Zahraničná politika
Dálný východ

Rostoucí napětí na Dálném východě
https://colonelcassad.livejournal.com/7062389.html


"KLDR otestovala železniční raketový systém. Během testu letěly dvě vypuštěné balistické střely 800 kilometrů a dopadly mimo teritoriální vody Japonska. Severní Korea považuje železniční raketové systémy za připravené k boji."


"Na druhé straně 38. rovnoběžky odpálila Jižní Korea balistickou raketu z ponorky, čímž se stala 8.zemí, která takovou technologii vlastní."


Rostoucí napětí na Dálném východě https://colonelcassad.livejournal.com/7062389.html "KLDR otestovala železniční raketový systém. Během testu letěly dvě vypuštěné balistické střely 800 kilometrů a dopadly mimo teritoriální vody Japonska. Severní Korea považuje železniční raketové systémy za připravené k boji." "Na druhé straně 38. rovnoběžky odpálila Jižní Korea balistickou raketu z ponorky, čímž se stala 8.zemí, která takovou technologii vlastní."

Úspěšný start rakety ze severokorejské ponorky
https://colonelcassad.livejournal.com/7148838.html


"Záběry z úspěšného testu podmořského startu balistické rakety ze severokorejské ponorky.
Podle KLDR to rozšiřuje její strategické odstrašující schopnosti - rozumí se, že taková raketa může být vybavena jadernou hlavicí."


**Úspěšný start rakety ze severokorejské ponorky** https://colonelcassad.livejournal.com/7148838.html "Záběry z úspěšného testu podmořského startu balistické rakety ze severokorejské ponorky. Podle KLDR to rozšiřuje její strategické odstrašující schopnosti - rozumí se, že taková raketa může být vybavena jadernou hlavicí."

Rusko-čínská hlídka
https://colonelcassad.livejournal.com/7231098.html


"2 ruské (Tu-95MS) a 2 čínské bombardéry (H-6) prováděly společné hlídky u pobřeží Japonska a Jižní Koreje. I čínské letouny doprovázely ruské stíhačky Su-35S."


"PS. Generální tajemník NATO dnes mezitím řekl, že pokud Německo nedovolí rozmístění jaderných zbraní na svém území, NATO je hodlá rozmístit na východ od Německa, čteno v Polsku.
Znamenalo by to přímý útok na podkopání stávající parity, který by nešlo ignorovat. Rozmístění jaderných zbraní v Polsku si vyžádá rozmístění jaderných zbraní v Kaliningradu a možnost rozmístění jaderných zbraní ve Venezuele nebo na Kubě."


Rusko-čínská hlídka https://colonelcassad.livejournal.com/7231098.html "2 ruské (Tu-95MS) a 2 čínské bombardéry (H-6) prováděly společné hlídky u pobřeží Japonska a Jižní Koreje. I čínské letouny doprovázely ruské stíhačky Su-35S." "PS. Generální tajemník NATO dnes mezitím řekl, že pokud Německo nedovolí rozmístění jaderných zbraní na svém území, NATO je hodlá rozmístit na východ od Německa, čteno v Polsku. Znamenalo by to přímý útok na podkopání stávající parity, který by nešlo ignorovat. Rozmístění jaderných zbraní v Polsku si vyžádá rozmístění jaderných zbraní v Kaliningradu a možnost rozmístění jaderných zbraní ve Venezuele nebo na Kubě."

Курильские "Бастионы"**
https://colonelcassad.livejournal.com/7262598.html


"Rusko rozmístilo na Kurilských ostrovech protilodní raketové systémy „Bastion“, které byly neprodleně uvedeny do bojové pohotovosti".


I na Dálném Východě Rusko nic neponechává "náhodě"...


**Курильские "Бастионы"****** https://colonelcassad.livejournal.com/7262598.html "Rusko rozmístilo na Kurilských ostrovech protilodní raketové systémy „Bastion“, které byly neprodleně uvedeny do bojové pohotovosti". **I na Dálném Východě Rusko nic neponechává "náhodě"...**

Rychlá odpověď na americké sankce: KLDR odpálila z vlaku další balistickou střelu
https://cnn.iprima.cz/rychla-odpoved-na-americke-sankce-kldr-odpalila-z-vlaku-dalsi-balistickou-strelu-55359?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu


"Severní Korea zkušebně odpálila dvě balistické střely krátkého doletu. Podle agentury Reuters to oznámilo velení jihokorejské armády. V letošním roce jde už o třetí raketovou zkoušku KLDR, což Reuters označuje za nezvykle rychlý sled zbrojních testů. Podle severokorejské oficiální tiskové agentury KCNA Pchjongjang armáda KLDR tentokrát otestovala při svém cvičení rakety odpálené z vlaku."


**Rychlá odpověď na americké sankce: KLDR odpálila z vlaku další balistickou střelu** https://cnn.iprima.cz/rychla-odpoved-na-americke-sankce-kldr-odpalila-z-vlaku-dalsi-balistickou-strelu-55359?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu "Severní Korea zkušebně odpálila dvě balistické střely krátkého doletu. Podle agentury Reuters to oznámilo velení jihokorejské armády. V letošním roce jde už o třetí raketovou zkoušku KLDR, což Reuters označuje za nezvykle rychlý sled zbrojních testů. Podle severokorejské oficiální tiskové agentury KCNA Pchjongjang armáda KLDR tentokrát otestovala při svém cvičení rakety odpálené z vlaku."

14.01.2022 19:09
Komentář mluvčí MZV Marie Zakharové k americkým protiruským sankcím

36-14-01-2022


Za absolutně nepřijatelné a z hlediska kultury mezistátních kontaktů považujeme prohlášení vedení amerického ministerstva zahraničí o údajné „klíčové roli“ ruského občana RA Alara a společnosti Parsec v dodávkách komponentů a technologie pro „celý raketový program KLDR“.


Aniž by se Spojené státy obtěžovaly poskytovat důkazy, snaží se nahradit skutečná fakta výmysly a vznášejí přitažená a nepodložená obvinění, že Rusko napomáhá rozvoji severokorejského jaderného raketového programu.


Ruská strana se neochvějně a důsledně hlásí ke všem svým závazkům v oblasti nešíření jak pod záštitou Rady bezpečnosti OSN, tak v rámci mezinárodních a mnohostranných nástrojů, jichž je smluvní stranou. Opět jsme přesvědčeni, že Spojené státy nepohrdnou ničím, až záměrným překrucováním reality, aby si zachovaly vysokou míru protiruské rétoriky.


https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/1794453/


14.01.2022 19:09** Komentář mluvčí MZV Marie Zakharové k americkým protiruským sankcím** 36-14-01-2022 Za absolutně nepřijatelné a z hlediska kultury mezistátních kontaktů považujeme prohlášení vedení amerického ministerstva zahraničí o údajné „klíčové roli“ ruského občana RA Alara a společnosti Parsec v dodávkách komponentů a technologie pro „celý raketový program KLDR“. Aniž by se Spojené státy obtěžovaly poskytovat důkazy, snaží se nahradit skutečná fakta výmysly a vznášejí přitažená a nepodložená obvinění, že Rusko napomáhá rozvoji severokorejského jaderného raketového programu. Ruská strana se neochvějně a důsledně hlásí ke všem svým závazkům v oblasti nešíření jak pod záštitou Rady bezpečnosti OSN, tak v rámci mezinárodních a mnohostranných nástrojů, jichž je smluvní stranou. Opět jsme přesvědčeni, že Spojené státy nepohrdnou ničím, až záměrným překrucováním reality, aby si zachovaly vysokou míru protiruské rétoriky. https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/1794453/
942
6
1
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept