Politika v ČR
Vláda Petra Fialy

všimnou i ti se slabším chápáním


Tomu nevěřím. Ti mají a budou mít pořád představu, že s pětikoalicí jim bude nejskvěleji. V Německu si v roce 1938 také myslela většina občanů, že nad NSDAP není...


Stenoprotokol PS PČR z 15.12.2021
https://www.psp.cz/eknih/2021ps/stenprot/005schuz/s005018.htm#r6


[quote="pid:48388, uid:185"]všimnou i ti se slabším chápáním[/quote] Tomu nevěřím. Ti mají a budou mít pořád představu, že s pětikoalicí jim bude nejskvěleji. V Německu si v roce 1938 také myslela většina občanů, že nad NSDAP není... Stenoprotokol PS PČR z 15.12.2021 https://www.psp.cz/eknih/2021ps/stenprot/005schuz/s005018.htm#r6
Upravené 15. 12. 2021 o 16:05

Příchod Fialy! Sociolog strhl oponu: Sorovci řídící ČT, promořovací deep-state... A hlavně ne fotky z nemocnic. Umírat doma!
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Prichod-Fialy-Sociolog-strhl-oponu-Sorovci-ridici-CT-promorovaci-deep-state-A-hlavne-ne-fotky-z-nemocnic-Umirat-doma-686872


"Vláda se tedy dočkala jmenování. Jak se podle vás zatím od voleb projevila?


Absolutní bezradnost. Žádné názory, žádné nápady, žádná strategie. Jen rvačka o peníze a čekání na pokyny ze zahraničí. Pro mne zajímavé, jak hrozně hloupí lidé tam jsou. Kromě zmíněné Langšádlové i Jan Lipavský, který dokázal vystudovat bakaláře na fakultě sociálních věd jen s obrovskými problémy. Kdyby mu bylo padesát, mohlo by být pokládáno za normální, že nemá vysokou školu. V té generaci je řada chytrých lidí, co nestudovala. Nebo kdyby patřil do skupiny lidí, jejíž zájmy jsou orientované jinam, bylo by to taky pochopitelné. Jenže když takových studijních výsledků dosáhne člověk orientovaný na globální byrokracii, můžeme předpokládat IQ pod 90 bodů, možná dokonce pod 80. Je skvělé, že prezident Zeman takovou osobnost zviditelnil. Takový ministr, to je výsměch. Vždyť nesplňuje podmínky ani na řadového referenta na ministerstvu. I vrátný je tam pravděpodobně inteligentnější a vzdělanější než on."


**Příchod Fialy! Sociolog strhl oponu: Sorovci řídící ČT, promořovací deep-state... A hlavně ne fotky z nemocnic. Umírat doma! **https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Prichod-Fialy-Sociolog-strhl-oponu-Sorovci-ridici-CT-promorovaci-deep-state-A-hlavne-ne-fotky-z-nemocnic-Umirat-doma-686872 "Vláda se tedy dočkala jmenování. Jak se podle vás zatím od voleb projevila? Absolutní bezradnost. Žádné názory, žádné nápady, žádná strategie. Jen rvačka o peníze a čekání na pokyny ze zahraničí. Pro mne zajímavé, jak hrozně hloupí lidé tam jsou. Kromě zmíněné Langšádlové i Jan Lipavský, který dokázal vystudovat bakaláře na fakultě sociálních věd jen s obrovskými problémy. Kdyby mu bylo padesát, mohlo by být pokládáno za normální, že nemá vysokou školu. V té generaci je řada chytrých lidí, co nestudovala. Nebo kdyby patřil do skupiny lidí, jejíž zájmy jsou orientované jinam, bylo by to taky pochopitelné. Jenže když takových studijních výsledků dosáhne člověk orientovaný na globální byrokracii, můžeme předpokládat IQ pod 90 bodů, možná dokonce pod 80. Je skvělé, že prezident Zeman takovou osobnost zviditelnil. Takový ministr, to je výsměch. Vždyť nesplňuje podmínky ani na řadového referenta na ministerstvu. I vrátný je tam pravděpodobně inteligentnější a vzdělanější než on."

Projev prezidenta republiky při jmenování členů nové vlády
17.prosince 2021


Vážený pane ministerský předsedo, vážení členové vlády,


dovolte mi, abych vám ještě jednou blahopřál k vašemu dnešnímu jmenování.


Přemýšlel jsem o tom, co vám mám popřát do budoucnosti. Samozřejmě, že nejjednodušší by bylo popřát vám jenom úspěch. Ale to není příliš konkrétní. Chtěl bych vám proto popřát, aby za vámi něco užitečného zůstalo. Zní to sice samozřejmě, ale samozřejmé to není. Známe vlády udržovací, které se nikdy nezapíší do dějin, známe dokonce vlády herostratovské, které se sice do dějin zapsaly, ale v negativním smyslu. Takže ať vás nic podobného nepotká.


My politici se rádi chlubíme, a já nejsem výjimkou, proto bych chtěl připomenout, že za mé vlády byla prosazena reforma, která vedla ke krajské samosprávě, byla prosazena profesionalizace armády, takže tisíce mladých mužů nemuselo jít na vojnu, a konečně proběhla privatizace bank.


Před vámi je příležitost vyrovnat se s covidem, vyrovnat se s energetickou krizí a samozřejmě vyrovnat se i s rozpočtem a obecně s hospodařením státu. Na této příležitosti se buď, jak říkával Petr Nečas, uděláte, nebo odděláte. Přeji vám to první.


Miloš Zeman, prezident republiky, Lány, 17. prosince 2021


https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-pri-jmenovani-clenu-nove-vlady-16219


**Projev prezidenta republiky při jmenování členů nové vlády** 17.prosince 2021 Vážený pane ministerský předsedo, vážení členové vlády, dovolte mi, abych vám ještě jednou blahopřál k vašemu dnešnímu jmenování. Přemýšlel jsem o tom, co vám mám popřát do budoucnosti. Samozřejmě, že nejjednodušší by bylo popřát vám jenom úspěch. Ale to není příliš konkrétní. Chtěl bych vám proto popřát, aby za vámi něco užitečného zůstalo. Zní to sice samozřejmě, ale samozřejmé to není. Známe vlády udržovací, které se nikdy nezapíší do dějin, známe dokonce vlády herostratovské, které se sice do dějin zapsaly, ale v negativním smyslu. Takže ať vás nic podobného nepotká. My politici se rádi chlubíme, a já nejsem výjimkou, proto bych chtěl připomenout, že za mé vlády byla prosazena reforma, která vedla ke krajské samosprávě, byla prosazena profesionalizace armády, takže tisíce mladých mužů nemuselo jít na vojnu, a konečně proběhla privatizace bank. **Před vámi je příležitost vyrovnat se s covidem, vyrovnat se s energetickou krizí a samozřejmě vyrovnat se i s rozpočtem a obecně s hospodařením státu. Na této příležitosti se buď, jak říkával Petr Nečas, uděláte, nebo odděláte. Přeji vám to první.** Miloš Zeman, prezident republiky, Lány, 17. prosince 2021 https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-pri-jmenovani-clenu-nove-vlady-16219
Upravené 17. 12. 2021 o 11:50

jak říkával Petr Nečas

Varování, nebo matrice?


[quote="pid:48704, uid:270"]jak říkával Petr Nečas[/quote] Varování, nebo matrice?

Nemůžu se zbavit pocitu, že Fialova vláda, figurky, jsou ve stejné situaci, jako by je někdo jmenoval říšským protektorem 7.5.1945. Rakušan je pos*anej už delší dobu, prý vyhrožovali jeho rodině. A on tomu jde dobrovolně naproti svými výroky a snahou ukázat, jak to tady bude všecko lítat. No, nezávidím nikomu z nich.


Nemůžu se zbavit pocitu, že Fialova vláda, figurky, jsou ve stejné situaci, jako by je někdo jmenoval říšským protektorem 7.5.1945. Rakušan je pos*anej už delší dobu, prý vyhrožovali jeho rodině. A on tomu jde dobrovolně naproti svými výroky a snahou ukázat, jak to tady bude všecko lítat. No, nezávidím nikomu z nich.
Upravené 18. 12. 2021 o 00:00

Včera jsem někde na netu viděla titulek "fialová vláda", což mě pobavilo, protože ta vláda je skutečně fialová. Fialová strachy, co bude dělat a zda nebude zrovna ona v duchu české tradice tou "vydefenestrovanou".
"Kádry" na to má a to takové, že způsobují nejen nekonečný údiv běžných smrtelníků.
V poslední době jsem si oblíbila "Hejmašou" a i když je Ondřej Hejma duší "odéesák", v pohledu na poslední události se příliš nelišíme. Zhruba od 10. minuty mluví kandidátka na ministryni za vědu a výzkum - za TOP09. Víte, co je strategická komunikace? Ona taky ne - ale nutně ji potřebuje.
Vyplatí se dívat ještě i dál, kde Ondřej pojem vysvětluje - no a pak je tam další ukázka z TV a tentokrát s "covidovou argumentací". Úplně na začátku Ondřej komentuje nového ministra zahraničí - toho, co chce u nás pořádat sudeťácké dny.
Té "fialové" vládě s tímto "materiálem" moc šancí nedávám... Tedy spíš - nám dávám velké šance se jí zbavit.
https://www.youtube.com/watch?v=AaHEi4cAoKo


Včera jsem někde na netu viděla titulek "fialová vláda", což mě pobavilo, protože ta vláda je skutečně fialová. Fialová strachy, co bude dělat a zda nebude zrovna ona v duchu české tradice tou "vydefenestrovanou". "Kádry" na to má a to takové, že způsobují nejen nekonečný údiv běžných smrtelníků. V poslední době jsem si oblíbila "Hejmašou" a i když je Ondřej Hejma duší "odéesák", v pohledu na poslední události se příliš nelišíme. Zhruba od 10. minuty mluví kandidátka na ministryni za vědu a výzkum - za TOP09. Víte, co je strategická komunikace? Ona taky ne - ale nutně ji potřebuje. Vyplatí se dívat ještě i dál, kde Ondřej pojem vysvětluje - no a pak je tam další ukázka z TV a tentokrát s "covidovou argumentací". Úplně na začátku Ondřej komentuje nového ministra zahraničí - toho, co chce u nás pořádat sudeťácké dny. Té "fialové" vládě s tímto "materiálem" moc šancí nedávám... Tedy spíš - nám dávám velké šance se jí zbavit. https://www.youtube.com/watch?v=AaHEi4cAoKo
Upravené 18. 12. 2021 o 18:53

Ondřej Hejma duší "odéesák", v pohledu na poslední události se příliš nelišíme.


Jo, Ondru znám osobně. My tady na Praze 6 jsme taková jedna velká sto tisícová vesnice v rámci Prahy. Takže určitě má podobný informace z ÚVNky atd...jak to s tou "pandemií COVIDU" doopravdy je... No a pokud je nemá (informace), tak je buď nechce pouštět ven, nebo prostě a jednoduše se pohybuje trochu jinde v tý naší "vesnici" s názvem Praha 6


Jeden tady od nás z Prahy 6, nějakej Klaus - doporučuju video:


https://www.youtube.com/watch?v=oWcl2J_9QKQ


[quote="pid:48890, uid:203"]Ondřej Hejma duší "odéesák", v pohledu na poslední události se příliš nelišíme.[/quote] Jo, Ondru znám osobně. My tady na Praze 6 jsme taková jedna velká sto tisícová vesnice v rámci Prahy. Takže určitě má podobný informace z ÚVNky atd...jak to s tou "pandemií COVIDU" doopravdy je... No a pokud je nemá (informace), tak je buď nechce pouštět ven, nebo prostě a jednoduše se pohybuje trochu jinde v tý naší "vesnici" s názvem **Praha 6** Jeden tady od nás z Prahy 6, nějakej Klaus - doporučuju video: https://www.youtube.com/watch?v=oWcl2J_9QKQ

Veřejně ticho. V zákulisí bouře. Lipavský prý neuhlídal důležitou věc
04.01.2022 10:15


https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Verejne-ticho-V-zakulisi-boure-Lipavsky-pry-neuhlidal-dulezitou-vec-688408


Zřejmě ještě nechápou, že brzy "půjdou od válu" !


Veřejně ticho. V zákulisí bouře. Lipavský prý neuhlídal důležitou věc 04.01.2022 10:15 https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Verejne-ticho-V-zakulisi-boure-Lipavsky-pry-neuhlidal-dulezitou-vec-688408 Zřejmě ještě nechápou, že brzy "půjdou od válu" !

Oficiální text programového prohlášení vláda zveřejní v pátek. Vychází z programové části koaliční smlouvy, kterou zástupci koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými podepsali 8. listopadu.


Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mimoradne-jednani-vlady-petr-fiala-programove-prohlaseni.A220106_064545_domaci_kop


Oficiální text programového prohlášení vláda zveřejní v pátek.** Vychází z programové části koaliční smlouvy,** kterou zástupci koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými podepsali 8. listopadu. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mimoradne-jednani-vlady-petr-fiala-programove-prohlaseni.A220106_064545_domaci_kop

česka vlada - od prvního dne neplní , co slíbila
Tomio Okamura ve Snídani s Novou - nová Fialova vláda škrtla peníze hasičům a polistům
https://www.youtube.com/watch?v=NkoruI48E0UHnutí SPD ve středu Fialovu vládu při hlasování o důvěře nepodpoří

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/hnuti-spd-ve-stredu-fialovu-vladu-pri-hlasovani-o-duvere-nepodpori/2143141

Jednání o důvěře vlády se protáhne, poslanci ANO chtějí řečnit hodiny

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-jednani-o-duvere-vlady-se-protahne-poslanci-ano-chteji-recnit-hodiny-185332


česka **vlada - od prvního dne neplní , co slíbila** Tomio Okamura ve Snídani s Novou - nová Fialova vláda škrtla peníze hasičům a polistům https://www.youtube.com/watch?v=NkoruI48E0U ** Hnutí SPD ve středu Fialovu vládu při hlasování o důvěře nepodpoří** https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/hnuti-spd-ve-stredu-fialovu-vladu-pri-hlasovani-o-duvere-nepodpori/2143141 ** Jednání o důvěře vlády se protáhne, poslanci ANO chtějí řečnit hodiny** https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-jednani-o-duvere-vlady-se-protahne-poslanci-ano-chteji-recnit-hodiny-185332
Upravené 12. 1. 2022 o 14:29

"Premiér Petr Fiala (ODS) ve středu ve Sněmovně na schůzi před hlasováním o důvěře vládě prohlásil, že ho to se... Výrok adresovaný vládním kolegům sedícím kolem něj zachytily mikrofony."


Fiala po pěti hodinách ve Sněmovně: Mě už to s...
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/fiala-po-peti-hodinach-ve-snemovne-me-uz-to-s-40383782To brzy pane premiére, nejlepší bude podat demisi !


"Premiér Petr Fiala (ODS) ve středu ve Sněmovně na schůzi před hlasováním o důvěře vládě prohlásil, že ho to se... Výrok adresovaný vládním kolegům sedícím kolem něj zachytily mikrofony." Fiala po pěti hodinách ve Sněmovně: Mě už to s... https://www.novinky.cz/domaci/clanek/fiala-po-peti-hodinach-ve-snemovne-me-uz-to-s-40383782 ** To brzy pane premiére, nejlepší bude podat demisi !**

Vláda cítí, že jí teče do bot, a proto si vytváří alibi, proč své voliče podrazí stejně
jako v minulosti, řekl Babiš a dodal:
„My skutečně nemůžeme podpořit vládu, která záměrně klame občany.“
ANO se 72 poslanci vládu nepodpoří. A neudělá to ani SPD se svými 20 poslanciVláda cítí, že jí teče do bot, a proto si vytváří alibi, proč své voliče podrazí stejně jako v minulosti, řekl Babiš a dodal: **„My skutečně nemůžeme podpořit vládu, která záměrně klame občany.“** ANO se 72 poslanci vládu nepodpoří. A neudělá to ani SPD se svými 20 poslanci - Video Fialova žádost o důvěru https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/700961/duvera-vlade-online-a-zive-fiala-si-sproste-ulevil-poslance-jednani-viditelne-nebavi.html.

Hlasování o důvěře se odkládá. Okamura chce po STAN vysvětlit financování
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-vlada-zada-o-duveru-je-to-vyvrcholeni-nasi-cesty-rika-premier-185470


"Předseda SPD Tomio Okamura chce po STAN, aby vysvětlilo financování hnutí firmami stíhaného muže. Na případ upozornily Seznam Zprávy v tomto článku. Okamura chce, aby hlasování o důvěře proběhlo až po mimořádné schůzi, která se bude tomuto tématu věnovat. „Myslíme si, že je potřeba nejprve projednat to vaše financování. Bereme si dvouhodinovou pauzu. Ministr Vít Rakušan nemůže být ministr vnitra, to je neuvěřitelný střet zájmů,“ uvedl Okamura."

Rakušanovi kámoši a jejich síť. Víc firem, víc darů. Bude horko

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rakusanovi-kamosi-a-jejich-sit-Vic-firem-vic-daru-Bude-horko-689174


Teď se bude v PS řešit, zda peníze "smrdí či nesmrdí". Přežije-li to Vít Rakušan, potvrdí KOALICE, že jí peníze "nesmrdí". Nepřežije-li, nemusí to přežít KOALICE...


**Hlasování o důvěře se odkládá. Okamura chce po STAN vysvětlit financování** https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-vlada-zada-o-duveru-je-to-vyvrcholeni-nasi-cesty-rika-premier-185470 "Předseda SPD Tomio Okamura chce po STAN, aby vysvětlilo financování hnutí firmami stíhaného muže. Na případ upozornily Seznam Zprávy v tomto článku. Okamura chce, aby hlasování o důvěře proběhlo až po mimořádné schůzi, která se bude tomuto tématu věnovat. „Myslíme si, že je potřeba nejprve projednat to vaše financování. Bereme si dvouhodinovou pauzu. Ministr Vít Rakušan nemůže být ministr vnitra, to je neuvěřitelný střet zájmů,“ uvedl Okamura." ** Rakušanovi kámoši a jejich síť. Víc firem, víc darů. Bude horko** https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rakusanovi-kamosi-a-jejich-sit-Vic-firem-vic-daru-Bude-horko-689174 **Teď se bude v PS řešit, zda peníze "smrdí či nesmrdí". Přežije-li to Vít Rakušan, potvrdí KOALICE, že jí peníze "nesmrdí". Nepřežije-li, nemusí to přežít KOALICE...**
Upravené 13. 1. 2022 o 09:43

Vláda Petra Fialy (ODS) má nakročeno k tomu, aby jmenovala Michala Koudelku stálým ředitelem Bezpečnostní informační služby. Od loňského srpna jí velí jen z pověření minulého kabinetu Andreje Babiše. Jmenování Koudelky je otázkou nadcházejících týdnů.


https://zpravy.aktualne.cz/domaci/premier-fiala-se-pravidelne-potkava-s-koudelkou-vlada-by-ho/r~6d96627873a611ec8a900cc47ab5f122/


Vláda Petra Fialy (ODS) má nakročeno k tomu, aby jmenovala Michala Koudelku stálým ředitelem Bezpečnostní informační služby. Od loňského srpna jí velí jen z pověření minulého kabinetu Andreje Babiše. Jmenování Koudelky je otázkou nadcházejících týdnů. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/premier-fiala-se-pravidelne-potkava-s-koudelkou-vlada-by-ho/r~6d96627873a611ec8a900cc47ab5f122/

Tak se nám to hlasování o důvěře Fialově vládě "nějak" zamotává ?! A to ještě ani nezačalo...


Bartoš tlačí na STAN. Strany nemají brát peníze z pochybných zdrojů, řekl
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/bartos-stan-financovani-zakon-pochybne-zdroje-vraceni-penez.A220113_110646_domaci_remy


**Tak se nám to hlasování o důvěře Fialově vládě "nějak" zamotává ?! A to ještě ani nezačalo...** Bartoš tlačí na STAN. Strany nemají brát peníze z pochybných zdrojů, řekl Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/bartos-stan-financovani-zakon-pochybne-zdroje-vraceni-penez.A220113_110646_domaci_remy
Upravené 13. 1. 2022 o 13:00

Pozoruhodné, už i Petr Kamberský a v Lidovkách, co se to děje ?!


"Politika se ještě úplně neproměnila v karikaturu sebe sama, ale politická rozprava už ano. Jedna partaj za druhou slibuje nesplnitelné, nerozumné či zcela zbytečné věci, jen aby na politickém trhu zaujala voliče. Doslova za každou cenu."


NÁZORY
Kecy ve sněmovní kleci. Petr Fiala chce snížit schodek, zároveň slibuje vyšší výdaje
Zdroj: https://www.lidovky.cz/nazory/kecy-ve-snemovni-kleci-petr-fiala-chce-snizit-schodek-zaroven-slibuje-vyssi-vydaje.A220113_033839_ln_nazory_tmr


**Pozoruhodné, už i Petr Kamberský a v Lidovkách, co se to děje ?!** "Politika se ještě úplně neproměnila v karikaturu sebe sama, ale politická rozprava už ano. Jedna partaj za druhou slibuje nesplnitelné, nerozumné či zcela zbytečné věci, jen aby na politickém trhu zaujala voliče. Doslova za každou cenu." NÁZORY Kecy ve sněmovní kleci. Petr Fiala chce snížit schodek, zároveň slibuje vyšší výdaje Zdroj: https://www.lidovky.cz/nazory/kecy-ve-snemovni-kleci-petr-fiala-chce-snizit-schodek-zaroven-slibuje-vyssi-vydaje.A220113_033839_ln_nazory_tmr

Poslanci strávili ve sněmovně celou noc, jednání trvalo 22 hodin. Hlasovat se bude kvůli SPD až večer v 18 hodin.


  • „Nenechme si vzít radost, že jsme vyhráli volby. Čekali jsme osm let, klidně počkáme ještě osm hodin,“ prohlásil Stanjura. To ještě netušil, že čekání bude ještě o mnoho hodin delší, až do čtvrtečního večera.. .
  • Koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů a STAN má přitom ve Sněmovně jasnou většinu 108 poslanců ze 200, takže je jisté, že důvěru získá.„Já se přiznám, že jsem tady nepřišel ani žádat o důvěru vás,“ řekl poslancům ANO a SPD ministr práce a sociálních věcí, šéf lidovců Marian Jurečka. „Opravdu nežádám o důvěru ty, kteří vládli poslední čtyři roky s komunisty

https://www.lidovky.cz/domov/jednani-o-duvere-vlade-snemovna-rozprava.A220112_185440_ln_domov_kov


Poslanci strávili ve sněmovně celou noc, jednání trvalo 22 hodin. Hlasovat se bude kvůli SPD až večer v 18 hodin. - „Nenechme si vzít radost, že jsme vyhráli volby. Čekali jsme osm let, klidně počkáme ještě osm hodin,“ prohlásil Stanjura. To ještě netušil, že čekání bude ještě o mnoho hodin delší, až do čtvrtečního večera.. . - Koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů a STAN má přitom ve Sněmovně jasnou většinu 108 poslanců ze 200, takže je jisté, že důvěru získá. „Já se přiznám, že jsem tady nepřišel ani žádat o důvěru vás,“ řekl poslancům ANO a SPD ministr práce a sociálních věcí, šéf lidovců Marian Jurečka. „Opravdu nežádám o důvěru ty, kteří vládli poslední čtyři roky s komunisty https://www.lidovky.cz/domov/jednani-o-duvere-vlade-snemovna-rozprava.A220112_185440_ln_domov_kov

šéf lidovců Marian Jurečka.


Marian Jurečka si "nevidí do úst", vždyť i on v řadě případů hlasoval s "komunisty".


[quote="pid:52463, uid:78"]šéf lidovců Marian Jurečka.[/quote] Marian Jurečka si "nevidí do úst", vždyť i on v řadě případů hlasoval s "komunisty".

vlada dostala duveru. bylo nam jasne vsem, ze to tak dopadne. slepenec ma vetsinu v PS. jenze tim padem, cokoliv si ta fialova banda usmysli, tak si to i odhlasuje. pisu "fialova", ale on asi to posledni slovo mit nikdy nebude v tom jejich spolku.


vlada dostala duveru. bylo nam jasne vsem, ze to tak dopadne. slepenec ma vetsinu v PS. jenze tim padem, cokoliv si ta fialova banda usmysli, tak si to i odhlasuje. pisu "fialova", ale on asi to posledni slovo mit nikdy nebude v tom jejich spolku.

cokoliv si ta fialova banda usmysli, tak si to i odhlasuje.


V to ani sama zřejmě nevěří. Dnes není zítra...


Koalici chyběli poslanci, ANO a SPD ji přehlasovaly. Faul, zlobí se Benda
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-koalici-chybeli-poslanci-ano-a-spd-ji-prehlasovaly-faul-zlobi-se-benda-185866


A už druhý den bylo vše jinak. Poslanci KOALICE zřejmě "zapomněli příjít" do PS....


[quote="pid:52533, uid:347"]cokoliv si ta fialova banda usmysli, tak si to i odhlasuje.[/quote] V to ani sama zřejmě nevěří. Dnes není zítra... **Koalici chyběli poslanci, ANO a SPD ji přehlasovaly. Faul, zlobí se Benda** https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-koalici-chybeli-poslanci-ano-a-spd-ji-prehlasovaly-faul-zlobi-se-benda-185866 A už druhý den bylo vše jinak. Poslanci KOALICE zřejmě "zapomněli příjít" do PS....
Upravené pred 7 dňami o 16:02

Premiér, který zdůrazňuje, že "nově zvolení politici mají velkou zodpovědnost. „V jejím zájmu bychom se měli být schopni přenést přes vzájemné spory a potlačit případný nesoulad." by v žádném případě neměl v PS říkat, že ho to tam "sere". Lidově se tomu říká "nevidí si do úst"...


https://www.forum24.cz/fiala-reaguje-na-zemana-pokud-ma-stat-byt-uspesny-politici-spolu-maji-mluvit-i-pres-spory/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu


Premiér, který zdůrazňuje, že "nově zvolení politici mají velkou zodpovědnost. „V jejím zájmu bychom se měli být schopni přenést přes vzájemné spory a potlačit případný nesoulad." by v žádném případě neměl v PS říkat, že ho to tam "sere". Lidově se tomu říká "nevidí si do úst"... https://www.forum24.cz/fiala-reaguje-na-zemana-pokud-ma-stat-byt-uspesny-politici-spolu-maji-mluvit-i-pres-spory/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Miroslav Macek: S novým ministrem zdravotnictví je ještě větší sranda než se všemi bývalými dohromady
„Režim pracovní karantény je, že místo do karantény domů půjde člověk do karantény do práce. Bude mít nějaká zpřísněná opatření a ta teď ladíme. Ta když budou splněna, tak bude moct pracovat. Hledáme tedy cestu, aby například řidič metra mohl dál nastupovat do metra a řídit ho,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Válek s tím, že vše stačí jen správně definovat podle pandemického zákona.
Uznejte, že s tímto novým ministrem zdravotnictví je ještě větší sranda než se všemi bývalými dohromady.
Jo, soudruzi, v politice totiž platí, že napumpovat do čehokoliv spoustu politické energie (jako kupříkladu do covidhysterie) je snadné, ale jak ji pak pomalu odpustit, aniž byste byli za voly anebo to bouchlo?
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Miroslav-Macek-S-novym-ministrem-zdravotnictvi-je-jeste-vetsi-sranda-nez-se-vsemi-byvalymi-dohromady-689007


**Miroslav Macek: S novým ministrem zdravotnictví je ještě větší sranda než se všemi bývalými dohromady** „Režim pracovní karantény je, že místo do karantény domů půjde člověk do karantény do práce. Bude mít nějaká zpřísněná opatření a ta teď ladíme. Ta když budou splněna, tak bude moct pracovat. Hledáme tedy cestu, aby například řidič metra mohl dál nastupovat do metra a řídit ho,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Válek s tím, že vše stačí jen správně definovat podle pandemického zákona. Uznejte, že s tímto novým ministrem zdravotnictví je ještě větší sranda než se všemi bývalými dohromady. **Jo, soudruzi, v politice totiž platí, že napumpovat do čehokoliv spoustu politické energie (jako kupříkladu do covidhysterie) je snadné, ale jak ji pak pomalu odpustit, aniž byste byli za voly anebo to bouchlo?** https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Miroslav-Macek-S-novym-ministrem-zdravotnictvi-je-jeste-vetsi-sranda-nez-se-vsemi-byvalymi-dohromady-689007

Zhroucení Česka. Včera vyslechl Fiala, dnes veřejně: Expert tvrdě
Prezident Zaměstnavatelského svazu důlního a naftového průmyslu a viceprezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů v úterý vystoupil na první tripartitě s novou vládou. Varoval před rizikem, které odvětví, jež zajišťuje právě teď 45,05 procenta elektřiny a více než 50 procent tepla, způsobuje vysoká cena povolenky (80 eur za tunu) a cena plynu, kterou ČR nemá šanci ovlivnit. Ve středu odborářský lídr projev, kterým oslovil Vládu ČR, publikoval veřejně.


"Musím zde nejprve zdůraznit, že termín konce uhlí 2033 je pro nás obrovským překvapením. V původním návrhu Programu vlády byl termín 2038. Překvapivá změna termínu nebyla s námi konzultována a nebyla s námi projednána,“ poznamenal v řeči prezident svazu.


...Pro termín 2038 měla minulá vláda tzv. Uhelnou komisi po vzoru Německa, vedenou dvěma ministry. Ta stanovila po 2 letech odborné práce jako optimální rok 2038.


„Nyní je tady další, nové – a zjevně čistě politicky motivované zkrácení životnosti hnědouhelných dolů s termínem 2033. To dopadne na uhelné strukturálně postižené regiony a dopadne také na tamní firmy, které jsou zde významnými zaměstnavateli. Budou muset odepsat na 60 %, ale řádově 80–90 % své hodnoty a z účetní ztráty už nevyjdou.......
.....
„Taxonomie se týká nových investic do energetiky. Mohu zde za celý náš průmysl prohlásit, že po lekcích, které jsme od Evropské komise a také od české vlády v minulých letech dostali, nebude nikdo do nových plynových zdrojů, bez jasné státní garance, investovat. Bez nových flexibilních a na počasí nezávislých zdrojů se česká energetika po vynuceném ukončení využívání uhlí zhroutí. O tom, prosím, včas jednejme.“
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zhrouceni-Ceska-Vcera-vyslechl-Fiala-dnes-verejne-Expert-tvrde-690013


**Zhroucení Česka. Včera vyslechl Fiala, dnes veřejně: Expert tvrdě** Prezident Zaměstnavatelského svazu důlního a naftového průmyslu a viceprezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů v úterý vystoupil na první tripartitě s novou vládou. Varoval před rizikem, které odvětví, jež zajišťuje právě teď 45,05 procenta elektřiny a více než 50 procent tepla, způsobuje vysoká cena povolenky (80 eur za tunu) a cena plynu, kterou ČR nemá šanci ovlivnit. Ve středu odborářský lídr projev, kterým oslovil Vládu ČR, publikoval veřejně. "Musím zde nejprve zdůraznit, že termín konce uhlí 2033 je pro nás obrovským překvapením. V původním návrhu Programu vlády byl termín 2038. Překvapivá změna termínu nebyla s námi konzultována a nebyla s námi projednána,“ poznamenal v řeči prezident svazu. ...Pro termín 2038 měla minulá vláda tzv. Uhelnou komisi po vzoru Německa, vedenou dvěma ministry. Ta stanovila po 2 letech odborné práce jako optimální rok 2038. „Nyní je tady další, nové – a zjevně čistě politicky motivované zkrácení životnosti hnědouhelných dolů s termínem 2033. To dopadne na uhelné strukturálně postižené regiony a dopadne také na tamní firmy, které jsou zde významnými zaměstnavateli. Budou muset odepsat na 60 %, ale řádově 80–90 % své hodnoty a z účetní ztráty už nevyjdou....... ..... „Taxonomie se týká nových investic do energetiky. Mohu zde za celý náš průmysl prohlásit, že po lekcích, které jsme od Evropské komise a také od české vlády v minulých letech dostali, nebude nikdo do nových plynových zdrojů, bez jasné státní garance, investovat. Bez nových flexibilních a na počasí nezávislých zdrojů se česká energetika po vynuceném ukončení využívání uhlí zhroutí. O tom, prosím, včas jednejme.“ https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zhrouceni-Ceska-Vcera-vyslechl-Fiala-dnes-verejne-Expert-tvrde-690013
12
10.69k
99
29
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept