Zdravie a záhrada
Obyčejný život na obyčejném venkově

Video, kde jedna rodina zpracovává plody své práce na zahradě. Zde zrovna sklízejí a zpracovávají jablka. Návodů na zpracování úrody jablek máme u nás dost a tak zbývají zajímavosti:


  • rodina žije a hospodaří v Ázerbájdžánu
  • paní v každém videu ještě vaří a peče, pán vyrábí nějaký nápoj ze všeho možného, co kolem nich roste
  • zpracování úrody včetně vaření a pečení se odehrává venku a ručně - tj. bez elektrických "udělátek"
  • video není podbarvené hudbou ani zbytečnými slovy, vlastně se tam téměř nemluví - můžeme se tedy zaměřit na detaily jako stav zvířectva, rostlinstva, okolí...
  • je to velmi příjemné a užitečné pokoukání.

https://www.youtube.com/watch?v=LBCFDLBRWBU


Video, kde jedna rodina zpracovává plody své práce na zahradě. Zde zrovna sklízejí a zpracovávají jablka. Návodů na zpracování úrody jablek máme u nás dost a tak zbývají zajímavosti: - rodina žije a hospodaří v Ázerbájdžánu - paní v každém videu ještě vaří a peče, pán vyrábí nějaký nápoj ze všeho možného, co kolem nich roste - zpracování úrody včetně vaření a pečení se odehrává venku a ručně - tj. bez elektrických "udělátek" - video není podbarvené hudbou ani zbytečnými slovy, vlastně se tam téměř nemluví - můžeme se tedy zaměřit na detaily jako stav zvířectva, rostlinstva, okolí... - je to velmi příjemné a užitečné pokoukání. https://www.youtube.com/watch?v=LBCFDLBRWBU
Upravené 8. 10. 2021 o 22:43

Video, kde jedna rodina zpracovává plody své práce na zahradě.


lin, dekuji za toto video. harmonie, klid. me to prijde az jako kouzelny svet.


[quote="pid:36656, uid:203"]Video, kde jedna rodina zpracovává plody své práce na zahradě.[/quote] lin, dekuji za toto video. harmonie, klid. me to prijde az jako kouzelny svet.

Constanze přesně tak to cítím já. Poslala jsem to kamarádce aby jí bylo líp. Tak nějak podobně je to u nás, jen ty jablka bohužel nemáme ani husy ani slepice. Ale taky my víc mluvíme. A líbí se mi jak pracují beze slov a každý ví co má dělat a práce odsejpá. Já taky vše krájím ručně..jen mi chybí ty velké kotle a pláty. Tohle obdivuju a líbí se mi to. Myslím že nás fascinuje toto video proto, protože takhle jsme určitě v minulosti žili i my, v souladu se vším a bezkonfliktne. A to je dnes výjimečné.


Constanze přesně tak to cítím já. Poslala jsem to kamarádce aby jí bylo líp. Tak nějak podobně je to u nás, jen ty jablka bohužel nemáme ani husy ani slepice. Ale taky my víc mluvíme. A líbí se mi jak pracují beze slov a každý ví co má dělat a práce odsejpá. Já taky vše krájím ručně..jen mi chybí ty velké kotle a pláty. Tohle obdivuju a líbí se mi to. Myslím že nás fascinuje toto video proto, protože takhle jsme určitě v minulosti žili i my, v souladu se vším a bezkonfliktne. A to je dnes výjimečné.

A Lin já taky děkuju. Dívala jsem se na podobná videa a nimi jak vaří, odkoukala jsem i plněné brambory. Já bych tam s nimi chtěla žít...i se svým manželem a všemi zvířaty.


A Lin já taky děkuju. Dívala jsem se na podobná videa a nimi jak vaří, odkoukala jsem i plněné brambory. Já bych tam s nimi chtěla žít...i se svým manželem a všemi zvířaty.

Lin dakujem za skvely tip na relax aj na poucenie


Lin dakujem za skvely tip na relax aj na poucenie

Také se přidám k poděkování za příspěvek, Lin . Sleduji je delší dobu, jsou skvělí.


Také se přidám k poděkování za příspěvek, Lin . Sleduji je delší dobu, jsou skvělí.

Jaj, děvčata... smile Mám radost, že vám to videjko udělalo radost. Mně totiž taky, už týden se probírám jejich tvorbou a nestačím zírat. A moc mi to připomíná svět mé babičky, když jsem k ní kdysi jezdila na prázdniny.
A klid a pohodu tam nacházím, inspiraci tam nacházím, a poučení, jak co dělat bez zbytečné námahy a shonu... dokonce jsem poprvé pochopila princip samovaru (nesmějte se - já to fakt neznala, že se v něm topí).
Prosté, jednoduché, účelné. Možná se to bude hodit v dnešních časech.


Jaj, děvčata... :) Mám radost, že vám to videjko udělalo radost. Mně totiž taky, už týden se probírám jejich tvorbou a nestačím zírat. A moc mi to připomíná svět mé babičky, když jsem k ní kdysi jezdila na prázdniny. A klid a pohodu tam nacházím, inspiraci tam nacházím, a poučení, jak co dělat bez zbytečné námahy a shonu... dokonce jsem poprvé pochopila princip samovaru (nesmějte se - já to fakt neznala, že se v něm topí). Prosté, jednoduché, účelné. Možná se to bude hodit v dnešních časech.

Lin, dekuji, ted koukam na ruzna videjka. Kdyz jsem byla mala, meli jsme to podobne doma, ovsem s daleko mensim pozemkem, ale nic tam nechybelo.
Fascinuje me to naradi, to je vsechno tak neuveritelne ucelne a sikovne .... smile


Lin, dekuji, ted koukam na ruzna videjka. Kdyz jsem byla mala, meli jsme to podobne doma, ovsem s daleko mensim pozemkem, ale nic tam nechybelo. Fascinuje me to naradi, to je vsechno tak neuveritelne ucelne a sikovne .... :)
964
7
6
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept