Politika v SR
Petícia proti vojenskej dohode SR s USA

Naďom a Korčokom vyrokovaná dohoda je momentálne v pripomienkovom konaní (uprostred sviatkov). Pripomienkovať ju možno len do 4. januára 2022, preto prosím o podporu petície proti tejto vlastizradnej zmluve.
https://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_k_navrhu_na_uzavretie_dohody_o_spolupraci_v_oblasti_obrany_medzi_vladou_slovenskej_republiky_a_vladou_spojenych_tatov_americkych
PS: chcel by som poprosiť moderátorov, či by ju mohli do 4.1. nechať navrchu ako prioritnú.


Naďom a Korčokom vyrokovaná dohoda je momentálne v pripomienkovom konaní (uprostred sviatkov). Pripomienkovať ju možno len do 4. januára 2022, preto prosím o podporu petície proti tejto vlastizradnej zmluve. https://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_k_navrhu_na_uzavretie_dohody_o_spolupraci_v_oblasti_obrany_medzi_vladou_slovenskej_republiky_a_vladou_spojenych_tatov_americkych PS: chcel by som poprosiť moderátorov, či by ju mohli do 4.1. nechať navrchu ako prioritnú.
Upravené 9. 1. 2022 o 12:32

Dve veci:


  1. Zmluva prejde cez NR SR ako aj cez p-rezidentku
  2. Podpisal som 😉 lebo tusim ako to dopadne a dufam ze pri procese bude spomenute kolko ludi s tym nesuhlasilo. Sme sice v tejto chvili komparz ale budme uvedomely komparz.

Dve veci: 1. Zmluva prejde cez NR SR ako aj cez p-rezidentku 2. Podpisal som
Upravené 1. 1. 2022 o 20:32

Jedni fašisti dokážu za dva roky veľmi uškodiť na desiatky rokov dopredu. Treba sa tomu postaviť.


Jedni fašisti dokážu za dva roky veľmi uškodiť na desiatky rokov dopredu. Treba sa tomu postaviť.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 1. 1. 2022 o 22:56

prosím o podporu petície proti tejto vlastizradnej zmluve

Podobnú petíciu organizoval aj Chmelár, je tam cca 20.000 podpisov:
https://www.mojapeticia.sk/campaign/hromadna-pripomienka-k-navrhu-na-uzavretie-dohody-o-spolupraci-v-oblasti-obrany-medzi-vladou-slovenskej-republiky-a-vladou-spojenych-statov-americkych/0317a4b6-776e-4ee9-961e-5fe5ea983319


[quote="pid:50650, uid:6"]prosím o podporu petície proti tejto vlastizradnej zmluve[/quote] Podobnú petíciu organizoval aj Chmelár, je tam cca 20.000 podpisov: https://www.mojapeticia.sk/campaign/hromadna-pripomienka-k-navrhu-na-uzavretie-dohody-o-spolupraci-v-oblasti-obrany-medzi-vladou-slovenskej-republiky-a-vladou-spojenych-statov-americkych/0317a4b6-776e-4ee9-961e-5fe5ea983319
Upravené 2. 1. 2022 o 01:07

Podobnú petíciu organizoval aj Chmelár,

Túto petíciu od Chmelára by som nikdy nepodpísala napriek tomu že ide o správnu a dobrú vec.Mám problém s jeho osobou.Pripúšťam že by som potlačila svoju averziu pre dobro veci,ale uverejnil petíciu na stránke mimovládky čo je premňa ďalší mínusový bod.Pripúšťam že by som privrela jedno oko pre dobro veci,ale že vyžadujú komplet celú adresu pod petíciu,tak to je premňa nemysliteľné.Prečo a ako to je vlastne,nech si vysvetľuje kto chce čo chce,toto je premňa neprijateľné a môj podpis nedostane.To som radšej podpísala petíciu Republiky


[quote="pid:50675, uid:136"]Podobnú petíciu organizoval aj Chmelár,[/quote] Túto petíciu od Chmelára by som nikdy nepodpísala napriek tomu že ide o správnu a dobrú vec.Mám problém s jeho osobou.Pripúšťam že by som potlačila svoju averziu pre dobro veci,ale uverejnil petíciu na stránke mimovládky čo je premňa ďalší mínusový bod.Pripúšťam že by som privrela jedno oko pre dobro veci,ale že vyžadujú komplet celú adresu pod petíciu,tak to je premňa nemysliteľné.Prečo a ako to je vlastne,nech si vysvetľuje kto chce čo chce,toto je premňa neprijateľné a môj podpis nedostane.To som radšej podpísala petíciu Republiky

Nič sa nedeje náhodne a všetko má svoj význam a zmysel.

Za mňa Eduard Chmelár nie a mojepeticie.sk tiež nie. Camelia2019 to vyjadrila veľmi výstižne.


Za mňa Eduard Chmelár nie a mojepeticie.sk tiež nie. Camelia2019 to vyjadrila veľmi výstižne.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 2. 1. 2022 o 11:04

Podobnú petíciu organizoval aj Chmelár, je tam cca 20.000 podpisov:

Práve preto, že mnoho ľudí odmietlo zverovať svoje údaje mimovládke Via iuris, tak vznikla táto druhá petícia, aby sa všetci ľudia mohli zapojiť.


[quote="pid:50675, uid:136"]Podobnú petíciu organizoval aj Chmelár, je tam cca 20.000 podpisov:[/quote] Práve preto, že mnoho ľudí odmietlo zverovať svoje údaje mimovládke Via iuris, tak vznikla táto druhá petícia, aby sa všetci ľudia mohli zapojiť.

Práve preto, že mnoho ľudí odmietlo zverovať svoje údaje mimovládke Via iuris, tak vznikla táto druhá petícia, aby sa všetci ľudia mohli zapojiť.
To máš jedno. Eset kontroluje všetky počítače na Slovensku a sčítanie obyvateľstva je uložené kde há, lebo ja neverím že v Dobšinskej ľadovej aj keď tam by bola bezpečnejšie uložená.


[quote="pid:50765, uid:6"]Práve preto, že mnoho ľudí odmietlo zverovať svoje údaje mimovládke Via iuris, tak vznikla táto druhá petícia, aby sa všetci ľudia mohli zapojiť.[/quote]To máš jedno. Eset kontroluje všetky počítače na Slovensku a sčítanie obyvateľstva je uložené kde há, lebo ja neverím že v Dobšinskej ľadovej aj keď tam by bola bezpečnejšie uložená.
Upravené 2. 1. 2022 o 20:59

To máš jedno.


Jedno to určite nie je. Si na konceptuálnom fóre a nevidíš rozdiel?


Eset kontroluje všetky počítače na Slovensku


Veľmi by ma zaujímalo ako. Lebo technicky to nie je možné.


sčítanie obyvateľstva je uložené kde


Žeby v štatistickom úrade? Eset kontroloval "len" voľby.


[quote="pid:50784, uid:85"]To máš jedno.[/quote] Jedno to určite nie je. Si na konceptuálnom fóre a nevidíš rozdiel? [quote="pid:50784, uid:85"]Eset kontroluje všetky počítače na Slovensku[/quote] Veľmi by ma zaujímalo ako. Lebo technicky to nie je možné. [quote="pid:50784, uid:85"]sčítanie obyvateľstva je uložené kde[/quote] Žeby v štatistickom úrade? Eset kontroloval "len" voľby.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 2. 1. 2022 o 21:58

mimovládke Via iuris, tak vznikla táto druhá petícia, aby sa všetci ľudia mohli zapojiť


presne tak. Via iuris pre mna nie je dôveryhodná organizácia. Popravde ani Chmelar má neoslovil. Toto som podpísala, propaguje to už aj Danny Kollar, ma už 16 tis. followerov na Telegrame. V čase Plackovej kauzy tam bolo necelých 5. Tak uvidíme ako budú pribúdať podpisy.


[quote="pid:50765, uid:6"]mimovládke Via iuris, tak vznikla táto druhá petícia, aby sa všetci ľudia mohli zapojiť[/quote] presne tak. Via iuris pre mna nie je dôveryhodná organizácia. Popravde ani Chmelar má neoslovil. Toto som podpísala, propaguje to už aj Danny Kollar, ma už 16 tis. followerov na Telegrame. V čase Plackovej kauzy tam bolo necelých 5. Tak uvidíme ako budú pribúdať podpisy.

Aj Drgonec s Harabinom a Michalíkovou predložili vlastnú petíciu:


https://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_k_navrhu_dohody_usa_lp2021786_navrh_na_uzavretie_dohody_o_spolupraci_v_oblasti_obrany_medzi_vladou_slovenskej_republiky_a_vladou_spojenych_tatov_americkych?fbclid=IwAR3cGFl7aZVM-bVFhv0yDmHbR-H-PO9aP1omtbH7Kgs2iRzl0EwDjY2lZqM


Aj Drgonec s Harabinom a Michalíkovou predložili vlastnú petíciu: https://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_k_navrhu_dohody_usa_lp2021786_navrh_na_uzavretie_dohody_o_spolupraci_v_oblasti_obrany_medzi_vladou_slovenskej_republiky_a_vladou_spojenych_tatov_americkych?fbclid=IwAR3cGFl7aZVM-bVFhv0yDmHbR-H-PO9aP1omtbH7Kgs2iRzl0EwDjY2lZqM

Aj Drgonec s Harabinom a Michalíkovou predložili vlastnú petíciu:


Odkaz na petíciu bez sledovacieho kódu Facebooku:
https://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_k_navrhu_dohody_usa_lp2021786_navrh_na_uzavretie_dohody_o_spolupraci_v_oblasti_obrany_medzi_vladou_slovenskej_republiky_a_vladou_spojenych_tatov_americkych


[quote="pid:50962, uid:156"]Aj Drgonec s Harabinom a Michalíkovou predložili vlastnú petíciu:[/quote] Odkaz na petíciu bez sledovacieho kódu Facebooku: https://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_k_navrhu_dohody_usa_lp2021786_navrh_na_uzavretie_dohody_o_spolupraci_v_oblasti_obrany_medzi_vladou_slovenskej_republiky_a_vladou_spojenych_tatov_americkych
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Generálna prokuratúra odmieta návrh obrannej dohody s USA


Generálna prokuratúra uplatnila v medzirezortnom pripomienkovom konaní 35 zásadných pripomienok k návrhu dohody o obrannej spolupráci SR s USA. Návrh dohody odmieta ako celok. Generálny prokurátor Maroš Žilinka o tom informoval na sociálnej sieti.


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/612375-generalna-prokuratura-odmieta-navrh-obrannej-dohody-s-usa-podala-35-zasadnych-pripomienok/


** Generálna prokuratúra odmieta návrh obrannej dohody s USA ** Generálna prokuratúra uplatnila v medzirezortnom pripomienkovom konaní 35 zásadných pripomienok k návrhu dohody o obrannej spolupráci SR s USA. Návrh dohody odmieta ako celok. Generálny prokurátor Maroš Žilinka o tom informoval na sociálnej sieti. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/612375-generalna-prokuratura-odmieta-navrh-obrannej-dohody-s-usa-podala-35-zasadnych-pripomienok/

male zamyslenie... nebolo by v dlhodobom zaujme pre nas vyhodnejsie podpisat taku zmluvu? ved aj prichod vojsk Varsavskej zmluvy bolo predznamenie padu vychodneho bloku a mnoho obyvatelstva kvoli nemu dodnes trpi rusofobiou. je dovod predpokladat, ze sa tu budu drzat zubami nechtami? Rusko navrhlo vratit sfery vplyvu z roku 1989, ak na to Amerika pristupi tak sa moze v mediach ukazat ze dobrovolne odstupuje od zmluvy a nechce svoju armadu umiestnovat v cudzich statoch - hotovy mierotvorca. nasi podpindosi stale nepochopili kolka bije, aj ked stale vidia nadej ze ich chlebodarcovia situaciu vyriesia - likvidaciou Putina a patriotov Ruska. takze mame tu situaciu, ked Rusko chce vratit rok 1989 a SSA rok 1993-1994 a analogicky rok 1953.
Ak su dnes demonizovani predstavitelia "marxistickej" strany za pozvanie vojsk VZ, nebolo by "pozvanie" vojsk SSA dobrou municiou do buducna na liberalnu jelitu a odstranenie ich kadrov z verejneho zivota?
Od vysledkov jednani Putin-Biden zavisi aj postoj Slovenska k obrannej zmluve - ak sa chcu drzat zubami, nechtami tak ich sem lepsie nepustit. Finsko sa nechalo pocut, ze chce ukoncit neutralitu a vstupit do NATO. Ci su to len imitacne postavenia pred jednanim alebo tlacia na pilu neviem, mozne je aj to co tvrdia niektori analytici - ze vsetko uz je dohodnute a caka sa len na predstavenie pre verejnost.


male zamyslenie... nebolo by v dlhodobom zaujme pre nas vyhodnejsie podpisat taku zmluvu? ved aj prichod vojsk Varsavskej zmluvy bolo predznamenie padu vychodneho bloku a mnoho obyvatelstva kvoli nemu dodnes trpi rusofobiou. je dovod predpokladat, ze sa tu budu drzat zubami nechtami? Rusko navrhlo vratit sfery vplyvu z roku 1989, ak na to Amerika pristupi tak sa moze v mediach ukazat ze dobrovolne odstupuje od zmluvy a nechce svoju armadu umiestnovat v cudzich statoch - hotovy mierotvorca. nasi podpindosi stale nepochopili kolka bije, aj ked stale vidia nadej ze ich chlebodarcovia situaciu vyriesia - likvidaciou Putina a patriotov Ruska. takze mame tu situaciu, ked Rusko chce vratit rok 1989 a SSA rok 1993-1994 a analogicky rok 1953. Ak su dnes demonizovani predstavitelia "marxistickej" strany za pozvanie vojsk VZ, nebolo by "pozvanie" vojsk SSA dobrou municiou do buducna na liberalnu jelitu a odstranenie ich kadrov z verejneho zivota? Od vysledkov jednani Putin-Biden zavisi aj postoj Slovenska k obrannej zmluve - ak sa chcu drzat zubami, nechtami tak ich sem lepsie nepustit. Finsko sa nechalo pocut, ze chce ukoncit neutralitu a vstupit do NATO. Ci su to len imitacne postavenia pred jednanim alebo tlacia na pilu neviem, mozne je aj to co tvrdia niektori analytici - ze vsetko uz je dohodnute a caka sa len na predstavenie pre verejnost.

nebolo by v dlhodobom zaujme pre nas vyhodnejsie podpisat taku zmluvu? ved aj prichod vojsk Varsavskej zmluvy bolo predznamenie padu vychodneho bloku a mnoho obyvatelstva kvoli nemu dodnes trpi rusofobiou. je dovod predpokladat, ze sa tu budu drzat zubami nechtami?


V stručnosti:


  1. Sovieti k nám prišli chrániť seba, nie útočiť na Američanov.
  2. Nemáme 20 rokov, propagandu, ktorej Američania nesiahajú po členky, proruskú piatu kolónu rozlezenú na všetkých vplyvných pozíciach...
  3. Sociálny čas sa oproti roku 1968 mnohonásobne zrýchlil. Na dobré nie je čas, zlé by sa rozšírilo extrémne rýchlo.
  4. Akákoľvek vláda by bola vydierateľná prítomnosťou amerických vojakov a pravdepodobných jadrových zbraní na našom území, čím by sa výrazne znížil jej manévrovací priestor a otvorila by sa cesta k plnej liberálnej degradácii a strate suverenity.
  5. Doba sa zmenila, dnes sme už niekde inde. Liberáli sú všade a propaganda, psychológia, manipulácia sú na úplne inej úrovni.

[quote="pid:51181, uid:252"]nebolo by v dlhodobom zaujme pre nas vyhodnejsie podpisat taku zmluvu? ved aj prichod vojsk Varsavskej zmluvy bolo predznamenie padu vychodneho bloku a mnoho obyvatelstva kvoli nemu dodnes trpi rusofobiou. je dovod predpokladat, ze sa tu budu drzat zubami nechtami?[/quote] V stručnosti: 1. Sovieti k nám prišli chrániť seba, nie útočiť na Američanov. 2. Nemáme 20 rokov, propagandu, ktorej Američania nesiahajú po členky, proruskú piatu kolónu rozlezenú na všetkých vplyvných pozíciach... 3. Sociálny čas sa oproti roku 1968 mnohonásobne zrýchlil. Na dobré nie je čas, zlé by sa rozšírilo extrémne rýchlo. 4. Akákoľvek vláda by bola vydierateľná prítomnosťou amerických vojakov a pravdepodobných jadrových zbraní na našom území, čím by sa výrazne znížil jej manévrovací priestor a otvorila by sa cesta k plnej liberálnej degradácii a strate suverenity. 5. Doba sa zmenila, dnes sme už niekde inde. Liberáli sú všade a propaganda, psychológia, manipulácia sú na úplne inej úrovni.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 5. 1. 2022 o 20:30

Odpor voči Naďovej vojenskej dohode s USA naberá na sile.
Na Slovensku sa chystá protest pred americkou ambasádou.
Budú sa zbierať aj podpisy na vyhlásenie referenda
https://www.hlavnespravy.sk/odpor-voci-nadovej-vojenskej-dohode-s-usa-nabera-na-sile-na-slovensku-sa-chysta-protest-pred-americkou-ambasadou-budu-sa-zbierat-aj-podpisy-na-vyhlasenie-referenda/2813972


**Odpor voči Naďovej vojenskej dohode s USA naberá na sile.** Na Slovensku sa chystá protest pred americkou ambasádou. Budú sa zbierať aj podpisy na vyhlásenie referenda https://www.hlavnespravy.sk/odpor-voci-nadovej-vojenskej-dohode-s-usa-nabera-na-sile-na-slovensku-sa-chysta-protest-pred-americkou-ambasadou-budu-sa-zbierat-aj-podpisy-na-vyhlasenie-referenda/2813972

Čarnogurský: Naď je podvodník. V nedávnej minulosti ho otvorene platila Európska komisia, NATO aj vyslanectvá USA a Veľkej Británie
Zmluva o amerických základniach vyvolala na Slovensku veľké vášne, s ktorými ministri Naď a Korčok pravdepodobne nerátali. Keďže najlepšou obranou je útok, minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti svojich dvoch veľkých kritikov – Branislava Fábryho a Slovensko-ruskú spoločnosť (SRS) napadol. Údajne má ísť o Ruskom platenú mimovládnu organizáciu. Aj keď svoj nápis po chvíli stiahol, predseda SRS Ján Čarnogurský to odmieta nechať bez povšimnutia. Jaroslava Naďa označil za podvodníka.
https://www.hlavnespravy.sk/carnogursky-nad-je-podvodnik-v-nedavnej-minulosti-ho-otvorene-platila-europska-komisia-nato-aj-vyslanectva-usa-a-velkej-britanie/2814320


**Čarnogurský: Naď je podvodník. V nedávnej minulosti ho otvorene platila Európska komisia, NATO aj vyslanectvá USA a Veľkej Británie** Zmluva o amerických základniach vyvolala na Slovensku veľké vášne, s ktorými ministri Naď a Korčok pravdepodobne nerátali. Keďže najlepšou obranou je útok, minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti svojich dvoch veľkých kritikov – Branislava Fábryho a Slovensko-ruskú spoločnosť (SRS) napadol. Údajne má ísť o Ruskom platenú mimovládnu organizáciu. Aj keď svoj nápis po chvíli stiahol, predseda SRS Ján Čarnogurský to odmieta nechať bez povšimnutia. Jaroslava Naďa označil za podvodníka. https://www.hlavnespravy.sk/carnogursky-nad-je-podvodnik-v-nedavnej-minulosti-ho-otvorene-platila-europska-komisia-nato-aj-vyslanectva-usa-a-velkej-britanie/2814320

Chmelár sa vďaka jeho petícii dostal fyzicky na rozporové konanie.


Citujem jeho status:


ODPOR VOČI VOJENSKEJ ZMLUVE S USA SA ZVYŠUJE


Milí priatelia, vstupujeme do druhej fázy boja proti obsadeniu Slovenska ozbrojenými silami USA. Dnes som dostal pozvánku na rozporové konanie, ktoré sa uskutoční zajtra o 14.00 hod. na Ministerstve obrany SR. Mandát na rokovanie mám od vás, vyše 20 000 statočných občanov, ktorí sa podpísali pod hromadnú pripomienku občianskeho združenia Zjednotení za mier. O výsledku rokovania vás budem, samozrejme, informovať. Bude to náročné, ale po dnešnom dni svitá malá nádej, že tento zápas má šancu na úspech.


Tlak na vládnu moc sa totiž zvyšuje. Do dnešného večera (kedy sa možnosť pripomienkovať návrh uzatvára) bolo na ministerstvo obrany doručených vyše 60 pripomienok od niekoľkých desiatok subjektov. Niektoré z nich sú čisto formálne (majú výhrady k terminológii), niektoré budú zrejme odmietnuté (nespĺňajú zákonom stanovené náležitosti), ale drvivá väčšina z nich je absolútne zásadných. Osobitne ma teší, že sú medzi nimi také významné posily ako generálny prokurátor SR (ktorý dohodu odmieta a sám dnes večer podal 35 zásadných pripomienok), Konfederácia odborových zväzov SR (navrhujú odmietnuť návrh zmluvy v celom rozsahu), Úrad jadrového dozoru SR (upozorňujú na možný rozpor dohody so Zmluvou o nešírení jadrových zbraní) a ďalší. Iba to podčiarkuje to, čo už niekoľko týždňov vytrvalo argumentujem: táto škandalózna zmluva je neobhájiteľná. Dnešná arogantná reakcia ministra obrany Jara Naďa opäť potvrdila, že oni nemajú nijaké racionálne argumenty, iba úlohy, a tak sú odkázaní na tú najhrubšiu demagógiu. Nesmie im to prejsť. Teraz je dôležité vyvinúť maximálny tlak na politikov. Keďže ide o prezidentskú zmluvu, stále čakáme na to, že hlava štátu sa vyjadrí nielen k tomu, ako jej ubližujú na sociálnych sieťach, ale aj k najzávažnejšej téme súčasnosti.


Po roku sa tiež objavil v diskusnej relácii na Ta3.


Chmelár sa vďaka jeho petícii dostal fyzicky na rozporové konanie. Citujem jeho status: ODPOR VOČI VOJENSKEJ ZMLUVE S USA SA ZVYŠUJE Milí priatelia, vstupujeme do druhej fázy boja proti obsadeniu Slovenska ozbrojenými silami USA. Dnes som dostal pozvánku na rozporové konanie, ktoré sa uskutoční zajtra o 14.00 hod. na Ministerstve obrany SR. Mandát na rokovanie mám od vás, vyše 20 000 statočných občanov, ktorí sa podpísali pod hromadnú pripomienku občianskeho združenia Zjednotení za mier. O výsledku rokovania vás budem, samozrejme, informovať. Bude to náročné, ale po dnešnom dni svitá malá nádej, že tento zápas má šancu na úspech. Tlak na vládnu moc sa totiž zvyšuje. Do dnešného večera (kedy sa možnosť pripomienkovať návrh uzatvára) bolo na ministerstvo obrany doručených vyše 60 pripomienok od niekoľkých desiatok subjektov. Niektoré z nich sú čisto formálne (majú výhrady k terminológii), niektoré budú zrejme odmietnuté (nespĺňajú zákonom stanovené náležitosti), ale drvivá väčšina z nich je absolútne zásadných. Osobitne ma teší, že sú medzi nimi také významné posily ako generálny prokurátor SR (ktorý dohodu odmieta a sám dnes večer podal 35 zásadných pripomienok), Konfederácia odborových zväzov SR (navrhujú odmietnuť návrh zmluvy v celom rozsahu), Úrad jadrového dozoru SR (upozorňujú na možný rozpor dohody so Zmluvou o nešírení jadrových zbraní) a ďalší. Iba to podčiarkuje to, čo už niekoľko týždňov vytrvalo argumentujem: táto škandalózna zmluva je neobhájiteľná. Dnešná arogantná reakcia ministra obrany Jara Naďa opäť potvrdila, že oni nemajú nijaké racionálne argumenty, iba úlohy, a tak sú odkázaní na tú najhrubšiu demagógiu. Nesmie im to prejsť. Teraz je dôležité vyvinúť maximálny tlak na politikov. Keďže ide o prezidentskú zmluvu, stále čakáme na to, že hlava štátu sa vyjadrí nielen k tomu, ako jej ubližujú na sociálnych sieťach, ale aj k najzávažnejšej téme súčasnosti. Po roku sa tiež objavil v diskusnej relácii na Ta3.

Moderátor

V prvej petícii organizovanej Lukášom Machalom sa vyzbieralo 15 409 podpisov a bola ukončená.


"Vážení rodáci,


V mene pracovného tímu (Jozef Viktorín, Marián Ďuriš, Lukáš Machala), ktorí pripravoval hromadnú pripomienku k návrhu na uzavretie Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických by som sa Vám chcel úprimne poďakovať za Váš čas, odhodlanie a podporu správnej veci.


Svojim podpisom ste vyjadrili vlastenecký postoj k rodnej zemi, postoj slobodných občanov zvrchovanej Slovenskej republiky. Verím, že spoločne zastavíme nezmyselnú a nebezpečnú agendu rozmiestnenia a prevádzky vojenských základní a zbraní Spojených štátov amerických na území Slovenskej republiky!


S úctou


JUDr. Lukáš Machala v.r."


V [prvej petícii](https://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_k_navrhu_na_uzavretie_dohody_o_spolupraci_v_oblasti_obrany_medzi_vladou_slovenskej_republiky_a_vladou_spojenych_tatov_americkych) organizovanej Lukášom Machalom sa vyzbieralo 15 409 podpisov a bola ukončená. _"Vážení rodáci,_ _V mene pracovného tímu (Jozef Viktorín, Marián Ďuriš, Lukáš Machala), ktorí pripravoval hromadnú pripomienku k návrhu na uzavretie Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických by som sa Vám chcel úprimne poďakovať za Váš čas, odhodlanie a podporu správnej veci._ _Svojim podpisom ste vyjadrili vlastenecký postoj k rodnej zemi, postoj slobodných občanov zvrchovanej Slovenskej republiky. Verím, že spoločne zastavíme nezmyselnú a nebezpečnú agendu rozmiestnenia a prevádzky vojenských základní a zbraní Spojených štátov amerických na území Slovenskej republiky!_ _S úctou_ _JUDr. Lukáš Machala v.r."_
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 6. 1. 2022 o 13:27

V druhej petícii organizovanej Občianskou petíciou/iniciatívou, za ktorou stojí aj Štefan Harabin, je zatiaľ vyzbieraných vyše 17 500 podpisov a je stále aktívna.


V [druhej petícii](https://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_k_navrhu_dohody_usa_lp2021786_navrh_na_uzavretie_dohody_o_spolupraci_v_oblasti_obrany_medzi_vladou_slovenskej_republiky_a_vladou_spojenych_tatov_americkych) organizovanej Občianskou petíciou/iniciatívou, za ktorou stojí aj Štefan Harabin, je zatiaľ vyzbieraných vyše 17 500 podpisov a je stále aktívna.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 6. 1. 2022 o 15:39

Chmelár sa vďaka jeho petícii dostal fyzicky na rozporové konanie.

Chmelár informuje ako prebiehalo rozporové konanie


https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/5017355961629589


[quote="pid:51301, uid:127"]Chmelár sa vďaka jeho petícii dostal fyzicky na rozporové konanie.[/quote] Chmelár informuje ako prebiehalo rozporové konanie https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/5017355961629589

JankA

Tu článok na IV


Chmelár o šokujúcom priebehu rokovania na Naďovom ministerstve k hromadnej pripomienke k návrhu obrannej dohody s USA: Atmosféra na rokovaní bola veľmi napätá až nepríjemná. Vojenská polícia nás vyzvala odovzdať všetky nahrávacie zariadenia, vrátane fotoaparátov, telefónov, diktafónov a notebookov


https://www.infovojna.sk/article/chmelar-o-sokujucom-priebehu-rokovania-na-nadovom-ministerstve-k-hromadnej-pripomienke-k-navrhu-obrannej-dohody-s-usa-atmosfera-na-rokovani-bola-velmi-napata-az-neprijemna-vojenska-policia-nas-vyzvala-odovzdat-vsetky-nahravacie-zariadenia-vratane-fot


Tu článok na IV Chmelár o šokujúcom priebehu rokovania na Naďovom ministerstve k hromadnej pripomienke k návrhu obrannej dohody s USA: Atmosféra na rokovaní bola veľmi napätá až nepríjemná. Vojenská polícia nás vyzvala odovzdať všetky nahrávacie zariadenia, vrátane fotoaparátov, telefónov, diktafónov a notebookov https://www.infovojna.sk/article/chmelar-o-sokujucom-priebehu-rokovania-na-nadovom-ministerstve-k-hromadnej-pripomienke-k-navrhu-obrannej-dohody-s-usa-atmosfera-na-rokovani-bola-velmi-napata-az-neprijemna-vojenska-policia-nas-vyzvala-odovzdat-vsetky-nahravacie-zariadenia-vratane-fot

Chmelár:
Bezpečnostnú agendu štátu ovláda proamerická sekta politických extrémistov
http://www.nadhlad.com/content/chmelar-bezpecnostnu-agendu-statu-ovlada-proamericka-sekta-politickych-extremistov
Keď som napríklad žiadal, aby sme v texte výslovne vylúčili
rozmiestnenie jadrových zbraní na našom území,
ako to urobili napríklad Nóri
(keď už tvrdia, že také zmluvy majú aj iní – čo je však zavádzanie),
ich odpoveď bola, že prečo by to tí Američania robili.


SloboL sa pyta
a teda
ako to urobili napríklad ( tí Chmelarom uvedení ) Nóri ??


– Nei til atomvåpen og Norske leger mot atomvåpen
– Nie jadrovým zbraniam a nórski lekári proti jadrovým zbraniam



Amerikanske bombefly B-1B Lancers, som kan bære atomvåpen,
på Ørland flystasjon for å trene sammen med norske styrker.
Foto: Forsvaret
Americké bombardéry B-1B Lancer, ktoré môžu niesť jadrové zbrane,
na letisku Ørland cvičia s nórskymi silami.


Ak sa má dodržať článok 1.2 dohody,
Nórsko si musí vyhradiť právo kontrolovať, že americké sily nesmú
za žiadnych okolností použiť,
rozmiestniť, uskladniť, vyvinúť alebo previesť jadrové zbrane do Nórska
v čase mieru.
Podľa dohody musia americké sily uviesť, ktoré zbrane skladujú,
no nórske úrady nemajú mandát na to, aby to kontrolovali.
To nemôže byť založené len na dôvere.


Nórsko by malo zo strategických dôvodov
zabezpečiť dobre fungujúci režim overovania,
pretože všetky štáty, dokonca aj blízki spojenci, budú v konečnom dôsledku
klásť najväčší dôraz na vlastné národné záujmy.


Súlad s článkom 1.2 spochybňuje článok 3 dohody,
ktorý dáva americkým silám výhradné práva
a kontrolu nad oblasťami, kde môžu skladovať zbrane.
V článku 4 sa tiež uvádza,
že v „mimoriadnych prípadoch“ môžu americké sily zaviesť potrebné
opatrenia na zabezpečenie operácií USA.
Nórska suverenita tak bude riskovať,
že bude ignorovaná,
ak sa americké operačné potreby budú považovať za dôležitejšie.


To môže ohroziť nórske bezpečnostné záujmy,
pretože nórske a americké úrady majú rozdielne názory na Rusko;
Nórsko nevníma Rusko ako strategického konkurenta ako americké úrady.


...... čo sa týka Ruska, Spojené štáty sa môžu stiahnuť, ale Nórsko
zostáva susedom
Naša geografická poloha a výhody aj nevýhody tejto polohy
musia byť vždy základom pre výber nórskej bezpečnostnej politiky.


Akákoľvek nórska dohoda o obrane so Spojenými štátmi
musí preto Nórsku zabezpečiť možnosť overiť si,
že za žiadnych okolností nemožno jadrové zbrane použiť, skladovať,
rozmiestňovať, vyvíjať alebo prenášať v Nórsku.
Nórske orgány musia mať vždy plnú kontrolu nad nórskym územím,
čo navrhovaná dohoda nezaručuje.
" noe den foreslåtte avtalen ikke garanterer."
(niečo, čo navrhovaná dohoda nezaručuje. pån Chmelar )


Forsvarsavtalen kan undergrave norsk atomvåpenpolitikk
https://legermotatomvapen.no/
https://www.facebook.com/legermotatomvapen/


                 ---------- ¤¤¤¤¤ ----------

– Norges Røde Kors / Nórsky Červený kríž
píše, že
jadrové zbrane, protipechotné míny a kazetovu muníciu
nemožno prepravovať ani skladovať na nórskom území
v súlade s Ottawským dohovorom, ku ktorému Nórsko pristúpilo.
Problém je v tom, že Spojené štáty nie sú zmluvnou stranou tohto dohovoru,
a preto máme podľa medzinárodného práva odlišné záväzky.


Základná dohoda
dáva americkým silám právo na neobmedzený prístup a využívanie toho,
čo vláda nazýva „dohodnuté oblasti“.


«Nórsko ako protektorát USA»
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/4543/sergej-lavrov-skvel%C3%BD-%C5%BEiv%C3%BD-rozhovor-exkluz%C3%ADvne-to-najd%C3%B4le%C5%BEitej%C5%A1ie-pre-rok-2021-soloviev-rj/post-50147#post-50147


Chmelár: Bezpečnostnú agendu štátu ovláda proamerická sekta politických extrémistov http://www.nadhlad.com/content/chmelar-bezpecnostnu-agendu-statu-ovlada-proamericka-sekta-politickych-extremistov Keď som napríklad žiadal, aby sme v texte výslovne vylúčili rozmiestnenie jadrových zbraní na našom území, ako to urobili napríklad Nóri (keď už tvrdia, že také zmluvy majú aj iní – čo je však zavádzanie), ich odpoveď bola, že prečo by to tí Američania robili. SloboL sa pyta a teda ako to urobili napríklad ( tí Chmelarom uvedení ) Nóri ?? – Nei til atomvåpen og Norske leger mot atomvåpen – Nie jadrovým zbraniam a nórski lekári proti jadrovým zbraniam https://legermotatomvapen.no/thumbs/900x0/zcno//media/images/c7c681c461f1cf74a227ca10a45bae68be0d3d636720x4480.jpeg Amerikanske bombefly B-1B Lancers, som kan bære atomvåpen, på Ørland flystasjon for å trene sammen med norske styrker. Foto: Forsvaret Americké bombardéry B-1B Lancer, ktoré môžu niesť jadrové zbrane, na letisku Ørland cvičia s nórskymi silami. Ak sa má dodržať článok 1.2 dohody, Nórsko si musí vyhradiť právo kontrolovať, že americké sily nesmú za žiadnych okolností použiť, rozmiestniť, uskladniť, vyvinúť alebo previesť jadrové zbrane do Nórska v čase mieru. Podľa dohody musia americké sily uviesť, ktoré zbrane skladujú, no nórske úrady nemajú mandát na to, aby to kontrolovali. To nemôže byť založené len na dôvere. Nórsko by malo zo strategických dôvodov zabezpečiť dobre fungujúci režim overovania, pretože všetky štáty, dokonca aj blízki spojenci, budú v konečnom dôsledku klásť najväčší dôraz na vlastné národné záujmy. Súlad s článkom 1.2 spochybňuje článok 3 dohody, ktorý dáva americkým silám výhradné práva a kontrolu nad oblasťami, kde môžu skladovať zbrane. V článku 4 sa tiež uvádza, že v „mimoriadnych prípadoch“ môžu americké sily zaviesť potrebné opatrenia na zabezpečenie operácií USA. Nórska suverenita tak bude riskovať, že bude ignorovaná, ak sa americké operačné potreby budú považovať za dôležitejšie. To môže ohroziť nórske bezpečnostné záujmy, pretože nórske a americké úrady majú rozdielne názory na Rusko; Nórsko nevníma Rusko ako strategického konkurenta ako americké úrady. ...... čo sa týka Ruska, Spojené štáty sa môžu stiahnuť, ale Nórsko zostáva susedom Naša geografická poloha a výhody aj nevýhody tejto polohy musia byť vždy základom pre výber nórskej bezpečnostnej politiky. Akákoľvek nórska dohoda o obrane so Spojenými štátmi musí preto Nórsku zabezpečiť možnosť overiť si, že za žiadnych okolností nemožno jadrové zbrane použiť, skladovať, rozmiestňovať, vyvíjať alebo prenášať v Nórsku. Nórske orgány musia mať vždy plnú kontrolu nad nórskym územím, čo navrhovaná dohoda nezaručuje. " noe den foreslåtte avtalen ikke garanterer." (niečo, čo navrhovaná dohoda nezaručuje. pån Chmelar ) Forsvarsavtalen kan undergrave norsk atomvåpenpolitikk https://legermotatomvapen.no/ https://www.facebook.com/legermotatomvapen/ ---------- ¤¤¤¤¤ ---------- – Norges Røde Kors / Nórsky Červený kríž píše, že jadrové zbrane, protipechotné míny a kazetovu muníciu nemožno prepravovať ani skladovať na nórskom území v súlade s Ottawským dohovorom, ku ktorému Nórsko pristúpilo. Problém je v tom, že Spojené štáty nie sú zmluvnou stranou tohto dohovoru, a preto máme podľa medzinárodného práva odlišné záväzky. Základná dohoda dáva americkým silám právo na neobmedzený prístup a využívanie toho, čo vláda nazýva „dohodnuté oblasti“. «Nórsko ako protektorát USA» https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/4543/sergej-lavrov-skvel%C3%BD-%C5%BEiv%C3%BD-rozhovor-exkluz%C3%ADvne-to-najd%C3%B4le%C5%BEitej%C5%A1ie-pre-rok-2021-soloviev-rj/post-50147#post-50147

https://www.infovojna.sk/article/chmelar-o-sokujucom-priebehu-rokovania-na-nadovom-ministerstve-k-hromadnej

K tomuto som sa nedostala skorej prečítať a už tam píše chyba.Alebo to vymazali...


[quote="pid:51466, uid:17"]https://www.infovojna.sk/article/chmelar-o-sokujucom-priebehu-rokovania-na-nadovom-ministerstve-k-hromadnej[/quote] K tomuto som sa nedostala skorej prečítať a už tam píše chyba.Alebo to vymazali...

Nič sa nedeje náhodne a všetko má svoj význam a zmysel.

K tomuto som sa nedostala skorej prečítať a už tam píše chyba.Alebo to vymazali


Chmelár informuje ako prebiehalo rozporové konanie


https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/5017355961629589


https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/5017355961629589


[quote="pid:51654, uid:109"]K tomuto som sa nedostala skorej prečítať a už tam píše chyba.Alebo to vymazali[/quote] [quote="pid:51461, uid:23"]Chmelár informuje ako prebiehalo rozporové konanie https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/5017355961629589[/quote] https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/5017355961629589

JankA

Upravené 8. 1. 2022 o 12:37

Chmelár informuje ako prebiehalo rozporové konanie

Ďakujem @JankA

[quote="pid:51461, uid:23"]Chmelár informuje ako prebiehalo rozporové konanie[/quote] Ďakujem @JankA

Nič sa nedeje náhodne a všetko má svoj význam a zmysel.

Hlas-SD nevidí dôvod rozhodovať o zmluve s USA v referende


Mimoparlamentná strana Hlas-SD nevidí dôvod rozhodovať o zmluve týkajúcej
sa obrannej spolupráce medzi SR a USA (DCA) v referende.
Je to úloha politikov a ústavných orgánov, aby takúto zmluvu vyrokovali v prospech Slovenskej republiky a nezaťažovali ňou občanov,” oznámila názor strany hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.
https://www.aktuality.sk/clanok/prewsx1/hlas-sd-nevidi-dovod-rozhodovat-o-zmluve-s-usa-v-referende/


Hlas-SD nevidí dôvod rozhodovať o zmluve s USA v referende ---------------------------------------------------------- Mimoparlamentná strana Hlas-SD nevidí dôvod rozhodovať o zmluve týkajúcej sa obrannej spolupráce medzi SR a USA (DCA) v referende. “**Je to úloha politikov a ústavných orgánov, aby takúto zmluvu vyrokovali v prospech Slovenskej republiky a nezaťažovali ňou občanov**,” oznámila názor strany hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková. https://www.aktuality.sk/clanok/prewsx1/hlas-sd-nevidi-dovod-rozhodovat-o-zmluve-s-usa-v-referende/

Referendum o zriadení amerických vojenských základní na Slovensku


O zriadení amerických vojenských základní na Slovensku nemôžu rozhodovať len dočasne zvolení politici Naď a Korčok, ktorí o pár mesiacov možno zmiznú robiť kariéru do zahraničia. Preto hnutie REPUBLIKA dňa 7.1.2022 informovalo o tom, že prostredníctvom poslanca Ondreja Ďuricu predkladá do NR SR návrh na vyhlásenie referenda s otázkou: „Súhlasíte s rozmiestnením a prevádzkou vojenských základní a obranných zariadení Spojených štátov amerických na území Slovenskej republiky?“ [1].


Vynikajúco túto problematiku (aj s príkladmi) 7.1.2022 rozobral gen. Viktorín na Slobodnom vysielači [2].


Reakciou na to bola 8.1.2022 TB strany Smer [3], podľa ktorej Smer prevzal (ukradol - pretože iniciatívu hnutia Republika ani nespomenul) myšlienku referenda hnutiu Republika. Reakcia strany Hlas [3], ako reakcia na TB Smeru, že nevidia dôvod rozhodovať o tejto zmluve v referende, len potvrdzuje ich definitívny príklon k vládnucej koalícii. Zverejnené materiály potvrdzujú, že nielen mainstream, ale aj opozičné strany Smer a Hlas absolútne ignorujú hnutie Republika. Nie príliš zložitou otázkou je „Prečo to robia?“.


[1] https://www.dennik-republika.sk/milan-uhrik-republika-navrhujeme-referendum-o-americkych-zakladniach/
[2] https://hearthis.at/slobodnyvysielac/s-erikou-o-zivote-111-2022-01-07/
[3] https://www.youtube.com/watch?v=wKpIv1f-Mxc


[4] https://www.aktuality.sk/clanok/prewsx1/hlas-sd-nevidi-dovod-rozhodovat-o-zmluve-s-usa-v-referende/


### Referendum o zriadení amerických vojenských základní na Slovensku O zriadení amerických vojenských základní na Slovensku nemôžu rozhodovať len dočasne zvolení politici Naď a Korčok, ktorí o pár mesiacov možno zmiznú robiť kariéru do zahraničia. Preto hnutie REPUBLIKA dňa 7.1.2022 informovalo o tom, že prostredníctvom poslanca Ondreja Ďuricu predkladá do NR SR návrh na vyhlásenie referenda s otázkou: „Súhlasíte s rozmiestnením a prevádzkou vojenských základní a obranných zariadení Spojených štátov amerických na území Slovenskej republiky?“ [1]. Vynikajúco túto problematiku (aj s príkladmi) 7.1.2022 rozobral gen. Viktorín na Slobodnom vysielači [2]. Reakciou na to bola 8.1.2022 TB strany Smer [3], podľa ktorej Smer prevzal (ukradol - pretože iniciatívu hnutia Republika ani nespomenul) myšlienku referenda hnutiu Republika. Reakcia strany Hlas [3], ako reakcia na TB Smeru, že nevidia dôvod rozhodovať o tejto zmluve v referende, len potvrdzuje ich definitívny príklon k vládnucej koalícii. Zverejnené materiály potvrdzujú, že nielen mainstream, ale aj opozičné strany Smer a Hlas absolútne ignorujú hnutie Republika. Nie príliš zložitou otázkou je „Prečo to robia?“. [1] https://www.dennik-republika.sk/milan-uhrik-republika-navrhujeme-referendum-o-americkych-zakladniach/ [2] https://hearthis.at/slobodnyvysielac/s-erikou-o-zivote-111-2022-01-07/ [3] https://www.youtube.com/watch?v=wKpIv1f-Mxc [4] https://www.aktuality.sk/clanok/prewsx1/hlas-sd-nevidi-dovod-rozhodovat-o-zmluve-s-usa-v-referende/
Upravené 8. 1. 2022 o 20:30

Vo mne ta situácia aj komunikácia okolo príde tak, že oveľa viac než američanom, ide o prijatie tej zmluvy hlavne našej piatej kolóne. Aj vzhľadom na jednanie v Ženeve cítia, že by mohli ostať bez dáždnička, pod ktorým sa cítia v bezpečí. Panikária a snažia sa prekaziť zmenu kurzu našej politiky stoj čo stoj lebo ta vedie jednoznačne k ich neutralizácii.


Vo mne ta situácia aj komunikácia okolo príde tak, že oveľa viac než američanom, ide o prijatie tej zmluvy hlavne našej piatej kolóne. Aj vzhľadom na jednanie v Ženeve cítia, že by mohli ostať bez dáždnička, pod ktorým sa cítia v bezpečí. Panikária a snažia sa prekaziť zmenu kurzu našej politiky stoj čo stoj lebo ta vedie jednoznačne k ich neutralizácii.

oveľa viac než američanom, ide o prijatie tej zmluvy hlavne našej piatej kolóne

Trocha konšpirácie.
Predpokladajme, že rokovania USA versus Rusko, bez našej (celej EU) účasti, dopadnú dobre a NATO sa bude musieť stiahnuť.
Lenže čo s vojenským vybavením, ktoré je tu?
Jedna možnosť.
Prevedie sa na základe Naďovej zmluvy pod kontrolu armády USA.
Druhá možnosť.
Zostane tam, kde je a následne odpíše z evidencie. Nepotrebné skladové zásoby sa rozpredajú. Takto sa rozpredávali zásoby zo skladov z čias minulých.
Veľký kšeft.


[quote="pid:52238, uid:445"]oveľa viac než američanom, ide o prijatie tej zmluvy hlavne našej piatej kolóne[/quote] **Trocha konšpirácie.** Predpokladajme, že rokovania USA versus Rusko, bez našej (celej EU) účasti, dopadnú dobre a NATO sa bude musieť stiahnuť. Lenže čo s vojenským vybavením, ktoré je tu? Jedna možnosť. Prevedie sa na základe Naďovej zmluvy pod kontrolu armády USA. Druhá možnosť. Zostane tam, kde je a následne odpíše z evidencie. Nepotrebné skladové zásoby sa rozpredajú. Takto sa rozpredávali zásoby zo skladov z čias minulých. Veľký kšeft.

Nikto nepríde do raja na cudzom chrbte.

Ináč Naďovi asi hodne prihára, pretože už je hysterický riadne. On asi svoje emócie pod kontrolou nemá vo všeobecnosti, ale teraz sa to ešte vystupňovalo:


https://www.hlavnespravy.sk/podla-aroganta-nada-clenov-vlady-sokovala-miera-arogancie-generalneho-prokuratora-zilinku-verim-tomu-ze-sa-trosku-ukludni-dufa-minister/2821334


Naď, ktorý vo verejných vyjadreniach priam oplýva aroganciou (napríklad článok), v rozhovore pre propagandistický denník SME prezradil, že on a aj viacerí ministri súčasnej vlády Eduarda Hegera naopak vidia aroganciu v konaní generálneho prokurátora Maroša Žilinku.


“Zistili sme, že 27 z tých 35 zásadných pripomienok sa ani čiastkovo, absolútne, nedotýkajú pôsobenia Generálnej prokuratúry,” uviedol minister Naď. “Jednoducho absolútne absurdné veci… Hluk na letisku alebo nejaké také absurdnosti,” dodal arogantne a so smiechom.


To, že generálny prokurátor “hodil pripomienky na Facebook”, podľa názoru Naďa bolo len “pripravovaním si pôdy” generálneho prokurátora na jeho cestu do Ruska. “Samozrejme, že áno. Absolútne o tom nepochybujem. Poslal signál do Ruska, že on je proti tým Američanom, aby ho prijali teraz v tom Rusku. Mi to prišlo absurdné,” zdôraznil Naď.


Ja sa pýtam, prečo Jarkovi na tomto tak záleží? Prečo sa nechytí, že GP dal pripomienky a zmluvu môže hodiť do koša... Ináč mne uniká jedna jediná vec, čo by bola výhoda pre Slovensko. Tých 100 mil EUR? Potom čo od EU sme dostali miliardy?!? Obhajuje neobhajiteľné...


Ináč Naďovi asi hodne prihára, pretože už je hysterický riadne. On asi svoje emócie pod kontrolou nemá vo všeobecnosti, ale teraz sa to ešte vystupňovalo: https://www.hlavnespravy.sk/podla-aroganta-nada-clenov-vlady-sokovala-miera-arogancie-generalneho-prokuratora-zilinku-verim-tomu-ze-sa-trosku-ukludni-dufa-minister/2821334 Naď, ktorý vo verejných vyjadreniach priam oplýva aroganciou (napríklad článok), v rozhovore pre propagandistický denník SME prezradil, že on a aj viacerí ministri súčasnej vlády Eduarda Hegera naopak vidia aroganciu v konaní generálneho prokurátora Maroša Žilinku. “Zistili sme, že 27 z tých 35 zásadných pripomienok sa ani čiastkovo, absolútne, nedotýkajú pôsobenia Generálnej prokuratúry,” uviedol minister Naď. “Jednoducho absolútne absurdné veci… Hluk na letisku alebo nejaké také absurdnosti,” dodal arogantne a so smiechom. To, že generálny prokurátor “hodil pripomienky na Facebook”, podľa názoru Naďa bolo len “pripravovaním si pôdy” generálneho prokurátora na jeho cestu do Ruska. “Samozrejme, že áno. Absolútne o tom nepochybujem. Poslal signál do Ruska, že on je proti tým Američanom, aby ho prijali teraz v tom Rusku. Mi to prišlo absurdné,” zdôraznil Naď. Ja sa pýtam, prečo Jarkovi na tomto tak záleží? Prečo sa nechytí, že GP dal pripomienky a zmluvu môže hodiť do koša... Ináč mne uniká jedna jediná vec, čo by bola výhoda pre Slovensko. Tých 100 mil EUR? Potom čo od EU sme dostali miliardy?!? Obhajuje neobhajiteľné...
Upravené 12. 1. 2022 o 09:14

Plešatý, arogantný bachroš má strach, aby nemal opäť zlomený nos ako v lete.
Musí splniť zadanie. Debil zradcovský.


Plešatý, arogantný bachroš má strach, aby nemal opäť zlomený nos ako v lete. Musí splniť zadanie. Debil zradcovský.

bude to schvalovat parlament alebo nemusi?

Po podpise dokumentu ho musí ešte odobriť Národná rada SR.
A potrebná je tiež ratifikácia jaternicou z prezidentského paláca.


[quote="pid:52301, uid:187"]bude to schvalovat parlament alebo nemusi?[/quote] Po podpise dokumentu ho musí ešte odobriť Národná rada SR. A potrebná je tiež ratifikácia jaternicou z prezidentského paláca.

ta to pojde podpisat aj pred ambasadu, aby sa nezdrzovalo.....hned sa moze odovzdat:-(


ta to pojde podpisat aj pred ambasadu, aby sa nezdrzovalo.....hned sa moze odovzdat:-(

Robert Fico TVRDO reaguje na dohodu s USA



**Robert Fico TVRDO reaguje na dohodu s USA** + drzého novinára upratal za pár sekúnd - TB SMER SD https://www.youtube.com/watch?v=PqdgetY_Q68

Vláda SR schválila obrannou dohodu s USA.
Dokument kreslí červené čáry, říká ministr Korčok
nyní ji ještě musí schválit Národní rada a ratifikovat prezidentka Zuzana Čaputová.
vláda, umožní v případě jejího schválení parlamentem a prezidentkou americkým vojákům využívat vojenské letiště Malacky-Kuchyň a Sliač, a také další prostory a zařízení na slovenském území. Platnost navržené dohody by měla činit 10 let, přičemž po uplynutí této doby může být dohoda prodloužena. Existuje i možnost předčasného vypovězení s roční výpovědní lhůtou.
Americké ozbrojené síly získají možnost využívat dohodnutá zařízení za účelem cvičení, manévrů, tranzitu a rozmístění a ubytování vojenského personálu. Kromě toho dohoda umožňuje přepravovat a rozmisťovat na slovenském území obranná zařízení a zásoby v předem dohodnutých prostorech.
Za zmínku stojí i to, že po nabytí platnosti obranné dohody
se Slovensko vzdá svého přednostního práva na výkon trestné pravomoci vůči americkým vojákům. V případě spáchání nějakého trestného činu ze strany příslušníka americké armády bude mít Slovensko právo se proti vzdání těchto pravomoci odvolat.
Spojené státy se přitom zavazují informovat Slovensko o všech trestných činech spáchaných jejich vojáky s výjimkou těch, za které může být uložen peněžitý trest,
anebo trest odnětí svobody do výše tří let.
https://cz.sputniknews.com/20220112/slovenska-vlada-jednomyslne-schvalila-dohodu-o-obranne-spolupraci-s-usa-17182996.html


**Vláda SR schválila obrannou dohodu s USA.** Dokument kreslí červené čáry, říká ministr Korčok nyní ji ještě musí schválit Národní rada a ratifikovat prezidentka Zuzana Čaputová. vláda, umožní v případě jejího schválení parlamentem a prezidentkou americkým vojákům využívat vojenské letiště Malacky-Kuchyň a Sliač, a také další prostory a zařízení na slovenském území. Platnost navržené dohody by měla činit 10 let, přičemž po uplynutí této doby může být dohoda prodloužena. Existuje i možnost předčasného vypovězení s roční výpovědní lhůtou. Americké ozbrojené síly získají možnost využívat dohodnutá zařízení za účelem cvičení, manévrů, tranzitu a rozmístění a ubytování vojenského personálu. Kromě toho dohoda umožňuje přepravovat a rozmisťovat na slovenském území obranná zařízení a zásoby v předem dohodnutých prostorech. Za zmínku stojí i to, že po nabytí platnosti obranné dohody **se Slovensko vzdá svého přednostního práva na výkon trestné pravomoci vůči americkým vojákům.** V případě spáchání nějakého trestného činu ze strany příslušníka americké armády bude mít Slovensko právo se proti vzdání těchto pravomoci odvolat. Spojené státy se přitom zavazují informovat Slovensko o všech trestných činech spáchaných jejich vojáky s výjimkou těch, za které může být uložen peněžitý trest, anebo trest odnětí svobody do výše tří let. https://cz.sputniknews.com/20220112/slovenska-vlada-jednomyslne-schvalila-dohodu-o-obranne-spolupraci-s-usa-17182996.html

tak predsa vrazdy nebudu, bude to vzdy max.zabitie a aj to znasilnenie sa moze premenovat, takze jediny dovod kedy to Slovensku oznamia, bude pripad ked American zabije Americana, prip. Americanku:-)


tak predsa vrazdy nebudu, bude to vzdy max.zabitie a aj to znasilnenie sa moze premenovat, takze jediny dovod kedy to Slovensku oznamia, bude pripad ked American zabije Americana, prip. Americanku:-)

jediny dovod kedy to Slovensku oznamia,

Ale len oznámia(aj to je otázne),rozhodovať o vine a treste budú v ameriti.Otázne je aj to či vôbec sa bude rozhodovať,či sa to aj tam len neututlá...


[quote="pid:52331, uid:187"]jediny dovod kedy to Slovensku oznamia,[/quote] Ale len oznámia(aj to je otázne),rozhodovať o vine a treste budú v ameriti.Otázne je aj to či vôbec sa bude rozhodovať,či sa to aj tam len neututlá...

Nič sa nedeje náhodne a všetko má svoj význam a zmysel.

Vláda SR schválila obrannou dohodu s USA.

Slovenská vláda zneužíva svoje postavenie, nerešpektuje Ústavu SR, zákony SR, Chartu OSN, Dohovor o ľudských právach a iné mierové medzinárodné dokumenty. Preto je čas, aby vojaci vypovedali poslušnosť prozápadným bábkam a začali brániť SR tak, ako im to prikazuje Ústava SR, ich vojenská česť a vojenská prísaha, ktorá znie:


„Slávnostne prisahám, že budem verný Slovenskej republike. Sľubujem, že budem zodpovedne plniť úlohy, ktoré ozbrojeným silám vyplývajú z Ústavy Slovenskej republiky, ústavných zákonov, zákonov a budem vykonávať vojenské rozkazy. Budem čestným, statočným a disciplinovaným vojakom. Som pripravený brániť slobodu, nezávislosť, zvrchovanosť, územnú celistvosť Slovenskej republiky a nedotknuteľnosť jej hraníc. Na to som pripravený vynaložiť všetky svoje sily a schopnosti a nasadiť aj svoj život. Tak prisahám!“


Vyzývam vojakov, aby dôsledne začali plniť prísahu danú občanom SR a nerešpektovali tých predstaviteľov vlády, ktorí im v tom bránia svojimi činmi. Vykonávanie vojenských rozkazov v rozpore s prísahou nie je zaväzujúce a vojak ich plniť nesmie. Naopak, má právo a povinnosť sa týmto rozkazom vzoprieť!!!


Dnes sme na historickej križovatke, kedy sme vyčerpali všetky prostriedky zabezpečenia demokratického poriadku v SR. Súčasná vláda je hluchá, slepá, a neschopná plniť svoje úlohy. Preto je čas postaviť sa na odpor podľa článku 32 Ústavy SR, ktorý znie:


„Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené“.
https://zvedavec.org/komentare/2022/01/8987-vyzva-vojakom-avsetkym-ozbrojenym-silam-slovenskej-republiky.htm


[quote="pid:52317, uid:78"]Vláda SR schválila obrannou dohodu s USA.[/quote] Slovenská vláda zneužíva svoje postavenie, nerešpektuje Ústavu SR, zákony SR, Chartu OSN, Dohovor o ľudských právach a iné mierové medzinárodné dokumenty. Preto je čas, aby vojaci vypovedali poslušnosť prozápadným bábkam a začali brániť SR tak, ako im to prikazuje Ústava SR, ich vojenská česť a vojenská prísaha, ktorá znie: „Slávnostne prisahám, že budem verný Slovenskej republike. Sľubujem, že budem zodpovedne plniť úlohy, ktoré ozbrojeným silám vyplývajú z Ústavy Slovenskej republiky, ústavných zákonov, zákonov a budem vykonávať vojenské rozkazy. Budem čestným, statočným a disciplinovaným vojakom. Som pripravený brániť slobodu, nezávislosť, zvrchovanosť, územnú celistvosť Slovenskej republiky a nedotknuteľnosť jej hraníc. Na to som pripravený vynaložiť všetky svoje sily a schopnosti a nasadiť aj svoj život. Tak prisahám!“ Vyzývam vojakov, aby dôsledne začali plniť prísahu danú občanom SR a nerešpektovali tých predstaviteľov vlády, ktorí im v tom bránia svojimi činmi. Vykonávanie vojenských rozkazov v rozpore s prísahou nie je zaväzujúce a vojak ich plniť nesmie. Naopak, má právo a povinnosť sa týmto rozkazom vzoprieť!!! Dnes sme na historickej križovatke, kedy sme vyčerpali všetky prostriedky zabezpečenia demokratického poriadku v SR. Súčasná vláda je hluchá, slepá, a neschopná plniť svoje úlohy. Preto je čas postaviť sa na odpor podľa článku 32 Ústavy SR, ktorý znie: „Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené“. https://zvedavec.org/komentare/2022/01/8987-vyzva-vojakom-avsetkym-ozbrojenym-silam-slovenskej-republiky.htm

Dr.Jakubec: Slovensko dnešným dňom zahajuje svoj koniec. Dohodu s USA schválili protištátne živly❗


https://www.youtube.com/watch?v=YcSdbQND32c


Požadavek Ruska k NATO a USA přichází právě včas. Doufám, že se u vás pindosi nestíhnou usádlit.


Dr.Jakubec: Slovensko dnešným dňom zahajuje svoj koniec. Dohodu s USA schválili protištátne živly❗ https://www.youtube.com/watch?v=YcSdbQND32c Požadavek Ruska k NATO a USA přichází právě včas. Doufám, že se u vás pindosi nestíhnou usádlit.

Dohodu s USA schválili protištátne živly
Toto je ten "míľnik" ktorý dosiahli vraždou J. Kuciaka, ako sa Matel vtedy prekecol. Len či im dochádza, že týmto sa stali pre pánička nepotrební a ich odpis sa môže začať.


[quote="pid:52382, uid:158"]Dohodu s USA schválili protištátne živly[/quote] Toto je ten "míľnik" ktorý dosiahli vraždou J. Kuciaka, ako sa Matel vtedy prekecol. Len či im dochádza, že týmto sa stali pre pánička nepotrební a ich odpis sa môže začať.

R. Fico (SMER SD) podal návrh na REFERENDUM, TVRDÁ reakcia na povýšenie Čurillu aj výsmech Milanovej
https://www.youtube.com/watch?v=bB4b_xCrKRk


R. Fico (SMER SD) podal návrh na REFERENDUM, TVRDÁ reakcia na povýšenie Čurillu aj výsmech Milanovej https://www.youtube.com/watch?v=bB4b_xCrKRk

Neviem či tu už bolo ale vláda odsúhlasila zmluvu na výročie Ľ. Štúra prijali zmluvu s SŠA. Vyzerá to ako by niekto riešil EM.


A keď si uvedomíme, že to kľudne mohla byť vražda.....


Pripomenul to napríklad SMER:


https://www.youtube.com/watch?v=yN1BKYN6rL4


Neviem či tu už bolo ale vláda odsúhlasila zmluvu na výročie Ľ. Štúra prijali zmluvu s SŠA. Vyzerá to ako by niekto riešil EM. A keď si uvedomíme, že to kľudne mohla byť vražda..... Pripomenul to napríklad SMER: https://www.youtube.com/watch?v=yN1BKYN6rL4
Upravené 13. 1. 2022 o 03:14

Vyzerá to ako by niekto riešil EM.


S pomocou tejto zapredanej vlady tu neustale prebieha realizacia EM riadenia (globalnym zakulisim) na rozklade SR. Neustale!


Preto este pred tym, kym sa niekto bude radovat z "odpisu" dnesnych zapredanych pesiakov, by si mal zhodnotit pozadie udalosti.


[quote="pid:52386, uid:202"]Vyzerá to ako by niekto riešil EM.[/quote] S pomocou tejto zapredanej vlady tu neustale prebieha realizacia EM riadenia (globalnym zakulisim) na rozklade SR. Neustale! Preto este pred tym, kym sa niekto bude radovat z "odpisu" dnesnych zapredanych pesiakov, by si mal zhodnotit pozadie udalosti.

Ide o to, že Fico prežil ten skok. A nik ho nezabil. To je EM jak vyšité.


Ide o to, že Fico prežil ten skok. A nik ho nezabil. To je EM jak vyšité.

Ide o to, že Fico prežil ten skok. A nik ho nezabil. To je EM jak vyšité.


Ide skôr o to, že ho nerobil sám, ale v skupine. A ak pri tom úprimne vyjadril ľútosť nad svojimi chybami, dostane aj podporu zhora.


[quote="pid:52576, uid:202"]Ide o to, že Fico prežil ten skok. A nik ho nezabil. To je EM jak vyšité.[/quote] Ide skôr o to, že ho nerobil sám, ale v skupine. A ak pri tom **úprimne** vyjadril ľútosť nad svojimi chybami, dostane aj podporu zhora.

Moderátor

Ide


Doplnim este, ze je to aj odkaz: Kde L. Štúr skoncil tam my pokracujeme.


[quote="pid:52596, uid:127"]Ide[/quote] Doplnim este, ze je to aj odkaz: Kde L. Štúr skoncil tam my pokracujeme.

VIDEO: JUDr. Drgonec o náleze Ústavného súdu k Mikasovým vyhláškam aj o okupačnej dohode s USA. Ministra obrany Naďa označil za úbohého šaša a hovoril o trestnoprávnych dopadoch konania predstaviteľov súčasného zločineckého režimu
https://www.infovojna.sk/article/video-judr-drgonec-o-naleze-ustavneho-sudu-k-mikasovym-vyhlaskam-aj-o-okupacnej-dohode-s-usa-ministra-obrany-nada-oznacil-za-uboheho-sasa-a-hovoril-o-trestnopravnych-dopadoch-konania-predstavitelov-sucasneho-zlocineckeho-rezimu


VIDEO: **JUDr. Drgonec o náleze Ústavného súdu k Mikasovým vyhláškam aj o okupačnej dohode s USA. Ministra obrany Naďa označil za úbohého šaša a hovoril o trestnoprávnych dopadoch konania predstaviteľov súčasného zločineckého režimu** https://www.infovojna.sk/article/video-judr-drgonec-o-naleze-ustavneho-sudu-k-mikasovym-vyhlaskam-aj-o-okupacnej-dohode-s-usa-ministra-obrany-nada-oznacil-za-uboheho-sasa-a-hovoril-o-trestnopravnych-dopadoch-konania-predstavitelov-sucasneho-zlocineckeho-rezimu

K petíciam je potrebné ešte doplniť, že JUDr. Harabín dňa 14. januára 2022 podal trestné oznámenie na úradníkov PhDr. Martina Sklenára, JUDr. Daniela Bednára PhD. a Ľubomíra Čaňa za spáchanie trestných činov: zneužívania právomoci verejného činiteľa: § 326 ods. 1 písm. c), ods. 3 písm. c), ods. 3 písm. c). a apartheidu a diskriminácie skupiny osôb: § 424a ods. 1, 2 písm. b), c), v zmysle Trestného zákona, lebo neumožnili účasť vyše 22 000 občanov na správe veci verejných nepozvaním ich zástupcu (Hromadnej pripomienky) na rozporové konanie o okupačnej vojenskej zmluve Slovenska s USA namierenej proti Rusku, hoci platné legislatívne pravidlá im to ukladajú. Podrobnejšie na „infovojne“. Považujem to za veľmi dôležitý krok na vynútenie dodržiavania zákonov „slovenskými trockistami“.


Vynikajúcu analýzu „Obrannej zmluvy...“ urobil 14.1.2022 V. Mečiar na Slobodnom vysielači v relácii Hovory M 56 2022-01-14. Okrem iného upozornil aj na to, že USA nutne musia v krajinách dislokácie svojich základní vykonávať aj politickú a spravodajskú činnosť – na ochranu svojich záujmov a podľa zákonov USA (to im umožňuje legálne vstupovať aj do vnútornej politiky daného štátu!). Ďalej uviedol, že ide o zdupľovanie medzinárodnej obrannej dohody, ktorú už má Slovensko s NATO – ide o dvojnásobnú kontrolu? Rozdiel je v tom, že činnosť USA nepodlieha schváleniam v OSN.


Je tu však ešte jedna otázka: nakoľko USA potrebujú NATO? Pod ekonomicko-finančným tlakom Rusko&Čína môžu kľudne NATO nechať padnúť, predsa so štátmi NATO majú dvojstranné zmluvy, ktoré sú navyše "v súlade" s globálnou pozíciou Ruska (spolupráca národných štátov). Navyše sa ukazuje, že v niektorých otázkach (napr. Čína) preberá Biden politiku Trumpa.


K petíciam je potrebné ešte doplniť, že JUDr. Harabín dňa 14. januára 2022 podal trestné oznámenie na úradníkov PhDr. Martina Sklenára, JUDr. Daniela Bednára PhD. a Ľubomíra Čaňa za spáchanie trestných činov: zneužívania právomoci verejného činiteľa: § 326 ods. 1 písm. c), ods. 3 písm. c), ods. 3 písm. c). a apartheidu a diskriminácie skupiny osôb: § 424a ods. 1, 2 písm. b), c), v zmysle Trestného zákona, lebo neumožnili účasť vyše 22 000 občanov na správe veci verejných nepozvaním ich zástupcu (Hromadnej pripomienky) na rozporové konanie o okupačnej vojenskej zmluve Slovenska s USA namierenej proti Rusku, hoci platné legislatívne pravidlá im to ukladajú. Podrobnejšie na „infovojne“. Považujem to za veľmi dôležitý krok na vynútenie dodržiavania zákonov „slovenskými trockistami“. Vynikajúcu analýzu „Obrannej zmluvy...“ urobil 14.1.2022 V. Mečiar na Slobodnom vysielači v relácii Hovory M 56 2022-01-14. Okrem iného upozornil aj na to, že USA nutne musia v krajinách dislokácie svojich základní vykonávať aj politickú a spravodajskú činnosť – na ochranu svojich záujmov a podľa zákonov USA (to im umožňuje legálne vstupovať aj do vnútornej politiky daného štátu!). Ďalej uviedol, že ide o zdupľovanie medzinárodnej obrannej dohody, ktorú už má Slovensko s NATO – ide o dvojnásobnú kontrolu? Rozdiel je v tom, že činnosť USA nepodlieha schváleniam v OSN. Je tu však ešte jedna otázka: nakoľko USA potrebujú NATO? Pod ekonomicko-finančným tlakom Rusko&Čína môžu kľudne NATO nechať padnúť, predsa so štátmi NATO majú dvojstranné zmluvy, ktoré sú navyše "v súlade" s globálnou pozíciou Ruska (spolupráca národných štátov). Navyše sa ukazuje, že v niektorých otázkach (napr. Čína) preberá Biden politiku Trumpa.
Upravené 16. 1. 2022 o 11:46

Harabin: Dohoda DCA zaväzuje slovenskú armádu bojovať za Američanov
Treba povedať, že nejde o žiadnu obrannú zmluvu.
U nás na verejnosti ešte nikto nepovedal, že zmluva nezaväzuje Američanov obraňovať Slovensko v prípade potreby. Keby nás náhodou napadlo Rusko, o čom sa v poslednej dobe propagandisticky hovorí z titulu rusofóbie, tak Američania s tým nič nemajú.
Po Slovensku by sa mohlo premávať tisíc ruských tankov, ale Američana na základe tejto zmluvy nemusia ani vyjsť z kasární. Ale opačne to už neplatí.
Napríklad Američania budú mať na Slovensku rakety namierené na Rusko a Rusi
budú logicky donútení túto hrozbu zlikvidovať.
Zmluva zaväzuje slovenskú armádu bojovať za Američanov . . .
https://cz.sputniknews.com/20220116/harabin-dohoda-dca-zavzuje-slovensku-armadu-bojovat-za-americanov-17229754.html


**Harabin: Dohoda DCA zaväzuje slovenskú armádu bojovať za Američanov** Treba povedať, že nejde o žiadnu obrannú zmluvu. U nás na verejnosti ešte nikto nepovedal, že zmluva nezaväzuje Američanov obraňovať Slovensko v prípade potreby. Keby nás náhodou napadlo Rusko, o čom sa v poslednej dobe propagandisticky hovorí z titulu rusofóbie, tak Američania s tým nič nemajú. Po Slovensku by sa mohlo premávať tisíc ruských tankov, ale Američana na základe tejto zmluvy nemusia ani vyjsť z kasární. Ale opačne to už neplatí. Napríklad Američania budú mať na Slovensku rakety namierené na Rusko a Rusi budú logicky donútení túto hrozbu zlikvidovať. Zmluva zaväzuje slovenskú armádu bojovať za Američanov . . . https://cz.sputniknews.com/20220116/harabin-dohoda-dca-zavzuje-slovensku-armadu-bojovat-za-americanov-17229754.html

Místo těchto petic , který se elita jen vysmívá , bude mnohem účinnější , pokud se lidé domluví na jedno určité datum a v místě svého bydliště , před budovou úřadu , uvážou demonstrativně , každý sám za sebe , katovskou smyčku .
Oni už to příjemci vzkazu pochopí .


Místo těchto petic , který se elita jen vysmívá , bude mnohem účinnější , pokud se lidé domluví na jedno určité datum a v místě svého bydliště , před budovou úřadu , uvážou demonstrativně , každý sám za sebe , katovskou smyčku . Oni už to příjemci vzkazu pochopí .

Naď považuje za klamárku aj novinárku z The New York Times! Fico aj Taraba dvíhajú varovný prst


Stane sa Slovenská republika miestom výcviku pre ukrajinských sabotérov, ktorí budú viesť partizánsku vojnu proti Rusku? Ak má byť pravdou to, čo ešte minulý piatok zverejnil prestížny americký denník The New York Times, tak sa to zrejme nedá vylúčiť. Nezaradený poslanec parlamentu Tomáš Taraba v tejto súvislosti odkázal, že prezidentka Zuzana Čaputová aj premiér Eduard Heger (OĽANO) “sú reálnym bezpečnostným rizikom pre Slovensko.”. Naopak, minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) takýto scenár, o ktorom informoval americký denník odmieta a inými slovami vlastne povedal, že The New York Times klame. /pokračovanie v článku/


https://ereport.sk/nad-povazuje-za-klamarku-aj-novinarku-z-the-new-york-times-fico-aj-taraba-dvihaju-varovny-prst/


**Naď považuje za klamárku aj novinárku z The New York Times! Fico aj Taraba dvíhajú varovný prst** Stane sa Slovenská republika miestom výcviku pre ukrajinských sabotérov, ktorí budú viesť partizánsku vojnu proti Rusku? Ak má byť pravdou to, čo ešte minulý piatok zverejnil prestížny americký denník The New York Times, tak sa to zrejme nedá vylúčiť. Nezaradený poslanec parlamentu Tomáš Taraba v tejto súvislosti odkázal, že prezidentka Zuzana Čaputová aj premiér Eduard Heger (OĽANO) “sú reálnym bezpečnostným rizikom pre Slovensko.”. Naopak, minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) takýto scenár, o ktorom informoval americký denník odmieta a inými slovami vlastne povedal, že The New York Times klame. /pokračovanie v článku/ https://ereport.sk/nad-povazuje-za-klamarku-aj-novinarku-z-the-new-york-times-fico-aj-taraba-dvihaju-varovny-prst/

Místo těchto petic , který se elita jen vysmívá , bude mnohem účinnější


A čo takto napísať poslancom NRSR list. Nie email, ako doteraz, ale papierový. Viem, stojí to námahu aj peniaze, ale keď ich zavalí vlna listov, bude to opticky vyzerať inak, ako keď len v počítači nabehnú nejaké čísielka a dáte delete.


Stojí zato aj poslancom pripomenúť, že stoja nad vládou a nie naopak. Pretože poslanci majú priamy mandát, vláda iba nepriamy. A zákony u nás ešte stále prijíma parlament, nie vláda. Myslím, že v NRSR sedí dosť dezolátov, ktorí to odmietajú prijať.


Kto sa pridá?


[quote="pid:52910, uid:185"]Místo těchto petic , který se elita jen vysmívá , bude mnohem účinnější[/quote] A čo takto napísať poslancom NRSR list. Nie email, ako doteraz, ale papierový. Viem, stojí to námahu aj peniaze, ale keď ich zavalí vlna listov, bude to opticky vyzerať inak, ako keď len v počítači nabehnú nejaké čísielka a dáte delete. Stojí zato aj poslancom pripomenúť, že stoja nad vládou a nie naopak. Pretože poslanci majú priamy mandát, vláda iba nepriamy. A zákony u nás ešte stále prijíma parlament, nie vláda. Myslím, že v NRSR sedí dosť dezolátov, ktorí to odmietajú prijať. Kto sa pridá?

Moderátor

Upravené 18. 1. 2022 o 06:18

Kto sa pridá?
Zoštylizuješ ten list? Priznávam som lenivy. List, poštovné, 0,65€. Stojí mi to za to. Ale tie listy iste otvára nejaký asistent poslanca a bude ich hádzať rovno do koša. Ale stojí mi to za to. Opozícia to ozvučí. Z toho mála čo môžeme urobiť, je to asi lepší nápad ako protest. Z toho si absolútne nič nerobia. Že si ani z tohoto nebudú robiť hlavu je jasné, podstatné je aby tých listov bolo viac ako je dostatočné množstvo a ozvučovači z parlamentu (Blaha, Republika, to ozvučia). Za mňa áno, pridávam sa.


[quote="pid:53093, uid:127"]Kto sa pridá?[/quote]Zoštylizuješ ten list? Priznávam som lenivy. List, poštovné, 0,65€. Stojí mi to za to. Ale tie listy iste otvára nejaký asistent poslanca a bude ich hádzať rovno do koša. Ale stojí mi to za to. Opozícia to ozvučí. Z toho mála čo môžeme urobiť, je to asi lepší nápad ako protest. Z toho si absolútne nič nerobia. Že si ani z tohoto nebudú robiť hlavu je jasné, podstatné je aby tých listov bolo viac ako je dostatočné množstvo a ozvučovači z parlamentu (Blaha, Republika, to ozvučia). Za mňa áno, pridávam sa.

Zoštylizuješ ten list?


Samozrejme, pripravím ho dnes večer a zverejním.
Suhlasím, hodí ich do koša. Ale bude ho riadne kúsať svedomie, omnoho viac, ako pri ťuknutí na delete. Psychológia...


[quote="pid:53095, uid:83"]Zoštylizuješ ten list?[/quote] Samozrejme, pripravím ho dnes večer a zverejním. Suhlasím, hodí ich do koša. Ale bude ho riadne kúsať svedomie, omnoho viac, ako pri ťuknutí na delete. Psychológia...

Moderátor

Upravené 18. 1. 2022 o 08:48

Plukovník Pekan odhalil, jak USA plánují zatáhnout Slovensko,


pokud dojde ke konfliktu na Ukrajině
„Vyjednavači za Slovenskou republiku byli svým nejspolehlivějším a nejmírumilovnějším strategickým partnerem zákeřně oklamáni. Nebo ministři Naď a Korčok lžou o důvodech, proč Slovenská republika takovou smlouvu potřebuje,“ píše plukovník.
Na závěr Pekan nabízí čtenářům možnosti výběru.
Upozorňuje, že obě jsou pro Slováky, pro jejich děti,
pro budoucnost a stabilitu Slovenska devastační.
https://cz.sputniknews.com/20220118/plukovnik-pekan-odhalil-jak-usa-planuji-zatahnout-slovensko-pokud-dojde-ke-konfliktu-na-ukrajine-17251356.html
https://cz24.news/tag/peter-pekan/
https://skspravy.sk/slovensko/odhalenie-plukovnika-pekana-ako-planuju-usa-zatiahnut-slovensko-do-konfliktu-na-ukrajine/


Plukovník Pekan odhalil, jak USA plánují zatáhnout Slovensko, ------------------------------------------------------------- **pokud dojde ke konfliktu na Ukrajině** „Vyjednavači za Slovenskou republiku byli svým nejspolehlivějším a nejmírumilovnějším strategickým partnerem zákeřně oklamáni. Nebo ministři Naď a Korčok lžou o důvodech, proč Slovenská republika takovou smlouvu potřebuje,“ píše plukovník. Na závěr Pekan nabízí čtenářům možnosti výběru. Upozorňuje, že obě jsou pro Slováky, pro jejich děti, pro budoucnost a stabilitu Slovenska devastační. https://cz.sputniknews.com/20220118/plukovnik-pekan-odhalil-jak-usa-planuji-zatahnout-slovensko-pokud-dojde-ke-konfliktu-na-ukrajine-17251356.html https://cz24.news/tag/peter-pekan/ https://skspravy.sk/slovensko/odhalenie-plukovnika-pekana-ako-planuju-usa-zatiahnut-slovensko-do-konfliktu-na-ukrajine/

Plukovník Pekan odhalil, jak USA plánují zatáhnout Slovensko,


pokud dojde ke konfliktu na Ukrajině
„Vyjednavači za Slovenskou republiku byli svým nejspolehlivějším a nejmírumilovnějším strategickým partnerem zákeřně oklamáni. Nebo ministři Naď a Korčok lžou o důvodech, proč Slovenská republika takovou smlouvu potřebuje,“ píše plukovník.
Na závěr Pekan nabízí čtenářům možnosti výběru.
Upozorňuje, že obě jsou pro Slováky, pro jejich děti,
pro budoucnost a stabilitu Slovenska devastační.
https://cz.sputniknews.com/20220118/plukovnik-pekan-odhalil-jak-usa-planuji-zatahnout-slovensko-pokud-dojde-ke-konfliktu-na-ukrajine-17251356.html
https://cz24.news/tag/peter-pekan/
https://skspravy.sk/slovensko/odhalenie-plukovnika-pekana-ako-planuju-usa-zatiahnut-slovensko-do-konfliktu-na-ukrajine/


Plukovník Pekan odhalil, jak USA plánují zatáhnout Slovensko, ------------------------------------------------------------- **pokud dojde ke konfliktu na Ukrajině** „Vyjednavači za Slovenskou republiku byli svým nejspolehlivějším a nejmírumilovnějším strategickým partnerem zákeřně oklamáni. Nebo ministři Naď a Korčok lžou o důvodech, proč Slovenská republika takovou smlouvu potřebuje,“ píše plukovník. Na závěr Pekan nabízí čtenářům možnosti výběru. Upozorňuje, že obě jsou pro Slováky, pro jejich děti, pro budoucnost a stabilitu Slovenska devastační. https://cz.sputniknews.com/20220118/plukovnik-pekan-odhalil-jak-usa-planuji-zatahnout-slovensko-pokud-dojde-ke-konfliktu-na-ukrajine-17251356.html https://cz24.news/tag/peter-pekan/ https://skspravy.sk/slovensko/odhalenie-plukovnika-pekana-ako-planuju-usa-zatiahnut-slovensko-do-konfliktu-na-ukrajine/

Samozrejme, pripravím ho dnes večer a zverejním.


Dnes to žiaľ nestihnem, zajtra doobeda budem mať voľnejšie.


[quote="pid:53102, uid:127"]Samozrejme, pripravím ho dnes večer a zverejním.[/quote] Dnes to žiaľ nestihnem, zajtra doobeda budem mať voľnejšie.

Moderátor

Vyborne. Poslime to vsetkym poslancom aj rezidentke. Prispejem ti na postovne. Posli mi prosim svoj IBAN do spravy.
Pre prockovcov by som mozno do bodu 5. Budete znasat nasledky ... doplnil, aby to pochopili, ze vyhovorky typu, ze o tom nevedeli, netusili, neskor neobstoja, lebo na to boli vopred a vcas upozorneni minimalne tymto listom, kde su okrem vyctu zakonov aj citacie na relevantne clanky zo svetovych medii. Moze to byt neskor pouzite ako dokazovy material. Niekto so slabsou povahou v NRSR by si mohol pustit do gati a pri hlasovani si pomylit tacitko smile


Vyborne. Poslime to vsetkym poslancom aj rezidentke. Prispejem ti na postovne. Posli mi prosim svoj IBAN do spravy. Pre prockovcov by som mozno do bodu 5. Budete znasat nasledky ... doplnil, aby to pochopili, ze vyhovorky typu, ze o tom nevedeli, netusili, neskor neobstoja, lebo na to boli vopred a vcas upozorneni minimalne tymto listom, kde su okrem vyctu zakonov aj citacie na relevantne clanky zo svetovych medii. Moze to byt neskor pouzite ako dokazovy material. Niekto so slabsou povahou v NRSR by si mohol pustit do gati a pri hlasovani si pomylit tacitko :)

Prispejem ti na postovne. Posli mi prosim svoj IBAN do spravy.


Ďakujem za ponuku, listy pošlem za vlastné a myslím, že každý môže urobiť to isté, v rámci svojich finančných mozností.


Body a dôvody kľudne nech každý doplní podľa seba. Aj mne teraz napadlo, keď som v triede videl Preambulu Ústavy SR, že aj tam sa píše o "záujme trvalej mierovej spolupráce".


[quote="pid:53246, uid:730"]Prispejem ti na postovne. Posli mi prosim svoj IBAN do spravy.[/quote] Ďakujem za ponuku, listy pošlem za vlastné a myslím, že každý môže urobiť to isté, v rámci svojich finančných mozností. Body a dôvody kľudne nech každý doplní podľa seba. Aj mne teraz napadlo, keď som v triede videl Preambulu Ústavy SR, že aj tam sa píše o "záujme trvalej mierovej spolupráce".

Moderátor

Upravené 19. 1. 2022 o 09:55

Doc. JUDr. Bra­nis­lav Fáb­ry, PhD., vy­so­koš­kol­ský pe­da­góg, Práv­nic­ká fa­kul­ta UK
Hľa­da­nie „agen­tov“ a otáz­ky o plat­nos­ti do­ho­dy s USA
http://www.pravnelisty.sk/clanky/a1045-hladanie-agentov-a-otazky-o-platnosti-dohody-s-usa


Doc. JUDr. Bra­nis­lav Fáb­ry, PhD., vy­so­koš­kol­ský pe­da­góg, Práv­nic­ká fa­kul­ta UK **Hľa­da­nie „agen­tov“ a otáz­ky o plat­nos­ti do­ho­dy s USA** http://www.pravnelisty.sk/clanky/a1045-hladanie-agentov-a-otazky-o-platnosti-dohody-s-usa

Prešlo niekoľko dní, odkedy som uverejnil otvorený list. Kto sa pridá k rozposlaniu listov poslancom?


Prešlo niekoľko dní, odkedy som uverejnil otvorený list. Kto sa pridá k rozposlaniu listov poslancom?

Moderátor

Kto sa pridá k rozposlaniu listov poslancom?
Ja. Zajtra to naobálkujem a pošlem. Mám 100 obálok.


[quote="pid:53640, uid:127"]Kto sa pridá k rozposlaniu listov poslancom?[/quote]Ja. Zajtra to naobálkujem a pošlem. Mám 100 obálok.

“Kto sa pridá k rozposlaniu listov poslancom“


Tiež skúsim niečo poslať.


“Kto sa pridá k rozposlaniu listov poslancom“ Tiež skúsim niečo poslať.

A je tu prvá petícia proti obrannej dohode s USA.


https://archa21.sk/peticia-za-vypisanie-referenda-o-vytvoreni-pravneho-zakladu-pre-rozmiestnenie-jadrovych-zbrani-na-uzemi-slovenskej-republiky/
Vyzývame občanov, aby prevzali podpísali občiansku petíciu za vyhlásenie referenda o zrušení všetkých procesov smerujúcich k nadobudnutiu platnosti a aplikácie
Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou USA.
„Súhlasíte s tým, aby Dohoda o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických vytvorila právny základ pre rozmiestnenie jadrových zbraní na území Slovenskej republiky?“
Autori referendovej otázky JUDr. Štefan Harabin, bývalý predseda Najvyššieho súdu a Súdnej rady, bývalý podpredseda vlády a exminister ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky, kandidát na post prezidenta a Doc. JUDr. Ján Drgonec, DrSc. bývalý sudca Ústavného súdu a bývalý poslanec a predseda ústavno-právneho výboru Národnej rady Slovenskej republiky.


Ambíciou je získať 1 mil. podpisov https://archa21.sk/obcania-slovaci-vezmime-osud-do-svojich-ruk/
Petičný hárok tu https://uloz.to/file/VIbUomBcL321/peticia-pdf


A je tu prvá petícia proti obrannej dohode s USA. https://archa21.sk/peticia-za-vypisanie-referenda-o-vytvoreni-pravneho-zakladu-pre-rozmiestnenie-jadrovych-zbrani-na-uzemi-slovenskej-republiky/ _Vyzývame občanov, aby prevzali podpísali občiansku petíciu za vyhlásenie referenda o zrušení všetkých procesov smerujúcich k nadobudnutiu platnosti a aplikácie Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou USA. **„Súhlasíte s tým, aby Dohoda o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických vytvorila právny základ pre rozmiestnenie jadrových zbraní na území Slovenskej republiky?“** Autori referendovej otázky JUDr. Štefan Harabin, bývalý predseda Najvyššieho súdu a Súdnej rady, bývalý podpredseda vlády a exminister ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky, kandidát na post prezidenta a Doc. JUDr. Ján Drgonec, DrSc. bývalý sudca Ústavného súdu a bývalý poslanec a predseda ústavno-právneho výboru Národnej rady Slovenskej republiky._ Ambíciou je získať 1 mil. podpisov https://archa21.sk/obcania-slovaci-vezmime-osud-do-svojich-ruk/ Petičný hárok tu https://uloz.to/file/VIbUomBcL321/peticia-pdf
Upravené 24. 1. 2022 o 07:50

A je tu prvá petícia proti obrannej dohode s USA.

Prečo mám ten horkastý pocit z referendovej otázky... Prikladám 2 komentáre z blogu, jeden od Harabina, druhý od Ľuptáka, ktorý mi pripadá logický:
Štefan Harabin:
Peter Božík: Keď bude referendum úspešné, tak sa celá zmluva musí zrušiť.
Pokiaľ, by ste dali do otázky iba zmluvu a nie výslovne jadrové zbrane veľká časť občanov, by to nepodpísala, lebo iba v samotnej zmluve bez poukázania na jadrové zbrane nevidí potrebu to podpísať, lebo si myslia, že ich neohrozuje.
V zmluve sa zámerne nespomínajú konkrétne zbrane, aby to oklamalo občanov. Zmluva nespomína jadrové zbrane, ale podľa obsahu zmluva Američanom nezakazuje umiestniť jadrové zbrane. V tom je pes zakopaný


Štefan Ľupták:
Štefan Harabin: Nesúhlasim s Vašim vysvetlením.
Ak by aj takéto referendum bolo úspešne, tejto zmluvy sa to nijako nedotkne, pretože sa v nej jadrové zbrane vôbec nespomínajú! Možno aj máte pravdu, nie som právnik, ale ústavný súd by to zas dáko "vykrútil". Oveĺa zrozumiteĺnejšie a istejšie by bolo odmietnuť v referende zmluvu ako takú. Potom by už otázka jadrových zbraní na území SR bola bezpredmetná.


[quote="pid:54037, uid:37"]A je tu prvá petícia proti obrannej dohode s USA.[/quote] Prečo mám ten horkastý pocit z referendovej otázky... Prikladám 2 komentáre z blogu, jeden od Harabina, druhý od Ľuptáka, ktorý mi pripadá logický: _**Štefan Harabin:** Peter Božík: Keď bude referendum úspešné, tak sa celá zmluva musí zrušiť. Pokiaľ, by ste dali do otázky iba zmluvu a nie výslovne jadrové zbrane veľká časť občanov, by to nepodpísala, lebo iba v samotnej zmluve bez poukázania na jadrové zbrane nevidí potrebu to podpísať, lebo si myslia, že ich neohrozuje. V zmluve sa zámerne nespomínajú konkrétne zbrane, aby to oklamalo občanov. Zmluva nespomína jadrové zbrane, ale podľa obsahu zmluva Američanom nezakazuje umiestniť jadrové zbrane. V tom je pes zakopaný_ _**Štefan Ľupták:** Štefan Harabin: Nesúhlasim s Vašim vysvetlením. Ak by aj takéto referendum bolo úspešne, tejto zmluvy sa to nijako nedotkne, pretože sa v nej jadrové zbrane vôbec nespomínajú! Možno aj máte pravdu, nie som právnik, ale ústavný súd by to zas dáko "vykrútil". Oveĺa zrozumiteĺnejšie a istejšie by bolo odmietnuť v referende zmluvu ako takú. Potom by už otázka jadrových zbraní na území SR bola bezpredmetná. _
12
10.26k
127
42
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept