Zahraničná politika
Chybějící čipy

Sputnik píše, že společnost Sony a jeden z největších světových dodavatelů čipů z Tchaj-wanu TSMC se dohodly na výstavbě společné továrny na západě Japonska.


Poznámka: Nejspíš to bude dobré řešení. V Japonsku snad ještě existují lidé, kteří stáli za vývojem polovodičů ve firmách: Toshiba, Hitachi, Sony, Sanyo, NJR, Panasonic, ... Ještě lepším výsledkem bude, když se takto vybavené Japonsko dostane do hospodářského prostoru ovlivňovaného ruskou konceptuální mocí.


[Sputnik](https://cz.sputniknews.com/20211012/nadeje-pro-skodu-japonsko-objevilo-zpusob-boje-s-deficitem-cipu-16128721.html) píše, že společnost Sony a jeden z největších světových dodavatelů čipů z Tchaj-wanu TSMC se dohodly na výstavbě společné továrny na západě Japonska. Poznámka: Nejspíš to bude dobré řešení. V Japonsku snad ještě existují lidé, kteří stáli za vývojem polovodičů ve firmách: Toshiba, Hitachi, Sony, Sanyo, NJR, Panasonic, ... Ještě lepším výsledkem bude, když se takto vybavené Japonsko dostane do hospodářského prostoru ovlivňovaného ruskou konceptuální mocí.

Já spíše čekám , kdy tuto příležitost uchopí RF . Vlastnit výrobu takové technologie přináší jistotu jak v technologickém zabezpečení , tak i v bezpečnosti . Ale pohledal jsem a samozřejmě vývoj logicky běží .
https://cz24.news/vyuzije-rusko-nedostatek-cipu-a-stahne-vyrobu-svych-vynalezu-z-tchajwanu-do-ruska-do-novych-aut/


Já spíše čekám , kdy tuto příležitost uchopí RF . Vlastnit výrobu takové technologie přináší jistotu jak v technologickém zabezpečení , tak i v bezpečnosti . Ale pohledal jsem a samozřejmě vývoj logicky běží . https://cz24.news/vyuzije-rusko-nedostatek-cipu-a-stahne-vyrobu-svych-vynalezu-z-tchajwanu-do-ruska-do-novych-aut/

Já spíše čekám , kdy tuto příležitost uchopí RF
Hospodářská zóna na Kurilách? To by byl velký majstrštyk.


[quote="pid:37435, uid:185"]Já spíše čekám , kdy tuto příležitost uchopí RF[/quote]Hospodářská zóna na Kurilách? To by byl velký majstrštyk.

Intel planuje fabriku v EU:


https://connect.zive.cz/clanky/intel-v-evrope-investuje-do-vyroby-cipu-94-miliard-dolaru-chce-mit-nejmodernejsi-tovarnu/sc-320-a-212766/default.aspxPrvní „výkop“ nové továrny by měl nastat už příští rok, přičemž po dokončení se počítá s tím, že vznikne přes 10 tisíc nových pracovních míst. I když se Intel zatím nerozhodl, kde bude nová továrna stát a řeší to s lídry různých zemí, ve výběru jsou pouze země v rámci Evropské unie.


Intel chce v nové továrně používat nejpokročilejší výrobní stroje od ASML, které už k výrobě čipů používají technologii EUV (Extreme Ultraviolet Lithography) a v plánu je úroveň miniaturizace minimálně úrovně Intel 20A (o 60 % menší než 7 nm), kterou Intel plánuje na první polovinu roku 2024. Ve výsledku by to mělo znamenat přibližně 4nm či 3nm výrobu, kterou ale TSMC hromadně rozjede už příští rok.


Intel samozřejmě v dané zemi hledá finanční i další podporu a rovněž dostupnost potřebných zkušených lidí v daných oborech pro tento projekt. Pat Gelsinger rovněž zmiňuje důležitost spolupráce s automobilkami, protože podle jeho slov se z aut stávají „počítače na kolech“ a zatímco v roce 2019 tvořily čipy v autech kolem 4 % z celkových nákladů, v roce 2030 už to má být kolem 20 % celkových nákladů na výrobu automobilu.niekto v diskusii poznamenal:


Jenže automobilky nechtějí čipy s tak vysokou hustotou, používají čipy s technologií 28 a víc nanometrů. Jednak jsou levné a za druhé jsou odolné vůči potřebnému rozsahu teplot a vlhkostí.


Edit: vzhladom na clanok v inej teme o navrhovanych sferach vplyvu (Jalta 2.0) a vzhladom na to, ze Tesla ma fabriku v Nemecku, moj odhad je, ze Intel postavi fabriku v Nemecku.


Intel planuje fabriku v EU: https://connect.zive.cz/clanky/intel-v-evrope-investuje-do-vyroby-cipu-94-miliard-dolaru-chce-mit-nejmodernejsi-tovarnu/sc-320-a-212766/default.aspx >První „výkop“ nové továrny by měl nastat už příští rok, přičemž po dokončení se počítá s tím, že vznikne přes 10 tisíc nových pracovních míst. I když se Intel zatím nerozhodl, kde bude nová továrna stát a řeší to s lídry různých zemí, ve výběru jsou pouze země v rámci Evropské unie. >Intel chce v nové továrně používat nejpokročilejší výrobní stroje od ASML, které už k výrobě čipů používají technologii EUV (Extreme Ultraviolet Lithography) a v plánu je úroveň miniaturizace minimálně úrovně Intel 20A (o 60 % menší než 7 nm), kterou Intel plánuje na první polovinu roku 2024. Ve výsledku by to mělo znamenat přibližně 4nm či 3nm výrobu, kterou ale TSMC hromadně rozjede už příští rok. >Intel samozřejmě v dané zemi hledá finanční i další podporu a rovněž dostupnost potřebných zkušených lidí v daných oborech pro tento projekt. Pat Gelsinger rovněž zmiňuje důležitost spolupráce s automobilkami, protože podle jeho slov se z aut stávají „počítače na kolech“ a zatímco v roce 2019 tvořily čipy v autech kolem 4 % z celkových nákladů, v roce 2030 už to má být kolem 20 % celkových nákladů na výrobu automobilu. niekto v diskusii poznamenal: Jenže automobilky nechtějí čipy s tak vysokou hustotou, používají čipy s technologií 28 a víc nanometrů. Jednak jsou levné a za druhé jsou odolné vůči potřebnému rozsahu teplot a vlhkostí. Edit: vzhladom na clanok v inej teme o navrhovanych sferach vplyvu (Jalta 2.0) a vzhladom na to, ze Tesla ma fabriku v Nemecku, moj odhad je, ze Intel postavi fabriku v Nemecku.
Upravené pred 5 dňami o 09:35

Sputnik píše, že společnost Sony a jeden z největších světových dodavatelů čipů z Tchaj-wanu TSMC se dohodly na výstavbě společné továrny na západě Japonska.


A v důsledku čínského ukazování svalů a americké neschopnosti dostát oficiálně proklamovaným závazkům, se Taiwan i Japonsko rádi přikloní k Rusku.


[quote="pid:37428, uid:260"]Sputnik píše, že společnost Sony a jeden z největších světových dodavatelů čipů z Tchaj-wanu TSMC se dohodly na výstavbě společné továrny na západě Japonska.[/quote] A v důsledku čínského ukazování svalů a americké neschopnosti dostát oficiálně proklamovaným závazkům, se Taiwan i Japonsko rádi přikloní k Rusku.
710
5
5
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept