Zdravie a záhrada
Sputnik V možno už čoskoro v celej EÚ

Tohle jsem na mysli neměl :-)
Třeba jsem se přepočítal a ten výsledek (=je to kádr GP) je špatně, zatím nemám jak si to zkontrolovat...
Ale ty mezisoučty mi sedí.


Viem, ale jej mediálne krytie resp. metodika krytia kopíruje to Zemanovo. A napriek tomu nemusí byť káder GP len "amatér" s ktorým pracuje GP resp. česká vetva GP.


[quote="pid:2930, uid:240"]Tohle jsem na mysli neměl :-) Třeba jsem se přepočítal a ten výsledek (=je to kádr GP) je špatně, zatím nemám jak si to zkontrolovat... Ale ty mezisoučty mi sedí.[/quote] Viem, ale jej mediálne krytie resp. metodika krytia kopíruje to Zemanovo. A napriek tomu nemusí byť káder GP len "amatér" s ktorým pracuje GP resp. česká vetva GP.

Moderátor

Či mRNA kód S proteinu do vakcíny výrobca dal si viem aj doma zkontrolovať, aj som to urobil.

Neviem, či hovoríme o tom istom (zložité slovíčka), ale ako sa dá doma skontrolovať, aký kód vložil Pfizer do vakcíny?


[quote="pid:2889, uid:182"]Či mRNA kód S proteinu do vakcíny výrobca dal si viem aj doma zkontrolovať, aj som to urobil.[/quote] Neviem, či hovoríme o tom istom (zložité slovíčka), ale ako sa dá doma skontrolovať, aký kód vložil Pfizer do vakcíny?

@JankaS
K dnešnému dňu a k jednotlivým vakcinám ohľadom mutácií.
Je ich viac tisíc. Sledujú sa hlavne tie ktoré sú klinicky významné. Sú to hlavne britská, Juhoafrická, Brazilské - P1 amazonská, P2 Rrio de Janeiro ( uľahčujú šírenie, zhoršujú priebeh alebo obchádzajú imunitu)
Robia sa serologické štúdie ( vplyv vytvorených protilátok po očkovaní na neutralizáciu vírusu) a priamo účinnosť v teréne

Pfizer - účinný proti britskej mierne menej voči Juhoafrickej. Citujem Pfizer: IN VITRO STUDIES DEMONSTRATE PFIZER AND BIONTECH COVID-19 VACCINE ELICITS ANTIBODIES THAT NEUTRALIZE SARS-COV-2 WITH KEY MUTATIONS PRESENT IN U.K. AND SOUTH AFRICAN VARIANTS
ďalšia štúdia bez peer r. ( málo pacientov a vysoký podiel nad 80 rokov) hovorí : Pfizer na neutralizáciu britskej mutácie potrebuje dvojnásobok protilátok, na Juhoafrickú 10 násobok. K výskumu poznámka - bolo to od pacientov, ktorý boli očkovaný len 1. dávkou
Sinopharm Čína nižší inhibičný účinok protilátok pri Juhoafrickej mutácii.
Štúdie z terénu Novavax v JAR 50%, J&J 57%-ná účinnosť
AstraZeneca -účinný proti Britskej nižšia účinnosť u Juhoafrickej 22% ochrana pri ľahkom a stredne ťažkom priebehu. ( problém štúdie je malý počet zúčasnených (2000) a nízky priemerný vek 31 rokov. Ani u očkovaných ani v kontrolnej skupine nebol ťažký priebeh.
Sputnik V - nemám zatiaľ info ohľadom efektivity u mutácií. Minulý týždeň sa publikoval výsledok 3 f. klin skúšok .
Takže každá vakcína má nižšiu účinnosť. Treba však poznamenať že dôležité je aby tie vakcíny znižovali ťažký priebeh ochorení a nutnosť hospitalizácie pacientov. Z tých štúdií vyplýva že to robia.


@JankaS K dnešnému dňu a k jednotlivým vakcinám ohľadom mutácií. Je ich viac tisíc. Sledujú sa hlavne tie ktoré sú klinicky významné. Sú to hlavne britská, Juhoafrická, Brazilské - P1 amazonská, P2 Rrio de Janeiro ( uľahčujú šírenie, zhoršujú priebeh alebo obchádzajú imunitu) Robia sa serologické štúdie ( vplyv vytvorených protilátok po očkovaní na neutralizáciu vírusu) a priamo účinnosť v teréne Pfizer - účinný proti britskej mierne menej voči Juhoafrickej. Citujem Pfizer: IN VITRO STUDIES DEMONSTRATE PFIZER AND BIONTECH COVID-19 VACCINE ELICITS ANTIBODIES THAT NEUTRALIZE SARS-COV-2 WITH KEY MUTATIONS PRESENT IN U.K. AND SOUTH AFRICAN VARIANTS ďalšia štúdia bez peer r. ( málo pacientov a vysoký podiel nad 80 rokov) hovorí : Pfizer na neutralizáciu britskej mutácie potrebuje dvojnásobok protilátok, na Juhoafrickú 10 násobok. K výskumu poznámka - bolo to od pacientov, ktorý boli očkovaný len 1. dávkou Sinopharm Čína nižší inhibičný účinok protilátok pri Juhoafrickej mutácii. Štúdie z terénu Novavax v JAR 50%, J&J 57%-ná účinnosť AstraZeneca -účinný proti Britskej nižšia účinnosť u Juhoafrickej 22% ochrana pri ľahkom a stredne ťažkom priebehu. ( problém štúdie je malý počet zúčasnených (2000) a nízky priemerný vek 31 rokov. Ani u očkovaných ani v kontrolnej skupine nebol ťažký priebeh. Sputnik V - nemám zatiaľ info ohľadom efektivity u mutácií. Minulý týždeň sa publikoval výsledok 3 f. klin skúšok . Takže každá vakcína má nižšiu účinnosť. Treba však poznamenať že dôležité je aby tie vakcíny znižovali ťažký priebeh ochorení a nutnosť hospitalizácie pacientov. Z tých štúdií vyplýva že to robia.

To je pěkné ty studie . Jen je ještě potřeba tomu uvěřit.
Vzhledem k manévrům , které probíhají v rámci covidu svatého jedinečného ,je víra ve studie-scénáře podobna víře, v nesmrtelného chrousta.
Jak by asi napsal Hašek " Vono se všude moc kecá".
Studií i zaručených informací od na ně napojených zájmových skupin, je takřka nekonečné množství.
Jen je potřeba , jak už jsem napsal výše , "tomu" uvěřit. Což už se nedaří v MÍŘE , která by pro tyto zapojené skupiny byla uspokojivá.
Nedivím se tomu.


To je pěkné ty studie . Jen je ještě potřeba tomu uvěřit. Vzhledem k manévrům , které probíhají v rámci covidu svatého jedinečného ,je víra ve studie-scénáře podobna víře, v nesmrtelného chrousta. Jak by asi napsal Hašek " Vono se všude moc kecá". Studií i zaručených informací od na ně napojených zájmových skupin, je takřka nekonečné množství. Jen je potřeba , jak už jsem napsal výše , "tomu" uvěřit. Což už se nedaří v MÍŘE , která by pro tyto zapojené skupiny byla uspokojivá. Nedivím se tomu.

Tivurtijsmilefizer potrebuje na juhoafricku mutaciu 10 nasobok protilatok.....a to tato vakcina pri normalnom priebehu vygeneruje? a mimochodok este davnejsie hovorili, ze problem nie je ani tak pociatocny atak virusu, ale skor cyto---neviem co reakcia tela. Tie vakciny tuto reakciu tela utlmuju?


Tivurtij:Pfizer potrebuje na juhoafricku mutaciu 10 nasobok protilatok.....a to tato vakcina pri normalnom priebehu vygeneruje? a mimochodok este davnejsie hovorili, ze problem nie je ani tak pociatocny atak virusu, ale skor cyto---neviem co reakcia tela. Tie vakciny tuto reakciu tela utlmuju?

Rusko ma za to, ze dodavky vlastni ockovaci latky "Sputnik V" do EU nebudou mozne drive, nez v kvetnu nebo cervnu. Sdelil sef Statniho fondu primych investic (RDIF), Kirill Dmitrijev ve statni TV Rossija 24 v utery.


https://www.krone.at/2338272


Rusko ma za to, ze dodavky vlastni ockovaci latky "Sputnik V" do EU **nebudou mozne drive, nez v kvetnu nebo cervnu**. Sdelil sef Statniho fondu primych investic (RDIF), Kirill Dmitrijev ve statni TV Rossija 24 v utery. https://www.krone.at/2338272

a mimochodok este davnejsie hovorili, ze problem nie je ani tak pociatocny atak virusu, ale skor cyto---neviem co reakcia tela.


Cytokyninová búrka.


Tie vakciny tuto reakciu tela utlmuju?


mRNA akože vakcíny tomu napomáhajú...


[quote="pid:3062, uid:187"]a mimochodok este davnejsie hovorili, ze problem nie je ani tak pociatocny atak virusu, ale skor cyto---neviem co reakcia tela.[/quote] Cytokyninová búrka. [quote="pid:3062, uid:187"]Tie vakciny tuto reakciu tela utlmuju?[/quote] mRNA akože vakcíny tomu napomáhajú...

Moderátor

V Ruskom fonde priamych investícií (ďalej RFPI) oznámili, kedy môžu začať s dodávkami vakcíny Sputnik V do Európskej únie
´´Dodávka ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V sa môže začať najskôr od mája-júni, až po skončení základnej časti hromadného očkovania v Rusku, uviedol Kirill Dmitrijev, šéf RFPI.
„Veľké dodávky do Európskej únie sú možné až po ukončení rozsiahleho očkovania obyvateľov Ruska. Teda až potom, keď budú zaočkovaní v Rusku všetci tí, ktorí sa chcú dať zaočkovať," uviedol Kirill Dmitrijev vo vysielaní televízneho kanála Rossija 24.
„Až potom môžeme zabezpečiť skutočne rozsiahle dodávky do EÚ, to znamená, že hovoríme o máji až júni tohto roku, nie skôr,“ zdôraznil.
Dvadsiateho deviateho januára Ruský fond priamych investícií podal žiadosť o registráciu vakcíny Sputnik V do Európskej liekovej agentúry (EMA) a potvrdzuje, že žiadosť bola prijatá. Rýchlosť vybavenia závisí od Liekovej agentúry, spresnili informáciu v RFPI.´


https://ria.ru/20210209/sputnikv-1596661973.html


Irán posúdi možnosť vyrábať ruskú vakcínu proti COVID-19 za účelom jej vývozu
Irán v súčasnosti posudzuje možnosť vyrábať spoločne s Ruskom vakcíny proti COVID-19 za účelom exportu do krajín Perzského zálivu. Túto informáciu oznámil agentúre RIA Novosti námestník ministra zdravotníctva Iránskej islamskej republiky, šéf Organizácie pre kontrolu liečiv a potravín Mohammad Reza Shanehsaz.
"Hlavnou úlohou pri tejto spolupráci s Ruskou federáciou bude urýchlené uspokojenie potrieb Iránu a ďalším cieľom je export vakcín. Niekoľko iránskych firiem po oboznámení s kapacitami a infraštruktúrou ruského výrobcu potvrdilo, že budú schopné zabezpečiť požadovanú kvalitu a úroveň výrobného procesu vakcíny," povedal Shanehsaz.


https://ria.ru/20210209/vaktsina-1596645321.html


RF a Izrael rokujú o možnosti spoločnej výroby vakcíny Sputnik V
Rusko a Izrael rokujú o spolupráci v boji proti koronavírusu, vrátane možnosti spoločnej výroby vakcíny Sputnik V. Vyhlásil to v utorok veľvyslanec RF v Izraeli Anatolij Viktorov v rozhovore pre televízny kanál Rossija-24.
Izraelské orgány zvážia, s ohľadom na svoje záujmy, spoluprácu [s RF v boji proti koronavírusu]. Na programe je stále aj téma možnej výroby vakcíny [Sputnik V] v nejakej jej podobe“, - povedal.
https://tass.ru/obschestvo/10656625


V Ruskom fonde priamych investícií (ďalej RFPI) oznámili, kedy môžu začať s dodávkami vakcíny Sputnik V do Európskej únie ´´Dodávka ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V sa môže začať najskôr od mája-júni, až po skončení základnej časti hromadného očkovania v Rusku, uviedol Kirill Dmitrijev, šéf RFPI. „Veľké dodávky do Európskej únie sú možné až po ukončení rozsiahleho očkovania obyvateľov Ruska. Teda až potom, keď budú zaočkovaní v Rusku všetci tí, ktorí sa chcú dať zaočkovať," uviedol Kirill Dmitrijev vo vysielaní televízneho kanála Rossija 24. „Až potom môžeme zabezpečiť skutočne rozsiahle dodávky do EÚ, to znamená, že hovoríme o máji až júni tohto roku, nie skôr,“ zdôraznil. Dvadsiateho deviateho januára Ruský fond priamych investícií podal žiadosť o registráciu vakcíny Sputnik V do Európskej liekovej agentúry (EMA) a potvrdzuje, že žiadosť bola prijatá. Rýchlosť vybavenia závisí od Liekovej agentúry, spresnili informáciu v RFPI.´ https://ria.ru/20210209/sputnikv-1596661973.html Irán posúdi možnosť vyrábať ruskú vakcínu proti COVID-19 za účelom jej vývozu Irán v súčasnosti posudzuje možnosť vyrábať spoločne s Ruskom vakcíny proti COVID-19 za účelom exportu do krajín Perzského zálivu. Túto informáciu oznámil agentúre RIA Novosti námestník ministra zdravotníctva Iránskej islamskej republiky, šéf Organizácie pre kontrolu liečiv a potravín Mohammad Reza Shanehsaz. "Hlavnou úlohou pri tejto spolupráci s Ruskou federáciou bude urýchlené uspokojenie potrieb Iránu a ďalším cieľom je export vakcín. Niekoľko iránskych firiem po oboznámení s kapacitami a infraštruktúrou ruského výrobcu potvrdilo, že budú schopné zabezpečiť požadovanú kvalitu a úroveň výrobného procesu vakcíny," povedal Shanehsaz. https://ria.ru/20210209/vaktsina-1596645321.html RF a Izrael rokujú o možnosti spoločnej výroby vakcíny Sputnik V Rusko a Izrael rokujú o spolupráci v boji proti koronavírusu, vrátane možnosti spoločnej výroby vakcíny Sputnik V. Vyhlásil to v utorok veľvyslanec RF v Izraeli Anatolij Viktorov v rozhovore pre televízny kanál Rossija-24. Izraelské orgány zvážia, s ohľadom na svoje záujmy, spoluprácu [s RF v boji proti koronavírusu]. Na programe je stále aj téma možnej výroby vakcíny [Sputnik V] v nejakej jej podobe“, - povedal. https://tass.ru/obschestvo/10656625
Upravené 9. 2. 2021 o 19:07

Tretia fáza testovania vakcíny Sputnik Light sa začala.


Podľa šéfa RDIF Kirilla Dmitriva bude táto vakcína smerovaná hlavne na zahraničné trhy.
„Dôležitá udalosť - začala sa tretia fáza pokusov s vakcínou Sputnik Light,“ uviedol v éteri televízneho kanála Rusko-24 . Dmitriev zdôraznil, že táto vakcína bude smerovať hlavne na zahraničné trhy a Sputnik V bude pokračovať ktoré sa majú používať v Rusku ...


„Výhodou tejto vakcíny je, že jedna dávka je účinnejšia ako mnoho dvojzložkových vakcín," uviedol šéf RDIF. „Preto môže byť Sputnik Light pre mnohé zahraničie veľmi zaujímavým riešením."


Moskovský starosta Sergej Sobyanin vo štvrtok uviedol, že v hlavnom meste sa začali medzinárodné klinické skúšky Sputnik Light. Podľa jeho slov sa klinických testov vakcíny zúčastní 6 tisíc ľudí, z toho 3 tisíc z Ruska a ďalšie 3 tisíce zo Spojených arabských emirátov.


https://tass.ru/obschestvo/10732263


Tretia fáza testovania vakcíny Sputnik Light sa začala. Podľa šéfa RDIF Kirilla Dmitriva bude táto vakcína smerovaná hlavne na zahraničné trhy. „Dôležitá udalosť - začala sa tretia fáza pokusov s vakcínou Sputnik Light,“ uviedol v éteri televízneho kanála Rusko-24 . Dmitriev zdôraznil, že **táto vakcína bude smerovať hlavne na zahraničné trhy** a Sputnik V bude pokračovať ktoré sa majú používať v Rusku ... „Výhodou tejto vakcíny je, že jedna dávka je účinnejšia ako mnoho dvojzložkových vakcín," uviedol šéf RDIF. „Preto môže byť Sputnik Light pre mnohé zahraničie veľmi zaujímavým riešením." Moskovský starosta Sergej Sobyanin vo štvrtok uviedol, že v hlavnom meste sa začali medzinárodné klinické skúšky Sputnik Light. Podľa jeho slov sa klinických testov vakcíny zúčastní 6 tisíc ľudí, z toho 3 tisíc z Ruska a ďalšie 3 tisíce zo Spojených arabských emirátov. https://tass.ru/obschestvo/10732263

SPUTNIK V bojuje s „chobotnicou“ farmaceutických spoločností po celom svete
Ruská vakcína Sputnik V proti koronavírusu bojuje s „chobotnicou“ farmaceutických spoločností a politických záujmov po celom svete,
pripomína to počítačovú hru. Vyhlásil to šéf Ruského fondu priamych investícií Kirill Dmitrijev.
Podľa neho, napriek tomu, že veľa krajín chce získať ruskú vakcínu, existuje množstvo farmaceutických spoločností, ktoré sa „pokúšajú zničiť Sputnik V.“ A medzitým vedecké centrum Vektor dostalo viac ako 45 zahraničných žiadostí o výskum v poradí druhej ruskej vakcíny EpiVacCorona.
Vedecké centrum v Novosibirsku uviedlo, že jeho vakcína poskytne ochranu pred ochorením COVID-19 rok od okamihu očkovania.


Zdroj: https://radiomayak.ru/news/article/id/2527188/


V Ruskom fonde priamych investícií povedali, ako by sa dala zvýšiť účinnosť vakcín Moderna a Pfizer
Šéf Ruského fondu priamych investícií Kirill Dmitrijev povedal, že keby sa do vakcín Moderna a Pfizer pridala zložka vakcíny Sputnik-V, vakcíny by mohli účinnejšie bojovať proti mutáciám koronavírusu.
"Nazdávame sa, že pridanie našej zložky napríklad do vakcíny Pfizer alebo do iných vakcín by im mohlo pomôcť účinnejšie bojovať proti mutáciám. Svedčí to o našej otvorenosti vôbec, ako aj o otvorenosti voči iným farmaceutickým spoločnostiam. Nazdávame sa, že najväčšiu efektivitu môžeme dosiahnuť len spoločnými silami," povedal šéf Ruského fondu priamych investícií.


Zdroj: https://ria.ru/20210220/vaktsiny-1598426050.html


SPUTNIK V bojuje s „chobotnicou“ farmaceutických spoločností po celom svete Ruská vakcína Sputnik V proti koronavírusu bojuje s „chobotnicou“ farmaceutických spoločností a politických záujmov po celom svete, pripomína to počítačovú hru. Vyhlásil to šéf Ruského fondu priamych investícií Kirill Dmitrijev. Podľa neho, napriek tomu, že veľa krajín chce získať ruskú vakcínu, existuje množstvo farmaceutických spoločností, ktoré sa „pokúšajú zničiť Sputnik V.“ A medzitým vedecké centrum Vektor dostalo viac ako 45 zahraničných žiadostí o výskum v poradí druhej ruskej vakcíny EpiVacCorona. Vedecké centrum v Novosibirsku uviedlo, že jeho vakcína poskytne ochranu pred ochorením COVID-19 rok od okamihu očkovania. Zdroj: https://radiomayak.ru/news/article/id/2527188/ V Ruskom fonde priamych investícií povedali, ako by sa dala zvýšiť účinnosť vakcín Moderna a Pfizer Šéf Ruského fondu priamych investícií Kirill Dmitrijev povedal, že keby sa do vakcín Moderna a Pfizer pridala zložka vakcíny Sputnik-V, vakcíny by mohli účinnejšie bojovať proti mutáciám koronavírusu. "Nazdávame sa, že pridanie našej zložky napríklad do vakcíny Pfizer alebo do iných vakcín by im mohlo pomôcť účinnejšie bojovať proti mutáciám. Svedčí to o našej otvorenosti vôbec, ako aj o otvorenosti voči iným farmaceutickým spoločnostiam. Nazdávame sa, že najväčšiu efektivitu môžeme dosiahnuť len spoločnými silami," povedal šéf Ruského fondu priamych investícií. Zdroj: https://ria.ru/20210220/vaktsiny-1598426050.html
Upravené pred 4 dňami o 17:22

Vektor dostal zo zahraničia vyše 45 žiadostí týkajúcich sa vakcíny EpiVacCorona
Štátne vedecké centrum virológie a biotechnológií Vektor dostalo zo zahraničia viac než 45 žiadostí týkajúcich sa skúšok vakcíny EpiVacCorona prípadne výroby ruskej vakcíny v iných štátoch. Túto informáciu oznámil generálny riaditeľ centra Rinat Maksiutov.


Zdroj: https://ria.ru/20210221/epivakkorona-1598480525.html


Vektor dostal zo zahraničia vyše 45 žiadostí týkajúcich sa vakcíny EpiVacCorona Štátne vedecké centrum virológie a biotechnológií Vektor dostalo zo zahraničia viac než 45 žiadostí týkajúcich sa skúšok vakcíny EpiVacCorona prípadne výroby ruskej vakcíny v iných štátoch. Túto informáciu oznámil generálny riaditeľ centra Rinat Maksiutov. Zdroj: https://ria.ru/20210221/epivakkorona-1598480525.html
12
2.46k
31
14
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept