Zahraničná politika
Válečné reparace

Polský premiér podepsal dokument o zřízení výzkumného ústavu, který se bude zabývat polskými nároky vůči Německu na reparace z druhé světové války. Válečné škody se podle předběžných informací odhadují na 800 miliard eur. Je to na německé RT .


Poznámka: jak už bývá v Polsku dobrým zvykem, tak Britové tam pořád mají prostor k nezištné podpoře svých kamarádů ve zbrani. Teď jsem dočetl Starikova (Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina), a musím říci, že z toho bude povedená taškařice


Polský premiér podepsal dokument o zřízení výzkumného ústavu, který se bude zabývat polskými nároky vůči Německu na reparace z druhé světové války. Válečné škody se podle předběžných informací odhadují na 800 miliard eur. Je to na [německé RT](https://de.rt.com/europa/127640-polen-fordert-reparationen-fur-zweiten-weltkrieg/) . Poznámka: jak už bývá v Polsku dobrým zvykem, tak Britové tam pořád mají prostor k nezištné podpoře svých kamarádů ve zbrani. Teď jsem dočetl Starikova (Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina), a musím říci, že z toho bude povedená taškařice

ak by Nemci vyplatili reparacie Polsku, nemohli by si na oplatku narokovat uzemia na svojom vychode (zapade Polska), ktore Polsko ziskalo? to by si sice mohlo narokovat uzemia tiez na vychode, ale tam by slo u Bielorusko a mozno Ukrajinu a tie sa urcite nebudu ochotne vzdat svojho uzemia. Takze nemohlo by sa stat, ze Polsko by skoncilo s peniazmi, ktore da za zbrane, ale strati uzemie? aj ked takto to mozu mat Nemci bez penazi a s uzemim, staci, ze sa im tam nastahuju


ak by Nemci vyplatili reparacie Polsku, nemohli by si na oplatku narokovat uzemia na svojom vychode (zapade Polska), ktore Polsko ziskalo? to by si sice mohlo narokovat uzemia tiez na vychode, ale tam by slo u Bielorusko a mozno Ukrajinu a tie sa urcite nebudu ochotne vzdat svojho uzemia. Takze nemohlo by sa stat, ze Polsko by skoncilo s peniazmi, ktore da za zbrane, ale strati uzemie? aj ked takto to mozu mat Nemci bez penazi a s uzemim, staci, ze sa im tam nastahuju
Upravené 28. 11. 2021 o 16:31

Já jsem to myslel spíše tak, že když Poláci začnou zkoumat výši reparací za újmy, které jim Hitlerovo Německo způsobilo, tak se zničeho nic začne ozvučovat role a zájmy Polska v 30.letech a v době války. Jinak Polsko si myslím má své hranice dané jako my konferencí v Locarnu (1925) prostřednictvím tam podepsaných (a gumových) arbitrážních smluv. Jeho poválečnou hranici pak potvrdila Jalta. Asi se vycházelo z původní Curzonovy linie. Hitler (podle Starikova) měl velký zájem o Gdaňsk (Danzig), který byl v té době městským státem.


Já jsem to myslel spíše tak, že když Poláci začnou zkoumat výši reparací za újmy, které jim Hitlerovo Německo způsobilo, tak se zničeho nic začne ozvučovat role a zájmy Polska v 30.letech a v době války. Jinak Polsko si myslím má své hranice dané jako my konferencí v Locarnu (1925) prostřednictvím tam podepsaných (a gumových) arbitrážních smluv. Jeho poválečnou hranici pak potvrdila Jalta. Asi se vycházelo z původní Curzonovy linie. Hitler (podle Starikova) měl velký zájem o Gdaňsk (Danzig), který byl v té době městským státem.
451
2
2
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept