Zahraničná politika
Holandsko

Holandsko pozastavilo adopcie detí zo zahraničia.Holandskí rodičia si v minulom polstoročí adoptovali zhruba 40.000 detí z 80 krajín. Tento počet sa v posledných rokoch znížil - v roku 2019 bolo zo zahraničia adoptovaných iba 145 detí.
Holandsko dočasne zastavilo adopcie detí zo zahraničia v reakcii na odhalenie prípadov obchodovania a krádeží detí od biologických rodičov, ku ktorým dochádzalo od 60. rokov 20. storočia. Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters.


Vládna komisia zaoberajúca sa podozrivými prípadmi adopcie bola zriadená pod tlakom čoraz väčšieho počtu ľudí, ktorí boli v minulosti adoptovaní a pri skúmaní svojho pôvodu často zistili, že ich doklady boli sfalšované alebo ich adopcia bola nezákonná. Komisia sa zamerala na adopcie z Bangladéša, Brazílie, Kolumbie, Indonézie a Srí Lanky v rokoch 1967 až 1998.


https://www.teraz.sk/zahranicie/holandsko-pozastavilo-adopcie-deti-zo-z/526517-clanok.html


Takže už pomaličky to presakuje aj do majnstrímu u nás.


Holandsko pozastavilo adopcie detí zo zahraničia.Holandskí rodičia si v minulom polstoročí adoptovali zhruba 40.000 detí z 80 krajín. Tento počet sa v posledných rokoch znížil - v roku 2019 bolo zo zahraničia adoptovaných iba 145 detí. Holandsko dočasne zastavilo adopcie detí zo zahraničia v reakcii na **odhalenie prípadov obchodovania a krádeží detí od biologických rodičov**, ku ktorým dochádzalo od 60. rokov 20. storočia. Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters. Vládna komisia zaoberajúca sa podozrivými prípadmi adopcie bola zriadená pod tlakom čoraz väčšieho počtu ľudí, ktorí boli v minulosti adoptovaní a pri skúmaní svojho pôvodu často zistili, že ich doklady boli sfalšované alebo ich adopcia bola nezákonná. Komisia sa zamerala na adopcie z Bangladéša, Brazílie, Kolumbie, Indonézie a Srí Lanky v rokoch 1967 až 1998. https://www.teraz.sk/zahranicie/holandsko-pozastavilo-adopcie-deti-zo-z/526517-clanok.html Takže už pomaličky to presakuje aj do majnstrímu u nás.

https://www.teraz.sk/zahranicie/holandsky-sud-nariadil-vlade-zrusit/528486-clanok.html


Haag 16. februára (TASR) - Okresný súd v Haagu v utorok rozhodol, že holandská vláda musí okamžite zrušiť celoštátny zákaz nočného vychádzania, ktorý bol zavedený z dôvodu pandémie nového koronavírusu. Dôvodom je podľa súdu nelegitímne použitie vládnych právomocí, informovala agentúra AFP.


https://www.teraz.sk/zahranicie/holandsky-sud-nariadil-vlade-zrusit/528486-clanok.html Haag 16. februára (TASR) - Okresný súd v Haagu v utorok rozhodol, že holandská vláda musí okamžite zrušiť celoštátny zákaz nočného vychádzania, ktorý bol zavedený z dôvodu pandémie nového koronavírusu. Dôvodom je podľa súdu nelegitímne použitie vládnych právomocí, informovala agentúra AFP.

V Holandsku zničili ďalšie testovacie stredisko


https://zemavek.sk/v-holandsku-znicili-dalsie-testovacie-stredisko/
Polícia a vládni úradníci informovali, že holandské testovacie stredisko na COVID-19 v meste Bovenkarspel, 60 kilometrov severne od hlavného mesta Amsterdam 3.3.2021, pár minút pred siedmou hodinou, vybuchlo. Vzhľadom na to, že sa v ňom ešte nikto nenachádzal, sa incident zaobišiel bez obetí.


K incidentu došlo len niekoľko týždňov po tom, čo počas nepokojov v uliciach Holandska protestujúci proti epidemiologickým reštrikciám podpálili mobilné testovacie miesto. Pre násilné správanie vtedy polícia zadržala celkovo 25 osôb.


V Holandsku zničili ďalšie testovacie stredisko https://zemavek.sk/v-holandsku-znicili-dalsie-testovacie-stredisko/ Polícia a vládni úradníci informovali, že holandské testovacie stredisko na COVID-19 v meste Bovenkarspel, 60 kilometrov severne od hlavného mesta Amsterdam 3.3.2021, pár minút pred siedmou hodinou, vybuchlo. Vzhľadom na to, že sa v ňom ešte nikto nenachádzal, sa incident zaobišiel bez obetí. K incidentu došlo len niekoľko týždňov po tom, čo počas nepokojov v uliciach Holandska protestujúci proti epidemiologickým reštrikciám podpálili mobilné testovacie miesto. Pre násilné správanie vtedy polícia zadržala celkovo 25 osôb.
760
2
1
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept