Zahraničná politika
Analýza: Evropu drtí energetická krize. A Putin za to nemůže

Za nekontrolovatelným růstem cen v Evropě stojí několik nečekaných faktorů a jeden zcela očekávatelný. Tím je nezvládnutý boj proti emisím a špatně ordinované regulace.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/analyza-evropu-drti-energeticka-krize-a-putin-za-to-nemuze-176796


První analýza v českém mainstreamu, která má hlavu a patu.
Po zveřejnění visela pár hodin a pak jí uklidili tak dobře, že se mi jí podařilo znovunalézt až z historie svého počítače.


Teď na seznamu visí notoricky známé:
Rusko schválně „přiškrcuje“ plynovody, zlobí se Británie. Kreml to odmítá
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rusko-schvalne-priskrcuje-plynovody-zlobi-se-britanie-kreml-to-odmita-176827#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=xfSAcOiYvBM-202110081802&dop_id=176827&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Dávám to pro případ, kdyby někdo v diskuzích s rusobijci potřeboval se odvolat na více-méně oficiální argumenty.


Za nekontrolovatelným růstem cen v Evropě stojí několik nečekaných faktorů a jeden zcela očekávatelný. Tím je nezvládnutý boj proti emisím a špatně ordinované regulace. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/analyza-evropu-drti-energeticka-krize-a-putin-za-to-nemuze-176796 První analýza v českém mainstreamu, která má hlavu a patu. Po zveřejnění visela pár hodin a pak jí uklidili tak dobře, že se mi jí podařilo znovunalézt až z historie svého počítače. Teď na seznamu visí notoricky známé: **Rusko schválně „přiškrcuje“ plynovody, zlobí se Británie. Kreml to odmítá** https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rusko-schvalne-priskrcuje-plynovody-zlobi-se-britanie-kreml-to-odmita-176827#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=xfSAcOiYvBM-202110081802&dop_id=176827&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz Dávám to pro případ, kdyby někdo v diskuzích s rusobijci potřeboval se odvolat na více-méně oficiální argumenty.

Slovenské sorosove médiá nezaostávajú. Článok je síce zamknutý, ale úvod dáva tušiť, kam to smeruje. Za krach firiem, čo sa tešili na veľké zisky z obchodovania s plynom, môže Gazprom, ktorý dodržuje všetky zmluvné podmienky a dokonca zvýšil dodávky do Európy minimálne o 20 percent aj bez spustenia NS2.


Za paniku na trhu s plynom môže ruský Gazprom


Na trhu je úplne bežné, že si obchodníci nechávajú pootvorené dvere. Díleri v komerčných bankách môžu nechať veľmi malú časť svojej dennej devízovej pozície nezabezpečenú.


Motiváciou je vidina zisku súvisiaca so zmenou kurzu. Vnútorné pravidlá však bankovým dílerom zakazujú hazardovať. Všetky nákupy a predaje cudzích mien preto musia dorovnať rovnakým obchodom s treťou stranou. Len nepatrná časť ich pozície môže ostať nezahedžovaná.


Veľkoobchodníci so zemným plynom sú v podobnej situácii. Na plnenie budúcich záväzných dodávok môžu obchodovať so súčasnou cenou.


https://finweb.hnonline.sk/komentare-a-analyzy/10536215-komentar-za-paniku-na-trhu-s-plynom-moze-rusky-gazprom


Slovenské sorosove médiá nezaostávajú. Článok je síce zamknutý, ale úvod dáva tušiť, kam to smeruje. Za krach firiem, čo sa tešili na veľké zisky z obchodovania s plynom, môže Gazprom, ktorý dodržuje všetky zmluvné podmienky a dokonca zvýšil dodávky do Európy minimálne o 20 percent aj bez spustenia NS2. **Za paniku na trhu s plynom môže ruský Gazprom** Na trhu je úplne bežné, že si obchodníci nechávajú pootvorené dvere. Díleri v komerčných bankách môžu nechať veľmi malú časť svojej dennej devízovej pozície nezabezpečenú. Motiváciou je vidina zisku súvisiaca so zmenou kurzu. Vnútorné pravidlá však bankovým dílerom zakazujú hazardovať. Všetky nákupy a predaje cudzích mien preto musia dorovnať rovnakým obchodom s treťou stranou. Len nepatrná časť ich pozície môže ostať nezahedžovaná. Veľkoobchodníci so zemným plynom sú v podobnej situácii. Na plnenie budúcich záväzných dodávok môžu obchodovať so súčasnou cenou. https://finweb.hnonline.sk/komentare-a-analyzy/10536215-komentar-za-paniku-na-trhu-s-plynom-moze-rusky-gazprom

Něco více o kšeftech s energiemi a záměrnou likvidací Evropy .
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Draha-elektrina-Takhle-dopadnete-Expert-ukazuje-na-Nemce-a-rika-Zlocin-proti-ekonomice-i-prirode-679343


Něco více o kšeftech s energiemi a záměrnou likvidací Evropy . https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Draha-elektrina-Takhle-dopadnete-Expert-ukazuje-na-Nemce-a-rika-Zlocin-proti-ekonomice-i-prirode-679343
559
2
4
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept