Zahraničná politika
poľsko, Bielorusko, imigranti

Predstavitelia Poľska a Nemecka prosia EÚ o pomoc s migrantmi, ktorí húfne putujú do Poľska. “Nezvládneme to”


https://www.hlavnespravy.sk/morawiecki-bieloruska-migracna-kriza-ohrozuje-bezpecnost-celej-eu/2745916


Takže, najprv sa EU vzhrážala poľsku kvôli reforme súdnictva. Na to poliaci reagovali hrozbami o vystúpení z EU. Na to EU reagovala ... zvýšením počtu migrantov na poľských hraniciach? Ved merkelica ma dobré kontakty na kadejaké dopravné prostriedky, ktoré vyvážajú imigrantov do EU. Zaujímavú ping-pong hru to hrá poľsko s EU. Len ta hra nebude mať víťaza.


Predstavitelia Poľska a Nemecka prosia EÚ o pomoc s migrantmi, ktorí húfne putujú do Poľska. “Nezvládneme to” https://www.hlavnespravy.sk/morawiecki-bieloruska-migracna-kriza-ohrozuje-bezpecnost-celej-eu/2745916 Takže, najprv sa EU vzhrážala poľsku kvôli reforme súdnictva. Na to poliaci reagovali hrozbami o vystúpení z EU. Na to EU reagovala ... zvýšením počtu migrantov na poľských hraniciach? Ved merkelica ma dobré kontakty na kadejaké dopravné prostriedky, ktoré vyvážajú imigrantov do EU. Zaujímavú ping-pong hru to hrá poľsko s EU. Len ta hra nebude mať víťaza.

Divné je, že prečo Bielorusko nechráni svoje hranice pred vstupom migrantov na svoje územie z ukrajinskej strany, lebo to je jediný koridor, kade sa tam dostávajú cudzinci. Chápem, že je jednoduchšie a lacnejšie ich previesť k Poliakom, ale takéto riešenie priťahuje viac a viac migrantov a vytvára koridor, kade sa hýbu desiatky tisíc ľudí, čoskoro to môžu byť násobky. Čo na stabilite štátu zrovna nepridá. Ale asi mi niečo uniká, nechápem, prečo by migranti išli až do Bieloruska a neprechádzali poľsko-ukrajinskou hranicou.


Divné je, že prečo Bielorusko nechráni svoje hranice pred vstupom migrantov na svoje územie z ukrajinskej strany, lebo to je jediný koridor, kade sa tam dostávajú cudzinci. Chápem, že je jednoduchšie a lacnejšie ich previesť k Poliakom, ale takéto riešenie priťahuje viac a viac migrantov a vytvára koridor, kade sa hýbu desiatky tisíc ľudí, čoskoro to môžu byť násobky. Čo na stabilite štátu zrovna nepridá. Ale asi mi niečo uniká, nechápem, prečo by migranti išli až do Bieloruska a neprechádzali poľsko-ukrajinskou hranicou.
Upravené 9. 11. 2021 o 11:41

až do Bieloruska a neprechádzali poľsko-ukrajinskou hranicou.
Cez Ukrajinsko-poľskú hranicu by ich nechceli pustiť ani ukrajinci ani poliaci. Cez Bieloruskú ich doslova ženie bieloruská pohraničná stráž - pomáha im. A prečo? Lebo poľsko vopchalo rypák do vnútorných záležitosí Bieloruska a s pomocou USA a podobných západných partňorov chceli z Bieloruska spraviť ukrajinu2 - štátny prevrat + navozenie západnej vojenskej techniky až pod nos Rusom. To si však všimol pápa kolia (Lukašenko) a tak sa teraz mstí aj EU aj poľsku tým, že im tam exportuje imigrantov. Tiež sa tak plní vedľajšia rola merkelice - navoziť do EU čím viac neprisposobivých imigrantov a tak zlikvidovať europu.


[quote="pid:42000, uid:48"]až do Bieloruska a neprechádzali poľsko-ukrajinskou hranicou.[/quote] Cez Ukrajinsko-poľskú hranicu by ich nechceli pustiť ani ukrajinci ani poliaci. Cez Bieloruskú ich doslova ženie bieloruská pohraničná stráž - pomáha im. A prečo? Lebo poľsko vopchalo rypák do vnútorných záležitosí Bieloruska a s pomocou USA a podobných západných partňorov chceli z Bieloruska spraviť ukrajinu2 - štátny prevrat + navozenie západnej vojenskej techniky až pod nos Rusom. To si však všimol pápa kolia (Lukašenko) a tak sa teraz mstí aj EU aj poľsku tým, že im tam exportuje imigrantov. Tiež sa tak plní vedľajšia rola merkelice - navoziť do EU čím viac neprisposobivých imigrantov a tak zlikvidovať europu.

https://cz.sputniknews.com/20211109/nemecko-a-polsko-nezvladnou-situaci-na-hranici-prohlasili-policiste-16448888.html


Mluvčí polské pohraniční stráže v rozhovoru pro Sputnik řekl, že běloruští policisté poslali kolonu z několika tisíců migrantů nikoli na kontrolní stanoviště, ale směrem k zelené hranici s Polskem.


https://cz.sputniknews.com/20211109/nemecko-a-polsko-nezvladnou-situaci-na-hranici-prohlasili-policiste-16448888.html Mluvčí polské pohraniční stráže v rozhovoru pro Sputnik řekl, že běloruští policisté poslali kolonu z několika tisíců migrantů nikoli na kontrolní stanoviště, ale směrem k zelené hranici s Polskem.

Mluvčí polské pohraniční stráže v rozhovoru pro Sputnik řekl, že běloruští policisté poslali kolonu z několika tisíců migrantů nikoli na kontrolní stanoviště, ale směrem k zelené hranici s Polskem.
Myslím si, že toto informační pole s migranty na hranicích s Běloruskem má za cíl: odvést pozornost od příchodu mnohem většího počtu migrantů přes Itálii, Španělsko do Evropy, kam přichází v mnohem větším počtu a statisíce denně.


[quote="pid:42006, uid:106"]Mluvčí polské pohraniční stráže v rozhovoru pro Sputnik řekl, že běloruští policisté poslali kolonu z několika tisíců migrantů nikoli na kontrolní stanoviště, ale směrem k zelené hranici s Polskem.[/quote]Myslím si, že toto informační pole s migranty na hranicích s Běloruskem má za cíl: odvést pozornost od příchodu mnohem většího počtu migrantů přes Itálii, Španělsko do Evropy, kam přichází v mnohem větším počtu a statisíce denně.

Ale asi mi niečo uniká, nechápem, prečo by migranti išli až do Bieloruska a neprechádzali poľsko-ukrajinskou hranicou.

Vraj ich do Bieloruska privážajú lietadlami a odtiaľ idú peši k poľskej hranici.
https://t.me/ksbspravy/10440


[quote="pid:42000, uid:48"]Ale asi mi niečo uniká, nechápem, prečo by migranti išli až do Bieloruska a neprechádzali poľsko-ukrajinskou hranicou.[/quote] Vraj ich do Bieloruska privážajú lietadlami a odtiaľ idú peši k poľskej hranici. https://t.me/ksbspravy/10440

Vraj ich do Bieloruska privážajú lietadlami a odtiaľ idú peši k poľskej hranici.


jojo, o tom kdysi VVPj mluvil, že má baťka tuto cestovní kancelář jako dobrý byznys


[quote="pid:42027, uid:6"]Vraj ich do Bieloruska privážajú lietadlami a odtiaľ idú peši k poľskej hranici.[/quote] jojo, o tom kdysi VVPj mluvil, že má baťka tuto cestovní kancelář jako dobrý byznys

tak nie je to divne, ze EU vita vsetkych, ktori pridu z juhu ale zakazuje pustit tych co pridu cez Bielorusko? A pritom by mozno stacilo, keby prestala EU vyplacat davky migrantom z akychkolvek dovodov.


tak nie je to divne, ze EU vita vsetkych, ktori pridu z juhu ale zakazuje pustit tych co pridu cez Bielorusko? A pritom by mozno stacilo, keby prestala EU vyplacat davky migrantom z akychkolvek dovodov.

V októbri som letel linkou Istanbul - Minsk. Let bol plne obsadený. Lietadlo bolo plné ľudí tmavej pleti z Iraku a možno aj z iných krajín. Vedľa mňa sedel mladý Iračan. Nevedel ani po anglicky ani po rusky ani nemecky, ale nejakým spôsobom som porozumel že z Bieloruska pôjde do EÚ. Nebol sám, na palube mal ďalších známych. O týždeň som letel opačne: Minsk - Istanbul. Lietadlo bolo takmer prázdne.


V októbri som letel linkou Istanbul - Minsk. Let bol plne obsadený. Lietadlo bolo plné ľudí tmavej pleti z Iraku a možno aj z iných krajín. Vedľa mňa sedel mladý Iračan. Nevedel ani po anglicky ani po rusky ani nemecky, ale nejakým spôsobom som porozumel že z Bieloruska pôjde do EÚ. Nebol sám, na palube mal ďalších známych. O týždeň som letel opačne: Minsk - Istanbul. Lietadlo bolo takmer prázdne.
Upravené 9. 11. 2021 o 21:40
845
9
8
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept