Mimo kategórií
9.Máj - Deň víťazstva na Slavíne

Dobrý deň priatelia,


Chcem Vás poprosiť o podporu a propagáciu plánovanej spomienkovej akcie pri príležitosti dňa víťazstva - 9. Mája.


Tak ako každý rok aj tentokrát prídu oficiálny zástupcovia RF na slovensku vzdať úctu hrdinom , ktorí padli v boji proti fašizmu a za oslobodenie našej vlasti.
Kladenie vencov je naplánované na 9. Hodinu dopoludnia. Bohužiaľ je tento významný sviatok u nás posunutý na 8. Mája a 9. Máj je preto obyčajný pracovný deň.
Z týchto dôvodov je možné očakávať skôr nižšiu účasť a je pravdepodobné že príhovory predstaviteľov RF si vypočuje len hŕstka ľudí.
S priateľmi sme sa teda rozhodli čo najviac propagovať toto podujatie medzi ľuďmi ktorí nepodľahli hypnóze médií.


Nepochybujem, že vám je zrejmý zmysel a význam takýchto podujatí. Práve v tejto dobe je veľmi dôležité pripomínať kto oslobodil naše národy od fašizmu, odkiaľ ten fašizmus prišiel, kto ho podporoval a kto s ním bojoval.


Ozdobiť sa georgijevskou stužkou a priniesť 2 klinčeky na pamätník padlých je podľa mňa to najmenej, čo môže každý z nás urobiť pre tých, ktorí bojovali, a ešte aj dnes bojujú a padajú v boji proti fašizmu, ale aj za našu slobodu a budúcnosť.
Toto malé gesto každého z nás je zároveň významný čin na 2 priorite prostriedkov riadenia, ktorý bude mať o to väčší účinok, čím viac ľudí ho urobí.




Spomienková akcia začína 9 Mája o 9 hodine. Vtedy prídu oficialny zástupcovia položiť vence a predpokladáme krátky príhovor. Nejakú aktivitu politikov v tomto smere nečakám. A ak by ju aj vyvíjali tak asi skôr 8.Mája pretože u nás sa oficiálne oslavuje vtedy.
Inak Slavín je autom prístupný a v jeho bezprostrednom okolí sa parkovať dá ale počet miest je obmedzený.


Dobrý deň priatelia, Chcem Vás poprosiť o podporu a propagáciu plánovanej spomienkovej akcie pri príležitosti dňa víťazstva - 9. Mája. Tak ako každý rok aj tentokrát prídu oficiálny zástupcovia RF na slovensku vzdať úctu hrdinom , ktorí padli v boji proti fašizmu a za oslobodenie našej vlasti. Kladenie vencov je naplánované na 9. Hodinu dopoludnia. Bohužiaľ je tento významný sviatok u nás posunutý na 8. Mája a 9. Máj je preto obyčajný pracovný deň. Z týchto dôvodov je možné očakávať skôr nižšiu účasť a je pravdepodobné že príhovory predstaviteľov RF si vypočuje len hŕstka ľudí. S priateľmi sme sa teda rozhodli čo najviac propagovať toto podujatie medzi ľuďmi ktorí nepodľahli hypnóze médií. Nepochybujem, že vám je zrejmý zmysel a význam takýchto podujatí. Práve v tejto dobe je veľmi dôležité pripomínať kto oslobodil naše národy od fašizmu, odkiaľ ten fašizmus prišiel, kto ho podporoval a kto s ním bojoval. Ozdobiť sa georgijevskou stužkou a priniesť 2 klinčeky na pamätník padlých je podľa mňa to najmenej, čo môže každý z nás urobiť pre tých, ktorí bojovali, a ešte aj dnes bojujú a padajú v boji proti fašizmu, ale aj za našu slobodu a budúcnosť. Toto malé gesto každého z nás je zároveň významný čin na 2 priorite prostriedkov riadenia, ktorý bude mať o to väčší účinok, čím viac ľudí ho urobí. ___ Spomienková akcia začína 9 Mája o 9 hodine. Vtedy prídu oficialny zástupcovia položiť vence a predpokladáme krátky príhovor. Nejakú aktivitu politikov v tomto smere nečakám. A ak by ju aj vyvíjali tak asi skôr 8.Mája pretože u nás sa oficiálne oslavuje vtedy. Inak Slavín je autom prístupný a v jeho bezprostrednom okolí sa parkovať dá ale počet miest je obmedzený.
Upravené 21. 4. 2022 o 08:23

Chcem Vás poprosiť o podporu a propagáciu plánovanej spomienkovej akcie pri príležitosti dňa víťazstva - 9. Mája.


Pekná myšlienka, podľa mňa by bolo fajn to hodiť na Telegram napr. sem:


https://t.me/casusbellilive


alebo cez IV alebo tiež cez:


https://t.me/miroheredos


[quote="pid:68713, uid:619"]Chcem Vás poprosiť o podporu a propagáciu plánovanej spomienkovej akcie pri príležitosti dňa víťazstva - 9. Mája.[/quote] Pekná myšlienka, podľa mňa by bolo fajn to hodiť na Telegram napr. sem: https://t.me/casusbellilive alebo cez IV alebo tiež cez: https://t.me/miroheredos

Zislo by sa par veci:


Kedy to zacina? (bude tam napr. SMER?)
Kde sa da zaparkovat? Zijem v Brne a Bratislavu moc nepoznam.


Az tu tieto info budu, dam temu ako prioritnu.


Zislo by sa par veci: Kedy to zacina? (bude tam napr. SMER?) Kde sa da zaparkovat? Zijem v Brne a Bratislavu moc nepoznam. Az tu tieto info budu, dam temu ako prioritnu.

Moderator

Upravené 21. 4. 2022 o 07:13

Spomienková akcia začína 9 Mája o 9 hodine. Vtedy prídu oficialny zástupcovia položiť vence a predpokladáme krátky príhovor. Nejakú aktivitu politikov v tomto smere nečakám. A ak by ju aj vyvíjali tak asi skôr 8.Mája pretože u nás sa oficiálne oslavuje vtedy.
Inak Slavín je autom prístupný a v jeho bezprostrednom okolí sa parkovať dá ale počet miest je obmedzený.


Spomienková akcia začína 9 Mája o 9 hodine. Vtedy prídu oficialny zástupcovia položiť vence a predpokladáme krátky príhovor. Nejakú aktivitu politikov v tomto smere nečakám. A ak by ju aj vyvíjali tak asi skôr 8.Mája pretože u nás sa oficiálne oslavuje vtedy. Inak Slavín je autom prístupný a v jeho bezprostrednom okolí sa parkovať dá ale počet miest je obmedzený.

Kde sa da zaparkovat? Zijem v Brne a Bratislavu moc nepoznam.

Zaparkuj napr. v obchodnom centre Aupark. Máš tam 3 hodiny parkovania zadarmo. Odtiaľ busom č.93 na Hodžovo nám. a z Hodžovho nám. busom č. 147. Prípadne si zober odtiaľ taxi. Boltom ťa to vyjde na 3-4 Eurá z Auparku.


[quote="pid:68739, uid:10"]Kde sa da zaparkovat? Zijem v Brne a Bratislavu moc nepoznam.[/quote] Zaparkuj napr. v obchodnom centre Aupark. Máš tam 3 hodiny parkovania zadarmo. Odtiaľ busom č.93 na Hodžovo nám. a z Hodžovho nám. busom č. 147. Prípadne si zober odtiaľ taxi. Boltom ťa to vyjde na 3-4 Eurá z Auparku.

Inak Slavín je autom prístupný a v jeho bezprostrednom okolí sa parkovať dá ale počet miest je obmedzený.


s týmto by som bola opatrná, neviem ako je to s tými prilahlymi cestami, plny rodinných domov plus parkovacie zóny v Ba. To s tým Auparkom je dobrý napad.


[quote="pid:68741, uid:619"]Inak Slavín je autom prístupný a v jeho bezprostrednom okolí sa parkovať dá ale počet miest je obmedzený.[/quote] s týmto by som bola opatrná, neviem ako je to s tými prilahlymi cestami, plny rodinných domov plus parkovacie zóny v Ba. To s tým Auparkom je dobrý napad.
Upravené 21. 4. 2022 o 11:22

s týmto by som bola opatrná, neviem ako je to s tými prilahlymi cestami, plny rodinných domov plus parkovacie zóny v Ba. To s tým Auparkom je dobrý napad.
https://www.bratislava-mesto.eu/slavin-bratislava-ako-sa-sem-dostat/



Najbližšie pri Slavíne môžete zaparkovať pri spojnici ulíc Na Slavíne a Havlíčkova, jednoducho na chodníku, kde zvykne stáť väčšina turistov. Pozor však dávajte na zaparkovanie pred nejakou garážou.



Ak sa da parkovat na chodnikoch, tak to zaparkujem aj o nieco nizsie, mame 2 mesacne dieta, takze MHD ci taxiky nechcem riesit.


[quote="pid:68798, uid:273"]s týmto by som bola opatrná, neviem ako je to s tými prilahlymi cestami, plny rodinných domov plus parkovacie zóny v Ba. To s tým Auparkom je dobrý napad.[/quote]https://www.bratislava-mesto.eu/slavin-bratislava-ako-sa-sem-dostat/ >Najbližšie pri Slavíne môžete zaparkovať pri spojnici ulíc Na Slavíne a Havlíčkova, jednoducho na chodníku, kde zvykne stáť väčšina turistov. Pozor však dávajte na zaparkovanie pred nejakou garážou. Ak sa da parkovat na chodnikoch, tak to zaparkujem aj o nieco nizsie, mame 2 mesacne dieta, takze MHD ci taxiky nechcem riesit.

Moderator

https://www.bratislava-mesto.eu/slavin-bratislava-ako-sa-sem-dostat/


Ten článok z 2020, od roku 2022 je meste nastavená parkovná politika, ktorá nie celkom viem ako funguje. Navyše parkovanie na chodníku, nebolo to od 1.3.22 zrušené, že to sa nesmie a je to na pokutu.


Ja som v Bratislave bývala 26 rokov, posledné 3 roky, chodím cca 1-2 za týžden, cez lockdown menej. Ale zdá sa, že Slavín je mimo


https://paas.sk/mapa-zon/


[quote="pid:68825, uid:10"]https://www.bratislava-mesto.eu/slavin-bratislava-ako-sa-sem-dostat/[/quote] Ten článok z 2020, od roku 2022 je meste nastavená parkovná politika, ktorá nie celkom viem ako funguje. Navyše parkovanie na chodníku, nebolo to od 1.3.22 zrušené, že to sa nesmie a je to na pokutu. Ja som v Bratislave bývala 26 rokov, posledné 3 roky, chodím cca 1-2 za týžden, cez lockdown menej. Ale zdá sa, že Slavín je mimo https://paas.sk/mapa-zon/

Nepochopil som prečo keď ruská ambasáda vie , že je u nás všedný deň nechala čas na 9 hodinu ráno....


Nepochopil som prečo keď ruská ambasáda vie , že je u nás všedný deň nechala čas na 9 hodinu ráno....

Nepochopil som prečo keď ruská ambasáda vie , že je u nás všedný deň nechala čas na 9 hodinu ráno....
Asi proto, že v tuto dobu je v Moskvě 10:00 a začíná vojenská přehlídka. Je to koordinace s Moskvou.


[quote="pid:69407, uid:324"]Nepochopil som prečo keď ruská ambasáda vie , že je u nás všedný deň nechala čas na 9 hodinu ráno....[/quote]Asi proto, že v tuto dobu je v Moskvě 10:00 a začíná vojenská přehlídka. Je to koordinace s Moskvou.

Ideálne je do BA prísť na vlaku, od budovy SAVky, ktorá je hneď pri železničnej stanici, vedú schody rovno ku Slavínu. Boli zrušené povinné sufokátory aj vo vlakoch, ja po 2 rokoch sa opäť odveziem do BA.


Ideálne je do BA prísť na vlaku, od budovy SAVky, ktorá je hneď pri železničnej stanici, vedú schody rovno ku Slavínu. Boli zrušené povinné sufokátory aj vo vlakoch, ja po 2 rokoch sa opäť odveziem do BA.

@vito po Puškinovej? Pozrela som mapu. Mne napadli len schody od horárne v Horskom parku, ale viem, že som aj po iných schodoch tam už išla.

Inak napadlo mi, kto pôjde od záhorskej strany, zaparkovať môže napr. pred Kauflandom na Patrónke a odviezť sa z Patrónky trolejbusom č.47, vystúpiť na Búdkovej, kúsok prejsť po Starej vinárskej.


Pre tých, čo dlho neboli v Bratislave a chcú využiť MHD, sú premenované trolejbusy, niektoré trasy električiek sa pomenili https://imhd.sk/ba/cestovne-poriadky . Radšej si to overte.
Bývalá 203 je teraz 44 /Koliba - Búdková/.


@vito po Puškinovej? Pozrela som mapu. Mne napadli len schody od horárne v Horskom parku, ale viem, že som aj po iných schodoch tam už išla. Inak napadlo mi, kto pôjde od záhorskej strany, zaparkovať môže napr. pred Kauflandom na Patrónke a odviezť sa z Patrónky trolejbusom č.47, vystúpiť na Búdkovej, kúsok prejsť po Starej vinárskej. Pre tých, čo dlho neboli v Bratislave a chcú využiť MHD, sú premenované trolejbusy, niektoré trasy električiek sa pomenili https://imhd.sk/ba/cestovne-poriadky . Radšej si to overte. Bývalá 203 je teraz 44 /Koliba - Búdková/.

K parkovaniu na chodníkoch:
Skvelá správa pre vodičov i obce. Zákaz parkovania na chodníkoch má schválený odklad
https://auto.hnonline.sk/doprava/23966618-skvela-sprava-pre-vodicov-i-obce-zakaz-parkovania-na-chodnikoch-ma-schvaleny-odklad


K parkovaniu na chodníkoch: Skvelá správa pre vodičov i obce. Zákaz parkovania na chodníkoch má schválený odklad https://auto.hnonline.sk/doprava/23966618-skvela-sprava-pre-vodicov-i-obce-zakaz-parkovania-na-chodnikoch-ma-schvaleny-odklad

Áno, je to Puškinova ulica, to som nevedel, že schody k Slavínu majú svoje meno, vďaka!


Áno, je to Puškinova ulica, to som nevedel, že schody k Slavínu majú svoje meno, vďaka!

Od SAV som na Slavín išiel 100x.
Kto chce môžem nasmerovať.
Nikto kto príde na Hlavnú stanicu nemusí vôbec použiť MHD.
Je jedna kratšia cesta trochu kľukatá a jedna asi dlhšia ale ľahká a nedá sa stratiť.


Od SAV som na Slavín išiel 100x. Kto chce môžem nasmerovať. Nikto kto príde na Hlavnú stanicu nemusí vôbec použiť MHD. Je jedna kratšia cesta trochu kľukatá a jedna asi dlhšia ale ľahká a nedá sa stratiť.
Upravené 27. 4. 2022 o 19:39

Pozvánka – vzpomínkové setkání na Slavíně
Dobrý deň priatelia,
Pozývam všetkých na spomienkové stretnutie na Slavíne pri príležitosti Dňa víťazstva- 9 Mája. Taktiež by som Vás chcel poprosiť o podporu a propagáciu tohto stretnutia.
Ďakujem
Roman
https://kob-forum.eu/2022/04/27/pozvanka-vzpominkove-setkani-na-slavine/
626abff45fcb0


Pozvánka – vzpomínkové setkání na Slavíně **Dobrý deň priatelia,** Pozývam všetkých na spomienkové stretnutie na Slavíne pri príležitosti Dňa víťazstva- 9 Mája. Taktiež by som Vás chcel poprosiť o podporu a propagáciu tohto stretnutia. Ďakujem **Roman** https://kob-forum.eu/2022/04/27/pozvanka-vzpominkove-setkani-na-slavine/ ![626abff45fcb0](serve/attachment&path=626abff45fcb0)
Upravené 28. 4. 2022 o 18:26

Zdravia všetkým.
Je až neuveriteľné aké svinstvo chystajú mimovládky za pomoci istých záujmových skupín. Je to provokácia, aká sa ešte na Slovensku nestala. Narazil som na takúto správu (viď obrázok)
62737739b2416
Je neuveriteľné že sa odvážia takto zneuctiť obete druhej svetovej vojny. Je to pľúvanec do očí pravde. Takéto vyčíňanie Fašistickej luzy môže mať pre nás veľmi zlé následky. Dal som to sem iba preto že sa to má stať 9.Maja v Deň porážky Nacistického Nemecka , bohužiaľ fašizmus vtedy porazený nebol, ten sa skryl a teraz opäť vyliezol na svetlo sveta
Tento krát musí byť porazený fašizmus a nie len hostiteľský organizmus.
S pozdravom Peter.


Zdravia všetkým. Je až neuveriteľné aké svinstvo chystajú mimovládky za pomoci istých záujmových skupín. Je to provokácia, aká sa ešte na Slovensku nestala. Narazil som na takúto správu (viď obrázok) ![62737739b2416](serve/attachment&path=62737739b2416) Je neuveriteľné že sa odvážia takto zneuctiť obete druhej svetovej vojny. Je to pľúvanec do očí pravde. Takéto vyčíňanie Fašistickej luzy môže mať pre nás veľmi zlé následky. Dal som to sem iba preto že sa to má stať 9.Maja v Deň porážky Nacistického Nemecka , bohužiaľ fašizmus vtedy porazený nebol, ten sa skryl a teraz opäť vyliezol na svetlo sveta Tento krát musí byť porazený fašizmus a nie len hostiteľský organizmus. S pozdravom Peter.

To není příznak síly, ale slabosti. Pokud se dívám na kolabující civilizační model Západu - je to jen další potvrzení, že už není pro něj cestyzpět. A hlavně cesty vůbec... Našimi emocemi mu to jen zlehčujeme.


To není příznak síly, ale slabosti. Pokud se dívám na kolabující civilizační model Západu - je to jen další potvrzení, že už není pro něj cestyzpět. A hlavně cesty vůbec... Našimi emocemi mu to jen zlehčujeme.

To není příznak síly, ale slabosti. Pokud se dívám na kolabující civilizační model Západu - je to jen další potvrzení, že už není pro něj cestyzpět. A hlavně cesty vůbec... Našimi emocemi mu to jen zlehčujeme.


Západ končí, ale zdochýňajúca kobyla najviac kope. Ešte dokážu urobiť veľa skazy, kým sa definitívne poberú na večnosť.


[quote="pid:70561, uid:57"]To není příznak síly, ale slabosti. Pokud se dívám na kolabující civilizační model Západu - je to jen další potvrzení, že už není pro něj cestyzpět. A hlavně cesty vůbec... Našimi emocemi mu to jen zlehčujeme.[/quote] Západ končí, ale zdochýňajúca kobyla najviac kope. Ešte dokážu urobiť veľa skazy, kým sa definitívne poberú na večnosť.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Zdravím vás.
Má niekto nápad ako umiestniť sovietsku vlajku niekde na samotný Slavín dosť vysoko aby ju nikto nesundal ?


Zdravím vás. Má niekto nápad ako umiestniť sovietsku vlajku niekde na samotný Slavín dosť vysoko aby ju nikto nesundal ?

Zaujimave, ze som nedavno dostal rovnaky napad s tou vlajkou.
Mna napadlo pouzit heliovy balon. Priviazat ho pomocou rybarskeho silonu o vrch vlajky a spodok vlajky priviazat niekde o korunu stromu. Musi to vsak byt vacsi balon ako sa bezne pouzivaju na oslavach, alebo velke mnozstvo takych malych balonov. Len si daj pozor nech nie su tie balony biele, modre a cervene smile Bud len cervene, alebo slabo modre co budu splyvat s oblohou. Silon pouzit co najdlhsi, aby bol balon vysoko a nemohol ho nikto trafit napr. vzduchovkou. Na spodok silonu mozes primontovat aj male zavazie, napr. balon s trochou vody, pre pripad, ze by sa to uvolnilo a balon z vlajkou by vzlietol (co by bolo nadherne), tak aby ho to dole tazilo a vlajka by bola vodorovne. Pre viac detailov mi v pripade potreby nevahaj napisat spravu.
Zial ja sa tejto akcie toho roku nemozem zucastnit z rodinnych dovodov. Drzim palce!


Zaujimave, ze som nedavno dostal rovnaky napad s tou vlajkou. Mna napadlo pouzit heliovy balon. Priviazat ho pomocou rybarskeho silonu o vrch vlajky a spodok vlajky priviazat niekde o korunu stromu. Musi to vsak byt vacsi balon ako sa bezne pouzivaju na oslavach, alebo velke mnozstvo takych malych balonov. Len si daj pozor nech nie su tie balony biele, modre a cervene :) Bud len cervene, alebo slabo modre co budu splyvat s oblohou. Silon pouzit co najdlhsi, aby bol balon vysoko a nemohol ho nikto trafit napr. vzduchovkou. Na spodok silonu mozes primontovat aj male zavazie, napr. balon s trochou vody, pre pripad, ze by sa to uvolnilo a balon z vlajkou by vzlietol (co by bolo nadherne), tak aby ho to dole tazilo a vlajka by bola vodorovne. Pre viac detailov mi v pripade potreby nevahaj napisat spravu. Zial ja sa tejto akcie toho roku nemozem zucastnit z rodinnych dovodov. Drzim palce!

@Pleistocen To už jednoduchšie bude počkať si kým ju budú mať oficiálne smile
Ale nie je to veru zlé smile
Plánoval som to 8. mája v noci , aby to tam 9. mája bolo akože z ničoho nič a už to tam bolo ráno.
Napadlo ma , že by sa hodila zdvíhacia plošina ako keď vešajú vianočné svetlá na lampy.

62762340b90c8


Odtiaľto to nikto len tak nesundá.


@Pleistocen To už jednoduchšie bude počkať si kým ju budú mať oficiálne :D Ale nie je to veru zlé ;) Plánoval som to 8. mája v noci , aby to tam 9. mája bolo akože z ničoho nič a už to tam bolo ráno. Napadlo ma , že by sa hodila zdvíhacia plošina ako keď vešajú vianočné svetlá na lampy. ![62762340b90c8](serve/attachment&path=62762340b90c8) Odtiaľto to nikto len tak nesundá.
Upravené 7. 5. 2022 o 09:44

Má niekto nápad ako umiestniť sovietsku vlajku niekde na samotný Slavín dosť vysoko aby ju nikto nesundal ?
neviem ci je to dobry napad, predsalen je to pamatnik. Dnes to tam das ty, zajtra si tam daju nieco oni. A Slavin si nieco take nezasluzi. V prvom rade tam lezi par tisic vojakov, nieje to spravne miesto na politicke boje. To, ze to klinicky debili namaluju na modrozlto neznamena, ze je spravne tam davat ine farby.


[quote="pid:70708, uid:324"]Má niekto nápad ako umiestniť sovietsku vlajku niekde na samotný Slavín dosť vysoko aby ju nikto nesundal ?[/quote]neviem ci je to dobry napad, predsalen je to pamatnik. Dnes to tam das ty, zajtra si tam daju nieco oni. A Slavin si nieco take nezasluzi. V prvom rade tam lezi par tisic vojakov, nieje to spravne miesto na politicke boje. To, ze to klinicky debili namaluju na modrozlto neznamena, ze je spravne tam davat ine farby.

Moderator

Upravené 7. 5. 2022 o 11:44

Odtiaľto to nikto len tak nesundá.


Prosim nerobiť to. Za mňa skor asymetrické odpovede ako to má vo zvyku ruská strana.
Súhlasím s @Kancelar , že pamätník nie je miesto boja dvoch stran.

[quote="pid:70798, uid:324"]Odtiaľto to nikto len tak nesundá.[/quote] Prosim nerobiť to. Za mňa skor asymetrické odpovede ako to má vo zvyku ruská strana. Súhlasím s @Kancelar , že pamätník nie je miesto boja dvoch stran.

Áno gratulujem k asymetrickým odpovediam....a dnes sme tam kde sme.
Ale dobre nechám si vlajku doma na horšie časy.


Áno gratulujem k asymetrickým odpovediam....a dnes sme tam kde sme. Ale dobre nechám si vlajku doma na horšie časy.
Upravené 7. 5. 2022 o 20:19

Martine, velmi ti rozumim, ale nas ceskoslovenky narod ma dano do vinku schopnost intuitivniho rozliseni, kdy ohnout hřbet a kdy je třeba se se svihem naprimit.
Nepodlíhej malomyslnosti, že jsme tam kde jsme. Zkus si říct, že je to třeba, aby se probudila nadkriticka masa lidí, která je třeba k tomu, aby se udály námi chtěné změny budoucí.
Anglosassi nebo např celý tým "globaliste" naprosto nerozumí této podstatě, i proto jsme svým způsobem iniciativní tvůrci toho, jake kroky budou následovat. Když už je stávající prediktor nedokáže odhadnout.
Vlajku si určitě nech na časy budoucí!!
Budu jeden z vlajkonosičů, nebo budu někde v týlu verbovat nám podobné, neb pracuju téměř v jámě lvové:-)
I v D, A, CH je spoustu místních vlastenců. A až s podivem kolik:-)
Znáš tu moudrost? :
Bojuj tam kde stojíš. Na množství nehleď, nepřátel se nelekej.
Zkus to popasovat na dnešní dobu:-)
Divil by ses, kolik lidí má podobné smýšlení. Ale systém se snaží, abychom si všichni mysleli, že jsme sami jak kůl v plotě.
To samé je hra na úrovni národů, všimni si, jak jsou sami Rusové, Srbi, Slováci, Češi, Maďaři a všechny ostatní...
Někdo je tu hodně vyplašený a zahnán do kouta.
Něco mi intuitivně říká, že slovanská vzájemná řevnivost už není ta karta, na kterou se dá spolehlivě vsadit:-)


Martine, velmi ti rozumim, ale nas ceskoslovenky narod ma dano do vinku schopnost intuitivniho rozliseni, kdy ohnout hřbet a kdy je třeba se se svihem naprimit. Nepodlíhej malomyslnosti, že jsme tam kde jsme. Zkus si říct, že je to třeba, aby se probudila nadkriticka masa lidí, která je třeba k tomu, aby se udály námi chtěné změny budoucí. Anglosassi nebo např celý tým "globaliste" naprosto nerozumí této podstatě, i proto jsme svým způsobem iniciativní tvůrci toho, jake kroky budou následovat. Když už je stávající prediktor nedokáže odhadnout. Vlajku si určitě nech na časy budoucí!! Budu jeden z vlajkonosičů, nebo budu někde v týlu verbovat nám podobné, neb pracuju téměř v jámě lvové:-) I v D, A, CH je spoustu místních vlastenců. A až s podivem kolik:-) Znáš tu moudrost? : Bojuj tam kde stojíš. Na množství nehleď, nepřátel se nelekej. Zkus to popasovat na dnešní dobu:-) Divil by ses, kolik lidí má podobné smýšlení. Ale systém se snaží, abychom si všichni mysleli, že jsme sami jak kůl v plotě. To samé je hra na úrovni národů, všimni si, jak jsou sami Rusové, Srbi, Slováci, Češi, Maďaři a všechny ostatní... Někdo je tu hodně vyplašený a zahnán do kouta. Něco mi intuitivně říká, že slovanská vzájemná řevnivost už není ta karta, na kterou se dá spolehlivě vsadit:-)
Upravené 8. 5. 2022 o 00:56

Divil by ses, kolik lidí má podobné smýšlení.


Mozno ani nie,bezne stretavam ludi, co maju taky nazor ako my. Teda, ked to trochu prezeniem, tak ja vo svojom okoli (a to mam 3200 pacientov) ten proukrajinsky nazor takmer nesledujem. Slovo takmer je ale klucove. Existuju a vzdy budu.


[quote="pid:70873, uid:390"]Divil by ses, kolik lidí má podobné smýšlení.[/quote] Mozno ani nie,bezne stretavam ludi, co maju taky nazor ako my. Teda, ked to trochu prezeniem, tak ja vo svojom okoli (a to mam 3200 pacientov) ten proukrajinsky nazor takmer nesledujem. Slovo takmer je ale klucove. Existuju a vzdy budu.

Áno gratulujem k asymetrickým odpovediam....a dnes sme tam kde sme.
Ale dobre nechám si vlajku doma na horšie časy.

Iné je tam ísť chrániť pamätník vo väčšej skupine dobrovoľníkov pred majdanutými ukro-idiotmi aby ho nezafarbili a nerobili svinstvá a iné je to zafarbiť sám.


Heslo dejiny sú minulosť, ktorú nezmeníme a ten kto ich vymaže, a vlastnou vinou zabudne bude nútený si ich zopakovať.


Geniálna téma súčasných dní je rozhovor Lavrova pre taliansku TV a vyjadnenie, že v 2. Svetovej vojne trestali Židia Židov. Dodnes nevedia vysvetliť veľkí židovskí anti-fašisti podporu fašistov a nacistov na Ukrajine.


Bude to ešte zaujímavé.


[quote="pid:70855, uid:324"]Áno gratulujem k asymetrickým odpovediam....a dnes sme tam kde sme. Ale dobre nechám si vlajku doma na horšie časy.[/quote] Iné je tam ísť chrániť pamätník vo väčšej skupine dobrovoľníkov pred majdanutými ukro-idiotmi aby ho nezafarbili a nerobili svinstvá a iné je to zafarbiť sám. Heslo dejiny sú minulosť, ktorú nezmeníme a ten kto ich vymaže, a vlastnou vinou zabudne bude nútený si ich zopakovať. Geniálna téma súčasných dní je rozhovor Lavrova pre taliansku TV a vyjadnenie, že v 2. Svetovej vojne trestali Židia Židov. Dodnes nevedia vysvetliť veľkí židovskí anti-fašisti podporu fašistov a nacistov na Ukrajine. Bude to ešte zaujímavé.

Zajtra na Slavíne už od 8:00h ráno plánujú otravovať Dorota Nvotová and company, aj s nejakými Ukrajinskými aktivistami, ktorí tam chcú púšťať hudbu a čítať mená obetí "ruskej agresie" (od Slavína chcú ísť dokonca S TRAKTOROM s vlečkou až na námestie SNP) ... Kopírujem kúsok z oznamu ich akcie:


"9. máj - DEŇ OBETÍ RAŠIZMU
Naše podujatie na Slavíne sa začína už od 8:00h maratónom čítania mien obetí rašizmu (ruského fašizmu) sprevádzaných hudobným doprovodom ukrajinských hudobníkov. Mená obetí budú čítať osobnosti neziskového sektora počas celého trvania akcie.
Pri pamätníku bude inštalovaná výstava fotografií a plagátov informujúcich o hrôzach spáchaných na Ukrajine.
Hlavný program zhromaždenia s prejavmi osobností verejného a kultúrneho života i očitých svedkov ruských vojnových zločinov priamo z Mariupoľa i Charkiva je plánovaný od 16:00h.
Po skončení zhromaždenia na Slavíne sa od 17:30h presunieme v sprievode Traktora ukrajinských hrdinov na námestie SNP. Traktor na SNP-čko privezie alegorickú vlečku s ruskými agentmi z radov domácej 5. kolóny. Na SNP sa o 18:00h začne akcia Jarné upratovanie iniciatívy Dokončime to! Link na udalosť: https: //fb.me/e/2oHRGl7kn"
https://www.facebook.com/MierUkrajine/posts/129293546364140


6277d9a39f8c4


Takže asi nebude jednoduché zajtra dôstojne osláviť 9. máj...


Zajtra na Slavíne už od 8:00h ráno plánujú otravovať Dorota Nvotová and company, aj s nejakými Ukrajinskými aktivistami, ktorí tam chcú púšťať hudbu a čítať mená obetí "ruskej agresie" (od Slavína chcú ísť dokonca S TRAKTOROM s vlečkou až na námestie SNP) ... Kopírujem kúsok z oznamu ich akcie: "9. máj - DEŇ OBETÍ RAŠIZMU Naše podujatie na Slavíne sa začína už od 8:00h maratónom čítania mien obetí rašizmu (ruského fašizmu) sprevádzaných hudobným doprovodom ukrajinských hudobníkov. Mená obetí budú čítať osobnosti neziskového sektora počas celého trvania akcie. Pri pamätníku bude inštalovaná výstava fotografií a plagátov informujúcich o hrôzach spáchaných na Ukrajine. Hlavný program zhromaždenia s prejavmi osobností verejného a kultúrneho života i očitých svedkov ruských vojnových zločinov priamo z Mariupoľa i Charkiva je plánovaný od 16:00h. Po skončení zhromaždenia na Slavíne sa od 17:30h presunieme v sprievode Traktora ukrajinských hrdinov na námestie SNP. Traktor na SNP-čko privezie alegorickú vlečku s ruskými agentmi z radov domácej 5. kolóny. Na SNP sa o 18:00h začne akcia Jarné upratovanie iniciatívy Dokončime to! Link na udalosť: https: //fb.me/e/2oHRGl7kn" https://www.facebook.com/MierUkrajine/posts/129293546364140 ![6277d9a39f8c4](serve/attachment&path=6277d9a39f8c4) Takže asi nebude jednoduché zajtra dôstojne osláviť 9. máj...
Upravené 8. 5. 2022 o 16:57

Na zabránenie toho liberálneho divadla by tam museli ísť ľudia už v noci a nepustiť tam tých komediantov.


Na zabránenie toho liberálneho divadla by tam museli ísť ľudia už v noci a nepustiť tam tých komediantov.

Tych komediantov tam bude tucet. Slovom dvadsat smile
100clenna skupina by to tam rozbila jedna radost. Sem-tam rozslapat nejaky mobil, kameru a bude po demonstracii. Otvorene nasilie urcite nie. To cakaju a pekne by to rozmazli v mediach.


Tych komediantov tam bude tucet. Slovom dvadsat 8) 100clenna skupina by to tam rozbila jedna radost. Sem-tam rozslapat nejaky mobil, kameru a bude po demonstracii. Otvorene nasilie urcite nie. To cakaju a pekne by to rozmazli v mediach.

Tych komediantov tam bude tucet.

Kiež by si mal s tým počtom pravdu.


[quote="pid:70945, uid:642"]Tych komediantov tam bude tucet.[/quote] Kiež by si mal s tým počtom pravdu.

Vzdy to tak bolo. Vsede, kde som sa objavil, aj ked je pravda, ze slova klasika-zabu-dolsomkdesom....v Bratislavestarec! Mozu byt pravdive.


Vzdy to tak bolo. Vsede, kde som sa objavil, aj ked je pravda, ze slova klasika-zabu-dolsomkdesom....v Bratislavestarec! Mozu byt pravdive.

Až na to, že dnes žiadny sviatok nie je a trikolóra tam nemá čo robiť, pekne no.


Až na to, že dnes žiadny sviatok nie je a trikolóra tam nemá čo robiť, pekne no.
Upravené 8. 5. 2022 o 21:23

Až na to, že dnes žiadny sviatok nie je a trikolóra tam nemá čo robiť, pekne no.

62782c9ac5c3a


[quote="pid:70980, uid:324"]Až na to, že dnes žiadny sviatok nie je a trikolóra tam nemá čo robiť, pekne no.[/quote] ![62782c9ac5c3a](serve/attachment&path=62782c9ac5c3a)

Známi zverejnil fotografie z ukro divadla na Slavine. Našťastie tých komediantov tam veľa nie je. 6278ba3dcc77d
6278ba60cc332
Takže to vyzerá zatiaľ tak že z toho nebude žiadna veľká hanba pre Slovensko.


Známi zverejnil fotografie z ukro divadla na Slavine. Našťastie tých komediantov tam veľa nie je. ![6278ba3dcc77d](serve/attachment&path=6278ba3dcc77d) ![6278ba60cc332](serve/attachment&path=6278ba60cc332) Takže to vyzerá zatiaľ tak že z toho nebude žiadna veľká hanba pre Slovensko.

Takže to vyzerá zatiaľ tak že z toho nebude žiadna veľká hanba pre Slovensko.

Ba prave naopak, trebalo by tieto fotky poslat do ruskych medii, tieto i tie vyssie, nech je vidno rozdiel.


btw, pre koho ta blbka hovori do mikrofonu? Ved tam nikto nieje.


[quote="pid:71040, uid:14"]Takže to vyzerá zatiaľ tak že z toho nebude žiadna veľká hanba pre Slovensko.[/quote] Ba prave naopak, trebalo by tieto fotky poslat do ruskych medii, tieto i tie vyssie, nech je vidno rozdiel. btw, pre koho ta blbka hovori do mikrofonu? Ved tam nikto nieje.

Moderator

Byl jsem dnes na Olšanských hřbitovech.


Potkal jsem spousty lidí, kteří též nesli rudé karafiáty, ale většina z nich byli Rusové.
V české části Padlým hrdinům skoro nikdo nebyl a květin kromě těch "povinných" z ambasád apod. velice poskrovnu.


Je smutné, že ruská menšina nás takto pravidelně přečísluje v poctě padlým předkům...
Většině Čechů v Praze je uctění památky těch, kteří zemřeli, abychom my žili, bohužel u zádele...


Byl jsem dnes na Olšanských hřbitovech. Potkal jsem spousty lidí, kteří též nesli rudé karafiáty, ale většina z nich byli Rusové. V české části Padlým hrdinům skoro nikdo nebyl a květin kromě těch "povinných" z ambasád apod. velice poskrovnu. Je smutné, že ruská menšina nás takto pravidelně přečísluje v poctě padlým předkům... Většině Čechů v Praze je uctění památky těch, kteří zemřeli, abychom my žili, bohužel u zádele...

Ba prave naopak, trebalo by tieto fotky poslat do ruskych medii, tieto i tie vyssie, nech je vidno rozdiel
a poslať aj toto video, kde vidno, koľko prišlo si uctiť pamiatku a koľko fašistov im v tom bránilo...
https://www.youtube.com/watch?v=49VgCBDb9FA krátke, cca 3 min. video.


[quote="pid:71048, uid:10"]Ba prave naopak, trebalo by tieto fotky poslat do ruskych medii, tieto i tie vyssie, nech je vidno rozdiel[/quote]a poslať aj toto video, kde vidno, koľko prišlo si uctiť pamiatku a koľko fašistov im v tom bránilo... https://www.youtube.com/watch?v=49VgCBDb9FA krátke, cca 3 min. video.

Sudruzi, reci mate vela ale kolki z vas vcera prisli aby nedovolili pospinit pietne miesto liberal nacikmi? To ze ich prislo 300 a ukazalo to ich skutocnu silu nic nemeni na fakte, ze ludia stale ignoruju spolocenske dianie. Nieco take sa viac na Slavine nemoze pripustit.


Sudruzi, reci mate vela ale kolki z vas vcera prisli aby nedovolili pospinit pietne miesto liberal nacikmi? To ze ich prislo 300 a ukazalo to ich skutocnu silu nic nemeni na fakte, ze ludia stale ignoruju spolocenske dianie. Nieco take sa viac na Slavine nemoze pripustit.

aby nedovolili pospinit pietne miesto liberal nacikmi


Hádam sa nechceš biť s policajtami a židovládkarmi? Či ako by si im chcel zabrániť v takejto akcii, ku ktorej majú oficiálne povolenie od správcu pamätníka?


[quote="pid:71230, uid:252"]aby nedovolili pospinit pietne miesto liberal nacikmi[/quote] Hádam sa nechceš biť s policajtami a židovládkarmi? Či ako by si im chcel zabrániť v takejto akcii, ku ktorej majú oficiálne povolenie od správcu pamätníka?
Upravené 10. 5. 2022 o 12:26

uctiť pamiatku

Schválně pozerám FB ryšavca Uhríka aj Poliaka Mazureka…ani jeden z nich ani zmienka o 9. Kvetni/Máji…hanba vám vy zmetci!


[quote="pid:71184, uid:112"]uctiť pamiatku[/quote] Schválně pozerám FB ryšavca Uhríka aj Poliaka Mazureka…ani jeden z nich ani zmienka o 9. Kvetni/Máji…hanba vám vy zmetci!

Ibrahim Maiga Ahojte priatelia, toto mi pisal priatel Peter,
myslim ze celkom dobra analyza sucasnej situacii. Posudte sami 🙏🏾
Ibi pozri čo sa deje na Slavíne tu sa asi niekto pokúša zmeniť dejiny
a prepísať historiu a to priamo v Europe takze to čo sa dialo mimo Európy
spochybnia a povedia že je to Hoax vieš ľudia sa nepoučia lebo tá generácia
čo to zažila už dožíva a Mlada generácia tá sa dá ľahko manipulovať v každom prípade pokial ľudia neprestanú útočiť jeden proti druhému a budú presadzovať len svoje myšlienky a názory s záujmy nebude v spoločnosti pokoj a história sa môže opakovať
a keď toto čo sa deje bude pokračovať Európa má problém lebo nebude vedieť hospodársky fungovať a skončí to celé rozpadom a úpadkom a hovorim to s plnou vážnosťou lebo tam smerujeme každý stat v určitom čase keď bude neskoro začne konať v svoj záujem ale to bude už potácajúca sa loď a možno to bude rozpad EU a hrôza a hlad a kríza a ľudia budú utekať preč a nastane kolonizácia Európy z juhu… vieš čo je zaujímavé že začnú bohatnúť štáty východu a kde je istota ze nezačnú dodavat Europe suroviny a vednej chvíľky to bude formov úžery … Európa ide do hlbokých vôd niesom zástanca Ruska ani USA lebo oboje máju za sebov veľa utrpenia ale nemyslím si že cesta ktorou sa Európa vydáva je menšie zlo práve naopak ked to nebude Rusko čo bude ťažiť a predávať nerastné suroviny bude to východ a nastane islamizácie Európy a nezabúdajme za USA je najzadlženejšia stat a práve arabským krajinám dlží najviac aj táto myšlienka má svoju vážnosť a dôležitý význam … všetci zabudli na jedno ako fasizmus vznikol a kto ho podporoval a nebolo to Rusko ale americké a anglické banky … a jediný kto použil jadrové zbrane boli USA …
všetci napáchali kopec zla len sa na to zabúda a ospravedlňuje sa to tým ze sú civilizovaná sofistikovaná spoločnosť a mojou otázkou je ze prečo USA nebolo tak civilizovane keď vypustilo druhu jadrovú zbraň v Japonsku? Keď to nebolo už nutne? Nech si odpovie každý sám … neoliberalizmus USA je minimálne taký nebezpečný ako politika Kremľa …
Európa by mala ísť vlastnou cestou a nie pro USA a Ruska lebo z histórie by mali vedieť že to nieje správna cesta a Brusel je len predĺženou rukou neoliberálnej zahraničnej politiky USA a to čo sa deje na Ukrajine môže mat omnoho opakujem omnoho väčší rozmer a účel ja nespochybňujem že Rusko nieje agresor že prekročilo hranice Ukrajiny ale otázkou je príčina a následok a úmysel toho celého diania lebo to nieje len Ruskom ale je to zlepenec všetkých udalosti za posledné roky a politiky Ruska USA a Európy a toto by si mal uvedomiť každý jeden občan Európy pred tým ako začne konať lebo každý a jeden názor a skutok je v dnešnej dobe veľmi dôležitý na zachovanie mieru a prosperity potápajúcej sa Európy názor každého človeka a postoj je dôležitejší ako kedykoľvek pred tým treba sa spájať a hľadať riesenia a kompromisy a nie nepokoj lebo sme na veľmi tenkom ľade politika nieje o bežných ludoch oni rozhodnutia nerobia ale o politikoch a zákonodarcoch
a nedovoľme aby konali svojvoľne s čím ľudia nesúhlasia …
a treba dávať pozor na politické strany ktoré vnášajú do spoločnosti chaos nepokoj vulgárnosť a nebezpečný neoliberalizmus
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid05iWojoQq2gZATrrwNR7F4aDRfuHvRYatojS9Wjtnyhn8bnuKPbCTHrZxQq5MWfcGl&id=273706626150&__cft__[0]=AZWOsDuS2zTg_bhmylR3wcjl_8u_8Ugoxt6NQQESStbHow9_u7gW5fHvNKeEo874Bhv-E6-b4Gwi2DoCeWMBze-eD1tpZkAV2b7L30kisHHaB6oIsN2ayujWAr1s4r7ql0bszotss9Uq0vNcZL5O3qKQIG-nYLLRTR40D3vyQMRCGQ&__tn__=%2CO%2CP-R


**Ibrahim Maiga A**hojte priatelia, toto mi pisal priatel Peter, myslim ze celkom dobra analyza sucasnej situacii. Posudte sami

Je smutné, že ruská menšina nás takto pravidelně přečísluje v poctě padlým předkům...
Většině Čechů v Praze je uctění památky těch, kteří zemřeli, abychom my žili, bohužel u zádele...


Nejen to, Pražáci v hojném počtu jeli ostavovat do Plzně - v neděli odpoledne jezdily z Plzně do Prahy narvané vlaky jako nikdy.


[quote="pid:71132, uid:181"]Je smutné, že ruská menšina nás takto pravidelně přečísluje v poctě padlým předkům... Většině Čechů v Praze je uctění památky těch, kteří zemřeli, abychom my žili, bohužel u zádele...[/quote] Nejen to, Pražáci v hojném počtu jeli ostavovat do Plzně - v neděli odpoledne jezdily z Plzně do Prahy narvané vlaky jako nikdy.

Netreba sa bit, staci sa druzit. Co sa tyka rezervacie tohto datumu na magistrate, kde bolo velvyslanectvo RF, poslanci a ich asistenti ci dalsi pracovnici ktori by mali mat v agende taketo zalezitosti? Nie je tu ani organizacia, ani autorita a uz vobec nie sudruznost ktora by ludi spojila. Pred rokom bola na Slavine pekna akcia aj s kulturnym prejavom. Ako chcete realizovat koncepciu ked ju do zivota neaplikujete a len cakate na kroky supera? Takymto pristupom budeme vzdy o krok pozadu.


Netreba sa bit, staci sa druzit. Co sa tyka rezervacie tohto datumu na magistrate, kde bolo velvyslanectvo RF, poslanci a ich asistenti ci dalsi pracovnici ktori by mali mat v agende taketo zalezitosti? Nie je tu ani organizacia, ani autorita a uz vobec nie sudruznost ktora by ludi spojila. Pred rokom bola na Slavine pekna akcia aj s kulturnym prejavom. Ako chcete realizovat koncepciu ked ju do zivota neaplikujete a len cakate na kroky supera? Takymto pristupom budeme vzdy o krok pozadu.

Je smutné, že ruská menšina nás takto pravidelně přečísluje v poctě padlým předkům...


Na Olšanech jsme byli v pondělí v poledne s kolegou z práce.


[quote="pid:71132, uid:181"]Je smutné, že ruská menšina nás takto pravidelně přečísluje v poctě padlým předkům...[/quote] Na Olšanech jsme byli v pondělí v poledne s kolegou z práce.

Dnes na Slavíne.
627aa5e0e6cb9
Neni to zlé , že sa tam niečo takéto udržalo viac ako 5 minút.


Dnes na Slavíne. ![627aa5e0e6cb9](serve/attachment&path=627aa5e0e6cb9) Neni to zlé , že sa tam niečo takéto udržalo viac ako 5 minút.

Neni to zlé , že sa tam niečo takéto udržalo viac ako 5 minút.

A tých nožstvo kvetov čo bolo vidieť na videu sa podelo kde a prečo?Postarala sa o to Nwôtová a spol?A tá hviezda prečo nevadila?
Naozaj už prestávam rozumieť tomuto svetu...


[quote="pid:71337, uid:324"]Neni to zlé , že sa tam niečo takéto udržalo viac ako 5 minút.[/quote] A tých nožstvo kvetov čo bolo vidieť na videu sa podelo kde a prečo?Postarala sa o to Nwôtová a spol?A tá hviezda prečo nevadila? Naozaj už prestávam rozumieť tomuto svetu...

Nič sa nedeje náhodne a všetko má svoj význam a zmysel.

8.09k
51
26
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept