Zahraničná politika
Vůdce Talibanu v prvním projevu prosí o pomoc

Na RT se objevil článek, kde šéf Talibanu prosí o poskytnutí humanitární pomoci Afganistánu. Afghánistán čelí vyhlídce na humanitární katastrofu, přičemž polovina z jeho 38 milionů lidí je podle odhadů OSN na pokraji hladomoru. Inflace se vymkla kontrole a ceny potravin prudce vzrostly, protože již tak se potýkající ekonomika země byla dále ochromena sankcemi a stažením zahraniční pomoci po uchopení moci Talibanem, když byly americké jednotky staženy ze země. Tato zahraniční pomoc dříve za minulé vlády tvořila až 75 % afghánského rozpočtu.


Poznámka: Anglosasové zavřeli beztak již prázdnou prkenici. Nicméně co s tím - talibánská ideologie je zhoubná pro celou postsovětskou Asii.


Na [RT](https://www.rt.com/news/541539-taliban-foreign-aid-us/) se objevil článek, kde šéf Talibanu prosí o poskytnutí humanitární pomoci Afganistánu. Afghánistán čelí vyhlídce na humanitární katastrofu, přičemž polovina z jeho 38 milionů lidí je podle odhadů OSN na pokraji hladomoru. Inflace se vymkla kontrole a ceny potravin prudce vzrostly, protože již tak se potýkající ekonomika země byla dále ochromena sankcemi a stažením zahraniční pomoci po uchopení moci Talibanem, když byly americké jednotky staženy ze země. Tato zahraniční pomoc dříve za minulé vlády tvořila až 75 % afghánského rozpočtu. Poznámka: Anglosasové zavřeli beztak již prázdnou prkenici. Nicméně co s tím - talibánská ideologie je zhoubná pro celou postsovětskou Asii.

Nicméně co s tím

Trochu vyhladovět. A po troše půstu ideologie již nebude tak nebezpečná. Hlad je také dobrým řídícím nástrojem.


[quote="pid:45419, uid:260"]Nicméně co s tím[/quote] Trochu vyhladovět. A po troše půstu ideologie již nebude tak nebezpečná. Hlad je také dobrým řídícím nástrojem.

Jarek

To jsou účelově konstruované veřejné projevy. Realita je prostší. V tomto prvním "civilním" postamerickém vedení Afgánistánu se zozpoutal lítý boj , organizovaný zvenčí podle scénářů jednotlivých tajných služeb. Bojuje se o kormidlo a sextant. A myslím, že zdaleka ne jen západních, ale i Mossadu, a čínských, ruských i íránských. Afgánistán je teprve na začátku zajímavého vývoje.


To jsou účelově konstruované veřejné projevy. Realita je prostší. V tomto prvním "civilním" postamerickém vedení Afgánistánu se zozpoutal lítý boj , organizovaný zvenčí podle scénářů jednotlivých tajných služeb. Bojuje se o kormidlo a sextant. A myslím, že zdaleka ne jen západních, ale i Mossadu, a čínských, ruských i íránských. Afgánistán je teprve na začátku zajímavého vývoje.

To jsou účelově konstruované veřejné projevy
Myslíš, že je to zkouška, kdo přihodí víc?


[quote="pid:45432, uid:57"]To jsou účelově konstruované veřejné projevy[/quote]Myslíš, že je to zkouška, kdo přihodí víc?

Myslíš, že je to zkouška, kdo přihodí víc?
tiez mi to tak pride, ze prebieha drazba moci nad Afganistanom. Uvidime kto prihodi najviac.


[quote="pid:45444, uid:260"]Myslíš, že je to zkouška, kdo přihodí víc?[/quote]tiez mi to tak pride, ze prebieha drazba moci nad Afganistanom. Uvidime kto prihodi najviac.

Moderator

No, já bych takhle určitě postupoval. Vždy se to rentovalo a dokonce to může mít i svůj informační potenciál a v té "mnohovektorovéů věrchušce se projeví jednotliví exponenti jednotlivých zájmových zahraničních skupin. Něco mi říká, že nejsilnější karty má Čína a Rusko.
Zmaření pokusu o převrat v Kirgizii také něco napovídá.


No, já bych takhle určitě postupoval. Vždy se to rentovalo a dokonce to může mít i svůj informační potenciál a v té "mnohovektorovéů věrchušce se projeví jednotliví exponenti jednotlivých zájmových zahraničních skupin. Něco mi říká, že nejsilnější karty má Čína a Rusko. Zmaření pokusu o převrat v Kirgizii také něco napovídá.

Spekulace: Nemohl by ten projev mít za úkol rovněž vytvoření informačního pole pro ospravedlnění případné migrační vlny?


Spekulace: Nemohl by ten projev mít za úkol rovněž vytvoření informačního pole pro ospravedlnění případné migrační vlny?

Mně se nejeví vůbec nikdo významný, kdo by zrovna teď potřeboval zalidňovat dalšími lékaři a inženýri budoucá kalifát. mají jich tam dost a Evropa se dá destabilizovat jednodušeji.


Mně se nejeví vůbec nikdo významný, kdo by zrovna teď potřeboval zalidňovat dalšími lékaři a inženýri budoucá kalifát. mají jich tam dost a Evropa se dá destabilizovat jednodušeji.

zalidňovat dalšími lékaři a inženýri


smile smile


[quote="pid:45595, uid:57"]zalidňovat dalšími lékaři a inženýri[/quote] :D :D
718
8
6
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept