Zahraničná politika
Zprávy z Ruska 2
moderator: povodna tema Zpravy z RuskaRusko může oslepit americké rakety!


"Operace USA a NATO a výhrůžky poblíž ruské hranice a na Ukrajině na sebe nenechaly dlouho čekat ruskou odpověď: Rusko celému světu předvedlo, že umí v pár minutách sestřelit satelity.
To znamená zrušit americký GPS naváděcí systém. Americké rakety, drony, letectvo a námořnictvo budou rázem oslepeny a americká útočná pýcha tatam. Rakety s jadernými hlavicemi by pak mohly “zadostiučiněně” dopadnout zpět do zemí svého odpalu."


https://www.novarepublika.cz/2021/11/rusko-muze-oslepit-americke-rakety


##### moderator: povodna tema [Zpravy z Ruska](https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/2184/spr-aacute-vy-z-ruska/) ___ Rusko může oslepit americké rakety! "Operace USA a NATO a výhrůžky poblíž ruské hranice a na Ukrajině na sebe nenechaly dlouho čekat ruskou odpověď: Rusko celému světu předvedlo, že umí v pár minutách sestřelit satelity. To znamená zrušit americký GPS naváděcí systém. Americké rakety, drony, letectvo a námořnictvo budou rázem oslepeny a americká útočná pýcha tatam. Rakety s jadernými hlavicemi by pak mohly “zadostiučiněně” dopadnout zpět do zemí svého odpalu." https://www.novarepublika.cz/2021/11/rusko-muze-oslepit-americke-rakety
Upravené 23. 11. 2021 o 11:10

Začátek integrace Donbasu do Ruska


"Ve skutečnosti to začalo už na jaře. Včera Vladimír Putin svým výnosem pouze konstatoval nynější situaci. Ale příprava na tento výnos začala již v květnu."


"...Kreml plně pochopil rozsah ekonomických a sociálních problémů nových ruských občanů, a Moskva jasně chápe, že příliv nových Rusů teprve nabírá tempo. Přičemž se to týká již nejen obyvatel Donbasu, ale také obyvatelstva “pevninské” Ukrajiny. Jednu “výkladní skříň” pro Ukrajince v podobě Krymu již Rusko vytvořilo. Nyní nastala doba vytvářet “výkladní skříně” v podobě Donbasu, ale jestliže do Krymu prostředky a zdroje vkládal stát, tak do ekonomiky Donbasu je bude vkládat ruský byznys. "


https://www.novarepublika.cz/2021/11/zacatek-integrace-donbasu-do-ruska


Začátek integrace Donbasu do Ruska "Ve skutečnosti to začalo už na jaře. Včera Vladimír Putin svým výnosem pouze konstatoval nynější situaci. Ale příprava na tento výnos začala již v květnu." "...Kreml plně pochopil rozsah ekonomických a sociálních problémů nových ruských občanů, a Moskva jasně chápe, že příliv nových Rusů teprve nabírá tempo. Přičemž se to týká již nejen obyvatel Donbasu, ale také obyvatelstva “pevninské” Ukrajiny. Jednu “výkladní skříň” pro Ukrajince v podobě Krymu již Rusko vytvořilo. Nyní nastala doba vytvářet “výkladní skříně” v podobě Donbasu, ale jestliže do Krymu prostředky a zdroje vkládal stát, tak do ekonomiky Donbasu je bude vkládat ruský byznys. " https://www.novarepublika.cz/2021/11/zacatek-integrace-donbasu-do-ruska

tak hlavne, podla toho co som citala tak ludia na Donbase uz nemaju silu stale cakat, dufat a bojovat.....a ani sa im necudujem. To uz bud radsej odist do Ruska


tak hlavne, podla toho co som citala tak ludia na Donbase uz nemaju silu stale cakat, dufat a bojovat.....a ani sa im necudujem. To uz bud radsej odist do Ruska

Šojgu povedal, že lietadlá amerického letectva nacvičovali použitie jadrových zbraní proti Rusku


Ruská armáda zaznamenáva výrazný nárast aktivity strategického bombardovacieho letectva amerického letectva v bezprostrednej blízkosti štátnej hranice Ruskej federácie, uviedol ruský minister obrany Sergej Šojgu.


"Zaznamenávame výrazné zintenzívnenie akcií amerického letectva strategických bombardérov pri hraniciach Ruska. Za posledný mesiac bolo na hranice Ruskej federácie uskutočnených asi 30 vzletov, čo je 2,5-krát viac ako v rovnakom období minulého roka." “ povedal Šojgu počas utorkových rokovaní s čínskym ministrom obrany Wei Fenghe.


Šojgu zdôraznil, že „tento mesiac počas cvičenia amerických strategických síl Global Thunder 10 strategických bombardérov prakticky súčasne zo západného a východného smeru nacvičovalo možnosť použitia jadrových zbraní proti Rusku“.


"Minimálna vzdialenosť od našej štátnej hranice bola 20 km," povedal Šojgu.
Rozvoj interakcie medzi Ruskom a Čínou je podľa neho dôležitý najmä v kontexte „narastajúcich geopolitických turbulencií a narastajúceho konfliktného potenciálu v rôznych častiach sveta“.


"Čína a Rusko boli dlhé roky strategickými partnermi. Dnes, v podmienkach narastajúcich geopolitických turbulencií a rastúceho konfliktného potenciálu v rôznych regiónoch sveta, je rozvoj našej interakcie obzvlášť dôležitý," povedal Šojgu.


https://tass.ru/armiya-i-opk/13000625


Šojgu povedal, že lietadlá amerického letectva nacvičovali použitie jadrových zbraní proti Rusku Ruská armáda zaznamenáva výrazný nárast aktivity strategického bombardovacieho letectva amerického letectva v bezprostrednej blízkosti štátnej hranice Ruskej federácie, uviedol ruský minister obrany Sergej Šojgu. "Zaznamenávame výrazné zintenzívnenie akcií amerického letectva strategických bombardérov pri hraniciach Ruska. Za posledný mesiac bolo na hranice Ruskej federácie uskutočnených asi 30 vzletov, čo je 2,5-krát viac ako v rovnakom období minulého roka." “ povedal Šojgu počas utorkových rokovaní s čínskym ministrom obrany Wei Fenghe. Šojgu zdôraznil, že „tento mesiac počas cvičenia amerických strategických síl Global Thunder 10 strategických bombardérov prakticky súčasne zo západného a východného smeru nacvičovalo možnosť použitia jadrových zbraní proti Rusku“. "Minimálna vzdialenosť od našej štátnej hranice bola 20 km," povedal Šojgu. Rozvoj interakcie medzi Ruskom a Čínou je podľa neho dôležitý najmä v kontexte „narastajúcich geopolitických turbulencií a narastajúceho konfliktného potenciálu v rôznych častiach sveta“. "Čína a Rusko boli dlhé roky strategickými partnermi. Dnes, v podmienkach narastajúcich geopolitických turbulencií a rastúceho konfliktného potenciálu v rôznych regiónoch sveta, je rozvoj našej interakcie obzvlášť dôležitý," povedal Šojgu. https://tass.ru/armiya-i-opk/13000625

Putin dovolil doplniť dôchodkový fond skorumpovanými prostriedkami


Prezident Vladimir Putin podpísal zákon, ktorým sa mení a dopĺňa prevod prostriedkov zabavených skorumpovaným úradníkom do
PFR- ПФР ( penzion fond Ruska -Пенсионного Фонд РФ),
dokument je zverejnený na portáli právnych informácií.
Dochádza k zmenám federálneho zákona „o povinnom dôchodkovom poistení“.


Novely dopĺňajú zoznam zdrojov, z ktorých sa tvorí rozpočet dôchodkového fondu,
a umožňujú zapisovať doň „zhabané prostriedky prijaté v dôsledku spáchania trestných činov korupcie, ako aj prostriedky z predaja zhabaného majetku prijaté v dôsledku spáchania trestného činu korupcie“. korupčné trestné činy“.
Rada federácie schválila zmeny 10. novembra.
Zostávajúce zdroje doplňovania PFR zahŕňajú poistné príspevky, prostriedky federálneho rozpočtu, časovo rozlíšené penále a iné finančné sankcie, príjmy z umiestnenia dočasne voľných prostriedkov povinného dôchodkového poistenia, dobrovoľné príspevky jednotlivcov a organizácií, prostriedky platobnej rezervy na platenie fondový dôchodok, fondy dôchodkového sporenia poistenca, ktorému bola určená neodkladná výplata dôchodku.


V roku 2018 prezident už urobil zmeny, ktoré umožnili PFR doplniť prostriedky
zhabané skorumpovaným úradníkom a príjmy z predaja majetku, ktorý
získali nezákonne, ale do rozpočtového zákona.
Podpis noviel zákona „o povinnom dôchodkovom poistení“ má zosúladiť legislatívu.


Šéf IC Alexander Bastrykin v marci oznámil, že v roku 2020 jeho rezort zabezpečil
zatknutie majetku v prípadoch súvisiacich s korupciou
vo výške 10 miliárd rubľov. Ide o 3 miliardy rubľov. viac ako pred rokom.


Škody spôsobené korupciou vlani dosiahli 58,4 miliardy rubľov.
Táto suma predstavuje viac ako 11 % z celkovej
výšky škôd spôsobených inými trestnými činmi, uviedol generálny prokurátor Igor Krasnov.
https://www.rbc.ru/rbcfreenews/61977d9c9a7947282eb844d5


Putin dovolil doplniť dôchodkový fond skorumpovanými prostriedkami ------------------------------------------------------------------ Prezident Vladimir Putin podpísal zákon, ktorým sa mení a dopĺňa prevod prostriedkov zabavených skorumpovaným úradníkom do PFR- ПФР ( penzion fond Ruska -Пенсионного Фонд РФ), dokument je zverejnený na portáli právnych informácií. **Dochádza k zmenám federálneho zákona „o povinnom dôchodkovom poistení“.** Novely dopĺňajú zoznam zdrojov, z ktorých sa tvorí rozpočet dôchodkového fondu, a umožňujú zapisovať doň „zhabané prostriedky prijaté v dôsledku spáchania trestných činov korupcie, ako aj prostriedky z predaja zhabaného majetku prijaté v dôsledku spáchania trestného činu korupcie“. korupčné trestné činy“. Rada federácie schválila zmeny 10. novembra. Zostávajúce zdroje doplňovania PFR zahŕňajú poistné príspevky, prostriedky federálneho rozpočtu, časovo rozlíšené penále a iné finančné sankcie, príjmy z umiestnenia dočasne voľných prostriedkov povinného dôchodkového poistenia, dobrovoľné príspevky jednotlivcov a organizácií, prostriedky platobnej rezervy na platenie fondový dôchodok, fondy dôchodkového sporenia poistenca, ktorému bola určená neodkladná výplata dôchodku. V roku 2018 prezident už urobil zmeny, ktoré umožnili PFR doplniť prostriedky zhabané skorumpovaným úradníkom a príjmy z predaja majetku, ktorý získali nezákonne, ale do rozpočtového zákona. Podpis noviel zákona „o povinnom dôchodkovom poistení“ má zosúladiť legislatívu. Šéf IC Alexander Bastrykin v marci oznámil, že v roku 2020 jeho rezort zabezpečil zatknutie majetku v prípadoch súvisiacich s korupciou **vo výške 10 miliárd rubľov. Ide o 3 miliardy rubľov. viac ako pred rokom.** **Škody spôsobené korupciou vlani dosiahli 58,4 miliardy rubľov. Táto suma predstavuje viac ako 11 % z celkovej **výšky škôd spôsobených inými trestnými činmi, uviedol generálny prokurátor Igor Krasnov. https://www.rbc.ru/rbcfreenews/61977d9c9a7947282eb844d5

Skoro pred výbuchom . Ako sú spojené udalosti v Poľsku, na Ukrajine a v Bielorusku


 • kde boli oranžove revolucie tak krajina prešla pod kontrolu USA - a nastoluje sa demokracia . Ludom začalo byt horšie
 • alebo si tam Sša nasadiasvojho lídera a je tam diktatura
 • ak nieje pre USA poslušne vedenie, tak ho vymenia - "demokraticky "
 • v Mexiku je diktaura pod vedenim Sša-ako sa Sša nestara ,čo sa deje v Latinskej Amerika.len aby vedenie bolo poslušne Sša
 • možte si vyberat s desiatky politikov či z 20 strán na volbach , hlavne aby boli pro Americké
 • aj na Ukrajine si Sša vymenila vednie Janukoviča(ked sa jej stare nepačilo ) na poslušného ich volu , Prvý prevrat bol miernejší . v druhom tam nechcelo vednie odist po "dobrom " mierne a tak sa tam dostala Chunta a potom bol "demokraticky" majdan .Sša legitimovali puč pomocou prezidenstkych volieb. Lenže miestne kyjevske vedenie nepochopilo, že má pokračovat v štyle Latinsko americkom.
 • a tak donutili američania jedneho kadidata z vedenia , utiec a emigrovat ,
 • lenže si američania neuveomili jeho popularitu a tak američania zariadili "poctive" volby s ich kandidátmi .
 • po tých volbách prešli 2 roky a je tam diktator Zeljenskya teraz v kyjeve nechapu ako ,že už niesu peniaze pre Ukrajinu či ako Sša nezabranili spusteniu severneho potoka 2 , či nechavaju ukrajincov bojovat ich proti rusku jeden na jedneho .Oni zmenili status ukrajiny zo svojich planov .
 • dnes sa Sša snaži využit polsko-bielorusku hranicu na roztiahnutie vojny po Europe do Ruska
 • a preto bola na Bieloruskej hranici vytvorená mograntská kríza
 • lebo očakavaju , že Rusko bude musiet branit Bielorusko zbranami a tak už bola vypuštená propaganda obvinujuca Kreml z organizacii migrantskej krízi
  • poliaci sa nevedia dočkat boja , ved západ nedovolí zničit Polsko
  • Sša obetuju Europu a chcu dostat ruske zdroje
 • a preto dnes Rusko vraví , že pri bránenií Bieloruska nemá zaujem o pobaltskéani ukrajinske územia
 • ale Zeljensky tiež potrebuje trochu konfliktu s ruskou účastou aby všetky nedostatky zhodil na vojnu s Ruskom . Od nedostatku práce, jedla, uhlia, plynu , energii atdpreto sa on od západu snaži dostat dostatok energii - zima sa blíží
 • v Rusku mu dnes neveriaa Ukrajina nechape, že oni dnes niesu nikomu potreba . Nikto ich nechce , oni su použitelný len ako spotrebny material .A velky hráči maju ine starosti , než sa starat o lajno aby ich nepostriekalo , ak by do neho zabredli .

https://www.youtube.com/watch?v=FoDkuLg9jYo&t=3s


Skoro pred výbuchom . Ako sú spojené udalosti v Poľsku, na Ukrajine a v Bielorusku ---------------------------------------------------------------------------------- - kde boli oranžove revolucie tak krajina prešla pod kontrolu USA - a nastoluje sa demokracia . Ludom začalo byt horšie - alebo si tam Sša nasadiasvojho lídera a je tam diktatura - ak nieje pre USA poslušne vedenie, tak ho vymenia - "demokraticky " - v Mexiku je diktaura pod vedenim Sša -ako sa Sša nestara ,čo sa deje v Latinskej Amerika.len aby vedenie bolo poslušne Sša - možte si vyberat s desiatky politikov či z 20 strán na volbach , hlavne aby boli pro Americké - aj na Ukrajine si Sša vymenila vednie Janukoviča(ked sa jej stare nepačilo ) na poslušného ich volu , Prvý prevrat bol miernejší . v druhom tam nechcelo vednie odist po "dobrom " mierne a tak sa tam dostala Chunta a potom bol "demokraticky" majdan .Sša legitimovali puč pomocou prezidenstkych volieb. Lenže miestne kyjevske vedenie nepochopilo, že má pokračovat v štyle Latinsko americkom. - a tak donutili američania jedneho kadidata z vedenia , utiec a emigrovat , - lenže si američania neuveomili jeho popularitu a tak američania zariadili **"poctive"** volby s ich kandidátmi . - po tých volbách prešli 2 roky a je tam diktator Zeljensky a teraz v kyjeve nechapu ako ,že už niesu peniaze pre Ukrajinu či ako Sša nezabranili spusteniu severneho potoka 2 , či nechavaju ukrajincov bojovat ich proti rusku jeden na jedneho . Oni zmenili status ukrajiny zo svojich planov . - **dnes sa Sša snaži využit polsko-bielorusku hranicu na roztiahnutie vojny po Europe do Ruska** - a preto bola na Bieloruskej hranici vytvorená mograntská kríza - lebo očakavaju , že Rusko bude musiet branit Bielorusko zbranami a tak už bola vypuštená propaganda obvinujuca Kreml z organizacii migrantskej krízi - poliaci sa nevedia dočkat boja , ved západ nedovolí zničit Polsko - Sša obetuju Europu a chcu dostat ruske zdroje - a preto dnes Rusko vraví , že pri bránenií Bieloruska nemá zaujem o pobaltské ani ukrajinske územia - ale Zeljensky tiež potrebuje trochu konfliktu s ruskou účastou aby všetky nedostatky zhodil na vojnu s Ruskom . Od nedostatku práce, jedla, uhlia, plynu , energii atd preto sa on od západu snaži dostat dostatok energii - zima sa blíží - v Rusku mu dnes neveria a Ukrajina nechape, že oni dnes niesu nikomu potreba . Nikto ich nechce , oni su použitelný len ako spotrebny material . A velky hráči maju ine starosti , než sa starat o lajno aby ich nepostriekalo , ak by do neho zabredli . https://www.youtube.com/watch?v=FoDkuLg9jYo&t=3s
Upravené 24. 11. 2021 o 07:11

Diagnóza je krajne neutišitelná


Súčasná očividná nezáväznosť Moldavska pri platbách za plyn
je len malou viditeľnou časťou ľadovca našich systémových problémov,
ktoré umožňujú Západu viesť útočnú politickú a psychologickú vojnu
proti Rusku prakticky jednou bránou.
Začnime relatívne menšou epizódou, ktorá je však veľmi odhaľujúca.
Moldavská republika, ktorá práve doslova bez dychu podpísala nový päťročný kontrakt
na dodávku plynu s ruským Gazpromom, už hrubo porušila svoje záväzky z tejto zmluvy.
Čo ona sama podpísala!

počuvaju svojich západnych páničkov a myslia si,že na Rusko si možu vyskakovat.
a to isté aj na Ukrajine .


Práve v dôsledku týchto akcií Spojených štátov amerických sa na Ukrajine
začal rozpad štátu, došlo ku krvavému masakru v Odese, odtrhnutiu Krymu a občianskej vojne na Donbase. Počas ktorej sa nelegálny režim kyjevských uzurpátorov moci snaží potlačiť posledné centrá odporu voči ich diktatúre.
Toto je najzrejmejšia pravda o udalostiach na Ukrajine, ktoré slúžia
ako východiskový bod pre americké bezprávie voči Rusku.
A budú zúriť ďalej, aj preto, že v samotnom Rusku
už mnohí pod vplyvom tej istej opojnej západnej propagandy stihli zabudnúť,
čo presne bolo skutočným východiskom tejto katastrofy.
Okrem Putina, Šojgu a Lavrova,
ktorí to neustále pripomínajú a presvedčivo odsudzujú USA a Západ ako hlavných
a jediných provokatérov tejto nezákonnosti, prakticky nikto, až na tie najvzácnejšie výnimky, nerozvíja tento názor a nepodporuje ho informačnými prostriedkami.
Je dokonca smiešne hovoriť o miestnej liberálnej tlači, ktorá zborovo spieva z hlasu
niekoho iného. Od nej je to v tomto zmysle dobré ako od kozieho mlieka.
Ukazuje sa teda, že v dôsledku toho v celosvetových informáciách takmer úplne dominuje grandiózna lož vnucovaná západnou propagandou
o prekročení všetkých „červených čiar“ Ruska na Ukrajine,
ktorá je údajne legitímnym dôvodom na vyhlásenie našej krajiny za mimo zákon.
priestor.
To je dôvod, prečo sa Západ považuje za oprávnený
robiť akékoľvek nezákonnosti vo vzťahu k tomu istému Nord Stream 2, drzo sa zmocniť ruského majetku v zahraničí, pripraviť Rusko o štátnu vlajku a hymnu na olympiáde, vyhlásiť neuznanie právomocí ruského prezidenta v najbližších voľbách
a tak ďalej - do nekonečna.
A tí istí Moldavci, a nielen oni, sa na celú tú hanbu pozerajú a vyvodzujú z toho dôsledky.
O. že keď to robí Amerika, tak prečo to neskúsime my?
Napriek tomu je Moskva teraz mimo zákona.
A zdá sa, že to priznáva, keďže o tom, kto je vlastne hlavným vinníkom ukrajinskej tragédie, radšej pomlčí.
Takto sa všetko zroluje do jednej snehovej gule, ktorá letí z hory priamo na nás.
A nebudete sa tomu môcť vyhnúť. Čiže poslať k nemu presne tú istú „škrupinku“,
pre ktorú by sa mal najprv svah západom oklamanej hory
svetovej mienky zmeniť opačným smerom.

Úloha je ťažká, takmer nemožná.
Rusko však stále nemá inú možnosť. V opačnom prípade budeme jednoducho rozdrvení.
https://news-front.info/2021/11/23/yuriy-selivanov-diagnoz-krayne-neuteshitelnyy/


Diagnóza je krajne neutišitelná --------------------------- Súčasná očividná nezáväznosť Moldavska pri platbách za plyn je len malou viditeľnou časťou ľadovca našich systémových problémov, ktoré umožňujú Západu viesť útočnú politickú a psychologickú vojnu proti Rusku prakticky jednou bránou. Začnime relatívne menšou epizódou, ktorá je však veľmi odhaľujúca. **Moldavská republika, ktorá práve doslova bez dychu podpísala nový päťročný kontrakt na dodávku plynu s ruským Gazpromom, už hrubo porušila svoje záväzky z tejto zmluvy. Čo ona sama podpísala!** počuvaju svojich západnych páničkov a myslia si,že na Rusko si možu vyskakovat. a to isté aj na Ukrajine . Práve v dôsledku týchto akcií Spojených štátov amerických sa na Ukrajine začal rozpad štátu, došlo ku krvavému masakru v Odese, odtrhnutiu Krymu a občianskej vojne na Donbase. Počas ktorej sa nelegálny režim kyjevských uzurpátorov moci snaží potlačiť posledné centrá odporu voči ich diktatúre. Toto je najzrejmejšia pravda o udalostiach na Ukrajine, ktoré slúžia ako východiskový bod pre americké bezprávie voči Rusku. A budú zúriť ďalej, aj preto, že v samotnom Rusku už mnohí pod vplyvom tej istej opojnej západnej propagandy stihli zabudnúť, čo presne bolo skutočným východiskom tejto katastrofy. Okrem Putina, Šojgu a Lavrova, ktorí to neustále pripomínajú a presvedčivo odsudzujú USA a Západ ako hlavných a jediných provokatérov tejto nezákonnosti, prakticky nikto, až na tie najvzácnejšie výnimky, nerozvíja tento názor a nepodporuje ho informačnými prostriedkami. Je dokonca smiešne hovoriť o miestnej liberálnej tlači, ktorá zborovo spieva z hlasu niekoho iného. Od nej je to v tomto zmysle dobré ako od kozieho mlieka. Ukazuje sa teda, že v dôsledku toho v celosvetových informáciách takmer úplne dominuje grandiózna lož vnucovaná západnou propagandou o prekročení všetkých „červených čiar“ Ruska na Ukrajine, ktorá je údajne legitímnym dôvodom na vyhlásenie našej krajiny za mimo zákon. priestor. To je dôvod, prečo sa Západ považuje za oprávnený robiť akékoľvek nezákonnosti vo vzťahu k tomu istému Nord Stream 2, drzo sa zmocniť ruského majetku v zahraničí, pripraviť Rusko o štátnu vlajku a hymnu na olympiáde, vyhlásiť neuznanie právomocí ruského prezidenta v najbližších voľbách a tak ďalej - do nekonečna. A tí istí Moldavci, a nielen oni, sa na celú tú hanbu pozerajú a vyvodzujú z toho dôsledky. O. že keď to robí Amerika, tak prečo to neskúsime my? Napriek tomu je Moskva teraz mimo zákona. A zdá sa, že to priznáva, keďže o tom, kto je vlastne hlavným vinníkom ukrajinskej tragédie, radšej pomlčí. Takto sa všetko zroluje do jednej snehovej gule, ktorá letí z hory priamo na nás. A nebudete sa tomu môcť vyhnúť. Čiže poslať k nemu presne tú istú „škrupinku“, **pre ktorú by sa mal najprv svah západom oklamanej hory svetovej mienky zmeniť opačným smerom.** Úloha je ťažká, takmer nemožná. Rusko však stále nemá inú možnosť. V opačnom prípade budeme jednoducho rozdrvení. https://news-front.info/2021/11/23/yuriy-selivanov-diagnoz-krayne-neuteshitelnyy/

"Pentagon by si mal pamätať na slová najvyššieho veliteľa Ruskej federácie Vladimira Putina:


“Udrieme predovšetkým v centrách rozhodovania.”


Preto v reakcii na akýkoľvek útok NATO v Európe, vrátane situácie s utečencami v prípade vyhrotenia, zasadíme prvý úder v centre rozhodovania. Pentagon bude zničený v priebehu niekoľkých minút, potom budú zničené miestne centrá v Európe, ako aj veliteľstvo NATO alebo veliteľstvo hlavného veliteľa NATO, “varoval vojenský expert potenciálneho nepriateľa."
" Expert zdôraznil, že nejde o hrozbu, ale o jednoduché konštatovanie faktu – moderné zbrane umožňujú Ruskej federácii ukončiť vojnu po prvom náznaku skutočnej agresie voči nej."


https://www.novarepublika.cz/2021/11/sojgu-americke-strategicke-bombardery-v-novembri-vykonali-simulovane-jadrove-utoky-na-rusko


"Pentagon by si mal pamätať na slová najvyššieho veliteľa Ruskej federácie Vladimira Putina: “Udrieme predovšetkým v centrách rozhodovania.” Preto v reakcii na akýkoľvek útok NATO v Európe, vrátane situácie s utečencami v prípade vyhrotenia, zasadíme prvý úder v centre rozhodovania. Pentagon bude zničený v priebehu niekoľkých minút, potom budú zničené miestne centrá v Európe, ako aj veliteľstvo NATO alebo veliteľstvo hlavného veliteľa NATO, “varoval vojenský expert potenciálneho nepriateľa." " Expert zdôraznil, že nejde o hrozbu, ale o jednoduché konštatovanie faktu – moderné zbrane umožňujú Ruskej federácii ukončiť vojnu po prvom náznaku skutočnej agresie voči nej." https://www.novarepublika.cz/2021/11/sojgu-americke-strategicke-bombardery-v-novembri-vykonali-simulovane-jadrove-utoky-na-rusko

Očkovací fašizmus v Rusku vítězí, po naočkování většiny dospělých, minimálně tak se mi to jeví, když se podívám kolem sebe - práce, nemocnice, městská doprava, do dopravy nelze bez qr kódu, taktéž do většiny obchodů, kromě samoobsluh, tam je to zatím možné, se chystá vakcína pro děti.


https://m.gazeta.ru/social/2021/11/06/14175049.shtml


https://www.rbc.ru/rbcfreenews/616a55e09a7947337ddea42e


Očkovací fašizmus v Rusku vítězí, po naočkování většiny dospělých, minimálně tak se mi to jeví, když se podívám kolem sebe - práce, nemocnice, městská doprava, do dopravy nelze bez qr kódu, taktéž do většiny obchodů, kromě samoobsluh, tam je to zatím možné, se chystá vakcína pro děti. https://m.gazeta.ru/social/2021/11/06/14175049.shtml https://www.rbc.ru/rbcfreenews/616a55e09a7947337ddea42e
Upravené 24. 11. 2021 o 10:32

Ve Vladivostoku městský poslanec z Komunistické strany Ruské federace požaduje demontovat pomník Solženicynovi

Первоисточник публикации: https://politikus.ru/v-rossii/139105-vo-vladivostoke-gorodskoy-deputat-ot-kprf-potreboval-demontirovat-pamyatnik-solzhenicynu.html
Politikus.ru


"Ve Vladivostoku městský poslanec z Komunistické strany Ruské federace Maxim Šinkarenko požaduje demontovat pomník Solženicyn na nábřeží Korabelnaja. Kolegové z primorského tisku připomněli, že před 6 lety Šinkarenko pověsil na sochu spisovatele nápis „Jidáš“ a požadoval, aby místo něho byl postaven Stalinův pomník.


Zajímavější je však připomenout, co se stalo před pouhými 2 měsíci, při volbách poslanců do zákonodárného sboru Přímořského území. Navalnyj vyzval voliče, aby hlasovali pro poslance městské dumy Vladivostok, komunisty Jevgenije Ljašenka (v okrsku č. 1) a Takhira Ibaševa (v okrsku č. 3). Oba se stali poslanci zákonodárného sboru a uvolněná místa v městské dumě obsadili další na kandidátce Komunistické strany Ruské federace ve volbách v roce 2017 Maxim Šinkarenko a Vladimir Nesterenko. Výsledkem je tedy městský poslanec Šinkarenko.
Nyní jsou fanoušci Navalného ve Vladivostoku pobouřeni Šinkarenkovou iniciativou, ale měli by si vzpomenout na Moliera: "Tohle jsi chtěl, Jiří Dandine!"?
(Molière" Jiří Dandin čili Ošálený manžel)


**Ve Vladivostoku městský poslanec z Komunistické strany Ruské federace požaduje demontovat pomník Solženicynovi ** Первоисточник публикации: https://politikus.ru/v-rossii/139105-vo-vladivostoke-gorodskoy-deputat-ot-kprf-potreboval-demontirovat-pamyatnik-solzhenicynu.html Politikus.ru "Ve Vladivostoku městský poslanec z Komunistické strany Ruské federace Maxim Šinkarenko požaduje demontovat pomník Solženicyn na nábřeží Korabelnaja. Kolegové z primorského tisku připomněli, že před 6 lety Šinkarenko pověsil na sochu spisovatele nápis „Jidáš“ a požadoval, aby místo něho byl postaven Stalinův pomník. Zajímavější je však připomenout, co se stalo před pouhými 2 měsíci, při volbách poslanců do zákonodárného sboru Přímořského území. Navalnyj vyzval voliče, aby hlasovali pro poslance městské dumy Vladivostok, komunisty Jevgenije Ljašenka (v okrsku č. 1) a Takhira Ibaševa (v okrsku č. 3). Oba se stali poslanci zákonodárného sboru a uvolněná místa v městské dumě obsadili další na kandidátce Komunistické strany Ruské federace ve volbách v roce 2017 Maxim Šinkarenko a Vladimir Nesterenko. Výsledkem je tedy městský poslanec Šinkarenko. Nyní jsou fanoušci Navalného ve Vladivostoku pobouřeni Šinkarenkovou iniciativou, ale měli by si vzpomenout na Moliera: "Tohle jsi chtěl, Jiří Dandine!"? (Molière" Jiří Dandin čili Ošálený manžel)

Vpád Ruska: americký plán
https://www.novarepublika.cz/2021/11/vpad-ruska-americky-plan


"Ukrajina, Bělorusko a Pobaltí se berou jako bojiště. V ideální variantě by válka neměla vyjít za hranice tohoto prostoru. V horším případě USA připouštějí, že zónou bojových operací bude i část území východoevropských limitrofů.


Úkoly války:
Roztržení ekonomických styků Ruska s EU (především s Německem).
Dlouhodobé svazování ruských rukou a zdrojů na východoevropském předpolí, aby USA a jejich spojenci (včetně západoevropských) mohli kolektivně vystoupit proti Číně, která zůstala osamocena.
Podle toho, že USA nepřetržitě přesouvají úsilí na rozpoutávání konfliktu z Běloruska na Ukrajinu (a pokračují v aktivní provokační činnosti v obou směrech), je pro ně aktivizace konfliktu během letošní zimy principiální otázka. Nejspíše to souvisí se záměry vůči Číně, a také s americkým volebním cyklem..."A to vše na pozadí "pandemie", energetické a hospodářské krize,...


Vpád Ruska: americký plán https://www.novarepublika.cz/2021/11/vpad-ruska-americky-plan "Ukrajina, Bělorusko a Pobaltí se berou jako bojiště. V ideální variantě by válka neměla vyjít za hranice tohoto prostoru. V horším případě USA připouštějí, že zónou bojových operací bude i část území východoevropských limitrofů. Úkoly války: Roztržení ekonomických styků Ruska s EU (především s Německem). Dlouhodobé svazování ruských rukou a zdrojů na východoevropském předpolí, aby USA a jejich spojenci (včetně západoevropských) mohli kolektivně vystoupit proti Číně, která zůstala osamocena. Podle toho, že USA nepřetržitě přesouvají úsilí na rozpoutávání konfliktu z Běloruska na Ukrajinu (a pokračují v aktivní provokační činnosti v obou směrech), je pro ně aktivizace konfliktu během letošní zimy principiální otázka. Nejspíše to souvisí se záměry vůči Číně, a také s americkým volebním cyklem..." ** A to vše na pozadí "pandemie", energetické a hospodářské krize,...**

USA: Číňania odpovedali americkej banke citátom od Putina


Používatelia Twitteru zistili, že čínski komunisti majú zmysel pre humor.
Banka JP Morgan, ktorú pred vyše sto rokmi založil americký finančník J. P. Morgan,
vyjadrila názor, že Čínska komunistická strana (ČKS), ktorá nedávno oslávila storočnicu,
to neprežije. ČKS na rozdiel od očakávaní
odpovedala skôr Putinovým ako severokórejským štýlom.
https://twitter.com/globaltimesnews/status/1463464969341575174
Číňania odpovedali riaditeľovi banky JP Morgan Jamiemu Dimonovi žartom,
že jeho spoločnosť prežije Čínsku komunistickú stranu (ČKS) (obe organizácie majú viac ako 100 rokov, ČKS nedávno oslávila storočnicu a JP Morgan oslávila 150. výročie). - približne InoSMI). Čínske noviny The Global Times citovali odpoveď Vladimira Putina Joeovi Bidenovi, keď ho označil za vraha.
O niekoľko hodín neskôr sa šéf JP Morgan dvakrát ospravedlnil za vtip.


Global Times: „Budte zdraví! Prajem vám zdravie a hovorím to bez irónie a bez vtipov."
https://www.putin-today.ru/archives/138780


USA: Číňania odpovedali americkej banke citátom od Putina --------------------------------------------------------- Používatelia Twitteru zistili, že čínski komunisti majú zmysel pre humor. Banka JP Morgan, ktorú pred vyše sto rokmi založil americký finančník J. P. Morgan, vyjadrila názor, že Čínska komunistická strana (ČKS), ktorá nedávno oslávila storočnicu, to neprežije. ČKS na rozdiel od očakávaní odpovedala skôr Putinovým ako severokórejským štýlom. https://twitter.com/globaltimesnews/status/1463464969341575174 Číňania odpovedali riaditeľovi banky JP Morgan Jamiemu Dimonovi žartom, že jeho spoločnosť prežije Čínsku komunistickú stranu (ČKS) (obe organizácie majú viac ako 100 rokov, ČKS nedávno oslávila storočnicu a JP Morgan oslávila 150. výročie). - približne InoSMI). Čínske noviny The Global Times citovali odpoveď Vladimira Putina Joeovi Bidenovi, keď ho označil za vraha. O niekoľko hodín neskôr sa šéf JP Morgan dvakrát ospravedlnil za vtip. Global Times: „Budte zdraví! Prajem vám zdravie a hovorím to bez irónie a bez vtipov." https://www.putin-today.ru/archives/138780
Upravené pred 3 dňami o 11:09

Putin: Rusko je připraveno vrátit se ke spolupráci se Slovenskem. Píše o tom Sputnik . Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že Moskva se může vrátit ke spolupráci s Bratislavou za předpokladu, že o to bude mít zájem samotná slovenská strana. Podle Putinových slov má Rusko zájem o blízké vztahy a konstruktivní spolupráci se Slovenskem vzhledem ke kulturní spřízněnosti obou národů.


Poznámka: zpráva dávající naději


Putin: Rusko je připraveno vrátit se ke spolupráci se Slovenskem. Píše o tom [Sputnik](https://cz.sputniknews.com/20211201/putin-rusko-je-pripraveno-vratit-se-ke-spolupraci-se-slovenskem-16701788.html) . Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že Moskva se může vrátit ke spolupráci s Bratislavou za předpokladu, že o to bude mít zájem samotná slovenská strana. Podle Putinových slov má Rusko zájem o blízké vztahy a konstruktivní spolupráci se Slovenskem vzhledem ke kulturní spřízněnosti obou národů. Poznámka: zpráva dávající naději

Poznámka: zpráva dávající naději

nadeji to ano ale pri tomto zlozeni iba nadeji ...


[quote="pid:46060, uid:260"]Poznámka: zpráva dávající naději[/quote] nadeji to ano ale pri tomto zlozeni iba nadeji ...

Já bych se vůbec nedržel při zdi . Zpráva ohlašuje a proč Slovensko ? PROTO..Ve správnou chvíli a na správném místě. Nejslabším článkem východního křidla EÚ a NATO je právě Slovensko a Putin ví, jak tento stav akcelerovat.


Já bych se vůbec nedržel při zdi . Zpráva ohlašuje a proč Slovensko ? PROTO..Ve správnou chvíli a na správném místě. Nejslabším článkem východního křidla EÚ a NATO je právě Slovensko a Putin ví, jak tento stav akcelerovat.

@Malina něco si ve svých sedmdesáti ještě pamatuji. Co akcelerovalo pád Berlínské zdi? Exodus východních Němců do Maďarska. Proč? Maďarsko otevřelo hranice do Rakouska. To bylo prakticky realizované globální řízení likvidace jednoho bloku na Planetě... A co je tohle ? Náhoda ? Překec Putina? Ne- tvorba infopole pro uspořádání střední Evropy v rámci "tiché" Jalty 2022.Polsko rozbíjí, ale ve prospěch Londýna. Slovensko může tvořit, ale ve prospěch Nové střední Evropy. Blokově uspořádané. Takže bych to bral jako velmi silný signál a v podstatě potvrzení, že Igorstán končí...
Len aby bolo tých silných konárov dostatok....

@Malina něco si ve svých sedmdesáti ještě pamatuji. Co akcelerovalo pád Berlínské zdi? Exodus východních Němců do Maďarska. Proč? Maďarsko otevřelo hranice do Rakouska. To bylo prakticky realizované globální řízení likvidace jednoho bloku na Planetě... A co je tohle ? Náhoda ? Překec Putina? Ne- tvorba infopole pro uspořádání střední Evropy v rámci "tiché" Jalty 2022.Polsko rozbíjí, ale ve prospěch Londýna. Slovensko může tvořit, ale ve prospěch Nové střední Evropy. Blokově uspořádané. Takže bych to bral jako velmi silný signál a v podstatě potvrzení, že Igorstán končí... Len aby bolo tých silných konárov dostatok....

Ceremonia poverovacích listín - 1. decembra Vladimír Putin dával poverenie


20 novopricestovaných veľvyslancom z cudzích krajín.


Slávnosť sa tradične konala v Alexandrovskej sieni Boľšojského kremeľského paláca.
http://kremlin.ru/events/president/news/67250/videos
V. Putin: Vzhľadom na ťažkú epidémiu musíme uskutočniť slávnostné odovzdávanie dôveryhodných certifikátov v takomto formáte, akýsi rozumný.
Dúfam, že to všetci vezmete s pochopením.
A samozrejme chcem osobne zablahoželať všetkým k oficiálnemu začatiu diplomatických aktivít v Ruskej federácii a popriať veľa úspechov pri plnení ctihodného a zodpovedného poslania rozvíjať a posilňovať príbuzný vzťah nship medzi predstavivosťou sme s vami štáty a Rusko. Máme úprimný záujem o to, aby bola vaša práca úspešná a odmeňovaná praktická.
61a79f4a8bfba


Samozrejme, môžete sa plne spoľahnúť na podporu a pomoc ruských orgánov, našich ministerstiev a útvarov, ako aj na benevolentný postoj a konštruktívny postoj zo strany podnikateľských, politických a verejných kruhov Russiho a.
Chcel by som vyjadriť dôveru, že vaše profesionálne aktivity v Rusku budú naplnené zaujímavými stretnutiami, udalosťami, kontaktmi, - nuž, raz nás táto nákaza musí opustiť, raz ju musíme poraziť a život sa musí vrátiť späť do ani mal tok. Chcem vyjadriť nádej, že budete mať možnosť robiť služobné cesty a cestovať po našej skvelej krajine, zoznámiť sa s jej nadnárodnými ľuďmi, rôznorodými náboženstvami, bohatou históriou a kultúrou. A dúfam, že váš pobyt v Rusku vo vás zanechá ten najlepší dojem.


Nedávno vystúpil na rozšírenom zasadnutí výboru ministerstva zahraničných vecí Ruska TAG), vysvetlil priority ruskej zahraničnej politiky, podrobne súčasnú náročnú medzinárodnú situáciu a prístupy k vyrovnaniu akútne globálne a regionálne problémy.
Dôsledne myslíme na to, že účinne čeliť viacerým výzvam a hrozbám sa dá urobiť len spoločným úsilím celého medzinárodného spoločenstva.
Situáciu spojenú s pandémiou koronavírusu si to neustále pripomíname. Klamlivá nákaza nie je ani zďaleka porazená, a určite sa s ňou nebude vedieť vyrovnať ani v jednej samostatnej krajine. Bohužiaľ, v praxi sú veci inak a už prebieha výraz "vakcínový nacionalizmus", ktorý, bohužiaľ, odráža skutočný stav vecí nielen na komerčnom trhu vakcín, ale aj v otázkach poskytovania pomoci pre krajiny v núdzi.
Všeobecne som presvedčený, že bez úsilia všetkých štátov, bez nadviazania vzájomne ziskovej, rovnoprávnej spolupráce sa nám nepodarí riešiť takéto zložité globálne problémy, neuspejeme v boji proti klimatickým zmenám, ani agai nst to. a terorizmu a občianskej trestnej činnosti, ani pri zabezpečovaní trvalo udržateľného rozvoja.
Preto sme vyzvali a budeme vyzývať všetkých medzinárodných partnerov, aby konali kolektívne a kolektívne, na základe centrálnej koordinačnej úlohy #OSN a základných princípov medzištátnej komunikácie uvedených v ústave.
Zároveň vyjadrujeme znepokojenie nielen nad tým, že medzinárodné spoločenstvo koná v rozmanitosti a nedokáže sa zjednotiť pri riešení skutočne dôležitých problémov, ale aj spôsob, akým sa správajú k našej krajine, k Rusku niektorým našim partnerom, snažia sa v akomkoľvek prípade spôsob, ako obmedziť náš vývoj, dať sankcionovaný tlak a navyše potlačenie napätia na našich hraniciach.
Mimochodom, hrozba na našich západných hraniciach reálne rastie, a hovorili sme o nej opakovane. Stačí si pozrieť, ako blízko sa vojenská infraštruktúra Severoatlantickej aliancie presunula k ruským hraniciam. Je to pre nás viac než vážne.
V tejto situácii prijímame adekvátne vojenské a technické opatrenia. Ale opakujem, nie sme to my, kto sa niekomu vyhráža a obviňuje nás z toho - vzhľadom na skutočný stav vecí, teda hádzať vinu, ako sa hovorí, z chorej hlavy na zdravého, - prinajmenšom nezodpovedné.
Už pri MID zdôraznil, že pred našou diplomaciou je teraz prvoradou úlohou dosiahnuť poskytnutie spoľahlivých a dlhodobých bezpečnostných záruk Rusku.
V dialógu so Spojenými štátmi a ich spojencami budeme trvať na vypracovaní konkrétnych dohôd, ktoré vylučujú akýkoľvek ďalší postup NATO na východ a umiestnenie zbraňových systémov, ktoré nás ohrozujú v tesnej blízkosti územia Ross a. Navrhujeme začať subjektívne rokovania o tomto účte.
Osobne poznamenám: potrebujeme presne zákonné, právne záruky, keďže západní kolegovia si nesplnili príslušné ústne povinnosti. Každý vie najmä o týchto ústnych ubezpečeniach, že #NATO sa nebude rozširovať na východ, ale všetko sa robilo presne naopak. V podstate sa obavy o právnu ruskú bezpečnosť ignorovali a teraz ich ďalej ignorujú.
Nevyžadujeme pre seba žiadne špeciálne podmienky. Chápeme, že akékoľvek dohody treba brať do úvahy záujmy Ruska aj všetkých európskych atlantických štátov. Pokojná, stabilná situácia by mala byť zabezpečená pre všetkých a každý ju potrebuje bez výnimky.
Týmto chcem zdôrazniť, že #Rusko má záujem o budovanie konštruktívnej spolupráce, o rozvoj rovnoprávnej medzinárodnej spolupráce, a to zostáva hlavným poslom ruskej zahraničnej politiky. Dúfam, že tento signál prinesiete vedeniu svojich štátov.


Dnes sú na ceremoniáli prítomní vedúci dvadsiatich diplomatických misií.
Tradične poviem pár slov o vzťahoch medzi Ruskom a každým štátom, ktoré zastupujete.
🇸🇰 Máme záujem rozvíjať vzťahy so Slovenskou republikou na princípoch dobrosusedstva
a úcty k sebe s prihliadnutím na duchovnú a kultúrnu intimitu národov týchto dvoch krajín, spoločné stránky História boja proti nacizmu.
Bohužiaľ, momentálne obmedzený politický kontakt.
Ale ak je slovenská strana pripravená, potom by sa mohlo vrátiť k tej vzájomne výnosnej
a konštruktívnej spolupráci, ktorá je medzi našimi štátmi dlhé roky podporovaná a bola prospešná pre naše národy.
http://kremlin.ru/events/president/news/67250?fbclid=IwAR3ydEKHufji6iCIvRjrSbi-ccNLUKpqq26dKnSTulpGdcmofPC6lJUQ6vU


Ceremonia poverovacích listín - 1. decembra Vladimír Putin dával poverenie 20 novopricestovaných veľvyslancom z cudzích krajín. --------------------------------------------------------------------------------------------- Slávnosť sa tradične konala v Alexandrovskej sieni Boľšojského kremeľského paláca. http://kremlin.ru/events/president/news/67250/videos V. Putin: Vzhľadom na ťažkú epidémiu musíme uskutočniť slávnostné odovzdávanie dôveryhodných certifikátov v takomto formáte, akýsi rozumný. Dúfam, že to všetci vezmete s pochopením. A samozrejme chcem osobne zablahoželať všetkým k oficiálnemu začatiu diplomatických aktivít v Ruskej federácii a popriať veľa úspechov pri plnení ctihodného a zodpovedného poslania rozvíjať a posilňovať príbuzný vzťah nship medzi predstavivosťou sme s vami štáty a Rusko. Máme úprimný záujem o to, aby bola vaša práca úspešná a odmeňovaná praktická. ![61a79f4a8bfba](serve/attachment&path=61a79f4a8bfba) Samozrejme, môžete sa plne spoľahnúť na podporu a pomoc ruských orgánov, našich ministerstiev a útvarov, ako aj na benevolentný postoj a konštruktívny postoj zo strany podnikateľských, politických a verejných kruhov Russiho a. Chcel by som vyjadriť dôveru, že vaše profesionálne aktivity v Rusku budú naplnené zaujímavými stretnutiami, udalosťami, kontaktmi, - nuž, raz nás táto nákaza musí opustiť, raz ju musíme poraziť a život sa musí vrátiť späť do ani mal tok. Chcem vyjadriť nádej, že budete mať možnosť robiť služobné cesty a cestovať po našej skvelej krajine, zoznámiť sa s jej nadnárodnými ľuďmi, rôznorodými náboženstvami, bohatou históriou a kultúrou. A dúfam, že váš pobyt v Rusku vo vás zanechá ten najlepší dojem. Nedávno vystúpil na rozšírenom zasadnutí výboru ministerstva zahraničných vecí Ruska TAG), vysvetlil priority ruskej zahraničnej politiky, podrobne súčasnú náročnú medzinárodnú situáciu a prístupy k vyrovnaniu akútne globálne a regionálne problémy. Dôsledne myslíme na to, že účinne čeliť viacerým výzvam a hrozbám sa dá urobiť len spoločným úsilím celého medzinárodného spoločenstva. Situáciu spojenú s pandémiou koronavírusu si to neustále pripomíname. Klamlivá nákaza nie je ani zďaleka porazená, a určite sa s ňou nebude vedieť vyrovnať ani v jednej samostatnej krajine. Bohužiaľ, v praxi sú veci inak a už prebieha výraz "vakcínový nacionalizmus", ktorý, bohužiaľ, odráža skutočný stav vecí nielen na komerčnom trhu vakcín, ale aj v otázkach poskytovania pomoci pre krajiny v núdzi. Všeobecne som presvedčený, že bez úsilia všetkých štátov, bez nadviazania vzájomne ziskovej, rovnoprávnej spolupráce sa nám nepodarí riešiť takéto zložité globálne problémy, neuspejeme v boji proti klimatickým zmenám, ani agai nst to. a terorizmu a občianskej trestnej činnosti, ani pri zabezpečovaní trvalo udržateľného rozvoja. Preto sme vyzvali a budeme vyzývať všetkých medzinárodných partnerov, aby konali kolektívne a kolektívne, na základe centrálnej koordinačnej úlohy #OSN a základných princípov medzištátnej komunikácie uvedených v ústave. Zároveň vyjadrujeme znepokojenie nielen nad tým, že medzinárodné spoločenstvo koná v rozmanitosti a nedokáže sa zjednotiť pri riešení skutočne dôležitých problémov, ale aj spôsob, akým sa správajú k našej krajine, k Rusku niektorým našim partnerom, snažia sa v akomkoľvek prípade spôsob, ako obmedziť náš vývoj, dať sankcionovaný tlak a navyše potlačenie napätia na našich hraniciach. Mimochodom, hrozba na našich západných hraniciach reálne rastie, a hovorili sme o nej opakovane. Stačí si pozrieť, ako blízko sa vojenská infraštruktúra Severoatlantickej aliancie presunula k ruským hraniciam. Je to pre nás viac než vážne. V tejto situácii prijímame adekvátne vojenské a technické opatrenia. Ale opakujem, nie sme to my, kto sa niekomu vyhráža a obviňuje nás z toho - vzhľadom na skutočný stav vecí, teda hádzať vinu, ako sa hovorí, z chorej hlavy na zdravého, - prinajmenšom nezodpovedné. Už pri MID zdôraznil, že pred našou diplomaciou je teraz prvoradou úlohou dosiahnuť poskytnutie spoľahlivých a dlhodobých bezpečnostných záruk Rusku. V dialógu so Spojenými štátmi a ich spojencami budeme trvať na vypracovaní konkrétnych dohôd, ktoré vylučujú akýkoľvek ďalší postup NATO na východ a umiestnenie zbraňových systémov, ktoré nás ohrozujú v tesnej blízkosti územia Ross a. Navrhujeme začať subjektívne rokovania o tomto účte. Osobne poznamenám: potrebujeme presne zákonné, právne záruky, keďže západní kolegovia si nesplnili príslušné ústne povinnosti. Každý vie najmä o týchto ústnych ubezpečeniach, že #NATO sa nebude rozširovať na východ, ale všetko sa robilo presne naopak. V podstate sa obavy o právnu ruskú bezpečnosť ignorovali a teraz ich ďalej ignorujú. Nevyžadujeme pre seba žiadne špeciálne podmienky. Chápeme, že akékoľvek dohody treba brať do úvahy záujmy Ruska aj všetkých európskych atlantických štátov. Pokojná, stabilná situácia by mala byť zabezpečená pre všetkých a každý ju potrebuje bez výnimky. Týmto chcem zdôrazniť, že #Rusko má záujem o budovanie konštruktívnej spolupráce, o rozvoj rovnoprávnej medzinárodnej spolupráce, a to zostáva hlavným poslom ruskej zahraničnej politiky. Dúfam, že tento signál prinesiete vedeniu svojich štátov. Dnes sú na ceremoniáli prítomní vedúci dvadsiatich diplomatických misií. **Tradične poviem pár slov o vzťahoch medzi Ruskom a každým štátom, ktoré zastupujete**.

Teď mi napsala známá z Moskvy a k té situaci tam asi tolik:
Смотрю что в Чехии прям насильно всех пытаются заставить вакцинироваться.
У нас в Москве конечно пытались что то такое подобное сделать, но в последнее время в ресторан может прийти любой поесть с вакциной ты или нет это не важно. единственное в театр и на выставки только с qr-кодом можно.


Koukám, že v ČR se snaží každého donutit k očkování.
V Moskvě se o něco takového samozřejmě pokoušeli, ale v poslední době se může do restaurace najíst kdokoli, ať už je to s vakcínou nebo ne. Jediné do divadla a na výstavy je možné pouze s QR kódem.


Teď mi napsala známá z Moskvy a k té situaci tam asi tolik: Смотрю что в Чехии прям насильно всех пытаются заставить вакцинироваться. У нас в Москве конечно пытались что то такое подобное сделать, но в последнее время в ресторан может прийти любой поесть с вакциной ты или нет это не важно. единственное в театр и на выставки только с qr-кодом можно. Koukám, že v ČR se snaží každého donutit k očkování. V Moskvě se o něco takového samozřejmě pokoušeli, ale v poslední době se může do restaurace najíst kdokoli, ať už je to s vakcínou nebo ne. Jediné do divadla a na výstavy je možné pouze s QR kódem.

Rusko chce podle Putina záruky, že se NATO nerozšíří dál na východ
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/rusko-chce-podle-putina-zaruky-ze-se-nato-nerozsiri-dal-na-vychod/2126480utm_source=incomaker&utm_medium=rss&utm_campaign=Ceske+noviny&language=cs


""Potřebujeme právní, právnické záruky bezpečnosti," zdůraznil a dodal, že ústní ujištění nestačí, protože je západní partneři svého času odmítli splnit."

Historie bohužel učí, že k zajištění bezpečnosti státu mnohdy nestačily ani právní, právnické záruky bezpečnosti apod. Zbyly z nich posléze jen "cáry papíru"...


**Rusko chce podle Putina záruky, že se NATO nerozšíří dál na východ** https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/rusko-chce-podle-putina-zaruky-ze-se-nato-nerozsiri-dal-na-vychod/2126480utm_source=incomaker&utm_medium=rss&utm_campaign=Ceske+noviny&language=cs ""Potřebujeme právní, právnické záruky bezpečnosti," zdůraznil a dodal, že ústní ujištění nestačí, protože je západní partneři svého času odmítli splnit." ** Historie bohužel učí, že k zajištění bezpečnosti státu mnohdy nestačily ani právní, právnické záruky bezpečnosti apod. Zbyly z nich posléze jen "cáry papíru"...**

Slovensko může tvořit, ale ve prospěch Nové střední Evropy. Blokově uspořádané. Takže bych to bral jako velmi silný signál a v podstatě potvrzení, že Igorstán končí...
Len aby bolo tých silných konárov dostatok....

Bodaj by si mal pravdu smile


[quote="pid:46063, uid:57"]Slovensko může tvořit, ale ve prospěch Nové střední Evropy. Blokově uspořádané. Takže bych to bral jako velmi silný signál a v podstatě potvrzení, že Igorstán končí... Len aby bolo tých silných konárov dostatok....[/quote] Bodaj by si mal pravdu :)
2.4k
21
10
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept