Mimo kategórií
Vyhlásenia MID RF a Marii Zakharovej

Zakharová nazvala nehorázne príklad politickej cenzúry ukrajinských televíznych kanálov

Oficiálny zástupca ruského ministerstva zahraničných vecí zdôraznil, že kým kyjevské úrady zatvárajú médiá, škandalózna stránka ′′ Mierotvorca ′′ naďalej funguje


Rozhodnutie prezidenta Ukrajiny Vladimíra Zelenského o sankciách na opozičných TV kanáloch ′′ 112 Ukrajina ", NewsOne a ZIK sú nehoráznym príkladom politickej cenzúry. Toto uviedla na brífingu oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zakharova vo štvrtok.


Vyhlášku hlavy štátu troch ukrajinských médií považujeme za pevné publikum a vysielanie nehorázneho príklad politickej cenzúry, nekalej súťaže. Toto je v rozpore s právnymi predpismi Ukrajiny a medzinárodnými povinnosťami Kyjeva chrániť slobodu slova ", povedala.
Zdroj: https://tass.ru/politika/10625295


**Zakharová nazvala nehorázne príklad politickej cenzúry ukrajinských televíznych kanálov ** Oficiálny zástupca ruského ministerstva zahraničných vecí zdôraznil, že kým kyjevské úrady zatvárajú médiá, škandalózna stránka ′′ Mierotvorca ′′ naďalej funguje Rozhodnutie prezidenta Ukrajiny Vladimíra Zelenského o sankciách na opozičných TV kanáloch ′′ 112 Ukrajina ", NewsOne a ZIK sú nehoráznym príkladom politickej cenzúry. Toto uviedla na brífingu oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zakharova vo štvrtok. Vyhlášku hlavy štátu troch ukrajinských médií považujeme za pevné publikum a vysielanie nehorázneho príklad politickej cenzúry, nekalej súťaže. Toto je v rozpore s právnymi predpismi Ukrajiny a medzinárodnými povinnosťami Kyjeva chrániť slobodu slova ", povedala. Zdroj: https://tass.ru/politika/10625295
Upravené 7. 2. 2021 o 06:41

Ministerstvo zahraničných vecí oznámilo zámer Západu, aby sa od začiatku venoval situácii v jeho krajinách


Západ úmyselne odstraňuje pozornosť zo situácie v jeho krajinách so zameraním na nekonzistentné akcie v Rusku, uviedla vo štvrtok oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zakharova.


′ Zdá sa, že západný úradník jednoducho odmieta vidieť, čo sa deje v týchto dňoch v EÚ a tieto mesiace v USA, a jednoducho zámerne odstráni pozornosť sveta zo situácie vo vlastných krajinách so zameraním na ich víziu situácia v Rusku ",- Zakharova povedala na brífingu.


Ako príklad uviedla USA, kde je ′′ nárast miery násilia ".


Toto je to, na čo musia vaši partneri dávať pozor, na situáciu vo vlastných krajinách, nesnažia sa propagovať húpanie situácie v našej krajine ",- uviedla Zakharová.


Zdroj: https://ria.ru/20210204/vnimanie-1596036524.html


**Ministerstvo zahraničných vecí oznámilo zámer Západu, aby sa od začiatku venoval situácii v jeho krajinách** Západ úmyselne odstraňuje pozornosť zo situácie v jeho krajinách so zameraním na nekonzistentné akcie v Rusku, uviedla vo štvrtok oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zakharova. ′ Zdá sa, že západný úradník jednoducho odmieta vidieť, čo sa deje v týchto dňoch v EÚ a tieto mesiace v USA, a jednoducho zámerne odstráni pozornosť sveta zo situácie vo vlastných krajinách so zameraním na ich víziu situácia v Rusku ",- Zakharova povedala na brífingu. Ako príklad uviedla USA, kde je ′′ nárast miery násilia ". Toto je to, na čo musia vaši partneri dávať pozor, na situáciu vo vlastných krajinách, nesnažia sa propagovať húpanie situácie v našej krajine ",- uviedla Zakharová. Zdroj: https://ria.ru/20210204/vnimanie-1596036524.html

Ministerstvo zahraničných vecí pomenovalo účel vyhlásení NATO o Navaľnom


Účelom vyhlásení krajín NATO a EÚ k situácii s Alexejom Navaľným je pokúsiť sa odradiť Rusko a zasahovať do vnútorných záležitostí krajiny, uviedla oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zakharova.


′ Upozornili sme na vyjadrenia takzvaného kolektívneho Západu, samozrejme, Spojených štátov amerických, ktorý celý tento zbor realizuje. Ale vo všeobecnosti sa týkalo našej internej agendy veľa vyhlásení, hovoríme o hlavách štátov a ministroch zahraničných vecí NATO, Európskej únie, o sociálnej a politickej situácii v našej krajine ", uviedla Zakharová na brífingu.


′ Čo sa dá povedať všeobecne? Ide o koordinovanú informačnú kampaň, cieľom je globálny pokus odradiť našu krajinu, zasahovať do jej vnútorných záležitostí. Nič nové tu nie je ", dodala.


Zdroj: https://ria.ru/20210204/navalnyy-1596034166.html


**Ministerstvo zahraničných vecí pomenovalo účel vyhlásení NATO o Navaľnom** Účelom vyhlásení krajín NATO a EÚ k situácii s Alexejom Navaľným je pokúsiť sa odradiť Rusko a zasahovať do vnútorných záležitostí krajiny, uviedla oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zakharova. ′ Upozornili sme na vyjadrenia takzvaného kolektívneho Západu, samozrejme, Spojených štátov amerických, ktorý celý tento zbor realizuje. Ale vo všeobecnosti sa týkalo našej internej agendy veľa vyhlásení, hovoríme o hlavách štátov a ministroch zahraničných vecí NATO, Európskej únie, o sociálnej a politickej situácii v našej krajine ", uviedla Zakharová na brífingu. ′ Čo sa dá povedať všeobecne? Ide o koordinovanú informačnú kampaň, cieľom je globálny pokus odradiť našu krajinu, zasahovať do jej vnútorných záležitostí. Nič nové tu nie je ", dodala. Zdroj: https://ria.ru/20210204/navalnyy-1596034166.html

Ministerstvo zahraničných vecí pomenovalo účel vyhlásení NATO o Navaľnom
Kontrolní otázky:


  • Existuje ještě vůbec nějaké to NATO, anebo Štoltnberk už jenom píše zprávy pro tisk z nějaké kanceláře?
  • Není NATO už jenom nějaká virtuální struktura?

[quote="pid:2511, uid:12"]Ministerstvo zahraničných vecí pomenovalo účel vyhlásení NATO o Navaľnom[/quote] Kontrolní otázky: - Existuje ještě vůbec nějaké to NATO, anebo Štoltnberk už jenom píše zprávy pro tisk z nějaké kanceláře? - Není NATO už jenom nějaká virtuální struktura?

Sergej Lavrov, ruský minister zahraničia:


Hystéria, ktorú sme zažili v súvislosti s procesom s Navaľným, presahuje, samozrejme, všetky medze. Pred verejnosťou je absolútne skryté, že zákony, ktoré existujú na konanie demonštrácií, zhromaždení a všetkých druhov protestov na Západe, sú omnoho prísnejšie, ako v Ruskej federácii. A, samozrejme, chápem tých, ktorí veria, že Rusko by mohlo agresívnejšie reagovať na otvorene arogantnú a neprimeranú rétoriku, ktorá vychádza z úst západných lídrov. My však v našej diplomatickej politickej kultúre nie sme zvyknutí skĺzavať do hrubej rétoriky. Sme zdvorilí ľudia. A sme zvyknutí slušne a kultúrne dosahovať svoje ciele a spravodlivosť. Nie v moci božej , ale v pravde je Boh, povedané ústami jednej slávnej postavy ruskej kinematografie. A je tiež jedno príslovie, na ktoré treba pamätať Na jazyku med, v srdci chová jed. A tí, ktorí pokladajú naše zdvorilé spôsoby ako prejav slabosti, sa veľmi mýlia.
Zdroj: https://rg.ru/.../v-mid-rf-ne-ostaviat-bez-otveta-akciiu...


Sergej Lavrov, ruský minister zahraničia: Hystéria, ktorú sme zažili v súvislosti s procesom s Navaľným, presahuje, samozrejme, všetky medze. Pred verejnosťou je absolútne skryté, že zákony, ktoré existujú na konanie demonštrácií, zhromaždení a všetkých druhov protestov na Západe, sú omnoho prísnejšie, ako v Ruskej federácii. A, samozrejme, chápem tých, ktorí veria, že Rusko by mohlo agresívnejšie reagovať na otvorene arogantnú a neprimeranú rétoriku, ktorá vychádza z úst západných lídrov. My však v našej diplomatickej politickej kultúre nie sme zvyknutí skĺzavať do hrubej rétoriky. Sme zdvorilí ľudia. A sme zvyknutí slušne a kultúrne dosahovať svoje ciele a spravodlivosť. Nie v moci božej , ale v pravde je Boh, povedané ústami jednej slávnej postavy ruskej kinematografie. A je tiež jedno príslovie, na ktoré treba pamätať Na jazyku med, v srdci chová jed. A tí, ktorí pokladajú naše zdvorilé spôsoby ako prejav slabosti, sa veľmi mýlia. Zdroj: https://rg.ru/.../v-mid-rf-ne-ostaviat-bez-otveta-akciiu...

Odpoveď hovorkyne Ministerstva zahraničných vecí Ruska M. V. Zacharovovej na otázku televíznej stanice Pervyj kanal o označení pracovníkov diplomatických zastupiteľstiev Švédska, Poľska a Nemecka za "persona non grata".


Otázka: Ako by ste komentovali označenie pracovníkov diplomatických zastupiteľstiev Švédska, Poľska a Nemecka za "persona non grata"?


Odpoveď: Na Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie boli predvolaní veľvyslanec Švédskeho kráľovstva, dočasný vedúci diplomatickej misie Poľskej republiky a vyslanec Nemeckej spolkovej republiky.


Diplomatom bol tlmočený protest v súvislosti so zaznamenanou účasťou diplomatických pracovníkov Generálnych konzulátov Švédskeho kráľovstva a Poľskej republiky v Petrohrade a Veľvyslanectva Nemeckej spolkovej republiky v Moskve na nelegálnych akciách dňa 23. januára, ktorých organizátori si za účelom vyvolania nepokojov ani nevyžiadali zákonom predpísaný súhlas na ich uskutočnenie. Bolo zdôraznené, že takéto konanie európskych diplomatov, ktorým vedome porušili ruské zákony, je neprijateľné a je v rozpore s ich diplomatickým štatútom.


Diplomati, ktorí sa zúčastnili nelegálnych akcií, boli v súlade s Viedenským dohovorom z 18. apríla 1961 označení za osoby "non grata". Bolo im nariadené v dohľadnom čase opustiť územie Ruskej federácie.
Ruská strana očakáva, že v budúcnosti sa budú diplomatické misie Švédskeho kráľovstva, Poľskej republiky a Nemeckej spolkovej republiky a ich členovia správať v súlade s normami medzinárodného práva a budú dodržiavať zákony prijímajúceho štátu.


https://is.gd/xxCCqa


Odpoveď hovorkyne Ministerstva zahraničných vecí Ruska M. V. Zacharovovej na otázku televíznej stanice Pervyj kanal o označení pracovníkov diplomatických zastupiteľstiev Švédska, Poľska a Nemecka za "persona non grata". Otázka: Ako by ste komentovali označenie pracovníkov diplomatických zastupiteľstiev Švédska, Poľska a Nemecka za "persona non grata"? Odpoveď: Na Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie boli predvolaní veľvyslanec Švédskeho kráľovstva, dočasný vedúci diplomatickej misie Poľskej republiky a vyslanec Nemeckej spolkovej republiky. Diplomatom bol tlmočený protest v súvislosti so zaznamenanou účasťou diplomatických pracovníkov Generálnych konzulátov Švédskeho kráľovstva a Poľskej republiky v Petrohrade a Veľvyslanectva Nemeckej spolkovej republiky v Moskve na nelegálnych akciách dňa 23. januára, ktorých organizátori si za účelom vyvolania nepokojov ani nevyžiadali zákonom predpísaný súhlas na ich uskutočnenie. Bolo zdôraznené, že takéto konanie európskych diplomatov, ktorým vedome porušili ruské zákony, je neprijateľné a je v rozpore s ich diplomatickým štatútom. Diplomati, ktorí sa zúčastnili nelegálnych akcií, boli v súlade s Viedenským dohovorom z 18. apríla 1961 označení za osoby "non grata". Bolo im nariadené v dohľadnom čase opustiť územie Ruskej federácie. Ruská strana očakáva, že v budúcnosti sa budú diplomatické misie Švédskeho kráľovstva, Poľskej republiky a Nemeckej spolkovej republiky a ich členovia správať v súlade s normami medzinárodného práva a budú dodržiavať zákony prijímajúceho štátu. https://is.gd/xxCCqa

9.2.2O21


KOMENTÁR HOVORKYNE MZV RUSKA M. V. ZACHAROVOVEJ


Zacharovová: v svete sa utvára rad na spoluprácu s RF pre získanie vakcíny proti koronavírusu


Štáty z celého sveta sa zoradili pre súčinnosť s Moskvou v záležitosti vakcín proti koronavírusu. Oznámila to oficiálna zástupkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Maria Zacharovová v živom vysielaní programu Vremia pokažet na 1. kanáli.
Diplomat zdôraznila, že účinnosť ruskej vakcíny je nepopierateľný fakt, o ktorom hovoria všetci. „Do rady sa postavili, viete, nehovorím len tak, aby sa povedalo: zoradili sa krajiny po celom svete, na všetkých kontinentoch, prosia nás o spoluprácu kvôli vakcíne“, - povedala.
Zacharovová tiež podotkla, že Západ sa cíti nekomfortne, pretože Rusko, ktoré vyvinulo vakcínu proti tejto infekcii ako prvé na svete, „neutajilo jej objav pred medzinárodným spoločenstvom, nezačalo hlásať o akomsi svojom dominovaní vo svetových záležitostiach,“ ale okamžite ponúklo rozsiahlu medzinárodnú spoluprácu v tejto otázke – vrátane výroby preparátu.
Popritom hovorca pripomenula, že pri šírení pandémie vyšla najavo absencia solidárnosti EÚ a NATO v boji proti infekcii, ako príklad uviedla situáciu s koronavírusom v Taliansku na jar minulého roka.


https://tass.ru/obschestvo/10658081


9.2.2O21 KOMENTÁR HOVORKYNE MZV RUSKA M. V. ZACHAROVOVEJ Zacharovová: v svete sa utvára rad na spoluprácu s RF pre získanie vakcíny proti koronavírusu Štáty z celého sveta sa zoradili pre súčinnosť s Moskvou v záležitosti vakcín proti koronavírusu. Oznámila to oficiálna zástupkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Maria Zacharovová v živom vysielaní programu Vremia pokažet na 1. kanáli. Diplomat zdôraznila, že účinnosť ruskej vakcíny je nepopierateľný fakt, o ktorom hovoria všetci. „Do rady sa postavili, viete, nehovorím len tak, aby sa povedalo: zoradili sa krajiny po celom svete, na všetkých kontinentoch, prosia nás o spoluprácu kvôli vakcíne“, - povedala. Zacharovová tiež podotkla, že Západ sa cíti nekomfortne, pretože Rusko, ktoré vyvinulo vakcínu proti tejto infekcii ako prvé na svete, „neutajilo jej objav pred medzinárodným spoločenstvom, nezačalo hlásať o akomsi svojom dominovaní vo svetových záležitostiach,“ ale okamžite ponúklo rozsiahlu medzinárodnú spoluprácu v tejto otázke – vrátane výroby preparátu. Popritom hovorca pripomenula, že pri šírení pandémie vyšla najavo absencia solidárnosti EÚ a NATO v boji proti infekcii, ako príklad uviedla situáciu s koronavírusom v Taliansku na jar minulého roka. https://tass.ru/obschestvo/10658081
Upravené 9. 2. 2021 o 19:01

9.2.2O21


MZV označilo odmietnutie Sputnika V Kyjevom za snahu ulahodiť Západu


„Podľa informácií, ktoré máme k dispozícii, charkovská farmaceutická spoločnosť Biolek požiadala Ministerstvo zdravotníctva Ukrajiny o registráciu ruskej vakcíny, Avšak do tohto okamihu sme nezaznamenali žiadne reakcie zo strany oficiálneho Kyjeva, ktoré by svedčili o jeho želaní získať túto vakcínu. Naopak, počúvame, že ukrajinskí oficiálni predstavitelia nazývajú ruský produkt „hybridnou zbraňou proti Ukrajine“.
Zrejme politická konjunktúra a snaha ulahodiť svojim západným kurátorom je pre súčasnú ukrajinskú moc dôležitejšia ako životy a zdravie vlastných občanov“, - vyhlásil Rudenko.


https://ria.ru/20210209/otkaz-1596707071.html


Iní dostanú viac“. Kremeľ odpovedal Kyjevu na odmietnutie Sputnika V
V Kremli okomentovali odmietnutie Kyjeva kúpiť ruskú vakcínu proti koronavírusu Sputnik V.Predtým ukrajinský prezident Vladimír Zelenskij vyhlásil, že „Ukrajinci nie sú králiky“, s nimi sa nesmie experimentovať.
„Ako sa hovorí, ak Ukrajina nechce, dostanú viac iné krajiny, ktoré si žiadajú túto vakcínu a sú pripravené ju s vďakou prijať“, - povedal tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov.


https://ria.ru/20210209/vaktsina-1596656267.html


9.2.2O21 MZV označilo odmietnutie Sputnika V Kyjevom za snahu ulahodiť Západu „Podľa informácií, ktoré máme k dispozícii, charkovská farmaceutická spoločnosť Biolek požiadala Ministerstvo zdravotníctva Ukrajiny o registráciu ruskej vakcíny, Avšak do tohto okamihu sme nezaznamenali žiadne reakcie zo strany oficiálneho Kyjeva, ktoré by svedčili o jeho želaní získať túto vakcínu. Naopak, počúvame, že ukrajinskí oficiálni predstavitelia nazývajú ruský produkt „hybridnou zbraňou proti Ukrajine“. Zrejme politická konjunktúra a snaha ulahodiť svojim západným kurátorom je pre súčasnú ukrajinskú moc dôležitejšia ako životy a zdravie vlastných občanov“, - vyhlásil Rudenko. https://ria.ru/20210209/otkaz-1596707071.html Iní dostanú viac“. Kremeľ odpovedal Kyjevu na odmietnutie Sputnika V V Kremli okomentovali odmietnutie Kyjeva kúpiť ruskú vakcínu proti koronavírusu Sputnik V.Predtým ukrajinský prezident Vladimír Zelenskij vyhlásil, že „Ukrajinci nie sú králiky“, s nimi sa nesmie experimentovať. „Ako sa hovorí, ak Ukrajina nechce, dostanú viac iné krajiny, ktoré si žiadajú túto vakcínu a sú pripravené ju s vďakou prijať“, - povedal tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov. https://ria.ru/20210209/vaktsina-1596656267.html
Upravené 9. 2. 2021 o 19:00

9.2.2O21
Rozhovor námestníka ministra zahraničných vecí A.A. Pankina pre agentúru TASS


Vysoko efektívny a bezpečný preparát Sputnik V vyvinutý v našej krajine sa už masovo aplikuje v Rusku a jeho použitie je schválené vo viac ako 20 štátoch (zdá sa, že v polovici februára sa tento počet zvýši na 25). O jeho dodávkach sa naďalej rokuje s približne 50 krajinami. Aktívne spolupracujeme aj so Svetovou zdravotníckou organizáciou s cieľom zapísať Sputnik V do zoznamu preparátov WHO určených na použitie v mimoriadnych situáciách. Tak sa posúvame v spolupráci vo všetkých možných formách, čo je, podľa nášho názoru, najefektívnejšia taktika pred tvárou pokračujúcej pandémie. Týka sa to aj vstupu ďalších ruských protikoronavírusových vakcín na medzinárodný trh.


https://www.mid.ru/.../cKNonkJE02Bw/content/id/4564305


9.2.2O21 Rozhovor námestníka ministra zahraničných vecí A.A. Pankina pre agentúru TASS Vysoko efektívny a bezpečný preparát Sputnik V vyvinutý v našej krajine sa už masovo aplikuje v Rusku a jeho použitie je schválené vo viac ako 20 štátoch (zdá sa, že v polovici februára sa tento počet zvýši na 25). O jeho dodávkach sa naďalej rokuje s približne 50 krajinami. Aktívne spolupracujeme aj so Svetovou zdravotníckou organizáciou s cieľom zapísať Sputnik V do zoznamu preparátov WHO určených na použitie v mimoriadnych situáciách. Tak sa posúvame v spolupráci vo všetkých možných formách, čo je, podľa nášho názoru, najefektívnejšia taktika pred tvárou pokračujúcej pandémie. Týka sa to aj vstupu ďalších ruských protikoronavírusových vakcín na medzinárodný trh. https://www.mid.ru/.../cKNonkJE02Bw/content/id/4564305
Upravené 9. 2. 2021 o 19:00

Zakharová
Berenika, myslím, že som niekde prečítal, že za prezývkou "Berenika" sa neskrýva žena, ale muž. Chcel by som ťa poprosiť aby si priezvisko "Захарова" neprekladal do slovenčiny ako: "Zakharová" ale v slovenčine máme tiež písmeno "ch" tak isto ako ruština, správny preklad je: "Zacharová". Ďakujem.


[quote="pid:2509, uid:12"]Zakharová[/quote]Berenika, myslím, že som niekde prečítal, že za prezývkou "Berenika" sa neskrýva žena, ale muž. Chcel by som ťa poprosiť aby si priezvisko "Захарова" neprekladal do slovenčiny ako: "Zakharová" ale v slovenčine máme tiež písmeno "ch" tak isto ako ruština, správny preklad je: "Zacharová". Ďakujem.

10.2.2021


Rusko zašle materiály o zasahovaní medzinárodným organizáciám

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharová uviedla, že Moskva plánuje zaslať materiály pripravené Štátnou dumou medzinárodným organizáciám s príkladmi vonkajších zásahov do ruských vnútorných záležitostí.


Uviedla to počas zasadnutia komisie Štátnej dumy, aby prešetrila skutočnosti o zasahovaní cudzích štátov do vnútorných záležitostí Ruska.


Preložíme všetko (do cudzích) jazykov, pošleme to medzinárodným organizáciám a dáme pokyny našim veľvyslanectvám, aby to aktívne propagovali, a to aj v informačnom priestore,“ cituje ju RIA Novosti.


Tieto materiály podľa nej umožnia ruskej strane „nadviazať rozumnejší rozhovor so západnými partnermi“.


https://russian.rt.com/world/news/831030-rossiya-materialy-vmeshatelstvo


10.2.2021 **Rusko zašle materiály o zasahovaní medzinárodným organizáciám ** Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharová uviedla, že Moskva plánuje zaslať materiály pripravené Štátnou dumou medzinárodným organizáciám s príkladmi vonkajších zásahov do ruských vnútorných záležitostí. Uviedla to počas zasadnutia komisie Štátnej dumy, aby prešetrila skutočnosti o zasahovaní cudzích štátov do vnútorných záležitostí Ruska. „_Preložíme všetko (do cudzích) jazykov, pošleme to medzinárodným organizáciám a dáme pokyny našim veľvyslanectvám, aby to aktívne propagovali, a to aj v informačnom priestore,_“ cituje ju RIA Novosti. Tieto materiály podľa nej umožnia ruskej strane „nadviazať rozumnejší rozhovor so západnými partnermi“. https://russian.rt.com/world/news/831030-rossiya-materialy-vmeshatelstvo
Upravené 10. 2. 2021 o 20:09

10.2.2021
Zacharovová navrhla západným kajinám, aby si zaviedli sankcie proti samým sebe smile


"Kedy si konečne zavedú sankcie proti samým sebe?" napísala a uviedla zoznam takmer dvadsiatich prípadov šikanovania predstaviteľov médií.


Pripomenula napríklad, ako Ministerstvo zahraničných vecí Francúzska neudelilo akreditáciu spravodajskému kanálu RT France, ako francúzska polícia zranila žurnalistku agentúry Sputnik pri rozháňaní protestných akcií Žltých viest, ako neboli vyšetrené vraždy novinárov na Ukrajine, ako došlo k zatknutiu šéfa RIA Novosti – Ukrajina Kirilla Vyšinského, ako boli trestne stíhaní novinári spolupracujúci so Sputnikom a Baltnews v Lotyšsku, ako nepustili žurnalistov RT a Sputnika na konferenciu o slobode médií v Lodnýne atď.


https://tass.ru/politika/10662579


10.2.2021 Zacharovová navrhla západným kajinám, aby si zaviedli sankcie proti samým sebe :D "_Kedy si konečne zavedú sankcie proti samým sebe?"_ napísala a uviedla zoznam takmer dvadsiatich prípadov šikanovania predstaviteľov médií. Pripomenula napríklad, ako Ministerstvo zahraničných vecí Francúzska neudelilo akreditáciu spravodajskému kanálu RT France, ako francúzska polícia zranila žurnalistku agentúry Sputnik pri rozháňaní protestných akcií Žltých viest, ako neboli vyšetrené vraždy novinárov na Ukrajine, ako došlo k zatknutiu šéfa RIA Novosti – Ukrajina Kirilla Vyšinského, ako boli trestne stíhaní novinári spolupracujúci so Sputnikom a Baltnews v Lotyšsku, ako nepustili žurnalistov RT a Sputnika na konferenciu o slobode médií v Lodnýne atď. https://tass.ru/politika/10662579

11.2.2021
Stály predstaviteľ RF vyhlásil, že všetky strany majú záujem o registráciu Sputnika V v Európskej únii
Európska únia a Rusko majú rovnaký záujem na úspešnom dokončení registrácie ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V v Európe. Ruským novinárom to vo štvrtok oznámil stály predstaviteľ Ruskej federácie pri EÚ Vladimir Čižov.
"Ako dlho bude táto registrácia trvať, v súčasnosti to zjavne nikto nevie predvídať, ale proces sa začal. Myslím si, že na tom, aby bol proces ukončený majú záujem všetky strany," uviedol Čižov. Stály predstaviteľ pripomenul, že Ruský fond priamychinvestícií, ktorý propaguje našu vakcínu na zahraničných trhoch, je v kontakte s Európskou agentúrou pre lieky a pracuje na certifikácii ruského lieku v EÚ.
https://tass.ru/obschestvo/10673611


Nemecké spoločnosti rokujú o výrobe ruskej vakcíny
Sputnik V
Nemecké spoločnosti rokujú o výrobe ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V, do jej schválenia na aplikáciu by sa mohla dodávať do tretích krajín, vyhlásil v rozhovore pre RIA Novosti výkonný riaditeľ Východoeurópskej asociácie nemeckých podnikov (Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft e.V.) Michael Harms.
Pripomenul, že v súlade s údajmi uvedenými v renomovanej vedeckej publikácii The Lancet má ruská vakcína Sputnik V účinnosť 91,6 %.
„Kancelárka NSR a minister zdravotníctva prejavili záujem o použitie ruskej vakcíny, vrátane Nemecka, ak bude schválená príslušnými rezortmi EÚ – EMA (Európska agentúra pre lieky – red.). Môžem povedať, že s nemeckými spoločnosťami sa už intenzívne rokuje o výrobe Sputnika V a Východonemecká asociácia má o to konkrétny záujem. Sme v tesnom kontakte s Ruským fondom priamych investícií (RFPI)“, - povedal Michael Harms
https://ria.ru/20210211/vaktsina-1596952818.html


11.2.2021 Stály predstaviteľ RF vyhlásil, že všetky strany majú záujem o registráciu Sputnika V v Európskej únii Európska únia a Rusko majú rovnaký záujem na úspešnom dokončení registrácie ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V v Európe. Ruským novinárom to vo štvrtok oznámil stály predstaviteľ Ruskej federácie pri EÚ Vladimir Čižov. "Ako dlho bude táto registrácia trvať, v súčasnosti to zjavne nikto nevie predvídať, ale proces sa začal. Myslím si, že na tom, aby bol proces ukončený majú záujem všetky strany," uviedol Čižov. Stály predstaviteľ pripomenul, že Ruský fond priamychinvestícií, ktorý propaguje našu vakcínu na zahraničných trhoch, je v kontakte s Európskou agentúrou pre lieky a pracuje na certifikácii ruského lieku v EÚ. https://tass.ru/obschestvo/10673611 Nemecké spoločnosti rokujú o výrobe ruskej vakcíny Sputnik V Nemecké spoločnosti rokujú o výrobe ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V, do jej schválenia na aplikáciu by sa mohla dodávať do tretích krajín, vyhlásil v rozhovore pre RIA Novosti výkonný riaditeľ Východoeurópskej asociácie nemeckých podnikov (Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft e.V.) Michael Harms. Pripomenul, že v súlade s údajmi uvedenými v renomovanej vedeckej publikácii The Lancet má ruská vakcína Sputnik V účinnosť 91,6 %. „Kancelárka NSR a minister zdravotníctva prejavili záujem o použitie ruskej vakcíny, vrátane Nemecka, ak bude schválená príslušnými rezortmi EÚ – EMA (Európska agentúra pre lieky – red.). Môžem povedať, že s nemeckými spoločnosťami sa už intenzívne rokuje o výrobe Sputnika V a Východonemecká asociácia má o to konkrétny záujem. Sme v tesnom kontakte s Ruským fondom priamych investícií (RFPI)“, - povedal Michael Harms https://ria.ru/20210211/vaktsina-1596952818.html
Upravené 11. 2. 2021 o 16:25

Zacharovová: Moskva nepripustí pokusy Západu o zasahovanie do vnútorných záležitostí Ruska


Západné krajiny vyvíjajú masívnu protiruskú kampaň za účelom destabilizácie vnútropolitickej situácie v Ruskej federácii. Moskva však podobné pokusy nebude trpieť. Vyhlásila to vo štvrtok na brífingu hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí RF Mária Zacharovová.


"Dnes je zrejmé, že sa uskutočňuje masívna protiruská provokácia, ktorej cieľom je ovplyvňovanie vnútropolitickej situácie v našej krajine a [podniknutie] snahy o jej destabilizáciu," povedala Zacharovová. "Tieto snahy sú odsúdené na neúspech. Myslím, že našim západným kolegom to už došlo."


Zacharovová tiež vyjadrila rozhorčenie nad tým, že realizátori informačných kampaní sa čoraz častejšie pokúšajú "zapojiť do svojich machinácií neplnoletú mládež, ktorú využívajú ako živý štít." "To je neprípustné. Podobné zasahovanie do našich vnútorných záležitostí nebudeme trpieť," dodala hovorkyňa MZV.
https://tass.ru/politika/10679033


Zacharovová: Diplomati, ktorí sa zúčastnili na protestných akciách v Rusku, vedeli, že porušujú zákon


Pracovníci zahraničných veľvyslanectiev, ktorí sa zapojili do nepovolených protestných akcií v Rusku, vedeli, že tým porušujú zákon. Vyhlásila to vo štvrtok na brífingu hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Mária Zacharovová.


Zacharovová uviedla: "Verejné vystúpenia, ku ktorým došlo 23. a 30. januára v Moskve a Petrohrade, neboli odsúhlasené s orgánmi výkonnej moci týchto subjektov Ruskej federácie, ako to vyžaduje federálny zákon O verejných zhromaždeniach, mítingoch, demonštráciách, pochodoch a pokojných protestoch. Z toho vyplýva, že účastníci týchto akcií, teda aj zahraniční diplomati a pracovníci konzulátov, veľmi dobre vedeli, že prestupujú zákony prijímajúceho štátu. Došlo tiež k porušeniu zákazu verejných podujatí, ktorý bol nariadený v súvislosti s pandémiou."


https://tass.ru/politika/10678917


Zacharovová: **Moskva nepripustí pokusy Západu o zasahovanie do vnútorných záležitostí Ruska** Západné krajiny vyvíjajú masívnu protiruskú kampaň za účelom destabilizácie vnútropolitickej situácie v Ruskej federácii. Moskva však podobné pokusy nebude trpieť. Vyhlásila to vo štvrtok na brífingu hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí RF Mária Zacharovová. "_Dnes je zrejmé, že sa uskutočňuje masívna protiruská provokácia, ktorej cieľom je ovplyvňovanie vnútropolitickej situácie v našej krajine a [podniknutie] snahy o jej destabilizáciu," povedala Zacharovová. "Tieto snahy sú odsúdené na neúspech. Myslím, že našim západným kolegom to už došlo."_ Zacharovová tiež vyjadrila rozhorčenie nad tým, že realizátori informačných kampaní sa čoraz častejšie pokúšajú _"zapojiť do svojich machinácií neplnoletú mládež, ktorú využívajú ako živý štít._" "To je neprípustné. Podobné zasahovanie do našich vnútorných záležitostí nebudeme trpieť," dodala hovorkyňa MZV. https://tass.ru/politika/10679033 Zacharovová: **Diplomati, ktorí sa zúčastnili na protestných akciách v Rusku, vedeli, že porušujú zákon** Pracovníci zahraničných veľvyslanectiev, ktorí sa zapojili do nepovolených protestných akcií v Rusku, vedeli, že tým porušujú zákon. Vyhlásila to vo štvrtok na brífingu hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Mária Zacharovová. Zacharovová uviedla: "_Verejné vystúpenia, ku ktorým došlo 23. a 30. januára v Moskve a Petrohrade, neboli odsúhlasené s orgánmi výkonnej moci týchto subjektov Ruskej federácie, ako to vyžaduje federálny zákon O verejných zhromaždeniach, mítingoch, demonštráciách, pochodoch a pokojných protestoch. Z toho vyplýva, že účastníci týchto akcií, teda aj zahraniční diplomati a pracovníci konzulátov, veľmi dobre vedeli, že prestupujú zákony prijímajúceho štátu. Došlo tiež k porušeniu zákazu verejných podujatí, ktorý bol nariadený v súvislosti s pandémiou."_ https://tass.ru/politika/10678917
Upravené 12. 2. 2021 o 05:16

Zacharovová: Moskva nepripustí pokusy Západu o zasahovanie do vnútorných záležitostí
Zacharovová: Diplomati, ktorí sa zúčastnili na protestných akciách v Rusku, vedeli, že porušujú zákon


A teraz Západ musí vyžrať všetko do dna všetko čo navaril s tým, že to teraz je najlepšia ponuka, lebo pri ďalšom takomto výstrelku nevyjdú sa z toho tak lacno.


[quote="pid:3411, uid:12"]Zacharovová: Moskva nepripustí pokusy Západu o zasahovanie do vnútorných záležitostí Zacharovová: Diplomati, ktorí sa zúčastnili na protestných akciách v Rusku, vedeli, že porušujú zákon[/quote] A teraz Západ musí vyžrať všetko do dna všetko čo navaril s tým, že to teraz je najlepšia ponuka, lebo pri ďalšom takomto výstrelku nevyjdú sa z toho tak lacno.

Moderátor

Vyhlásenie Zacharovovej je zrejme príprava informačného poľa na vyhostenie západných "diplomatov". (pracovníkov západných tajných služieb s diplomatickým pasom)


Diplomati porušili zákon? - Diplomati budú vyhostený.


Ruský medveď zo seba strasie otravné západné imperialistické blchy smile


Vyhlásenie Zacharovovej je zrejme príprava informačného poľa na vyhostenie západných "diplomatov". (pracovníkov západných tajných služieb s diplomatickým pasom) Diplomati porušili zákon? - Diplomati budú vyhostený. Ruský medveď zo seba strasie otravné západné imperialistické blchy :)

"Kedy si konečne zavedú sankcie proti samým sebe?" napísala a . . .
To ještě necení zuby.
To se děvče zatím pouze usmívá - a těm, kteří rozumí, již z toho může úsměv i ztuhnout.


[quote="pid:3212, uid:12"]"Kedy si konečne zavedú sankcie proti samým sebe?" napísala a . . .[/quote]To ještě necení zuby. To se děvče zatím pouze usmívá - a těm, kteří rozumí, již z toho může úsměv i ztuhnout.

Suverenizace je proces nevratný, to ví jak Putinův tým, tak řídce solitérní myslící kádry na kolektivním Západě. A kopání diplomatů do pozadí je jasný signál, že manýry ala Skripal a Navalný definitivně skončily.


Suverenizace je proces nevratný, to ví jak Putinův tým, tak řídce solitérní myslící kádry na kolektivním Západě. A kopání diplomatů do pozadí je jasný signál, že manýry ala Skripal a Navalný definitivně skončily.

Zacharovová hovorí o premárnenej šanci Kyjeva na návrat Donbasu


Hovorkyňa MZV Ruska Maria Zacharovová uviedla, že ukrajinské orgány premárnili všetky príležitosti na vrátenie Donbasu pod kontrolu Kyjeva. Tento názor vyjadrila v súvislosti s výročím podpísania Minských dohôd. Jej komentár citujú RIA Novosti.


Ukrajinské orgány, podľa jej vyjadrenia, robia všetko možné, aby sa vyhli plneniu záväzkov prijatých v rámci dohôd. Zacharová zdôraznila, že v komplexe opatrení na vykonávanie Minských dohôd sú obsiahnuté konkrétne vzájomné dohody medzi Kyjevom, Doneckom a Luganskom o mierovom urovnaní konfliktu.


Zacharová zdôraznila, že obyvatelia samozvaných DĽR a LĽR neuznávajú nacionalistickú politiku novej vlády.
https://news.mail.ru/politics/45209922/?from=newsapp


**Zacharovová hovorí o premárnenej šanci Kyjeva na návrat Donbasu** Hovorkyňa MZV Ruska Maria Zacharovová uviedla, že ukrajinské orgány premárnili všetky príležitosti na vrátenie Donbasu pod kontrolu Kyjeva. Tento názor vyjadrila v súvislosti s výročím podpísania Minských dohôd. Jej komentár citujú RIA Novosti. Ukrajinské orgány, podľa jej vyjadrenia, robia všetko možné, aby sa vyhli plneniu záväzkov prijatých v rámci dohôd. Zacharová zdôraznila, že v komplexe opatrení na vykonávanie Minských dohôd sú obsiahnuté konkrétne vzájomné dohody medzi Kyjevom, Doneckom a Luganskom o mierovom urovnaní konfliktu. Zacharová zdôraznila, že obyvatelia samozvaných DĽR a LĽR neuznávajú nacionalistickú politiku novej vlády. https://news.mail.ru/politics/45209922/?from=newsapp

Ruské ministerstvo zahraničia pozvalo všetkých zahraničných diplomatov na očkovanie proti koronavírusu

Ruské ministerstvo zahraničných vecí rozposlalo všetkým zahraničným ambasádam nachádzajúcim sa v Moskve nótu s návrhom na očkovanie zamestnancov proti koronavírusu pomocou Sputniku V. Informoval o tom Kommersant s odvolaním sa na zamestnancov niekoľkých diplomatických misií naraz.


Je potrebné poznamenať, že hovoríme o očkovaní 12 tisíc ľudí. Veľvyslanectvá krajín SNŠ, Ázie, Afriky a Latinskej Ameriky sa o túto iniciatívu začali zaujímať a už začali posielať svojich zamestnancov na očkovanie, niektorí dostali dokonca deň dovolenky na kliniku. Ako noviny upresňujú, očkovanie zahraničných diplomatov bude bezplatné.


„Prax pozývania diplomatických zborov na očkovanie proti koronavírusovej infekcii je rozšírená v mnohých štátoch a je celkom pochopiteľná - úspešný boj proti epidémii si vyžaduje, pokiaľ je to možné, široké pokrytie všetkých ľudí v krajine,“ Uviedlo to ministerstvo zahraničia.


https://lenta.ru/news/2021/02/19/privivaisya/


**Ruské ministerstvo zahraničia pozvalo všetkých zahraničných diplomatov na očkovanie proti koronavírusu ** Ruské ministerstvo zahraničných vecí rozposlalo všetkým zahraničným ambasádam nachádzajúcim sa v Moskve nótu s návrhom na očkovanie zamestnancov proti koronavírusu pomocou Sputniku V. Informoval o tom Kommersant s odvolaním sa na zamestnancov niekoľkých diplomatických misií naraz. Je potrebné poznamenať, že hovoríme o očkovaní 12 tisíc ľudí. Veľvyslanectvá krajín SNŠ, Ázie, Afriky a Latinskej Ameriky sa o túto iniciatívu začali zaujímať a už začali posielať svojich zamestnancov na očkovanie, niektorí dostali dokonca deň dovolenky na kliniku. Ako noviny upresňujú, očkovanie zahraničných diplomatov bude bezplatné. „Prax pozývania diplomatických zborov na očkovanie proti koronavírusovej infekcii je rozšírená v mnohých štátoch a je celkom pochopiteľná - úspešný boj proti epidémii si vyžaduje, pokiaľ je to možné, široké pokrytie všetkých ľudí v krajine,“ Uviedlo to ministerstvo zahraničia. https://lenta.ru/news/2021/02/19/privivaisya/
12
2.32k
27
7
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept