Politika v ČR
Český masakr..ústavní pilou

Na kob-fórum.eu jsem před několika týdny komentoval skandální
jednání amerického Nejvyššího soudu (odmítnutí projednat žalobu Texasu na protiústavnost voleb ve 4 státech Unie). Článek se jmenoval Texaský masakr.. ústavní pilou.
Zřejmě univerzální scénář věech Demokratů, včetně těch naších.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-budou-jine-rozhodl-soud-zacinaji-prosakovat-detaily-tajneho-verdiktu-140538#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Začíná se připravovat podobný scénář "klidného ústavního puče", a to kombinací :


  • korespondenčního hlasování (zejména od voličů "v zahraničí"
  • soft - zásah do sčítací mašinérie přes zásah ÚS
  • urychlená tvorba malých uskupení /Minář,Šlachta,Landa), pro něž má být tento zásah do systému sčítání "napsán"
  • a možná se na centrále ucpe nějaký hajzlík a vyvolá se podobné zastavení sčítání jako v r.2017 (zázračné znrtvýchvstání Kalouska z 3,9 na 5,1 %) . V Georgii se to povedlo, tak proč ne u nás ?

Hraje se na jakékoliv odejmutí hlasů pro ANO a jekýkoliv způsob ,jak zabránit tomu, aby Babiš byl jako vítěz pověřen vyjednáváním. Nejde o sílu Babiš, ale jde o sílu Zemana. To je ten cíl. Likvidace tandemu MZ + AB.
No - chytračili chytří..ale možná zachytračí .. i někdo jiný.


Na **kob-fórum.eu** jsem před několika týdny komentoval skandální jednání amerického Nejvyššího soudu (odmítnutí projednat žalobu Texasu na protiústavnost voleb ve 4 státech Unie). Článek se jmenoval **Texaský masakr.. ústavní pilou.** Zřejmě univerzální scénář věech Demokratů, včetně těch naších. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-budou-jine-rozhodl-soud-zacinaji-prosakovat-detaily-tajneho-verdiktu-140538#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz Začíná se připravovat podobný scénář "klidného ústavního puče", a to kombinací : - korespondenčního hlasování (zejména od voličů "v zahraničí" - soft - zásah do sčítací mašinérie přes zásah ÚS - urychlená tvorba malých uskupení /Minář,Šlachta,Landa), pro něž má být tento zásah do systému sčítání "napsán" - a možná se na centrále ucpe nějaký hajzlík a vyvolá se podobné zastavení sčítání jako v r.2017 (zázračné znrtvýchvstání Kalouska z 3,9 na 5,1 %) . V Georgii se to povedlo, tak proč ne u nás ? Hraje se na jakékoliv odejmutí hlasů pro ANO a jekýkoliv způsob ,jak zabránit tomu, aby Babiš byl jako vítěz pověřen vyjednáváním. Nejde o sílu Babiš, ale jde o sílu Zemana. To je ten cíl. Likvidace tandemu MZ + AB. No - chytračili chytří..ale možná zachytračí .. i někdo jiný.

Ústavní soud a politické strany tzv. demobloku rozehrály, podobně ministři z národně socialistické strany, demokratické strany a strany lidové 20. února 1948, hodně vysokou hru a otázkou je, zda ji mají a budou mít pod kontrolou ? Zřejmě zapomněli, že každý tlak vyvolá protitlak... !


Ústavní soud a politické strany tzv. demobloku rozehrály, podobně ministři z národně socialistické strany, demokratické strany a strany lidové 20. února 1948, hodně vysokou hru a otázkou je, zda ji mají a budou mít pod kontrolou ? Zřejmě zapomněli, že každý tlak vyvolá protitlak... !

je tam patrný fázový posun nejen v čase, ale i chápání . Rychetský může hrát (i nevědomky) roli krysaře. Ale sázet na kopii amerických voleb 11/2020 v ČR
10/2021 je dost odvážné . A ,co je důležité : starý pán jim provedl opravdu nepěknou věc. Předběhl je s termínem voleb a tahle clinton-parta je teď ve velké časové tísni.


je tam patrný fázový posun nejen v čase, ale i chápání . Rychetský může hrát (i nevědomky) roli krysaře. Ale sázet na kopii amerických voleb 11/2020 v ČR 10/2021 je dost odvážné . A ,co je důležité : starý pán jim provedl opravdu nepěknou věc. Předběhl je s termínem voleb a tahle clinton-parta je teď ve velké časové tísni.

Velmi zajímavé teď bude sledovat činnost jednotlivých politických stran a hnutí v PS. Pochybuji, že budou ochotny a schopny se na něčem ohledně úpravy volebního zákona dohodnout. Starý pán ve svém dopisu ÚS zřejmě nastínil následující politické dění u nás.


https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-zaslal-dopis-ustavnimu-soudu-15784#from-list


Velmi zajímavé teď bude sledovat činnost jednotlivých politických stran a hnutí v PS. Pochybuji, že budou ochotny a schopny se na něčem ohledně úpravy volebního zákona dohodnout. Starý pán ve svém dopisu ÚS zřejmě nastínil následující politické dění u nás. https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-zaslal-dopis-ustavnimu-soudu-15784#from-list
Upravené 3. 2. 2021 o 10:30

Po tomhle očekávaném šoku zatím mám jen otázky. Qui bono?Rychetský dostal od MZ vyznamenání. A zrušil zákon, který sám prosadil.


“Velký den P. Rychetského: jako místopředseda Zemanovy vlády pro legislativu zpracoval a prosadil před 20 lety novelu volebního zákona. Na návrh Václava Havla Ústavní soud část zákona zrušil. Dnes v roli předsedy Ústavního soudu Rychetský definitivně potvrdí, že tenkrát jednal protiústavně,“ uvedl Kalousek. (díky Mirdo)
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ohlasy-politiku-na-verdikt-ustavniho-soudu.A210203_093344_domaci_kop


Zmizelo kvorum pro koalice 10% pro 2 strany atd. zůstalo kvorum 5% pro stranu nebo koalici. Jaký je důvod pro pokračování stávajících koalic? Do parlamentu se dostanou koalice pidistran? Pokud tedy nová verze volebního zákona nebude obsahovat jinou chytristiku. Jakou?


Po tomhle očekávaném šoku zatím mám jen otázky. Qui bono?Rychetský dostal od MZ vyznamenání. A zrušil zákon, který sám prosadil. “Velký den P. Rychetského: jako místopředseda Zemanovy vlády pro legislativu zpracoval a prosadil před 20 lety novelu volebního zákona. Na návrh Václava Havla Ústavní soud část zákona zrušil. Dnes v roli předsedy Ústavního soudu Rychetský definitivně potvrdí, že tenkrát jednal protiústavně,“ uvedl Kalousek. (díky Mirdo) https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ohlasy-politiku-na-verdikt-ustavniho-soudu.A210203_093344_domaci_kop Zmizelo kvorum pro koalice 10% pro 2 strany atd. zůstalo kvorum 5% pro stranu nebo koalici. Jaký je důvod pro pokračování **stávajících** koalic? Do parlamentu se dostanou koalice pidistran? Pokud tedy nová verze volebního zákona nebude obsahovat jinou chytristiku. Jakou?

Již jsem o tom psal do TauRusova vlákna: Kam s Koněvem?


  • co největší ztráty ANO (skrze probíhající COVID frašku)
  • vnesení rozkolu do koalice (ANO a ČSSD) + do stran podporujících vládu (KSČM, SPD)
  • rozdrobení hlasů nespokojených do nově vznikajících stran "pseudo-patriotů" = odebrání těchto hlasů konstruktivní SPD a KSČM

Zapadá do toho i Schwarzenbergův nový postoj (otočka) k Rusku a návrh řešení důstojného umístění památníku gen. Koněva. Připravuje kolaborantům podmínky pro převzetí moci v nové situaci.


Již jsem o tom psal do TauRusova vlákna: Kam s Koněvem? - co největší ztráty ANO (skrze probíhající COVID frašku) - vnesení rozkolu do koalice (ANO a ČSSD) + do stran podporujících vládu (KSČM, SPD) - rozdrobení hlasů nespokojených do nově vznikajících stran "pseudo-patriotů" = odebrání těchto hlasů konstruktivní SPD a KSČM Zapadá do toho i Schwarzenbergův nový postoj (otočka) k Rusku a návrh řešení důstojného umístění památníku gen. Koněva. Připravuje kolaborantům podmínky pro převzetí moci v nové situaci.

ČSSD

Tady nevím s čím počítat. Ve světle blesků téhle ústavní bouře dávají zatím zdánlivě nesmyslné hamajdovy námluvy se zelenofašisty jiný smysl...Jinými slovy, zvýšení pravděpodobnosti průchodu ČSSD do sněmovny ruší možnost opakování koalice s AB? Možná z pohledu jednoho křídla socdem ano, když hamajda nedávno ozvučil “posun ANO do prava”.


[quote="pid:2323, uid:177"]ČSSD[/quote] Tady nevím s čím počítat. Ve světle blesků téhle ústavní bouře dávají zatím zdánlivě nesmyslné hamajdovy námluvy se zelenofašisty jiný smysl...Jinými slovy, zvýšení pravděpodobnosti průchodu ČSSD do sněmovny ruší možnost opakování koalice s AB? Možná z pohledu jednoho křídla socdem ano, když hamajda nedávno ozvučil “posun ANO do prava”.

Ovčáček na twitteru: V souvislosti s aktuálním rozhodnutím Ústavního soudu prezident republiky 🇨🇿 Miloš Zeman poukazuje na obsah dopisu, který Ústavnímu soudu zaslal. Znění listu naleznete zde:
https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-zaslal-dopis-ustavnimu-soudu-15784#from-list


Ovčáček na twitteru: V souvislosti s aktuálním rozhodnutím Ústavního soudu prezident republiky

Jen na doplnění....
https://www.usoud.cz/aktualne/ustavni-soud-zrusil-cast-volebniho-zakona-pro-poruseni-rovnosti-volebniho-prava-a-sanci-kandidujicich-stran?fbclid=IwAR0fi41mW1m0jKArF3yHQmFea9tD4wlCQXumDgx3lmI3ABjK391OQpNAo_s


Jen na doplnění.... https://www.usoud.cz/aktualne/ustavni-soud-zrusil-cast-volebniho-zakona-pro-poruseni-rovnosti-volebniho-prava-a-sanci-kandidujicich-stran?fbclid=IwAR0fi41mW1m0jKArF3yHQmFea9tD4wlCQXumDgx3lmI3ABjK391OQpNAo_s

Čtyři soudci ÚS: Lidi jsme vystavili bezprecedentní nejistotě
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ctyri-soudci-us-lidi-jsme-vystavili-vystavili-bezprecedentni-nejistote-40349797#seq_no=3&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=QrWuNk6t9bd-202102031229&source=article-detail
„Netvrdíme, že současná podoba volebního systému poměrného zastoupení je podobou ideální, nejspravedlivější, jedinou možnou, a tedy nezměnitelnou. Máme jen za to, že ve svém celkovém působení se nezpronevěřuje pokynům Ústavy, podle nějž se volby do Poslanecké sněmovny konají mj. na základě rovného volebního práva podle zásad poměrného zastoupení. Jistě lze mít za to, že těmto zásadám bude lépe odpovídat volební model jiný. Takový výběr ale dle našeho názoru již není věcí rozhodování ÚS a jeho momentální plenární většiny, ale záležitostí politické úvahy demokratického zákonodárce,“ shodla se čtveřice.
„To vše dává značně ponurý obraz o způsobu rozhodování ÚS v této věci. Od tohoto způsobu rozhodování ÚS a jeho případných neblahých dopadů na stabilitu ústavního systému se proto zcela distancujeme,“ zdůraznili soudci.


Toto rozhodnutí + politická agitka Rychetského = velký příspěvek k odpisu renomé ÚS a celého pindosího sytému řízení kolonie prostřednictvím figurek na prokuratuře a u soudů.


**Čtyři soudci ÚS: Lidi jsme vystavili bezprecedentní nejistotě** https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ctyri-soudci-us-lidi-jsme-vystavili-vystavili-bezprecedentni-nejistote-40349797#seq_no=3&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=QrWuNk6t9bd-202102031229&source=article-detail „Netvrdíme, že současná podoba volebního systému poměrného zastoupení je podobou ideální, nejspravedlivější, jedinou možnou, a tedy nezměnitelnou. Máme jen za to, že ve svém celkovém působení se nezpronevěřuje pokynům Ústavy, podle nějž se volby do Poslanecké sněmovny konají mj. na základě rovného volebního práva podle zásad poměrného zastoupení. Jistě lze mít za to, že těmto zásadám bude lépe odpovídat volební model jiný. Takový výběr ale dle našeho názoru již není věcí rozhodování ÚS a jeho momentální plenární většiny, ale záležitostí politické úvahy demokratického zákonodárce,“ shodla se čtveřice. **„To vše dává značně ponurý obraz o způsobu rozhodování ÚS v této věci. Od tohoto způsobu rozhodování ÚS a jeho případných neblahých dopadů na stabilitu ústavního systému se proto zcela distancujeme,“ zdůraznili soudci.** Toto rozhodnutí + politická agitka Rychetského = velký příspěvek k odpisu renomé ÚS a celého pindosího sytému řízení kolonie prostřednictvím figurek na prokuratuře a u soudů.

Nevím, zda senátoři za hnutí STAN spolu s dalšími, kteří v roce 2017 podali ústavní stížnost kvůli volebnímu systému do Poslanecké sněmovny PČR nebo jim za to tleskali nebo tleskají se už "drbou na hlavě" nebo se teprve začnou "drbat", až si zjistí, že starý hradní pán s nimi, za zřejmě nechtěné účasti ÚS, sehrál patii šachu a oni v současnosti dostali "šach", po kterém může následovat v brzké době, vzhledem k jejich časové tísni, i mat.
To že nepředpokládali, že ÚS se bude zabývat jejich stížností až po vyhlášení voleb do PS prezidentem republiky a v době nouzového stavu způsobeného Covidem 19 se nyní ukázalo jako jejich velká chyba.


Nevím, zda senátoři za hnutí STAN spolu s dalšími, kteří v roce 2017 podali ústavní stížnost kvůli volebnímu systému do Poslanecké sněmovny PČR nebo jim za to tleskali nebo tleskají se už "drbou na hlavě" nebo se teprve začnou "drbat", až si zjistí, že starý hradní pán s nimi, za zřejmě nechtěné účasti ÚS, sehrál patii šachu a oni v současnosti dostali "šach", po kterém může následovat v brzké době, vzhledem k jejich časové tísni, i mat. To že nepředpokládali, že ÚS se bude zabývat jejich stížností až po vyhlášení voleb do PS prezidentem republiky a v době nouzového stavu způsobeného Covidem 19 se nyní ukázalo jako jejich velká chyba.
Upravené 3. 2. 2021 o 14:43

Projev Babiše k rozhodnutí ÚS. Docela tvrdý.

AB reaguje naprosto správně a využívá nabízenou příležitost.


[quote="pid:2355, uid:101"]Projev Babiše k rozhodnutí ÚS. Docela tvrdý.[/quote] AB reaguje naprosto správně a využívá nabízenou příležitost.

Hmm, máme tady takový náhodný výpočet.
Ne všichni soudci ÚS hlasovali pro zrušení napadnutých částí volebního zákona.
4 soudci byl proti.
A kolik je soudců ÚS celkem?
15.
A kolik tedy bylo pro?
15-4=11
Výpočet dokončen.


Hmm, máme tady takový náhodný výpočet. Ne všichni soudci ÚS hlasovali pro zrušení napadnutých částí volebního zákona. 4 soudci byl proti. A kolik je soudců ÚS celkem? 15. A kolik tedy bylo pro? 15-4=11 Výpočet dokončen.

Díky za všechny názory i za mírný optimismus, situace skutečně připomíná USA, i když v miniaturní velikosti...


Díky za všechny názory i za mírný optimismus, situace skutečně připomíná USA, i když v miniaturní velikosti...

Benešová se "diví", má snad podezření na korupci na Ústavním soudu ?


https://www.novinky.cz/domaci/clanek/kdo-komu-co-slibil-divi-se-benesova-bez-dukazu-nad-nalezem-ustavniho-soudu-40349878#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=ITC3Ka4zV4a-202102031734&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Benešová se "diví", má snad podezření na korupci na Ústavním soudu ? https://www.novinky.cz/domaci/clanek/kdo-komu-co-slibil-divi-se-benesova-bez-dukazu-nad-nalezem-ustavniho-soudu-40349878#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=ITC3Ka4zV4a-202102031734&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Benešová se "diví"

Benešová: „Soudci jsou jenom lidi, někteří chtějí opakovat mandát.” „Samozřejmě žádné důkazy nemám, ale takhle funguje život. A pan Rychetský už se jednou vyjadřoval, takže nevím. Jestli si pomýšlí třeba na prezidenta, nevím,”


Rozhodnutí soudu ministryně označila za „vrcholové číslo”, nad kterým zůstává rozum stát. „Na ústavním nálezu mi hlavně vadí, že to tam měli přes tři roky a teď pár měsíců před volbami najednou rozhodují,” podotkla. „Co je za tím? Komu se kdo zavázal, kdo komu co slíbil?” pokračovala.


Pokračování příběhu. Zde deklarují, že motivací ÚS byla nespravedlnost současného sytému a záchrana malých stran: Proč se rozzlobil Ústavní soud? Ukazují to dvě Babišova čísla
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/proc-se-rozzlobil-ustavni-soud-ukazuji-to-dve-babisova-cisla-140642#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=7B1Y6PMJZb3-202102040516&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
"Číše trpělivosti přetekla." Ptám se, čí číše?
"Přepočet voličských hlasů na poslanecké mandáty natolik škodí menším stranám, že se dostal do konfliktu s Ústavou, konkrétně s pravidly poměrného volebního systému." "Český model překročil při podpoře silných a potírání malých stran míru." Dál následuje porovnání s jinými zeměmi ospravedlňující rozhodnutí US. Na závěr soudce Filip navrhuje východiska. Nejdůležitější se mi jeví závěrečné sdělení: "Třetí možností pro Čechy je rozpočítat hlasy mezi strany a kraje podle výsledků celé republiky. Tento model lze podle ústavních soudců použít, i když se parlament neshodne, jak nahradí zrušené paragrafy."


Následuje další článek: Nový volební zákon má Babiš za nereálný. Ve Sněmovně se ale rodí hlasovací síla
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/novy-volebni-zakon-ma-babis-za-nerealny-ve-snemovne-se-ale-rodi-hlasovaci-sila-140666#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=7B1Y6PMJZb3-202102040516&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
A jako by náhodou: "V dolní komoře existuje konkrétní návrh, jak vyhovět výtkám Ústavního soudu. Seznam Zprávy získaly dokument, dle něhož Ministerstvo vnitra daný návrh neodmítlo. „Je to možnost,“ řekl k opoziční iniciativě vicepremiér Jan Hamáček."
"Ve Sněmovně od listopadu roku 2019 leží lidovecký návrh na změnu volebních pravidel." "Neobsahuje penalizaci pro předvolební koalice a jeho využitím by se dosáhlo velice proporčních výsledků, když celkový počet mandátů pro jednotlivé subjekty vypočítává na základě celorepublikového čísla.
Na scénu vstupuje ČSÚ: „Dle vyjádření Českého statistického úřadu by nastíněný způsob přidělování mandátů politickým subjektům a následné přikázání mandátů ve volebních krajích bylo realizovatelné, avšak bylo by nutné provést formulační úpravy jednotlivých ustanovení.
Jak se pracuje se statistikami? Podle zadaného cíle.
Závěr: "Z výše uvedeného vyplývá, že využití již ve Sněmovně zaparkovaného návrhu na změnu volebních pravidel by se nemuseli bránit Piráti a STAN, koalice SPOLU, sociální demokrati a nejspíš ani komunisti. Zmíněné subjekty by nyní daly ve Sněmovně dohromady 97 hlasů."


Komplot byl důkladně předem připraven a je řízen vnějším řízením. Hlavní aktéři Rychetský, soudce Filip, Hamajda, Schwarzemberg, KDU-ČSL - to naznačuje odkud (domnívám se, že z Bruselu).
Pokus o ovlivnění výsledků voleb bude probíhat ve více rovinách - volební zákon, ČSÚ,...
Pokus o zabránění kolonii vyrvat se z okovů? Zastavit proces obnovy Česko-Slovenska směřujícího na spolupráci s Ruskem - tzn. vyrvání tohoto území ze EU (Německého) otroctví?


[quote="pid:2395, uid:270"]Benešová se "diví"[/quote] Benešová: „Soudci jsou jenom lidi, někteří chtějí opakovat mandát.” „Samozřejmě žádné důkazy nemám, ale takhle funguje život. A pan Rychetský už se jednou vyjadřoval, takže nevím. Jestli si pomýšlí třeba na prezidenta, nevím,” Rozhodnutí soudu ministryně označila za „vrcholové číslo”, nad kterým zůstává rozum stát. „Na ústavním nálezu mi hlavně vadí, že to tam měli přes tři roky a teď pár měsíců před volbami najednou rozhodují,” podotkla. „Co je za tím? Komu se kdo zavázal, kdo komu co slíbil?” pokračovala. Pokračování příběhu. Zde deklarují, že motivací ÚS byla nespravedlnost současného sytému a záchrana malých stran: **Proč se rozzlobil Ústavní soud? Ukazují to dvě Babišova čísla** https://www.seznamzpravy.cz/clanek/proc-se-rozzlobil-ustavni-soud-ukazuji-to-dve-babisova-cisla-140642#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=7B1Y6PMJZb3-202102040516&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz **"Číše trpělivosti přetekla."** Ptám se, čí číše? "Přepočet voličských hlasů na poslanecké mandáty natolik škodí menším stranám, že se dostal do konfliktu s Ústavou, konkrétně s pravidly poměrného volebního systému." **"Český model překročil při podpoře silných a potírání malých stran míru."** Dál následuje porovnání s jinými zeměmi ospravedlňující rozhodnutí US. Na závěr soudce Filip navrhuje východiska. Nejdůležitější se mi jeví závěrečné sdělení: **"Třetí možností pro Čechy je rozpočítat hlasy mezi strany a kraje podle výsledků celé republiky. Tento model lze podle ústavních soudců použít, i když se parlament neshodne, jak nahradí zrušené paragrafy."** Následuje další článek: **Nový volební zákon má Babiš za nereálný. Ve Sněmovně se ale rodí hlasovací síla** https://www.seznamzpravy.cz/clanek/novy-volebni-zakon-ma-babis-za-nerealny-ve-snemovne-se-ale-rodi-hlasovaci-sila-140666#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=7B1Y6PMJZb3-202102040516&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz A jako by náhodou: "**V dolní komoře existuje konkrétní návrh, jak vyhovět výtkám Ústavního soudu.** Seznam Zprávy získaly dokument, dle něhož Ministerstvo vnitra daný návrh neodmítlo. „Je to možnost,“ řekl k opoziční iniciativě vicepremiér Jan Hamáček." "Ve Sněmovně od listopadu roku 2019 leží **lidovecký návrh** na změnu volebních pravidel." "Neobsahuje penalizaci pro předvolební koalice a jeho využitím by se dosáhlo velice proporčních výsledků, **když celkový počet mandátů pro jednotlivé subjekty vypočítává na základě celorepublikového čísla.** Na scénu vstupuje ČSÚ: „**Dle vyjádření Českého statistického úřadu** by nastíněný způsob přidělování mandátů politickým subjektům a následné přikázání mandátů ve volebních krajích bylo realizovatelné, **avšak bylo by nutné provést formulační úpravy jednotlivých ustanovení.**“ Jak se pracuje se statistikami? Podle zadaného cíle. Závěr: "Z výše uvedeného vyplývá, že využití již ve Sněmovně zaparkovaného návrhu na změnu volebních pravidel by se nemuseli bránit Piráti a STAN, koalice SPOLU, sociální demokrati a nejspíš ani komunisti. Zmíněné subjekty by nyní daly ve Sněmovně dohromady 97 hlasů." Komplot byl důkladně předem připraven a je řízen vnějším řízením. Hlavní aktéři Rychetský, soudce Filip, Hamajda, Schwarzemberg, KDU-ČSL - to naznačuje odkud (domnívám se, že z Bruselu). Pokus o ovlivnění výsledků voleb bude probíhat ve více rovinách - volební zákon, ČSÚ,... Pokus o zabránění kolonii vyrvat se z okovů? Zastavit proces obnovy Česko-Slovenska směřujícího na spolupráci s Ruskem - tzn. vyrvání tohoto území ze EU (Německého) otroctví?

Rychetský

kovaný havloid (ale dostal vyznamenání od Zemana)


Hamajda

studoval/nedokončil britskou vojenskou akademii
dlouholetý člen Aspenu


Schwarzemberg

vzhledem k tomu, že v první volbě zprocesoval vítězství Zemana, počítám ho mezi kádry globalčiků


KDU-ČSL

dlooouholetá pátá kolona sudetendojče frojnde v republice a dojče zájmů vůbec, stejně jako katolická církev po většinu historie


Nakonec jsem si nechal

soudce Filip

na toho “nic nemám”, tedy kromě toho, že byl jmenován MZ a že absolvoval přes tři desítky zahraničních stáží, takže jenom Rychetského komplic?


Takže Rychetský dostal vyznamenání od MZ. Někteří to interpretovali jako Rychetským nevyslyšenou výzvu k odchodu do důchodu. Domnívám se, že je třeba počítat s tím, že je to celé Zemanova vyšší hra. Konec konců, neprovedl snad zahájení partie MZ zázračně včasným “předčasným” vyhlášením termínu voleb? Z AB se stává mučedník, to mají voliči rádi a zamíchá to se stávajícími nebo budoucími koalicemi. Za stávajícího stavu, s kým by AB šel do koalice, když mu preference kovidklesají a u socdem a KSČM hrozí nedostání se do parlamentu. Stejně jako Trojbarevným. SPD sama by asi nestačila.
Třeba sledovat qui bono, hodně napoví, čím bude doplněn volební zákon. A třeba ani doplněn nebude. Co že to ten Zeman predikoval ve svém “zbytečném” (a rovněž předčasném) dopise?
Je třeba zastavit muže s koženou brašnou...


[quote="pid:2445, uid:177"]Rychetský[/quote] kovaný havloid (ale dostal vyznamenání od Zemana) [quote="pid:2445, uid:177"]Hamajda[/quote] studoval/nedokončil britskou vojenskou akademii dlouholetý člen Aspenu [quote="pid:2445, uid:177"]Schwarzemberg[/quote] vzhledem k tomu, že v první volbě zprocesoval vítězství Zemana, počítám ho mezi kádry globalčiků [quote="pid:2445, uid:177"]KDU-ČSL[/quote] dlooouholetá pátá kolona sudetendojče frojnde v republice a dojče zájmů vůbec, stejně jako katolická církev po většinu historie Nakonec jsem si nechal [quote="pid:2445, uid:177"]soudce Filip[/quote] na toho “nic nemám”, tedy kromě toho, že byl jmenován MZ a že absolvoval přes tři desítky zahraničních stáží, takže jenom Rychetského komplic? Takže Rychetský dostal vyznamenání od MZ. Někteří to interpretovali jako Rychetským nevyslyšenou výzvu k odchodu do důchodu. Domnívám se, že je třeba počítat s tím, že je to celé Zemanova vyšší hra. Konec konců, neprovedl snad zahájení partie MZ zázračně včasným “předčasným” vyhlášením termínu voleb? Z AB se stává mučedník, to mají voliči rádi a zamíchá to se stávajícími nebo budoucími koalicemi. Za stávajícího stavu, s kým by AB šel do koalice, když mu preference kovidklesají a u socdem a KSČM hrozí nedostání se do parlamentu. Stejně jako Trojbarevným. SPD sama by asi nestačila. Třeba sledovat qui bono, hodně napoví, čím bude doplněn volební zákon. A třeba ani doplněn nebude. Co že to ten Zeman predikoval ve svém “zbytečném” (a rovněž předčasném) dopise? Je třeba zastavit muže s koženou brašnou...
Upravené 4. 2. 2021 o 09:27

Problémem českého volebního zákona nebyla volební (D'Hondtovova) formule, nebylo a není aditivní kvórum pro koalice, ani uzavírací klauzule. Problémem byla velikost volebních obvodů. Ta byla zvolena logicky, dle územně správního členění země do čtrnácti krajů. Když už byly zřízeny kraje, jaká jiná logika měla být zvolena pro definici volebních obvodů do Poslanecké sněmovny?! To první a druhé Ústavní soud zrušil. To třetí a čtvrté nikoliv! Kdy a kdo označí volební zákon za nespravedlivý a nedemokratický pro to páté – aktivní volební právo je stanoveno na patnáct let věku – je jen otázkou času. Bude to výhra anebo prohra spravedlnosti a demokracie?“ "


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rychetskeho-verdikt-Volebni-pravo-patnactiletym-Ivan-Langer-varuje-kde-muzeme-skoncit-652748


Problémem českého volebního zákona nebyla volební (D'Hondtovova) formule, nebylo a není aditivní kvórum pro koalice, ani uzavírací klauzule. Problémem byla velikost volebních obvodů. Ta byla zvolena logicky, dle územně správního členění země do čtrnácti krajů. Když už byly zřízeny kraje, jaká jiná logika měla být zvolena pro definici volebních obvodů do Poslanecké sněmovny?! To první a druhé Ústavní soud zrušil. To třetí a čtvrté nikoliv! Kdy a kdo označí volební zákon za nespravedlivý a nedemokratický pro to páté – aktivní volební právo je stanoveno na patnáct let věku – je jen otázkou času. Bude to výhra anebo prohra spravedlnosti a demokracie?“ " https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rychetskeho-verdikt-Volebni-pravo-patnactiletym-Ivan-Langer-varuje-kde-muzeme-skoncit-652748

Předseda volebního senátu NSS: Volby se mohou konat i bez dohody stran
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/predseda-volebniho-senatu-nss-volby-se-mohou-konat-i-bez-dohody-stran-40349922#seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=glRZgX4LtqQ-202102040909&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
"Volby se v říjnu podle Langáška nepochybně uskuteční, pokud nebudou ústavním zákonem odloženy například kvůli nouzovému stavu."


"Stále platí, že prezident republiky se souhlasem předsedy vlády vyhlásil volby na 8. a 9. října. Podle Langáška nic nebrání jejich organizaci, přípravě a uskutečnění podle volebního zákona a harmonogramu zveřejněného ministerstvem vnitra."


„Není tedy pravda, že se volby nemohou konat, pokud Parlament nezareaguje."


**Předseda volebního senátu NSS: Volby se mohou konat i bez dohody stran** https://www.novinky.cz/domaci/clanek/predseda-volebniho-senatu-nss-volby-se-mohou-konat-i-bez-dohody-stran-40349922#seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=glRZgX4LtqQ-202102040909&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz "Volby se v říjnu podle Langáška nepochybně uskuteční, pokud nebudou ústavním zákonem odloženy například kvůli nouzovému stavu." "Stále platí, že prezident republiky se souhlasem předsedy vlády vyhlásil volby na 8. a 9. října. Podle Langáška nic nebrání jejich organizaci, přípravě a uskutečnění podle volebního zákona a harmonogramu zveřejněného ministerstvem vnitra." „Není tedy pravda, že se volby nemohou konat, pokud Parlament nezareaguje."
12
2.37k
27
9
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept