Mimo kategórií
Česká zbrojovka sa dohodla na kúpe ikonického amerického Coltu

Česká zbrojovka Group SE (CZG) podpísala konečnú dohodu o prevzatí americkej spoločnosti Colt Holding Company LLC. Oznámila to dnes firma.


Podľa zmluvných podmienok CZG získa stopercentný podiel v Coltu za 220 miliónov dolárov hotovosti a ďalej za 1 098 620 novovydaných kmeňových akcií CZG.


Colt Holding Company LLC je materskou spoločnosťou amerického výrobcu zbraní Colt 's Manufacturing Company LLC.


CZG bude akvizíciu financovať z hotovostných zdrojov vrátane prostriedkov z nedávnej primárnej verejnej ponuky akcií a z plánovanej emisie dlhopisov. Transakciu musia schváliť regulačné orgány, jej vysporiadanie sa očakáva v prvej polovici tohto roka.
https://finweb.hnonline.sk/zahranicna-ekonomika/2298166-ceska-zbrojovka-sa-dohodla-na-kupe-ikonickeho-americkeho-coltu


Česká zbrojovka Group SE (CZG) podpísala konečnú dohodu o prevzatí americkej spoločnosti Colt Holding Company LLC. Oznámila to dnes firma. Podľa zmluvných podmienok CZG získa stopercentný podiel v Coltu za 220 miliónov dolárov hotovosti a ďalej za 1 098 620 novovydaných kmeňových akcií CZG. Colt Holding Company LLC je materskou spoločnosťou amerického výrobcu zbraní Colt 's Manufacturing Company LLC. CZG bude akvizíciu financovať z hotovostných zdrojov vrátane prostriedkov z nedávnej primárnej verejnej ponuky akcií a z plánovanej emisie dlhopisov. Transakciu musia schváliť regulačné orgány, jej vysporiadanie sa očakáva v prvej polovici tohto roka. https://finweb.hnonline.sk/zahranicna-ekonomika/2298166-ceska-zbrojovka-sa-dohodla-na-kupe-ikonickeho-americkeho-coltu

Česká zbrojovka Group SE (CZG) podpísala konečnú dohodu o prevzatí americkej spoločnosti Colt

Podľa zmluvných podmienok CZG získa stopercentný podiel v Coltu za 220 miliónov dolárov hotovosti


Matriční zpráva? K aktuální situaci na ČR politické scéně - bitvě o prodloužení nouzového stavu. Nyní se rozhoduje o budoucnosti Coltu (zbraně - Covidu) v ČR?


[quote="pid:3412, uid:12"]Česká zbrojovka Group SE (CZG) podpísala konečnú dohodu o prevzatí americkej spoločnosti Colt[/quote] [quote="pid:3412, uid:12"]Podľa zmluvných podmienok CZG získa stopercentný podiel v Coltu za 220 miliónov dolárov hotovosti[/quote] Matriční zpráva? K aktuální situaci na ČR politické scéně - bitvě o prodloužení nouzového stavu. Nyní se rozhoduje o budoucnosti Coltu (zbraně - Covidu) v ČR?

Česká zbrojovka Group SE (CZG) podpísala konečnú dohodu o prevzatí americkej spoločnosti Colt Holding Company LLC. Oznámila to dnes firma.


Kto čo chce týmto dosiahnuť?


[quote="pid:3412, uid:12"]Česká zbrojovka Group SE (CZG) podpísala konečnú dohodu o prevzatí americkej spoločnosti Colt Holding Company LLC. Oznámila to dnes firma.[/quote] Kto čo chce týmto dosiahnuť?

Moderátor

Kto čo chce týmto dosiahnuť?
Přemýšlím, jestli by to nemohlo mít podobné pozadí, jako byla koupě Monsanta Bayerem. Tedy změna povinné osoby pro plnění verdiktů soudů. Matně si vzpomínám, že na Colt byly žaloby také. Dokonce snad pod tlakem zredukoval výrobu. Pro Českou zbrojovku je to získání slavné značky, a možnost jednoduchého přenesení výroby do SSA. Otázkou je, zda-li ve Zbrojovce nepřicházejí s křížkem po funuse.


[quote="pid:3419, uid:7"]Kto čo chce týmto dosiahnuť?[/quote]Přemýšlím, jestli by to nemohlo mít podobné pozadí, jako byla koupě Monsanta Bayerem. Tedy změna povinné osoby pro plnění verdiktů soudů. Matně si vzpomínám, že na Colt byly žaloby také. Dokonce snad pod tlakem zredukoval výrobu. Pro Českou zbrojovku je to získání slavné značky, a možnost jednoduchého přenesení výroby do SSA. Otázkou je, zda-li ve Zbrojovce nepřicházejí s křížkem po funuse.

Otázkou je, zda-li ve Zbrojovce nepřicházejí s křížkem po funuse.

Ještě před definitivním rozhodnutím amerických voleb stouply závratně prodeje zbraní a střeliva. Pokud Bidet nezamává s ústavou, bude jeho vládnutí nutit lidi posilovat obranu vlastními prostředky. Viz chování demokratických guvernérů a starostů velkých měst během řádění BLM a antifa.


Dodatek: jinou otázkou je, co znamená český nákup Coltu z egregoriálně-matričního hlediska. Konec konců každá zbraň je dvojsečná.


[quote="pid:3428, uid:260"]Otázkou je, zda-li ve Zbrojovce nepřicházejí s křížkem po funuse.[/quote] Ještě před definitivním rozhodnutím amerických voleb stouply závratně prodeje zbraní a střeliva. Pokud Bidet nezamává s ústavou, bude jeho vládnutí nutit lidi posilovat obranu vlastními prostředky. Viz chování demokratických guvernérů a starostů velkých měst během řádění BLM a antifa. Dodatek: jinou otázkou je, co znamená český nákup Coltu z egregoriálně-matričního hlediska. Konec konců každá zbraň je dvojsečná.
Upravené 12. 2. 2021 o 09:38

peniaze tecu z CR do USA a nie naopak. Keby mal byt Colt tak ziskovy (ci uz kvoli Bidenovi alebo inemu dovodu), tak ho predsa majitel len tak lahko nepreda (hlavne nie teraz, ked su skoro nulove sadzby na uvery).....jedine zeby bol sam tazko zauverovany a musel nieco predat, aby mu banky zlozili noz z krku, ale zasa to sa mi az tak nezda


peniaze tecu z CR do USA a nie naopak. Keby mal byt Colt tak ziskovy (ci uz kvoli Bidenovi alebo inemu dovodu), tak ho predsa majitel len tak lahko nepreda (hlavne nie teraz, ked su skoro nulove sadzby na uvery).....jedine zeby bol sam tazko zauverovany a musel nieco predat, aby mu banky zlozili noz z krku, ale zasa to sa mi az tak nezda

Keby mal byt Colt tak ziskovy

Nezjišťoval jsem to, ale počítám s tím, že se ČZ vyplatí nákup i kdyby Colt krachoval. Koupí značku, která je (nejen v SSA) kultovní a pojedou pod ní vlastní (kvalitní) zboží, možná za "neamerické" ceny.
Vysavač : Lux = Revolver : Colt (aspoň za mého dětství jsem to tak viděl).


[quote="pid:3455, uid:187"]Keby mal byt Colt tak ziskovy[/quote] Nezjišťoval jsem to, ale počítám s tím, že se ČZ vyplatí nákup i kdyby Colt krachoval. Koupí značku, která je (nejen v SSA) kultovní a pojedou pod ní vlastní (kvalitní) zboží, možná za "neamerické" ceny. Vysavač : Lux = Revolver : Colt (aspoň za mého dětství jsem to tak viděl).

Mě by zajímalo, kolik procent firmy je těch milion akcií CZG. Aby z toho nakonec nebyl prodej CZG...


Mě by zajímalo, kolik procent firmy je těch milion akcií CZG. Aby z toho nakonec nebyl prodej CZG...

Má matričně egregoriální obrazná analýza procesu vulgo Špagety western-6 minut
https://www.youtube.com/watch?v=SR3aIzfNMXM


Má matričně egregoriální obrazná analýza procesu vulgo Špagety western-6 minut [Tuco at the Gun Shop](https://www.youtube.com/watch?v=SR3aIzfNMXM "Tuco at the Gun Shop")

Vedi.Vini......

Aby z toho nakonec nebyl prodej CZG...

Tak tohle mi vyrazilo dech. (jakože jsem se lekl :-)


Dobře. Řetězec "Česká zbrojovka" má v názvu 6 českých firem. Analýzu této ekonomicky spjaté skupiny jsem nedělal.
Ale.
Vycházejíce z
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/ceska-zbrojovka-se-dohodla-na-koupi-americkeho-coltu-40350764
tak 100% "Colt Holding Company LLC" (tedy matky, jejíž dcerou je vlastní výrobce zbraní "Colt’s Manufacturing Company LLC" ) kupuje "CZG - Česká zbrojovka Group SE".


Dle
https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=204371&typ=PLATNY&sp=H4sIAAAAAAAAAKtWykvMTU0JSCwCUiWpRcVKVtHVStmplUpWSpnJ%252BUo6SmWJOaWpQJ6RpaGpoaWZ%250D%250AoVKtDkxBVmpeQE5iSV4qkrKwYFdnD79IpdrYWgBxZDsFXAAAAA%253D%253D%250D%250A
má tahle "CZG"
32 638 000 ks akcie na jméno v zaknihované podobě ve jmenovité hodnotě 0,10Kč v měně EURO: 0,00402 EUR (kromě 220 mil $ na dřevo má být součástí kupní ceny i 1 098 620 akcií CZG)


Tak snad kupující opravu kupuje a není prodáván.
Nicméně:


  • v představenstvu CZG sedí 2 lidé s adresou v USA (jedno jméno hispánské, jedno jméno české)
  • členem dozorčí rady je náš starý známý Vladimír Dlouhý
  • když sečtu hodnotu vydaných akcií a vlastní jmění CZG, tak částka, kterou zaplatí za Colt (220 milionů dolarů - 4,7 miliardy korun) působí poněkud astronomicky...

Zůstává otázka v zamlčení: kdo prodává "Colt Holding Company LLC"?


[quote="pid:3479, uid:308"]Aby z toho nakonec nebyl prodej CZG...[/quote] Tak tohle mi vyrazilo dech. (jakože jsem se lekl :-) Dobře. Řetězec "Česká zbrojovka" má v názvu 6 českých firem. Analýzu této ekonomicky spjaté skupiny jsem nedělal. Ale. Vycházejíce z https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/ceska-zbrojovka-se-dohodla-na-koupi-americkeho-coltu-40350764 tak 100% "Colt Holding Company LLC" (tedy matky, jejíž dcerou je vlastní výrobce zbraní "Colt’s Manufacturing Company LLC" ) kupuje "CZG - Česká zbrojovka Group SE". Dle https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=204371&typ=PLATNY&sp=H4sIAAAAAAAAAKtWykvMTU0JSCwCUiWpRcVKVtHVStmplUpWSpnJ%252BUo6SmWJOaWpQJ6RpaGpoaWZ%250D%250AoVKtDkxBVmpeQE5iSV4qkrKwYFdnD79IpdrYWgBxZDsFXAAAAA%253D%253D%250D%250A má tahle "CZG" 32 638 000 ks akcie na jméno v zaknihované podobě ve jmenovité hodnotě 0,10Kč v měně EURO: 0,00402 EUR (kromě 220 mil $ na dřevo má být součástí kupní ceny i 1 098 620 akcií CZG) Tak snad kupující opravu kupuje a není prodáván. Nicméně: - v představenstvu CZG sedí 2 lidé s adresou v USA (jedno jméno hispánské, jedno jméno české) - členem dozorčí rady je náš starý známý Vladimír Dlouhý - když sečtu hodnotu vydaných akcií a vlastní jmění CZG, tak částka, kterou zaplatí za Colt (220 milionů dolarů - 4,7 miliardy korun) působí poněkud astronomicky... Zůstává otázka v zamlčení: kdo prodává "Colt Holding Company LLC"?
Upravené 12. 2. 2021 o 14:46
470
9
8
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept