Zahraničná politika
Jednání Rusko vs. USA, Rusko vs. NATO

zavedli by všechny možné sankce naraz a co nejrychleji


tak at znárodní centrální banku a sankce bude mít


[quote="pid:52523, uid:158"]zavedli by všechny možné sankce naraz a co nejrychleji[/quote] tak at znárodní centrální banku a sankce bude mít

Podla mna po nedohode medzi USA a RF v zeneve pride dalsia cast divadelneho predstavenia. Toto divadelne predstavenie sa bude odohravat na 6. priorite. Predpokladam ze bud sa ruske ponorky vynoria niekde pri Washigtone alebo Rusko rozmiestni rakety na Kube a Venezuele. Cely svet bude jacat zdesenim a zatial co svet bude zaujimat nova "kubanska kriza" tak skutocny tah na branu sa bude odohravat v Rusku na 4. priorite. Nasledne Rusko ziska obrovsky kus svojej suverenity a po manevry sa strany dohodnu ze Rusko stiahne rakety a Nato sa stiahne za hranicu 1997 (teda sa rozpadne).


Podla mna po nedohode medzi USA a RF v zeneve pride dalsia cast divadelneho predstavenia. Toto divadelne predstavenie sa bude odohravat na 6. priorite. Predpokladam ze bud sa ruske ponorky vynoria niekde pri Washigtone alebo Rusko rozmiestni rakety na Kube a Venezuele. Cely svet bude jacat zdesenim a zatial co svet bude zaujimat nova "kubanska kriza" tak skutocny tah na branu sa bude odohravat v Rusku na 4. priorite. Nasledne Rusko ziska obrovsky kus svojej suverenity a po manevry sa strany dohodnu ze Rusko stiahne rakety a Nato sa stiahne za hranicu 1997 (teda sa rozpadne).
Upravené 13. 1. 2022 o 19:31

Rusky minister zahrnaicnych veci Alexander Gruschko
- preklad
Uz jsem se vylekala, ze Lavrov zbehl z pozice ...... smile


original -

Russia's Vice Foreign Minister Alexander Gruschko


[quote="pid:52369, uid:114"]Rusky minister zahrnaicnych veci Alexander Gruschko[/quote] - preklad Uz jsem se vylekala, ze Lavrov zbehl z pozice ...... ;) original - [quote="pid:52369, uid:114"]Russia's Vice Foreign Minister Alexander Gruschko[/quote]
Upravené 13. 1. 2022 o 19:33

Takže - oni (myslím tím ty zavilé "státní elity" ) se nakonec jistě dohodnou. Řekl bych, že po prvních, takto ukázkově "zavřených kohoutech". Jen podoba té dohody bude pro ně "o trochu horší", než ta současná.

Tohle se vztahuje i na tu lakonickou odpověď pro ČR. Naší podpindosníci ví co mají udělat, ale vůbec se jim nebude chtít, ztratili by tvář.


co tym chcel Putin dosiahnut. Iste informovat svetovu verejnost, ale ta dostane vacsinu info len cez MSM (a teda to pojde do certa) a ti ostatni aj tak vedia, ze dohody so Zapadom su platne ako indianom koralky. Proste skor vidim vsetky smery zablokovane, ziadny zmysel pre tuto operaciu a ziadne pozitivne vychodisko pre Rusko.


A co pohled / názory obyčejných lidí? To je přece také nutné postupně měnit. Politici musí přizpůsobit svoje postoje meinstreamu, žádné prudké manévry, postupná proměna názorů a postojů. Pro Rusko je to pozitivní - dnes je vnímáno v Evropě převážně negativně, postupně se to bude měnit všude a to otvírá prostor ruské civilizaci.


[quote="pid:52401, uid:292"]Takže - oni (myslím tím ty zavilé "státní elity" ) se nakonec jistě dohodnou. Řekl bych, že po prvních, takto ukázkově "zavřených kohoutech". Jen podoba té dohody bude pro ně "o trochu horší", než ta současná.[/quote] Tohle se vztahuje i na tu lakonickou odpověď pro ČR. Naší podpindosníci ví co mají udělat, ale vůbec se jim nebude chtít, ztratili by tvář. [quote="pid:52509, uid:187"]co tym chcel Putin dosiahnut. Iste informovat svetovu verejnost, ale ta dostane vacsinu info len cez MSM (a teda to pojde do certa) a ti ostatni aj tak vedia, ze dohody so Zapadom su platne ako indianom koralky. Proste skor vidim vsetky smery zablokovane, ziadny zmysel pre tuto operaciu a ziadne pozitivne vychodisko pre Rusko.[/quote] A co pohled / názory obyčejných lidí? To je přece také nutné postupně měnit. Politici musí přizpůsobit svoje postoje meinstreamu, žádné prudké manévry, postupná proměna názorů a postojů. Pro Rusko je to pozitivní - dnes je vnímáno v Evropě převážně negativně, postupně se to bude měnit všude a to otvírá prostor ruské civilizaci.

Financial Times:
Akcie, dluhopisy a rubl klesají poté, co ruští představitelé prohlásili, že se jednání dostala do slepé uličky.


https://www.ft.com/content/121e42b4-a158-445e-a69f-33d1c7e54d3b


Sergej Rjabkov, náměstek ministra zahraničí a hlavní ruský vyjednavač v rozhovorech s USA tento týden uvedl, že diskuse, v nichž byly nastíněny stížnosti Moskvy, se dostaly do "slepé uličky", protože USA a jejich spojenci byli ochotni zvážit pouze takové otázky, jako je kontrola zbrojení a rozmístění sil, a nikoli hlavní požadavky Kremlu.


"Nevidím žádné důvody k tomu, abychom si [v příštích dnech] znovu sedli," řekl televizní stanici RTVI.


Pochmurné komentáře zatížily ruská a ukrajinská aktiva, přičemž došlo k poklesu na dluhopisových, měnových a akciových trzích.


Ruský rubl se propadl o téměř 3 % a obchodoval se poblíž devítiměsíčního minima 76,5 rublů vůči americkému dolaru. Ruský desetiletý státní dluhopis klesl o zhruba 1,8 % a dosáhl nejnižší ceny od března 2020, čímž výnos přesáhl 9 %, zatímco Moex, ruský referenční akciový index, se propadl o 4,1 % v nejhorší den od dubna 2020.


Ukrajinská hřivna se po poklesu o 0,5 % rovněž propadla na nejslabší úroveň vůči dolaru od dubna.


Rusko v posledních měsících shromáždilo na hranicích Ukrajiny asi 100 000 vojáků a pohrozilo "nejnepředvídatelnějšími a nejvážnějšími důsledky pro evropskou bezpečnost", pokud Putinovo úsilí o bezpečnostní záruky ze strany USA neuspěje.


V úvodním komentáři k rozhovorům s Ruskem na půdě Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě polský ministr zahraničí a předseda bezpečnostní skupiny Zbigniew Rau s odkazem na ukrajinskou krizi varoval, že "riziko války v prostoru OBSE je větší než kdykoli předtím za posledních 30 let".


Michael Carpenter, velvyslanec USA při OBSE, v reakci na Rjabkovovy komentáře uvedl: "V této souvislosti bychom rádi zdůraznili, že v této oblasti existuje nebezpečí, že by mohlo dojít k ohrožení bezpečnosti: "Pokud Rusové od těchto rozhovorů odejdou, bude jasné, že to s diplomacií nikdy nemysleli vážně. Pokud mají o tato témata zájem... pak zjistí, že jsme připraveni se zapojit."


Dodal: "Nehodláme však znovu jednat o základních principech . . ty jsou nedotknutelné."


AP: Rusko nevylučuje vojenské nasazení na Kubě a ve Venezuele


https://apnews.com/article/europe-russia-ukraine-vladimir-putin-moscow-473d4b2eebff4dc59d8e7dff9e8653ba


Rusko ve čtvrtek zvýšilo sázky ve sporu se Západem ohledně Ukrajiny a rozšiřování NATO, když jeho nejvyšší diplomat odmítl vyloučit vojenské nasazení na Kubě a ve Venezuele, pokud se napětí ve vztazích se Spojenými státy vystupňuje.


Náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov uvedl, že nemůže "ani potvrdit, ani vyloučit" možnost vyslání ruských vojenských prostředků do Latinské Ameriky, pokud USA a jejich spojenci neomezí své vojenské aktivity na prahu Ruska.


"Vše závisí na krocích našich amerických protějšků," uvedl ministr v rozhovoru pro ruskou televizní síť RTVI a citoval varování ruského prezidenta Vladimira Putina, že Moskva může přijmout blíže nespecifikovaná "vojensko-technická opatření", pokud USA a jejich spojenci neuposlechnou jejích požadavků.


Financial Times: **Akcie, dluhopisy a rubl klesají poté, co ruští představitelé prohlásili, že se jednání dostala do slepé uličky.** https://www.ft.com/content/121e42b4-a158-445e-a69f-33d1c7e54d3b Sergej Rjabkov, náměstek ministra zahraničí a hlavní ruský vyjednavač v rozhovorech s USA tento týden uvedl, že diskuse, v nichž byly nastíněny stížnosti Moskvy, se dostaly do "slepé uličky", protože USA a jejich spojenci byli ochotni zvážit pouze takové otázky, jako je kontrola zbrojení a rozmístění sil, a nikoli hlavní požadavky Kremlu. "Nevidím žádné důvody k tomu, abychom si [v příštích dnech] znovu sedli," řekl televizní stanici RTVI. **Pochmurné komentáře zatížily ruská a ukrajinská aktiva, přičemž došlo k poklesu na dluhopisových, měnových a akciových trzích.** Ruský rubl se propadl o téměř 3 % a obchodoval se poblíž devítiměsíčního minima 76,5 rublů vůči americkému dolaru. Ruský desetiletý státní dluhopis klesl o zhruba 1,8 % a dosáhl nejnižší ceny od března 2020, čímž výnos přesáhl 9 %, zatímco Moex, ruský referenční akciový index, se propadl o 4,1 % v nejhorší den od dubna 2020. Ukrajinská hřivna se po poklesu o 0,5 % rovněž propadla na nejslabší úroveň vůči dolaru od dubna. Rusko v posledních měsících shromáždilo na hranicích Ukrajiny asi 100 000 vojáků a pohrozilo "nejnepředvídatelnějšími a nejvážnějšími důsledky pro evropskou bezpečnost", pokud Putinovo úsilí o bezpečnostní záruky ze strany USA neuspěje. V úvodním komentáři k rozhovorům s Ruskem na půdě Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě polský ministr zahraničí a předseda bezpečnostní skupiny Zbigniew Rau s odkazem na ukrajinskou krizi varoval, že "riziko války v prostoru OBSE je větší než kdykoli předtím za posledních 30 let". Michael Carpenter, velvyslanec USA při OBSE, v reakci na Rjabkovovy komentáře uvedl: "V této souvislosti bychom rádi zdůraznili, že v této oblasti existuje nebezpečí, že by mohlo dojít k ohrožení bezpečnosti: "Pokud Rusové od těchto rozhovorů odejdou, bude jasné, že to s diplomacií nikdy nemysleli vážně. Pokud mají o tato témata zájem... pak zjistí, že jsme připraveni se zapojit." Dodal: "Nehodláme však znovu jednat o základních principech . . ty jsou nedotknutelné." AP: **Rusko nevylučuje vojenské nasazení na Kubě a ve Venezuele** https://apnews.com/article/europe-russia-ukraine-vladimir-putin-moscow-473d4b2eebff4dc59d8e7dff9e8653ba Rusko ve čtvrtek zvýšilo sázky ve sporu se Západem ohledně Ukrajiny a rozšiřování NATO, když jeho nejvyšší diplomat odmítl vyloučit vojenské nasazení na Kubě a ve Venezuele, pokud se napětí ve vztazích se Spojenými státy vystupňuje. Náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov uvedl, že nemůže "ani potvrdit, ani vyloučit" možnost vyslání ruských vojenských prostředků do Latinské Ameriky, pokud USA a jejich spojenci neomezí své vojenské aktivity na prahu Ruska. "Vše závisí na krocích našich amerických protějšků," uvedl ministr v rozhovoru pro ruskou televizní síť RTVI a citoval varování ruského prezidenta Vladimira Putina, že Moskva může přijmout blíže nespecifikovaná "vojensko-technická opatření", pokud USA a jejich spojenci neuposlechnou jejích požadavků.
Upravené 13. 1. 2022 o 20:16

Pokud není někomu jasné, proč dalo Rusko USA takovou nabídku, příkladem může být povinná (předkupní právo) nabídka spoluvlastníku nemovitosti, kterou hodlá prodat. Pokud spoluvlastník takovou nabídku odmítne, prodejci se uvolní ruce k akci.
Dokonce si myslím, že Ruské požadavky byly formulovány schválně tak, aby nebyly přijaty. Snad si nikdo nemyslel, že USA najednou zvedne ruce a řekne, jasně, jak to, že nás to dřív nenapadlo. A budou souhlasit. Bylo přece jasné, že oni nebudou reflektovat žádný Ruský požadavek.


Pokud není někomu jasné, proč dalo Rusko USA takovou nabídku, příkladem může být povinná (předkupní právo) nabídka spoluvlastníku nemovitosti, kterou hodlá prodat. Pokud spoluvlastník takovou nabídku odmítne, prodejci se uvolní ruce k akci. Dokonce si myslím, že Ruské požadavky byly formulovány schválně tak, aby nebyly přijaty. Snad si nikdo nemyslel, že USA najednou zvedne ruce a řekne, jasně, jak to, že nás to dřív nenapadlo. A budou souhlasit. Bylo přece jasné, že oni nebudou reflektovat **žádný** Ruský požadavek.
Upravené 13. 1. 2022 o 20:34

dakujem Boletus, od teba to bolo aspon prijemnejsie ako od Putinovca:-)

JankaS , to není konkrétně o tobě . Psal jsem o tom , že otrocké potavení , které v konglomerátu nepřetržitě tlačí lidem na psychiku , nutně časem začne ovlivnovat jejich pohled na svět a tím i mravnost . A potom není tak snadné zvednout hlavu a vidět svět v jiných barvách , než temných .
I tohle je nutné vzít v úvahu a počítat s tím , že duševně i morálně zbídačené obyvatelstvo potřebuje čas , ke své psychické i morální obrodě .


[quote="pid:52509, uid:187"]dakujem Boletus, od teba to bolo aspon prijemnejsie ako od Putinovca:-)[/quote] JankaS , to není konkrétně o tobě . Psal jsem o tom , že otrocké potavení , které v konglomerátu nepřetržitě tlačí lidem na psychiku , nutně časem začne ovlivnovat jejich pohled na svět a tím i mravnost . A potom není tak snadné zvednout hlavu a vidět svět v jiných barvách , než temných . I tohle je nutné vzít v úvahu a počítat s tím , že duševně i morálně zbídačené obyvatelstvo potřebuje čas , ke své psychické i morální obrodě .

Podla mna po nedohode medzi USA a RF v zeneve pride dalsia cast divadelneho predstavenia. Toto divadelne predstavenie sa bude odohravat na 6. priorite.


Myslim si, ze ešte nebude 6.priorita. ešte je stále široký manévrovací priestor. Miera prebudenia je nízka, ale bude sa zrýchľovať.
Podľa mňa je červená čiara akcelerácia umierania, t.j. viditeľná po očkovaniach. Časovo rok 2023. Ak by umrelo kritické množstvo ľudí, tak plánovaný pokrok nebude možný. V tomto pripade už niet na čo čakať a nastúpia jazdci apokalypsy. Už nedopustia utpenie z čias 2. Svetovej vojny, na ktorom tie satanské krysy zarobili v bezpečí.


  1. Reálne sú základne u spojencov = bububu na 6.priorite.
  2. Vybratie cárskeho zlata z FEDu , v ktorom Čína a cárske Rusko sú hlavní investori - krach Fedu. Tých netvorov peniaze bolia najviac.
  3. Embargo niektorých vzácnych zemín, potrebných k vyrobe polovodičov by bolel tiež.
  4. Éra slušného jednania s Američanmi definitívne skončila. Ak si niekto vykladá slušnosť za slabosť a ústretovosť za zbabelosť, už niet priestoru na kompromisy. Žiadne.

[quote="pid:52530, uid:69"]Podla mna po nedohode medzi USA a RF v zeneve pride dalsia cast divadelneho predstavenia. Toto divadelne predstavenie sa bude odohravat na 6. priorite.[/quote] Myslim si, ze ešte nebude 6.priorita. ešte je stále široký manévrovací priestor. Miera prebudenia je nízka, ale bude sa zrýchľovať. Podľa mňa je červená čiara akcelerácia umierania, t.j. viditeľná po očkovaniach. Časovo rok 2023. Ak by umrelo kritické množstvo ľudí, tak plánovaný pokrok nebude možný. V tomto pripade už niet na čo čakať a nastúpia jazdci apokalypsy. Už nedopustia utpenie z čias 2. Svetovej vojny, na ktorom tie satanské krysy zarobili v bezpečí. 2. Reálne sú základne u spojencov = bububu na 6.priorite. 3. Vybratie cárskeho zlata z FEDu , v ktorom Čína a cárske Rusko sú hlavní investori - krach Fedu. Tých netvorov peniaze bolia najviac. 4. Embargo niektorých vzácnych zemín, potrebných k vyrobe polovodičov by bolel tiež. 5. Éra slušného jednania s Američanmi definitívne skončila. Ak si niekto vykladá slušnosť za slabosť a ústretovosť za zbabelosť, už niet priestoru na kompromisy. Žiadne.
Upravené 13. 1. 2022 o 21:46

Rozhovor Lavrov - Nikonov - Simes k jednáním Rusko-NATO rj.
https://www.youtube.com/watch?v=hHCV-4Cx8eI


Simes - sojka Kissingera dostal zpětnou vazbu
Nikonov je vnukem Molotova, toho samého smile


Lavrov hlavně popsal aroganci západních politiků při jednání. Aroganci ne ve smyslu jejích chování, ale ve smyslu neakceptovatelných požadavků na Rusko.
Nicméně, USA a NATO slíbily, že ještě předloží svoje návrhy na papíře. Lavrov řekl, že by to mělo být do týdne.


Na konci rozhoru Simes se zeptal Lavrova, jestl se dívá s optimismem nebo pesimismen na vývoj jednání.
Lavrov odpověděl vtipně: "Říká se, že pesimista je dobře informovaný optimista. Mohu konstatovat, že jsem dobře informovaný".


**Rozhovor Lavrov - Nikonov - Simes k jednáním Rusko-NATO** rj. https://www.youtube.com/watch?v=hHCV-4Cx8eI Simes - sojka Kissingera dostal zpětnou vazbu Nikonov je vnukem Molotova, toho samého :) Lavrov hlavně popsal aroganci západních politiků při jednání. Aroganci ne ve smyslu jejích chování, ale ve smyslu neakceptovatelných požadavků na Rusko. Nicméně, USA a NATO slíbily, že ještě předloží svoje návrhy na papíře. Lavrov řekl, že by to mělo být do týdne. Na konci rozhoru Simes se zeptal Lavrova, jestl se dívá s optimismem nebo pesimismen na vývoj jednání. Lavrov odpověděl vtipně: "Říká se, že pesimista je dobře informovaný optimista. Mohu konstatovat, že jsem dobře informovaný".

Lavrov odpověděl vtipně: "Říká se, že pesimista je dobře informovaný optimista. Mohu konstatovat, že jsem dobře informovaný".

Lavrov mimo jiné řekl, že nechtějí západ strašit. V tom oznámení podle mě chybělo jedno slovíčko (bylo v zamlčeno) - "předem" = nechtějí strašit předem. Je to odlišná taktika - na rozdíl od západu, který připoutává pozornost ke svým směšným výhrůžkám sankcemi, jejichž skutečným cílem je podle mého názoru dostat Rusko do izolace, ale přitom stále postupuje za svým cílem - vzít Rusku možnosti obrany svého teritoria). Lavrov řekl, že budoucí kroky Ruska (reakce) budou záviset na konkrétní vzniklé situaci. Jinak řečeno, dostatečně jasně vyjádřil, že Rusko už nehodlá ustupovat a vyhrazuje si právo na obranu libovolnými kroky, které budou adekvátní vzniklé situaci. To je pro západ drsná STOPka/výstraha.
S ohledem na dosavadní povýšenecký/panský postoj západu, které si donedávna myslel, že bude rozhodovat za ostatní (považuje se za pána světa, který diktuje pravidla hry) je to nepřijatelná revolta poddaných. Davo-elitarizmus ve světové politice. A Rusko je nutí přejít do pozice sobě rovných - spravedlivé uspořádání světa. Pochopitelně jsou v šoku a budou se zuby nehty bránit změně koncepce mezinárodní politiky. Rusko to samozřejmě chápe (viz. Lavrovova slova: "Říká se, že pesimista je dobře informovaný optimista. Mohu konstatovat, že jsem dobře informovaný"smile. Západním jelitám se prostě nedá věřit, nejednají čestně, vždycky se pokusí vrazit vám kudlu do zad. Musí být k požadované změně (do cíle) dotlačení objektivními kroky a podmínkami, jiná cesta asi není.


[quote="pid:52564, uid:158"]Lavrov odpověděl vtipně: "Říká se, že pesimista je dobře informovaný optimista. Mohu konstatovat, že jsem dobře informovaný".[/quote] Lavrov mimo jiné řekl, že nechtějí západ strašit. V tom oznámení podle mě chybělo jedno slovíčko (bylo v zamlčeno) - "předem" = nechtějí strašit předem. Je to odlišná taktika - na rozdíl od západu, který připoutává pozornost ke svým směšným výhrůžkám sankcemi, jejichž skutečným cílem je podle mého názoru dostat Rusko do izolace, ale přitom stále postupuje za svým cílem - vzít Rusku možnosti obrany svého teritoria). Lavrov řekl, že budoucí kroky Ruska (reakce) budou záviset na konkrétní vzniklé situaci. Jinak řečeno, dostatečně jasně vyjádřil, že Rusko už nehodlá ustupovat a vyhrazuje si právo na obranu libovolnými kroky, které budou adekvátní vzniklé situaci. To je pro západ drsná STOPka/výstraha. S ohledem na dosavadní povýšenecký/panský postoj západu, které si donedávna myslel, že bude rozhodovat za ostatní (považuje se za pána světa, který diktuje pravidla hry) je to nepřijatelná revolta poddaných. Davo-elitarizmus ve světové politice. A Rusko je nutí přejít do pozice sobě rovných - spravedlivé uspořádání světa. Pochopitelně jsou v šoku a budou se zuby nehty bránit změně koncepce mezinárodní politiky. Rusko to samozřejmě chápe (viz. Lavrovova slova: "Říká se, že pesimista je dobře informovaný optimista. Mohu konstatovat, že jsem dobře informovaný"). Západním jelitám se prostě nedá věřit, nejednají čestně, vždycky se pokusí vrazit vám kudlu do zad. Musí být k požadované změně (do cíle) dotlačení objektivními kroky a podmínkami, jiná cesta asi není.

P.C.Roberts: Odmítnutím záruk Rusku otevřel Washington cestu k válce
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/p-c-roberts-odmitnutim-zaruk-rusku-otevrel-washington-cestu-k-valce/


"Jelikož Kreml pro jednání se Západem shledal rozum a diplomacii neužitečnou, není už naděje na vybudování společné evropské bezpečnosti v obraze. Tím, že odmítl ruskou bezpečnost, může idiotský Západ očekávat válku."


Lavrov: „Naše trpělivost skončila“
https://ruposters.ru/news/14-01-2022/lavrov-terpeniyu-prishel-konets


"Pokud Západ odmítne zaručit zastavení rozšiřování aliance, může být odpověď „velmi jiná“ – Moskvě došla trpělivost a požaduje písemné odpovědi na záruky bezpečnosti v Evropě."


USA a NATO se vyjádřily k možnosti umístění ruských raket v Latinské Americe
https://ruposters.ru/news/14-01-2022/prokommentirovali-vozmozhnost-razmescheniya-raket¨


"Americký poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan poznamenal, že taková otázka nebyla nastolena při jednáních s Ruskem o bezpečnostních zárukách, ale zdůraznil, že Spojené státy zareagují rozhodně, pokud se takový scénář naplní."

Otázkou je, zda odpověď „velmi jiná“ bude avizované umístění ruských raket na Kubě a ve Venezuele ? Rusko zřejmě dokáže své protivníky vždy překvapit, naposledy v Kazachstánu...


**P.C.Roberts: Odmítnutím záruk Rusku otevřel Washington cestu k válce **https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/p-c-roberts-odmitnutim-zaruk-rusku-otevrel-washington-cestu-k-valce/ "Jelikož Kreml pro jednání se Západem shledal rozum a diplomacii neužitečnou, není už naděje na vybudování společné evropské bezpečnosti v obraze. Tím, že odmítl ruskou bezpečnost, může idiotský Západ očekávat válku." **Lavrov: „Naše trpělivost skončila“** https://ruposters.ru/news/14-01-2022/lavrov-terpeniyu-prishel-konets "Pokud Západ odmítne zaručit zastavení rozšiřování aliance, může být odpověď „velmi jiná“ – Moskvě došla trpělivost a požaduje písemné odpovědi na záruky bezpečnosti v Evropě." **USA a NATO se vyjádřily k možnosti umístění ruských raket v Latinské Americe** https://ruposters.ru/news/14-01-2022/prokommentirovali-vozmozhnost-razmescheniya-raket¨ "Americký poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan poznamenal, že taková otázka nebyla nastolena při jednáních s Ruskem o bezpečnostních zárukách, ale zdůraznil, že Spojené státy zareagují rozhodně, pokud se takový scénář naplní." ** Otázkou je, zda odpověď „velmi jiná“ bude avizované umístění ruských raket na Kubě a ve Venezuele ? Rusko zřejmě dokáže své protivníky vždy překvapit, naposledy v Kazachstánu...**
Upravené 14. 1. 2022 o 11:40

61e14f5ad69f4


No skusme nahlas popremyslat preco sa to deje...


![61e14f5ad69f4](serve/attachment&path=61e14f5ad69f4) No skusme nahlas popremyslat preco sa to deje...

Já nechápu, co ti na tom vadí, že Rusko se pokouší nejdříve dohodnout, přesvědčit zajinteresované strany a teprve potom jednat z pozice síly? Že nejdříve navrhne postup, který je v zájmu všech stran a teprve po odmítnutí je připraveno jednat jen v zájmu svém?
Co je na tom tak nepochopitelného?


To, že niekto chce vytvoriť win-win situáciu alebo minimálne remízu, lenže to tá nepoučiteľná čvarga, ktorá sa tvári ako elita Západu chápe ako slabosť. Nepoučiteľná lebo toto je minimálne tretí prípad v poslednom desaťročí, že dostali od Rusov ponuku na urovnanie sporov menej drastickými metódami, ale teraz ďalšie ponuky od Rusov nedostanú a oni budú musieť ísť prosíkom za Ruskom a podmienky na dohodu s Rusmi budú minimálne potupné...


[quote="pid:52466, uid:158"]Já nechápu, co ti na tom vadí, že Rusko se pokouší nejdříve dohodnout, přesvědčit zajinteresované strany a teprve potom jednat z pozice síly? Že nejdříve navrhne postup, který je v zájmu všech stran a teprve po odmítnutí je připraveno jednat jen v zájmu svém? Co je na tom tak nepochopitelného?[/quote] To, že niekto chce vytvoriť win-win situáciu alebo minimálne remízu, lenže to tá nepoučiteľná čvarga, ktorá sa tvári ako elita Západu chápe ako slabosť. Nepoučiteľná lebo toto je minimálne tretí prípad v poslednom desaťročí, že dostali od Rusov ponuku na urovnanie sporov menej drastickými metódami, ale teraz ďalšie ponuky od Rusov nedostanú a oni budú musieť ísť prosíkom za Ruskom a podmienky na dohodu s Rusmi budú minimálne potupné...

Moderátor

Rusové myslím nemají důvod střílet raketami po základnách NATO. Mohou ale poměrně lehce a rychle vyvolat situaci, kdy donutí stisknout spoušť druhou stranu


Nu, já myslím, že jim spíš dokážou zabránit tu spoušť stisknout. To bude velice spektakulární, všem to dá jasně najevo, kdo má navrch a způsobí to takový poprask jako kdysi rozvrat SSSR - podepsání Bělověžských dohod atd. atd., neboť to zákonitě povede ke stejnému pádu USA, které sebou strhnou NATO a každého, kdo se jich bude držet zuby nehty.
A jak to mohou udělat? To už přemýšlejte sami, informací je k tomu dost.


Skoro bych se přikláněla k tomu, že to takto dopadne, pokud druhá strana nedá ruce nad hlavu a neřekne, že se vzdává sama.


[quote="pid:52401, uid:292"]Rusové myslím nemají důvod střílet raketami po základnách NATO. Mohou ale poměrně lehce a rychle vyvolat situaci, kdy donutí stisknout spoušť druhou stranu[/quote] Nu, já myslím, že jim spíš dokážou zabránit tu spoušť stisknout. To bude velice spektakulární, všem to dá jasně najevo, kdo má navrch a způsobí to takový poprask jako kdysi rozvrat SSSR - podepsání Bělověžských dohod atd. atd., neboť to zákonitě povede ke stejnému pádu USA, které sebou strhnou NATO a každého, kdo se jich bude držet zuby nehty. A jak to mohou udělat? To už přemýšlejte sami, informací je k tomu dost. Skoro bych se přikláněla k tomu, že to takto dopadne, pokud druhá strana nedá ruce nad hlavu a neřekne, že se vzdává sama.

Podle mého odhadu Rusko rozehrálo tuto hru a bude ji po potřebnou dobu hrát na tomto křídle (straně) šachovnice. Bude zde vázat potřebné síly a zdroje kolektivního Západu. Skutečný bonus si bude vybírat předevšim doma a bude to dělat krok za krokem, žádné kovbojské střílečky. Výhra doma se v rámci globálního líderství zhodnotí dvojnásob.


Podle mého odhadu Rusko rozehrálo tuto hru a bude ji po potřebnou dobu hrát na tomto křídle (straně) šachovnice. Bude zde vázat potřebné síly a zdroje kolektivního Západu. Skutečný bonus si bude vybírat předevšim doma a bude to dělat krok za krokem, žádné kovbojské střílečky. Výhra doma se v rámci globálního líderství zhodnotí dvojnásob.
Upravené 14. 1. 2022 o 14:41

Rusko rozehrálo tuto hru


Rusko rozehrálo tuto "hru" až po řadě pokusů o navázání jednání s USA a NATO, z druhé strany se mu za to dostalo jen pohrdání a sankcí. Návrhy dokumentů k zajištění záruk právní bezpečnosti ze strany Spojených států a NATO z 17.12.2021 jsou, po vyčerpání jiných možností, vyvrcholením tohoto procesu. Zcela určitě s vědomím, že USA a NATO na ně budou reagovat tak, jak reagovali. I na to byli a jsou zřejmě připraveni...
Velmi obtížně si tak lze představit, že by se Rusko mohlo v současnosti "stáhnout" a vybírat si bonus s předložených návrhů doma.


"Kreml se pak v pátek prostřednictvím Lavrova nechal slyšet, že očekává od Spojených států amerických a Severoatlantické aliance písemné odpovědi na své návrhy ohledně bezpečnostních záruk. Podle agentury Reuters Moskva očekává detailní písemnou reakci rychle a nebude prý čekat věčně.
Šéf ruské diplomacie řekl, že Kreml chce slyšet, které návrhy fungují a které nikoliv a chce pro to také vysvětlení. „Prezident Vladimir Putin se bude moci rozhodnout, až obdrží odpovědi na návrhy a protinávrhy od Západu,“ řekl také Lavrov. „Máme různé možnosti, jak reagovat, pokud Západ ruské bezpečnostní návrhy odmítne,“ dodal."

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-armada-manevry-nato-eu-bezpecnost-diplomacie-lavrov.A220114_135028_zahranicni_pmk


[quote="pid:52635, uid:57"]Rusko rozehrálo tuto hru[/quote] Rusko rozehrálo tuto "hru" až po řadě pokusů o navázání jednání s USA a NATO, z druhé strany se mu za to dostalo jen pohrdání a sankcí. Návrhy dokumentů k zajištění záruk právní bezpečnosti ze strany Spojených států a NATO z 17.12.2021 jsou, po vyčerpání jiných možností, vyvrcholením tohoto procesu. Zcela určitě s vědomím, že USA a NATO na ně budou reagovat tak, jak reagovali. I na to byli a jsou zřejmě připraveni... Velmi obtížně si tak lze představit, že by se Rusko mohlo v současnosti "stáhnout" a vybírat si bonus s předložených návrhů doma. "Kreml se pak v pátek prostřednictvím Lavrova nechal slyšet, že očekává od Spojených států amerických a Severoatlantické aliance písemné odpovědi na své návrhy ohledně bezpečnostních záruk. Podle agentury Reuters Moskva očekává detailní písemnou reakci rychle a nebude prý čekat věčně. Šéf ruské diplomacie řekl, že Kreml chce slyšet, které návrhy fungují a které nikoliv a chce pro to také vysvětlení. „Prezident Vladimir Putin se bude moci rozhodnout, až obdrží odpovědi na návrhy a protinávrhy od Západu,“ řekl také Lavrov. **„Máme různé možnosti, jak reagovat, pokud Západ ruské bezpečnostní návrhy odmítne,“ dodal." ** Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-armada-manevry-nato-eu-bezpecnost-diplomacie-lavrov.A220114_135028_zahranicni_pmk
Upravené 14. 1. 2022 o 15:55

trošku konšpiracie a scifi...


Rusko a Čína podpišu vo februari dohodu o obrannej spolupraci, ak niekto/vieme kto/ napadne jednu stranu ta druha mu pride na pomoc /vojensku ,ekonomicku ,politicku/


ako sa zmeni mocenske rozloženie sveta??


trošku konšpiracie a scifi... Rusko a Čína podpišu vo februari dohodu o obrannej spolupraci, ak niekto/vieme kto/ napadne jednu stranu ta druha mu pride na pomoc /vojensku ,ekonomicku ,politicku/ ako sa zmeni mocenske rozloženie sveta??

Podle mého odhadu Rusko rozehrálo tuto hru a bude ji po potřebnou dobu hrát na tomto křídle (straně) šachovnice. Bude zde vázat potřebné síly a zdroje kolektivního Západu. Skutečný bonus si bude vybírat předevšim doma a bude to dělat krok za krokem, žádné kovbojské střílečky. Výhra doma se v rámci globálního líderství zhodnotí dvojnásob.


Nevím, já čekám nějaké radikálnější řešení, prudší obrat situace a myslím, že ještě v tomto roce. Odmítnutí té smlouvy s USA a dohody s NATO k němu Rusku rozváže ruce. Proto také dostali na vybranou, ber, nebo nech být. Budou-li brát, přičemž celek a nejen ten vypsaný ve smlouvách, ale i sdělený ústně, může to jít více postupně, pokud nebudou brát, obrat bude radikálnější.


Vzhledem k tuposti západních elit se kloním spíše k té druhé variantě, on by jim totiž ten radikální obrat byl daleko srozumitelnější, prostě jim v tom natvrdo vymáchají čumák.


Vůbec bych se nedivila, kdyby takový prudký obrat plánoval sám "Západ" a Rusko ho fakticky v tomto opět předběhlo - tj. fakticky již zaútočilo, если драка неизбежна...


[quote="pid:52635, uid:57"]Podle mého odhadu Rusko rozehrálo tuto hru a bude ji po potřebnou dobu hrát na tomto křídle (straně) šachovnice. Bude zde vázat potřebné síly a zdroje kolektivního Západu. Skutečný bonus si bude vybírat předevšim doma a bude to dělat krok za krokem, žádné kovbojské střílečky. Výhra doma se v rámci globálního líderství zhodnotí dvojnásob.[/quote] Nevím, já čekám nějaké radikálnější řešení, prudší obrat situace a myslím, že ještě v tomto roce. Odmítnutí té smlouvy s USA a dohody s NATO k němu Rusku rozváže ruce. Proto také dostali na vybranou, ber, nebo nech být. Budou-li brát, přičemž celek a nejen ten vypsaný ve smlouvách, ale i sdělený ústně, může to jít více postupně, pokud nebudou brát, obrat bude radikálnější. Vzhledem k tuposti západních elit se kloním spíše k té druhé variantě, on by jim totiž ten radikální obrat byl daleko srozumitelnější, prostě jim v tom natvrdo vymáchají čumák. Vůbec bych se nedivila, kdyby takový prudký obrat plánoval sám "Západ" a Rusko ho fakticky v tomto opět předběhlo - tj. fakticky již zaútočilo, если драка неизбежна...

Rusko uspořádá USA vojenské vytlačování v případě nesplnění jeho podmínek ohledně NATO

"Rusko bude vytlačovat USA po celém světě v případě jejich odmítnutí podmínek pro bezpečnost a nerozšiřování NATO. To prohlásil politolog Rostislav Iščenko."
"“Chápou, co je jim naznačováno. Máte dvě varianty: buď vás budeme odevšad vytlačovat, nebo budete muset začít atomovou válku v podmínkách, kdy má Rusko svůj jaderný potenciál obměněn skoro na 100%, kdy v Rusku existují i významné ochranné prostředky a prostředky útoku, před nimiž vaše ochranné prostředky nemohou nezachránit. Sem přiletí méně, a k vám přiletí víc. Vybírejte. Rozhodujte, co je pro vás zajímavé”, vysvětlil Iščenko na YouTube kanálu serveru Ukrajina.ru"


https://www.novarepublika.cz/2022/01/rusko-usporada-usa-vojenske-vytlacovani-v-pripade-nesplneni-jeho-podminek-ohledne-nato


**Rusko uspořádá USA vojenské vytlačování v případě nesplnění jeho podmínek ohledně NATO ** "Rusko bude vytlačovat USA po celém světě v případě jejich odmítnutí podmínek pro bezpečnost a nerozšiřování NATO. To prohlásil politolog Rostislav Iščenko." "“Chápou, co je jim naznačováno. Máte dvě varianty: buď vás budeme odevšad vytlačovat, nebo budete muset začít atomovou válku v podmínkách, kdy má Rusko svůj jaderný potenciál obměněn skoro na 100%, kdy v Rusku existují i významné ochranné prostředky a prostředky útoku, před nimiž vaše ochranné prostředky nemohou nezachránit. Sem přiletí méně, a k vám přiletí víc. Vybírejte. Rozhodujte, co je pro vás zajímavé”, vysvětlil Iščenko na YouTube kanálu serveru Ukrajina.ru" https://www.novarepublika.cz/2022/01/rusko-usporada-usa-vojenske-vytlacovani-v-pripade-nesplneni-jeho-podminek-ohledne-nato

Pro ty, kteří se učí RJ a chtěli by pochopit, o čem mluvil náměstek Gruško. V metafoře vyjadřuje přístup USA k jednání s Ruskem. Nejdříve vyjádření náměstka 48 sekund a zatím komické video, na které odkazuje. Tam stačí 1 minuta.


https://www.youtube.com/watch?v=ecwDCXTmzT4


https://www.youtube.com/watch?v=hOrLrLPsv1k&ab_channel=moeimja


Pro ty, kteří se učí RJ a chtěli by pochopit, o čem mluvil náměstek Gruško. V metafoře vyjadřuje přístup USA k jednání s Ruskem. Nejdříve vyjádření náměstka 48 sekund a zatím komické video, na které odkazuje. Tam stačí 1 minuta. https://www.youtube.com/watch?v=ecwDCXTmzT4 https://www.youtube.com/watch?v=hOrLrLPsv1k&ab_channel=moeimja
Upravené 15. 1. 2022 o 00:13

Velmi obtížně si tak lze představit, že by se Rusko mohlo v současnosti "stáhnout" a vybírat si bonus s předložených návrhů doma.

Myslím, že o žádném "stahování" nebyla řeč. Ale Putin věnoval 20 let tvrdé práci na globálním hřišti, neboť to byla jediná cesta, jak otočit vývoj směrem ke znovunabytí prakticky již ztracené suverenity Ruska, což byla zase jediná cesta ke zlepšení děsivých životních podmínek, do kterých byly národy RF vrženy po rozpadu SSSR. Mnozí mu nedostatek pozornosti domácím problémům ve prospěch účasti na globální scéně vytýkali, aniž by vnímali, že pod trvajícím vnějším (nepřátelským) řízením žádný bohatýr svému lidu lepší život nezařídí. Nyní to vypadá, že na globální scéně dochází k radikálnímu posunu (modlím se, aby se to obešlo bez té 6. priority), pokud jde o pozici VVP (resp. struktur, které reprezentuje) jako plnohodnotného subjektu globálního řízení, nicméně k plné suverenitě Ruska ještě vede nelehká cesta plná nástrah. Lze jí dosáhnout pouze tehdy, když bude možné problémy řešit uváženě, plánovitě, v postupných krocích a bez permanentního vměšování. Ale dokud jí není dosaženo, lze holt pomáhat jenom tam, kde pomáhat lze.
Pokud jde o to "hraní her", jde v zásadě o pojmy z teorie her, na kterých není nic špatného ani cynického; v této chvíli nám asi všem jde o to, aby nakonec šlo o hru s nenulovým součtem.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_her


[quote="pid:52646, uid:270"]Velmi obtížně si tak lze představit, že by se Rusko mohlo v současnosti "stáhnout" a vybírat si bonus s předložených návrhů doma.[/quote] Myslím, že o žádném "stahování" nebyla řeč. Ale Putin věnoval 20 let tvrdé práci na globálním hřišti, neboť to byla jediná cesta, jak otočit vývoj směrem ke znovunabytí prakticky již ztracené suverenity Ruska, což byla zase jediná cesta ke zlepšení děsivých životních podmínek, do kterých byly národy RF vrženy po rozpadu SSSR. Mnozí mu nedostatek pozornosti domácím problémům ve prospěch účasti na globální scéně vytýkali, aniž by vnímali, že pod trvajícím vnějším (nepřátelským) řízením žádný bohatýr svému lidu lepší život nezařídí. Nyní to vypadá, že na globální scéně dochází k radikálnímu posunu (modlím se, aby se to obešlo bez té 6. priority), pokud jde o pozici VVP (resp. struktur, které reprezentuje) jako plnohodnotného subjektu globálního řízení, nicméně k plné suverenitě Ruska ještě vede nelehká cesta plná nástrah. Lze jí dosáhnout pouze tehdy, když bude možné problémy řešit uváženě, plánovitě, v postupných krocích a bez permanentního vměšování. Ale dokud jí není dosaženo, lze holt pomáhat jenom tam, kde pomáhat lze. Pokud jde o to "hraní her", jde v zásadě o pojmy z teorie her, na kterých není nic špatného ani cynického; v této chvíli nám asi všem jde o to, aby nakonec šlo o hru s nenulovým součtem. https://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_her
Upravené 15. 1. 2022 o 14:11

Pro ty, kteří se učí RJ a chtěli by pochopit

Díky, dokonce i já jsem pochopila. Prosím o opravu slova "ministr" v úvodu příspěvku - Gruško je pořád náměstek, ale s těmi vtípky je pro Lavrova tvrdá konkurence smile


[quote="pid:52659, uid:312"]Pro ty, kteří se učí RJ a chtěli by pochopit[/quote] Díky, dokonce i já jsem pochopila. Prosím o opravu slova "ministr" v úvodu příspěvku - Gruško je pořád náměstek, ale s těmi vtípky je pro Lavrova tvrdá konkurence :)

Objevila se zpráva (z neověřeného zdroje), že 7 států projevilo zájem o rozmístění Ruských vojenských základen na svém území.


Objevila se zpráva (z neověřeného zdroje), že 7 států projevilo zájem o rozmístění Ruských vojenských základen na svém území.
Upravené 14. 1. 2022 o 19:33

Bude zde vázat potřebné síly a zdroje kolektivního Západu.


Viazať čo?! Hovoríš o neexistujúcich veciach. smile


[quote="pid:52635, uid:57"]Bude zde vázat potřebné síly a zdroje kolektivního Západu.[/quote] Viazať čo?! Hovoríš o neexistujúcich veciach. ;)

Moderátor

@Irena nejsme v rozporu, na mezinárodním poli ( tedy té "osvětlené" části šachovnice čekám také velmi zřetelné a nejdvojsmyslné kroky. Ale doma to podle mně půjde "šag za šagom" podle dlouho předem namalované cestovní mapy. Intenzita domácích procesů- to budou spojené nádoby s intenzitou vnějších procesů. Právě protobude nutá nějaká ta "přesdržka" ve Světě, aby domácí pochopili stav "ředitele zeměkoule". Můj tip ? Sýrie.

@Irena nejsme v rozporu, na mezinárodním poli ( tedy té "osvětlené" části šachovnice čekám také velmi zřetelné a nejdvojsmyslné kroky. Ale doma to podle mně půjde "šag za šagom" podle dlouho předem namalované cestovní mapy. Intenzita domácích procesů- to budou spojené nádoby s intenzitou vnějších procesů. Právě protobude nutá nějaká ta "přesdržka" ve Světě, aby domácí pochopili stav "ředitele zeměkoule". Můj tip ? Sýrie.

CNN: Záminkou pro invazi na Ukrajinu mohou být falešné útoky Rusů na vlastní cíle.


https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/cnn-zaminkou-pro-invazi-na-ukrajinu-mohou-byt-falesne-utoky-rusu-na-vlastni-cile-40384033


je to hlavní zpráva i FT, NYT, Reuters...


Americké zpravodajské služby získaly informace o chystané operaci ruských speciálních jednotek na východě Ukrajiny, která má poskytnout falešnou záminku k invazi regulérní armády Ruské federace. S odvoláním na zdroje z americké zpravodajské komunity to v pátek na svém webu uvedla stanice CNN.


CNN: Záminkou pro invazi na Ukrajinu mohou být falešné útoky Rusů na vlastní cíle. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/cnn-zaminkou-pro-invazi-na-ukrajinu-mohou-byt-falesne-utoky-rusu-na-vlastni-cile-40384033 je to hlavní zpráva i FT, NYT, Reuters... Americké zpravodajské služby získaly informace o chystané operaci ruských speciálních jednotek na východě Ukrajiny, která má poskytnout falešnou záminku k invazi regulérní armády Ruské federace. S odvoláním na zdroje z americké zpravodajské komunity to v pátek na svém webu uvedla stanice CNN.

To je nebezpečný ... mohli by přinutit Ukrajince zaútočit a pak to hodit na Rusy.


To je nebezpečný ... mohli by přinutit Ukrajince zaútočit a pak to hodit na Rusy.

Nevím, já čekám nějaké radikálnější řešení, prudší obrat situace a myslím, že ještě v tomto roce. Odmítnutí té smlouvy s USA a dohody s NATO k němu Rusku rozváže ruce. Proto také dostali na vybranou, ber, nebo nech být. Budou-li brát, přičemž celek a nejen ten vypsaný ve smlouvách, ale i sdělený ústně, může to jít více postupně, pokud nebudou brát, obrat bude radikálnější.


Vzhledem k tuposti západních elit se kloním spíše k té druhé variantě, on by jim totiž ten radikální obrat byl daleko srozumitelnější, prostě jim v tom natvrdo vymáchají čumák.


od zaciatku Rusi neratali s tym, ze to usa podpise, vedeli, ze to nepodpisu, o ten podpis dokonca ani vobec neslo a nejde aby to podpisali. odporucam pozriet V.V.Pjakina otazky-odpoved z 27.12.2021 od 35:35, vsetko je tam krasne a jasne vysvetlene


https://rutube.ru/video/b4015fbe565a191f515afc736f406a26/


[quote="pid:52652, uid:125"]Nevím, já čekám nějaké radikálnější řešení, prudší obrat situace a myslím, že ještě v tomto roce. Odmítnutí té smlouvy s USA a dohody s NATO k němu Rusku rozváže ruce. Proto také dostali na vybranou, ber, nebo nech být. Budou-li brát, přičemž celek a nejen ten vypsaný ve smlouvách, ale i sdělený ústně, může to jít více postupně, pokud nebudou brát, obrat bude radikálnější. Vzhledem k tuposti západních elit se kloním spíše k té druhé variantě, on by jim totiž ten radikální obrat byl daleko srozumitelnější, prostě jim v tom natvrdo vymáchají čumák.[/quote] od zaciatku Rusi neratali s tym, ze to usa podpise, vedeli, ze to nepodpisu, o ten podpis dokonca ani vobec neslo a nejde aby to podpisali. odporucam pozriet V.V.Pjakina otazky-odpoved z 27.12.2021 od 35:35, vsetko je tam krasne a jasne vysvetlene https://rutube.ru/video/b4015fbe565a191f515afc736f406a26/

To je nebezpečný ... mohli by přinutit Ukrajince zaútočit a pak to hodit na Rusy.
Myslím, že Rusové jsou připraveni i na tuto variantu.


[quote="pid:52705, uid:388"]To je nebezpečný ... mohli by přinutit Ukrajince zaútočit a pak to hodit na Rusy.[/quote]Myslím, že Rusové jsou připraveni i na tuto variantu.

od zaciatku Rusi neratali s tym, ze to usa podpise, vedeli, ze to nepodpisu, o ten podpis dokonca ani vobec neslo a nejde aby to podpisali. odporucam pozriet V.V.Pjakina otazky-odpoved z 27.12.2021 od 35:35, vsetko je tam krasne a jasne vysvetlene


Děkuji, že zrovna mně radíte dívat se na Pjakina :-) Dobrý vtip.


Boletus: Sýrie - ta bude vyčištěna zcela určitě, ale ta už svůj úderný okamžik v informačním poli má za sebou - když tam Rusové přišli tenkrát pomoci se svou armádou. Takže už je to z hlediska informačního pole podružná záležitost a to dokonce i jestliže odtamtud vytlačí Amíky i Turky.


Já čekám něco spektakulárního, co Západu vyrazí takříkajíc "zbraň z ruky" :-) a zasáhne to
informační pole celosvětově a to tak, že to ani mainstream nedokáže zabetonovat.


[quote="pid:52707, uid:242"]od zaciatku Rusi neratali s tym, ze to usa podpise, vedeli, ze to nepodpisu, o ten podpis dokonca ani vobec neslo a nejde aby to podpisali. odporucam pozriet V.V.Pjakina otazky-odpoved z 27.12.2021 od 35:35, vsetko je tam krasne a jasne vysvetlene[/quote] Děkuji, že zrovna mně radíte dívat se na Pjakina :-) Dobrý vtip. Boletus: Sýrie - ta bude vyčištěna zcela určitě, ale ta už svůj úderný okamžik v informačním poli má za sebou - když tam Rusové přišli tenkrát pomoci se svou armádou. Takže už je to z hlediska informačního pole podružná záležitost a to dokonce i jestliže odtamtud vytlačí Amíky i Turky. Já čekám něco spektakulárního, co Západu vyrazí takříkajíc "zbraň z ruky" :-) a zasáhne to informační pole celosvětově a to tak, že to ani mainstream nedokáže zabetonovat.

Děkuji, že zrovna mně radíte dívat se na Pjakina :-) Dobrý vtip.


 D smile smile


[quote="pid:52738, uid:125"]Děkuji, že zrovna mně radíte dívat se na Pjakina :-) Dobrý vtip.[/quote] :D :D :D

Zajímavý článek, VB má potřebu sdělit, že je na tom stále dobře. Postoj k Ukrajině je vyjádřen již v nadpise a v článku se nám snaží podsunout názor, že i když je Británie indisponována, stejně to všem natře.
https://www.kaocko.cz/cs/ko/klicko-se-nechal-vyprovokovat-furym-ty-mas-jeste-drzost-otvirat-si-hubu-okrikl-ho-brit.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu14864411


Zajímavý článek, VB má potřebu sdělit, že je na tom stále dobře. Postoj k Ukrajině je vyjádřen již v nadpise a v článku se nám snaží podsunout názor, že i když je Británie indisponována, stejně to všem natře. https://www.kaocko.cz/cs/ko/klicko-se-nechal-vyprovokovat-furym-ty-mas-jeste-drzost-otvirat-si-hubu-okrikl-ho-brit.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu14864411

Obvyklá psychologie anglosasů. Čím slabší, tím halasnější. Největší hrůza malobritských elit = přímý střet na 6. prioritě s Ruskem.Tenhle pozemský Satanistán by si už dávno zasloužil finalizovat jako Atlantída.


Obvyklá psychologie anglosasů. Čím slabší, tím halasnější. Největší hrůza malobritských elit = přímý střet na 6. prioritě s Ruskem.Tenhle pozemský Satanistán by si už dávno zasloužil finalizovat jako Atlantída.

Děkuji, že zrovna mně radíte dívat se na Pjakina :-) Dobrý vtip.
smile


[quote="pid:52738, uid:125"]Děkuji, že zrovna mně radíte dívat se na Pjakina :-) Dobrý vtip.[/quote] :D

Já čekám něco spektakulárního, co Západu vyrazí takříkajíc "zbraň z ruky" :-) a zasáhne to
informační pole celosvětově a to tak, že to ani mainstream nedokáže zabetonovat.

Třeba navráceni Aljašky?


[quote="pid:52738, uid:125"]Já čekám něco spektakulárního, co Západu vyrazí takříkajíc "zbraň z ruky" :-) a zasáhne to informační pole celosvětově a to tak, že to ani mainstream nedokáže zabetonovat.[/quote] Třeba navráceni Aljašky?

Třeba navráceni Aljašky?


Mám na mysli něco jiného, ale sdělovat to nebudu. Ovšem nemám patent na rozum, třeba je to jen můj výmysl, přesto nikoho nehodlám předem varovat :-)


[quote="pid:52757, uid:472"]Třeba navráceni Aljašky?[/quote] Mám na mysli něco jiného, ale sdělovat to nebudu. Ovšem nemám patent na rozum, třeba je to jen můj výmysl, přesto nikoho nehodlám předem varovat :-)
Upravené 15. 1. 2022 o 11:22

Myslím že tu informaci máme před očima . Vystoupení USA z NATO . A rázem padnou vazby pátých , nejen evropských kolon na USA doslova na prdel . Potom už budou jen dvě řešení . Dohodnout se s novým globálním hráčem , pěkně každý sám za sebe , nebo si ustlat v hrobě .


Myslím že tu informaci máme před očima . Vystoupení USA z NATO . A rázem padnou vazby pátých , nejen evropských kolon na USA doslova na prdel . Potom už budou jen dvě řešení . Dohodnout se s novým globálním hráčem , pěkně každý sám za sebe , nebo si ustlat v hrobě .

@Irena - nemyslím, že jde čistě o "vyčištění" zbytku Sýrie . Ale pokud je odtud Rusové s ostudou "vytlačí", půjde o ztrátu vlivu na Izrael,Saudy,Turky a zejména úhlavního"přitele" Írán.
A odtud ztráta Středomoří a odtud ztráta vlivu i v Černém moři. Prostě řetěz.
Pokud běží "Velké divadlo" a celý průběh hrají globalisté v tandemu s Putinem (Biden i Putin o svých krocích "vědí"smile, pak to celé hrají jako zrychlený režim ukončení PaX Americana. je dobré vědět, že emerické legislativě je nejvyšším na 6.prioritě Náčelník štábů náčelníků Marc Milley a nikoliv prezident. A ten, jak se zdá z jeho dlouhodobě vedených prohlášení, chápe a je to asi člověk GP. Stejně tak bezpečnostní poradce prezidenta O´Śullivan.

@Irena - nemyslím, že jde čistě o "vyčištění" zbytku Sýrie . Ale pokud je odtud Rusové s ostudou "vytlačí", půjde o ztrátu vlivu na Izrael,Saudy,Turky a zejména úhlavního"přitele" Írán. A odtud ztráta Středomoří a odtud ztráta vlivu i v Černém moři. Prostě řetěz. Pokud běží "Velké divadlo" a celý průběh hrají globalisté v tandemu s Putinem (Biden i Putin o svých krocích "vědí"), pak to celé hrají jako zrychlený režim ukončení PaX Americana. je dobré vědět, že emerické legislativě je nejvyšším na 6.prioritě Náčelník štábů náčelníků Marc Milley a nikoliv prezident. A ten, jak se zdá z jeho dlouhodobě vedených prohlášení, chápe a je to asi člověk GP. Stejně tak bezpečnostní poradce prezidenta O´Śullivan.

Boletus, stále si nerozumíme. Tohle co říkáš, je pořád něco, co si mohou uvědomit odborníci a běžný dav to málo zajímá. To ostatně bylo vidět i z té tvé poslední diskuse na rádiu, sice jsem to nedoposlechla celé, ale myslím, že Kazachstán tam fakticky byl probírán zcela okrajově i přes celosvětový význam té události. Ale už to nechám být. (Tím nemyslím, že bys tomu nevěnoval pozornost ty, ale že o to fakticky ze strany ostatních moc zájem nebyl. I ti inteligentnější to odbyli jako rvačku o uran a tím to pro ně bylo vyřízené jako dále nezajímavé...)


Boletus, stále si nerozumíme. Tohle co říkáš, je pořád něco, co si mohou uvědomit odborníci a běžný dav to málo zajímá. To ostatně bylo vidět i z té tvé poslední diskuse na rádiu, sice jsem to nedoposlechla celé, ale myslím, že Kazachstán tam fakticky byl probírán zcela okrajově i přes celosvětový význam té události. Ale už to nechám být. (Tím nemyslím, že bys tomu nevěnoval pozornost ty, ale že o to fakticky ze strany ostatních moc zájem nebyl. I ti inteligentnější to odbyli jako rvačku o uran a tím to pro ně bylo vyřízené jako dále nezajímavé...)
Upravené 15. 1. 2022 o 11:51

Rusové jasně řekli, že pokud Západ nepřijme opatření k zajištění (společné) bezpečnosti, Rusko si tu zajistí samo vojensko-technickými prostředky. Já myslím, že je nabíledni, čím mohou zcela ochromit armády Západu - navíc bez jediné lidské oběti. Nedávno to předvedli - dokonce s dostatečnou technologickou "rezervou" - aby bylo každému vše jasné.
Ale k tomu nedojde. "Hegemon" se stáhne tam, kde mu jeho současné (z pohledu Ruska již zastaralé) prostředky budou k něčemu dobré, kde ještě mají důvod se jich bát. Nejsou víc, než gangsteři. Jakou si k tomu najdou záminku (potřebnou pro udržení si tváře na zbytku své říše) je už na nich. Ale to zvládnou. Žvanit jim šlo vždycky dobře.


Rusové jasně řekli, že pokud Západ nepřijme opatření k zajištění (společné) bezpečnosti, Rusko si tu zajistí samo vojensko-technickými prostředky. Já myslím, že je nabíledni, čím mohou zcela ochromit armády Západu - navíc bez jediné lidské oběti. Nedávno to předvedli - dokonce s dostatečnou technologickou "rezervou" - aby bylo každému vše jasné. Ale k tomu nedojde. "Hegemon" se stáhne tam, kde mu jeho současné (z pohledu Ruska již zastaralé) prostředky budou k něčemu dobré, kde ještě mají důvod se jich bát. Nejsou víc, než gangsteři. Jakou si k tomu najdou záminku (potřebnou pro udržení si tváře na zbytku své říše) je už na nich. Ale to zvládnou. Žvanit jim šlo vždycky dobře.
Upravené 15. 1. 2022 o 12:15

Blinken řekl, že USA a NATO jsou připraveny na další dialog s Ruskem


"Byl jsem potěšen, že mohu po zasedání Rady NATO-Rusko tento týden mluvit s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem . USA a NATO jsou sjednoceny a připraveny na další vzájemný dialog s Ruskem," napsal Blinken na Twitteru
https://ria.ru/20220115/dialog-1767952250.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


**Blinken řekl, že USA a NATO jsou připraveny na další dialog s Ruskem** "Byl jsem potěšen, že mohu po zasedání Rady NATO-Rusko tento týden mluvit s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem . USA a NATO jsou sjednoceny a připraveny na další vzájemný dialog s Ruskem," napsal Blinken na Twitteru https://ria.ru/20220115/dialog-1767952250.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

USA a NATO jsou sjednoceny a připraveny na další vzájemný dialog s Ruskem,"


Problém je, že by chtěli jen "žvanit" a ne jednat. A na to Rusko a jeho spojenci těžko přistoupí.


[quote="pid:52772, uid:158"]USA a NATO jsou sjednoceny a připraveny na další vzájemný dialog s Ruskem,"[/quote] Problém je, že by chtěli jen "žvanit" a ne jednat. A na to Rusko a jeho spojenci těžko přistoupí.

Myslím, že jednou z nejsilnějších zbraní západu, ne - li vůbec nejsilnější, jsou informace. Hlavní, všudypřítomný, lživý, ohlupující proud zavádějících informací. Bylo by třeba lidstvo od mainstreemu alespoň na čas odstřihnout. Takový info blackout, aby spolu lidé začali opět mluvit, sdělovat si ústně dojmy a názory na společnost a věci kolem sebe. Vždyť i separace a přerušení komunikace byl jeden z hlavních úkolů kovidu. Většina lidí si nevyhledává aktivně informace, ale prostě konzumují, co se jim nabídne. A neberou to jako podnět k zamyšlení, ale jako hotový produkt. No a po restartu je třeba lidem začít ukazovat pravdu, jak funguje svět, hlavně podávat zprávy o zločinech proti lidskosti, Rusové budou mít důkazů dost. A začít odkrývat skutečnou minulost lidstva a země , bez manipulací.
Co by třeba měli lidé vědět - proč vznikla EU, aneb jak se očkuje euro
https://outsidermedia.cz/euro-po-20-letech-a-kovid-za-20-let/


Myslím, že jednou z nejsilnějších zbraní západu, ne - li vůbec nejsilnější, jsou informace. Hlavní, všudypřítomný, lživý, ohlupující proud zavádějících informací. Bylo by třeba lidstvo od mainstreemu alespoň na čas odstřihnout. Takový info blackout, aby spolu lidé začali opět mluvit, sdělovat si ústně dojmy a názory na společnost a věci kolem sebe. Vždyť i separace a přerušení komunikace byl jeden z hlavních úkolů kovidu. Většina lidí si nevyhledává aktivně informace, ale prostě konzumují, co se jim nabídne. A neberou to jako podnět k zamyšlení, ale jako hotový produkt. No a po restartu je třeba lidem začít ukazovat pravdu, jak funguje svět, hlavně podávat zprávy o zločinech proti lidskosti, Rusové budou mít důkazů dost. A začít odkrývat skutečnou minulost lidstva a země , bez manipulací. Co by třeba měli lidé vědět - proč vznikla EU, aneb jak se očkuje euro https://outsidermedia.cz/euro-po-20-letech-a-kovid-za-20-let/

@Irena - je to těžké přesvědčit nechápající , v tom jsme zajedno a přesto to děláme oba dva jako příkladní tvrdohlavci. Ale mám odezvu z druhé strany, že právě úplně jiný způsob vysvětlování souvislostí v událostech získává rychle své příznivce. Ten přínos je hmatatelný. Bohužel, hostitelé (jeden z nich) jsou na tom dost blbě a určitou nedostatečnost nahrazují jinou hyperaktivitou. Nic neobvyklého. Zatím to jde vydržet, ale ?

@Irena - je to těžké přesvědčit nechápající , v tom jsme zajedno a přesto to děláme oba dva jako příkladní tvrdohlavci. Ale mám odezvu z druhé strany, že právě úplně jiný způsob vysvětlování souvislostí v událostech získává rychle své příznivce. Ten přínos je hmatatelný. Bohužel, hostitelé (jeden z nich) jsou na tom dost blbě a určitou nedostatečnost nahrazují jinou hyperaktivitou. Nic neobvyklého. Zatím to jde vydržet, ale ?

Problém je, že by chtěli jen "žvanit" a ne jednat. A na to Rusko a jeho spojenci těžko přistoupí.
áno, tak jest:


Rusku došla trpezlivosť, odpoveď na bezpečnostné požiadavky chce už na budúci týždeň


Rusko očakáva, že Washington a Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) na budúci týždeň poskytnú písomnú odpoveď na jeho bezpečnostné požiadavky. Povedal to ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.


Požiadavky, aby sa NATO nerozširovalo o ďalšie bývalé sovietske štáty a nerozmiestňovalo tam svoje sily, sú podľa šéfa ruskej diplomacie nevyhnutné k pokroku v diplomatickom úsilí o zmiernenie rastúceho napätia pre Ukrajinu. Nasadenie síl a zbraní NATO blízko ruských hraníc predstavuje bezpečnostnú výzvu, ktorú je nutné riešiť okamžite, uviedol tiež Lavrov.
Západ vystupňoval napätie


„Došla nám trpezlivosť. Západ poháňa arogancia a vystupňoval napätie v rozpore so svojimi záväzkami a zdravým rozumom,“ vyhlásil Lavrov na tlačovej konferencii.


Rusko zhromaždilo odhadom 100-tisíc vojakov a techniku blízko hraníc s Ukrajinou. To vyvoláva obavy, že Kremeľ plánuje napadnúť svojho suseda. To Rusko popiera, žiada však poskytnutie spomenutých záruk, s čím zas nesúhlasí Západ. V súvislosti s napätím vo východnej Európe sa tento týždeň uskutočnili rokovania USA a Ruska v Ženeve či zasadnutie rady NATO-Rusko v Bruseli, ktoré ale situácii nepriniesli prelom.
Pohyb po krajine v rámci rýchlych cvičení


Ruské ministerstvo obrany v piatok zase informovalo, že vojakov rozmiestnených na východnej Sibíri a v regióne Ďalekého východu vyslali na pohyb po krajine v rámci rýchlych cvičení, aby preverili ich „pripravenosť plniť svoje úlohy po premiestnení na veľkú vzdialenosť“.


Rezort poznamenal, že „mimoriadna pozornosť sa bude venovať hodnoteniu dopravnej infraštruktúry krajiny s cieľom zabezpečiť pohyb jednotiek,“ a dodal, že vojaci po presune uskutočnia cvičenia so streľbou ostrou muníciou.


https://www.webnoviny.sk/rusku-dosla-trpezlivost-odpoved-na-bezpecnostne-poziadavky-chce-uz-na-buduci-tyzden/


[quote="pid:52774, uid:270"]Problém je, že by chtěli jen "žvanit" a ne jednat. A na to Rusko a jeho spojenci těžko přistoupí.[/quote] áno, tak jest: Rusku došla trpezlivosť, odpoveď na bezpečnostné požiadavky chce už na budúci týždeň Rusko očakáva, že Washington a Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) na budúci týždeň poskytnú písomnú odpoveď na jeho bezpečnostné požiadavky. Povedal to ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Požiadavky, aby sa NATO nerozširovalo o ďalšie bývalé sovietske štáty a nerozmiestňovalo tam svoje sily, sú podľa šéfa ruskej diplomacie nevyhnutné k pokroku v diplomatickom úsilí o zmiernenie rastúceho napätia pre Ukrajinu. Nasadenie síl a zbraní NATO blízko ruských hraníc predstavuje bezpečnostnú výzvu, ktorú je nutné riešiť okamžite, uviedol tiež Lavrov. Západ vystupňoval napätie „Došla nám trpezlivosť. Západ poháňa arogancia a vystupňoval napätie v rozpore so svojimi záväzkami a zdravým rozumom,“ vyhlásil Lavrov na tlačovej konferencii. Rusko zhromaždilo odhadom 100-tisíc vojakov a techniku blízko hraníc s Ukrajinou. To vyvoláva obavy, že Kremeľ plánuje napadnúť svojho suseda. To Rusko popiera, žiada však poskytnutie spomenutých záruk, s čím zas nesúhlasí Západ. V súvislosti s napätím vo východnej Európe sa tento týždeň uskutočnili rokovania USA a Ruska v Ženeve či zasadnutie rady NATO-Rusko v Bruseli, ktoré ale situácii nepriniesli prelom. Pohyb po krajine v rámci rýchlych cvičení Ruské ministerstvo obrany v piatok zase informovalo, že vojakov rozmiestnených na východnej Sibíri a v regióne Ďalekého východu vyslali na pohyb po krajine v rámci rýchlych cvičení, aby preverili ich „pripravenosť plniť svoje úlohy po premiestnení na veľkú vzdialenosť“. Rezort poznamenal, že „mimoriadna pozornosť sa bude venovať hodnoteniu dopravnej infraštruktúry krajiny s cieľom zabezpečiť pohyb jednotiek,“ a dodal, že vojaci po presune uskutočnia cvičenia so streľbou ostrou muníciou. https://www.webnoviny.sk/rusku-dosla-trpezlivost-odpoved-na-bezpecnostne-poziadavky-chce-uz-na-buduci-tyzden/
Upravené 15. 1. 2022 o 14:23

ussian submarine with 160 nukes on board surfaces off US coast

Podle publikace NetEase se ruská jaderná ponorka projektu Borey (podle jiných zdrojů jednalo o ponorku projektu Akula) nepozorovaně přiblížila k pobřeží USA. Poté, co se ponorka začala vracet na základnu, bylo možné zjistit místo pobytu jaderné ponorky s až 160 jadernými hlavicemi na palubách. Ponorka této třídy je schopna během několika minut zničit většinu území Spojených států amerických.


[quote="pid:52796, uid:114"]ussian submarine with 160 nukes on board surfaces off US coast[/quote] Podle publikace NetEase se ruská jaderná ponorka projektu Borey (podle jiných zdrojů jednalo o ponorku projektu Akula) nepozorovaně přiblížila k pobřeží USA. Poté, co se ponorka začala vracet na základnu, bylo možné zjistit místo pobytu jaderné ponorky s až 160 jadernými hlavicemi na palubách. Ponorka této třídy je schopna během několika minut zničit většinu území Spojených států amerických.

Blinken řekl, že USA a NATO jsou připraveny na další dialog s Ruskem

oni chcu len natahovat čas , aby získali pre seba čas na špekulovanie a kamuflovanie (riešenie nemaju)


  • Rusko už chce výsledky teraz. Takže západ čas na špekulacie už nemá

[quote="pid:52772, uid:158"]Blinken řekl, že USA a NATO jsou připraveny na další dialog s Ruskem[/quote] oni chcu len natahovat čas , aby získali pre seba čas na špekulovanie a kamuflovanie (riešenie nemaju) - Rusko už chce výsledky teraz. Takže západ čas na špekulacie už nemá

Projev a odpovědi na dotazy médií ministra zahraničních věcí Ruské federace Sergeje Lavrova během tiskové konference k výsledkům činnosti ruské diplomacie v roce 2021, Moskva, 14. ledna 2022
https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/1794396/


"Otázka: Amerika dala jasně najevo, že vám neposkytne bezpečnostní záruky ohledně nepřistoupení Ukrajiny a dalších zemí k NATO. Rusko uznalo, že tato jednání nedokázala projednat vše, co se Ruska týká. Na ruské straně bylo zmíněno, že pokud toho nebude možné dosáhnout, přijde „vojenská“ odpověď. Mohl byste blíže vysvětlit, co tyto „vojenské akce“ zahrnují? Co budeš dělat? Jde o invazi? Co myslíš tou "vojenskou" reakcí?


S.V. Lavrov :Nemohu nic dodat k tomu, co řekl prezident Vladimir Putin po své tiskové konferenci, kdy navíc hovořil s novináři. Byl přímo dotázán, jaká by mohla být odpověď, kdyby byly zamítnuty ruské návrhy na bezpečnostní záruky. Řekl, že odpověď může být velmi odlišná. Záleží na návrzích, které ruská armáda předloží prezidentovi Ruska. Proto nemá smysl hádat. To jsou jen naši západní kolegové, především Američané, aniž by čekali na vývoj událostí, hned se chopili „sankčního štafetu“. Americké ministerstvo zahraničí má již několik let post vedoucího úřadu pro sankce. Na diplomatickém oddělení existuje speciální celé oddělení, které se zabývá pouze trestáním všech, kteří tak či onak nesouhlasí se Spojenými státy. Jsou tací, kteří neudělali vůbec nic. Musíte být jen potrestáni, byli jste neuctiví. Jsme pro, aby se o tom všem rozhodovalo na základě vzájemného respektu, na základě rovnováhy zájmů."


"Otázka: Kdy se objevil požadavek na bezpečnostní záruky? jaké je jeho načasování? Koneckonců dříve v Sovětském svazu takové požadavky nebyly předloženy.


S.V. Lavrov: Vždy to tak bylo. Po zániku Sovětského svazu v 90. letech se tento požadavek na bezpečnost zformoval do politických závazků přijatých na nejvyšší úrovni. Naši západní kolegové těchto politických závazků zneužili a neplnili je. Když jsme v roce 2009 žádali o převedení bezpečnostních záruk z politického závazku na status právního závazku a navrhli odpovídající dokument, bylo nám řečeno: nás se to netýká a právní záruky bezpečnosti jsou poskytovány pouze členům NATO. Během těchto historických 30 let jsme nashromáždili mnoho poznatků, jak postupovat dále. Na sliby, na nějaká politická zaklínadla, nic nebude fungovat. My, jak řekl prezident Ruska, jsme předložili dokumenty a trváme na tom, aby naše hlavní obava z nerozšíření NATO byla právně závazná. V odpovědi doufám, že dostanu něco srozumitelného, navíc k argumentům, které se teď šíří, že to není vhodné pro Západ. Podívejme se, co nám dají na papíře. Pak rozhodneme, jak upřímně byli naši západní kolegové obecně, ne v 90. letech, ale nyní ve vztazích s Ruskou federací.


Pozn. Celý rozhovor se Sergejem Lavrovem si lze z originálu přeložit pravým tlačítkem myši.


**Projev a odpovědi na dotazy médií ministra zahraničních věcí Ruské federace Sergeje Lavrova během tiskové konference k výsledkům činnosti ruské diplomacie v roce 2021, Moskva, 14. ledna 2022** https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/1794396/ "Otázka: Amerika dala jasně najevo, že vám neposkytne bezpečnostní záruky ohledně nepřistoupení Ukrajiny a dalších zemí k NATO. Rusko uznalo, že tato jednání nedokázala projednat vše, co se Ruska týká. Na ruské straně bylo zmíněno, že pokud toho nebude možné dosáhnout, přijde „vojenská“ odpověď. Mohl byste blíže vysvětlit, co tyto „vojenské akce“ zahrnují? Co budeš dělat? Jde o invazi? Co myslíš tou "vojenskou" reakcí? S.V. Lavrov :Nemohu nic dodat k tomu, co řekl prezident Vladimir Putin po své tiskové konferenci, kdy navíc hovořil s novináři. Byl přímo dotázán, jaká by mohla být odpověď, kdyby byly zamítnuty ruské návrhy na bezpečnostní záruky. Řekl, že odpověď může být velmi odlišná. Záleží na návrzích, které ruská armáda předloží prezidentovi Ruska. Proto nemá smysl hádat. To jsou jen naši západní kolegové, především Američané, aniž by čekali na vývoj událostí, hned se chopili „sankčního štafetu“. Americké ministerstvo zahraničí má již několik let post vedoucího úřadu pro sankce. Na diplomatickém oddělení existuje speciální celé oddělení, které se zabývá pouze trestáním všech, kteří tak či onak nesouhlasí se Spojenými státy. Jsou tací, kteří neudělali vůbec nic. Musíte být jen potrestáni, byli jste neuctiví. Jsme pro, aby se o tom všem rozhodovalo na základě vzájemného respektu, na základě rovnováhy zájmů." "Otázka: Kdy se objevil požadavek na bezpečnostní záruky? jaké je jeho načasování? Koneckonců dříve v Sovětském svazu takové požadavky nebyly předloženy. S.V. Lavrov: Vždy to tak bylo. Po zániku Sovětského svazu v 90. letech se tento požadavek na bezpečnost zformoval do politických závazků přijatých na nejvyšší úrovni. Naši západní kolegové těchto politických závazků zneužili a neplnili je. Když jsme v roce 2009 žádali o převedení bezpečnostních záruk z politického závazku na status právního závazku a navrhli odpovídající dokument, bylo nám řečeno: nás se to netýká a právní záruky bezpečnosti jsou poskytovány pouze členům NATO. Během těchto historických 30 let jsme nashromáždili mnoho poznatků, jak postupovat dále. Na sliby, na nějaká politická zaklínadla, nic nebude fungovat. My, jak řekl prezident Ruska, jsme předložili dokumenty a trváme na tom, aby naše hlavní obava z nerozšíření NATO byla právně závazná. V odpovědi doufám, že dostanu něco srozumitelného, navíc k argumentům, které se teď šíří, že to není vhodné pro Západ. Podívejme se, co nám dají na papíře. Pak rozhodneme, jak upřímně byli naši západní kolegové obecně, ne v 90. letech, ale nyní ve vztazích s Ruskou federací. Pozn. Celý rozhovor se Sergejem Lavrovem si lze z originálu přeložit pravým tlačítkem myši.

ale myslím, že Kazachstán tam fakticky byl probírán zcela okrajově i přes celosvětový význam té události.
tu sa nejedná o získanie nerastných surovín. Kazastan je v tomto smere trochu iná liga. Udalosti v Kazastane boli asi posledným klincom do rakvy NWO. Kazastan nebola obyčajná krajina a jeho hlavné mesto je toho symbolom. Mesto, ktoré bolo doslova vystavané na zelenej lúke je plné satanistických a okultných symbolov, stavieb špecifických tvarov a rozmerov a ich rozmiestnenia. Žiadna stavba, alebo symbol tam nebol postavený náhodne. Všetko tam má svoj symbol a účel. O tomto mieste sa často hovorilo ako o hlavnom meste NWO.


Udalosti, ktoré prebehli v minulých dňoch (aspoň podľa mňa) Rusko využilo na to aby z tejto krajiny doslova vykoplo deep state a ďalších predstaviteľov NWO. Kto začal tieto udalosti neviem (možno sa to raz dozvieme), ale Rusko na to bolo pripravené. Každý ukazuje prstom na močiar, ale pravda môže byť inde. Podľa reakcií sveta na udalosti v Kazastane, všetko nasvedčuje tomu, že "niekto" (napr. patrioti) využili štruktúry a zdroje močiara a v jeho mene zorganizovali tzv majdan. Túto myšlienku podporuje aj prvotný šok a zmätok zavládol vo svete, keď trvalo niekoľko dní kedy močiar vydal nejaké stanovisko k danej situácii. A ešte väčším šokom pre nich bola Ruská reakcia.


Čo bude ďalej? Močiar sníva o vojne. Myslí si, že len tá ho zachráni. ale sú to len jeho vlhké sny. Sú informácie, že Rusko zhromažďuje na západných hraniciach veľkú armádu. Asi pred mesiacom som zachytil informáciu, že na západných hraniciach a v Bielorusku je sústredených cez 400 000 ruských vojakov a Rusko tam naďalej presúva techniku. Súčasný systém sa otriasa v základoch. COVID naratív sa rúca a ekonomika je v troskách. Média, ktoré verne slúžili režimu, sú donútené zverejniť pravdu a tým zdiskreditovať nielen seba, ale aj režim. Je to šach. Močiar už stratil slobodu rozhodovania a jeho kroky sú vynútené. Nech urobí čokoľvek, výsledok bude vždy rovnaký.


Jednania skončili tak ako mali a ako sa vyjadril Lavrov, vedia aj aká bude odpoveď.


[quote="pid:52767, uid:125"]ale myslím, že Kazachstán tam fakticky byl probírán zcela okrajově i přes celosvětový význam té události.[/quote]tu sa nejedná o získanie nerastných surovín. Kazastan je v tomto smere trochu iná liga. Udalosti v Kazastane boli asi posledným klincom do rakvy NWO. Kazastan nebola obyčajná krajina a jeho hlavné mesto je toho symbolom. Mesto, ktoré bolo doslova vystavané na zelenej lúke je plné satanistických a okultných symbolov, stavieb špecifických tvarov a rozmerov a ich rozmiestnenia. Žiadna stavba, alebo symbol tam nebol postavený náhodne. Všetko tam má svoj symbol a účel. O tomto mieste sa často hovorilo ako o hlavnom meste NWO. Udalosti, ktoré prebehli v minulých dňoch (aspoň podľa mňa) Rusko využilo na to aby z tejto krajiny doslova vykoplo deep state a ďalších predstaviteľov NWO. Kto začal tieto udalosti neviem (možno sa to raz dozvieme), ale Rusko na to bolo pripravené. Každý ukazuje prstom na močiar, ale pravda môže byť inde. Podľa reakcií sveta na udalosti v Kazastane, všetko nasvedčuje tomu, že "niekto" (napr. patrioti) využili štruktúry a zdroje močiara a v jeho mene zorganizovali tzv majdan. Túto myšlienku podporuje aj prvotný šok a zmätok, ktorý zavládol vo svete, keď trvalo niekoľko dní kedy močiar vydal nejaké stanovisko k danej situácii. A ešte väčším šokom pre nich bola Ruská reakcia. Čo bude ďalej? Močiar sníva o vojne. Myslí si, že len tá ho zachráni. ale sú to len jeho vlhké sny. Sú informácie, že Rusko zhromažďuje na západných hraniciach veľkú armádu. Asi pred mesiacom som zachytil informáciu, že na západných hraniciach a v Bielorusku je sústredených cez 400 000 ruských vojakov a Rusko tam naďalej presúva techniku. Súčasný systém sa otriasa v základoch. COVID naratív sa rúca a ekonomika je v troskách. Média, ktoré verne slúžili režimu, sú donútené zverejniť pravdu a tým zdiskreditovať nielen seba, ale aj režim. Je to šach. Močiar už stratil slobodu rozhodovania a jeho kroky sú vynútené. Nech urobí čokoľvek, výsledok bude vždy rovnaký. Jednania skončili tak ako mali a ako sa vyjadril Lavrov, vedia aj aká bude odpoveď.
Upravené 16. 1. 2022 o 02:22

P.C.Roberts: Washingtonu vládne šílenství
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/p-c-roberts-washingtonu-vladne-silenstvi/


"Jestliže náměstkyně amerického ministra zahraničí se cítí být bezpečna, když stojí nejen před před americkými, ale i před světovými médií a zahrnuje je zřejmými a do očí bijícími lžemi, pak máme v ruce neklamný důkaz o tom, že Washington žije v umělém světě, který si sám pro sebe a pro svoji víru vytvořil. Takže jeho střet se světem skutečným jej bude hodně bolet."


Podobné šílenství nevládne jen ve Washingtonu, ale i u nás. Střet se skutečným světem nás bolí už teď...


Krvavé divadlo v Kazachstánu, boje o Ukrajinu, jednání Rusů a USA... Všechno to zapadá. Generál Pelz poskládal střípky. Posaďte se
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Krvave-divadlo-v-Kazachstanu-boje-o-Ukrajinu-jednani-Rusu-a-USA-Vsechno-to-zapada-General-Pelz-poskladal-stripky-Posadte-se-689414


"No, řekl jsem, že slova Jense Stoltenberga jsou bezpředmětná; navíc, je to jako komentovat slova „Rádia Jerevan“. Rusko roku 2014 nevpadlo na ukrajinské území a tvrdým ekonomickým sankcím se již jenom směje. Dovede si vůbec někdo představit, že mezi technicko-vojenská opatření prostě Rusko zařadí otočení kohoutku s plynem pro Evropu? Teď v zimě? Vidíme si my Evropané vůbec do úst? Místo Nord Stream 2, Síla Sibiře 2 směrem na východ, do Číny. To Rusy opravdu potrestáme."

A ono nemusí jít "jen" o otočení kohoutku s plynem, ale i s ropou, zastavení železniční přepravy s dodávkami z Číny a jiných států Asie, apod.


P.C.Roberts: Washingtonu vládne šílenství https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/p-c-roberts-washingtonu-vladne-silenstvi/ "Jestliže náměstkyně amerického ministra zahraničí se cítí být bezpečna, když stojí nejen před před americkými, ale i před světovými médií a zahrnuje je zřejmými a do očí bijícími lžemi, pak máme v ruce neklamný důkaz o tom, že Washington žije v umělém světě, který si sám pro sebe a pro svoji víru vytvořil. Takže jeho střet se světem skutečným jej bude hodně bolet." **Podobné šílenství nevládne jen ve Washingtonu, ale i u nás. Střet se skutečným světem nás bolí už teď...** **Krvavé divadlo v Kazachstánu, boje o Ukrajinu, jednání Rusů a USA... Všechno to zapadá. Generál Pelz poskládal střípky. Posaďte se** https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Krvave-divadlo-v-Kazachstanu-boje-o-Ukrajinu-jednani-Rusu-a-USA-Vsechno-to-zapada-General-Pelz-poskladal-stripky-Posadte-se-689414 "No, řekl jsem, že slova Jense Stoltenberga jsou bezpředmětná; navíc, je to jako komentovat slova „Rádia Jerevan“. Rusko roku 2014 nevpadlo na ukrajinské území a tvrdým ekonomickým sankcím se již jenom směje. Dovede si vůbec někdo představit, že mezi technicko-vojenská opatření prostě Rusko zařadí otočení kohoutku s plynem pro Evropu? Teď v zimě? Vidíme si my Evropané vůbec do úst? Místo Nord Stream 2, Síla Sibiře 2 směrem na východ, do Číny. To Rusy opravdu potrestáme." ** A ono nemusí jít "jen" o otočení kohoutku s plynem, ale i s ropou, zastavení železniční přepravy s dodávkami z Číny a jiných států Asie, apod.**
Upravené 16. 1. 2022 o 08:52

Ten rozhovor s gen. Pelzem bych neviděl jako rozhovor jedince , ale jako vyjádření struktur , které mají osobní zájmy v této zemi a části světa nadále žít a to bez likvidačního válečného dobrodružství .
Jinak řečeno , už toho Máme dost a pokud se nezmění trajektorie , tak si dojdeme pro kormidlo .


Ten rozhovor s gen. Pelzem bych neviděl jako rozhovor jedince , ale jako vyjádření struktur , které mají osobní zájmy v této zemi a části světa nadále žít a to bez likvidačního válečného dobrodružství . Jinak řečeno , už toho Máme dost a pokud se nezmění trajektorie , tak si dojdeme pro kormidlo .

Velmi zajímavý článek u p. Čulíka na Britských listech. Už jim to začíná docházet?


Ruské "nové zbraně": Od odstrašování k přinucení?


Přinejmenším je důležité zvážit fakt, že Rusko staví svůj arzenál do služeb strategie "agresívního útočiště": Zahájit klasickou ozbrojenou ofenzívu na omezeném geografickém území v postkomunistickém prostoru s tím, že vnější mocnosti jsou odrazeny od toho, aby napadenému přišly na pomoc, hrozbou jaderné eskalace.
Patricny
Na pozadí ukrajinské krize, v níž dupání vojenských bot vyvolává obavy z nové ruské ofenzívy, nařídil Kreml odpálit salvu hypersonických střel Zirkon, a to na zrovna pravoslavné Vánoce, napsal Jean-Sylvestre Mongrenier.


Vladimir Putin tento úspěch přivítal jako "velkou událost pro zemi a významný krok k posílení ruských bezpečnostních a obranných kapacit".


Ve skutečnosti nejde o první test, ale došlo k němu ve zvláštním kontextu, kdy Kreml jasně a výslovně předložil ultimátum požadující, aby Západ podepsal dvě smlouvy nařizující stažení NATO - a tím, stručně řečeno, jeho rozpuštění.


V mysli ruských lídrů a mnoha komentátorů vzrušených možností velké války s hegemonickými cíli nejde ani tak o otázku demonstrace pokroku v oblasti takzvaných "nových" zbraní, jako o obtěžování a zastrašování Evropy a Spojených států. A mlčení západních lídrů ohledně těchto opakovaných testů zanechává za sebou pochybnosti.


Vyvolává to otázku ohledně možných dopadů těchto "nových zbraní". Může jít o technologický průlom, vektor strategické revoluce? Jinými slovy, problémem je zjistit, zda Rusko, které jeho lídři prezentují jako revizionistickou mocnost, je připraveno spolehnout se na zbraně, aby modifikovalo mezinárodní status quo, čemuž přizpůsobí svůj geopolitický diskurs, vojenský systém a strategii.


Připomínám parlamentní projev Vladimira Putina z 1. března 2018, kdy ruský prezident představil program vývoje nových raket, jenž na ruskou vládnoucí třídu a mnoho mezinárodních pozorovatelů udělal dojem. Tyto takzvané průlomové zbraně jsou hypersonické (tzn. s rychlostí vyšší než Mach 5), přinejmenším na části své dráhy. Jsou prezentovány jako schopné provádět manévry, které umožňují obejít protiraketové kapacity protivníka, tj. Spojených států a NATO.


Tyto "superstřely" zahrnují Kinžal (leteckou střelu), Avantgard (hypersonický kluzák odpalovaný raketou Sarmat) a Zirkon (protilodní střela rozmístěná na hladinových lodích, ponorkách a pobřežních bateriích). Je zvláštní, že nyní diskutovaný Zirkon nebyl zmíněn během uvedeného vystoupení z 1. března 2018.


Na druhé straně byly prezentovány jiné zbraně, jako torpédo Poseidon schopné vyvolat na druhé straně Atlantiku radioaktivní cunami, ponorkový bezosádkový prostředek Pěresvět s jaderným pohonem a hlavicí i střela Burevěstnik označená Putinem za neporazitelnou.


Pouhé žvanění? Ne.


Nové ruské zbraně - k čemu vlastně?


Jsou tu otázky ohledně skutečného pokroku těchto programů a jejich skutečné operačnosti. Takže incident, k němuž došlo 8. srpna 2019 na ruské základně na severu, může být spojen s Burevěstnikem (výbuch způsobil několik úmrtí a nárůst radioktivity). Nehledě k nepřesnostem a někdy příliš rychlým oznámením nové zbraňové programy ilustrují realitu ruského znovuvyzbrojování, které se více soustředí na kvalitu technologií než na objem arzenálu.


Optimisté chtějí v ruském přístupu vidět kontraintuitivní formu "strategického dialogu" s USA zaměřenou na obnovu kontroly zbrojení. Osud smlouvy INF porušované Ruskem stejně jako nejistoty obklopující strategická jaderná jednání ale nevěstí nic dobrého.


Měli bychom tedy tyto zbraně považovat za technologický a strategický průlom? Někteří poukazují na to, že rychlost a manévrovatelnost těchto "nových zbraní" nepředstavuje strategickou revoluci. Na jedné straně balistické rakety překonávají rychlost těchto prostředků. Na druhé straně pokud je pravda, že manévrovatelnost umožňuje obejít protiraketovou obranu spojenců, totéž platí i o mezikontinentálních strategických raketách.


Navíc protiraketová obrana nebyla určena proti mezikontinentálním balistickým raketám Ruska a Číny, ale proti mocnostem jako Írán nebo Severní Korea, které disponují malým počtem střel. Zdůrazněme zde neupřímnost Ruska, které vyvíjí vlastní protiraketovou obranu, ale nikdy nepřestalo odsuzovat údajně destabilizující dopady systému USA a NATO.


Na první pohled rozmístění ruských "nových zbraní" nezmění strategickou rovnici; i kdyby jejich vysoká rychlost omezila reakční časy, západní jaderné mocnosti by stále měly schopnost druhého úderu, aby provedly odvetu vůči agresorskému státu. Teoreticky by taková vyhlídka měla agresora odradit od nutkání pokusit se o první úder, což by znamenalo odradit jej od akce.


Nicméně v posledních letech Rusko výrazně zmodernizovalo to, čemu specialisté říkají strategická triáda, tj. strategické jaderné zbraně na zemi, ve vzduchu a pod vodou. Vývoj a rozmístění "exotických" zařízení tak vyvolává otázky: Za jakým účelem a podle jakých scénářů?


Připomeňme si výše zmíněnou myšlenku, že tyto zbraně by měly být jen kartou v americko-ruských jednáních o strategických jaderných zbraních. Bidenova administrativa navrhla prodloužení platnosti smlouvy START a probíhající "strategický dialog" tuto hypotézu otestuje.


Zůstává však faktem, že politika vyžaduje schopnost vidět to nejhorší, co se může stát. V tomto případě je důležité uvědomit si, že odstrašení není fyzický zákon, který by se na všechny jaderné mocnosti vztahoval stejně, jako gravitační zákon objevený Newtonem.


Zbraně pro ofenzívní doktrínu


Pokud jde o termíny strategického myšlení, připomeňme si důležitý článek Američana Alberta Wohlstettera o "křehké rovnováze strachu". Podle této strategické analýzy je rovnováha strachu nestabilní a odstrašování potenciálního protivníka není v žádném případě automatické, protože symetrie arzenálů může koexistovat s morální asymetrií. Takže zásadní otázky zní: Kdo koho odradí, od čeho a v jakém kontextu?


Ve skutečnosti "nové zbraně" tolik vychvalované Kremlem podle všeho nepřináší ruské odstrašující síle žádnou přidanou hodnotu, která je zajišťována neustálou modernizací strategické triády. A nehledě na surreálné tvrzení, že se USA a NATO připravují k ofenzívě, je obtížné si představit západní demokracie postižené pochybnostmi o sobě samotných a pohlcené domácími problémy, jak se vyzbrojují do preventivní války proti Rusku.


Takže nemohou být vývoj a rozmisťování ruských "nových zbraní" mimo rámec "kontroly zbrojení" zaměřeny na vystoupení z parity, aby byla získáno postavení jaderné převahy? V takové perspektivě by jaderné zbraně už nesloužily pouhému odstrašení, aby bránily státní území a přístupy k němu před jakýmkoliv válečným podnikem; mohou to být prostředky strategie jednání a přinucení zaměřené na získání území nových.


Už několik let jaderné signály používané a zneužívané Vladimirem Putinem na podporu jeho zahraniční politiky a posílení pozice na světové strategické scéně vedou k obavám, že se Rusko stává revizionistickou jadernou mocností, která je ochotna použít svůj arzenál k přinucování a zajištění strategických zisků. Stačí se podívat na současnou situaci, kdy se mnozí ruští představitelé nerozpakují vyhrožovat Evropě preemptivním úderem, pokud nedostanou exkluzívní vlivovou sféru v "blízkém zahraničí" (postsovětském prostoru) rozšířeném na celou Evropu, pokud by se USA stáhly z NATO.


Někteří specialisté na tyto témata odkazují na politicko-strategické dokumenty vylučující scénář jaderného přinucení. Nicméně takové dokumenty rozšiřují spektrum možností, v nichž by bylo zvažováno použití jaderných zbraní.


Takže "eskalace kvůli deeskalaci", tj. jaderný úder teoreticky zaměřený na zabránění v eskalaci konvenční války, není vyloučen. Jinými slovy, může to znamenat vůli zvítězit s použitím jaderných zbraní. Dodejme, že Vladimir Putin v tomto bodě není omezen politbyrem, jako býval generální tajemník KSSS.


Přinejmenším je důležité zvážit fakt, že Rusko staví svůj arzenál do služeb strategie "agresívního útočiště": Zahájit klasickou ozbrojenou ofenzívu na omezeném geografickém území v postkomunistickém prostoru s tím, že vnější mocnosti jsou odrazeny od toho, aby napadenému přišly na pomoc, hrozbou jaderné eskalace.


Pokud uvažujeme o Ukrajině, nejde už o tento případ? A starostlivé čtení návrhu smluv, které chce Moskva vnutit Spojených státům a NATO, naznačuje, že kromě tří baltských států jsou objektem tohoto manévru také bývalé satelitní státy ve střední Evropě.


Zirkon a další ruské "nové zbraně" mohou být použity k uzavření Baltského a Černého moře, s cílem udržet západní spojence oddělené od států sousedících s Ruskem. Ty tak budou vydány na milost a nemilost ruské vojenské agresi. Jedině zvednutou pěstí můžete přesvědčit vzpurného.


Vojensko-technická opatření zmiňovaná Moskvou v případě odmítnutí navržených smluv mohou například spočívat v nasazení Zirkonů a dalších smrtících zařízení (balistických raket středního doletu Iskander-M a střel s plochou dráhou letu Kalibr) na evropském válčišti. Evropa vystavená hrozbě prvního odzbrojujícího úderu s reakčním časem několika minut (nepostačujícím k rozptýlení cílů) by se tak stala rukojmím.


Samozřejmě Francie a Británie a také USA by si uchovaly schopnost druhého jaderného úderu, ale chtěly by tyto západní mocnosti, patrně ušetřené prvního úderu, který by byl nejaderný, nést odpovědnost za jadernou eskalaci? Můžeme se vsadit, že by neexistoval nedostatek politiků a publicistů, kteří by kladli osudovou otázku: "Proč umírat za Gdaňsk?" a prosazovali "velké zakopání" nebo "velkou Evropu od Lisabonu po Vladivostok".


Návrat téhož


Samozřejmě takový scénář připomíná geostrategickou konfiguraci vyvolanou rozmístěním sovětských raket SS-20 v roce 1977. Tato zbraň byla tehdy kvůli své přesnosti považována za destabilizující. Cílem kategorie výzbroje později označené jako "jaderné síly středního doletu" bylo vzít si Západní Evropu jako rukojmí a vyprovokovat geostrategické oddělení obou stran Atlantiku.


Následovala "bitva o eurorakety", kdy NATO požadovalo stažení SS-20 - a pokud by k němu nedošlo, hrozilo rozmístit ještě přesnější a rychlejší rakety. Zatímco si na vyčerpaném sovětském systému vyžádalo svou daň intelektuální a morální znovuvyzbrojení Západu, Michail Gorbačov byl zahnán do rohu.


V roce 1987 Ronald Reagan a Michail Gorbačov podepsali smlouvu o zrušení všech jaderných sil středního a kratšího doletu v Evropě. Sovětská armáda brzy na to musela evakuovat Afghánistán - a pak, po pádu Berlínské zdi, znovusjednocení Německa a "revolucích" svrhávající komunistické režimy v Evropě, se SSSR rozpadl.


Zdá se, že současná situace vede k obdobě bitvy o eurorakety, pokud bude Západ jednotný a odhodlaný odporovat ambicím Vladimira Putina - a řady Rusů, kteří zřejmě považují konec předchozí studené války za pouhé příměří nezbytné k obnovení ruského potenciálu moci a obtěžování. Významný rozdíl existuje na technicko-strategické rovině: Zvláštnosti a kapacity Zirkonu, přesnost a rychlost, jsou oproti SS-20 nesrovnatelné. Scénář chirurgicky přesného úderu je tedy realističtější.


Závěr: Připravit se na nejhorší


Nakonec by mělo být řečeno, že tento scénář je hypotézou. Cvičení spočívá v pochopení toho, o čem Putin a jeho příznivci uvažují, v předjímání toho, co by mohla znamenat nová ruská "vojensko-technická" opatření, ve vyznačení pole možností.


Na konci této stručné studie je jistá jedna věc: Revizionistický geopolitický diskurs Kremlu a situování Ruska do pozice "rozvratného státu" je těžké smířit s klasickou představou odstrašování a jaderných zbraní jako zbraní statu quo. I když se budu opakovat, musíme tedy předpokládat to nejhorší a připravit se na to - politicky, intelektuálně a morálně.


Velmi zajímavý článek u p. Čulíka na Britských listech. Už jim to začíná docházet? Ruské "nové zbraně": Od odstrašování k přinucení? Přinejmenším je důležité zvážit fakt, že Rusko staví svůj arzenál do služeb strategie "agresívního útočiště": Zahájit klasickou ozbrojenou ofenzívu na omezeném geografickém území v postkomunistickém prostoru s tím, že vnější mocnosti jsou odrazeny od toho, aby napadenému přišly na pomoc, hrozbou jaderné eskalace. Patricny Na pozadí ukrajinské krize, v níž dupání vojenských bot vyvolává obavy z nové ruské ofenzívy, nařídil Kreml odpálit salvu hypersonických střel Zirkon, a to na zrovna pravoslavné Vánoce, napsal Jean-Sylvestre Mongrenier. Vladimir Putin tento úspěch přivítal jako "velkou událost pro zemi a významný krok k posílení ruských bezpečnostních a obranných kapacit". Ve skutečnosti nejde o první test, ale došlo k němu ve zvláštním kontextu, kdy Kreml jasně a výslovně předložil ultimátum požadující, aby Západ podepsal dvě smlouvy nařizující stažení NATO - a tím, stručně řečeno, jeho rozpuštění. V mysli ruských lídrů a mnoha komentátorů vzrušených možností velké války s hegemonickými cíli nejde ani tak o otázku demonstrace pokroku v oblasti takzvaných "nových" zbraní, jako o obtěžování a zastrašování Evropy a Spojených států. A mlčení západních lídrů ohledně těchto opakovaných testů zanechává za sebou pochybnosti. Vyvolává to otázku ohledně možných dopadů těchto "nových zbraní". Může jít o technologický průlom, vektor strategické revoluce? Jinými slovy, problémem je zjistit, zda Rusko, které jeho lídři prezentují jako revizionistickou mocnost, je připraveno spolehnout se na zbraně, aby modifikovalo mezinárodní status quo, čemuž přizpůsobí svůj geopolitický diskurs, vojenský systém a strategii. Připomínám parlamentní projev Vladimira Putina z 1. března 2018, kdy ruský prezident představil program vývoje nových raket, jenž na ruskou vládnoucí třídu a mnoho mezinárodních pozorovatelů udělal dojem. Tyto takzvané průlomové zbraně jsou hypersonické (tzn. s rychlostí vyšší než Mach 5), přinejmenším na části své dráhy. Jsou prezentovány jako schopné provádět manévry, které umožňují obejít protiraketové kapacity protivníka, tj. Spojených států a NATO. Tyto "superstřely" zahrnují Kinžal (leteckou střelu), Avantgard (hypersonický kluzák odpalovaný raketou Sarmat) a Zirkon (protilodní střela rozmístěná na hladinových lodích, ponorkách a pobřežních bateriích). Je zvláštní, že nyní diskutovaný Zirkon nebyl zmíněn během uvedeného vystoupení z 1. března 2018. Na druhé straně byly prezentovány jiné zbraně, jako torpédo Poseidon schopné vyvolat na druhé straně Atlantiku radioaktivní cunami, ponorkový bezosádkový prostředek Pěresvět s jaderným pohonem a hlavicí i střela Burevěstnik označená Putinem za neporazitelnou. Pouhé žvanění? Ne. Nové ruské zbraně - k čemu vlastně? Jsou tu otázky ohledně skutečného pokroku těchto programů a jejich skutečné operačnosti. Takže incident, k němuž došlo 8. srpna 2019 na ruské základně na severu, může být spojen s Burevěstnikem (výbuch způsobil několik úmrtí a nárůst radioktivity). Nehledě k nepřesnostem a někdy příliš rychlým oznámením nové zbraňové programy ilustrují realitu ruského znovuvyzbrojování, které se více soustředí na kvalitu technologií než na objem arzenálu. Optimisté chtějí v ruském přístupu vidět kontraintuitivní formu "strategického dialogu" s USA zaměřenou na obnovu kontroly zbrojení. Osud smlouvy INF porušované Ruskem stejně jako nejistoty obklopující strategická jaderná jednání ale nevěstí nic dobrého. Měli bychom tedy tyto zbraně považovat za technologický a strategický průlom? Někteří poukazují na to, že rychlost a manévrovatelnost těchto "nových zbraní" nepředstavuje strategickou revoluci. Na jedné straně balistické rakety překonávají rychlost těchto prostředků. Na druhé straně pokud je pravda, že manévrovatelnost umožňuje obejít protiraketovou obranu spojenců, totéž platí i o mezikontinentálních strategických raketách. Navíc protiraketová obrana nebyla určena proti mezikontinentálním balistickým raketám Ruska a Číny, ale proti mocnostem jako Írán nebo Severní Korea, které disponují malým počtem střel. Zdůrazněme zde neupřímnost Ruska, které vyvíjí vlastní protiraketovou obranu, ale nikdy nepřestalo odsuzovat údajně destabilizující dopady systému USA a NATO. Na první pohled rozmístění ruských "nových zbraní" nezmění strategickou rovnici; i kdyby jejich vysoká rychlost omezila reakční časy, západní jaderné mocnosti by stále měly schopnost druhého úderu, aby provedly odvetu vůči agresorskému státu. Teoreticky by taková vyhlídka měla agresora odradit od nutkání pokusit se o první úder, což by znamenalo odradit jej od akce. Nicméně v posledních letech Rusko výrazně zmodernizovalo to, čemu specialisté říkají strategická triáda, tj. strategické jaderné zbraně na zemi, ve vzduchu a pod vodou. Vývoj a rozmístění "exotických" zařízení tak vyvolává otázky: Za jakým účelem a podle jakých scénářů? Připomeňme si výše zmíněnou myšlenku, že tyto zbraně by měly být jen kartou v americko-ruských jednáních o strategických jaderných zbraních. Bidenova administrativa navrhla prodloužení platnosti smlouvy START a probíhající "strategický dialog" tuto hypotézu otestuje. Zůstává však faktem, že politika vyžaduje schopnost vidět to nejhorší, co se může stát. V tomto případě je důležité uvědomit si, že odstrašení není fyzický zákon, který by se na všechny jaderné mocnosti vztahoval stejně, jako gravitační zákon objevený Newtonem. Zbraně pro ofenzívní doktrínu Pokud jde o termíny strategického myšlení, připomeňme si důležitý článek Američana Alberta Wohlstettera o "křehké rovnováze strachu". Podle této strategické analýzy je rovnováha strachu nestabilní a odstrašování potenciálního protivníka není v žádném případě automatické, protože symetrie arzenálů může koexistovat s morální asymetrií. Takže zásadní otázky zní: Kdo koho odradí, od čeho a v jakém kontextu? Ve skutečnosti "nové zbraně" tolik vychvalované Kremlem podle všeho nepřináší ruské odstrašující síle žádnou přidanou hodnotu, která je zajišťována neustálou modernizací strategické triády. A nehledě na surreálné tvrzení, že se USA a NATO připravují k ofenzívě, je obtížné si představit západní demokracie postižené pochybnostmi o sobě samotných a pohlcené domácími problémy, jak se vyzbrojují do preventivní války proti Rusku. Takže nemohou být vývoj a rozmisťování ruských "nových zbraní" mimo rámec "kontroly zbrojení" zaměřeny na vystoupení z parity, aby byla získáno postavení jaderné převahy? V takové perspektivě by jaderné zbraně už nesloužily pouhému odstrašení, aby bránily státní území a přístupy k němu před jakýmkoliv válečným podnikem; mohou to být prostředky strategie jednání a přinucení zaměřené na získání území nových. Už několik let jaderné signály používané a zneužívané Vladimirem Putinem na podporu jeho zahraniční politiky a posílení pozice na světové strategické scéně vedou k obavám, že se Rusko stává revizionistickou jadernou mocností, která je ochotna použít svůj arzenál k přinucování a zajištění strategických zisků. Stačí se podívat na současnou situaci, kdy se mnozí ruští představitelé nerozpakují vyhrožovat Evropě preemptivním úderem, pokud nedostanou exkluzívní vlivovou sféru v "blízkém zahraničí" (postsovětském prostoru) rozšířeném na celou Evropu, pokud by se USA stáhly z NATO. Někteří specialisté na tyto témata odkazují na politicko-strategické dokumenty vylučující scénář jaderného přinucení. Nicméně takové dokumenty rozšiřují spektrum možností, v nichž by bylo zvažováno použití jaderných zbraní. Takže "eskalace kvůli deeskalaci", tj. jaderný úder teoreticky zaměřený na zabránění v eskalaci konvenční války, není vyloučen. Jinými slovy, může to znamenat vůli zvítězit s použitím jaderných zbraní. Dodejme, že Vladimir Putin v tomto bodě není omezen politbyrem, jako býval generální tajemník KSSS. Přinejmenším je důležité zvážit fakt, že Rusko staví svůj arzenál do služeb strategie "agresívního útočiště": Zahájit klasickou ozbrojenou ofenzívu na omezeném geografickém území v postkomunistickém prostoru s tím, že vnější mocnosti jsou odrazeny od toho, aby napadenému přišly na pomoc, hrozbou jaderné eskalace. Pokud uvažujeme o Ukrajině, nejde už o tento případ? A starostlivé čtení návrhu smluv, které chce Moskva vnutit Spojených státům a NATO, naznačuje, že kromě tří baltských států jsou objektem tohoto manévru také bývalé satelitní státy ve střední Evropě. Zirkon a další ruské "nové zbraně" mohou být použity k uzavření Baltského a Černého moře, s cílem udržet západní spojence oddělené od států sousedících s Ruskem. Ty tak budou vydány na milost a nemilost ruské vojenské agresi. Jedině zvednutou pěstí můžete přesvědčit vzpurného. Vojensko-technická opatření zmiňovaná Moskvou v případě odmítnutí navržených smluv mohou například spočívat v nasazení Zirkonů a dalších smrtících zařízení (balistických raket středního doletu Iskander-M a střel s plochou dráhou letu Kalibr) na evropském válčišti. Evropa vystavená hrozbě prvního odzbrojujícího úderu s reakčním časem několika minut (nepostačujícím k rozptýlení cílů) by se tak stala rukojmím. Samozřejmě Francie a Británie a také USA by si uchovaly schopnost druhého jaderného úderu, ale chtěly by tyto západní mocnosti, patrně ušetřené prvního úderu, který by byl nejaderný, nést odpovědnost za jadernou eskalaci? Můžeme se vsadit, že by neexistoval nedostatek politiků a publicistů, kteří by kladli osudovou otázku: "Proč umírat za Gdaňsk?" a prosazovali "velké zakopání" nebo "velkou Evropu od Lisabonu po Vladivostok". Návrat téhož Samozřejmě takový scénář připomíná geostrategickou konfiguraci vyvolanou rozmístěním sovětských raket SS-20 v roce 1977. Tato zbraň byla tehdy kvůli své přesnosti považována za destabilizující. Cílem kategorie výzbroje později označené jako "jaderné síly středního doletu" bylo vzít si Západní Evropu jako rukojmí a vyprovokovat geostrategické oddělení obou stran Atlantiku. Následovala "bitva o eurorakety", kdy NATO požadovalo stažení SS-20 - a pokud by k němu nedošlo, hrozilo rozmístit ještě přesnější a rychlejší rakety. Zatímco si na vyčerpaném sovětském systému vyžádalo svou daň intelektuální a morální znovuvyzbrojení Západu, Michail Gorbačov byl zahnán do rohu. V roce 1987 Ronald Reagan a Michail Gorbačov podepsali smlouvu o zrušení všech jaderných sil středního a kratšího doletu v Evropě. Sovětská armáda brzy na to musela evakuovat Afghánistán - a pak, po pádu Berlínské zdi, znovusjednocení Německa a "revolucích" svrhávající komunistické režimy v Evropě, se SSSR rozpadl. Zdá se, že současná situace vede k obdobě bitvy o eurorakety, pokud bude Západ jednotný a odhodlaný odporovat ambicím Vladimira Putina - a řady Rusů, kteří zřejmě považují konec předchozí studené války za pouhé příměří nezbytné k obnovení ruského potenciálu moci a obtěžování. Významný rozdíl existuje na technicko-strategické rovině: Zvláštnosti a kapacity Zirkonu, přesnost a rychlost, jsou oproti SS-20 nesrovnatelné. Scénář chirurgicky přesného úderu je tedy realističtější. Závěr: Připravit se na nejhorší Nakonec by mělo být řečeno, že tento scénář je hypotézou. Cvičení spočívá v pochopení toho, o čem Putin a jeho příznivci uvažují, v předjímání toho, co by mohla znamenat nová ruská "vojensko-technická" opatření, ve vyznačení pole možností. Na konci této stručné studie je jistá jedna věc: Revizionistický geopolitický diskurs Kremlu a situování Ruska do pozice "rozvratného státu" je těžké smířit s klasickou představou odstrašování a jaderných zbraní jako zbraní statu quo. I když se budu opakovat, musíme tedy předpokládat to nejhorší a připravit se na to - politicky, intelektuálně a morálně.

Pavel Kačer

Ten rozhovor s gen. Pelzem bych neviděl jako rozhovor jedince , ale jako vyjádření struktur

Článek je velmi dobrý. Když vezmeme v úvahu i vánoční video armády ČR o sestřelení Santy, tak to vypadá opravdu, že některé kruhy už toho mají dost.
Petr Pelz je[quote="pid:52877, uid:185"]Ten rozhovor s gen. Pelzem bych neviděl jako rozhovor jedince , ale jako vyjádření struktur[/quote] Článek je velmi dobrý. Když vezmeme v úvahu i vánoční video armády ČR o sestřelení Santy, tak to vypadá opravdu, že některé kruhy už toho mají dost. Petr Pelz je - někdejší ředitel Vojenského zpravodajství, přesněji 1.3.1995 - 1.1.1997 inspektor Vojenské zpravodajské služby GŠ AČR, od 25.9.1996 pověřen řízením VZ, 1.1.1997 - 1.10.2001 ustanoven ředitelem VZ, - od 1.6.2002 poradce stálého představitele ČR u OSN v New Yorku - 2010 - 2013 velvyslanec v Afghánistánu https://web.archive.org/web/20131213031915/https://www.vzcr.cz/static/historie7p.aspx

Velmi zajímavý článek u p. Čulíka na Britských listech. Už jim to začíná docházet?

@donald - prosim, stacilo dat par uryvkov z clanku, pripadne svoj komentar a odkaz na cely clanok
https://blisty.cz/art/106591-ruske-nove-zbrane-od-odstrasovani-k-prinuceni.html
a nie to sem cele skopirovat

[quote="pid:52878, uid:795"]Velmi zajímavý článek u p. Čulíka na Britských listech. Už jim to začíná docházet?[/quote] @donald - prosim, stacilo dat par uryvkov z clanku, pripadne svoj komentar a odkaz na cely clanok https://blisty.cz/art/106591-ruske-nove-zbrane-od-odstrasovani-k-prinuceni.html a nie to sem cele skopirovat
Upravené 16. 1. 2022 o 14:32

Je to věcí citu komentujícího. Někdy jsou dobré i plné texty , zrovna tady jde o velmi odlišný pohled "druhé strany" a každý detail je zajímavý.Takže za mě donalde dobrá práce. Blisty jsou jinak hnůj, ale i v hnoji se občas něco originálního najde. Ideální je kompromis-krátká charakteristika a odkaz.


Je to věcí citu komentujícího. Někdy jsou dobré i plné texty , zrovna tady jde o velmi odlišný pohled "druhé strany" a každý detail je zajímavý.Takže za mě donalde dobrá práce. Blisty jsou jinak hnůj, ale i v hnoji se občas něco originálního najde. Ideální je kompromis-krátká charakteristika a odkaz.

Tady je potřeba zohlednit , že blisty a spol , spolu s částí příčetné páté kolony už začíná chápat , že opravdu mají po žížalkách . A tady nastupuje potřeba osobní .
Jak to zařídit , aby můj klan mohl nadále parazitovat a jak se zachovat , aby ta trestní sekera nedopadla na můj krk .
To není špatné svědomí , ale strach .


Tady je potřeba zohlednit , že blisty a spol , spolu s částí příčetné páté kolony už začíná chápat , že opravdu mají po žížalkách . A tady nastupuje potřeba osobní . Jak to zařídit , aby můj klan mohl nadále parazitovat a jak se zachovat , aby ta trestní sekera nedopadla na můj krk . To není špatné svědomí , ale strach .

Článek je velmi dobrý. Když vezmeme v úvahu i vánoční video armády ČR o sestřelení Santy, tak to vypadá opravdu, že některé kruhy už toho mají dost.
Petr Pelz je

Ona to není jen armádní špička , která chápe , že se záměrně likviduje prostor , kde žijí i jejich rodiny . Máme tady i průmysl který chápe , že zelený koncentrák bude bolet i je . A tady už je nasnadě spolupráce těch , kteří chápají a nehodlají se stát obětovanou biomasou na bojišti .
A jakým směrem vede vyvázání z tohoto koncentráku , který hrozí zlikvidovat vše místní ?
Likvidací struktur , které tento koncentrák drží pohromadě . A to je popořadě NATO a následně EU .
Takže tento odpor u těchto špiček je potřeba vést na Evropské úrovni . A velice bych se divil , kdyby už u těchto chápajících , nebyla předběžná dohoda napříč Evropou .
Takže tento článek a mnoho jiných v dalších zemích může fungovat podobně , jako souhlas s připravovanou akcí .


[quote="pid:52883, uid:101"]Článek je velmi dobrý. Když vezmeme v úvahu i vánoční video armády ČR o sestřelení Santy, tak to vypadá opravdu, že některé kruhy už toho mají dost. Petr Pelz je[/quote] Ona to není jen armádní špička , která chápe , že se záměrně likviduje prostor , kde žijí i jejich rodiny . Máme tady i průmysl který chápe , že zelený koncentrák bude bolet i je . A tady už je nasnadě spolupráce těch , kteří chápají a nehodlají se stát obětovanou biomasou na bojišti . A jakým směrem vede vyvázání z tohoto koncentráku , který hrozí zlikvidovat vše místní ? Likvidací struktur , které tento koncentrák drží pohromadě . A to je popořadě NATO a následně EU . Takže tento odpor u těchto špiček je potřeba vést na Evropské úrovni . A velice bych se divil , kdyby už u těchto chápajících , nebyla předběžná dohoda napříč Evropou . Takže tento článek a mnoho jiných v dalších zemích může fungovat podobně , jako souhlas s připravovanou akcí .

A velice bych se divil , kdyby už u těchto chápajících , nebyla předběžná dohoda napříč Evropou .


Nu, já to spíš vidím, jako že smečka začíná vyciťovat, že se našel silnější vůdce a tak si připravuje půdu, jak se mu zalíbit, až tu smečku plně převezme. Oni to však vidí čistě z davo-"elitářského" hlediska, fakticky se nemá změnit nic kromě páníčka, a vše jet ve starých kolejích, a to si myslím, že tak nebude. Tedy doufám, že to tak nebude. Myslím, že je čeká prozření podobné tomu, jaké zažívají nyní rebelující lékaři, policisté a hasiči. Nebudou stačit vycházet z údivu, jak vlastně funguje ten okolní svět úplně jinak, než předpokládali.


A co se týká Čulíka, nevybočuje z rámce správně pojmenovaných Blitek, tato charakteristika totiž platí i pro něj, to je to, co v člověku vyvolává... A to jsem to popsala opravdu kulantně. Jen je vidět jak se změnil rámec působení prostředí, které mu chtě nechtě zužuje mantinely, ale stále se snaží...


[quote="pid:52907, uid:185"]A velice bych se divil , kdyby už u těchto chápajících , nebyla předběžná dohoda napříč Evropou .[/quote] Nu, já to spíš vidím, jako že smečka začíná vyciťovat, že se našel silnější vůdce a tak si připravuje půdu, jak se mu zalíbit, až tu smečku plně převezme. Oni to však vidí čistě z davo-"elitářského" hlediska, fakticky se nemá změnit nic kromě páníčka, a vše jet ve starých kolejích, a to si myslím, že tak nebude. Tedy doufám, že to tak nebude. Myslím, že je čeká prozření podobné tomu, jaké zažívají nyní rebelující lékaři, policisté a hasiči. Nebudou stačit vycházet z údivu, jak vlastně funguje ten okolní svět úplně jinak, než předpokládali. A co se týká Čulíka, nevybočuje z rámce správně pojmenovaných Blitek, tato charakteristika totiž platí i pro něj, to je to, co v člověku vyvolává... A to jsem to popsala opravdu kulantně. Jen je vidět jak se změnil rámec působení prostředí, které mu chtě nechtě zužuje mantinely, ale stále se snaží...

A co se týká Čulíka, nevybočuje

Čulík skutečně nevybočuje. smile
Jeho B(licí) listy byly zpočátku docela dobré. Přispívalo mnoho kvalitních novinářů a daly se zde najít cenné informace. Ale jakmile začali Čulíka sponzorovat jeho angličtí páníčci, bylo po všem. Místo kvality kvantita od totálního novinářského kalu. Myslím si, že i Šidlo se tam uchytil.
No a cesta "normálního Čulíka" k rusofobovi a obdivovateli sudeťáků Čulíkovi byla celkem krátká. O to bylo větší mé překvapení, když jsem ho zaregistrovala v nějakém rozhovoru se Skálou. Mírnil se, chlapec... Ani nedutnul o "zločinech Rudé armády" a snažil se Skálu nijak nepopouzet. Čuměla jsem na Čulíka....


[quote="pid:52913, uid:125"]A co se týká Čulíka, nevybočuje[/quote] Čulík skutečně nevybočuje. :) Jeho B(licí) listy byly zpočátku docela dobré. Přispívalo mnoho kvalitních novinářů a daly se zde najít cenné informace. Ale jakmile začali Čulíka sponzorovat jeho angličtí páníčci, bylo po všem. Místo kvality kvantita od totálního novinářského kalu. Myslím si, že i Šidlo se tam uchytil. No a cesta "normálního Čulíka" k rusofobovi a obdivovateli sudeťáků Čulíkovi byla celkem krátká. O to bylo větší mé překvapení, když jsem ho zaregistrovala v nějakém rozhovoru se Skálou. Mírnil se, chlapec... Ani nedutnul o "zločinech Rudé armády" a snažil se Skálu nijak nepopouzet. Čuměla jsem na Čulíka....

Ukrajina tvrdí, že "všechny důkazy ukazují na Rusko" v případě nejnovějšího kybernetického útoku.


Důkazy o ruském zapojení by mohly splnit hranici pro uvalení sankcí ze strany Západu, ale incident ještě nebyl oficiálně připsán.


https://www.ft.com/content/0bdfafb8-a340-4e6a-a688-d878c45d1010


Ukrajina uvedla, že má důkazy o tom, že páteční kybernetický útok na vládní internetové stránky pravděpodobně provedlo Rusko, a to v obavách, že Moskva může plánovat vojenskou akci proti zemi poté, co selhaly bezpečnostní rozhovory s USA a NATO.


"V tuto chvíli můžeme říci, že všechny důkazy ukazují na to, že za útokem stojí Rusko," uvedlo v nedělním prohlášení ukrajinské ministerstvo pro digitální transformaci. "Moskva pokračuje ve vedení hybridní války a aktivně zvyšuje své informační a kybernetické kapacity."


Kyjev však uvedl, že vyšetřování stále probíhá a útok zatím oficiálně nepřipisuje Rusku.


Ukrajinská Rada národní bezpečnosti o víkendu uvedla, že má podezření, že útok provedla hackerská skupina napojená na běloruskou rozvědku - což naznačuje, že Rusko mohlo využít svého spojence k vytvoření věrohodného popření vlastní účasti.


USA a EU slíbily, že pokud Rusko obnoví agresi proti Ukrajině, uvalí na ni "ochromující" sankce v mnohem větším rozsahu než po anexi Krymu. Rusko převzalo kontrolu nad ukrajinským poloostrovem Krym v roce 2014.


Putinův mluvčí Dmitrij Peskov řekl CNN, že neúspěch jednání v Ženevě, Bruselu a Vídni je "znepokojující", protože Moskva a NATO zůstávají na "zcela odlišných kolejích".


Peskov rovněž odmítl vyloučit, že Moskva "na území Ukrajiny nerozmístí žádné útočné zbraně".


Ačkoli by kybernetický útok pravděpodobně splňoval hranici pro uvalení sankcí, západní představitelé se zatím zdrželi přímého obvinění Ruska z útoku a zároveň poukázali na dlouhou historii operací elektronického boje, které Moskva provádí.


Victoria Nulandová, náměstkyně amerického ministra zahraničí pro politiku, řekla listu Financial Times, že kybernetický útok je "osvědčenou součástí ruského herního manuálu", a uvedla, že Západ se soustředí na "velmi rychlé způsobení velmi ostré bolesti, pokud Rusko tento krok v jakékoli podobě učiní".


Útok, který znehodnotil webové stránky, například ukrajinské vlády a několika ministerstev, měl vypadat jako ransomware, ale zanechal také "destruktivní" malware "určený k vyřazení cílových zařízení z provozu", uvedla společnost Microsoft v sobotu na svém blogu.


Společnost Microsoft neidentifikovala aktéry útoku ani jejich záměry, ale uvedla, že incident pravděpodobně postihl více obětí, než je v současné době známo, a varovala, že představuje "zvýšené riziko pro všechny vládní agentury, neziskové organizace nebo podniky, které se nacházejí nebo mají systémy na Ukrajině".


Ukrajina tvrdí, že "všechny důkazy ukazují na Rusko" v případě nejnovějšího kybernetického útoku. **Důkazy o ruském zapojení by mohly splnit hranici pro uvalení sankcí ze strany Západu, ale incident ještě nebyl oficiálně připsán.** https://www.ft.com/content/0bdfafb8-a340-4e6a-a688-d878c45d1010 Ukrajina uvedla, že má důkazy o tom, že páteční kybernetický útok na vládní internetové stránky pravděpodobně provedlo Rusko, a to v obavách, že Moskva může plánovat vojenskou akci proti zemi poté, co selhaly bezpečnostní rozhovory s USA a NATO. "V tuto chvíli můžeme říci, že všechny důkazy ukazují na to, že za útokem stojí Rusko," uvedlo v nedělním prohlášení ukrajinské ministerstvo pro digitální transformaci. "Moskva pokračuje ve vedení hybridní války a aktivně zvyšuje své informační a kybernetické kapacity." Kyjev však uvedl, že vyšetřování stále probíhá a útok zatím oficiálně nepřipisuje Rusku. Ukrajinská Rada národní bezpečnosti o víkendu uvedla, že má podezření, že útok provedla hackerská skupina napojená na běloruskou rozvědku - což naznačuje, že Rusko mohlo využít svého spojence k vytvoření věrohodného popření vlastní účasti. USA a EU slíbily, že pokud Rusko obnoví agresi proti Ukrajině, uvalí na ni "ochromující" sankce v mnohem větším rozsahu než po anexi Krymu. Rusko převzalo kontrolu nad ukrajinským poloostrovem Krym v roce 2014. Putinův mluvčí Dmitrij Peskov řekl CNN, že neúspěch jednání v Ženevě, Bruselu a Vídni je "znepokojující", protože Moskva a NATO zůstávají na "zcela odlišných kolejích". Peskov rovněž odmítl vyloučit, že Moskva "na území Ukrajiny nerozmístí žádné útočné zbraně". Ačkoli by kybernetický útok pravděpodobně splňoval hranici pro uvalení sankcí, západní představitelé se zatím zdrželi přímého obvinění Ruska z útoku a zároveň poukázali na dlouhou historii operací elektronického boje, které Moskva provádí. Victoria Nulandová, náměstkyně amerického ministra zahraničí pro politiku, řekla listu Financial Times, že kybernetický útok je "osvědčenou součástí ruského herního manuálu", a uvedla, že Západ se soustředí na "velmi rychlé způsobení velmi ostré bolesti, pokud Rusko tento krok v jakékoli podobě učiní". Útok, který znehodnotil webové stránky, například ukrajinské vlády a několika ministerstev, měl vypadat jako ransomware, ale zanechal také "destruktivní" malware "určený k vyřazení cílových zařízení z provozu", uvedla společnost Microsoft v sobotu na svém blogu. Společnost Microsoft neidentifikovala aktéry útoku ani jejich záměry, ale uvedla, že incident pravděpodobně postihl více obětí, než je v současné době známo, a varovala, že představuje "zvýšené riziko pro všechny vládní agentury, neziskové organizace nebo podniky, které se nacházejí nebo mají systémy na Ukrajině".

Velmi zajímavý článek u p. Čulíka na Britských listech. Už jim to začíná docházet?


Je to kvičení "Zapadníků", že už nejsou "pány světa" a ostatní jim nebudou lízat zadek.


Takže pomalu dochází, ale otázka jaké budou další reakce.


[quote="pid:52878, uid:795"]Velmi zajímavý článek u p. Čulíka na Britských listech. Už jim to začíná docházet?[/quote] Je to kvičení "Zapadníků", že už nejsou "pány světa" a ostatní jim nebudou lízat zadek. Takže pomalu dochází, ale otázka jaké budou další reakce.

Ani nedutnul o "zločinech Rudé armády" a snažil se Skálu nijak nepopouzet.

Skála by ho v tom vymáchal smile


[quote="pid:52916, uid:203"]Ani nedutnul o "zločinech Rudé armády" a snažil se Skálu nijak nepopouzet.[/quote] Skála by ho v tom vymáchal :D

Jak západní média nebo spíše pudlové americké politiky šíří dezinformace. Nic zvláštního, majitele Indexa.hr znám osobně, možná by bylo rozumnější, kdyby to s ním ministerstvo financí řešilo ohledně neplacení daní a všech závazků vůči svým zaměstnancům. https://www.index.hr/vijesti/clanak/sad-objavio-jako-teske-optuzbe-protiv-rusije-kazu-da-ruski-agenti-spremaju-akcije/2332853.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_d


Jak západní média nebo spíše pudlové americké politiky šíří dezinformace. Nic zvláštního, majitele Indexa.hr znám osobně, možná by bylo rozumnější, kdyby to s ním ministerstvo financí řešilo ohledně neplacení daní a všech závazků vůči svým zaměstnancům. https://www.index.hr/vijesti/clanak/sad-objavio-jako-teske-optuzbe-protiv-rusije-kazu-da-ruski-agenti-spremaju-akcije/2332853.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_d

Děkuji, že zrovna mně radíte dívat se na Pjakina :-) Dobrý vtip.


Mne to pride skor smutne ako vtipne ...


Ale opat k veci, davam do pozornosti suhrn Pjakina k danej otazke o podpise/nepodpise daneho navrhu zmluvy, ale odporucam pozriet otazku-odpoved celu z 27.12.2021 od 35:35, popisuje to velmi vystizne a jasne


Odmítnutí té smlouvy s USA a dohody s NATO k němu Rusku rozváže ruce.


...
Teď se dohadují, zda to podepíší či ne, zda nám to ruce rozvazuje nebo svazuje. O tom to přece vůbec není.
O to vůbec nejde! Je jasné, že veřejná diplomacie je pro ně nepřijatelná.
...


Budou-li brát, přičemž celek a nejen ten vypsaný ve smlouvách, ale i sdělený ústně, může to jít více postupně, pokud nebudou brát, obrat bude radikálnější. Vzhledem k tuposti západních elit se kloním spíše k té druhé variantě


A v čem je tedy ta podstata?
Když to nepodepíší…
A oni to nemohou podepsat,
tu dohodu nebo tu smlouvu.
Protože potom by s námi museli nastolit partnerské vztahy a k tomu teď není připraveno…

Prý: „Když oni ty smlouvy nepodepíší, tak nám to dá právo jednat, jak budeme chtít.“
Ne, tak to vůbec není.
Co znamená ta smlouva a dohoda?
Je to vytyčení pozice.
Byla ohlášena pozice, na jejímž základě teď bude postavena veškerá činnost státního systému Ruska.
To je on, ten základ!
Jakákoliv mezinárodní smlouva, ať už bude uzavřena
s kýmkoliv, bude vycházet z tohoto základu.
Jakákoliv, s USA nebo s někým jiným,
právě z tohoto základu.
Chápete? Ne náhodou byly vyznačeny dva směry,
USA a NATO, mezistátní svazky a konkrétní stát.
To je to, oč jde.
Rusko ohlásilo svou pozici, na jejímž základě teď budou řešeny všechny mezinárodní otázky.
Jakékoliv!
Ani jeden ruský státní činitel z toho teď
nemůže ustoupit. To je to důležité.
Nejde o to, že by nám to rozvázalo ruce
v jakémsi jednotlivém přístupu,
jedná se o celostátní, systémový přístup.
To znamená, že je tím zcela
konkrétně převezli.
Nyní každý státní činitel,
jestliže se pokusí vybočit,
nevyřešit nějaký problém s Francií, Německem, Indií, Francií či Čínou, prostě s kýmkoliv...
Prostě musí vycházet z této pozice.
...


dufam, ze som pomohol s vasimi otazkami ohladne podpisu/nepodpisu zmluvy


[quote="pid:52738, uid:125"]Děkuji, že zrovna mně radíte dívat se na Pjakina :-) Dobrý vtip.[/quote] Mne to pride skor smutne ako vtipne ... Ale opat k veci, davam do pozornosti suhrn Pjakina k danej otazke o podpise/nepodpise daneho navrhu zmluvy, ale odporucam pozriet otazku-odpoved celu z 27.12.2021 od 35:35, popisuje to velmi vystizne a jasne [quote="pid:52652, uid:125"]Odmítnutí té smlouvy s USA a dohody s NATO k němu Rusku rozváže ruce.[/quote] ... Teď se dohadují, zda to podepíší či ne, zda nám to ruce rozvazuje nebo svazuje. O tom to přece vůbec není. O to vůbec nejde! Je jasné, že veřejná diplomacie je pro ně nepřijatelná. ... [quote="pid:52652, uid:125"]Budou-li brát, přičemž celek a nejen ten vypsaný ve smlouvách, ale i sdělený ústně, může to jít více postupně, pokud nebudou brát, obrat bude radikálnější. Vzhledem k tuposti západních elit se kloním spíše k té druhé variantě[/quote] … A v čem je tedy ta podstata? Když to nepodepíší… A oni to nemohou podepsat, tu dohodu nebo tu smlouvu. Protože potom by s námi museli nastolit partnerské vztahy a k tomu teď není připraveno… … Prý: „Když oni ty smlouvy nepodepíší, tak nám to dá právo jednat, jak budeme chtít.“ Ne, tak to vůbec není. Co znamená ta smlouva a dohoda? Je to vytyčení pozice. Byla ohlášena pozice, na jejímž základě teď bude postavena veškerá činnost státního systému Ruska. To je on, ten základ! Jakákoliv mezinárodní smlouva, ať už bude uzavřena s kýmkoliv, bude vycházet z tohoto základu. Jakákoliv, s USA nebo s někým jiným, právě z tohoto základu. Chápete? Ne náhodou byly vyznačeny dva směry, USA a NATO, mezistátní svazky a konkrétní stát. To je to, oč jde. Rusko ohlásilo svou pozici, na jejímž základě teď budou řešeny všechny mezinárodní otázky. Jakékoliv! Ani jeden ruský státní činitel z toho teď nemůže ustoupit. To je to důležité. Nejde o to, že by nám to rozvázalo ruce v jakémsi jednotlivém přístupu, jedná se o celostátní, systémový přístup. To znamená, že je tím zcela konkrétně převezli. Nyní každý státní činitel, jestliže se pokusí vybočit, nevyřešit nějaký problém s Francií, Německem, Indií, Francií či Čínou, prostě s kýmkoliv... Prostě musí vycházet z této pozice. ... dufam, ze som pomohol s vasimi otazkami ohladne podpisu/nepodpisu zmluvy

Ale opat k veci, davam do pozornosti suhrn Pjakina


No Irenka toho Pjakina už dlho prekladá...., takže preto tá poznámka od nej... smile


[quote="pid:52956, uid:242"]Ale opat k veci, davam do pozornosti suhrn Pjakina[/quote] No Irenka toho Pjakina už dlho prekladá...., takže preto tá poznámka od nej... ;)

Rád bych dodal, že skvěle překládá a někdy doplňuje i historické souvislosti a vysvětluje, když by nám unikal ruský kontext. Takže smekám a děkuji.
Ještě na okraj: Mám za sebou mnoho let učení RJ dokonce i na VŠ, ale rusky jsem se nenaučil. Tenkrát z rebelství, dnes se to snažím dohnat. smile


Rád bych dodal, že skvěle překládá a někdy doplňuje i historické souvislosti a vysvětluje, když by nám unikal ruský kontext. Takže smekám a děkuji. Ještě na okraj: Mám za sebou mnoho let učení RJ dokonce i na VŠ, ale rusky jsem se nenaučil. Tenkrát z rebelství, dnes se to snažím dohnat. (wasntme)

Pavel Kačer

EU a USA již neuvažují o odpojení Ruska 17.01.2022 - 19:43


Místo odpojení Ruska od mezinárodního bankovního systému SWIFT se připravují cílené ekonomické sankce proti největším ruským bankám. To vešlo ve známost v pondělí 17. ledna. Vyloučení Ruska ze systému SWIFT ve všech směrech je pro vyjednavače „příliš choulostivé“, píše Handelsblatt s odkazem na vládní zdroje.
Předpokládá se, že tento krok by mohl krátkodobě destabilizovat finanční trhy a přispět k rozvoji alternativní platební infrastruktury, která není ovládána Západem. Je třeba poznamenat, že jednání mezi EU a USA se nyní zaměřují na vytvoření sankcí proti velkým ruským bankám. Německo prosazuje výjimky, aby se mohl platit dovoz plynu a ropy z Ruska.
Již dříve Friedrich Merz, který byl zvolen do čela německé Křesťanskodemokratické unie, poznamenal, že odpojení Ruska od SWIFT by bylo analogické s atomovou bombou pro finanční a komoditní trhy. Podle jeho názoru to povede k masivnímu ekonomickému poklesu. Kromě toho by vyloučení Ruska mohlo podkopat důvěru v platební systém, řekl Merz.
Spojené státy a Evropská unie zvažovaly možnost odpojení od SWIFTu v případě, že Rusko bude údajně nadále eskalovat situaci kolem Ukrajiny. Podle německých expertů však v tomto případě přijdou západní banky a úvěrové instituce o miliardy a současné obchodní kontakty budou natolik komplikované, že mnohé transakce ztratí smysl.


Источник: https://rusnext.ru/news/1642437835383396


**EU a USA již neuvažují o odpojení Ruska 17.01.2022 - 19:43** Místo odpojení Ruska od mezinárodního bankovního systému SWIFT se připravují cílené ekonomické sankce proti největším ruským bankám. To vešlo ve známost v pondělí 17. ledna. Vyloučení Ruska ze systému SWIFT ve všech směrech je pro vyjednavače „příliš choulostivé“, píše Handelsblatt s odkazem na vládní zdroje. Předpokládá se, že tento krok by mohl krátkodobě destabilizovat finanční trhy a přispět k rozvoji alternativní platební infrastruktury, která není ovládána Západem. Je třeba poznamenat, že jednání mezi EU a USA se nyní zaměřují na vytvoření sankcí proti velkým ruským bankám. Německo prosazuje výjimky, aby se mohl platit dovoz plynu a ropy z Ruska. Již dříve Friedrich Merz, který byl zvolen do čela německé Křesťanskodemokratické unie, poznamenal, že **odpojení Ruska od SWIFT by bylo analogické s atomovou bombou pro finanční a komoditní trhy.** Podle jeho názoru to povede k masivnímu ekonomickému poklesu. Kromě toho by vyloučení Ruska mohlo podkopat důvěru v platební systém, řekl Merz. Spojené státy a Evropská unie zvažovaly možnost odpojení od SWIFTu v případě, že Rusko bude údajně nadále eskalovat situaci kolem Ukrajiny. **Podle německých expertů však v tomto případě přijdou západní banky a úvěrové instituce o miliardy a současné obchodní kontakty budou natolik komplikované, že mnohé transakce ztratí smysl.** Источник: https://rusnext.ru/news/1642437835383396

Ludvík - Předpokládá se, že tento krok by mohl krátkodobě destabilizovat finanční trhy a přispět k rozvoji alternativní platební infrastruktury, která není ovládána Západem.
Jedna věta, která hovoří za vše, odhaluje tu lidumilnou, všeobjímající západní demokracii v celé její nahotě.


Ludvík - Předpokládá se, že tento krok by mohl krátkodobě destabilizovat finanční trhy a přispět k rozvoji alternativní platební infrastruktury, která není ovládána Západem. Jedna věta, která hovoří za vše, odhaluje tu lidumilnou, všeobjímající západní demokracii v celé její nahotě.

která není ovládána Západem.
A ktože im to vysvetlil? Stratili by kontrolu. Príde čas, keď Rusko opustí Swift.
Německo prosazuje výjimky
Načo výnimky. Nebudú platiť, Rusko prestane dodávať.


[quote="pid:53058, uid:270"]která není ovládána Západem.[/quote]A ktože im to vysvetlil? Stratili by kontrolu. Príde čas, keď Rusko opustí Swift. [quote="pid:53058, uid:270"]Německo prosazuje výjimky[/quote]Načo výnimky. Nebudú platiť, Rusko prestane dodávať.

Británii se zdá, že je zanedbávána. A zřejmě má sebevražedný sklony.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/britanie-dodava-zbrane-na-ukrajinu-40384264


A USA by rády prodaly ruský plyn Evropě s patřičnou přirážkou


https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/americky-plyn-misto-ruskeho-usa-se-pripravuji-na-konflikt-na-ukrajine-40384262


Británii se zdá, že je zanedbávána. A zřejmě má sebevražedný sklony. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/britanie-dodava-zbrane-na-ukrajinu-40384264 A USA by rády prodaly ruský plyn Evropě s patřičnou přirážkou https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/americky-plyn-misto-ruskeho-usa-se-pripravuji-na-konflikt-na-ukrajine-40384262
Upravené pred 6 dňami o 21:31

Obrana a útok


https://www.youtube.com/watch?v=GDiWunXWjDcUdálosti, které s jednáními souvisí a o kterých naše média mlčí.


**Obrana a útok** https://www.youtube.com/watch?v=GDiWunXWjDc ** Události, které s jednáními souvisí a o kterých naše média mlčí.**

Obrana a útok
Hovoria tam o tom, že 20 lodi Ruska trošku ponaháňali 3 NATO loďky. Ruské lode aj začali strieľať - ževraj cvičné streľby vopred ohláseného cvičenia.
Hneď sa ponúkajú otázky .
Azda NATO nevedelo, že Rusi tam majú cvičenia? Načo sa tam pchali?
Boli tam tie NATO loďky poslané aby vyvolali konflikt, či na to aby sa posrala ich posádka? Kto tam poslal tie NATO loďky? Niekto kto chcel vyvolať vojnu, či niekto kto chcel aby sa vojačikovnia na NATO loďkách posrali?


[quote="pid:53140, uid:270"]Obrana a útok[/quote]Hovoria tam o tom, že 20 lodi Ruska trošku ponaháňali 3 NATO loďky. Ruské lode aj začali strieľať - ževraj cvičné streľby vopred ohláseného cvičenia. Hneď sa ponúkajú otázky . Azda NATO nevedelo, že Rusi tam majú cvičenia? Načo sa tam pchali? Boli tam tie NATO loďky poslané aby vyvolali konflikt, či na to aby sa posrala ich posádka? Kto tam poslal tie NATO loďky? Niekto kto chcel vyvolať vojnu, či niekto kto chcel aby sa vojačikovnia na NATO loďkách posrali?

Protože se pořád nedaří přetáhnout stránku, dovolím si vložit sonet, který jen zdánlivě s tématem nesouvisí:


Kto zapríčinil tento úpadok,
zosurovenie, zdivočenie mravov?
Čo ľudstvo zviedlo s ducha veličavou
vbŕsť do bahna? Ký upír to a mlok,


z pŕs sajúci mu i dnes žitia mok,
krvožíznivec s večnou záhou žhavou?
Ech, sebectvo! to! – a niet nad ohavou
tou zvíťaziť, vojsk, rekov po dnešok.


Hej, ono krivdí, hnetie, zdiera, týra
svevoľne, kde len stihne, slabšieho;
hoc zem je pre všetkých dosť šírošíra,
chce, aby strela sa len pre neho;
ba končiny si svojí všehomíra,
kams’ v prázdeň vytískajúc iného –


(P. O. Hviezdoslav, Krvavé sonety)


Protože se pořád nedaří přetáhnout stránku, dovolím si vložit sonet, který jen zdánlivě s tématem nesouvisí: Kto zapríčinil tento úpadok, zosurovenie, zdivočenie mravov? Čo ľudstvo zviedlo s ducha veličavou vbŕsť do bahna? Ký upír to a mlok, z pŕs sajúci mu i dnes žitia mok, krvožíznivec s večnou záhou žhavou? Ech, sebectvo! to! – a niet nad ohavou tou zvíťaziť, vojsk, rekov po dnešok. Hej, ono krivdí, hnetie, zdiera, týra svevoľne, kde len stihne, slabšieho; hoc zem je pre všetkých dosť šírošíra, chce, aby strela sa len pre neho; ba končiny si svojí všehomíra, kams’ v prázdeň vytískajúc iného – (P. O. Hviezdoslav, Krvavé sonety)
40.06k
252
57
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept