Politika v ČR
Temelin bude modernizovat Westinghouse
Y

Český energetický gigant ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci řídicích a kontrolních systémů v jaderné elektrárně Temelín. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí skupiny ČEZ Ladislav Kříž.
Nejbližší odstávka bude v dubnu příštího roku.
Dale na:
https://cz.sputniknews.com/20210914/modernizovat-temelin-bude-westinghouse-15838015.html


Český energetický gigant ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci řídicích a kontrolních systémů v jaderné elektrárně Temelín. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí skupiny ČEZ Ladislav Kříž. Nejbližší odstávka bude v dubnu příštího roku. Dale na: https://cz.sputniknews.com/20210914/modernizovat-temelin-bude-westinghouse-15838015.html
Upravené pred 7 dňami o 17:08

o modernizaci řídicích a kontrolních systémů v jaderné elektrárně Temelín


Zřejmě můžeme v brzké době očekávat, že Temelín bude odstaven z provozu a budeme "svítit loučemi"... Nevadí, svede se na to na Rusko !


[quote="pid:33112, uid:68"]o modernizaci řídicích a kontrolních systémů v jaderné elektrárně Temelín[/quote] Zřejmě můžeme v brzké době očekávat, že Temelín bude odstaven z provozu a budeme "svítit loučemi"... Nevadí, svede se na to na Rusko !

Dnes startuje konference Jaderné dny na Západočeské univerzitě v Plzni.
Aktualne cz píše:
Po odhalení, že muniční sklady ve Vrběticích vyhodili do vzduchu ruští agenti, vyloučila vláda z tendru na dostavbu Dukovan firmu Rosatom. Ministr průmyslu Karel Havlíček (ANO) teď ale zaštítil Jaderné dny plzeňské univerzity. Rosatom se na nich bude prezentovat, moderovat bude bývalý poradce vyhozený kvůli práci pro Rusy. Mediálním partnerem je server skrytě propojený s PR agenturou Rosatomu.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/havlicek-zastitil-akci-rosatom/r~bf4abef6123b11ec966d0cc47ab5f122/


Dnes startuje konference Jaderné dny na Západočeské univerzitě v Plzni. Aktualne cz píše: Po odhalení, že muniční sklady ve Vrběticích vyhodili do vzduchu ruští agenti, vyloučila vláda z tendru na dostavbu Dukovan firmu Rosatom. Ministr průmyslu Karel Havlíček (ANO) teď ale zaštítil Jaderné dny plzeňské univerzity. Rosatom se na nich bude prezentovat, moderovat bude bývalý poradce vyhozený kvůli práci pro Rusy. Mediálním partnerem je server skrytě propojený s PR agenturou Rosatomu. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/havlicek-zastitil-akci-rosatom/r~bf4abef6123b11ec966d0cc47ab5f122/

Zprávu bych nepřeceńoval. odpovídá době před volbami a naprostému chaosu v 5.koloně u nás. Prakticky to znamená zamražení celého procesu, protože Westinghouse není schopen žádné praktické činnosti. Dokud se nedokončí celá akce MI6 počínající Koněvem, přes Vrbětice až po zoufalou snahu Londýna vejít do jednání s Putinem - bude se tančit tahle čtverylka.
Ostatně - burzovní cena plynu lehce pod 1000 USD - taky leccos pro naše kolářovce napovídá.


Zprávu bych nepřeceńoval. odpovídá době před volbami a naprostému chaosu v 5.koloně u nás. Prakticky to znamená zamražení celého procesu, protože Westinghouse není schopen žádné praktické činnosti. Dokud se nedokončí celá akce MI6 počínající Koněvem, přes Vrbětice až po zoufalou snahu Londýna vejít do jednání s Putinem - bude se tančit tahle čtverylka. Ostatně - burzovní cena plynu lehce pod 1000 USD - taky leccos pro naše kolářovce napovídá.

Expert: Westinghouse není v nejlepší formě. Česko by mohlo ušetřit, kdyby spolupracovalo s Ruskem
Prohlášení ČEZu o podepsání spolupráce s americkým Westinghouse, která je plánována na 9 let, na modernizaci řízení a kontroly Jaderné elektrárny Temelín, v Moskvě nevyvolalo téměř žádné emoce. O perspektivách české strany v rozhovoru se Sputnikem promluvil vedoucí expert v oblasti energetiky Finanční akademie Ruska Stanislav Mitrachovič.
https://cz.sputniknews.com/20210915/expert-westinghouse-neni-v-nejlepsi-forme-cesko-by-mohlo-usetrit-kdyby-spolupracovalo-s-ruskem-15851619.html


**Expert: Westinghouse není v nejlepší formě. Česko by mohlo ušetřit, kdyby spolupracovalo s Ruskem** Prohlášení ČEZu o podepsání spolupráce s americkým Westinghouse, která je plánována na 9 let, na modernizaci řízení a kontroly Jaderné elektrárny Temelín, v Moskvě nevyvolalo téměř žádné emoce. O perspektivách české strany v rozhovoru se Sputnikem promluvil vedoucí expert v oblasti energetiky Finanční akademie Ruska Stanislav Mitrachovič. https://cz.sputniknews.com/20210915/expert-westinghouse-neni-v-nejlepsi-forme-cesko-by-mohlo-usetrit-kdyby-spolupracovalo-s-ruskem-15851619.html

Česko by mohlo ušetřit,


"Česká republika na svém území postavila větev plynovodu Capacity4Gas, ten je pokračováním trubky z Německa EUGAL, a EUGAL není nic jiného než pokračování Nord Streamu 2. To znamená, že Česko bude dostávat plyn pomocí Nord Streamu 2 a propouštět ho formou tranzitu přes své území. Na tom mimochodem pěkně vydělá. Podle mého odhadu bude plyn v Česku prakticky zadarmo. Za dodaný plyn bude země fakticky platit ziskem z tranzitu."


Pozoruhodné, a my jsme denně politiky a médii přesvědčováni o nutnosti zvednout ceny energií, tj. i zemního plynu !


[quote="pid:33497, uid:68"]Česko by mohlo ušetřit,[/quote] "Česká republika na svém území postavila větev plynovodu Capacity4Gas, ten je pokračováním trubky z Německa EUGAL, a EUGAL není nic jiného než pokračování Nord Streamu 2. To znamená, že Česko bude dostávat plyn pomocí Nord Streamu 2 a propouštět ho formou tranzitu přes své území. Na tom mimochodem pěkně vydělá. **Podle mého odhadu bude plyn v Česku prakticky zadarmo. Za dodaný plyn bude země fakticky platit ziskem z tranzitu.**" Pozoruhodné, a my jsme denně politiky a médii přesvědčováni o nutnosti zvednout ceny energií, tj. i zemního plynu !

Ale zase na tom prodělá běžný občan, který bude platit podle cen trhu, takže tak...


Ale zase na tom prodělá běžný občan, který bude platit podle cen trhu, takže tak...

nie je to tak uplne pravda, doterajsi tranzit znamenal presun plynu pre Nemecko a Rakusko, teraz uz to bude tranzit z Nemecka, max. pre CR, SR a mozno Ukrajinu, takze podstatne mensi objem plynu a mensie prijmy


nie je to tak uplne pravda, doterajsi tranzit znamenal presun plynu pre Nemecko a Rakusko, teraz uz to bude tranzit z Nemecka, max. pre CR, SR a mozno Ukrajinu, takze podstatne mensi objem plynu a mensie prijmy
1.27k
7
7
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept