Zahraničná politika
Ukrajina

Savčenková konvertovala k islámu
https://colonelcassad.livejournal.com/7089700.html


"Naděžda Savčenková se rozhodla žít podle práva šaría v Turecku"
"Savčenková navíc nedávno pohrozila Zelenskému, že bude závidět Janukovičovi, který uprchl do Rostova."


Savčenková konvertovala k islámu https://colonelcassad.livejournal.com/7089700.html "Naděžda Savčenková se rozhodla žít podle práva šaría v Turecku" "Savčenková navíc nedávno pohrozila Zelenskému, že bude závidět Janukovičovi, který uprchl do Rostova."

EU vyhlásila nezávislou vojenskou misi na Ukrajině „v solidaritě“


Brusel zvažuje možnost vytvoření nezávislé vojenské výcvikové mise na Ukrajině. o tom dnes, 3. října, Píše Welt am Sonntag s odvoláním na dokument služby zahraniční politiky EU.


Šéfové ministerstva zahraničních věcí a ministerstva obrany Ukrajiny se ptali na vytvoření vojenské výcvikové mise EU, kteří na konci července zaslali dopis vysokému představiteli EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepu Borrellovi .


Pokud bude mise vytvořena, ponese název Vojenská poradní a výcviková mise EU Ukrajina a stane se „výrazem solidarity s Ukrajinou na pozadí pokračující vojenské činnosti Ruska na hranicích“ a také „s ohledem na situaci“ s Krymem “.


Dokument uvádí způsoby, jakými by Evropská unie mohla pomoci zvýšit vojenský potenciál ukrajinské armády. Jednou z možných možností je rozšíření poradní mise EU pro reformu civilní bezpečnosti na Ukrajině, založené v roce 2014.


Odkaz:
https://eadaily.com/ru/news/2021/10/03/es-zayavil-o-nezavisimoy-voennoy-missii-na-ukraine-v-znak-solidarnosti?utm_source=smi2aggr&utm_term=2247c708b4eb384fc0e5864e20167d6e&utm_content=84683&utm_medium=pc


EU vyhlásila nezávislou vojenskou misi na Ukrajině „v solidaritě“ Brusel zvažuje možnost vytvoření nezávislé vojenské výcvikové mise na Ukrajině. o tom dnes, 3. října, Píše Welt am Sonntag s odvoláním na dokument služby zahraniční politiky EU. Šéfové ministerstva zahraničních věcí a ministerstva obrany Ukrajiny se ptali na vytvoření vojenské výcvikové mise EU, kteří na konci července zaslali dopis vysokému představiteli EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepu Borrellovi . Pokud bude mise vytvořena, ponese název Vojenská poradní a výcviková mise EU Ukrajina a stane se „výrazem solidarity s Ukrajinou na pozadí pokračující vojenské činnosti Ruska na hranicích“ a také „s ohledem na situaci“ s Krymem “. Dokument uvádí způsoby, jakými by Evropská unie mohla pomoci zvýšit vojenský potenciál ukrajinské armády. Jednou z možných možností je rozšíření poradní mise EU pro reformu civilní bezpečnosti na Ukrajině, založené v roce 2014. Odkaz: https://eadaily.com/ru/news/2021/10/03/es-zayavil-o-nezavisimoy-voennoy-missii-na-ukraine-v-znak-solidarnosti?utm_source=smi2aggr&utm_term=2247c708b4eb384fc0e5864e20167d6e&utm_content=84683&utm_medium=pc
Upravené 3. 10. 2021 o 10:21

nespletl jsi si náhodou vlákno Bělorusko s vláknem Ukrajiny?


Díky. Omlouvám se.


"Duchové. Vojáci zapomenuté války"
https://colonelcassad.livejournal.com/7143423.html


Je to blíž, než si je kdokoliv z nás ochoten připustit.


[quote="pid:38282, uid:473"]nespletl jsi si náhodou vlákno Bělorusko s vláknem Ukrajiny?[/quote] Díky. Omlouvám se. **"Duchové. Vojáci zapomenuté války"** https://colonelcassad.livejournal.com/7143423.html Je to blíž, než si je kdokoliv z nás ochoten připustit.
Upravené 18. 10. 2021 o 11:15

Jaroš se stal poradcem vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny. Viz link+ strojový překlad.
https://iz.ru/1244410/2021-11-02/v-krymu-otreagirovali-na-naznachenie-iarosha-sovetnikom-glavnokomanduiushchego-vsu
Krym reagoval na jmenování Jaroše poradcem vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny


  1. listopadu, člen Výboru pro mezinárodní záležitosti Rady federace, krymský senátor Sergej Tsekov komentoval jmenování bývalého šéfa „Pravého sektoru“ (organizace je v Ruské federaci zakázána) Dmitrije Yaroshe do funkce poradce vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny (AFU).

„Jednotlivci jako Yarosh měli zmizet v zapomnění, vezmeme-li v úvahu škody a škody, které způsobili Ukrajině. Pravděpodobně ale musí být někde zaměstnáni, aby zemi nadále škodili. Na Ukrajině mnozí chápou, že lidé jako Yarosh nepřinášejí státu žádný prospěch. Nyní jsou však v zemi nacistů v módě lidé extrémních názorů. Mnozí se jich bojí, proto jsou zaměstnáni tímto způsobem, “řekl senátor v rozhovoru pro Gazeta Ru .


Také věří, že jmenování Yaroshe nezmění situaci na Donbasu .


Skutečnost, že Yarosh získal novou pozici, se stala známou dříve ve stejný den.


„Na příkaz generálporučíka Valerije Zalužného byl jmenován poradcem vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny. Děkuji za důvěru! Společně vyhrajeme! Ukrajina je nade vše, “napsal politik na své facebookové stránce.


Již dříve v prosinci 2019 Yarosh vyjádřil názor, že Ukrajina bude zničena provedením minských dohod. Navrhl neutralizovat „kolaborativní promoskevské síly v týlu“ a zintenzivnit nepřátelství na Donbasu .


Předtím, v červenci 2019, bývalý šéf Pravého sektoru podpořil ostřelování z granátometu budovy opozičního televizního kanálu 112 Ukrajina v centru Kyjeva . Poznamenal, že „pokud se úřady nepostaví nepříteli během války v týlu, ujmou se neznámí vlastenci“.


V lednu Yarosh pohrozil, že zařídí „nový Majdan“ na Ukrajině, pokud bude země „vydána Rusku“. Poté zdůraznil, že „lidé mají ve svých rukou dost na to, aby jednali efektivněji“.


V březnu 2018 radikál řekl, že Ukrajina má potenciál zmocnit se Kubáňského, Donského regionu a Voroněže .


Jaroš se stal poradcem vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny. Viz link+ strojový překlad. https://iz.ru/1244410/2021-11-02/v-krymu-otreagirovali-na-naznachenie-iarosha-sovetnikom-glavnokomanduiushchego-vsu Krym reagoval na jmenování Jaroše poradcem vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny 2. listopadu, člen Výboru pro mezinárodní záležitosti Rady federace, krymský senátor Sergej Tsekov komentoval jmenování bývalého šéfa „Pravého sektoru“ (organizace je v Ruské federaci zakázána) Dmitrije Yaroshe do funkce poradce vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny (AFU). „Jednotlivci jako Yarosh měli zmizet v zapomnění, vezmeme-li v úvahu škody a škody, které způsobili Ukrajině. Pravděpodobně ale musí být někde zaměstnáni, aby zemi nadále škodili. Na Ukrajině mnozí chápou, že lidé jako Yarosh nepřinášejí státu žádný prospěch. Nyní jsou však v zemi nacistů v módě lidé extrémních názorů. Mnozí se jich bojí, proto jsou zaměstnáni tímto způsobem, “řekl senátor v rozhovoru pro Gazeta Ru . Také věří, že jmenování Yaroshe nezmění situaci na Donbasu . Skutečnost, že Yarosh získal novou pozici, se stala známou dříve ve stejný den. „Na příkaz generálporučíka Valerije Zalužného byl jmenován poradcem vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny. Děkuji za důvěru! Společně vyhrajeme! Ukrajina je nade vše, “napsal politik na své facebookové stránce. Již dříve v prosinci 2019 Yarosh vyjádřil názor, že Ukrajina bude zničena provedením minských dohod. Navrhl neutralizovat „kolaborativní promoskevské síly v týlu“ a zintenzivnit nepřátelství na Donbasu . Předtím, v červenci 2019, bývalý šéf Pravého sektoru podpořil ostřelování z granátometu budovy opozičního televizního kanálu 112 Ukrajina v centru Kyjeva . Poznamenal, že „pokud se úřady nepostaví nepříteli během války v týlu, ujmou se neznámí vlastenci“. V lednu Yarosh pohrozil, že zařídí „nový Majdan“ na Ukrajině, pokud bude země „vydána Rusku“. Poté zdůraznil, že „lidé mají ve svých rukou dost na to, aby jednali efektivněji“. V březnu 2018 radikál řekl, že Ukrajina má potenciál zmocnit se Kubáňského, Donského regionu a Voroněže .

Zelenskyj podpisuje zákon o oligarchoch
Bez „demontáže oligarchického systému“ nie je možné poraziť chudobu na Ukrajine, povedal prezident


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podpísal zákon, ktorý inicioval už skôr a ktorý prijal parlament, o predchádzaní ohrozeniu národnej bezpečnosti spojenému s vplyvom oligarchov. Oznámila to v piatok hlava štátu.
"Demokracia je zákon a rovnosť. Podpísal antioligarchický zákon, ktorý zásadne mení vzťah medzi veľkým biznisom a politikmi. Teraz si budú všetci ekonomickí hráči rovní pred zákonom a nebudú si môcť kupovať politické privilégiá pre seba," napísal Zelenskyj. na Twitteri.


Zároveň dodal, že nepripustí „porušenie zákona“. Prezident tvrdí, že niektoré sily sa snažili realizácii iniciatívy zabrániť. "Bol tam odpor. Potom bude ešte väčší odpor voči tým, ktorí zarobili miliardy od štátu. Ale iná možnosť ako demontáž oligarchického systému nemôže byť. Bez tohto jednoducho nie je možné poraziť chudobu na Ukrajine a plnohodnotne sa pripojiť k Európske spoločenstvo,“ povedal Zelenskyj.


Hlava štátu poznamenala, že zákon „poskytuje právny rámec na oddelenie veľkých podnikov od politického boja a obmedzenie deštruktívneho vplyvu privilegovaných (oligarchických) záujmov na ekonomický život Ukrajiny.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/12850343


Zelenskyj podpisuje zákon o oligarchoch Bez „demontáže oligarchického systému“ nie je možné poraziť chudobu na Ukrajine, povedal prezident Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podpísal zákon, ktorý inicioval už skôr a ktorý prijal parlament, o predchádzaní ohrozeniu národnej bezpečnosti spojenému s vplyvom oligarchov. Oznámila to v piatok hlava štátu. "Demokracia je zákon a rovnosť. Podpísal antioligarchický zákon, ktorý zásadne mení vzťah medzi veľkým biznisom a politikmi. Teraz si budú všetci ekonomickí hráči rovní pred zákonom a nebudú si môcť kupovať politické privilégiá pre seba," napísal Zelenskyj. na Twitteri. Zároveň dodal, že nepripustí „porušenie zákona“. Prezident tvrdí, že niektoré sily sa snažili realizácii iniciatívy zabrániť. "Bol tam odpor. Potom bude ešte väčší odpor voči tým, ktorí zarobili miliardy od štátu. Ale iná možnosť ako demontáž oligarchického systému nemôže byť. Bez tohto jednoducho nie je možné poraziť chudobu na Ukrajine a plnohodnotne sa pripojiť k Európske spoločenstvo,“ povedal Zelenskyj. Hlava štátu poznamenala, že zákon „poskytuje právny rámec na oddelenie veľkých podnikov od politického boja a obmedzenie deštruktívneho vplyvu privilegovaných (oligarchických) záujmov na ekonomický život Ukrajiny. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/12850343

Putin podpísal dekrét o poskytovaní humanitárnej podpory obyvateľom DĽR a LĽR


Ruský prezident Vladimir Putin podpísal dekrét o poskytovaní humanitárnej podpory obyvateľom Doneckej a Luganskej ľudovej republiky. Dokument bol zverejnený v pondelok na oficiálnom portáli právnych informácií.


Ako sa uvádza v dekréte, rozhodnutie o poskytnutí podpory bolo prijaté „s cieľom chrániť ľudské a občianske práva a slobody, poskytnúť humanitárnu podporu obyvateľom určitých oblastí Doneckej a Luhanskej oblasti Ukrajiny a zabrániť ďalšiemu poklesu životnej úrovne uprostred prebiehajúcej ekonomickej blokády a novej infekcie koronavírusom“.


Dokument zdôrazňuje, že rozhodnutie poskytnúť podporu urobil prezident Ruskej federácie, „riadený všeobecne uznávanými princípmi a normami medzinárodného humanitárneho práva“.


Podporné opatrenia


Putin podľa dekrétu nariadil ruskej vláde, aby do mesiaca prijala viacero opatrení na zmiernenie podmienok pre prijímanie tovaru z Doneckej a Luganskej ľudovej republiky na ruský trh. Hovoríme okrem iného o účasti takéhoto tovaru vo verejnom obstarávaní na úrovni ruských. „Vláda Ruskej federácie v lehote jedného mesiaca výnimočne poskytne obdobie do politického urovnania situácie v určitých oblastiach Doneckej a Luganskej oblasti Ukrajiny na základe Minských dohôd <...> prijímanie za rovnakých podmienok s tovarom ruského pôvodu tovaru pochádzajúceho z týchto oblastí, s cieľom realizovať nákupy tovaru na uspokojenie štátnych a komunálnych potrieb a nákupy tovarov určitými typmi právnických osôb,“ uvádza sa vo vyhláške.


Okrem toho je vláda tiež poverená, aby do mesiaca zabezpečila v Ruskej federácii uznanie platných osvedčení o pôvode tovaru vydaných organizáciami skutočne pôsobiacimi v DĽR a LĽR.


Medzi podpornými opatreniami prezident Ruskej federácie poveril kabinet ministrov, aby zabezpečil „neuplatňovanie množstevných obmedzení na vývoz a dovoz vo vzťahu k tovarom, ktorých pohyb sa uskutočňuje cez štátne hranice Ruskej federácie“. na území uvedených regiónov alebo z takýchto území (s výnimkou určitých druhov tovaru).“. Vláda by mala určiť aj zoznam kontrolných stanovíšť cez štátnu hranicu Ruskej federácie, cez ktoré sa takýto tovar prepravuje, ako aj zoznam niektorých druhov tovarov, na ktoré sa uvedená norma nevzťahuje.


V dôsledku toho musí kabinet ministrov zabezpečiť, aby zmeny v legislatíve Ruskej federácie boli nevyhnutné na implementáciu dekrétu.


https://tass.ru/obschestvo/12928083


**Putin podp&iacute;sal dekr&eacute;t o poskytovan&iacute; humanit&aacute;rnej podpory obyvateľom DĽR a LĽR** Rusk&yacute; prezident Vladimir Putin podp&iacute;sal dekr&eacute;t o poskytovan&iacute; humanit&aacute;rnej podpory obyvateľom Doneckej a Luganskej ľudovej republiky. Dokument bol zverejnen&yacute; v pondelok na ofici&aacute;lnom port&aacute;li pr&aacute;vnych inform&aacute;ci&iacute;. Ako sa uv&aacute;dza v dekr&eacute;te, rozhodnutie o poskytnut&iacute; podpory bolo prijat&eacute; &bdquo;s cieľom chr&aacute;niť ľudsk&eacute; a občianske pr&aacute;va a slobody, poskytn&uacute;ť humanit&aacute;rnu podporu obyvateľom určit&yacute;ch oblast&iacute; Doneckej a Luhanskej oblasti Ukrajiny a zabr&aacute;niť ďal&scaron;iemu poklesu životnej &uacute;rovne uprostred prebiehaj&uacute;cej ekonomickej blok&aacute;dy a novej infekcie koronav&iacute;rusom&ldquo;. Dokument zd&ocirc;razňuje, že rozhodnutie poskytn&uacute;ť podporu urobil prezident Ruskej feder&aacute;cie, &bdquo;riaden&yacute; v&scaron;eobecne uzn&aacute;van&yacute;mi princ&iacute;pmi a normami medzin&aacute;rodn&eacute;ho humanit&aacute;rneho pr&aacute;va&ldquo;. Podporn&eacute; opatrenia Putin podľa dekr&eacute;tu nariadil ruskej vl&aacute;de, aby do mesiaca prijala viacero opatren&iacute; na zmiernenie podmienok pre prij&iacute;manie tovaru z Doneckej a Luganskej ľudovej republiky na rusk&yacute; trh. Hovor&iacute;me okrem in&eacute;ho o &uacute;časti tak&eacute;hoto tovaru vo verejnom obstar&aacute;van&iacute; na &uacute;rovni rusk&yacute;ch. &bdquo;Vl&aacute;da Ruskej feder&aacute;cie v lehote jedn&eacute;ho mesiaca v&yacute;nimočne poskytne obdobie do politick&eacute;ho urovnania situ&aacute;cie v určit&yacute;ch oblastiach Doneckej a Luganskej oblasti Ukrajiny na z&aacute;klade Minsk&yacute;ch doh&ocirc;d &lt;...&gt; prij&iacute;manie za rovnak&yacute;ch podmienok s tovarom rusk&eacute;ho p&ocirc;vodu tovaru poch&aacute;dzaj&uacute;ceho z t&yacute;chto oblast&iacute;, s cieľom realizovať n&aacute;kupy tovaru na uspokojenie &scaron;t&aacute;tnych a komun&aacute;lnych potrieb a n&aacute;kupy tovarov určit&yacute;mi typmi pr&aacute;vnick&yacute;ch os&ocirc;b,&ldquo; uv&aacute;dza sa vo vyhl&aacute;&scaron;ke. Okrem toho je vl&aacute;da tiež poveren&aacute;, aby do mesiaca zabezpečila v Ruskej feder&aacute;cii uznanie platn&yacute;ch osvedčen&iacute; o p&ocirc;vode tovaru vydan&yacute;ch organiz&aacute;ciami skutočne p&ocirc;sobiacimi v DĽR a LĽR. Medzi podporn&yacute;mi opatreniami prezident Ruskej feder&aacute;cie poveril kabinet ministrov, aby zabezpečil &bdquo;neuplatňovanie množstevn&yacute;ch obmedzen&iacute; na v&yacute;voz a dovoz vo vzťahu k tovarom, ktor&yacute;ch pohyb sa uskutočňuje cez &scaron;t&aacute;tne hranice Ruskej feder&aacute;cie&ldquo;. na &uacute;zem&iacute; uveden&yacute;ch regi&oacute;nov alebo z tak&yacute;chto &uacute;zem&iacute; (s v&yacute;nimkou určit&yacute;ch druhov tovaru).&ldquo;. Vl&aacute;da by mala určiť aj zoznam kontroln&yacute;ch stanov&iacute;&scaron;ť cez &scaron;t&aacute;tnu hranicu Ruskej feder&aacute;cie, cez ktor&eacute; sa tak&yacute;to tovar prepravuje, ako aj zoznam niektor&yacute;ch druhov tovarov, na ktor&eacute; sa uveden&aacute; norma nevzťahuje. V d&ocirc;sledku toho mus&iacute; kabinet ministrov zabezpečiť, aby zmeny v legislat&iacute;ve Ruskej feder&aacute;cie boli nevyhnutn&eacute; na implement&aacute;ciu dekr&eacute;tu. https://tass.ru/obschestvo/12928083

Zelenskyj povedal, že dostal informácie o príprave prevratu na Ukrajine

Podľa informácií, ktoré dostal prezident Ukrajiny, sa prevrat pripravuje 1. decembra


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že dostal informáciu, že 1. decembra sa v krajine uskutoční štátny prevrat.


"Uprostred nášho štátu sú veľké výzvy, ktoré už teraz zaznamenávajú spravodajské služby iných krajín. Poviem vám na rovinu, žijem v tomto procese, napríklad som dostal informáciu, že v prvý deň bude štátny prevrat v našej krajine. Zaujímavá informácia, zdá sa mi to ako dôležitá informácia. 1. až 2. decembra,“ povedal v piatok na tlačovej konferencii v Kyjeve.


Podľa Zelenského záver, že ho chcú zvrhnúť, urobil na základe zvukového záznamu rozhovoru, v ktorom údajne predstavitelia Ruska a Ukrajiny rokujú o pláne prevratu na Ukrajine. Kto presne sa tohto rozhovoru zúčastnil a kto mu odovzdal túto zvukovú nahrávku, nespresnil. Zelenskij tvrdí, že v tomto rozhovore odznelo, že „spoločnosť je pripravená“ na prevrat a „[podnikateľ Rinat] Achmetov je pripravený zapojiť sa do otázky zmeny súčasného prezidenta“.


"Ale toto je štátny prevrat. Verím, že tieto informácie [sú šírené] špeciálne s cieľom zatiahnuť Achmetova do vojny proti mne, proti štátu," povedal. Podľa prezidenta „ide o rozkolísanie situácie vo vnútri krajiny“. "Verím, že jeho [Achmetov] je vtiahnutý do celej tejto situácie svojim najbližším kruhom," uzavrel prezident.


Zelenskyj tiež uviedol, že podľa jeho informácií sa plánuje prilákať 1 miliardu dolárov na zorganizovanie prevratu na Ukrajine.Nešpecifikoval, od koho presne by tieto prostriedky mali pochádzať. Ukrajinský prezident uviedol, že pozval Achmetova do svojej rezidencie na Bankovej ulici v Kyjeve, aby si vypočul záznam rozhovoru.
Povesti o zavedení stanného práva


Zelenskij tiež uviedol, že v dôsledku šírenia klebiet o zavedení stanného práva od 1. decembra sa investori odvracajú od Ukrajiny. Hlava štátu pripomenula, že takéto fámy šíril vodca Radikálnej strany, bývalý poslanec Najvyššej rady Oleg Ljaško. "Oleg povedal, že od 1. bude stanné právo. Prečo to robí? Čo je to stanné právo? Rozumie tomu, čo sa deje na trhoch?" - poznamenala hlava štátu.


Dodal, že Ukrajina sa snaží prilákať financie zvonku, no investori reagujú zle na frázu o stannom práve. "Cena ukrajinských akcií práve klesá," priznal Zelenskyj.


Predtým bývalý poslanec Najvyššej rady, líder radikálnej strany Oleg Ljaško, povedal, že na najbližších zasadnutiach Rady národnej bezpečnosti a obrany by sa mohla začať otázka zavedenia stanného práva na Ukrajine. Poradca vedúceho kancelárie prezidenta Ukrajiny Michail Podoljak vo štvrtok takéto fámy poprel a ubezpečil, že stanné právo na Ukrajine nezavedú. Ukrajinský politológ Michail Pogrebinskij v tejto súvislosti v éteri ruskej televízie uviedol, že na zavedenie stanného práva, ku ktorému by malo dôjsť do 1. decembra, je potrebná „provokácia“, no sám o tomto vývoji udalostí pochybuje.


Konfrontácia medzi Zelenským a Achmetovom


Ukrajinský parlament prijal koncom septembra zákon o predchádzaní ohrozeniam národnej bezpečnosti spojeným s vplyvom oligarchov a Zelenskij ho podpísal začiatkom novembra. Zákon počíta s vytvorením registra osôb s významnou ekonomickou alebo politickou váhou vo verejnom živote (oligarchov). Majú zakázané prispievať na podporu politických strán a zúčastňovať sa na takzvanej veľkej privatizácii. Rinat Achmetov uviedol, že má v úmysle obrátiť sa na medzinárodné súdy, ak bude uznaný za oligarchu v súlade s novým ukrajinským právom.


V ukrajinskom politickom prostredí sa v poslednom čase ozývajú názory o narastajúcej konfrontácii medzi Achmetovom a Zelenským. Najmä poslanec Rady, člen prezidentskej frakcie Sluha ľudu Jegor Černev uviedol, že podľa jeho názoru by sa Achmetov mohol uchýliť k sabotáži a spôsobiť problémy v energetickom sektore, keďže ovláda 70 % tepelných elektrární a kombinovanej výroby tepla a elektrickej energie. elektrárne. Zástupkyňa prezidentskej strany Julia Paliychuk v stredu tiež uviedla, že poslanci z "Služobníka ľudu" sa nezúčastnia na programoch televíznych kanálov, ktoré sú súčasťou Achmetovovej mediálnej skupiny.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/13031529


**Zelenskyj povedal, že dostal inform&aacute;cie o pr&iacute;prave prevratu na Ukrajine ** Podľa inform&aacute;ci&iacute;, ktor&eacute; dostal prezident Ukrajiny, sa prevrat pripravuje 1. decembra Ukrajinsk&yacute; prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že dostal inform&aacute;ciu, že 1. decembra sa v krajine uskutočn&iacute; &scaron;t&aacute;tny prevrat. &quot;Uprostred n&aacute;&scaron;ho &scaron;t&aacute;tu s&uacute; veľk&eacute; v&yacute;zvy, ktor&eacute; už teraz zaznamen&aacute;vaj&uacute; spravodajsk&eacute; služby in&yacute;ch kraj&iacute;n. Poviem v&aacute;m na rovinu, žijem v tomto procese, napr&iacute;klad som dostal inform&aacute;ciu, že v prv&yacute; deň bude &scaron;t&aacute;tny prevrat v na&scaron;ej krajine. Zauj&iacute;mav&aacute; inform&aacute;cia, zd&aacute; sa mi to ako d&ocirc;ležit&aacute; inform&aacute;cia. 1. až 2. decembra,&ldquo; povedal v piatok na tlačovej konferencii v Kyjeve. Podľa Zelensk&eacute;ho z&aacute;ver, že ho chc&uacute; zvrhn&uacute;ť, urobil na z&aacute;klade zvukov&eacute;ho z&aacute;znamu rozhovoru, v ktorom &uacute;dajne predstavitelia Ruska a Ukrajiny rokuj&uacute; o pl&aacute;ne prevratu na Ukrajine. Kto presne sa tohto rozhovoru z&uacute;častnil a kto mu odovzdal t&uacute;to zvukov&uacute; nahr&aacute;vku, nespresnil. Zelenskij tvrd&iacute;, že v tomto rozhovore odznelo, že &bdquo;spoločnosť je pripraven&aacute;&ldquo; na prevrat a &bdquo;[podnikateľ Rinat] Achmetov je pripraven&yacute; zapojiť sa do ot&aacute;zky zmeny s&uacute;časn&eacute;ho prezidenta&ldquo;. &quot;Ale toto je &scaron;t&aacute;tny prevrat. Ver&iacute;m, že tieto inform&aacute;cie [s&uacute; &scaron;&iacute;ren&eacute;] &scaron;peci&aacute;lne s cieľom zatiahnuť Achmetova do vojny proti mne, proti &scaron;t&aacute;tu,&quot; povedal. Podľa prezidenta &bdquo;ide o rozkol&iacute;sanie situ&aacute;cie vo vn&uacute;tri krajiny&ldquo;. &quot;Ver&iacute;m, že jeho [Achmetov] je vtiahnut&yacute; do celej tejto situ&aacute;cie svojim najbliž&scaron;&iacute;m kruhom,&quot; uzavrel prezident. Zelenskyj tiež uviedol, že podľa jeho inform&aacute;ci&iacute; sa pl&aacute;nuje pril&aacute;kať 1 miliardu dol&aacute;rov na zorganizovanie prevratu na Ukrajine.Ne&scaron;pecifikoval, od koho presne by tieto prostriedky mali poch&aacute;dzať. Ukrajinsk&yacute; prezident uviedol, že pozval Achmetova do svojej rezidencie na Bankovej ulici v Kyjeve, aby si vypočul z&aacute;znam rozhovoru. Povesti o zaveden&iacute; stann&eacute;ho pr&aacute;va Zelenskij tiež uviedol, že v d&ocirc;sledku &scaron;&iacute;renia klebiet o zaveden&iacute; stann&eacute;ho pr&aacute;va od 1. decembra sa investori odvracaj&uacute; od Ukrajiny. Hlava &scaron;t&aacute;tu pripomenula, že tak&eacute;to f&aacute;my &scaron;&iacute;ril vodca Radik&aacute;lnej strany, b&yacute;val&yacute; poslanec Najvy&scaron;&scaron;ej rady Oleg Lja&scaron;ko. &quot;Oleg povedal, že od 1. bude stann&eacute; pr&aacute;vo. Prečo to rob&iacute;? Čo je to stann&eacute; pr&aacute;vo? Rozumie tomu, čo sa deje na trhoch?&quot; - poznamenala hlava &scaron;t&aacute;tu. Dodal, že Ukrajina sa snaž&iacute; pril&aacute;kať financie zvonku, no investori reaguj&uacute; zle na fr&aacute;zu o stannom pr&aacute;ve. &quot;Cena ukrajinsk&yacute;ch akci&iacute; pr&aacute;ve kles&aacute;,&quot; priznal Zelenskyj. Predt&yacute;m b&yacute;val&yacute; poslanec Najvy&scaron;&scaron;ej rady, l&iacute;der radik&aacute;lnej strany Oleg Lja&scaron;ko, povedal, že na najbliž&scaron;&iacute;ch zasadnutiach Rady n&aacute;rodnej bezpečnosti a obrany by sa mohla začať ot&aacute;zka zavedenia stann&eacute;ho pr&aacute;va na Ukrajine. Poradca ved&uacute;ceho kancel&aacute;rie prezidenta Ukrajiny Michail Podoljak vo &scaron;tvrtok tak&eacute;to f&aacute;my poprel a ubezpečil, že stann&eacute; pr&aacute;vo na Ukrajine nezaved&uacute;. Ukrajinsk&yacute; politol&oacute;g Michail Pogrebinskij v tejto s&uacute;vislosti v &eacute;teri ruskej telev&iacute;zie uviedol, že na zavedenie stann&eacute;ho pr&aacute;va, ku ktor&eacute;mu by malo d&ocirc;jsť do 1. decembra, je potrebn&aacute; &bdquo;provok&aacute;cia&ldquo;, no s&aacute;m o tomto v&yacute;voji udalost&iacute; pochybuje. Konfront&aacute;cia medzi Zelensk&yacute;m a Achmetovom Ukrajinsk&yacute; parlament prijal koncom septembra z&aacute;kon o predch&aacute;dzan&iacute; ohrozeniam n&aacute;rodnej bezpečnosti spojen&yacute;m s vplyvom oligarchov a Zelenskij ho podp&iacute;sal začiatkom novembra. Z&aacute;kon poč&iacute;ta s vytvoren&iacute;m registra os&ocirc;b s v&yacute;znamnou ekonomickou alebo politickou v&aacute;hou vo verejnom živote (oligarchov). Maj&uacute; zak&aacute;zan&eacute; prispievať na podporu politick&yacute;ch str&aacute;n a z&uacute;častňovať sa na takzvanej veľkej privatiz&aacute;cii. Rinat Achmetov uviedol, že m&aacute; v &uacute;mysle obr&aacute;tiť sa na medzin&aacute;rodn&eacute; s&uacute;dy, ak bude uznan&yacute; za oligarchu v s&uacute;lade s nov&yacute;m ukrajinsk&yacute;m pr&aacute;vom. V ukrajinskom politickom prostred&iacute; sa v poslednom čase oz&yacute;vaj&uacute; n&aacute;zory o narastaj&uacute;cej konfront&aacute;cii medzi Achmetovom a Zelensk&yacute;m. Najm&auml; poslanec Rady, člen prezidentskej frakcie Sluha ľudu Jegor Černev uviedol, že podľa jeho n&aacute;zoru by sa Achmetov mohol uch&yacute;liť k sabot&aacute;ži a sp&ocirc;sobiť probl&eacute;my v energetickom sektore, keďže ovl&aacute;da 70 % tepeln&yacute;ch elektr&aacute;rn&iacute; a kombinovanej v&yacute;roby tepla a elektrickej energie. elektr&aacute;rne. Z&aacute;stupkyňa prezidentskej strany Julia Paliychuk v stredu tiež uviedla, že poslanci z &quot;Služobn&iacute;ka ľudu&quot; sa nez&uacute;častnia na programoch telev&iacute;znych kan&aacute;lov, ktor&eacute; s&uacute; s&uacute;časťou Achmetovovej medi&aacute;lnej skupiny. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/13031529

Ukrajina zavádí státní regulaci cen chleba
Первоисточник публикации: https://politikus.ru/events/139954-na-ukraine-vveli-gosregulirovanie-cen-na-hleb.html
Politikus.ru


"Na Ukrajině byla rozhodnutím vlády dočasně zavedena státní regulace cen chleba. Nyní čekáme, že bude nedostatek chleba. „Po dobu karantény je vyžadována státní regulace cen v maloobchodě s pšeničným chlebem,“ uvádí RIA Novosti s odkazem na nařízení ukrajinské vlády.


Suroviny jsou drahé, plyn je drahý, palivo a maziva jsou drahé, tak odkud pochází levný chléb? Šéf sdružení "Ukrkhlebprom" Oleksandr Vasylchenko již dříve řekl, že situace s chlebem na Ukrajině je "blízko katastrofě."

Máme k tomu zřejmě také "nakročeno"...


**Ukrajina zav&aacute;d&iacute; st&aacute;tn&iacute; regulaci cen chleba** Первоисточник публикации: https://politikus.ru/events/139954-na-ukraine-vveli-gosregulirovanie-cen-na-hleb.html Politikus.ru &quot;Na Ukrajině byla rozhodnut&iacute;m vl&aacute;dy dočasně zavedena st&aacute;tn&iacute; regulace cen chleba. Nyn&iacute; ček&aacute;me, že bude nedostatek chleba. &bdquo;Po dobu karant&eacute;ny je vyžadov&aacute;na st&aacute;tn&iacute; regulace cen v maloobchodě s p&scaron;eničn&yacute;m chlebem,&ldquo; uv&aacute;d&iacute; RIA Novosti s odkazem na nař&iacute;zen&iacute; ukrajinsk&eacute; vl&aacute;dy. Suroviny jsou drah&eacute;, plyn je drah&yacute;, palivo a maziva jsou drah&eacute;, tak odkud poch&aacute;z&iacute; levn&yacute; chl&eacute;b? &Scaron;&eacute;f sdružen&iacute; &quot;Ukrkhlebprom&quot; Oleksandr Vasylchenko již dř&iacute;ve řekl, že situace s chlebem na Ukrajině je &quot;bl&iacute;zko katastrofě.&quot; ** M&aacute;me k tomu zřejmě tak&eacute; &quot;nakročeno&quot;... **

Suroviny jsou drahé, plyn je drahý, palivo a maziva jsou drahé, tak odkud pochází levný chléb? Šéf sdružení "Ukrkhlebprom" Oleksandr Vasylchenko již dříve řekl, že situace s chlebem na Ukrajině je "blízko katastrofě."
A zase za to obviní Rusy.


[quote=&quot;pid:53442, uid:270&quot;]Suroviny jsou drah&eacute;, plyn je drah&yacute;, palivo a maziva jsou drah&eacute;, tak odkud poch&aacute;z&iacute; levn&yacute; chl&eacute;b? &Scaron;&eacute;f sdružen&iacute; &quot;Ukrkhlebprom&quot; Oleksandr Vasylchenko již dř&iacute;ve řekl, že situace s chlebem na Ukrajině je &quot;bl&iacute;zko katastrofě.&quot;[/quote]A zase za to obvin&iacute; Rusy.

A zase za to obviní Rusy.


"Samozřejmě", nepečou...


[quote=&quot;pid:53454, uid:312&quot;]A zase za to obvin&iacute; Rusy.[/quote] &quot;Samozřejmě&quot;, nepečou...

Naftogaz začne místo plynem topit slámou
20.ledna 2022, 17:57
https://ruposters.ru/news/20-01-2022/naftogaz-budet-solomu-vmesto


"Ukrajinská společnost Naftogaz zrychlila proces převodu svých tepelných elektráren na alternativní paliva. Někteří si letos předělají na slámu, štěpku a odpadky."


"Inspirativní" i pro naši Fialovu vládu ! My přece žádný ruský plyn, naftu apod. vůbec "nepotřebujeme"... Kde ale tu slámu vezme ?!


**Naftogaz začne m&iacute;sto plynem topit sl&aacute;mou** 20.ledna 2022, 17:57 https://ruposters.ru/news/20-01-2022/naftogaz-budet-solomu-vmesto &quot;Ukrajinsk&aacute; společnost Naftogaz zrychlila proces převodu sv&yacute;ch tepeln&yacute;ch elektr&aacute;ren na alternativn&iacute; paliva. Někteř&iacute; si letos předělaj&iacute; na sl&aacute;mu, &scaron;těpku a odpadky.&quot; **&quot;Inspirativn&iacute;&quot; i pro na&scaron;i Fialovu vl&aacute;du ! My přece ž&aacute;dn&yacute; rusk&yacute; plyn, naftu apod. vůbec &quot;nepotřebujeme&quot;... Kde ale tu sl&aacute;mu vezme ?!**

Bývalá spolupracovníce A. Šarije Antonina Běloglazova natáčí průzkumy veřejného mínění na Ukrajině. Při kterých na jednotlivé otázky odpovídají náhodní kolemjdoucí. Přiznám se, že názory některých mi vyráží dech.
Například, v tomto videu Ukrajinci odpovídali na otázku:
"Postupovala správně vláda v Kazachstánu (když pozvala vojska ODKB)? Průzkum se prováděl v Kyevě.
https://www.youtube.com/watch?v=y-JYe8E8-lY


Převážná většina dotazovaných odpověděla, že více sympatizuje s národem, který vyšel do ulic a ukázal mocným svoji nespokojenost. Ke změně názoru je nedonutil ani doplňující dotaz, jestli je v pořádku, že protestující demolovali město, rabovali a vraždili. Uznali, že to bylo přehnané, ale prý Putin výužil tuto situaci k obsazení Kazachstánu. A možná to byla provokace právě kvůli tomu, aby Putin obsadil Kazachstán.


Také je zajímavá diskuze k tomuto videu, kde reagují lidé z Ruska a Kazachstánu, co si o takových názorech myslí.


Další video je ještě více šokující. Tam lidé z Kyjevu nebo ti, kdo tam dorazil z okolních vesnic, odpovídali na otázku: Jaký mají názor na to, aby se na Krym obnovily dodávky vody?
https://www.youtube.com/watch?v=dbToziGeEDg


Připomenu, že na Krym odváděl kanál, vybudovaný v roce 1963, vodu z Dněpru pro zavlažování zemědělských ploch. Poskytoval 85% vody. Takhle vypadal:

Ukrajinci ten kanál zasypali a odklonili vodu do moře, aby obyvatelé Krymu vyhladověli. Takhle kanál vypadá dnes:

Rusko muselo pak za pomoci armády nálehavě řešit zásobování Krymu vodou.


Ukrajina samozřejmě z toho, že vodu z Dněpru slévá do moře nemá žádný úžitek, ale na nábídku ruské strany, že bude za tu vodu platit, požádala natolik nehoráznou cenu, že Rusko to začalo řešit jinak.


Takže, abych to nezamluvil, na otázku "Jaký mají názor na to, aby se na Krym obnovily dodávky vody?" převážná většina odpověděla "v žádném případě", "když se trhli, ať jsou bez vody". Přitom, dívat se na výrazy jejích tváří, když to říkají, to je také "zážitek" sám o sobě. Přitom, vůbec nepřemýšlí, jak jde dohromady tvrzení "o okupací Krymu" s tvrzením, že "se trhli".
Diskuze pod videem je také vypovídající, hlavně od obyvatel Krymu.


Běloglazova tam má další videa, třeba o tom, jak se lidé staví k tomu, že všude se budují pomníky Bandery? Odpovědí jsou 50:50 v Kyjevě a 100% pro Banderu na západě. Takový důkladný výplach mozku jsem ještě neviděl.


Řešila se i otázka vstupu Ukrajiny do NATO.
Asi 50 % v Kyjevě odpovědělo: "Zajistilo by to nám bezpečnost, ale Putin to nedovolí"...


Odlíšna situace byla v ruském městě Nikolajevě. Tam bylo víc rozumných názorů.


Ještě jedna otázka "Majdany" - dobře nebo špatně. Většina konstatovala, že Majdany nesplnily očekávání, mají se hůř, ale dobře, že je měli. Aspoň ukázali mocným, že jsou národ. A dnes mají také více svobod a nebojí se ozvat. Přitom je na ních vidět, že se bojí. Mnoho bylo připraveno jít na Majdan znovu.


Měl jsem z nich dost depresivní dojem. Lidé se vůbec nepoučili z minulosti, nevidí přičinno-důsledkové vazby, ve většině případů ze své špatné situace viní Rusko. A nejhorší dojem jsem měl z těch, kdo to říkal rusky.
Dávám za pravdu tomu, kdo řekl, že "Ukrajinec je ten, kdo zabil ruského v sobě"...


B&yacute;val&aacute; spolupracovn&iacute;ce A. &Scaron;arije Antonina Běloglazova nat&aacute;č&iacute; průzkumy veřejn&eacute;ho m&iacute;něn&iacute; na Ukrajině. Při kter&yacute;ch na jednotliv&eacute; ot&aacute;zky odpov&iacute;daj&iacute; n&aacute;hodn&iacute; kolemjdouc&iacute;. Přizn&aacute;m se, že n&aacute;zory někter&yacute;ch mi vyr&aacute;ž&iacute; dech. Např&iacute;klad, v tomto videu Ukrajinci odpov&iacute;dali na ot&aacute;zku: &quot;Postupovala spr&aacute;vně vl&aacute;da v Kazachst&aacute;nu (když pozvala vojska ODKB)? Průzkum se prov&aacute;děl v Kyevě. https://www.youtube.com/watch?v=y-JYe8E8-lY Přev&aacute;žn&aacute; vět&scaron;ina dotazovan&yacute;ch odpověděla, že v&iacute;ce sympatizuje s n&aacute;rodem, kter&yacute; vy&scaron;el do ulic a uk&aacute;zal mocn&yacute;m svoji nespokojenost. Ke změně n&aacute;zoru je nedonutil ani doplňuj&iacute;c&iacute; dotaz, jestli je v poř&aacute;dku, že protestuj&iacute;c&iacute; demolovali město, rabovali a vraždili. Uznali, že to bylo přehnan&eacute;, ale pr&yacute; Putin v&yacute;užil tuto situaci k obsazen&iacute; Kazachst&aacute;nu. A možn&aacute; to byla provokace pr&aacute;vě kvůli tomu, aby Putin obsadil Kazachst&aacute;n. Tak&eacute; je zaj&iacute;mav&aacute; diskuze k tomuto videu, kde reaguj&iacute; lid&eacute; z Ruska a Kazachst&aacute;nu, co si o takov&yacute;ch n&aacute;zorech mysl&iacute;. Dal&scaron;&iacute; video je je&scaron;tě v&iacute;ce &scaron;okuj&iacute;c&iacute;. Tam lid&eacute; z Kyjevu nebo ti, kdo tam dorazil z okoln&iacute;ch vesnic, odpov&iacute;dali na ot&aacute;zku: Jak&yacute; maj&iacute; n&aacute;zor na to, aby se na Krym obnovily dod&aacute;vky vody? https://www.youtube.com/watch?v=dbToziGeEDg Připomenu, že na Krym odv&aacute;děl kan&aacute;l, vybudovan&yacute; v roce 1963, vodu z Dněpru pro zavlažov&aacute;n&iacute; zemědělsk&yacute;ch ploch. Poskytoval 85% vody. Takhle vypadal: https://of-crimea.ru/plug/2017/03/severo-krymskij-kanal-2.jpg Ukrajinci ten kan&aacute;l zasypali a odklonili vodu do moře, aby obyvatel&eacute; Krymu vyhladověli. Takhle kan&aacute;l vypad&aacute; dnes: https://of-crimea.ru/plug/2017/03/severo-krymskij-kanal-800x450.jpg Rusko muselo pak za pomoci arm&aacute;dy n&aacute;lehavě ře&scaron;it z&aacute;sobov&aacute;n&iacute; Krymu vodou. Ukrajina samozřejmě z toho, že vodu z Dněpru sl&eacute;v&aacute; do moře nem&aacute; ž&aacute;dn&yacute; &uacute;žitek, ale na n&aacute;b&iacute;dku rusk&eacute; strany, že bude za tu vodu platit, pož&aacute;dala natolik nehor&aacute;znou cenu, že Rusko to začalo ře&scaron;it jinak. Takže, abych to nezamluvil, na ot&aacute;zku &quot;Jak&yacute; maj&iacute; n&aacute;zor na to, aby se na Krym obnovily dod&aacute;vky vody?&quot; přev&aacute;žn&aacute; vět&scaron;ina odpověděla &quot;v ž&aacute;dn&eacute;m př&iacute;padě&quot;, &quot;když se trhli, ať jsou bez vody&quot;. Přitom, d&iacute;vat se na v&yacute;razy jej&iacute;ch tv&aacute;ř&iacute;, když to ř&iacute;kaj&iacute;, to je tak&eacute; &quot;z&aacute;žitek&quot; s&aacute;m o sobě. Přitom, vůbec nepřem&yacute;&scaron;l&iacute;, jak jde dohromady tvrzen&iacute; &quot;o okupac&iacute; Krymu&quot; s tvrzen&iacute;m, že &quot;se trhli&quot;. Diskuze pod videem je tak&eacute; vypov&iacute;daj&iacute;c&iacute;, hlavně od obyvatel Krymu. Běloglazova tam m&aacute; dal&scaron;&iacute; videa, třeba o tom, jak se lid&eacute; stav&iacute; k tomu, že v&scaron;ude se buduj&iacute; pomn&iacute;ky Bandery? Odpověd&iacute; jsou 50:50 v Kyjevě a 100% pro Banderu na z&aacute;padě. Takov&yacute; důkladn&yacute; v&yacute;plach mozku jsem je&scaron;tě neviděl. Ře&scaron;ila se i ot&aacute;zka vstupu Ukrajiny do NATO. Asi 50 % v Kyjevě odpovědělo: &quot;Zajistilo by to n&aacute;m bezpečnost, ale Putin to nedovol&iacute;&quot;... Odl&iacute;&scaron;na situace byla v rusk&eacute;m městě Nikolajevě. Tam bylo v&iacute;c rozumn&yacute;ch n&aacute;zorů. Je&scaron;tě jedna ot&aacute;zka &quot;Majdany&quot; - dobře nebo &scaron;patně. Vět&scaron;ina konstatovala, že Majdany nesplnily oček&aacute;v&aacute;n&iacute;, maj&iacute; se hůř, ale dobře, že je měli. Aspoň uk&aacute;zali mocn&yacute;m, že jsou n&aacute;rod. A dnes maj&iacute; tak&eacute; v&iacute;ce svobod a neboj&iacute; se ozvat. Přitom je na n&iacute;ch vidět, že se boj&iacute;. Mnoho bylo připraveno j&iacute;t na Majdan znovu. Měl jsem z nich dost depresivn&iacute; dojem. Lid&eacute; se vůbec nepoučili z minulosti, nevid&iacute; přičinno-důsledkov&eacute; vazby, ve vět&scaron;ině př&iacute;padů ze sv&eacute; &scaron;patn&eacute; situace vin&iacute; Rusko. A nejhor&scaron;&iacute; dojem jsem měl z těch, kdo to ř&iacute;kal rusky. D&aacute;v&aacute;m za pravdu tomu, kdo řekl, že &quot;Ukrajinec je ten, kdo zabil rusk&eacute;ho v sobě&quot;...

Výborná relace Michejeva k současné situaci jednání Ruska vs USA-NATO. V ruštině, stojí to za to.
https://www.youtube.com/watch?v=P6Il3Dl6Dc0&ab_channel=%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B5%D0%B5%D0%B2


V&yacute;born&aacute; relace Michejeva k současn&eacute; situaci jedn&aacute;n&iacute; Ruska vs USA-NATO. V ru&scaron;tině, stoj&iacute; to za to. https://www.youtube.com/watch?v=P6Il3Dl6Dc0&amp;ab_channel=%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B5%D0%B5%D0%B2

pre Rusofil a podobné príspevky: na tomto fóre sa denne objavia aspoň dva príspevky s odkazmi na videá, ktoré sa oplatí pozrieť, a ktorých dĺžka je vyše hodiny. Ak by som to chcel všetko pozrieť, tak denne trávim min 3 hodiny sledovaním videí, ktorých pointu a podstatu možno zhrnúť do pár viet. Ak už si si dal tú námahu a pozrel to celé, je taký problém dať k tomu rezumé, podobne, ako sa to robí pri Pjakinových videách? Proste sledujem a vedľa na papier píšem osnovné myšlienky a minutáž k tomu...


pre Rusofil a podobn&eacute; pr&iacute;spevky: na tomto f&oacute;re sa denne objavia aspoň dva pr&iacute;spevky s odkazmi na vide&aacute;, ktor&eacute; sa oplat&iacute; pozrieť, a ktor&yacute;ch dĺžka je vy&scaron;e hodiny. Ak by som to chcel v&scaron;etko pozrieť, tak denne tr&aacute;vim min 3 hodiny sledovan&iacute;m vide&iacute;, ktor&yacute;ch pointu a podstatu možno zhrn&uacute;ť do p&aacute;r viet. Ak už si si dal t&uacute; n&aacute;mahu a pozrel to cel&eacute;, je tak&yacute; probl&eacute;m dať k tomu rezum&eacute;, podobne, ako sa to rob&iacute; pri Pjakinov&yacute;ch vide&aacute;ch? Proste sledujem a vedľa na papier p&iacute;&scaron;em osnovn&eacute; my&scaron;lienky a minut&aacute;ž k tomu...

Turecko podpísalo prvý kontrakt na export Bayraktaru s ukrajinskými motormi


Turecko podpísalo prvý exportný kontrakt na dodávku bojových UAV Bayraktar Akinci


Turecko podpísalo prvý kontrakt na vývoz bojových bezpilotných lietadiel (UAV) Bayraktar Akinci, ktorých motory, ako bolo uvedené v Kyjeve, dodá Ukrajina. Oznámil to generálny riaditeľ výrobnej spoločnosti Baykar Makina Haluk Bayraktar, informuje agentúra Anadolu.


Bayraktar uviedol, že dodávky podľa dokumentu sú naplánované na rok 2023, ale nespresnil, o ktorom štáte hovorí. Zároveň šéf oznámil zvýšený dopyt po UAV Bayraktar TB2. "Zmluvy o ich kúpe boli podpísané so 16 krajinami," dodal.


Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmitrij Kuleba 12. novembra minulého roku oznámil, že dve spoločnosti v krajine - Ivchenko-Progress a Motor Sich - podpísali zmluvy na dodávku motorov pre turecké bezpilotné prostriedky.


Bayraktar Akinci, vybavený turbovrtuľovými motormi vyvinutými ukrajinským podnikom Ivchenko-Progress, bol prvýkrát testovaný v lete 2020. Rozpätie krídel dronu je 20 metrov, dĺžka je 12,3 metra. Maximálna vzletová hmotnosť je 5,5 tisíc kilogramov. Užitočné zaťaženie je 1,35 tisíc kilogramov. Maximálna výška letu je 12 kilometrov, pracovná 9 kilometrov. Dĺžka letu je viac ako 24 hodín.


https://lenta.ru/news/2022/01/23/kontr/


**Turecko podp&iacute;salo prv&yacute; kontrakt na export Bayraktaru s ukrajinsk&yacute;mi motormi** Turecko podp&iacute;salo prv&yacute; exportn&yacute; kontrakt na dod&aacute;vku bojov&yacute;ch UAV Bayraktar Akinci Turecko podp&iacute;salo prv&yacute; kontrakt na v&yacute;voz bojov&yacute;ch bezpilotn&yacute;ch lietadiel (UAV) Bayraktar Akinci, ktor&yacute;ch motory, ako bolo uveden&eacute; v Kyjeve, dod&aacute; Ukrajina. Ozn&aacute;mil to gener&aacute;lny riaditeľ v&yacute;robnej spoločnosti Baykar Makina Haluk Bayraktar, informuje agent&uacute;ra Anadolu. Bayraktar uviedol, že dod&aacute;vky podľa dokumentu s&uacute; napl&aacute;novan&eacute; na rok 2023, ale nespresnil, o ktorom &scaron;t&aacute;te hovor&iacute;. Z&aacute;roveň &scaron;&eacute;f ozn&aacute;mil zv&yacute;&scaron;en&yacute; dopyt po UAV Bayraktar TB2. &quot;Zmluvy o ich k&uacute;pe boli podp&iacute;san&eacute; so 16 krajinami,&quot; dodal. Ukrajinsk&yacute; minister zahraničn&yacute;ch vec&iacute; Dmitrij Kuleba 12. novembra minul&eacute;ho roku ozn&aacute;mil, že dve spoločnosti v krajine - Ivchenko-Progress a Motor Sich - podp&iacute;sali zmluvy na dod&aacute;vku motorov pre tureck&eacute; bezpilotn&eacute; prostriedky. Bayraktar Akinci, vybaven&yacute; turbovrtuľov&yacute;mi motormi vyvinut&yacute;mi ukrajinsk&yacute;m podnikom Ivchenko-Progress, bol prv&yacute;kr&aacute;t testovan&yacute; v lete 2020. Rozp&auml;tie kr&iacute;del dronu je 20 metrov, dĺžka je 12,3 metra. Maxim&aacute;lna vzletov&aacute; hmotnosť je 5,5 tis&iacute;c kilogramov. Užitočn&eacute; zaťaženie je 1,35 tis&iacute;c kilogramov. Maxim&aacute;lna v&yacute;&scaron;ka letu je 12 kilometrov, pracovn&aacute; 9 kilometrov. Dĺžka letu je viac ako 24 hod&iacute;n. https://lenta.ru/news/2022/01/23/kontr/

pre Rusofil a podobné príspevky: na tomto fóre sa denne objavia aspoň dva príspevky s odkazmi na videá, ktoré sa oplatí pozrieť, a ktorých dĺžka je vyše hodiny.
Je to tak hutné, že se to v jednotlivých tezích nedá popsat.
Souhlasím s tebou, že není čas všechno sledovat, ale i tak to sem dávám, pokud se někomu v rámci učení ruštiny zachce sledovat. Mimochodem má Michejev jednoduchý jazyk s přímočarým vyjadřováním, bez jakýchkoliv obezliček. Nechávám to na každém, ať se rozhodne. Je to další zdroj.


[quote=&quot;pid:53906, uid:112&quot;]pre Rusofil a podobn&eacute; pr&iacute;spevky: na tomto f&oacute;re sa denne objavia aspoň dva pr&iacute;spevky s odkazmi na vide&aacute;, ktor&eacute; sa oplat&iacute; pozrieť, a ktor&yacute;ch dĺžka je vy&scaron;e hodiny.[/quote]Je to tak hutn&eacute;, že se to v jednotliv&yacute;ch tez&iacute;ch ned&aacute; popsat. Souhlas&iacute;m s tebou, že nen&iacute; čas v&scaron;echno sledovat, ale i tak to sem d&aacute;v&aacute;m, pokud se někomu v r&aacute;mci učen&iacute; ru&scaron;tiny zachce sledovat. Mimochodem m&aacute; Michejev jednoduch&yacute; jazyk s př&iacute;močar&yacute;m vyjadřov&aacute;n&iacute;m, bez jak&yacute;chkoliv obezliček. Nech&aacute;v&aacute;m to na každ&eacute;m, ať se rozhodne. Je to dal&scaron;&iacute; zdroj.

Američané odhalili vlastní prolhanost, když tvrdili, že Rusové připravují operaci pod falešnou vlajkou. Ani kybernetický útok proti Ukrajině nebyl správně objasněn, přičemž nese znaky svého skutečného původce


"V obou výše předložených prohlášeních je několik nesmyslů spojených s činností zpravodajských služeb* (podrobný rozbor viz následující část produktu). Tyto nesmysly odhalují, jak si Američané ve vztahu s Rusy udržují svou prolhanou rétoriku, která pramení z toho, že jsou ve špatné situaci. Američané jsou zoufalí, protože jim s v soupeření s Ruskem ubíhá čas. Spojené státy nabírají v tomto soupeření stále větší zpoždění, které oproti původním plánům narostlo na zhruba desetiletý skluz. Je proto otázkou, kdo chce vlastně provést operaci pod falešnou vlajkou. Když někdo takto nešikovně dopředu tvrdí, že druhá strana chce provést určitou provokaci, pak možná sám řečník něco nekalého chystá a jen si předem zajišťuje alibi (více viz následující část analýzy a odborného výkladu)."


https://www.exanpro.cz/zavadejici-vystupy-v-mediich/734-americane-odhalili-vlastni-prolhanost-kdyz-tvrdili-ze-rusove-pripravuji-operaci-pod-falesnou-vlajkou-ani-kyberneticky-utok-proti-ukrajine-nebyl-spravne-objasnen-pricemz-nese-znaky-sveho-skutecneho-puvodce


**Američan&eacute; odhalili vlastn&iacute; prolhanost, když tvrdili, že Rusov&eacute; připravuj&iacute; operaci pod fale&scaron;nou vlajkou. Ani kybernetick&yacute; &uacute;tok proti Ukrajině nebyl spr&aacute;vně objasněn, přičemž nese znaky sv&eacute;ho skutečn&eacute;ho původce** &quot;V obou v&yacute;&scaron;e předložen&yacute;ch prohl&aacute;&scaron;en&iacute;ch je několik nesmyslů spojen&yacute;ch s činnost&iacute; zpravodajsk&yacute;ch služeb* (podrobn&yacute; rozbor viz n&aacute;sleduj&iacute;c&iacute; č&aacute;st produktu). Tyto nesmysly odhaluj&iacute;, jak si Američan&eacute; ve vztahu s Rusy udržuj&iacute; svou prolhanou r&eacute;toriku, kter&aacute; pramen&iacute; z toho, že jsou ve &scaron;patn&eacute; situaci. Američan&eacute; jsou zoufal&iacute;, protože jim s v soupeřen&iacute; s Ruskem ub&iacute;h&aacute; čas. Spojen&eacute; st&aacute;ty nab&iacute;raj&iacute; v tomto soupeřen&iacute; st&aacute;le vět&scaron;&iacute; zpožděn&iacute;, kter&eacute; oproti původn&iacute;m pl&aacute;nům narostlo na zhruba desetilet&yacute; skluz. Je proto ot&aacute;zkou, kdo chce vlastně prov&eacute;st operaci pod fale&scaron;nou vlajkou. Když někdo takto ne&scaron;ikovně dopředu tvrd&iacute;, že druh&aacute; strana chce prov&eacute;st určitou provokaci, pak možn&aacute; s&aacute;m řečn&iacute;k něco nekal&eacute;ho chyst&aacute; a jen si předem zaji&scaron;ťuje alibi (v&iacute;ce viz n&aacute;sleduj&iacute;c&iacute; č&aacute;st anal&yacute;zy a odborn&eacute;ho v&yacute;kladu).&quot; https://www.exanpro.cz/zavadejici-vystupy-v-mediich/734-americane-odhalili-vlastni-prolhanost-kdyz-tvrdili-ze-rusove-pripravuji-operaci-pod-falesnou-vlajkou-ani-kyberneticky-utok-proti-ukrajine-nebyl-spravne-objasnen-pricemz-nese-znaky-sveho-skutecneho-puvodce
2.88k
18
7
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept