Politika v SR
Statusy SK politikov a stran

https://www.facebook.com/generaciamladejlavice/posts/3504384539786822


PREDSTAVITELIA OĽANO SÚ ČÍM ĎALEJ, TÝM VIAC ODTRHNUTÍ OD REALITY
Včera som pozeral diskusnú reláciu, v ktorej sa stretli predsedovia poslaneckých klubov. Jedným bol pán Šipoš z OĽaNO, a druhou pani Zemanová z SaS. Odhliadnuc od toho, že táto debata vyzerala skôr ako duel medzi koalíciou a opozíciou, objavilo sa v nej niečo, čo mi takpovediac "vybilo poistky."
Po štvrťhodine prekáračiek sa pán Šipoš trochu posťažoval, že mnohí ľudia kritizujú jeho šéfa Igora Matoviča za to, že na začiatku prijme nejaké rozhodnutie, nad ktorým krútia hlavami a hovoria, že je zlé, ale potom sa vraj ukáže, že je to geniálny nápad.
Ako argumentačnú obhajobu svojho tvrdenia použil článok, ktorý vyšiel v magazíne Science. Článok nesie v slovenčine názov: "Vplyv celoplošného testovania antigénovým testovaním na rozširovanie SARS-CoV-2 na Slovensku." Pán Šipoš ho označil za najlepší a najprestížnejší magazín a dodal, že ten článok napísali tam (v magazíne Science) a že sa k nemu tento článok dostal.
Šipoš ďalej hovorí, že podľa tohto článku celoplošné testovanie výrazne pomohlo Slovensku, lebo vraj znížilo negatívne dopady až o 58% a preto vraj "nezaujatý" článok potvrdzuje, že Matovič má aj dobré nápady a keby testovanie pokračovalo ďalej (čo aj reálne pokračuje a jeho výsledkom je, že sme skoro najhorší na svete), tak by bola situácia na Slovensku ešte lepšia. No a teraz prichádza kameň úrazu, ktorý vybíja poistky.
Spomínaný článok nenapísala redakcia spomínaného magazínu Science, ktorý je síce relevantný, ale určite nie je najprestížnejší. Článok napísal bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí spoločne s Pavlom Jarčuškom a ľuďmi z ministerstva zdravotníctva. Takže sa vlastne vo svojich argumentoch odvoláva pán Šipoš na argumenty jeho vlastnej strany. Teda podkladá svoje argumenty svojimi argumentami, čo je obrovský argumentačný prešľap a v podstate aj zavádzanie verejnosti.
Predstavitelia OĽaNO sa čím ďalej, tým viac odtrhávajú od reality. Dookola točia o korupcii a mafii, ako proti nej neúnavne bojujú, a pri tom sa s nimi spája nejedna korupčná kauza a personálne zmeny, ktoré urobili náramne pripomínajú ovládnutie štátu organizovanou skupinou. Teraz dokonca začali používať taktiku, že si ospravedlňujú svoje vlastné opatrenia svojimi vlastnými textami, vydanými v zahraničných časopisoch.
OĽaNO si žije vo svojom vlastnom svete a verejnosti ponúka obraz spoločnosti, ktorý nie je reálny a pravdivý. Svetu, ktorý opisujú predstavitelia OĽaNO dnes verí už len malá skupina veľkých fanatikov. A ja pevne verím tomu, že sa to ukáže aj vo voľbách.


Keď sa pozriete na tú štúdiu, je tam ešte zaujímavá škola, čo sa na tom podieľala a to je London School of Hygiene and Tropical Medicine - a kto má k nej blízko vieme.
Sami sa usvedčujú, ani im pomáhať netreba.
605e4ba6ad6eb


https://www.facebook.com/generaciamladejlavice/posts/3504384539786822 PREDSTAVITELIA OĽANO SÚ ČÍM ĎALEJ, TÝM VIAC ODTRHNUTÍ OD REALITY Včera som pozeral diskusnú reláciu, v ktorej sa stretli predsedovia poslaneckých klubov. Jedným bol pán Šipoš z OĽaNO, a druhou pani Zemanová z SaS. Odhliadnuc od toho, že táto debata vyzerala skôr ako duel medzi koalíciou a opozíciou, objavilo sa v nej niečo, čo mi takpovediac "vybilo poistky." Po štvrťhodine prekáračiek sa pán Šipoš trochu posťažoval, že mnohí ľudia kritizujú jeho šéfa Igora Matoviča za to, že na začiatku prijme nejaké rozhodnutie, nad ktorým krútia hlavami a hovoria, že je zlé, ale potom sa vraj ukáže, že je to geniálny nápad. Ako argumentačnú obhajobu svojho tvrdenia použil článok, ktorý vyšiel v magazíne Science. Článok nesie v slovenčine názov: "Vplyv celoplošného testovania antigénovým testovaním na rozširovanie SARS-CoV-2 na Slovensku." Pán Šipoš ho označil za najlepší a najprestížnejší magazín a dodal, že ten článok napísali tam (v magazíne Science) a že sa k nemu tento článok dostal. Šipoš ďalej hovorí, že podľa tohto článku celoplošné testovanie výrazne pomohlo Slovensku, lebo vraj znížilo negatívne dopady až o 58% a preto vraj "nezaujatý" článok potvrdzuje, že Matovič má aj dobré nápady a keby testovanie pokračovalo ďalej (čo aj reálne pokračuje a jeho výsledkom je, že sme skoro najhorší na svete), tak by bola situácia na Slovensku ešte lepšia. No a teraz prichádza kameň úrazu, ktorý vybíja poistky. Spomínaný článok nenapísala redakcia spomínaného magazínu Science, ktorý je síce relevantný, ale určite nie je najprestížnejší. Článok napísal bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí spoločne s Pavlom Jarčuškom a ľuďmi z ministerstva zdravotníctva. Takže sa vlastne vo svojich argumentoch odvoláva pán Šipoš na argumenty jeho vlastnej strany. Teda podkladá svoje argumenty svojimi argumentami, čo je obrovský argumentačný prešľap a v podstate aj zavádzanie verejnosti. Predstavitelia OĽaNO sa čím ďalej, tým viac odtrhávajú od reality. Dookola točia o korupcii a mafii, ako proti nej neúnavne bojujú, a pri tom sa s nimi spája nejedna korupčná kauza a personálne zmeny, ktoré urobili náramne pripomínajú ovládnutie štátu organizovanou skupinou. Teraz dokonca začali používať taktiku, že si ospravedlňujú svoje vlastné opatrenia svojimi vlastnými textami, vydanými v zahraničných časopisoch. OĽaNO si žije vo svojom vlastnom svete a verejnosti ponúka obraz spoločnosti, ktorý nie je reálny a pravdivý. Svetu, ktorý opisujú predstavitelia OĽaNO dnes verí už len malá skupina veľkých fanatikov. A ja pevne verím tomu, že sa to ukáže aj vo voľbách. Keď sa pozriete na tú štúdiu, je tam ešte zaujímavá škola, čo sa na tom podieľala a to je London School of Hygiene and Tropical Medicine - a kto má k nej blízko vieme. Sami sa usvedčujú, ani im pomáhať netreba. ![605e4ba6ad6eb](serve/attachment&path=605e4ba6ad6eb)

Igor Matovic
5 h ·
TROCHU PRAVDY DO CHAOSU
Ahojte, viete, že v posledné týždne minimálne komunikujem - s cieľom, čo najmenej si posielať odkazy cez médiá a hľadať možnú dohodu s koaličnými partnermi.
Keďže sa ale rozmohol zvyčajný šport posúvať význam slov a skutkov, píšem tento status, aby sme sa priblížili k pravde a sledovali fakty.
KDE REÁLNE VIAZNU KOALIČNÉ ROKOVANIA?
Richard Sulík dal verejný prísľub, že v prípade, ak ja nebudem predsedom vlády, od v budúcej vláde nebude. Povedali sme, že ponuku prijímame, keďže to považujeme za kľúčové pre zabezpečenie pokoja počas rokovaní vlád. Nebude stres, nebudú urážky, nebudú vularizmy a krik.
Popri tom sme požadovali naplnenie pôvodného sľubu SaS o odchode šéfky zdravotníckeho výboru a vrátenie požičaného ministerstva, keďže SaS na základe výsledku volieb patria len dve.
Všetky tri podmienky pre fungovanie v budúcej vláde SaS odmietla splniť. Demisiou síce odišli z aktuálnej vlády, ale Richard Sulík postavil ako zásadnú novú dodatočnú podmienku, že sa do zrekonštruovanej vlády vráti. Dôvod? Detinský: "Keď tam bude Igor, musím tam byť aj ja."
A na tomto to viazne už od nedele, 6 dní. Na detinskej novej dodatočnej požiadavke, ktorá je v úplnom protiklade s jeho pôvodným verejným prísľubom.
Včera večer nakoniec naveľa naveľa na doprosovanie sa Borisa Kollára Richard Sulík prišiel na koaličné rokovanie a po dvoch vetách v duchu: "Keď tam bude Igor, musím tam byť aj ja." a "Alebo, z budúcej vlády musia odísť všetci traja predsedovia strán." ... opäť po pár minútach odišiel. Dnes večer sme zvolali z našej strany už posledné stretnutie štyroch strán, ale obávam sa, že Richard Sulík bude stále na svojej stoličke trvať.
Nuž, takéto je zákulisie rokovaní. Tri strany sa snažíme dohodnúť, ale predseda jednej strany povýšil svoj vlastný osobný záujem nad záujem svojej strany, nad záujem Slovenska a na základe dodatočne vymyslenej požiadavky, ktorá mu má zabezpečiť stoličku na vláde, vytiahol svoju stranu z koalície a vlády.
Pred nami ostatnými - OĽANO, SME RODINA A ZA ĽUDÍ teraz stojí úloha sa dohodnúť na trojkoalícii. Jasné bude to náročnejšie v parlamente, ale osobne verím, že taká koalícia môže urobiť kopu dobrej práce.
Môj záväzok odísť z postu predsedu vlády, samozrejme, platí. Treba k tomu už len malý krôčik - spísať dohodu, že naše požiadavky budú rekonštruovanou koalíciou naplnené.
https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10221728569655958


Igor Matovic 5 h · TROCHU PRAVDY DO CHAOSU Ahojte, viete, že v posledné týždne minimálne komunikujem - s cieľom, čo najmenej si posielať odkazy cez médiá a hľadať možnú dohodu s koaličnými partnermi. Keďže sa ale rozmohol zvyčajný šport posúvať význam slov a skutkov, píšem tento status, aby sme sa priblížili k pravde a sledovali fakty. KDE REÁLNE VIAZNU KOALIČNÉ ROKOVANIA? Richard Sulík dal verejný prísľub, že v prípade, ak ja nebudem predsedom vlády, od v budúcej vláde nebude. Povedali sme, že ponuku prijímame, keďže to považujeme za kľúčové pre zabezpečenie pokoja počas rokovaní vlád. Nebude stres, nebudú urážky, nebudú vularizmy a krik. Popri tom sme požadovali naplnenie pôvodného sľubu SaS o odchode šéfky zdravotníckeho výboru a vrátenie požičaného ministerstva, keďže SaS na základe výsledku volieb patria len dve. Všetky tri podmienky pre fungovanie v budúcej vláde SaS odmietla splniť. Demisiou síce odišli z aktuálnej vlády, ale Richard Sulík postavil ako zásadnú novú dodatočnú podmienku, že sa do zrekonštruovanej vlády vráti. Dôvod? Detinský: "Keď tam bude Igor, musím tam byť aj ja." A na tomto to viazne už od nedele, 6 dní. Na detinskej novej dodatočnej požiadavke, ktorá je v úplnom protiklade s jeho pôvodným verejným prísľubom. Včera večer nakoniec naveľa naveľa na doprosovanie sa Borisa Kollára Richard Sulík prišiel na koaličné rokovanie a po dvoch vetách v duchu: "Keď tam bude Igor, musím tam byť aj ja." a "Alebo, z budúcej vlády musia odísť všetci traja predsedovia strán." ... opäť po pár minútach odišiel. Dnes večer sme zvolali z našej strany už posledné stretnutie štyroch strán, ale obávam sa, že Richard Sulík bude stále na svojej stoličke trvať. Nuž, takéto je zákulisie rokovaní. Tri strany sa snažíme dohodnúť, ale predseda jednej strany povýšil svoj vlastný osobný záujem nad záujem svojej strany, nad záujem Slovenska a na základe dodatočne vymyslenej požiadavky, ktorá mu má zabezpečiť stoličku na vláde, vytiahol svoju stranu z koalície a vlády. Pred nami ostatnými - OĽANO, SME RODINA A ZA ĽUDÍ teraz stojí úloha sa dohodnúť na trojkoalícii. Jasné bude to náročnejšie v parlamente, ale osobne verím, že taká koalícia môže urobiť kopu dobrej práce. Môj záväzok odísť z postu predsedu vlády, samozrejme, platí. Treba k tomu už len malý krôčik - spísať dohodu, že naše požiadavky budú rekonštruovanou koalíciou naplnené. https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10221728569655958

Ako to hovoril pán Fico v decembri? Že v januári skončí kriminalizácia SMERU. Pred voľbami vravel, že ešte SMER budú prosiť, aby sa vrátil. A že budú mať dvakrát toľo hlasov ako pred voľbami.
A pomaličky im začína robiť cestu aj MSM. ... dobrá reklama. smile


https://www.facebook.com/richardtakac2018/photos/a.1716340102009508/2797153573928150/


Mnohí ste si všimli rozhovor v Novom čase 🙂 Ďakujem za reakcie, priatelia. Pozdravujem60645076e5a03


Ako to hovoril pán Fico v decembri? Že v januári skončí kriminalizácia SMERU. Pred voľbami vravel, že ešte SMER budú prosiť, aby sa vrátil. A že budú mať dvakrát toľo hlasov ako pred voľbami. A pomaličky im začína robiť cestu aj MSM. ... dobrá reklama. :) https://www.facebook.com/richardtakac2018/photos/a.1716340102009508/2797153573928150/ Mnohí ste si všimli rozhovor v Novom čase

A pomaličky im začína robiť cestu aj MSM


Ide o reklamný článok, ktorý si zaplatila strana SMER. Ten rozhovor nebol uverejnený kvôli záujmu redakcie NČ o osobu Richarda Takáča.


[quote="pid:9570, uid:94"]A pomaličky im začína robiť cestu aj MSM[/quote] Ide o reklamný článok, ktorý si zaplatila strana SMER. Ten rozhovor nebol uverejnený kvôli záujmu redakcie NČ o osobu Richarda Takáča.

Je to tak aj taká IV sa v poslednom čase vyjadruje kladne na Smer, ich vyjadrenia, často púšťajú ich TB pričom Lichtner priznal, že ani by tomu neveril, ze mu bude za vladnutim Fica ľúto.....a aj komenty ľudí na fb hovoria to isté. Smer má dobre našliapnuté a vzdy mal, nebýt podvodnych volieb....ľudia potrebovali okusiť čo je to hlad a chlad....a to ešte nie je koniec.....Fico sa musi vratiť v plnej sile....


Je to tak aj taká IV sa v poslednom čase vyjadruje kladne na Smer, ich vyjadrenia, často púšťajú ich TB pričom Lichtner priznal, že ani by tomu neveril, ze mu bude za vladnutim Fica ľúto.....a aj komenty ľudí na fb hovoria to isté. Smer má dobre našliapnuté a vzdy mal, nebýt podvodnych volieb....ľudia potrebovali okusiť čo je to hlad a chlad....a to ešte nie je koniec.....Fico sa musi vratiť v plnej sile....

Ten rozhovor nebol uverejnený kvôli záujmu redakcie NČ


Áno, ale až teraz. V správnom čase je ten rozhovor. A takto sa dávajú do povedomia ľudí. Ľudí jednoduchých, kt. čítajú tento bulvár.


[quote="pid:9571, uid:48"]Ten rozhovor nebol uverejnený kvôli záujmu redakcie NČ[/quote] Áno, ale až teraz. V správnom čase je ten rozhovor. A takto sa dávajú do povedomia ľudí. Ľudí jednoduchých, kt. čítajú tento bulvár.

Matel nechal Hegerovi na stole 3 slová....ktoré keď dodrží bude dobre....čo nám Matovič odkázal?
Že nič sa nemení ideme v starom móde....tie tri slová Matel nikdy nemal.....a nikdy ich mať nebude ani Heger...
Heger a jeho zjav mi príde ešte väčší blázon ako Matel....jeho oči nehovoria nič dobré
Igor Matovic
17 h ·
Dnes som Edovi odovzdal prázdny stôl ... s tromi slovami na ňom. Keď sa ich bude držať, bude výborný premiér a Slovensko rado bude. Držím palce


https://www.facebook.com/photo?fbid=10221758586686365&set=a.10216351837281009
6066eb9e0daf9


Matel nechal Hegerovi na stole 3 slová....ktoré keď dodrží bude dobre....čo nám Matovič odkázal? Že nič sa nemení ideme v starom móde....tie tri slová Matel nikdy nemal.....a nikdy ich mať nebude ani Heger... Heger a jeho zjav mi príde ešte väčší blázon ako Matel....jeho oči nehovoria nič dobré Igor Matovic 17 h · Dnes som Edovi odovzdal prázdny stôl ... s tromi slovami na ňom. Keď sa ich bude držať, bude výborný premiér a Slovensko rado bude. Držím palce https://www.facebook.com/photo?fbid=10221758586686365&set=a.10216351837281009 ![6066eb9e0daf9](serve/attachment&path=6066eb9e0daf9)

https://www.hlavnespravy.sk/pokrizovy-prieskum-preferencii-hlas-sd-vedie-pred-smerom-ktory-preskocil-vsetky-vladne-strany-pad-olano-sa-nezastavil-tazia-z-toho-napriklad-v-kdh/2491654


je to sice od Actly, ale Hlas a Smer na prvych dvoch miestach. To ze dali Smer uz na druhe miesto je zaujimave, v reale maju podla mna cez 15% a rastu kazdym dnom. Necudovoval by som sa ak by aj vyhrali volby, pretoze Pelleho Hlas je neviditelna strana.


https://www.hlavnespravy.sk/pokrizovy-prieskum-preferencii-hlas-sd-vedie-pred-smerom-ktory-preskocil-vsetky-vladne-strany-pad-olano-sa-nezastavil-tazia-z-toho-napriklad-v-kdh/2491654 je to sice od Actly, ale Hlas a Smer na prvych dvoch miestach. To ze dali Smer uz na druhe miesto je zaujimave, v reale maju podla mna cez 15% a rastu kazdym dnom. Necudovoval by som sa ak by aj vyhrali volby, pretoze Pelleho Hlas je neviditelna strana.

Necudovoval by som sa ak by aj vyhrali volby

Stale mam pochybnosti o volbach ... ktovie na kolko su falsovane.


[quote="pid:9930, uid:10"]Necudovoval by som sa ak by aj vyhrali volby[/quote] Stale mam pochybnosti o volbach ... ktovie na kolko su falsovane.

https://www.hlavnespravy.sk/sudca-najvyssieho-sudu-kassak-na-facebooku-putin-je-nebezpecny-diktator-a-magor-ohrozujuci-europu/2495334


Sudca Ústavného súdu SR Rastislav Kaššák v noci zo stredy na štvrtok na sociálnej sieti zverejnil krátky škandalózny post vzhľadom na jeho vysokú funkciu, v ktorom nazval prezidenta Ruskej federácie Vladimira Putina „magorom“.


„Putin je nebezpečný diktátor a magor ohrozujúci Európu,“ uviedol na sociálnej sieti vo štvrtok 44-ročný sudca Rastislav Kaššák.


Kaššák sa vyjadruje na svojom Facebooku pomerne ostro pravidelne. Naposledy sa v komentári ku dianiu v Srbsku a bývalej Juhoslávii vyjadril, že „nacionalizmus je najväčšie zlo ľudstva“.


Sudcom Ústavného súdu je od jesene 2019. V minulosti pôsobil ako člen Legislatívnej rady vlády Slovenskej republiky, kde ho nominovala vtedajšia ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská z Mostu-Híd. Bol takisto členom Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán.


606f71a4d4b96


https://www.hlavnespravy.sk/sudca-najvyssieho-sudu-kassak-na-facebooku-putin-je-nebezpecny-diktator-a-magor-ohrozujuci-europu/2495334 Sudca Ústavného súdu SR Rastislav Kaššák v noci zo stredy na štvrtok na sociálnej sieti zverejnil krátky škandalózny post vzhľadom na jeho vysokú funkciu, v ktorom nazval prezidenta Ruskej federácie Vladimira Putina „magorom“. „Putin je nebezpečný diktátor a magor ohrozujúci Európu,“ uviedol na sociálnej sieti vo štvrtok 44-ročný sudca Rastislav Kaššák. Kaššák sa vyjadruje na svojom Facebooku pomerne ostro pravidelne. Naposledy sa v komentári ku dianiu v Srbsku a bývalej Juhoslávii vyjadril, že „nacionalizmus je najväčšie zlo ľudstva“. Sudcom Ústavného súdu je od jesene 2019. V minulosti pôsobil ako člen Legislatívnej rady vlády Slovenskej republiky, kde ho nominovala vtedajšia ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská z Mostu-Híd. Bol takisto členom Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán. ![606f71a4d4b96](serve/attachment&path=606f71a4d4b96)
Upravené 8. 4. 2021 o 23:12
6.32k
71
15
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept