Politika v SR
strana SMER

Klub SMER - SD

Ľuboš Blaha
Obľúbené · 8 h ·
ZDIEĽAJTE PROSÍM - TVRDO BOJUJEME PROTI OČKOVANIU DETÍ
Milí priatelia, musím reagovať na hoax, ktorý sa šíri.


 1. Niekto úmyselne šíri klamstvo, že Smer podporil zákon o povinnom očkovaní detí, podľa ktorého zdravotníci na školách budú mať možnosť bez súhlasu rodiča robiť zdravotné úkony na deťoch.
 2. Nie, nie je to pravda a šírte túto informáciu, prosím, aby nenaletelo veľa dobrých ľudí. Zdroj, ktorý takéto niečo šíril, by sa mal ospravedlniť za to, že si neoveril informáciu.
 3. Pravda je takáto: Išlo o zákon, ktorý v pôvodnom znení skutočne zavádzal, že zdravotníci na školách nepotrebujú súhlas rodičov na zdravotné úkony.
 4. Tvrdo sme proti tomu vystúpili, predložili sme aj pozmeňovací návrh a ostro sme to kritizovali.
 5. Vďaka nášmu tlaku z toho zákona vypadlo to šialenstvo, že zdravotníci môžu na školách bez súhlasu rodičov robiť zdravotné úkony na deťoch.
 6. Celý zákon vládni poslanci museli prekopať, staré znenie hodili do koša a v novom znení zdravotníci bez súhlasu rodiča nemôžu nič, sú tvrdo pod kontrolou.
 7. Čiže nebojte, zdravotníci na školách nebudú môcť bez vášho súhlasu urobiť s vašimi deťmi nič, ani očkovať, ani nič iné. Vďaka nášmu tlaku sa zľakli a zo zákona to vyhodili.
 8. Ten zákon išiel na hlasovanie v úplne inom znení, kde už táto hlúposť nebola.
 9. Aj tak sme zákon nepodporili, pretože s vládou nesúhlasíme - hlasovať "proti" a "zdržať sa" má vo výsledku ten istý význam. Znamená to, že zákon nepodporíte.
 10. Keďže zo zákona vypadla tá hrozba, že obídu rodičov, tak nebolo nutné byť proti existencii zdravotníka na škole. Každopádne, ak niekto klame, že sme zákon podporili, neverte mu - je to lož.
 11. Čo je najdôležitejšie, urobili sme maximum, aby sme odstránili to kľúčové zlo. Podarilo sa. Na vaše deti nikto nemôže siahnuť bez vášho súhlasu.
 12. O tom je opozícia - nemáme dosť hlasov, aby sme presadili naše predstavy, ale môžeme vyvíjať tlak a to presne v Smere robíme.
 13. Prosím, šírte to - a ak môžete, napíšte mi, kto šíri tento hoax a prípadne mu to vysvetlite - možno to nie je zámer, iba nevedomosť. Ale pácha tým veľkú škodu celej opozícii.
 14. My budeme vždy bojovať proti povinnému očkovaniu detí - a uráža ma, ak niekto šíri opak. Už mu prosím nikdy neverte.
 15. Zdieľajte, prosím!

[quote="pid:48149, uid:793"]Klub SMER - SD[/quote] Ľuboš Blaha Obľúbené · 8 h · ZDIEĽAJTE PROSÍM - TVRDO BOJUJEME PROTI OČKOVANIU DETÍ Milí priatelia, musím reagovať na hoax, ktorý sa šíri. 1. Niekto úmyselne šíri klamstvo, že Smer podporil zákon o povinnom očkovaní detí, podľa ktorého zdravotníci na školách budú mať možnosť bez súhlasu rodiča robiť zdravotné úkony na deťoch. 2. Nie, nie je to pravda a šírte túto informáciu, prosím, aby nenaletelo veľa dobrých ľudí. Zdroj, ktorý takéto niečo šíril, by sa mal ospravedlniť za to, že si neoveril informáciu. 3. Pravda je takáto: Išlo o zákon, ktorý v pôvodnom znení skutočne zavádzal, že zdravotníci na školách nepotrebujú súhlas rodičov na zdravotné úkony. 4. Tvrdo sme proti tomu vystúpili, predložili sme aj pozmeňovací návrh a ostro sme to kritizovali. 5. Vďaka nášmu tlaku z toho zákona vypadlo to šialenstvo, že zdravotníci môžu na školách bez súhlasu rodičov robiť zdravotné úkony na deťoch. 6. Celý zákon vládni poslanci museli prekopať, staré znenie hodili do koša a v novom znení zdravotníci bez súhlasu rodiča nemôžu nič, sú tvrdo pod kontrolou. 7. Čiže nebojte, zdravotníci na školách nebudú môcť bez vášho súhlasu urobiť s vašimi deťmi nič, ani očkovať, ani nič iné. Vďaka nášmu tlaku sa zľakli a zo zákona to vyhodili. 8. Ten zákon išiel na hlasovanie v úplne inom znení, kde už táto hlúposť nebola. 9. Aj tak sme zákon nepodporili, pretože s vládou nesúhlasíme - hlasovať "proti" a "zdržať sa" má vo výsledku ten istý význam. Znamená to, že zákon nepodporíte. 10. Keďže zo zákona vypadla tá hrozba, že obídu rodičov, tak nebolo nutné byť proti existencii zdravotníka na škole. Každopádne, ak niekto klame, že sme zákon podporili, neverte mu - je to lož. 11. Čo je najdôležitejšie, urobili sme maximum, aby sme odstránili to kľúčové zlo. Podarilo sa. Na vaše deti nikto nemôže siahnuť bez vášho súhlasu. 12. O tom je opozícia - nemáme dosť hlasov, aby sme presadili naše predstavy, ale môžeme vyvíjať tlak a to presne v Smere robíme. 13. Prosím, šírte to - a ak môžete, napíšte mi, kto šíri tento hoax a prípadne mu to vysvetlite - možno to nie je zámer, iba nevedomosť. Ale pácha tým veľkú škodu celej opozícii. 14. My budeme vždy bojovať proti povinnému očkovaniu detí - a uráža ma, ak niekto šíri opak. Už mu prosím nikdy neverte. 15. Zdieľajte, prosím!

Nič sa nedeje náhodne a všetko má svoj význam a zmysel.

Keby hlasovali proti, čo by sa stalo? Nič.
Aj tak by to prešlo a média by ich mohli viniť, že sú "proti zdraviu" detí.
Prečo by mali hrať ich hru, toto už bez tak podobrotky nepôjde.


Edit" viz camellia2019


Keby hlasovali proti, čo by sa stalo? Nič. Aj tak by to prešlo a média by ich mohli viniť, že sú "proti zdraviu" detí. Prečo by mali hrať ich hru, toto už bez tak podobrotky nepôjde. Edit" viz camellia2019
Upravené 13. 12. 2021 o 19:39

jožko zverejnil(a)
Schválili zákon, ktorý umožňuje očkovať deti bez súhlasu rodičov?, SMER-SD nebol proti
Takže si sa pochválil aj vyznamenal zároveň.
A tu máš odkaz od Blahu

My budeme vždy bojovať proti povinnému očkovaniu detí - a uráža ma, ak niekto šíri opak. Už mu prosím nikdy neverte.
Zdieľajte, prosím!


jožko zverejnil(a) Schválili zákon, ktorý umožňuje očkovať deti bez súhlasu rodičov?, SMER-SD nebol proti Takže si sa pochválil aj vyznamenal zároveň. A tu máš odkaz od Blahu [quote="pid:48151, uid:109"]My budeme vždy bojovať proti povinnému očkovaniu detí - a uráža ma, ak niekto šíri opak. Už mu prosím nikdy neverte. Zdieľajte, prosím![/quote]

Čo je na tom za hoax ? Ak by hlasovali proti vyjadrili by svoj postoj, aj keby sa nič nezmenilo. Toto bol útek.

Opakuješ sa. Už ti to vysvetlili v statuse Blahu a aj tu:


Keby hlasovali proti, čo by sa stalo? Nič.
Aj tak by to prešlo a média by ich mohli viniť, že sú "proti zdraviu" detí.
Prečo by mali hrať ich hru, toto už bez tak podobrotky nepôjde.

Zákulisné ťahy a intrigy. Netušíme, čo, kto týmto sledoval. Dúfajme, že sa poslanci SMERu zachovali správne. Občas, keď nemáš prístup k správnym informáciam, nezostáva, než veriť. Kúsok dôvery.


Toto bol útek.

Útek by bol, nezúčastniť sa hlasovania. Ako to robia kkkkotlebovci. Agenti provokatéri


[quote="pid:48179, uid:793"]Čo je na tom za hoax ? Ak by hlasovali proti vyjadrili by svoj postoj, aj keby sa nič nezmenilo. Toto bol útek.[/quote] Opakuješ sa. Už ti to vysvetlili v statuse Blahu a aj tu: [quote="pid:48155, uid:217"]Keby hlasovali proti, čo by sa stalo? Nič. Aj tak by to prešlo a média by ich mohli viniť, že sú "proti zdraviu" detí. Prečo by mali hrať ich hru, toto už bez tak podobrotky nepôjde.[/quote] Zákulisné ťahy a intrigy. Netušíme, čo, kto týmto sledoval. Dúfajme, že sa poslanci SMERu zachovali správne. Občas, keď nemáš prístup k správnym informáciam, nezostáva, než veriť. Kúsok dôvery. [quote="pid:48180, uid:793"]Toto bol útek.[/quote] Útek by bol, nezúčastniť sa hlasovania. Ako to robia kkkkotlebovci. Agenti provokatéri

Nikto nepríde do raja na cudzom chrbte.

Upravené 13. 12. 2021 o 23:45

Tlačová beseda strany SMER - SD na tému: Prezidentka a vláda sklamali s referendom všetkých
https://www.youtube.com/watch?v=nT0wxb9T9hQ


**Tlačová beseda strany SMER - SD na tému: Prezidentka a vláda sklamali s referendom všetkých** https://www.youtube.com/watch?v=nT0wxb9T9hQ
Upravené 14. 12. 2021 o 16:26

František Majerský: Sme sklamaní, unavení a totálne vyčerpaní. Vláda sa na nás vykašľala.


https://www.youtube.com/watch?v=O4CY0wZA3rg


### František Majerský: Sme sklamaní, unavení a totálne vyčerpaní. Vláda sa na nás vykašľala. https://www.youtube.com/watch?v=O4CY0wZA3rg

Erik Kaliňák: Postavili proti sebe ľudí so slovenským znakom na pleci
Dodáva, že namiesto pozvania za rokovací stôl, si dnes záchranári od tejto vlády vyslúžili len vyhrážky, pokuty a organizátorov predviedli na policajnú stanicu s jediným cieľom, rýchlo rozohnať protest a umlčať kritické hlasy.
"Takto sa postaviť v čase pandémie zdravotníkom, od ktorých dnes závisia životy tisícok ľudí, je v normálnej krajine nepredstaviteľné a potvrdzuje to, že táto dnešná vládnuca partička je pre svoju záchranu schopná urobiť čokoľvek. Odstúpte a zmiznite zo Slovenska!" píše v závere príspevku na sociálnej sieti.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/12/14/erik-kalinak-postavili-proti-sebe-ludi-so-slovenskym-znakom-na-pleci


**Erik Kaliňák: Postavili proti sebe ľudí so slovenským znakom na pleci** Dodáva, že namiesto pozvania za rokovací stôl, si dnes záchranári od tejto vlády vyslúžili len vyhrážky, pokuty a organizátorov predviedli na policajnú stanicu s jediným cieľom, rýchlo rozohnať protest a umlčať kritické hlasy. "Takto sa postaviť v čase pandémie zdravotníkom, od ktorých dnes závisia životy tisícok ľudí, je v normálnej krajine nepredstaviteľné a potvrdzuje to, že táto dnešná vládnuca partička je pre svoju záchranu schopná urobiť čokoľvek. Odstúpte a zmiznite zo Slovenska!" píše v závere príspevku na sociálnej sieti. https://www.hlavnydennik.sk/2021/12/14/erik-kalinak-postavili-proti-sebe-ludi-so-slovenskym-znakom-na-pleci

Smer takto bude mať 40%+


A na čo im tie percentá budú ? … ak to takto „demokraticky“ pôjde ďalej, nielenže nebude referendum a predčasné voľby, ale nebudú už ani riadne voľby. Harabín mal opäť pravdu - parlamentná opozícia teraz už nezmôže absolútne nič! Koaličná mafia dnes dostala nové nóty (USA+B9, Ukrajina, migrácia + pokračovanie v sociálno-ekonomickej likvidácii národa) ... po ich splnení štát i štátnosť skončí !
Opozícia (najmä Smer i Republika) si musí uvedomiť, že politický systém na báze politických strán sa stal nefunkčným a z hľadiska globalizácie aj neperspektívnym. Východiskom je intenzívna práca na novom politickom systéme bez politických strán - paradoxne „politické strany by mali pracovať na svojej likvidácii“. Základné východiská sú napríklad na stránke https://drzava-slovensko.sk/obciansky-reset-tezy-zmeny/ . Popri tom maximálne zintenzívniť pasívny odpor na všetkých úrovniach. Dynamika reforiem medzinárodných vzťahov graduje a bifurkačný bod sa maximálne priblížil – dochádza k integrácii evolučných a revolučných podmienok ZMENY.


[quote="pid:48292, uid:492"]Smer takto bude mať 40%+[/quote] A na čo im tie percentá budú ? … ak to takto „demokraticky“ pôjde ďalej, nielenže nebude referendum a predčasné voľby, ale nebudú už ani riadne voľby. Harabín mal opäť pravdu - parlamentná opozícia teraz už nezmôže absolútne nič! Koaličná mafia dnes dostala nové nóty (USA+B9, Ukrajina, migrácia + pokračovanie v sociálno-ekonomickej likvidácii národa) ... po ich splnení štát i štátnosť skončí ! Opozícia (najmä Smer i Republika) si musí uvedomiť, že politický systém na báze politických strán sa stal nefunkčným a z hľadiska globalizácie aj neperspektívnym. Východiskom je intenzívna práca na novom politickom systéme bez politických strán - paradoxne „politické strany by mali pracovať na svojej likvidácii“. Základné východiská sú napríklad na stránke https://drzava-slovensko.sk/obciansky-reset-tezy-zmeny/ . Popri tom maximálne zintenzívniť pasívny odpor na všetkých úrovniach. Dynamika reforiem medzinárodných vzťahov graduje a bifurkačný bod sa maximálne priblížil – dochádza k integrácii evolučných a revolučných podmienok ZMENY.

Harabín mal opäť pravdu - parlamentná opozícia teraz už nezmôže absolútne nič!

Nemoze, kým sa sa sily nepreskupia do novej formacie
paradoxne „politické strany by mali pracovať na svojej likvidácii

Nie nie, My mame pracovať prostredníctvom politických strán na ich eliminovani až zruseni
Nie je dobre preskakovat jednotlivé kroky, potom to dopadne ako s Bieberom


[quote="pid:48317, uid:330"]Harabín mal opäť pravdu - parlamentná opozícia teraz už nezmôže absolútne nič![/quote] Nemoze, kým sa sa sily nepreskupia do novej formacie [quote="pid:48317, uid:330"]paradoxne „politické strany by mali pracovať na svojej likvidácii[/quote] Nie nie, My mame pracovať prostredníctvom politických strán na ich eliminovani až zruseni Nie je dobre preskakovat jednotlivé kroky, potom to dopadne ako s Bieberom
Upravené 15. 12. 2021 o 08:56

VLÁDA POĎAKOVALA ZÁCHRANÁROM. PO SVOJOM.
Ako neviem, ktor tým zachranárom poradil aby šli protestovať, ale bol to niekto veľmi múdry, pretože navrhnúť takúto imitačno provokačnú činnosť proti terajšej (ne) vláde je priam geniálne. A teraz to budú médiá rozmazávať a rozmazávať. Ach. Musia vo vláde bobky srať. Toľko procesov je spustených na ich likvidáciu, že už by sa mali samy spakovať, lebo čím dlhšie oxidujú tým je to pre nich horšie.


[quote="pid:48304, uid:111"]VLÁDA POĎAKOVALA ZÁCHRANÁROM. PO SVOJOM.[/quote]Ako neviem, ktor tým zachranárom poradil aby šli protestovať, ale bol to niekto veľmi múdry, pretože navrhnúť takúto imitačno provokačnú činnosť proti terajšej (ne) vláde je priam geniálne. A teraz to budú médiá rozmazávať a rozmazávať. Ach. Musia vo vláde bobky srať. Toľko procesov je spustených na ich likvidáciu, že už by sa mali samy spakovať, lebo čím dlhšie oxidujú tým je to pre nich horšie.

Ako neviem, ktor tým zachranárom poradil aby šli protestovať, ale bol to niekto veľmi múdry

Staci ked to bola len okolnost aktualnej situacie, v ktorej sa nachadzaju. Len tie procesy su porozbijane na drobne. Fico sa ich snazi pozbierat do jedneho vreca, tak sa zda.
koľko procesov je spustených na ich likvidáciu, že už by sa mali samy spakovať, lebo čím dlhšie oxidujú tým je to pre nich horšie

A vidis drzia sa a vydrzia kym sa da, len vcera ake "krasne" zakony pre nas "rozvoj" prijali. Zachranka "len" do 300 min... To co tu (ak tu nieco este ostane) bude strasne


[quote="pid:48348, uid:106"]Ako neviem, ktor tým zachranárom poradil aby šli protestovať, ale bol to niekto veľmi múdry[/quote] Staci ked to bola len okolnost aktualnej situacie, v ktorej sa nachadzaju. Len tie procesy su porozbijane na drobne. Fico sa ich snazi pozbierat do jedneho vreca, tak sa zda. [quote="pid:48348, uid:106"]koľko procesov je spustených na ich likvidáciu, že už by sa mali samy spakovať, lebo čím dlhšie oxidujú tým je to pre nich horšie[/quote] A vidis drzia sa a vydrzia kym sa da, len vcera ake "krasne" zakony pre nas "rozvoj" prijali. Zachranka "len" do 300 min... To co tu (ak tu nieco este ostane) bude strasne

Staci ked to bola len okolnost aktualnej situacie, v ktorej sa nachadzaju. Len tie procesy su porozbijane na drobne. Fico sa ich snazi pozbierat do jedneho vreca, tak sa zda.


Presne tak. Pozbierat a dat do jednotneho smeru.


Toľko procesov je spustených na ich likvidáciu, že už by sa mali samy spakovať, lebo čím dlhšie oxidujú tým je to pre nich horšie.


Z pohladu neschopnosti uz mali byt davno prec. Z pohlady nicenia statnosti je to este malo, tak zostavaju...


[quote="pid:48349, uid:492"]Staci ked to bola len okolnost aktualnej situacie, v ktorej sa nachadzaju. Len tie procesy su porozbijane na drobne. Fico sa ich snazi pozbierat do jedneho vreca, tak sa zda.[/quote] Presne tak. Pozbierat a dat do jednotneho smeru. [quote="pid:48348, uid:106"]Toľko procesov je spustených na ich likvidáciu, že už by sa mali samy spakovať, lebo čím dlhšie oxidujú tým je to pre nich horšie.[/quote] Z pohladu neschopnosti uz mali byt davno prec. Z pohlady nicenia statnosti je to este malo, tak zostavaju...

Stačí ako sa títo imitátori vyjadrili na podanú ruku od Smeru..... ak by skutočne stáli o boj o zdravotníctvo, tak by sa zachovali inak....
Vraj za tento stav nemôže súčasná vláda..... vôbec by ma neprekvapilo ak by za tým stálo tých 1300 zdravotníkov ktorí nedávno spísali výzvu pre občanov na čele so Sabakom.....


Tu píše Denník Neandrtalcov


Šéf záchranárskej komory František Majerský hovorí, že po zadržaní odmietli pomoc Fica a Kaliňáka. „Prečo? Lebo za stav nášho zdravotníctva nemôže táto vláda, ona prišla rovno do pandémie, ale všetky predchádzajúce. Takže páni politici, prestaňte riešiť svoje egá a percentá, ale začnite riešiť krajinu,“ uviedol.


„Sme v poriadku, v prvom rade sa chcem poďakovať kolegom za to, že ste a že to so Slovenskom nevzdávate. Policajtom ďakujem za slušné správanie a rešpekt, súhlasím, pravidlá majú platiť pre každého. My sme ale nikoho neburcovali a neprotestovali sme proti vláde a opatreniam. My sme dnes prišli ukázať všetkým, že sme tu. Nie sme okraj spoločnosti,“ napísal tiež.
https://dennikn.sk/minuta/2648816/


Stačí ako sa títo imitátori vyjadrili na podanú ruku od Smeru..... ak by skutočne stáli o boj o zdravotníctvo, tak by sa zachovali inak.... Vraj za tento stav nemôže súčasná vláda..... vôbec by ma neprekvapilo ak by za tým stálo tých 1300 zdravotníkov ktorí nedávno spísali výzvu pre občanov na čele so Sabakom..... Tu píše Denník Neandrtalcov Šéf záchranárskej komory František Majerský hovorí, že po zadržaní odmietli pomoc Fica a Kaliňáka. „Prečo? **Lebo za stav nášho zdravotníctva nemôže táto vláda, ona prišla rovno do pandémie, ale všetky predchádzajúce**. Takže páni politici, prestaňte riešiť svoje egá a percentá, ale začnite riešiť krajinu,“ uviedol. „Sme v poriadku, v prvom rade sa chcem poďakovať kolegom za to, že ste a že to so Slovenskom nevzdávate. Policajtom ďakujem za slušné správanie a rešpekt, súhlasím, pravidlá majú platiť pre každého. My sme ale nikoho neburcovali a neprotestovali sme proti vláde a opatreniam. My sme dnes prišli ukázať všetkým, že sme tu. Nie sme okraj spoločnosti,“ napísal tiež. https://dennikn.sk/minuta/2648816/

Stačí ako sa títo imitátori vyjadrili na podanú ruku od Smeru..... ak by skutočne stáli o boj o zdravotníctvo, tak by sa zachovali inak....


Je ale dobre, ze tam Smer isiel. Musia neustale prejavovat zaujem o rozumne riesenie problemov.


[quote="pid:48357, uid:17"]Stačí ako sa títo imitátori vyjadrili na podanú ruku od Smeru..... ak by skutočne stáli o boj o zdravotníctvo, tak by sa zachovali inak....[/quote] Je ale dobre, ze tam Smer isiel. Musia neustale prejavovat zaujem o rozumne riesenie problemov.

Takže páni politici, prestaňte riešiť svoje egá a percentá, ale začnite riešiť krajinu,“ uviedol.


Ešte ma tak napadlo, ako to vlastne myslel?čo konkrétne očakáva od opozície? Podaná ruka bola predsa ponúknutá no odmietnutá, preto takéto vyjadrenia sú smiešne.


[quote="pid:48357, uid:17"]Takže páni politici, prestaňte riešiť svoje egá a percentá, ale začnite riešiť krajinu,“ uviedol.[/quote] Ešte ma tak napadlo, ako to vlastne myslel?čo konkrétne očakáva od opozície? Podaná ruka bola predsa ponúknutá no odmietnutá, preto takéto vyjadrenia sú smiešne.

„Sme v poriadku, v prvom rade sa chcem poďakovať kolegom za to, že ste a že to so Slovenskom nevzdávate. Policajtom ďakujem za slušné správanie a rešpekt, súhlasím, pravidlá majú platiť pre každého. My sme ale nikoho neburcovali a neprotestovali sme proti vláde a opatreniam. My sme dnes prišli ukázať všetkým, že sme tu. Nie sme okraj spoločnosti,“ napísal tiež.
A my se jdem historicky znemožnit!
A tiež perfektný príklad ako ukážka klinického debilizmu.


[quote="pid:48357, uid:17"]„Sme v poriadku, v prvom rade sa chcem poďakovať kolegom za to, že ste a že to so Slovenskom nevzdávate. Policajtom ďakujem za slušné správanie a rešpekt, súhlasím, pravidlá majú platiť pre každého. My sme ale nikoho neburcovali a neprotestovali sme proti vláde a opatreniam. My sme dnes prišli ukázať všetkým, že sme tu. Nie sme okraj spoločnosti,“ napísal tiež.[/quote] A my se jdem historicky znemožnit! A tiež perfektný príklad ako ukážka klinického debilizmu.

A tiež perfektný príklad ako ukážka klinického debilizmu.
A ešte si neodpustím. Nechať si nasraŤ na hlavu a ešte sa aj poďakovať. S tým, že aj nabudúce radi hlávku podložíme, keď sa pánovi uráči srať.


[quote="pid:48368, uid:83"]A tiež perfektný príklad ako ukážka klinického debilizmu.[/quote]A ešte si neodpustím. Nechať si nasraŤ na hlavu a ešte sa aj poďakovať. S tým, že aj nabudúce radi hlávku podložíme, keď sa pánovi uráči srať.

V kontexte životopisu Františka Majerského môžu udalosti so záchranármi časom nabrať aj iný vektor cieľov...


V kontexte životopisu Františka Majerského môžu udalosti so záchranármi časom nabrať aj iný vektor cieľov...

Ja len doplním k tým imitačným činnostiam....nedávno do IV volal dr Pijak, ktorý ozrejmil tú "hroznú situáciu" v zdravotníctve. Nachádza sa momentálne na Kramároch a tvrdí, že nikto zo zdravotníkov nepadá od únavy....je to tam samé chichi-chacha.... nikto s ním nič nerobí, akurát merajú oximetrom 5krat denne....keď príde lekár....nevie čo má robiť, ordinuje nezmyselné úkony....doktor Pijak tvrdí, že ak by bol bežný občan, bol by dávno mŕtvy....títo holobriatkovia- čerstvo vyluahnutí, (mimochodom liečia tam oftalmolôgovia a iní, uplne z inej sféry lekárstva) nemajú ani šajnu ako liečiť....aj pre nedostatok informácii o covide aj pre žiadnu prax..... tak chráň boh sa dostať do nemocnice..... oni totiž netušia a určujú nesprávne liečby a aj takto prichádzajú ľudia o život.... Dr. Pijak je ten ktorý si sám určuje diagnózu a primárka má s ním tichú dohodu, že ho budú liečiť podľa jeho inštrukcií.... ťažko sa mi to počúvalo.....nechcem hádzať všetkých do jedného vreca.... no o covide nemajú vraj ani šajnu, pričom máme isté slúsenosti....sú lekári čo ľudí liečili a skúmali, porovnávali....majú výsledky..... chýba tu diskusia nie len odborná, ale aj smerom k občanom.....


Ja len doplním k tým imitačným činnostiam....nedávno do IV volal dr Pijak, ktorý ozrejmil tú "hroznú situáciu" v zdravotníctve. Nachádza sa momentálne na Kramároch a tvrdí, že nikto zo zdravotníkov nepadá od únavy....je to tam samé chichi-chacha.... nikto s ním nič nerobí, akurát merajú oximetrom 5krat denne....keď príde lekár....nevie čo má robiť, ordinuje nezmyselné úkony....doktor Pijak tvrdí, že ak by bol bežný občan, bol by dávno mŕtvy....títo holobriatkovia- čerstvo vyluahnutí, (mimochodom liečia tam oftalmolôgovia a iní, uplne z inej sféry lekárstva) nemajú ani šajnu ako liečiť....aj pre nedostatok informácii o covide aj pre žiadnu prax..... tak chráň boh sa dostať do nemocnice..... oni totiž netušia a určujú nesprávne liečby a aj takto prichádzajú ľudia o život.... Dr. Pijak je ten ktorý si sám určuje diagnózu a primárka má s ním tichú dohodu, že ho budú liečiť podľa jeho inštrukcií.... ťažko sa mi to počúvalo.....nechcem hádzať všetkých do jedného vreca.... no o covide nemajú vraj ani šajnu, pričom máme isté slúsenosti....sú lekári čo ľudí liečili a skúmali, porovnávali....majú výsledky..... chýba tu diskusia nie len odborná, ale aj smerom k občanom.....

Nechať si nasraŤ na hlavu a ešte sa aj poďakovať. S tým, že aj nabudúce


súhlas, ako píše Pjakin o podpindosoch. Panicek do nich kopne a oni mu oblizujú topánky.


[quote="pid:48369, uid:83"]Nechať si nasraŤ na hlavu a ešte sa aj poďakovať. S tým, že aj nabudúce[/quote] súhlas, ako píše Pjakin o podpindosoch. Panicek do nich kopne a oni mu oblizujú topánky.

Chápeš účasť inak ?
Neopakuj, prosím ťa , dookola stále to isté, ak nevieš presvedčiť iných. Zahlcuješ zbytočným textom toto vlákno .


[quote="pid:48401, uid:793"]Chápeš účasť inak ?[/quote]Neopakuj, prosím ťa , dookola stále to isté, ak nevieš presvedčiť iných. Zahlcuješ zbytočným textom toto vlákno .

Ešte ma tak napadlo, ako to vlastne myslel?čo konkrétne očakáva od opozície? Podaná ruka bola predsa ponúknutá no odmietnutá, preto takéto vyjadrenia sú smiešne.

Ukazujú slabosť, a presne tak s nimi aj budú zachádzať.
Pamätám si protesty doktorov ešte za MZ Uhliarika (prezývali ho Pentliarik; to bola tuším Radičovej vláda). Boli perfektne zorganizovaní, nekompromisní, viedol ich vtedajší šéf lekárskej komory Mudr. Marián Kollár, a dosiahli, čo chceli. Odvtedy som si pána Kollára všímal a cítil k nemu rešpekt a úctu. Krátko nato štrajkovali aj zdravotné sestry, aj na ne vláda skúšala finty a sestry sa nechali oklamať a poľavili, nakoniec nedosiahli nič.
Liberálnej bande človek nesmie ustúpiť, ak chce zvíťaziť.


[quote="pid:48367, uid:17"]Ešte ma tak napadlo, ako to vlastne myslel?čo konkrétne očakáva od opozície? Podaná ruka bola predsa ponúknutá no odmietnutá, preto takéto vyjadrenia sú smiešne.[/quote] Ukazujú slabosť, a presne tak s nimi aj budú zachádzať. Pamätám si protesty doktorov ešte za MZ Uhliarika (prezývali ho Pentliarik; to bola tuším Radičovej vláda). Boli perfektne zorganizovaní, nekompromisní, viedol ich vtedajší šéf lekárskej komory Mudr. Marián Kollár, a dosiahli, čo chceli. Odvtedy som si pána Kollára všímal a cítil k nemu rešpekt a úctu. Krátko nato štrajkovali aj zdravotné sestry, aj na ne vláda skúšala finty a sestry sa nechali oklamať a poľavili, nakoniec nedosiahli nič. Liberálnej bande človek nesmie ustúpiť, ak chce zvíťaziť.

Toho Majerského vytasili proti Ficovi len preto, lebo proti zdravotníkom logicky nikto nepôjde, no ak sú ľudia aspoň trochu prezieraví, vedia, že je to obyčajná hra Hegero-matovlády a spol v ktorom mu pomáhajú tí akože lekári ako Sabáka a spol. Vsadili na kartu ktorá ešte chvíľu prekryje tie ich hlasovania o nezmyselných reformách. O nič iné nešlo. Zaujmavé, že im tie reformy preliezajú aj bez Sme rodiny.


Toho Majerského vytasili proti Ficovi len preto, lebo proti zdravotníkom logicky nikto nepôjde, no ak sú ľudia aspoň trochu prezieraví, vedia, že je to obyčajná hra Hegero-matovlády a spol v ktorom mu pomáhajú tí akože lekári ako Sabáka a spol. Vsadili na kartu ktorá ešte chvíľu prekryje tie ich hlasovania o nezmyselných reformách. O nič iné nešlo. Zaujmavé, že im tie reformy preliezajú aj bez Sme rodiny.
Upravené 16. 12. 2021 o 12:43

Zaujmavé, že im tie reformy preliezajú aj bez Sme rodiny

6 mld je lakavych aj pre sme Spodina


[quote="pid:48526, uid:17"]Zaujmavé, že im tie reformy preliezajú aj bez Sme rodiny[/quote] 6 mld je lakavych aj pre sme Spodina

. Krátko nato štrajkovali aj zdravotné sestry, aj na ne vláda skúšala finty a sestry sa nechali oklamať a poľavili, nakoniec nedosiahli nič.
Liberálnej bande človek nesmie ustúpiť, ak chce zvíťaziť.


Pamätám si ako za Fica protestovali učitelia....vtedy mimovládkar Crmoman-liberalny poskok, burcoval ľudí na fb a to dokonca na stránkach kde sa združovali najmä učitelia....denne tam dávkovali články N-ka a Sme-tí proti Ficovej vláde. Pričom paradoxne Ficova vláda dala historicky najviac učiteľom počas posledných rokov (samozrejme, že realne sú to omrvinky). Keď som im tam napísala, že robia imitačnú činnosť a robia zbytočnú nadprácu, tak ma zablokovali. Neskôr som zistila, že medzi adminov školských stránok pre učiteľky bol vždy a všade Crmoman, ktorý to takto koordinoval...selektoval....kto sa ozval proti bol z kola von....
Pamätám sa ako prišla výzva do našej mš aby sme v istý deň prišli do práce v čiernom oblečení na protest proti Ficovi lebo chce dať málo.....odmietli sme sa toho zúčastniť......a keď sme napokon dostali 10 % v dvoch častiach tak nam zriaďovateľ miesto 10% siahol na osobné príplatky a z 10%bolo 7%....sorošovskí poskoci sa vždy postarali o to aby aj napriek zvyšovaniu platov učitelia hundrali, že dal málo, pričom učitelia veľmi dobre pochopili túto ich hru ..... a vedeli, že nie Fico, ale sorošovci v podaní bábok na úrade nám vždy vedeli osladiť život a o profesionalite, či akejsi odbornosti dosadených ludí radšej pomlčím, keby mohli, tak by nám nedali ani 1%. Sme len handry s ktorými poutierajú špinu ako sa im zamanie.....vedela by som porozprávať veľa príhod s istým pánom ktory sa momentálne hrabe na post starostu. Hádzať polená, to vedia najlepšie


[quote="pid:48475, uid:6"]. Krátko nato štrajkovali aj zdravotné sestry, aj na ne vláda skúšala finty a sestry sa nechali oklamať a poľavili, nakoniec nedosiahli nič. Liberálnej bande človek nesmie ustúpiť, ak chce zvíťaziť.[/quote] Pamätám si ako za Fica protestovali učitelia....vtedy mimovládkar Crmoman-liberalny poskok, burcoval ľudí na fb a to dokonca na stránkach kde sa združovali najmä učitelia....denne tam dávkovali články N-ka a Sme-tí proti Ficovej vláde. Pričom paradoxne Ficova vláda dala historicky najviac učiteľom počas posledných rokov (samozrejme, že realne sú to omrvinky). Keď som im tam napísala, že robia imitačnú činnosť a robia zbytočnú nadprácu, tak ma zablokovali. Neskôr som zistila, že medzi adminov školských stránok pre učiteľky bol vždy a všade Crmoman, ktorý to takto koordinoval...selektoval....kto sa ozval proti bol z kola von.... Pamätám sa ako prišla výzva do našej mš aby sme v istý deň prišli do práce v čiernom oblečení na protest proti Ficovi lebo chce dať málo.....odmietli sme sa toho zúčastniť......a keď sme napokon dostali 10 % v dvoch častiach tak nam zriaďovateľ miesto 10% siahol na osobné príplatky a z 10%bolo 7%....sorošovskí poskoci sa vždy postarali o to aby aj napriek zvyšovaniu platov učitelia hundrali, že dal málo, pričom učitelia veľmi dobre pochopili túto ich hru ..... a vedeli, že nie Fico, ale sorošovci v podaní bábok na úrade nám vždy vedeli osladiť život a o profesionalite, či akejsi odbornosti dosadených ludí radšej pomlčím, keby mohli, tak by nám nedali ani 1%. Sme len handry s ktorými poutierajú špinu ako sa im zamanie.....vedela by som porozprávať veľa príhod s istým pánom ktory sa momentálne hrabe na post starostu. Hádzať polená, to vedia najlepšie
Upravené 16. 12. 2021 o 13:10

POSLANCI NR SR ŽIADAJÚ RIADITEĽA SIS, ABY POSKYTOL DÔKAZY O KTORÝCH HOVORIL NA NEVEREJNEJ SCHÔDZI NR
https://www.youtube.com/watch?v=Xw4N54uTa0M


**POSLANCI NR SR ŽIADAJÚ RIADITEĽA SIS, ABY POSKYTOL DÔKAZY O KTORÝCH HOVORIL NA NEVEREJNEJ SCHÔDZI NR** https://www.youtube.com/watch?v=Xw4N54uTa0M

DÔKAZY O KTORÝCH HOVORIL NA NEVEREJNEJ SCHÔDZI NR
aj advokáti Bödöra sa dnes vyjadrili
https://m.youtube.com/watch?v=EIrjhQbC0Pk


[quote="pid:48901, uid:111"]DÔKAZY O KTORÝCH HOVORIL NA NEVEREJNEJ SCHÔDZI NR[/quote]aj advokáti Bödöra sa dnes vyjadrili https://m.youtube.com/watch?v=EIrjhQbC0Pk

JankA

Takú akú opísal napr Dr Pijak, že mu dávajú tabletky na odvodnenie, pričom on má opačný problem?!


MUDr Pijak zverejňuje liečbu


https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3950/covid-19-%C4%8Das%C5%A5-3/8#post-48937


[quote="pid:46755, uid:273"]Takú akú opísal napr Dr Pijak, že mu dávajú tabletky na odvodnenie, pričom on má opačný problem?![/quote] MUDr Pijak zverejňuje liečbu https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3950/covid-19-%C4%8Das%C5%A5-3/8#post-48937

JankA

R. Fico: PRÁVNICI NA SLOVENSKU, PRESTAŇTE MLČAŤ A HOVORTE O HRUBÝCH PORUŠENIACH ZÁKONOV Z DIELNE NAKA A ÚŠP!
https://www.youtube.com/watch?v=kzQDq4pZ1N8


**R. Fico: PRÁVNICI NA SLOVENSKU, PRESTAŇTE MLČAŤ A HOVORTE O HRUBÝCH PORUŠENIACH ZÁKONOV Z DIELNE NAKA A ÚŠP!** https://www.youtube.com/watch?v=kzQDq4pZ1N8

R. FICO: PREZIDENTKA ČAPUTOVÁ NA PODPORU GAUNEROV KRIČÍ, KEĎ TREBA PODPORIŤ NEVINNÝCH, MLČÍ
https://www.youtube.com/watch?v=3cZwZHpe0g8


**R. FICO: PREZIDENTKA ČAPUTOVÁ NA PODPORU GAUNEROV KRIČÍ, KEĎ TREBA PODPORIŤ NEVINNÝCH, MLČÍ** https://www.youtube.com/watch?v=3cZwZHpe0g8

Polícia odmietla trestné oznámenie v prípade krádeže vo Ficovej kancelárii.
Zmiznúť mu malo 50 000 eur a zlaté mince.

Polícia odmietla trestné oznámenie o krádeži v kancelárii predsedu Smeru-SD Roberta Fica. Pre TASR to uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.
Zlodeji mali Ficovi ukradnúť 50 000 eur a zlaté mince, informovali médiá v októbri 2021 na základe uniknutých videozáznamov z poľovníckej chaty.
Fico incident potvrdil, na októbrovej tlačovej konferencii jeho neoznámenie vysvetľoval skúsenosťou z minulosti, keď po vlámaní do bytu ohlásenie na polícii k ničomu neviedlo.
Podnet na políciu v súvislosti s krádežou na jeseň avizovali poslankyňa Európskeho parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová i poslanec Národnej rady SR za SaS Ondrej Dostál.
https://spravy.rtvs.sk/2022/01/policia-odmietla-trestne-oznamenie-v-pripade-kradeze-vo-ficovej-kancelarii/


**Polícia odmietla trestné oznámenie v prípade krádeže vo Ficovej kancelárii. Zmiznúť mu malo 50 000 eur a zlaté mince.** Polícia odmietla trestné oznámenie o krádeži v kancelárii predsedu Smeru-SD Roberta Fica. Pre TASR to uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. Zlodeji mali Ficovi ukradnúť 50 000 eur a zlaté mince, informovali médiá v októbri 2021 na základe uniknutých videozáznamov z poľovníckej chaty. Fico incident potvrdil, na októbrovej tlačovej konferencii jeho neoznámenie vysvetľoval skúsenosťou z minulosti, keď po vlámaní do bytu ohlásenie na polícii k ničomu neviedlo. Podnet na políciu v súvislosti s krádežou na jeseň avizovali poslankyňa Európskeho parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová i poslanec Národnej rady SR za SaS Ondrej Dostál. https://spravy.rtvs.sk/2022/01/policia-odmietla-trestne-oznamenie-v-pripade-kradeze-vo-ficovej-kancelarii/

Tlačová beseda R. Fica (5.1.2022) bola podľa mňa reakciou na rozhovor poskytnutý Š. Harabínom Televízii Slovan (4.1.2022), v ktorom bol Smer obvinený z prípravy tejto zmluvy. Fico dvakrát zdôraznil, že politické vedenie Smeru aj vtedy bolo proti (čo strana potvrdila pri hlasovaní - spolu so SNS), no napriek tomu nezabránilo (p. Lajčákovi, Korčokovi ??) takúto zmluvu vypracovať. R. Fico sa tak nepriamo priznal k ďalšej politickej chybe Smeru, čo za daných podmienok je nutné hodnotiť pozitívne (... snáď dôjde aj na priznanie problémov s p. Kaliňákom – Fico by tým podľa mňa jedine získal).
https://www.facebook.com/televiziaslovan/photos/a.297716325578385/334803678536316/?type=3


Tlačová beseda R. Fica (5.1.2022) bola podľa mňa reakciou na rozhovor poskytnutý Š. Harabínom Televízii Slovan (4.1.2022), v ktorom bol Smer obvinený z prípravy tejto zmluvy. Fico dvakrát zdôraznil, že politické vedenie Smeru aj vtedy bolo proti (čo strana potvrdila pri hlasovaní - spolu so SNS), no napriek tomu nezabránilo (p. Lajčákovi, Korčokovi ??) takúto zmluvu vypracovať. R. Fico sa tak nepriamo priznal k ďalšej politickej chybe Smeru, čo za daných podmienok je nutné hodnotiť pozitívne (... snáď dôjde aj na priznanie problémov s p. Kaliňákom – Fico by tým podľa mňa jedine získal). https://www.facebook.com/televiziaslovan/photos/a.297716325578385/334803678536316/?type=3

Čo je to za mohylu naľavo od Fica v zábere?


Čo je to za mohylu naľavo od Fica v zábere?

naľavo


Tiež mi to odrelo do očí. Sám neviem prečo, ale počas celého videa, som sa viac sústredil naň, ako na to, čo hovorí RF. smile


[quote="pid:51498, uid:217"]naľavo[/quote] Tiež mi to odrelo do očí. Sám neviem prečo, ale počas celého videa, som sa viac sústredil naň, ako na to, čo hovorí RF. :)
Upravené 7. 1. 2022 o 06:04

Tlačová beseda: O prítomnosti amerických vojakov na území SR musia rozhodnúť slovenskí občania
https://www.youtube.com/watch?v=wKpIv1f-Mxc


**Tlačová beseda: O prítomnosti amerických vojakov na území SR musia rozhodnúť slovenskí občania** https://www.youtube.com/watch?v=wKpIv1f-Mxc

O prítomnosti amerických vojakov na území SR musia rozhodnúť slovenskí občania


Mimoparlamentná strana Hlas-SD nevidí dôvod rozhodovať o zmluve týkajúcej sa obrannej spolupráce medzi SR a USA (DCA) v referende.


"Je to úloha politikov a ústavných orgánov, aby takúto zmluvu vyrokovali v prospech Slovenskej republiky a nezaťažovali ňou občanov," oznámila názor strany hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková. Pripomenula zároveň, že Hlas zmluvu v súčasnej podobe nepodporí.
https://www.ta3.com/clanok/223607/hlas-referendum-o-pritomnosti-americkych-vojsk-na-slovensku-nepodpori?


[quote="pid:51719, uid:111"]O prítomnosti amerických vojakov na území SR musia rozhodnúť slovenskí občania[/quote] Mimoparlamentná strana Hlas-SD nevidí dôvod rozhodovať o zmluve týkajúcej sa obrannej spolupráce medzi SR a USA (DCA) v referende. "Je to úloha politikov a ústavných orgánov, aby takúto zmluvu vyrokovali v prospech Slovenskej republiky a nezaťažovali ňou občanov," oznámila názor strany hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková. Pripomenula zároveň, že Hlas zmluvu v súčasnej podobe nepodporí. https://www.ta3.com/clanok/223607/hlas-referendum-o-pritomnosti-americkych-vojsk-na-slovensku-nepodpori?

JankA

Dnes som pocuvala zaznam z IV z 5.1, Ing. Michlikova a 7.1, Dr. Harabin.


Len na okraj, Dr. Harabin Pjakina cituje, takze toto sleduje. O to viac ma zaujíma, či ksb rozumie. Mne to príde, že okrajovo.


Ale iné som chcela. Zase kopal do Fica a Smeru, že tu dohodu pripravovali už za ich čias. A že teda nie je pravda, že to Fico stopol. Akurát uznal, že kto proti tomu zasiahol bol A. Danko.


ing. Michlikova potvrdila, že tato zmluva sa riesila vo veľkom utajení za čias, keď tam ona pôsobila avacsina zamestnancov o tom nevedela. Za zmluvou stal jednoznačne Lajcak.


ako to vnímate vy? Tuto sa moja dôvera voči Ficovi trochu naštrbila pretože asi Lajcakovi vyjadril, zenajlepsi minister zahraničia. Mne o takto nepríde. Áno ja chápem, teč politike treba manévrovať, že je to umenie možného. Ale nejako nemoze uveriť tomu, ze takuto zmluvu pripravili už vtedy. Ako to vidíte vy?


Dnes som pocuvala zaznam z IV z 5.1, Ing. Michlikova a 7.1, Dr. Harabin. Len na okraj, Dr. Harabin Pjakina cituje, takze toto sleduje. O to viac ma zaujíma, či ksb rozumie. Mne to príde, že okrajovo. Ale iné som chcela. Zase kopal do Fica a Smeru, že tu dohodu pripravovali už za ich čias. A že teda nie je pravda, že to Fico stopol. Akurát uznal, že kto proti tomu zasiahol bol A. Danko. ing. Michlikova potvrdila, že tato zmluva sa riesila vo veľkom utajení za čias, keď tam ona pôsobila avacsina zamestnancov o tom nevedela. Za zmluvou stal jednoznačne Lajcak. ako to vnímate vy? Tuto sa moja dôvera voči Ficovi trochu naštrbila pretože asi Lajcakovi vyjadril, zenajlepsi minister zahraničia. Mne o takto nepríde. Áno ja chápem, teč politike treba manévrovať, že je to umenie možného. Ale nejako nemoze uveriť tomu, ze takuto zmluvu pripravili už vtedy. Ako to vidíte vy?

ako to vnímate vy? Tuto sa moja dôvera voči Ficovi trochu naštrbila pretože asi Lajcakovi vyjadril, zenajlepsi minister zahraničia. Mne o takto nepríde. Áno ja chápem, teč politike treba manévrovať, že je to umenie možného. Ale nejako nemoze uveriť tomu, ze takuto zmluvu pripravili už vtedy. Ako to vidíte vy?
Lavazza, mám pocit, že ťa registrujem odkedy vznikli tieto stránky. Nie som znalcom KSB, ale čo stále opakuje Pjakin? Mysli globálne, konaj lokálne. Každý v zmysle svojho chápania pracuje na seba atď. T.j. v prípade Fica v prospech národa. To, že za bývalým Smerom stály klany a nie jeden, že si Fico, ministra zahraničia nemohol vybrať sám - kolóniám to nie je dovolené a Lajčák, bol oproti Korčokovi p. veľkomožný. Čiže Fico zasa len manévroval v rámci jemu daných mantinelov, ale aj tak im nevoňal, a bolo treba spustiť Kuciakiádu. haRabin, je obrovský, ale obrovský manipulátor. Veľa ľudí mu už v komentoch vytýka, že jednostaj kope do Fica. V koho záujme je to jeho kopanie do Fica. Komu tým pomáha? Koho zákulisoe tu predstavuje haRabin? Toto som mu dal do komentu ja a to som sa veľmi krotil, nebolo to ani tak pre neho ako pre tých čo v ňom vidia nejakého spasiteľa: "P. Harabín evidentne minimálne vie čo je to KSB. A ovláda aj ďalšie veci na to sa viažuce. Napriek tomu sa však správa absolútne nekoncepčne vzhľadom na túto koncepciu. A teraz je otázka prečo? Je to ego, niečo osobné medzi ním a Ficom, alebo kope za niečo úplne iné, oproti tomu čo tvrdí? Podľa tejto koncepcie, je totiž dôležitá spolupráca aj stými, ktorí obrazne stoja proti nám a donútiť ich konať v prospech celku, okrem iného. A ďalšia vec, veľmi, veľmi, dôležitá vec, je hľadieť na veci globálne, skladať si mozajku a neriešiť veci kaleidoskopicky. P. Harabín vytvára dokonalý kalejdoskop, napriek tomu, že som presvedčený, to o čom píšem ovláda. A pre vás ostatných otázka. Čo vám pomôže nekonečné ukájanie sa na Ficovi? Mysli globálne, konaj lokálne. Odporúčam študujte sami KSB a DVTR, linky dávať nebudem. Kto chce si nájde. Aj p. Harabín to našiel😉. Všetkým všetko dobré
v Novom roku, hlavne zdravie. A neriešte nezmysly, čo by bolo keby bolo a či by bol Fico naočkovaný alebo nie. To je absolútne nepodstatné. Vybíjate sa v somarinách a to je tiež niekoho úmysel a podstatné veci vám unikajú. Či je Fico naočkovaný alebo Pellegriny buzik alebo metrosexuál a viesť o tomto debaty, je skutočne plytké a slaboduché, k ničomu nevedúce, ničomu prospešné. A p. Harabinovi prajem aby konal a hovoril koncepčne. Je škoda keď človek jeho vedomostí sa vybíja v kopaní do kvázi politických protivníkov, o to viac ak sám nie je činným politikom. Koncepcia je silná zbraň, ale nie je to rýchla cesta. Ale vzhľadom na to, že sa už 30 rokov potápame do hlbšieho a hlbšieho marazmu, kedy sa istá "demokracia" premenila na akúsi liberálnu demokraciu, ktorá sa pozvoľňa a veľmi rýchlo premenila na demokratúru a už nenapíšem, že liberálny fašizmus, ale proste len na fašizmus, tak nejaké to desaťročie nemôže byť problém. Lebo fašizmus je všežravý a je mu absolútne jedno v akom háve je oblečený. Či v nacionálnom, liberálnom, zdravoníckom (korona fašizmus). A pokiaľ budeme okolo seba kopať a nespojíme sily, tak nám budú naveky vládnuť takí ako Matovič. Nie je to ani o Ficovi, ani o Harabinovi, je to o nás. Všetko dobré."


[quote="pid:51755, uid:273"]ako to vnímate vy? Tuto sa moja dôvera voči Ficovi trochu naštrbila pretože asi Lajcakovi vyjadril, zenajlepsi minister zahraničia. Mne o takto nepríde. Áno ja chápem, teč politike treba manévrovať, že je to umenie možného. Ale nejako nemoze uveriť tomu, ze takuto zmluvu pripravili už vtedy. Ako to vidíte vy?[/quote]Lavazza, mám pocit, že ťa registrujem odkedy vznikli tieto stránky. Nie som znalcom KSB, ale čo stále opakuje Pjakin? Mysli globálne, konaj lokálne. Každý v zmysle svojho chápania pracuje na seba atď. T.j. v prípade Fica v prospech národa. To, že za bývalým Smerom stály klany a nie jeden, že si Fico, ministra zahraničia nemohol vybrať sám - kolóniám to nie je dovolené a Lajčák, bol oproti Korčokovi p. veľkomožný. Čiže Fico zasa len manévroval v rámci jemu daných mantinelov, ale aj tak im nevoňal, a bolo treba spustiť Kuciakiádu. haRabin, je obrovský, ale obrovský manipulátor. Veľa ľudí mu už v komentoch vytýka, že jednostaj kope do Fica. V koho záujme je to jeho kopanie do Fica. Komu tým pomáha? Koho zákulisoe tu predstavuje haRabin? Toto som mu dal do komentu ja a to som sa veľmi krotil, nebolo to ani tak pre neho ako pre tých čo v ňom vidia nejakého spasiteľa: "P. Harabín evidentne minimálne vie čo je to KSB. A ovláda aj ďalšie veci na to sa viažuce. Napriek tomu sa však správa absolútne nekoncepčne vzhľadom na túto koncepciu. A teraz je otázka prečo? Je to ego, niečo osobné medzi ním a Ficom, alebo kope za niečo úplne iné, oproti tomu čo tvrdí? Podľa tejto koncepcie, je totiž dôležitá spolupráca aj stými, ktorí obrazne stoja proti nám a donútiť ich konať v prospech celku, okrem iného. A ďalšia vec, veľmi, veľmi, dôležitá vec, je hľadieť na veci globálne, skladať si mozajku a neriešiť veci kaleidoskopicky. P. Harabín vytvára dokonalý kalejdoskop, napriek tomu, že som presvedčený, to o čom píšem ovláda. A pre vás ostatných otázka. Čo vám pomôže nekonečné ukájanie sa na Ficovi? Mysli globálne, konaj lokálne. Odporúčam študujte sami KSB a DVTR, linky dávať nebudem. Kto chce si nájde. Aj p. Harabín to našiel

Tuto sa moja dôvera voči Ficovi trochu naštrbil


To vážne? Po dvoch rokoch kobercového bombardovania SR?


Chcel som niečo napísať v jednej vete, ale @Mirec D. to diplomatickejšie rozvinul.

Každý pre seba by si mal uvedomiť, čo ho ešte dnes vedie k uvedenému zmýšľaniu typu "naštrbená dôvera Ficovi". Proste svoj nesúhlas v niektorých krokoch Fica je ok, ale že to naštrbí dôveru...


A k dohodám s USA s SR:


USA - Musíte podpísať túto dohodu!
Fico - Jasné, že je to v našom záujme, len máme menšie výhrady.
(o 10 rokov neskôr)
USA - Okamžite podpíšte túto dohodu!
Fico - Jasné, len niečo sa nám skomplikovalo a trochu sa to oddiali.
(o 10 rokov neskôr)
USA - Okamžite podpíšte dohodu lebo...!!!
Fico - Jasné, už to moji ľudia pripravujú, len chvíľku strpenia. Ináč vy máte tie najlepšie banány na svete. Nepredáte nám jeden kontajter?
(o 10 rokov neskôr)
USA - pán najlepší politik Matovič a páni najlepšia politička Čaputová, sme radi, že došlo k bezproblémovému okamžitému podpísaniu dohody o "ochrane SR".
Matovič, Čaputová - Ďakujeme vaše blahorodie! My by sme to podpísali skôr, len sme sa nemohli dostať k vládnutiu. Ďakujeme a klaniame sa!


[quote="pid:51755, uid:273"]Tuto sa moja dôvera voči Ficovi trochu naštrbil[/quote] To vážne? Po dvoch rokoch kobercového bombardovania SR? Chcel som niečo napísať v jednej vete, ale @Mirec D. to diplomatickejšie rozvinul. Každý pre seba by si mal uvedomiť, čo ho ešte dnes vedie k uvedenému zmýšľaniu typu "naštrbená dôvera Ficovi". Proste svoj nesúhlas v niektorých krokoch Fica je ok, ale že to naštrbí dôveru... A k dohodám s USA s SR: USA - Musíte podpísať túto dohodu! Fico - Jasné, že je to v našom záujme, len máme menšie výhrady. (o 10 rokov neskôr) USA - Okamžite podpíšte túto dohodu! Fico - Jasné, len niečo sa nám skomplikovalo a trochu sa to oddiali. (o 10 rokov neskôr) USA - Okamžite podpíšte dohodu lebo...!!! Fico - Jasné, už to moji ľudia pripravujú, len chvíľku strpenia. Ináč vy máte tie najlepšie banány na svete. Nepredáte nám jeden kontajter? (o 10 rokov neskôr) USA - pán najlepší politik Matovič a páni najlepšia politička Čaputová, sme radi, že došlo k bezproblémovému okamžitému podpísaniu dohody o "ochrane SR". Matovič, Čaputová - Ďakujeme vaše blahorodie! My by sme to podpísali skôr, len sme sa nemohli dostať k vládnutiu. Ďakujeme a klaniame sa!

To vážne? Po dvoch rokoch kobercového bombardovania SR?
Trefa. Nechcel som byť k Lavazze osobný. Ako píšem KSB a DVTR som ešte neštudoval. Ale veľmi veľa sa dá naučiť od starých bardov ako Boletus, Oracle, Taurus a ostatní, ktorých som nespomenul prepáčte. Takisto môže hovoriť kto che čo chce na Pjakina aj počúvaním Pjakina a vďaka pani Rychtaříkovej sa to dá aj vypočuť, vďaka pani Irene, pani Yveta Richtaříková prerozprávala okrem Pjakina toho veľmi veľa. Stačí si dať https://proud-narodni-hrdosti.cz/. Tak isto je pod týmto názvom na https://odysee.com/@ProudN%C3%A1rodn%C3%ADHrdosti:4. Youtube ju štandardne blokoval. Ja jej relácie počúvam pri cestovaní v aute. Lavazza, neber to v zlom, ale čítaj s porozumením, nie mňa, ale napr. haRabina. Ja som ho v prezidentských volil, a vtedy mi nebolo povôli, keď aj na týchto stránkach ho nazývali haRabin. Ale je to tak. Neviem či vedome, či nevedome, ale on pracuje na GP. Takisto kontrolka už dlhodobo bliká pri Chmelárovi.

[quote="pid:51777, uid:254"]To vážne? Po dvoch rokoch kobercového bombardovania SR?[/quote]Trefa. Nechcel som byť k Lavazze osobný. Ako píšem KSB a DVTR som ešte neštudoval. Ale veľmi veľa sa dá naučiť od starých bardov ako Boletus, Oracle, Taurus a ostatní, ktorých som nespomenul prepáčte. Takisto môže hovoriť kto che čo chce na Pjakina aj počúvaním Pjakina a vďaka pani Rychtaříkovej sa to dá aj vypočuť, vďaka pani Irene, pani Yveta Richtaříková prerozprávala okrem Pjakina toho veľmi veľa. Stačí si dať https://proud-narodni-hrdosti.cz/. Tak isto je pod týmto názvom na https://odysee.com/@ProudN%C3%A1rodn%C3%ADHrdosti:4. Youtube ju štandardne blokoval. Ja jej relácie počúvam pri cestovaní v aute. Lavazza, neber to v zlom, ale čítaj s porozumením, nie mňa, ale napr. haRabina. Ja som ho v prezidentských volil, a vtedy mi nebolo povôli, keď aj na týchto stránkach ho nazývali haRabin. Ale je to tak. Neviem či vedome, či nevedome, ale on pracuje na GP. Takisto kontrolka už dlhodobo bliká pri Chmelárovi.

Trefa. Nechcel som byť k Lavazze osobný.


Ďakujem, ja som už niekoľkokrát písala, že politika je umenie možného a že Fico je bohužiaľ alebo vďakabohu najlepšie, čo máme. To, že Dr. Harabín doňho jednostaj kope mi už vadí dlhšie. Dokonca aj neprávom ako v prípade reverzného plynu. Takže ak aj počúva Pjakina, KSB nechápe, lebo by nerobil, to čo robí.


Mne išlo o to, že bez lístka sa ani vietor nepohne. To je všetko, ďakujem za konštruktívny koment.


[quote="pid:51818, uid:83"]Trefa. Nechcel som byť k Lavazze osobný.[/quote] Ďakujem, ja som už niekoľkokrát písala, že politika je umenie možného a že Fico je bohužiaľ alebo vďakabohu najlepšie, čo máme. To, že Dr. Harabín doňho jednostaj kope mi už vadí dlhšie. Dokonca aj neprávom ako v prípade reverzného plynu. Takže ak aj počúva Pjakina, KSB nechápe, lebo by nerobil, to čo robí. Mne išlo o to, že bez lístka sa ani vietor nepohne. To je všetko, ďakujem za konštruktívny koment.

R. Fico a advokáti: Sudcovia Najvyššieho súdu maria výkon rozhodnutia Ústavného, ktorý dal za pravdu nezákonne väznenému
https://www.youtube.com/watch?v=E0F3X9m3dtI


R. Fico a advokáti: **Sudcovia Najvyššieho súdu maria výkon rozhodnutia Ústavného, ktorý dal za pravdu nezákonne väznenému** https://www.youtube.com/watch?v=E0F3X9m3dtI
Upravené 10. 1. 2022 o 13:57

ako hovorili vyssie, Fico nemohol povedat, ze nie....mohol to odkladat a odkladal to. Tak ako s migraciou, Slovensko nepovedalo ze nie, len okolnosti vytvorilo take, ze aj ti, ktorych nam nasackovali Rakusania, potom odisli. CR, PL+HU boli odsudene europskym sudnym dvorom predpokladam, ze k pokute.
Iste, lepsie by bolo na celoeuropskej urovni presadit tento spolocny postoj. A zrejme o to bola aj snaha. Ale ked to nejde tak, tak zachran sa kto mozes. Zrejme preto ma CR vladu aku ma a my sme mali Kuciaka


ako hovorili vyssie, Fico nemohol povedat, ze nie....mohol to odkladat a odkladal to. Tak ako s migraciou, Slovensko nepovedalo ze nie, len okolnosti vytvorilo take, ze aj ti, ktorych nam nasackovali Rakusania, potom odisli. CR, PL+HU boli odsudene europskym sudnym dvorom predpokladam, ze k pokute. Iste, lepsie by bolo na celoeuropskej urovni presadit tento spolocny postoj. A zrejme o to bola aj snaha. Ale ked to nejde tak, tak zachran sa kto mozes. Zrejme preto ma CR vladu aku ma a my sme mali Kuciaka
Upravené 10. 1. 2022 o 15:10

Ale ked to nejde tak, tak zachran sa kto mozes.


To co Fico (a Smer) vytvoril s dlhorocnym "oddialenim" americkych zakladni, s "oddialenim" migrantov, to nie je len nejaka slabost, ale spickove riadiace kroky v ramci aktualneho stavu moznosti. To je proste kvalita.


my sme mali Kuciaka


A ked uz si globalne zakulisie nevedelo dat rady so Smerom a Ficom, ktori aktivne liezli aj do riadenia EU, tak zabili Kuciaka a jeho frajerku. Toto bola z urciteho pohladu ukazka neschopnosti globalneho zakulisia riadit procesy v SR vo svojom vektore.


[quote="pid:52017, uid:187"]Ale ked to nejde tak, tak zachran sa kto mozes.[/quote] To co Fico (a Smer) vytvoril s dlhorocnym "oddialenim" americkych zakladni, s "oddialenim" migrantov, to nie je len nejaka slabost, ale spickove riadiace kroky v ramci aktualneho stavu moznosti. To je proste kvalita. [quote="pid:52017, uid:187"]my sme mali Kuciaka[/quote] A ked uz si globalne zakulisie nevedelo dat rady so Smerom a Ficom, ktori aktivne liezli aj do riadenia EU, tak zabili Kuciaka a jeho frajerku. Toto bola z urciteho pohladu ukazka neschopnosti globalneho zakulisia riadit procesy v SR vo svojom vektore.

Zase kopal do Fica a Smeru, že tu dohodu pripravovali už za ich čias. A že teda nie je pravda, že to Fico stopol. Akurát uznal, že kto proti tomu zasiahol bol A. Danko.


Tuto sa moja dôvera voči Ficovi trochu naštrbila pretože asi Lajcakovi vyjadril, zenajlepsi minister zahraničia. Mne o takto nepríde. Áno ja chápem, teč politike treba manévrovať, že je to umenie možného. Ale nejako nemoze uveriť tomu, ze takuto zmluvu pripravili už vtedy. Ako to vidíte vy?

napr. dnes sa Pelle na TB vyjadril, že áno pripravovala sa tá zmluva, no len sa pripravovala a naznačil, že sa to uhralo do stratena (aj vďaka diplomacii Lajčáka, zrejme preto ho Fico tak chváli, lebo dokázal túto otázku istým spôsobom dať do stratena, ale to je len moja domienka), vtedy nebol dôvod premýšľať o tom čo bude ak nastane deň D. ešte bolo veľa času, dokonca keď bol Pelle v USA u Trumpa bola reč o peniazoch ktoré každoročne sa investujú do NATOa tam nasľuboval 2 miliardy asi ako kompenzáciu za NEinštalovanie základní USA na Sk, takže takto to vnímam ja po dnešnom vyjadrení Pelleho....tá zmluva by prišla aj keby tam sedel Jožko Mrkvička.....proste sa s ňou museli zaoberať, nikdy som nepočula, že by Fico čo i len premýšľal o tejto otázke, či sa k nej vyjadroval a ak, tak len okrajovo, keď to bolo aktualne. Dnes je situácia taká, že treba riešiť- už je čas a táto zmluva je paradoxne plus percentá pre všetkých čo sú proti
https://www.youtube.com/watch?v=Cpe5uddT0Ug


[quote="pid:51755, uid:273"]Zase kopal do Fica a Smeru, že tu dohodu pripravovali už za ich čias. A že teda nie je pravda, že to Fico stopol. Akurát uznal, že kto proti tomu zasiahol bol A. Danko.[/quote] [quote="pid:51755, uid:273"]Tuto sa moja dôvera voči Ficovi trochu naštrbila pretože asi Lajcakovi vyjadril, zenajlepsi minister zahraničia. Mne o takto nepríde. Áno ja chápem, teč politike treba manévrovať, že je to umenie možného. Ale nejako nemoze uveriť tomu, ze takuto zmluvu pripravili už vtedy. Ako to vidíte vy?[/quote] napr. dnes sa Pelle na TB vyjadril, že áno pripravovala sa tá zmluva, no len sa pripravovala a naznačil, že sa to uhralo do stratena (aj vďaka diplomacii Lajčáka, zrejme preto ho Fico tak chváli, lebo dokázal túto otázku istým spôsobom dať do stratena, ale to je len moja domienka), vtedy nebol dôvod premýšľať o tom čo bude ak nastane deň D. ešte bolo veľa času, dokonca keď bol Pelle v USA u Trumpa bola reč o peniazoch ktoré každoročne sa investujú do NATOa tam nasľuboval 2 miliardy asi ako kompenzáciu za NEinštalovanie základní USA na Sk, takže takto to vnímam ja po dnešnom vyjadrení Pelleho....tá zmluva by prišla aj keby tam sedel Jožko Mrkvička.....proste sa s ňou museli zaoberať, nikdy som nepočula, že by Fico čo i len premýšľal o tejto otázke, či sa k nej vyjadroval a ak, tak len okrajovo, keď to bolo aktualne. Dnes je situácia taká, že treba riešiť- už je čas a táto zmluva je paradoxne plus percentá pre všetkých čo sú proti https://www.youtube.com/watch?v=Cpe5uddT0Ug
Upravené 10. 1. 2022 o 20:48

Dávam aj sem, aby boli videá na jednom mieste
R. Fico: Peter, ľudia si zaslúžia úctu a rešpekt. A nie Tvoje urážky.
https://www.youtube.com/watch?v=niRCmLoX3es


Dávam aj sem, aby boli videá na jednom mieste **R. Fico: Peter, ľudia si zaslúžia úctu a rešpekt. A nie Tvoje urážky.** https://www.youtube.com/watch?v=niRCmLoX3es

TB Smer: Návrh uznesenia NR SR o vyhlásení referenda (v súvislosti s obrannou dohodou medzi SR a USA)
https://www.youtube.com/watch?v=smbiqHKt2xs


TB Smer: **Návrh uznesenia NR SR o vyhlásení referenda (v súvislosti s obrannou dohodou medzi SR a USA)** https://www.youtube.com/watch?v=smbiqHKt2xs

Začal Smer pracovať na aktívnom rušení starých matríc? Išli na miesto, kde Štúr preskakoval potok a údajne si mal streliť do nohy. Zároveň tam padlo ospravedlnenie, že zanedbali odkaz Štúra a postreh, že doteraz si žiadna garnitúra nedovolila siahnuť na Štúra ako takého. Až doteraz, keď ho Havran a časopis týždeň označili za xenofóba a v tejto lajne išiel aj súd proti Rostasovi.


V každom prípade to vyzerá, že Smer začal pracovať aj v inej ako parlamentnej či straníckej realite.


P.S. Vláda schválila dohodu s USA práve v deň výročia smrti Štúra. Aj oni sa snažia ťažiť z matríc.


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/613205-fico-skakal-cez-cez-potok-ako-ludovit-stur


Začal Smer pracovať na aktívnom rušení starých matríc? Išli na miesto, kde Štúr preskakoval potok a údajne si mal streliť do nohy. Zároveň tam padlo ospravedlnenie, že zanedbali odkaz Štúra a postreh, že doteraz si žiadna garnitúra nedovolila siahnuť na Štúra ako takého. Až doteraz, keď ho Havran a časopis týždeň označili za xenofóba a v tejto lajne išiel aj súd proti Rostasovi. V každom prípade to vyzerá, že Smer začal pracovať aj v inej ako parlamentnej či straníckej realite. P.S. Vláda schválila dohodu s USA práve v deň výročia smrti Štúra. Aj oni sa snažia ťažiť z matríc. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/613205-fico-skakal-cez-cez-potok-ako-ludovit-stur

Moderátor

@kulich
Som rada, že to píšeš práve ty.
Lebo nejaké svoje postrehy k Smeru som už vo vianočnom období pridala v téme Od hradu k hradu /aj s obrázkami/ a povedala by som, že sa dopĺňajú s tvojimi.

Pred 17.11., pred plánovaným stretnutím pred sochou Dubčeka som si pre seba sformulovala, čo mi nedalo pokoja /spájať Smer so Štúrom mi vtedy prišlo ešte príliš odvážne, preto som to nechala "odpočívať", kým nenastane "správny čas"/:
"VRÁŤME SLOVENSKU ĽUDSKÚ TVÁR
SMER pôjde klásť vence k soche Alexandra Dubčeka
/socializmus s ľudskou tvárou/.

Ľudská tvár, práve tak ako "tvár zvieraťa", je NEZAKRYTÁ, vidno oči, nos aj ústa - tvár, na akú je radosť pozerať.
K tomu sa potrebujeme dopracovať.


Nedávno, keď sa v ktorejsi téme odporúčalo švejkovanie, som mala rozčítanú kapitolu o literatúre národného obrodenia v období romantizmu v Rukoväti literatúry /1998/. //od zneškodňovania bomby na Chalupkovej 20.7. mi štúrovci nedajú pokoja, od pápežovej návštevy ani nehovorím//

"Básnici v tvorbe používali bohatú symboliku slovenských hôr a riek /Tatry, Váh, Dunaj, Hron, Nitra, Devín/, čím vlastne vymedzovali územie Slovenska. To malo ďalekosiahly význam pre posilňovanie a upevňovanie národného povedomia."


Veď Štúr a spol. predsa švejkovali tiež, pomalými krokmi, viacmenej nenápadne - kodifikácia slovenčiny a jej používanie v tvorbe, v rámci tvorby vymedzenie Slovenska, zbieranie ľudovej slovesnosti - piesní, povestí, rozprávok, prísloví, atď. - poukázali tým na to, že máme vlastný jazyk aj duchovné dedičstvo predkov.
Tí chlapi boli perfektní.


"Naspäť cesta nemožná, napred sa ísť musí." ĽŠ"


Dnes dodávam, že hlavne absolventi slovenčiny či histórie by mali vedieť, že aj pred štúrovcami sme tu mali múdrych ľudí /Slovákov/ so záujmom o históriu, tvorbu literatúry a opísanie gramatických pravidiel, ale až oni začali pracovať "organizovane" a dostali sa aj do povedomia obyčajných ľudí.


/pozn. Dubček aj Štúr majú spoločný rodný dom v Uhrovci, kedysi Zay-Uhrovci, 28.10.2021 sme si pripomenuli 206.výročie narodenia ĽŠ a 27.11.2021 zas 100. výročie narodenia AD./
nedávno ma zarazilo, že pamätný deň - deň narodenia ĽŠ si pripomíname 29.10. https://kalendar.aktuality.sk/pamatne-dni/popis/2022-10-29/


@kulich Som rada, že to píšeš práve ty. Lebo nejaké svoje postrehy k Smeru som už vo vianočnom období pridala v téme **Od hradu k hradu** /aj s obrázkami/ a povedala by som, že sa dopĺňajú s tvojimi. Pred 17.11., pred plánovaným stretnutím pred sochou Dubčeka som si pre seba sformulovala, čo mi nedalo pokoja /spájať Smer so Štúrom mi vtedy prišlo ešte príliš odvážne, preto som to nechala "odpočívať", kým nenastane "správny čas"/: _"VRÁŤME SLOVENSKU ĽUDSKÚ TVÁR_ _SMER pôjde klásť vence k soche Alexandra Dubčeka /socializmus s ľudskou tvárou/._ _Ľudská tvár, práve tak ako "tvár zvieraťa", je NEZAKRYTÁ, vidno oči, nos aj ústa - tvár, na akú je radosť pozerať_. _K tomu sa potrebujeme dopracovať._ _Nedávno, keď sa v ktorejsi téme odporúčalo švejkovanie, som mala rozčítanú kapitolu o literatúre národného obrodenia v období romantizmu v Rukoväti literatúry /1998/. //od zneškodňovania bomby na Chalupkovej 20.7. mi štúrovci nedajú pokoja, od pápežovej návštevy ani nehovorím//_ ** "Básnici v tvorbe používali bohatú symboliku slovenských hôr a riek /Tatry, Váh, Dunaj, Hron, Nitra, Devín/, čím vlastne vymedzovali územie Slovenska. To malo ďalekosiahly význam pre posilňovanie a upevňovanie národného povedomia."** _Veď Štúr a spol. predsa švejkovali tiež, pomalými krokmi, viacmenej nenápadne - kodifikácia slovenčiny a jej používanie v tvorbe, v rámci tvorby vymedzenie Slovenska, zbieranie ľudovej slovesnosti - piesní, povestí, rozprávok, prísloví, atď. - poukázali tým na to, že máme vlastný jazyk aj duchovné dedičstvo predkov. Tí chlapi boli perfektní._ _"Naspäť cesta nemožná, napred sa ísť musí."_ ĽŠ" Dnes dodávam, že hlavne absolventi slovenčiny či histórie by mali vedieť, že aj pred štúrovcami sme tu mali múdrych ľudí /Slovákov/ so záujmom o históriu, tvorbu literatúry a opísanie gramatických pravidiel, ale až oni začali pracovať "organizovane" a dostali sa aj do povedomia obyčajných ľudí. /pozn. Dubček aj Štúr majú spoločný rodný dom v Uhrovci, kedysi Zay-Uhrovci, 28.10.2021 sme si pripomenuli 206.výročie narodenia ĽŠ a 27.11.2021 zas 100. výročie narodenia AD./ ----------------- nedávno ma zarazilo, že pamätný deň - deň narodenia ĽŠ si pripomíname 29.10. https://kalendar.aktuality.sk/pamatne-dni/popis/2022-10-29/
Upravené 13. 1. 2022 o 10:01

Dnes dodávam, že hlavne absolventi slovenčiny či histórie by mali vedieť, že aj pred štúrovcami sme tu mali múdrych ľudí /Slovákov/ so záujmom o históriu,


Super príspevok, ďakujem za doplnenie info.


[quote="pid:52402, uid:679"]Dnes dodávam, že hlavne absolventi slovenčiny či histórie by mali vedieť, že aj pred štúrovcami sme tu mali múdrych ľudí /Slovákov/ so záujmom o históriu,[/quote] Super príspevok, ďakujem za doplnenie info.
1 ... 3456
49.25k
440
51
Táto téma je uzavretá
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept