. Občan má nielen práva, ale zároveň aj povinnosti a jednou zo základných je poznať zákony, aby neprišiel do prúseru. Opakujem, zákon bol včas vydaný a jeho jedna časť dokonca už aj ukončená, ako som vyššie písal, teda dnes sa už nik nepýta na veľkosť vašej búdy, ale s kým a pod akou zástavou oficiálne súložíte...

[quote="pid:4161, uid:106"]Suhlasim, ze takto vyhlasene scitanie nema pravny zaklad. Podla coho ma obcan verit mediam, bilbordom atd[/quote] Vidím, že právne vedomie je príliš nízke. Vydaním zákona v Zbierke zákonov sa zákon stal verejne známym a pre zúčastnené osoby aj povinným. Nemôžem sa vyhovárať, že mi nič nedošlo do schránky. Je množstvo zákonov, ktoré každoročne vyjdú(napr. daňové) a musíme sa nimi riadiť napriek faktu, že nič nedošlo do schránky. Jedna základná mantra tu funguje :Neznalosť zákona neospravedlňuje. Občan má nielen práva, ale zároveň aj povinnosti a jednou zo základných je poznať zákony, aby neprišiel do prúseru. Opakujem, zákon bol včas vydaný a jeho jedna časť dokonca už aj ukončená, ako som vyššie písal, teda dnes sa už nik nepýta na veľkosť vašej búdy, ale s kým a pod akou zástavou oficiálne súložíte...

Štát predpokladá, že každý občan vlastní počítač, vie ho ovládať a má prístup na internet. Ak občan počítač či internet nemá, alebo ho nevie ovládať, bude potrestaný. Baviť sa o právnom vedomí je dosť od veci.

Štát predpokladá, že každý občan vlastní počítač, vie ho ovládať a má prístup na internet. Ak občan počítač či internet nemá, alebo ho nevie ovládať, bude potrestaný. Baviť sa o právnom vedomí je dosť od veci.

ale nie, od aprila ma byt spustena asistencia pre tych, co to nevedia cez PC alebo nemaju moznost. Predpokladam, ze ale je za tym asi snaha dotycneho, ze pojde na miestny urad a poziada o to.

ale nie, od aprila ma byt spustena asistencia pre tych, co to nevedia cez PC alebo nemaju moznost. Predpokladam, ze ale je za tym asi snaha dotycneho, ze pojde na miestny urad a poziada o to.

Vidím, že právne vedomie je príliš nízke. Vydaním zákona v Zbierke zákonov sa zákon stal verejne známym a pre zúčastnené osoby aj povinným.

Áno aj nie. Sú objektivne okolnosti. Vzdy sa posudzujú. A moja objektivna okolnost je zakotvena v ustave. Nebudem davat návod, ale je tam. A ta objektivna okolnost.mi proste hovori, ze nesmiem.dat tieto informacie dalej a ja tuto objektivnu okolnoat z ustavy posluchnem.Nebudem predsa objektivne riskovat to, že sa dostanem do strachu, depresie alsbo horsich stavov nepocuvanim tejto OBJEKTIVNEJ okolnosti. bodka.
smile q ustava a medzinarodne zmluvy su vyššie zakonov

[quote="pid:4185, uid:77"]Vidím, že právne vedomie je príliš nízke. Vydaním zákona v Zbierke zákonov sa zákon stal verejne známym a pre zúčastnené osoby aj povinným.[/quote] Áno aj nie. Sú objektivne okolnosti. Vzdy sa posudzujú. A moja objektivna okolnost je zakotvena v ustave. Nebudem davat návod, ale je tam. A ta objektivna okolnost.mi proste hovori, ze nesmiem.dat tieto informacie dalej a ja tuto objektivnu okolnoat z ustavy posluchnem.Nebudem predsa objektivne riskovat to, že sa dostanem do strachu, depresie alsbo horsich stavov nepocuvanim tejto OBJEKTIVNEJ okolnosti. bodka. :) q ustava a medzinarodne zmluvy su vyššie zakonov

https://akw.sk/domace-spravy/scitanie-obyvatelstva-porusuje-nariadenie/

Sčítanie obyvateľstva porušuje európsku legislatívu.
Napísal
Peter Weis
21 februára, 2021
Čas čítania: 19 min.
Myslíte si, že za nevyplnenie sčítania obyvateľstva môžete dostať pokutu? To by najprv muselo byť sčítanie urobené za tie peniaze aj v súlade s európskou legislatívou. A to veru nie je ani náhodou.

Najskôr otázka pre matematikov: Koľko nefunkčných testov sa dá kúpiť v hodnote zabezpečenia nezákonného sčítania obyvateľov? Určite veľa. Otázka pre orgány činné v trestnom konaní: Čo s tým (s jedným aj druhým)?
A teraz k téme. Obrátil sa na nás klient, aby sme mu upravili jeho občianske podanie a chcel ho zároveň zverejniť. Začiatok je skôr o citácii právnych predpisov, nižšie sú zhrnuté základné porušenia. Zďaleka nie sú všetky, len tie, ktoré klienta trápia najviac. Tak ho tu máte v úplnom anonymizovanom znení:

/dokument je v linku, je dosť dlhý, tak ho nevkladám./

https://akw.sk/domace-spravy/scitanie-obyvatelstva-porusuje-nariadenie/ Sčítanie obyvateľstva porušuje európsku legislatívu. Napísal Peter Weis 21 februára, 2021 Čas čítania: 19 min. Myslíte si, že za nevyplnenie sčítania obyvateľstva môžete dostať pokutu? To by najprv muselo byť sčítanie urobené za tie peniaze aj v súlade s európskou legislatívou. A to veru nie je ani náhodou. Najskôr otázka pre matematikov: Koľko nefunkčných testov sa dá kúpiť v hodnote zabezpečenia nezákonného sčítania obyvateľov? Určite veľa. Otázka pre orgány činné v trestnom konaní: Čo s tým (s jedným aj druhým)? A teraz k téme. Obrátil sa na nás klient, aby sme mu upravili jeho občianske podanie a chcel ho zároveň zverejniť. Začiatok je skôr o citácii právnych predpisov, nižšie sú zhrnuté základné porušenia. Zďaleka nie sú všetky, len tie, ktoré klienta trápia najviac. Tak ho tu máte v úplnom anonymizovanom znení: /dokument je v linku, je dosť dlhý, tak ho nevkladám./
123
3.5k
44
19
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept