Zahraničná politika
Rokovania Bidena a USA

Biden rokoval so Si Ťin-pchingom


Americký prezident Joe Biden telefonoval s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom. Toto bolo ohlásené v Bielom dome.
Je potrebné poznamenať, že Biden vyjadril záväzok chrániť „bezpečnosť, prosperitu, zdravie a životný štýl Američanov“, ako aj slobodu a otvorenosť indicko-tichomorského regiónu.


Obaja vodcovia si vymenili názory na boj proti pandémii COVID-19, na spoločné výzvy v oblasti globálnej zdravotnej bezpečnosti, zmeny podnebia a šírenia zbraní,“ uvádza sa v správe.


Okrem toho Biden vyjadril znepokojenie nad „nátlakovými a nečestnými ekonomickými praktikami“ Pekingu, prenasledovaním v Hongkongu a porušovaním ľudských práv v Sin-ťiangu.


Americký vodca predtým uviedol, že medzi Washingtonom a Pekingom existuje silná konkurencia, krajiny by však nemali byť v konflikte.


https://russian.rt.com/world/news/831103-baiden-si-czynpin-peregovory


Si Ťin-pching vyzýva USA, aby rozvíjali vzájomne rešpektujúci vzťah


Čínsky prezident Si Ťin-pching počas telefonických rozhovorov s americkým prezidentom Joe Bidenom vyzval americkú stranu, aby rozvíjala vzťahy na princípoch bezkonfliktnosti a vzájomného rešpektu.


Čínsko-americká spolupráca môže viesť k mnohým dôležitým udalostiam, z ktorých budú mať úžitok obe krajiny i celý svet,“ citovala ho TASS v éteri čínskej centrálnej televízie.


Si Ťin-pching poznamenal, že konfrontácia medzi Pekingom a Washingtonom je katastrofou pre celý svet.


„Obidve strany by sa mali usilovať a smerovať k sebe navzájom, dodržiavať pozíciu bez konfliktov a konfliktov, vzájomného rešpektu a vzájomne prospešnej spolupráce,“ uviedol.


Podľa prezidenta Čínskej ľudovej republiky by sa strany mali okrem toho zamerať na spoluprácu, kontrolu rozdielov a podporu zdravého, udržateľného a stabilného rozvoja čínsko-amerických vzťahov.


https://russian.rt.com/world/news/831107-kitai-ssha-prizyv-otnosheniya


**Biden rokoval so Si Ťin-pchingom** Americký prezident Joe Biden telefonoval s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom. Toto bolo ohlásené v Bielom dome. Je potrebné poznamenať, že Biden vyjadril záväzok chrániť „_bezpečnosť, prosperitu, zdravie a životný štýl Američanov_“, ako aj slobodu a otvorenosť indicko-tichomorského regiónu. „_Obaja vodcovia si vymenili názory na boj proti pandémii COVID-19, na spoločné výzvy v oblasti globálnej zdravotnej bezpečnosti, zmeny podnebia a šírenia zbran_í,“ uvádza sa v správe. Okrem toho Biden vyjadril znepokojenie nad „nátlakovými a nečestnými ekonomickými praktikami“ Pekingu, prenasledovaním v Hongkongu a porušovaním ľudských práv v Sin-ťiangu. Americký vodca predtým uviedol, že medzi Washingtonom a Pekingom existuje silná konkurencia, krajiny by však nemali byť v konflikte. https://russian.rt.com/world/news/831103-baiden-si-czynpin-peregovory **Si Ťin-pching vyzýva USA, aby rozvíjali vzájomne rešpektujúci vzťah** Čínsky prezident Si Ťin-pching počas telefonických rozhovorov s americkým prezidentom Joe Bidenom vyzval americkú stranu, aby rozvíjala vzťahy na princípoch bezkonfliktnosti a vzájomného rešpektu. „_Čínsko-americká spolupráca môže viesť k mnohým dôležitým udalostiam, z ktorých budú mať úžitok obe krajiny i celý svet_,“ citovala ho TASS v éteri čínskej centrálnej televízie. Si Ťin-pching poznamenal, že konfrontácia medzi Pekingom a Washingtonom je katastrofou pre celý svet. _„Obidve strany by sa mali usilovať a smerovať k sebe navzájom, dodržiavať pozíciu bez konfliktov a konfliktov, vzájomného rešpektu a vzájomne prospešnej spolupráce_,“ uviedol. Podľa prezidenta Čínskej ľudovej republiky by sa strany mali okrem toho zamerať na spoluprácu, kontrolu rozdielov a podporu zdravého, udržateľného a stabilného rozvoja čínsko-amerických vzťahov. https://russian.rt.com/world/news/831107-kitai-ssha-prizyv-otnosheniya
Upravené 1. 5. 2021 o 06:16

doplnenie z TASS.ru


Biely dom navyše dodal, že Biden vyjadril znepokojenie nad situáciou v Hongkongu, Ujgurskej autonómnej oblasti (XUAR) a na Taiwane. „Prezident Biden opätovne potvrdil prioritu, ktorá sa kladie na zaistenie bezpečnosti, ochranu prosperity, zdravia a životného štýlu amerického ľudu a na zachovanie voľného a otvoreného priestoru indicko-tichomorského regiónu. Prezident Biden zdôraznil svoje hlboké znepokojenie nad donucovacími a nekalými hospodárskymi praktikami Pekingu, tvrdý zákrok v Hongkongu, ľudské práva v Sin-ťiangu a čoraz agresívnejšie kroky v regióne, vrátane opatrení proti Taiwanu, “uviedol Biely dom.


Americký prezident tiež „odovzdal čínskym ľuďom blahoželanie a prianie dobrého mena pri príležitosti lunárneho nového roka“. Biden komentoval rozhovor s prezidentom Čínskej ľudovej republiky na Twitteri. „Povedal som mu, že budem spolupracovať s Čínou, keď to prinesie úžitok americkému ľudu,“ napísal šéf Bieleho domu.


V stredu Biden vo svojom prejave v Pentagóne uviedol, že USA vytvárajú pracovnú skupinu pre Čínu, ktorá sa bude zaoberať aj obrannými výzvami.


Americký prezident predtým v rozhovore pre televíziu CBS vyhlásil, že Spojené štáty a Čína by napriek silnej konkurencii medzi týmito dvoma krajinami nemali byť v konflikte. Zdôraznil, že „je veľa vecí, o ktorých je možné diskutovať“ s Si Ťin-pchingom.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10672871


doplnenie z TASS.ru Biely dom navyše dodal, že Biden vyjadril znepokojenie nad situáciou v Hongkongu, Ujgurskej autonómnej oblasti (XUAR) a na Taiwane. „_Prezident Biden opätovne potvrdil prioritu, ktorá sa kladie na zaistenie bezpečnosti, ochranu prosperity, zdravia a životného štýlu amerického ľudu a na zachovanie voľného a otvoreného priestoru indicko-tichomorského regiónu. Prezident Biden zdôraznil svoje hlboké znepokojenie nad donucovacími a nekalými hospodárskymi praktikami Pekingu, tvrdý zákrok v Hongkongu, ľudské práva v Sin-ťiangu a čoraz agresívnejšie kroky v regióne, vrátane opatrení proti Taiwanu_, “uviedol Biely dom. Americký prezident tiež „_odovzdal čínskym ľuďom blahoželanie a prianie dobrého mena pri príležitosti lunárneho nového roka_“. Biden komentoval rozhovor s prezidentom Čínskej ľudovej republiky na Twitteri. „_Povedal som mu, že budem spolupracovať s Čínou, keď to prinesie úžitok americkému ľudu_,“ napísal šéf Bieleho domu. V stredu Biden vo svojom prejave v Pentagóne uviedol, že USA vytvárajú pracovnú skupinu pre Čínu, ktorá sa bude zaoberať aj obrannými výzvami. Americký prezident predtým v rozhovore pre televíziu CBS vyhlásil, že Spojené štáty a Čína by napriek silnej konkurencii medzi týmito dvoma krajinami nemali byť v konflikte. Zdôraznil, že „je veľa vecí, o ktorých je možné diskutovať“ s Si Ťin-pchingom. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10672871
Upravené 11. 2. 2021 o 05:52

"keď chceš nejaký proces zlikvidovať, zažeň ho do krajnosti..."


p-rezident Bidón robí aj nadčasy.
Naučili ho modliť sa a on hlavou rozbíja ešte aj nábytok...
smile


_"keď chceš nejaký proces zlikvidovať, zažeň ho do krajnosti..."_ p-rezident Bidón robí aj nadčasy. Naučili ho modliť sa a on hlavou rozbíja ešte aj nábytok... :)

Biden hovoril s členmi oboch komôr Kongresu.


Americký prezident Joe Biden hovoril s členmi oboch komôr Kongresu po prvýkrát kvôli zvýšeným bezpečnostným opatreniam a prísnym obmedzeniam spôsobeným šírením koronavírusu v krajine. Vo štvrtok 29. apríla uplynie 100 dní od nástupu do funkcie v Bielom dome ako hlava štátu.


 • Biden uviedol, že USA sa neusilujú o eskaláciu napätia s Ruskom, kroky Moskvy však budú mať dôsledky.

 • Podľa jeho názoru USA súperia s Čínou a ďalšími krajinami o víťazstvo v 21. storočí.

 • Domnieva sa, že domáci rasizmus je hlavnou teroristickou hrozbou pre USA.

 • Biden tiež uviedol, že v USA bolo od začiatku jeho prezidentovania vyrobených 220 miliónov vakcín proti COVID-19.

  • Hlava štátu má v úmysle zvýšiť dane pre Američanov, ktorí zbohatli počas pandémie.

  • Americký prezident označuje použitie strelných zbraní za epidémiu pre túto krajinu

  • Washington má v úmysle úzko spolupracovať so svojimi spojencami pri boji proti hrozbám spojeným s jadrovými programami KĽDR a Iránu, dodala hlava USA.

  • Krajina podľa neho mieni udržať silnú vojenskú prítomnosť vo vodách ázijsko-pacifického regiónu, neusiluje však o konflikt s Čínou.

  Zdôraznil, že americká vojenská kampaň v Afganistane sa nemala zmeniť na budovanie národa trvajúce niekoľko generácií.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11269883


Biden hovoril s členmi oboch komôr Kongresu. -------------------------------------------- Americký prezident Joe Biden hovoril s členmi oboch komôr Kongresu po prvýkrát kvôli zvýšeným bezpečnostným opatreniam a prísnym obmedzeniam spôsobeným šírením koronavírusu v krajine. Vo štvrtok 29. apríla uplynie 100 dní od nástupu do funkcie v Bielom dome ako hlava štátu. - Biden uviedol, že USA sa neusilujú o eskaláciu napätia s Ruskom, kroky Moskvy však budú mať dôsledky. - Podľa jeho názoru USA súperia s Čínou a ďalšími krajinami o víťazstvo v 21. storočí. - Domnieva sa, že domáci rasizmus je hlavnou teroristickou hrozbou pre USA. - Biden tiež uviedol, že v USA bolo od začiatku jeho prezidentovania vyrobených 220 miliónov vakcín proti COVID-19. - Hlava štátu má v úmysle zvýšiť dane pre Američanov, ktorí zbohatli počas pandémie. - Americký prezident označuje použitie strelných zbraní za epidémiu pre túto krajinu - Washington má v úmysle úzko spolupracovať so svojimi spojencami pri boji proti hrozbám spojeným s jadrovými programami KĽDR a Iránu, dodala hlava USA. - Krajina podľa neho mieni udržať silnú vojenskú prítomnosť vo vodách ázijsko-pacifického regiónu, neusiluje však o konflikt s Čínou. Zdôraznil, že americká vojenská kampaň v Afganistane sa nemala zmeniť na budovanie národa trvajúce niekoľko generácií. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11269883

Blinken uviedol, že USA sa usilujú o konštruktívnejšie vzťahy s Ruskom


Americký minister zahraničných vecí zároveň zdôraznil, že Moskva musí dodržiavať svoje medzinárodné záväzky.


USA a ich spojenci a partneri sa usilujú o konštruktívnejší vzťah s Ruskom, musia však dodržiavať svoje medzinárodné záväzky. Toto stanovisko vyjadril v piatok na Twitteri americký minister zahraničia Anthony Blinken.


„Spolu s našimi partnermi a spojencami sa usilujeme o konštruktívnejšie vzťahy s Ruskom, musí však plniť svoje medzinárodné záväzky,“ uviedol šéf americkej diplomacie. Poznamenal, že Washington sa „pridáva k vedúcim predstaviteľom EÚ a odsudzuje“ zákaz vstupu mnohých európskych úradníkov do Ruskej federácie. Podľa Blinkena je toto rozhodnutie ruských úradov „ďalším pokusom o zastrašenie kritikov“.


Ruské ministerstvo zahraničia predtým zverejnilo vyhlásenie obsahujúce zoznam občanov členských štátov EÚ, ktorým bol obmedzený vstup na územie Ruskej federácie. Na tomto zozname ôsmich osôb je najmä predseda Európskeho parlamentu David Sassoli, vedúci berlínskej prokuratúry Jörg Raupach, vedúci laboratória pre chemickú, biologickú, radiačnú a jadrovú bezpečnosť Švédskeho ústavu pre výskum totálnej obrany. Osa Scott, podpredsedníčka Európskej komisie, európska komisárka pre hodnoty a transparentnosť Věra Jurová. Toto rozhodnutie Moskvy bolo reakciou na reštriktívne opatrenia, ktoré 2. a 22. marca uvalila Rada EÚ proti šiestim ruským občanom.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11291891


Blinken na stretnutí s Maasom bude obhajovať zastavenie Nord Stream 2


Počas bilaterálnych rokovaní budú strany rokovať aj o mnohých ďalších otázkach.
Americký minister zahraničia Anthony Blinken bude na plánovaných rokovaniach v rámci ministerského stretnutia G7 v Londýne s nemeckým ministrom zahraničných vecí Heiko Maasom hovoriť o zastavení projektu výstavby plynovodu Nord Stream 2. Oznámilo to v piatok na zvláštnom brífingu o ceste šéfa americkej diplomacie, úradujúceho námestníka ministra pre európske a euroázijské záležitosti, Philipa Rikera.


"Myslím si, že s Nemeckom budeme osobitne rokovať v bilaterálnom formáte. Problémom zostáva Nord Stream 2. Počuli ste to od prezidenta, od ministra, od úradníkov. A naďalej budeme Nemecku veľmi objasňovať naše názory na toto. projekt, ktorý by sa mal zastaviť, “uviedol diplomat.


Dodal, že obe krajiny budú počas bilaterálnych rozhovorov rokovať o mnohých ďalších otázkach.


https://tass.ru/ekonomika/11291657


Biden ruší finančné projekty Pentagónu na hranici s Mexikom**


Americký prezident Joe Biden zrušil projekty na vybudovanie múru na hranici medzi USA a Mexikom, ktoré využívali prostriedky pôvodne vyčlenené na obranu. Časť z nich bude teraz zameraná na boj proti poškodzovaniu životného prostredia pri výstavbe múra. Oznámil to v piatok zástupca tlačového ministra Pentagónu Jamal Brown.


45 prezident Donald Trump zaviedol výnimočný stav a aktivoval pohotovostné právomoci, pričom odklonil prostriedky z prostriedkov Pentagónu po tom, čo Kongres odmietol financovať celú stavbu plotu. Získal teda asi 10,5 miliárd dolárov, zatiaľ čo zákonodarcovia na tieto potreby vyčlenili iba 4 miliardy dolárov. Vo februári Biden zrušil hraničný výnimočný stav uložený jeho predchodcom, ktorý umožnil, aby múr obišiel Kongres.


„V súlade s prezidentským dekrétom o zastavení presmerovania finančných prostriedkov na stavbu múru na hranici nebudú prostriedky už presmerované z iných účelov na stavbu múru,“ uviedol Brown. Kroky na vrátenie zvyšných nevyžiadaných prostriedkov na vojenskú stavbu na určený účel v súlade so zákonom. ““


Toto rozhodnutie washingtonskej administratívy vyvolalo ostrú kritiku zo strany republikánov v Kongrese.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11291913


**Blinken uviedol, že USA sa usilujú o konštruktívnejšie vzťahy s Ruskom** Americký minister zahraničných vecí zároveň zdôraznil, že Moskva musí dodržiavať svoje medzinárodné záväzky. USA a ich spojenci a partneri sa usilujú o konštruktívnejší vzťah s Ruskom, musia však dodržiavať svoje medzinárodné záväzky. Toto stanovisko vyjadril v piatok na Twitteri americký minister zahraničia Anthony Blinken. „Spolu s našimi partnermi a spojencami sa usilujeme o konštruktívnejšie vzťahy s Ruskom, musí však plniť svoje medzinárodné záväzky,“ uviedol šéf americkej diplomacie. Poznamenal, že Washington sa „pridáva k vedúcim predstaviteľom EÚ a odsudzuje“ zákaz vstupu mnohých európskych úradníkov do Ruskej federácie. Podľa Blinkena je toto rozhodnutie ruských úradov „ďalším pokusom o zastrašenie kritikov“. Ruské ministerstvo zahraničia predtým zverejnilo vyhlásenie obsahujúce zoznam občanov členských štátov EÚ, ktorým bol obmedzený vstup na územie Ruskej federácie. Na tomto zozname ôsmich osôb je najmä predseda Európskeho parlamentu David Sassoli, vedúci berlínskej prokuratúry Jörg Raupach, vedúci laboratória pre chemickú, biologickú, radiačnú a jadrovú bezpečnosť Švédskeho ústavu pre výskum totálnej obrany. Osa Scott, podpredsedníčka Európskej komisie, európska komisárka pre hodnoty a transparentnosť Věra Jurová. Toto rozhodnutie Moskvy bolo reakciou na reštriktívne opatrenia, ktoré 2. a 22. marca uvalila Rada EÚ proti šiestim ruským občanom. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11291891 **Blinken na stretnutí s Maasom bude obhajovať zastavenie Nord Stream 2** Počas bilaterálnych rokovaní budú strany rokovať aj o mnohých ďalších otázkach. Americký minister zahraničia Anthony Blinken bude na plánovaných rokovaniach v rámci ministerského stretnutia G7 v Londýne s nemeckým ministrom zahraničných vecí Heiko Maasom hovoriť o zastavení projektu výstavby plynovodu Nord Stream 2. Oznámilo to v piatok na zvláštnom brífingu o ceste šéfa americkej diplomacie, úradujúceho námestníka ministra pre európske a euroázijské záležitosti, Philipa Rikera. "Myslím si, že s Nemeckom budeme osobitne rokovať v bilaterálnom formáte. Problémom zostáva Nord Stream 2. Počuli ste to od prezidenta, od ministra, od úradníkov. A naďalej budeme Nemecku veľmi objasňovať naše názory na toto. projekt, ktorý by sa mal zastaviť, “uviedol diplomat. Dodal, že obe krajiny budú počas bilaterálnych rozhovorov rokovať o mnohých ďalších otázkach. https://tass.ru/ekonomika/11291657 **Biden ruší finančné projekty Pentagónu na hranici s Mexikom****** Americký prezident Joe Biden zrušil projekty na vybudovanie múru na hranici medzi USA a Mexikom, ktoré využívali prostriedky pôvodne vyčlenené na obranu. Časť z nich bude teraz zameraná na boj proti poškodzovaniu životného prostredia pri výstavbe múra. Oznámil to v piatok zástupca tlačového ministra Pentagónu Jamal Brown. 45 prezident Donald Trump zaviedol výnimočný stav a aktivoval pohotovostné právomoci, pričom odklonil prostriedky z prostriedkov Pentagónu po tom, čo Kongres odmietol financovať celú stavbu plotu. Získal teda asi 10,5 miliárd dolárov, zatiaľ čo zákonodarcovia na tieto potreby vyčlenili iba 4 miliardy dolárov. Vo februári Biden zrušil hraničný výnimočný stav uložený jeho predchodcom, ktorý umožnil, aby múr obišiel Kongres. „V súlade s prezidentským dekrétom o zastavení presmerovania finančných prostriedkov na stavbu múru na hranici nebudú prostriedky už presmerované z iných účelov na stavbu múru,“ uviedol Brown. Kroky na vrátenie zvyšných nevyžiadaných prostriedkov na vojenskú stavbu na určený účel v súlade so zákonom. ““ Toto rozhodnutie washingtonskej administratívy vyvolalo ostrú kritiku zo strany republikánov v Kongrese. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11291913
Upravené 1. 5. 2021 o 06:23

Blinken uviedol, že USA sa usilujú o konštruktívnejšie vzťahy s Ruskom


Komediant


[quote="pid:14053, uid:12"]Blinken uviedol, že USA sa usilujú o konštruktívnejšie vzťahy s Ruskom[/quote] Komediant

Moderátor

687
5
2
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept