Politika v ČR
První informace o nově příchozích ukrajincích do Česka

Je to sice svědectví z druhé ruky, ale těm lidem věřím, že se jedná o autentické zážitky:


Včera jsem měl rozhovor s několika kamarády, kteří už měli tu čest potkat se s nově příchozími ukrajinci. A první dojmy jsou vesměs velmi negativní.


  • většinou muži, na první pohled velmi nepříjemní, špinaví, páchnoucí, zanedbaní, s vyzáží primitivních kriminálníků, zřejmě bez jakýchkoliv schopností - úplně jiná sorta, než která do naší země dosud přcházela.

  • chovají se děsivě, vagony ve vlaku zdevastované, toalety po nich pomočené a podělané, všude odpadky a špína

  • rozvážejí po městech, obce jim zajišťují 3 x denně teplé jídlo, mají telefony sneomezenými SIM kartami, tablety, notebooky a jsou vybavení slušnou hotovostí a kreditními kartami


Matka mého kamaráda s nimi cestovala do Prahy a musela vystoupit v České Třebové, protože měla velký strach. Přesně tentýž příběh mi potom večer řekla ještě jedna má známá, se kterou jsem se náhodně potkal. Také se bála a musela vystoupit z vlaku, který ty ukrajince vezl.


Je to sice svědectví z druhé ruky, ale těm lidem věřím, že se jedná o autentické zážitky: Včera jsem měl rozhovor s několika kamarády, kteří už měli tu čest potkat se s nově příchozími ukrajinci. A první dojmy jsou vesměs velmi negativní. - většinou muži, na první pohled velmi nepříjemní, špinaví, páchnoucí, zanedbaní, s vyzáží primitivních kriminálníků, zřejmě bez jakýchkoliv schopností - úplně jiná sorta, než která do naší země dosud přcházela. - chovají se děsivě, vagony ve vlaku zdevastované, toalety po nich pomočené a podělané, všude odpadky a špína - rozvážejí po městech, obce jim zajišťují 3 x denně teplé jídlo, mají telefony sneomezenými SIM kartami, tablety, notebooky a jsou vybavení slušnou hotovostí a kreditními kartami Matka mého kamaráda s nimi cestovala do Prahy a musela vystoupit v České Třebové, protože měla velký strach. Přesně tentýž příběh mi potom večer řekla ještě jedna má známá, se kterou jsem se náhodně potkal. Také se bála a musela vystoupit z vlaku, který ty ukrajince vezl.

No je třeba se připravit na to, že kriminalita stoupne v řádech stovek procent, bez legrace. Lidi si snad myslí, že ti Azovci a Banderovci zůstali na Ukrajině a bojují? HaHa, oni se dávno stáhli sem a budou pokračovat v odkazu Bandery, tzn. Dělat bordel a vraždit, znásilňovat a loupit.


No je třeba se připravit na to, že kriminalita stoupne v řádech stovek procent, bez legrace. Lidi si snad myslí, že ti Azovci a Banderovci zůstali na Ukrajině a bojují? HaHa, oni se dávno stáhli sem a budou pokračovat v odkazu Bandery, tzn. Dělat bordel a vraždit, znásilňovat a loupit.

Lidi si snad myslí, že ti Azovci a Banderovci zůstali na Ukrajině a bojují? HaHa, oni se dávno stáhli sem
museli z Ukrajiny zdrhnúť, lebo Rusi by ich zlikvidovali. tak naše vlády ich tu budú chovať ďalej... lebo nepriateľov Ruska musia zachrániť za každú cenu... keď si toto ľudia uvedomia že vlády teraz urobili to isté ako ožratý Havel - že pustili kriminálnikov medzi ľudí aby vyvolali chaos a strach. potom sa ľudia ľahšie ovládajú...


[quote="pid:62394, uid:149"]Lidi si snad myslí, že ti Azovci a Banderovci zůstali na Ukrajině a bojují? HaHa, oni se dávno stáhli sem[/quote] museli z Ukrajiny zdrhnúť, lebo Rusi by ich zlikvidovali. tak naše vlády ich tu budú chovať ďalej... lebo nepriateľov Ruska musia zachrániť za každú cenu... keď si toto ľudia uvedomia že vlády teraz urobili to isté ako ožratý Havel - že pustili kriminálnikov medzi ľudí aby vyvolali chaos a strach. potom sa ľudia ľahšie ovládajú...

Fiala je ukrajinský premiér. Místo aby se staral o naší zemi, stará se a řeší Ukrajinu. Česko se zvolna propadá do neřízeného chaosu. Včera mi pár kamarádů řeklo, že lidé začali v supermarketech ve velkém nakupovat trvanlivé potraviny, aprotože cítí, že bude velmi zle.


https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Horor-Delejte-neco-Panika-za-zady-Fialy-Nejde-o-Ukrajinu-695269


Fiala je ukrajinský premiér. Místo aby se staral o naší zemi, stará se a řeší Ukrajinu. Česko se zvolna propadá do neřízeného chaosu. Včera mi pár kamarádů řeklo, že lidé začali v supermarketech ve velkém nakupovat trvanlivé potraviny, aprotože cítí, že bude velmi zle. https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Horor-Delejte-neco-Panika-za-zady-Fialy-Nejde-o-Ukrajinu-695269

Fiala je ukrajinský premiér
Na Slovensku detto, tu je ukrajinská celá vláda, p-rezidentka a mainstream. Niekedy mám pocit, že by najradšej Slovensko pripojili k Ukrajine...


[quote="pid:62402, uid:317"]Fiala je ukrajinský premiér[/quote] Na Slovensku detto, tu je ukrajinská celá vláda, p-rezidentka a mainstream. Niekedy mám pocit, že by najradšej Slovensko pripojili k Ukrajine...

Po týdnu už uprchlíky z Ukrajiny nechtějí, naříká hejtmanka ze STAN


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Po-tydnu-uz-uprchliky-z-Ukrajiny-nechteji-narika-hejtmanka-ze-STAN-695284


A je to tady. Teď jsem jen zvědav, jak se této černožluté ukrajinské nadílky zbavíme ...


Po týdnu už uprchlíky z Ukrajiny nechtějí, naříká hejtmanka ze STAN https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Po-tydnu-uz-uprchliky-z-Ukrajiny-nechteji-narika-hejtmanka-ze-STAN-695284 A je to tady. Teď jsem jen zvědav, jak se této černožluté ukrajinské nadílky zbavíme ...
Upravené 9. 3. 2022 o 11:49

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zli-Cesi-Malo-pomahate-Uz-se-kara-za-Ukrajinu-a-uprchliky-695288
Už se jím to šmejdům sype a nejen třetí priorita , ale už i čtvrtá
.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dalsi-vystraha-pred-dezinformacemi-Kdybyste-rozsirovali-ze-ceske-banky-nejsou-stabilni-695292
Jakmile lidi naběhnou na banky vybrat prachy , tak chazaři pocítí tlak prostředí . A pětislepenec to pocítí na vlastní kůži .


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zli-Cesi-Malo-pomahate-Uz-se-kara-za-Ukrajinu-a-uprchliky-695288 Už se jím to šmejdům sype a nejen třetí priorita , ale už i čtvrtá . https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dalsi-vystraha-pred-dezinformacemi-Kdybyste-rozsirovali-ze-ceske-banky-nejsou-stabilni-695292 Jakmile lidi naběhnou na banky vybrat prachy , tak chazaři pocítí tlak prostředí . A pětislepenec to pocítí na vlastní kůži .

Jakmile lidi naběhnou na banky vybrat prachy


Je vidět, že tuto akci řídí naprostí zpravodajští profesionálové. Říci do éteru, že zpochybnění solventnosti českých bank bude považováno za dezinformaci je totožné s výkřikem: "Vyberte z bank co se dá nebo nebudete mít nic ... !"


[quote="pid:62458, uid:185"]Jakmile lidi naběhnou na banky vybrat prachy[/quote] Je vidět, že tuto akci řídí naprostí zpravodajští profesionálové. Říci do éteru, že zpochybnění solventnosti českých bank bude považováno za dezinformaci je totožné s výkřikem: "Vyberte z bank co se dá nebo nebudete mít nic ... !"

Z Českých luhů a hájů .


Nejjednodušší by bylo, Apep, 09.03.2022 12:52:40
zavést v Rozhlasu a TV pravidelnou rubriku s názvem na příklad: Stav trestných dezinformací dnes v šest hodin ráno.
Reagovat


Re: Nejjednodušší by bylo, patriot1954, 09.03.2022 12:54:21
:-))))) bingo, to se fakt povedlo, to beru :-))))))
Reagovat


Re: Nejjednodušší by bylo, čističskvrn, 09.03.2022 12:54:34
A k tomu "stav odsouzených (popravených zatím ještě ne) k dnešnímu dni..


Z Českých luhů a hájů . Nejjednodušší by bylo, Apep, 09.03.2022 12:52:40 zavést v Rozhlasu a TV pravidelnou rubriku s názvem na příklad: Stav trestných dezinformací dnes v šest hodin ráno. Reagovat Re: Nejjednodušší by bylo, patriot1954, 09.03.2022 12:54:21 :-))))) bingo, to se fakt povedlo, to beru :-)))))) Reagovat Re: Nejjednodušší by bylo, čističskvrn, 09.03.2022 12:54:34 A k tomu "stav odsouzených (popravených zatím ještě ne) k dnešnímu dni..

Už se přikládá pod kotel , pětigauner jen čumí .
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ne-nezavlecou-sem-mutaci-covidu-Valek-brani-uprchliky-695309
Jednou ranou kdosi? podkopává , hned dvě svaté ideologie .
Nějak Válek zapomíná na aids , otevřenou tuberu , žloutenku , spalničky , neštovice a jiné dobroty putující po Ukrajine , od laboratoře k laboratoři .
Zatímco Češi musí nosit hadry na puse , přes hranice si může courat i morový konvoj .


Už se přikládá pod kotel , pětigauner jen čumí . https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ne-nezavlecou-sem-mutaci-covidu-Valek-brani-uprchliky-695309 Jednou ranou kdosi? podkopává , hned dvě svaté ideologie . Nějak Válek zapomíná na aids , otevřenou tuberu , žloutenku , spalničky , neštovice a jiné dobroty putující po Ukrajine , od laboratoře k laboratoři . Zatímco Češi musí nosit hadry na puse , přes hranice si může courat i morový konvoj .

To jsem se zasmála s tím morovym konvojem
...díky! Je to a podivem. Tady tisíce Ukrajinců bez náhubku a určitě část může být nemocných..a nikdo ani slovo o jejich karanténě nebo testech. Najednou ticho ...o kovidu ani slovo. Že to lidem není divné...


To jsem se zasmála s tím morovym konvojem ...díky! Je to a podivem. Tady tisíce Ukrajinců bez náhubku a určitě část může být nemocných..a nikdo ani slovo o jejich karanténě nebo testech. Najednou ticho ...o kovidu ani slovo. Že to lidem není divné...

@constanze
To jsou krásné knížecí rady po česku. Nic přece paní Hroncové nebrání z vlastní kapsy finacovat třeba celou Ukrajinu. Ať si je doma ubytuje a stará se o ně. Zeptal se někdo třeba Schwanzerberga, kolik si jich ubytoval na Orlíku? A tam by se jic vešlo.
Jinak se jedná o klasické hraní na city. Jestlipak ty prchající ženy opuchlé pláčem byly alespoň zpoloviny tak opuchlé, když nacistická sebranka zvěrsky vraždila osm let ženy, děti a starce na Donbase?

@constanze To jsou krásné knížecí rady po česku. Nic přece paní Hroncové nebrání z vlastní kapsy finacovat třeba celou Ukrajinu. Ať si je doma ubytuje a stará se o ně. Zeptal se někdo třeba Schwanzerberga, kolik si jich ubytoval na Orlíku? A tam by se jic vešlo. Jinak se jedná o klasické hraní na city. Jestlipak ty prchající ženy opuchlé pláčem byly alespoň zpoloviny tak opuchlé, když nacistická sebranka zvěrsky vraždila osm let ženy, děti a starce na Donbase?

Jinak se jedná o klasické hraní na city


jiste. sdilela jsem to jako "nalez z facebooku".
pripomenulo mi to situaci, kdyz otci pomahal jeden ukrajinec pred lety v zahrade. pracoval v jedne firme blizko. rodice se k nemu chovali vzdy moc dobre. jednou prisel, ze by potreboval kolo, aby mohl jezdit do prace na kole. pak kolikrat prisel, jestli by ho otec nekam nezavezl. vypravel, ze ma rodinu na ukrajine, ze to maji tezke. pak nas pozadal, ze ma prijet jeho manzelka, jestli bychom ji nemohli dat nejake obleceni, taky, ze maji i dceru, tak by byl rad. kdyz pani z ukrajiny prijela, chovala se tak, jako kdyby bydlela minimalne ve vile se zahradou a sluzebnictvem. nad oblecenim ohrnula nos a davala nam najevo, ze co si to dovolujeme ji pomahat.
na druhe strane, takova pomoc ma smysl, tohle se organizovalo jeste pred spustenim vlajeckoveho trendu:
https://www.facebook.com/watch/?v=449909336764621


[quote="pid:62657, uid:826"]Jinak se jedná o klasické hraní na city[/quote] jiste. sdilela jsem to jako "nalez z facebooku". pripomenulo mi to situaci, kdyz otci pomahal jeden ukrajinec pred lety v zahrade. pracoval v jedne firme blizko. rodice se k nemu chovali vzdy moc dobre. jednou prisel, ze by potreboval kolo, aby mohl jezdit do prace na kole. pak kolikrat prisel, jestli by ho otec nekam nezavezl. vypravel, ze ma rodinu na ukrajine, ze to maji tezke. pak nas pozadal, ze ma prijet jeho manzelka, jestli bychom ji nemohli dat nejake obleceni, taky, ze maji i dceru, tak by byl rad. kdyz pani z ukrajiny prijela, chovala se tak, jako kdyby bydlela minimalne ve vile se zahradou a sluzebnictvem. nad oblecenim ohrnula nos a davala nam najevo, ze co si to dovolujeme ji pomahat. na druhe strane, takova pomoc ma smysl, tohle se organizovalo jeste pred spustenim vlajeckoveho trendu: https://www.facebook.com/watch/?v=449909336764621

na druhe strane, takova pomoc ma smysl, tohle se organizovalo jeste pred spustenim vlajeckoveho trendu:

No samozřejmě, prostá lidská slušnost. Jak ze strany pomáhajících, tak ze strany těch, kterým je pomáháno. To video je toho krásným příkladem.


[quote="pid:62668, uid:347"]na druhe strane, takova pomoc ma smysl, tohle se organizovalo jeste pred spustenim vlajeckoveho trendu:[/quote] No samozřejmě, prostá lidská slušnost. Jak ze strany pomáhajících, tak ze strany těch, kterým je pomáháno. To video je toho krásným příkladem.

Přesně, na takové babky jsem často myslela, co je s nimi? na záběrech z hranic jsem je neviděla, tito lidé tam asi statečně zůstali, že...


Přesně, na takové babky jsem často myslela, co je s nimi? na záběrech z hranic jsem je neviděla, tito lidé tam asi statečně zůstali, že...
Upravené 10. 3. 2022 o 15:12

Přesně, na takové babky jsem často myslela, co je s nimi? na záběrech z hranic jsem je neviděla, tito lidé tam asi statečně zůstali, že...


me kamaradka rekla, ze lide z oblasti, kde skutecne je valka, tak nez se sem dostanou, uz lidi nebudou chtit pomahat. myslim take, ze babicky, jako je ta ve videu, ty uz ani odchazet nebudou. ta sbirka na palivo se pro ty babicky bude organizovat udajne i letos. tem ja rada pomuzu.
dnes jsem se dozvedela od jine kamaradky, ktera je ve spojeni s rodinou na ukrajine, jak tam nejaky tv stab daval lidem penize za to, aby pred kamerou popisovali situaci podle scenare. taky jak ukrajinci se divi, co se ukazuje v tv, kdyz se ukazuji nektere objekty, ktere pritom jsou rozborene mnoho let. vyslechla jsem rozhovor, kdy pan rikal, ze jel na hranicni prechod pomoci a na care videl lidi, kteri v zadnem pripade nepotrebovali pomoc podle toho, jak vypadali. dalsi clovek mi rekl, jak ukrajinci, kteri cekali na vyrizeni trvaleho pobytu, tak diky teto situaci jej dostali okamzite. udajne sami ti ukrajinci priznavaji, ze z ukrajiny odchazi lidi, i kdyz nemusi, protoze chteji z ukrajiny pryc. tak mam pocit, ze tech vlajeckaru ubyva...


[quote="pid:62740, uid:163"]Přesně, na takové babky jsem často myslela, co je s nimi? na záběrech z hranic jsem je neviděla, tito lidé tam asi statečně zůstali, že...[/quote] me kamaradka rekla, ze lide z oblasti, kde skutecne je valka, tak nez se sem dostanou, uz lidi nebudou chtit pomahat. myslim take, ze babicky, jako je ta ve videu, ty uz ani odchazet nebudou. ta sbirka na palivo se pro ty babicky bude organizovat udajne i letos. tem ja rada pomuzu. dnes jsem se dozvedela od jine kamaradky, ktera je ve spojeni s rodinou na ukrajine, jak tam nejaky tv stab daval lidem penize za to, aby pred kamerou popisovali situaci podle scenare. taky jak ukrajinci se divi, co se ukazuje v tv, kdyz se ukazuji nektere objekty, ktere pritom jsou rozborene mnoho let. vyslechla jsem rozhovor, kdy pan rikal, ze jel na hranicni prechod pomoci a na care videl lidi, kteri v zadnem pripade nepotrebovali pomoc podle toho, jak vypadali. dalsi clovek mi rekl, jak ukrajinci, kteri cekali na vyrizeni trvaleho pobytu, tak diky teto situaci jej dostali okamzite. udajne sami ti ukrajinci priznavaji, ze z ukrajiny odchazi lidi, i kdyz nemusi, protoze chteji z ukrajiny pryc. tak mam pocit, ze tech vlajeckaru ubyva...

My už je tady ve čtvrti máme. V pondělí jsem je seřval, protože tady řvali na celou ulici. Teenageři cca 15-18 let. Hulákali na sebe jedna parta na druhou, tak jsem zařval: ,,Držte huby kurva!” a byl klid. Hlavně že kousek od nich vlála a vlaje ta jejich ukrajinská vlajka v ulici, protože to tady jeden kreten vyvěsil z balkonu.


Horší bude až se za nima sem natáhne ta svoloč, budou konflikty.


My už je tady ve čtvrti máme. V pondělí jsem je seřval, protože tady řvali na celou ulici. Teenageři cca 15-18 let. Hulákali na sebe jedna parta na druhou, tak jsem zařval: ,,Držte huby kurva!” a byl klid. Hlavně že kousek od nich vlála a vlaje ta jejich ukrajinská vlajka v ulici, protože to tady jeden kreten vyvěsil z balkonu. Horší bude až se za nima sem natáhne ta svoloč, budou konflikty.

Už i naše sluníčkářské "elity" dostávají po papuli. Ale ani to je zřejmě nedokáže vzbudit.
https://www.super.cz/845396-berenika-kohoutova-ubytovala-doma-rodinu-uprchliku-dlouho-u-ni-nevydrzeli.html


Už i naše sluníčkářské "elity" dostávají po papuli. Ale ani to je zřejmě nedokáže vzbudit. https://www.super.cz/845396-berenika-kohoutova-ubytovala-doma-rodinu-uprchliku-dlouho-u-ni-nevydrzeli.html

Ale ani to je zřejmě nedokáže vzbudit.


No jasný, radši půjde na ubytovnu, než aby museli něco dělat. Tam jim uvařej, umejou nádobí, záchody atd… nemusej se o nic starat a ještě jim dementi posílaj peníze - prej tady budou pracovat smile


[quote="pid:62756, uid:312"]Ale ani to je zřejmě nedokáže vzbudit.[/quote] No jasný, radši půjde na ubytovnu, než aby museli něco dělat. Tam jim uvařej, umejou nádobí, záchody atd… nemusej se o nic starat a ještě jim dementi posílaj peníze - prej tady budou pracovat ]:)

nemusej se o nic starat a ještě jim dementi posílaj peníze - prej tady budou pracovat
Na druhou stranu, je to hypoteticky moc dobře. Hypoteticky to funguje jako očkování pro případ, že by se sem hypoteticky začali valit migranti odjinud. Teď mají ti neprobuzení možnost vyzkoušet si to na nečisto.


[quote="pid:62759, uid:633"]nemusej se o nic starat a ještě jim dementi posílaj peníze - prej tady budou pracovat[/quote]Na druhou stranu, je to hypoteticky moc dobře. Hypoteticky to funguje jako očkování pro případ, že by se sem hypoteticky začali valit migranti odjinud. Teď mají ti neprobuzení možnost vyzkoušet si to na nečisto.
Upravené 10. 3. 2022 o 17:08

Hlavně že kousek od nich vlála a vlaje ta jejich ukrajinská vlajka v ulici, protože to tady jeden kreten vyvěsil z balkonu.
Chlape, tak to tě lituji, já bych asi tež řval a pak asi i něco více, no urychlím ten zbroják jak to tak sleduji.


[quote="pid:62751, uid:633"]Hlavně že kousek od nich vlála a vlaje ta jejich ukrajinská vlajka v ulici, protože to tady jeden kreten vyvěsil z balkonu.[/quote] Chlape, tak to tě lituji, já bych asi tež řval a pak asi i něco více, no urychlím ten zbroják jak to tak sleduji.

Tak za sebe říkám, že Ukrajincům nepomůžu za nic na světě. Z bezpečnostního hlediska se jim budu vyhýbat jako kdyby se jednalo o vysoce nakažlivou nemoc. Je neuvěřitelné, jak někteří blázni jsou ochotni si u sebe někoho takového ubytovat. To tolik lidí umí rusky či ukrajinsky ? V Čechách už to bude po více než třiceti letech naprosto zanedbatelné minimum. Na Ukrajině otevřeli kriminály. I sem bude pronikat ta největší zvěř. Nikdo neví, jakými nemocemi trpí, a to i děti, nikdo neví co mají za sebou. I ženy tam zabíjejí a upalují. A pak se pojedou schovat sem. Neuvěřitelné, že to některým bláznům nedochází. České bezdomovce si u sebe neubytují, ale třeba vrahouna z Ukrajiny ano. Ukrajinci zde budou vytvářet ghetta s vlastními pravidly, jako je tomu jinde ve velkých utečeneckých táborech, například v Turecku, kde žijí třeba i mnoho let. Zajímavé, že pětikolkový dobytek tvrdí, že zde máme kapacity na cca 250 tis. lidí a přitom průměrný Čech má hypotéku a jinak nemá šanci sehnat bydlení. Kam je chtějí upíchnout ? Myslíte, že budou chtít žít dlouhodobě v nějakých narychlo smontovaných buňkách ? Jak to budou v zimě vytápět a kdo to bude platit ? Pracovat nemůžou, neumí jazyk. To trvá dost dlouho než se obstojně naučí. Bude vůbec pro ně práce až tady v důsledku ekonomického kolapsu popadá mnoho firem ? Co se bude dít s jejich dětmi ? Jak je budou učit ve škole, když neumí jazyk ? Umím si dobře představit ty rozpory ve třídách a mateřských školkách. Očekávám otevření druhé fronty obsazením Tchaj-wanu. To bude dobíjecí a závěrečná rána pro kapitalismus Západu. Mě z toho vychází totální kolaps a anarchie. A do toho vidím, že se snaží tlačit agendu Great Resetu. Něco mě říká, že nakonec na kolenou budeme prosit Putina, aby zde udělal alespoň základní pořádek.


Tak za sebe říkám, že Ukrajincům nepomůžu za nic na světě. Z bezpečnostního hlediska se jim budu vyhýbat jako kdyby se jednalo o vysoce nakažlivou nemoc. Je neuvěřitelné, jak někteří blázni jsou ochotni si u sebe někoho takového ubytovat. To tolik lidí umí rusky či ukrajinsky ? V Čechách už to bude po více než třiceti letech naprosto zanedbatelné minimum. Na Ukrajině otevřeli kriminály. I sem bude pronikat ta největší zvěř. Nikdo neví, jakými nemocemi trpí, a to i děti, nikdo neví co mají za sebou. I ženy tam zabíjejí a upalují. A pak se pojedou schovat sem. Neuvěřitelné, že to některým bláznům nedochází. České bezdomovce si u sebe neubytují, ale třeba vrahouna z Ukrajiny ano. Ukrajinci zde budou vytvářet ghetta s vlastními pravidly, jako je tomu jinde ve velkých utečeneckých táborech, například v Turecku, kde žijí třeba i mnoho let. Zajímavé, že pětikolkový dobytek tvrdí, že zde máme kapacity na cca 250 tis. lidí a přitom průměrný Čech má hypotéku a jinak nemá šanci sehnat bydlení. Kam je chtějí upíchnout ? Myslíte, že budou chtít žít dlouhodobě v nějakých narychlo smontovaných buňkách ? Jak to budou v zimě vytápět a kdo to bude platit ? Pracovat nemůžou, neumí jazyk. To trvá dost dlouho než se obstojně naučí. Bude vůbec pro ně práce až tady v důsledku ekonomického kolapsu popadá mnoho firem ? Co se bude dít s jejich dětmi ? Jak je budou učit ve škole, když neumí jazyk ? Umím si dobře představit ty rozpory ve třídách a mateřských školkách. Očekávám otevření druhé fronty obsazením Tchaj-wanu. To bude dobíjecí a závěrečná rána pro kapitalismus Západu. Mě z toho vychází totální kolaps a anarchie. A do toho vidím, že se snaží tlačit agendu Great Resetu. Něco mě říká, že nakonec na kolenou budeme prosit Putina, aby zde udělal alespoň základní pořádek.

Jarek

K nám včera do škôlky v Ba prišli 3 ukrajinky...jedna čo hovorila a žije tu dlhšie, a dve (vraj sestry)len stáli a počúvali. Hneď pri otvorení dverí na mňa vyhrkli....že sú utečenci z UA....ja že...dobre....a zavolala som kokegyňu zastupkyňu. Chceli umiestniť 2 deti 3,5r.a 6.r. To 6 r. musíme zobrať, lebo je predškokák...to druhé asi nie....no a vyriešil to za nás zriaďovateľ a oznámil nám....že navyšuje počty....a máme obe okamžite prijať......hlavne, že nedávno sme odmietli 3 slovenské deti, lebo máme plný stav.....


Ešte podotknem, že dievčatá boli lepšie oblečené ako bežné ženy..... Proste pomôžeme ak treba....ale za akú cenu?....že naše deti budú sedieť doma a čakať na miesto v mš, ktoré nemusia aj tak dostať


Som nahnevaná


K nám včera do škôlky v Ba prišli 3 ukrajinky...jedna čo hovorila a žije tu dlhšie, a dve (vraj sestry)len stáli a počúvali. Hneď pri otvorení dverí na mňa vyhrkli....že sú utečenci z UA....ja že...dobre....a zavolala som kokegyňu zastupkyňu. Chceli umiestniť 2 deti 3,5r.a 6.r. To 6 r. musíme zobrať, lebo je predškokák...to druhé asi nie....no a vyriešil to za nás zriaďovateľ a oznámil nám....že navyšuje počty....a máme obe okamžite prijať......hlavne, že nedávno sme odmietli 3 slovenské deti, lebo máme plný stav..... Ešte podotknem, že dievčatá boli lepšie oblečené ako bežné ženy..... Proste pomôžeme ak treba....ale za akú cenu?....že naše deti budú sedieť doma a čakať na miesto v mš, ktoré nemusia aj tak dostať Som nahnevaná

A jak se s tím 6 ti letým dítětem budete domlouvat, když neumí slovo česky či slovensky ?


A jak se s tím 6 ti letým dítětem budete domlouvat, když neumí slovo česky či slovensky ?

Jarek

kdyz pani z ukrajiny prijela, chovala se

Takový příběh taky znám, ale ten chlap ani toliko věcí nechtěl, sám si vše odpracoval.
Nějakou pomoc, něco na podarování dostal, ale to je jedno....
On byl milý pracovitý chlap, ale ona... Nepřekvapilo by mě, kdyby navíc (těch 6-8 měsíců) co tu vždy pracoval
měla ona někoho tam doma bokem. Sobecká saň.


[quote="pid:62668, uid:347"]kdyz pani z ukrajiny prijela, chovala se[/quote] Takový příběh taky znám, ale ten chlap ani toliko věcí nechtěl, sám si vše odpracoval. Nějakou pomoc, něco na podarování dostal, ale to je jedno.... On byl milý pracovitý chlap, ale ona... Nepřekvapilo by mě, kdyby navíc (těch 6-8 měsíců) co tu vždy pracoval měla ona někoho tam doma bokem. Sobecká saň.

A jak se s tím 6 ti letým dítětem budete domlouvat, když neumí slovo česky či slovensky ?


Máme každý rok ukrajinské deti a veľmi rýchlo sa prispôsobia....rodičia tiež, pracujú tu, takže to nie je problém...ten jazyk nie je až tak odlišný.


Nedávno prišlo dieťa z Donbasu...je šťastné a veselé....každý deň sa snažím ju objať, usmievať sa na ňu...rozprávame sa spolu..... čo ma najviac teší, tieto deti sú veľmi šikovné...dnes sme mali veľký atlas sveta pre deti...otvorila ho a ukazuje mi ...."aha, to je naš (vlajka)....a toto vaš....." 🙂....som sa usmiala...lebo som si spomenula na film Kolja....😁


[quote="pid:62798, uid:471"]A jak se s tím 6 ti letým dítětem budete domlouvat, když neumí slovo česky či slovensky ?[/quote] Máme každý rok ukrajinské deti a veľmi rýchlo sa prispôsobia....rodičia tiež, pracujú tu, takže to nie je problém...ten jazyk nie je až tak odlišný. Nedávno prišlo dieťa z Donbasu...je šťastné a veselé....každý deň sa snažím ju objať, usmievať sa na ňu...rozprávame sa spolu..... čo ma najviac teší, tieto deti sú veľmi šikovné...dnes sme mali veľký atlas sveta pre deti...otvorila ho a ukazuje mi ...."aha, to je naš (vlajka)....a toto vaš....."

To sa Jarku neboj. Decka su ako spongia. Nase boli vacsie a za 3 mesiace bez problemov anglicky stebotali.


To sa Jarku neboj. Decka su ako spongia. Nase boli vacsie a za 3 mesiace bez problemov anglicky stebotali.

Babička z nedávno osvobozeného ukrajinského města Štěstí vypráví, jak je osvobozovala ruská armáda a jak jsou tomu rádi.
Taktéž velkou část jejího velice spontanního projevu je věnována úprchlíkům z Ukrajiny.
Jednak poznamenala, že většína úprchlíků propadla hysterií, dalšíjsou tí, kdo už dávno chtěli odejít do Evropy a dnes ucítili svoji příležitost . Dále promluvila o tom, jaká sorta Ukrajinců utíká do Evropy a jestli opravdu jsou závislí na pomoci. Také předpokládá, že Evropa si s ními ještě užije. Doslova řekla: "Oni vás ještě začnou vystěhovávat z vaších vlastních domů."
https://www.youtube.com/watch?v=R1E8dzB8zBo


Babička z nedávno osvobozeného ukrajinského města Štěstí vypráví, jak je osvobozovala ruská armáda a jak jsou tomu rádi. Taktéž velkou část jejího velice spontanního projevu je věnována úprchlíkům z Ukrajiny. Jednak poznamenala, že většína úprchlíků propadla hysterií, dalšíjsou tí, kdo už dávno chtěli odejít do Evropy a dnes ucítili svoji příležitost . Dále promluvila o tom, jaká sorta Ukrajinců utíká do Evropy a jestli opravdu jsou závislí na pomoci. Také předpokládá, že Evropa si s ními ještě užije. Doslova řekla: "Oni vás ještě začnou vystěhovávat z vaších vlastních domů." https://www.youtube.com/watch?v=R1E8dzB8zBo

prijmem tri ukrajinky do 30 rokov, jednu pre mna, druhu pre syna a tretiu pre zenu aby jej pomohla v kuchyni.


prijmem tri ukrajinky do 30 rokov, jednu pre mna, druhu pre syna a tretiu pre zenu aby jej pomohla v kuchyni.

že nedávno sme odmietli 3 slovenské deti, lebo máme plný stav.....

U nás se stalo to samé (sever Čech). Školky plné - a pro ukrajinské děti se najednou místo najde. Stejně tak obecní byty. Pořadník dlouhý jak tejden, žadatelé čekají dlouhé roky - a ejhle - pro Ukrajince jsou.
Tahle nespravedlnost už teď dělá zlou krev - a nadšení z "pomáhání" velmi rychle upadá.
A možná jste si všimli, že některé naše "celebritky" začínají zveřejňovat příběhy o svém vlastním pomáhání. Z opravovaného zámku Stropnického ml. utekla rodina - prý kvůli nastydlým dětem, ale ve skutečnosti chtěli do Prahy. Další zas od nějaké herečky, že v domě (herečkou užívaném jako chalupa) nebylo dost teplo. Je zajímavé to sledovat...
Doslova řekla: "Oni vás ještě začnou vystěhovávat z vaších vlastních domů."

Ta paní mluvila moc hezky a od srdce - a já to vidím jako ona.


[quote="pid:62793, uid:17"]že nedávno sme odmietli 3 slovenské deti, lebo máme plný stav.....[/quote] U nás se stalo to samé (sever Čech). Školky plné - a pro ukrajinské děti se najednou místo najde. Stejně tak obecní byty. Pořadník dlouhý jak tejden, žadatelé čekají dlouhé roky - a ejhle - pro Ukrajince jsou. Tahle nespravedlnost už teď dělá zlou krev - a nadšení z "pomáhání" velmi rychle upadá. A možná jste si všimli, že některé naše "celebritky" začínají zveřejňovat příběhy o svém vlastním pomáhání. Z opravovaného zámku Stropnického ml. utekla rodina - prý kvůli nastydlým dětem, ale ve skutečnosti chtěli do Prahy. Další zas od nějaké herečky, že v domě (herečkou užívaném jako chalupa) nebylo dost teplo. Je zajímavé to sledovat... [quote="pid:62986, uid:158"]Doslova řekla: "Oni vás ještě začnou vystěhovávat z vaších vlastních domů."[/quote] Ta paní mluvila moc hezky a od srdce - a já to vidím jako ona.

prijmem tri ukrajinky do 30 rokov, jednu pre mna, druhu pre syna a tretiu pre zenu aby jej pomohla v kuchyni.


Na inzertních serverech s bydlením/spolubydlením jsem už před lety viděl nabídku spolubydlení v bytě 1kk s nějakým gayem nebo bisexuálem a hledal spolubydlícího mladého muže...snad dokonce jen jednu postel měl.


Také jsem viděl vícero nabídek spolubydlení od mužů pro ženy určitého věku, někdy i určitých "fyzických kvalit", ať již zdarma nebo s možností odpracovat si...


Takže VŮBEC bych se nedivil, kdyby se takové perly objevovaly teď ještě v mnohem větším množství.


[quote="pid:62993, uid:252"]prijmem tri ukrajinky do 30 rokov, jednu pre mna, druhu pre syna a tretiu pre zenu aby jej pomohla v kuchyni.[/quote] Na inzertních serverech s bydlením/spolubydlením jsem už před lety viděl nabídku spolubydlení v bytě 1kk s nějakým gayem nebo bisexuálem a hledal spolubydlícího mladého muže...snad dokonce jen jednu postel měl. Také jsem viděl vícero nabídek spolubydlení od mužů pro ženy určitého věku, někdy i určitých "fyzických kvalit", ať již zdarma nebo s možností odpracovat si... Takže VŮBEC bych se nedivil, kdyby se takové perly objevovaly teď ještě v mnohem větším množství.

"Oni vás ještě začnou vystěhovávat z vaších vlastních domů.

To můžou zkusit šmejdi .


[quote="pid:62986, uid:158"]"Oni vás ještě začnou vystěhovávat z vaších vlastních domů.[/quote] To můžou zkusit šmejdi .

To můžou zkusit šmejdi .

Za asistence PČR...


[quote="pid:63040, uid:185"]To můžou zkusit šmejdi .[/quote] Za asistence PČR...

Za asistence PČR...

Stejná odpověď .


[quote="pid:63094, uid:518"]Za asistence PČR...[/quote] Stejná odpověď .

Za asistence PČR to nebude. Vážení buďte v klidu. Budou přežívat v táborech v hrozných hygienických podmínkách.


Za asistence PČR to nebude. Vážení buďte v klidu. Budou přežívat v táborech v hrozných hygienických podmínkách.

Jarek

Vážení buďte v klidu

Po takových prohlášeních klidný právě přestávám být smile


[quote="pid:63100, uid:471"]Vážení buďte v klidu[/quote] Po takových prohlášeních klidný právě přestávám být :D

dnes jsem se videla s kamaradkou ukrajinkou, ktera v cesku zije dlouha leta. jak jsem tady uz psala, rekla mi, ze ta prvni vlna jsou ekonomicti migranti, za ktere se stydi, protoze ti zabrali ta nejlepsi mista a pritom pomoc potrebuji jini. vypravela mi, jak jeji kamarad na ukrajine ma second hand s lepsimi znackami. pro lidi prchajici z oblasti, kde je konflikt, otevrel obchod a rekl, ze at si kazdy vezme, co potrebuje, jen je prosi, aby dodrzovali poradek. taky mi vypravela, jak jeji pribuzna, nejaka stara pani, ktera bydli na venkove na ukr, poskytla azyl nekterym. pani ma obycejny dum a ti uprchlici nebyli s nicim spokojeni a rano rekli, ze chteji ke snidani jogurt. ta pani z venkova rekla, ze nevi, co to je. nebo pribeh pani v norkovem kozichu, zadala listek na vlak zdarma, protoze pry ona na to ma narok. kamaradka mi rikala, ze treba jeji teta, ktere je 75 rika, ze rusove napadli ve 1940 nemecko, ze to kvuli nim se nemecko muselo rozdelit. opravdu jsem neverila svym usim. udajne takova propaganda ted na ukrajine bezi. jedna pani, ktera ted docasne u kamaradky bydli, prchala pres misto, kde udajne jeli autem a na ceste byli vsude mrtvoly. rikala, ze jeji pribuzni, kteri odjizdeli, tak museli kufry nechat na nastupisti, ze opravdu prijeli kazdy s jednim batohem. rekla mi, ze nechape ty vsudepritomne vlajecky, ze to snad by mela nosit ona a nedela to, tak proc to delaji cesi.


dnes jsem se videla s kamaradkou ukrajinkou, ktera v cesku zije dlouha leta. jak jsem tady uz psala, rekla mi, ze ta prvni vlna jsou ekonomicti migranti, za ktere se stydi, protoze ti zabrali ta nejlepsi mista a pritom pomoc potrebuji jini. vypravela mi, jak jeji kamarad na ukrajine ma second hand s lepsimi znackami. pro lidi prchajici z oblasti, kde je konflikt, otevrel obchod a rekl, ze at si kazdy vezme, co potrebuje, jen je prosi, aby dodrzovali poradek. taky mi vypravela, jak jeji pribuzna, nejaka stara pani, ktera bydli na venkove na ukr, poskytla azyl nekterym. pani ma obycejny dum a ti uprchlici nebyli s nicim spokojeni a rano rekli, ze chteji ke snidani jogurt. ta pani z venkova rekla, ze nevi, co to je. nebo pribeh pani v norkovem kozichu, zadala listek na vlak zdarma, protoze pry ona na to ma narok. kamaradka mi rikala, ze treba jeji teta, ktere je 75 rika, ze rusove napadli ve 1940 nemecko, ze to kvuli nim se nemecko muselo rozdelit. opravdu jsem neverila svym usim. udajne takova propaganda ted na ukrajine bezi. jedna pani, ktera ted docasne u kamaradky bydli, prchala pres misto, kde udajne jeli autem a na ceste byli vsude mrtvoly. rikala, ze jeji pribuzni, kteri odjizdeli, tak museli kufry nechat na nastupisti, ze opravdu prijeli kazdy s jednim batohem. rekla mi, ze nechape ty vsudepritomne vlajecky, ze to snad by mela nosit ona a nedela to, tak proc to delaji cesi.

Po vřevratu, při Porošenko, na Ukrajině vznikla prapodivná masová móda - klečet při různých akcích.
Nejdříve obyvatelstvo nutili klečet před pohřebními průvody ATOšníků:



A pak je vůbec začali trénovat třeba netřeba, od mala do velika


Asi je to nejlepší cesta, jak z hrdé slovanské rasy vychovat otroky.


Proč o tom dnes píši? Poláci nedávno klekli v modlitbě za ukrajinský národ. Přímo na náměstí.
https://www.youtube.com/watch?v=kWIrB-MOcwg


Doufám jen, že podobné manýry nezavedou tady...


Po vřevratu, při Porošenko, na Ukrajině vznikla prapodivná masová móda - klečet při různých akcích. Nejdříve obyvatelstvo nutili klečet před pohřebními průvody ATOšníků: https://ukraine2day.com/uploads/posts/2022-01/1642856079_04.jpg https://ukraine2day.com/uploads/posts/2022-01/1642856079_00.jpg https://cdn.fishki.net/upload/post/2017/06/19/2317917/2-33.jpg A pak je vůbec začali trénovat třeba netřeba, od mala do velika https://ukraine2day.com/uploads/posts/2022-01/1642856080_05.jpg https://cdn.fishki.net/upload/post/2017/06/19/2317917/1-55.jpg Asi je to nejlepší cesta, jak z hrdé slovanské rasy vychovat otroky. Proč o tom dnes píši? Poláci nedávno klekli v modlitbě za ukrajinský národ. Přímo na náměstí. https://www.youtube.com/watch?v=kWIrB-MOcwg Doufám jen, že podobné manýry nezavedou tady...
Upravené 12. 3. 2022 o 18:36

Doufám jen, že podobné manýry nezavedou tady

Náběh už tu byl. Mám na mysli BLM.


[quote="pid:63128, uid:158"]Doufám jen, že podobné manýry nezavedou tady[/quote] Náběh už tu byl. Mám na mysli BLM.

Jarek

Poláci nedávno klekli v modlitbě za ukrajinský národ. Přímo na náměstí.


Někdo v diskuzí napsal, že je to fejk, staré video. Že se nemodlí za Ukrajinu. Ale i tak, mi to příjde divné.


[quote="pid:63128, uid:158"]Poláci nedávno klekli v modlitbě za ukrajinský národ. Přímo na náměstí.[/quote] Někdo v diskuzí napsal, že je to fejk, staré video. Že se nemodlí za Ukrajinu. Ale i tak, mi to příjde divné.

Někdo v diskuzí napsal, že je to fejk,

Taky se mi to zdálo divné - tak jsem to hledala v polských zdrojích. A našla...
https://www.youtube.com/watch?v=QZy04Lyq90w


[quote="pid:63131, uid:158"]Někdo v diskuzí napsal, že je to fejk,[/quote] Taky se mi to zdálo divné - tak jsem to hledala v polských zdrojích. A našla... https://www.youtube.com/watch?v=QZy04Lyq90w

Tohle mainstream neukáže:


Taure, bohužel ukáže, ale jako barbarský útok rusů na ukrajinské sídliště. Kvůli takovým záběrům jsem se pohádal polovinou své rodiny ....


[quote="pid:63136, uid:158"]Tohle mainstream neukáže:[/quote] Taure, bohužel ukáže, ale jako barbarský útok rusů na ukrajinské sídliště. Kvůli takovým záběrům jsem se pohádal polovinou své rodiny ....

Migrantky nejsou spokojené s útočištěm v Německu. Ale hlavně, že mají vše zadarmo. Prostě - zadarmo v Německu!
Ta druhá si pak libuje, že se zadarmo dostala až z UA do Německa, jela autem, vlakem, autobusem i taxíkem.
https://www.youtube.com/watch?v=PIcbeDNW3Q0


Migrantky nejsou spokojené s útočištěm v Německu. Ale hlavně, že mají vše zadarmo. Prostě - zadarmo v Německu! Ta druhá si pak libuje, že se zadarmo dostala až z UA do Německa, jela autem, vlakem, autobusem i taxíkem. https://www.youtube.com/watch?v=PIcbeDNW3Q0

Nebozí, válkou silně traumatizovaní Ukrajinci v Polsku:
https://www.youtube.com/watch?v=ACB2gK5Jla0


Navíc se už v našich mééédiích objevují rozčarované reakce na migranty z UA. V seznamech "potřebných věcí" je pračka s platným záručním listem, žehlička na vlasy, značková kosmetika... A jak jsem předpokládala - v našich lidech, kteří se roky nedočkali žádné pomoci ve své těžké životní situaci, narůstá zklamání, křivda, beznaděj...


Nebozí, válkou silně traumatizovaní Ukrajinci v Polsku: https://www.youtube.com/watch?v=ACB2gK5Jla0 Navíc se už v našich mééédiích objevují rozčarované reakce na migranty z UA. V seznamech "potřebných věcí" je pračka s platným záručním listem, žehlička na vlasy, značková kosmetika... A jak jsem předpokládala - v našich lidech, kteří se roky nedočkali žádné pomoci ve své těžké životní situaci, narůstá zklamání, křivda, beznaděj...

V našem městě je ubytováno 60 imigrantů z Ukrajiny a část z nich odmítla jídlo (rozvážka 3x denně), které jim město zajistilo, protože jim nechutná. Tuto informaci mám od kamaráda, který se na tom přímo podílí.


V našem městě je ubytováno 60 imigrantů z Ukrajiny a část z nich odmítla jídlo (rozvážka 3x denně), které jim město zajistilo, protože jim nechutná. Tuto informaci mám od kamaráda, který se na tom přímo podílí.

Navíc se už v našich mééédiích objevují rozčarované reakce na migranty z UA. V seznamech "potřebných věcí" je pračka s platným záručním listem, žehlička na vlasy, značková kosmetika... A jak jsem předpokládala - v našich lidech, kteří se roky nedočkali žádné pomoci ve své těžké životní situaci, narůstá zklamání, křivda, beznaděj...


jak nectu vubec mainstream, tak vubec nemam prehled, jestli opravdu uz nekteri cesi konecne prozreli z te fanaticke solidarity. vcera mi zrovna jeden znamy na FB psal, ze on se rad uskrovni a rad zaplati drahy benzin, protoze prece jini lide jsou bez domova. ptala jsem se ho, jestli bude ochoten zaplatit i 90 korun za benzin. tak mi napsal, ze jen hlupak si mysli, ze benzin bude stat tolik. psala jsem mu, ze mu klidne poslu odkazy do italskych novin. odpovedel, ze v italii je benzin vzdy tak o 7 korun drazsi. v pratelich ma tento znamy toho slunickare, C-herce, matouse rajmonta, ktery okamzite reagoval, ze "mame byt radi, ze mame do ceho tankovat". myslim, ze u techto lidi, kteri opravdu 2 roky tleli v nejakem covidovem oparu, kteri ted vzhlizeji k soucasne vlade, tem bude trvat dlouho, nez se vzpamatuji, jestli vubec.


[quote="pid:63308, uid:203"]Navíc se už v našich mééédiích objevují rozčarované reakce na migranty z UA. V seznamech "potřebných věcí" je pračka s platným záručním listem, žehlička na vlasy, značková kosmetika... A jak jsem předpokládala - v našich lidech, kteří se roky nedočkali žádné pomoci ve své těžké životní situaci, narůstá zklamání, křivda, beznaděj...[/quote] jak nectu vubec mainstream, tak vubec nemam prehled, jestli opravdu uz nekteri cesi konecne prozreli z te fanaticke solidarity. vcera mi zrovna jeden znamy na FB psal, ze on se rad uskrovni a rad zaplati drahy benzin, protoze prece jini lide jsou bez domova. ptala jsem se ho, jestli bude ochoten zaplatit i 90 korun za benzin. tak mi napsal, ze jen hlupak si mysli, ze benzin bude stat tolik. psala jsem mu, ze mu klidne poslu odkazy do italskych novin. odpovedel, ze v italii je benzin vzdy tak o 7 korun drazsi. v pratelich ma tento znamy toho slunickare, C-herce, matouse rajmonta, ktery okamzite reagoval, ze "mame byt radi, ze mame do ceho tankovat". myslim, ze u techto lidi, kteri opravdu 2 roky tleli v nejakem covidovem oparu, kteri ted vzhlizeji k soucasne vlade, tem bude trvat dlouho, nez se vzpamatuji, jestli vubec.

Přidávám čerstvou zkušenost kamaráda, se kterým jsem mluvil v pátek (je spíše pro západní - vidina materiální spotřeby, ale ne nějak fanaticky a dá se s ním i normálně mluvit).


Má hlavní práci + doplňující práci, kterou je asistent zdravotních záchranářů na různých akcích (například na festivalech, fotbale, atd.). V rámci firmy, pro kterou pracuje jako zdravotní asistent dostal za úkol odvést nějaký zdravotní materiál na Ukrajinu. Takže tam osobně jel cca 50 km za hranice Slovenska. Popisoval mi, co viděl. První, co ho prý zarazilo bylo to, že proti němu celou dobu jezdila auta značek BMW, Mercedes, Land Rover, atd. Když tato auta viděl, tak si nebyl jistý, jestli jede na správnou stranu (na východ Evropy) a přemýšlel, jestli někde náhodou špatně neodbočil a nejede na západ Evropy. Dále cestou a po příjezdu na místo viděl takové skupinky více či méně početných Ukrajinců, kteří šli pěšky. Říkal, že se těchto lidí bál, aby mu něco neudělali. Každopádně přijel zpět do ČR a je z toho dost vyděšený, co tam viděl a co za lidi sem jde.


Přidávám čerstvou zkušenost kamaráda, se kterým jsem mluvil v pátek (je spíše pro západní - vidina materiální spotřeby, ale ne nějak fanaticky a dá se s ním i normálně mluvit). Má hlavní práci + doplňující práci, kterou je asistent zdravotních záchranářů na různých akcích (například na festivalech, fotbale, atd.). V rámci firmy, pro kterou pracuje jako zdravotní asistent dostal za úkol odvést nějaký zdravotní materiál na Ukrajinu. Takže tam osobně jel cca 50 km za hranice Slovenska. Popisoval mi, co viděl. První, co ho prý zarazilo bylo to, že proti němu celou dobu jezdila auta značek BMW, Mercedes, Land Rover, atd. Když tato auta viděl, tak si nebyl jistý, jestli jede na správnou stranu (na východ Evropy) a přemýšlel, jestli někde náhodou špatně neodbočil a nejede na západ Evropy. Dále cestou a po příjezdu na místo viděl takové skupinky více či méně početných Ukrajinců, kteří šli pěšky. Říkal, že se těchto lidí bál, aby mu něco neudělali. Každopádně přijel zpět do ČR a je z toho dost vyděšený, co tam viděl a co za lidi sem jde.

A našla...

Mě to připomíná scénu z filmu Mumie (ten 1. díl).
"Imhotep... Im-ho-tep... Im-ho-tep... Im-ho-tep... Im-ho-tep... " smile


[quote="pid:63133, uid:203"]A našla...[/quote] Mě to připomíná scénu z filmu Mumie (ten 1. díl). "Imhotep... Im-ho-tep... Im-ho-tep... Im-ho-tep... Im-ho-tep... " :D

Každopádně přijel zpět do ČR a je z toho dost vyděšený, co tam viděl
Tak takémuto precitnutiu sa aj vraví že dobré ráno stará mama


[quote="pid:63321, uid:473"]Každopádně přijel zpět do ČR a je z toho dost vyděšený, co tam viděl[/quote]Tak takémuto precitnutiu sa aj vraví že dobré ráno stará mama

Jeden náš starosta v BA furt musí byť "výnimočný" - Rudolf Kusý. Ubytoval utečenkyňu Irinu.


Ubytovali utečenkyňu. Najväčší problém spolužitia? Mačky


Úvod na idylku vôbec neukazuje:
Vlna pomoci utečencom začína opadať. V susednom Česku sa množia prípady, keď ľudia, ktorí poskytli ubytovanie utečencom z Ukrajiny, svoje rozhodnutie oľutovali, potvrdila to Klára Boumová z Charity Českej republiky. Najčastejšie sa tak deje po cca týždni spolunažívania. Aké to je - žiť s utečencom?


Zato pobyt Iriny u Kusých, hotová idylická selanka. /v článku/


Záver je celkom pekne okomentovaný v diskusii pod článkom. Všetci ľudia ešte seno nežerú, našťastie:
U Kusých strávila Irina takmer dva týždne. Uvažovala, či má ostať na Slovensku a počkať na syna, alebo má ísť do Nemecka a čakať naňho tam. Ak by ostala, určite by nebývala u Kusých, ale našli by jej po mesiaci nejakú ubytovňu. “Rozprávali sme sa o tom a povedal som jej na rovinu: ak ostanete, časť ľudí sa na vás bude pozerať cez prsty, lebo ste Ukrajinka, to bude aj v Nemecku. Ale ak si nájdete prácu, v Nemecku zarobíte trikrát viac,” vraví Kusý. Irina nakoniec odcestovala a už na druhý deň po príchode do Nemecka začala pracovať pre Červený kríž.
https://plus7dni.pluska.sk/domov/ubytovali-utecenkynu-najvacsi-problem-spoluzitia-macky


Jeden náš starosta v BA furt musí byť "výnimočný" - Rudolf Kusý. Ubytoval utečenkyňu Irinu. **Ubytovali utečenkyňu. Najväčší problém spolužitia? Mačky** Úvod na idylku vôbec neukazuje: **Vlna pomoci utečencom začína opadať. V susednom Česku sa množia prípady, keď ľudia, ktorí poskytli ubytovanie utečencom z Ukrajiny, svoje rozhodnutie oľutovali, potvrdila to Klára Boumová z Charity Českej republiky. Najčastejšie sa tak deje po cca týždni spolunažívania. Aké to je - žiť s utečencom?** Zato pobyt Iriny u Kusých, hotová idylická selanka. /v článku/ Záver je celkom pekne okomentovaný v diskusii pod článkom. Všetci ľudia ešte seno nežerú, našťastie: **U Kusých strávila Irina takmer dva týždne. Uvažovala, či má ostať na Slovensku a počkať na syna, alebo má ísť do Nemecka a čakať naňho tam. Ak by ostala, určite by nebývala u Kusých, ale našli by jej po mesiaci nejakú ubytovňu. “Rozprávali sme sa o tom a povedal som jej na rovinu: ak ostanete, časť ľudí sa na vás bude pozerať cez prsty, lebo ste Ukrajinka, to bude aj v Nemecku. Ale ak si nájdete prácu, v Nemecku zarobíte trikrát viac,” vraví Kusý. Irina nakoniec odcestovala a už na druhý deň po príchode do Nemecka začala pracovať pre Červený kríž.** https://plus7dni.pluska.sk/domov/ubytovali-utecenkynu-najvacsi-problem-spoluzitia-macky

Tuto informaci mám od kamaráda, který se na tom přímo podílí.


Dnes mi tento můj kamarád ukázal 6 balených krájených půlek chleba, které ubozí uprclíčci z Ukrajiny vrátili. Když jsme se o tom bavili, přidal se k nám neznámy člověk a řekl nám, že má v práci už dlouhou dobu Ukrajince, který současnou situaci v Česku komentoval takto: "Je blízko doba, kdy se české ženy budou bát jít v noci ze šichty domů, aby nebyly znásilněny a vy Češi se bude bát jít do hospod, abyste nebyli zmláceni a v horším případě ubiti. Vy vůbec nemáte tušení, co a jaci lidé vám teď nekontrolováni proudí do vaší země.".


[quote="pid:63311, uid:317"]Tuto informaci mám od kamaráda, který se na tom přímo podílí.[/quote] Dnes mi tento můj kamarád ukázal 6 balených krájených půlek chleba, které ubozí uprclíčci z Ukrajiny vrátili. Když jsme se o tom bavili, přidal se k nám neznámy člověk a řekl nám, že má v práci už dlouhou dobu Ukrajince, který současnou situaci v Česku komentoval takto: "Je blízko doba, kdy se české ženy budou bát jít v noci ze šichty domů, aby nebyly znásilněny a vy Češi se bude bát jít do hospod, abyste nebyli zmláceni a v horším případě ubiti. Vy vůbec nemáte tušení, co a jaci lidé vám teď nekontrolováni proudí do vaší země.".

Mainstream už lidi připravuje na "milé" chování Ukrajinců.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ptsd-valka-na-ukrajine-psychika-stres-trauma-sexualni-nasili-solidarita-migranti.A220313_183756_domaci_albe?zdroj=patro


"Od uprchlíků uslyšíme i nevděk. Projeví se trauma, říká psychiatrička"


Mainstream už lidi připravuje na "milé" chování Ukrajinců. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ptsd-valka-na-ukrajine-psychika-stres-trauma-sexualni-nasili-solidarita-migranti.A220313_183756_domaci_albe?zdroj=patro "Od uprchlíků uslyšíme i nevděk. Projeví se trauma, říká psychiatrička"

Prostě tady chtějí vyvolat maximální chaos. Oni jim tam posílaj zbraně, kterou si vyzvedává kdejakej kriminálník, kterého propustili z vězení.
Ty zbraně se k nám vrátěj, o to nemusíme mít starost a budou je mít po ruce ti uprchlíci.


Mám takový tušení, že tahle prolhaná vláda nakonec nedá těm sluníčkářům a vítačům ani jednu korunu. Prostě ozbrojenej Ukrajinec přijde a vezme si, co chce.


Policie už teď nestíhá a stíhat rozhodně nebude, pokud ten nápor bude třeba 400 tisíc, nebo dokonce milion, pomalu a jistě se budeme stávat menšinou ve vlastní zemi a víme jak jsou Ukrajinci nenávistný ke komukoliv jiný národnosti.


Bude tady bordel.


Prostě tady chtějí vyvolat maximální chaos. Oni jim tam posílaj zbraně, kterou si vyzvedává kdejakej kriminálník, kterého propustili z vězení. Ty zbraně se k nám vrátěj, o to nemusíme mít starost a budou je mít po ruce ti uprchlíci. Mám takový tušení, že tahle prolhaná vláda nakonec nedá těm sluníčkářům a vítačům ani jednu korunu. Prostě ozbrojenej Ukrajinec přijde a vezme si, co chce. Policie už teď nestíhá a stíhat rozhodně nebude, pokud ten nápor bude třeba 400 tisíc, nebo dokonce milion, pomalu a jistě se budeme stávat menšinou ve vlastní zemi a víme jak jsou Ukrajinci nenávistný ke komukoliv jiný národnosti. Bude tady bordel.

Bude tady bordel

A proto ve zrychleném režimu pracuji na zbrojním průkazu. A pak mít hodně munice a pravidelně trénovat střelbu.


[quote="pid:63390, uid:633"]Bude tady bordel[/quote] A proto ve zrychleném režimu pracuji na zbrojním průkazu. A pak mít hodně munice a pravidelně trénovat střelbu.

Jarek

Policie už teď nestíhá a stíhat rozhodně nebude, pokud ten nápor bude třeba 400 tisíc, nebo dokonce milion, pomalu a jistě se budeme stávat menšinou ve vlastní zemi a víme jak jsou Ukrajinci nenávistný ke komukoliv jiný národnosti.


Bude tady bordel.


A pak možná i někteří dnešní rusobijci budou ještě prosit, ať nás Rusové znovu přijedou osvobodit od nacizmu...


Moc bych si přál, aby situace do takového bodu však nikdy nedospěla...


[quote="pid:63390, uid:633"]Policie už teď nestíhá a stíhat rozhodně nebude, pokud ten nápor bude třeba 400 tisíc, nebo dokonce milion, pomalu a jistě se budeme stávat menšinou ve vlastní zemi a víme jak jsou Ukrajinci nenávistný ke komukoliv jiný národnosti. Bude tady bordel.[/quote] A pak možná i někteří dnešní rusobijci budou ještě prosit, ať nás Rusové znovu přijedou osvobodit od nacizmu... Moc bych si přál, aby situace do takového bodu však nikdy nedospěla...

A proto ve zrychleném režimu pracuji na zbrojním průkazu. A pak mít hodně munice a pravidelně trénovat střelbu.

Obávám se, že to jsi již zaspal dobu. Já pamatuju rok 2014, kdy se dalo sehnat 7,62x39 střelivo sehnat za 3kč/ks.
Dneska je to úspěch, pokud je pod 8. 9Luger byla přebíjená i pod 4kč a dnes je pod 5 úspěch. A ty ceny letí nahoru tak, že to do konce roku může být o dalších klidně 20% nahoře. Nemluvě o tom, že je třeba k tomu nějaké kurzy a výcvik. Na to je však třeba také čas a peníze.


Pokusím se tady sepsat nějaké téma o preperství na nadcházející dobu, jak potravinové tak bezpečnostní.
Jen nevím, kdy mi vyjde čas.


[quote="pid:63391, uid:471"]A proto ve zrychleném režimu pracuji na zbrojním průkazu. A pak mít hodně munice a pravidelně trénovat střelbu.[/quote] Obávám se, že to jsi již zaspal dobu. Já pamatuju rok 2014, kdy se dalo sehnat 7,62x39 střelivo sehnat za 3kč/ks. Dneska je to úspěch, pokud je pod 8. 9Luger byla přebíjená i pod 4kč a dnes je pod 5 úspěch. A ty ceny letí nahoru tak, že to do konce roku může být o dalších klidně 20% nahoře. Nemluvě o tom, že je třeba k tomu nějaké kurzy a výcvik. Na to je však třeba také čas a peníze. Pokusím se tady sepsat nějaké téma o preperství na nadcházející dobu, jak potravinové tak bezpečnostní. Jen nevím, kdy mi vyjde čas.

Z piatkovej tlačenej Pravdy, uverejnené na nete dnes:


Ako Slováci prijímali migrantov z Ukrajiny pred sto rokmi


Migračnú vlnu z Ukrajiny nezažíva Slovensko prvýkrát. Pred sto rokmi, po rozpade a zániku prvého nezávislého ukrajinského štátu, sem prúdili desaťtisíce utečencov. Ale podobne ako teraz ani vtedy sa na Slovensku väčšinou dlho nezdržali a presúvali sa ďalej na západ, predovšetkým do Čiech. Prečo?
„Podľa správ z východného Slovenska sú pohraničné okresy Zemplínskej a Šarišskej župy preplnené utečencami z Haliče, ktorí utekajú pred boľševikmi. Sú medzi nimi hlavne Lemkovia (Rusíni), ale aj Židia. Našim úradom pôsobia veľké ťažkosti. Židovské organizácie berú svojich utečencov do Bratislavy a odtiaľ ich posielajú s pomocou anglického konzula cez Viedeň do Palestíny. Mesačne chcú tak poslať 3 000 Židov,“ informovali 19. júla 1920 Lidové noviny (vychádzali vtedy v Brne). O mesiac neskôr priniesli Šarišské hlasy správu, že z Bardejova vypravujú do Bratislavy po železnici denne okolo 100 utečencov z Haliče.
/viac v článku/
https://zurnal.pravda.sk/neznama-historia/clanok/619753-ako-slovaci-prijimali-migrantov-z-ukrajiny-pred-sto-rokmi/


Z piatkovej tlačenej Pravdy, uverejnené na nete dnes: **Ako Slováci prijímali migrantov z Ukrajiny pred sto rokmi** Migračnú vlnu z Ukrajiny nezažíva Slovensko prvýkrát. Pred sto rokmi, **po rozpade a zániku prvého nezávislého ukrajinského štátu, sem prúdili desaťtisíce utečencov. Ale podobne ako teraz ani vtedy sa na Slovensku väčšinou dlho nezdržali a presúvali sa ďalej na západ, predovšetkým do Čiech.** Prečo? „Podľa správ z východného Slovenska sú pohraničné okresy Zemplínskej a Šarišskej župy preplnené utečencami z Haliče, ktorí utekajú pred boľševikmi. Sú medzi nimi **hlavne Lemkovia (Rusíni), ale aj Židia**. Našim úradom pôsobia veľké ťažkosti. Židovské organizácie berú svojich utečencov do Bratislavy a odtiaľ ich posielajú s pomocou anglického konzula cez Viedeň do Palestíny. Mesačne chcú tak poslať 3 000 Židov,“ informovali 19. júla 1920 Lidové noviny (vychádzali vtedy v Brne). O mesiac neskôr priniesli Šarišské hlasy správu, že **z Bardejova vypravujú do Bratislavy po železnici denne okolo 100 utečencov z Haliče**. /viac v článku/ https://zurnal.pravda.sk/neznama-historia/clanok/619753-ako-slovaci-prijimali-migrantov-z-ukrajiny-pred-sto-rokmi/

Bude tady bordel.

To, ale bude "naše vítězství". Okamžitě prohrají informační válku. Je potřeba vzít specifiku Českého národa (a Slovanů vůbec), když jde do tuhého dokáží držet spolu. Řeči se vedou (jsme i trochu žvanilové a rádi se hádáme), ale jakmile o něco jde okamžitě přijde pomoc. Mám vysledováno z mnoha drobných případů. Mnoho známých - s kterými nenajdu společnou řeč, ale kdyby k něčemu došlo - bude okamžitě na stejné straně. Rozdělit společnost se jim nepodaří, ale naopak stmelit. Egregor České kotliny je silný, čím větší tlak, tím větší odpor.


Západ se hroutí, západ přestal být lídrem globalizace, mohou už jenom oddalovat svůj neodvratný konec.


Poznámka:
Všiml jsem si, že lidé mlčí o politických tématech a to mlčení mi přijde pro elity zlověstné. Lidé totiž nechtějí do sebe jít a tak se těmto tématům vyhýbají.


[quote="pid:63390, uid:633"]Bude tady bordel.[/quote] To, ale bude "naše vítězství". Okamžitě prohrají informační válku. Je potřeba vzít specifiku Českého národa (a Slovanů vůbec), když jde do tuhého dokáží držet spolu. Řeči se vedou (jsme i trochu žvanilové a rádi se hádáme), ale jakmile o něco jde okamžitě přijde pomoc. Mám vysledováno z mnoha drobných případů. Mnoho známých - s kterými nenajdu společnou řeč, ale kdyby k něčemu došlo - bude okamžitě na stejné straně. Rozdělit společnost se jim nepodaří, ale naopak stmelit. Egregor České kotliny je silný, čím větší tlak, tím větší odpor. Západ se hroutí, západ přestal být lídrem globalizace, mohou už jenom oddalovat svůj neodvratný konec. Poznámka: Všiml jsem si, že lidé mlčí o politických tématech a to mlčení mi přijde pro elity zlověstné. Lidé totiž nechtějí do sebe jít a tak se těmto tématům vyhýbají.

Všiml jsem si, že lidé mlčí o politických tématech a to mlčení mi přijde pro elity zlověstné. Lidé totiž nechtějí do sebe jít a tak se těmto tématům vyhýbají.

To je i moje zkušenost. Byla jsem v sobotu na oslavě narozenin a o Ukrajině se pro jistotu moc nemluvilo, ovšem rozebírali se ti uprchlíci, lidi si moc dobře všímají kdo z Ukrajiny prchá a diví se, že ti co tady pracují jim prakticky nepomáhají a ti chudí určitě zůstávají na Ukrajině. O tom semknutí jsem taky přesvědčená, protože mě někteří překvapili i tím, že si už dříve pořídili zbrojní průkaz. Probírali tam, že nejsou k sehnání náboje


[quote="pid:63436, uid:426"]Všiml jsem si, že lidé mlčí o politických tématech a to mlčení mi přijde pro elity zlověstné. Lidé totiž nechtějí do sebe jít a tak se těmto tématům vyhýbají.[/quote] To je i moje zkušenost. Byla jsem v sobotu na oslavě narozenin a o Ukrajině se pro jistotu moc nemluvilo, ovšem rozebírali se ti uprchlíci, lidi si moc dobře všímají kdo z Ukrajiny prchá a diví se, že ti co tady pracují jim prakticky nepomáhají a ti chudí určitě zůstávají na Ukrajině. O tom semknutí jsem taky přesvědčená, protože mě někteří překvapili i tím, že si už dříve pořídili zbrojní průkaz. Probírali tam, že nejsou k sehnání náboje

Chtěla bych právě do tohoto tématu připomenout, jak to celé na Donbasu začalo.
Po majdanu se organizovaní nacikové (Ajdar, Azov, Pravý sektor, Saško Bílý...) rozjeli do celé země, aby "nastolovali pořádek" = svrhávali dosavadní samosprávu a páchali teror na všech, co se jen křivě podívají. A běda, pokud by chtěl někdo diskutovat - nebo nemluvil ukrajinsky! Videí z té doby je moc - a jsou strašná. Zvěrsky týraní lidé, umučení, spálení "molotovem" ... Ve své podstatě Oděsa byla ukázkou praktik benderismu v novém tisíciletí a na jednom místě. Ti spálení lidé tam nic neudělali. Neprali se, neprovokovali, nekřičeli.... Jen se sešli na oslavu Svátku práce, což je svátek s dlouhou tradicí v těchto zemích.
A takové způsoby panovaly po celé UA. A jen někde se snažili odolat, nepřipustit. Bránit se benderovskému teroru. A někde se to povedlo, někde ne. A tam, kde se to povedlo, kde stálo stovky životů nepodrobit se nacikům, tam se z obyčejných lidí stali v očích "západu" "teroristé - separatisté".
Jak málo stačí, aby se z řádného občana, žijícího si svůj obyčejný život, stal "separatista, terorista, nepřítel státu...".
Zde video, jak "majdanutí" přebírali tehdy po převratu moc ve státě (jen slabý odvárek):
https://www.youtube.com/watch?v=ne7lNqVamYk


Chtěla bych právě do tohoto tématu připomenout, jak to celé na Donbasu začalo. Po majdanu se organizovaní nacikové (Ajdar, Azov, Pravý sektor, Saško Bílý...) rozjeli do celé země, aby "nastolovali pořádek" = svrhávali dosavadní samosprávu a páchali teror na všech, co se jen křivě podívají. A běda, pokud by chtěl někdo diskutovat - nebo nemluvil ukrajinsky! Videí z té doby je moc - a jsou strašná. Zvěrsky týraní lidé, umučení, spálení "molotovem" ... Ve své podstatě **Oděsa byla ukázkou praktik benderismu v novém tisíciletí a na jednom místě.** Ti spálení lidé tam nic neudělali. Neprali se, neprovokovali, nekřičeli.... Jen se sešli na oslavu Svátku práce, což je svátek s dlouhou tradicí v těchto zemích. A takové způsoby panovaly po celé UA. A jen někde se snažili odolat, nepřipustit. Bránit se benderovskému teroru. A někde se to povedlo, někde ne. A tam, kde se to povedlo, kde stálo stovky životů nepodrobit se nacikům, tam se z obyčejných lidí stali v očích "západu" "teroristé - separatisté". Jak málo stačí, aby se z řádného občana, žijícího si svůj obyčejný život, stal "separatista, terorista, nepřítel státu...". Zde video, jak "majdanutí" přebírali tehdy po převratu moc ve státě (jen slabý odvárek): https://www.youtube.com/watch?v=ne7lNqVamYk

Zde video, jak "majdanutí" přebírali tehdy po převratu moc ve státě (jen slabý odvárek):


Saško Bílý - absolutní hovado. Pak ho sami odstřelili, protože kazil obrázek demokratické Ukrajiny. Ale odstřelili ho poté až splnil svoji úlohu.


[quote="pid:63458, uid:203"]Zde video, jak "majdanutí" přebírali tehdy po převratu moc ve státě (jen slabý odvárek):[/quote] Saško Bílý - absolutní hovado. Pak ho sami odstřelili, protože kazil obrázek demokratické Ukrajiny. Ale odstřelili ho poté až splnil svoji úlohu.

absolutní hovado

Ano. Ale nemenší hovado je Tahnibok, Jaroš nebo Turčinov.
Saško - protože si ke všem těm zvěrstvům "čuchnul" v Čečně - byl magor a byl předvídatelný = vědělo se, že od něj se dá čekat jen masakr. A jak jsi psal - posloužil na tu nejšpinavější práci, také na šíření strachu a paniky.
Proč jsem si na to vzpomněla?...
Tak nějak mi došlo, jak moc jednoduché je převrátit lidem život vzhůru nohama...
A taky jsem si říkala, jestli ty "fialové dárečky" vůbec tuší, jak s nimi mohou naložit ti, které dnes oslavují...


[quote="pid:63464, uid:158"]absolutní hovado[/quote] Ano. Ale nemenší hovado je Tahnibok, Jaroš nebo Turčinov. Saško - protože si ke všem těm zvěrstvům "čuchnul" v Čečně - byl magor a byl předvídatelný = vědělo se, že od něj se dá čekat jen masakr. A jak jsi psal - posloužil na tu nejšpinavější práci, také na šíření strachu a paniky. Proč jsem si na to vzpomněla?... Tak nějak mi došlo, jak moc jednoduché je převrátit lidem život vzhůru nohama... A taky jsem si říkala, jestli ty "fialové dárečky" vůbec tuší, jak s nimi mohou naložit ti, které dnes oslavují...

Nám prišiel mail od zriaďovateľa, ktorý rozposlali všetkým MŠ. Ukrajinský slovníček...asi cca15 strán slov. Ja len že, už pár rokov k nám vždy nastúpia 2-3 ukrajinské deti....nikdy som slovník nepotrebovala, vždy sme sa dohovorili a deti sa veľmi rýchlo naučili po slovensky.....


Táto nadpráca mi príde smiešna, veď ak by som utekala ja do hocakej krajiny, určite sa nikto nebude mne prispôsobovať. Fakt dosť na hlavu....no nič....hlavne, že sa tvárime solidárne....toto čo sa deje je absurdum non plus ultra


Nám prišiel mail od zriaďovateľa, ktorý rozposlali všetkým MŠ. Ukrajinský slovníček...asi cca15 strán slov. Ja len že, už pár rokov k nám vždy nastúpia 2-3 ukrajinské deti....nikdy som slovník nepotrebovala, vždy sme sa dohovorili a deti sa veľmi rýchlo naučili po slovensky..... Táto nadpráca mi príde smiešna, veď ak by som utekala ja do hocakej krajiny, určite sa nikto nebude mne prispôsobovať. Fakt dosť na hlavu....no nič....hlavne, že sa tvárime solidárne....toto čo sa deje je absurdum non plus ultra
Upravené 15. 3. 2022 o 13:04

Senát ČR schválil
Přijímací řízení ke střednímu a vyššímu odbornému vzdělávání a ke vzdělávání
v konzervatoři
(1) V přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání pro školní rok 2022/2023 se lhůta
pro podání žádosti cizincem o přijetí ke střednímu vzdělávání pro první kolo do oboru vzdělání
s maturitní zkouškou prodlužuje do 5. dubna 2022 a do ostatních oborů vzdělání do 8. dubna


  1. V případě oborů vzdělání s maturitní zkouškou ředitel školy předá údaje Centru prozjišťování výsledků ve vzdělávání do 8. dubna 2022.(2) V přijímacím řízení má cizinec navýšen časový limit pro jednotnou přijímací zkouškunebo školní přijímací zkoušku o 25 %. Cizinec má právo konat písemný test jednotné přijímací-Výjimka zpožadavku znalosti českého jazyka(1)Právnická osoba vykonávající činnost školy nebo školského zařízení pro zájmové vzdělávání může výchovu a vzdělávání ve třídách, skupinách a odděleních, vnichž se vzdělávají výhradně děti, žáci, studenti nebo účastníci, kteří jsou cizinci nebo státními občany Ukrajiny, zajistit pedagogickým pracovníkem, který nesplňuje předpoklad prokázání znalosti českého jazyka podle § 3 odst. 1 písm. e) zákona o pedagogických pracovnících.https://www.senat.cz/xqw/webdav/pssenat/original/102929/86346

**Senát ČR schválil** Přijímací řízení ke střednímu a vyššímu odbornému vzdělávání a ke vzdělávání v konzervatoři (1) V přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání pro školní rok 2022/2023 se lhůta pro podání žádosti cizincem o přijetí ke střednímu vzdělávání pro první kolo do oboru vzdělání s maturitní zkouškou prodlužuje do 5. dubna 2022 a do ostatních oborů vzdělání do 8. dubna 2022. V případě oborů vzdělání s maturitní zkouškou ředitel školy předá údaje Centru pro zjišťování výsledků ve vzdělávání do 8. dubna 2022. (2) V přijímacím řízení má cizinec navýšen časový limit pro jednotnou přijímací zkoušku nebo školní přijímací zkoušku o 25 %. Cizinec má právo konat písemný test jednotné přijímací - Výjimka zpožadavku znalosti českého jazyka(1)Právnická osoba vykonávající činnost školy nebo školského zařízení pro zájmové vzdělávání může výchovu a vzdělávání ve třídách, skupinách a odděleních, vnichž se vzdělávají výhradně děti, žáci, studenti nebo účastníci, kteří jsou cizinci nebo státními občany Ukrajiny, zajistit pedagogickým pracovníkem, který nesplňuje předpoklad prokázání znalosti českého jazyka podle § 3 odst. 1 písm. e) zákona o pedagogických pracovnících. https://www.senat.cz/xqw/webdav/pssenat/original/102929/86346

Zpráva z tisku:


  • Technická univerzita v Liberci uvolní pro ubytování válečných uprchlíků z Ukrajiny budovu F v areálu kolejí na Harcově. Jde o jednu ze šesti budov, které v Liberci slouží k ubytování vysokoškoláků. Ti se musí sestěhovat do zbylých pěti budov, přesunout se na priváty k přátelům, nebo dojíždět z domova. -

A teď čerstvé info od známé:

  • někteří migranti se dovnitř jen podívali - a "zde být nechceme"
  • jídlo z menzy (zadarmo) už vracejí zpět - "tohle my nejíme".

Zpráva z tisku: - Technická univerzita v Liberci uvolní pro ubytování válečných uprchlíků z Ukrajiny budovu F v areálu kolejí na Harcově. Jde o jednu ze šesti budov, které v Liberci slouží k ubytování vysokoškoláků. Ti se musí sestěhovat do zbylých pěti budov, přesunout se na priváty k přátelům, nebo dojíždět z domova. - A teď čerstvé info od známé: - někteří migranti se dovnitř jen podívali - a "zde být nechceme" - jídlo z menzy (zadarmo) už vracejí zpět - "tohle my nejíme".
Upravené 15. 3. 2022 o 17:26

že tímto se veškeré snahy o souručenství s východem a Ruskem, jsou zničeny
Žádný strach, golod a cholod vyčistí hlavy rusofobům. Už teď čtu v diskusích, že jsou připraveni nazývat Rusy svými bratry, jen když se ceny nafty a energií sníží.


[quote="pid:63531, uid:149"]že tímto se veškeré snahy o souručenství s východem a Ruskem, jsou zničeny[/quote]Žádný strach, golod a cholod vyčistí hlavy rusofobům. Už teď čtu v diskusích, že jsou připraveni nazývat Rusy svými bratry, jen když se ceny nafty a energií sníží.

nazývat Rusy svými bratry, jen když se ceny nafty a energií sníží

Poslechněte si poslední ulici pravdy s Chazinem a tím vojenským analytikem. Tam uvedli, že populaci budou léčit přes lednici. Prý jako Rusové v tom mají unikátní historické zkušenosti, které prý nemá žádný jiný národ na planetě. Nu tak uvidíme. Zase na druhou stranu taková dieta má taky něco do sebe. Alespoň nebudou mít vysoký cholesterol a dnu.


[quote="pid:63537, uid:312"]nazývat Rusy svými bratry, jen když se ceny nafty a energií sníží[/quote] Poslechněte si poslední ulici pravdy s Chazinem a tím vojenským analytikem. Tam uvedli, že populaci budou léčit přes lednici. Prý jako Rusové v tom mají unikátní historické zkušenosti, které prý nemá žádný jiný národ na planetě. Nu tak uvidíme. Zase na druhou stranu taková dieta má taky něco do sebe. Alespoň nebudou mít vysoký cholesterol a dnu.

Jarek

https://www.youtube.com/watch?v=5SBo0akeDMY

v čase 1:40 lze vidět že má na štítu z druhé strany runy SS. No čekám kdy ty videa začnou mizet z YT, je překvapením, že to stále existuje...


https://www.youtube.com/watch?v=5SBo0akeDMY v čase 1:40 lze vidět že má na štítu z druhé strany runy SS. No čekám kdy ty videa začnou mizet z YT, je překvapením, že to stále existuje...

Ukrajinský slovníček...asi cca15 strán slov

1.) Kedy to stihli?
2.) Kto to financuje?
3.) Kto si zarobí?
Aha, skoro som zabudol. Všetko spontánna nezištná pomoc.
PS. Viem, že tie deti za nič nemôžu. Len ten cirkus okolo....


[quote="pid:63482, uid:17"]Ukrajinský slovníček...asi cca15 strán slov[/quote] 1.) Kedy to stihli? 2.) Kto to financuje? 3.) Kto si zarobí? Aha, skoro som zabudol. Všetko spontánna nezištná pomoc. PS. Viem, že tie deti za nič nemôžu. Len ten cirkus okolo....

Nikto nepríde do raja na cudzom chrbte.

1234 ... 6
50.58k
383
54
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept