Zahraničná politika
Služba vnější rozvědky RF uštědřila MI-6 a Johnsonovi hlasitý políček

V úvodu uvedu citaci rusofila:"Podle Chazina, Boris Johnson (VB) neúspěšně usiluje o schůzku s Putinem. Vědí, že se začíná nanovo dělit svět, a vypadá to tak, že VB bude při porcování medvěda chybět. Ale Rusko dalo VB nůž na krk. Buďto odvolá svá tvrzení ohledně Litviněnka, Skripalů, HN17 a dalších, nebo nic. Johnson to samozřejmě nemůže udělat. Vymlouvá se na to, že tehdy byla u vlády jiná klika. Ale Rusové nejsou ochotni ustoupit ani o milimetr. Na USA se nemůžou spolehnout, že je k dělení povolají. Proč by do party brali někoho dalšího?


SVR uvedla, že narážky šéfa zahraniční zpravodajské služby Spojeného království MI6 Richarda Moora o Rusku výrazně zkazily atmosféru možného dialogu.


Rusko očekává, že šéf britské zahraniční zpravodajské služby MI6 Richard Moore projeví větší profesionalitu, objektivní a nezaujatý přístup k hodnocení a prezentaci postoje Londýna k regionálním a mezinárodním problémům. Vyplývá to ze zprávy, kterou ve čtvrtek zveřejnila tisková kancelář zahraniční zpravodajské služby (SVR) Ruské federace.


"U šéfa nejuznávanějších zpravodajských služeb na světě, jako je MI-6, máme právo počítat s větší profesionalitou, objektivním a nezaujatým přístupem k hodnocení a prezentaci britského postoje k regionálním a mezinárodním problémům," stojí v prohlášení.


Narážky šéfa britské zpravodajské služby MI6 Richarda Moora o Rusku výrazně zkazily atmosféru možného dialogu, uvedla SVR.


Služba připomněla, že Moore nedávno přednesl projev na Mezinárodním institutu pro strategická studia, který obsahoval tvrzení, že hrozba pro svět „podle nového vzorce MI6“ pochází z „Číny, Ruska, Íránu a mezinárodního terorismu. "


"Se zatajeným dechem politologové všech zemí očekávali špionážní odhalení o plánech Moskvy na reorganizaci světa. A co myslíte:stokrát přežvýkané, nepotvrzené a neprokázané domněnky Londýna: Salisbury," ruské zasahování do demokratických procesů v Evropě " , vojenské tažení v Africe a Sýrii, Navalnyj, kybernetická invaze v SolarWinds připisovaná zahraniční zpravodajské službě Ruské federace, podíl Moskvy na kolapsu Ukrajiny. <...> A zde je fráze hodná přímé citace: "Pokud by Rusko zastavila svoji destabilizující činnost, mohli bychom se soustředit na společné hrozby a řešít zákonné zájmy Ruska prostředníctvím dialogu",-uvedlo tiskové středisko.


"O jakém dialogu mluvíme? Po tak provokativních, nepodložených narážkách na agresivní politiky Moskvy vůči Kyjevu, kyberútocích, kterých už máme plné zuby, a tak dále, je atmosféra možného dialogu do značné míry zkažená,"- uvedlo tiskové středisko.


SVR upozornila na skutečnost, že dříve se vedení britské rozvědky snažilo vyhýbat hlasitým politickým prohlášením. "Až do 80. let minulého století britské úřady obecně popíraly samotnou existenci zahraniční rozvědky země MI-6. James Bond se nepočítá, je to dítě Hollywoodu. Kromě malých šplouchů se vedení britské rozvědky snažilo vyhnout se veřejné komunikaci s tiskem a ještě více hlasitým politickým prohlášením, "- poznamenal tiskový úřad.
https://tass.ru/politika/13094035?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&nw=1638473164000


Nu prostě Johnsonovi z Moskvy vzkázali, že žádná výměna kádrů Londýn nepřiblíží k dialogu s Ruskem, dokud MI-6 bude dál rozehrávat svoji špinavou hřu.


V &uacute;vodu uvedu citaci **rusofila**:&quot;Podle Chazina, Boris Johnson (VB) ne&uacute;spě&scaron;ně usiluje o schůzku s Putinem. Věd&iacute;, že se zač&iacute;n&aacute; nanovo dělit svět, a vypad&aacute; to tak, že VB bude při porcov&aacute;n&iacute; medvěda chybět. Ale Rusko dalo VB nůž na krk. Buďto odvol&aacute; sv&aacute; tvrzen&iacute; ohledně Litviněnka, Skripalů, HN17 a dal&scaron;&iacute;ch, nebo nic. Johnson to samozřejmě nemůže udělat. Vymlouv&aacute; se na to, že tehdy byla u vl&aacute;dy jin&aacute; klika. Ale Rusov&eacute; nejsou ochotni ustoupit ani o milimetr. Na USA se nemůžou spolehnout, že je k dělen&iacute; povolaj&iacute;. Proč by do party brali někoho dal&scaron;&iacute;ho? **SVR uvedla, že nar&aacute;žky &scaron;&eacute;fa zahraničn&iacute; zpravodajsk&eacute; služby Spojen&eacute;ho kr&aacute;lovstv&iacute; MI6 Richarda Moora o Rusku v&yacute;razně zkazily atmosf&eacute;ru možn&eacute;ho dialogu. ** Rusko oček&aacute;v&aacute;, že &scaron;&eacute;f britsk&eacute; zahraničn&iacute; zpravodajsk&eacute; služby MI6 Richard Moore projev&iacute; vět&scaron;&iacute; profesionalitu, objektivn&iacute; a nezaujat&yacute; př&iacute;stup k hodnocen&iacute; a prezentaci postoje Lond&yacute;na k region&aacute;ln&iacute;m a mezin&aacute;rodn&iacute;m probl&eacute;mům. Vypl&yacute;v&aacute; to ze zpr&aacute;vy, kterou ve čtvrtek zveřejnila tiskov&aacute; kancel&aacute;ř zahraničn&iacute; zpravodajsk&eacute; služby (SVR) Rusk&eacute; federace. &quot;U &scaron;&eacute;fa nejuzn&aacute;vaněj&scaron;&iacute;ch zpravodajsk&yacute;ch služeb na světě, jako je MI-6, m&aacute;me pr&aacute;vo poč&iacute;tat s vět&scaron;&iacute; profesionalitou, objektivn&iacute;m a nezaujat&yacute;m př&iacute;stupem k hodnocen&iacute; a prezentaci britsk&eacute;ho postoje k region&aacute;ln&iacute;m a mezin&aacute;rodn&iacute;m probl&eacute;mům,&quot; stoj&iacute; v prohl&aacute;&scaron;en&iacute;. Nar&aacute;žky &scaron;&eacute;fa britsk&eacute; zpravodajsk&eacute; služby MI6 Richarda Moora o Rusku v&yacute;razně zkazily atmosf&eacute;ru možn&eacute;ho dialogu, uvedla SVR. Služba připomněla, že Moore ned&aacute;vno přednesl projev na Mezin&aacute;rodn&iacute;m institutu pro strategick&aacute; studia, kter&yacute; obsahoval tvrzen&iacute;, že hrozba pro svět &bdquo;podle nov&eacute;ho vzorce MI6&ldquo; poch&aacute;z&iacute; z &bdquo;Č&iacute;ny, Ruska, &Iacute;r&aacute;nu a mezin&aacute;rodn&iacute;ho terorismu. &quot; &quot;Se zatajen&yacute;m dechem politologov&eacute; v&scaron;ech zem&iacute; oček&aacute;vali &scaron;pion&aacute;žn&iacute; odhalen&iacute; o pl&aacute;nech Moskvy na reorganizaci světa. A co mysl&iacute;te:stokr&aacute;t přežv&yacute;kan&eacute;, nepotvrzen&eacute; a neprok&aacute;zan&eacute; domněnky Lond&yacute;na: Salisbury,&quot; rusk&eacute; zasahov&aacute;n&iacute; do demokratick&yacute;ch procesů v Evropě &quot; , vojensk&eacute; tažen&iacute; v Africe a S&yacute;rii, Navalnyj, kybernetick&aacute; invaze v SolarWinds připisovan&aacute; zahraničn&iacute; zpravodajsk&eacute; službě Rusk&eacute; federace, pod&iacute;l Moskvy na kolapsu Ukrajiny. &lt;...&gt; A zde je fr&aacute;ze hodn&aacute; př&iacute;m&eacute; citace: &quot;Pokud by Rusko zastavila svoji destabilizuj&iacute;c&iacute; činnost, mohli bychom se soustředit na společn&eacute; hrozby a ře&scaron;&iacute;t z&aacute;konn&eacute; z&aacute;jmy Ruska prostředn&iacute;ctv&iacute;m dialogu&quot;,-uvedlo tiskov&eacute; středisko. &quot;O jak&eacute;m dialogu mluv&iacute;me? Po tak provokativn&iacute;ch, nepodložen&yacute;ch nar&aacute;žk&aacute;ch na agresivn&iacute; politiky Moskvy vůči Kyjevu, kyber&uacute;toc&iacute;ch, kter&yacute;ch už m&aacute;me pln&eacute; zuby, a tak d&aacute;le, je atmosf&eacute;ra možn&eacute;ho dialogu do značn&eacute; m&iacute;ry zkažen&aacute;,&quot;- uvedlo tiskov&eacute; středisko. SVR upozornila na skutečnost, že dř&iacute;ve se veden&iacute; britsk&eacute; rozvědky snažilo vyh&yacute;bat hlasit&yacute;m politick&yacute;m prohl&aacute;&scaron;en&iacute;m. &quot;Až do 80. let minul&eacute;ho stolet&iacute; britsk&eacute; &uacute;řady obecně pop&iacute;raly samotnou existenci zahraničn&iacute; rozvědky země MI-6. James Bond se nepoč&iacute;t&aacute;, je to d&iacute;tě Hollywoodu. Kromě mal&yacute;ch &scaron;plouchů se veden&iacute; britsk&eacute; rozvědky snažilo vyhnout se veřejn&eacute; komunikaci s tiskem a je&scaron;tě v&iacute;ce hlasit&yacute;m politick&yacute;m prohl&aacute;&scaron;en&iacute;m, &quot;- poznamenal tiskov&yacute; &uacute;řad. https://tass.ru/politika/13094035?utm_source=yxnews&amp;utm_medium=desktop&amp;nw=1638473164000 Nu prostě Johnsonovi z Moskvy vzk&aacute;zali, že ž&aacute;dn&aacute; v&yacute;měna k&aacute;drů Lond&yacute;n nepřibl&iacute;ž&iacute; k dialogu s Ruskem, dokud MI-6 bude d&aacute;l rozehr&aacute;vat svoji &scaron;pinavou hřu.

K těm přehmatům VB je dobré přičíst také provokaci jejich válečné lodi v pobřežních vodách Ruska. Pořád jim nedochází, že Rusové jedou podle svého mustru, ne podle jejich. A pak se diví.


K těm přehmatům VB je dobr&eacute; přič&iacute;st tak&eacute; provokaci jejich v&aacute;lečn&eacute; lodi v pobřežn&iacute;ch vod&aacute;ch Ruska. Poř&aacute;d jim nedoch&aacute;z&iacute;, že Rusov&eacute; jedou podle sv&eacute;ho mustru, ne podle jejich. A pak se div&iacute;.

"Pokud by Rusko zastavila svoji destabilizující činnost, mohli bychom se soustředit na společné hrozby a řešít zákonné zájmy Ruska prostředníctvím dialogu",-uvedlo tiskové středisko.
Zaujímal by ma výraz: "riešiť zákonné záujmy Ruska", tieto záujmy bude pravdepodobne definovať MI-6? A Rusko len zrazí opätky a bude súhlasiť? Myslím si, že "malá Británia" ešte nepochopila, že nebude pozvaná na novú Jaltu.


[quote=&quot;pid:46365, uid:158&quot;]&quot;Pokud by Rusko zastavila svoji destabilizuj&iacute;c&iacute; činnost, mohli bychom se soustředit na společn&eacute; hrozby a ře&scaron;&iacute;t z&aacute;konn&eacute; z&aacute;jmy Ruska prostředn&iacute;ctv&iacute;m dialogu&quot;,-uvedlo tiskov&eacute; středisko.[/quote]Zauj&iacute;mal by ma v&yacute;raz: &quot;rie&scaron;iť z&aacute;konn&eacute; z&aacute;ujmy Ruska&quot;, tieto z&aacute;ujmy bude pravdepodobne definovať MI-6? A Rusko len zraz&iacute; op&auml;tky a bude s&uacute;hlasiť? Mysl&iacute;m si, že &quot;mal&aacute; Brit&aacute;nia&quot; e&scaron;te nepochopila, že nebude pozvan&aacute; na nov&uacute; Jaltu.

Zaujímal by ma výraz: "riešiť zákonné záujmy Ruska", tieto záujmy bude pravdepodobne definovať MI-6?
Hlavně když šéf NATO prohlásil, že Rusko nemá žádný nárok na své zájmy.
Zapomněl, že se nepíše rok 19951-1996, kdy byl ministrem zahraničí Ruska Kozyrev, který prohlásil, že Rusko nemá své zájmy a prezidentem alkoholik Jelcin. Dnes jsou tam jiná esa.


[quote=&quot;pid:46484, uid:165&quot;]Zauj&iacute;mal by ma v&yacute;raz: &quot;rie&scaron;iť z&aacute;konn&eacute; z&aacute;ujmy Ruska&quot;, tieto z&aacute;ujmy bude pravdepodobne definovať MI-6?[/quote]Hlavně když &scaron;&eacute;f NATO prohl&aacute;sil, že Rusko nem&aacute; ž&aacute;dn&yacute; n&aacute;rok na sv&eacute; z&aacute;jmy. Zapomněl, že se nep&iacute;&scaron;e rok 19951-1996, kdy byl ministrem zahranič&iacute; Ruska Kozyrev, kter&yacute; prohl&aacute;sil, že Rusko nem&aacute; sv&eacute; z&aacute;jmy a prezidentem alkoholik Jelcin. Dnes jsou tam jin&aacute; esa.
951
3
3
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept