Mimo kategórií
Rozhovory s fiktívnymi osobami

Na Facebooku sa objavila stránka nazvaná Rozhovory Maslovíčko, ktorá uverejňuje vymyslené rozhovory. Jeden z nich je mimoriadne poučný a trefný:


Šleha rovno medzi oči! Dnes s aktivistkou Deanou Papradič (44).
RM: Dobrý deň pani Papradič.
DP: Pani?
RM: Alebo slečna?
DP: Idiot.
RM: Dobrý deň ešte raz. Vy ste známa aktivistka, ale mnoho ľudí nevie, v čom sa vlastne aktivizujete. Takže?
DP: Aktivizujem sa tam, kde je to potrebné.
RM: A to je kde?
DP: Všade.
RM: Naozaj všade?
DP: A vy si myslíte, že niekde netreba?
RM: Ja neviem, treba?
DP: To si píšte, že treba.
RM: Píšem si.
DP: Vy si možno myslíte, že veci fungujú, ale to je omyl. Všetko je buď celé zle, alebo zďaleka nie také dobré aké by malo byť.
RM: A momentálne sa venujete čomu?
DP: Rovnosti.
RM: Rovnosti čoho?
DP: Čoho?
RM: Alebo koho?
DP: Rovnosti ako takej.
RM: To znamená?
DP: Neviete, čo je rovnosť?
RM: Slovo rovnosť môže mať viacero významov.
DP: No vidíte. A to je zle. Je to úplne v rozpore s jeho významom.
RM: A aký je jeho význam?
DP: Rovný s ostatnými významami.
RM: No dobre. A v čom sa ešte tieto dni angažujete?
DP: Snažíme sa presvedčiť ľudí.
RM: O čom?
DP: To vám ešte nemôžem povedať, najprv ich musíme presvedčiť. A keď sa to podarí, potom im povieme, o čom sme ich presvedčili.
RM: Čiže sa snažíte získať dôveru občanov. Ako to robíte?
DP: Dáme im na výber. Buď si budú myslieť to, čo im povieme, alebo nech si myslia čo chcú, ale musia za to aj znášať následky. Považujeme to za vysoko tolerantný prístup na ceste k fungujúcej modernej spoločnosti.
RM: Častokrát používate množné číslo. O kom vtedy hovoríte?
DP: O všetkých.
RM: Aj o mne?
DP: Aj o vás.
RM: Ale čo ak s Vašimi myšlienkami nesúhlasím?
DP: S ktorou konkrétne?
RM: To je jedno. Určite sa aspoň jedna nájde.
DP: Ako som povedala, budete musieť znášať následky.
RM: Aké následky?
DP: To zistíte neskôr.
RM: Trochu to znie ako vyhrážanie.
DP: No dovoľte!
RM: Radšej zmeňme tému. Aké úspechy sa Vám podarilo dosiahnúť v rámci Vášho aktivizmu?
DP: Vďakabohu minimálne.
RM: Vy sa tomu tešíte?
DP: Samozrejme. Utvrdzuje nás to v našom presvedčení.
RM: V akom presvedčení?
DP: Že robíme správne veci.
RM: Tomu nerozumiem.
DP: Netrápte sa tým.
RM: Ja sa tým netrápim, len by som chcel, aby ste to vysvetlili.
DP: Viete, ak tomu nerozumiete teraz, tak to nepchopíte nikdy.
RM: Trochu to pôsobí, ako by ste nechceli, alebo dokonca nevedeli odpovedať. Nejde totiž len o mňa, ide hlavne o našich čitateľov.
DP: Máte nejaký problém?
RM: S kým? S Vami?
DP: Máte so mnou problém, lebo som žena?
RM: Nie. A rozhodne som Vás nechcel nijako uraziť.
DP: Tak prečo to robíte? Prečo nenávidíte kohokoľvek s iným názorom? Prečo si privlastňujete pravdu?
RM: Akú pravdu?
DP: Tú vašu pravdu.
RM: No, ak je to moja pravda, ako vravíte, tak si ju nemôžem privlastňovať, lebo je moja.
DP: Lenže pravda neexistuje. Existuje len uhol pohľadu.
RM: Pred chvíľou ste povedali, že si privlastňujem pravdu.
DP: To je iba váš uhol pohľadu.
RM: A Váš uhol je aký?
DP: Pravdivý.
RM: Ďakujem za rozhovor.
DP: Dovidenia na súde.
RM: Prosím?
DP: V najbližších dňoch vás bude kontaktovať môj právnik.
Na nášho redaktora Olivera Gagrľu bolo následne podané trestné oznámenie za sexuálne obťažovanie formou nevyžiadaného sústredeného očného kontaktu.


P.S. Ľudia pod týmto rozhovorom píšu, že bože, to je ale krava ;-) Neschopnosť rozlíšiť realitu od fikcie.


Na Facebooku sa objavila stránka nazvaná Rozhovory Maslovíčko, ktorá uverejňuje vymyslené rozhovory. Jeden z nich je mimoriadne poučný a trefný: Šleha rovno medzi oči! Dnes s aktivistkou Deanou Papradič (44). RM: Dobrý deň pani Papradič. DP: Pani? RM: Alebo slečna? DP: Idiot. RM: Dobrý deň ešte raz. Vy ste známa aktivistka, ale mnoho ľudí nevie, v čom sa vlastne aktivizujete. Takže? DP: Aktivizujem sa tam, kde je to potrebné. RM: A to je kde? DP: Všade. RM: Naozaj všade? DP: A vy si myslíte, že niekde netreba? RM: Ja neviem, treba? DP: To si píšte, že treba. RM: Píšem si. DP: Vy si možno myslíte, že veci fungujú, ale to je omyl. Všetko je buď celé zle, alebo zďaleka nie také dobré aké by malo byť. RM: A momentálne sa venujete čomu? DP: Rovnosti. RM: Rovnosti čoho? DP: Čoho? RM: Alebo koho? DP: Rovnosti ako takej. RM: To znamená? DP: Neviete, čo je rovnosť? RM: Slovo rovnosť môže mať viacero významov. DP: No vidíte. A to je zle. Je to úplne v rozpore s jeho významom. RM: A aký je jeho význam? DP: Rovný s ostatnými významami. RM: No dobre. A v čom sa ešte tieto dni angažujete? DP: Snažíme sa presvedčiť ľudí. RM: O čom? DP: To vám ešte nemôžem povedať, najprv ich musíme presvedčiť. A keď sa to podarí, potom im povieme, o čom sme ich presvedčili. RM: Čiže sa snažíte získať dôveru občanov. Ako to robíte? DP: Dáme im na výber. Buď si budú myslieť to, čo im povieme, alebo nech si myslia čo chcú, ale musia za to aj znášať následky. Považujeme to za vysoko tolerantný prístup na ceste k fungujúcej modernej spoločnosti. RM: Častokrát používate množné číslo. O kom vtedy hovoríte? DP: O všetkých. RM: Aj o mne? DP: Aj o vás. RM: Ale čo ak s Vašimi myšlienkami nesúhlasím? DP: S ktorou konkrétne? RM: To je jedno. Určite sa aspoň jedna nájde. DP: Ako som povedala, budete musieť znášať následky. RM: Aké následky? DP: To zistíte neskôr. RM: Trochu to znie ako vyhrážanie. DP: No dovoľte! RM: Radšej zmeňme tému. Aké úspechy sa Vám podarilo dosiahnúť v rámci Vášho aktivizmu? DP: Vďakabohu minimálne. RM: Vy sa tomu tešíte? DP: Samozrejme. Utvrdzuje nás to v našom presvedčení. RM: V akom presvedčení? DP: Že robíme správne veci. RM: Tomu nerozumiem. DP: Netrápte sa tým. RM: Ja sa tým netrápim, len by som chcel, aby ste to vysvetlili. DP: Viete, ak tomu nerozumiete teraz, tak to nepchopíte nikdy. RM: Trochu to pôsobí, ako by ste nechceli, alebo dokonca nevedeli odpovedať. Nejde totiž len o mňa, ide hlavne o našich čitateľov. DP: Máte nejaký problém? RM: S kým? S Vami? DP: Máte so mnou problém, lebo som žena? RM: Nie. A rozhodne som Vás nechcel nijako uraziť. DP: Tak prečo to robíte? Prečo nenávidíte kohokoľvek s iným názorom? Prečo si privlastňujete pravdu? RM: Akú pravdu? DP: Tú vašu pravdu. RM: No, ak je to moja pravda, ako vravíte, tak si ju nemôžem privlastňovať, lebo je moja. DP: Lenže pravda neexistuje. Existuje len uhol pohľadu. RM: Pred chvíľou ste povedali, že si privlastňujem pravdu. DP: To je iba váš uhol pohľadu. RM: A Váš uhol je aký? DP: Pravdivý. RM: Ďakujem za rozhovor. DP: Dovidenia na súde. RM: Prosím? DP: V najbližších dňoch vás bude kontaktovať môj právnik. Na nášho redaktora Olivera Gagrľu bolo následne podané trestné oznámenie za sexuálne obťažovanie formou nevyžiadaného sústredeného očného kontaktu. P.S. Ľudia pod týmto rozhovorom píšu, že bože, to je ale krava ;-) Neschopnosť rozlíšiť realitu od fikcie.

Moderátor

to je ale krava ;-) Neschopnosť rozlíšiť realitu od fikcie

Tohle sice bylo myšleno jako fikce, ale nepovedlo se to... smile
(Je to realita ;-)


[quote="pid:2600, uid:127"]to je ale krava ;-) Neschopnosť rozlíšiť realitu od fikcie[/quote] Tohle sice bylo myšleno jako fikce, ale nepovedlo se to... :P (Je to realita ;-)

Odporúčam tuto pani profesorku. Pohľad na moju pravdu, tvoju pravdu, rovnosť a podobne ani neviem ako to nazvať. Je to prvá časť, má to 3. Vyjadruje sa aj k nromarxizmus a pod. Treba sú dohľadať koho to zaujme.


https://m.youtube.com/watch?v=xvZ9ZpMHMHs


Odporúčam tuto pani profesorku. Pohľad na moju pravdu, tvoju pravdu, rovnosť a podobne ani neviem ako to nazvať. Je to prvá časť, má to 3. Vyjadruje sa aj k nromarxizmus a pod. Treba sú dohľadať koho to zaujme. https://m.youtube.com/watch?v=xvZ9ZpMHMHs
461
2
3
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept