Zahraničná politika
Správy z Austrálie

Dnes som telefonoval s dobrým priateľom v Sydney, kde som istý čas sám žil. Zaujímala ma tamojšia situácia. Nedostatok potravín zatiaľ nehlásil, zato majú lockdowny a pakáreň.


Čo sa Sydney týka, tak lockdown majú niektoré štvrte. Ľudia v nich nesmú nikam cestovať a ani vychádzať von po 20:00. Naproti tomu surferská štvrť Bondi je ako iný vesmír - ľudia bez rúšok, plné pláže (začína u nich leto a je tam 30 stupňov). Hovoril mi, že má šťastie, že pracuje v rovnakej štvrti, v akej aj býva. Ale kvôli lockdownu v iných štvrtiach ich firma prišla o 60 percent zamestnancov, teda nemá kto robiť.


Ďalší postreh - dlhá a známa Oxford street, ktorá vedie zo stredu mesta a vždy bola rušnou ulicou je dnes ulica duchov. Zostalo pár gay-barov (Oxfordka je týmto známa, konáva sa tu pravidelne Pride pochod). Ostatné obchody ako tak prežívali, vo väčšine sa vystriedalo zopár prevádzok, ktoré to skúšali, ale nakoniec zavreli a obchody pôsobia ako zo zlého filmu.


Tlak na očkovanie je obrovský, v mnohých prevádzkach kontrolujú očkovacie preukazy a nepustia vás dnu. Nekontrolujú len obchody s potravinami. Celkovo zhodnotil celý stav ako "čistý surealizmus".


Môj priateľ sa dal naveľa zaočkovať, po dlhom odolávaní. Až dnes, na piaty deň po očkovaní sa cíti ako tak lepšie. Pritom predtým prekonal kovid a bez problémov. Jednoducho tlak štátu a okolia bol príliš veľký a neustál to.


Austrália bola už za čias môjho pobytu tam policajný štát, verný pokračovateľ svojej vlastnej minulosti - trestaneckej kolónie.


Dnes som telefonoval s dobrým priateľom v Sydney, kde som istý čas sám žil. Zaujímala ma tamojšia situácia. Nedostatok potravín zatiaľ nehlásil, zato majú lockdowny a pakáreň. Čo sa Sydney týka, tak lockdown majú niektoré štvrte. Ľudia v nich nesmú nikam cestovať a ani vychádzať von po 20:00. Naproti tomu surferská štvrť Bondi je ako iný vesmír - ľudia bez rúšok, plné pláže (začína u nich leto a je tam 30 stupňov). Hovoril mi, že má šťastie, že pracuje v rovnakej štvrti, v akej aj býva. Ale kvôli lockdownu v iných štvrtiach ich firma prišla o 60 percent zamestnancov, teda nemá kto robiť. Ďalší postreh - dlhá a známa Oxford street, ktorá vedie zo stredu mesta a vždy bola rušnou ulicou je dnes ulica duchov. Zostalo pár gay-barov (Oxfordka je týmto známa, konáva sa tu pravidelne Pride pochod). Ostatné obchody ako tak prežívali, vo väčšine sa vystriedalo zopár prevádzok, ktoré to skúšali, ale nakoniec zavreli a obchody pôsobia ako zo zlého filmu. Tlak na očkovanie je obrovský, v mnohých prevádzkach kontrolujú očkovacie preukazy a nepustia vás dnu. Nekontrolujú len obchody s potravinami. Celkovo zhodnotil celý stav ako "čistý surealizmus". Môj priateľ sa dal naveľa zaočkovať, po dlhom odolávaní. Až dnes, na piaty deň po očkovaní sa cíti ako tak lepšie. Pritom predtým prekonal kovid a bez problémov. Jednoducho tlak štátu a okolia bol príliš veľký a neustál to. Austrália bola už za čias môjho pobytu tam policajný štát, verný pokračovateľ svojej vlastnej minulosti - trestaneckej kolónie.
Upravené 15. 9. 2021 o 19:49

Ešte jedna vec, v Austrálii majú v podstate všetci poskytovatelia internetového pripojenia dnes výpadky a problémy. Aj v júni mali rozsiahle výpadky.


Ešte jedna vec, v Austrálii majú v podstate všetci poskytovatelia internetového pripojenia dnes výpadky a problémy. Aj v júni mali rozsiahle výpadky.

Tady některá videa z Austrálie:
Hlášení na pláži, že při opalování musíte mít nasazenou roušku, nesmíte být 5km od svého bydliště a nesmíte se shromažďovat, přitom je pláž úplně narvaná a to vše pod hrozbou pokuty.
https://www.facebook.com/wake.up.96995/posts/6154776647926708


Zprávy z Austrálie podává pravidelně Vlasta Mádlo
https://www.facebook.com/vlasta.madlo.752/videos/4235745633141426


Tady některá videa z Austrálie: Hlášení na pláži, že při opalování musíte mít nasazenou roušku, nesmíte být 5km od svého bydliště a nesmíte se shromažďovat, přitom je pláž úplně narvaná a to vše pod hrozbou pokuty. https://www.facebook.com/wake.up.96995/posts/6154776647926708 Zprávy z Austrálie podává pravidelně Vlasta Mádlo https://www.facebook.com/vlasta.madlo.752/videos/4235745633141426

Češka, která žije se svou rodinou v Austrálii, nastiňuje tamní situaci a popisuje útrapy při své cestě do Čech za nemocnou maminkou
https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/australie-covidova-tyranie.A210919_205205_p_zahranici_wag


Češka, která žije se svou rodinou v Austrálii, nastiňuje tamní situaci a popisuje útrapy při své cestě do Čech za nemocnou maminkou https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/australie-covidova-tyranie.A210919_205205_p_zahranici_wag
Upravené 25. 9. 2021 o 17:56

Austrálčania zúria. Proti štátom nariadeným obmedzeniam vychádzania povstali tak, ako nikdy predtým
https://www.infovojna.sk/article/video-australcania-zuria-proti-statom-nariadenym-obmedzeniam-vychadzania-povstali-tak-ako-nikdy-predtym


**Austrálčania zúria. Proti štátom nariadeným obmedzeniam vychádzania povstali tak, ako nikdy predtým** https://www.infovojna.sk/article/video-australcania-zuria-proti-statom-nariadenym-obmedzeniam-vychadzania-povstali-tak-ako-nikdy-predtym

Politici v Austrálii sa po protestoch obávajú o svoju bezpečnosť


Kto seje vietor, zožne búrku. Týka sa to aj tých našich neschopákov a ani Austrália pre nich nebude dostatočne ďaleko.


[quote="pid:44867, uid:111"]Politici v Austrálii sa po protestoch obávajú o svoju bezpečnosť[/quote] Kto seje vietor, zožne búrku. Týka sa to aj tých našich neschopákov a ani Austrália pre nich nebude dostatočne ďaleko.

„Meniť sa nie je potrebné, prežitie nie je povinné.“ William Edwards Deming

Lidé Melbourne povstali proti COVIDfašistické lockdownové vládě


Povstání v Melbourne začalo: “Děje se něco velkého”


Melbourne je ve zmatku, říká „Aussie Cossack“ Simeon Boikov ve videu na YouTube svým 125 000 odběratelům. “Je to krásný pohled.” Jsem tak hrdý, “řekl Boikov, který brzy očekává nepokoje v Sydney. “To je fantastické.”
Ve videu děkuje všem bojovníkům za svobodu, nezávislým novinářům, stavebním dělníkům, otcům a matkám. “Všechno jde dohromady.” V dálce slyšíme vítězné bubny.”
Podívejte se na záběry z demonstrace minulou sobotu:


https://youtu.be/sFtUwp2jicM?t=217


“V Melbourne se děje něco velkého,” řekl Boikov. Nejdelší uzamčení na světě skončilo ve městě na konci minulého měsíce. „Melbourne převzali Australané. Lidé vycházejí do ulic. Už nemluvíme o několika stavebních dělnících tady nebo o hrstce demonstrantů tam, ale stalo se z toho velké hnutí.”
Tuto sobotu se v centru města očekávají davy lidí. “Toto je zlomový bod,” říká. „Skupina, která protestuje, už není v menšině. Zdá se, že [premiér] Dan Andrews, ‚diktátor Dan‘, se konečně stal obětí své vlastní moci.
Každý toho má dost
„Vyvinul na lidi takový tlak, že už to není o levici nebo pravici, rase nebo barvě pleti, ale všichni vyjdou do ulic,“ říká Boikov. Lidem z Melbourne říkám: „Děláte to pro celou zemi. Děláte to pro celý svět. Jsem velmi hrdý na Melbourne a vyzývám všechny, aby v sobotu vyšli do ulic.
“Ze začátku jsme byli malá skupina, ze začátku se na nás lidé divně dívali, ale po dvou letech jsme dospěli do bodu, kdy už toho mají všichni dost.”


Zdroj:
http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=56&p=221487&sid=9e200286eb5b279ea9b1be3f4464f869#p221487
http://www.infokuryr.cz/n/2021/11/11/povstani-v-melbourne-zacalo-deje-se-neco-velkeho/?fbclid=IwAR1ubhlCjhHLfsNfRKM37izjBwFkvu4g4pLRfly6MqMAxxamzAVltlRj_cs


**Lidé Melbourne povstali proti COVIDfašistické lockdownové vládě** Povstání v Melbourne začalo: “Děje se něco velkého” Melbourne je ve zmatku, říká „Aussie Cossack“ Simeon Boikov ve videu na YouTube svým 125 000 odběratelům. “Je to krásný pohled.” Jsem tak hrdý, “řekl Boikov, který brzy očekává nepokoje v Sydney. “To je fantastické.” Ve videu děkuje všem bojovníkům za svobodu, nezávislým novinářům, stavebním dělníkům, otcům a matkám. “Všechno jde dohromady.” V dálce slyšíme vítězné bubny.” Podívejte se na záběry z demonstrace minulou sobotu: https://youtu.be/sFtUwp2jicM?t=217 “V Melbourne se děje něco velkého,” řekl Boikov. Nejdelší uzamčení na světě skončilo ve městě na konci minulého měsíce. „Melbourne převzali Australané. Lidé vycházejí do ulic. Už nemluvíme o několika stavebních dělnících tady nebo o hrstce demonstrantů tam, ale stalo se z toho velké hnutí.” Tuto sobotu se v centru města očekávají davy lidí. “Toto je zlomový bod,” říká. „Skupina, která protestuje, už není v menšině. Zdá se, že [premiér] Dan Andrews, ‚diktátor Dan‘, se konečně stal obětí své vlastní moci. Každý toho má dost „Vyvinul na lidi takový tlak, že už to není o levici nebo pravici, rase nebo barvě pleti, ale všichni vyjdou do ulic,“ říká Boikov. Lidem z Melbourne říkám: „Děláte to pro celou zemi. Děláte to pro celý svět. Jsem velmi hrdý na Melbourne a vyzývám všechny, aby v sobotu vyšli do ulic. “Ze začátku jsme byli malá skupina, ze začátku se na nás lidé divně dívali, ale po dvou letech jsme dospěli do bodu, kdy už toho mají všichni dost.” Zdroj: http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=56&p=221487&sid=9e200286eb5b279ea9b1be3f4464f869#p221487 http://www.infokuryr.cz/n/2021/11/11/povstani-v-melbourne-zacalo-deje-se-neco-velkeho/?fbclid=IwAR1ubhlCjhHLfsNfRKM37izjBwFkvu4g4pLRfly6MqMAxxamzAVltlRj_cs
Upravené pred 6 dňami o 18:55

Lidé Melbourne povstali


To video a článok sú z 8. a 11. novembra, teda dva týždne staré.. len pre info.


[quote="pid:44880, uid:317"]Lidé Melbourne povstali[/quote] To video a článok sú z 8. a 11. novembra, teda dva týždne staré.. len pre info.

To video a článok sú z 8. a 11. novembra, teda dva týždne staré.. len pre info.


To je pravda, ale protesty stále pokračujú.


[quote="pid:44885, uid:48"]To video a článok sú z 8. a 11. novembra, teda dva týždne staré.. len pre info.[/quote] To je pravda, ale protesty stále pokračujú.

Moderátor

Dám jim dobrou radu . Pokud je to na hraně , tak zbraně sebou . Jinak je zase smetou .


Dám jim dobrou radu . Pokud je to na hraně , tak zbraně sebou . Jinak je zase smetou .

Pokud vim, Australane si v minulych letech nechali vzit svoje zbrane, takze skoro zadne nemaji. Tedy krome te vlady.


Pokud vim, Australane si v minulych letech nechali vzit svoje zbrane, takze skoro zadne nemaji. Tedy krome te vlady.

Stačí když se podívám na jakoukoliv silnici a vidím tam mnoho zbraní . Kamkoliv se člověk rozhlédne , tak tam najde nepřeberné množství věcí , které se dají použít jako zbran . Ono nejde jen o to , mít v ruce kulomet , zde je důležité vyslat vzkaz , Myslíme to vážně ! A uděláme to !


Stačí když se podívám na jakoukoliv silnici a vidím tam mnoho zbraní . Kamkoliv se člověk rozhlédne , tak tam najde nepřeberné množství věcí , které se dají použít jako zbran . Ono nejde jen o to , mít v ruce kulomet , zde je důležité vyslat vzkaz , Myslíme to vážně ! A uděláme to !

Pokud vim, Australane si v minulych letech nechali vzit svoje zbrane, takze skoro zadne nemaji. Tedy krome te vlady.


O tom trochu pochybujem, najmä pri ľuďoch z outbacku, teda vidieka. Neviem si predstaviť, že by tam niekto dobrovoľne odovzdal zbraň.


[quote="pid:44927, uid:678"]Pokud vim, Australane si v minulych letech nechali vzit svoje zbrane, takze skoro zadne nemaji. Tedy krome te vlady.[/quote] O tom trochu pochybujem, najmä pri ľuďoch z outbacku, teda vidieka. Neviem si predstaviť, že by tam niekto dobrovoľne odovzdal zbraň.
3.15k
17
13
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept