Mimo kategórií
Vyhlásenia MID RF a Marii Zakharovej

Silně to připomíná nepoškozené pasy , nalezené po pádu letadla v roce 2001 .


Silně to připomíná nepoškozené pasy , nalezené po pádu letadla v roce 2001 .

Je to síce iba film ale je v ňom krásne ukázané ako účel svätí prostriedky. Aj vo filme došlo k vyzradeniu štátneho tajomstva.
https://www.csfd.cz/film/425906-statni-tajemstvi/recenze/


Je to síce iba film ale je v ňom krásne ukázané ako účel svätí prostriedky. Aj vo filme došlo k vyzradeniu štátneho tajomstva. https://www.csfd.cz/film/425906-statni-tajemstvi/recenze/

Zakharova odpovedala Psaki o vystúpení USA z Afganistanu


Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharová reagovala na slová tlačovej tajomníčky Bieleho domu Jen Psakiovej o stiahnutí amerických vojakov z Afganistanu. Zodpovedajúci príspevok zverejnila na svojom telegramovom kanáli.


Zacharová komentovala Psakiho poznámku, že americké jednotky sú sťahované z dôvodu nemožnosti riešenia problémov Afganistanu vojenskými prostriedkami.


"A koniec koncov, na to, aby USA prišli k tejto hlbokej myšlienke, bolo potrebných iba asi 20 rokov a nespočetné množstvo (pretože sa to podľa tradície nepočíta) ľudských životov," sarkasticky Zacharová. Dodala, že americká strana vyslala do Afganistanu vojakov na základe mandátu Rady bezpečnosti OSN, výsledky však nenahlásila medzinárodnému spoločenstvu. "Výsledok, ako sa hovorí, je zrejmý," uzavrel diplomat.


Predtým sa v Teheráne začalo rokovať medzi predstaviteľmi teroristického hnutia Taliban a afganskými úradmi. Na začiatku stretnutia iránsky minister zahraničia Mohammad Javad Zarif hovoril o porážke Spojených štátov v regióne, čím vysvetlil stiahnutie amerických vojakov z Afganistanu. Podľa diplomata jej prítomnosť USA v tejto krajine viac ako dve desaťročia spôsobila veľké škody. Aby to kompenzovali, musia afganskí politici „robiť ťažké rozhodnutia“ a viesť dialóg.


Oficiálne stiahnutie sa síl USA a NATO z afganských území sa začalo 1. mája. Americký vodca Joe Biden oznámil, že americká armáda úplne opustí krajinu do 11. septembra 2021. Podľa jeho názoru armáda nemôže podporovať miestnu vládu. Biely dom očakáva, že proces sťahovania vojakov z Afganistanu bude ukončený do konca augusta.


https://lenta.ru/news/2021/07/08/well_huh/


Zakharova odpovedala Psaki o vystúpení USA z Afganistanu Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharová reagovala na slová tlačovej tajomníčky Bieleho domu Jen Psakiovej o stiahnutí amerických vojakov z Afganistanu. Zodpovedajúci príspevok zverejnila na svojom telegramovom kanáli. Zacharová komentovala Psakiho poznámku, že americké jednotky sú sťahované z dôvodu nemožnosti riešenia problémov Afganistanu vojenskými prostriedkami. "A koniec koncov, na to, aby USA prišli k tejto hlbokej myšlienke, bolo potrebných iba asi 20 rokov a nespočetné množstvo (pretože sa to podľa tradície nepočíta) ľudských životov," sarkasticky Zacharová. Dodala, že americká strana vyslala do Afganistanu vojakov na základe mandátu Rady bezpečnosti OSN, výsledky však nenahlásila medzinárodnému spoločenstvu. "Výsledok, ako sa hovorí, je zrejmý," uzavrel diplomat. Predtým sa v Teheráne začalo rokovať medzi predstaviteľmi teroristického hnutia Taliban a afganskými úradmi. Na začiatku stretnutia iránsky minister zahraničia Mohammad Javad Zarif hovoril o porážke Spojených štátov v regióne, čím vysvetlil stiahnutie amerických vojakov z Afganistanu. Podľa diplomata jej prítomnosť USA v tejto krajine viac ako dve desaťročia spôsobila veľké škody. Aby to kompenzovali, musia afganskí politici „robiť ťažké rozhodnutia“ a viesť dialóg. Oficiálne stiahnutie sa síl USA a NATO z afganských území sa začalo 1. mája. Americký vodca Joe Biden oznámil, že americká armáda úplne opustí krajinu do 11. septembra 2021. Podľa jeho názoru armáda nemôže podporovať miestnu vládu. Biely dom očakáva, že proces sťahovania vojakov z Afganistanu bude ukončený do konca augusta. https://lenta.ru/news/2021/07/08/well_huh/

Zacharovová: to, čo sa deje na západe okolo tematiky LGBT, vyzerá ako diktatúra liberalizmu


Hovorkyňa ministerstva zahraničia uviedla, že toto je začiatok ničenia rodiny ako inštitúcie
Oficiálna zástupkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Maria Zacharovová považuje dianie v západných krajinách okolo tematiky LGBT za klasickú diktatúru liberalizmu. Takto komentovala diplomatka nedávne rozhodnutie ESĽP (Európsky súd pre ľudské práva) po odmietnutí v Rusku páru rovnakého pohlavia uzavrieť manželstvo.
"Toto je len začiatok, toto je začiatok ničenia rodiny ako inštitúcie. Bude to v budúcnosti oveľa horšie, rovnako ako sa to začalo genderovými otázkami. Začalo sa to jedným, dvoma, tromi typmi, takpovediac, genderov, a teraz ich je v niektorých krajinách 80, - povedala vo štvrtok v éteri kanálu Pervyj kanál. - Všetko, čo sa teraz deje, takpovediac, na kolektívnom Západe, ohliadom týchto tém, nevyzerá to ako sloboda myslenia alebo sloboda slova, ale ako klasická diktatúra, taká plnokvetá diktatúra liberalizmu.“


https://tass.ru/politika/11914701?fbclid=IwAR3w2XJRb2HACbcsrFfC5bGbzM92r-PxeitthJzKEdDpMnSRSqXKS87jTgI


Zacharovová: to, čo sa deje na západe okolo tematiky LGBT, vyzerá ako diktatúra liberalizmu Hovorkyňa ministerstva zahraničia uviedla, že toto je začiatok ničenia rodiny ako inštitúcie Oficiálna zástupkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Maria Zacharovová považuje dianie v západných krajinách okolo tematiky LGBT za klasickú diktatúru liberalizmu. Takto komentovala diplomatka nedávne rozhodnutie ESĽP (Európsky súd pre ľudské práva) po odmietnutí v Rusku páru rovnakého pohlavia uzavrieť manželstvo. "Toto je len začiatok, toto je začiatok ničenia rodiny ako inštitúcie. Bude to v budúcnosti oveľa horšie, rovnako ako sa to začalo genderovými otázkami. Začalo sa to jedným, dvoma, tromi typmi, takpovediac, genderov, a teraz ich je v niektorých krajinách 80, - povedala vo štvrtok v éteri kanálu Pervyj kanál. - Všetko, čo sa teraz deje, takpovediac, na kolektívnom Západe, ohliadom týchto tém, nevyzerá to ako sloboda myslenia alebo sloboda slova, ale ako klasická diktatúra, taká plnokvetá diktatúra liberalizmu.“ https://tass.ru/politika/11914701?fbclid=IwAR3w2XJRb2HACbcsrFfC5bGbzM92r-PxeitthJzKEdDpMnSRSqXKS87jTgI

Sergej Lavrov plánuje v auguste navštíviť Maďarsko, Rakúsko a Taliansko


Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov navštívi v auguste Maďarsko, Rakúsko a Taliansko. Oznámil to v piatok počas webinára o zahraničnej politike Moskvy.


„V západných krajinách mám mnoho priateľov, najmä medzi mojimi kolegami. Dostávam pozvánky na návštevu niektorých členských štátov EÚ. Napríklad na budúci mesiac navštívim tri krajiny, jednu po druhej: Maďarsko, Rakúsko a Taliansko,“ povedal Lavrov.


„Tí, čo majú sebaúctu a rešpekt pre svoju krajinu, svoju históriu a zahraničnú politiku, nepočúvajú byrokratov v Bruseli, ktorí sa pokúšajú všetkých stiahnuť na jednotnú protiruskú líniu,“ dodal šéf ruskej diplomacie.


Lavrov mal podľa vlastných slov dobré vzťahy aj s Josepom Borrellom, kým sa stal šéfom zahraničnej politiky EÚ. Údajne sa dobre porozprávali, aj keď Borrell navštívil Moskvu vo februári 2021.


„Keď sa však vrátil do Bruselu, bolo mu vysvetlené, čo je správne a čo nie,“ povedal Lavrov.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/07/23/sergej-lavrov-planuje-v-auguste-navstivit-madarsko-rakusko-a-taliansko/


Sergej Lavrov plánuje v auguste navštíviť Maďarsko, Rakúsko a Taliansko Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov navštívi v auguste Maďarsko, Rakúsko a Taliansko. Oznámil to v piatok počas webinára o zahraničnej politike Moskvy. „V západných krajinách mám mnoho priateľov, najmä medzi mojimi kolegami. Dostávam pozvánky na návštevu niektorých členských štátov EÚ. Napríklad na budúci mesiac navštívim tri krajiny, jednu po druhej: Maďarsko, Rakúsko a Taliansko,“ povedal Lavrov. „Tí, čo majú sebaúctu a rešpekt pre svoju krajinu, svoju históriu a zahraničnú politiku, nepočúvajú byrokratov v Bruseli, ktorí sa pokúšajú všetkých stiahnuť na jednotnú protiruskú líniu,“ dodal šéf ruskej diplomacie. Lavrov mal podľa vlastných slov dobré vzťahy aj s Josepom Borrellom, kým sa stal šéfom zahraničnej politiky EÚ. Údajne sa dobre porozprávali, aj keď Borrell navštívil Moskvu vo februári 2021. „Keď sa však vrátil do Bruselu, bolo mu vysvetlené, čo je správne a čo nie,“ povedal Lavrov. https://www.hlavnydennik.sk/2021/07/23/sergej-lavrov-planuje-v-auguste-navstivit-madarsko-rakusko-a-taliansko/

Toto uviedla na brífingu oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zakharova vo štvrtok.
Berenika, prepáč, prevdepodobne som to už písal, ale musím to asi zopakovať. Zacharová sa po rusky píše: Захарова, a do slovenčiny sa prekladá ako: Zacharová. Ruské "х" má v slovenčine ekvivalent: naše slovenské "ch". Preto nechápem prečo píšete všetci Zakharová a nie Zacharová. To ste už naozaj všetci tak preprogramovaní tou angličtinou? Sme Slovania, tak rozmýšľajme v našom duchu a nie v anglosaskom!!! Ďakujem.


[quote="pid:2509, uid:12"]Toto uviedla na brífingu oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zakharova vo štvrtok.[/quote]Berenika, prepáč, prevdepodobne som to už písal, ale musím to asi zopakovať. Zacharová sa po rusky píše: Захарова, a do slovenčiny sa prekladá ako: Zacharová. Ruské "х" má v slovenčine ekvivalent: naše slovenské "ch". Preto nechápem prečo píšete všetci Zakharová a nie Zacharová. To ste už naozaj všetci tak preprogramovaní tou angličtinou? Sme Slovania, tak rozmýšľajme v našom duchu a nie v anglosaskom!!! Ďakujem.

do slovenčiny sa prekladá ako: Zacharová


Súhlasím, že by prepis mal byť podľa našej transkripcie. Ale nemalo by to byť Mária Zacharovová?


[quote="pid:26144, uid:165"]do slovenčiny sa prekladá ako: Zacharová[/quote] Súhlasím, že by prepis mal byť podľa našej transkripcie. Ale nemalo by to byť Mária Zacharovová?

„Meniť sa nie je potrebné, prežitie nie je povinné.“ William Edwards Deming

Maria Zacharova:
https://www.facebook.com/maria.zakharova.167/posts/10226939609145906


′′ Sarah Rainesford a BBC vám o tom nepovedia
Verejnosť bola ′′ Generálny workplan britského veľvyslanectva v Rusku v rokoch 2019-2020.". Toto je zjavne pokračovanie tých ′′ britských spisov.". ktoré vo februári zlúčila skupina Anonymus.
Odvtedy Forin Úrad nevyjadril zverejnené dokumenty o práci Britov na podporu nezávislých publikácií, obsahu tajnej siete vplyvných blogerov a mimovládok v Runete ′′ na vytvorenie podmienok pre zmenu režimu v Rusku a ′′ podkopanie ′′ Ruský vplyv ′′ v krajinách východnej Európy a strednej Ázie.
Mimochodom, v tých materiáloch ′′ Medusa ′′ a ′′ Mediazony ′′ neboli žiadne jasné vysvetlenia ". Boli ako mohli, ale v skutočnosti - nič.
V nových dokumentoch je ešte viac špecifík. Všetko tu: mená, heslá, vystúpenia, poplatky pre nepodplatiteľne nezávislých.
Rozsah financovania a projektovej aktivity aj s nahliadnutím je jednoducho šokujúci.
Takže medzi prijímateľmi britského financovania na podporu západných hodnôt v takej alebo inej podobe v Rusku v roku 2020-2023.:
Nadácia Thomson Reuters (1,5 miliónov dolárov)
Nadácia Thomson (1,15 miliónov dolárov)
Informačný portál ′′ Takéto veci ′′ (201 miliónov rubľov)
Internetový projekt ′′ Hlas právnika ′′ (1,425 milióna USD) - spolufinancovanie amerického ministerstva štátu)
′′ Medzietnické informačné centrum ′′ v Jekaterinburgu (22 miliónov rubľov.)
Projekt ′′ Otrok. Nie ′′ (17,3 k) lbs)
Charitatívna nadácia Sphere (ochrana LGBT na Kaukaze-240 tis. libier),
Informačné a analýzové centrum sovy (300 tis. libier)
Spoločnosť ′′ Pamätník ′′ (vytvorenie národnej mapy sovietskych represií-555 tis. lbs)
′′ Právnická oblasť ′′ / ′′ Zóna. médiá ′′ (248 k) lbs)
Krízové centrum Nadežda v Groznom (243 tis. lbs)
Podpora siete LGBT centier (380 tis. libier)
Portál Mediálna zóna (100 tisíc libier ročne)
Pamätné stredisko pre ľudské práva (1,05 milióna dolárov)
LGBT centrum v Jekaterinburgu (2,23 miliónov rubľov.)
Environmentálne centrum Bellona vo Sv. Petrohrad (2 miliónov rubľov.)
Zahraniční agenti? Nuž, vy ste deti, nezávislí novinári a aktivisti.
Teším sa na reakciu Londýna. Už je čas.
Medzi spomínanými projektmi je podpora ľudských práv, udržiavanie LGBT komunity, rozvoj siete nezávislých novinárov a blogerov, nadviazanie kontaktov so zástupcami novej generácie spoločenských a politických lídrov a integrácia ich do britskej kultúry. Zahájenie a propagácia takýchto projektov prekračuje hranice bežných diplomatických činností a ruskej legislatívy.
Čo nám povedia propagandisti v Bruseli alebo podporujú čistú žurnalistiku OBSE, Radou Európy a UNESCO?
Mimochodom, uznesenie Európskeho parlamentu proti Londýnu by vyzeralo víťazne a primerané, teraz by sa odvolalo zastaviť zasahovanie do ruských vnútorných vecí a prestať propagovať platenú nepriateľskú propagandu.
Zaujímavé je, že ruská služba BBC už nenájde tento pozemok hodný pokrytia?


Maria Zacharova: https://www.facebook.com/maria.zakharova.167/posts/10226939609145906 ′′ Sarah Rainesford a BBC vám o tom nepovedia Verejnosť bola ′′ Generálny workplan britského veľvyslanectva v Rusku v rokoch 2019-2020.". Toto je zjavne pokračovanie tých ′′ britských spisov.". ktoré vo februári zlúčila skupina Anonymus. Odvtedy Forin Úrad nevyjadril zverejnené dokumenty o práci Britov na podporu nezávislých publikácií, obsahu tajnej siete vplyvných blogerov a mimovládok v Runete ′′ na vytvorenie podmienok pre zmenu režimu v Rusku a ′′ podkopanie ′′ Ruský vplyv ′′ v krajinách východnej Európy a strednej Ázie. Mimochodom, v tých materiáloch ′′ Medusa ′′ a ′′ Mediazony ′′ neboli žiadne jasné vysvetlenia ". Boli ako mohli, ale v skutočnosti - nič. V nových dokumentoch je ešte viac špecifík. Všetko tu: mená, heslá, vystúpenia, poplatky pre nepodplatiteľne nezávislých. Rozsah financovania a projektovej aktivity aj s nahliadnutím je jednoducho šokujúci. Takže medzi prijímateľmi britského financovania na podporu západných hodnôt v takej alebo inej podobe v Rusku v roku 2020-2023.: Nadácia Thomson Reuters (1,5 miliónov dolárov) Nadácia Thomson (1,15 miliónov dolárov) Informačný portál ′′ Takéto veci ′′ (201 miliónov rubľov) Internetový projekt ′′ Hlas právnika ′′ (1,425 milióna USD) - spolufinancovanie amerického ministerstva štátu) ′′ Medzietnické informačné centrum ′′ v Jekaterinburgu (22 miliónov rubľov.) Projekt ′′ Otrok. Nie ′′ (17,3 k) lbs) Charitatívna nadácia Sphere (ochrana LGBT na Kaukaze-240 tis. libier), Informačné a analýzové centrum sovy (300 tis. libier) Spoločnosť ′′ Pamätník ′′ (vytvorenie národnej mapy sovietskych represií-555 tis. lbs) ′′ Právnická oblasť ′′ / ′′ Zóna. médiá ′′ (248 k) lbs) Krízové centrum Nadežda v Groznom (243 tis. lbs) Podpora siete LGBT centier (380 tis. libier) Portál Mediálna zóna (100 tisíc libier ročne) Pamätné stredisko pre ľudské práva (1,05 milióna dolárov) LGBT centrum v Jekaterinburgu (2,23 miliónov rubľov.) Environmentálne centrum Bellona vo Sv. Petrohrad (2 miliónov rubľov.) Zahraniční agenti? Nuž, vy ste deti, nezávislí novinári a aktivisti. Teším sa na reakciu Londýna. Už je čas. Medzi spomínanými projektmi je podpora ľudských práv, udržiavanie LGBT komunity, rozvoj siete nezávislých novinárov a blogerov, nadviazanie kontaktov so zástupcami novej generácie spoločenských a politických lídrov a integrácia ich do britskej kultúry. Zahájenie a propagácia takýchto projektov prekračuje hranice bežných diplomatických činností a ruskej legislatívy. Čo nám povedia propagandisti v Bruseli alebo podporujú čistú žurnalistiku OBSE, Radou Európy a UNESCO? Mimochodom, uznesenie Európskeho parlamentu proti Londýnu by vyzeralo víťazne a primerané, teraz by sa odvolalo zastaviť zasahovanie do ruských vnútorných vecí a prestať propagovať platenú nepriateľskú propagandu. Zaujímavé je, že ruská služba BBC už nenájde tento pozemok hodný pokrytia?

Zacharovová: Rusko dúfa, že Ukrajina bude počuť signál USA o dôležitosti minských dohôd


Zdôraznila tiež, že neexistujú žiadne okolnosti, ktoré by bránili Washingtonu pomôcť pri riešení situácie na Ukrajine.


Rusko dúfa, že ukrajinské úrady budú počuť signál o dôležitosti minských dohôd, ktorý vyslovili Spojené štáty počas návštevy námestníčky štátneho tajomníka Victorie Nulandovej v Moskve. V stredu to oznámila oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová vo vysielaní televízneho kanála Zvezda.


„Potvrdenie Spojených štátov z ich strany [minských dohôd] - <...> tento signál, dúfam, v Kyjeve počul, dúfam, od ich priamej kurátorky Victorie Nulandovej, myslím si, že je to v tejto chvíli celkom relevantné,“ hovorí povedal.


Práve opätovné potvrdenie relevantnosti minských dohôd nazvala Zacharovová hlavným výsledkom diskusie o ukrajinských témach počas Nulandovej návštevy Moskvy. Diplomat pripomenul, že v minulom roku „Kyjev nabral úplne iný kurz“. „Ak skôr, pred dvoma rokmi, táto téma údajne irelevantnosti minských dohôd, ich údajne nerealizovateľnosti v dôsledku skutočnosti, že sa zmenili historické okolnosti alebo potreby vyvinúť nové, vznik niektorých hybridných dohôd zaznieval okolo Vedenie Kyjeva, režim expertov, politológov a bolo vrhnuté neoficiálnym spôsobom, potom to v poslednom roku všetci chápeme ako oficiálne stanovisko Kyjeva a celého ukrajinského vedenia, “vysvetlila Zakharova.


Zdôraznila tiež, že neexistujú žiadne okolnosti, ktoré by bránili Washingtonu pomôcť pri riešení situácie na Ukrajine. "Ak chcete priniesť niečo konštruktívne, pomôžte Ukrajine dostať sa z diery, kam ju vyhnali ukrajinskí politici, to sa dá urobiť vždy. Nikdy nie je neskoro začať. Na antagonizáciu ešte viac zvnútra," uviedla hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí. zhrnul.


V stredu Nuland uskutočnil v Moskve stretnutie so zástupcom vedúceho prezidentskej administratívy Dmitrijom Kozakom, kde strany rokovali okrem iného o Ukrajine a minských dohodách. Námestník ministra zahraničných vecí sa stretol v ten istý deň s asistentom prezidenta Ruskej federácie pre medzinárodné záležitosti Jurijom Ushakovom. V utorok sa v budove ruského ministerstva zahraničných vecí uskutočnili rokovania medzi Nulandom a námestníkom ministra zahraničia Sergejom Ryabkovom, ktoré trvali viac ako hodinu a pol. Na stretnutí, ako je uvedené v ruských diplomatických službách, sa zúčastnil aj námestník ministra obrany Ruska Alexander Fomin.


https://tass.ru/politika/12657843


Zacharovov&aacute;: Rusko d&uacute;fa, že Ukrajina bude počuť sign&aacute;l USA o d&ocirc;ležitosti minsk&yacute;ch doh&ocirc;d Zd&ocirc;raznila tiež, že neexistuj&uacute; žiadne okolnosti, ktor&eacute; by br&aacute;nili Washingtonu pom&ocirc;cť pri rie&scaron;en&iacute; situ&aacute;cie na Ukrajine. Rusko d&uacute;fa, že ukrajinsk&eacute; &uacute;rady bud&uacute; počuť sign&aacute;l o d&ocirc;ležitosti minsk&yacute;ch doh&ocirc;d, ktor&yacute; vyslovili Spojen&eacute; &scaron;t&aacute;ty počas n&aacute;v&scaron;tevy n&aacute;mestn&iacute;čky &scaron;t&aacute;tneho tajomn&iacute;ka Victorie Nulandovej v Moskve. V stredu to ozn&aacute;mila ofici&aacute;lna z&aacute;stupkyňa rusk&eacute;ho ministerstva zahraničn&yacute;ch vec&iacute; Maria Zacharovov&aacute; vo vysielan&iacute; telev&iacute;zneho kan&aacute;la Zvezda. &bdquo;Potvrdenie Spojen&yacute;ch &scaron;t&aacute;tov z ich strany [minsk&yacute;ch doh&ocirc;d] - &lt;...&gt; tento sign&aacute;l, d&uacute;fam, v Kyjeve počul, d&uacute;fam, od ich priamej kur&aacute;torky Victorie Nulandovej, mysl&iacute;m si, že je to v tejto chv&iacute;li celkom relevantn&eacute;,&ldquo; hovor&iacute; povedal. Pr&aacute;ve op&auml;tovn&eacute; potvrdenie relevantnosti minsk&yacute;ch doh&ocirc;d nazvala Zacharovov&aacute; hlavn&yacute;m v&yacute;sledkom diskusie o ukrajinsk&yacute;ch t&eacute;mach počas Nulandovej n&aacute;v&scaron;tevy Moskvy. Diplomat pripomenul, že v minulom roku &bdquo;Kyjev nabral &uacute;plne in&yacute; kurz&ldquo;. &bdquo;Ak sk&ocirc;r, pred dvoma rokmi, t&aacute;to t&eacute;ma &uacute;dajne irelevantnosti minsk&yacute;ch doh&ocirc;d, ich &uacute;dajne nerealizovateľnosti v d&ocirc;sledku skutočnosti, že sa zmenili historick&eacute; okolnosti alebo potreby vyvin&uacute;ť nov&eacute;, vznik niektor&yacute;ch hybridn&yacute;ch doh&ocirc;d zaznieval okolo Vedenie Kyjeva, režim expertov, politol&oacute;gov a bolo vrhnut&eacute; neofici&aacute;lnym sp&ocirc;sobom, potom to v poslednom roku v&scaron;etci ch&aacute;peme ako ofici&aacute;lne stanovisko Kyjeva a cel&eacute;ho ukrajinsk&eacute;ho vedenia, &ldquo;vysvetlila Zakharova. Zd&ocirc;raznila tiež, že neexistuj&uacute; žiadne okolnosti, ktor&eacute; by br&aacute;nili Washingtonu pom&ocirc;cť pri rie&scaron;en&iacute; situ&aacute;cie na Ukrajine. &quot;Ak chcete priniesť niečo kon&scaron;trukt&iacute;vne, pom&ocirc;žte Ukrajine dostať sa z diery, kam ju vyhnali ukrajinsk&iacute; politici, to sa d&aacute; urobiť vždy. Nikdy nie je neskoro začať. Na antagoniz&aacute;ciu e&scaron;te viac zvn&uacute;tra,&quot; uviedla hovorkyňa rusk&eacute;ho ministerstva zahraničn&yacute;ch vec&iacute;. zhrnul. V stredu Nuland uskutočnil v Moskve stretnutie so z&aacute;stupcom ved&uacute;ceho prezidentskej administrat&iacute;vy Dmitrijom Kozakom, kde strany rokovali okrem in&eacute;ho o Ukrajine a minsk&yacute;ch dohod&aacute;ch. N&aacute;mestn&iacute;k ministra zahraničn&yacute;ch vec&iacute; sa stretol v ten ist&yacute; deň s asistentom prezidenta Ruskej feder&aacute;cie pre medzin&aacute;rodn&eacute; z&aacute;ležitosti Jurijom Ushakovom. V utorok sa v budove rusk&eacute;ho ministerstva zahraničn&yacute;ch vec&iacute; uskutočnili rokovania medzi Nulandom a n&aacute;mestn&iacute;kom ministra zahraničia Sergejom Ryabkovom, ktor&eacute; trvali viac ako hodinu a pol. Na stretnut&iacute;, ako je uveden&eacute; v rusk&yacute;ch diplomatick&yacute;ch služb&aacute;ch, sa z&uacute;častnil aj n&aacute;mestn&iacute;k ministra obrany Ruska Alexander Fomin. https://tass.ru/politika/12657843

Ruské ministerstvo zahraničia vyzvalo na opustenie vojenskej výcvikovej misie EÚ na Ukrajine


Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová počas brífingu uviedla, že Moskva vyzýva Kyjev a Brusel, aby upustili od unáhleného kroku a vyslali vojenskú výcvikovú misiu EÚ na Ukrajinu.


"Obavou je samozrejme to, že Brusel zvažuje plány na nasadenie vojenskej výcvikovej misie Európskej únie na Ukrajine," uviedla Zacharovová.


Táto iniciatíva podľa nej priamo odporuje minským dohodám a prispeje k eskalácii napätia v Donbase.


Tiež to povzbudí kyjevské úrady k ďalšej sabotáži minských dohôd, uviedla hovorkyňa ministerstva zahraničia.


"A v tejto súvislosti vás vyzývame, aby ste upustili od tohto, mierne povedané, unáhleného kroku," povedala.


Noviny Welt am Sonntag s odvolaním sa na interný dokument EÚ už skôr informovali, že Európska únia zvažuje možnosť vytvorenia vlastnej vojenskej výcvikovej misie na Ukrajine.
https://russian.rt.com/ussr/news/917352-mid-missiya-es-ukraina


Rusk&eacute; ministerstvo zahraničia vyzvalo na opustenie vojenskej v&yacute;cvikovej misie E&Uacute; na Ukrajine Hovorkyňa rusk&eacute;ho ministerstva zahraničia Maria Zacharovov&aacute; počas br&iacute;fingu uviedla, že Moskva vyz&yacute;va Kyjev a Brusel, aby upustili od un&aacute;hlen&eacute;ho kroku a vyslali vojensk&uacute; v&yacute;cvikov&uacute; misiu E&Uacute; na Ukrajinu. &quot;Obavou je samozrejme to, že Brusel zvažuje pl&aacute;ny na nasadenie vojenskej v&yacute;cvikovej misie Eur&oacute;pskej &uacute;nie na Ukrajine,&quot; uviedla Zacharovov&aacute;. T&aacute;to iniciat&iacute;va podľa nej priamo odporuje minsk&yacute;m dohod&aacute;m a prispeje k eskal&aacute;cii nap&auml;tia v Donbase. Tiež to povzbud&iacute; kyjevsk&eacute; &uacute;rady k ďal&scaron;ej sabot&aacute;ži minsk&yacute;ch doh&ocirc;d, uviedla hovorkyňa ministerstva zahraničia. &quot;A v tejto s&uacute;vislosti v&aacute;s vyz&yacute;vame, aby ste upustili od tohto, mierne povedan&eacute;, un&aacute;hlen&eacute;ho kroku,&quot; povedala. Noviny Welt am Sonntag s odvolan&iacute;m sa na intern&yacute; dokument E&Uacute; už sk&ocirc;r informovali, že Eur&oacute;pska &uacute;nia zvažuje možnosť vytvorenia vlastnej vojenskej v&yacute;cvikovej misie na Ukrajine. https://russian.rt.com/ussr/news/917352-mid-missiya-es-ukraina

Лавров ОШАРАШИЛ Макрона и Меркель, требующих встречу по Украине!


https://www.youtube.com/watch?v=Oq2efanb8Fo


Лавров ОШАРАШИЛ Макрона и Меркель, требующих встречу по Украине! https://www.youtube.com/watch?v=Oq2efanb8Fo

Lavrova pobúrili kroky západných krajín voči afganským utečencom


Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov kritizoval kroky západných krajín vo vzťahu k afganským utečencom a poukázal na to, že Západ sa ich snaží „vyložiť“ do stredoázijských krajín. Informovala o tom agentúra RIA Novosti.


Európske štáty sa podľa diplomata „nahnali do prosenia“ susedných krajín Afganistanu, aby dočasne prijali desaťtisíce utečencov, kým migrantom nepošlú všetky potrebné dokumenty. Minister zahraničných vecí poznamenal, že zatiaľ s tým nesúhlasil ani jeden stredoázijský štát.


Lavrova pobúrili spôsoby Západu udeľovania azylu migrantom. Upozornil na skutočnosť, že napriek dlhodobej spolupráci s európskymi vládami a previerkam niektorých Afgancov sa západné krajiny neodvážili časť utečencov evakuovať.


"Ak po tom, čo pre vás pracovali, stále nemôžete pochopiť, či si zaslúžia dôveru alebo nie, prečo ich potom vykladáte do krajín Strednej Ázie, ktoré sú našimi spojencami?" - uzavrel šéf rezortu zahraničia s tým, že táto téma ešte nie je uzavretá.


Lavrov predtým hovoril o varovaní ruského vodcu Vladimira Putina americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi. Putin podľa ministra protestoval proti vytvoreniu nových amerických vojenských základní v Strednej Ázii, ktoré by zasahovali na území Afganistanu cez horizont.


https://lenta.ru/news/2021/11/01/refuges_lavrov/


**Lavrova pob&uacute;rili kroky z&aacute;padn&yacute;ch kraj&iacute;n voči afgansk&yacute;m utečencom ** Rusk&yacute; minister zahraničn&yacute;ch vec&iacute; Sergej Lavrov kritizoval kroky z&aacute;padn&yacute;ch kraj&iacute;n vo vzťahu k afgansk&yacute;m utečencom a pouk&aacute;zal na to, že Z&aacute;pad sa ich snaž&iacute; &bdquo;vyložiť&ldquo; do stredo&aacute;zijsk&yacute;ch kraj&iacute;n. Informovala o tom agent&uacute;ra RIA Novosti. Eur&oacute;pske &scaron;t&aacute;ty sa podľa diplomata &bdquo;nahnali do prosenia&ldquo; susedn&yacute;ch kraj&iacute;n Afganistanu, aby dočasne prijali desaťtis&iacute;ce utečencov, k&yacute;m migrantom nepo&scaron;l&uacute; v&scaron;etky potrebn&eacute; dokumenty. Minister zahraničn&yacute;ch vec&iacute; poznamenal, že zatiaľ s t&yacute;m nes&uacute;hlasil ani jeden stredo&aacute;zijsk&yacute; &scaron;t&aacute;t. Lavrova pob&uacute;rili sp&ocirc;soby Z&aacute;padu udeľovania azylu migrantom. Upozornil na skutočnosť, že napriek dlhodobej spolupr&aacute;ci s eur&oacute;pskymi vl&aacute;dami a previerkam niektor&yacute;ch Afgancov sa z&aacute;padn&eacute; krajiny neodv&aacute;žili časť utečencov evakuovať. &quot;Ak po tom, čo pre v&aacute;s pracovali, st&aacute;le nem&ocirc;žete pochopiť, či si zasl&uacute;žia d&ocirc;veru alebo nie, prečo ich potom vyklad&aacute;te do kraj&iacute;n Strednej &Aacute;zie, ktor&eacute; s&uacute; na&scaron;imi spojencami?&quot; - uzavrel &scaron;&eacute;f rezortu zahraničia s t&yacute;m, že t&aacute;to t&eacute;ma e&scaron;te nie je uzavret&aacute;. Lavrov predt&yacute;m hovoril o varovan&iacute; rusk&eacute;ho vodcu Vladimira Putina americk&eacute;mu prezidentovi Joeovi Bidenovi. Putin podľa ministra protestoval proti vytvoreniu nov&yacute;ch americk&yacute;ch vojensk&yacute;ch z&aacute;kladn&iacute; v Strednej &Aacute;zii, ktor&eacute; by zasahovali na &uacute;zem&iacute; Afganistanu cez horizont. https://lenta.ru/news/2021/11/01/refuges_lavrov/

Срочно! Захарова РАЗНОСИТ заявления Литвы и Польши о Белоруссии!


https://www.youtube.com/watch?v=Hk4_T8p71EE


Срочно! Захарова РАЗНОСИТ заявления Литвы и Польши о Белоруссии! https://www.youtube.com/watch?v=Hk4_T8p71EE

Zacharovová uviedla, že USA vedeli o ukrajinských hackerských skupinách zatknutých Európanmi


Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí poznamenala, že skupiny páchali trestnú činnosť minimálne od roku 2019


Washington vedel o rozsiahlych aktivitách hackerov z Ukrajiny v Európe a Spojených štátoch, no o kybernetickej hrozbe deklaroval len občanov Ruska. Oficiálna zástupkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Maria Zakharova o tom napísala vo svojom telegramovom kanáli.
"Počas posledného mesiaca Europol a Eurojust vykonali celý rad operácií na zajatie a zatknutie hackerských skupín. Ruskí hackeri? No, konečne. Ale nie, prekvapenie: všetci sa ukázali ako Ukrajinci. <...> Možno americkí experti nevedeli o existencii neruských hackerov? Ale nie. Washington si to všetko veľmi dobre uvedomuje, keďže dôstojníci FBI sa zúčastnili operácie Europolu,“ poznamenala Zacharova.


Diplomat poznamenal, že skupiny vykonávajú trestnú činnosť minimálne od roku 2019. Kybernetický ransomvér zabil približne 2000 ľudí v 71 krajinách vrátane Spojených štátov amerických. Postihnuté boli spoločnosti v USA, Spojenom kráľovstve, Francúzsku a ďalších západných krajinách. Celková škoda z činov útočníkov dosiahla 120 miliónov dolárov.


"Nóri sú presvedčení, že chytení útočníci sú zodpovední za útok na zariadenia priemyselného gigantu Norsk Hydro v USA a Európe," dodala Zacharová.


https://tass.ru/politika/13015637


**Zacharovov&aacute; uviedla, že USA vedeli o ukrajinsk&yacute;ch hackersk&yacute;ch skupin&aacute;ch zatknut&yacute;ch Eur&oacute;panmi** Hovorkyňa ministerstva zahraničn&yacute;ch vec&iacute; poznamenala, že skupiny p&aacute;chali trestn&uacute; činnosť minim&aacute;lne od roku 2019 Washington vedel o rozsiahlych aktivit&aacute;ch hackerov z Ukrajiny v Eur&oacute;pe a Spojen&yacute;ch &scaron;t&aacute;toch, no o kybernetickej hrozbe deklaroval len občanov Ruska. Ofici&aacute;lna z&aacute;stupkyňa Ministerstva zahraničn&yacute;ch vec&iacute; Ruskej feder&aacute;cie Maria Zakharova o tom nap&iacute;sala vo svojom telegramovom kan&aacute;li. &quot;Počas posledn&eacute;ho mesiaca Europol a Eurojust vykonali cel&yacute; rad oper&aacute;ci&iacute; na zajatie a zatknutie hackersk&yacute;ch skup&iacute;n. Rusk&iacute; hackeri? No, konečne. Ale nie, prekvapenie: v&scaron;etci sa uk&aacute;zali ako Ukrajinci. &lt;...&gt; Možno americk&iacute; experti nevedeli o existencii nerusk&yacute;ch hackerov? Ale nie. Washington si to v&scaron;etko veľmi dobre uvedomuje, keďže d&ocirc;stojn&iacute;ci FBI sa z&uacute;častnili oper&aacute;cie Europolu,&ldquo; poznamenala Zacharova. Diplomat poznamenal, že skupiny vykon&aacute;vaj&uacute; trestn&uacute; činnosť minim&aacute;lne od roku 2019. Kybernetick&yacute; ransomv&eacute;r zabil približne 2000 ľud&iacute; v 71 krajin&aacute;ch vr&aacute;tane Spojen&yacute;ch &scaron;t&aacute;tov americk&yacute;ch. Postihnut&eacute; boli spoločnosti v USA, Spojenom kr&aacute;ľovstve, Franc&uacute;zsku a ďal&scaron;&iacute;ch z&aacute;padn&yacute;ch krajin&aacute;ch. Celkov&aacute; &scaron;koda z činov &uacute;točn&iacute;kov dosiahla 120 mili&oacute;nov dol&aacute;rov. &quot;N&oacute;ri s&uacute; presvedčen&iacute;, že chyten&iacute; &uacute;točn&iacute;ci s&uacute; zodpovedn&iacute; za &uacute;tok na zariadenia priemyseln&eacute;ho gigantu Norsk Hydro v USA a Eur&oacute;pe,&quot; dodala Zacharov&aacute;. https://tass.ru/politika/13015637
12
11.51k
91
16
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept