Zahraničná politika
Zprávy z Ruska 2
moderator: povodna tema Zpravy z RuskaRusko může oslepit americké rakety!


"Operace USA a NATO a výhrůžky poblíž ruské hranice a na Ukrajině na sebe nenechaly dlouho čekat ruskou odpověď: Rusko celému světu předvedlo, že umí v pár minutách sestřelit satelity.
To znamená zrušit americký GPS naváděcí systém. Americké rakety, drony, letectvo a námořnictvo budou rázem oslepeny a americká útočná pýcha tatam. Rakety s jadernými hlavicemi by pak mohly “zadostiučiněně” dopadnout zpět do zemí svého odpalu."


https://www.novarepublika.cz/2021/11/rusko-muze-oslepit-americke-rakety


##### moderator: povodna tema [Zpravy z Ruska](https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/2184/spr-aacute-vy-z-ruska/) ___ Rusko může oslepit americké rakety! "Operace USA a NATO a výhrůžky poblíž ruské hranice a na Ukrajině na sebe nenechaly dlouho čekat ruskou odpověď: Rusko celému světu předvedlo, že umí v pár minutách sestřelit satelity. To znamená zrušit americký GPS naváděcí systém. Americké rakety, drony, letectvo a námořnictvo budou rázem oslepeny a americká útočná pýcha tatam. Rakety s jadernými hlavicemi by pak mohly “zadostiučiněně” dopadnout zpět do zemí svého odpalu." https://www.novarepublika.cz/2021/11/rusko-muze-oslepit-americke-rakety
Upravené 23. 11. 2021 o 11:10

Začátek integrace Donbasu do Ruska


"Ve skutečnosti to začalo už na jaře. Včera Vladimír Putin svým výnosem pouze konstatoval nynější situaci. Ale příprava na tento výnos začala již v květnu."


"...Kreml plně pochopil rozsah ekonomických a sociálních problémů nových ruských občanů, a Moskva jasně chápe, že příliv nových Rusů teprve nabírá tempo. Přičemž se to týká již nejen obyvatel Donbasu, ale také obyvatelstva “pevninské” Ukrajiny. Jednu “výkladní skříň” pro Ukrajince v podobě Krymu již Rusko vytvořilo. Nyní nastala doba vytvářet “výkladní skříně” v podobě Donbasu, ale jestliže do Krymu prostředky a zdroje vkládal stát, tak do ekonomiky Donbasu je bude vkládat ruský byznys. "


https://www.novarepublika.cz/2021/11/zacatek-integrace-donbasu-do-ruska


Začátek integrace Donbasu do Ruska "Ve skutečnosti to začalo už na jaře. Včera Vladimír Putin svým výnosem pouze konstatoval nynější situaci. Ale příprava na tento výnos začala již v květnu." "...Kreml plně pochopil rozsah ekonomických a sociálních problémů nových ruských občanů, a Moskva jasně chápe, že příliv nových Rusů teprve nabírá tempo. Přičemž se to týká již nejen obyvatel Donbasu, ale také obyvatelstva “pevninské” Ukrajiny. Jednu “výkladní skříň” pro Ukrajince v podobě Krymu již Rusko vytvořilo. Nyní nastala doba vytvářet “výkladní skříně” v podobě Donbasu, ale jestliže do Krymu prostředky a zdroje vkládal stát, tak do ekonomiky Donbasu je bude vkládat ruský byznys. " https://www.novarepublika.cz/2021/11/zacatek-integrace-donbasu-do-ruska

tak hlavne, podla toho co som citala tak ludia na Donbase uz nemaju silu stale cakat, dufat a bojovat.....a ani sa im necudujem. To uz bud radsej odist do Ruska


tak hlavne, podla toho co som citala tak ludia na Donbase uz nemaju silu stale cakat, dufat a bojovat.....a ani sa im necudujem. To uz bud radsej odist do Ruska

Šojgu povedal, že lietadlá amerického letectva nacvičovali použitie jadrových zbraní proti Rusku


Ruská armáda zaznamenáva výrazný nárast aktivity strategického bombardovacieho letectva amerického letectva v bezprostrednej blízkosti štátnej hranice Ruskej federácie, uviedol ruský minister obrany Sergej Šojgu.


"Zaznamenávame výrazné zintenzívnenie akcií amerického letectva strategických bombardérov pri hraniciach Ruska. Za posledný mesiac bolo na hranice Ruskej federácie uskutočnených asi 30 vzletov, čo je 2,5-krát viac ako v rovnakom období minulého roka." “ povedal Šojgu počas utorkových rokovaní s čínskym ministrom obrany Wei Fenghe.


Šojgu zdôraznil, že „tento mesiac počas cvičenia amerických strategických síl Global Thunder 10 strategických bombardérov prakticky súčasne zo západného a východného smeru nacvičovalo možnosť použitia jadrových zbraní proti Rusku“.


"Minimálna vzdialenosť od našej štátnej hranice bola 20 km," povedal Šojgu.
Rozvoj interakcie medzi Ruskom a Čínou je podľa neho dôležitý najmä v kontexte „narastajúcich geopolitických turbulencií a narastajúceho konfliktného potenciálu v rôznych častiach sveta“.


"Čína a Rusko boli dlhé roky strategickými partnermi. Dnes, v podmienkach narastajúcich geopolitických turbulencií a rastúceho konfliktného potenciálu v rôznych regiónoch sveta, je rozvoj našej interakcie obzvlášť dôležitý," povedal Šojgu.


https://tass.ru/armiya-i-opk/13000625


Šojgu povedal, že lietadlá amerického letectva nacvičovali použitie jadrových zbraní proti Rusku Ruská armáda zaznamenáva výrazný nárast aktivity strategického bombardovacieho letectva amerického letectva v bezprostrednej blízkosti štátnej hranice Ruskej federácie, uviedol ruský minister obrany Sergej Šojgu. "Zaznamenávame výrazné zintenzívnenie akcií amerického letectva strategických bombardérov pri hraniciach Ruska. Za posledný mesiac bolo na hranice Ruskej federácie uskutočnených asi 30 vzletov, čo je 2,5-krát viac ako v rovnakom období minulého roka." “ povedal Šojgu počas utorkových rokovaní s čínskym ministrom obrany Wei Fenghe. Šojgu zdôraznil, že „tento mesiac počas cvičenia amerických strategických síl Global Thunder 10 strategických bombardérov prakticky súčasne zo západného a východného smeru nacvičovalo možnosť použitia jadrových zbraní proti Rusku“. "Minimálna vzdialenosť od našej štátnej hranice bola 20 km," povedal Šojgu. Rozvoj interakcie medzi Ruskom a Čínou je podľa neho dôležitý najmä v kontexte „narastajúcich geopolitických turbulencií a narastajúceho konfliktného potenciálu v rôznych častiach sveta“. "Čína a Rusko boli dlhé roky strategickými partnermi. Dnes, v podmienkach narastajúcich geopolitických turbulencií a rastúceho konfliktného potenciálu v rôznych regiónoch sveta, je rozvoj našej interakcie obzvlášť dôležitý," povedal Šojgu. https://tass.ru/armiya-i-opk/13000625

Putin dovolil doplniť dôchodkový fond skorumpovanými prostriedkami


Prezident Vladimir Putin podpísal zákon, ktorým sa mení a dopĺňa prevod prostriedkov zabavených skorumpovaným úradníkom do
PFR- ПФР ( penzion fond Ruska -Пенсионного Фонд РФ),
dokument je zverejnený na portáli právnych informácií.
Dochádza k zmenám federálneho zákona „o povinnom dôchodkovom poistení“.


Novely dopĺňajú zoznam zdrojov, z ktorých sa tvorí rozpočet dôchodkového fondu,
a umožňujú zapisovať doň „zhabané prostriedky prijaté v dôsledku spáchania trestných činov korupcie, ako aj prostriedky z predaja zhabaného majetku prijaté v dôsledku spáchania trestného činu korupcie“. korupčné trestné činy“.
Rada federácie schválila zmeny 10. novembra.
Zostávajúce zdroje doplňovania PFR zahŕňajú poistné príspevky, prostriedky federálneho rozpočtu, časovo rozlíšené penále a iné finančné sankcie, príjmy z umiestnenia dočasne voľných prostriedkov povinného dôchodkového poistenia, dobrovoľné príspevky jednotlivcov a organizácií, prostriedky platobnej rezervy na platenie fondový dôchodok, fondy dôchodkového sporenia poistenca, ktorému bola určená neodkladná výplata dôchodku.


V roku 2018 prezident už urobil zmeny, ktoré umožnili PFR doplniť prostriedky
zhabané skorumpovaným úradníkom a príjmy z predaja majetku, ktorý
získali nezákonne, ale do rozpočtového zákona.
Podpis noviel zákona „o povinnom dôchodkovom poistení“ má zosúladiť legislatívu.


Šéf IC Alexander Bastrykin v marci oznámil, že v roku 2020 jeho rezort zabezpečil
zatknutie majetku v prípadoch súvisiacich s korupciou
vo výške 10 miliárd rubľov. Ide o 3 miliardy rubľov. viac ako pred rokom.


Škody spôsobené korupciou vlani dosiahli 58,4 miliardy rubľov.
Táto suma predstavuje viac ako 11 % z celkovej
výšky škôd spôsobených inými trestnými činmi, uviedol generálny prokurátor Igor Krasnov.
https://www.rbc.ru/rbcfreenews/61977d9c9a7947282eb844d5


Putin dovolil doplniť dôchodkový fond skorumpovanými prostriedkami ------------------------------------------------------------------ Prezident Vladimir Putin podpísal zákon, ktorým sa mení a dopĺňa prevod prostriedkov zabavených skorumpovaným úradníkom do PFR- ПФР ( penzion fond Ruska -Пенсионного Фонд РФ), dokument je zverejnený na portáli právnych informácií. **Dochádza k zmenám federálneho zákona „o povinnom dôchodkovom poistení“.** Novely dopĺňajú zoznam zdrojov, z ktorých sa tvorí rozpočet dôchodkového fondu, a umožňujú zapisovať doň „zhabané prostriedky prijaté v dôsledku spáchania trestných činov korupcie, ako aj prostriedky z predaja zhabaného majetku prijaté v dôsledku spáchania trestného činu korupcie“. korupčné trestné činy“. Rada federácie schválila zmeny 10. novembra. Zostávajúce zdroje doplňovania PFR zahŕňajú poistné príspevky, prostriedky federálneho rozpočtu, časovo rozlíšené penále a iné finančné sankcie, príjmy z umiestnenia dočasne voľných prostriedkov povinného dôchodkového poistenia, dobrovoľné príspevky jednotlivcov a organizácií, prostriedky platobnej rezervy na platenie fondový dôchodok, fondy dôchodkového sporenia poistenca, ktorému bola určená neodkladná výplata dôchodku. V roku 2018 prezident už urobil zmeny, ktoré umožnili PFR doplniť prostriedky zhabané skorumpovaným úradníkom a príjmy z predaja majetku, ktorý získali nezákonne, ale do rozpočtového zákona. Podpis noviel zákona „o povinnom dôchodkovom poistení“ má zosúladiť legislatívu. Šéf IC Alexander Bastrykin v marci oznámil, že v roku 2020 jeho rezort zabezpečil zatknutie majetku v prípadoch súvisiacich s korupciou **vo výške 10 miliárd rubľov. Ide o 3 miliardy rubľov. viac ako pred rokom.** **Škody spôsobené korupciou vlani dosiahli 58,4 miliardy rubľov. Táto suma predstavuje viac ako 11 % z celkovej **výšky škôd spôsobených inými trestnými činmi, uviedol generálny prokurátor Igor Krasnov. https://www.rbc.ru/rbcfreenews/61977d9c9a7947282eb844d5

Skoro pred výbuchom . Ako sú spojené udalosti v Poľsku, na Ukrajine a v Bielorusku


 • kde boli oranžove revolucie tak krajina prešla pod kontrolu USA - a nastoluje sa demokracia . Ludom začalo byt horšie
 • alebo si tam Sša nasadiasvojho lídera a je tam diktatura
 • ak nieje pre USA poslušne vedenie, tak ho vymenia - "demokraticky "
 • v Mexiku je diktaura pod vedenim Sša-ako sa Sša nestara ,čo sa deje v Latinskej Amerika.len aby vedenie bolo poslušne Sša
 • možte si vyberat s desiatky politikov či z 20 strán na volbach , hlavne aby boli pro Americké
 • aj na Ukrajine si Sša vymenila vednie Janukoviča(ked sa jej stare nepačilo ) na poslušného ich volu , Prvý prevrat bol miernejší . v druhom tam nechcelo vednie odist po "dobrom " mierne a tak sa tam dostala Chunta a potom bol "demokraticky" majdan .Sša legitimovali puč pomocou prezidenstkych volieb. Lenže miestne kyjevske vedenie nepochopilo, že má pokračovat v štyle Latinsko americkom.
 • a tak donutili američania jedneho kadidata z vedenia , utiec a emigrovat ,
 • lenže si američania neuveomili jeho popularitu a tak američania zariadili "poctive" volby s ich kandidátmi .
 • po tých volbách prešli 2 roky a je tam diktator Zeljenskya teraz v kyjeve nechapu ako ,že už niesu peniaze pre Ukrajinu či ako Sša nezabranili spusteniu severneho potoka 2 , či nechavaju ukrajincov bojovat ich proti rusku jeden na jedneho .Oni zmenili status ukrajiny zo svojich planov .
 • dnes sa Sša snaži využit polsko-bielorusku hranicu na roztiahnutie vojny po Europe do Ruska
 • a preto bola na Bieloruskej hranici vytvorená mograntská kríza
 • lebo očakavaju , že Rusko bude musiet branit Bielorusko zbranami a tak už bola vypuštená propaganda obvinujuca Kreml z organizacii migrantskej krízi
  • poliaci sa nevedia dočkat boja , ved západ nedovolí zničit Polsko
  • Sša obetuju Europu a chcu dostat ruske zdroje
 • a preto dnes Rusko vraví , že pri bránenií Bieloruska nemá zaujem o pobaltskéani ukrajinske územia
 • ale Zeljensky tiež potrebuje trochu konfliktu s ruskou účastou aby všetky nedostatky zhodil na vojnu s Ruskom . Od nedostatku práce, jedla, uhlia, plynu , energii atdpreto sa on od západu snaži dostat dostatok energii - zima sa blíží
 • v Rusku mu dnes neveriaa Ukrajina nechape, že oni dnes niesu nikomu potreba . Nikto ich nechce , oni su použitelný len ako spotrebny material .A velky hráči maju ine starosti , než sa starat o lajno aby ich nepostriekalo , ak by do neho zabredli .

https://www.youtube.com/watch?v=FoDkuLg9jYo&t=3s


Skoro pred výbuchom . Ako sú spojené udalosti v Poľsku, na Ukrajine a v Bielorusku ---------------------------------------------------------------------------------- - kde boli oranžove revolucie tak krajina prešla pod kontrolu USA - a nastoluje sa demokracia . Ludom začalo byt horšie - alebo si tam Sša nasadiasvojho lídera a je tam diktatura - ak nieje pre USA poslušne vedenie, tak ho vymenia - "demokraticky " - v Mexiku je diktaura pod vedenim Sša -ako sa Sša nestara ,čo sa deje v Latinskej Amerika.len aby vedenie bolo poslušne Sša - možte si vyberat s desiatky politikov či z 20 strán na volbach , hlavne aby boli pro Americké - aj na Ukrajine si Sša vymenila vednie Janukoviča(ked sa jej stare nepačilo ) na poslušného ich volu , Prvý prevrat bol miernejší . v druhom tam nechcelo vednie odist po "dobrom " mierne a tak sa tam dostala Chunta a potom bol "demokraticky" majdan .Sša legitimovali puč pomocou prezidenstkych volieb. Lenže miestne kyjevske vedenie nepochopilo, že má pokračovat v štyle Latinsko americkom. - a tak donutili američania jedneho kadidata z vedenia , utiec a emigrovat , - lenže si američania neuveomili jeho popularitu a tak američania zariadili **"poctive"** volby s ich kandidátmi . - po tých volbách prešli 2 roky a je tam diktator Zeljensky a teraz v kyjeve nechapu ako ,že už niesu peniaze pre Ukrajinu či ako Sša nezabranili spusteniu severneho potoka 2 , či nechavaju ukrajincov bojovat ich proti rusku jeden na jedneho . Oni zmenili status ukrajiny zo svojich planov . - **dnes sa Sša snaži využit polsko-bielorusku hranicu na roztiahnutie vojny po Europe do Ruska** - a preto bola na Bieloruskej hranici vytvorená mograntská kríza - lebo očakavaju , že Rusko bude musiet branit Bielorusko zbranami a tak už bola vypuštená propaganda obvinujuca Kreml z organizacii migrantskej krízi - poliaci sa nevedia dočkat boja , ved západ nedovolí zničit Polsko - Sša obetuju Europu a chcu dostat ruske zdroje - a preto dnes Rusko vraví , že pri bránenií Bieloruska nemá zaujem o pobaltské ani ukrajinske územia - ale Zeljensky tiež potrebuje trochu konfliktu s ruskou účastou aby všetky nedostatky zhodil na vojnu s Ruskom . Od nedostatku práce, jedla, uhlia, plynu , energii atd preto sa on od západu snaži dostat dostatok energii - zima sa blíží - v Rusku mu dnes neveria a Ukrajina nechape, že oni dnes niesu nikomu potreba . Nikto ich nechce , oni su použitelný len ako spotrebny material . A velky hráči maju ine starosti , než sa starat o lajno aby ich nepostriekalo , ak by do neho zabredli . https://www.youtube.com/watch?v=FoDkuLg9jYo&t=3s
Upravené pred 7 dňami o 07:11

Diagnóza je krajne neutišitelná


Súčasná očividná nezáväznosť Moldavska pri platbách za plyn
je len malou viditeľnou časťou ľadovca našich systémových problémov,
ktoré umožňujú Západu viesť útočnú politickú a psychologickú vojnu
proti Rusku prakticky jednou bránou.
Začnime relatívne menšou epizódou, ktorá je však veľmi odhaľujúca.
Moldavská republika, ktorá práve doslova bez dychu podpísala nový päťročný kontrakt
na dodávku plynu s ruským Gazpromom, už hrubo porušila svoje záväzky z tejto zmluvy.
Čo ona sama podpísala!

počuvaju svojich západnych páničkov a myslia si,že na Rusko si možu vyskakovat.
a to isté aj na Ukrajine .


Práve v dôsledku týchto akcií Spojených štátov amerických sa na Ukrajine
začal rozpad štátu, došlo ku krvavému masakru v Odese, odtrhnutiu Krymu a občianskej vojne na Donbase. Počas ktorej sa nelegálny režim kyjevských uzurpátorov moci snaží potlačiť posledné centrá odporu voči ich diktatúre.
Toto je najzrejmejšia pravda o udalostiach na Ukrajine, ktoré slúžia
ako východiskový bod pre americké bezprávie voči Rusku.
A budú zúriť ďalej, aj preto, že v samotnom Rusku
už mnohí pod vplyvom tej istej opojnej západnej propagandy stihli zabudnúť,
čo presne bolo skutočným východiskom tejto katastrofy.
Okrem Putina, Šojgu a Lavrova,
ktorí to neustále pripomínajú a presvedčivo odsudzujú USA a Západ ako hlavných
a jediných provokatérov tejto nezákonnosti, prakticky nikto, až na tie najvzácnejšie výnimky, nerozvíja tento názor a nepodporuje ho informačnými prostriedkami.
Je dokonca smiešne hovoriť o miestnej liberálnej tlači, ktorá zborovo spieva z hlasu
niekoho iného. Od nej je to v tomto zmysle dobré ako od kozieho mlieka.
Ukazuje sa teda, že v dôsledku toho v celosvetových informáciách takmer úplne dominuje grandiózna lož vnucovaná západnou propagandou
o prekročení všetkých „červených čiar“ Ruska na Ukrajine,
ktorá je údajne legitímnym dôvodom na vyhlásenie našej krajiny za mimo zákon.
priestor.
To je dôvod, prečo sa Západ považuje za oprávnený
robiť akékoľvek nezákonnosti vo vzťahu k tomu istému Nord Stream 2, drzo sa zmocniť ruského majetku v zahraničí, pripraviť Rusko o štátnu vlajku a hymnu na olympiáde, vyhlásiť neuznanie právomocí ruského prezidenta v najbližších voľbách
a tak ďalej - do nekonečna.
A tí istí Moldavci, a nielen oni, sa na celú tú hanbu pozerajú a vyvodzujú z toho dôsledky.
O. že keď to robí Amerika, tak prečo to neskúsime my?
Napriek tomu je Moskva teraz mimo zákona.
A zdá sa, že to priznáva, keďže o tom, kto je vlastne hlavným vinníkom ukrajinskej tragédie, radšej pomlčí.
Takto sa všetko zroluje do jednej snehovej gule, ktorá letí z hory priamo na nás.
A nebudete sa tomu môcť vyhnúť. Čiže poslať k nemu presne tú istú „škrupinku“,
pre ktorú by sa mal najprv svah západom oklamanej hory
svetovej mienky zmeniť opačným smerom.

Úloha je ťažká, takmer nemožná.
Rusko však stále nemá inú možnosť. V opačnom prípade budeme jednoducho rozdrvení.
https://news-front.info/2021/11/23/yuriy-selivanov-diagnoz-krayne-neuteshitelnyy/


Diagnóza je krajne neutišitelná --------------------------- Súčasná očividná nezáväznosť Moldavska pri platbách za plyn je len malou viditeľnou časťou ľadovca našich systémových problémov, ktoré umožňujú Západu viesť útočnú politickú a psychologickú vojnu proti Rusku prakticky jednou bránou. Začnime relatívne menšou epizódou, ktorá je však veľmi odhaľujúca. **Moldavská republika, ktorá práve doslova bez dychu podpísala nový päťročný kontrakt na dodávku plynu s ruským Gazpromom, už hrubo porušila svoje záväzky z tejto zmluvy. Čo ona sama podpísala!** počuvaju svojich západnych páničkov a myslia si,že na Rusko si možu vyskakovat. a to isté aj na Ukrajine . Práve v dôsledku týchto akcií Spojených štátov amerických sa na Ukrajine začal rozpad štátu, došlo ku krvavému masakru v Odese, odtrhnutiu Krymu a občianskej vojne na Donbase. Počas ktorej sa nelegálny režim kyjevských uzurpátorov moci snaží potlačiť posledné centrá odporu voči ich diktatúre. Toto je najzrejmejšia pravda o udalostiach na Ukrajine, ktoré slúžia ako východiskový bod pre americké bezprávie voči Rusku. A budú zúriť ďalej, aj preto, že v samotnom Rusku už mnohí pod vplyvom tej istej opojnej západnej propagandy stihli zabudnúť, čo presne bolo skutočným východiskom tejto katastrofy. Okrem Putina, Šojgu a Lavrova, ktorí to neustále pripomínajú a presvedčivo odsudzujú USA a Západ ako hlavných a jediných provokatérov tejto nezákonnosti, prakticky nikto, až na tie najvzácnejšie výnimky, nerozvíja tento názor a nepodporuje ho informačnými prostriedkami. Je dokonca smiešne hovoriť o miestnej liberálnej tlači, ktorá zborovo spieva z hlasu niekoho iného. Od nej je to v tomto zmysle dobré ako od kozieho mlieka. Ukazuje sa teda, že v dôsledku toho v celosvetových informáciách takmer úplne dominuje grandiózna lož vnucovaná západnou propagandou o prekročení všetkých „červených čiar“ Ruska na Ukrajine, ktorá je údajne legitímnym dôvodom na vyhlásenie našej krajiny za mimo zákon. priestor. To je dôvod, prečo sa Západ považuje za oprávnený robiť akékoľvek nezákonnosti vo vzťahu k tomu istému Nord Stream 2, drzo sa zmocniť ruského majetku v zahraničí, pripraviť Rusko o štátnu vlajku a hymnu na olympiáde, vyhlásiť neuznanie právomocí ruského prezidenta v najbližších voľbách a tak ďalej - do nekonečna. A tí istí Moldavci, a nielen oni, sa na celú tú hanbu pozerajú a vyvodzujú z toho dôsledky. O. že keď to robí Amerika, tak prečo to neskúsime my? Napriek tomu je Moskva teraz mimo zákona. A zdá sa, že to priznáva, keďže o tom, kto je vlastne hlavným vinníkom ukrajinskej tragédie, radšej pomlčí. Takto sa všetko zroluje do jednej snehovej gule, ktorá letí z hory priamo na nás. A nebudete sa tomu môcť vyhnúť. Čiže poslať k nemu presne tú istú „škrupinku“, **pre ktorú by sa mal najprv svah západom oklamanej hory svetovej mienky zmeniť opačným smerom.** Úloha je ťažká, takmer nemožná. Rusko však stále nemá inú možnosť. V opačnom prípade budeme jednoducho rozdrvení. https://news-front.info/2021/11/23/yuriy-selivanov-diagnoz-krayne-neuteshitelnyy/

"Pentagon by si mal pamätať na slová najvyššieho veliteľa Ruskej federácie Vladimira Putina:


“Udrieme predovšetkým v centrách rozhodovania.”


Preto v reakcii na akýkoľvek útok NATO v Európe, vrátane situácie s utečencami v prípade vyhrotenia, zasadíme prvý úder v centre rozhodovania. Pentagon bude zničený v priebehu niekoľkých minút, potom budú zničené miestne centrá v Európe, ako aj veliteľstvo NATO alebo veliteľstvo hlavného veliteľa NATO, “varoval vojenský expert potenciálneho nepriateľa."
" Expert zdôraznil, že nejde o hrozbu, ale o jednoduché konštatovanie faktu – moderné zbrane umožňujú Ruskej federácii ukončiť vojnu po prvom náznaku skutočnej agresie voči nej."


https://www.novarepublika.cz/2021/11/sojgu-americke-strategicke-bombardery-v-novembri-vykonali-simulovane-jadrove-utoky-na-rusko


"Pentagon by si mal pamätať na slová najvyššieho veliteľa Ruskej federácie Vladimira Putina: “Udrieme predovšetkým v centrách rozhodovania.” Preto v reakcii na akýkoľvek útok NATO v Európe, vrátane situácie s utečencami v prípade vyhrotenia, zasadíme prvý úder v centre rozhodovania. Pentagon bude zničený v priebehu niekoľkých minút, potom budú zničené miestne centrá v Európe, ako aj veliteľstvo NATO alebo veliteľstvo hlavného veliteľa NATO, “varoval vojenský expert potenciálneho nepriateľa." " Expert zdôraznil, že nejde o hrozbu, ale o jednoduché konštatovanie faktu – moderné zbrane umožňujú Ruskej federácii ukončiť vojnu po prvom náznaku skutočnej agresie voči nej." https://www.novarepublika.cz/2021/11/sojgu-americke-strategicke-bombardery-v-novembri-vykonali-simulovane-jadrove-utoky-na-rusko

Očkovací fašizmus v Rusku vítězí, po naočkování většiny dospělých, minimálně tak se mi to jeví, když se podívám kolem sebe - práce, nemocnice, městská doprava, do dopravy nelze bez qr kódu, taktéž do většiny obchodů, kromě samoobsluh, tam je to zatím možné, se chystá vakcína pro děti.


https://m.gazeta.ru/social/2021/11/06/14175049.shtml


https://www.rbc.ru/rbcfreenews/616a55e09a7947337ddea42e


Očkovací fašizmus v Rusku vítězí, po naočkování většiny dospělých, minimálně tak se mi to jeví, když se podívám kolem sebe - práce, nemocnice, městská doprava, do dopravy nelze bez qr kódu, taktéž do většiny obchodů, kromě samoobsluh, tam je to zatím možné, se chystá vakcína pro děti. https://m.gazeta.ru/social/2021/11/06/14175049.shtml https://www.rbc.ru/rbcfreenews/616a55e09a7947337ddea42e
Upravené pred 7 dňami o 10:32

Ve Vladivostoku městský poslanec z Komunistické strany Ruské federace požaduje demontovat pomník Solženicynovi

Первоисточник публикации: https://politikus.ru/v-rossii/139105-vo-vladivostoke-gorodskoy-deputat-ot-kprf-potreboval-demontirovat-pamyatnik-solzhenicynu.html
Politikus.ru


"Ve Vladivostoku městský poslanec z Komunistické strany Ruské federace Maxim Šinkarenko požaduje demontovat pomník Solženicyn na nábřeží Korabelnaja. Kolegové z primorského tisku připomněli, že před 6 lety Šinkarenko pověsil na sochu spisovatele nápis „Jidáš“ a požadoval, aby místo něho byl postaven Stalinův pomník.


Zajímavější je však připomenout, co se stalo před pouhými 2 měsíci, při volbách poslanců do zákonodárného sboru Přímořského území. Navalnyj vyzval voliče, aby hlasovali pro poslance městské dumy Vladivostok, komunisty Jevgenije Ljašenka (v okrsku č. 1) a Takhira Ibaševa (v okrsku č. 3). Oba se stali poslanci zákonodárného sboru a uvolněná místa v městské dumě obsadili další na kandidátce Komunistické strany Ruské federace ve volbách v roce 2017 Maxim Šinkarenko a Vladimir Nesterenko. Výsledkem je tedy městský poslanec Šinkarenko.
Nyní jsou fanoušci Navalného ve Vladivostoku pobouřeni Šinkarenkovou iniciativou, ale měli by si vzpomenout na Moliera: "Tohle jsi chtěl, Jiří Dandine!"?
(Molière" Jiří Dandin čili Ošálený manžel)


**Ve Vladivostoku městský poslanec z Komunistické strany Ruské federace požaduje demontovat pomník Solženicynovi ** Первоисточник публикации: https://politikus.ru/v-rossii/139105-vo-vladivostoke-gorodskoy-deputat-ot-kprf-potreboval-demontirovat-pamyatnik-solzhenicynu.html Politikus.ru "Ve Vladivostoku městský poslanec z Komunistické strany Ruské federace Maxim Šinkarenko požaduje demontovat pomník Solženicyn na nábřeží Korabelnaja. Kolegové z primorského tisku připomněli, že před 6 lety Šinkarenko pověsil na sochu spisovatele nápis „Jidáš“ a požadoval, aby místo něho byl postaven Stalinův pomník. Zajímavější je však připomenout, co se stalo před pouhými 2 měsíci, při volbách poslanců do zákonodárného sboru Přímořského území. Navalnyj vyzval voliče, aby hlasovali pro poslance městské dumy Vladivostok, komunisty Jevgenije Ljašenka (v okrsku č. 1) a Takhira Ibaševa (v okrsku č. 3). Oba se stali poslanci zákonodárného sboru a uvolněná místa v městské dumě obsadili další na kandidátce Komunistické strany Ruské federace ve volbách v roce 2017 Maxim Šinkarenko a Vladimir Nesterenko. Výsledkem je tedy městský poslanec Šinkarenko. Nyní jsou fanoušci Navalného ve Vladivostoku pobouřeni Šinkarenkovou iniciativou, ale měli by si vzpomenout na Moliera: "Tohle jsi chtěl, Jiří Dandine!"? (Molière" Jiří Dandin čili Ošálený manžel)

Vpád Ruska: americký plán
https://www.novarepublika.cz/2021/11/vpad-ruska-americky-plan


"Ukrajina, Bělorusko a Pobaltí se berou jako bojiště. V ideální variantě by válka neměla vyjít za hranice tohoto prostoru. V horším případě USA připouštějí, že zónou bojových operací bude i část území východoevropských limitrofů.


Úkoly války:
Roztržení ekonomických styků Ruska s EU (především s Německem).
Dlouhodobé svazování ruských rukou a zdrojů na východoevropském předpolí, aby USA a jejich spojenci (včetně západoevropských) mohli kolektivně vystoupit proti Číně, která zůstala osamocena.
Podle toho, že USA nepřetržitě přesouvají úsilí na rozpoutávání konfliktu z Běloruska na Ukrajinu (a pokračují v aktivní provokační činnosti v obou směrech), je pro ně aktivizace konfliktu během letošní zimy principiální otázka. Nejspíše to souvisí se záměry vůči Číně, a také s americkým volebním cyklem..."A to vše na pozadí "pandemie", energetické a hospodářské krize,...


Vpád Ruska: americký plán https://www.novarepublika.cz/2021/11/vpad-ruska-americky-plan "Ukrajina, Bělorusko a Pobaltí se berou jako bojiště. V ideální variantě by válka neměla vyjít za hranice tohoto prostoru. V horším případě USA připouštějí, že zónou bojových operací bude i část území východoevropských limitrofů. Úkoly války: Roztržení ekonomických styků Ruska s EU (především s Německem). Dlouhodobé svazování ruských rukou a zdrojů na východoevropském předpolí, aby USA a jejich spojenci (včetně západoevropských) mohli kolektivně vystoupit proti Číně, která zůstala osamocena. Podle toho, že USA nepřetržitě přesouvají úsilí na rozpoutávání konfliktu z Běloruska na Ukrajinu (a pokračují v aktivní provokační činnosti v obou směrech), je pro ně aktivizace konfliktu během letošní zimy principiální otázka. Nejspíše to souvisí se záměry vůči Číně, a také s americkým volebním cyklem..." ** A to vše na pozadí "pandemie", energetické a hospodářské krize,...**

USA: Číňania odpovedali americkej banke citátom od Putina


Používatelia Twitteru zistili, že čínski komunisti majú zmysel pre humor.
Banka JP Morgan, ktorú pred vyše sto rokmi založil americký finančník J. P. Morgan,
vyjadrila názor, že Čínska komunistická strana (ČKS), ktorá nedávno oslávila storočnicu,
to neprežije. ČKS na rozdiel od očakávaní
odpovedala skôr Putinovým ako severokórejským štýlom.
https://twitter.com/globaltimesnews/status/1463464969341575174
Číňania odpovedali riaditeľovi banky JP Morgan Jamiemu Dimonovi žartom,
že jeho spoločnosť prežije Čínsku komunistickú stranu (ČKS) (obe organizácie majú viac ako 100 rokov, ČKS nedávno oslávila storočnicu a JP Morgan oslávila 150. výročie). - približne InoSMI). Čínske noviny The Global Times citovali odpoveď Vladimira Putina Joeovi Bidenovi, keď ho označil za vraha.
O niekoľko hodín neskôr sa šéf JP Morgan dvakrát ospravedlnil za vtip.


Global Times: „Budte zdraví! Prajem vám zdravie a hovorím to bez irónie a bez vtipov."
https://www.putin-today.ru/archives/138780


USA: Číňania odpovedali americkej banke citátom od Putina --------------------------------------------------------- Používatelia Twitteru zistili, že čínski komunisti majú zmysel pre humor. Banka JP Morgan, ktorú pred vyše sto rokmi založil americký finančník J. P. Morgan, vyjadrila názor, že Čínska komunistická strana (ČKS), ktorá nedávno oslávila storočnicu, to neprežije. ČKS na rozdiel od očakávaní odpovedala skôr Putinovým ako severokórejským štýlom. https://twitter.com/globaltimesnews/status/1463464969341575174 Číňania odpovedali riaditeľovi banky JP Morgan Jamiemu Dimonovi žartom, že jeho spoločnosť prežije Čínsku komunistickú stranu (ČKS) (obe organizácie majú viac ako 100 rokov, ČKS nedávno oslávila storočnicu a JP Morgan oslávila 150. výročie). - približne InoSMI). Čínske noviny The Global Times citovali odpoveď Vladimira Putina Joeovi Bidenovi, keď ho označil za vraha. O niekoľko hodín neskôr sa šéf JP Morgan dvakrát ospravedlnil za vtip. Global Times: „Budte zdraví! Prajem vám zdravie a hovorím to bez irónie a bez vtipov." https://www.putin-today.ru/archives/138780
Upravené pred 2 dňami o 11:09
1.42k
13
5
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept