Zahraničná politika
Cena plynu v Evrope presahla 800 USD
Y

Cena plynu v Evropě překonala další rekord a přesáhla 800 dolarů za jeden tisíc metrů krychlových. V prvních několika hodinách se zvýšila o více než 50 dolarů.
Gazprom nechce značně zvyšovat dodávky a prodej na pozadí uvedení do provozu plynovodu Nord Stream 2, soudí analytici. Minulou neděli byly evropské plynojemy naplněny ze 70,75 %, čili o 15 procent méně než průměrný ukazatel za posledních pět let.
https://cz.sputniknews.com/20210914/cena-plynu-v-evrope-poprve-presahla-800-dolaru-za-tisic-kubiku-15830732.html


Cena plynu v Evropě překonala další rekord a přesáhla 800 dolarů za jeden tisíc metrů krychlových. V prvních několika hodinách se zvýšila o více než 50 dolarů. Gazprom nechce značně zvyšovat dodávky a prodej na pozadí uvedení do provozu plynovodu Nord Stream 2, soudí analytici. Minulou neděli byly evropské plynojemy naplněny ze 70,75 %, čili o 15 procent méně než průměrný ukazatel za posledních pět let. https://cz.sputniknews.com/20210914/cena-plynu-v-evrope-poprve-presahla-800-dolaru-za-tisic-kubiku-15830732.html

Minulou neděli byly evropské plynojemy naplněny ze 70,75 %, čili o 15 procent méně než průměrný ukazatel za posledních pět let.

Mne to rika, ze vyroba klesla o 15% (snizovani spotreby), takze by to s tim plynem na zimu nebylo tak hrozne, jak se snazi nekdo presentovat, nepletu-li se ...


[quote="pid:33060, uid:68"]Minulou neděli byly evropské plynojemy naplněny ze 70,75 %, čili o 15 procent méně než průměrný ukazatel za posledních pět let.[/quote] Mne to rika, ze vyroba klesla o 15% (snizovani spotreby), takze by to s tim plynem na zimu nebylo tak hrozne, jak se snazi nekdo presentovat, nepletu-li se ...

ono je mozno otazka, co je pricina a co nasledok:-)) vobec by som sa necudovala, keby nedostatok cipov bol len prupovidka, aby bola vyhovorka:-)


ono je mozno otazka, co je pricina a co nasledok:-)) vobec by som sa necudovala, keby nedostatok cipov bol len prupovidka, aby bola vyhovorka:-)

Vzhledem k tomu , jak se neúnosně zvedají ceny plynu a energie , se prudce snižuje možnost a délka dožití fašistické EU a kolaborantských pohůnků , napojených na agendu čtvrté říše .
Nedal bych za jejich kůži ani zlámaný groš . A pokud si to neuvědomují , dobře jim tak .
Sametovka už byla , protože byla tak připravena . Tentokrát to bude mnohonárodní deratizace . A troufám si říci , že i to je předem připraveno pro slouhy , kteří slepě slouží vládci bez léna .


Vzhledem k tomu , jak se neúnosně zvedají ceny plynu a energie , se prudce snižuje možnost a délka dožití fašistické EU a kolaborantských pohůnků , napojených na agendu čtvrté říše . Nedal bych za jejich kůži ani zlámaný groš . A pokud si to neuvědomují , dobře jim tak . Sametovka už byla , protože byla tak připravena . Tentokrát to bude mnohonárodní deratizace . A troufám si říci , že i to je předem připraveno pro slouhy , kteří slepě slouží vládci bez léna .

Ceny elektřiny v Evropě podle The Wall Street Journal raketově vyletěly .


Podle analytiků se ve Velké Británii cena za megawatthodinu zvýšila téměř sedmkrát oproti začátku září loňského roku - na 331 eur. Během měsíce se cena ztrojnásobila. V Německu se ceny za poslední měsíc zvýšily téměř o třetinu na 130 eur.


Podle deníku byl jedním z důvodů prudkého růstu cen pokles výroby větrných elektráren v Severním moři kvůli nedostatku silného větru. Ke kompenzaci poklesu byla použita elektřina z plynárenských a uhelných elektráren. Náklady na plyn přitom dosáhly nebývalých vysokých úrovní a uhlí, od kterého se v Evropě upouští ve prospěch zdrojů energie šetrných k životnímu prostředí, dlouhodobě klesal, ale už přestal zlevňovat.
https://rg.ru/2021/09/13/iz-za-bezvetrennoj-pogody-v-evrope-rekordno-podorozhalo-elektrichestvo.html


Ceny elektřiny v Evropě podle The Wall Street Journal raketově vyletěly . Podle analytiků se ve Velké Británii cena za megawatthodinu zvýšila téměř sedmkrát oproti začátku září loňského roku - na 331 eur. Během měsíce se cena ztrojnásobila. V Německu se ceny za poslední měsíc zvýšily téměř o třetinu na 130 eur. Podle deníku byl jedním z důvodů prudkého růstu cen pokles výroby větrných elektráren v Severním moři kvůli nedostatku silného větru. Ke kompenzaci poklesu byla použita elektřina z plynárenských a uhelných elektráren. Náklady na plyn přitom dosáhly nebývalých vysokých úrovní a uhlí, od kterého se v Evropě upouští ve prospěch zdrojů energie šetrných k životnímu prostředí, dlouhodobě klesal, ale už přestal zlevňovat. https://rg.ru/2021/09/13/iz-za-bezvetrennoj-pogody-v-evrope-rekordno-podorozhalo-elektrichestvo.html

Ceny elektřiny v Evropě podle The Wall Street Journal raketově vyletěly .


Bohužel, růst ceny energií plní asi řadu cílů a nejen bažiny, ale i GP.


  • útlum evropského průmyslu - omezení konkurenceschopnosti (začalo se už obstrukcemi s přepravou surovin, ale EU "byrokrati" už dávno vymýšlí jednu normu za druhou, jak zarazit vše co ještě funguje)
  • omezení spotřeby obyvatelstva inflací
  • tlak na přeformátování Evropy a zároveň odstranění starého podpindosího vedení - až k rozpadu EU
  • s kolapsem Evropy - plynulý převod CKŘ do Číny a Íránu...
  • posílení rusofobie - Rusko bude obviněno

[quote="pid:33163, uid:158"]Ceny elektřiny v Evropě podle The Wall Street Journal raketově vyletěly .[/quote] Bohužel, růst ceny energií plní asi řadu cílů a nejen bažiny, ale i GP. - útlum evropského průmyslu - omezení konkurenceschopnosti (začalo se už obstrukcemi s přepravou surovin, ale EU "byrokrati" už dávno vymýšlí jednu normu za druhou, jak zarazit vše co ještě funguje) - omezení spotřeby obyvatelstva inflací - tlak na přeformátování Evropy a zároveň odstranění starého podpindosího vedení - až k rozpadu EU - s kolapsem Evropy - plynulý převod CKŘ do Číny a Íránu... - posílení rusofobie - Rusko bude obviněno

Cena plynu v Evropě poprvé přesáhla 900 dolarů za tisíc metrů krychlových


Poprvé v historii překročila cena plynu na evropském futures trhu 900 dolarů za 1 000 metrů krychlových. Dokládají to obchodní data ICE Futures.


Jak uvádí Interfax, náklady na říjnové futures na spotovém indexu TTF na burze dosáhly 75,565 EUR za MWh, neboli 923 USD za 1 000 krychlových metrů.


Energetický expert na Finanční univerzitě pod ruskou vládou Igor Juškov v rozhovoru pro Nation News vyjádřil názor, že důvodem růstu cen v Evropě byl nedostatek zkapalněného zemního plynu.


Ředitel Institutu národní energetiky Sergej Pravosudov zase v rozhovoru pro RT poznamenal, že obchodníci zvyšují cenu na burzách kvůli obavám, že v podzemních zásobnících je málo plynu a v zimě to nemusí stačit .
https://russian.rt.com/business/news/907002-cena-gaz-evropa-900?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


Cena plynu v Evropě poprvé přesáhla 900 dolarů za tisíc metrů krychlových Poprvé v historii překročila cena plynu na evropském futures trhu 900 dolarů za 1 000 metrů krychlových. Dokládají to obchodní data ICE Futures. Jak uvádí Interfax, náklady na říjnové futures na spotovém indexu TTF na burze dosáhly 75,565 EUR za MWh, neboli 923 USD za 1 000 krychlových metrů. Energetický expert na Finanční univerzitě pod ruskou vládou Igor Juškov v rozhovoru pro Nation News vyjádřil názor, že důvodem růstu cen v Evropě byl nedostatek zkapalněného zemního plynu. Ředitel Institutu národní energetiky Sergej Pravosudov zase v rozhovoru pro RT poznamenal, že obchodníci zvyšují cenu na burzách kvůli obavám, že v podzemních zásobnících je málo plynu a v zimě to nemusí stačit . https://russian.rt.com/business/news/907002-cena-gaz-evropa-900?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

Už bohužel 950 USD za 1 000 metrů krychlových


Cena plynu v Evropě při obchodování na burze ICE přesáhla 950 USD za 1 000 krychlových metrů, podle údajů obchodní platformy. V 11:51 moskevského času dosáhly náklady na říjnové futures na uzlu TTF v Nizozemsku 79 EUR za MWh.
https://www.kommersant.ru/doc/4986906?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


Už bohužel 950 USD za 1 000 metrů krychlových Cena plynu v Evropě při obchodování na burze ICE přesáhla 950 USD za 1 000 krychlových metrů, podle údajů obchodní platformy. V 11:51 moskevského času dosáhly náklady na říjnové futures na uzlu TTF v Nizozemsku 79 EUR za MWh. https://www.kommersant.ru/doc/4986906?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

dosáhly náklady na říjnové futures na uzlu TTF v Nizozemsku 79 EUR za MWh


K dokreslení a pochopení katastrofy, která se za těmi čísly skrývá je třeba připomenout, že Evropa a především Německo po uzavření svých jaderných a uhelných elektráren využívá právě zemní plyn jako významnou součást své rozvahy pro výrobu elektřiny - především jako operativní zdroj ve chvílích, kdy nesvítí slunce (v zimě často, že?) a nefouká vítr. A také, že tato cena již převyšuje (dříve nemyslitelnou) cenu amerického LNG.
Takže jednat se nyní bude za úplně jiných podmínek a "tónu hlasu" - a odhaduji, že to bude jako první právě (na SP 2 čerstvě napojené) Německo, které zrádné krysy z Bruselu pošle do patřičných míst.


[quote="pid:33221, uid:158"]dosáhly náklady na říjnové futures na uzlu TTF v Nizozemsku 79 EUR za MWh[/quote] K dokreslení a pochopení katastrofy, která se za těmi čísly skrývá je třeba připomenout, že Evropa a především Německo po uzavření svých jaderných a uhelných elektráren využívá právě zemní plyn jako významnou součást své rozvahy pro výrobu elektřiny - především jako operativní zdroj ve chvílích, kdy nesvítí slunce (v zimě často, že?) a nefouká vítr. A také, že tato cena již převyšuje (dříve nemyslitelnou) cenu amerického LNG. Takže jednat se nyní bude za úplně jiných podmínek a "tónu hlasu" - a odhaduji, že to bude jako první právě (na SP 2 čerstvě napojené) Německo, které zrádné krysy z Bruselu pošle do patřičných míst.
Upravené pred 2 dňami o 12:37

Rusko prodává a bude prodávat Bělorusku plyn za :


" 28 dolarů za 1000 metrů krychlových .....*)
https://colonelcassad.livejournal.com/7046394.html


Válka je vedena různými formami... (V.Pjakin)


*) V článku je chyba, správně má být 128 dolarů za 1000 m3 zemního plynu __


Rusko prodává a bude prodávat Bělorusku plyn za : " 28 dolarů za 1000 metrů krychlových .....*) https://colonelcassad.livejournal.com/7046394.html Válka je vedena různými formami... (V.Pjakin) ***) V článku je chyba, správně má být 128 dolarů za 1000 m3 zemního plynu** __
Upravené pred 1 dňom o 18:58

Troufám si dedukovat, že přes tuhle cenovou energetickou šarádu se řeší zásadní obraty především ve staré Evropě. To, že si "líznem" blínu i my, je jasné.
Jednotná energetická politika Unie byla vždy papírová a nefunkční, ale teď se rozpadla zcela. U Novaka,Sečina i Bělousova si začnou podávat kliky jednotliví emisaří. No a ve vrátnici bude sedět Serjoža Lavrov jako Svatý Petr u nebeskej brány. Nemáš hříchy-můžeš dál....
Jedno je zřejmé, Je to odstřel jakýchkoliv choutek bláznivých štoltenberků zkoušet něco na 6.prioritě. Tedy velmi účinný krok proti majdanizačnímu snažení 5.kolony v Rusku.


Troufám si dedukovat, že přes tuhle cenovou energetickou šarádu se řeší zásadní obraty především ve staré Evropě. To, že si "líznem" blínu i my, je jasné. Jednotná energetická politika Unie byla vždy papírová a nefunkční, ale teď se rozpadla zcela. U Novaka,Sečina i Bělousova si začnou podávat kliky jednotliví emisaří. No a ve vrátnici bude sedět Serjoža Lavrov jako Svatý Petr u nebeskej brány. Nemáš hříchy-můžeš dál.... Jedno je zřejmé, Je to odstřel jakýchkoliv choutek bláznivých štoltenberků zkoušet něco na 6.prioritě. Tedy velmi účinný krok proti majdanizačnímu snažení 5.kolony v Rusku.

Serjoža Lavrov jako Svatý Petr u nebeskej brány.


Toto trefne prirovnanie ma poriadne rozosmialo smile


[quote="pid:33247, uid:57"]Serjoža Lavrov jako Svatý Petr u nebeskej brány.[/quote] Toto trefne prirovnanie ma poriadne rozosmialo :D

Rusko prodává a bude prodávat Bělorusku plyn za :


" 28 dolarů za 1000 metrů krychlových ....."


Oprava - za 128 dolarů za 1000 metrů krychlových


[quote="pid:33246, uid:270"]Rusko prodává a bude prodávat Bělorusku plyn za : " 28 dolarů za 1000 metrů krychlových ....."[/quote] Oprava - za 128 dolarů za 1000 metrů krychlových

Oprava - za 128 dolarů za 1000 metrů krychlových
v článku je 28 usd...


[quote="pid:33252, uid:158"]Oprava - za 128 dolarů za 1000 metrů krychlových[/quote] v článku je 28 usd...

Vl. Žirinovskij již před několika lety předvídal, že cena plynu bude jednou přes 1000 dolaru. V té době se mu všichni smáli, ta cena byla naprosto nepředstavitelná. Moc moc nespletl, snad se neplete i v dalších předpovědích, podobně odvážných (např. Ukrajina v sestavě RF...).


Vl. Žirinovskij již před několika lety předvídal, že cena plynu bude jednou přes 1000 dolaru. V té době se mu všichni smáli, ta cena byla naprosto nepředstavitelná. Moc moc nespletl, snad se neplete i v dalších předpovědích, podobně odvážných (např. Ukrajina v sestavě RF...).

v článku je 28 usd...


"Cena ruského plynu pro Bělorusko je 128,5 USD za tisíc metrů krychlových. Rád bych vás informoval, pokud nevíte, cena na evropském trhu je 650 dolarů za tisíc metrů krychlových. Rozdíl je jasný. My ani neindexujte cenu pro Bělorusko, pokud jde o dolarovou inflaci, a ona tam (v USA. - poznámka života ) je slušná, “řekl Putin.
https://yandex.ru/turbo/life.ru/s/p/1434522


Viděl jsem tiskovku Putina s Lukašenkem. Je to tak.
V tvém citovaném článku je chyba.


[quote="pid:33255, uid:47"]v článku je 28 usd...[/quote] "Cena ruského plynu pro Bělorusko je 128,5 USD za tisíc metrů krychlových. Rád bych vás informoval, pokud nevíte, cena na evropském trhu je 650 dolarů za tisíc metrů krychlových. Rozdíl je jasný. My ani neindexujte cenu pro Bělorusko, pokud jde o dolarovou inflaci, a ona tam (v USA. - poznámka života ) je slušná, “řekl Putin. https://yandex.ru/turbo/life.ru/s/p/1434522 Viděl jsem tiskovku Putina s Lukašenkem. Je to tak. V tvém citovaném článku je chyba.

@Taurus - chyba možná i úmyslná (?). Tohle je podle mě mistrovsky sehraná partie , v níž GP si řeší své cíle zejména ve staré Evropě a Putin dokládá baťkovi, jak mu zase pokryl záda. A vzhledem k tomu, že to hlavní se děje na ose Rusko-Evropa. je to velmi silná ruská karta v nastávajících volbách, včetně protimajdanizačního tlaku. A stejně důležité to bude i pro německé volby a toho, kdo ukáže pro voliče přivětivou tvář vůči Rusku a šanci dosáhnout zajímavého dlouhodobého kontraktu za oboustranně přijatelnou cenu. A co naše "nepřátelská" Česká republika ? Jakpak se bude tvářit teď ?

@Taurus - chyba možná i úmyslná (?). Tohle je podle mě mistrovsky sehraná partie , v níž GP si řeší své cíle zejména ve staré Evropě a Putin dokládá baťkovi, jak mu zase pokryl záda. A vzhledem k tomu, že to hlavní se děje na ose Rusko-Evropa. je to velmi silná ruská karta v nastávajících volbách, včetně protimajdanizačního tlaku. A stejně důležité to bude i pro německé volby a toho, kdo ukáže pro voliče přivětivou tvář vůči Rusku a šanci dosáhnout zajímavého dlouhodobého kontraktu za oboustranně přijatelnou cenu. A co naše "nepřátelská" Česká republika ? Jakpak se bude tvářit teď ?

akpak se bude tvářit teď ?


"Naše odpověď "přišla neprodleně...


"Zákon počítá s tím, že stát pro dostavbu dukovanské elektrárny nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z Číny. Pro výstavbu bude možné využít pouze technologie od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996. Rusko a Čína mezi tyto státy nepatří. Podle senátní úpravy by nejen pro stavbu, ale ani pro údržbu nového bloku nesměly být použity technologie jakkoli závislé na nepovolených dodavatelích."
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/snemovna-posilila-bezpecnostni-prvky-stavby-dukovanske-elektrarny/2090151?utm_source=incomaker&utm_medium=rss&utm_campaign=Ceske+noviny


Co k tomu dodat ? Blbost většiny našich poslanců a senátorů zřejmě nezná mezí... Ani netuší, co činí...


[quote="pid:33274, uid:57"]akpak se bude tvářit teď ?[/quote] "Naše odpověď "přišla neprodleně... "Zákon počítá s tím, že stát pro dostavbu dukovanské elektrárny nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z Číny. **Pro výstavbu bude možné využít pouze technologie od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.** Rusko a Čína mezi tyto státy nepatří. Podle senátní úpravy by nejen pro stavbu, ale ani pro údržbu nového bloku nesměly být použity technologie jakkoli závislé na nepovolených dodavatelích." https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/snemovna-posilila-bezpecnostni-prvky-stavby-dukovanske-elektrarny/2090151?utm_source=incomaker&utm_medium=rss&utm_campaign=Ceske+noviny Co k tomu dodat ? Blbost většiny našich poslanců a senátorů zřejmě nezná mezí... Ani netuší, co činí...
Upravené pred 2 dňami o 18:47

@Taurus - chyba možná i úmyslná (?).

Ta "úmyslná chyba" těžko může mít nějaký efekt na tebou rozebrané důvody (se kterými souhlasím), jelikož se nejedná o oficiální a v zahraničí nejčtenější zdroj informace. Colonel Cassad, který se ty chyby dopustil, je původem ukrajinský blogér, který je v Rusku populární ještě z dob začátku ukrajinské krize.

Rusy ta jeho cena pro Bělorusko by mohla silně naštvat, protože by to znamenalo, že Bělorusové najednou získali nížší ceny na plyn, než oni. A Ukrajince v prvním okamžiku nadzvednout ze židle. Ale jím vlastní nedůvěřivost by je stejně donutila ten údaj překontrolovat. A pak by následovalo už jen úlevné výdechnutí. smile


[quote="pid:33274, uid:57"]@Taurus - chyba možná i úmyslná (?).[/quote] Ta "úmyslná chyba" těžko může mít nějaký efekt na tebou rozebrané důvody (se kterými souhlasím), jelikož se nejedná o oficiální a v zahraničí nejčtenější zdroj informace. Colonel Cassad, který se ty chyby dopustil, je původem ukrajinský blogér, který je v Rusku populární ještě z dob začátku ukrajinské krize. Rusy ta jeho cena pro Bělorusko by mohla silně naštvat, protože by to znamenalo, že Bělorusové najednou získali nížší ceny na plyn, než oni. A Ukrajince v prvním okamžiku nadzvednout ze židle. Ale jím vlastní nedůvěřivost by je stejně donutila ten údaj překontrolovat. A pak by následovalo už jen úlevné výdechnutí. :)

nuz vzhladom k faktu, ze posledne dva projekty Westinghouse skoncili znasobenim povodnej ceny projektu (v prvom pripade zo 6 na cca 23, po preinvestovani 9 mld. sa aj tak zastavil projekt, investor to nebol schopny investovat), ide o odvazny skutok.V utorok bolo zverejnene ze bol podpis s Westinghousom a CEZ na udrzbe riadiaceho systemu, ktory uz povodne realizoval Westinghouse, zakazka bude v radoch mld. Kc. Obavam sa, ze CEZ pojde dolu a Westinghouse hore:-(


nuz vzhladom k faktu, ze posledne dva projekty Westinghouse skoncili znasobenim povodnej ceny projektu (v prvom pripade zo 6 na cca 23, po preinvestovani 9 mld. sa aj tak zastavil projekt, investor to nebol schopny investovat), ide o odvazny skutok.V utorok bolo zverejnene ze bol podpis s Westinghousom a CEZ na udrzbe riadiaceho systemu, ktory uz povodne realizoval Westinghouse, zakazka bude v radoch mld. Kc. Obavam sa, ze CEZ pojde dolu a Westinghouse hore:-(
1.9k
20
11
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept