Politika v ČR
Veřejnost neví, v jak hluboké krizi jsme. Brzy to praskne....

Veřejnost neví, v jak hluboké covidové krizi kvůli vládě jsme. Brzy to praskne
https://cz.sputniknews.com/nazory/2021020313145940-exministr-tlusty-verejnost-nevi-v-jak-hluboke-covidove-krizi-kvuli-vlade-jsme-brzy-to-praskne-/


"Jedno vím jistě: zatím vláda dělá vše pro to, aby krize byla ještě hlubší. Napadají mne jiné otázky: z čeho budou placeny důchody, když část společnosti zkrachuje a nebude odvádět sociální pojištění? Z čeho bude pokračovat zdravotní péče, když nebude placena z jasných důvodů část zdravotního pojištění? Z čeho budou hrazeny úroky, které vznikají z astronomického státního dluhu? Jen úroky z dluhu činí ročně 50 miliard? Problém může trvat léta. "


S řadou věcí, které Vlastimil Tlustý říká, nesouhlasím, ale i tak rozhovor stojí dle mne za přečtení a zamyšlení. Smutné, že to říká zrovna on...


Veřejnost neví, v jak hluboké covidové krizi kvůli vládě jsme. Brzy to praskne https://cz.sputniknews.com/nazory/2021020313145940-exministr-tlusty-verejnost-nevi-v-jak-hluboke-covidove-krizi-kvuli-vlade-jsme-brzy-to-praskne-/ "Jedno vím jistě: zatím vláda dělá vše pro to, aby krize byla ještě hlubší. Napadají mne jiné otázky: z čeho budou placeny důchody, když část společnosti zkrachuje a nebude odvádět sociální pojištění? Z čeho bude pokračovat zdravotní péče, když nebude placena z jasných důvodů část zdravotního pojištění? Z čeho budou hrazeny úroky, které vznikají z astronomického státního dluhu? Jen úroky z dluhu činí ročně 50 miliard? Problém může trvat léta. " S řadou věcí, které Vlastimil Tlustý říká, nesouhlasím, ale i tak rozhovor stojí dle mne za přečtení a zamyšlení. Smutné, že to říká zrovna on...
Upravené 4. 2. 2021 o 10:10

Tyhle úvahy mnoha "Tváří minulosti" mají jeden společný znak. Dovolím si tvrdit, že to je určitá kognitivní bariéra. Jsou nohami v současnosti, ale rozumem a myšlením v minulosti. Jejich identifikátor krize leží jen a jen na 4.prioritě a ještě k tomu je představa vývoje na této prioritě velmi statická.
Krize ano- pokud má podle nich být budoucnost nejen na 4. prioritě, ale i na těch vyšších jen remakem minulosti . Ale podstata globálního ( a i českého) vývoje spočívá v kvantové kvalitativní přeměně matrice Minulost na matrici Budoucnost . Měli by si poslechnout a zejména pochopit, o čem pohovořil VVP na davoské slezině.
přechodový interval bude nepochybně konfliktní a tvrdý - ale bude přechodový na vyšší kvalitativní úroveň. A s tím tihle tlustí kluci prostě nepočítají.


Tyhle úvahy mnoha "Tváří minulosti" mají jeden společný znak. Dovolím si tvrdit, že to je určitá kognitivní bariéra. Jsou nohami v současnosti, ale rozumem a myšlením v minulosti. Jejich identifikátor krize leží jen a jen na 4.prioritě a ještě k tomu je představa vývoje na této prioritě velmi statická. Krize ano- pokud má podle nich být budoucnost nejen na 4. prioritě, ale i na těch vyšších jen remakem minulosti . Ale podstata globálního ( a i českého) vývoje spočívá v kvantové kvalitativní přeměně matrice Minulost na matrici Budoucnost . Měli by si poslechnout a zejména pochopit, o čem pohovořil VVP na davoské slezině. přechodový interval bude nepochybně konfliktní a tvrdý - ale bude přechodový na vyšší kvalitativní úroveň. A s tím tihle tlustí kluci prostě nepočítají.

"Často se mě ptáte, proč KSČM nepožaduje po vládě nákup ruské vakcíny Sputnik V? Chci vás ujistit, že my toto téma otevíráme při každém jednání s vládou, ale co můžete chtít po vládě, která má hlavu až po krk v bruselské zadnici a na zamini rusofoba (abych nepsal rovnou blba)? Od pana Babiše jsem několikrát slyšel – až to schválí EU... Ale řekněme si upřímně, proč by Rusko, které vakcínu má a ví, že my ji potřebujeme, dodávalo do EU, potažmo k nám, když jediné, co odsud slyší, je slovo sankce. Jako možné řešení proto vidím vyhodit Petříčka nebo možná raději rovnou celou vládu neschopných a nechat to dovládnout úřednickou vládu,“ napsal Ondráček na sociální síti Facebook."


https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Ne-rekl-Filip-Babisovi-Protoze-taky-slysel-ne-Pry-je-zle-a-vubec-nejde-o-nouzovy-stav-652783


A to jsme si původně mysleli, že jde jen o to rozhodnutí Ústavního soudu !


"Často se mě ptáte, proč KSČM nepožaduje po vládě nákup ruské vakcíny Sputnik V? Chci vás ujistit, že my toto téma otevíráme při každém jednání s vládou, ale co můžete chtít po vládě, která má hlavu až po krk v bruselské zadnici a na zamini rusofoba (abych nepsal rovnou blba)? Od pana Babiše jsem několikrát slyšel – až to schválí EU... Ale řekněme si upřímně, proč by Rusko, které vakcínu má a ví, že my ji potřebujeme, dodávalo do EU, potažmo k nám, když jediné, co odsud slyší, je slovo sankce. Jako možné řešení proto vidím vyhodit Petříčka nebo možná raději rovnou celou vládu neschopných a nechat to dovládnout úřednickou vládu,“ napsal Ondráček na sociální síti Facebook." https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Ne-rekl-Filip-Babisovi-Protoze-taky-slysel-ne-Pry-je-zle-a-vubec-nejde-o-nouzovy-stav-652783 A to jsme si původně mysleli, že jde jen o to rozhodnutí Ústavního soudu !

Brzy to praskne


Prvy dojem po precitani mam taky, ze "Je za potreby vytvorit novy problem, za ktory skryjeme koronu a budeme moct s nou skoncovat do tyzdna." V opacnom pripade lud by sa zacal zaujimat o konkretne ktorky, ktore boli podniknute a este by z toho mohli vzist hromadne zaloby na vejenych cinitelov za ich kovidacke "opatrenia". Ale ked bude na hlavnom plane dna hromadna propaganda o "obnoveni" ekonomiky, tak lud bude ticho.


[quote="pid:2454, uid:270"]Brzy to praskne[/quote] Prvy dojem po precitani mam taky, ze "Je za potreby vytvorit novy problem, za ktory skryjeme koronu a budeme moct s nou skoncovat do tyzdna." V opacnom pripade lud by sa zacal zaujimat o konkretne ktorky, ktore boli podniknute a este by z toho mohli vzist hromadne zaloby na vejenych cinitelov za ich kovidacke "opatrenia". Ale ked bude na hlavnom plane dna hromadna propaganda o "obnoveni" ekonomiky, tak lud bude ticho.
680
3
3
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept