Mimo kategórií
Láska

@Sin Le Noble - snad jsem Tě jen špatně pochopil, ale já jsem zarytý nepřítel "očekávání Změny v nečinosti" . Abych tu moji "zarytou pozici odpůrce nečinnosti" trochu zkarikoval, použiju výrok Járy Cimrmana "Jsem takový ateista, až se bojím, že mně pánBůh potrestá"
Ale máš pravdu, mám blíže k evoluci,než revoluci. Díky životní zkušenosti sedmdasátníka. Ale !
Evoluce je všechno, jen ne nečinnost.

@Sin Le Noble - snad jsem Tě jen špatně pochopil, ale já jsem zarytý nepřítel "očekávání Změny v nečinosti" . Abych tu moji "zarytou pozici odpůrce nečinnosti" trochu zkarikoval, použiju výrok Járy Cimrmana "Jsem takový ateista, až se bojím, že mně pánBůh potrestá" Ale máš pravdu, mám blíže k evoluci,než revoluci. Díky životní zkušenosti sedmdasátníka. Ale ! Evoluce je všechno, jen ne nečinnost.
Upravené 3. 10. 2021 o 11:22

kdy já cítím vlnění u srdce a neuvěřitelnou lehkost duše
Ano @Jano, to je právě ten pocit a vnímání toho, když pluješ na té vlně, jak jsem se výše zmínil.
Jenže chlapi to většinou nejsou schopni poznat, jednak jim schází onen výcvik a jednak jsou neustále pod hormony, které nejsou schopni vypnout. Jako muž bych tak mluvit neměl, ale ... pro badatele je nejdůležitější zkušenost a pravda.
Pročež přeji všem, aby si ve své budoucí inkarnaci opět vyzkoušeli totéž právě v opačném pohlaví smile

[quote="pid:35683, uid:88"]kdy já cítím vlnění u srdce a neuvěřitelnou lehkost duše[/quote]Ano @Jano, to je právě ten pocit a vnímání toho, když pluješ na té vlně, jak jsem se výše zmínil. _Jenže chlapi to většinou nejsou schopni poznat, jednak jim schází onen výcvik a jednak jsou neustále pod hormony, které nejsou schopni vypnout._ Jako muž bych tak mluvit neměl, ale ... pro badatele je nejdůležitější zkušenost a pravda. Pročež přeji všem, aby si ve své budoucí inkarnaci opět vyzkoušeli totéž právě v opačném pohlaví :)

Lin se odvážila něco napsat, ještě asi jedna žena a marně.

Ale přece to, cos právě napsala je ten odlišný (ženský) pohled na věc. Popisuješ ženské pojetí lásky. Muži mají také city, ale ty se u nich tvoří v jiném časovém horizontu a podle jiného algoritmu, než u vás.
Pokud se ženy blíže nepodívají na psychologii muže, budou ve vztazích dělat pořád ty stejné chyby, které vedou k utrpení ve vztahu, místo štěstí a radosti. Já se pokusil popsat, jak se těch chyb vyvarovat.


[quote="pid:35683, uid:88"]Lin se odvážila něco napsat, ještě asi jedna žena a marně.[/quote] Ale přece to, cos právě napsala je ten odlišný (ženský) pohled na věc. Popisuješ ženské pojetí lásky. Muži mají také city, ale ty se u nich tvoří v jiném časovém horizontu a podle jiného algoritmu, než u vás. Pokud se ženy blíže nepodívají na psychologii muže, budou ve vztazích dělat pořád ty stejné chyby, které vedou k utrpení ve vztahu, místo štěstí a radosti. Já se pokusil popsat, jak se těch chyb vyvarovat.

@Lin+Jana z Arku - ten skok na hormony je kravina , ale beru, že jste ji neiniciovaly ani jedna. negeneralizujme - názor jednoho maskulinního debatéra nezastupuje Muže a stejné je to i u Žen. Naopak, jsem chlap, ale Vaše popsání "stavu Láska" je mi velmi blízké. Ale vnímám ho jako Muž a to určitě není ani chyba a ani urážka. Proto jsem,mimochodem , rozšířil debatu o lásku matky a dítěte a Lásku Člověka a jiného přírodního druhu. Mohu milovat a pociťovat lásku i ke stromu,přírodnímu koutu atd.

@Lin+Jana z Arku - ten skok na hormony je kravina , ale beru, že jste ji neiniciovaly ani jedna. negeneralizujme - názor jednoho maskulinního debatéra nezastupuje Muže a stejné je to i u Žen. Naopak, jsem chlap, ale Vaše popsání "stavu Láska" je mi velmi blízké. Ale vnímám ho jako Muž a to určitě není ani chyba a ani urážka. Proto jsem,mimochodem , rozšířil debatu o lásku matky a dítěte a Lásku Člověka a jiného přírodního druhu. Mohu milovat a pociťovat lásku i ke stromu,přírodnímu koutu atd.
Upravené 3. 10. 2021 o 11:34

Rusofile já mám ve svém důchodovém věku druhý vážný 15 letý vztah a je celou dobu krásný a plný lásky a humoru a porozumění. Jsem vděčná za to co mám. Chyby dělá každý, jde o to jestli vážné a jaké. Rozdíly jsou mezi muži a ženami, ženy mají přístup k duchovním Božím energiím a ty mají předávat mužům, kteří toto spojení nemají. Proto jsou ženy jiné a citově založené. Na rozdíl od mužů mají přístup ( když jsou duchovně rozvinutým Člověkem) k Bohu, jeho vyzařování.


Rusofile já mám ve svém důchodovém věku druhý vážný 15 letý vztah a je celou dobu krásný a plný lásky a humoru a porozumění. Jsem vděčná za to co mám. Chyby dělá každý, jde o to jestli vážné a jaké. Rozdíly jsou mezi muži a ženami, ženy mají přístup k duchovním Božím energiím a ty mají předávat mužům, kteří toto spojení nemají. Proto jsou ženy jiné a citově založené. Na rozdíl od mužů mají přístup ( když jsou duchovně rozvinutým Člověkem) k Bohu, jeho vyzařování.

Boletusi já jsem psala o lásce k přírodě a zvířatům. Je to jasné že lásku může mít člověk třeba i k umění a hudbě. Myslela jsem spíš na lásku k lidem a zvířatům.


Boletusi já jsem psala o lásce k přírodě a zvířatům. Je to jasné že lásku může mít člověk třeba i k umění a hudbě. Myslela jsem spíš na lásku k lidem a zvířatům.

Rozdíly jsou mezi muži a ženami, ženy mají přístup k duchovním Božím energiím a ty mají předávat mužům, kteří toto spojení nemají. Proto jsou ženy jiné a citově založené. Na rozdíl od mužů mají přístup ( když jsou duchovně rozvinutým Člověkem) k Bohu, jeho vyzařování.

Můžeš toto svoje tvrzení podpořit nějakým důkazem?


[quote="pid:35693, uid:88"]Rozdíly jsou mezi muži a ženami, ženy mají přístup k duchovním Božím energiím a ty mají předávat mužům, **kteří toto spojení nemají.** Proto jsou ženy jiné a citově založené.** Na rozdíl od mužů** mají přístup ( když jsou duchovně rozvinutým Člověkem) k Bohu, jeho vyzařování.[/quote] Můžeš toto svoje tvrzení podpořit nějakým důkazem?

Rusofile stačí znát stvoření a Boží zákony a fungování duchovního a hmotného světa. A úkol žen ve stvoření a úkol mužů.


Rusofile stačí znát stvoření a Boží zákony a fungování duchovního a hmotného světa. A úkol žen ve stvoření a úkol mužů.

názor jednoho maskulinního debatéra

Právě proti maskulinitě bojují různé feministky a genderově vyšinuté entity.
Ženy, vážně se vám víc líbí muž připomínající tintítko, který vypadá, že stojí před zrcadlem déle než vy a od rána do večera blábolí o nehynoucí lásce, místo dobře stavěného chlapa, který vypadá sice drsně, ale máte pocit, že jste za ním jak za kamennou zdí. Místo blábolení o lásce, udělá vše proto, aby vám ulehčil život, postará se, abyste vy a vaše děti byly v bezpečí a netrpěly hladem a zimou.
Prosím, podívejte se na film, který jsem tady již 2x avizoval, ale kromě jediné reakce jsem tady nic nezaznamenal. A až po shlédnutí toho filmu mě suďte, jelikož ten film přesně vyjadřuje můj postoj.
Dají se nastavit slovenské i české titulky.
https://www.youtube.com/watch?v=7c3WQ8gF0QI&ab_channel=BoyutFilm


[quote="pid:35691, uid:57"]názor jednoho maskulinního debatéra[/quote] Právě proti maskulinitě bojují různé feministky a genderově vyšinuté entity. Ženy, vážně se vám víc líbí muž připomínající tintítko, který vypadá, že stojí před zrcadlem déle než vy a od rána do večera blábolí o nehynoucí lásce, místo dobře stavěného chlapa, který vypadá sice drsně, ale máte pocit, že jste za ním jak za kamennou zdí. Místo blábolení o lásce, udělá vše proto, aby vám ulehčil život, postará se, abyste vy a vaše děti byly v bezpečí a netrpěly hladem a zimou. Prosím, podívejte se na film, který jsem tady již 2x avizoval, ale kromě jediné reakce jsem tady nic nezaznamenal. A až po shlédnutí toho filmu mě suďte, jelikož ten film přesně vyjadřuje můj postoj. Dají se nastavit slovenské i české titulky. https://www.youtube.com/watch?v=7c3WQ8gF0QI&ab_channel=BoyutFilm

A kdo bude hledat otázky na svoje odpovědi, ten je najde. Nechci a nebudu tady předkládat důkazy které chceš. Duchovní vědění je otevřeno pro všechny, jen chtít znát Pravdu. Každý se k tomu má dobrat sám. A že je odlišné chování a vnímání žen a mužů a jejich založení a schopností je přece všem známo. I tobě . Píše se v tomto vlakne zvlášť hodně.


A kdo bude hledat otázky na svoje odpovědi, ten je najde. Nechci a nebudu tady předkládat důkazy které chceš. Duchovní vědění je otevřeno pro všechny, jen chtít znát Pravdu. Každý se k tomu má dobrat sám. A že je odlišné chování a vnímání žen a mužů a jejich založení a schopností je přece všem známo. I tobě . Píše se v tomto vlakne zvlášť hodně.

A nápověda je...ženy jsou pasivní přijímací částí a muži aktivní částí. Oba dva dohromady teprve tvoří plnohodnotné spojení..aktivního a pasivního. Ženy přijímají z výšin záření a vibrace a předávají je mužům..jejich působení má být citové, opora a vytváření domova.


A nápověda je...ženy jsou pasivní přijímací částí a muži aktivní částí. Oba dva dohromady teprve tvoří plnohodnotné spojení..aktivního a pasivního. Ženy přijímají z výšin záření a vibrace a předávají je mužům..jejich působení má být citové, opora a vytváření domova.

Právě proti maskulinitě bojují různé feministky a genderově vyšinuté entity.


Tak se mi zdá, že jsi tímto debatu definitivně "zazdil". Ona maskulinita, zmiňovaná Boletem, není žádná urážka a už vůbec ne cosi "gender". Tím vyjádřením je myšleno jen to, že muž má prostě jiné vnímání a cítění. Ne horší, ne lepší - prostě od ženy odlišné. A obě pohlaví to tak mají od Boha a má to svůj smysl. Stejně to, co ti píše Jana, že žena skutečně má lepší přístup k "dechu Boha" a právě přes ženu získává lepší přístup i muž.
Nejde přeci o žádný "boj proti maskulinitě" - jde o vyjádření rozdílu mezi pohlavími (které jsou jen dvě). Některé životní situace zvládá líp muž - některé žena. Tak to je. Často se na diskusích objevoval obrázek muže a ženy "v tandemu" - tj. jak jeden "sochaří" druhého. A o čem to je? Tvořivá spolupráce, vznikající kvůli existenci lásky a tak vytvářející jedinečný tvořivý celek. Tam není o hormonech ani o sexu ani zmínka. A důkazem je naprostá většina současných manželství, která naopak existují JEN na bázi hormonů.


[quote="pid:35699, uid:312"]Právě proti maskulinitě bojují různé feministky a genderově vyšinuté entity.[/quote] Tak se mi zdá, že jsi tímto debatu definitivně "zazdil". Ona maskulinita, zmiňovaná Boletem, není žádná urážka a už vůbec ne cosi "gender". Tím vyjádřením je myšleno jen to, že muž má prostě jiné vnímání a cítění. Ne horší, ne lepší - prostě od ženy odlišné. A obě pohlaví to tak mají od Boha a má to svůj smysl. Stejně to, co ti píše Jana, že žena skutečně má lepší přístup k "dechu Boha" a právě přes ženu získává lepší přístup i muž. Nejde přeci o žádný "boj proti maskulinitě" - jde o vyjádření rozdílu mezi pohlavími (které jsou jen dvě). Některé životní situace zvládá líp muž - některé žena. Tak to je. Často se na diskusích objevoval obrázek muže a ženy "v tandemu" - tj. jak jeden "sochaří" druhého. A o čem to je? **Tvořivá spolupráce, vznikající kvůli existenci lásky a tak vytvářející jedinečný tvořivý celek.** Tam není o hormonech ani o sexu ani zmínka. A důkazem je naprostá **většina současných manželství, která naopak existují JEN na bázi hormonů.**

Lin, nemám již víc sil tady prezentovat svůj názor. Připadá mi to, jako by tady mluvil slepý s hluchým. Podívej se prosím na film a pak mě suď. Dík. Budu rád za tvůj komentář k filmu.


Lin, nemám již víc sil tady prezentovat svůj názor. Připadá mi to, jako by tady mluvil slepý s hluchým. Podívej se prosím na film a pak mě suď. Dík. Budu rád za tvůj komentář k filmu.

Ale máš pravdu, mám blíže k evoluci,než revoluci. Díky životní zkušenosti sedmdasátníka. Ale !
Evoluce je všechno, jen ne nečinnost.

Díky, hezky napsáno, vážím si tvého vhledu, tvoje příspěvky mě často obohatí a posunou správným směrem. Beru tuto diskusi spíš jako šachy, když vidím odkrytou figuru, ptám se jaké možnosti mohu zahrát, proto mě prosím neber jako někoho kdo s tebou nesouhlasí, těším mě, že si můžu zahrát a někam se posunout.
Evoluce je všechno, jen ne nečinnost, - 100% souhlasím, to se mi naposledy potvrdilo(v posledním mém příspěvku), vše jde tak, jak má i bez revoluce.
Nejde ale zůstat stranou, tak si doplňujeme vzájemně informace a hledáme míru, ty s rozvahou, trpělivostí a živ. zkušeností, já s tím revolučním - něco nám chybí, bez toho pojedeme pořád v kruhu, přitom společným smyslem je rozvoj do spirálysmile..
Často nevím jestli to co je na začátku řízeno dobrým úmyslem, neskončí ve slepé uličce, tak hledám tu sílu, která bude řídit ze zdroje(HNR) a to je Láska, aby se za ní nemohl nikdo vydávat, jde o aktivaci a napojení našich vnitřních orgánů na zdroj.
Láska žije v pravdě, těmto lidem nebude možné lhát, to bude podle mě ta lavina a revoluce o které mluvil Putin. Liberálové se mě často ptají, kdo přijde po Putinovi? Kdybych jim řekl, že všichni budou Putin, asi by je odvezly rychlou smile


[quote="pid:35686, uid:57"]Ale máš pravdu, mám blíže k evoluci,než revoluci. Díky životní zkušenosti sedmdasátníka. Ale ! Evoluce je všechno, jen ne nečinnost.[/quote] Díky, hezky napsáno, vážím si tvého vhledu, tvoje příspěvky mě často obohatí a posunou správným směrem. Beru tuto diskusi spíš jako šachy, když vidím odkrytou figuru, ptám se jaké možnosti mohu zahrát, proto mě prosím neber jako někoho kdo s tebou nesouhlasí, těším mě, že si můžu zahrát a někam se posunout. Evoluce je všechno, jen ne nečinnost, - 100% souhlasím, to se mi naposledy potvrdilo(v posledním mém příspěvku), vše jde tak, jak má i bez revoluce. Nejde ale zůstat stranou, tak si doplňujeme vzájemně informace a hledáme míru, ty s rozvahou, trpělivostí a živ. zkušeností, já s tím revolučním - něco nám chybí, bez toho pojedeme pořád v kruhu, přitom společným smyslem je rozvoj do spirály:).. Často nevím jestli to co je na začátku řízeno dobrým úmyslem, neskončí ve slepé uličce, tak hledám tu sílu, která bude řídit ze zdroje(HNR) a to je Láska, aby se za ní nemohl nikdo vydávat, jde o aktivaci a napojení našich vnitřních orgánů na zdroj. Láska žije v pravdě, těmto lidem nebude možné lhát, to bude podle mě ta lavina a revoluce o které mluvil Putin. Liberálové se mě často ptají, kdo přijde po Putinovi? Kdybych jim řekl, že všichni budou Putin, asi by je odvezly rychlou :)
Upravené 3. 10. 2021 o 12:24

Budu rád za tvůj komentář k filmu.


No... nepodívám se, protože anglicky ani turecky neumím. A jiné titulky mi tam nastavit nejdou = v možnostech se nabízejí jen anglické. Možná vinou mé technické "nezpůsobilosti" - ale nepřišla jsem na to, jak je nastavit jinak.
A co dál? Poděkuji ti za diskusi, protože i toto mělo smysl.


[quote="pid:35710, uid:312"]Budu rád za tvůj komentář k filmu.[/quote] No... nepodívám se, protože anglicky ani turecky neumím. A jiné titulky mi tam nastavit nejdou = v možnostech se nabízejí jen anglické. Možná vinou mé technické "nezpůsobilosti" - ale nepřišla jsem na to, jak je nastavit jinak. A co dál? Poděkuji ti za diskusi, protože i toto mělo smysl.

v možnostech se nabízejí jen anglické.
Pokud si otevřeš to ozubené kolečko na třetím řádku svrchu uvidíš řádek titulky. Na ten klikneš. Objeví se ti další tabulka, kde pod anglicky uvidíš řádek přeložit. Na ten klikneš a objeví se ti tabulka se všemi jazyky. Rolováním si najdeš český a na ten klikneš. Titulky se ti objeví v češtině. Tak přeji hezký zážitek ze sledování tohoto filmového skvostu.


Ještě doplnění, před tím, jak klikneš na to ozubené kolečko, musíš kliknout na obdélník s tečkami.


[quote="pid:35713, uid:203"]v možnostech se nabízejí jen anglické.[/quote]Pokud si otevřeš to ozubené kolečko na třetím řádku svrchu uvidíš řádek titulky. Na ten klikneš. Objeví se ti další tabulka, kde pod anglicky uvidíš řádek přeložit. Na ten klikneš a objeví se ti tabulka se všemi jazyky. Rolováním si najdeš český a na ten klikneš. Titulky se ti objeví v češtině. Tak přeji hezký zážitek ze sledování tohoto filmového skvostu. Ještě doplnění, před tím, jak klikneš na to ozubené kolečko, musíš kliknout na obdélník s tečkami.
Upravené 3. 10. 2021 o 12:36

Díky Rusofile za návod. Mě se to taky hodí, taky jsem to neznala.Lin..přes to všechno dohadování..my ty muže potřebujeme. Já to vím a svého muže i těch ostatních si vážím.


Díky Rusofile za návod. Mě se to taky hodí, taky jsem to neznala.Lin..přes to všechno dohadování..my ty muže potřebujeme. Já to vím a svého muže i těch ostatních si vážím.

jedinečnou mexickou metodologii Viendo por el Mundo do ČR
@Sin Le Noble, podívám se na tvůj odkaz - děkuji. Viděl jsem již řadu postupů (malý zlomeček ze všech možných) a většinou jsou to různé varianty a "tanečky" kolem téhož principu. Samozřejmě jsou poplatné vždy dané kultuře a proto si jich (i dopadů) více všimneme, než našich vlastních obyčejů (také dobrých postupů), na které sami již začínáme k naší škodě zapomínat. Většinou je dobré se inspirovat a rozšířit si tak své vnímání, pojmy i možnosti, ale při aplikaci je nutné vždy vyjít ze zvyků svého rodu. Jinak ten připojený implantát nebude životaschopný a v budoucnu často přinese nové konflikty (dopředu nesnadno odhadnutelné). Lepší a snazší je udržovat klidný evoluční vývoj, i když po čase, až se za sebou ohlédneme, ta změna kvality bude "revoluční".
(Z Ameriky jinak přišlo mnoho kreknutých "samospasitelných" postupů, které opět vedly do náruče ... nakonec opět mamonu.)

Jinak samozřejmě, ten vyšší duchovní náboj, o který je možné se opřít vždy v těch nejtěžších chvílích života, ten mně v KSB právě stále chybí. I když většina diskutujících připouští existenci Boha (většinou se však toho termínu bojí a tak jej pro jistotu popisují pouze vágní zkratkou HNR), tak ale se jej neodvažují vtáhnout do života, ani ku pomoci v našem společném díle. Asi proto, že nám stále čouhá stará materialistická sláma z bot. Tento materialistický přístup oddělený od duchovní spolupráce s vyššími úrovněmi jsoucna nás limituje ve veškerém uvažování - tedy dopředu si zužujeme prostor správného nadhledu, poznání, rozlišení, myšlení.
Přirovnal bych to k situaci, kdy protože víme, že druhá odmocnina z "-1" neexistuje, a tak právě proto dopředu z veškeré matematiky škrtáme tzv. "i" včetně veškerých "nepodložených dogmatických blábolů" o komplexním prostoru, komplexních číslech a komplexních funkcích ... Kam se pak v matematice dostaneme a budeme vůbec schopni matematicky správně popsat zkoumaný jev?


Kdysi jsem si říkal, když již jsme jej zrušili (Boha) a "vědecky si odůvodnili jeho neexistenci" a nahradili svatým Marxem a sv. Leninem, proč tedy kterýkoliv každý umírající stranický funkcionář volá "Bože..." a ne "Marxi, přijmi mou duši", kterou přeci nemám, že? smile


Tím chci vyjádřit, že dokud nedokážeme Jeho existenci přijmout a nenaučíme se s ní ve svém nitru správně komunikovat, nemůžeme postoupit dále a stále budeme plavat v peřejích nevědomostí. A strach nám vnucený za ta léta Vatikánské nadvlády, ten nám nepomůže.
Proč nám byl vnucen?
No protože bychom našli cestu a vymanili se z moci Vatikánského Satana. A tak pro jistotu nejdeme nikam a točíme se na místě v kruhu, místo abychom zvedli hlavu nad hladinu církevních i vědeckých dezinformací o duchovnu a hledali cestu z bryndy ven.


[quote="pid:35682, uid:641"]jedinečnou mexickou metodologii Viendo por el Mundo do ČR[/quote]@Sin Le Noble, podívám se na tvůj odkaz - děkuji. Viděl jsem již řadu postupů (malý zlomeček ze všech možných) a většinou jsou to různé varianty a "tanečky" kolem téhož principu. Samozřejmě jsou poplatné vždy dané kultuře a proto si jich (i dopadů) více všimneme, než našich vlastních obyčejů (také dobrých postupů), na které sami již začínáme k naší škodě zapomínat. Většinou je dobré se inspirovat a rozšířit si tak své vnímání, pojmy i možnosti, ale při aplikaci je nutné vždy vyjít ze zvyků svého rodu. Jinak ten připojený implantát nebude životaschopný a v budoucnu často přinese nové konflikty (dopředu nesnadno odhadnutelné). Lepší a snazší je udržovat klidný evoluční vývoj, i když po čase, až se za sebou ohlédneme, ta změna kvality bude "revoluční". _(Z Ameriky jinak přišlo mnoho kreknutých "samospasitelných" postupů, které opět vedly do náruče ... nakonec opět mamonu.)_ Jinak samozřejmě, ten vyšší duchovní náboj, o který je možné se opřít vždy v těch nejtěžších chvílích života, ten mně v KSB právě stále chybí. I když většina diskutujících připouští existenci Boha (většinou se však toho termínu bojí a tak jej pro jistotu popisují pouze vágní zkratkou HNR), tak ale se jej neodvažují vtáhnout do života, ani ku pomoci v našem společném díle. Asi proto, že nám stále čouhá stará materialistická sláma z bot. Tento materialistický přístup oddělený od duchovní spolupráce s vyššími úrovněmi jsoucna nás limituje ve veškerém uvažování - tedy dopředu si zužujeme prostor správného nadhledu, poznání, rozlišení, myšlení. Přirovnal bych to k situaci, kdy protože víme, že druhá odmocnina z "**-1**" neexistuje, a **tak právě proto dopředu z veškeré matematiky škrtáme** tzv. "**i**" včetně veškerých "nepodložených dogmatických blábolů" o komplexním prostoru, komplexních číslech a komplexních funkcích ... Kam se pak v matematice dostaneme a budeme vůbec schopni matematicky správně popsat zkoumaný jev? Kdysi jsem si říkal, když již jsme jej zrušili (Boha) a "vědecky si odůvodnili jeho neexistenci" a nahradili svatým Marxem a sv. Leninem, proč tedy kterýkoliv každý umírající stranický funkcionář volá "Bože..." a ne "Marxi, přijmi mou duši", kterou přeci nemám, že? |-) Tím chci vyjádřit, že dokud nedokážeme **Jeho** existenci přijmout a nenaučíme se s ní ve svém nitru správně komunikovat, nemůžeme postoupit dále a stále budeme plavat v peřejích nevědomostí. A strach nám vnucený za ta léta Vatikánské nadvlády, ten nám nepomůže. Proč nám byl vnucen? No protože bychom našli cestu a vymanili se z moci Vatikánského Satana. A tak pro jistotu nejdeme nikam a točíme se na místě v kruhu, místo abychom zvedli hlavu nad hladinu církevních i vědeckých dezinformací o duchovnu a hledali cestu z bryndy ven.

Díky Rusofile za návod.

Také se na film podívej . Můžu na 1000% říct, že se ti bude líbit. Obrať pozornost i na hudbu. Nahrály ji tady v Čechách Pražská filharmonie a Pražské smyčce.


[quote="pid:35717, uid:88"]Díky Rusofile za návod.[/quote] Také se na film podívej . Můžu na 1000% říct, že se ti bude líbit. Obrať pozornost i na hudbu. Nahrály ji tady v Čechách Pražská filharmonie a Pražské smyčce.
Upravené 3. 10. 2021 o 12:49

@Jana z Arku - určitě, ale já také.Mrkni a uvidíš. Nejde o napsání, já to tak vnímám a prožívám. Velmi milujeme naše čtyři kočičí kamarády ,moje žena i já, a velmi milujeme i přírodu a lesy, do nichž rádi chodíme. Takže se nedělme, ale spojujme. Tvoje štěstí Ti moc přeju, čím je člověk starší, tím si toho více cení. Jako dvaciteletý hipík jsem to bral na lehkou váhu, teď je pro mě mnou vnímaná Láska vůbec to nejdůležitější. Ta moje ven,tu co dostanu zpět jako uznání té vydávané - beru s úctou a pokorou. A představ si - ona přichází ...

@Jana z Arku - určitě, ale já také.Mrkni a uvidíš. Nejde o napsání, já to tak vnímám a prožívám. Velmi milujeme naše čtyři kočičí kamarády ,moje žena i já, a velmi milujeme i přírodu a lesy, do nichž rádi chodíme. Takže se nedělme, ale spojujme. Tvoje štěstí Ti moc přeju, čím je člověk starší, tím si toho více cení. Jako dvaciteletý hipík jsem to bral na lehkou váhu, teď je pro mě mnou vnímaná Láska vůbec to nejdůležitější. Ta moje ven,tu co dostanu zpět jako uznání té vydávané - beru s úctou a pokorou. A představ si - ona přichází ...

Souhlasím Badateli. A ještě jednu věc k ženství. Ty národy, které opovrhují ženami a mají je.pouze k sex.uspokojeni a porodnici dětí jsou odsouzene k zániku..Útok na ženu a její dehonestace a ponižování a bití jde přímo proti zákonům. Božím. Protože tím, že si muž váží svojí ženy a má k ní úctu, ve vztahu je láska, tím dochází i ke kvalitní výchově a dobře vychovaným dětem. Proto satanisti se snaží zničit rodinu a degraduje ženy.


Souhlasím Badateli. A ještě jednu věc k ženství. Ty národy, které opovrhují ženami a mají je.pouze k sex.uspokojeni a porodnici dětí jsou odsouzene k zániku..Útok na ženu a její dehonestace a ponižování a bití jde přímo proti zákonům. Božím. Protože tím, že si muž váží svojí ženy a má k ní úctu, ve vztahu je láska, tím dochází i ke kvalitní výchově a dobře vychovaným dětem. Proto satanisti se snaží zničit rodinu a degraduje ženy.

Asi by bolo dobré, nepadnúť teraz do niektorých z extrémov, ale pozbierať tie zrnká pravdy, ktoré sú na rôznych stranách diskutérov.


Človek nie je len telo, a človek nie je len duch. Duch (oddelený od tela) má plnohodnotnú psychiku ako keď je v tele. A žiadne hormóny psychiku ducha ovládať nemôžu.
Kým je duch v tele, tak hormóny majú vplyv na jeho náladu, emócie, pocity. Keď je duch v tele, tak nad časťou ducha preberá kontrolu telo a jeho mechanizmy (samozrejme že nie úplne, človek rozvojom duchovných schopností to môže zvrátiť). Je predsa známe, ako psychofarmaká dokážu rozhodiť, alebo stabilizovať psychiku človeka. Zamerne podotýkam, že tu nehovorím o Láske, ale o pocitoch, emóciách, nálade - ich kombináciách, zmesiach.
Dokonca neviem, či všetky pocity v tele štartujú hormóny a chemikálie, alebo len časť.
Každopádne, toto je geneticky prednadstavené a je to v človeku na úrovni jeho zvieracej zložky.
Ak je človek zombirovaný, tak sa naučí potláčať jedny pocity a vyvolávať iné... Áno, nie je to len program tela, ktorý na určité podnety vyvoláva pocity (možno aj skrz reguláciu hladín chemikálií v tele), ale človek sa môže naučiť vyvolávať určité pocity aj zámerne. Navyše, funguje to aj cez spomienky. Uvidíme predmet, zacítime vôňu a to nám pripomenie situáciu, obrazy a pocity, ktoré sme vtedy cítili (ak to funguje psychosomaticky, tak v takých chvíľach možno telo naozaj vylučuje chemikálie, ktoré umocňujú naše pocity).


Démon a Človek vedia veľmi dobre ovládať svoje pocity. To jest, nedajú telu šancu, aby vylučovalo nežiaduce hormóny (napr. hnevu a pod.).
Čo sa týka hnevu, tak pri ňom sa skutočne do tela vyplavujú hormóny, ktoré tieto pocity len umocňujú a je veľmi ťažké sa týchto pocitov potom zbaviť. Dajú sa len spáliť prácou (nahnevaná žena začne vysávať, energicky robiť poriadok a pracou spáli hormóny. Nahnevaný chlap si vybije hnev v mužskej práci, napr. v záhrade, pri rúbaní dreva, alebo ak býva v byte, tak si ide zabehať alebo do posilky).


K samotnej Láske sa nechcem moc vyjadrovať, lebo mám o nej určité útržkovití predstavy, ale nie zatiaľ ucelenú mozaiku. A príde mi jalové hovoriť o niečom, čomu zatiaľ celkom nerozumiem.


@badatel napadli mi podobné veci ako tebe s tou vlnou na ktorú sa treba naladiť, podobne ako sa ladí psychika na egregor. Mne napadli slová "inteligentná energia" (ale nie materiálna energia, ale tá sila, ktorou Boh tvorí).
V tom "ladení sa" na Lásku však vidím problém. Ako sa možno naladiť na niečo, o čom má človek len skreslené predstavy. Odkiaľ zobrať záchytné body, poštovú adresu, frekvenciu? (čokoľvek, čo by pomohlo sa správne naladiť) Osobne mi príde užitočnejšie sa naladiť na Boha (pevným oporným bodom je jeho definícia - ako Hierarchicky najvyššie riadenie v objektívnej realite - je to perfektná nezameniteľná adresa) a prosiť ho o Múdrosť (znalosti + mravnost), a veriť, že ma naučí všetkému, možno aj tomu, čo je to skutočne Láska (s veľkým L).

Každopádne, ďakujem všetkým čo sa zapájajú do debaty bez ohľadu na názor. Pomáha to odkryť rôzne aspekty tejto problematiky, rôzne možnosti ale aj problémy spojené s cestou určitým názorovým smerom.


Asi by bolo dobré, nepadnúť teraz do niektorých z extrémov, ale pozbierať tie zrnká pravdy, ktoré sú na rôznych stranách diskutérov. Človek nie je len telo, a človek nie je len duch. Duch (oddelený od tela) má plnohodnotnú psychiku ako keď je v tele. A žiadne hormóny psychiku ducha ovládať nemôžu. Kým je duch v tele, tak hormóny majú vplyv na jeho náladu, emócie, pocity. Keď je duch v tele, tak nad časťou ducha preberá kontrolu telo a jeho mechanizmy _(samozrejme že nie úplne, človek rozvojom duchovných schopností to môže zvrátiť)_. Je predsa známe, ako psychofarmaká dokážu rozhodiť, alebo stabilizovať psychiku človeka. Zamerne podotýkam, že tu nehovorím o Láske, ale o pocitoch, emóciách, nálade - ich kombináciách, zmesiach. Dokonca neviem, či všetky pocity v tele štartujú hormóny a chemikálie, alebo len časť. Každopádne, toto je geneticky prednadstavené a je to v človeku na úrovni jeho zvieracej zložky. Ak je človek zombirovaný, tak sa naučí potláčať jedny pocity a vyvolávať iné... Áno, nie je to len program tela, ktorý na určité podnety vyvoláva pocity (možno aj skrz reguláciu hladín chemikálií v tele), ale človek sa môže naučiť vyvolávať určité pocity aj zámerne. Navyše, funguje to aj cez spomienky. Uvidíme predmet, zacítime vôňu a to nám pripomenie situáciu, obrazy a pocity, ktoré sme vtedy cítili (ak to funguje psychosomaticky, tak v takých chvíľach možno telo naozaj vylučuje chemikálie, ktoré umocňujú naše pocity). Démon a Človek vedia veľmi dobre ovládať svoje pocity. To jest, nedajú telu šancu, aby vylučovalo nežiaduce hormóny (napr. hnevu a pod.). Čo sa týka hnevu, tak pri ňom sa skutočne do tela vyplavujú hormóny, ktoré tieto pocity len umocňujú a je veľmi ťažké sa týchto pocitov potom zbaviť. Dajú sa len spáliť prácou _(nahnevaná žena začne vysávať, energicky robiť poriadok a pracou spáli hormóny. Nahnevaný chlap si vybije hnev v mužskej práci, napr. v záhrade, pri rúbaní dreva, alebo ak býva v byte, tak si ide zabehať alebo do posilky)_. K samotnej Láske sa nechcem moc vyjadrovať, lebo mám o nej určité útržkovití predstavy, ale nie zatiaľ ucelenú mozaiku. A príde mi jalové hovoriť o niečom, čomu zatiaľ celkom nerozumiem. @badatel napadli mi podobné veci ako tebe s tou vlnou na ktorú sa treba naladiť, podobne ako sa ladí psychika na egregor. Mne napadli slová "inteligentná energia" (ale nie materiálna energia, ale tá sila, ktorou Boh tvorí). V tom "ladení sa" na Lásku však vidím problém. Ako sa možno naladiť na niečo, o čom má človek len skreslené predstavy. Odkiaľ zobrať záchytné body, poštovú adresu, frekvenciu? (čokoľvek, čo by pomohlo sa správne naladiť) Osobne mi príde užitočnejšie sa naladiť na Boha (pevným oporným bodom je jeho definícia - ako Hierarchicky najvyššie riadenie v objektívnej realite - je to perfektná nezameniteľná adresa) a prosiť ho o Múdrosť (znalosti + mravnost), a veriť, že ma naučí všetkému, možno aj tomu, čo je to skutočne Láska (s veľkým L). Každopádne, ďakujem všetkým čo sa zapájajú do debaty bez ohľadu na názor. Pomáha to odkryť rôzne aspekty tejto problematiky, rôzne možnosti ale aj problémy spojené s cestou určitým názorovým smerom.

Mužská láska; bezpečnosť pre rodinu, postavený dom, zabezpene jedlo. Teda materiálne veci. Takto muži prejavujú lásku. Ženská láska; kľud a pohoda v rodine, domov, príprava jedla. Teda duchovné veci.


Potrebné je oboje. Nemá zmysel sa dohadovať, jedno bez druhého nejde a nebude.


Znižovať hodnotu jednej alebo druhej strany je cesta do pekla.


Mužská láska; bezpečnosť pre rodinu, postavený dom, zabezpene jedlo. Teda materiálne veci. Takto muži prejavujú lásku. Ženská láska; kľud a pohoda v rodine, domov, príprava jedla. Teda duchovné veci. Potrebné je oboje. Nemá zmysel sa dohadovať, jedno bez druhého nejde a nebude. Znižovať hodnotu jednej alebo druhej strany je cesta do pekla.

Protože tím, že si muž váží svojí ženy a má k ní úctu, ve vztahu je láska, tím dochází i ke kvalitní výchově a dobře vychovaným dětem. Proto satanisti se snaží zničit rodinu a degraduje ženy.

XII.
(číslování dále začíná číslem 7 a končí 21, vestavěný editor příspěvků mi zlobil, musel jsem to vypnout)


„Avšak ten, kdo jedná jinak, kdo přesahuje meze moci, již má nad těmi, kterým vládne, a zachází tak daleko, že dokonce usiluje o jejich životy, ten se protiví velkému Soudci a sám se připravuje o svou urozenost v očích lidí.“


Po tomto jistá stará žena, která se přiblížila ke skupině, aby lépe slyšela Issu, byla odstrčena jedním urozeným mužem, který se postavil před ní.


Tehdy řekl Issa: „Není dobré, aby syn odstrkoval svou matku, aby zaujal místo, které patří jí. Kdokoliv si neváží své matky – nejsvětější bytosti po Bohu – je nehodný se zvát synem.“


„Slyšte, co vám řeknu: Važte si ženy, neboť v ní spatřujeme matku vesmíru a veškerá pravda o božském stvoření jí prochází.“


„Je zřídlem všeho dobrého a krásného, neboť je drahokamem života i smrti. Na ní závisí muž podstatou své existence, neboť je jeho mravní i přírodní oporou v jeho práci.“


„V bolesti a utrpení tě porodila, v potu své tváře dohlížela na tvé zrání a až do její smrti jsi jí působil největší obavy. Žehnej jí a uctívej ji, neboť ona je tvým jediným přítelem a oporou na zemi.“


„Važ si jí a chraň ji. Takto si získáš její lásku a získáš i přízeň Boží a kvůli ní ti budou mnohé hříchy prominuty.“


„Milujte své ženy a važte si jich, neboť ony budou matkami zítřka a později babičkami celého národa.“


„Buď oddaný své ženě, neboť její láska zušlechťuje muže a změkčuje jeho tvrdé srdce, krotíc divoké zvíře v něm a měníc je v beránka.“


„Manželka a matka jsou nejdražší poklady, které vám dal Bůh. Jsou nejkrásnějšími ozdobami vesmíru a z nich se rodí ti, kdož obývají svět.“


„Právě tak jako Pán zástupů oddělil světlo od temnoty a suchou zem od vodstva, tak má i žena božský dar vyvolání z mužovy povahy vše dobré, co je v ní ukryto.“


„Proto vám říkám, po Bohu by měly naše nejlepší myšlenky patřit ženě, neboť je božským chrámem, kde nejsnáze dosáhnete štěstí.“


„Čerpejte z tohoto chrámu sílu pro mravný život. Tam zapomenete na své smutky a svá zklamání a znovu nabudete lásky nutné k pomoci vašim bližním.“


„Netrapte ji a neponižujte ji, neboť ji ponižujíce, ponižujete sebe a ztrácíte smysl pro lásku, bez níž se na této zemi nedá žít.“


„Chraňte svou ženu, aby vás ochránila, vás i celou domácnost. Vše, co činíte pro své matky, manželky, pro vdovu či jakoukoliv ženu v tísni, činíte pro svého Boha.“




Životopis svatého Issy, pocházející z kláštera Hemis v Malém Tibetu.
Přeložil Jaromít Kozák


Pozn. pod čarou:
Tato řeč musela být jednou z nejradikálnějších Kristových vystoupení v očích tehdejšího člověka, neboť ženy byly a dosud mnohde ještě jsou považovány za druhořadé bytosti.


(Tento text jest "cestovní zprávou" o událostech proběhlých v Jeruzalému během obchodní cesty kupců z doby ještě před Issovým ukřižováním.)


[quote="pid:35721, uid:88"]Protože tím, že si muž váží svojí ženy a má k ní úctu, ve vztahu je láska, tím dochází i ke kvalitní výchově a dobře vychovaným dětem. Proto satanisti se snaží zničit rodinu a degraduje ženy.[/quote] XII. … _(číslování dále začíná číslem 7 a končí 21, vestavěný editor příspěvků mi zlobil, musel jsem to vypnout)_ „Avšak ten, kdo jedná jinak, kdo přesahuje meze moci, již má nad těmi, kterým vládne, a zachází tak daleko, že dokonce usiluje o jejich životy, ten se protiví velkému Soudci a sám se připravuje o svou urozenost v očích lidí.“ Po tomto jistá stará žena, která se přiblížila ke skupině, aby lépe slyšela Issu, byla odstrčena jedním urozeným mužem, který se postavil před ní. Tehdy řekl Issa: „Není dobré, aby syn odstrkoval svou matku, aby zaujal místo, které patří jí. Kdokoliv si neváží své matky – nejsvětější bytosti po Bohu – je nehodný se zvát synem.“ „Slyšte, co vám řeknu: Važte si ženy, neboť v ní spatřujeme matku vesmíru a veškerá pravda o božském stvoření jí prochází.“ „Je zřídlem všeho dobrého a krásného, neboť je drahokamem života i smrti. Na ní závisí muž podstatou své existence, neboť je jeho mravní i přírodní oporou v jeho práci.“ „V bolesti a utrpení tě porodila, v potu své tváře dohlížela na tvé zrání a až do její smrti jsi jí působil největší obavy. Žehnej jí a uctívej ji, neboť ona je tvým jediným přítelem a oporou na zemi.“ „Važ si jí a chraň ji. Takto si získáš její lásku a získáš i přízeň Boží a kvůli ní ti budou mnohé hříchy prominuty.“ „Milujte své ženy a važte si jich, neboť ony budou matkami zítřka a později babičkami celého národa.“ „Buď oddaný své ženě, neboť její láska zušlechťuje muže a změkčuje jeho tvrdé srdce, krotíc divoké zvíře v něm a měníc je v beránka.“ „Manželka a matka jsou nejdražší poklady, které vám dal Bůh. Jsou nejkrásnějšími ozdobami vesmíru a z nich se rodí ti, kdož obývají svět.“ „Právě tak jako Pán zástupů oddělil světlo od temnoty a suchou zem od vodstva, tak má i žena božský dar vyvolání z mužovy povahy vše dobré, co je v ní ukryto.“ „Proto vám říkám, po Bohu by měly naše nejlepší myšlenky patřit ženě, neboť je božským chrámem, kde nejsnáze dosáhnete štěstí.“ „Čerpejte z tohoto chrámu sílu pro mravný život. Tam zapomenete na své smutky a svá zklamání a znovu nabudete lásky nutné k pomoci vašim bližním.“ „Netrapte ji a neponižujte ji, neboť ji ponižujíce, ponižujete sebe a ztrácíte smysl pro lásku, bez níž se na této zemi nedá žít.“ „Chraňte svou ženu, aby vás ochránila, vás i celou domácnost. Vše, co činíte pro své matky, manželky, pro vdovu či jakoukoliv ženu v tísni, činíte pro svého Boha.“ --- **Životopis svatého Issy**, pocházející z kláštera Hemis v Malém Tibetu. Přeložil Jaromít Kozák Pozn. pod čarou: _Tato řeč musela být jednou z nejradikálnějších Kristových vystoupení v očích tehdejšího člověka, neboť ženy byly a dosud mnohde ještě jsou považovány za druhořadé bytosti._ (Tento text jest "cestovní zprávou" o událostech proběhlých v Jeruzalému během obchodní cesty kupců z doby ještě před Issovým ukřižováním.)

@badatel
Skratka HNR nie je vágna, ale ide o skvelý ťah tvorcov KSB. Bohov sú tisíce, a cirkvi sa postarali o rozmytie ľudských predstáv o Bohu pravom. Keď zavoláš Bože, tak ti na to môže odpovedať hocijaký astrálny výkuk, ktorý sa v tom pojme a predstave stotožní a bude ti dávať "duchovné rady". No v objektívnej realite je len jedno Hierarchicky Najvyššie riadenie. Je to veľmi presný referenčný bod, adresa, na ktorú sa možno duchovne naladiť a rozprávať tak s pravým Bohom. Ja si osobne dávam veľmi veľký pozor na to, aby som sa pri modlitbe nenaladil na virtuálnych "bohov" a všelijakých maskovaných trollov a démonov.
Veď stačí sa pozrieť na rôzne duchovné učenia ktoré prichádzajú cez channelling. Je ich čoraz viac, a všetky sa od seba líšia. Je to čoraz divokejšia zmes, ktorá má za cieľ ľudí zmiasť, znechutiť a odradiť od ďalšieho hľadania, a z Pravdy spraviť len homeopatikum (maximálne zriedený preparát).
Lenže lož existuje preto, lebo človek nesmie nič dostať zadarmo. Má od Boha rozum, má intuíciu a mnoho ďalšieho, tak sa musí snažiť, musí vkladať úsilie, a snažiacemu sa aj Boh pomôže. Zadarmo a bez úsilia sa môže len utopiť v záplave dezinformácií.

Boha treba prijať do svojho život a žiť s nim v neustálom spojení a dialógu. Bez tohto spojenia ani nemôže existovať SÚBORNOSŤ. Súbornosť je založená práve na jedincoch veriacich Bohu, komunikujúcich s Ním, ktorí si navzájom pomáhajú a pomáhajú aj ostatným vstúpiť do súbornosti. Práve toto tvorí základ súbornosti. Súbornosť je veľmi podobná životu prvých kresťanov. Len ľudia tvoriaci súbornosť nie sú spútaní žiadnymi dogmami, žiadnou cirkevnou hierarchiou ani inou hierarchiou, ale žijú slobodne tak, ako sami subjektívne chápu svoju misiu v Božom Zámere. Nikto okrem Boha a svedomia im nekáže, ako majú žiť, ako uctievať Boha, ako sa správať medzi sebou.
V knihe "Od korporatívnosti k súbornosti" je to veľmi dobre popísané.


@badatel Skratka HNR nie je vágna, ale ide o skvelý ťah tvorcov KSB. Bohov sú tisíce, a cirkvi sa postarali o rozmytie ľudských predstáv o Bohu pravom. Keď zavoláš Bože, tak ti na to môže odpovedať hocijaký astrálny výkuk, ktorý sa v tom pojme a predstave stotožní a bude ti dávať "duchovné rady". No v objektívnej realite je len jedno Hierarchicky Najvyššie riadenie. Je to veľmi presný referenčný bod, adresa, na ktorú sa možno duchovne naladiť a rozprávať tak s pravým Bohom. Ja si osobne dávam veľmi veľký pozor na to, aby som sa pri modlitbe nenaladil na virtuálnych "bohov" a všelijakých maskovaných trollov a démonov. Veď stačí sa pozrieť na rôzne duchovné učenia ktoré prichádzajú cez channelling. Je ich čoraz viac, a všetky sa od seba líšia. Je to čoraz divokejšia zmes, ktorá má za cieľ ľudí zmiasť, znechutiť a odradiť od ďalšieho hľadania, a z Pravdy spraviť len homeopatikum (maximálne zriedený preparát). Lenže lož existuje preto, lebo človek nesmie nič dostať zadarmo. Má od Boha rozum, má intuíciu a mnoho ďalšieho, tak sa musí snažiť, musí vkladať úsilie, a snažiacemu sa aj Boh pomôže. Zadarmo a bez úsilia sa môže len utopiť v záplave dezinformácií. Boha treba prijať do svojho život a žiť s nim v neustálom spojení a dialógu. Bez tohto spojenia ani nemôže existovať SÚBORNOSŤ. Súbornosť je založená práve na jedincoch veriacich Bohu, komunikujúcich s Ním, ktorí si navzájom pomáhajú a pomáhajú aj ostatným vstúpiť do súbornosti. Práve toto tvorí základ súbornosti. Súbornosť je veľmi podobná životu prvých kresťanov. Len ľudia tvoriaci súbornosť nie sú spútaní žiadnymi dogmami, žiadnou cirkevnou hierarchiou ani inou hierarchiou, ale žijú slobodne tak, ako sami subjektívne chápu svoju misiu v Božom Zámere. Nikto okrem Boha a svedomia im nekáže, ako majú žiť, ako uctievať Boha, ako sa správať medzi sebou. V knihe "Od korporatívnosti k súbornosti" je to veľmi dobre popísané.

kde pod anglicky uvidíš řádek přeložit

Řádek je “Automatický překlad”.
Zbytek postupu ověřen, funguje.
(obdélník s tečkama - možná se týká jen některých mobilních zařízení, já jsem ho neměl)


[quote="pid:35715, uid:312"]kde pod anglicky uvidíš řádek přeložit[/quote] Řádek je “Automatický překlad”. Zbytek postupu ověřen, funguje. (obdélník s tečkama - možná se týká jen některých mobilních zařízení, já jsem ho neměl)

Odkiaľ zobrať záchytné body, poštovú adresu, frekvenciu? (čokoľvek, čo by pomohlo sa správne naladiť) Osobne mi príde užitočnejšie sa naladiť na Boha
To je právě to téma, které vždy vyžaduje pomoc někoho, kdo tou cestou již prošel a máš k němu důvěru. Proto za ním přicházíš a právě toto se chceš od něj naučit - doplnit si své vědění o jeho zkušenosti. Učitel - v Indii jej obecně nazývají Guru. Je to tedy vlastně zkušený učitel, který již jen svou moudrost předává (tedy v žádném případě čerstvý absolvent jakéhokoliv pedagogického institutu kontrolovaném vládnoucí nábožensko-církevní mafií).


Problém většiny žáků je jejich nepřipravenost a nekritický obdiv k učiteli. Ti pak začnou vytvářet něco, co lze nazvat "fan-klubem" gurua a pak se to celé začíná hroutit. To, k jakému guruovi se dostane, na kterého narazí (podvodníka anebo mistra), to záleží na "životním plánu duše". Nicméně každý si tu svou cestu k osvícení musí prošlapat sám. Učitel dá mapu toho, co sám prošel, jít po ní však musí každý sám.


Když je žák připraven, učitel přijde.
Je na žákovi (test připravenosti), aby jej poznal a vybral si toho správného smile
Nevěřit, prověřovat


[quote="pid:35722, uid:6"]Odkiaľ zobrať záchytné body, poštovú adresu, frekvenciu? (čokoľvek, čo by pomohlo sa správne naladiť) Osobne mi príde užitočnejšie sa naladiť na Boha[/quote]To je právě to téma, které vždy vyžaduje pomoc někoho, kdo tou cestou již prošel a máš k němu důvěru. Proto za ním přicházíš a právě toto se chceš od něj naučit - doplnit si své vědění o jeho zkušenosti. Učitel - v Indii jej obecně nazývají Guru. Je to tedy vlastně zkušený učitel, který již jen svou moudrost předává (tedy v žádném případě čerstvý absolvent jakéhokoliv pedagogického institutu kontrolovaném vládnoucí nábožensko-církevní mafií). Problém většiny žáků je jejich nepřipravenost a nekritický obdiv k učiteli. Ti pak začnou vytvářet něco, co lze nazvat "fan-klubem" gurua a pak se to celé začíná hroutit. To, k jakému guruovi se dostane, na kterého narazí (podvodníka anebo mistra), to záleží na "životním plánu duše". Nicméně každý si tu svou cestu k osvícení musí prošlapat sám. Učitel dá mapu toho, co sám prošel, jít po ní však musí každý sám. **Když je žák připraven, učitel přijde.** Je na žákovi (test připravenosti), aby jej poznal a vybral si toho správného |-) Nevěřit, prověřovat

možná se týká jen některých mobilních zařízení

Možná to závisí i na prohlížeči, já používám Chrom. Navíc mám YT nastaven na Ruský jazyk, takže tam mám "перевести". Doufám, že všem, kteří to zkusili, se titulky povedlo nastavit.
Ještě doplnění. Pokud ten obdélník s tečkami, čárkami ve videu není, překlad do jiných jazyků nefunguje.
Ale je tady výjimka, pokud se díváte na novou věc. Např. teď sleduji seriál, který je nový a premiéru má ve čtvrtek večer. Prvních 24 hodin po odvysílání tam ten obdélník není, tj, titulky se nedají nastavit, ale po 24 hodinách se tam objeví.
Zkoumal jsem proč to tak je, a je to tím, že TV ten díl dává ještě příští den ráno.


[quote="pid:35730, uid:240"]možná se týká jen některých mobilních zařízení[/quote] Možná to závisí i na prohlížeči, já používám Chrom. Navíc mám YT nastaven na Ruský jazyk, takže tam mám "перевести". Doufám, že všem, kteří to zkusili, se titulky povedlo nastavit. Ještě doplnění. Pokud ten obdélník s tečkami, čárkami ve videu není, překlad do jiných jazyků nefunguje. Ale je tady výjimka, pokud se díváte na novou věc. Např. teď sleduji seriál, který je nový a premiéru má ve čtvrtek večer. Prvních 24 hodin po odvysílání tam ten obdélník není, tj, titulky se nedají nastavit, ale po 24 hodinách se tam objeví. Zkoumal jsem proč to tak je, a je to tím, že TV ten díl dává ještě příští den ráno.
Upravené 3. 10. 2021 o 14:52

A žiadne hormóny psychiku ducha ovládať nemôžu.


Osobne mi príde užitočnejšie sa naladiť na Boha


Suhlas Jardob. Mam na to podobny nazor.


Hormony su len sprievodnym javom, doplnujucim prejavom (aj urcitou pomockou, ktora sa ale da zneuzit).


Ak Boh tvori v laske, tak laska od Boha je uvedomela, plne vedoma, naplnujuca sa v (Miere) pravde a spravodlivosti, pristupna cloveku z urovne duše. K tomu nam Boh neustale pomaha svojim jazycnickym pristupom.


Ako pises, na jej pochopenie je najvhodnejsou cestou osobna cesta k Bohu. Rozvijat osobny dialog a vztah s Nim. Dakovat Mu, prosit Ho, Ľúbiť Ho. Verim, ze uprimnym vztahom s Nim clovek nie len dochadza k opovediam na svoje otazky, ale aj k uvedomovaniu si Jeho Ľúbosti.


Rozvijanim osobneho vztahu s Otcom rozvijame svoho ducha, co sa dalej prejavuje aj v spolocnosti a zintenzivnuje nasou vôlovou cinnostou.


[quote="pid:35722, uid:6"]A žiadne hormóny psychiku ducha ovládať nemôžu.[/quote] [quote="pid:35722, uid:6"]Osobne mi príde užitočnejšie sa naladiť na Boha[/quote] Suhlas Jardob. Mam na to podobny nazor. Hormony su len sprievodnym javom, doplnujucim prejavom (aj urcitou pomockou, ktora sa ale da zneuzit). Ak Boh tvori v laske, tak laska od Boha je uvedomela, plne vedoma, naplnujuca sa v (Miere) pravde a spravodlivosti, pristupna cloveku z urovne duše. K tomu nam Boh neustale pomaha svojim jazycnickym pristupom. Ako pises, na jej pochopenie je najvhodnejsou cestou osobna cesta k Bohu. Rozvijat osobny dialog a vztah s Nim. Dakovat Mu, prosit Ho, Ľúbiť Ho. Verim, ze uprimnym vztahom s Nim clovek nie len dochadza k opovediam na svoje otazky, ale aj k uvedomovaniu si Jeho Ľúbosti. Rozvijanim osobneho vztahu s Otcom rozvijame svoho ducha, co sa dalej prejavuje aj v spolocnosti a zintenzivnuje nasou vôlovou cinnostou.

A žiadne hormóny psychiku ducha ovládať nemôžu.

Bez dostatečné výroby hormonu oxytocinu, by se ženy o své děti nestaraly. A nepomohla by jim žádná psychika ducha.


[quote="pid:35722, uid:6"]A žiadne hormóny psychiku ducha ovládať nemôžu.[/quote] Bez dostatečné výroby hormonu oxytocinu, by se ženy o své děti nestaraly. A nepomohla by jim žádná psychika ducha.

Skratka HNR nie je vágna, ale ...
Plně souhlasím.
Právě proto Indové se pomocně vždy chytají tzv. "linie mistrů" GuruParamPara (a mají k tomu dokonce i vhodnou mantru směřující touto linií ke Zdroji a nezávislou na posledním učiteli). Tedy řady učitelů, která je zastoupena posledním "žákem-učitelem", ke kterému jsem já přišel se od něj učit. A pokud budu dobrý a všechno správně zvládnu, pak budu i já moci jednou své vědění předat dalším žákům, kteří mě vyhledají a stanu se napojovacím článkem/členem řetězu učitelů.
To je linie učitelů od prapůvodního tvůrce a stvořitele veškerenstva až právě sem.


Pro ty slabší žáky bývá vždy hmotný - ten, od koho se snaží nasát moudrost.
Pokud je však žák již předem dostatečně vyspělý a žádný tak dobrý učitel právě není v dosahu na blízku, může se učit i od kteréhokoliv mistra, který již nyní po zemi nechodí (napojit se na něj - požádat jej). Tak například Káléšvara narozený 1973 se ve svém mladém věku učil přímo od Širdi Báby, který zemřel již v roce 1918 (přímo s ním komunikoval). Potom samozřejmě ještě šel svou další "výcvikovou" cestou, učil se i u mnoha dalších současně žijících sádhuů a prověřoval si a procvičoval vše, co se naučil.
(Stejně tak i Ježíš, po své 3-denní maturitě ve svých 12 letech v chrámu se pak vydal ještě na další 21-letou studijní cestu do světa.)
Neboť špatný je žák, kterému stačí jen jeden učitel.


Já, protože vím, že tzv. Ježíš Kristus je falešný církevní virtuál, tak se vždy napojím buď přímo na "učitele Ježíše", anebo jeho přímého nadřízeného "Krista", případně oba dva ... rčení: "Ježíši a Kriste" (měkké i či tvrdé y jsem zatím nedořešil). Rozpoznatelná zcela jiná kvalita závislá pouze na jediném symbolu " a ".
Anebo používám přímý spoj (adresu s upřesněním), kterou nám Ježíš předal.
Otče nebeský, tvůrče všech vesmírů, vládče všech nebes a Otče bohů ...


Opět, nejlepší je, tuto cestu si vždy poprvé prošlápnout ve společnosti někoho, kdo ji již má prošlapánu - a opět jsme o vhodnosti "gurua" a dostáváme se tak i k tématu nazývaném "iniciace". Což je vlastně "obřad/rituál" "prvotního uvedení do tréninku" - abych použil či přeložil to do dnešní a všem srozumitelné a jasné terminologie.


[quote="pid:35729, uid:6"]Skratka HNR nie je vágna, ale ...[/quote]Plně souhlasím. Právě proto Indové se pomocně vždy chytají tzv. "linie mistrů" GuruParamPara _(a mají k tomu dokonce i vhodnou mantru směřující touto linií ke Zdroji a nezávislou na posledním učiteli)_. Tedy řady učitelů, která je zastoupena posledním "žákem-učitelem", ke kterému jsem já přišel se od něj učit. A pokud budu dobrý a všechno správně zvládnu, pak budu i já moci jednou své vědění předat dalším žákům, kteří mě vyhledají a stanu se napojovacím článkem/členem řetězu učitelů. To je linie učitelů od prapůvodního tvůrce a stvořitele veškerenstva až právě sem. Pro ty slabší žáky bývá vždy hmotný - ten, od koho se snaží nasát moudrost. Pokud je však žák již předem dostatečně vyspělý a žádný tak dobrý učitel právě není v dosahu na blízku, může se učit i od kteréhokoliv mistra, který již nyní po zemi nechodí (napojit se na něj - požádat jej). Tak například Káléšvara narozený 1973 se ve svém mladém věku učil přímo od Širdi Báby, který zemřel již v roce 1918 (přímo s ním komunikoval). Potom samozřejmě ještě šel svou další "výcvikovou" cestou, učil se i u mnoha dalších současně žijících sádhuů a prověřoval si a procvičoval vše, co se naučil. _(Stejně tak i Ježíš, po své 3-denní maturitě ve svých 12 letech v chrámu se pak vydal ještě na další 21-letou studijní cestu do světa.)_ Neboť **špatný je žák, kterému stačí jen jeden učitel**. Já, protože vím, že tzv. Ježíš Kristus je falešný církevní virtuál, tak se vždy napojím buď přímo na "učitele Ježíše", anebo jeho přímého nadřízeného "Krista", případně oba dva ... rčení: "**Ježíši a Kriste**" (měkké **i** či tvrdé **y** jsem zatím nedořešil). Rozpoznatelná zcela jiná kvalita závislá pouze na jediném symbolu "** a **". Anebo používám přímý spoj (adresu s upřesněním), kterou nám Ježíš předal. _Otče nebeský, tvůrče všech vesmírů, vládče všech nebes a Otče bohů ..._ Opět, nejlepší je, tuto cestu si vždy poprvé prošlápnout ve společnosti někoho, kdo ji již má prošlapánu - a opět jsme o vhodnosti "gurua" a dostáváme se tak i k tématu nazývaném "iniciace". Což je vlastně "obřad/rituál" "_prvotního uvedení do tréninku_" - abych použil či přeložil to do dnešní a všem srozumitelné a jasné terminologie.

Právě proti maskulinitě bojují různé feministky a genderově vyšinuté entity.
Ženy, vážně se vám víc líbí muž připomínající tintítko, který vypadá, že stojí před zrcadlem déle než vy a od rána do večera blábolí o nehynoucí lásce, místo dobře stavěného chlapa, který vypadá sice drsně, ale máte pocit, že jste za ním jak za kamennou zdí.

Rusofile, pochop, že se nebavíme o ideálu současného uspořádání společnosti, ideálu bezpečnosti a udržitelnosti, ale o rozvoji. To co nabízíš ty je opět slepá ulička na které si tvoji potomci neporadí s řízením, a pořád dokola. Řízení musí vycházet ze zdroje, já se snažím tuto komponentu zapojit, což se ostatním s podporou HNR děje, jsou podporovány(zmíněné kurzy, směr ezoteriky, odkazy předků...).

Můžu tě uklidnit, že nejsem vyšinutá entita, nic ti neberu, ani nevypínám, ani z tebe nedělám holku, jen říkám, aby jsi na chvilku odložil kyj a kouknul na to, jestli je to z hlediska vývoje fakt, začneš s tím pracovat, nebo počkáš až přeberou řízení napojení na zdroj. Ani jedno není špatně, ale zatím se bavíme jeden o voze a druhý o kozách.


[quote="pid:35699, uid:312"]Právě proti maskulinitě bojují různé feministky a genderově vyšinuté entity. Ženy, vážně se vám víc líbí muž připomínající tintítko, který vypadá, že stojí před zrcadlem déle než vy a od rána do večera blábolí o nehynoucí lásce, místo dobře stavěného chlapa, který vypadá sice drsně, ale máte pocit, že jste za ním jak za kamennou zdí.[/quote] Rusofile, pochop, že se nebavíme o ideálu současného uspořádání společnosti, ideálu bezpečnosti a udržitelnosti, ale o rozvoji. To co nabízíš ty je opět slepá ulička na které si tvoji potomci neporadí s řízením, a pořád dokola. Řízení musí vycházet ze zdroje, já se snažím tuto komponentu zapojit, což se ostatním s podporou HNR děje, jsou podporovány(zmíněné kurzy, směr ezoteriky, odkazy předků...). https://www.vodasvetla.cz/images/mozek-014.jpg Můžu tě uklidnit, že nejsem vyšinutá entita, nic ti neberu, ani nevypínám, ani z tebe nedělám holku, jen říkám, aby jsi na chvilku odložil kyj a kouknul na to, jestli je to z hlediska vývoje fakt, začneš s tím pracovat, nebo počkáš až přeberou řízení napojení na zdroj. Ani jedno není špatně, ale zatím se bavíme jeden o voze a druhý o kozách.

aby jsi na chvilku odložil kyj a kouknul na to, jestli je to z hlediska vývoje fakt, začneš s tím pracovat,

Pokud na chvíli odložíme kyj, dostaneme se do situace mužů, v Kolíně nad Rýnem, kdy nebudeme schopni ochránit své ženy a budeme se jen přitrouble dívat na to, co si k nim přišelci dovolují.
Copak, ruští muži, kteří se hodně věnují bojovému umění, nejsou schopni poradit si s řízením? Já jsem proto, aby se u nás kluci povinně věnovali bojovému umění, nebo byla opět zavedena ZVS. Jedno druhému neodporuje.


[quote="pid:35741, uid:641"]aby jsi na chvilku odložil kyj a kouknul na to, jestli je to z hlediska vývoje fakt, začneš s tím pracovat,[/quote] Pokud na chvíli odložíme kyj, dostaneme se do situace mužů, v Kolíně nad Rýnem, kdy nebudeme schopni ochránit své ženy a budeme se jen přitrouble dívat na to, co si k nim přišelci dovolují. Copak, ruští muži, kteří se hodně věnují bojovému umění, nejsou schopni poradit si s řízením? Já jsem proto, aby se u nás kluci povinně věnovali bojovému umění, nebo byla opět zavedena ZVS. Jedno druhému neodporuje.
Upravené 3. 10. 2021 o 16:13

Copak, ruští muži, kteří se hodně věnují bojovému umění, nejsou schopni poradit si s řízením?

(Když už ta nahrávka padla, tak si zasmečuju :-)
VVP je džudista.
džú-dó ~ doslova: jemná cesta
https://cs.wikipedia.org/wiki/Judo


[quote="pid:35744, uid:312"]Copak, ruští muži, kteří se hodně věnují bojovému umění, nejsou schopni poradit si s řízením?[/quote] (Když už ta nahrávka padla, tak si zasmečuju :-) VVP je džudista. džú-dó ~ doslova: jemná cesta https://cs.wikipedia.org/wiki/Judo

džú-dó ~ doslova: jemná cesta

No vidíš, dva v jednom.


[quote="pid:35747, uid:240"]džú-dó ~ doslova: jemná cesta[/quote] No vidíš, dva v jednom.

Pokud na chvíli odložíme kyj, dostaneme se do situace mužů, v Kolíně nad Rýnem, kdy nebudeme schopni ochránit své ženy a budeme se jen přitrouble dívat na to, co si k nim přišelci dovolují.


Rusofil,


Pravdepodobne si pod duchovnosťou predstavuješ niečo, ako nejaký celodenný posed inda na jednom mieste. To je práve omyl.


Ak človek rovíja duchovnosť, tak súčasne by mal rovíjať svoju vôľu a to všetko ho poháňa vpred, samozrejme s väčšou rozvahou. Uvedomením si možnosti vplyvu Boha na hocijaký okamžik života, či už vo forme rady alebo zmeny situácie, sa presunie nazeranie nad úroveň deja a môže priniesť nižšiu konfliktnosť situácie, ako jej hrozilo v počiatku. To ale úplne nevylučuje situáciu, že nasekanie kyjakom útočníkom je žiadúce pre odvrátenie ich chúťok do budúcnosti. Stále je to o Miere...


Já jsem proto, aby se u nás kluci povinně věnovali bojovému umění, nebo byla opět zavedena ZVS.


Som za ZVS a aj tam sa dajú trénovať bojové umenia, ale ZVS (ako aj škola) má vychovávať k zodpovednému prístupu k Vlasti, čo pri bojových umeniach je skôr len vo forme športového "patriotizmu".


[quote="pid:35744, uid:312"]Pokud na chvíli odložíme kyj, dostaneme se do situace mužů, v Kolíně nad Rýnem, kdy nebudeme schopni ochránit své ženy a budeme se jen přitrouble dívat na to, co si k nim přišelci dovolují.[/quote] Rusofil, Pravdepodobne si pod duchovnosťou predstavuješ niečo, ako nejaký celodenný posed inda na jednom mieste. To je práve omyl. Ak človek rovíja duchovnosť, tak súčasne by mal rovíjať svoju vôľu a to všetko ho poháňa vpred, samozrejme s väčšou rozvahou. Uvedomením si možnosti vplyvu Boha na hocijaký okamžik života, či už vo forme rady alebo zmeny situácie, sa presunie nazeranie nad úroveň deja a môže priniesť nižšiu konfliktnosť situácie, ako jej hrozilo v počiatku. To ale úplne nevylučuje situáciu, že nasekanie kyjakom útočníkom je žiadúce pre odvrátenie ich chúťok do budúcnosti. Stále je to o Miere... [quote="pid:35744, uid:312"]Já jsem proto, aby se u nás kluci povinně věnovali bojovému umění, nebo byla opět zavedena ZVS.[/quote] Som za ZVS a aj tam sa dajú trénovať bojové umenia, ale ZVS (ako aj škola) má vychovávať k zodpovednému prístupu k Vlasti, čo pri bojových umeniach je skôr len vo forme športového "patriotizmu".

Uvedomením si možnosti vplyvu Boha na hocijaký okamžik života,

Vlamuješ se do otevřených dveří. S Bohem komunikuji neustále a také pociťuji jeho vliv. Naše komunikace je bohatá a můžu ti říct, že Bůh má také smysl pro humor.
Odmítat vliv hormonů na pocity a city člověka, je totéž, jako odmítat vliv GP na řízení. Také ho nikdo neviděl ale jeho neblahé řízení pociťujeme permanentně.
Totéž s hormony, nikdo je nevidí, ale vidíme jejich řízení. Nic na Zemi neprobíhá bez řízení. I Bůh nám dal hormony a vymyslel algoritmy jejich působení na nás.
Já jen opakuji, jak s těmi znalostmi o fungování hormonů pracovat.
Prostě vím, že nezvládám hněv, tak místo křiku doma na děti a manželku, zajdu na fotbal nebo do posilovny, nebo posekat dříví a tam to s pomocí adrenalinu a endorfinů ze sebe dostanu. Pak se můžu s dobrým pocitem vrátit domů. Nechápu, co proti tomu máš.


[quote="pid:35753, uid:254"]Uvedomením si možnosti vplyvu Boha na hocijaký okamžik života,[/quote] Vlamuješ se do otevřených dveří. S Bohem komunikuji neustále a také pociťuji jeho vliv. Naše komunikace je bohatá a můžu ti říct, že Bůh má také smysl pro humor. Odmítat vliv hormonů na pocity a city člověka, je totéž, jako odmítat vliv GP na řízení. Také ho nikdo neviděl ale jeho neblahé řízení pociťujeme permanentně. Totéž s hormony, nikdo je nevidí, ale vidíme jejich řízení. Nic na Zemi neprobíhá bez řízení. I Bůh nám dal hormony a vymyslel algoritmy jejich působení na nás. **Já jen opakuji, jak s těmi znalostmi o fungování hormonů pracovat.** Prostě vím, že nezvládám hněv, tak místo křiku doma na děti a manželku, zajdu na fotbal nebo do posilovny, nebo posekat dříví a tam to s pomocí adrenalinu a endorfinů ze sebe dostanu. Pak se můžu s dobrým pocitem vrátit domů. Nechápu, co proti tomu máš.
Upravené 3. 10. 2021 o 18:07

Bez dostatečné výroby hormonu oxytocinu, by se ženy o své děti nestaraly. A nepomohla by jim žádná psychika ducha.

Pozor, to bolo myslené v kontexte napísaného textu. Duch bez tela má autonómnu psychiku, ktorú neovládajú hormóny. Ale keď je duch v tele, tak časť funkcií psychiky prevezmú telesné procesy, vrátane hormónov. Ale aj s tým sa dá pracovať. Dúfam, že sa chápeme.


[quote="pid:35737, uid:312"]Bez dostatečné výroby hormonu oxytocinu, by se ženy o své děti nestaraly. A nepomohla by jim žádná psychika ducha.[/quote] Pozor, to bolo myslené v kontexte napísaného textu. Duch bez tela má autonómnu psychiku, ktorú neovládajú hormóny. Ale keď je duch v tele, tak časť funkcií psychiky prevezmú telesné procesy, vrátane hormónov. Ale aj s tým sa dá pracovať. Dúfam, že sa chápeme.

Odmítat vliv hormonů na pocity a city člověka, je totéž, jako odmítat vliv GP na řízení.


Ale to je v poriadku. Ja tiež hormóny a ich vplyv na pocity neodmietam. Je to normalna súčasť zivota, len sa snažím, aby sa moje hormonálne nastavenie viac odvíjalo od môjho osobného vzťahu k Bohu, ako od aktuálnych chýb dnešnej kultúry spoločnosti, samozrejme popri naprogramovaným potrebám. Proste práca so stereotypmi.


Duch bez tela má autonómnu psychiku, ktorú neovládajú hormóny. Ale keď je duch v tele, tak časť funkcií psychiky prevezmú telesné procesy, vrátane hormónov.


Súhlas.


[quote="pid:35755, uid:312"]Odmítat vliv hormonů na pocity a city člověka, je totéž, jako odmítat vliv GP na řízení.[/quote] Ale to je v poriadku. Ja tiež hormóny a ich vplyv na pocity neodmietam. Je to normalna súčasť zivota, len sa snažím, aby sa moje hormonálne nastavenie viac odvíjalo od môjho osobného vzťahu k Bohu, ako od aktuálnych chýb dnešnej kultúry spoločnosti, samozrejme popri naprogramovaným potrebám. Proste práca so stereotypmi. [quote="pid:35756, uid:6"]Duch bez tela má autonómnu psychiku, ktorú neovládajú hormóny. Ale keď je duch v tele, tak časť funkcií psychiky prevezmú telesné procesy, vrátane hormónov.[/quote] Súhlas.

Většinou je dobré se inspirovat a rozšířit si tak své vnímání, pojmy i možnosti, ale při aplikaci je nutné vždy vyjít ze zvyků svého rodu. Jinak ten připojený implantát nebude životaschopný a v budoucnu často přinese nové konflikty (dopředu nesnadno odhadnutelné). Lepší a snazší je udržovat klidný evoluční vývoj, i když po čase, až se za sebou ohlédneme, ta změna kvality bude "revoluční".
(Z Ameriky jinak přišlo mnoho kreknutých "samospasitelných" postupů, které opět vedly do náruče ... nakonec opět mamonu.)

Máme pravdu oba, ty z pohledu řidiče, vlevo dobrý a já ti hlásím zprava tanky a ty jedeš smile
@badatel i díky za příspěvek, tvůj popis platí k evolučnímu vývoji a vidím to z tvého úhlu stejně.
Jestli ale přidáme informace, můžeme rozšířit míru a dosáhnout rozvoje nebo taky návratu do normálního stavu bytí.
Naši předci možná toto napojení(na zdroj - aktivací třetího okna) měli, byli chráněni a aktualizováni ze zdroje, později došlo ke ztrátě, upadnutí do mamonu, touha nechat se vést, proto všechny ty ideologie - každému něco.
My nyní v rámci zrychlování sociálního čas(nechci sem už znovu dávat obrázek) obnovujeme nám vlastní stav prožívání reality s novou kvalitou, nikoli slabší, té pravé bez ideologie.
To znamená, že nic nového neimplementujeme, bereme si vlastní. Ti lidé tady už reálně jsou, budou se podílet na řízení a já volám: zprava tanky.

Stav napojeni na zdroj v tvořivé energii.


Tím chci vyjádřit, že dokud nedokážeme Jeho existenci přijmout a nenaučíme se s ní ve svém nitru správně komunikovat, nemůžeme postoupit dále a stále budeme plavat v peřejích nevědomostí. A strach nám vnucený za ta léta Vatikánské nadvlády, ten nám nepomůže.
Proč nám byl vnucen?


Myslím, že tady jde o metodu opice a banánu.
Co by jsme si počali, kdyby jsme ztratili řád, kdo by nás vedl, chaos.
Tohle bylo možné až po odpojení(ledová sprcha) a přijetí nové reality, zvyknutí na bolest.
Díky řádu Vatikánu jsou muž a žena v bezpečí, mají svá práva a povinnosti, získávají jistoty(nezlob a budeš v suchu s banánem z hypermarketu).
HNR je dobrá značka, nekonfliktní(zkouším v praxi),
KSB je podle mého jen část obrazu a dokud ho neuvidíme celý, ani my nebudeme úplní a samostatní(svobodní).


[quote="pid:35718, uid:49"]Většinou je dobré se inspirovat a rozšířit si tak své vnímání, pojmy i možnosti, ale při aplikaci je nutné vždy vyjít ze zvyků svého rodu. Jinak ten připojený implantát nebude životaschopný a v budoucnu často přinese nové konflikty (dopředu nesnadno odhadnutelné). Lepší a snazší je udržovat klidný evoluční vývoj, i když po čase, až se za sebou ohlédneme, ta změna kvality bude "revoluční". (Z Ameriky jinak přišlo mnoho kreknutých "samospasitelných" postupů, které opět vedly do náruče ... nakonec opět mamonu.)[/quote] Máme pravdu oba, ty z pohledu řidiče, vlevo dobrý a já ti hlásím zprava tanky a ty jedeš :) @badatel i díky za příspěvek, tvůj popis platí k evolučnímu vývoji a vidím to z tvého úhlu stejně. Jestli ale přidáme informace, můžeme rozšířit míru a dosáhnout rozvoje nebo taky návratu do normálního stavu bytí. Naši předci možná toto napojení(na zdroj - aktivací třetího okna) měli, byli chráněni a aktualizováni ze zdroje, později došlo ke ztrátě, upadnutí do mamonu, touha nechat se vést, proto všechny ty ideologie - každému něco. My nyní v rámci zrychlování sociálního čas(nechci sem už znovu dávat obrázek) obnovujeme nám vlastní stav prožívání reality s novou kvalitou, nikoli slabší, té pravé bez ideologie. To znamená, že nic nového neimplementujeme, bereme si vlastní. Ti lidé tady už reálně jsou, budou se podílet na řízení a já volám: zprava tanky. Stav napojeni na zdroj v tvořivé energii. [quote="pid:35718, uid:49"]Tím chci vyjádřit, že dokud nedokážeme Jeho existenci přijmout a nenaučíme se s ní ve svém nitru správně komunikovat, nemůžeme postoupit dále a stále budeme plavat v peřejích nevědomostí. A strach nám vnucený za ta léta Vatikánské nadvlády, ten nám nepomůže. Proč nám byl vnucen?[/quote] Myslím, že tady jde o metodu opice a banánu. Co by jsme si počali, kdyby jsme ztratili řád, kdo by nás vedl, chaos. Tohle bylo možné až po odpojení(ledová sprcha) a přijetí nové reality, zvyknutí na bolest. Díky řádu Vatikánu jsou muž a žena v bezpečí, mají svá práva a povinnosti, získávají jistoty(nezlob a budeš v suchu s banánem z hypermarketu). HNR je dobrá značka, nekonfliktní(zkouším v praxi), KSB je podle mého jen část obrazu a dokud ho neuvidíme celý, ani my nebudeme úplní a samostatní(svobodní).
Upravené 3. 10. 2021 o 21:37

Sledovala jsem tuhle diskusi od začátku. A žádný z těch jmenovaných hormonů neovlivňuje Lásku.

Citace:
Oxytocin
Oxytocin je hormon, který se vyplavuje z hypofýzy a je potřebný pro další účinné děložní stahy (kontrakce) u všech druhů savců. Je obecně vyplavován při všech "vypuzovacích" momentech sexuálního života jako je ejakulace, orgasmus, porod, kojení. Uvolňuje se rovněž i v situacích, kdy lidé k sobě vzájemně cítí náklonnost a radost z toho, že jsou spolu. Z tohoto důvodu se mu přezdívá hormon lásky.


V průběhu porodu je Oxytocin uvolňován co 3 až 5 minut během časné fáze porodu, posléze se jeho frekvence zvyšuje. Otevřené děložní hrdlo ženy, svalstvo pánevního dna a pochvy včetně jejich inervace, přenášejí během každé porodní kontrakce do mozku bolestivý vjem, který nutí k roztahování tkání a tlačení. A právě oxytocin podporuje nutkání na tlačení. Oxytocin je produkovaný rovněž i dítětem a může tak přímo stimulovat matčiny děložní svaly ke kontrakcím.
Oxytocin hraje důležitou roli i po porodu. Navozuje reflex vypuzení mléka, který umožňuje úspěšné kojení. Napomáhá udržet děložní kontrakce a podpořit tak zavinování dělohy, aby nedošlo k poporodnímu krvácení. Oxytocin jako hormon lásky podporuje rozvoj silné citové vazby mezi matkou a dítětem. Kromě toho oxytocin působí i výpadky paměti. V případě porodu žádoucí, jelikož postupem času právě díky němu žena zapomíná, jak porod vlastně bolel.


[quote="pid:35649, uid:203"]Sledovala jsem tuhle diskusi od začátku. A žádný z těch jmenovaných hormonů neovlivňuje Lásku.[/quote] Citace: Oxytocin Oxytocin je hormon, který se vyplavuje z hypofýzy a je potřebný pro další účinné děložní stahy (kontrakce) u všech druhů savců. Je obecně vyplavován při všech "vypuzovacích" momentech sexuálního života jako je ejakulace, orgasmus, porod, kojení. **Uvolňuje se rovněž i v situacích, kdy lidé k sobě vzájemně cítí náklonnost a radost z toho, že jsou spolu. Z tohoto důvodu se mu přezdívá hormon lásky.** V průběhu porodu je Oxytocin uvolňován co 3 až 5 minut během časné fáze porodu, posléze se jeho frekvence zvyšuje. Otevřené děložní hrdlo ženy, svalstvo pánevního dna a pochvy včetně jejich inervace, přenášejí během každé porodní kontrakce do mozku bolestivý vjem, který nutí k roztahování tkání a tlačení. A právě oxytocin podporuje nutkání na tlačení. Oxytocin je produkovaný rovněž i dítětem a může tak přímo stimulovat matčiny děložní svaly ke kontrakcím. **Oxytocin hraje důležitou roli i po porodu.** Navozuje reflex vypuzení mléka, který umožňuje úspěšné kojení. Napomáhá udržet děložní kontrakce a podpořit tak zavinování dělohy, aby nedošlo k poporodnímu krvácení. **Oxytocin jako hormon lásky podporuje rozvoj silné citové vazby mezi matkou a dítětem.** Kromě toho oxytocin působí i výpadky paměti. V případě porodu žádoucí, jelikož postupem času právě díky němu žena zapomíná, jak porod vlastně bolel.

Totéž s hormony, nikdo je nevidí, ale vidíme jejich řízení. Nic na Zemi neprobíhá bez řízení. I Bůh nám dal hormony a vymyslel algoritmy jejich působení na nás.
Já jen opakuji, jak s těmi znalostmi o fungování hormonů pracovat.

Používáš při práci s hormony napojení na zdroj, máš aktivní třetí oko, jsi v radostném tvoření HNR? asi nejsi, protože by ses nemusel rozčilovat a pak uklidňovat a navíc by ses snad podělil.
Nejspíš máš vyrovnanou osobnost(dokážeš pracovat s emocemi), vysokou morálku, jsi v rozhovoru s HNR, domlouváte se jazykem životních okolností a někdy je to sranda, ale nejsi v tom stavu, co popisuje KSB jako podmínku pro spravedlivou společnost.
Zatím jsi mi neodpověděl na dotaz, jak zajistíš s tím kyjem(mužský princip) přežití tvého rodu po třetí generaci, jestli můžu plánovat na více generací, když máme příklad Stalina a jeho nedokončenou práci.


[quote="pid:35755, uid:312"]Totéž s hormony, nikdo je nevidí, ale vidíme jejich řízení. Nic na Zemi neprobíhá bez řízení. I Bůh nám dal hormony a vymyslel algoritmy jejich působení na nás. Já jen opakuji, jak s těmi znalostmi o fungování hormonů pracovat.[/quote] Používáš při práci s hormony napojení na zdroj, máš aktivní třetí oko, jsi v radostném tvoření HNR? asi nejsi, protože by ses nemusel rozčilovat a pak uklidňovat a navíc by ses snad podělil. Nejspíš máš vyrovnanou osobnost(dokážeš pracovat s emocemi), vysokou morálku, jsi v rozhovoru s HNR, domlouváte se jazykem životních okolností a někdy je to sranda, ale nejsi v tom stavu, co popisuje KSB jako podmínku pro spravedlivou společnost. Zatím jsi mi neodpověděl na dotaz, jak zajistíš s tím kyjem(mužský princip) přežití tvého rodu po třetí generaci, jestli můžu plánovat na více generací, když máme příklad Stalina a jeho nedokončenou práci.

jak zajistíš s tím kyjem(mužský princip) přežití tvého rodu po třetí generaci,

Přesně tak, jak to udělal Putin i Stalin: "Chceš li mír, připravuj se na válku."


[quote="pid:35792, uid:641"]jak zajistíš s tím kyjem(mužský princip) přežití tvého rodu po třetí generaci,[/quote] Přesně tak, jak to udělal Putin i Stalin: "Chceš li mír, připravuj se na válku."
Upravené 4. 10. 2021 o 00:34

Přesně tak, jak to udělal Putin i Stalin

Přesně to mám na mysli, udělat to jako oni, jen mě zajímá trochu víc než vůdce, zdroj ze kterého čerpají, kam se snaží dovést (stádo) zvyšováním uvědomění a mravnosti. Ale jinak shoda, nevidím v současnosti důvod polevovat v obraně, Putin a Rusko drží na uzdě 6.prioritu.


[quote="pid:35799, uid:312"]Přesně tak, jak to udělal Putin i Stalin[/quote] Přesně to mám na mysli, udělat to jako oni, jen mě zajímá trochu víc než vůdce, zdroj ze kterého čerpají, kam se snaží dovést (stádo) zvyšováním uvědomění a mravnosti. Ale jinak shoda, nevidím v současnosti důvod polevovat v obraně, Putin a Rusko drží na uzdě 6.prioritu.

Z tohoto důvodu se mu přezdívá hormon lásky.

@Rusofil ale @Lin hovorí o inom type lásky. Všimni si, že ona ju píše s veľkým začiatočným písmenom. T.j. nepíše o bežnom ľudskom cite, ktorý je vyvolaný psychosomatikou. Ide o hlbšie, filozofickejšie chápanie lásky.

[quote="pid:35786, uid:312"]Z tohoto důvodu se mu přezdívá hormon lásky.[/quote] @Rusofil ale @Lin hovorí o inom type lásky. Všimni si, že ona ju píše s veľkým začiatočným písmenom. T.j. nepíše o bežnom ľudskom cite, ktorý je vyvolaný psychosomatikou. Ide o hlbšie, filozofickejšie chápanie lásky.

Oxytocin je hormon, který se vyplavuje z
To, že se hormon začne vyplavovat jako prostředek chemicko-biologické regulace činnosti od srdce vzdálených svalů, to neznamená že je právě chemikálií citu zvaného Láska. Ten hormon a jeho činnost/dopad může být tak nanejvýše následek lásky, ale ne příčinou. Ta produkce totiž může někdy vzniknout i jen jako prostředek vnitřní regulace těla a součást mechanické obrany organismu před přetížením a poškozením v různých stavech/režimech (třeba právě porod).


To, že jej nějaký trouba ve wikipedii vzletně nazval "hormonem lásky", protože žena po něm má silnější poševní stahy ..., které pak cítí i muž - no když ten trouba nedokázal ženu jinak a lépe povzbudit - lituji napřed tu ženu a pak se jen útrpně usmívám nad názory onoho encyklopedisty.


[quote="pid:35786, uid:312"]Oxytocin je hormon, který se vyplavuje z[/quote]To, že se hormon začne vyplavovat jako prostředek chemicko-biologické regulace činnosti od srdce vzdálených svalů, to neznamená že je právě chemikálií citu zvaného Láska. Ten hormon a jeho činnost/dopad může být tak nanejvýše následek lásky, ale ne příčinou. Ta produkce totiž může někdy vzniknout i jen jako prostředek vnitřní regulace těla a součást mechanické obrany organismu před přetížením a poškozením v různých stavech/režimech (třeba právě porod). To, že jej nějaký trouba ve wikipedii vzletně nazval "hormonem lásky", protože žena po něm má silnější poševní stahy ..., které pak cítí i muž - no když ten trouba nedokázal ženu jinak a lépe povzbudit - lituji napřed tu ženu a pak se jen útrpně usmívám nad názory onoho encyklopedisty.

@Rusofil ale @Lin hovorí o inom type lásky. Všimni si, že ona ju píše s veľkým začiatočným písmenom. T.j. nepíše o bežnom ľudskom cite, ktorý je vyvolaný psychosomatikou. Ide o hlbšie, filozofickejšie chápanie lásky.

No nevím. Já vycházím ze základní premise lásky, která je v KSB popisována takhle:
Po dosažení tohoto stavu nekoná již bytost ze své vlastní vůle, je konána vyšší vůle, vůle HNR skrze něj. To je Человек. Člověk znovusjednocený (znovuzrozený) s HNR, tvořivý (tvůrčí instinkt), laskavý, empatický, soucitný, morálně zásadový, pokorný, optimistický, spokojený, a přesto přísný k těm, jež nevědí, co činí.

Já si myslím, že každý požadavek, který je popsán splňuji.


Pokud se tak skepticky vyjadřujete k lásce, kterou tady celou dobu popisuji, proč tedy proti ní GP tak usilovně bojuje? Proč tedy GP brojí proti ženskému a mužskému principu a vytváří dalších 72 pohlaví a vnáší zmatek do prožívání lásky mezi mužem a ženou? Proč to podporování homosexuálů, když podle vás láska mezi mužem a ženou je s malým "l", zatím co láska o které mluvíte vy je s velkým "L".


Proč nám tedy GP vytváří různé transsexuály, a další sexuálně vyšinuté entity? Není to jeho základní problém, který tady na Zemi řeší? Udělat ze všech lidí bezpohlavní zombie, a tím nás ovládnout? Copak láska mezi mužem a ženou není podmnožinou lásky s velkým L? Neuvědomujete si, že přes zničení lásky mezi mužem a ženou zničí lásku obecně?


Tady jsem peskován, zato, že řeším lásku mezi mužem a ženou, ale to vám nevadí živit vedlejší vlákno s názvem Transgender agenda, kde řešíte, kde má pupík žena a kde muž.
Proč tam nikdo neřekl, nebudeme to řešit, potože hlavní je láska s velkým L. Ale u mě se tady už několik dnů řeší to, že jsem napsal, že naše city a chování jsou řízeny hormony. Nezdá se vám, že místo toho, abyste tuto otázku brali jako střep v mozaice, tak jste se tady na mě vrhli jak hyeny (tak to vidím), kdy jste schopni popřít i to, že při porodu, po něm a pak celý život se v těle matky vytváří hormon oxytocin, který zabezpečuje, že matka je matkou.
Dokonce se tady popírá i vliv testosteronu, což je už nonsens.
Pokud tady tak brojíte proti lásce o které tady píšu, podívejte se v KSB ještě jednou na obrázek tandemu ženy a muže. To budete popírat také?


Závěrem ještě jednou, zamyslete se nad tím, že na jedné straně mě peskujete zato, že nechápu lásku "filozofickejšie" a na druhé straně jste schopni vyplodit vlákno o transgender jako hrozbu civilizaci. Proč se tak bojíte, že tuto agendu zavedou do škol?


Copak moje popisy, jak hormony fungují, jsou tak nebezpečné, že hodně z vás je bez sebe z toho zjištění? Tak si to doma zkuste a proveďte experiment. Pokud se doma potýkáte s nějakým vztahovým problémem nic vám nebrání si to vyzkoušet a pak sem napsat, jak ten experiment dopadl.


Copak by člověk, který lásku nechápe, nechal odkaz na film, který je oslavou lásky?


[quote="pid:35866, uid:6"]@Rusofil ale @Lin hovorí o inom type lásky. Všimni si, že ona ju píše s veľkým začiatočným písmenom. T.j. nepíše o bežnom ľudskom cite, ktorý je vyvolaný psychosomatikou. Ide o hlbšie, filozofickejšie chápanie lásky.[/quote] No nevím. Já vycházím ze základní premise lásky, která je v KSB popisována takhle: Po dosažení tohoto stavu nekoná již bytost ze své vlastní vůle, je konána vyšší vůle, vůle HNR skrze něj. To je Человек. Člověk znovusjednocený (znovuzrozený) s HNR, tvořivý (tvůrčí instinkt), laskavý, empatický, soucitný, morálně zásadový, pokorný, optimistický, spokojený, a přesto přísný k těm, jež nevědí, co činí. Já si myslím, že každý požadavek, který je popsán splňuji. Pokud se tak skepticky vyjadřujete k lásce, kterou tady celou dobu popisuji, proč tedy proti ní GP tak usilovně bojuje? Proč tedy GP brojí proti ženskému a mužskému principu a vytváří dalších 72 pohlaví a vnáší zmatek do prožívání lásky mezi mužem a ženou? Proč to podporování homosexuálů, když podle vás láska mezi mužem a ženou je s malým "l", zatím co láska o které mluvíte vy je s velkým "L". Proč nám tedy GP vytváří různé transsexuály, a další sexuálně vyšinuté entity? Není to jeho základní problém, který tady na Zemi řeší? Udělat ze všech lidí bezpohlavní zombie, a tím nás ovládnout? Copak láska mezi mužem a ženou není **podmnožinou** lásky s velkým L? **Neuvědomujete si, že přes zničení lásky mezi mužem a ženou zničí lásku obecně?** Tady jsem peskován, zato, že řeším lásku mezi mužem a ženou, ale to vám nevadí živit vedlejší vlákno s názvem Transgender agenda, kde řešíte, kde má pupík žena a kde muž. Proč tam nikdo neřekl, nebudeme to řešit, potože hlavní je láska s velkým L. Ale u mě se tady už několik dnů řeší to, že jsem napsal, že naše city a chování jsou řízeny hormony. Nezdá se vám, že místo toho, abyste tuto otázku brali jako střep v mozaice, tak jste se tady na mě vrhli jak hyeny (tak to vidím), kdy jste schopni popřít i to, že při porodu, po něm a pak celý život se v těle matky vytváří hormon oxytocin, který zabezpečuje, že matka je matkou. Dokonce se tady popírá i vliv testosteronu, což je už nonsens. Pokud tady tak brojíte proti lásce o které tady píšu, podívejte se v KSB ještě jednou na obrázek tandemu ženy a muže. To budete popírat také? **Závěrem ještě jednou, zamyslete se nad tím, že na jedné straně mě peskujete zato, že nechápu lásku "filozofickejšie" a na druhé straně jste schopni vyplodit vlákno o transgender jako hrozbu civilizaci. Proč se tak bojíte, že tuto agendu zavedou do škol?** Copak moje popisy, jak hormony fungují, jsou tak nebezpečné, že hodně z vás je bez sebe z toho zjištění? Tak si to doma zkuste a proveďte experiment. Pokud se doma potýkáte s nějakým vztahovým problémem nic vám nebrání si to vyzkoušet a pak sem napsat, jak ten experiment dopadl. Copak by člověk, který lásku nechápe, nechal odkaz na film, který je oslavou lásky?
Upravené 5. 10. 2021 o 07:54

@Rusofil
Ale pre mňa tvoje informácie boli prínosné, a nič proti tebe osobne nemám.

@Rusofil Ale pre mňa tvoje informácie boli prínosné, a nič proti tebe osobne nemám.

Já vycházím ze základní premise lásky, která je v KSB popisována takhle:
Po dosažení tohoto stavu nekoná již bytost ze své vlastní vůle, je konána vyšší vůle, vůle HNR skrze něj. To je Человек. Člověk znovusjednocený (znovuzrozený) s HNR, tvořivý (tvůrčí instinkt), laskavý, empatický, soucitný, morálně zásadový, pokorný, optimistický, spokojený, a přesto přísný k těm, jež nevědí, co činí.

Rusofile, omlouvám se, pokud jsem vás uvedla v omyl. To, co uvádíte jako premisi lásky, která je popisována v KSB, není citace ze zdroje KSB. Je to mé vnímání a chápání, a v úvodu příspěvku jsem toto uvedla. Pokud jste to jen nejednoznačně napsal a souhlasil s mým pojetím, tak to je OK.
PS: U citací uvádím zdroj a píši kurzívou.


Já si myslím, že každý požadavek, který je popsán splňuji.

Myslíte si to, nebo si to celým svým já plně uvědomujete? To je rozdíl. Je to vaše niterná záležitost, nikomu ji nemusíte svěřovat. Je to důležité pro vás samotného. Z vědomých jednotlivců vzejde biologická civilizace.
PS: Ať už bude vaše odpověď jakákoliv, Život vás prověří, zda "oči vidí a uši slyší"...ostatně, jako nás všechny smile


[quote="pid:35947, uid:312"]Já vycházím ze základní premise lásky, která je v KSB popisována takhle: Po dosažení tohoto stavu nekoná již bytost ze své vlastní vůle, je konána vyšší vůle, vůle HNR skrze něj. To je Человек. Člověk znovusjednocený (znovuzrozený) s HNR, tvořivý (tvůrčí instinkt), laskavý, empatický, soucitný, morálně zásadový, pokorný, optimistický, spokojený, a přesto přísný k těm, jež nevědí, co činí.[/quote] Rusofile, omlouvám se, pokud jsem vás uvedla v omyl. To, co uvádíte jako premisi lásky, která je popisována v KSB, není citace ze zdroje KSB. Je to mé vnímání a chápání, a v úvodu příspěvku jsem toto uvedla. Pokud jste to jen nejednoznačně napsal a souhlasil s mým pojetím, tak to je OK. PS: U citací uvádím zdroj a píši kurzívou. [quote="pid:35947, uid:312"]Já si myslím, že každý požadavek, který je popsán splňuji.[/quote] Myslíte si to, nebo si to celým svým já plně uvědomujete? To je rozdíl. Je to vaše niterná záležitost, nikomu ji nemusíte svěřovat. Je to důležité pro vás samotného. Z vědomých jednotlivců vzejde biologická civilizace. PS: Ať už bude vaše odpověď jakákoliv, Život vás prověří, zda "oči vidí a uši slyší"...ostatně, jako nás všechny :)

Po dosažení tohoto stavu nekoná již bytost ze své vlastní vůle, je konána vyšší vůle, vůle HNR skrze něj.


Chápu to odlišně. Vůle je zapojena a je plně v souladu s Bohem a plní vědomě Boží záměr. V životě to zažíváme, když se někým dobře shodnete na cíli a způsobu jeho dosažení a pracujeme v souladu na stejném procesu v dokonalé shodě. Vůle naopak zde pracuje na 100%, cíle a metody jsou osvětlené a tak nedochází "morálně-etickým" nejasnostem tříštící vůli ve stylu, "co tedy si vlastně chci, co je správné, co mi přinese největší zisk ?"


Výrok "Nechť se děje Tvá vůle, ne má". Vnímám co past, kdy se odevzdá vůle "Satanovi". Neboť vzácný dar vůle máme také k tomu, aby jsme dokázali takovým vyčuraným "chytrákům" jako "Satan" čelit.


Správně má být:
"Nechť má Boží záměr přednost před mými osobními přáními (ty budou vyplněny zároveň s tím, pokud jsou čisté - nepřejí někomu něco zlého)


S tímhle již plně souhlasím:
"Nalezni království Boží (Boží záměr) a vše ostatní Ti bude přidáno!"


[quote="pid:35947, uid:312"]Po dosažení tohoto stavu nekoná již bytost ze své vlastní vůle, je konána vyšší vůle, vůle HNR skrze něj.[/quote] Chápu to odlišně. Vůle je zapojena a je plně v souladu s Bohem a plní vědomě Boží záměr. V životě to zažíváme, když se někým dobře shodnete na cíli a způsobu jeho dosažení a pracujeme v souladu na stejném procesu v dokonalé shodě. Vůle naopak zde pracuje na 100%, cíle a metody jsou osvětlené a tak nedochází "morálně-etickým" nejasnostem tříštící vůli ve stylu, "co tedy si vlastně chci, co je správné, co mi přinese největší zisk ?" Výrok "Nechť se děje Tvá vůle, ne má". Vnímám co past, kdy se odevzdá vůle "Satanovi". Neboť vzácný dar vůle máme také k tomu, aby jsme dokázali takovým vyčuraným "chytrákům" jako "Satan" čelit. Správně má být: "Nechť má Boží záměr přednost před mými osobními přáními (ty budou vyplněny zároveň s tím, pokud jsou čisté - nepřejí někomu něco zlého) S tímhle již plně souhlasím: "Nalezni království Boží (Boží záměr) a vše ostatní Ti bude přidáno!"
Upravené 6. 10. 2021 o 01:37

Vůle je zapojena a je plně v souladu s Bohem a plní vědomě Boží záměr.


Tak tomu chapem aj ja. Este to zhrniem za seba.


Vôľa Boha = Zámer Boha = Láska Boha


Bozi zamer ma nespocet podob a clovek si slobodnou volou vybera, ako ho chce naplnat. Len kazdy clovek vzhladom na okolnosti do ktorych sa rodi, kazdy ma aj svoje specificke ulohy v ramci Bozieho zameru, co mu ale nebrani v naplnovani Bozieho zameru podla svojich uprimnych tuzob. Proste kazdy mame svoj osud.


Výrok "Nechť se děje Tvá vůle, ne má".


Ono v urcitom smere to moze byt aj ako ladicka. Proste clovek musi v svojej voli prejavovat oddanost a lasku k Bohu, aby zotrval v bohocentrickom pohlade a nesklzol k egoizmu.
Napriklad:
egocentricky pristup - Ja som svojou volou premenil urcity dej k lepsiemu...
bohocentricky pristup - Dakujem ti Boze za Tvoju pomoc...


[quote="pid:36125, uid:426"]Vůle je zapojena a je plně v souladu s Bohem a plní vědomě Boží záměr.[/quote] Tak tomu chapem aj ja. Este to zhrniem za seba. Vôľa Boha = Zámer Boha = Láska Boha Bozi zamer ma nespocet podob a clovek si slobodnou volou vybera, ako ho chce naplnat. Len kazdy clovek vzhladom na okolnosti do ktorych sa rodi, kazdy ma aj svoje specificke ulohy v ramci Bozieho zameru, co mu ale nebrani v naplnovani Bozieho zameru podla svojich uprimnych tuzob. Proste kazdy mame svoj osud. [quote="pid:36125, uid:426"]Výrok "Nechť se děje Tvá vůle, ne má".[/quote] Ono v urcitom smere to moze byt aj ako ladicka. Proste clovek musi v svojej voli prejavovat oddanost a lasku k Bohu, aby zotrval v bohocentrickom pohlade a nesklzol k egoizmu. Napriklad: egocentricky pristup - Ja som svojou volou premenil urcity dej k lepsiemu... bohocentricky pristup - Dakujem ti Boze za Tvoju pomoc...

Sílu vůle


definuji takto: schopnost udržet soustředění na zvolený záměr po potřebnou dobu i navzdory obtížím, navzdory osobnímu nepohodlí (hlad, zima, bolest, nebo odepření si smyslových požitků) . U lidského a démonického typu i déle než je život (protože záměr, na kterém duše pracuje se uskuteční až po smrti těla).


Láska poskytuje neomezenou vůli, nastává maximální účinnost. Na milovaného (po napojení duše na milovaného nebo Boha) již nelze zapomenou. Častý motiv v pohádkách, kdy láska překoná mnohé uskalí a často musí "čekat" (udržet vůli) dlouhou dobu.


Sílu vůle definuji takto: schopnost udržet soustředění na zvolený záměr po potřebnou dobu i navzdory obtížím, navzdory osobnímu nepohodlí (hlad, zima, bolest, nebo odepření si smyslových požitků) . U lidského a démonického typu i déle než je život (protože záměr, na kterém duše pracuje se uskuteční až po smrti těla). Láska poskytuje neomezenou vůli, nastává maximální účinnost. Na milovaného (po napojení duše na milovaného nebo Boha) již nelze zapomenou. Častý motiv v pohádkách, kdy láska překoná mnohé uskalí a často musí "čekat" (udržet vůli) dlouhou dobu.
Upravené 6. 10. 2021 o 22:29

Rusofile, omlouvám se, pokud jsem vás uvedla v omyl.

Je mi to jedno, kdo to napsal, kde a proč, vystihuje to dokonale můj postoj a snažím se tak žít.


[quote="pid:36123, uid:412"]Rusofile, omlouvám se, pokud jsem vás uvedla v omyl.[/quote] Je mi to jedno, kdo to napsal, kde a proč, vystihuje to dokonale můj postoj a snažím se tak žít.

Správně má být:
"Nechť má Boží záměr přednost před mými osobními přáními (ty budou vyplněny zároveň s tím, pokud jsou čisté - nepřejí někomu něco zlého)


S celým príspevkom súhlas. A čo sa týka tohto odseku, podľa mňa by bolo jednoduchšie si prosiť od Boha Múdrosť (= znalosti + mravnosť). S Múdrosťou Boh dáva aj poznanie Zámeru vo vzťahu k jednotlivcovi, a tiež objasňuje mravnú podmienenosť procesov (aké procesy vedú k čomu... čo sa stane ak 1)... ak 2) ... ), a tak sa človek na základe svojej mravnosti môže slobodne rozhodnúť pre ten-ktorý variant, lebo bude poznať aké následky jednotlivé varianty majú.


[quote="pid:36125, uid:426"]Správně má být: "Nechť má Boží záměr přednost před mými osobními přáními (ty budou vyplněny zároveň s tím, pokud jsou čisté - nepřejí někomu něco zlého)[/quote] S celým príspevkom súhlas. A čo sa týka tohto odseku, podľa mňa by bolo jednoduchšie si prosiť od Boha Múdrosť (= znalosti + mravnosť). S Múdrosťou Boh dáva aj poznanie Zámeru vo vzťahu k jednotlivcovi, a tiež objasňuje mravnú podmienenosť procesov (aké procesy vedú k čomu... čo sa stane ak 1)... ak 2) ... ), a tak sa človek na základe svojej mravnosti môže slobodne rozhodnúť pre ten-ktorý variant, lebo bude poznať aké následky jednotlivé varianty majú.

podľa mňa by bolo jednoduchšie si prosiť od Boha Múdrosť


Souhlasím a inspirovalo mě to k další alternativě k zavádějícímu: "Nechť se děje Tvá vůle, ne má". Nyní v trochu poetické formě:


Bože ať mám ostrý zrak, abych dovedl poznat co je dobré a co zlé, dobrý sluch ať slyším rady od Tebe, citliví čich, abych se vyhnul zbytečným škodám, šikovné ruce, abych věci bral za správný konec a mé srdce ať je otevřené lásce (morálně-eticky ať jsem v pořádku).


[quote="pid:36256, uid:6"]podľa mňa by bolo jednoduchšie si prosiť od Boha Múdrosť[/quote] Souhlasím a inspirovalo mě to k další alternativě k zavádějícímu: "Nechť se děje Tvá vůle, ne má". Nyní v trochu poetické formě: Bože ať mám ostrý zrak, abych dovedl poznat co je dobré a co zlé, dobrý sluch ať slyším rady od Tebe, citliví čich, abych se vyhnul zbytečným škodám, šikovné ruce, abych věci bral za správný konec a mé srdce ať je otevřené lásce (morálně-eticky ať jsem v pořádku).

Výrok "Nechť se děje Tvá vůle, ne má". Vnímám co past, kdy se odevzdá vůle "Satanovi". Neboť vzácný dar vůle máme také k tomu, aby jsme dokázali takovým vyčuraným "chytrákům" jako "Satan" čelit.


Díky odlišnému chápání se můžeme podělit o svá vnímání. Což je konstruktivní, alespoň pro mě. Neprosazuji svou pravdu, jen sdílím. Buď se protnem v nějakém bodě, nebo také ne. Nevadí.


"Nechť se děje Tvá vůle (Vůle Boží, Boží Záměr), ne má (osobitá síla vůle)."


Z níže uvedeného a dalších textů mi plyne: ve stavu Lásky nejsme trvale, ani stav lidské psychiky nemáme permanentní. Vnímáme-li Lásku pocitem, nebo projevujeme-li Lásku citem, jsou to okamžiky, kdy jsme spojeni s Bohem, a jsme majákem na rozbouřeném moři pro ty, kterým je ouvej. Mysl je klidná a srdce laskavé. Intelekt a smysly jsou bystré. Jsme radostní, spokojeni, empatičtí, pracovití a cítíme se svobodně. V životě se nám dějí zázraky. Disponujeme svobodou vůle. Pokud vypadneme ze stavu Lásky, jsme sklíčení, sobečtí, lhostejní, líní, trpíme, útočíme na druhé, strachujeme se, děláme chyby. Užíváme svobodu volby a sílu vůle. Prožíváním protikladných dějů a reakcemi na ně můžeme dojít k pochopení, poznání, moudrosti...a krok za krokem směřovat k trvalému lidství.


Citace ZS 4, 12.2.3 Svoboda je pouze v lásce
"Svoboda vůle se vně Lásky nevyskytuje; vně Lásky existuje svoboda volby a příležitost pro uplatnění síly vůle v boji s diktátem in-stinktů a vášní, jež vznikají pod vlivem různorodých příchylností, diktátu „silných tohoto světa“, a pod tlakem kulturních norem (které nejsou ve všem a ne vždy pravověrné), okolností apod.


"Jestliže člověk získá Lásku, která ho osvobodí od příchylností, tak jakmile ho přestanou spoutávat, získá takový člověk společně s
Láskou
také
svobodu vůle."
__


"Ještě jednou připomeneme: vůle je schopnost člověka podřizovat sebe samotného a průběh událostí okolo sebe zvolené účelnosti; vůle vždy jedná z úrovně vědomí v souladu s rozumem (neuvědomělá vůle není možná)."


"A člověk, který Miluje, není vlastníkem své Lásky, ale pouze nositelem vyjadřujícím Boží Lásku, takže darovaná mu Shora Láska je svobodný a štědrý dar." [moje pozn: není vlastníkem ani svobody vůle]


"Kromě toho na rozdíl od příchylností Láska nezkresluje fungování smyslů a činnost intelektu. Když však do chování člověka pronikne nepromyšlená a svou podstatou nemravná informace vlastní jeho paměti [moje pozn. paměť má materie], _může se dopustit chyby a poté, co provede něco špatného ve svém vnitřním nebo ve všem společném světě , na více či méně dlouhou dobu ze stavu Lásky vypadnout."


Satan je Lucifer, což je Světlonoš. Ten, který nese světlo. Klade člověku na cestě životem blyštivé pastičky, okouzluje ho hmotným bohatstvím, nabádá k vyjímečnosti, slibuje moc. Je podmanivý, svůdný, jeho nabídka je neodolatelná. Je to jeho role, kterou přijal ve světě polaritní hrubé matérie, a tak ji plní. Naše lekce jsou, zda odoláme, či padneme do jeho osidel. Když zaměřím svou pozornost na obranu a likvidaci Satana (zla), ocitám se vně Lásky. Mé schopnosti jsou limitované zákonem hmoty.


[quote="pid:36125, uid:426"]Výrok "Nechť se děje Tvá vůle, ne má". Vnímám co past, kdy se odevzdá vůle "Satanovi". Neboť vzácný dar vůle máme také k tomu, aby jsme dokázali takovým vyčuraným "chytrákům" jako "Satan" čelit.[/quote] Díky odlišnému chápání se můžeme podělit o svá vnímání. Což je konstruktivní, alespoň pro mě. Neprosazuji svou pravdu, jen sdílím. Buď se protnem v nějakém bodě, nebo také ne. Nevadí. "Nechť se děje Tvá vůle (Vůle Boží, Boží Záměr), ne má (osobitá síla vůle)." Z níže uvedeného a dalších textů mi plyne: ve stavu Lásky nejsme trvale, ani stav lidské psychiky nemáme permanentní. Vnímáme-li Lásku pocitem, nebo projevujeme-li Lásku citem, jsou to okamžiky, kdy jsme spojeni s Bohem, a jsme majákem na rozbouřeném moři pro ty, kterým je ouvej. Mysl je klidná a srdce laskavé. Intelekt a smysly jsou bystré. Jsme radostní, spokojeni, empatičtí, pracovití a cítíme se svobodně. V životě se nám dějí zázraky. Disponujeme svobodou vůle. Pokud vypadneme ze stavu Lásky, jsme sklíčení, sobečtí, lhostejní, líní, trpíme, útočíme na druhé, strachujeme se, děláme chyby. Užíváme svobodu volby a sílu vůle. Prožíváním protikladných dějů a reakcemi na ně můžeme dojít k pochopení, poznání, moudrosti...a krok za krokem směřovat k trvalému lidství. Citace ZS 4, 12.2.3 Svoboda je pouze v lásce "**Svoboda vůle** se vně Lásky nevyskytuje; vně Lásky existuje **svoboda volby** a příležitost pro **uplatnění síly vůle** v boji s diktátem in-stinktů a vášní, jež vznikají pod vlivem různorodých příchylností, diktátu „silných tohoto světa“, a pod tlakem kulturních norem (které nejsou ve všem a ne vždy pravověrné), okolností apod. _ "Jestliže člověk získá Lásku, která ho **osvobodí** od příchylností, tak jakmile ho přestanou spoutávat, **získá takový člověk společně s Láskou** také _**svobodu vůle**._"_ __ _"Ještě jednou připomeneme: vůle je **schopnost člověka podřizovat sebe samotného a průběh událostí okolo sebe zvolené účelnosti**; vůle vždy jedná z úrovně vědomí v souladu s rozumem (neuvědomělá vůle není možná)."_ _"A člověk, který Miluje, není vlastníkem své Lásky, ale pouze nositelem vyjadřujícím Boží Lásku, takže darovaná mu Shora **Láska je svobodný a štědrý dar.**"_ [moje pozn: není vlastníkem ani svobody vůle] _"Kromě toho na rozdíl od příchylností Láska **nezkresluje fungování smyslů a činnost intelektu**. Když však do chování člověka pronikne nepromyšlená a svou podstatou nemravná **informace vlastní jeho paměti**_ [moje pozn. paměť má materie]_, _může se dopustit chyby a poté, co provede něco špatného ve svém vnitřním nebo ve všem společném světě , **na více či méně dlouhou dobu ze stavu Lásky vypadnout**."_ Satan je Lucifer, což je Světlonoš. Ten, který nese světlo. Klade člověku na cestě životem blyštivé pastičky, okouzluje ho hmotným bohatstvím, nabádá k vyjímečnosti, slibuje moc. Je podmanivý, svůdný, jeho nabídka je neodolatelná. Je to jeho role, kterou přijal ve světě polaritní hrubé matérie, a tak ji plní. Naše lekce jsou, zda odoláme, či padneme do jeho osidel. Když zaměřím svou pozornost na obranu a likvidaci Satana (zla), ocitám se vně Lásky. Mé schopnosti jsou limitované zákonem hmoty.

"Nechť má Boží záměr přednost před mými osobními přáními (ty budou vyplněny zároveň s tím, pokud jsou čisté - nepřejí někomu něco zlého)


Je-li člověk oddělen od Boha (vně Lásky) - vnímá Boha vně sebe, tato varianta platí.


Má-li propojení s Bohem prostřednictvím Lásky, nemá žádná osobitá přání. JÁ, které by si přálo, tu není. Energeticky je to nemožné. Jsou jedinci, kteří nevhodnými technikami urychlují svůj duchovní vývoj, ale jejich hmotný nosič - tělo, to neustojí. Ta síla Lásky je tak obrovská, že v lepším případě skončí v blázinci nebo s mozkovou příhodou. Proto je proces projevení ducha ve hmotě pozvolný.
V podstatě jsme všichni duchovní, jen na jiném stupínku vývoje.


Nemíním vás přesvědčovat, každý si ke své pravdě dojde v pravý čas sám, vlastními prožitky. Dříve jsem chtěla zakusit Boha více, než jsem ho cítila, ze zvědavosti (z ega). Dostalo se mi odpovědi. Tělo nejdříve zalil jen blažený pocit míru a sjednocení se vším, poté energie sílila, až kompletně roztřásla celou tu moji schránku...nemohla jsem stát, nešlo nic dělat, ani to nijak ovládnout, byla to velká bolest. Vše odeznělo, a vlastní prožitek zůstal a formoval mě. Nebyl to jen ten jeden, bylo jich mnohem více. Dnes obrovská pokora.


[quote="pid:36125, uid:426"]"Nechť má Boží záměr přednost před mými osobními přáními (ty budou vyplněny zároveň s tím, pokud jsou čisté - nepřejí někomu něco zlého)[/quote] Je-li člověk oddělen od Boha (vně Lásky) - vnímá Boha vně sebe, tato varianta platí. Má-li propojení s Bohem prostřednictvím Lásky, nemá žádná osobitá přání. JÁ, které by si přálo, tu není. Energeticky je to nemožné. Jsou jedinci, kteří nevhodnými technikami urychlují svůj duchovní vývoj, ale jejich hmotný nosič - tělo, to neustojí. Ta síla Lásky je tak obrovská, že v lepším případě skončí v blázinci nebo s mozkovou příhodou. Proto je proces projevení ducha ve hmotě pozvolný. V podstatě jsme všichni duchovní, jen na jiném stupínku vývoje. Nemíním vás přesvědčovat, každý si ke své pravdě dojde v pravý čas sám, vlastními prožitky. Dříve jsem chtěla zakusit Boha více, než jsem ho cítila, ze zvědavosti (z ega). Dostalo se mi odpovědi. Tělo nejdříve zalil jen blažený pocit míru a sjednocení se vším, poté energie sílila, až kompletně roztřásla celou tu moji schránku...nemohla jsem stát, nešlo nic dělat, ani to nijak ovládnout, byla to velká bolest. Vše odeznělo, a vlastní prožitek zůstal a formoval mě. Nebyl to jen ten jeden, bylo jich mnohem více. Dnes obrovská pokora.

Tělo nejdříve zalil jen blažený pocit míru a sjednocení se vším, poté energie sílila,

Mne prodchnul pocit radosti a prozření. Bylo to velice intenzivní.


[quote="pid:36457, uid:412"]Tělo nejdříve zalil jen blažený pocit míru a sjednocení se vším, poté energie sílila,[/quote] Mne prodchnul pocit radosti a prozření. Bylo to velice intenzivní.

Je-li člověk oddělen od Boha (vně Lásky) - vnímá Boha vně sebe, tato varianta platí.


O to právě jde, naše cesta je o hledání spojení s Bohem. Ti kteří jsou dále se snaží vytvořit podmínky (Boží království na zemi), aby k tomu docházelo co nejvíce:


Volně po paměti obsah veršů od básníka jménem Rabíndranáth Thákur:
"Neboť pokud někdo vzadu upadne, vinu za to nese ten co dostal od Boha rychlé nohy, a proto běžel v předu a přesto překážku z cesty neodstranil" (bolševismus, jednání v zájmu většiny, každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb - ne však parazitně degradačních)


Poznámečka mimo téma:
parazitně degradační potřebu (používáno v materiálech KSB), bych překládal jedním slovem "posedlost"


Poznámka 2:
Z toho pak plyne povinnost odstraňovat překážky z cesty (např. od Satana) staršími dušemi, aby se mladší duše mohli rozvinout, protože jinak nemají šanci (jako děti ulice bez rodičů). Nechat Satana řádit je skočit na trik Satana, který nazývám "utopení se v lásce" vedoucí ke ztrátě vůle (Satanem cílené odhození daru od Boha - pak už mu nic nestojí v cestě, proto je v našem Satanem ovládaném světě mnoho slov o lásce, tolik okouzlení a již méně lásky skutečné). Protože naše úsilí je společné, je otázka času než kolektivní vědomí lidstva nahromadí dostatek zkušeností a bude moci Satana z cesty odstranit a jít dál. Jestli to Satan dělá z lásky k lidstvu (co vědomá překážka k růstu) nebo z nenávisti je nepodstatné. Osobně k němu přistupuji neutrálně, jako k díře v zemi, musím vědět kam nemám šlápnout a hledám způsoby jak před jámou ochránit ostatní (cedulky, překrytí prknem, zabetonování atd..., co je po ruce použiji, např.: v našem věku je k dispozici KSB)


[quote="pid:36457, uid:412"]Je-li člověk oddělen od Boha (vně Lásky) - vnímá Boha vně sebe, tato varianta platí.[/quote] O to právě jde, naše cesta je o hledání spojení s Bohem. Ti kteří jsou dále se snaží vytvořit podmínky (Boží království na zemi), aby k tomu docházelo co nejvíce: Volně po paměti obsah veršů od básníka jménem Rabíndranáth Thákur: "Neboť pokud někdo vzadu upadne, vinu za to nese ten co dostal od Boha rychlé nohy, a proto běžel v předu a přesto překážku z cesty neodstranil" (bolševismus, jednání v zájmu většiny, každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb - ne však parazitně degradačních) Poznámečka mimo téma: parazitně degradační potřebu (používáno v materiálech KSB), bych překládal jedním slovem "posedlost" Poznámka 2: Z toho pak plyne povinnost odstraňovat překážky z cesty (např. od Satana) staršími dušemi, aby se mladší duše mohli rozvinout, protože jinak nemají šanci (jako děti ulice bez rodičů). Nechat Satana řádit je skočit na trik Satana, který nazývám "utopení se v lásce" vedoucí ke ztrátě vůle (Satanem cílené odhození daru od Boha - pak už mu nic nestojí v cestě, proto je v našem Satanem ovládaném světě mnoho slov o lásce, tolik okouzlení a již méně lásky skutečné). Protože naše úsilí je společné, je otázka času než kolektivní vědomí lidstva nahromadí dostatek zkušeností a bude moci Satana z cesty odstranit a jít dál. Jestli to Satan dělá z lásky k lidstvu (co vědomá překážka k růstu) nebo z nenávisti je nepodstatné. Osobně k němu přistupuji neutrálně, jako k díře v zemi, musím vědět kam nemám šlápnout a hledám způsoby jak před jámou ochránit ostatní (cedulky, překrytí prknem, zabetonování atd..., co je po ruce použiji, např.: v našem věku je k dispozici KSB)
Upravené 7. 10. 2021 o 23:05

Má-li propojení s Bohem prostřednictvím Lásky, nemá žádná osobitá přání.


Je to veľmi zaujímavé, ale takýto je aj výsledok oddanej viery Bohu :-)
Boh pozná každú tvoju potrebu ešte skôr, než by si ho požiadal. A prosbami by človek len dával najavo svoje slabiny v dôvere Bohu. Najdôležitejšie je to stabilné spojenie s Ním. Žiť a konať v Jeho prítomnosti.


[quote="pid:36457, uid:412"]Má-li propojení s Bohem prostřednictvím Lásky, nemá žádná osobitá přání.[/quote] Je to veľmi zaujímavé, ale takýto je aj výsledok oddanej viery Bohu :-) Boh pozná každú tvoju potrebu ešte skôr, než by si ho požiadal. A prosbami by človek len dával najavo svoje slabiny v dôvere Bohu. Najdôležitejšie je to stabilné spojenie s Ním. Žiť a konať v Jeho prítomnosti.

Poznámečka mimo téma:
parazitně degradační potřebu (používáno v materiálech KSB), bych překládal jedním slovem "posedlost"

Neviem, či by to slovo vlialo viacej svetla. Ide o potreby, ktoré vyvolávajú závislosti, a zároveň spôsobujú degradáciu tela a ducha, či už jednotlivca alebo spoločnosti. Fajčenie, alkohol, drogy, luxus. Ale aj obyčajné veci ako jedlo, ak pri ich konzumácii človek stratí mieru. Pritom tie degradačné potreby, ktoré sa zameriavajú na "ukájanie" tela, sú predhadzované ako "drogy" davu. A tie, ktoré sa zameriavajú na "ukájanie" ducha, sú drogami "elít". Napr. opojenie z moci nad ľuďmi (u nižších "elít" je drogou aj luxus).


Poznámka 2:
Z toho pak plyne povinnost odstraňovat překážky z cesty (např. od Satana) staršími dušemi, aby se mladší duše mohli rozvinout, protože jinak nemají šanci (jako děti ulice bez rodičů).


Ja si to odstraňovanie predstavujem tak, že tie prekážky nezmiznú zo sveta, ale budú dôkladne vysvetlené. Ten prvý bežec sa prekážke vyhol, lebo sa už raz popálil alebo ju vedel rozpoznať z popisu iných. Ak prekážka dočasne zmizne, tak stratí sa aj potreba učiť sa ju rozpoznávať, a potom keď sa časom znova objaví, tak ľudia budú znova do nej narážať. Preto treba zachovať pamäť na všetky prekážky a nástrahy a ľudí treba učiť ich rozpoznávať. Presne tak, ako sa to učia aj deti a vďaka poznaniu nástrah života sa stávajú dospelými. Je to o kolektívnej zodpovednosti pomáhať si navzájom ako občania jedného štátu, informovať sa, aby sa nám žilo lepšie a dôstojnejšie.


[quote="pid:36464, uid:426"]Poznámečka mimo téma: parazitně degradační potřebu (používáno v materiálech KSB), bych překládal jedním slovem "posedlost"[/quote] Neviem, či by to slovo vlialo viacej svetla. Ide o potreby, ktoré vyvolávajú závislosti, a zároveň spôsobujú degradáciu tela a ducha, či už jednotlivca alebo spoločnosti. Fajčenie, alkohol, drogy, luxus. Ale aj obyčajné veci ako jedlo, ak pri ich konzumácii človek stratí mieru. Pritom tie degradačné potreby, ktoré sa zameriavajú na "ukájanie" tela, sú predhadzované ako "drogy" davu. A tie, ktoré sa zameriavajú na "ukájanie" ducha, sú drogami "elít". Napr. opojenie z moci nad ľuďmi (u nižších "elít" je drogou aj luxus). [quote="pid:36464, uid:426"]Poznámka 2: Z toho pak plyne povinnost odstraňovat překážky z cesty (např. od Satana) staršími dušemi, aby se mladší duše mohli rozvinout, protože jinak nemají šanci (jako děti ulice bez rodičů).[/quote] Ja si to odstraňovanie predstavujem tak, že tie prekážky nezmiznú zo sveta, ale budú dôkladne vysvetlené. Ten prvý bežec sa prekážke vyhol, lebo sa už raz popálil alebo ju vedel rozpoznať z popisu iných. Ak prekážka dočasne zmizne, tak stratí sa aj potreba učiť sa ju rozpoznávať, a potom keď sa časom znova objaví, tak ľudia budú znova do nej narážať. Preto treba zachovať pamäť na všetky prekážky a nástrahy a ľudí treba učiť ich rozpoznávať. Presne tak, ako sa to učia aj deti a vďaka poznaniu nástrah života sa stávajú dospelými. Je to o kolektívnej zodpovednosti pomáhať si navzájom ako občania jedného štátu, informovať sa, aby sa nám žilo lepšie a dôstojnejšie.
Upravené 8. 10. 2021 o 19:47

@Atom
Pro ty, co už šířeji chápou svět je přirozenou samozřejmostí, vytvářet klima sdílení a spolupráce ve prospěch kolektivu nezištně, láskyplně a se striktním nastavením hranic, je-li třeba.

K té parazitně degradační potřebě bych také přiřadila významy posedlost, nebo fanatismus, povýšenost, zaujatost, bezohlednost, horlivost atd. (souhrnně egoismy), záleží na kontextu událostí ... ale to už nazíráme konkrétně. Když to zobecním, jde o sobecké potřeby jedince/kolektivu, jeho/jejich existence na úkor druhých, bez ohledu na jejich potřeby, jež v krátkodobém i dlouhodobém horizontu vedou k destrukci, a ne k tvorbě. Jedním slovem k nerovnováze. A je jedno, jde-li o extrémní zlo (ČM) či extrémní dobro (BM), stále je to nevyvážený stav. A to, co civilizačně prožíváme je nerovnováha mezi rovinou "hmotnou a duchovní" (hrubé a jemné materie) . Čas však uzrál a kyvadlo vah se srovnává. Je a bude to doba nelehká, doba velkých zvratů, mnoha prověření kvalit. Karma se zrychleně vybíjí, jak individuální, tak kolektivní. Padají masky a odkrývá se skutečnost. V popředí všeho je zachování morálního kodexu a lidství! Proces transformace v Člověka je jen pro odvážné.


ad Satan - ještě dovysvětlím. Proč Světlonoš, když po něm zůstává jen zkáza, neštěstí a utrpení? Kde je ten světelný prvek? Také mi to dlouho nedávalo smysl, protože pohled přes klíčovou dírku byl subjektivní... Lucifer (vyspělé kolektivní vědomí) tak moc miloval svého Otce Boha, že z lásky k němu se obětoval a padl do nižšího světa, světa hmoty, se všemi jeho zákonitostmi, vyměnil Lásku za sebelásku, aby umožnil Otci Bohu, nám všem, na každé planetě, prožívat Život. Je padlým archandělem z Lásky, ne z protivenství Bohu. Není nepřítel, je protivník. Je odporovou složkou hmoty těla (ego). A do světla přes jeho síto nepropadne nikdo, kdo by měl jen píď egoismu. Je v podstatě strážcem čistoty.
Světlonoš-nosič světla. Nosič-hmota, světlo-Bůh.


ad Satanisti - černí mágové (magická hladina, ne božská). Dokážou nahlédnout a cestovat do astrálního světa a získávají moc, kterou před tím nezakusili. Tento svět si v iluzi zaměnili za božský a Satana prohlásili za boha. Pro tuto hladinu vývoje je to jejich pravda s velkým "P". Jedinci, kteří už nesdílí toto přesvědčení, mají éru černé magie (ČM) za sebou, pokročili do další "třídy", tzv. bílé magie (BM)...a po mnoha dalších inkarnacích dovrší svůj vývoj jako Člověk Milující, nesoucí světlo Boha, Lásku. Netlačí svůj Život tam, kam nepatří, jen aby se předvedl, kým je. Pracuje pro společnost v praxi svého Života a stává se Celkem. Žádnou z vývojových úrovní jedince nelze přeskočit, všemi se musí prožít.
Pozn. Jen má spekulace, zatím se mi to neposkládalo v celistvý obraz. Hmota nese energetické zápisy (informace) po celý cyklus inkarnace (všechny životy) v DNA, v té části, kterou vědci nazývají odpadní, a nemají k ní přístup.


Pomoc má mnoho podob, a tak je třeba rozlišovat citem a zdravým rozumem (prvotní rozlišení v kategorii Úplně všechno). Pokud mladé duši odstraním překážky dané ji v osudu (Boží záměr), zametu ji tak zvaně cestičku. Jakou zkušenost si z toho odnese do budoucích dějů svého života? Jakou bude mít motivaci k sebepoznávání a sebezdokonalování? A co předá svému pokolení? Pomohu ji, nebo ji vlastně ublížím? Pomohu ji krátkodobě pouze v konkrétním ději a vezmu ji příležitost zažít si zkušenost, pro kterou se zde zrodila, a děj se znovu zopakuje u nás obou. Můžu poradit, vysvětlit, fyzicky pomoci, sdělit svou zkušenost, nenásilně komunikovat. Stará duše si příležitost k prožitku vzít nenechá, nedovolí mi to. I v mladém těle mohou být zralé duše. Mám ze svého života, kdy mě syn brzdil v mateřské připoutanosti a říkal mi "nepotřebuji tvoji pomoc, já chci padnout na hubu a sám se zvednout". Už mu přešel 30. rok a je soběstačný a schopen psychicky i fyzicky podpořit druhé, pokud se pro to rozhodne. Mé dvě kamarádky, které mě nazývaly nezodpovědnou matkou, mají své syny stále na krku s jejich parazitně degradačními potřebami a trpí (ty matky).
Pozn. Touha pomoci (pomoc bez rozlišení)= touha po-moci.


Základy sociologie 1, Vnímání a chápání světa 2.4.
"Jestliže se tedy budete zabývat pouze jednotlivostmi a neuvidíte celek, který tyto jednotlivosti spojuje, tak v jejich přílišném množství můžete utonout, aniž byste dokázali ukončit (i když třeba s nějakými chybami) skládanku své mozaiky, a výsledkem bude pouze kaleidoskop, který se může kvůli přeplněnosti jednotlivostmi i zaseknout (o tom je řečnický obrat „zasekla se mu věž“, kde je – tankovou „věží“ – myšlena psychika)."


"Když zhodnotíme výsledky této hlavy, můžeme dospět k závěru, že ve vztahu k úkolu mnohovariantního modelování průběhu událostí v tempu předbíhajícím jejich reálný průběh v Životě jako takovém:
• se jako nejméně funkční jeví kaleidoskopické vnímání světa;
• mozaikové vnímání světa rozvíjející se ve směru „od jednotlivostí k celku“, je v porovnání s kaleidoskopickým funkčnější. Přesto svou efektivitou ustupuje mozaikovému vnímání světa, které se rozvíjí ve směru „od celku k jednotlivostem“, v důsledku jak objektivních příčin, tak i chyb jeho nositelů subjektivně samostatně neodhalitelných;
• mozaikové vnímání světa rozvíjející se směrem „od celku k jednotlivostem“ je nejfunkčnější a nejefektivnější, a také je
nejvíce odolné proti poruchám a zajišťuje schopnost jedince efektivně provádět samodiagnostiku svých chyb."


Základy sociologie 1, Mezní zobecnění=prvotní rozlišení, 3.2.
"Pokud si vezmeme světonázorovou kategorii „Úplně všechno“, která bude v sobě zahrnovat všechno objektivně existující, tak se dostaneme k otázce prvotních rozlišení v ní, které musí být definovány v prvním kroku vybudování mozaiky ve směru procesu jejího vývoje „od celku k jednotlivostem“."


"Řečené v podstatě znamená, že se v mozaikách jednoho podtypu nebudou zobrazovat ty objektivní jevy, které se zobrazují v mozaice druhého podtypu: v mozaikách jednoho podtypu buď budou chybět, nebo se v nich budou v jednom a tom samém světonázorovém nebo pojmovém modulu slévat a mísit mezi sebou objektivně neshodné, tj. objektivně odlišné jevy."


"Tj. jeden z podtypů vnímání světa bude v něčem plný a v něčem mlhavý, nezřetelný , takže budou jeho nositelé odsouzeni svými
systémově-světonázorovými chybami dělat množství chyb v prognostice a ve volbě smyslu svého života, ve vypracování a v uplatňování linie svého chování realizujícího smysl života."


Osobně k němu přistupuji neutrálně, jako k díře v zemi, musím vědět kam nemám šlápnout a hledám způsoby jak před jámou ochránit ostatní (cedulky, překrytí prknem, zabetonování atd..., co je po ruce použiji, např.: v našem věku je k dispozici KSB)

Neutralita = nadhled. Taky tak smile


@Atom Pro ty, co už šířeji chápou svět je přirozenou samozřejmostí, vytvářet klima sdílení a spolupráce ve prospěch kolektivu nezištně, láskyplně a se striktním nastavením hranic, je-li třeba. K té parazitně degradační potřebě bych také přiřadila významy posedlost, nebo fanatismus, povýšenost, zaujatost, bezohlednost, horlivost atd. (souhrnně egoismy), záleží na kontextu událostí ... ale to už nazíráme konkrétně. Když to zobecním, jde o sobecké potřeby jedince/kolektivu, jeho/jejich existence na úkor druhých, bez ohledu na jejich potřeby, jež v krátkodobém i dlouhodobém horizontu vedou k destrukci, a ne k tvorbě. Jedním slovem k nerovnováze. A je jedno, jde-li o extrémní zlo (ČM) či extrémní dobro (BM), stále je to nevyvážený stav. A to, co civilizačně prožíváme je nerovnováha mezi rovinou "hmotnou a duchovní" (hrubé a jemné materie) . Čas však uzrál a kyvadlo vah se srovnává. Je a bude to doba nelehká, doba velkých zvratů, mnoha prověření kvalit. Karma se zrychleně vybíjí, jak individuální, tak kolektivní. Padají masky a odkrývá se skutečnost. **V popředí všeho je zachování morálního kodexu a lidství!** Proces transformace v Člověka je jen pro odvážné. ad Satan - ještě dovysvětlím. Proč Světlonoš, když po něm zůstává jen zkáza, neštěstí a utrpení? Kde je ten světelný prvek? Také mi to dlouho nedávalo smysl, protože pohled přes klíčovou dírku byl subjektivní... Lucifer (vyspělé kolektivní vědomí) tak moc miloval svého Otce Boha, že z lásky k němu se obětoval a padl do nižšího světa, světa hmoty, se všemi jeho zákonitostmi, vyměnil Lásku za sebelásku, aby umožnil Otci Bohu, nám všem, na každé planetě, prožívat Život. Je padlým archandělem z Lásky, ne z protivenství Bohu. Není nepřítel, je protivník. Je odporovou složkou hmoty těla (ego). A do světla přes jeho síto nepropadne nikdo, kdo by měl jen píď egoismu. Je v podstatě strážcem čistoty. Světlonoš-nosič světla. Nosič-hmota, světlo-Bůh. ad Satanisti - černí mágové (magická hladina, ne božská). Dokážou nahlédnout a cestovat do astrálního světa a získávají moc, kterou před tím nezakusili. Tento svět si v iluzi zaměnili za božský a Satana prohlásili za boha. Pro tuto hladinu vývoje je to jejich pravda s velkým "P". Jedinci, kteří už nesdílí toto přesvědčení, mají éru černé magie (ČM) za sebou, pokročili do další "třídy", tzv. bílé magie (BM)...a po mnoha dalších inkarnacích dovrší svůj vývoj jako Člověk Milující, nesoucí světlo Boha, Lásku. Netlačí svůj Život tam, kam nepatří, jen aby se předvedl, kým je. Pracuje pro společnost v praxi svého Života a stává se Celkem. Žádnou z vývojových úrovní jedince nelze přeskočit, všemi se musí prožít. Pozn. Jen má spekulace, zatím se mi to neposkládalo v celistvý obraz. Hmota nese energetické zápisy (informace) po celý cyklus inkarnace (všechny životy) v DNA, v té části, kterou vědci nazývají odpadní, a nemají k ní přístup. Pomoc má mnoho podob, a tak je třeba rozlišovat citem a zdravým rozumem (prvotní rozlišení v kategorii Úplně všechno). Pokud mladé duši odstraním překážky dané ji v osudu (Boží záměr), zametu ji tak zvaně cestičku. Jakou zkušenost si z toho odnese do budoucích dějů svého života? Jakou bude mít motivaci k sebepoznávání a sebezdokonalování? A co předá svému pokolení? Pomohu ji, nebo ji vlastně ublížím? Pomohu ji krátkodobě pouze v konkrétním ději a vezmu ji příležitost zažít si zkušenost, pro kterou se zde zrodila, a děj se znovu zopakuje u nás obou. Můžu poradit, vysvětlit, fyzicky pomoci, sdělit svou zkušenost, nenásilně komunikovat. Stará duše si příležitost k prožitku vzít nenechá, nedovolí mi to. I v mladém těle mohou být zralé duše. Mám ze svého života, kdy mě syn brzdil v mateřské připoutanosti a říkal mi "nepotřebuji tvoji pomoc, já chci padnout na hubu a sám se zvednout". Už mu přešel 30. rok a je soběstačný a schopen psychicky i fyzicky podpořit druhé, pokud se pro to rozhodne. Mé dvě kamarádky, které mě nazývaly nezodpovědnou matkou, mají své syny stále na krku s jejich parazitně degradačními potřebami a trpí (ty matky). Pozn. **Touha** pomoci (pomoc bez rozlišení)= touha po-moci. Základy sociologie 1, Vnímání a chápání světa 2.4. _"Jestliže se tedy budete zabývat pouze jednotlivostmi a neuvidíte celek, který tyto jednotlivosti spojuje, tak v jejich přílišném množství můžete utonout, aniž byste dokázali ukončit (i když třeba s nějakými chybami) skládanku své mozaiky, a výsledkem bude pouze kaleidoskop, který se může kvůli přeplněnosti jednotlivostmi i zaseknout (o tom je řečnický obrat „zasekla se mu věž“, kde je – tankovou „věží“ – myšlena psychika)."_ _"Když zhodnotíme výsledky této hlavy, můžeme dospět k závěru, že ve vztahu k úkolu mnohovariantního modelování průběhu událostí v tempu předbíhajícím jejich reálný průběh v Životě jako takovém: • se jako nejméně funkční jeví kaleidoskopické vnímání světa; • mozaikové vnímání světa rozvíjející se ve směru „od jednotlivostí k celku“, je v porovnání s kaleidoskopickým funkčnější. Přesto svou efektivitou ustupuje mozaikovému vnímání světa, které se rozvíjí ve směru „od celku k jednotlivostem“, v důsledku jak objektivních příčin, tak i chyb jeho nositelů subjektivně samostatně neodhalitelných; • mozaikové vnímání světa rozvíjející se směrem „od celku k jednotlivostem“ je nejfunkčnější a nejefektivnější, a také je nejvíce odolné proti poruchám a zajišťuje schopnost jedince efektivně provádět samodiagnostiku svých chyb." _ Základy sociologie 1, Mezní zobecnění=prvotní rozlišení, 3.2. _"Pokud si vezmeme světonázorovou kategorii „Úplně všechno“, která bude v sobě zahrnovat všechno objektivně existující, tak se dostaneme k otázce prvotních rozlišení v ní, které musí být definovány v prvním kroku vybudování mozaiky ve směru procesu jejího vývoje „od celku k jednotlivostem“."_ _"Řečené v podstatě znamená, že se v mozaikách jednoho podtypu nebudou zobrazovat ty objektivní jevy, které se zobrazují v mozaice druhého podtypu: v mozaikách jednoho podtypu buď budou chybět, nebo se v nich budou v jednom a tom samém světonázorovém nebo pojmovém modulu slévat a mísit mezi sebou objektivně neshodné, tj. **objektivně odlišné jevy**."_ _"Tj. jeden z podtypů vnímání světa bude v něčem plný a v něčem mlhavý, nezřetelný , takže budou jeho nositelé odsouzeni svými systémově-světonázorovými chybami dělat množství chyb v prognostice a ve volbě smyslu svého života, ve vypracování a v uplatňování linie svého chování realizujícího smysl života."_ [quote="pid:36464, uid:426"]Osobně k němu přistupuji neutrálně, jako k díře v zemi, musím vědět kam nemám šlápnout a hledám způsoby jak před jámou ochránit ostatní (cedulky, překrytí prknem, zabetonování atd..., co je po ruce použiji, např.: v našem věku je k dispozici KSB)[/quote] Neutralita = nadhled. Taky tak ;)
12
3.48k
137
19
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept