Zahraničná politika
Británie se nečekaně ocitla na okraji energetického kolapsu.

Tak ideme zostra ….


Británie se nečekaně ocitla na okraji energetického kolapsu. Rozsáhlý požár v noci na dnešek vyřadil páteřní kabel, který přivádí elektřinu z Francie, a podle provozovatele přenosové soustavy bude kabel odstaven minimálně měsíc. Nedostatek elektřiny zhoršil už tak napjatou situaci na trhu, kde ceny každým dnem stoupají na rekordy.


https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/britanie-elektrina-proud-energie-kabel-pozar-blackout.A210915_134715_eko-zahranicni_ven


Tak ideme zostra …. Británie se nečekaně ocitla na okraji energetického kolapsu. Rozsáhlý požár v noci na dnešek vyřadil páteřní kabel, který přivádí elektřinu z Francie, a podle provozovatele přenosové soustavy bude kabel odstaven minimálně měsíc. Nedostatek elektřiny zhoršil už tak napjatou situaci na trhu, kde ceny každým dnem stoupají na rekordy. https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/britanie-elektrina-proud-energie-kabel-pozar-blackout.A210915_134715_eko-zahranicni_ven

Tak tak... A nutné si uvědomit, že tímto způsobem se dá kdekoliv v moři narušit např. ropné či plynové potrubí. To máme za poslední dobu další náhody jako nedostatek čipů, uvizlá lodička v Suezu, nedostatek dřeva atd atd... Globalizace je opravdu končena... Za poslech stojí poslední rozhovor s Robejškem u Kociánové na svobodném univerzu. Dostává to vše docela rychlý spád...


Tak tak... A nutné si uvědomit, že tímto způsobem se dá kdekoliv v moři narušit např. ropné či plynové potrubí. To máme za poslední dobu další náhody jako nedostatek čipů, uvizlá lodička v Suezu, nedostatek dřeva atd atd... Globalizace je opravdu končena... Za poslech stojí poslední rozhovor s Robejškem u Kociánové na svobodném univerzu. Dostává to vše docela rychlý spád...
Upravené 15. 9. 2021 o 23:16

ale zaujimave zistenie , ze GB ma energeticku zakladnu vo FR, ako napr DE v CZ a AT v SK… toto by chcelo analyzu


ale zaujimave zistenie , ze GB ma energeticku zakladnu vo FR, ako napr DE v CZ a AT v SK… toto by chcelo analyzu

v diskusii na ihned.cz je aj príspevok:
Jan Prichystal 8183
Clanek je ukazkou neprofesionalni zurnalistiky. Jsou v nem zmineny jen dve z podmorskych linek - z nichz jednu poskodil pozar. Asi aby to vypadalo jako obrovska katastrofa. Krome zminenych dvou linek do Francie vsak ma Velka Britanie jeste dalsi 3 linky - do Belgie 1000 MW, Nizozemi 1000 MW a Norska 1400 MW. Nova linka do Danska 1400 MW je ve vystavbe a mela by byt hotova v roce 2023.


v diskusii na ihned.cz je aj príspevok: Jan Prichystal 8183 Clanek je ukazkou neprofesionalni zurnalistiky. Jsou v nem zmineny jen dve z podmorskych linek - z nichz jednu poskodil pozar. Asi aby to vypadalo jako obrovska katastrofa. Krome zminenych dvou linek do Francie vsak ma Velka Britanie jeste dalsi 3 linky - do Belgie 1000 MW, Nizozemi 1000 MW a Norska 1400 MW. Nova linka do Danska 1400 MW je ve vystavbe a mela by byt hotova v roce 2023.

v diskusii na ihned.cz je aj príspevok:
Jan Prichystal 8183


tak si to treba dohladat aj inde , napr https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-09-15/soaring-european-gas-prices-force-fertilizer-plants-to-shutter


Ono ani nejde onto ci to bol 1 blok JE alebo cela JE. Dolezita je energobezpecnost a hlavne nasledky tejto udalosti. Sorry ale tento komentar ma akoze povedat co ?


[quote="pid:33341, uid:79"]v diskusii na ihned.cz je aj príspevok: Jan Prichystal 8183[/quote] tak si to treba dohladat aj inde , napr https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-09-15/soaring-european-gas-prices-force-fertilizer-plants-to-shutter Ono ani nejde onto ci to bol 1 blok JE alebo cela JE. Dolezita je energobezpecnost a hlavne nasledky tejto udalosti. Sorry ale tento komentar ma akoze povedat co ?

Hovorí aj to, že mala británia je úplne závislá na energii z kontinentu Európy alebo Ruska, napr. stavať vozový park z elektrických áut je pekné šialenstvo. Rovnako nemá ani ľudské zdroje, nedostatok šoférov má silný dopad na zásobovanie na ostrovoch. Keď anglosasi stratia riadenie v USA, tak británia sa zcrvkne ešte viac a samotní Angličania budú pekne zaskočení po vyprchaní kovid agendy, že čo sa to vlastne u nich doma stalo.


Hovorí aj to, že mala británia je úplne závislá na energii z kontinentu Európy alebo Ruska, napr. stavať vozový park z elektrických áut je pekné šialenstvo. Rovnako nemá ani ľudské zdroje, nedostatok šoférov má silný dopad na zásobovanie na ostrovoch. Keď anglosasi stratia riadenie v USA, tak británia sa zcrvkne ešte viac a samotní Angličania budú pekne zaskočení po vyprchaní kovid agendy, že čo sa to vlastne u nich doma stalo.

Rovnako nemá ani ľudské zdroje, nedostatok šoférov má silný dopad na zásobovanie na ostrovoch.


Čo nemá? "Ľudské zdroje"? Ty si zdroj? Ja určite nie!


[quote="pid:33449, uid:48"]Rovnako nemá ani ľudské zdroje, nedostatok šoférov má silný dopad na zásobovanie na ostrovoch.[/quote] Čo nemá? "Ľudské zdroje"? Ty si zdroj? Ja určite nie!
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Ty si zdroj? Ja určite nie!
Zbytecna podrzdenost za termin, ktery se normalne pouziva. Vituv prispevek ma navic hlavu a patu.


[quote="pid:33521, uid:623"]Ty si zdroj? Ja určite nie![/quote] Zbytecna podrzdenost za termin, ktery se normalne pouziva. Vituv prispevek ma navic hlavu a patu.

Zbytecna podrzdenost za termin, ktery se normalne pouziva. Vituv prispevek ma navic hlavu a patu.


Vôbec to nie je podráždenosť a vôbec to nie je zbytočné. Tento výraz bežne používajú kapitalisti a ich prisluhovači z personálnych oddelení, pre ktorých je človek iba zdroj. Česť výnimkám. Tu by som to naozaj neočakával. Ak si toho niekto nie je vedomý, je potrebné ho na to upozorniť.


[quote="pid:33533, uid:93"]Zbytecna podrzdenost za termin, ktery se normalne pouziva. Vituv prispevek ma navic hlavu a patu.[/quote] Vôbec to nie je podráždenosť a vôbec to nie je zbytočné. Tento výraz bežne používajú kapitalisti a ich prisluhovači z personálnych oddelení, pre ktorých je človek iba zdroj. Česť výnimkám. Tu by som to naozaj neočakával. Ak si toho niekto nie je vedomý, je potrebné ho na to upozorniť.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 17. 9. 2021 o 19:10

Ak si toho niekto nie je vedomý, je potrebné ho na to upozorniť

Mne je to slovo taky neprijemny (specialne anglicke HR human resources). Nicmene v KOB se take rika, ze na realizaci je potreba zdrojova zakladna. Nechci to vlakno zbytecne rusit, je zajimave obsahem a mne to ten Tvuj komentar (prisel mne popuzeny) trochu rozbil. Ale vlastne jsem udelal to samy, co Ty, takze mlcim.


[quote="pid:33534, uid:623"]Ak si toho niekto nie je vedomý, je potrebné ho na to upozorniť[/quote] Mne je to slovo taky neprijemny (specialne anglicke HR human resources). Nicmene v KOB se take rika, ze na realizaci je potreba zdrojova zakladna. Nechci to vlakno zbytecne rusit, je zajimave obsahem a mne to ten Tvuj komentar (prisel mne popuzeny) trochu rozbil. Ale vlastne jsem udelal to samy, co Ty, takze mlcim.

Namiesto pojmu "ľudské zdroje" môžeme používať pojem ľudská sila. Je dostatočne zrozumiteľný, ale namiesto ponižovania človeka povyšuje/posilňuje.


Namiesto pojmu "ľudské zdroje" môžeme používať pojem **ľudská sila**. Je dostatočne zrozumiteľný, ale namiesto ponižovania človeka povyšuje/posilňuje.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 17. 9. 2021 o 19:42

A čím tak malomocná británia platí? Za jeden MW odoberie v Calais jedného udenáča?


A čím tak malomocná británia platí? Za jeden MW odoberie v Calais jedného udenáča?
Upravené 17. 9. 2021 o 19:49

Rovnako nemá ani ľudské zdroje, nedostatok šoférov má silný dopad na zásobovanie na ostrovoch.


Ako sa zdá, to nie je len o šoféroch, malobritánia ide pod vodu aj bez kotvy.


https://www.hlavnespravy.sk/pocet-obcanov-eu-zijucich-v-britanii-klesol-za-rok-o-200-000/2681312


[quote="pid:33449, uid:48"]Rovnako nemá ani ľudské zdroje, nedostatok šoférov má silný dopad na zásobovanie na ostrovoch.[/quote] Ako sa zdá, to nie je len o šoféroch, malobritánia ide pod vodu aj bez kotvy. https://www.hlavnespravy.sk/pocet-obcanov-eu-zijucich-v-britanii-klesol-za-rok-o-200-000/2681312
Upravené 17. 9. 2021 o 19:49

Tento výraz bežne používajú kapitalisti a ich prisluhovači z personálnych oddelení, pre ktorých je človek iba zdroj. Česť výnimkám. Tu by som to naozaj neočakával.

Veľmi často ho v hrubých knihách používa aj VP ZSSR. Mne sa ten termín tiež moc nepáči, to však nič nemení na fakte, že v ekonomickej terminológii do kategórie "zdroje" patria okrem iného aj ľudia. Je to čisto technická záležitosť, keď vo firme pri debate o "zdrojoch" nemôžete z tejto kategórie vylúčiť ľudí, pretože objektívne túto "zdrojovú" funkciu majú, spolu s inými zdrojmi, o ktoré sa treba starať a financovať ich.


Druhá vec je, že netreba tento termín používať aj tam kde netreba, mimo ekonomické témy, kde nie je reč o zdrojoch.


[quote="pid:33534, uid:623"]Tento výraz bežne používajú kapitalisti a ich prisluhovači z personálnych oddelení, pre ktorých je človek iba zdroj. Česť výnimkám. Tu by som to naozaj neočakával.[/quote] Veľmi často ho v hrubých knihách používa aj VP ZSSR. Mne sa ten termín tiež moc nepáči, to však nič nemení na fakte, že v ekonomickej terminológii do kategórie "zdroje" patria okrem iného aj ľudia. Je to čisto technická záležitosť, keď vo firme pri debate o "zdrojoch" nemôžete z tejto kategórie vylúčiť ľudí, pretože objektívne túto "zdrojovú" funkciu majú, spolu s inými zdrojmi, o ktoré sa treba starať a financovať ich. Druhá vec je, že netreba tento termín používať aj tam kde netreba, mimo ekonomické témy, kde nie je reč o zdrojoch.

Namiesto pojmu "ľudské zdroje" môžeme používať pojem ľudská sila. Je dostatočne zrozumiteľný, ale namiesto ponižovania človeka povyšuje/posilňuje.

Přísný, jako vždy.
Ale co když autor komentáře popisoval situaci z pohledu malobritů?
Pak by byl termín celkem na místě.
Důležitější je, jak je s lidmi/zdroji zacházeno: zda jako s trávou na poli boje nebo jako s lidskými bytostmi...
Navrhovaná náhrada se slovem síla taky není neprůstřelná. Lidská síla/koňská síla - kritik by mohl namítnout, že jde o degradaci lidí do role zvířat.
Takže politicky korektní (cože? bože, co jsem to napsal?:-) by bylo hovořit pouze o “lidech”, to by stačilo. Říct “nejsou lidi”.
Dříve se místo “HR” říkalo “personální” nebo “kádrové” oddělení.


Poznámka:
Slovo “zdroj” bych paušálně nezavrhoval, používá se i pro označení Stvořitele (Zdroj, Prvotní zdroj apod.), nevšiml jsem si, že by to někomu vadilo.


[quote="pid:33544, uid:623"]Namiesto pojmu "ľudské zdroje" môžeme používať pojem ľudská sila. Je dostatočne zrozumiteľný, ale namiesto ponižovania človeka povyšuje/posilňuje.[/quote] Přísný, jako vždy. Ale co když autor komentáře popisoval situaci z pohledu malobritů? Pak by byl termín celkem na místě. Důležitější je, jak je s lidmi/zdroji zacházeno: zda jako s trávou na poli boje nebo jako s lidskými bytostmi... Navrhovaná náhrada se slovem síla taky není neprůstřelná. Lidská síla/koňská síla - kritik by mohl namítnout, že jde o degradaci lidí do role zvířat. Takže politicky korektní (cože? bože, co jsem to napsal?:-) by bylo hovořit pouze o “lidech”, to by stačilo. Říct “nejsou lidi”. Dříve se místo “HR” říkalo “personální” nebo “kádrové” oddělení. Poznámka: Slovo “zdroj” bych paušálně nezavrhoval, používá se i pro označení Stvořitele (Zdroj, Prvotní zdroj apod.), nevšiml jsem si, že by to někomu vadilo.

Britania je otvorena celemu Commonwealthu, tak nejak nechapem, ako mozu trpiet stratou obyvatelstva.....to ci su uzitocni, je uz druha vec. Ale oni su zvyknuti aj na migrantov......druha vec je divna, ze libra sa stale drzi a to je uz zname, ze cast zo City uz odisla (slo o tu, ktora zodpovedala za obchodovanie s EU).....teraz nie je elektrina, dve fabriky na vyrobu hnojiv museli uz zastavit alebo obmedzit vyrobu, prazdne sklady, ale nezamestnanost pod 5%


Britania je otvorena celemu Commonwealthu, tak nejak nechapem, ako mozu trpiet stratou obyvatelstva.....to ci su uzitocni, je uz druha vec. Ale oni su zvyknuti aj na migrantov......druha vec je divna, ze libra sa stale drzi a to je uz zname, ze cast zo City uz odisla (slo o tu, ktora zodpovedala za obchodovanie s EU).....teraz nie je elektrina, dve fabriky na vyrobu hnojiv museli uz zastavit alebo obmedzit vyrobu, prazdne sklady, ale nezamestnanost pod 5%
Upravené 18. 9. 2021 o 10:42

ze libra sa stale drzi a to je uz zname, ze cast zo City uz odisla


klasická ukážka manipulácie s cenami rôznych komodít, vrátane mien. Majitelia patentu na peniaze si ich hodnotu určujú sami.
Ak 200k pracantov nahradíš 200k parazitmi, chvíľu sa nič nedeje, ale po istej dobe aj najtučnejšia ovca zájde.


[quote="pid:33605, uid:187"]ze libra sa stale drzi a to je uz zname, ze cast zo City uz odisla[/quote] klasická ukážka manipulácie s cenami rôznych komodít, vrátane mien. Majitelia patentu na peniaze si ich hodnotu určujú sami. Ak 200k pracantov nahradíš 200k parazitmi, chvíľu sa nič nedeje, ale po istej dobe aj najtučnejšia ovca zájde.

Británie se nečekaně ocitla na okraji energetického kolapsu.
Opačné garde týchto udalosti by som chápal, najprv požiar káblu, potom spustenie starej elektrárne, toto mi príde ako riadená demolácia WTC, pardon, Malobritánie:


https://www.bbc.com/news/business-58469238


[quote="pid:33288, uid:172"]Británie se nečekaně ocitla na okraji energetického kolapsu.[/quote]Opačné garde týchto udalosti by som chápal, najprv požiar káblu, potom spustenie starej elektrárne, toto mi príde ako riadená demolácia WTC, pardon, Malobritánie: https://www.bbc.com/news/business-58469238

spustenie starej elektrárne,

v tomto pripade by sa mali naše elity poučiť a zabrániť zničeniu elektrárne v Novákoch


[quote="pid:33615, uid:77"]spustenie starej elektrárne,[/quote] v tomto pripade by sa mali naše elity poučiť a zabrániť zničeniu elektrárne v Novákoch

Britský masný průmysl čelí obří krizi, do pěti dnů dojde některým producentům CO2
Britové se potýkají s nedostatkem oxidu uhličitého, který je potřebný k výrobě masa. Některým britským zpracovatelům masa dokonce dojde do pěti dnů, což znamená jedné - zastavit produkci.
https://www.e15.cz/zahranicni/britsky-masny-prumysl-celi-obri-krizi-do-peti-dnu-dojde-nekterym-producentum-co2-1383693


Britský masný průmysl čelí obří krizi, do pěti dnů dojde některým producentům CO2 Britové se potýkají s nedostatkem oxidu uhličitého, který je potřebný k výrobě masa. Některým britským zpracovatelům masa dokonce dojde do pěti dnů, což znamená jedné - zastavit produkci. https://www.e15.cz/zahranicni/britsky-masny-prumysl-celi-obri-krizi-do-peti-dnu-dojde-nekterym-producentum-co2-1383693

To je přeci v rámci fašistické agendy , odstranit maso . Plebs může hltat hmyz a piliny .


To je přeci v rámci fašistické agendy , odstranit maso . Plebs může hltat hmyz a piliny .

Britský masný průmysl čelí obří krizi, do pěti dnů dojde některým producentům CO2

A já vůl jsem si doteď myslel, že se maso získává v supermarketu.
Omyl: vyrábí se z CO2!
;-)


[quote="pid:33989, uid:78"]Britský masný průmysl čelí obří krizi, do pěti dnů dojde některým producentům CO2[/quote] A já vůl jsem si doteď myslel, že se maso získává v supermarketu. Omyl: vyrábí se z CO2! ;-)

A já vůl jsem si doteď myslel, že se maso získává v supermarketu.
Omyl: vyrábí se z CO2!
;-)


Dokonca sa nájdu takí, hlavne na dedinách, ktorí si myslia, že im mäso behá po dvore. Skrátka nonsens.


[quote="pid:34009, uid:240"]A já vůl jsem si doteď myslel, že se maso získává v supermarketu. Omyl: vyrábí se z CO2! ;-)[/quote] Dokonca sa nájdu takí, hlavne na dedinách, ktorí si myslia, že im mäso behá po dvore. Skrátka nonsens.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Dokonca sa nájdu takí, hlavne na dedinách, ktorí si myslia, že im mäso behá po dvore. Skrátka nonsens.

Môžeš vysvetliť, ako to myslíš?


[quote="pid:34030, uid:623"]Dokonca sa nájdu takí, hlavne na dedinách, ktorí si myslia, že im mäso behá po dvore. Skrátka nonsens.[/quote] Môžeš vysvetliť, ako to myslíš?

Môžeš vysvetliť, ako to myslíš?


Môžem, ale musíš sledovať históriu:


Britský masný průmysl čelí obří krizi, do pěti dnů dojde některým producentům CO2
Britové se potýkají s nedostatkem oxidu uhličitého, který je potřebný k výrobě masa. Některým britským zpracovatelům masa dokonce dojde do pěti dnů, což znamená jedné - zastavit produkci.


A já vůl jsem si doteď myslel, že se maso získává v supermarketu.
Omyl: vyrábí se z CO2!
;-)


Dokonca sa nájdu takí, hlavne na dedinách, ktorí si myslia, že im mäso behá po dvore. Skrátka nonsens.


Na dedinách si myslia, že mäso behá po dvore. To je hlúposť, pretože mäso je predsa zabalené v sáčku a získava sa zo supermarketu, takže ako by mohlo behať? Lenže sa ukázalo, že aj my sme sa mýlili. Mäso pochádza z CO2. Liberáli chcú znižovať uhlíkovú stopu, aby sme prestali jesť mäso a začali sa živiť hmyzom. Človek sa stále učí...


[quote="pid:34034, uid:6"]Môžeš vysvetliť, ako to myslíš?[/quote] Môžem, ale musíš sledovať históriu: [quote="pid:33989, uid:78"]Britský masný průmysl čelí obří krizi, do pěti dnů dojde některým producentům CO2 Britové se potýkají s nedostatkem oxidu uhličitého, který je potřebný k výrobě masa. Některým britským zpracovatelům masa dokonce dojde do pěti dnů, což znamená jedné - zastavit produkci.[/quote] [quote="pid:34009, uid:240"]A já vůl jsem si doteď myslel, že se maso získává v supermarketu. Omyl: vyrábí se z CO2! ;-)[/quote] [quote="pid:34030, uid:623"]Dokonca sa nájdu takí, hlavne na dedinách, ktorí si myslia, že im mäso behá po dvore. Skrátka nonsens.[/quote] Na dedinách si myslia, že mäso behá po dvore. To je hlúposť, pretože mäso je predsa zabalené v sáčku a získava sa zo supermarketu, takže ako by mohlo behať? Lenže sa ukázalo, že aj my sme sa mýlili. Mäso pochádza z CO2. Liberáli chcú znižovať uhlíkovú stopu, aby sme prestali jesť mäso a začali sa živiť hmyzom. Človek sa stále učí...
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 21. 9. 2021 o 17:00

Môžeš vysvetliť, ako to myslíš?

Navazuje na můj absurdní příspěvek další absurditou...


[quote="pid:34034, uid:6"]Môžeš vysvetliť, ako to myslíš?[/quote] Navazuje na můj absurdní příspěvek další absurditou...

Na dedinách si myslia, že mäso behá po dvore. To je hlúposť, pretože mäso je predsa zabalené v sáčku a získava sa zo supermarketu, takže ako by mohlo behať? Lenže sa ukázalo, že aj my sme sa mýlili. Mäso pochádza z CO2. Liberáli chcú znižovať uhlíkovú stopu, aby sme prestali jesť mäso a začali sa živiť hmyzom. Človek sa stále učí...


Aha :-) Ja som to čítal celé, len som to pochopil inak a preto mi to nedávalo zmysel. V článku písali, že CO2 potrebujú mäsokombináty na omámenie zveri pred porážkou a na predlženie trvanlivosti potravín. Domáci gazda s týmto problém nemá, nič také nepotrebuje :-)


[quote="pid:34051, uid:623"]Na dedinách si myslia, že mäso behá po dvore. To je hlúposť, pretože mäso je predsa zabalené v sáčku a získava sa zo supermarketu, takže ako by mohlo behať? Lenže sa ukázalo, že aj my sme sa mýlili. Mäso pochádza z CO2. Liberáli chcú znižovať uhlíkovú stopu, aby sme prestali jesť mäso a začali sa živiť hmyzom. Človek sa stále učí...[/quote] Aha :-) Ja som to čítal celé, len som to pochopil inak a preto mi to nedávalo zmysel. V článku písali, že CO2 potrebujú mäsokombináty na omámenie zveri pred porážkou a na predlženie trvanlivosti potravín. Domáci gazda s týmto problém nemá, nič také nepotrebuje :-)

V článku písali, že CO2 potrebujú mäsokombináty na omámenie zveri pred porážkou a na predlženie trvanlivosti potravín.

Taky jsem to četl.
Ale když vycházíš jenom z nadpisu článku, je to větší sranda...
:-)


[quote="pid:34065, uid:6"]V článku písali, že CO2 potrebujú mäsokombináty na omámenie zveri pred porážkou a na predlženie trvanlivosti potravín.[/quote] Taky jsem to četl. Ale když vycházíš jenom z nadpisu článku, je to větší sranda... :-)

Dokážete si představit jak to bude vypadat v anglistánu - země lidožroutů , až dojdou zdroje a přestanou dotovat přivandrovalce ?
Elita samozřejmě uteče do připravené kolonie , kde bude degenerovat po vzoru Evropské šlechty . A zbytek Evropy si bude pochvalovat , jak je dobré , že přirozenou hranici se zemí lidožroutů tvoří spousta slané vody .


Dokážete si představit jak to bude vypadat v anglistánu - země lidožroutů , až dojdou zdroje a přestanou dotovat přivandrovalce ? Elita samozřejmě uteče do připravené kolonie , kde bude degenerovat po vzoru Evropské šlechty . A zbytek Evropy si bude pochvalovat , jak je dobré , že přirozenou hranici se zemí lidožroutů tvoří spousta slané vody .

Anglie odkládá zápasy, není benzin. Fotbalistům došel i na dálnici cestou z utkání
Benzinová krize ve Velké Británii zasáhla i fotbal.
Kvůli nedostatku pohonných hmot se hromadně odkládají zápasy některých nižších soutěží.
https://sport.aktualne.cz/fotbal/zahranici/anglie-odklada-fotbalove-zapasy-duvod-neni-benzin/r~b58742ec1fa911ec966d0cc47ab5f122/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-2&utm_campaign=Aktualne
https://www.youtube.com/watch?v=GS6MCbQBLng


** Anglie odkládá zápasy, není benzin. Fotbalistům došel i na dálnici cestou z utkání** Benzinová krize ve Velké Británii zasáhla i fotbal. Kvůli nedostatku pohonných hmot se hromadně odkládají zápasy některých nižších soutěží. https://sport.aktualne.cz/fotbal/zahranici/anglie-odklada-fotbalove-zapasy-duvod-neni-benzin/r~b58742ec1fa911ec966d0cc47ab5f122/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-2&utm_campaign=Aktualne https://www.youtube.com/watch?v=GS6MCbQBLng
Upravené 28. 9. 2021 o 19:47

Anglie odkládá zápasy, není benzin. Fotbalistům došel i na dálnici cestou z utkání


keď im zoberú futbal a pivo tak je problem v riadení davu


[quote="pid:34916, uid:78"]Anglie odkládá zápasy, není benzin. Fotbalistům došel i na dálnici cestou z utkání[/quote] keď im zoberú futbal a pivo tak je problem v riadení davu

Putinovec: ale ved eurotunel existuje:-)) To ho budu musiet Francuzi zasypat:-))


Putinovec: ale ved eurotunel existuje:-)) To ho budu musiet Francuzi zasypat:-))

To, že jde malobritánie do pr..yč mně zas tak dalece nepřekvapuje, ale docela zábavné je sledovat invenci ve způsobu, jakou nadnárodní řízení použilo. Trochu to začíná připomínat jiné zámořské "území" o kus dál, kde ten rozklad také docela pokročil. Když si pohraju s názvem toho nového tichomořského NATO, tak mě napadá :
AU ! KUŠ !
No, teda ti naši tajtrlíci v zaručeně demokratických koalicích musí mít v těch svejch myslivnách docela zataženo a mlhavo - co vlastně budeme po volbách koalovat? Možná,že jsem se s tím odepisováním ANO a Babiše unáhlil a ještě jednou ho starší kluci nechaj z toho klobouku zase vytáhnout jako "sázku na jistotu" v srdci Jewropy. Prokázal dostatečnou míru kluzkosti a plasticity - tak šup s ním znovu do hry ...


To, že jde malobritánie do pr..yč mně zas tak dalece nepřekvapuje, ale docela zábavné je sledovat invenci ve způsobu, jakou nadnárodní řízení použilo. Trochu to začíná připomínat jiné zámořské "území" o kus dál, kde ten rozklad také docela pokročil. Když si pohraju s názvem toho nového tichomořského NATO, tak mě napadá : AU ! KUŠ ! No, teda ti naši tajtrlíci v zaručeně demokratických koalicích musí mít v těch svejch myslivnách docela zataženo a mlhavo - co vlastně budeme po volbách koalovat? Možná,že jsem se s tím odepisováním ANO a Babiše unáhlil a ještě jednou ho starší kluci nechaj z toho klobouku zase vytáhnout jako "sázku na jistotu" v srdci Jewropy. Prokázal dostatečnou míru kluzkosti a plasticity - tak šup s ním znovu do hry ...

Palivová kríza v Británii. Na čerpacích staniciach sú stále rady,
armáda sa chystá pomôcť
Rozsiahla palivová kríza pokračuje v Británii už štvrtý deň za sebou.
Na čerpacích staniciach stoja obrovské rady ľudí, ktorí sa snažia naplniť svoje nádrže a obávajú sa nedostatku benzínu a nafty. Vláda krajiny uviedla,
že v prípade potreby by mohol byť do prepravy paliva zapojený vojenský personál.
Bujarý dopyt vznikol na pozadí správ o nedostatku vodičov tankov, ktorí dodávali palivo na čerpacie stanice - napriek tomu, že podľa uistení úradov je ho v rafinériách dostatok. Výsledkom bolo, že niektorým čerpacím staniciam došli zásoby a ulice
v mnohých častiach krajiny blokovali dlhé zápchy vodičov,
ktorí sa pokúšali kúpiť palivo.


https://www.bbc.com/russian/news-58721489


**Palivová kríza v Británii. Na čerpacích staniciach sú stále rady**, armáda sa chystá pomôcť Rozsiahla palivová kríza pokračuje v Británii už štvrtý deň za sebou. Na čerpacích staniciach stoja obrovské rady ľudí, ktorí sa snažia naplniť svoje nádrže a obávajú sa nedostatku benzínu a nafty. Vláda krajiny uviedla, že v prípade potreby by mohol byť do prepravy paliva zapojený vojenský personál. Bujarý dopyt vznikol na pozadí správ o nedostatku vodičov tankov, ktorí dodávali palivo na čerpacie stanice - napriek tomu, že podľa uistení úradov je ho v rafinériách dostatok. Výsledkom bolo, že niektorým čerpacím staniciam došli zásoby a ulice v mnohých častiach krajiny blokovali dlhé zápchy vodičov, ktorí sa pokúšali kúpiť palivo. https://www.bbc.com/russian/news-58721489
Upravené 28. 9. 2021 o 19:45

VIDEO: Vo Veľkej Británii došiel benzín a nafta. Deväťdesiat percent čerpacích staníc nemá čo predávať
https://www.infovojna.sk/article/video-vo-velkej-britanii-dosiel-benzin-a-nafta-devatdesiat-percent-cerpacich-stanic-nema-co-predavat


**VIDEO: Vo Veľkej Británii došiel benzín a nafta. Deväťdesiat percent čerpacích staníc nemá čo predávať** https://www.infovojna.sk/article/video-vo-velkej-britanii-dosiel-benzin-a-nafta-devatdesiat-percent-cerpacich-stanic-nema-co-predavat

Infovojna ako vždy hoaxy a klamstvá prevzaté od iných lži vých médií...mam 2 autá a nemal som problém natankovať..dočasné výpadky spôsobily len panicke spravy z MSM ako vždy a následná panika..


Infovojna ako vždy hoaxy a klamstvá prevzaté od iných lži vých médií...mam 2 autá a nemal som problém natankovať..dočasné výpadky spôsobily len panicke spravy z MSM ako vždy a následná panika..

Infovojna ako vždy hoaxy a klamstvá


Dosť prehnané tvrdenie, naozaj vždy hoaxy a klamstvá? Na YT sú stovky videí z UK, kde je v uliciach chaos kvôli zásobovaniu s PH, čo s tým má IV?
Keď sa pozriem na aktuálnu titulku IV, čo z toho je hoax a klamstvo? Či to len tak nesmelo troluješ?


61547c739ea7c


[quote="pid:35174, uid:245"]Infovojna ako vždy hoaxy a klamstvá[/quote] Dosť prehnané tvrdenie, naozaj vždy hoaxy a klamstvá? Na YT sú stovky videí z UK, kde je v uliciach chaos kvôli zásobovaniu s PH, čo s tým má IV? Keď sa pozriem na aktuálnu titulku IV, čo z toho je hoax a klamstvo? Či to len tak nesmelo troluješ? ![61547c739ea7c](serve/attachment&path=61547c739ea7c)
Upravené 29. 9. 2021 o 16:47

Beháš tými dvoma autami za posledné 3 dni po celej UK aby si to objektívne zhodnotil?
Článok BBC starý 40 min.
https://www.bbc.com/news/uk-58729653



Agentúra PRA, ktorá predstavuje takmer 5 500 z 8 000 staníc v Británii, uviedla, že v 27% miest v stredu došlo paliva. V nedeľu to boli 2/3.


Dnes popoludní vyrazí na cestu 80 vládnych rezervných palivových tankerov.


A Steve McNamara, generálny sekretár Asociácie licencovaných taxikárov, uviedol, že situácia sa "nezlepšuje", pričom 25% až 30% jeho členov nebolo v utorok schopných pracovať, pretože nemohli získať palivo.



Ale inak každému mu je asi jasné, že to nemôže trvať moc dlho, pretože bez zásobovania tekutým chlebom a futbalovými hrami by začali veľmi rýchlo nepokoje.


Beháš tými dvoma autami za posledné 3 dni po celej UK aby si to objektívne zhodnotil? Článok BBC starý 40 min. https://www.bbc.com/news/uk-58729653 >Agentúra PRA, ktorá predstavuje takmer 5 500 z 8 000 staníc v Británii, uviedla, že v 27% miest v stredu došlo paliva. V nedeľu to boli 2/3. >Dnes popoludní vyrazí na cestu 80 vládnych rezervných palivových tankerov. >A Steve McNamara, generálny sekretár Asociácie licencovaných taxikárov, uviedol, že situácia sa "nezlepšuje", pričom 25% až 30% jeho členov nebolo v utorok schopných pracovať, pretože nemohli získať palivo. Ale inak každému mu je asi jasné, že to nemôže trvať moc dlho, pretože bez zásobovania tekutým chlebom a futbalovými hrami by začali veľmi rýchlo nepokoje.

Čo sa stane ak sa v hociktorej krajine na svete prehlasi že nie je šoférov a palivo...nastane panika a vykupi sa komplet všetko narazovo ako sa to stalo lokálne v UK..
Hoaxom som nazval nedostatok paliva v UK, nedostatok vznikol narazovo z dôvodu limitu nádrží palivových staníc...toť vše.
To isté sa stalo počas covid histerie z toaletný papierom a otravinami..dočasne kolo narazovemu vykúpeniu všetkého...Briti sú blbí a na akúkoľvek správu v MSM reagujú sebecky...
Som si vedomý ze správy vyvolať paniku slúžili cieľu a cieľ aj splnili..amen


Čo sa stane ak sa v hociktorej krajine na svete prehlasi že nie je šoférov a palivo...nastane panika a vykupi sa komplet všetko narazovo ako sa to stalo lokálne v UK.. Hoaxom som nazval nedostatok paliva v UK, nedostatok vznikol narazovo z dôvodu limitu nádrží palivových staníc...toť vše. To isté sa stalo počas covid histerie z toaletný papierom a otravinami..dočasne kolo narazovemu vykúpeniu všetkého...Briti sú blbí a na akúkoľvek správu v MSM reagujú sebecky... Som si vedomý ze správy vyvolať paniku slúžili cieľu a cieľ aj splnili..amen

A dnes som prešiel okolo minimálne 10tich čerpacích staníc a každá fungovala bez problémov v normálnom režime..
Samozrejme ze nechodím po celej UK, načo aj, len sa netreba chytať doslova všetkého co vyprskne Infovojna.
Problémy sú to áno ale nie sú v takom svetle ako ho prezentuje Infovojna.


A dnes som prešiel okolo minimálne 10tich čerpacích staníc a každá fungovala bez problémov v normálnom režime.. Samozrejme ze nechodím po celej UK, načo aj, len sa netreba chytať doslova všetkého co vyprskne Infovojna. Problémy sú to áno ale nie sú v takom svetle ako ho prezentuje Infovojna.

Není problém...
Bývam v dedine Robin Hood medzi Wakefield a Leeds..
Trasa- Robin Hood do Leeds ráno o 5:30.
Čerpacia stanica Esso smerom na Leeds pri sklade Amazon kde som tankoval..
Čerpacia stanica Texaco smerom po A1M North na Wetherby otvorená.
Čerpacia stanica Shell smerom na Hunslet od Arla Foods otvorená.
Čerpacia stanica priamo v Robin Hood asi 200metrov od môjho domu , je priamo naproti Halfway pub..
Poobede som šiel z domu do nemocnice v Dewsbury okolo stanice Shell, otvorená nik tam ani netankoval..


Není problém... Bývam v dedine Robin Hood medzi Wakefield a Leeds.. Trasa- Robin Hood do Leeds ráno o 5:30. Čerpacia stanica Esso smerom na Leeds pri sklade Amazon kde som tankoval.. Čerpacia stanica Texaco smerom po A1M North na Wetherby otvorená. Čerpacia stanica Shell smerom na Hunslet od Arla Foods otvorená. Čerpacia stanica priamo v Robin Hood asi 200metrov od môjho domu , je priamo naproti Halfway pub.. Poobede som šiel z domu do nemocnice v Dewsbury okolo stanice Shell, otvorená nik tam ani netankoval..

Podávam svedectvo zo svojich subjektívnych skúseností, ak je tu niekto kto ma iné skúsenosti nech sa páči..
Netvrdím ze nie sú problémy ale tvrdím že nie sú náhodné a často iné ako to podáva Infovojna a médiá.


Podávam svedectvo zo svojich subjektívnych skúseností, ak je tu niekto kto ma iné skúsenosti nech sa páči.. Netvrdím ze nie sú problémy ale tvrdím že nie sú náhodné a často iné ako to podáva Infovojna a médiá.

Vloger Danny Kollár, žijúci v Londýne, tiež tvrdí, že naftová kríza je hoax.
Naozaj to môže byť tak, ako tvrdí @marek5501 , že médiá vyvolali paniku, ľudia začali blbnúť, valiť sa na pumpy. Tak mohli vzniknúť fotografie a videá dlhých kolón, mohlo dôjsť ku krátkodobému výpadku PHM, ale netrvalo dlho a všetko je zase v poriadku.
Veď médiá rovnako panikárili aj počas celého Covidu, umelo ľudí stresovali a zavádzali. Mohlo to tak byť aj s naftou v UK.

Teraz rovnaké panické správy bežia okolo Číny, že nemajú elektriku, nesvietia semafóry, nejdú výťahy. Hotová sodoma-gomora! Podľa mňa ďalšia premrštená správa. Beriem to s rezervou.


Vloger Danny Kollár, žijúci v Londýne, tiež tvrdí, že naftová kríza je hoax. Naozaj to môže byť tak, ako tvrdí @marek5501 , že médiá vyvolali paniku, ľudia začali blbnúť, valiť sa na pumpy. Tak mohli vzniknúť fotografie a videá dlhých kolón, mohlo dôjsť ku krátkodobému výpadku PHM, ale netrvalo dlho a všetko je zase v poriadku. Veď médiá rovnako panikárili aj počas celého Covidu, umelo ľudí stresovali a zavádzali. Mohlo to tak byť aj s naftou v UK. Teraz rovnaké panické správy bežia okolo Číny, že nemajú elektriku, nesvietia semafóry, nejdú výťahy. Hotová sodoma-gomora! Podľa mňa ďalšia premrštená správa. Beriem to s rezervou.

Jeto součást informační války. malobritánie v ní hraje podstatnou a hlavně ofenzivní roli, možná že jí někdo trochu "koriguje" Vše, co se děje v kolektivní Západní Evropě je boj o kormidlo. Londýn v něm tahá za kratší konec.


Jeto součást informační války. malobritánie v ní hraje podstatnou a hlavně ofenzivní roli, možná že jí někdo trochu "koriguje" Vše, co se děje v kolektivní Západní Evropě je boj o kormidlo. Londýn v něm tahá za kratší konec.

Bývam v dedine Robin Hood medzi Wakefield a Leeds..

Ja lidem, kteri podaji informaci z prvni ruky docela verim. Nebo aspon ji beru hodnotnejsi, nez videa na YT.
Bud ma pravdu Marek5501 neboi Vito, Um, Bohumil. Tyhlety diskuze by asi nemeli skoncit tim, ze strilim, a kdyz se netrefim, tak to neresim. Ja bych byl proto si tenhleten "hoax?" vyjasnit. Proste byt schopny rict mel jsem pravdu nebo "promin, nemel jsem pravdu".


[quote="pid:35213, uid:245"]Bývam v dedine Robin Hood medzi Wakefield a Leeds..[/quote] Ja lidem, kteri podaji informaci z prvni ruky docela verim. Nebo aspon ji beru hodnotnejsi, nez videa na YT. Bud ma pravdu Marek5501 neboi Vito, Um, Bohumil. Tyhlety diskuze by asi nemeli skoncit tim, ze strilim, a kdyz se netrefim, tak to neresim. Ja bych byl proto si tenhleten "hoax?" vyjasnit. Proste byt schopny rict mel jsem pravdu nebo "promin, nemel jsem pravdu".

Netvrdím ze nie sú problémy ale tvrdím že nie sú náhodné a často iné ako to podáva Infovojna a médiá.


Ešte nikoho nenapadlo, že je to celé manéver na odpis médií?


[quote="pid:35215, uid:245"]Netvrdím ze nie sú problémy ale tvrdím že nie sú náhodné a často iné ako to podáva Infovojna a médiá.[/quote] Ešte nikoho nenapadlo, že je to celé manéver na odpis médií?

Moderátor

Vytvoriť umelí nedostatok je jedným z nástrojov ako demontuješ súčasný sistém. Ľudia z neľudskou psychikou si budú myslieť že sistém im nevie zabezpečiť základné potreby a potom kývnu na hocijakú hlúposť.


Pred odstránením nedokonalého socíku, u nás, vznikali rôzne nedostatky. Napríklad az horeli papierne a nebol toaleťák.


Ide o pomalé nahlodávanie. Možno aj MSM.


Vytvoriť umelí nedostatok je jedným z nástrojov ako demontuješ súčasný sistém. Ľudia z neľudskou psychikou si budú myslieť že sistém im nevie zabezpečiť základné potreby a potom kývnu na hocijakú hlúposť. Pred odstránením nedokonalého socíku, u nás, vznikali rôzne nedostatky. Napríklad az horeli papierne a nebol toaleťák. Ide o pomalé nahlodávanie. Možno aj MSM.

Mne to pripadá ako riadený chaos a pokus zbaviť sa Nezačesaneho Borka...ale cieľov je určite viacero.
Stále sa nám posúva že chýba 100 000 vodičov koli Brexitu ale nespomínajú že Oni to tak zariadili napríklad povinným CPC kurzom pre nákladné vozidlá nad 7.5 Tony ktorý môže stáť aj okolo 1000 libier za 5 dňový kurz.
Nedávno daňový úrad z pokynu vlády stopol odpis daňovej úľavy pre malých dopravcov živnostníkov, niečo ako "diera" v daňovom zákone pri ktorej bolo možné odpísať viac.
Ale nevrtal som sa v tom do detailu


Mne to pripadá ako riadený chaos a pokus zbaviť sa Nezačesaneho Borka...ale cieľov je určite viacero. Stále sa nám posúva že chýba 100 000 vodičov koli Brexitu ale nespomínajú že Oni to tak zariadili napríklad povinným CPC kurzom pre nákladné vozidlá nad 7.5 Tony ktorý môže stáť aj okolo 1000 libier za 5 dňový kurz. Nedávno daňový úrad z pokynu vlády stopol odpis daňovej úľavy pre malých dopravcov živnostníkov, niečo ako "diera" v daňovom zákone pri ktorej bolo možné odpísať viac. Ale nevrtal som sa v tom do detailu

Podávam svedectvo zo svojich subjektívnych skúseností


no takto:
1) infovojna len prebera zdroje, v tom clanku portal sam o sebe nic nekreuje, mas tam zdroje
2) svoju subjektivnu skusenost aplikujes pre dalsich cca 55 milionov ludi, co je proste argumentacny faul (Yao Ming ma vyse 2 metrov, preco nie su vsetci hraci NBA z Ciny?)
3) moze ist o panicke nakupovanie vystrasenych mas co ale nijako nesuvisi s bodmi 1 a 2, to je len pricina, vysledok ostava rovnaky


4) bonusovka na zamyslenie: trva to uz niekolko dni, kam vsetci ti soferi tankuju palivo? Do bandasiek? Vytahuju nejake hrdzave vraky, ktore pumpuju palivom len keby daco? Kto bezne jazdi tankuje minimalne raz za mesiac, mozno dva, nadrze v autach nie su neobmedzene, tak si pockajme par tyzdnov a uvidime...prirovnavat panicky vykup trvanliveho jedla k vykupu paliva nie je uplne 1:1


[quote="pid:35215, uid:245"]Podávam svedectvo zo svojich subjektívnych skúseností[/quote] no takto: 1) infovojna len prebera zdroje, v tom clanku portal sam o sebe nic nekreuje, mas tam zdroje 2) svoju subjektivnu skusenost aplikujes pre dalsich cca 55 milionov ludi, co je proste argumentacny faul (Yao Ming ma vyse 2 metrov, preco nie su vsetci hraci NBA z Ciny?) 3) moze ist o panicke nakupovanie vystrasenych mas co ale nijako nesuvisi s bodmi 1 a 2, to je len pricina, vysledok ostava rovnaky 4) bonusovka na zamyslenie: trva to uz niekolko dni, kam vsetci ti soferi tankuju palivo? Do bandasiek? Vytahuju nejake hrdzave vraky, ktore pumpuju palivom len keby daco? Kto bezne jazdi tankuje minimalne raz za mesiac, mozno dva, nadrze v autach nie su neobmedzene, tak si pockajme par tyzdnov a uvidime...prirovnavat panicky vykup trvanliveho jedla k vykupu paliva nie je uplne 1:1

Vauban....pre opravu je to cca 65 miliónov.
Ak máš inú skúsenosť sem s ňou.
Nikde som netvrdil že problémy z palivom neexistovali.
Problém bol vyvolaný médiami za nejakým účelom a zasiahol najme husto obývané oblasti.
A máš pravdu v tom ze sa tankovalo do čoho sa dalo nielen do nádrží.


Vauban....pre opravu je to cca 65 miliónov. Ak máš inú skúsenosť sem s ňou. Nikde som netvrdil že problémy z palivom neexistovali. Problém bol vyvolaný médiami za nejakým účelom a zasiahol najme husto obývané oblasti. A máš pravdu v tom ze sa tankovalo do čoho sa dalo nielen do nádrží.

Infovojna sa tvári ako alternatíva ale preberá správy z MSM a tým navodzuje ten istý zmätok a neželaný stav v spoločnosti proti ktorému akože bojuje..namiesto toho aby poukazovali na zámerné vypúšťanie cielený h správ tak sa ucastnia toho istého divadla.


Infovojna sa tvári ako alternatíva ale preberá správy z MSM a tým navodzuje ten istý zmätok a neželaný stav v spoločnosti proti ktorému akože bojuje..namiesto toho aby poukazovali na zámerné vypúšťanie cielený h správ tak sa ucastnia toho istého divadla.

Stačí se rozhlédnout kolem sebe . Všude se cíleně tlačí na zvyšování paniky . Covid už je obehraný gulášek , opice ze setrvačnosti nosí na tlamičce hadr do vysavače , nicméně , jak zklamaně přiznávají dojč odporníci , další restrikce v tomto směru jsou nulitní , protože jim na to lidé bodají a bodat budou .
Tak co dál , zrůdy tu paniku nutně potřebují , přestavba světa se rozdrobila na dílčí části , zdaleka není dokončena ani nastavena na setrvačnost v rámci generací ,kde nadto ještě vyplouvá viditelně na povrch dříve pečlivě ukrývané fašistické zřízení a záměrná servilní prolhanost všech médií , mluvících hlav a obslužných systémů vědy a náboženství .
Tak to zkusíme postaru , inflace , zvedání cen , nedostatek všeho , ptačí rýmička , meteority , ruská stopa , Severní Korea , moc deště , málo deště , atd. atd , až do zblbnutí .
A co je čeká ? To co při podvod akci covidu , lidi na ně budou stále víc dlabat a zařizovat se dle svého rozumu . Tlak prostředí je donutí k převzetí odpovědnosti za svůj vlastní život .
Takže to dohadování o tom , zda v zemi lidožroutů mají či nemají , je míchání ztvrdlého betonu .


Stačí se rozhlédnout kolem sebe . Všude se cíleně tlačí na zvyšování paniky . Covid už je obehraný gulášek , opice ze setrvačnosti nosí na tlamičce hadr do vysavače , nicméně , jak zklamaně přiznávají dojč odporníci , další restrikce v tomto směru jsou nulitní , protože jim na to lidé bodají a bodat budou . Tak co dál , zrůdy tu paniku nutně potřebují , přestavba světa se rozdrobila na dílčí části , zdaleka není dokončena ani nastavena na setrvačnost v rámci generací ,kde nadto ještě vyplouvá viditelně na povrch dříve pečlivě ukrývané fašistické zřízení a záměrná servilní prolhanost všech médií , mluvících hlav a obslužných systémů vědy a náboženství . Tak to zkusíme postaru , inflace , zvedání cen , nedostatek všeho , ptačí rýmička , meteority , ruská stopa , Severní Korea , moc deště , málo deště , atd. atd , až do zblbnutí . A co je čeká ? To co při podvod akci covidu , lidi na ně budou stále víc dlabat a zařizovat se dle svého rozumu . Tlak prostředí je donutí k převzetí odpovědnosti za svůj vlastní život . Takže to dohadování o tom , zda v zemi lidožroutů mají či nemají , je míchání ztvrdlého betonu .

@marek5501 - rozhodně nechci Tvoje informace podceňovat a bagatelizovat.To co říkáš, je jedna z taktik vedení informační války jako dělostřelecké přípravy na společenský otřes-změnu. Takže souhlas. Předpokládat, že malobritánie se vyhne otřesu je asi naivní, bumerang se vždy vrací a ostrovy se nemají kam přemístit, aby je nezasáhl.
jednu konkrétní zkušenost : nejúčinnějším majdanizačním prostředkem na 4. prioritě je narušení logistiky životních potřeb. Mohl by o tom hovořit kupř. Salvator Allende, pokud by žil. Převrat v Chile zařídíli za dolary chilští autodopravci(přesněji-jejich bossové z odborů). Pokud se podívám na mapu Chile, je jasné, že tam tato volba destrukce přes logistiku musela vyjít a taky vyšla.
V Británii to nebude o moc jiné. Zvykli jsme si tuhle prastarou kolíbku pletich a podrazů hodnotit jako homogenitu, ale nic není v dnešní době víc vzdáleno realitě. Běží i tam velmi tvrdý střet elit,přičemž nejde o boj politický (ideologický), ale boj o stále klesající zdroje a především boj o přístup k nim.Třetí skupina britských elit -patrioti- nemohou účinně fungovat, protože je paralyzuje výrazný nárůst nacionalizmu, který se vrátil poté, co Impérium přestalo být impériem a stává se nezadržitelně nejprve malobritánií a na konci Anglií.
Dát dohromady patrioty ze Skotska,Irska a Walesu se asi nepodaří , v tom má GP jistotu, že mu jeho plány na postupné odstavení Ostrovů z globální extraligy nebudou hatit. Takže Tvé informace jsou jistě přínosné, ale velmi je prověřuj a objektivizuj. To se odsud ze středu Evropy dělá hůře.

@marek5501 - rozhodně nechci Tvoje informace podceňovat a bagatelizovat.To co říkáš, je jedna z taktik vedení informační války jako dělostřelecké přípravy na společenský otřes-změnu. Takže souhlas. Předpokládat, že malobritánie se vyhne otřesu je asi naivní, bumerang se vždy vrací a ostrovy se nemají kam přemístit, aby je nezasáhl. jednu konkrétní zkušenost : nejúčinnějším majdanizačním prostředkem na 4. prioritě je narušení logistiky životních potřeb. Mohl by o tom hovořit kupř. Salvator Allende, pokud by žil. Převrat v Chile zařídíli za dolary chilští autodopravci(přesněji-jejich bossové z odborů). Pokud se podívám na mapu Chile, je jasné, že tam tato volba destrukce přes logistiku musela vyjít a taky vyšla. V Británii to nebude o moc jiné. Zvykli jsme si tuhle prastarou kolíbku pletich a podrazů hodnotit jako homogenitu, ale nic není v dnešní době víc vzdáleno realitě. Běží i tam velmi tvrdý střet elit,přičemž nejde o boj politický (ideologický), ale boj o stále klesající zdroje a především boj o přístup k nim.Třetí skupina britských elit -patrioti- nemohou účinně fungovat, protože je paralyzuje výrazný nárůst nacionalizmu, který se vrátil poté, co Impérium přestalo být impériem a stává se nezadržitelně nejprve malobritánií a na konci Anglií. Dát dohromady patrioty ze Skotska,Irska a Walesu se asi nepodaří , v tom má GP jistotu, že mu jeho plány na postupné odstavení Ostrovů z globální extraligy nebudou hatit. Takže Tvé informace jsou jistě přínosné, ale velmi je prověřuj a objektivizuj. To se odsud ze středu Evropy dělá hůře.

míchání ztvrdlého betonu

Jsem slyšel od VVPj: "tlouct vodu v máselnici".


[quote="pid:35301, uid:185"]míchání ztvrdlého betonu[/quote] Jsem slyšel od VVPj: "tlouct vodu v máselnici".

Zásobovať sa benzínom?Dá sa to vôbec,veď keď kupujete nejaké benzinove náradie tak upozorňujú že sa má spotrebovať ten benzín.


Zásobovať sa benzínom?Dá sa to vôbec,veď keď kupujete nejaké benzinove náradie tak upozorňujú že sa má spotrebovať ten benzín.

Do benzínu dávame stabilizátor, ten uchová jeho vlastnosti aj pol roka v zime, či už v nádrži alebo palivovom systéme strojov, teda aspoň štvortaktných motorov. Určite existujú aj iné aditíva, ktoré zachovajú PH v rovnakom stave a budú ok pre spaľovacie motory v autách.


Do benzínu dávame stabilizátor, ten uchová jeho vlastnosti aj pol roka v zime, či už v nádrži alebo palivovom systéme strojov, teda aspoň štvortaktných motorov. Určite existujú aj iné aditíva, ktoré zachovajú PH v rovnakom stave a budú ok pre spaľovacie motory v autách.
Upravené 30. 9. 2021 o 12:27

aj mne pisala neter, ze to su len prehnane zvesti, zije pri Londyne a cestuju autami obaja kazdy den......ale pisala, ze ked viezla syna do skoly, tak sa cudovala, ze su prazdne cesty.....ale ona nejak ten benzin bez problemov natankovany ma.Je mozne ze ide o psychologicku pripravu ludi na postupny nedostatok tovarov alebo boj s Johnsonom, kedze bol jednym z tych, ktori presadzovali tvrdy odchod, je mozne ze dostava naspat udery v mediach za nieco, co je pravda len ciastocne. Je tam pomerne dost ludi, ktori na tom stratili a stracaju....a dosledky sa este len prejavia


aj mne pisala neter, ze to su len prehnane zvesti, zije pri Londyne a cestuju autami obaja kazdy den......ale pisala, ze ked viezla syna do skoly, tak sa cudovala, ze su prazdne cesty.....ale ona nejak ten benzin bez problemov natankovany ma.Je mozne ze ide o psychologicku pripravu ludi na postupny nedostatok tovarov alebo boj s Johnsonom, kedze bol jednym z tych, ktori presadzovali tvrdy odchod, je mozne ze dostava naspat udery v mediach za nieco, co je pravda len ciastocne. Je tam pomerne dost ludi, ktori na tom stratili a stracaju....a dosledky sa este len prejavia

Tak odpis VB pokračuje. Nejsou řezníci a budou vybíjet prasata.
otázka: to se "nedostatek" projevil až teď?


https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/britanii-chybi-take-reznici-pres-sto-tisic-prasat-bude-nutne-bez-uzitku-utratit-40373528#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=nNTra9JvuiN-202109301556&dop_id=40373528&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Tak odpis VB pokračuje. Nejsou řezníci a budou vybíjet prasata. otázka: to se "nedostatek" projevil až teď? https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/britanii-chybi-take-reznici-pres-sto-tisic-prasat-bude-nutne-bez-uzitku-utratit-40373528#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=nNTra9JvuiN-202109301556&dop_id=40373528&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

To je fičák.


Británie se nadále potýká s vysokými cenami energií, které ruinují tamní firmy. Kvůli vysokým cenám zemního plynu skončily další tři britské energetické společnosti, čímž se počet Britů, kteří přišli o svého dodavatele energií, zvýšil na více než 1,7 milionu.


https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/velka-britanie-energie-energeticka-spolecnost-zdrazovani-krize.A210930_102725_ekonomika_kou


To je fičák. Británie se nadále potýká s vysokými cenami energií, které ruinují tamní firmy. Kvůli vysokým cenám zemního plynu skončily další tři britské energetické společnosti, čímž se počet Britů, kteří přišli o svého dodavatele energií, zvýšil na více než 1,7 milionu. https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/velka-britanie-energie-energeticka-spolecnost-zdrazovani-krize.A210930_102725_ekonomika_kou

Zdá se, že v malobritánii najeli na grejt reset eště před tím, než to Šváb sepsal...


“Radíme si, kde vzít benzin. Evropané bývají z Británie v šoku, líčí Češka”
28.9.2021
“Kdo má zrovna benzin, sváží děti z okolí na kroužky. V obchodech někdy dojde maso, jindy ovoce. A v regálech je na výběr třeba jen jedna značka, popisuje důsledky nedostatku řidičů kamionů ve Velké Británii Češka, která si z osobních důvodů nepřála uvést své jméno, ale redakce jej zná. V zemi žije deset let a říká, že Evropané bývají v šoku z životní úrovně Britů.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/velka-britanie-rozhovor-ceska-prazdne-regaly-benzin-brexit.A210927_142151_zahranicni_kha


V diskusi pod článkem dostávají malobriti sodu: všichni jim to přejou za to, jak ohrnují nos nad lidmi z Východní Evropy. (“Musím potvrdit, že to opovržení vůči východoevropanům je tam až hmatatelné, a důvody jsem nikdy nezjistila.)


Zdá se, že v malobritánii najeli na grejt reset eště před tím, než to Šváb sepsal... “Radíme si, kde vzít benzin. Evropané bývají z Británie v šoku, líčí Češka” 28.9.2021 “Kdo má zrovna benzin, sváží děti z okolí na kroužky. V obchodech někdy dojde maso, jindy ovoce. A v regálech je na výběr třeba jen jedna značka, popisuje důsledky nedostatku řidičů kamionů ve Velké Británii Češka, která si z osobních důvodů nepřála uvést své jméno, ale redakce jej zná. **V zemi žije deset let a říká, že Evropané bývají v šoku z životní úrovně Britů.**” https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/velka-britanie-rozhovor-ceska-prazdne-regaly-benzin-brexit.A210927_142151_zahranicni_kha V diskusi pod článkem dostávají malobriti sodu: všichni jim to přejou za to, jak ohrnují nos nad lidmi z Východní Evropy. (“Musím potvrdit, že to opovržení vůči východoevropanům je tam až hmatatelné, **a důvody jsem nikdy nezjistila**.)

Češka, která si z osobních důvodů nepřála uvést své jméno

A možno si ju redakcia aj vymyslela...


[quote="pid:35641, uid:240"]Češka, která si z osobních důvodů nepřála uvést své jméno[/quote] A možno si ju redakcia aj vymyslela...

A možno si ju redakcia aj vymyslela...

Nelze vyloučit.
Ale diskuse pod článkem článku přizvukuje, příspěvků je docela dost, od různých lidí.


[quote="pid:35647, uid:6"]A možno si ju redakcia aj vymyslela...[/quote] Nelze vyloučit. Ale diskuse pod článkem článku přizvukuje, příspěvků je docela dost, od různých lidí.

V MB sa chystá zákon, podľa ktorého budú mať majitelia elektrických áut zakázané ich nabíjať počas špičky.


Od mája 2022 domáce a pracovné nabíjačky elektrických áut budú musieť byť tzv. smart nabíjačky napojené na internet s prednastavením obmedzenia nabíjacej funkcie v čase od 8 do 11 hodiny ráno a 16 až 22 hodiny večer.


https://insideevs.com/news/537120/ev-chargers-switched-off-uk/amp/


Bažina si otestuje obmedzenie mobility doma, a potom to natlačí do svojich kolónií a podriadených štátov. Uvidíme, na čo všetko sa energetická kríza ešte využije.


V MB sa chystá zákon, podľa ktorého budú mať majitelia elektrických áut zakázané ich nabíjať počas špičky. Od mája 2022 domáce a pracovné nabíjačky elektrických áut budú musieť byť tzv. smart nabíjačky napojené na internet s prednastavením obmedzenia nabíjacej funkcie v čase od 8 do 11 hodiny ráno a 16 až 22 hodiny večer. https://insideevs.com/news/537120/ev-chargers-switched-off-uk/amp/ Bažina si otestuje obmedzenie mobility doma, a potom to natlačí do svojich kolónií a podriadených štátov. Uvidíme, na čo všetko sa energetická kríza ešte využije.
Upravené 12. 10. 2021 o 11:30

Bývalý velitel námornej pechoty Matthew Holmes si vzal život


V rokoch 2006 až 2008 velil 42 komandom kráľovskej námornej pechoty
a v roku 2007 bol vymenovaný za spoločníka rádu významnej služby pre svoje riadenie operácií v Afganistane.
V rokoch 2019 až 2021 bol veliteľom Common Royal Marines
a v roku 2019 bol vymenovaný za veliteľa Rádu britského impéria.
https://polishnews.co.uk/former-head-of-royal-marines-major-general-matthew-holmes-took-his-own-life-inquest-hears-uk-news/
https://en.wikipedia.org/wiki/Matt_Holmes_(Royal_Marines_officer)


  • tak vysoko postavený dostojník si siahne na život v 54 r . . . služil : operation Banner
        Kosovo War    Iraq War    War in Afghanistan

### Bývalý velitel námornej pechoty Matthew Holmes si vzal život V rokoch 2006 až 2008 velil 42 komandom kráľovskej námornej pechoty a v roku 2007 bol vymenovaný za spoločníka rádu významnej služby pre svoje riadenie operácií v Afganistane. V rokoch 2019 až 2021 bol veliteľom Common Royal Marines a v roku 2019 bol vymenovaný za veliteľa Rádu britského impéria. https://polishnews.co.uk/former-head-of-royal-marines-major-general-matthew-holmes-took-his-own-life-inquest-hears-uk-news/ https://en.wikipedia.org/wiki/Matt_Holmes_(Royal_Marines_officer) - tak vysoko postavený dostojník si siahne na život v 54 r . . . služil : operation Banner Kosovo War Iraq War War in Afghanistan

Britská média se omluvila za články o ruské krádeži AstraZenecy


„Celá řada britských bulvárních novin, které jsou známé svou skandálností a falešnými informacemi, se musela omluvit a dementovat další falešnou zprávu,“ uvedli ve fondu.
https://cz.sputniknews.com/20211013/britska-media-se-omluvila-za-clanky-o-ruske-kradezi-astrazenecy-16144959.html


Dokument britského ministerstva obrany odhaluje, že KREVNÍ VZORKY SKRIPALOVÝCH BYLY ZŘEJMĚ ZMANIPULOVÁNY!
https://cz24.news/dokument-britskeho-ministerstva-obrany-odhaluje-ze-krevni-vzorky-skripalovych-byly-zrejme-zmanipulovany/
Tak nám chce někdo začít komunikovat s Ruskem . . .


Britská média se omluvila za články o ruské krádeži AstraZenecy --------------------------------------------------------------- „Celá řada britských bulvárních novin, které jsou známé svou skandálností a falešnými informacemi, se musela omluvit a dementovat další falešnou zprávu,“ uvedli ve fondu. https://cz.sputniknews.com/20211013/britska-media-se-omluvila-za-clanky-o-ruske-kradezi-astrazenecy-16144959.html Dokument britského ministerstva obrany odhaluje, že KREVNÍ VZORKY SKRIPALOVÝCH BYLY ZŘEJMĚ ZMANIPULOVÁNY! https://cz24.news/dokument-britskeho-ministerstva-obrany-odhaluje-ze-krevni-vzorky-skripalovych-byly-zrejme-zmanipulovany/ Tak nám chce někdo začít komunikovat s Ruskem . . .
Upravené 14. 10. 2021 o 05:10

Britský královský dvůr „uznal“ Krym za součást Ruska


Britský královský dvůr odpověděl na dopis žáků z Malé akademie věd v Sevastopolu
a uvedl ve zpáteční adrese Rusko. Uvádí se to na účtu školy na Instagramu.
Vysvětluje se, že v létě členové školního kroužku
Zajímavá angličtina napsali dopis královně Alžbětě II.
Příjemným překvapením pro žáky a učitele byla velmi očekávaná odpověď,
jež přišla za tři měsíce.
Na dopis odpověděla dvorní dáma Alžběty II. Philippa de Pass.
Napsala, že královnu potěšil zájem sevastopolských dětí o angličtinu
a pochválila učitele.
K dopisu přiložila brožury s informacemi o královně a její rodině.
https://cz.sputniknews.com/20211014/britsky-kralovsky-dvur-uznal-krym-za-soucast-ruska-16163934.html


Britský královský dvůr „uznal“ Krym za součást Ruska ---------------------------------------------------- Britský královský dvůr odpověděl na dopis žáků z Malé akademie věd v Sevastopolu a uvedl ve zpáteční adrese Rusko. Uvádí se to na účtu školy na Instagramu. Vysvětluje se, že v létě členové školního kroužku Zajímavá angličtina napsali dopis královně Alžbětě II. Příjemným překvapením pro žáky a učitele byla velmi očekávaná odpověď, jež přišla za tři měsíce. **Na dopis odpověděla dvorní dáma Alžběty II. Philippa de Pass.** Napsala, že královnu potěšil zájem sevastopolských dětí o angličtinu a pochválila učitele. K dopisu přiložila brožury s informacemi o královně a její rodině. https://cz.sputniknews.com/20211014/britsky-kralovsky-dvur-uznal-krym-za-soucast-ruska-16163934.html

Britské elektrické vlaky sa odstavujú a prechádzajú na naftu kvôli rekordným cenám energií


Největší britská železniční nákladní společnost pozastavila používání elektrických vlaků
a přešla na dieselové lokomotivy.
Rekordnímu nárůstu cen elektřiny společnost nevydržela.


"V důsledku skokového zvýšení cen na velkoobchodním trhu s elektřinou ve Velké Británii
se provozní náklady vlaků od září do října zvýšily o více než 210%,"
uvedl Freightliner v prohlášení. "Freightliner učinil obtížné rozhodnutí dočasně nahradit elektrické vlaky dieselovými lokomotivami, aby byla zachována efektivita přepravy zboží
po Velké Británii."
American Freightliner je globální hráč a největší železniční dopravce ve Velké Británii.
Web provozovatele uvádí, že má více než 225 lokomotiv
a ročně přepraví 770 000 kontejnerů a 31 milionů tun dalšího nákladu po celé zemi.


Freightliner vysvětlil, že plánovali používat ke snižování emisí CO2 stále více elektrických vlaků a současné rozhodnutí je proti strategii společnosti, ale je to nutné.


Railfreight vysvětluje, že Freightliner použil více než 100 elektrických vlaků.
"Za měsíc bude Glasgow hostit globální konferenci o změně klimatu,
a to je pro britskou vládu vážná rána před událostmi," řekl generální tajemník
odborů RMT Mick Lynch.


"Vzhledem k tomu, že dopravní průmysl je již v krizi a s hrozbou prázdných regálů
o letošních Vánocích, měli bychom podpořit využívání železniční nákladní dopravy,
a ne ji ztrácet kvůli novým cenám elektřiny."
Jeden operátor oznámil zvýšení nákladů o 8 milionů liber (9 milionů eur), “uvedl
vedoucí odborů.


https://geopolitics.news/anglo-america/british-electric-trains-stop-and-switch-to-diesel-due-to-record-energy-prices/


Britské elektrické vlaky sa odstavujú a prechádzajú na naftu kvôli rekordným cenám energií ------------------------------------------------------------------------------------------ Největší britská železniční nákladní společnost pozastavila používání elektrických vlaků a přešla na dieselové lokomotivy. Rekordnímu nárůstu cen elektřiny společnost nevydržela. "V důsledku skokového zvýšení cen na velkoobchodním trhu s elektřinou ve Velké Británii se provozní náklady vlaků od září do října zvýšily o více než 210%," uvedl Freightliner v prohlášení. "Freightliner učinil obtížné rozhodnutí dočasně nahradit elektrické vlaky dieselovými lokomotivami, aby byla zachována efektivita přepravy zboží po Velké Británii." American Freightliner je globální hráč a největší železniční dopravce ve Velké Británii. Web provozovatele uvádí, že má více než 225 lokomotiv a ročně přepraví 770 000 kontejnerů a 31 milionů tun dalšího nákladu po celé zemi. Freightliner vysvětlil, že plánovali používat ke snižování emisí CO2 stále více elektrických vlaků a současné rozhodnutí je proti strategii společnosti, ale je to nutné. Railfreight vysvětluje, že Freightliner použil více než 100 elektrických vlaků. **"Za měsíc bude Glasgow hostit globální konferenci o změně klimatu**, a to je pro britskou vládu vážná rána před událostmi," řekl generální tajemník odborů RMT Mick Lynch. "Vzhledem k tomu, že dopravní průmysl je již v krizi a s hrozbou prázdných regálů o letošních Vánocích, měli bychom podpořit využívání železniční nákladní dopravy, a ne ji ztrácet kvůli novým cenám elektřiny." Jeden operátor oznámil zvýšení nákladů o 8 milionů liber (9 milionů eur), “uvedl vedoucí odborů. https://geopolitics.news/anglo-america/british-electric-trains-stop-and-switch-to-diesel-due-to-record-energy-prices/

Záběry, které pobouřily Brity. Čistička do moře dva dny vypouštěla splašky z toalet
Britský fotograf Chris Pearsall před několika dny z dronu natáčel přístav Langstone na jihu Anglie. Jeho záběry odhalily, jak přilehlá čistírna odpadních vod nelegálně vypouští do moře nezředěné splašky. Ty podle fotografa vytékaly do zálivu nejméně 49 hodin.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/tohle-musi-prestat-cisticka-vypoustela-do-more-surove-splask/r~294ee008371b11ecad06ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=videobox&utm_term=position-0&utm_campaign=Video


Záběry, které pobouřily Brity.** Čistička do moře dva dny vypouštěla splašky z toalet** Britský fotograf Chris Pearsall před několika dny z dronu natáčel přístav Langstone na jihu Anglie. Jeho záběry odhalily, jak přilehlá čistírna odpadních vod nelegálně vypouští do moře nezředěné splašky. Ty podle fotografa vytékaly do zálivu nejméně 49 hodin. https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/tohle-musi-prestat-cisticka-vypoustela-do-more-surove-splask/r~294ee008371b11ecad06ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=videobox&utm_term=position-0&utm_campaign=Video

Čistička do moře dva dny vypouštěla splašky z toalet

Dva dny natáčel jejich běžnou praxi.
Pomocí které si pravděpodobně čas od času nenápadně “vylepšují” svou ekonomickou situaci.


[quote="pid:40035, uid:78"]Čistička do moře dva dny vypouštěla splašky z toalet[/quote] Dva dny natáčel jejich běžnou praxi. Pomocí které si pravděpodobně čas od času nenápadně “vylepšují” svou ekonomickou situaci.
Upravené 28. 10. 2021 o 19:45
12
12.15k
94
27
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept