Egregoriálno-matričné riadenie
Hra na oliheň - nebezpečný seriálový hit

Nejsledovanějším seriálem je korejská Hra na oliheň.


"Jihokorejská Hra na oliheň se oficiálně stala nejpopulárnějším seriálem videotéky Netflix. Devítidílný thriller, ve kterém zadlužení lidé bojují o život v dětských hrách s vidinou pohádkového bohatství, měl premiéru před měsícem. Od té doby už ho vidělo přes 111 milionů lidí."


"Kdo by chtěl dobrovolně soutěžit o vlastní život? Zadlužení Korejci si uvědomí, že výhra ve výši zhruba 45 miliard wonů (830 milionů korun) by mohla být cestou ze začarovaného kruhu lichvářů a vymahačů. Stačí přitom zavolat na číslo uvedené na vizitce, kterou rozdává podivný „kravaťák” v metru, a držet se „jednoduchých” pokynů tajemného pořadatele."


Tisíce lidí si ji chtějí reálně zahrát


https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/krvavy-serial-utoci-na-rekord-tisice-lidi-chteji-hrat-o-preziti-i-ve-skutecnosti-40373604#utm_content=ribbonnews&utm_term=hra%20na%20olihe%C5%88&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz


Hra již probíhá i ve skutečnosti (prý bez mrtvých)


https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/hra-na-olihen-uz-probiha-i-ve-skutecnosti-serial-mezitim-prekonal-rekord-40374973#utm_content=ribbonnews&utm_term=hra%20na%20olihe%C5%88&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz


Nejsledovanějším seriálem je korejská Hra na oliheň. "Jihokorejská Hra na oliheň se oficiálně stala nejpopulárnějším seriálem videotéky Netflix. **Devítidílný thriller, ve kterém zadlužení lidé bojují o život v dětských hrách s vidinou pohádkového bohatství**, měl premiéru před měsícem. Od té doby už ho vidělo přes 111 milionů lidí." "Kdo by chtěl dobrovolně soutěžit o vlastní život? Zadlužení Korejci si uvědomí, že výhra ve výši zhruba 45 miliard wonů (830 milionů korun) by mohla být cestou ze začarovaného kruhu lichvářů a vymahačů. Stačí přitom zavolat na číslo uvedené na vizitce, kterou rozdává podivný „kravaťák” v metru, a držet se „jednoduchých” pokynů tajemného pořadatele." Tisíce lidí si ji chtějí reálně zahrát https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/krvavy-serial-utoci-na-rekord-tisice-lidi-chteji-hrat-o-preziti-i-ve-skutecnosti-40373604#utm_content=ribbonnews&utm_term=hra%20na%20olihe%C5%88&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz Hra již probíhá i ve skutečnosti (prý bez mrtvých) https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/hra-na-olihen-uz-probiha-i-ve-skutecnosti-serial-mezitim-prekonal-rekord-40374973#utm_content=ribbonnews&utm_term=hra%20na%20olihe%C5%88&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Velice dobré hodnocení seriálu z pohledu KSB zde:
https://www.youtube.com/watch?v=N-S787SS-VA


Doporučuji sledovat i další videa autora, má výborný přehled o globálním dění.


Velice dobré hodnocení seriálu z pohledu KSB zde: https://www.youtube.com/watch?v=N-S787SS-VA Doporučuji sledovat i další videa autora, má výborný přehled o globálním dění.
Upravené 15. 10. 2021 o 03:57

Tak ten je teda fakt dobrej, klobouk dolů!


Dobré rady pro přežití a mluví naprosto otevřeně, nic nezakrývá. SUPER.


Na těch jeho stránkách je toho ještě mnohem více:


https://preppers.tips/


Tak ten je teda fakt dobrej, klobouk dolů! Dobré rady pro přežití a mluví naprosto otevřeně, nic nezakrývá. SUPER. Na těch jeho stránkách je toho ještě mnohem více: https://preppers.tips/

V tom případě, hlavní myšlenka KSB padá, jelikož prvními oběťmi budou Čeloveky. A jak je to tedy s 6 prioritami řízení ? Nebo se mýlím? Byl bych rád za diskusi na toto téma.


V tom případě, hlavní myšlenka KSB padá, jelikož prvními oběťmi budou Čeloveky. A jak je to tedy s 6 prioritami řízení ? Nebo se mýlím? Byl bych rád za diskusi na toto téma.
Upravené 15. 10. 2021 o 09:46

Byl bych rád za diskusi na toto téma.


Já v podstatě také, ale je velké téma a musím do práce, tak později.


[quote="pid:37846, uid:312"]Byl bych rád za diskusi na toto téma.[/quote] Já v podstatě také, ale je velké téma a musím do práce, tak později.

@Rusofil Tak přesně toto mě také napadlo. Řekla bych, že to je extrém.

@Rusofil Tak přesně toto mě také napadlo. Řekla bych, že to je extrém.
Upravené 15. 10. 2021 o 12:48

Ja som si video od Preppers pozrela a od KSB to je na míle vzdialené ako píše Rusofil. Tam ide najmä o totálnu degradáciu človeka na úroveň Demon- zombie.....aj keď v tomto prípade nám hodnotenie typu strojenia psychiky nestačí.....to je boj o holý život a s KSB to nemá nič spoločné. Na druhej strane je to dobrý študijný materiál na poukázanie akou rýchlosťou sa človek dokáže prepadnúť na najspodnejší schod v biosfére, len aby prežil..no prežil v zvrátenej forme...lebo obecne prežiť sa snaží každý, no tento seriál ukazuje - prežitie=získať peniaze.....vôbec by ma neprekvapilo ak by záver seriálu bol o tom, že v tej hre sa ocitne celý svet a na záver ten kto získa tie peniaze, tak mu peniaze nebudú na nič, lebo ich nebude mať kde použiť, alebo ich ani nezíska..... po prezretí a vrátení sa do reality môže zistiť, že ten boj o prežitie realne prebieha na celom svete a peniaze-zelené papieriky mu budú na nič ak bude nedostatok jedla, elektriny a pod. Aspoň si s nimi môže zakúriť..... .


Ja som si video od Preppers pozrela a od KSB to je na míle vzdialené ako píše Rusofil. Tam ide najmä o totálnu degradáciu človeka na úroveň Demon- zombie.....aj keď v tomto prípade nám hodnotenie typu strojenia psychiky nestačí.....to je boj o holý život a s KSB to nemá nič spoločné. Na druhej strane je to dobrý študijný materiál na poukázanie akou rýchlosťou sa človek dokáže prepadnúť na najspodnejší schod v biosfére, len aby prežil..no prežil v zvrátenej forme...lebo obecne prežiť sa snaží každý, no tento seriál ukazuje - prežitie=získať peniaze.....vôbec by ma neprekvapilo ak by záver seriálu bol o tom, že v tej hre sa ocitne celý svet a na záver ten kto získa tie peniaze, tak mu peniaze nebudú na nič, lebo ich nebude mať kde použiť, alebo ich ani nezíska..... po prezretí a vrátení sa do reality môže zistiť, že ten boj o prežitie realne prebieha na celom svete a peniaze-zelené papieriky mu budú na nič ak bude nedostatok jedla, elektriny a pod. Aspoň si s nimi môže zakúriť..... .
Upravené 15. 10. 2021 o 15:21

Tam ide najmä o totálnu degradáciu človeka na úroveň Demon- zombie.

Souhlasím. Je tady i otázka, kdo by chtěl v takové společnosti žít. Protože by se nejednalo jen o jeden boj, ale každodenní boj. Dnes jsem vyhrál a přežil, ale co zítra? Totéž.
A nedá se to navléci na boj o přežití, dejme tomu za II.sv.války. Protože tam se bojovalo za přežití národa, společnosti, ale tady to padá. Tady by bojovalo individuum proti individuu, každý proti každému. Záměrně nepíšu člověk, proti člověku, protože tato individua by neměli s člověčenstvím už nic společného.
Když bych došel do ad absurdum, tak konečným vítězem by byl také posledním člověkem na Zemi. Nač by mu byly peníze a všechno materiálno, co tady je, když by to neměl s kým sdílet. Protože majetek je důležitý jen v tom případě, že je s kým se poměřovat. Pokud ten druhý chybí, majetek nemá žádnou cenu.
Kdysi dávno jsem viděl jeden film, ani nevím, jak se jmenoval, ale šlo tam o to, že žena se v jeden den dozvěděla, že potratila dítě, manžela nachytala s kamarádkou v posteli a diagnostikovali jí nádor v hlavě. Po tom všem, šla večer ven, nadýchat se vzduchu a tam ji přepadlo asi 5 chlapů a hrozili ji zabitím. Ona se na ně podívala a řekla jim: "Poslužte si." Bylo by to jejím vysvobozením. Ale oni z její reakce byli tak konsternování, že ji nechali na pokoji a řekli si, že je blázen a odešli.
Možná toto by byla odpověď na to všechno.


[quote="pid:37861, uid:17"]Tam ide najmä o totálnu degradáciu človeka na úroveň Demon- zombie.[/quote] Souhlasím. Je tady i otázka, kdo by chtěl v takové společnosti žít. Protože by se nejednalo jen o jeden boj, ale každodenní boj. Dnes jsem vyhrál a přežil, ale co zítra? Totéž. A nedá se to navléci na boj o přežití, dejme tomu za II.sv.války. Protože tam se bojovalo za přežití národa, společnosti, ale tady to padá. Tady by bojovalo individuum proti individuu, každý proti každému. Záměrně nepíšu člověk, proti člověku, protože tato individua by neměli s člověčenstvím už nic společného. Když bych došel do ad absurdum, tak konečným vítězem by byl také posledním člověkem na Zemi. Nač by mu byly peníze a všechno materiálno, co tady je, když by to neměl s kým sdílet. Protože majetek je důležitý jen v tom případě, že je s kým se poměřovat. Pokud ten druhý chybí, majetek nemá žádnou cenu. Kdysi dávno jsem viděl jeden film, ani nevím, jak se jmenoval, ale šlo tam o to, že žena se v jeden den dozvěděla, že potratila dítě, manžela nachytala s kamarádkou v posteli a diagnostikovali jí nádor v hlavě. Po tom všem, šla večer ven, nadýchat se vzduchu a tam ji přepadlo asi 5 chlapů a hrozili ji zabitím. Ona se na ně podívala a řekla jim: "Poslužte si." Bylo by to jejím vysvobozením. Ale oni z její reakce byli tak konsternování, že ji nechali na pokoji a řekli si, že je blázen a odešli. Možná toto by byla odpověď na to všechno.
Upravené 15. 10. 2021 o 11:59

Jedna věc je sledovanost na netflixu. Ale důležitější je podle mě mohutná mediální podpora. Každý den (!) je na téměř všech MSM kanálech minimálně jeden článek o seriálu.


Jedna věc je sledovanost na netflixu. Ale důležitější je podle mě mohutná mediální podpora. Každý den (!) je na téměř všech MSM kanálech minimálně jeden článek o seriálu.

Ale důležitější je podle mě mohutná mediální podpora.

To je divné, já se o něm dozvěděl tady. Netflix ani jiné platformy nesleduji.


[quote="pid:37872, uid:372"]Ale důležitější je podle mě mohutná mediální podpora.[/quote] To je divné, já se o něm dozvěděl tady. Netflix ani jiné platformy nesleduji.

To je zvláštní. Mám asi úplně jiné myšlení než ostatní. Takovéto věci jdou naprosto mimo mou osobu. Jakýsi seriál někde na nějakém Netl-fixu či co. Vážení, nedodržujete zásady duševní hygieny a podle toho ty příspěvky tak vypadají. Pořady se Soukupem či židovkou Jílkovou apod. jsou stejně škodlivé jako ten tabák či alkohol a spadají do té 5. priority. Je dobré mít tuto skutečnost na paměti a podobným věcem se vyhýbat. Protože jestliže je nemocný CNS, tak pak je nemocné celé tělo.


To je zvláštní. Mám asi úplně jiné myšlení než ostatní. Takovéto věci jdou naprosto mimo mou osobu. Jakýsi seriál někde na nějakém Netl-fixu či co. Vážení, nedodržujete zásady duševní hygieny a podle toho ty příspěvky tak vypadají. Pořady se Soukupem či židovkou Jílkovou apod. jsou stejně škodlivé jako ten tabák či alkohol a spadají do té 5. priority. Je dobré mít tuto skutečnost na paměti a podobným věcem se vyhýbat. Protože jestliže je nemocný CNS, tak pak je nemocné celé tělo.

Jarek

Takovéto věci jdou naprosto mimo mou osobu.


Mimo mou také, ale otevřete jakékoli médium a je to tam. Takže otázka zní: Co se tím snaží naznačit? Ne mě, nebo Vám. Seriálů jsou stovky, a zrovna tenhle má neuvěřitelnou podporu. Čili nedělají mu všude PR jen tak pro nic za nic.


pro angličtináře:
https://vigilantcitizen.com/moviesandtv/squid-game-the-meaning-of-its-messages-and-symbolism/


"Despite the fact that Squid Game features extreme levels of gore and violence, the marketing surrounding it seems insidiously conceived to be appealing to children."


"Navzdory skutečnosti, že hra Squid Game nabízí extrémní úroveň krvavosti a násilí, tak marketing, který ji obklopuje, se zdá být zákeřně koncipován tak, aby byl pro děti přitažlivý.


"In short, everything is there to lure children to the series to then traumatize them with scenes of rare violence and psychopathic mind games."


Stručně řečeno, vše má nalákat děti na sledování seriálu a poté je traumatizovat scénami neobyčejného násilí a psychopatickými myšlenkovými hrami.


[quote="pid:37877, uid:471"]Takovéto věci jdou naprosto mimo mou osobu.[/quote] Mimo mou také, ale otevřete jakékoli médium a je to tam. Takže otázka zní: Co se tím snaží naznačit? Ne mě, nebo Vám. Seriálů jsou stovky, a zrovna tenhle má neuvěřitelnou podporu. Čili nedělají mu všude PR jen tak pro nic za nic. pro angličtináře: https://vigilantcitizen.com/moviesandtv/squid-game-the-meaning-of-its-messages-and-symbolism/ "Despite the fact that Squid Game features extreme levels of gore and violence, the marketing surrounding it seems insidiously conceived to be appealing to children." "Navzdory skutečnosti, že hra Squid Game nabízí extrémní úroveň krvavosti a násilí, tak marketing, který ji obklopuje, se zdá být zákeřně koncipován tak, aby byl pro děti přitažlivý. "In short, everything is there to lure children to the series to then traumatize them with scenes of rare violence and psychopathic mind games." Stručně řečeno, vše má nalákat děti na sledování seriálu a poté je traumatizovat scénami neobyčejného násilí a psychopatickými myšlenkovými hrami.
Upravené 15. 10. 2021 o 13:36

Čili nedělají mu všude PR jen tak pro nic za nic.

Jediná cesta je ignorace. Když nikdo nebude chtít bojovat, bojovat se nebude. Příkladem může být vyhladovělý Leningrad. Tam se lidé na takovou úroveň nedegradovali, i když na to byly podmínky.


[quote="pid:37879, uid:372"]Čili nedělají mu všude PR jen tak pro nic za nic.[/quote] Jediná cesta je ignorace. Když nikdo nebude chtít bojovat, bojovat se nebude. Příkladem může být vyhladovělý Leningrad. Tam se lidé na takovou úroveň nedegradovali, i když na to byly podmínky.

Tam se lidé na takovou úroveň nedegradovali


Zde jde o vliv především na mladou generaci, pokud by byla ve stejné situaci jako v Leningradě, tak by pochopitelně nikdo na podobnou p.čovinu neměl náladu.


Ale jakou náladu se snaží seriál vyvolat? To, že se na to nedívám já nebo vy neznamená, že není pro bohužel velkou skupinu nebezpečný.


Tohle dělá z dětí a mládeže zrůdy a není od věci o tom vědět.


[quote="pid:37880, uid:312"]Tam se lidé na takovou úroveň nedegradovali[/quote] Zde jde o vliv především na mladou generaci, pokud by byla ve stejné situaci jako v Leningradě, tak by pochopitelně nikdo na podobnou p.čovinu neměl náladu. Ale jakou náladu se snaží seriál vyvolat? To, že se na to nedívám já nebo vy neznamená, že není pro bohužel velkou skupinu nebezpečný. Tohle dělá z dětí a mládeže zrůdy a není od věci o tom vědět.
Upravené 15. 10. 2021 o 13:40

Vážení, nedodržujete zásady duševní hygieny a podle toho ty příspěvky tak vypadají.

Mám intuici a další funkční smysly na úrovni podvědomí, které mi vysílají do vědomí signály o škodlivosti. Nepotřebuji rady na co koukat a na co ne. Naopak já tyto filmy sleduji, abych viděl směr, kterým je společnost vedena a mohl před tím varovat.


[quote="pid:37877, uid:471"]Vážení, nedodržujete zásady duševní hygieny a podle toho ty příspěvky tak vypadají.[/quote] Mám intuici a další funkční smysly na úrovni podvědomí, které mi vysílají do vědomí signály o škodlivosti. Nepotřebuji rady na co koukat a na co ne. Naopak já tyto filmy sleduji, abych viděl směr, kterým je společnost vedena a mohl před tím varovat.

Mimo mou také, ale otevřete jakékoli médium a je to tam. Takže otázka zní: Co se tím snaží naznačit? Ne mě, nebo Vám.


Nič nenaznačujú, toto je čisté programovanie zombie. Mne tiež prišlo varovanie zhora, že ak nechcem aby si tá "realita" u mňa v psychike otvorila zadné vrátka, tak to nemám pozerať. Seriem na nich, s prepáčením.


Na margo popisu deju mi prvé myšlienky smerovali k Hodine býka. Má to k tomu už veľmi blízko.


[quote="pid:37879, uid:372"]Mimo mou také, ale otevřete jakékoli médium a je to tam. Takže otázka zní: Co se tím snaží naznačit? Ne mě, nebo Vám.[/quote] Nič nenaznačujú, toto je čisté programovanie zombie. Mne tiež prišlo varovanie zhora, že ak nechcem aby si tá "realita" u mňa v psychike otvorila zadné vrátka, tak to nemám pozerať. Seriem na nich, s prepáčením. Na margo popisu deju mi prvé myšlienky smerovali k Hodine býka. Má to k tomu už veľmi blízko.

Nič nenaznačujú, toto je čisté programovanie zombie. Mne tiež prišlo varovanie zhora, že ak nechcem aby si tá "realita" u mňa v psychike otvorila zadné vrátka, tak to nemám pozerať. Seriem na nich, s prepáčením.


Naprosto přesně.


Ale nejde o nás přece. Jde o to, jaký bordel to udělá s mladými. Je to další Modrá velryba, nebo jak se to jmenovalo.... akorát úplně jiný level.


Já ani Netflix nemám, i kdybych měl, tak tohle si určitě nepustím. Je to zákeřný útok na děti a mládež v celosvětovém měřítku. Je to zbraň. Opakuji, je důležité o ní vědět.


[quote="pid:37883, uid:217"]Nič nenaznačujú, toto je čisté programovanie zombie. Mne tiež prišlo varovanie zhora, že ak nechcem aby si tá "realita" u mňa v psychike otvorila zadné vrátka, tak to nemám pozerať. Seriem na nich, s prepáčením.[/quote] Naprosto přesně. Ale nejde o nás přece. Jde o to, jaký bordel to udělá s mladými. Je to další Modrá velryba, nebo jak se to jmenovalo.... akorát úplně jiný level. Já ani Netflix nemám, i kdybych měl, tak tohle si určitě nepustím. J**e to zákeřný útok na děti a mládež v celosvětovém měřítku. Je to zbraň.** Opakuji, je důležité o ní vědět.
Upravené 15. 10. 2021 o 13:52

To je divné, já se o něm dozvěděl tady. Netflix ani jiné platformy nesleduji.


Novinky, Seznam, iDnes.... cokoli, co otevřete, denně. A pro vás dodávám, co neotevřete vy, ale co otevře většina.


[quote="pid:37874, uid:312"]To je divné, já se o něm dozvěděl tady. Netflix ani jiné platformy nesleduji.[/quote] Novinky, Seznam, iDnes.... cokoli, co otevřete, denně. A pro vás dodávám, co neotevřete vy, ale co otevře většina.

viete co sa oplati pozerat? Suboj na tanieri na Nove, su tam ti traja kuchari z Masterchefa a pozera sa na nich vyborne. Tak ked uz tak takto. Este aj ten Masterchef je urobeny tak nejak ludsky, je to sice sutaz, ale nieje to o ponizeni cloveka ako onehda Superstar. Fakt su to pekne relacie a na Nove by som ich teda necakal.


Squid game som na Netflixe odignoroval uz ked som uvidel tie postavy bez tvare. To mi zasvietila kontrolka a ako pozeram, dobre som urobil.


viete co sa oplati pozerat? Suboj na tanieri na Nove, su tam ti traja kuchari z Masterchefa a pozera sa na nich vyborne. Tak ked uz tak takto. Este aj ten Masterchef je urobeny tak nejak ludsky, je to sice sutaz, ale nieje to o ponizeni cloveka ako onehda Superstar. Fakt su to pekne relacie a na Nove by som ich teda necakal. Squid game som na Netflixe odignoroval uz ked som uvidel tie postavy bez tvare. To mi zasvietila kontrolka a ako pozeram, dobre som urobil.

Moderator

Upravené 15. 10. 2021 o 13:57

Mám intuici a další funkční smysly na úrovni podvědomí, které mi vysílají do vědomí signály o škodlivosti.

Ne, podvědomí je ovlivnováno vnějším prostředím stejně tak jako vědomí, a proto je dobré se škodlivým faktorům vyhýbat. Podvědomí a pod ním uložené nevědomí nelze vědomím ovlivnit. Je možné, že ten seriál se snaží ovlivnit podvědomí či dokonce nevědomí a tyto úrovně úzce souvisí s živočišnou podstatou člověka. Tak proto je dobré jít kolem toho velkým obloukem. Rozhodně není dobré se řídit pokřiveným, zkráceným a ze souvislosti vytrženým tvrzením Fridricha Nietzscheho, že cituji: Co tě nezabije, to tě posílí. Není tomu tak.


[quote="pid:37882, uid:472"]Mám intuici a další funkční smysly na úrovni podvědomí, které mi vysílají do vědomí signály o škodlivosti.[/quote] Ne, podvědomí je ovlivnováno vnějším prostředím stejně tak jako vědomí, a proto je dobré se škodlivým faktorům vyhýbat. Podvědomí a pod ním uložené nevědomí nelze vědomím ovlivnit. Je možné, že ten seriál se snaží ovlivnit podvědomí či dokonce nevědomí a tyto úrovně úzce souvisí s živočišnou podstatou člověka. Tak proto je dobré jít kolem toho velkým obloukem. Rozhodně není dobré se řídit pokřiveným, zkráceným a ze souvislosti vytrženým tvrzením Fridricha Nietzscheho, že cituji: Co tě nezabije, to tě posílí. Není tomu tak.

Jarek

Tohle není nové téma. Bylo zpracováno víckrát v literatuře i ve formě povídek (především v science fiction, která se dnes očividně stává skutečností, vždy když nakupuji v Kauflandu a slyším tam to hlášení: Na základě vládního nařízení... Tak se přímo vidím v jednom z těch filmů). Mně to teď nejvíc asociuje úryvek z knihy Pavouci


https://kob-forum.eu/2021/10/02/o-tom-k-cemu-ve-skutecnosti-slouzi-autorska-prava-ii/


z konce druhého dílu, kde si esesáci pořádají sázkové hry a nutí vždy dva vězně v koncentráku, aby bojovali na okraji propasti do kamenolomu o život a toho druhého do ní strčili, aby přežili. Tyto jejich hrátky skončily až tehdy, kdy se dva vězni vrhli na jednoho z těch esesáků, co stál nejblíž k nim a skočili tam i s ním, potom to prý velitel koncentráku zatrhl. Vzhledem k tomu, že ten autor studoval spousty materiálů pro svou knihu, tak předpokládám, že vycházel ze skutečného případu....


Je to odporné, úplně mi stačí popis děje, abych se na takovou hnusárnu nedívala, ale pravdu mají ti, co říkají, že je třeba vědět, co se točí a na co se lidé a hlavně děti dívají... Je zapotřebí o tom mluvit, o nebezpečí, které z toho plyne, viz rozbor Mary Poppins od Nestora.


https://kob-forum.eu/2021/10/10/jak-detem-vstepovali-nenavist-k-sssr-od-nestora-aneb-manipulace-nasim-vedomim/


Je zapotřebí, aby se to dozvědělo co nejvíc lidí, kteří stále netuší, jak jsou tímto způsobem manipulováni.


Предупреждён — значит вооружён!


Tohle není nové téma. Bylo zpracováno víckrát v literatuře i ve formě povídek (především v science fiction, která se dnes očividně stává skutečností, vždy když nakupuji v Kauflandu a slyším tam to hlášení: Na základě vládního nařízení... Tak se přímo vidím v jednom z těch filmů). Mně to teď nejvíc asociuje úryvek z knihy Pavouci https://kob-forum.eu/2021/10/02/o-tom-k-cemu-ve-skutecnosti-slouzi-autorska-prava-ii/ z konce druhého dílu, kde si esesáci pořádají sázkové hry a nutí vždy dva vězně v koncentráku, aby bojovali na okraji propasti do kamenolomu o život a toho druhého do ní strčili, aby přežili. Tyto jejich hrátky skončily až tehdy, kdy se dva vězni vrhli na jednoho z těch esesáků, co stál nejblíž k nim a skočili tam i s ním, potom to prý velitel koncentráku zatrhl. Vzhledem k tomu, že ten autor studoval spousty materiálů pro svou knihu, tak předpokládám, že vycházel ze skutečného případu.... Je to odporné, úplně mi stačí popis děje, abych se na takovou hnusárnu nedívala, ale pravdu mají ti, co říkají, že je třeba vědět, co se točí a na co se lidé a hlavně děti dívají... Je zapotřebí o tom mluvit, o nebezpečí, které z toho plyne, viz rozbor Mary Poppins od Nestora. https://kob-forum.eu/2021/10/10/jak-detem-vstepovali-nenavist-k-sssr-od-nestora-aneb-manipulace-nasim-vedomim/ Je zapotřebí, aby se to dozvědělo co nejvíc lidí, kteří stále netuší, jak jsou tímto způsobem manipulováni. Предупреждён — значит вооружён!

Ano paní Ireno. Vás čtu rád. Už mám doma toho Kejklíře ...


Ano paní Ireno. Vás čtu rád. Už mám doma toho Kejklíře ...

Jarek

To je divné, já se o něm dozvěděl tady. Netflix ani jiné platformy nesleduji

Ja som sa to dozvedela prostredníctvom syna, asi 2 dni dozadu, mali sme o tom debatu.... rozhodla som sa, že si to tiež pozriem...


[quote="pid:37874, uid:312"]To je divné, já se o něm dozvěděl tady. Netflix ani jiné platformy nesleduji[/quote] Ja som sa to dozvedela prostredníctvom syna, asi 2 dni dozadu, mali sme o tom debatu.... rozhodla som sa, že si to tiež pozriem...

Velice dobré hodnocení seriálu z pohledu KSB zde

Toto nemá s KSB co dělat. Autor tam nabádá k té nejnižší (pudové) formě života, kdy opravdu platí, že "silnější vyhrává a přežívá". KSB se naopak před tímto scénářem (protože - i toto je v plánech GP) snaží varovat a nabádat k zlepšování Lidské stránky v sobě. A obávám se, že pokud ve většině lidí vyhraje ona pudová zvířeckost, pak ztratí onu "Boží jiskru", která lidstvo odlišuje od ostatních zvířat na planetě - a pak bude ona jiskra předána jinému zvířecímu druhu (i o tomto se v KSB mluví a píše).
Ono "přežití" v popisovaném stylu je velmi ošemetnou věcí a z této úrovně humanoidní bytosti již není návratu k lidství - natož k Lidství. Svaly a síla nejsou žádnou zárukou k přežití a důkazů o tom je dost - včetně těch všelijakých "experimentů" (mj. - i to Mexiko je experimentem).
I filmů nebo seriálů o tom máme mnoho - namátkou třeba Hladové hry nebo Planeta opic. Máme knihy. A dost shodně se popisuje, že překročit v sobě lidskou linii a zabít jiného člověka není jen tak (pokud člověk není psychopat). Není náhoda, kolik válečných veteránů je psychicky "vedle" a návrat k běžnému životu je skoro nemožný. On to vlastně krásně popisoval i Jan Lucemburský v dopisech své druhé manžele Beatrix. Píše, že čím déle pobývá na válečných polích, tím je pro něj těžší návrat do "lidské kůže" milujícího manžela a otce.
A KSB je ta, která nabádá člověka k upevňování lidské stránky, aby přechod na zvířecí úroveň pod vlivem životních okolností nebyl tak jednoduchý - ne-li přímo nemožný. Protože - ve světě humanoidů bych žít nechtěla.
https://www.youtube.com/watch?v=2Nfj-_EWbR0


[quote="pid:37826, uid:405"]Velice dobré hodnocení seriálu z pohledu KSB zde[/quote] Toto nemá s KSB co dělat. Autor tam nabádá k té nejnižší (pudové) formě života, kdy opravdu platí, že "silnější vyhrává a přežívá". KSB se naopak před tímto scénářem (protože - i toto je v plánech GP) snaží varovat a nabádat k zlepšování Lidské stránky v sobě. A obávám se, že **pokud ve většině lidí vyhraje ona pudová zvířeckost, pak ztratí onu "Boží jiskru", která lidstvo odlišuje od ostatních zvířat na planetě - a pak bude ona jiskra předána jinému zvířecímu druhu** (i o tomto se v KSB mluví a píše). Ono "přežití" v popisovaném stylu je velmi ošemetnou věcí a z této úrovně humanoidní bytosti již není návratu k lidství - natož k Lidství. Svaly a síla nejsou žádnou zárukou k přežití a důkazů o tom je dost - včetně těch všelijakých "experimentů" (mj. - i to Mexiko je experimentem). I filmů nebo seriálů o tom máme mnoho - namátkou třeba Hladové hry nebo Planeta opic. Máme knihy. A dost shodně se popisuje, že překročit v sobě lidskou linii a zabít jiného člověka není jen tak (pokud člověk není psychopat). Není náhoda, kolik válečných veteránů je psychicky "vedle" a návrat k běžnému životu je skoro nemožný. On to vlastně krásně popisoval i Jan Lucemburský v dopisech své druhé manžele Beatrix. Píše, že čím déle pobývá na válečných polích, tím je pro něj těžší návrat do "lidské kůže" milujícího manžela a otce. **A KSB je ta, která nabádá člověka k upevňování lidské stránky, aby přechod na zvířecí úroveň pod vlivem životních okolností nebyl tak jednoduchý - ne-li přímo nemožný. Protože - ve světě humanoidů bych žít nechtěla**. https://www.youtube.com/watch?v=2Nfj-_EWbR0
Upravené 15. 10. 2021 o 15:37

U nás na sídlisku, sa deti 5.- 6. ročník ZŠ zatiaľ iba hrajú na tento zvrhlý seriál zvrhlíkov.


U nás na sídlisku, sa deti 5.- 6. ročník ZŠ zatiaľ iba hrajú na tento zvrhlý seriál zvrhlíkov.

Je zapotřebí o tom mluvit, o nebezpečí, které z toho plyne, viz rozbor Mary Poppins od Nestora.


Dobrá poznámka. Co totiž udělaly ty děti, které byly vystaveny takovému hnusu? Nestor to tam říká jasně.


Já bych ani netušil, že něco takového existuje. Ale už zhruba 2 týdny nemine den, aby na jakémkoli MSM kanálu nebyl článek o právě tomto seriálu. Tak jsem zpozorněl.
Je také zajímavé, že ta masírka začala až poté, co seriál skončil. Takže si ho mohou přehrát celý a hned. Mimochodem, celosvětová masírka, takže to pro ně musí být důležité.


[quote="pid:37902, uid:125"]Je zapotřebí o tom mluvit, o nebezpečí, které z toho plyne, viz rozbor Mary Poppins od Nestora.[/quote] Dobrá poznámka. Co totiž udělaly ty děti, které byly vystaveny takovému hnusu? Nestor to tam říká jasně. Já bych ani netušil, že něco takového existuje. Ale už zhruba 2 týdny nemine den, aby na jakémkoli MSM kanálu nebyl článek o právě tomto seriálu. Tak jsem zpozorněl. Je také zajímavé, že ta masírka začala až poté, co seriál skončil. Takže si ho mohou přehrát celý a hned. Mimochodem, celosvětová masírka, takže to pro ně musí být důležité.
Upravené 15. 10. 2021 o 15:38

@Lin Součástí KSB je i 6. priorita zobecněných prostředku řízení, na které je potřeba se zabezpečit.

Já se na to dívám tak, že je to vždy o míře. Připravujme se na události, které mohou v blízké době nastat (a k tomu prepperství skvěle slouží) a zároveň budujme lidství.


@Lin Součástí KSB je i 6. priorita zobecněných prostředku řízení, na které je potřeba se zabezpečit. Já se na to dívám tak, že je to vždy o míře. Připravujme se na události, které mohou v blízké době nastat (a k tomu prepperství skvěle slouží) a zároveň budujme lidství.

Tak proto je dobré jít kolem toho velkým obloukem.

Tady si asi nerozumíme, já si informace ověřuji, takže, jestli mi někdo řekne, abych nečetl, to či ono, nebo nekoukal na to či ono, tak mi zabliká vykřičník a já se ptám, proč mě někdo nabádá abych si neudělal závěry sám? Abych potom mluvil o knize, kterou jsem nečetl, nebo o filmu, který jsem taktéž neviděl? A proto ještě jednou zdůrazňuji, neříkejte, nebo nepište co mám či nemám dělat.


[quote="pid:37899, uid:471"]Tak proto je dobré jít kolem toho velkým obloukem.[/quote] Tady si asi nerozumíme, já si informace ověřuji, takže, jestli mi někdo řekne, abych nečetl, to či ono, nebo nekoukal na to či ono, tak mi zabliká vykřičník a já se ptám, proč mě někdo nabádá abych si neudělal závěry sám? Abych potom mluvil o knize, kterou jsem nečetl, nebo o filmu, který jsem taktéž neviděl? A proto ještě jednou zdůrazňuji, neříkejte, nebo nepište co mám či nemám dělat.

Součástí KSB je i 6. priorita zobecněných prostředku řízení, na které je potřeba se zabezpečit.

Jak se zabezpečit? Tím, co je ve videu? A lze se vůbec připravit na válku - zvláště v dnešní době technologií?
Pokud jsem si co za celý život načetla o válce, tak z toho vyplývá, že se připravit na ni nedá. Ono se dokonce nedá připravit ani na "válečný nedostatek" nebo rabování atd. (viz tvoření si zásob všeho druhu). Právě z toho Mexika jsou zkušenosti, že jedna rodina sama sebe neochrání před rabujícími bandami. Zkušenosti říkají, že se musí spojit nejméně 4 rodiny, kde se do obrany musí zapojit ženy i děti. A jsou vyžadována mnohá důmyslná zařízení alespoň na včasné varování blížícího se nebezpečí. A i pak je to jen a jen o štěstí a konkrétní situaci...
Jediné, čím se nějak připravit mohu, je chápání právě těch vyšších priorit = oč jde, kdo za tím stojí, co má být dosaženo, aj. Přemýšlení na "vyšší úrovni" je základem každičké strategie - a té obranné obzvláště. Bez toho jsou mi svaly či zásoby k prdu. Můj názor - nikomu nezbraňuju to sledovat či se tím řídit. Já se ozvala jen proti tomu, že jde o "hodnocení z hlediska KSB".


[quote="pid:37911, uid:405"]Součástí KSB je i 6. priorita zobecněných prostředku řízení, na které je potřeba se zabezpečit.[/quote] Jak se zabezpečit? Tím, co je ve videu? A lze se vůbec připravit na válku - zvláště v dnešní době technologií? Pokud jsem si co za celý život načetla o válce, tak z toho vyplývá, že se připravit na ni nedá. Ono se dokonce nedá připravit ani na "válečný nedostatek" nebo rabování atd. (viz tvoření si zásob všeho druhu). Právě z toho Mexika jsou zkušenosti, že jedna rodina sama sebe neochrání před rabujícími bandami. Zkušenosti říkají, že se musí spojit nejméně 4 rodiny, kde se do obrany musí zapojit ženy i děti. A jsou vyžadována mnohá důmyslná zařízení alespoň na včasné varování blížícího se nebezpečí. A i pak je to jen a jen o štěstí a konkrétní situaci... Jediné, čím se nějak připravit mohu, je chápání právě těch vyšších priorit = oč jde, kdo za tím stojí, co má být dosaženo, aj. Přemýšlení na "vyšší úrovni" je základem každičké strategie - a té obranné obzvláště. Bez toho jsou mi svaly či zásoby k prdu. Můj názor - nikomu nezbraňuju to sledovat či se tím řídit. Já se ozvala jen proti tomu, že jde o "hodnocení z hlediska KSB".
Upravené 15. 10. 2021 o 16:47

A proto ještě jednou zdůrazňuji, neříkejte, nebo nepište co mám či nemám dělat

Já nikomu nezakazuji, jestli se má nebo nemá na něco dívat. Jen upozornuji na možná rizika z toho plynoucí a tedy nedoporučuji. Tak jako lékař může pouze doporučit či nikoliv. Zbytek je na pacientovi. Dívejte se od rána do večera. Já se vyhnu velkým obloukem. Je to stejné jako v případě heroinu, tabáku, alkoholu či jiných drog. Chcete to zkusit ? No prosím. Třeba to ustojíte a třeba ne. To je vše. Jsou jedinci, kteří tvrdí, že v životě se má zkusit všechno. Moje filosofie je jiná, tedy nemusím mít vše.


[quote="pid:37918, uid:472"]A proto ještě jednou zdůrazňuji, neříkejte, nebo nepište co mám či nemám dělat[/quote] Já nikomu nezakazuji, jestli se má nebo nemá na něco dívat. Jen upozornuji na možná rizika z toho plynoucí a tedy nedoporučuji. Tak jako lékař může pouze doporučit či nikoliv. Zbytek je na pacientovi. Dívejte se od rána do večera. Já se vyhnu velkým obloukem. Je to stejné jako v případě heroinu, tabáku, alkoholu či jiných drog. Chcete to zkusit ? No prosím. Třeba to ustojíte a třeba ne. To je vše. Jsou jedinci, kteří tvrdí, že v životě se má zkusit všechno. Moje filosofie je jiná, tedy nemusím mít vše.

Jarek

Jak se zabezpečit? Tím, co je ve videu? A lze se vůbec připravit na válku - zvláště v dnešní době technologií?
Pokud jsem si co za celý život načetla o válce, tak z toho vyplývá, že se připravit na ni nedá. Ono se dokonce nedá připravit ani na "válečný nedostatek" nebo rabování atd. (viz tvoření si zásob všeho druhu). Právě z toho Mexika jsou zkušenosti, že jedna rodina sama sebe neochrání před rabujícími bandami. Zkušenosti říkají, že se musí spojit nejméně 4 rodiny, kde se do obrany musí zapojit ženy i děti. A jsou vyžadována mnohá důmyslná zařízení alespoň na včasné varování blížícího se nebezpečí. A i pak je to jen a jen o štěstí a konkrétní situaci...
Jediné, čím se nějak připravit mohu, je chápání právě těch vyšších priorit = oč jde, kdo za tím stojí, co má být dosaženo, aj. Přemýšlení na "vyšší úrovni" je základem každičké strategie - a té obranné obzvláště. Bez toho jsou mi svaly či zásoby k prdu. Můj názor - nikomu nezbraňuju to sledovat či se tím řídit. Já se ozvala jen proti tomu, že jde o "hodnocení z hlediska KSB".
Já chápu 6. prioritu i jako sebeobranu, sebeobranné prostředky a vše co se toho týká. Jasně, pokud začnou lítat rakety, asi s tím nikdo nic nezmůžeme. Ale v případě, že člověka někdo napadne, měl by být připraven a měl by se umět bránit. Těch scénářů, které mohou nastat, je celá řada (od napadení neozbrojeným útočníkem až po válku). Všechny tyto scénáře považuji za součást 6. priority.


Co se týče toho, že autor hodnotí seriál z hlediska KSB. Z mého pohledu ano, protože v celé řadě věcí říká v podstatě to samé, co KSB. Hovoří tam např. o finanční gramotnosti, co jsou lidé schopni udělat pro nařezané papírky, jak daleko jsou kvůli penězům schopni zajít a zničit lidské hodnoty, o systému, který je založený na vykořisťování lidí atd.


[quote="pid:37922, uid:203"]Jak se zabezpečit? Tím, co je ve videu? A lze se vůbec připravit na válku - zvláště v dnešní době technologií? Pokud jsem si co za celý život načetla o válce, tak z toho vyplývá, že se připravit na ni nedá. Ono se dokonce nedá připravit ani na "válečný nedostatek" nebo rabování atd. (viz tvoření si zásob všeho druhu). Právě z toho Mexika jsou zkušenosti, že jedna rodina sama sebe neochrání před rabujícími bandami. Zkušenosti říkají, že se musí spojit nejméně 4 rodiny, kde se do obrany musí zapojit ženy i děti. A jsou vyžadována mnohá důmyslná zařízení alespoň na včasné varování blížícího se nebezpečí. A i pak je to jen a jen o štěstí a konkrétní situaci... Jediné, čím se nějak připravit mohu, je chápání právě těch vyšších priorit = oč jde, kdo za tím stojí, co má být dosaženo, aj. Přemýšlení na "vyšší úrovni" je základem každičké strategie - a té obranné obzvláště. Bez toho jsou mi svaly či zásoby k prdu. Můj názor - nikomu nezbraňuju to sledovat či se tím řídit. Já se ozvala jen proti tomu, že jde o "hodnocení z hlediska KSB".[/quote]Já chápu 6. prioritu i jako sebeobranu, sebeobranné prostředky a vše co se toho týká. Jasně, pokud začnou lítat rakety, asi s tím nikdo nic nezmůžeme. Ale v případě, že člověka někdo napadne, měl by být připraven a měl by se umět bránit. Těch scénářů, které mohou nastat, je celá řada (od napadení neozbrojeným útočníkem až po válku). Všechny tyto scénáře považuji za součást 6. priority. Co se týče toho, že autor hodnotí seriál z hlediska KSB. Z mého pohledu ano, protože v celé řadě věcí říká v podstatě to samé, co KSB. Hovoří tam např. o finanční gramotnosti, co jsou lidé schopni udělat pro nařezané papírky, jak daleko jsou kvůli penězům schopni zajít a zničit lidské hodnoty, o systému, který je založený na vykořisťování lidí atd.

Tenhle koncept - hry na oliheň, je jenom vytuněný Battle Roayal, kde se studenti z vybraných japonských škol vraždí mezi sebou, dokud nezbyde jeden a ten jde do dalšího battle roayal, kde příjde nová skupina studentů. A pokračuje to na novo.


https://www.csfd.cz/film/75154-battle-royale/prehled/


42 studentů, 3 dny, 1 vítěz, žádná pravidla. Na úsvitu nového tisíciletí došlo k celonárodnímu kolapsu. Při 15% nezaměstnanosti se bez práce ocitlo 10 milionů lidí. Na 800 tisíc studentů přestalo chodit do školy a počet drobných zločinů se prudce zvýšil. Dospělí ztratili v mládež důvěru a začali se jí bát. To vyústilo ve školní reformu nového tisíciletí, tzv. zákon BR - Battle Royale. Letos byla z celkového počtu 43 tisíc devátých tříd vybrána 9. E ze střední školy v Zentsuji. Letošní hra je podle všeho napínavější než všechny předchozí.


Zase to ti asiati a GP noshledové posunuli dál v podobě squid game.


Tenhle koncept - hry na oliheň, je jenom vytuněný Battle Roayal, kde se studenti z vybraných japonských škol vraždí mezi sebou, dokud nezbyde jeden a ten jde do dalšího battle roayal, kde příjde nová skupina studentů. A pokračuje to na novo. https://www.csfd.cz/film/75154-battle-royale/prehled/ 42 studentů, 3 dny, 1 vítěz, žádná pravidla. Na úsvitu nového tisíciletí došlo k celonárodnímu kolapsu. Při 15% nezaměstnanosti se bez práce ocitlo 10 milionů lidí. Na 800 tisíc studentů přestalo chodit do školy a počet drobných zločinů se prudce zvýšil. Dospělí ztratili v mládež důvěru a začali se jí bát. To vyústilo ve školní reformu nového tisíciletí, tzv. zákon BR - Battle Royale. Letos byla z celkového počtu 43 tisíc devátých tříd vybrána 9. E ze střední školy v Zentsuji. Letošní hra je podle všeho napínavější než všechny předchozí. Zase to ti asiati a GP noshledové posunuli dál v podobě squid game.

Asi si to tu nikto celé nepozrel, pretože tu nezaznelo, že aj keď je ten seriál skrz naskrz morálne zlý, tak má aj svetlú stránku v podobe hlavného hrdinu.


(Spoiler)
Hlavný hrdina tú "hru" hrať nechcel. Peniaze nutne potreboval, ale odmietol súťažiť, keď zistil o čo ide.
Do "hry" sa vrátil až keď už nemal inú možnosť.
Ale nie pre tú vidinu peňazí, ale aby zachránil svoju matku a aby ešte niekedy v živote mohol vidieť svoju dcéru.
Počas celej "hry" si zachoval svoju ľudskosť.
A na záver, keď už mal výhru na dosah si mohol vybrať buď peniaze alebo život svojho priateľa (ktorý ho mimochodom veľakrát zradil).
Vybral si priateľa. Ten si nakoniec ale zoberie život sám, lebo už nevie ako ďalej.
Takže hlavný hrdina teda zvíťazi, ale odmietne výhru použiť, keď zistí, že matku aj tak nezachránil.
Po roku, keď objaví, že sa "hry" idú znova opakovať, rozhodne sa proti tomu bojovať.


K seriálu som sa dostal skz reklamu, ktorá je naozaj podozrivo rozsiahla.
A pritom k tomu nie je dôvod. Z kinematografického hľadiska na tom nie je nič výnimočné.
Brutality je tam naozaj až príliš moc. Rozhodne to nie je nič pre deti.


Asi si to tu nikto celé nepozrel, pretože tu nezaznelo, že aj keď je ten seriál skrz naskrz morálne zlý, tak má aj svetlú stránku v podobe hlavného hrdinu. (Spoiler) Hlavný hrdina tú "hru" hrať nechcel. Peniaze nutne potreboval, ale odmietol súťažiť, keď zistil o čo ide. Do "hry" sa vrátil až keď už nemal inú možnosť. Ale nie pre tú vidinu peňazí, ale aby zachránil svoju matku a aby ešte niekedy v živote mohol vidieť svoju dcéru. Počas celej "hry" si zachoval svoju ľudskosť. A na záver, keď už mal výhru na dosah si mohol vybrať buď peniaze alebo život svojho priateľa (ktorý ho mimochodom veľakrát zradil). Vybral si priateľa. Ten si nakoniec ale zoberie život sám, lebo už nevie ako ďalej. Takže hlavný hrdina teda zvíťazi, ale odmietne výhru použiť, keď zistí, že matku aj tak nezachránil. Po roku, keď objaví, že sa "hry" idú znova opakovať, rozhodne sa proti tomu bojovať. K seriálu som sa dostal skz reklamu, ktorá je naozaj podozrivo rozsiahla. A pritom k tomu nie je dôvod. Z kinematografického hľadiska na tom nie je nič výnimočné. Brutality je tam naozaj až príliš moc. Rozhodne to nie je nič pre deti.

@Irena

vždy když nakupuji v Kauflandu

Tak to mě překvapilo, myslel jsem, že podporuješ drobné zemědělce a hle jak jsem se spletl, no nic.


Velmi zajímavá diskuse, od jde to mimo mě až po sci-fi. No, asi bych to vnímal trochu jimak. Spousta věcí po vyhodnocení může jít mimo, ale není nutno na ně zapomínat. Myslím si, že to bylo natočeno na objednávku a nějakým cílem.


Všiměte si prosím, kam zmizela tvorba filmů jako "Četník" s Funesem, díla komediální obecně, jejich produkce je prakticky nulová. Naproti tomu, pokud otevřete večer TV na nějaký film, je dobré si připravit kýbl s vodou a hadr na stírání krve, tekoucí z televizní obrazovky. To prosím není náhoda, to je cíl! Otupit lidi, aby přestali násilí a krev brát negativně. Brutalita dnešních děl si nezadá s válečnou brutalitou.


Lidé se na sebe přestávají usmívat, no ono vlastně také ani není proč, stali jsme se konzumenty. Pravda, dříve, před 1989 to tak nebylo, čili lze důvodně předpokládat, že nás to naučili a dnes toho zneužívají.


Ten seriál jsem nesledoval a asi ani nebudu, není to moje parketa a času nepřebývá, leč faktem je, že z 90% národa posledních 30 let konzumního života vychovalo skleníkové květinky k nepoužití.


Mládež nevytváří hodnoty, jen chodí k rodičům se slovy - dej mi peníze. Bohužel většinou je dostanou a tak přijdou zítra zase. Naproti tomu si vzpomínám na jednu příhodu z dětství, kdy dcera rakouského milionáře a továrníka si přišla řici tátovi o peníze a on jí poslal umýt čisté auto, jen aby věděla, že pro ty peníze musí něco udělat. (1967)


Peníze mají jednu velmi zvláštní vlastnost, když jich je hodně začínají svému majiteli poroučet, a bohužel je jen málo těch, co si to nenechají líbit. Jsou prostředkem k životu, nikoli ke štěstí.


Víte on i ten majetek má v dnešní době své stinné stránky.


@Irena [quote="pid:37902, uid:125"]vždy když nakupuji v Kauflandu[/quote] Tak to mě překvapilo, myslel jsem, že podporuješ drobné zemědělce a hle jak jsem se spletl, no nic. Velmi zajímavá diskuse, od jde to mimo mě až po sci-fi. No, asi bych to vnímal trochu jimak. Spousta věcí po vyhodnocení může jít mimo, ale není nutno na ně zapomínat. Myslím si, že to bylo natočeno na objednávku a nějakým cílem. Všiměte si prosím, kam zmizela tvorba filmů jako "Četník" s Funesem, díla komediální obecně, jejich produkce je prakticky nulová. Naproti tomu, pokud otevřete večer TV na nějaký film, je dobré si připravit kýbl s vodou a hadr na stírání krve, tekoucí z televizní obrazovky. To prosím není náhoda, to je cíl! Otupit lidi, aby přestali násilí a krev brát negativně. Brutalita dnešních děl si nezadá s válečnou brutalitou. Lidé se na sebe přestávají usmívat, no ono vlastně také ani není proč, stali jsme se konzumenty. Pravda, dříve, před 1989 to tak nebylo, čili lze důvodně předpokládat, že nás to naučili a dnes toho zneužívají. Ten seriál jsem nesledoval a asi ani nebudu, není to moje parketa a času nepřebývá, leč faktem je, že z 90% národa posledních 30 let konzumního života vychovalo skleníkové květinky k nepoužití. Mládež nevytváří hodnoty, jen chodí k rodičům se slovy - dej mi peníze. Bohužel většinou je dostanou a tak přijdou zítra zase. Naproti tomu si vzpomínám na jednu příhodu z dětství, kdy dcera rakouského milionáře a továrníka si přišla řici tátovi o peníze a on jí poslal umýt čisté auto, jen aby věděla, že pro ty peníze musí něco udělat. (1967) Peníze mají jednu velmi zvláštní vlastnost, když jich je hodně začínají svému majiteli poroučet, a bohužel je jen málo těch, co si to nenechají líbit. Jsou prostředkem k životu, nikoli ke štěstí. Víte on i ten majetek má v dnešní době své stinné stránky.

Tenhle koncept - hry na oliheň, je jenom vytuněný Battle Roayal, kde se studenti z vybraných japonských škol vraždí mezi sebou, dokud nezbyde jeden a ten jde do dalšího battle roayal, kde příjde nová skupina studentů

To mě připomíná film Běžící muž, kde hlavní roli zahrál Arnold Schwarz (e)-negger. Tam se taky zabíjeli.


[quote="pid:37930, uid:149"]Tenhle koncept - hry na oliheň, je jenom vytuněný Battle Roayal, kde se studenti z vybraných japonských škol vraždí mezi sebou, dokud nezbyde jeden a ten jde do dalšího battle roayal, kde příjde nová skupina studentů[/quote] To mě připomíná film Běžící muž, kde hlavní roli zahrál Arnold Schwarz (e)-negger. Tam se taky zabíjeli.

Jarek

Ano pane Karlosi. Pravdu díte ! Kde jsou ty doby, kdy i na Západě se točili filmy jako třeba Kočka na rozpálené plechové střeše, kde hrál Sidney Poitier. On hrál i v jiných filmech, které měli hlubší náboj, například Hádej kdo přijde na večeři nebo Panu učiteli s láskou. A co třeba filmy s Robertem Redfordem, Tři dny kondora a nebo film Sedm statečných. Tam byla dokonce přítomna výchovná složka a hlubší poselství. Nebo Paul Newman. Ten hrál taky v kvalitních filmech. Nebo Julij Borisovič Brinner alias Youl Brinner rodák z Vladivostoku.


Ano pane Karlosi. Pravdu díte ! Kde jsou ty doby, kdy i na Západě se točili filmy jako třeba Kočka na rozpálené plechové střeše, kde hrál Sidney Poitier. On hrál i v jiných filmech, které měli hlubší náboj, například Hádej kdo přijde na večeři nebo Panu učiteli s láskou. A co třeba filmy s Robertem Redfordem, Tři dny kondora a nebo film Sedm statečných. Tam byla dokonce přítomna výchovná složka a hlubší poselství. Nebo Paul Newman. Ten hrál taky v kvalitních filmech. Nebo Julij Borisovič Brinner alias Youl Brinner rodák z Vladivostoku.

Jarek

@Jarek

Nebo Julij Borisovič Brinner alias Youl Brinner rodák z Vladivostoku.

wow, tak to jsem netušil!!!


Není třeba množného čísla, nezakládám si ani na svém věku ani na titulu, díky.


Pravdou je, že většina filmů z let 1960-1980 měla vysokou uměleckou hodnotu a také podprahovou složku vědomostní a morální. Profesionální zpracování i když někdy i místy cenzurované. Jako mladý jsem chodil často do kina, to bylo na 4-8 korun lístek, na něco i vícekrát, ale vždycky jsem ocházel plný dojmů a s dobrou náladou, někdy vysmátý, že mě bolely tváře. Zde má platnost prohlášení Vlastimila Brodského - a já se ptám, kde jsou ty staré dobré časy?


Bohužel největší paradox toho všeho je, že té dnešní tragické (abych nepoužíval sprostá slova) době budeme za pár let říkat zlaté časy!


@Jarek [quote="pid:37946, uid:471"]Nebo Julij Borisovič Brinner alias Youl Brinner rodák z Vladivostoku.[/quote] wow, tak to jsem netušil!!! Není třeba množného čísla, nezakládám si ani na svém věku ani na titulu, díky. Pravdou je, že většina filmů z let 1960-1980 měla vysokou uměleckou hodnotu a také podprahovou složku vědomostní a morální. Profesionální zpracování i když někdy i místy cenzurované. Jako mladý jsem chodil často do kina, to bylo na 4-8 korun lístek, na něco i vícekrát, ale vždycky jsem ocházel plný dojmů a s dobrou náladou, někdy vysmátý, že mě bolely tváře. Zde má platnost prohlášení Vlastimila Brodského - a já se ptám, kde jsou ty staré dobré časy? Bohužel největší paradox toho všeho je, že té dnešní tragické (abych nepoužíval sprostá slova) době budeme za pár let říkat zlaté časy!

Koncept vyvražďovačky bol prvýkrát uverejnený v roku 1999 v japonskej knihe Battle Royale, ktorej sa predalo 420 tisíc kusov a stala sa v Japonsku bestsellerom. V roku 2000 ju v Japonsku sfilmovali tiež pod názvom Battle Royale. Príbeh je o študentoch strednej školy poslaných za neposlušnosť voči dospelým na ostrov pod kontrolou armády, kde sa majú navzájom pozabíjať. Posledný prežije. Pikoška: Film bol v juhokórejskej televízii zakázaný kvôli násilným scénam! Aký seriál z Južnej Kórei je dnes na Netflixe najpopulárnejší?


Američania natočili v roku 2012 film Hry o život, kde v distopickej budúcnosti proti sebe bojujú adolescenti vybraní z rôznych klanov. Tento film je podľa autorov určený pre násťročného diváka. Takúto budúcnosť nám chystajú. Musíme ju rázne odmietnuť a ja ju týmto odmietam!


Na rovnakom princípe je založená multiplayerová hra Fortnite z roku 2017, ktorá je zadarmo a hrajú ju milióny hráčov na celom svete.


Toto sú najznámejšie diela z tejto oblasti.


Koncept vyvražďovačky bol prvýkrát uverejnený v roku 1999 v japonskej knihe Battle Royale, ktorej sa predalo 420 tisíc kusov a stala sa v Japonsku bestsellerom. V roku 2000 ju v Japonsku sfilmovali tiež pod názvom Battle Royale. Príbeh je o študentoch strednej školy poslaných za neposlušnosť voči dospelým na ostrov pod kontrolou armády, kde sa majú navzájom pozabíjať. Posledný prežije. **Pikoška: Film bol v juhokórejskej televízii zakázaný kvôli násilným scénam! Aký seriál z Južnej Kórei je dnes na Netflixe najpopulárnejší?** Američania natočili v roku 2012 film Hry o život, kde v distopickej budúcnosti proti sebe bojujú adolescenti vybraní z rôznych klanov. Tento film je podľa autorov určený pre násťročného diváka. Takúto budúcnosť nám chystajú. Musíme ju rázne odmietnuť a ja ju týmto odmietam! Na rovnakom princípe je založená multiplayerová hra Fortnite z roku 2017, ktorá je zadarmo a hrajú ju milióny hráčov na celom svete. Toto sú najznámejšie diela z tejto oblasti.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 15. 10. 2021 o 21:27

Britské školy varují před hitem Netflixu. Děti napodobují Hru na oliheň.


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/britske-skoly-varuji-pred-hitem-netflixu-deti-napodobuji-nebezpecne-hry-178091


"Podle několika zpráv děti na školních hřištích používají v souvislosti s hrami ze seriálu fyzické násilí k „trestání“ poražených, uvádí Guardian."


"Právě násilí ve spojení s touto hrou už zaznamenaly také belgické školy, informuje server Euronews. V příspěvku na Facebooku, který sdílelo více než 30 000 uživatelů, varovala škola Erquelinnes Béguinage Hainaut rodiče, že děti hrají zmiňovanou hru a „fyzicky trestají“ poražené."


Mezitím opět další várka článků o seriálu...


Britské školy varují před hitem Netflixu. Děti napodobují Hru na oliheň. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/britske-skoly-varuji-pred-hitem-netflixu-deti-napodobuji-nebezpecne-hry-178091 "Podle několika zpráv děti na školních hřištích **používají v souvislosti s hrami ze seriálu fyzické násilí k „trestání“ poražených**, uvádí Guardian." "Právě násilí ve spojení s touto hrou už zaznamenaly také belgické školy, informuje server Euronews. V příspěvku na Facebooku, který sdílelo více než 30 000 uživatelů, varovala škola Erquelinnes Béguinage Hainaut rodiče, že děti hrají zmiňovanou hru a „**fyzicky trestají“ poražené.**" Mezitím opět další várka článků o seriálu...

Pozrela som si všetkých deväť častí. Musím povedať, že je tu ukázané úplne všetko. To ako človek dokáže degradovať na absolutného netvora. To ako vidina vyhry zmení psychiku človeka a to ako padajú všetky morálne a etické zásady. Nelegálny obchod s ľudskými orgánmi. Je tu ukázaná ELITA v podobe o akej čítame napr. V súvislosti s Epsteinom a jeho morbidné predstavenia pre nadnárodnú elitu. Bezcitnosť, pretvárka, chamtivosť. Konečná vyhra človeka ktorý vyhrá milióny mu v konečnom dôsledku neprinesie úľavu, ale zlomí ho natoľko, že už nedokáže normálne existovať. To čo je v tomto prípade nosnou myšlienkou tejto HRY je demokracia , spravodlivosť a rovnosť. Tiež je tu ukázané ako funguje hierarchia na všetkých stupňoch riadenia davu, elít a pod. Odporúčam pozrieť, veľmi dobrý štúdijný materiál. Seriál je skutočne brutálny, smutný ale najmä vypovedajúci o tom koľko masiek človek za život dokáže nosiť na ksichte, pričom jeho úplná podoba sa ukáže vždy pri ohrození jeho samotnej existencie, prežitia.


Pozrela som si všetkých deväť častí. Musím povedať, že je tu ukázané úplne všetko. To ako človek dokáže degradovať na absolutného netvora. To ako vidina vyhry zmení psychiku človeka a to ako padajú všetky morálne a etické zásady. Nelegálny obchod s ľudskými orgánmi. Je tu ukázaná ELITA v podobe o akej čítame napr. V súvislosti s Epsteinom a jeho morbidné predstavenia pre nadnárodnú elitu. Bezcitnosť, pretvárka, chamtivosť. Konečná vyhra človeka ktorý vyhrá milióny mu v konečnom dôsledku neprinesie úľavu, ale zlomí ho natoľko, že už nedokáže normálne existovať. To čo je v tomto prípade nosnou myšlienkou tejto HRY je demokracia , spravodlivosť a rovnosť. Tiež je tu ukázané ako funguje hierarchia na všetkých stupňoch riadenia davu, elít a pod. Odporúčam pozrieť, veľmi dobrý štúdijný materiál. Seriál je skutočne brutálny, smutný ale najmä vypovedajúci o tom koľko masiek človek za život dokáže nosiť na ksichte, pričom jeho úplná podoba sa ukáže vždy pri ohrození jeho samotnej existencie, prežitia.

Nelegálny obchod s ľudskými orgánmi. Je tu ukázaná ELITA v podobe o akej čítame napr. V súvislosti s Epsteinom a jeho morbidné predstavenia pre nadnárodnú elitu. Bezcitnosť, pretvárka, chamtivosť.

Takže vzhledem k tomu, že:
(x) je to na netflixu
(x) jak je to masivně ozvučováno v mejnstrýmu
tak počítám, že v titulcích by mohlo být:
Scénář: GP
Režie: GP
Produkce: GP


Mimochodem, kdo si ještě nepustil tohle videjko

Protože - ve světě humanoidů bych žít nechtěla.
https://www.youtube.com/watch?v=2Nfj-_EWbR0

tak má škodu.
:-)


[quote="pid:39651, uid:17"]Nelegálny obchod s ľudskými orgánmi. Je tu ukázaná ELITA v podobe o akej čítame napr. V súvislosti s Epsteinom a jeho morbidné predstavenia pre nadnárodnú elitu. Bezcitnosť, pretvárka, chamtivosť.[/quote] Takže vzhledem k tomu, že: (x) je to na netflixu (x) jak je to masivně ozvučováno v mejnstrýmu tak počítám, že v titulcích by mohlo být: Scénář: GP Režie: GP Produkce: GP Mimochodem, kdo si ještě nepustil tohle videjko [quote="pid:37908, uid:203"]Protože - ve světě humanoidů bych žít nechtěla. https://www.youtube.com/watch?v=2Nfj-_EWbR0 [/quote] tak má škodu. :-)

kriste pane ale ved tu nejde o to, aby sme videli kolko masiek sme schopni si natiahnut ako ludia, to je tlak spolocnosti a ten vytvori mozno dalsich 100 inych.....ale ako z toho von.....a co ten dotycny vitaz? ma to nejake vychodisko? ci len dalsi den dalsie kolo? nechcu byt vsetky tieto serialy, knihy, filmy a media o tom, aki sme strasni a zli a diabolski a slabi a manipulovatelni, vlastne len vytvorit ten pocit totalnej bezmocnosti a bezvychodiskovosti? a teda nech radsej aj tie deti spachaju samovrazdy ci uz priamo alebo nepriamo? aky ma zmysel sa na to divat, ked aj tak to nedava ziadne vychodisko?


kriste pane ale ved tu nejde o to, aby sme videli kolko masiek sme schopni si natiahnut ako ludia, to je tlak spolocnosti a ten vytvori mozno dalsich 100 inych.....ale ako z toho von.....a co ten dotycny vitaz? ma to nejake vychodisko? ci len dalsi den dalsie kolo? nechcu byt vsetky tieto serialy, knihy, filmy a media o tom, aki sme strasni a zli a diabolski a slabi a manipulovatelni, vlastne len vytvorit ten pocit totalnej bezmocnosti a bezvychodiskovosti? a teda nech radsej aj tie deti spachaju samovrazdy ci uz priamo alebo nepriamo? aky ma zmysel sa na to divat, ked aj tak to nedava ziadne vychodisko?
Upravené 26. 10. 2021 o 18:44

V Panamě zemřelo osm lidí na večírku ve stylu Hry na oliheň


K incidentu došlo 29. října ráno.
Předpokládá se, že na večírku došlo k přestřelce dvou místních gangů,
při níž bylo zastřeleno pět lidí a další tři těla byla nalezena
na nedaleké skládce odpadků. Sedm osob bylo zraněno.
Prokurátor Rafael Baloyes uvedl, že střelba začala poté,
co jedna osoba střílela na podezřelé členy konkurenčního gangu Los Galácticos.
Zatím byly zadrženy dvě osoby, včetně bratra jednoho ze zabitých.



V Panamě zemřelo osm lidí na večírku ve stylu Hry na oliheň ----------------------------------------------------------- K incidentu došlo 29. října ráno. Předpokládá se, že na večírku došlo k přestřelce dvou místních gangů, při níž bylo zastřeleno pět lidí a další tři těla byla nalezena na nedaleké skládce odpadků. Sedm osob bylo zraněno. Prokurátor Rafael Baloyes uvedl, že střelba začala poté, co jedna osoba střílela na podezřelé členy konkurenčního gangu Los Galácticos. Zatím byly zadrženy dvě osoby, včetně bratra jednoho ze zabitých. - Podle zápletky hrdinové série, z nichž se mnozí potýkají s finančními potížemi, bojují o velkou peněžní výhru a účastní se her o přežití. Pokud se hráčům podaří vyhrát šest dětských her, získají přes osm set milionů korun. Pokud prohrají, čeká je smrt. I přes svůj brutální obsah kraluje tato minisérie ve více než devadesáti zemích, včetně Česka https://cz.sputniknews.com/20211103/v-paname-zemrelo-osm-lidi-na-vecirku-ve-stylu-hry-na-olihen-16386067.html?fbclid=IwAR1S5bjNQlNsfChpIPO3ebu-tkToZm38Z2WMoHrwsQSPXmQV-z6i1msEA7c
2.84k
42
19
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept