Jazyk životných okolností
OZ Biosféra

Obcas na OZ Biosféra vide docela dobry clanok, co stoji za pozornost, tak tu robim vlakno, pre take clanky.


Napriklad teraz vysiel dost zaujimavy clanok Dobré skutky môžu liečiť
https://www.biosferaklub.info/dobre-skutky-mozu-liecit/
Ako hned 2 postrehy su tam zaujimave


Hippokrates povedal, že nemá zmysel liečiť pacienta, ktorý nie je pripravený vzdať sa zvykov, ktoré ho viedli k chorobe.


Keď človek vidí plody svojej nesebeckej práce, zapína to v ňom konkrétne, hlboké uspokojenie (čoho sa tak temní majstri sveta tak boja!), ktoré je sprevádzané uvoľňovaním endorfínov do krvi a ich pozitívnymi vlastnosťami vplyvu na homeostázu. Spokojnosť spôsobuje u človeka vysoké vibrácie, čo je silný epigenetický faktor.


Obcas na OZ Biosféra vide docela dobry clanok, co stoji za pozornost, tak tu robim vlakno, pre take clanky. Napriklad teraz vysiel dost zaujimavy clanok Dobré skutky môžu liečiť https://www.biosferaklub.info/dobre-skutky-mozu-liecit/ Ako hned 2 postrehy su tam zaujimave Hippokrates povedal, že nemá zmysel liečiť pacienta, ktorý nie je pripravený vzdať sa zvykov, ktoré ho viedli k chorobe. Keď človek vidí plody svojej nesebeckej práce, zapína to v ňom konkrétne, hlboké uspokojenie (čoho sa tak temní majstri sveta tak boja!), ktoré je sprevádzané uvoľňovaním endorfínov do krvi a ich pozitívnymi vlastnosťami vplyvu na homeostázu. Spokojnosť spôsobuje u človeka vysoké vibrácie, čo je silný epigenetický faktor.
Upravené 12. 9. 2021 o 10:30

v článku je také tato myšlenka:
Nízke vibrácie môžu v génoch bunky spustiť program rakoviny, zatiaľ čo vysoké vibrácie (slnko, živá potrava, pozitívne emócie, príroda) ju môžu vypnúť.


Je zajímavé, že lékaři skládají Hippokratovu přísahu značně osekanou(kým?), jakoby říkali, tohle měl popletené, my to opravíme.
Jeden jeho citát ukazuje, že už tenkrát byla politika špinavá:
"Lidské zákony jsou špatné, protože pocházejí od lidí, kteří jsou vedeni touhou po moci. Přirozenost je vždycky dobře, protože ve všem. vystačí všemu. Proto se zákony mění, aby zkusily napodobovat přirozenost."


A ještě jeden Hippokratés
"Žár života v každé lidské bytosti je nesmrtelný. Vidí, slyší a zná vše, co je a bude."


v článku je také tato myšlenka: Nízke vibrácie môžu v génoch bunky spustiť program rakoviny, zatiaľ čo vysoké vibrácie (slnko, živá potrava, pozitívne emócie, príroda) ju môžu vypnúť. Je zajímavé, že lékaři skládají Hippokratovu přísahu značně osekanou(kým?), jakoby říkali, tohle měl popletené, my to opravíme. Jeden jeho citát ukazuje, že už tenkrát byla politika špinavá: "Lidské zákony jsou špatné, protože pocházejí od lidí, kteří jsou vedeni touhou po moci. Přirozenost je vždycky dobře, protože ve všem. vystačí všemu. Proto se zákony mění, aby zkusily napodobovat přirozenost." A ještě jeden Hippokratés "Žár života v každé lidské bytosti je nesmrtelný. Vidí, slyší a zná vše, co je a bude."

Nízke vibrácie môžu v génoch bunky spustiť program rakoviny, zatiaľ čo vysoké vibrácie (slnko, živá potrava, pozitívne emócie, príroda) ju môžu vypnúť.


Slová "nízke vibrácie" / "vysoké vibrácie", prebraté z "ezoterických" zdrojov, sú trochu zavádzajúce. Čo sa týka frekvencie vibrácií ako takých (vlnenia všeobecne), tak tam neplatí nič také, že nízke sú zlé a vysoké dobré... Všetky vibrácie majú svoje miesto a svoje poslanie. Pritom v živote môžu byť nižšie frekvencie nosičmi vyšších. V elektrotechnike to je naopak, nosná frekvencia býva tá vyššia.


Z hľadiska "ezoteriky" sa pod energiami myslia ľudské emócie, ktoré človek prežíva v danom momente. A pojem "nízke energie" je pseudonym pre "negatívne emócie". Pojem "vysoké energie" pre "vznešené a pozitívne emócie".


Veď si stačí zobrať napríklad mozgovú činnosť. Stav Beta je frekvencia bdelého mozgu, čo je zhruba od 12 do 40 hz. Stav alfa, je frekvencia mozgu, keď je človek na prelome bdelého stavu a spánku (zhruba 8 - 12 hz). V stave alfa sa znižujú vibrácie mozgu, to však neznamená, že tie vibrácie sa stávajú horšími, iba mozog prechádza do inej kvality fungovania, to isté sa týka stavov theta a delta, čo je hlbší spánok a ešte nižšie vibrácie mozgových vln.
Podobne srdce: bije pomaly pri pokojnej mysli, no zvýši frekvenciu svojich úderov jak pri negatívnom strachu, tak pri pozitívnej radosti.


Preto lepšie by bolo na rovinu hovoriť o negatívnych emóciách a obrazoch, ktoré tieto emócie vyvolávajú, a nezaobaľovať to do podsunutých (Niekým) termínov, ktoré rozmývajú tradičné pojmové hranice...


Inak so samotným obsahom uvedenej myšlienky súhlasím, tiež si myslím, že myšlienky a emócie ovplyvňujú naše zdravie alebo chorobu.


[quote="pid:32775, uid:641"]Nízke vibrácie môžu v génoch bunky spustiť program rakoviny, zatiaľ čo vysoké vibrácie (slnko, živá potrava, pozitívne emócie, príroda) ju môžu vypnúť.[/quote] Slová "nízke vibrácie" / "vysoké vibrácie", prebraté z "ezoterických" zdrojov, sú trochu zavádzajúce. Čo sa týka frekvencie vibrácií ako takých (vlnenia všeobecne), tak tam neplatí nič také, že nízke sú zlé a vysoké dobré... Všetky vibrácie majú svoje miesto a svoje poslanie. Pritom v živote môžu byť nižšie frekvencie nosičmi vyšších. V elektrotechnike to je naopak, nosná frekvencia býva tá vyššia. Z hľadiska "ezoteriky" sa pod energiami myslia ľudské emócie, ktoré človek prežíva v danom momente. A pojem "nízke energie" je pseudonym pre "negatívne emócie". Pojem "vysoké energie" pre "vznešené a pozitívne emócie". Veď si stačí zobrať napríklad mozgovú činnosť. Stav Beta je frekvencia bdelého mozgu, čo je zhruba od 12 do 40 hz. Stav alfa, je frekvencia mozgu, keď je človek na prelome bdelého stavu a spánku (zhruba 8 - 12 hz). V stave alfa sa znižujú vibrácie mozgu, to však neznamená, že tie vibrácie sa stávajú horšími, iba mozog prechádza do inej kvality fungovania, to isté sa týka stavov theta a delta, čo je hlbší spánok a ešte nižšie vibrácie mozgových vln. Podobne srdce: bije pomaly pri pokojnej mysli, no zvýši frekvenciu svojich úderov jak pri negatívnom strachu, tak pri pozitívnej radosti. Preto lepšie by bolo na rovinu hovoriť o negatívnych emóciách a obrazoch, ktoré tieto emócie vyvolávajú, a nezaobaľovať to do podsunutých (Niekým) termínov, ktoré rozmývajú tradičné pojmové hranice... Inak so samotným obsahom uvedenej myšlienky súhlasím, tiež si myslím, že myšlienky a emócie ovplyvňujú naše zdravie alebo chorobu.
Upravené 12. 9. 2021 o 21:05

Slová "nízke vibrácie" / "vysoké vibrácie", prebraté z "ezoterických" zdrojov, sú trochu zavádzajúce.
Podla mna sa pod tym slovnym spojenim skor nachazaju polia torzne a to uz je uplne ina kategoria dosial neprebadaneho sveta.


[quote="pid:32814, uid:6"]Slová "nízke vibrácie" / "vysoké vibrácie", prebraté z "ezoterických" zdrojov, sú trochu zavádzajúce.[/quote]Podla mna sa pod tym slovnym spojenim skor nachazaju polia torzne a to uz je uplne ina kategoria dosial neprebadaneho sveta.

Možná autor článku myslel rozdělením vibrací to, co tady dělíme na dosažené stupně psychiky člověka, nebo snad blokované čakry, nevím, ale zaujala mě ta frekvence na hranici spánku.

Veď si stačí zobrať napríklad mozgovú činnosť. Stav Beta je frekvencia bdelého mozgu, čo je zhruba od 12 do 40 hz. Stav alfa, je frekvencia mozgu, keď je človek na prelome bdelého stavu a spánku (zhruba 8 - 12 hz). V stave alfa sa znižujú vibrácie mozgu, to však neznamená, že tie vibrácie sa stávajú horšími, iba mozog prechádza do inej kvality fungovania, to isté sa týka stavov theta a delta, čo je hlbší spánok a ešte nižšie vibrácie mozgových vln.


Tady bych si pomohl obrázkem, bohužel jen ang.

keď je človek na prelome bdělého stavu a spánku (zhruba 8 - 12 hz),


 • na té lince uprostřed, máme přístup do kolektivního nevědomí, ale neztrácíme vědomí ani paměť. Jung to praktikoval(nazýval to sněním - jiný název pro meditaci), byl pak schopný s tím dále pracovat(zpracovat škodlivé egregory) a to taky "zvyšuje vibrace", těžko být po spojení s ostatními v "nízkých vibracích"

Možná autor článku myslel rozdělením vibrací to, co tady dělíme na dosažené stupně psychiky člověka, nebo snad blokované čakry, nevím, ale zaujala mě ta frekvence na hranici spánku. [quote="pid:32814, uid:6"]Veď si stačí zobrať napríklad mozgovú činnosť. Stav Beta je frekvencia bdelého mozgu, čo je zhruba od 12 do 40 hz. Stav alfa, je frekvencia mozgu, keď je človek na prelome bdelého stavu a spánku (zhruba 8 - 12 hz). V stave alfa sa znižujú vibrácie mozgu, to však neznamená, že tie vibrácie sa stávajú horšími, iba mozog prechádza do inej kvality fungovania, to isté sa týka stavov theta a delta, čo je hlbší spánok a ešte nižšie vibrácie mozgových vln.[/quote] Tady bych si pomohl obrázkem, bohužel jen ang. https://webspace.ship.edu/cgboer/synchronicity.gif keď je človek na prelome bdělého stavu a spánku (zhruba 8 - 12 hz), - na té lince uprostřed, máme přístup do kolektivního nevědomí, ale neztrácíme vědomí ani paměť. Jung to praktikoval(nazýval to sněním - jiný název pro meditaci), byl pak schopný s tím dále pracovat(zpracovat škodlivé egregory) a to taky "zvyšuje vibrace", těžko být po spojení s ostatními v "nízkých vibracích"

Preto lepšie by bolo na rovinu hovoriť o negatívnych emóciách a obrazoch, ktoré tieto emócie vyvolávajú, a nezaobaľovať to do podsunutých (Niekým) termínov, ktoré rozmývajú tradičné pojmové hranice...

Celý tento příspěvek tesat do kamene.
Díky.


Doplňuji upřesnění: tímto mým komentářem jsem měl na mysli pouze mnou odkazovaný příspěvek jardoba.
Doplnění píšu na základě komentáře

No nevím


[quote="pid:32814, uid:6"]Preto lepšie by bolo na rovinu hovoriť o negatívnych emóciách a obrazoch, ktoré tieto emócie vyvolávajú, a nezaobaľovať to do podsunutých (Niekým) termínov, ktoré rozmývajú tradičné pojmové hranice...[/quote] Celý tento příspěvek tesat do kamene. Díky. Doplňuji upřesnění: tímto mým komentářem jsem měl na mysli pouze mnou odkazovaný příspěvek jardoba. Doplnění píšu na základě komentáře [quote="pid:32838, uid:641"]No nevím[/quote]
Upravené 13. 9. 2021 o 07:52

Celý tento příspěvek tesat do kamene.


No nevím, myslím, že @Ferry chtěl upozornit na zlatá zrnka v textu z biosféry, kterou si také rád občas přečtu a informace si třídím(překládám). DVTR vysvětluje důležitost pojmového aparátu, ale také mluví o spolupráci:
Bez opory patřičného pojmově-terminologického aparátu, je ale proces předávání řídících návyků,
v jakémkoliv odvětví společenské činnosti, v mnohém podobný výchově koťat mámou kočkou. Proto je
pro společnost lepší předávat manažérskou kulturu, z pokolení na pokolení, nejen na základě praxe,
ale i za pomoci teorie, a tyto dvě, si mají v procesu učení vzájemně pomáhat, a doplňovat se. Proto
všechny odvětví vědy vyvinuly svůj pojmový a terminologický aparát, na základě kterého předávají
vědomosti z generace na generaci.

[quote="pid:32836, uid:240"]Celý tento příspěvek tesat do kamene.[/quote] No nevím, myslím, že @Ferry chtěl upozornit na zlatá zrnka v textu z biosféry, kterou si také rád občas přečtu a informace si třídím(překládám). DVTR vysvětluje důležitost pojmového aparátu, ale také mluví o spolupráci: Bez opory patřičného pojmově-terminologického aparátu, je ale proces předávání řídících návyků, v jakémkoliv odvětví společenské činnosti, v mnohém podobný výchově koťat mámou kočkou. Proto je pro společnost lepší předávat manažérskou kulturu, z pokolení na pokolení, nejen na základě praxe, ale i za pomoci teorie, a tyto dvě, si mají v procesu učení vzájemně pomáhat, a doplňovat se. Proto všechny odvětví vědy vyvinuly svůj pojmový a terminologický aparát, na základě kterého předávají vědomosti z generace na generaci.

Dějiny lékařských sponzí (přísah)
(komentář k příspěvku Ferry ke článku OZ Biosféra a k Hippokratově přísaze)


 • Hippokratova přísaha je nejstarším (kolem roku 400 př. n. l.) zaznamenaným mravním závazkem lékaře vůči pacientům, kolegům a veřejnosti.
 • Se spisy antických autorů přišla na evropské univerzity i Hippokratova přísaha, jejíž text se měnil postupem doby a přizpůsoboval se dobovým požadavkům. V křesťanském prostředí byla antická božstva nahrazena osobností Ježíše Krista.
 • V době pohusitské, kdy pražské vysoké učení zůstalo de facto omezeno na jedinou – artistickou (tj. filozofickou) fakultu, se vedle tradiční akademické sponze přísahalo i na kompaktáta, tedy základní ujednání mezi koncilem a českou utrakvistickou církví.
 • V přísaze z roku 1389 na vídeňské univerzitě (založena 1365) promovaní slibovali, že budou poslušni akademických úřadů, budou ctít své kolegy, zachovávat statuta i mír a svornost mezi kleriky a laiky i univerzitními národy.
 • Po Bitvě na Bílé hoře měli jezuité výhradní podíl na výuce na filosofické a teologické fakultě. Akademické přísahy si stále uchovaly tytéž zásady jako ve středověku, ovšem povinným doplňkem se od roku 1650 stala také přísaha na Neposkvrněné početí Panny Marie.
 • Zmiňovaná přísaha zanikla až za vlády Josefa II. Byla nahrazena pouze obecnou slavnostní přísahou – ponsio solemnis v roce 1784, kdy její obsah nařizovalo pro všechny vysoké školy celé monarchie dvorské nařízení.
 • Po roce 1873 se ustálilo znění doktorských sponzí až do 20. století. Po přečtení latinského formuláře romotorem promovaní pečetili slib známou formulací: „Spondeo ac policeor“.
 • Radikální proměnou prošly pražské univerzitní přísahy po roce 1950. V letech 1954–1966 byl dosud tradiční latinský text zaměněn za český.
 • Po další změně vysokoškolského zákona po roce 1966, kdy se při doktorátech poznovu přísahalo latinsky, se vedle „klasického“ vzpomenutí dobrodiní prokázaného vysokou školou děkovalo zprvu lidově demokratické, posléze socialistické republice a dále i dělnické třídě a pracujícímu lidu.

Zdroj: Bakalářská práce Mravní závaznost Hippokratovy přísahy dnes


**Dějiny lékařských sponzí (přísah)** _(komentář k příspěvku Ferry ke článku OZ Biosféra a k Hippokratově přísaze)_ - Hippokratova přísaha je nejstarším (kolem roku 400 př. n. l.) zaznamenaným mravním závazkem lékaře vůči pacientům, kolegům a veřejnosti. - Se spisy antických autorů přišla na evropské univerzity i Hippokratova přísaha, jejíž text se měnil postupem doby a přizpůsoboval se dobovým požadavkům. V křesťanském prostředí byla antická božstva nahrazena osobností Ježíše Krista. - V době pohusitské, kdy pražské vysoké učení zůstalo de facto omezeno na jedinou – artistickou (tj. filozofickou) fakultu, se vedle tradiční akademické sponze přísahalo i na kompaktáta, tedy základní ujednání mezi koncilem a českou utrakvistickou církví. - V přísaze z roku 1389 na vídeňské univerzitě (založena 1365) promovaní slibovali, že budou poslušni akademických úřadů, budou ctít své kolegy, zachovávat statuta i mír a svornost mezi kleriky a laiky i univerzitními národy. - Po Bitvě na Bílé hoře měli jezuité výhradní podíl na výuce na filosofické a teologické fakultě. Akademické přísahy si stále uchovaly tytéž zásady jako ve středověku, ovšem povinným doplňkem se od roku 1650 stala také přísaha na Neposkvrněné početí Panny Marie. - Zmiňovaná přísaha zanikla až za vlády Josefa II. Byla nahrazena pouze obecnou slavnostní přísahou – ponsio solemnis v roce 1784, kdy její obsah nařizovalo pro všechny vysoké školy celé monarchie dvorské nařízení. - Po roce 1873 se ustálilo znění doktorských sponzí až do 20. století. Po přečtení latinského formuláře romotorem promovaní pečetili slib známou formulací: „Spondeo ac policeor“. - Radikální proměnou prošly pražské univerzitní přísahy po roce 1950. V letech 1954–1966 byl dosud tradiční latinský text zaměněn za český. - Po další změně vysokoškolského zákona po roce 1966, kdy se při doktorátech poznovu přísahalo latinsky, se vedle „klasického“ vzpomenutí dobrodiní prokázaného vysokou školou děkovalo zprvu lidově demokratické, posléze socialistické republice a dále i dělnické třídě a pracujícímu lidu. Zdroj: Bakalářská práce Mravní závaznost Hippokratovy přísahy dnes

Podla mna sa pod tym slovnym spojenim skor nachazaju polia torzne a to uz je uplne ina kategoria dosial neprebadaneho sveta.

Tým skôr je problematické sa vyjadrovať o funkcionalite torzných polí, keď nijako nevieme zmerať ich prítomnosť, silu, výšku vibrácii. Možno to dokážu senzibili, ale z hľadiska vedeckého bádania by sa takéto meranie dalo brať vážne (myslím namerané hodnoty), ak by viacerým senzibilom nezávisle od seba vyšli rovnaké hodnoty.


Aj tak by bolo férovejšie používať klasické termíny "pozitívne emócie, pozitívne nesebecké zmýšľanie", než sa nechať vtiahnuť do používania termínov, ktoré si nevieme overiť (zmerať výšku vibrácii čohosi nemenovaného).


[quote="pid:32815, uid:106"]Podla mna sa pod tym slovnym spojenim skor nachazaju polia torzne a to uz je uplne ina kategoria dosial neprebadaneho sveta.[/quote] Tým skôr je problematické sa vyjadrovať o funkcionalite torzných polí, keď nijako nevieme zmerať ich prítomnosť, silu, výšku vibrácii. Možno to dokážu senzibili, ale z hľadiska vedeckého bádania by sa takéto meranie dalo brať vážne (myslím namerané hodnoty), ak by viacerým senzibilom nezávisle od seba vyšli rovnaké hodnoty. Aj tak by bolo férovejšie používať klasické termíny "pozitívne emócie, pozitívne nesebecké zmýšľanie", než sa nechať vtiahnuť do používania termínov, ktoré si nevieme overiť (zmerať výšku vibrácii čohosi nemenovaného).

Mrtva voda:


Pritom informačná kapacita ľubovoľného vysokofrekvenčného rozsahu
je v rovnakom časovom intervale vyššia, než u nízkofrekvenčného, ak ich
porovnáme. Z toho dôvodu pozorovateľ, ktorý sa nachádza vo
vysokofrekvenčnom rozsahu, môže zachytiť všetku informáciu
z nízkofrekvenčného; neplatí to ale naopak, pretože nízkofrekvenčný
pozorovateľ nedokáže vo svojom frekvenčnom rozsahu preskúmať všetky
kódové skupiny prebiehajúce vo vysokofrekvenčnom rozsahu za ten istý
interval ich spoločného času. Na to by potreboval rozmiestniť vo svojom
nízkofrekvenčnom rozsahu všetky kódové skupiny vysokofrekvenčného
rozsahu, čo by si v nízkofrekvenčnom rozsahu vyžadovalo oveľa viac
času, než je reálny čas ich plynutia vo vysokofrekvenčnom rozsahu.
Neviditeľným jemnohmotným svetom, o ktorých oddávna hovoria
náboženstvá, zodpovedajú (podľa nášho chápania) rozsahy s oveľa vyššou
frekvenciou kmitania matérie vo Vesmíre.
V informačnej výmene hrá rolu
aj polarizácia (orientácia) kmitaní nesúcich informáciu. Ortogonálny svet
(z pohľadu polarizácie), perpendikulárny (kolmý) voči nášmu, je pre nás
neviditeľný s výnimkou oblasti, kde sa pretínajú; paralelný svet je
viditeľný a môže byť súčasťou nášho sveta.


podla mojho nazoru videli ludia v minulosti rozne lesne bytosti a duchov, ktore popisali do rozpravok vdaka svojej mravnosti(spojenie s prirodou, absencia technosfery) a dokazali registrovat aj komunikovat s vyssimi vlnami(takisto aj s nizsimi - podzemie, zahrobie...). dnes to pozname ako Jav, Nav, Prav.


Mrtva voda: Pritom informačná kapacita ľubovoľného vysokofrekvenčného rozsahu je v rovnakom časovom intervale vyššia, než u nízkofrekvenčného, ak ich porovnáme. Z toho dôvodu pozorovateľ, ktorý sa nachádza vo vysokofrekvenčnom rozsahu, môže zachytiť všetku informáciu z nízkofrekvenčného; neplatí to ale naopak, pretože nízkofrekvenčný pozorovateľ nedokáže vo svojom frekvenčnom rozsahu preskúmať všetky kódové skupiny prebiehajúce vo vysokofrekvenčnom rozsahu za ten istý interval ich spoločného času. Na to by potreboval rozmiestniť vo svojom nízkofrekvenčnom rozsahu všetky kódové skupiny vysokofrekvenčného rozsahu, čo by si v nízkofrekvenčnom rozsahu vyžadovalo oveľa viac času, než je reálny čas ich plynutia vo vysokofrekvenčnom rozsahu. **Neviditeľným jemnohmotným svetom, o ktorých oddávna hovoria náboženstvá, zodpovedajú (podľa nášho chápania) rozsahy s oveľa vyššou frekvenciou kmitania matérie vo Vesmíre.** V informačnej výmene hrá rolu aj polarizácia (orientácia) kmitaní nesúcich informáciu. Ortogonálny svet (z pohľadu polarizácie), perpendikulárny (kolmý) voči nášmu, je pre nás neviditeľný s výnimkou oblasti, kde sa pretínajú; paralelný svet je viditeľný a môže byť súčasťou nášho sveta. podla mojho nazoru videli ludia v minulosti rozne lesne bytosti a duchov, ktore popisali do rozpravok vdaka svojej mravnosti(spojenie s prirodou, absencia technosfery) a dokazali registrovat aj komunikovat s vyssimi vlnami(takisto aj s nizsimi - podzemie, zahrobie...). dnes to pozname ako Jav, Nav, Prav.

Z hľadiska "ezoteriky" sa pod energiami myslia ľudské emócie, ktoré človek prežíva v danom momente. A pojem "nízke energie" je pseudonym pre "negatívne emócie". Pojem "vysoké energie" pre "vznešené a pozitívne emócie".


Aj tak by bolo férovejšie používať klasické termíny "pozitívne emócie, pozitívne nesebecké zmýšľanie", než sa nechať vtiahnuť do používania termínov, ktoré si nevieme overiť (zmerať výšku vibrácii čohosi nemenovaného).


Ako sa môže použiť výraz emócie, keď sa nejedná o emócie? Výraz vibrácie je presne taký, aký má byť. Že nevieš čo to znamená, lebo s tým nemáš osobnú skúsenosť, nie je problém toho pojmu. Okrem toho by ma zaujímalo, ako sa vedecky merajú emócie.


[quote="pid:32814, uid:6"]Z hľadiska "ezoteriky" sa pod energiami myslia ľudské emócie, ktoré človek prežíva v danom momente. A pojem "nízke energie" je pseudonym pre "negatívne emócie". Pojem "vysoké energie" pre "vznešené a pozitívne emócie".[/quote] [quote="pid:32975, uid:6"]Aj tak by bolo férovejšie používať klasické termíny "pozitívne emócie, pozitívne nesebecké zmýšľanie", než sa nechať vtiahnuť do používania termínov, ktoré si nevieme overiť (zmerať výšku vibrácii čohosi nemenovaného).[/quote] Ako sa môže použiť výraz emócie, keď sa nejedná o emócie? Výraz vibrácie je presne taký, aký má byť. Že nevieš čo to znamená, lebo s tým nemáš osobnú skúsenosť, nie je problém toho pojmu. Okrem toho by ma zaujímalo, ako sa vedecky merajú emócie.

„Meniť sa nie je potrebné, prežitie nie je povinné.“ William Edwards Deming

Upravené pred 2 dňami o 23:12

Výraz vibrácie je presne taký, aký má byť. Že nevieš čo to znamená, lebo s tým nemáš osobnú skúsenosť, nie je problém toho pojmu.

Tak to môžeš vysvetliť. V KSB nie je špeciálna definícia vibrácii.Slovník cudzích slov (akademický) z r 2005.
vibrácia -ie ž. ‹l› vibrovanie, chvenie, kmitanie; rýchly periodicky opakovaný kmitavý pohyb, vznikajúci neúmyselne, napr. chodom stroja, al. zámerne vyvolaný, napr. na kyprenie a zhutňovanie sypkých hmôt a i.: v. motora; v. krídel; v. dopravníka; lingv., fon. v. hlasiviek, špičky jazyka; stav. zhutňovanie betónu v-iou;[quote="pid:33804, uid:623"]Výraz vibrácie je presne taký, aký má byť. Že nevieš čo to znamená, lebo s tým nemáš osobnú skúsenosť, nie je problém toho pojmu.[/quote] Tak to môžeš vysvetliť. V KSB nie je špeciálna definícia vibrácii. > Slovník cudzích slov (akademický) z r 2005. vibrácia -ie ž. ‹l› vibrovanie, chvenie, kmitanie; rýchly periodicky opakovaný kmitavý pohyb, vznikajúci neúmyselne, napr. chodom stroja, al. zámerne vyvolaný, napr. na kyprenie a zhutňovanie sypkých hmôt a i.: v. motora; v. krídel; v. dopravníka; lingv., fon. v. hlasiviek, špičky jazyka; stav. zhutňovanie betónu v-iou;

Tak to môžeš vysvetliť. V KSB nie je špeciálna definícia vibrácii.


To je ako vysvetliť čo je to Láska / Ľúbosť niekomu, kto ju nikdy nezažil. Niekto to možno dokáže, ale ja asi nie. A nie, Láska / Ľúbosť nie je emócia.


A teraz mi ty skús vysvetliť, ako sa merajú emócie, pretože v KSB sa o tom nepíše.


[quote="pid:33808, uid:6"]Tak to môžeš vysvetliť. V KSB nie je špeciálna definícia vibrácii.[/quote] To je ako vysvetliť čo je to Láska / Ľúbosť niekomu, kto ju nikdy nezažil. Niekto to možno dokáže, ale ja asi nie. A nie, Láska / Ľúbosť nie je emócia. A teraz mi ty skús vysvetliť, ako sa merajú emócie, pretože v KSB sa o tom nepíše.

„Meniť sa nie je potrebné, prežitie nie je povinné.“ William Edwards Deming

Okrem toho by ma zaujímalo, ako sa vedecky merajú emócie.

Možná je měřitelná množtsvím hormonů v krvi.


[quote="pid:33804, uid:623"]Okrem toho by ma zaujímalo, ako sa vedecky merajú emócie.[/quote] Možná je měřitelná množtsvím hormonů v krvi.

Možná je měřitelná množtsvím hormonů v krvi.


To je materialistický pohled. Existují vztahové systémy, které dnešní věda buď zamlčuje nebo nebere v potaz. Pořád se tu diskutuje jen o lidech, ale co za zázraky je v přírodě. Má vědomí třeba améba, a kde ho bere? A co stromy, co vše víme o dorozumívání přes kořenovy systém. Atd.


[quote="pid:33816, uid:472"]Možná je měřitelná množtsvím hormonů v krvi.[/quote] To je materialistický pohled. Existují vztahové systémy, které dnešní věda buď zamlčuje nebo nebere v potaz. Pořád se tu diskutuje jen o lidech, ale co za zázraky je v přírodě. Má vědomí třeba améba, a kde ho bere? A co stromy, co vše víme o dorozumívání přes kořenovy systém. Atd.
Upravené pred 1 dňom o 05:33

Hippokrates povedal, že nemá zmysel liečiť pacienta, ktorý nie je pripravený vzdať sa zvykov, ktoré ho viedli k chorobe.


Keď človek vidí plody svojej nesebeckej práce, zapína to v ňom konkrétne, hlboké uspokojenie (čoho sa tak temní majstri sveta tak boja!), ktoré je sprevádzané uvoľňovaním endorfínov do krvi a ich pozitívnymi vlastnosťami vplyvu na homeostázu.


tyto dva postřehy začátku vlákna můžeme přeložit také jako: pokud je žák připraven, dostaví se učitel.
Rozdíl mezi jedním a druhým světem můžeme vidět například v životě Junga(člověka), který nejdřív šel ve stopách Freuda(zvíře), ale když už měl dost informací pokračoval dál:
C. G. Jung o Sigmundu Freudovi:
ukázka z článku:
Proti Freudově jednostrannosti se nedalo nic dělat. Snad by mu byla mohla otevřít oči vlastní vnitřní zkušenost; avšak jeho intelekt by i ji možná zredukoval na „pouhou sexualitu“ nebo „psychosexualitu“. propadl navždy jednomu aspektu, a právě proto v něm vidím tragickou postavu; neboť to byl velký muž, a co ještě víc - člověk něčím uchvácený.
celý článek.. https://jung.sneznik.cz/odkazy/sigmund-freud


Podle KSB je cesta k člověku lépe představitelná než popisuje Jung, ale ukazují na stejné věci.


nelidský typ psychiky, nedokončený nebo zvrácený do nepřirozena.


vývoj psychiky:
zvíře - instinkty (výchozí bod)
biorobot - působení kultury a vzdělávání
démon - vědomá práce na sobě (bez vlastního úsilí to nejde)
člověk - práce dokončena
S tím, že existuje přepínání, kdy přechází psychika v čase do různých stavů (typů - v umění zobrazováno např. Jekyl-Hyde). Asi skoro v každém je kousek člověka. Plně rozvinutý člověk zůstává v typu člověk stále a i pod velkým tlakem se nemění ve zvířecí.


cíl dle KSB je, aby většina populace dosáhla typu člověk již na prahu dospělosti


S láskou se všichni rodíme, takže se k ní později vracíme, říkat tedy někomu, že lásku nepoznal není přesné, Paměť je to co nás limituje. Emoce jsou podle mě někde pod láskou v narušovaném nebo nedokončeném procesu přechodu psychiky.


[quote="pid:32770, uid:106"]Hippokrates povedal, že nemá zmysel liečiť pacienta, ktorý nie je pripravený vzdať sa zvykov, ktoré ho viedli k chorobe. Keď človek vidí plody svojej nesebeckej práce, zapína to v ňom konkrétne, hlboké uspokojenie (čoho sa tak temní majstri sveta tak boja!), ktoré je sprevádzané uvoľňovaním endorfínov do krvi a ich pozitívnymi vlastnosťami vplyvu na homeostázu.[/quote] tyto dva postřehy začátku vlákna můžeme přeložit také jako: pokud je žák připraven, dostaví se učitel. Rozdíl mezi jedním a druhým světem můžeme vidět například v životě Junga(člověka), který nejdřív šel ve stopách Freuda(zvíře), ale když už měl dost informací pokračoval dál: C. G. Jung o Sigmundu Freudovi: ukázka z článku: Proti Freudově jednostrannosti se nedalo nic dělat. Snad by mu byla mohla otevřít oči vlastní vnitřní zkušenost; avšak jeho intelekt by i ji možná zredukoval na „pouhou sexualitu“ nebo „psychosexualitu“. propadl navždy jednomu aspektu, a právě proto v něm vidím tragickou postavu; neboť to byl velký muž, a co ještě víc - člověk něčím uchvácený. celý článek.. https://jung.sneznik.cz/odkazy/sigmund-freud Podle KSB je cesta k člověku lépe představitelná než popisuje Jung, ale ukazují na stejné věci. nelidský typ psychiky, nedokončený nebo zvrácený do nepřirozena. vývoj psychiky: zvíře - instinkty (výchozí bod) biorobot - působení kultury a vzdělávání démon - vědomá práce na sobě (bez vlastního úsilí to nejde) člověk - práce dokončena S tím, že existuje přepínání, kdy přechází psychika v čase do různých stavů (typů - v umění zobrazováno např. Jekyl-Hyde). Asi skoro v každém je kousek člověka. Plně rozvinutý člověk zůstává v typu člověk stále a i pod velkým tlakem se nemění ve zvířecí. cíl dle KSB je, aby většina populace dosáhla typu člověk již na prahu dospělosti S láskou se všichni rodíme, takže se k ní později vracíme, říkat tedy někomu, že lásku nepoznal není přesné, Paměť je to co nás limituje. Emoce jsou podle mě někde pod láskou v narušovaném nebo nedokončeném procesu přechodu psychiky.

To je materialistický pohled

A jak jinak to chceš prokázat?
Jestliže materialistická věda dokáže určit složení krvé, tak to je sice materialistické, ale zároveň průkazné a praxe je kritériem pravdy.


[quote="pid:33817, uid:216"]To je materialistický pohled[/quote] A jak jinak to chceš prokázat? Jestliže materialistická věda dokáže určit složení krvé, tak to je sice materialistické, ale zároveň průkazné a praxe je kritériem pravdy.

@Ogar Valach
Aby sme nezašli príliš ďaleko mimo tému. Ja som reagoval na túto vetu (a to som prehliadol, že je to len citácia z článku, myslel som že sú to vlastné slová @Sin Le Noble. Inak by som asi nereagoval)

Nízke vibrácie môžu v génoch bunky spustiť program rakoviny, zatiaľ čo vysoké vibrácie (slnko, živá potrava, pozitívne emócie, príroda) ju môžu vypnúť.

V mojich predstavách sa "ezoterický" pojem vibrácie spájal s "ezoterickým" pojmom energie. Možno som sa zmýlil, neviem. Každopádne výraz energie sa v "ezoterike" spája s emóciami a citmi.


Ak sa mýlim, a nie je to to isté, tak sa rád nechám poučiť, čo to vlastne tie "vibrácie" sú. Predpokladám, že to má charakter oscilácii, kmitania čohosi materiálneho (nie nutne hmotného). No a frekvencia je teoreticky merateľná, hoci na niektoré frekvencie nemusí aktuálne existovať technika, ktorá ju vie zmerať.


Aby sa ľudia medzi sebou mohli o niečom baviť, najprv si musia zladiť pojmový aparát, aby všetci hovorili o tom istom, a nie jeden o voze a druhý o koze. Predstav si že pojmy telo, duch a duša vníma KSB presne v tomto poradí od toho najnižšieho/najhrubšieho po to najvyššie (t.j. duša je živé "JA", duch je len bioobal nesúci psychiku človeka, jeho osobnosť, a telo je materiálny obal, t.j. duch je košeľa, telo kabát nášho JA - duše). No a mnohé "ezoterické náuky" vnímajú pojmy duch a duša presne opačne (že duch je "JA" a duša je len materiálna biokošeľa). Keď si títo dvaja najprv neujasnia terminológiu, tak sa nebudú schopní chápať a zhodnúť.


Podobne ani mne "ezoterický" pojem vibrácie nič nehovorí, a potreboval by som ho pochopiť, ak by som mal o ňom debatovať. Myslel som si, že sa jedná o emócie a city. K čomu je ale potom užitočná debata s výrazmi, ktoré väčšina ľudí nechápe, a nevieme ho ani definovať. To je ako keby sa slepí od narodenia rozprávali o farbách a používali tieto termíny bežne.


Kým vibrácie neviem ani len merať, nie to ich ešte popísať, tak emócie a city, ktoré objektívne prežíva každý človek, sme schopný celkom zrozumiteľne popísať, lebo všetci ich poznáme. A čo sa týka merania diskrétnych veličín, ak je to potrebné ako spätná väzba riadenia, tak sa dá dohodnúť na dotazníkových pojmoch v určitej škále:


Opíšte svoju spokojnosť so službami:


 1. Veľmi spokojný
 2. Viac-menej spokojný
 3. Viac menej nespokojný
 4. Veľmi nespokojný.(alebo podrobnejšie vo viacerých bodoch)

Opíšte mieru svojho šťastia od 0 do 10


Veď ak sa ľudí pýtaš, tak každý ti vie opísať svoje pocity dosť presne na to, aby si si urobil korektnú predstavu.
Ale ak sú vibrácie čosi, čo vníma len zopár šťastlivcov (možno 0,1 promile), tak ako ti opíše vnímanie vibrácii, keď väčšina ľudí nemá predstavu, čo to je. To je potom naozaj ako rozprávať slepým o farbách. A všetky neoveriteľné veci sa môžu ľahko stať prostriedkom na manipuláciu ľudí.


@Ogar Valach Aby sme nezašli príliš ďaleko mimo tému. Ja som reagoval na túto vetu _(a to som prehliadol, že je to len citácia z článku, myslel som že sú to vlastné slová @Sin Le Noble. Inak by som asi nereagoval)_ [quote="pid:32775, uid:641"]Nízke vibrácie môžu v génoch bunky spustiť program rakoviny, zatiaľ čo vysoké vibrácie (slnko, živá potrava, pozitívne emócie, príroda) ju môžu vypnúť.[/quote] V mojich predstavách sa "ezoterický" pojem vibrácie spájal s "ezoterickým" pojmom energie. Možno som sa zmýlil, neviem. Každopádne výraz energie sa v "ezoterike" spája s emóciami a citmi. Ak sa mýlim, a nie je to to isté, tak sa rád nechám poučiť, čo to vlastne tie "vibrácie" sú. Predpokladám, že to má charakter oscilácii, kmitania čohosi materiálneho (nie nutne hmotného). No a frekvencia je teoreticky merateľná, hoci na niektoré frekvencie nemusí aktuálne existovať technika, ktorá ju vie zmerať. Aby sa ľudia medzi sebou mohli o niečom baviť, najprv si musia zladiť pojmový aparát, aby všetci hovorili o tom istom, a nie jeden o voze a druhý o koze. Predstav si že pojmy telo, duch a duša vníma KSB presne v tomto poradí od toho najnižšieho/najhrubšieho po to najvyššie (t.j. duša je živé "JA", duch je len bioobal nesúci psychiku človeka, jeho osobnosť, a telo je materiálny obal, t.j. duch je košeľa, telo kabát nášho JA - duše). No a mnohé "ezoterické náuky" vnímajú pojmy duch a duša presne opačne (že duch je "JA" a duša je len materiálna biokošeľa). Keď si títo dvaja najprv neujasnia terminológiu, tak sa nebudú schopní chápať a zhodnúť. Podobne ani mne "ezoterický" pojem vibrácie nič nehovorí, a potreboval by som ho pochopiť, ak by som mal o ňom debatovať. Myslel som si, že sa jedná o emócie a city. K čomu je ale potom užitočná debata s výrazmi, ktoré väčšina ľudí nechápe, a nevieme ho ani definovať. To je ako keby sa slepí od narodenia rozprávali o farbách a používali tieto termíny bežne. Kým vibrácie neviem ani len merať, nie to ich ešte popísať, tak emócie a city, ktoré objektívne prežíva každý človek, sme schopný celkom zrozumiteľne popísať, lebo všetci ich poznáme. A čo sa týka merania diskrétnych veličín, ak je to potrebné ako spätná väzba riadenia, tak sa dá dohodnúť na dotazníkových pojmoch v určitej škále: Opíšte svoju spokojnosť so službami: 1. Veľmi spokojný 2. Viac-menej spokojný 3. Viac menej nespokojný 4. Veľmi nespokojný. (alebo podrobnejšie vo viacerých bodoch) Opíšte mieru svojho šťastia od 0 do 10 Veď ak sa ľudí pýtaš, tak každý ti vie opísať svoje pocity dosť presne na to, aby si si urobil korektnú predstavu. Ale ak sú vibrácie čosi, čo vníma len zopár šťastlivcov (možno 0,1 promile), tak ako ti opíše vnímanie vibrácii, keď väčšina ľudí nemá predstavu, čo to je. To je potom naozaj ako rozprávať slepým o farbách. A všetky neoveriteľné veci sa môžu ľahko stať prostriedkom na manipuláciu ľudí.

Podobne ani mne "ezoterický" pojem vibrácie nič nehovorí, a potreboval by som ho pochopiť, ak by som mal o ňom debatovať. Myslel som si, že sa jedná o emócie a city

Podle mě se jedná o čakry, ty když pracují, tak se otáčí a já osobně to vnímám jako vibrace, čím výš pracují od srdeční čakry, tak máš vyšší vibrace, pokud ti jedou všechny včetně korunní, máš více rozšířené vědomí. Práci s čakrami můžeš vyzkoušet v meditaci nebo jen podle x návodů na netu některou zkusit roztočit.


[quote="pid:33884, uid:6"]Podobne ani mne "ezoterický" pojem vibrácie nič nehovorí, a potreboval by som ho pochopiť, ak by som mal o ňom debatovať. Myslel som si, že sa jedná o emócie a city[/quote] Podle mě se jedná o čakry, ty když pracují, tak se otáčí a já osobně to vnímám jako vibrace, čím výš pracují od srdeční čakry, tak máš vyšší vibrace, pokud ti jedou všechny včetně korunní, máš více rozšířené vědomí. Práci s čakrami můžeš vyzkoušet v meditaci nebo jen podle x návodů na netu některou zkusit roztočit.

Ještě k ezoterice a pojmovému aparátu. Je dobré sladit noty, aby jsme se domluvili, ale taky musíme hledat jeden u druhého porozumění, protože velká část z nás je vychována kočkou zmíněnou v DVTR a nese si sebou vždycky nějakou nedokonalost. Cestu máme společnou a cíle taky.
K čakrám a auře. Není to nic těžkého nebo jen pro vyvolené, trocha cviku a člověk může lépe vnímat svoje tělo, pomůže to se zdravím, propojením s přírodou.
Auru mě učil vidět děda, říkal: Nejdřív musíš vidět co máš vidět a postavil se zády ke slunci, kolem jeho těla jsem viděl obrys záře slunce a on mi řekl ať mu popisuji barvy a jestli se obrys někde mění, jak jsem sledoval ten odraz barev duhy, pak bylo vidět i světlo, které se chovalo jinak a mělo jinou barvu, Dokázal jsem nějakou dobu vidět auru nebo korunní čakru u dalších lidí a nemuseli ani stát ve světle. Tahle schopnost se vytratí, když se necvičí, ale jako ověření, že ezo není blábol to někdy stačí.


Ještě k ezoterice a pojmovému aparátu. Je dobré sladit noty, aby jsme se domluvili, ale taky musíme hledat jeden u druhého porozumění, protože velká část z nás je vychována kočkou zmíněnou v DVTR a nese si sebou vždycky nějakou nedokonalost. Cestu máme společnou a cíle taky. K čakrám a auře. Není to nic těžkého nebo jen pro vyvolené, trocha cviku a člověk může lépe vnímat svoje tělo, pomůže to se zdravím, propojením s přírodou. Auru mě učil vidět děda, říkal: Nejdřív musíš vidět co máš vidět a postavil se zády ke slunci, kolem jeho těla jsem viděl obrys záře slunce a on mi řekl ať mu popisuji barvy a jestli se obrys někde mění, jak jsem sledoval ten odraz barev duhy, pak bylo vidět i světlo, které se chovalo jinak a mělo jinou barvu, Dokázal jsem nějakou dobu vidět auru nebo korunní čakru u dalších lidí a nemuseli ani stát ve světle. Tahle schopnost se vytratí, když se necvičí, ale jako ověření, že ezo není blábol to někdy stačí.
Upravené pred 1 dňom o 21:49

Okrem toho by ma zaujímalo, ako sa vedecky merajú emócie.


Emoční (emocionální) kvocient - EQ


 • hodnotí emoční inteligenci člověka
 • empatie, sebeovládání, sebeuvědomění...

Velmi zjednodušeně, pesimista - nízké EQ, optimista vyšší EQ.


[quote="pid:33804, uid:623"]Okrem toho by ma zaujímalo, ako sa vedecky merajú emócie.[/quote] Emoční (emocionální) kvocient - EQ - hodnotí emoční inteligenci člověka - empatie, sebeovládání, sebeuvědomění... Velmi zjednodušeně, pesimista - nízké EQ, optimista vyšší EQ.

Ako sa môže použiť výraz emócie, keď sa nejedná o emócie?


čo to vlastne tie "vibrácie" sú. Predpokladám, že to má charakter oscilácii, kmitania čohosi materiálneho (nie nutne hmotného).


Lidské city, pocity jsou mechanické vibrační vlny, vibrace, stojaté vlnění. Základem je zvuk.


Vibrace citu = nezištná Láska, na ničem nezávislá, nikomu nepodléhající.
Láska s velkým "L" nebo-li Logos nebo-li biblické Slovo.


Myšlenky a emoce mají elektro-magnetický charakter. Jde o oscilace. Základem je světlo. Na určitých frekvencích (vlnových délkách) se jeví jako barvy.


[quote="pid:33804, uid:623"]Ako sa môže použiť výraz emócie, keď sa nejedná o emócie?[/quote] [quote="pid:33884, uid:6"]čo to vlastne tie "vibrácie" sú. Predpokladám, že to má charakter oscilácii, kmitania čohosi materiálneho (nie nutne hmotného).[/quote] Lidské city, pocity jsou mechanické vibrační vlny, vibrace, stojaté vlnění. Základem je zvuk. Vibrace citu = nezištná Láska, na ničem nezávislá, nikomu nepodléhající. Láska s velkým "L" nebo-li Logos nebo-li biblické Slovo. Myšlenky a emoce mají elektro-magnetický charakter. Jde o oscilace. Základem je světlo. Na určitých frekvencích (vlnových délkách) se jeví jako barvy.
1.6k
21
10
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept