Zahraničná politika
Lavrov hovoril o vzájomnom uznávaní certifikátov covid Ruskom a Maďarskom

Lavrov hovoril o vzájomnom uznávaní certifikátov covid Ruskom a Maďarskom


Rusko zachová vzájomné uznávanie certifikátov o ochorení na covid s inými krajinami namiesto toho, aby sa spoliehalo na schválenie vakcíny. Uviedol to ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, informuje agentúra RIA Novosti.


Diplomat uviedol, že Maďarsko už rozhodlo o uznaní a Moskva má na ceste množstvo ďalších štátov. „[Už sa to začalo] hnutie za..., že bez čakania na dokončenie všetkých byrokratických... legalistických postupov, aby sa podporilo... vzájomné uznávanie nie vakcín, ale očkovacích potvrdení – toto funguje, “ povedal Lavrov.


Ruský prezident Vladimir Putin predtým počas summitu Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC) vyzval na čo najrýchlejšie vzájomné uznávanie osvedčení o ochorení Covid vo svete. Ruský líder tiež poznamenal, že Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) by mohla tento proces urýchliť.


https://lenta.ru/news/2021/11/23/lavrov_covid/


Lavrov hovoril o vzájomnom uznávaní certifikátov covid Ruskom a Maďarskom Rusko zachová vzájomné uznávanie certifikátov o ochorení na covid s inými krajinami namiesto toho, aby sa spoliehalo na schválenie vakcíny. Uviedol to ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, informuje agentúra RIA Novosti. Diplomat uviedol, že Maďarsko už rozhodlo o uznaní a Moskva má na ceste množstvo ďalších štátov. „[Už sa to začalo] hnutie za..., že bez čakania na dokončenie všetkých byrokratických... legalistických postupov, aby sa podporilo... vzájomné uznávanie nie vakcín, ale očkovacích potvrdení – toto funguje, “ povedal Lavrov. Ruský prezident Vladimir Putin predtým počas summitu Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC) vyzval na čo najrýchlejšie vzájomné uznávanie osvedčení o ochorení Covid vo svete. Ruský líder tiež poznamenal, že Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) by mohla tento proces urýchliť. https://lenta.ru/news/2021/11/23/lavrov_covid/
89
0
1
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept