Zahraničná politika
VELKÁ VZPOURA VE VLADIVOSTOKU

S ohledem na skutečnost, že je to původně z Aeronetu to beru s rezervou! Má někdo nějaké bližší informace???? Mě to nehraje, letadla Z Ruska plná turistů.


https://cz24.news/velka-vzboura-ve-vladivostoku-rusove-se-probouzi-rusko-jako-prvni-slovanska-zeme-na-svete-zavedla-orwellovsky-total-control-a-lide-se-bouri-a-prosi-ve-videich-vladimira-putina-o-pomoc-v-cele-zemi-b/


S ohledem na skutečnost, že je to původně z Aeronetu to beru s rezervou! Má někdo nějaké bližší informace???? Mě to nehraje, letadla Z Ruska plná turistů. https://cz24.news/velka-vzboura-ve-vladivostoku-rusove-se-probouzi-rusko-jako-prvni-slovanska-zeme-na-svete-zavedla-orwellovsky-total-control-a-lide-se-bouri-a-prosi-ve-videich-vladimira-putina-o-pomoc-v-cele-zemi-b/

Koukl jsem na video: žádné cedule s anglickým textem, když tak v azbuce. Nad vším vlála rudá vlajka. To je možná to, co Putin potřebuje: viditelnou a slyšitelnou podporu lidu. Hlavně nenásilnou. K tomu utahování šroubů jsem se vyjádřil (tak, a teď se ještě musím naučit, jak se odkázat na příspěvek z jiného tématu) v tématu NĚMECKO.


Koukl jsem na video: žádné cedule s anglickým textem, když tak v azbuce. Nad vším vlála rudá vlajka. To je možná to, co Putin potřebuje: viditelnou a slyšitelnou podporu lidu. Hlavně nenásilnou. K tomu utahování šroubů jsem se vyjádřil (tak, a teď se ještě musím naučit, jak se odkázat na příspěvek z jiného tématu) v tématu NĚMECKO.

žádné cedule s anglickým textem


To jsem si všiml také, nicméně otázka zní jinak. Fakt si nějaký gubernátor dovolí za zády presidenta provozovat ve svém rajonu takový teror??? A myslí si, že mu to projde???


[quote="pid:42257, uid:573"]žádné cedule s anglickým textem[/quote] To jsem si všiml také, nicméně otázka zní jinak. Fakt si nějaký gubernátor dovolí za zády presidenta provozovat ve svém rajonu takový teror??? A myslí si, že mu to projde???

Pane bože, kolik je u nás užitečných idiotů...smile


V tom článku Aeronetu jsou samozřejmě samé bludy.


Teď jsem zjistil, kdo nejspíše stojí za těmi protesty. Překlad rychlý google.


Prokuratura Leningradské oblasti a úřad guvernéra Alexandra Drozdenka začaly koncem října přijímat žádosti obyvatel regionu požadující opuštění systému QR kódů, očkování obyvatelstva a další omezení koronaviru.


Podobné výzvy začaly být zasílány v dalších ruských regionech - v Karélii, Moskvě, Permském území, Rjazani, Penze, Ťumenu, Novgorodu, Smolensku.


Online47 uvádí , že organizátoři protestu jsou jakýmsi veřejným sdružením „Národní svaz obrody Ruska“ (OSVR).


Skupiny této organizace se na sociálních sítích objevovaly již dlouho, ale dříve se jim říkalo jinak. V registru odkazů "Vkontakte" je OSVR stále uveden jako Národní koordinační rada občanů SSSR, známá také jako "Občané SSSR" a "Svaz slovanských sil Ruska" (činnost je zakázána na území SSSR). Ruská Federace).


Proti této organizaci bylo zahájeno několik desítek trestních řízení, a to nejen ve věci extremismu a organizování masových nepokojů, ale i podvodů, vydírání a dokonce pokusů o organizování vražd na objednávku.


Zakladatelem tohoto hnutí je bývalý zubař Sergej Taraskin, který se do moskevské oblasti přestěhoval z Dušanbe. V listopadu 2020 byl zadržen. Proti Taraskinovi bylo zahájeno trestní řízení za organizování činnosti extremistického veřejného sdružení zakázaného v Rusku. V současné době je v domácím vězení a čeká na rozhodnutí soudu.


Po zákazu a likvidaci byl extremistický „SSSR“ Taraskin nahrazen „Národním svazem obrody Ruska“.


Členové této organizace říkají, že očkování proti COVID-19 je také mezinárodní spiknutí, jehož hlavním cílem je zničení lidstva.


OSVR vyzývá všechny národy světa ke sjednocení a zároveň prohlašuje jistou občanku Světlanu Michajlovnu Lada-Rus, známou také pod jiným jménem - Světlanu Peunovou, vůdkyni Ruska.


Bylo proti ní zahájeno trestní stíhání pro založení neziskové organizace poškozující osobnost a práva občanů - sekty.


Soud ji zatkl v nepřítomnosti. Nyní je Lada-Rus na mezinárodním seznamu hledaných osob.


Mezitím na základě výzev k záchraně Ruska před COVID-19, systémem QR kódů, sanitárním režimem a také katastrofami, meteority a mimozemšťany, OSVR pod vedením Svetlany Peunova-Lada-Rus aktivně sbírá dary.
https://abnews.ru/2021/11/10/stalo-izvestno-kto-stoit-za-protestami-protiv-qr-kodov-i-vakczinaczii/


Našel jsem jejích stránky, divím se, že nebyly zablokovány. Tam je vše seriózně, dá se říct po-leninsku. Třeba zde je návod, jak převzít moc v obci, městě a státě. Pro začátek postačí 3 lidé.


"Iniciativní občané jednoho obvodu města, jedné obydlené lokality - vesnice, města, vesnice - v počtu tří a více osob uspořádají schůzi, na které ze svých členů vytvoří výkonnou komisi občanů SSSR. . To je zdokumentováno v protokolu ( příloha č. 1 ). Účastníci schůze sepíší výkonnému výboru prohlášení o vlastní identifikaci ( Příloha č. 2 ). Toto prohlášení fixuje vůli občanů vstoupit na právní pole SSSR.


Výkonná komise (výkonný výbor) – to jsou tři lidé, kteří se jako úplně první spojili a začali nabírat dvacet lidí. Tito první tři lidé z jeho složení tvoří výkonný výbor."
https://osvr.site/instruktsiya-po-formirovaniyu-msu/


A dále až k převzetí řízení ve státě.


A místo Putina má být tahle Lada-Rusj, v současné době v exilu.


No, neber to. smile


Putin pracně buduje ruské impérium a zahraniční kurátoři už naplánovali Sovětský svaz. A myslí si, že to zvládnou s minimálním počtem užitečných idiotů.


Ještě na Dálném východě jsou aktivní navalňata a Platoškin každou chvíli leze na barikády. Samozřejmě pod rudými vlajkami.


Pro pobavení zde nechám článek o tom, jak v Azovu místní konspirologové málem zakopali archeology do země, protože se domnívali, že tam budují síť 5G, která je má usmrtit. A vypadá, že je navédl kandidát od KPRF.
https://www.mk.ru/incident/2021/08/31/rossiyane-pytalis-zakopat-arkheologov-prinyav-ikh-za-montazhnikov-5g.html


V odkazu je video, jak zblblí konspirologové zakopávají překvapené archeology. smile


P.S. Jaké z toho plyne ponaučení? - s konspirologií se nemá přehánět.


Pane bože, kolik je u nás užitečných idiotů...:( V tom článku Aeronetu jsou samozřejmě samé bludy. Teď jsem zjistil, kdo nejspíše stojí za těmi protesty. Překlad rychlý google. Prokuratura Leningradské oblasti a úřad guvernéra Alexandra Drozdenka začaly koncem října přijímat žádosti obyvatel regionu požadující opuštění systému QR kódů, očkování obyvatelstva a další omezení koronaviru. Podobné výzvy začaly být zasílány v dalších ruských regionech - v Karélii, Moskvě, Permském území, Rjazani, Penze, Ťumenu, Novgorodu, Smolensku. Online47 uvádí , že organizátoři protestu jsou jakýmsi veřejným sdružením „Národní svaz obrody Ruska“ (OSVR). Skupiny této organizace se na sociálních sítích objevovaly již dlouho, ale dříve se jim říkalo jinak. V registru odkazů "Vkontakte" je OSVR stále uveden jako Národní koordinační rada občanů SSSR, známá také jako "Občané SSSR" a "Svaz slovanských sil Ruska" (činnost je zakázána na území SSSR). Ruská Federace). Proti této organizaci bylo zahájeno několik desítek trestních řízení, a to nejen ve věci extremismu a organizování masových nepokojů, ale i podvodů, vydírání a dokonce pokusů o organizování vražd na objednávku. Zakladatelem tohoto hnutí je bývalý zubař Sergej Taraskin, který se do moskevské oblasti přestěhoval z Dušanbe. V listopadu 2020 byl zadržen. Proti Taraskinovi bylo zahájeno trestní řízení za organizování činnosti extremistického veřejného sdružení zakázaného v Rusku. V současné době je v domácím vězení a čeká na rozhodnutí soudu. Po zákazu a likvidaci byl extremistický „SSSR“ Taraskin nahrazen „Národním svazem obrody Ruska“. Členové této organizace říkají, že očkování proti COVID-19 je také mezinárodní spiknutí, jehož hlavním cílem je zničení lidstva. OSVR vyzývá všechny národy světa ke sjednocení a zároveň prohlašuje jistou občanku Světlanu Michajlovnu Lada-Rus, známou také pod jiným jménem - Světlanu Peunovou, vůdkyni Ruska. Bylo proti ní zahájeno trestní stíhání pro založení neziskové organizace poškozující osobnost a práva občanů - sekty. Soud ji zatkl v nepřítomnosti. Nyní je Lada-Rus na mezinárodním seznamu hledaných osob. Mezitím na základě výzev k záchraně Ruska před COVID-19, systémem QR kódů, sanitárním režimem a také katastrofami, meteority a mimozemšťany, OSVR pod vedením Svetlany Peunova-Lada-Rus aktivně sbírá dary. https://abnews.ru/2021/11/10/stalo-izvestno-kto-stoit-za-protestami-protiv-qr-kodov-i-vakczinaczii/ Našel jsem jejích stránky, divím se, že nebyly zablokovány. Tam je vše seriózně, dá se říct po-leninsku. Třeba zde je návod, jak převzít moc v obci, městě a státě. Pro začátek postačí 3 lidé. "Iniciativní občané jednoho obvodu města, jedné obydlené lokality - vesnice, města, vesnice - v počtu tří a více osob uspořádají schůzi, na které ze svých členů vytvoří výkonnou komisi občanů SSSR. . To je zdokumentováno v protokolu ( příloha č. 1 ). Účastníci schůze sepíší výkonnému výboru prohlášení o vlastní identifikaci ( Příloha č. 2 ). Toto prohlášení fixuje vůli občanů vstoupit na právní pole SSSR. Výkonná komise (výkonný výbor) – to jsou tři lidé, kteří se jako úplně první spojili a začali nabírat dvacet lidí. Tito první tři lidé z jeho složení tvoří výkonný výbor." https://osvr.site/instruktsiya-po-formirovaniyu-msu/ A dále až k převzetí řízení ve státě. A místo Putina má být tahle Lada-Rusj, v současné době v exilu. https://osvr.site/wp-content/uploads/2021/01/IMG_8320obr-880x440.jpg No, neber to. :) Putin pracně buduje ruské impérium a zahraniční kurátoři už naplánovali Sovětský svaz. A myslí si, že to zvládnou s minimálním počtem užitečných idiotů. Ještě na Dálném východě jsou aktivní navalňata a Platoškin každou chvíli leze na barikády. Samozřejmě pod rudými vlajkami. Pro pobavení zde nechám článek o tom, jak v Azovu místní konspirologové málem zakopali archeology do země, protože se domnívali, že tam budují síť 5G, která je má usmrtit. A vypadá, že je navédl kandidát od KPRF. https://www.mk.ru/incident/2021/08/31/rossiyane-pytalis-zakopat-arkheologov-prinyav-ikh-za-montazhnikov-5g.html V odkazu je video, jak zblblí konspirologové zakopávají překvapené archeology. :) P.S. Jaké z toho plyne ponaučení? - s konspirologií se nemá přehánět.

Pane bože, kolik je u nás užitečných idiotů...

@TauRus
V tom článku sú síce konšpirácie a hlúposti, ale to čo rozprávajú na tom priloženom videu ľudia z primorského kraja, to je život... Žiadna konšpirácia, ale reálne problémy ľudí. Miesta vláda tlačí na pílu a ľudia sa prirodzene bránia a dožadujú svojich ústavných práv, ako aj všade inde vo svete. Sťažujú sa na svojho vládu, svojho gubernátora a hlavného hygienika, a o nápravu s dôverou prosia Putina...

Ľudia nebudú mlčať, ak na nich úrady budú príliš tlačiť a brať im ich práva... To, že idú v takom prípade do ulíc, je prirodzená reakcia... A ak to budú podpindosníci preháňať, a vydráždia ľudí, Putin by to mohol využiť ako podporu zdola a urobiť potrebné korekcie... A mal by to aj vnímať ako podporu zdola, ak bude dostatočne veľká.


Všade vo svete je to o systematických pokusoch znepríjemňovať ľuďom život a vydierať ich, len aby sa dali očkovať, rozdiel je len v tom, že niekde si ľudia nechajú po sebe viac šliapať, ale inde nie.


[quote="pid:42330, uid:158"]Pane bože, kolik je u nás užitečných idiotů...[/quote] @TauRus V tom článku sú síce konšpirácie a hlúposti, ale to čo rozprávajú na tom priloženom videu ľudia z primorského kraja, to je život... Žiadna konšpirácia, ale reálne problémy ľudí. Miesta vláda tlačí na pílu a ľudia sa prirodzene bránia a dožadujú svojich ústavných práv, ako aj všade inde vo svete. Sťažujú sa na svojho vládu, svojho gubernátora a hlavného hygienika, a o nápravu s dôverou prosia Putina... Ľudia nebudú mlčať, ak na nich úrady budú príliš tlačiť a brať im ich práva... To, že idú v takom prípade do ulíc, je prirodzená reakcia... A ak to budú podpindosníci preháňať, a vydráždia ľudí, Putin by to mohol využiť ako podporu zdola a urobiť potrebné korekcie... A mal by to aj vnímať ako podporu zdola, ak bude dostatočne veľká. Všade vo svete je to o systematických pokusoch znepríjemňovať ľuďom život a vydierať ich, len aby sa dali očkovať, rozdiel je len v tom, že niekde si ľudia nechajú po sebe viac šliapať, ale inde nie.

V tom článku sú síce konšpirácie a hlúposti, ale to čo rozprávajú na tom priloženom videu ľudia z primorského kraja, to je život...


Ale samozřejmě, Jardobe. Jak jinak, než kvůli skutečným problémům vytáhnout lidí do ulic. Ale v dnešní době by už se lidé měli zajímat, kdo je organizuje? Obzvlášť po Majdanu v Kijevě.


Vždyť jsem dal odkaz na stránky „Národního svazu obrody Ruska“. Můžeš se podívat, co tam píši o vakcínách, jak lidí hecují, jak je navádí, aby se spojovaly přes watsapp atd. Je to zajímavé čtení. Úřady tlačí, revoluční buňky pilně pracují. Pod jakými vlajkami jdou ty protesty? Sovětského svazu? A jaké symboly má „Národní svaz obrody Ruska“? Což ti lidé jsou ochotní jít za kýmkoli, kdo jím ukáže mrkvíčku?
https://www.youtube.com/watch?v=CQgtrPEuYHI&list=PLohMvY_Hl3PB76OHbvBVG6ttlOZeTfE0y


prohlédni si ten playlist, kolik protestů už tam bylo organizováno pod různými záminkami, nejen kvůli vakcínám.


Zajímavý komentář v diskuzi:
Ольга Иванова
před 2 dny
Сама там присутствовала. Могу сказать только что людей было бы намного больше, если бы узнали о предстоящем мероприятии раньше. Мы, например, узнали в субботу вечером, причем от людей из другого города. Ни кто ни где вообще не озвучивал данное мероприятие.
Ходят слухи про какую-то группу. Кто подскажет как в нее вступить?


Dozvěděli se o mitínku od lidí z jiného města. Mluví o organizované skupině.


Dnes jsem mluvil s Volgogradem, ptál jsem se o situaci ve městě. Vše v klidu. Ale přes watsApp sestře chodí štavé zprávy od bývalých koleg potížistů, kteří patří do skupiny, kterou mají na háku cizí rozvědky (jako užitečné idioty). Takové zprávy dostává sestra už řadu let, kvůli různým záminkám.


Před pár dní jsem také jednu takovou (zprávu) dostal, od bratránka z Rostova. Zrovna o kulatém stolu Máši Šukšinové (ve vedlejším vláknu jsme to řešili). Přitom je to bratránek, který vždy nesnášel Putina a s obdivem vzhlížel k západu. Víš, co mi napsal o naších cenách na plyn? "Musíte za to poděkovat kremelskému pánovi, který vás vydírá a mstí se za sankce"...


Na takové lidí se má Putin opřít? A jak prosímtě? On se může opřít jen na takové, kteří ho podporují a mají pamět delší, než 14 dní. A kdo ho podporuje protestovat na ulici nepůjde, zrovna teď, když běží hlavní bitva. Najde si jinou cestu, jak pomoct sobě a státu.


[quote="pid:42335, uid:6"]V tom článku sú síce konšpirácie a hlúposti, ale to čo rozprávajú na tom priloženom videu ľudia z primorského kraja, to je život...[/quote] Ale samozřejmě, Jardobe. Jak jinak, než kvůli skutečným problémům vytáhnout lidí do ulic. Ale v dnešní době by už se lidé měli zajímat, kdo je organizuje? Obzvlášť po Majdanu v Kijevě. Vždyť jsem dal odkaz na stránky „Národního svazu obrody Ruska“. Můžeš se podívat, co tam píši o vakcínách, jak lidí hecují, jak je navádí, aby se spojovaly přes watsapp atd. Je to zajímavé čtení. Úřady tlačí, revoluční buňky pilně pracují. Pod jakými vlajkami jdou ty protesty? Sovětského svazu? A jaké symboly má „Národní svaz obrody Ruska“? Což ti lidé jsou ochotní jít za kýmkoli, kdo jím ukáže mrkvíčku? https://www.youtube.com/watch?v=CQgtrPEuYHI&list=PLohMvY_Hl3PB76OHbvBVG6ttlOZeTfE0y prohlédni si ten playlist, kolik protestů už tam bylo organizováno pod různými záminkami, nejen kvůli vakcínám. Zajímavý komentář v diskuzi: Ольга Иванова před 2 dny Сама там присутствовала. Могу сказать только что людей было бы намного больше, если бы узнали о предстоящем мероприятии раньше. Мы, например, узнали в субботу вечером, причем от людей из другого города. Ни кто ни где вообще не озвучивал данное мероприятие. Ходят слухи про какую-то группу. Кто подскажет как в нее вступить? Dozvěděli se o mitínku od lidí z jiného města. Mluví o organizované skupině. Dnes jsem mluvil s Volgogradem, ptál jsem se o situaci ve městě. Vše v klidu. Ale přes watsApp sestře chodí štavé zprávy od bývalých koleg potížistů, kteří patří do skupiny, kterou mají na háku cizí rozvědky (jako užitečné idioty). Takové zprávy dostává sestra už řadu let, kvůli různým záminkám. Před pár dní jsem také jednu takovou (zprávu) dostal, od bratránka z Rostova. Zrovna o kulatém stolu Máši Šukšinové (ve vedlejším vláknu jsme to řešili). Přitom je to bratránek, který vždy nesnášel Putina a s obdivem vzhlížel k západu. Víš, co mi napsal o naších cenách na plyn? "Musíte za to poděkovat kremelskému pánovi, který vás vydírá a mstí se za sankce"... Na takové lidí se má Putin opřít? A jak prosímtě? On se může opřít jen na takové, kteří ho podporují a mají pamět delší, než 14 dní. A kdo ho podporuje protestovat na ulici nepůjde, zrovna teď, když běží hlavní bitva. Najde si jinou cestu, jak pomoct sobě a státu.

A jsem zase u Putina, který by s tím něco měl provést. Zavést celonárodní pravidla, která nebudou moci místní měnit, jak se jim zlíbí a dát lidem najevo, že stojí za nimi. Je na čase. Je sice smutné, že to tak je, ale málo lidí bude pátrat po tom, kdo co organizuje, za to budou oprávněně naštvaní tou buzerací a to musí Putin zohledňovat jako stav prostředí. Jinde někdo psal, že si člověk někde v Samaře bez QR kódu u Sberbanky nemohl vybrat peníze... Co se děje v Petrohradu, to je také do nebe volající. Ty Gincburgovi žvásty v tom rozhovoru, to je také poleno do ohně. Takový je stav prostředí a je třeba s tím něco udělat. Už jsem psala, že tohle není penzijní reforma, tady jde o zdraví a digitální buzeraci a ta se dotýká už všech lidí a hodně si jich uvědomuje, jaké to může mít důsledky... To je hodně výbušná směs. A Putin se pořád tváří, jako by se nic nedělo, ti lidé to vidí!


A jsem zase u Putina, který by s tím něco měl provést. Zavést celonárodní pravidla, která nebudou moci místní měnit, jak se jim zlíbí a dát lidem najevo, že stojí za nimi. Je na čase. Je sice smutné, že to tak je, ale málo lidí bude pátrat po tom, kdo co organizuje, za to budou oprávněně naštvaní tou buzerací a to musí Putin zohledňovat jako stav prostředí. Jinde někdo psal, že si člověk někde v Samaře bez QR kódu u Sberbanky nemohl vybrat peníze... Co se děje v Petrohradu, to je také do nebe volající. Ty Gincburgovi žvásty v tom rozhovoru, to je také poleno do ohně. Takový je stav prostředí a je třeba s tím něco udělat. Už jsem psala, že tohle není penzijní reforma, tady jde o zdraví a digitální buzeraci a ta se dotýká už všech lidí a hodně si jich uvědomuje, jaké to může mít důsledky... To je hodně výbušná směs. A Putin se pořád tváří, jako by se nic nedělo, ti lidé to vidí!

@Irena

Osobně se mi nechce moc věřit, že by o tom vůbec nevěděl. Nějaké informace zjevně bude mít ze svodek, je však otázka kolik a jakých.
Na druhé straně, při tom jak jsou Rusové hrdí se mi nechce zdát, že by si to všechno nechali líbit.
To, že se podpindosníci snaží už léta uchvátit moc v RF je známé, takže je třeba hledat, kdo za tím vším stojí, kdo o tom ví a dělá, že neví, kdo to ignoruje a přehlíží. Faktem je, že jen Slované se svýmí zkušenostmi z dob totality a svými charakterovými vlastnostmi dokáží něčemu takovému čelit.
Začínám mít pocit, že nás opouštějí síly. Dokonce i já jsem včera po cca 45 letech ztratil nad sebou kontrolu a vybuchl. Vydržať! neříkali to tak, kdysi?


@Irena Osobně se mi nechce moc věřit, že by o tom vůbec nevěděl. Nějaké informace zjevně bude mít ze svodek, je však otázka kolik a jakých. Na druhé straně, při tom jak jsou Rusové hrdí se mi nechce zdát, že by si to všechno nechali líbit. To, že se podpindosníci snaží už léta uchvátit moc v RF je známé, takže je třeba hledat, kdo za tím vším stojí, kdo o tom ví a dělá, že neví, kdo to ignoruje a přehlíží. Faktem je, že jen Slované se svýmí zkušenostmi z dob totality a svými charakterovými vlastnostmi dokáží něčemu takovému čelit. Začínám mít pocit, že nás opouštějí síly. Dokonce i já jsem včera po cca 45 letech ztratil nad sebou kontrolu a vybuchl. Vydržať! neříkali to tak, kdysi?

Přemýšlím nad myšlením 5.kolony a jedno nechápu. Jakým kouzelným prostředkem chtějí obrátit směr hněvu ulice od původců příkoří (regionální gubernátorská elita) k ústřední vládě ( v níž už se veřejně projevují souputníci gubernátorů) a prezidentovi. Není právě v tomto zakopán pes ? Copak se neodzkoušely tyto scénáře v posledních dvou letech několikrát ? Copak neukazují dvě akce - Nesmrtelný pluk a sleziny navalńat - rozložení a poměr sil v ruské veřejnosti?. Copak i na Slovensku demonstrují a budou demonstrovat lidé proti Ficovi namísto prezidentky a Igor-vládě ? Nějak se mi příčí podceňovat střední a starší generaci Rusů, protože totéž visí i nad námi a pochybuji, že naši lidé půjdou demonstrova popřípadě rozšlapávat držky Okamurovi.
Lidé na ulici jsou jen začátek řízení. Konec slaví jen ten, který je schopen je řídit k potřebnému cíli. Vůbec mi není proti mysli scénář Října. Pro Putina není problém vyhlásit výjimečný stav, jádro a výkonnou část armády má za sebou. Chazin určitě nepohovořil o období "vlády plukovníků" zejména ve staré Evropě jen tak...


Přemýšlím nad myšlením 5.kolony a jedno nechápu. Jakým kouzelným prostředkem chtějí obrátit směr hněvu ulice od původců příkoří (regionální gubernátorská elita) k ústřední vládě ( v níž už se veřejně projevují souputníci gubernátorů) a prezidentovi. Není právě v tomto zakopán pes ? Copak se neodzkoušely tyto scénáře v posledních dvou letech několikrát ? Copak neukazují dvě akce - Nesmrtelný pluk a sleziny navalńat - rozložení a poměr sil v ruské veřejnosti?. Copak i na Slovensku demonstrují a budou demonstrovat lidé proti Ficovi namísto prezidentky a Igor-vládě ? Nějak se mi příčí podceňovat střední a starší generaci Rusů, protože totéž visí i nad námi a pochybuji, že naši lidé půjdou demonstrova popřípadě rozšlapávat držky Okamurovi. Lidé na ulici jsou jen začátek řízení. Konec slaví jen ten, který je schopen je řídit k potřebnému cíli. Vůbec mi není proti mysli scénář Října. Pro Putina není problém vyhlásit výjimečný stav, jádro a výkonnou část armády má za sebou. Chazin určitě nepohovořil o období "vlády plukovníků" zejména ve staré Evropě jen tak...

Copak neukazují dvě akce - Nesmrtelný pluk a sleziny navalńat - rozložení a poměr sil v ruské veřejnosti?.


Zapomínáš, že tady je to naopak. Tady ta navalňata fakticky hájí pravdu. Tj. brojí proti skutečné šikaně ze strany úřadů a tady půjde liberalismus verus cokoli stranou. Tady to už bude stát jako my dole proti těm nahoře a je dost špatné, že tu agendu do řízení přebírají navalňata... To je to, na co celou dobu upozorňuji, že by proti tomu měl Putin něco podniknout... Nějaké laxní řeči, že on sám je proti povinnému očkování nepodložené činy, ho tentokrát před hněvem lidí nezachrání. Prostě to vypadá, že jeho evoluce, půjde-li to takto dál, brzy vezme za své... Ano, já vidím, jak řízeně ty lidi provokují, jenže pokud jim ty provokace projdou, automaticky to směřuje k utahování šroubů. A čím víc budou utaženy, tím bezmocnější se ti lidé stanou... Viz ten případ s výběrem z bankomatu, a hrozba těm důchodcům v Petrohradu, že jim omezí komunální služby... Jen prstíček strčíme a hned zase půjdeme... Digitalizace je jistě užitečná věc, ale ne v rukou Grefů...


[quote="pid:42366, uid:57"]Copak neukazují dvě akce - Nesmrtelný pluk a sleziny navalńat - rozložení a poměr sil v ruské veřejnosti?.[/quote] Zapomínáš, že tady je to naopak. Tady ta navalňata fakticky hájí pravdu. Tj. brojí proti skutečné šikaně ze strany úřadů a tady půjde liberalismus verus cokoli stranou. Tady to už bude stát jako my dole proti těm nahoře a je dost špatné, že tu agendu do řízení přebírají navalňata... To je to, na co celou dobu upozorňuji, že by proti tomu měl Putin něco podniknout... Nějaké laxní řeči, že on sám je proti povinnému očkování nepodložené činy, ho tentokrát před hněvem lidí nezachrání. Prostě to vypadá, že jeho evoluce, půjde-li to takto dál, brzy vezme za své... Ano, já vidím, jak řízeně ty lidi provokují, jenže pokud jim ty provokace projdou, automaticky to směřuje k utahování šroubů. A čím víc budou utaženy, tím bezmocnější se ti lidé stanou... Viz ten případ s výběrem z bankomatu, a hrozba těm důchodcům v Petrohradu, že jim omezí komunální služby... Jen prstíček strčíme a hned zase půjdeme... Digitalizace je jistě užitečná věc, ale ne v rukou Grefů...

Dobře Ireno, ale to podstatné mi nevysvětluješ. Proč má občan šikanovaný MÍSTNÍ hygienou, MÍSTNÍ policií a MÍSTNÍM aparátem obráti svůj hněv vůči někomu, kdo je od něj vzdálený 1.000,5.000km ? Ty bys to u nás udělala a namísto rozbití držky místnímu fašounovi sis od něj nechala vysolit flastr a pak šla na Staromák ? Já tedy ne. Vždyt i my každý jeden bojujeme především v místě, kde jsme.
Zkus to vzít právě z pozice řízení davu a zkus se do něj vmyslit. I Putin musí velmi dobře kalkulovat chování ruského davu. A ten se prezentuje v Nesmrtelném pluku a ne před navalňaty.
Jen drobnost - všimni si, kdo si Tebe osobně vzal tady v diskusi jako záštitu na svůj transparent.Docela bych zpozorněl , vzhledem k tomu koho a co tu propaguje...


Dobře Ireno, ale to podstatné mi nevysvětluješ. Proč má občan šikanovaný MÍSTNÍ hygienou, MÍSTNÍ policií a MÍSTNÍM aparátem obráti svůj hněv vůči někomu, kdo je od něj vzdálený 1.000,5.000km ? Ty bys to u nás udělala a namísto rozbití držky místnímu fašounovi sis od něj nechala vysolit flastr a pak šla na Staromák ? Já tedy ne. Vždyt i my každý jeden bojujeme především v místě, kde jsme. Zkus to vzít právě z pozice řízení davu a zkus se do něj vmyslit. I Putin musí velmi dobře kalkulovat chování ruského davu. A ten se prezentuje v Nesmrtelném pluku a ne před navalňaty. Jen drobnost - všimni si, kdo si Tebe osobně vzal tady v diskusi jako záštitu na svůj transparent.Docela bych zpozorněl , vzhledem k tomu koho a co tu propaguje...

Putin něco podniknout... Nějaké laxní řeči, že on sám je proti povinnému očkování nepodložené činy, ho tentokrát před hněvem lidí nezachrání. Prostě to vypadá, že jeho evoluce, půjde-li to takto dál, brzy vezme za své... Ano, já vidím, jak řízeně ty lidi provokují, jenže pokud jim ty provokace projdou, automaticky to směřuje k utahování šroubů.

Zkusím to zjednodušit na šachy. Putin má bílé, táhne koněm, odkrývá si věž(lidé to vidí a vyčítají neopatrnost), liberálové hrají útočnou rychlou hru, vidí volnou věž a berou(tam se teď nacházíme).
Je to past, Putin dává pěšcem šach.
Dokáže Putin ve dvou dalších tazích sebrat pěšcem liberálům královnu?(pěšec navíc přešel celé pole, věž se vrací do hry)


Variant je hodně, co ale vím, že Putin nastoupil do hry za lidi.


[quote="pid:42378, uid:125"]Putin něco podniknout... Nějaké laxní řeči, že on sám je proti povinnému očkování nepodložené činy, ho tentokrát před hněvem lidí nezachrání. Prostě to vypadá, že jeho evoluce, půjde-li to takto dál, brzy vezme za své... Ano, já vidím, jak řízeně ty lidi provokují, jenže pokud jim ty provokace projdou, automaticky to směřuje k utahování šroubů.[/quote] Zkusím to zjednodušit na šachy. Putin má bílé, táhne koněm, odkrývá si věž(lidé to vidí a vyčítají neopatrnost), liberálové hrají útočnou rychlou hru, vidí volnou věž a berou(tam se teď nacházíme). Je to past, Putin dává pěšcem šach. Dokáže Putin ve dvou dalších tazích sebrat pěšcem liberálům královnu?(pěšec navíc přešel celé pole, věž se vrací do hry) Variant je hodně, co ale vím, že Putin nastoupil do hry za lidi.

Proč má občan šikanovaný MÍSTNÍ hygienou, MÍSTNÍ policií a MÍSTNÍM aparátem obráti svůj hněv vůči někomu, kdo je od něj vzdálený 1.000,5.000km ?

Na Slovensku je to tak. Za všetko zlé na tomto svete môže Fico, Mečiar, Husák...
Nemôžeš posudzovať ľudí podľa zásady: Podľa seba, súdim teba.
Optika ,,obyčajných" je iná. Ak by zmenili pohľad, rozpadol by sa im svet.
Ty sám si v inom vlákne napísal, že informácie triedia tak, aby im pasovali do svetonázoru.


[quote="pid:42381, uid:57"]Proč má občan šikanovaný MÍSTNÍ hygienou, MÍSTNÍ policií a MÍSTNÍM aparátem obráti svůj hněv vůči někomu, kdo je od něj vzdálený 1.000,5.000km ?[/quote] Na Slovensku je to tak. Za všetko zlé na tomto svete môže Fico, Mečiar, Husák... Nemôžeš posudzovať ľudí podľa zásady: Podľa seba, súdim teba. Optika ,,obyčajných" je iná. Ak by zmenili pohľad, rozpadol by sa im svet. Ty sám si v inom vlákne napísal, že informácie triedia tak, aby im pasovali do svetonázoru.

Nikto nepríde do raja na cudzom chrbte.

I Putin musí velmi dobře kalkulovat chování ruského davu


Nu, vzpomněla bych si třeba na rok 1989, kdy lidé s vaničkou vylili i dítě a ani nemrkli. A to za nimi nikdo neběhal s injekcí...


[quote="pid:42381, uid:57"]I Putin musí velmi dobře kalkulovat chování ruského davu[/quote] Nu, vzpomněla bych si třeba na rok 1989, kdy lidé s vaničkou vylili i dítě a ani nemrkli. A to za nimi nikdo neběhal s injekcí...

@Kryštof30 - dvě věci - generalizuješ, to za prvé.A za druhé : do kdy si myslíš, že většině Slováků tenhle myšlenkový streotyp vydrží ? Zkus se u nás zeptat s výjimkou kavárny Slavia anebo Obecní dům na názor na Václava Havla...je to i věcí věku a životních zkušeností.

@Kryštof30 - dvě věci - generalizuješ, to za prvé.A za druhé : do kdy si myslíš, že většině Slováků tenhle myšlenkový streotyp vydrží ? Zkus se u nás zeptat s výjimkou kavárny Slavia anebo Obecní dům na názor na Václava Havla...je to i věcí věku a životních zkušeností.
Upravené 11. 11. 2021 o 13:39

A to za nimi nikdo neběhal s injekcí...


Takových je i v současnosti bezpočet. Žijí v přesvědčení, že na přicházející krizi jsou spolehlivě zajištěni nakoupenými movitými a nemovitými předměty, ale zapomněli, příp. to ani nevědí, že v krizi všechny předměty mohou během "okamžiku" ztratit svou dosavadní cenu a budou rádi, že je prodají za ceny, které jim za ně vůbec někdo dá. Přesně dle přísloví: "Snadno nabyl, snadno pozbyl..."


[quote="pid:42403, uid:125"]A to za nimi nikdo neběhal s injekcí...[/quote] Takových je i v současnosti bezpočet. Žijí v přesvědčení, že na přicházející krizi jsou spolehlivě zajištěni nakoupenými movitými a nemovitými předměty, ale zapomněli, příp. to ani nevědí, že v krizi všechny předměty mohou během "okamžiku" ztratit svou dosavadní cenu a budou rádi, že je prodají za ceny, které jim za ně vůbec někdo dá. Přesně dle přísloví: "Snadno nabyl, snadno pozbyl..."

Myslím, že skutečnou podstatou nejen naší debaty je vzájemné poměřování důvěry v řídící schopnosti Putinova týmu a míry obavy o nejbližší vývoj. V obou případech jsme jen diváci.


Myslím, že skutečnou podstatou nejen naší debaty je vzájemné poměřování důvěry v řídící schopnosti Putinova týmu a míry obavy o nejbližší vývoj. V obou případech jsme jen diváci.

Na první dobrou se mi nelíbí, co Putin dělá, ale díky místním analytikům se často zastavím a zkouším zapřemýšlet, proč to asi dělá. Jak víme, v Rusku je mraky podpindos a spících. Podle mě Putin nasedl na nízkofrekvenční proces vedoucí ke Great reset a veze se na něm. Ti aktéři tohoto procesu pomalu vylézají z děr a Putin (a jeho tým) si dělají seznamy a ví tak, koho později odstřelit. Pokud by se Putin jal řešit současnou situaci vysokofrekvenčně, rázně, doposud schovaní podpindos a spící by nikdy z děr nevylezli a později by se od nich mohl dočkat kudly do zad. Teď mají možná pocit, že je Putin s nimi a jedou jim uloženou agendu. Putin zatím zřejmě vyčkává. Ale také si říkám, že jede na tenkém ledě a nikdo neví, kdy hněv davu buchne jak saze v kamnech... Snad to takticky naplánoval dobře... A ano jsme jen diváci a bohužel můžeme tak akorát fandit jak na hokejovém zápasu...


Na první dobrou se mi nelíbí, co Putin dělá, ale díky místním analytikům se často zastavím a zkouším zapřemýšlet, proč to asi dělá. Jak víme, v Rusku je mraky podpindos a spících. Podle mě Putin nasedl na nízkofrekvenční proces vedoucí ke Great reset a veze se na něm. Ti aktéři tohoto procesu pomalu vylézají z děr a Putin (a jeho tým) si dělají seznamy a ví tak, koho později odstřelit. Pokud by se Putin jal řešit současnou situaci vysokofrekvenčně, rázně, doposud schovaní podpindos a spící by nikdy z děr nevylezli a později by se od nich mohl dočkat kudly do zad. Teď mají možná pocit, že je Putin s nimi a jedou jim uloženou agendu. Putin zatím zřejmě vyčkává. Ale také si říkám, že jede na tenkém ledě a nikdo neví, kdy hněv davu buchne jak saze v kamnech... Snad to takticky naplánoval dobře... A ano jsme jen diváci a bohužel můžeme tak akorát fandit jak na hokejovém zápasu...
Upravené 11. 11. 2021 o 13:48

Ti aktéři tohoto procesu pomalu vylézají z děr a Putin (a jeho tým) si dělají seznamy a ví tak, koho později odstřelit. Pokud by se Putin jal řešit současnou situaci vysokofrekvenčně, rázně, doposud schovaní podpindos a spící by nikdy z děr nevylezli a později by se od nich mohl dočkat kudly do zad.


To bych brala, kdyby si ty seznamy nedělal už drahnou dobu... A ta svazovací opatření jsou bohužel už přímo realizována. Není to tak, že by se o nich jen mluvilo. Ty QR kódy skutečně už zavádějí a lidé jsou jimi omezováni, takže už jde o hru na ostří nože.


Já chápu, že je pod velkým tlakem zvnějšku, a teď mu vytvářejí napětí i zevnitř, proto prostě tvrdím, že by proti tomu měl už něco začít dělat... Nebo nakonec neskončí svázaní jen ti lidé, ale i on sám. On se to vždy snažil urovnat mezi elitou a lidem na nějakou tu plichtu... Ale tohle podle mne už stejným způsobem uhrát nedokáže.


[quote="pid:42410, uid:19"]Ti aktéři tohoto procesu pomalu vylézají z děr a Putin (a jeho tým) si dělají seznamy a ví tak, koho později odstřelit. Pokud by se Putin jal řešit současnou situaci vysokofrekvenčně, rázně, doposud schovaní podpindos a spící by nikdy z děr nevylezli a později by se od nich mohl dočkat kudly do zad.[/quote] To bych brala, kdyby si ty seznamy nedělal už drahnou dobu... A ta svazovací opatření jsou bohužel už přímo realizována. Není to tak, že by se o nich jen mluvilo. Ty QR kódy skutečně už zavádějí a lidé jsou jimi omezováni, takže už jde o hru na ostří nože. Já chápu, že je pod velkým tlakem zvnějšku, a teď mu vytvářejí napětí i zevnitř, proto prostě tvrdím, že by proti tomu měl už něco začít dělat... Nebo nakonec neskončí svázaní jen ti lidé, ale i on sám. On se to vždy snažil urovnat mezi elitou a lidem na nějakou tu plichtu... Ale tohle podle mne už stejným způsobem uhrát nedokáže.

Neztrácejme naději Ireno. Také mi to přijde už dlouhé, ale pořád doufám, že ví, co dělá. Pokud je ta demonstrace akce podpindos, ale s oprávněnými a lidskými požadavky, jistě ji nebo podobnou Putin převezme a rozvine a při řešení se odvolá na lid, že jedná v jeho zájmu. Takto bych si to přál vidět, víc k tomu napsat se svým chápáním neumím. :-)


Neztrácejme naději Ireno. Také mi to přijde už dlouhé, ale pořád doufám, že ví, co dělá. Pokud je ta demonstrace akce podpindos, ale s oprávněnými a lidskými požadavky, jistě ji nebo podobnou Putin převezme a rozvine a při řešení se odvolá na lid, že jedná v jeho zájmu. Takto bych si to přál vidět, víc k tomu napsat se svým chápáním neumím. :-)

. Ale tohle podle mne už stejným způsobem uhrát nedokáže.


J.V.Stalin byl v říjnu 1941 na tom podstatně hůře a uhrál to na výbornou. I V.Putin to dokáže...


Doporučuji shlédnout:
Паника и бегство. Враг у ворот. Москва 41-го
https://www.youtube.com/watch?v=qZgCJq9xp9w


[quote="pid:42413, uid:125"]. Ale tohle podle mne už stejným způsobem uhrát nedokáže.[/quote] J.V.Stalin byl v říjnu 1941 na tom podstatně hůře a uhrál to na výbornou. I V.Putin to dokáže... Doporučuji shlédnout: Паника и бегство. Враг у ворот. Москва 41-го https://www.youtube.com/watch?v=qZgCJq9xp9w

Proč má občan šikanovaný MÍSTNÍ hygienou, MÍSTNÍ policií a MÍSTNÍM aparátem obráti svůj hněv vůči někomu, kdo je od něj vzdálený 1.000,5.000km ?


Možná proto:


http://leva-net.webnode.cz/products/technologie-pripravy-informacnich-zoldaku/


Jinak souhlasím s Irenou. A není to nic proti Putinovi a jeho schopnostech. Možná je ale opravdu čas. Na co ještě čekat? Až budou stavět koncentráky pro neočkované jako v Austrálii? Vždyť Putin může ten hněv lidí obrátit proti podpindosům jednou větou.
Možná opravdu mistrně balancuje na hraně propasti a v poslední chvíli tam strhne je. Ale nyní riskuje, že ten hněv davu se obrátí proti němu, viz video výše. Zoufalí lidé nemají tendenci činit kvalifikovaná rozhodnutí...


Jinak, jak píšeš, ani mě by nebyl proti mysli Říjen, v tom se Tebou naprosto souhlasím. Otázka ale zůstává, není čas?


[quote="pid:42381, uid:57"]Proč má občan šikanovaný MÍSTNÍ hygienou, MÍSTNÍ policií a MÍSTNÍM aparátem obráti svůj hněv vůči někomu, kdo je od něj vzdálený 1.000,5.000km ?[/quote] Možná proto: http://leva-net.webnode.cz/products/technologie-pripravy-informacnich-zoldaku/ Jinak souhlasím s Irenou. A není to nic proti Putinovi a jeho schopnostech. Možná je ale opravdu čas. Na co ještě čekat? Až budou stavět koncentráky pro neočkované jako v Austrálii? Vždyť Putin může ten hněv lidí obrátit proti podpindosům jednou větou. Možná opravdu mistrně balancuje na hraně propasti a v poslední chvíli tam strhne je. Ale nyní riskuje, že ten hněv davu se obrátí proti němu, viz video výše. Zoufalí lidé nemají tendenci činit kvalifikovaná rozhodnutí... Jinak, jak píšeš, ani mě by nebyl proti mysli Říjen, v tom se Tebou naprosto souhlasím. Otázka ale zůstává, není čas?

J.V.Stalin byl v říjnu 1941 na tom podstatně hůře a uhrál to na výbornou. I V.Putin to dokáže...


Stalin na to nebyl sám, ti lidé tenkrát věděli, zač bojují. A Putin stále odmítá dát lidem jiný směr než obecný, vyvažovací, zmírňující hrany, ale nikam konkrétně lidi nenasměrovávající, když to řeknu takto. Dnes v Rusku mnozí nevěří ani tomu, že jde Západ Rusku po krku, nemluvě o nějakém vytyčení společného cíle, za který by měli bojovat, kterého by se měli snažit dosáhnout. Pořád žijí ve společnosti, kde zisk a osobní úspěch je na prvním místě. Vyšplhat se jiným po zádech, to je to správné umění.


Dlouho to jeho manévrování fungovalo, pomalými krůčky, jenže teď jde do hry asi všechno, protože Západ je jak ta ryba hozená na břeh, lape po vzduchu a velmi nebezpečně sebou mrská, je to velká ryba...


[quote="pid:42418, uid:270"]J.V.Stalin byl v říjnu 1941 na tom podstatně hůře a uhrál to na výbornou. I V.Putin to dokáže...[/quote] Stalin na to nebyl sám, ti lidé tenkrát věděli, zač bojují. A Putin stále odmítá dát lidem jiný směr než obecný, vyvažovací, zmírňující hrany, ale nikam konkrétně lidi nenasměrovávající, když to řeknu takto. Dnes v Rusku mnozí nevěří ani tomu, že jde Západ Rusku po krku, nemluvě o nějakém vytyčení společného cíle, za který by měli bojovat, kterého by se měli snažit dosáhnout. Pořád žijí ve společnosti, kde zisk a osobní úspěch je na prvním místě. Vyšplhat se jiným po zádech, to je to správné umění. Dlouho to jeho manévrování fungovalo, pomalými krůčky, jenže teď jde do hry asi všechno, protože Západ je jak ta ryba hozená na břeh, lape po vzduchu a velmi nebezpečně sebou mrská, je to velká ryba...

MOSKVA, 11. listopadu /TASS/. Operativní štáb pro boj s koronavirovou infekcí pracuje s profilovými úřady na návrzích zákona o zavedení povinných QR-kódů v kavárnách, dopravě a obchodech. O jejich předložení do Státní dumy budeme potom informovat, sdělili novináři v operativním štábu ve čtvrtek.
Ve čtvrtek v RBK s odkazem na zdroj ve vládě informovali o tom, že státní úřady předloží dva návrhy zákona o povinných QR-kódech v dopravě, kavárnách a obchodech a opatření bude platné do června roku 2022.
Dříve hlava Rospotrebnadzoru Anna Popova informovala, že tyto kódy na povolení vstupu do řady určených míst už byly zavedeny v 77 regionech!!! Prezidentův tiskový mluvčí Dmitrij Peskov informoval, že zrušení QR-kódů a dalších koronavirových omezení bude možné až po skončení pandemie.


Která ovšem může trvat věčně, že?


https://tass.ru/obschestvo/12894543?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


Pokud tohle někomu připadá jako maličkost, tak prosím, já to považuji za nástup fašismu. Lidé zvykejte si a oni si zvyknou. Dále bude stačit neposlušným smazat kód, nebo dát kód nižší úrovně a máme tady Kin-dza-dza a můžeme dělat ku… Kdo chce žluté kalhoty?


MOSKVA, 11. listopadu /TASS/. Operativní štáb pro boj s koronavirovou infekcí pracuje s profilovými úřady na návrzích zákona o zavedení povinných QR-kódů v kavárnách, dopravě a obchodech. O jejich předložení do Státní dumy budeme potom informovat, sdělili novináři v operativním štábu ve čtvrtek. Ve čtvrtek v RBK s odkazem na zdroj ve vládě informovali o tom, že státní úřady předloží dva návrhy zákona o povinných QR-kódech v dopravě, kavárnách a obchodech a opatření bude platné do června roku 2022. Dříve hlava Rospotrebnadzoru Anna Popova informovala, že tyto kódy na povolení vstupu do řady určených míst už byly zavedeny v 77 regionech!!! Prezidentův tiskový mluvčí Dmitrij Peskov informoval, že zrušení QR-kódů a dalších koronavirových omezení bude možné až po skončení pandemie. Která ovšem může trvat věčně, že? https://tass.ru/obschestvo/12894543?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop Pokud tohle někomu připadá jako maličkost, tak prosím, já to považuji za nástup fašismu. Lidé zvykejte si a oni si zvyknou. Dále bude stačit neposlušným smazat kód, nebo dát kód nižší úrovně a máme tady Kin-dza-dza a můžeme dělat ku… Kdo chce žluté kalhoty?

Stalin na to nebyl sám


I Putin na to určitě není sám. V dokumentárním filmu, na který odkazuji, je názorně ukázán Stalinův způsob řízení vyznačující se zpočátku (14.10.1941) stejnou "nejistotou", jakou v současnosti uplatňuje V.Putin, která způsobila "paniku" v části tehdejšího stranického, státního a podnikového aparátu, zastavení výroby v moskevských závodech, rabování, apod.
I v Moskvě v té době lidé, kteří se už otevřeně připravovali na uvítání Němců, pálili knihy Marxe a Lenina, vyvěšovali bílé vlajky, atd.... 19.10.1941 vše bylo jinak...


Samozřejmě, bylo to ve válce, J.V.Stalin měl jiné možnosti, ale vše chce svůj čas....


[quote="pid:42426, uid:125"]Stalin na to nebyl sám[/quote] I Putin na to určitě není sám. V dokumentárním filmu, na který odkazuji, je názorně ukázán Stalinův způsob řízení vyznačující se zpočátku (14.10.1941) stejnou "nejistotou", jakou v současnosti uplatňuje V.Putin, která způsobila "paniku" v části tehdejšího stranického, státního a podnikového aparátu, zastavení výroby v moskevských závodech, rabování, apod. I v Moskvě v té době lidé, kteří se už otevřeně připravovali na uvítání Němců, pálili knihy Marxe a Lenina, vyvěšovali bílé vlajky, atd.... 19.10.1941 vše bylo jinak... Samozřejmě, bylo to ve válce, J.V.Stalin měl jiné možnosti, ale vše chce svůj čas....
Upravené 11. 11. 2021 o 15:33

dvě věci - generalizuješ, to za prvé.A za druhé : do kdy si myslíš, že většině Slováků tenhle myšlenkový streotyp vydrží ?

Nie tak celkom. Mládež je zblbnutá zo školy a mnoho ľudí v mojom okolí dokonca dodnes verí, že jediná chyba Dzurindu bola, keď nezatvoril Mečiara.
Na tejto vlne teraz beží súčasná vláda. Blbci sa vytešujú, lebo možno zajtra konečne zatvoria Fica. To je to najdôležitejšie z ich pohľadu.
A takýchto je požehnane. Bude musieť prísť naozaj poriadná rana, aby sa prebudili.
Stačí sa pozrieť, koľko si ich dá dobrovoľne pichnúť tretiu dávku. Nechcem nikoho urážať, ale možno práve toto je tá ulita, ktorou sa veľa jednoduchých chráni pred depresiou, ktorá na nás, čo premýšľame dolieha.


[quote="pid:42406, uid:57"]dvě věci - generalizuješ, to za prvé.A za druhé : do kdy si myslíš, že většině Slováků tenhle myšlenkový streotyp vydrží ?[/quote] Nie tak celkom. Mládež je zblbnutá zo školy a mnoho ľudí v mojom okolí dokonca dodnes verí, že jediná chyba Dzurindu bola, keď nezatvoril Mečiara. Na tejto vlne teraz beží súčasná vláda. Blbci sa vytešujú, lebo možno zajtra konečne zatvoria Fica. To je to najdôležitejšie z ich pohľadu. A takýchto je požehnane. Bude musieť prísť naozaj poriadná rana, aby sa prebudili. Stačí sa pozrieť, koľko si ich dá dobrovoľne pichnúť tretiu dávku. Nechcem nikoho urážať, ale možno práve toto je tá ulita, ktorou sa veľa jednoduchých chráni pred depresiou, ktorá na nás, čo premýšľame dolieha.

Nikto nepríde do raja na cudzom chrbte.

A Putin se pořád tváří, jako by se nic nedělo, ti lidé to vidí!

Myslím, že o tom Putin vie. Dostal pred nedávnom informácie z prvej ruky od Golikovej.
http://www.kremlin.ru/events/president/news/67091
Do vyhľadávača cez skratku "ctrl F" si zadajte QR a naskočí Vám pasáž kde mu o tom Golikova referuje.


Mám taký dojem, že na celú vakcináciu sa pozeráme očami Slováka a nie Rusa.


Treba brať do úvahy, že Putin zabezpečil Rusom ako prvý vakcínu. T.j. dal im možnosť sa naočkovať menším svinstvom ako kokteily v EU.


Predstavme si že máme dve možnosti a obidve sú zlé. 1. nechať sa očkovať USA vakcínou alebo 2. ak nevymyslím niečo vlastné, čo budem mať aspoň ako tak pod kontrolou tak platí bod 1. Čo robil Putin v tejto situácii? Nuž postavil sa do čela procesu a vymyslel(samozrejme nie on osobne) svoju vlastnú vakcínu s tým, že asi bude mať vedľajšie účinky, ale v porovnaní s tým čo by to spôsobilo keby tam mali Pfizer je to asi lepšia možnosť...


Predpokladám, že už dopredu vedel Putin & Co, že to skončí mohutnou vakcináciou a tlakom po celom svete. Myslím, že keby odmietal zahraničné vakcíny a doma nemal nič iné po ruke tak by na tom bol oveľa horšie ako teraz (ak by ešte vôbec bol/existoval).


Takže podľa môjho skromného názoru musí manévrovať aj za cenu, že ho ľudia budú nenávideť s tým, že "nič nerobí" proti COVID šialenstvu. Taktiež usudzujem, že za krátku dobu ako sa to javí už v EU, tak pravda o vakcinácii vyjde najavo a následne ako u nás tak aj v Rusku sa bude môcť zatočiť s očkovacími šialencami.


[quote="pid:42350, uid:125"]A Putin se pořád tváří, jako by se nic nedělo, ti lidé to vidí![/quote] Myslím, že o tom Putin vie. Dostal pred nedávnom informácie z prvej ruky od Golikovej. http://www.kremlin.ru/events/president/news/67091 Do vyhľadávača cez skratku "ctrl F" si zadajte QR a naskočí Vám pasáž kde mu o tom Golikova referuje. Mám taký dojem, že na celú vakcináciu sa pozeráme očami Slováka a nie Rusa. Treba brať do úvahy, že Putin zabezpečil Rusom ako prvý vakcínu. T.j. dal im možnosť sa naočkovať menším svinstvom ako kokteily v EU. Predstavme si že máme dve možnosti a obidve sú zlé. 1. nechať sa očkovať USA vakcínou alebo 2. ak nevymyslím niečo vlastné, čo budem mať aspoň ako tak pod kontrolou tak platí bod 1. Čo robil Putin v tejto situácii? Nuž postavil sa do čela procesu a vymyslel(samozrejme nie on osobne) svoju vlastnú vakcínu s tým, že asi bude mať vedľajšie účinky, ale v porovnaní s tým čo by to spôsobilo keby tam mali Pfizer je to asi lepšia možnosť... Predpokladám, že už dopredu vedel Putin & Co, že to skončí mohutnou vakcináciou a tlakom po celom svete. Myslím, že keby odmietal zahraničné vakcíny a doma nemal nič iné po ruke tak by na tom bol oveľa horšie ako teraz (ak by ešte vôbec bol/existoval). Takže podľa môjho skromného názoru musí manévrovať aj za cenu, že ho ľudia budú nenávideť s tým, že "nič nerobí" proti COVID šialenstvu. Taktiež usudzujem, že za krátku dobu ako sa to javí už v EU, tak pravda o vakcinácii vyjde najavo a následne ako u nás tak aj v Rusku sa bude môcť zatočiť s očkovacími šialencami.

A čo ak sa Putin rozhoduje aj na základe takejto informácie:
" Minister hovoril o epidemiologickej situácii v ozbrojených silách. Zaočkovanosť medzi vojenským personálom je 95%. 5 % tvoria tí, ktorí podľa zdravotných indikácií nemôžu byť očkovaní. „Úmrtnosť na koronavírus je hlavným ukazovateľom. Máme to 45-krát – nie percent, ale krát menej ako celoruské ukazovatele. Preto opatrenia, ktoré boli prijaté v ozbrojených silách, prinášajú výsledky a tým hlavným je, samozrejme, očkovanie, “povedal Šojgu. "
Cely článok tu:https://www.armadnymagazin.sk/2021/11/09/toto-je-uplne-ina-armada-sojgu-prehovoril-o-vysokej-bojovnosti-v-ruskej-armade/


A čo ak sa Putin rozhoduje aj na základe takejto informácie: " Minister hovoril o epidemiologickej situácii v ozbrojených silách. Zaočkovanosť medzi vojenským personálom je 95%. 5 % tvoria tí, ktorí podľa zdravotných indikácií nemôžu byť očkovaní. „Úmrtnosť na koronavírus je hlavným ukazovateľom. Máme to 45-krát – nie percent, ale krát menej ako celoruské ukazovatele. Preto opatrenia, ktoré boli prijaté v ozbrojených silách, prinášajú výsledky a tým hlavným je, samozrejme, očkovanie, “povedal Šojgu. " Cely článok tu:https://www.armadnymagazin.sk/2021/11/09/toto-je-uplne-ina-armada-sojgu-prehovoril-o-vysokej-bojovnosti-v-ruskej-armade/

Taktiež usudzujem, že za krátku dobu ako sa to javí už v EU, tak pravda o vakcinácii vyjde najavo a následne ako u nás tak aj v Rusku sa bude môcť zatočiť s očkovacími šialencami

To nebude krátká doba. Počítám, že začátkem příštího roku to nastaví jako v Itálii, tedy chceš do práce ? Jedině s očkováním anebo potvrzením o prodělané nemoci. A pak bude vymalováno. Volnočasové aktivity řada lidí dokáže oželet, ale jakmile se to dotkne práce či nákupu potravin, tak nebude úniku. S tím je třeba počítat.


[quote="pid:42447, uid:248"]Taktiež usudzujem, že za krátku dobu ako sa to javí už v EU, tak pravda o vakcinácii vyjde najavo a následne ako u nás tak aj v Rusku sa bude môcť zatočiť s očkovacími šialencami[/quote] To nebude krátká doba. Počítám, že začátkem příštího roku to nastaví jako v Itálii, tedy chceš do práce ? Jedině s očkováním anebo potvrzením o prodělané nemoci. A pak bude vymalováno. Volnočasové aktivity řada lidí dokáže oželet, ale jakmile se to dotkne práce či nákupu potravin, tak nebude úniku. S tím je třeba počítat.

Jarek

Паника и бегство. Враг у ворот. Москва 41-го


Pěkněj sajrajt. Tendenčně udělaný film, vyzdvihující schválně jen to špatné, co se určitě dělo také. Lidé jsou i zbabělci a zrádci, ale určitě ne v takovém měřítku. Tak on vlastně nakonec tu Moskvu zachránil Žukov, ne?


[quote="pid:42418, uid:270"]Паника и бегство. Враг у ворот. Москва 41-го[/quote] Pěkněj sajrajt. Tendenčně udělaný film, vyzdvihující schválně jen to špatné, co se určitě dělo také. Lidé jsou i zbabělci a zrádci, ale určitě ne v takovém měřítku. Tak on vlastně nakonec tu Moskvu zachránil Žukov, ne?

Tak on vlastně nakonec tu Moskvu zachránil Žukov, ne?


Na každý dokumentární film se lze dívat různě. Realita je, že období mezi 15. až 19.10.1941 bylo v Moskvě velmi "bouřlivé". Na jedné straně ukázalo, že ne všichni sovětští občané "pochopili" nutnost boje proti Němcům a jejich spojencům, na druhé rozhodnost, se kterou se Stalin a lidé okolo něho s tím vyrovnali. Podobně tomu bylo nejen v Moskvě...
Žukov byl jedním ze statisíců sovětských občanů, kteří se na záchraně Moskvy před Němci v roce 1941 podíleli. Významný, ale rozhodně ne jediný...


[quote="pid:42456, uid:125"]Tak on vlastně nakonec tu Moskvu zachránil Žukov, ne?[/quote] Na každý dokumentární film se lze dívat různě. Realita je, že období mezi 15. až 19.10.1941 bylo v Moskvě velmi "bouřlivé". Na jedné straně ukázalo, že ne všichni sovětští občané "pochopili" nutnost boje proti Němcům a jejich spojencům, na druhé rozhodnost, se kterou se Stalin a lidé okolo něho s tím vyrovnali. Podobně tomu bylo nejen v Moskvě... Žukov byl jedním ze statisíců sovětských občanů, kteří se na záchraně Moskvy před Němci v roce 1941 podíleli. Významný, ale rozhodně ne jediný...
Upravené 11. 11. 2021 o 17:42

jak asi dopadnou uvedené návrhy zákonů v Dumě ? Jsou v rozporu s Ústavou.Neodehraje se střet právě tam ?


jak asi dopadnou uvedené návrhy zákonů v Dumě ? Jsou v rozporu s Ústavou.Neodehraje se střet právě tam ?

Ako laický čitateľ tohoto fóra súhlasím naplno s p. Irenou. Veľakrát aj na tomto fóre bolo ozvučované SNP2. Sme vo vojne a útok ide zo všetkých strán a tlak neustáva, práve naopak a obrana mi príde slabá statická strácajúca aj tie mizerné pozície, niet generála, ktorý by zavelil DO BOJA a niet generality, ktorá by vypracúvala stratégiu boja a hoci by sa našli aj partizáni, aj tí potrebujú veliteľa, rozviedku, informácie ... Protiofenzíva sa zdá, že je v nedohľadne a mne to už pripadá, že ak v najbližšej dobe (a to neviem skutočne odhadnúť či je to pár týždňov či mesiacov) nepríde k riadnej protiofenzíve ... nechcem hádzať flintu do žita. Radšej pôjdem k partizánom. Sme zamknutí v Stalingrade a švejkovaním ako tak prežívame, ale nejaké náznaky k prelomeniu blokády som zatiaľ nepostrehol. Nie som znalcom KSB a DVTR, neviem nakladať s informáciami, neviem veci analyzovať, ale je to len môj laický pohľad, lepšie povedané je to pocit, ktorý prežívam.


Ako laický čitateľ tohoto fóra súhlasím naplno s p. Irenou. Veľakrát aj na tomto fóre bolo ozvučované SNP2. Sme vo vojne a útok ide zo všetkých strán a tlak neustáva, práve naopak a obrana mi príde slabá statická strácajúca aj tie mizerné pozície, niet generála, ktorý by zavelil DO BOJA a niet generality, ktorá by vypracúvala stratégiu boja a hoci by sa našli aj partizáni, aj tí potrebujú veliteľa, rozviedku, informácie ... Protiofenzíva sa zdá, že je v nedohľadne a mne to už pripadá, že ak v najbližšej dobe (a to neviem skutočne odhadnúť či je to pár týždňov či mesiacov) nepríde k riadnej protiofenzíve ... nechcem hádzať flintu do žita. Radšej pôjdem k partizánom. Sme zamknutí v Stalingrade a švejkovaním ako tak prežívame, ale nejaké náznaky k prelomeniu blokády som zatiaľ nepostrehol. Nie som znalcom KSB a DVTR, neviem nakladať s informáciami, neviem veci analyzovať, ale je to len môj laický pohľad, lepšie povedané je to pocit, ktorý prežívam.

@Boletus

Jen drobnost - všimni si, kdo si Tebe osobně vzal tady v diskusi jako záštitu na svůj transparent.Docela bych zpozorněl , vzhledem k tomu koho a co tu propaguje...

Jen dotaz, tím jsi myslel mě?


Nějak nevnímám, že bych cokoliv nebo kohokoliv propagoval, zeptal jsem se jen, zda má někdo nějakou informaci navíc, než já jsem dokázal tady na tom zaprděným ostrůvku získat. Tím jsem neměl na mysli internet a jiné prameny, ale osobní (známí, příbuzní, kolegové apodobně). Ono turista, pokud tě nezná, tak moc sdílný není.


@Boletus [quote="pid:42381, uid:57"]Jen drobnost - všimni si, kdo si Tebe osobně vzal tady v diskusi jako záštitu na svůj transparent.Docela bych zpozorněl , vzhledem k tomu koho a co tu propaguje...[/quote] Jen dotaz, tím jsi myslel mě? Nějak nevnímám, že bych cokoliv nebo kohokoliv propagoval, zeptal jsem se jen, zda má někdo nějakou informaci navíc, než já jsem dokázal tady na tom zaprděným ostrůvku získat. Tím jsem neměl na mysli internet a jiné prameny, ale osobní (známí, příbuzní, kolegové apodobně). Ono turista, pokud tě nezná, tak moc sdílný není.

Jen dotaz, tím jsi myslel mě?


Můžu odpovědět za něj, nemyslel, poukazoval na někoho jiného. Tady bylo těch diskusí na stejné téma v různých vláknech povícero a tohle je taková Boletusova diskusní podpásovka určená mně.


[quote="pid:42549, uid:311"]Jen dotaz, tím jsi myslel mě?[/quote] Můžu odpovědět za něj, nemyslel, poukazoval na někoho jiného. Tady bylo těch diskusí na stejné téma v různých vláknech povícero a tohle je taková Boletusova diskusní podpásovka určená mně.
Upravené 12. 11. 2021 o 07:06

Nechtěl jsem to komentovat, ale nedá mi to.
Mám stejné obavy jako Irena, ale snažím se to nějak vnitřně překlenout.
Situaci v Rusku neznám dostatečně detailně, ale od rodiny z Ruska se kterou jsme v kontaktu vím, že odpor proti očkování je tam silný. Sputniku nevěří.
Pokud je ale pravda co říkal VVP a VVPj, že je Sputnik bezpečný, bude to mít dopady, které budou zesilovat s časem, jak budou postupně informace prosakovat k lidem.
Jak tu někde napsal Nesredin (není to přesná citace, jen parafrázuji), mám stejné pozorování: Západní vakcíny mají kromě přímých nežádoucích účinků (srdeční záněty, embolie,...) negativní vliv na imunitu, což se projevuje zvýšenou úmrtností oslabených lidí na různé komorbidivity = urychlení odchodu z tohoto světa hlavně u straších. Výsledkem bude zvýšení úmrtnosti proti normálnímu stavu a to se bude těžko utajovat. Pokud bude u nás (a na západě) mortalita vyšší než v Rusku, bude to jasný důkaz.
Je to hra o čas, protože než to vyjde najevo, může mít Rusko na krku majdan. Proto se bude průsak informací brzdit jak to půjde a natahovat čas, aby to prasklo co nejpozději.
A ještě srovnání se situací u nás: Pokud by např. Zeman jasně podpořil neočkované, měl by na krku nejen globální mafii ale i rozlícený dav covid-věřících. Situaci v Rusku (poměr sil) nedokážu posoudit.


Nechtěl jsem to komentovat, ale nedá mi to. Mám stejné obavy jako Irena, ale snažím se to nějak vnitřně překlenout. Situaci v Rusku neznám dostatečně detailně, ale od rodiny z Ruska se kterou jsme v kontaktu vím, že odpor proti očkování je tam silný. Sputniku nevěří. Pokud je ale pravda co říkal VVP a VVPj, že je Sputnik bezpečný, bude to mít dopady, které budou zesilovat s časem, jak budou postupně informace prosakovat k lidem. Jak tu někde napsal Nesredin (není to přesná citace, jen parafrázuji), mám stejné pozorování: Západní vakcíny mají kromě přímých nežádoucích účinků (srdeční záněty, embolie,...) negativní vliv na imunitu, což se projevuje zvýšenou úmrtností oslabených lidí na různé komorbidivity = urychlení odchodu z tohoto světa hlavně u straších. Výsledkem bude zvýšení úmrtnosti proti normálnímu stavu a to se bude těžko utajovat. Pokud bude u nás (a na západě) mortalita vyšší než v Rusku, bude to jasný důkaz. Je to hra o čas, protože než to vyjde najevo, může mít Rusko na krku majdan. Proto se bude průsak informací brzdit jak to půjde a natahovat čas, aby to prasklo co nejpozději. A ještě srovnání se situací u nás: Pokud by např. Zeman jasně podpořil neočkované, měl by na krku nejen globální mafii ale i rozlícený dav covid-věřících. Situaci v Rusku (poměr sil) nedokážu posoudit.

@Irena - škoda, že otevřeně řečené považuješ za podpásovku. Ale už to beru jako kolorit všech našich diskusí nebo polemik. Jen si musím v nich poopravit obsah slova "podpásovka".Nestojím o polarizaci diskutujících na "příznivce A" a "příznivce B" , proto jsem Tě na to upozornil. Nebylo by to poprvé, kdy někdo takto jednoduše rozbije fórum. A ten , o němž jsem hovořil, to velmi úspěšně v několika tematech předvedl, ale naštěstí nedokonal.
@karlos - Tebe jsem rozhodně nemyslel. Ten,koho jsem myslel, vykonal svoji část práce a odmlčel se. Nejen v tomto vláknu. Myslím, že k odmlčení ho vyzvalo více diskutujících. Tvé komentáře sleduji velmi rád , i když někdy se s obsahem neztotožním.

@Irena - škoda, že otevřeně řečené považuješ za podpásovku. Ale už to beru jako kolorit všech našich diskusí nebo polemik. Jen si musím v nich poopravit obsah slova "podpásovka".Nestojím o polarizaci diskutujících na "příznivce A" a "příznivce B" , proto jsem Tě na to upozornil. Nebylo by to poprvé, kdy někdo takto jednoduše rozbije fórum. A ten , o němž jsem hovořil, to velmi úspěšně v několika tematech předvedl, ale naštěstí nedokonal. @karlos - Tebe jsem rozhodně nemyslel. Ten,koho jsem myslel, vykonal svoji část práce a odmlčel se. Nejen v tomto vláknu. Myslím, že k odmlčení ho vyzvalo více diskutujících. Tvé komentáře sleduji velmi rád , i když někdy se s obsahem neztotožním.

Peskov řekl, že QR-kódy v dopravě jsou světovou praxí


MOSKVA, 12. listopadu /TASS/. Zavedení QR-kódů v dopravě a jiných místech se stalo světovou praxí, která je uznávána mnohými státy světa jako bezalternativní řešení v podmínkách nekončící vlny pandemie koronaviru, řekl v pátek novinářům tiskový tajemník prezidenta RF Dmitrij Peskov komentujíce iniciativu zavést v RF povinné QR kódy v dopravě, kavárnách i obchodech.
„Je to světová praxe, která byla v podmínkách pandemie a v podmínkách nekončících nových vln mnohými státy uznána jako bezalternativní,“ konstatoval.
Přiznal, že Rusko jde i cestou světových zkušeností, ale, jak poznamenal, tyto zkušenosti nebyly získány pro nic za nic, byly nashromážděny.“
„Nesmíme zapomínat, že fakticky ve všech státech Evropy, v Severní Americe a Číně, i v řadě dalších států jihovýchodní Asie je tato praxe dávno uplatněna a to dost tvrdě, přičemž se osvědčuje,“ poznamenal zástupce Kremlu.
Podle Peskovových slov je Kremlu známo o iniciativě operativního štábu pro boj s koronavirovou infekcí, která předpokládá zavedení povinných QR-kódů, ale na tomto návrhu zákona se ještě bude intenzivně pracovat v parlamentu.
"Ano, my víme o této iniciativě vládního štábu. Skutečně, už je tam něco vypracováno. Ale ještě se tímto návrhem zákona bude muset vážně zabývat a pracovat na něm parlament, samozřejmě za účasti odborníků, expertů,“ uvedl.


https://tass.ru/obschestvo/12904465?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


Ano, to ne my, to je přece světová praxe, takže držte huby a nechte se označkovat a opíchat!


Peskov řekl, že QR-kódy v dopravě jsou světovou praxí MOSKVA, 12. listopadu /TASS/. Zavedení QR-kódů v dopravě a jiných místech se stalo světovou praxí, která je uznávána mnohými státy světa jako bezalternativní řešení v podmínkách nekončící vlny pandemie koronaviru, řekl v pátek novinářům tiskový tajemník prezidenta RF Dmitrij Peskov komentujíce iniciativu zavést v RF povinné QR kódy v dopravě, kavárnách i obchodech. „Je to světová praxe, která byla v podmínkách pandemie a v podmínkách nekončících nových vln mnohými státy uznána jako bezalternativní,“ konstatoval. Přiznal, že Rusko jde i cestou světových zkušeností, ale, jak poznamenal, tyto zkušenosti nebyly získány pro nic za nic, byly nashromážděny.“ „Nesmíme zapomínat, že fakticky ve všech státech Evropy, v Severní Americe a Číně, i v řadě dalších států jihovýchodní Asie je tato praxe dávno uplatněna a to dost tvrdě, přičemž se osvědčuje,“ poznamenal zástupce Kremlu. Podle Peskovových slov je Kremlu známo o iniciativě operativního štábu pro boj s koronavirovou infekcí, která předpokládá zavedení povinných QR-kódů, ale na tomto návrhu zákona se ještě bude intenzivně pracovat v parlamentu. "Ano, my víme o této iniciativě vládního štábu. Skutečně, už je tam něco vypracováno. Ale ještě se tímto návrhem zákona bude muset vážně zabývat a pracovat na něm parlament, samozřejmě za účasti odborníků, expertů,“ uvedl. https://tass.ru/obschestvo/12904465?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop Ano, to ne my, to je přece světová praxe, takže držte huby a nechte se označkovat a opíchat!

„Je to světová praxe, která byla v podmínkách pandemie a v podmínkách nekončících nových vln mnohými státy uznána jako bezalternativní,“ konstatoval.


Z toho je mi doslova na blití.


Je to taková Hlava XXII. Protestovat proti covidovému fašismu by mělo podkopávat Putina. protestují podpindos. Když to projde a Putin nic neudělá (a slova jeho mluvčího lidé vnímají jako Putinova), tak podpindos přitvrdí, Putin získá dojem, že lze ještě manévrovat bez rizika otevřeného střetu, následuje další, ještě brutálnější kolečko... a pak možná bude pozdě.


[quote="pid:42608, uid:125"]„Je to světová praxe, která byla v podmínkách pandemie a v podmínkách nekončících nových vln mnohými státy uznána jako bezalternativní,“ konstatoval.[/quote] Z toho je mi doslova na blití. Je to taková Hlava XXII. Protestovat proti covidovému fašismu by mělo podkopávat Putina. protestují podpindos. Když to projde a Putin nic neudělá (a slova jeho mluvčího lidé vnímají jako Putinova), tak podpindos přitvrdí, Putin získá dojem, že lze ještě manévrovat bez rizika otevřeného střetu, následuje další, ještě brutálnější kolečko... a pak možná bude pozdě.

Pokud by např. Zeman jasně podpořil neočkované, měl by na krku nejen globální mafii ale i rozlícený dav covid-věřících.

Vzhledem k nutnosti občasných/rekondičních návštěv MZ v nemocnici, už by možná byl mrtvý.


[quote="pid:42576, uid:177"]Pokud by např. Zeman jasně podpořil neočkované, měl by na krku nejen globální mafii ale i rozlícený dav covid-věřících.[/quote] Vzhledem k nutnosti občasných/rekondičních návštěv MZ v nemocnici, už by možná byl mrtvý.

Ano, to ne my, to je přece světová praxe

To je přesně to, o čem jsem psal. My ne, to WHO, EU, Brusel ... světová praxe, to mě nenapadlo. Připomíná to odpověď pana Rusnoka ohledně výprodeje zlata. Odpověděl v tom smyslu, že tenkrát to dělali všechny banky nebo většina. Taky to tenkrát byla obvyklá praxe.


[quote="pid:42608, uid:125"]Ano, to ne my, to je přece světová praxe[/quote] To je přesně to, o čem jsem psal. My ne, to WHO, EU, Brusel ... světová praxe, to mě nenapadlo. Připomíná to odpověď pana Rusnoka ohledně výprodeje zlata. Odpověděl v tom smyslu, že tenkrát to dělali všechny banky nebo většina. Taky to tenkrát byla obvyklá praxe.

Jarek

@Jarek

Taky to tenkrát byla obvyklá praxe.

Příteli, odpusť mi hloupou otázku - protože někde je nějaká praxe, tak to musí dělat všichni???
Příklad:
Všichni kradou. Jsem povinnen krást i já? Samozřejmě, že nikoliv. Pokud se rozhodnu krást, jen to jen a jen moje rozhodnutí a budu za něj potrestán, stejně jako ostatní.


Tedy to, že byla taková praxe a všichni se zbavovali zlata byla instrukce od někud a nebo od někoho. Příkaz k vykonání by se dalo řící, že? Vždy sleduj cestu peněz, lidé se během času přiřadí sami. Všimni si, že třeba Rusko zvyšuje stále své zlaté rezervy už mnoho let. A není samo.


I to prokleté zlato je anonymní stejně jako peníze v hotovosti a tudíž se velmi těžce sledují jeho pohyby. Pokud dojde k tomu velkému BUM, pak státy, které mají v držení velké množství zlata nebudou mít problémy oproti státům bez zlata, které budou závyslé a vydíratelné. Je také dobře si všímat, kdo za takovým schválením stojí a jak se chová ekonomicky.


Uvedu příklad z roku 2013, kdy Kyperský president Nikos Anastasiadis rozhodl o prodeji národního zlata na pokrytí bankrotu země společně s upravením (okradením) vkladů o 47,6% ze všech uložených peněz. Banky uzavřeny po dobu 10ti dní a v té době nešel ani internet banking. Přesto jsem nalezl dokument o odeslání peněz prostřednictvím Centrální banky do různých států světa. Bylo tam 1776 fyzických a právnických osob. Mezi jinými manželka presidenta s převodem 42 milionů Euro do Bank of England, jeho zeť s částkou 12 milionů Euro na Kajmany, ale třeba také odborový předák s částkou pouhých 320 tisíc. Nikdo z nich, nevsadil na zlato. Tak strašně moc milují peníze.


Mimo jiné ten dokument žádné místní médium si nedovolilo uveřejnit, nakonec byl uveřejněn v Řecku v internetových novinách které patří panu Kokkalisovi (bývalý spolupracovník STASI-NDR), který disponuje soukromou armádou. Tak se asi nebojí! Nicméně, protože to už není aktuální, tak byl dokument stažen.


@Jarek [quote="pid:42633, uid:471"]Taky to tenkrát byla obvyklá praxe.[/quote] Příteli, odpusť mi hloupou otázku - protože někde je nějaká praxe, tak to musí dělat všichni??? Příklad: Všichni kradou. Jsem povinnen krást i já? Samozřejmě, že nikoliv. Pokud se rozhodnu krást, jen to jen a jen moje rozhodnutí a budu za něj potrestán, stejně jako ostatní. Tedy to, že byla taková praxe a všichni se zbavovali zlata byla instrukce od někud a nebo od někoho. Příkaz k vykonání by se dalo řící, že? Vždy sleduj cestu peněz, lidé se během času přiřadí sami. Všimni si, že třeba Rusko zvyšuje stále své zlaté rezervy už mnoho let. A není samo. I to prokleté zlato je anonymní stejně jako peníze v hotovosti a tudíž se velmi těžce sledují jeho pohyby. Pokud dojde k tomu velkému BUM, pak státy, které mají v držení velké množství zlata nebudou mít problémy oproti státům bez zlata, které budou závyslé a vydíratelné. Je také dobře si všímat, kdo za takovým schválením stojí a jak se chová ekonomicky. Uvedu příklad z roku 2013, kdy Kyperský president Nikos Anastasiadis rozhodl o prodeji národního zlata na pokrytí bankrotu země společně s upravením (okradením) vkladů o 47,6% ze všech uložených peněz. Banky uzavřeny po dobu 10ti dní a v té době nešel ani internet banking. Přesto jsem nalezl dokument o odeslání peněz prostřednictvím Centrální banky do různých států světa. Bylo tam 1776 fyzických a právnických osob. Mezi jinými manželka presidenta s převodem 42 milionů Euro do Bank of England, jeho zeť s částkou 12 milionů Euro na Kajmany, ale třeba také odborový předák s částkou pouhých 320 tisíc. Nikdo z nich, nevsadil na zlato. Tak strašně moc milují peníze. Mimo jiné ten dokument žádné místní médium si nedovolilo uveřejnit, nakonec byl uveřejněn v Řecku v internetových novinách které patří panu Kokkalisovi (bývalý spolupracovník STASI-NDR), který disponuje soukromou armádou. Tak se asi nebojí! Nicméně, protože to už není aktuální, tak byl dokument stažen.

Vrátím, se na začátek vlákna.
@ TauRus
Takže jestli jsem to pochopil správně, tak zase další "řízená opozice". Článek jsem si ani nečetl. Jen jsem shlédl část videa. Co ale potvrzuji, tak ten tlak se stupňuje všude. Tento týden mi 2x na úřadech vyhrožovali, a to jen proto, že nemám náhubek. Ale já nikomu neubližuji, dodržuji zákony, já jen chci svobodně dýchat, já chci žít.
Zajímalo by mě (a to asi nejen mě), jak dlouho a do jakých extrémů se ten tlak bude stupňovat? A přitom doufám, že už už se to zlomí.


Vrátím, se na začátek vlákna. @ TauRus Takže jestli jsem to pochopil správně, tak zase další "řízená opozice". Článek jsem si ani nečetl. Jen jsem shlédl část videa. Co ale potvrzuji, tak ten tlak se stupňuje všude. Tento týden mi 2x na úřadech vyhrožovali, a to jen proto, že nemám náhubek. Ale já nikomu neubližuji, dodržuji zákony, já jen chci svobodně dýchat, já chci žít. Zajímalo by mě (a to asi nejen mě), jak dlouho a do jakých extrémů se ten tlak bude stupňovat? A přitom doufám, že už už se to zlomí.

Zajímalo by mě (a to asi nejen mě), jak dlouho a do jakých extrémů se ten tlak bude stupňovat? A přitom doufám, že už už se to zlomí.

Třeba se odpověd nalézá zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/slovensky-parlament-schvalil-kontroly-covidovych-pasu-v-zamestnani-a-provozech-180353
Tam je totiž taková zajímavá věta, a to: Vyžadovat od pracovníka covidový pas či absolvování testu na koronavirus bude možné jen do konce dubna příštího roku.
Proč to bude vyžadovat jen do konce dubna 2022 ?


[quote="pid:42697, uid:573"]Zajímalo by mě (a to asi nejen mě), jak dlouho a do jakých extrémů se ten tlak bude stupňovat? A přitom doufám, že už už se to zlomí.[/quote] Třeba se odpověd nalézá zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/slovensky-parlament-schvalil-kontroly-covidovych-pasu-v-zamestnani-a-provozech-180353 Tam je totiž taková zajímavá věta, a to: _Vyžadovat od pracovníka covidový pas či absolvování testu na koronavirus bude možné jen do konce dubna příštího roku._ Proč to bude vyžadovat jen do konce dubna 2022 ?

Jarek

@val

Myslím, že Ti to mohu odhalit, protože to už bylo několikrát ozvučeno i z jiných pramenů.


https://cz24.news/byvaly-sef-spolocnosti-pfizer-vedec-mike-yeadon-spustil-alarm-blizime-sa-k-faze-5-budovania-nwo-zavedenie-chaosu-a-vojnovych-pravomoci/


Po Novém Roce nasadí armádu, kontrolní body a další. Tento "Jízdní řád" jsem četl a sdílel už b březnu minulého roku. Pokusím se to najít a publikovat znovu i když v tom linku je to dost detailně.


Stejně tak jsem v té době tady publikoval projev Tricheta z Třístranné komise, který se alespoň co se týká Českých voleb splnil. Cituji úryvek:


Vyslovuji tedy důrazné varování našim kolegům ve Varšavě a v Budapešti, aby situaci s ohledem na blížící se okamžik Velkého resetu a na něj navázané změny co nejdříve napravili tak, jako se to podařilo v Bratislavě a - jak pevně věřím - se to povede příští rok i v Praze.


Pokud máš zájem o celý text pískni na chatu a pošlu. Ale už to bylo publikováno všude možně, takže to není žádná žhavá novinka.


@val Myslím, že Ti to mohu odhalit, protože to už bylo několikrát ozvučeno i z jiných pramenů. https://cz24.news/byvaly-sef-spolocnosti-pfizer-vedec-mike-yeadon-spustil-alarm-blizime-sa-k-faze-5-budovania-nwo-zavedenie-chaosu-a-vojnovych-pravomoci/ Po Novém Roce nasadí armádu, kontrolní body a další. Tento "Jízdní řád" jsem četl a sdílel už b březnu minulého roku. Pokusím se to najít a publikovat znovu i když v tom linku je to dost detailně. Stejně tak jsem v té době tady publikoval projev Tricheta z Třístranné komise, který se alespoň co se týká Českých voleb splnil. Cituji úryvek: Vyslovuji tedy důrazné varování našim kolegům ve Varšavě a v Budapešti, aby situaci s ohledem na blížící se okamžik Velkého resetu a na něj navázané změny co nejdříve napravili tak, jako se to podařilo v Bratislavě a - jak pevně věřím - se to povede příští rok i v Praze. Pokud máš zájem o celý text pískni na chatu a pošlu. Ale už to bylo publikováno všude možně, takže to není žádná žhavá novinka.

https://cz24.news/byvaly-sef-spolocnosti-pfizer-vedec-mike-yeadon-spustil-alarm-blizime-sa-k-faze-5-budovania-nwo-zavedenie-chaosu-a-vojnovych-pravomoci/

Díky. Včera už jsem četl. smile


[quote="pid:42702, uid:311"]https://cz24.news/byvaly-sef-spolocnosti-pfizer-vedec-mike-yeadon-spustil-alarm-blizime-sa-k-faze-5-budovania-nwo-zavedenie-chaosu-a-vojnovych-pravomoci/[/quote] Díky. Včera už jsem četl. (blush)

Karlos , popravdě řečeno , já tu pavládu kašparů vidím jako prohru toho , za koho kopou .


Karlos , popravdě řečeno , já tu pavládu kašparů vidím jako prohru toho , za koho kopou .

@Putinovec
No, tak to tedy nejsi vůbec sám, protože má platnost historická poučka, která zní:

Po válce se první likvidují zrádci!!!


A to bude tak i v tomto případě, jen je škoda, že si to ještě neuvědomují. Až si to uvědomí bude pozdě!


@Putinovec No, tak to tedy nejsi vůbec sám, protože má platnost historická poučka, která zní: **Po válce se první likvidují zrádci!!!** A to bude tak i v tomto případě, jen je škoda, že si to ještě neuvědomují. Až si to uvědomí bude pozdě!

@Putinovec
No, tak to tedy nejsi vůbec sám, protože má platnost historická poučka, která zní:

Po válce se první likvidují zrádci!!!


A to bude tak i v tomto případě, jen je škoda, že si to ještě neuvědomují. Až si to uvědomí bude pozdě!


@Putinovec No, tak to tedy nejsi vůbec sám, protože má platnost historická poučka, která zní: **Po válce se první likvidují zrádci!!!** A to bude tak i v tomto případě, jen je škoda, že si to ještě neuvědomují. Až si to uvědomí bude pozdě!
3.94k
50
18
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept