Egregoriálno-matričné riadenie
Vlak z Košíc bez rušňovodiča sa zastavil až v Maďarsku

TASR 11.01.2022 19:32
Informoval o tom v utorok maďarský dopravný server iho.hu.


Neriadenú vlakovú súpravu s 22 vagónmi sa nepodarilo zastaviť na slovenskej strane a prešla na sieť maďarských štátnych železníc MÁV.


Na stanici Hidasnémeti v Boršodsko-abovsko-zemplínskej župe vlak takzvane „prerezal“ výhybku a pokračoval po zvažujúcej sa trati smerom k stanici Abaújszántó.


Podľa spravodajského servera 444.hu pri incidente nebol nikto zranený. Maďarské železnice v čase vyšetrovania incidentu uzatvorili železničnú trať medzi Hidasnémeti a Abaújszántó a na krátky čas bol zatvorený aj železničný hraničný priechod Hidasnémeti.


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/613080-neriadena-strela-vlak-z-kosic-bez-rusnovodica-sa-po-25-km-zastavil-az-v-madarsku/


TASR 11.01.2022 19:32 Informoval o tom v utorok maďarský dopravný server iho.hu. Neriadenú vlakovú súpravu s 22 vagónmi sa nepodarilo zastaviť na slovenskej strane a prešla na sieť maďarských štátnych železníc MÁV. Na stanici Hidasnémeti v Boršodsko-abovsko-zemplínskej župe vlak takzvane „prerezal“ výhybku a pokračoval po zvažujúcej sa trati smerom k stanici Abaújszántó. Podľa spravodajského servera 444.hu pri incidente nebol nikto zranený. Maďarské železnice v čase vyšetrovania incidentu uzatvorili železničnú trať medzi Hidasnémeti a Abaújszántó a na krátky čas bol zatvorený aj železničný hraničný priechod Hidasnémeti. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/613080-neriadena-strela-vlak-z-kosic-bez-rusnovodica-sa-po-25-km-zastavil-az-v-madarsku/

Tí, čo vedia dobre maďarsky, tu nájdu zaujímavé info, automatický preklad bol hrozný.
http://hidasnemeti.hu/#


híd - most
németi - nemecký


Tí, čo vedia dobre maďarsky, tu nájdu zaujímavé info, automatický preklad bol hrozný. http://hidasnemeti.hu/# híd - most németi - nemecký
Upravené 11. 1. 2022 o 21:49

Hídasnémeti tu nie je podstatné, aj tak je už tam kopa Slovákov a “nemeckému mostu” (nemeckými a rakúskymi klanmi za Sulíkom) sa nepodarilo Slovensko odsunúť na vedľajšiu koľaj - definitívne zlikvidovať štát a štátnosť. Ale to je vedľajšie.
Podstatné je Abaújszántó - Abova nová oráčina - Abova nová zem.
Samuel Aba bol palatínom Štefana I a tretím kráľom arpádovského Uhorska, keď vyhnal uzurpátora Petra Orseola. A bol slevenským veľmožom, aj keď ho poplatná historiografia uvádza ako Chazara.
Vlak z Košíc s 22 vagónmi - nie je to len o Ústavnom súde a KVP, ale aj o niečom, niekom inom...
Obnovu Slovenska - ideového a duchovného centra Veľkej Moravy/arpádovského Uhorska vrátane nich nezastaví žiadna “výhybka” a nie je to viazané na žiadneho “rušňovodiča” - ten pohyb ide zdola - hranice národy nerozdeľujú, to iba politici...


Hídasnémeti tu nie je podstatné, aj tak je už tam kopa Slovákov a “nemeckému mostu” (nemeckými a rakúskymi klanmi za Sulíkom) sa nepodarilo Slovensko odsunúť na vedľajšiu koľaj - definitívne zlikvidovať štát a štátnosť. Ale to je vedľajšie. Podstatné je Abaújszántó - Abova nová oráčina - Abova nová zem. Samuel Aba bol palatínom Štefana I a tretím kráľom arpádovského Uhorska, keď vyhnal uzurpátora Petra Orseola. A bol slevenským veľmožom, aj keď ho poplatná historiografia uvádza ako Chazara. Vlak z Košíc s 22 vagónmi - nie je to len o Ústavnom súde a KVP, ale aj o niečom, niekom inom... Obnovu Slovenska - ideového a duchovného centra Veľkej Moravy/arpádovského Uhorska vrátane nich nezastaví žiadna “výhybka” a nie je to viazané na žiadneho “rušňovodiča” - ten pohyb ide zdola - hranice národy nerozdeľujú, to iba politici...

a zároveň je to proces Zhora podporovaný a neuastaviteľný - po zvažujúcej sa trati - samospádom


a zároveň je to proces Zhora podporovaný a neuastaviteľný - po zvažujúcej sa trati - samospádom

Nadväzuje na to nejako dnešný problém ČD(české dráhy), keď im nefunguje 22 nových vlakov zakúpených v Nemecku, ktoré mali nahradiť 40-ročné vozy 810 ?
Z 22 zakúpených vlakov jazdia podľa televízie „jeden, maximálne dva“.
Išlo jednoducho o chybu v zdrojových kódoch, kedy boli čas a dátum ukladané v nevhodnom type premennej. 1. januára 2022 následne došlo k prekročeniu maximálnej povolenej hodnoty tejto premennej.
https://zive.aktuality.sk/clanok/ktf3mdc/vyprsal-softver-v-cesku-nevedia-nastartovat-nove-vlaky-idu-dva-z-22/


Nadväzuje na to nejako dnešný problém ČD(české dráhy), keď im nefunguje 22 nových vlakov zakúpených v Nemecku, ktoré mali nahradiť 40-ročné vozy 810 ? Z 22 zakúpených vlakov jazdia podľa televízie „jeden, maximálne dva“. Išlo jednoducho o chybu v zdrojových kódoch, kedy boli čas a dátum ukladané v nevhodnom type premennej. 1. januára 2022 následne došlo k prekročeniu maximálnej povolenej hodnoty tejto premennej. https://zive.aktuality.sk/clanok/ktf3mdc/vyprsal-softver-v-cesku-nevedia-nastartovat-nove-vlaky-idu-dva-z-22/

tak hlavne, ze vo vysledku nikto nebol zraneny a nic znicene


tak hlavne, ze vo vysledku nikto nebol zraneny a nic znicene

Tí, čo vedia dobre maďarsky, tu nájdu zaujímavé info, automatický preklad bol hrozný.


Ešte aj ten starosta tohto miesta sa volá Becse Csaba - skoro ako Békescsaba....


[quote="pid:52216, uid:679"]Tí, čo vedia dobre maďarsky, tu nájdu zaujímavé info, automatický preklad bol hrozný.[/quote] Ešte aj ten starosta tohto miesta sa volá Becse Csaba - skoro ako Békescsaba....

No..len aby to nebolo posledné varovanie
a sa nás naopak, 22 nesnažilo nasáčkovať znova pod Orbiho,
pod "Medzimorie", pod nové Rakúsko-Uhorsko,
staro-nový genocídny žalár národov,
resp. rozdeliť medzi poľských a maďarských
lokálnych židonacistov..
T.j., ak si doma urýchlene s tými zopár
buzyfašistami neoliberálnymi korporátno-mafiánskymi
poriadok nezrobíme.


PS: To nemá samozrejme nič spoločné
s normálnymi Poliakmi, či Maďarmi..resp. Rakúšanmi
a týka sa len časti tamojších jelít.


No..len aby to nebolo posledné varovanie a sa nás naopak, 22 nesnažilo nasáčkovať znova pod Orbiho, pod "Medzimorie", pod nové Rakúsko-Uhorsko, staro-nový genocídny žalár národov, resp. rozdeliť medzi poľských a maďarských lokálnych židonacistov.. T.j., ak si doma urýchlene s tými zopár buzyfašistami neoliberálnymi korporátno-mafiánskymi poriadok nezrobíme. PS: To nemá samozrejme nič spoločné s normálnymi Poliakmi, či Maďarmi..resp. Rakúšanmi a týka sa len časti tamojších jelít.
Upravené 13. 1. 2022 o 08:00

22 nesnažilo nasáčkovať znova pod Orbiho

ak by to bolo niekde na pomedzí západného Slovenska a Panónie, tak by bolo nutné zvažovať aj tento výklad.
Avšak nie v prípade, ak vlak došiel napriek výhybke až do Abaújszántó. Ak by železničná trať viedla do Abaújváru, tak ti garantujem, že tento vlak by skončil tam.
Samuel Aba bol po praslici potomok Svätopluka I. a predmetné obce patrili do Bielouhorska, t.j. Slovenska v jeho pôvodnej rozlohe až po Tisu a Dunaj.


[quote="pid:52345, uid:710"]22 nesnažilo nasáčkovať znova pod Orbiho[/quote] ak by to bolo niekde na pomedzí západného Slovenska a Panónie, tak by bolo nutné zvažovať aj tento výklad. Avšak nie v prípade, ak vlak došiel napriek výhybke až do Abaújszántó. Ak by železničná trať viedla do Abaújváru, tak ti garantujem, že tento vlak by skončil tam. Samuel Aba bol po praslici potomok Svätopluka I. a predmetné obce patrili do Bielouhorska, t.j. Slovenska v jeho pôvodnej rozlohe až po Tisu a Dunaj.

Kiež by si mal pravdu.
Chcel som len naznačiť celkový interpretačný rámec.
Zároveň ani netvrdím, že pravda je niekde v strede,
bo tak len veľmi zriedka býva..
Ak by ale i po tvojom bolo,
roboty je viac než dosť
a na vavrínoch zaspávať rozhodne neradno.
Tož každý na svojom poste,
s dôverou Bohu
kvalifikujúc sa pre stále zodpovednejší.


Kiež by si mal pravdu. Chcel som len naznačiť celkový interpretačný rámec. Zároveň ani netvrdím, že pravda je niekde v strede, bo tak len veľmi zriedka býva.. Ak by ale i po tvojom bolo, roboty je viac než dosť a na vavrínoch zaspávať rozhodne neradno. Tož každý na svojom poste, s dôverou Bohu kvalifikujúc sa pre stále zodpovednejší.

Má nejaký vplyv na vývoj pozitívnejšia interpretácia matričných udalostí?


Má nejaký vplyv na vývoj pozitívnejšia interpretácia matričných udalostí?

Má nejaký vplyv na vývoj pozitívnejšia interpretácia matričných udalostí?


Isto.
Avšak gramotne pozitívna.
Nie kamikadze-pozitívna,
nie lživá.


T.j., rozlíšiť objektívnu realitu,
pohľad Vis Maior na vec, na daný dej a jeho smerovanie
z pohľadu JEHO cieľov.
Nasleduje analýza možných praktických krokov
smerom k celkovo optimálnej REÁLNEJ variante riešenia.


Zároveň:
Maľovanie čerta na stenu je jedna vec
a upozorňovania na vyhnutie sa
maximálnej MOŽNEJ negatívnej variante
(plánu, koncepcii, matrici), je vec druhá.


[quote="pid:52372, uid:219"]Má nejaký vplyv na vývoj pozitívnejšia interpretácia matričných udalostí?[/quote] Isto. Avšak gramotne pozitívna. Nie kamikadze-pozitívna, nie lživá. T.j., rozlíšiť objektívnu realitu, pohľad Vis Maior na vec, na daný dej a jeho smerovanie z pohľadu JEHO cieľov. Nasleduje analýza možných praktických krokov smerom k celkovo optimálnej REÁLNEJ variante riešenia. Zároveň: Maľovanie čerta na stenu je jedna vec a upozorňovania na vyhnutie sa maximálnej MOŽNEJ negatívnej variante (plánu, koncepcii, matrici), je vec druhá.

upozorňovania na vyhnutie sa
maximálnej MOŽNEJ negatívnej variante

M. Zeman, když byl ještě prognostikem, tomu říkal "je lépe býti Kassandrou než Pýthií".


[quote="pid:52374, uid:710"]upozorňovania na vyhnutie sa maximálnej MOŽNEJ negatívnej variante[/quote] M. Zeman, když byl ještě prognostikem, tomu říkal "je lépe býti Kassandrou než Pýthií".

Uvažuji takto, pokud je Bůh (což je zřejmé) a je dobrý (což vyžaduje kousek důvěry) pak každá zpráva obsahuje cestu k dobru a ohlašuje "pozitivní procesy", případně varuje před úskalími a pastmi na cestě.


Zde vytáhnu ještě jednu smyslovou rovinu:


"Neřízená střela" uvádí titulek článku (souprava bez řidiče) a má 22. vagonů, což ukazuje na to že GP ztratí řízení a nikomu se přitom nic nestane (v článku uvedeno, že nikdo se nezranil) a samospádem sjede (v zamlčení řízeno HNR) vlak (obsluha GP působící na Slovensku) a skončí někde v Maďarsku (kde způsobí nějaké malé škody a pak v zamlčení "ani pes po ní neštěkne" ).


Uvažuji takto, pokud je Bůh (což je zřejmé) a je dobrý (což vyžaduje kousek důvěry) pak každá zpráva obsahuje cestu k dobru a ohlašuje "pozitivní procesy", případně varuje před úskalími a pastmi na cestě. Zde vytáhnu ještě jednu smyslovou rovinu: "Neřízená střela" uvádí titulek článku (souprava bez řidiče) a má 22. vagonů, což ukazuje na to že GP ztratí řízení a nikomu se přitom nic nestane (v článku uvedeno, že nikdo se nezranil) a samospádem sjede (v zamlčení řízeno HNR) vlak (obsluha GP působící na Slovensku) a skončí někde v Maďarsku (kde způsobí nějaké malé škody a pak v zamlčení "ani pes po ní neštěkne" ).
Upravené 12. 1. 2022 o 22:38

je lépe býti Kassandrou než Pýthií


Kasandra bola pravdepodobne neovlivnená okrem HNVR predpovedateľka.


Pýtiaha bola imitačno provokačná činnosť GP. Kde pomocou nadrogovaných pýti riadil GP tú svoju veštiareň.


[quote="pid:52376, uid:810"]je lépe býti Kassandrou než Pýthií[/quote] Kasandra bola pravdepodobne neovlivnená okrem HNVR predpovedateľka. Pýtiaha bola imitačno provokačná činnosť GP. Kde pomocou nadrogovaných pýti riadil GP tú svoju veštiareň.

A ešte k Ľudovej vítke, že samosato urobí a bez pričinenia.


Áno samosto v automatickom režime urobí, ale to samosato urobia ľudia ktorí dôverujú HNVR/Bohu.


A keďže vieme že rozširovanie informácií je riadenie a mi ako ľudia prijímame informácie okrem iného aj cez intuíciu (matrice vesmíru) aj cez svedomie (toto je zlo toto dobro) tak....


A ešte k Ľudovej vítke, že samosato urobí a bez pričinenia. Áno samosto v automatickom režime urobí, ale to samosato urobia ľudia ktorí dôverujú HNVR/Bohu. A keďže vieme že rozširovanie informácií je riadenie a mi ako ľudia prijímame informácie okrem iného aj cez intuíciu (matrice vesmíru) aj cez svedomie (toto je zlo toto dobro) tak....
Upravené 13. 1. 2022 o 04:57

M. Zeman, když byl ještě prognostikem, tomu říkal "je lépe býti Kassandrou než Pýthií".


Isto.. Ten Zemanov výrok sa dá interpretovať rôzne.
Podľa morálky dotyčného a jeho úrovne chápania
prirodzenej mechaniky objektívnych socio-naturálnych dejov (procesov)
Niektoré možné iterpretácie naznačil i Dušan,
no dali by sa isto rozviesť i ďalej.


Stačí, keď si pozriete dané príbehy zo starých
bájí a povestí HéLady z pozície KSB/DVTR,
t.j., z pohľadu Zdravého sedliackeho rozumu
a sociálneho inžinierstva.
Prípadne v rámci porovnania, odhadu možných
krokov oponenta (nepriateľa) v šachu (Go)
porovnáte s pohľadom a-sociálno inžinierskym.


[quote="pid:52376, uid:810"]M. Zeman, když byl ještě prognostikem, tomu říkal "je lépe býti Kassandrou než Pýthií".[/quote] Isto.. Ten Zemanov výrok sa dá interpretovať rôzne. Podľa morálky dotyčného a jeho úrovne chápania prirodzenej mechaniky objektívnych socio-naturálnych dejov (procesov) Niektoré možné iterpretácie naznačil i Dušan, no dali by sa isto rozviesť i ďalej. Stačí, keď si pozriete dané príbehy zo starých bájí a povestí HéLady z pozície KSB/DVTR, t.j., z pohľadu Zdravého sedliackeho rozumu a sociálneho inžinierstva. Prípadne v rámci porovnania, odhadu možných krokov oponenta (nepriateľa) v šachu (Go) porovnáte s pohľadom a-sociálno inžinierskym.

Ok, upresním ešte raz:
Každá z interpretácii má v celkovej matrici
objektívne možných scenárov svoju
masovo-štatistickú aktuálnu konkrétnu váhu
a tendenciu realizácie,
závisiacu od aktérov, včítane Force Majeure.


T.j., viď DVTR - objektívne tendencie, zdroje,
a v neposlednom rade i kvalita riadenia.
Bo "I sám v poli je vojak".
Každý režisér môže ten scenár zmeniť,
ak chce byť režisérom,
ak si túto funkciu dostatočne osvojil.
..kedysi ich volali kúzelníkmi.
Neskôr kňazmi, potom inžiniermi a dnes Občanmi.
Je to základom gramotnosti 21. stor.


V modernej spoloČnosti by toho mal teda byť
v základoch schopný každý triezvy občan,
alebo aspoň väčšina.
Inak je demokracia nemožná a mení sa
automaticky v najstrašnejšiu z totalít.
Ostatne preto ju i jelitá ako fašistickú variantu preferujú.
Pre jej samospád.. v prípade pasivity majority.


A preto sa treba snažiť o.i. prekonať v danej etape
príkladom a osvetou aspoň primárne
sociologické prahy masovo-štatistickej miery chápania,
a v neposlednom rade sa samovzdelávať
vo veciach riadenia i kvôli ochrane svojej rodiny a seba samého.


Inak vám budú osud určovať druhí,
no odovzdať im ho do rúk ako ovca nemáte právo,
bo Boh nepotrebuje ovce, ale Čeloveka,
na svoju podobu, a ON, Boh nebéka.


Ok, upresním ešte raz: Každá z interpretácii má v celkovej matrici objektívne možných scenárov svoju masovo-štatistickú aktuálnu konkrétnu váhu a tendenciu realizácie, závisiacu od aktérov, včítane Force Majeure. T.j., viď DVTR - objektívne tendencie, zdroje, a v neposlednom rade i kvalita riadenia. Bo "I sám v poli je vojak". Každý režisér môže ten scenár zmeniť, ak chce byť režisérom, ak si túto funkciu dostatočne osvojil. ..kedysi ich volali kúzelníkmi. Neskôr kňazmi, potom inžiniermi a dnes Občanmi. Je to základom gramotnosti 21. stor. V modernej spoloČnosti by toho mal teda byť v základoch schopný každý triezvy občan, alebo aspoň väčšina. Inak je demokracia nemožná a mení sa automaticky v najstrašnejšiu z totalít. Ostatne preto ju i jelitá ako fašistickú variantu preferujú. Pre jej samospád.. v prípade pasivity majority. A preto sa treba snažiť o.i. prekonať v danej etape príkladom a osvetou aspoň primárne sociologické prahy masovo-štatistickej miery chápania, a v neposlednom rade sa samovzdelávať vo veciach riadenia i kvôli ochrane svojej rodiny a seba samého. Inak vám budú osud určovať druhí, no odovzdať im ho do rúk ako ovca nemáte právo, bo Boh nepotrebuje ovce, ale Čeloveka, na svoju podobu, a ON, Boh nebéka.

Keď sme teda pri tých vyjadreniach politikov
k danej téme - k prognostikám,
ešte jeden citát mi napadol:


Už Churchill vravel, že
"Úlohou politika je varovať občanov
pred možnými hrozbami a vysvetľovať,
čo bolo urobené, aby sa nezrealizovali."
..jednou z dôležitých úloh.
Resp. čo majú občania robiť v budúCnosti,
aby sa tieto hrozby nenaplnili, prípadne dokonca,
od konca, od zle postaveného cieľa neopakovali.


A v tomto mal pravdu, hoci to bol, podobne ako Hitler,
sociopatický magor a masový vrah s vysokou funkciou
v ešte o moc strašnejšej, otrokárskejšej fašistickej krvavej ríši,
ako bola tá tretia, v tzv. Britskom impériu.


Blázon Hitler a spol. boli ale aspoň čestní v tom,
že sa nemaskovali za demokraciu ako
Briti, Američania, Holanďania & co.


Keď sme teda pri tých vyjadreniach politikov k danej téme - k prognostikám, ešte jeden citát mi napadol: Už Churchill vravel, že "Úlohou politika je varovať občanov pred možnými hrozbami a vysvetľovať, čo bolo urobené, aby sa nezrealizovali." ..jednou z dôležitých úloh. Resp. čo majú občania robiť v budúCnosti, aby sa tieto hrozby nenaplnili, prípadne dokonca, od konca, od zle postaveného cieľa neopakovali. A v tomto mal pravdu, hoci to bol, podobne ako Hitler, sociopatický magor a masový vrah s vysokou funkciou v ešte o moc strašnejšej, otrokárskejšej fašistickej krvavej ríši, ako bola tá tretia, v tzv. Britskom impériu. Blázon Hitler a spol. boli ale aspoň čestní v tom, že sa nemaskovali za demokraciu ako Briti, Američania, Holanďania & co.
Upravené 14. 1. 2022 o 15:55

Prihodím svoje polienko:
Pravdepodobne rušeň bol modernizovaný a Československej výroby.


To ma vedie k názoru, že skladanie sa ČSFR sa spustí tu na východe a to odštartuje skladanie Druhej Veľkej Moravy/Maravy, a GP nebude môcť odkloniť snahy pre neho potrebným/chceným smerom (prerazené výhybky)...


Prihodím svoje polienko: Pravdepodobne rušeň bol modernizovaný a Československej výroby. To ma vedie k názoru, že skladanie sa ČSFR sa spustí tu na východe a to odštartuje skladanie Druhej Veľkej Moravy/Maravy, a GP nebude môcť odkloniť snahy pre neho potrebným/chceným smerom (prerazené výhybky)...

Moderátor

2.49k
21
12
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept