Zahraničná politika
Pokles trhov predo dvermi

Téma pre indície k otvorenému pádu kapitalizmu.3.11.
Americká centrálna banka Fed začína obmedzovať svoje rozsiahle opatrenia na podporu ekonomiky. Nákupy dlhopisov plánuje každý mesiac znižovať o 15 miliárd dolárov z terajších 120 miliárd dolárov mesačne.
Fed si však vyhradila možnosť, že tempo znižovania nákupov v budúcnosti upraví.
Centrálna banka uviedla, že nákupy najprv zníži o 15 miliárd dolárov v novembri a následne o ďalších 15 miliárd v decembri. Predpokladá, že podobným tempom bude nákupy redukovať aj v ďalších mesiacoch. Ak sa tempo znižovania nezmení, nákupy sa úplne skončia v júni 2022.Ak FED dostojí to čo tvrdí, tak akcie aj krypto začne padať. Možno sa ešte stihnú do nového roka nové maximá. A téma č.1 pre budúci rok určite nebude covid.


Vývoj S&P 500 za posledných 10 rokov, všimnite si ten rozdiel predchádzajúcej krízy. Tipuj, že ešte stihnú hitnúť $ 5 000.
618718e208e3e


A to nehovorím nekrytých USDT bubline v krypte, tie objemy sú už brutálne.


6187191e5a9cf


6.11.
Elon Musk si začína vytvárať alibi aby mohol predať vlastné akcie Tesly.
https://twitter.com/elonmusk/status/1457064697782489088

Téma pre indície k otvorenému pádu kapitalizmu. >3.11. >Americká centrálna banka Fed začína obmedzovať svoje rozsiahle opatrenia na podporu ekonomiky. Nákupy dlhopisov plánuje každý mesiac znižovať o 15 miliárd dolárov z terajších 120 miliárd dolárov mesačne. Fed si však vyhradila možnosť, že tempo znižovania nákupov v budúcnosti upraví. Centrálna banka uviedla, že nákupy najprv zníži o 15 miliárd dolárov v novembri a následne o ďalších 15 miliárd v decembri. Predpokladá, že podobným tempom bude nákupy redukovať aj v ďalších mesiacoch. Ak sa tempo znižovania nezmení, nákupy sa úplne skončia v júni 2022. Ak FED dostojí to čo tvrdí, tak akcie aj krypto začne padať. Možno sa ešte stihnú do nového roka nové maximá. A téma č.1 pre budúci rok určite nebude covid. Vývoj S&P 500 za posledných 10 rokov, všimnite si ten rozdiel predchádzajúcej krízy. Tipuj, že ešte stihnú hitnúť $ 5 000. ![618718e208e3e](serve/attachment&path=618718e208e3e) A to nehovorím nekrytých USDT bubline v krypte, tie objemy sú už brutálne. ![6187191e5a9cf](serve/attachment&path=6187191e5a9cf) 6.11. Elon Musk si začína vytvárať alibi aby mohol predať vlastné akcie Tesly. https://twitter.com/elonmusk/status/1457064697782489088

Téma pre indície k otvorenému pádu kapitalizmu.
ahoj, ako si myslis ze sa bude chovat Euro v horizonte +- dvoch rokov?


[quote="pid:41549, uid:217"]Téma pre indície k otvorenému pádu kapitalizmu.[/quote] ahoj, ako si myslis ze sa bude chovat Euro v horizonte +- dvoch rokov?

Ahoj,
úprimne neviem.
Je tam toľko premenných, že mi nedáva moc zmysel nad tým vôbec rozmýšľať.


Čo ak prudko padne dolár? Bude padať i euro.
Čo ak praskne nejaká skrytá bublina? Napríklad pred pár rokmi sa ukázali v Nemecku falošné audity vo finančnom sektore a hrozil kolaps.
Čo ak spustia nejakú novú krízu v eurozóne? Napríklad nedostatok energie. Taliansky dlh. A tak ďalej...


A keby sa na to pozrieme ešte z vyššieho obláčika, tak mal byť rozpútaný arabský ohnivý oblúk, hordy fanatikov tu mali vytvoriť Islamský štát riadený z Iránu a briti sa mali pred tým včasne ochrániť odtrhnutím. Lenže aké vidle do toho hodilo Rusko, opačné následky dobre vidieť teraz z odstupom času.
A to ešte vynechávam projekt trojmoria.


Zmysel pragmatický dáva, časť eura zameniť za HUF, RUB a CZK a nakúpiť strieborné mince, ktoré sú oslobodené od DPH, mať zásoby jedla a vody. Ale tak tie kroky to už boli popísané aj u Oracleho blogu, ja by som ale neukladal veľa v krypte.


Ani z toho, že sa má zavádzať digitálne euro a kryptomien sa moc nebojím. Minimálne do konca roku 2025. Keďže v roku 2023 - 2024 majú byť najväčšie erupcie na slnku za niekoľko storočí(?).
Keby to zaviedli pred touto udalosťou, tak počas výpadku elektriny na 1 - 6 mesiacov by ľudia brali elektronické prevody ako extrémne zraniteľné a odmietli by ich.
Ak sa vážne stane to s erupciou, tak to beriem ako okno chaosu kedy nebude možné útočiť na Rusko na vyšších prioritách z vonku a môže zaviesť kľudne i energovariant a otvorene začať šíriť ruskú (ruský človek) koncepciu života.


Inak málo ľudí si to uvedomuje ale napr. Čína krypto nepotrebuje, tá ho má už dávno!
https://www.youtube.com/watch?v=2DF2PlEmWoY


Kolegovia, ktorí boli pracovne v Číne, tak len valili oči ako tam aj díško časníkovi dáš za pár sekúnd cez mobil.
Prečo je toto možné v Číne popisuje dobre Jefimov
https://rutube.ru/video/649462e876de954d6517a72aa8cca1a4/
Ja od ľudí čo obchodujú z Čínou túto mentalitu môžem len potvrdiť.


V Česku (sú aj okolité krajiny) viem o startupe za ktorým stojí investičný fond Miton, že riešia tiež takéto platby a už by tu bolo dávno, ale polená hádže pod nohy legislatíva. Takže tu to Nikto brzdí, ale nebude to z lásky k nám.


Pôvodne som ti chcel odpísať len tou jednou vetou a pri to písaní mi napadla ešte jedna úvaha mimo na záver.


Ak je oxid grafénu tak silne elektromagnetický senzibilný, čo by z ľudským telom, ktorý ho obsahuje spravila elektromagnetická búrka zo slnka? Čo ak taký mega impulz zapríčiní bleskové formovanie veľkých mriežok v tele, ktoré potrhajú tkanivo. Asi by Nikto nemusela čakať 50 rokov na depopulácia.


Ahoj, úprimne neviem. Je tam toľko premenných, že mi nedáva moc zmysel nad tým vôbec rozmýšľať. Čo ak prudko padne dolár? Bude padať i euro. Čo ak praskne nejaká skrytá bublina? Napríklad pred pár rokmi sa ukázali v Nemecku falošné audity vo finančnom sektore a hrozil kolaps. Čo ak spustia nejakú novú krízu v eurozóne? Napríklad nedostatok energie. Taliansky dlh. A tak ďalej... A keby sa na to pozrieme ešte z vyššieho obláčika, tak mal byť rozpútaný arabský ohnivý oblúk, hordy fanatikov tu mali vytvoriť Islamský štát riadený z Iránu a briti sa mali pred tým včasne ochrániť odtrhnutím. Lenže aké vidle do toho hodilo Rusko, opačné následky dobre vidieť teraz z odstupom času. A to ešte vynechávam projekt trojmoria. Zmysel pragmatický dáva, časť eura zameniť za HUF, RUB a CZK a nakúpiť strieborné mince, ktoré sú oslobodené od DPH, mať zásoby jedla a vody. Ale tak tie kroky to už boli popísané aj u Oracleho blogu, ja by som ale neukladal veľa v krypte. Ani z toho, že sa má zavádzať digitálne euro a kryptomien sa moc nebojím. Minimálne do konca roku 2025. Keďže v roku 2023 - 2024 majú byť najväčšie erupcie na slnku za niekoľko storočí(?). Keby to zaviedli pred touto udalosťou, tak počas výpadku elektriny na 1 - 6 mesiacov by ľudia brali elektronické prevody ako extrémne zraniteľné a odmietli by ich. Ak sa vážne stane to s erupciou, tak to beriem ako okno chaosu kedy nebude možné útočiť na Rusko na vyšších prioritách z vonku a môže zaviesť kľudne i energovariant a otvorene začať šíriť ruskú (ruský človek) koncepciu života. Inak málo ľudí si to uvedomuje ale napr. Čína krypto nepotrebuje, tá ho má už dávno! https://www.youtube.com/watch?v=2DF2PlEmWoY Kolegovia, ktorí boli pracovne v Číne, tak len valili oči ako tam aj díško časníkovi dáš za pár sekúnd cez mobil. Prečo je toto možné v Číne popisuje dobre Jefimov https://rutube.ru/video/649462e876de954d6517a72aa8cca1a4/ Ja od ľudí čo obchodujú z Čínou túto mentalitu môžem len potvrdiť. V Česku (sú aj okolité krajiny) viem o startupe za ktorým stojí investičný fond Miton, že riešia tiež takéto platby a už by tu bolo dávno, ale polená hádže pod nohy legislatíva. Takže tu to Nikto brzdí, ale nebude to z lásky k nám. Pôvodne som ti chcel odpísať len tou jednou vetou a pri to písaní mi napadla ešte jedna úvaha mimo na záver. Ak je oxid grafénu tak silne elektromagnetický senzibilný, čo by z ľudským telom, ktorý ho obsahuje spravila elektromagnetická búrka zo slnka? Čo ak taký mega impulz zapríčiní bleskové formovanie veľkých mriežok v tele, ktoré potrhajú tkanivo. Asi by Nikto nemusela čakať 50 rokov na depopulácia.
Upravené 7. 11. 2021 o 20:44

Ahoj,
úprimne neviem.


Stary moj, ked nam profak na elektronike rozpraval historku o tom, ako sa americania pokusali urobit pero, ktore by fungovalo aj v kozme... no a potom ze ho teda urobili, stalo to majlant ale urobili. No a sovieti museli nejako svetu zakontrovat a povedali - budeme pouzivat ceruzky ! Grafen sa bude odlupovat aj v kozeme a na ich pero (Breznev si zan mohol kupit 4 Volhy) im sereme! to na margo toho grafenu


inak peknu uvahu si dal...


Budeme potom detom vravievat ze ,, padol a umrel, bo sa z neho stala mriezka ,, ( inak to sme dokonca povzbudili tych, co sa citia byt mimo ramec muz/zena:-) ) cize 52 tusim?


Pytal som s koli tomu, ze zijem v Australii a vyplatu mam v tunajsom baksise a o dva roky sa vraciam nazad domov takze preto. Vpodstate si mi potvrdil aj to nad cim som zacal uvazovat (roztopit peniaze) na tebou spomenute bony a valuty.
Krypto nehodlam riesit, tam ma to akosi vnutornevobec netaha.


Ohladom Ruska, teraz vysiel clanok na Armadnom blogu, kde poratali kolko maju Kalibrov (strasne dobre numera). Radarmi maju pokryte pristupove body, zvlast cez severny pol a teraz aj smer od Krymu. Nejake diery tam budu, ale to su starostlivo chranene tajomstva. Ak by aj niecov sucasnosti skusali (rozumej ku tebou spomenutym udalostiam ohladom plazmy so slnka), tak 6tku maju zamknutu.


Pocet hlavic a nosicov je dolezity, co viem tak 31tky Mig-i dislokovane na Kamcatke maju uz standartne na stojanke podvesene Kinzale. Zopar kusov je modernizovanych na patrolu a ako hotovost, ostatne je na zemi pripravene okamzite. Inak tu uz ma napadaju strasne perverznosti typu, ze Amici uz by s B-52kami nestili ani MITO - Minimum Interval for Take Of :-))). Cez vzduch ich maju zatvorenych, z mora a pevniny tak isto.
Prvotny uder (citaj velenie opierajuce sa o satelitne spojenie) maju Rusi zaplat pan-boh stale o krok dopredu osetrene ( mam rad Bondovku Golden Eye:-). Keby tohoto nebolo, tak je koniec (toto GP vedel, preto kozmos Rusku ponechal) a vyvojove programi ZSSR mali v rukach ludia ktory chapali to o com sa tu rozpravame uz sa Stalina. Dovolim si tvrdit ze kozmicko-vojenske odvetvie, muselo ist (sice limitne trockistami) ale predsa, do hodne exotickych smerov. Vtedajsi potencial generacie Gagarina, musel dat svetu hodne vynalezov a zbrani. Preto ma to vsetko nechava chladnym, bo ako vravieva ujo Pjakin ,,posledne slovo je dicky na konci vintofky,, :-)


Ahoj,


[quote="pid:41703, uid:217"]Ahoj, úprimne neviem.[/quote] Stary moj, ked nam profak na elektronike rozpraval historku o tom, ako sa americania pokusali urobit pero, ktore by fungovalo aj v kozme... no a potom ze ho teda urobili, stalo to majlant ale urobili. No a sovieti museli nejako svetu zakontrovat a povedali - budeme pouzivat ceruzky ! Grafen sa bude odlupovat aj v kozeme a na ich pero (Breznev si zan mohol kupit 4 Volhy) im sereme! to na margo toho grafenu inak peknu uvahu si dal... Budeme potom detom vravievat ze ,, padol a umrel, bo sa z neho stala mriezka ,, ( inak to sme dokonca povzbudili tych, co sa citia byt mimo ramec muz/zena:-) ) cize 52 tusim? Pytal som s koli tomu, ze zijem v Australii a vyplatu mam v tunajsom baksise a o dva roky sa vraciam nazad domov takze preto. Vpodstate si mi potvrdil aj to nad cim som zacal uvazovat (roztopit peniaze) na tebou spomenute bony a valuty. Krypto nehodlam riesit, tam ma to akosi vnutornevobec netaha. Ohladom Ruska, teraz vysiel clanok na Armadnom blogu, kde poratali kolko maju Kalibrov (strasne dobre numera). Radarmi maju pokryte pristupove body, zvlast cez severny pol a teraz aj smer od Krymu. Nejake diery tam budu, ale to su starostlivo chranene tajomstva. Ak by aj niecov sucasnosti skusali (rozumej ku tebou spomenutym udalostiam ohladom plazmy so slnka), tak 6tku maju zamknutu. Pocet hlavic a nosicov je dolezity, co viem tak 31tky Mig-i dislokovane na Kamcatke maju uz standartne na stojanke podvesene Kinzale. Zopar kusov je modernizovanych na patrolu a ako hotovost, ostatne je na zemi pripravene okamzite. Inak tu uz ma napadaju strasne perverznosti typu, ze Amici uz by s B-52kami nestili ani MITO - Minimum Interval for Take Of :-))). Cez vzduch ich maju zatvorenych, z mora a pevniny tak isto. Prvotny uder (citaj velenie opierajuce sa o satelitne spojenie) maju Rusi zaplat pan-boh stale o krok dopredu osetrene ( mam rad Bondovku Golden Eye:-). Keby tohoto nebolo, tak je koniec (toto GP vedel, preto kozmos Rusku ponechal) a vyvojove programi ZSSR mali v rukach ludia ktory chapali to o com sa tu rozpravame uz sa Stalina. Dovolim si tvrdit ze kozmicko-vojenske odvetvie, muselo ist (sice limitne trockistami) ale predsa, do hodne exotickych smerov. Vtedajsi potencial generacie Gagarina, musel dat svetu hodne vynalezov a zbrani. Preto ma to vsetko nechava chladnym, bo ako vravieva ujo Pjakin ,,posledne slovo je dicky na konci vintofky,, :-) [quote="pid:41703, uid:217"]Ahoj,[/quote]

Nedostatek potravin zacina: Pro Edeka, Aldi a Lidl je dennim bojem naplnovani regalu
Podle některých zpráv se v Německu zhoršil nedostatek potravinářských výrobků. DWN varoval v rané fázi v lednu 2021 před masivním nedostatkem v zásobování potravinami.
"HNA" uvádí: "zásobovací krize v důsledku koronové pandemie a nepříznivých povětrnostních podmínek se stále zhoršuje. S prázdnými regály se potýkají nejen obchody s oblečením a drogerií, ale nyní i obchod s potravinami. Některé supermarkety a přední výrobci jsou tím obzvláště tvrdě zasaženi.“
Kanál "n-tv" doslova: "důvodem prodleni jsou nejen problémy s dodavatelským řetězcem, ale také komoditní krize. Ceny hliníku, který je potřebný pro plechovky, stejně jako nerezová ocel, papír nebo plast už nějakou dobu procházejí stropem. Výrobci chtějí přenést rostoucí náklady na balení a výrobu na zákazníky. "Průmysl oznámil zvýšení cen a to nyní nevyhnutelně přichází do maloobchodního sektoru," komentoval nedávno odborník Ifo Klaus Wohlrabe odpovídající průzkum společnosti jeho institutem."Podle manažera Edeka je plnění regálů supermarketů "každodenním bojem".
Dne 26.1.21 jsme zavcas varovali: Lze předpokládat, že index cen potravin se bude postupně zvyšovat, zatímco další zpřísnění corona opatření v rámci EU by mohol potravinovy řetězec polozit.
Dne 16.1.21 jsme varovali: "Nebezpečí kybernetických útoků na německou rozvodnou síť je skutečné. Pokud by ke kybernetickému útoku skutečně došlo, zhroutila by se celá nabídka potravin a bankovní sektor v zemi. Světové ekonomické fórum již dříve varovalo před rostoucím rizikem kybernetického útoku na energetickou síť během koronové krize. Německé bezpečnostní orgány musí být ostražité a pozorné.“
https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/515584/Lebensmittelkrise-beginnt-Bei-Edeka-Aldi-und-Lidl-ist-das-Fuellen-der-Regale-ein-taeglicher-Kampf


**Nedostatek potravin zacina: Pro Edeka, Aldi a Lidl je dennim bojem naplnovani regalu** Podle některých zpráv se v Německu zhoršil nedostatek potravinářských výrobků. DWN varoval v rané fázi v lednu 2021 před masivním nedostatkem v zásobování potravinami. "HNA" uvádí: "zásobovací krize v důsledku koronové pandemie a nepříznivých povětrnostních podmínek se stále zhoršuje. S prázdnými regály se potýkají nejen obchody s oblečením a drogerií, ale nyní i obchod s potravinami. Některé supermarkety a přední výrobci jsou tím obzvláště tvrdě zasaženi.“ Kanál "n-tv" doslova: "důvodem prodleni jsou nejen problémy s dodavatelským řetězcem, ale také komoditní krize. Ceny hliníku, který je potřebný pro plechovky, stejně jako nerezová ocel, papír nebo plast už nějakou dobu procházejí stropem. Výrobci chtějí přenést rostoucí náklady na balení a výrobu na zákazníky. "Průmysl oznámil zvýšení cen a to nyní nevyhnutelně přichází do maloobchodního sektoru," komentoval nedávno odborník Ifo Klaus Wohlrabe odpovídající průzkum společnosti jeho institutem."Podle manažera Edeka je plnění regálů supermarketů "každodenním bojem". Dne 26.1.21 jsme zavcas varovali: Lze předpokládat, že index cen potravin se bude postupně zvyšovat, zatímco další zpřísnění corona opatření v rámci EU by mohol potravinovy řetězec polozit. Dne 16.1.21 jsme varovali: "Nebezpečí kybernetických útoků na německou rozvodnou síť je skutečné. Pokud by ke kybernetickému útoku skutečně došlo, zhroutila by se celá nabídka potravin a bankovní sektor v zemi. Světové ekonomické fórum již dříve varovalo před rostoucím rizikem kybernetického útoku na energetickou síť během koronové krize. Německé bezpečnostní orgány musí být ostražité a pozorné.“ https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/515584/Lebensmittelkrise-beginnt-Bei-Edeka-Aldi-und-Lidl-ist-das-Fuellen-der-Regale-ein-taeglicher-Kampf
Upravené 8. 11. 2021 o 12:41

Igor Panarin - Nemci jsou znepokojeni
Euronews pise o tom, ze jsou Nemci velmi znepokojeni. Proc?
Rust cen potravin, energetiky, benzinu atd. Inflace v rijnu 5% - tohle davno nebylo, naposled pred 30ti lety.
Situace v Nemecku je velmi napjata; socialne-ekonomicke Nemecko degraduje.
https://ru.euronews.com/2021/11/07/germany-inflation-highest-level
https://www.youtube.com/watch?v=WwTBMartgwg


**Igor Panarin - Nemci jsou znepokojeni** Euronews pise o tom, ze jsou Nemci velmi znepokojeni. Proc? Rust cen potravin, energetiky, benzinu atd. Inflace v rijnu 5% - tohle davno nebylo, naposled pred 30ti lety. Situace v Nemecku je velmi napjata; socialne-ekonomicke Nemecko degraduje. https://ru.euronews.com/2021/11/07/germany-inflation-highest-level https://www.youtube.com/watch?v=WwTBMartgwg

americké akcie se propadají

blbost
este slape ...
618d22eed8835


[quote="pid:42434, uid:78"]americké akcie se propadají[/quote] blbost este slape ... ![618d22eed8835](serve/attachment&path=618d22eed8835)

Nebezpečí kybernetických útoků na německou rozvodnou síť je skutečné. Pokud by ke kybernetickému útoku skutečně došlo


Vypustenie pokusného balónika na ďalší false flag, ktorý má zakryť neschopnosť až debilitu zelených "jelít" na základné zabezpečenie obyvateľstva. Prípadne ako potvrdenie, že obetí plandémie malo byť podstatne viac a niekto im do toho hádže vidle, pretože ľudí na rozdiel od výroby akosi neubúda.


[quote="pid:41782, uid:68"]Nebezpečí kybernetických útoků na německou rozvodnou síť je skutečné. Pokud by ke kybernetickému útoku skutečně došlo[/quote] Vypustenie pokusného balónika na ďalší false flag, ktorý má zakryť neschopnosť až debilitu zelených "jelít" na základné zabezpečenie obyvateľstva. Prípadne ako potvrdenie, že obetí plandémie malo byť podstatne viac a niekto im do toho hádže vidle, pretože ľudí na rozdiel od výroby akosi neubúda.
Upravené 11. 11. 2021 o 15:43

Elon Musk si začína vytvárať alibi aby mohol predať vlastné akcie Tesly. @Um


Překvapivě měl prodat smileMiliardář Elon Musk tento týden prodal akcie výrobce elektrických automobilů Tesla za zhruba pět miliard dolarů, což odpovídá přibližně třem procentům Muskova podílu ve firmě. Prodej se uskutečnil záhy poté, co uživatelé hlasovali v anketě na Twitteru.


Není zcela jasné, zda měl Muskův víkendový průzkum na Twitteru nějaký vliv na jeho rozhodnutí provést některé nebo všechny transakce - nebo zda bude pokračovat v prodeji, dokud nedosáhne desetiprocentní hranice. K tomu, aby slib dodržel, by musel prodat ještě zhruba 17 milionů akcií či ještě více, pokud by do svých celkových držeb zahrnul také uplatnitelné opce.https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/musk-tesla-akcie.A211111_084402_eko-zahranicni_vebe


> Elon Musk si začína vytvárať alibi aby mohol predať vlastné akcie Tesly. @Um Překvapivě měl prodat :) >Miliardář Elon Musk tento týden prodal akcie výrobce elektrických automobilů Tesla **za zhruba pět miliard dolarů, což odpovídá přibližně třem procentům Muskova podílu ve firmě**. Prodej se uskutečnil záhy poté, co uživatelé hlasovali v anketě na Twitteru. > Není zcela jasné, zda měl Muskův víkendový průzkum na Twitteru nějaký vliv na jeho rozhodnutí provést některé nebo všechny transakce - nebo** zda bude pokračovat v prodeji, dokud nedosáhne desetiprocentní hranice. K tomu, aby slib dodržel, by musel prodat ještě zhruba 17 milionů akcií či ještě více, pokud by do svých celkových držeb zahrnul také uplatnitelné opce.** https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/musk-tesla-akcie.A211111_084402_eko-zahranicni_vebe
Upravené 12. 11. 2021 o 07:19

Kolegovia, ktorí boli pracovne v Číne, tak len valili oči ako tam aj díško časníkovi dáš za pár sekúnd cez mobil.

Takže chronologicky z osobní praxe:
Dne 11. 7. 2011 výbuch na vojenské základně Evangeloos Florakis v Mari (Kypr) okolo 3:40 ráno. V tom okamžiku je celý ostrov bez proudu, protože vedle základny je hlavní elektrárna pro celý ostrov včetně obsazeného území. (Existuje ještě jedna v Dhegelii, která má svoji samostatnou síť pouze pro všechny státní nemocnice a presidentský palác). Škody byly oceněny na částku 700 milionů Euro. Cena znovu zprovoznění byla v částce 300-400 milionů, prameny se různí.
14.7.2011 připlula do Lemesolu loď z Izraele s mobilními elektrárnami v celkové výši 10 MW. Následující den, přivezli další z Řecka, výkon není uveden.
16.7.2011 byla zprovozněna přeprava elektrického proudu z Turecka přes obsazené území.


Takže od 11.7.2011 4:30 jsme na celém ostrově neměli elektrický proud do 14.7.2011 večerních hodin, podle toho jak se mobilní jednotky přemisťovaly na místa spojení se sítí.
To prosím prezentovalo mnohé - nešel internet a tudíž žádné platby, nákupy v marketech bez sítě žádné, zavřeno, světla na křižovatkách nic, natankovat palivo do auta nelze ani při platbě hotovostí. Nevím, zda si to někteří z vás dovedou pžedstavit, ale bylo to něco nevídaného a neslýchaného. Telefony nefungovaly, prostě NIC NEFUNGOVALO. (možná to bylo zahřívací kolo na to co přijde brzy s EU a Green Dealem).


Kdo neměl hotovost, nekoupil ani v trafice dětem mléko! Pečivo to samé, jsou tu řetězce a jsou propojeni po síti. Zavřeno!


Takže hotovost byla NUTNÁ!


To nepíši o tom, co při platbě mobilem všechno proběhne přes NFS sensor, tedy IMEI telefonu, MAC adress, dále mnohá osobní data, data bankovního účtu, místo platby, někdy i souhrn placeného zboží a další detaily. Nevidím to jako správné!


[quote="pid:41703, uid:217"]Kolegovia, ktorí boli pracovne v Číne, tak len valili oči ako tam aj díško časníkovi dáš za pár sekúnd cez mobil.[/quote] Takže chronologicky z osobní praxe: Dne 11. 7. 2011 výbuch na vojenské základně Evangeloos Florakis v Mari (Kypr) okolo 3:40 ráno. V tom okamžiku je celý ostrov bez proudu, protože vedle základny je hlavní elektrárna pro celý ostrov včetně obsazeného území. (Existuje ještě jedna v Dhegelii, která má svoji samostatnou síť pouze pro všechny státní nemocnice a presidentský palác). Škody byly oceněny na částku 700 milionů Euro. Cena znovu zprovoznění byla v částce 300-400 milionů, prameny se různí. 14.7.2011 připlula do Lemesolu loď z Izraele s mobilními elektrárnami v celkové výši 10 MW. Následující den, přivezli další z Řecka, výkon není uveden. 16.7.2011 byla zprovozněna přeprava elektrického proudu z Turecka přes obsazené území. Takže od 11.7.2011 4:30 jsme na celém ostrově neměli elektrický proud do 14.7.2011 večerních hodin, podle toho jak se mobilní jednotky přemisťovaly na místa spojení se sítí. To prosím prezentovalo mnohé - nešel internet a tudíž žádné platby, nákupy v marketech bez sítě žádné, zavřeno, světla na křižovatkách nic, natankovat palivo do auta nelze ani při platbě hotovostí. Nevím, zda si to někteří z vás dovedou pžedstavit, ale bylo to něco nevídaného a neslýchaného. Telefony nefungovaly, prostě NIC NEFUNGOVALO. (možná to bylo zahřívací kolo na to co přijde brzy s EU a Green Dealem). Kdo neměl hotovost, nekoupil ani v trafice dětem mléko! Pečivo to samé, jsou tu řetězce a jsou propojeni po síti. Zavřeno! **Takže hotovost byla NUTNÁ!** To nepíši o tom, co při platbě mobilem všechno proběhne přes NFS sensor, tedy IMEI telefonu, MAC adress, dále mnohá osobní data, data bankovního účtu, místo platby, někdy i souhrn placeného zboží a další detaily. **Nevidím to jako správné!**

Od tohoto místa nesmírně zajímavá přednáška o stavu a vývoji současné světové ekonomiky. Stojí to za to si to poslechnout, našinec získá vhled do dění ve světové ekonomice (a tím pádem i do politiky), které se v blízké době zcela bezpečně významně dotkne i našich životů a životů našich rodin. Přednáška je vedena polopaticky a velmi srozumitelně i pro ekonomicky neobeznámeného člověka s mnoha praktickými radami a doporučeními.


https://youtu.be/fl3oRI1fU9E?t=2993


Od tohoto místa nesmírně zajímavá přednáška o stavu a vývoji současné světové ekonomiky. Stojí to za to si to poslechnout, našinec získá vhled do dění ve světové ekonomice (a tím pádem i do politiky), které se v blízké době zcela bezpečně významně dotkne i našich životů a životů našich rodin. Přednáška je vedena polopaticky a velmi srozumitelně i pro ekonomicky neobeznámeného člověka s mnoha praktickými radami a doporučeními. https://youtu.be/fl3oRI1fU9E?t=2993

Evropské a asijské akciové trhy se v pátek propadly po zprávách o novém kmeni Covid-19 z Jihoafrické republiky, který by podle obav investorů mohl vést k novým omezením cestování.


https://www.rt.com/business/541388-stocks-crash-new-covid-variant/


Evropské a asijské akciové trhy se v pátek propadly po zprávách o novém kmeni Covid-19 z Jihoafrické republiky, který by podle obav investorů mohl vést k novým omezením cestování. https://www.rt.com/business/541388-stocks-crash-new-covid-variant/

Staněk v tomto videu tvrdí, že finančnú krízu odštartujú na jar 2022, tento rok šlo o posledné pre dav nepozorované (preto pomalé) presúvanie majetku (j)elít do "bezpečia".
https://www.youtube.com/watch?v=grdhRPuZIlo


Moja poznámka:
Staněk mal cca 3 mesiace pred odštartovaní kovid operácie prednášku pre ekonomickú skupinu a tam tvrdil, že o pár mesiacov odštartuje nejaká globálna kríza. A stalo sa tak.


Teraz bol znova konkerétny, vzhľadom na to koľko má vládnych a podnikových kontaktov to treba brať minimálne na zreteľ.


Staněk v tomto videu tvrdí, že finančnú krízu odštartujú na jar 2022, tento rok šlo o posledné pre dav nepozorované (preto pomalé) presúvanie majetku (j)elít do "bezpečia". https://www.youtube.com/watch?v=grdhRPuZIlo Moja poznámka: Staněk mal cca 3 mesiace pred odštartovaní kovid operácie prednášku pre ekonomickú skupinu a tam tvrdil, že o pár mesiacov odštartuje nejaká globálna kríza. A stalo sa tak. Teraz bol znova konkerétny, vzhľadom na to koľko má vládnych a podnikových kontaktov to treba brať minimálne na zreteľ.
Upravené 26. 11. 2021 o 12:52

Finanční krizi možná odstartuje pád čínské developerské skupiny Evergrande.
Našel jsem splátkový kalendář Evergrandu: 28. 12 musí splatit 255,2 mil. US$. Ale 23. 3. 2022 musí splatit obrovských 2,1 mld. US$. A 2 a půl týdne na to, 11.4. 2022 musí splatit podobně velkých 1,5 mld. US$! Celkově do konce roku 2022 musí na splátkách a úrocích zaplatit 8 mld. US$!
PS: A ještě aby to nebylo málo, do konce listopadu dojde v EU veškerý hořčík! Hořčík se dováží z 95% do Evropy z Číny. Bez hořčíku se nevyrobí ani hliník, ani titan, ani moderní ocel a bez nich ani konzervy pro psy, plechovky na pivo, motory, auta, letadla a kovové stavební materiály. Továrna na hořčík se staví nejméně 2 roky a musíte k ní mít elektrárny! EU stojí před největším kolapsem v dějinách, který způsobil Brusel, tím že v roce 2001 zavřel všechny evropské výrobny hořčíku! Hořčík se nedá skladovat déle než 3 měsíce – jinak začne oxidovat.
https://www.ft.com/content/e0a447f9-b4c2-45dc-bfc8-755b284d18d2


Finanční krizi možná odstartuje pád čínské developerské skupiny Evergrande. Našel jsem splátkový kalendář Evergrandu: 28. 12 musí splatit 255,2 mil. US$. Ale 23. 3. 2022 musí splatit obrovských 2,1 mld. US$. A 2 a půl týdne na to, 11.4. 2022 musí splatit podobně velkých 1,5 mld. US$! Celkově do konce roku 2022 musí na splátkách a úrocích zaplatit 8 mld. US$! PS: A ještě aby to nebylo málo, do konce listopadu dojde v EU veškerý hořčík! Hořčík se dováží z 95% do Evropy z Číny. Bez hořčíku se nevyrobí ani hliník, ani titan, ani moderní ocel a bez nich ani konzervy pro psy, plechovky na pivo, motory, auta, letadla a kovové stavební materiály. Továrna na hořčík se staví nejméně 2 roky a musíte k ní mít elektrárny! EU stojí před největším kolapsem v dějinách, který způsobil Brusel, tím že v roce 2001 zavřel všechny evropské výrobny hořčíku! Hořčík se nedá skladovat déle než 3 měsíce – jinak začne oxidovat. https://www.ft.com/content/e0a447f9-b4c2-45dc-bfc8-755b284d18d2
Upravené 26. 11. 2021 o 13:28

Mne sa strašne páči u nas ako keď cena ropy stupne o cent tak u nás okamžite zvýšia cenu ale keď padá, a to posledné dva týždne a dosť výrazne, tak stále máme 95 ku za 1.51 eur
61a140bf7afc8
61a14147772db


Mne sa strašne páči u nas ako keď cena ropy stupne o cent tak u nás okamžite zvýšia cenu ale keď padá, a to posledné dva týždne a dosť výrazne, tak stále máme 95 ku za 1.51 eur ![61a140bf7afc8](serve/attachment&path=61a140bf7afc8) ![61a14147772db](serve/attachment&path=61a14147772db)
Upravené 26. 11. 2021 o 21:19
2.93k
15
11
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept