Politika v SR
Archa

zakladam toto vlakno na temu Hnutie ARCHA, lebo sme trosku na tuto temu odbocili v kulichovom vlakne o Spacinskej deklaracii
a nadvazujem na cast tamojsej diskusie, ktora sa na temu Archa zacala niekde pri tomto prispevku
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3106/scaron-pa%C4%8Dinsk-aacute-deklar-aacute-cia/1#post-29878


zakladam toto vlakno na temu Hnutie ARCHA, lebo sme trosku na tuto temu odbocili v kulichovom vlakne o Spacinskej deklaracii a nadvazujem na cast tamojsej diskusie, ktora sa na temu Archa zacala niekde pri tomto prispevku https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3106/scaron-pa%C4%8Dinsk-aacute-deklar-aacute-cia/1#post-29878
Upravené 25. 8. 2021 o 21:58

dnes som sa zucastnila bratislavskeho stretnutia zaujemcov o Hnutie Archa a slubila som sa podelit o informacie, prip. o vlastne dojmy z tohoto stretnutia


stretnutie bolo v petrzalskej zahradnej restauracii Rancik, kryta terasa aj prilahle priestory boli plne a hoci neviem, ci to spravne odhadnem, tipujem cca 300 ludi plus cca 10-ti zakladajuci clenovia - p.Michalikova, p.Burdyova, p.Haverlentova, p.Liptak, p.Luptak, p.Itzinger, pan zubar, ktoreho meno som si nezapamatala... a neskor prisiel aj J.Stubniak - tito vsetci mali kratke prihovory, v ktorych tematicky zhrnuli zo svojho profesneho pohladu v akej momentalnej situacii sa ako spolocnost nachadzame ... neboli tam nejake, pre nasu informovanu komunitu, nove poznatky, ktore by sme uz nevedeli z internetu, ale pre uvodne stretnutie to bolo vhodne namixovane


este drobna poznamka k myslienke samotneho vzniku hnutia - zakladnou myslienkou pre vznik takehoto svojpomocneho systemu vzajomnej spoluprace a zachrannej siete je praca nedavno zosnuleho plk.Petra Sveca o komplexnom systeme vzajomnej bezpecnosti (t.j. bezpecnosti statu a obcanov, potravinovej bezpecnosti, zdravotnej, vzdelavacej, energetickej, osobnej, atd. - da sa vyhladat nedokoncena seria jeho blogov na tuto temu na HS - vid. https://blog.hlavnespravy.sk/?s=peter+%C5%A1vec&sentence=1 )


aj ked uvod bol trosku poznaceny tymi sucasnymi rozpormi, ktore boli ciastocne prezentovane vcera a dnes na Infovojne (vcera tu situaciu komentovali p.Michalikova a Burdyova, dnes to bol T.Rostas), v pritomnom publiku bolo citit, ze ludia tam zucastneni nie su znechuteni, skor som videla chapavu podporu a povzbudenie pre zakladajucich clenov do dalsej prace
dalo by sa povedat, ze ludi ta Rostasova reakcia sklamala a hovorili tak, ze aspon vidime, kto kope za ludi a kto za seba (nebolo to nic lichotive pre p.Rostasa) ... ludia su nabudeni zacat pracovat v tzv. zakladnych bunkach a chcu poskytnut komunite to co vedia a ako vedia, len cas ukaze, ci to vydrzi smile ... skratka, je to na nas, lebo plati: "pomocnu ruku najdes na konci svojho ramena" a tiez "bojuj tam kde stojis"


takze teraz nieco k organizacii:
zakladne bunky nemaju byt len uzemne clenene (Bratislava po obvodoch, male obce po skupinach uzemne najblizsich, atd), ale aj profesne clenene napr. archa ucitelov, archa lekarov, archa farmarov, archa spojarov atd.
takze sucasna situacia by sa dala charakterizovat ako zakladanie databaz na urovni uzemnej alebo profesnej archy, tieto data zhromazduje koordinator, ktoreho si clenovia (buduci clenovia alebo zatial len zaujemcovia) zvolia zo svojho stredu - presnejsie povedane, kto sa v tom hluciku ludi za konkretny obvod ponukne, ze si to vezme na starost a da dokopy zoznamy, kontakty a zorganizuje prve stretnutie ...
horizontalne prepojenie ma fungovat na urovni siete koordinatorov a poprepajane s pomocou zakladajucich clenov, ktori by mali tuto siet vzajomne poprepajat, aby uz potom mohla fungovat ich vzajomna komunikacia podla momentalnych potrieb a momentalnej situacie
vertikalne fungovanie by malo byt len v nevyhnutnom rozsahu, skor ako podpora pri rozbehu... spravne tam ktosi podotkol, ze pri stromovej a prisne hierarchickej strukture staci, ak bude zdiskreditovana alebo zlikvidovana hlava, hnutie sa moze rozsypat a mozno aj uplne skoncit, ale horizontalne poprepajanu siet takto rychlo neznicia


toto je zatial len taka uvodna informacia odo mna, aby ste mali aspon aku taku predstavu, co sa tam dialo... ja som tam bola nieco vyse 2 hodiny, bolo dost chladno... ked som odchadzala, bolo tam este stale vela ludi, tak neviem, ci este nasledovala aj nejaka diskusia
urcite ma niekto z nasej komunity doplni, lebo pokial viem, aj ini z tejto nasej partie sa tam chystali


dnes som sa zucastnila bratislavskeho stretnutia zaujemcov o Hnutie Archa a slubila som sa podelit o informacie, prip. o vlastne dojmy z tohoto stretnutia stretnutie bolo v petrzalskej zahradnej restauracii Rancik, kryta terasa aj prilahle priestory boli plne a hoci neviem, ci to spravne odhadnem, tipujem cca 300 ludi plus cca 10-ti zakladajuci clenovia - p.Michalikova, p.Burdyova, p.Haverlentova, p.Liptak, p.Luptak, p.Itzinger, pan zubar, ktoreho meno som si nezapamatala... a neskor prisiel aj J.Stubniak - tito vsetci mali kratke prihovory, v ktorych tematicky zhrnuli zo svojho profesneho pohladu v akej momentalnej situacii sa ako spolocnost nachadzame ... neboli tam nejake, pre nasu informovanu komunitu, nove poznatky, ktore by sme uz nevedeli z internetu, ale pre uvodne stretnutie to bolo vhodne namixovane este drobna poznamka k myslienke samotneho vzniku hnutia - zakladnou myslienkou pre vznik takehoto svojpomocneho systemu vzajomnej spoluprace a zachrannej siete je praca nedavno zosnuleho plk.Petra Sveca o komplexnom systeme vzajomnej bezpecnosti (t.j. bezpecnosti statu a obcanov, potravinovej bezpecnosti, zdravotnej, vzdelavacej, energetickej, osobnej, atd. - da sa vyhladat nedokoncena seria jeho blogov na tuto temu na HS - vid. https://blog.hlavnespravy.sk/?s=peter+%C5%A1vec&sentence=1 ) aj ked uvod bol trosku poznaceny tymi sucasnymi rozpormi, ktore boli ciastocne prezentovane vcera a dnes na Infovojne (vcera tu situaciu komentovali p.Michalikova a Burdyova, dnes to bol T.Rostas), v pritomnom publiku bolo citit, ze ludia tam zucastneni nie su znechuteni, skor som videla chapavu podporu a povzbudenie pre zakladajucich clenov do dalsej prace dalo by sa povedat, ze ludi ta Rostasova reakcia sklamala a hovorili tak, ze aspon vidime, kto kope za ludi a kto za seba (nebolo to nic lichotive pre p.Rostasa) ... ludia su nabudeni zacat pracovat v tzv. zakladnych bunkach a chcu poskytnut komunite to co vedia a ako vedia, len cas ukaze, ci to vydrzi :) ... skratka, je to na nas, lebo plati: "pomocnu ruku najdes na konci svojho ramena" a tiez "bojuj tam kde stojis" takze teraz nieco k organizacii: zakladne bunky nemaju byt len uzemne clenene (Bratislava po obvodoch, male obce po skupinach uzemne najblizsich, atd), ale aj profesne clenene napr. archa ucitelov, archa lekarov, archa farmarov, archa spojarov atd. takze sucasna situacia by sa dala charakterizovat ako zakladanie databaz na urovni uzemnej alebo profesnej archy, tieto data zhromazduje koordinator, ktoreho si clenovia (buduci clenovia alebo zatial len zaujemcovia) zvolia zo svojho stredu - presnejsie povedane, kto sa v tom hluciku ludi za konkretny obvod ponukne, ze si to vezme na starost a da dokopy zoznamy, kontakty a zorganizuje prve stretnutie ... horizontalne prepojenie ma fungovat na urovni siete koordinatorov a poprepajane s pomocou zakladajucich clenov, ktori by mali tuto siet vzajomne poprepajat, aby uz potom mohla fungovat ich vzajomna komunikacia podla momentalnych potrieb a momentalnej situacie vertikalne fungovanie by malo byt len v nevyhnutnom rozsahu, skor ako podpora pri rozbehu... spravne tam ktosi podotkol, ze pri stromovej a prisne hierarchickej strukture staci, ak bude zdiskreditovana alebo zlikvidovana hlava, hnutie sa moze rozsypat a mozno aj uplne skoncit, ale horizontalne poprepajanu siet takto rychlo neznicia toto je zatial len taka uvodna informacia odo mna, aby ste mali aspon aku taku predstavu, co sa tam dialo... ja som tam bola nieco vyse 2 hodiny, bolo dost chladno... ked som odchadzala, bolo tam este stale vela ludi, tak neviem, ci este nasledovala aj nejaka diskusia urcite ma niekto z nasej komunity doplni, lebo pokial viem, aj ini z tejto nasej partie sa tam chystali

toto je zatial len taka uvodna informacia odo mna, aby ste mali aspon aku taku predstavu, co sa tam dialo... ja som tam bola nieco vyse 2 hodiny, bolo dost chladno... ked som odchadzala, bolo tam este stale vela ludi, tak neviem, ci este nasledovala aj nejaka diskusia
urcite ma niekto z nasej komunity doplni, lebo pokial viem, aj ini z tejto nasej partie sa tam chystali


Bol som tam vcera, ocakaval som len jednu vec a to zoznamenie sa s ludmi na lokalnej urovni co sa aj stalo.
Uvidime ako pojdeme dalej.
Konecne som sa dozvedel kde sa da v BA nakupovat v pokoji bez handry.
Vsetko ostatne okolo toho ide mimo mna, naco sa tym aj zaoberat, to nas nenakrmi.


[quote="pid:30763, uid:40"]toto je zatial len taka uvodna informacia odo mna, aby ste mali aspon aku taku predstavu, co sa tam dialo... ja som tam bola nieco vyse 2 hodiny, bolo dost chladno... ked som odchadzala, bolo tam este stale vela ludi, tak neviem, ci este nasledovala aj nejaka diskusia urcite ma niekto z nasej komunity doplni, lebo pokial viem, aj ini z tejto nasej partie sa tam chystali[/quote] Bol som tam vcera, ocakaval som len jednu vec a to zoznamenie sa s ludmi na lokalnej urovni co sa aj stalo. Uvidime ako pojdeme dalej. Konecne som sa dozvedel kde sa da v BA nakupovat v pokoji bez handry. Vsetko ostatne okolo toho ide mimo mna, naco sa tym aj zaoberat, to nas nenakrmi.
Upravené 26. 8. 2021 o 11:35

Malina: kde?


Ak myslíš nakupovanie potravín tak VITALAND, v Karlovke mala predajňa, v Dubravke väčšia.
Drahe veci ale co uz, treba niekde začať.
A musim povedat, že som sa cítil veľmi komfortne


[quote="pid:30840, uid:187"]Malina: kde?[/quote] Ak myslíš nakupovanie potravín tak VITALAND, v Karlovke mala predajňa, v Dubravke väčšia. Drahe veci ale co uz, treba niekde začať. A musim povedat, že som sa cítil veľmi komfortne
Upravené 27. 8. 2021 o 08:03

Ak myslíš nakupovanie potravín tak VITALAND

potvrdzujem, potraviny Vitaland su aj v Petrzalke na pesej zone, nakupujem tam bez ruska
su to take zdrave biopotraviny, ale aj pre veganov, vegetarianov a ludi s potravinovymi alergiami...


a specialny odkaz pre Malinu smile
oproti tomu Vitalandu su klasicke male potraviny MALINA, kde tiez nemam problem nakupovat bez ruska


[quote="pid:30868, uid:492"]Ak myslíš nakupovanie potravín tak VITALAND[/quote] potvrdzujem, potraviny Vitaland su aj v Petrzalke na pesej zone, nakupujem tam bez ruska su to take zdrave biopotraviny, ale aj pre veganov, vegetarianov a ludi s potravinovymi alergiami... a specialny odkaz pre Malinu :) oproti tomu Vitalandu su klasicke male potraviny MALINA, kde tiez nemam problem nakupovat bez ruska
Upravené 26. 8. 2021 o 23:37

a specialny odkaz pre Malinu
oproti tomu Vitalandu su klasicke male potraviny MALINA, kde tiez nemam problem nakupovat bez ruska


diky skusim,


[quote="pid:30906, uid:40"]a specialny odkaz pre Malinu oproti tomu Vitalandu su klasicke male potraviny MALINA, kde tiez nemam problem nakupovat bez ruska[/quote] diky skusim,

Po vypočutí oboch strán konfliktu som usúdila, že zámer je dobrý a to čo majú medzi sebou ma nezaújma. Archa si žije už svojim životom.


Poprosím o radu, chcem sa prihlásiť do Archy, no na stránke prihláška už nie je. Čo s tým....ako sa prihlásiť?


Po vypočutí oboch strán konfliktu som usúdila, že zámer je dobrý a to čo majú medzi sebou ma nezaújma. Archa si žije už svojim životom. Poprosím o radu, chcem sa prihlásiť do Archy, no na stránke prihláška už nie je. Čo s tým....ako sa prihlásiť?

Zuzka, mám 1 prihlášku zo Zem a vek, nepoužijem ju, hoci som chcela. Môžem poskytnúť.


Zuzka, mám 1 prihlášku zo Zem a vek, nepoužijem ju, hoci som chcela. Môžem poskytnúť.

Zora vďaka, pošleš mi ju mailom oskenovanú, alebo ako sa dohodneme?


Ak sa smiem opýtať, prečo si si to rozmyslela? Lebo môj dôvod je úplne jednoduchý.....popísalo sa tu o tom ako máme niečo robiť, byť aktívny.... ako máme písať politikom a na úrady starostom.....toto je veľmi dlhá cesta s nejasným koncom....nikto sa s vami baviť nebude.... každý vás odpáli....ja idem teda takouto cestou.... je to podľa mňa úplne najjednoduchšia cesta a rýchla....každý sa už musí postarať sám či bude aktívny....alebo bude čakať na odpiveď dákeho úradníčka....ja teda nemienim čakať.....čas sa kráti


Zora vďaka, pošleš mi ju mailom oskenovanú, alebo ako sa dohodneme? Ak sa smiem opýtať, prečo si si to rozmyslela? Lebo môj dôvod je úplne jednoduchý.....popísalo sa tu o tom ako máme niečo robiť, byť aktívny.... ako máme písať politikom a na úrady starostom.....toto je veľmi dlhá cesta s nejasným koncom....nikto sa s vami baviť nebude.... každý vás odpáli....ja idem teda takouto cestou.... je to podľa mňa úplne najjednoduchšia cesta a rýchla....každý sa už musí postarať sám či bude aktívny....alebo bude čakať na odpiveď dákeho úradníčka....ja teda nemienim čakať.....čas sa kráti
Upravené 27. 8. 2021 o 09:25

Zuzka, neviem, čo by ti lepšie vyhovovalo. Bývam v BA a samej doma s 3 deťmi mi je ťažko aj do výťahu sa dostať, oskenovať nemám možnosť. Netuším, ako sa dohodnúť - ako dať neverejne kontakt na seba.


Myšlienka sa mi páči, ale ešte pred tým rozkolom v Arche som mala isté pochybnosti. Čakala som s vypisovaním prihlášky, kým sa dozviem nejaké konkrétnejšie informácie než tie, čo boli v časopise a na webe. Počúvala som aj archívny záznam z IV, keď tam prvýkrát bola Michalíková. Je toho viac, čo mi nesedí. Plus vnútorný pocit, že nechoď do toho. Ale môžem sa mýliť.


Zuzka, neviem, čo by ti lepšie vyhovovalo. Bývam v BA a samej doma s 3 deťmi mi je ťažko aj do výťahu sa dostať, oskenovať nemám možnosť. Netuším, ako sa dohodnúť - ako dať neverejne kontakt na seba. Myšlienka sa mi páči, ale ešte pred tým rozkolom v Arche som mala isté pochybnosti. Čakala som s vypisovaním prihlášky, kým sa dozviem nejaké konkrétnejšie informácie než tie, čo boli v časopise a na webe. Počúvala som aj archívny záznam z IV, keď tam prvýkrát bola Michalíková. Je toho viac, čo mi nesedí. Plus vnútorný pocit, že nechoď do toho. Ale môžem sa mýliť.

@Malina, niečo si písala no zmizol tvoj príspevok...že môžeš oskenovať tvoju prihlašku?

@Malina, niečo si písala no zmizol tvoj príspevok...že môžeš oskenovať tvoju prihlašku?

Prepáč, som myslela, že si žena😁 ďakujem tí veľmi pekne


Prepáč, som myslela, že si žena

ako sa prihlásiť?

Zuzka, ak by si chcela, mozem ti preposlat prazdnu prihlasku v pdf-ku, co mi poslali mailom
zmenila sa mailova adresa - tato adresa je teraz platna hnutie@archa21.sk
alebo mozno im tam staci len napisat, aby ti poslali prihlasku


[quote="pid:30924, uid:17"]ako sa prihlásiť?[/quote] Zuzka, ak by si chcela, mozem ti preposlat prazdnu prihlasku v pdf-ku, co mi poslali mailom zmenila sa mailova adresa - tato adresa je teraz platna hnutie@archa21.sk alebo mozno im tam staci len napisat, aby ti poslali prihlasku

Tibor Eliot Rostas dnes zverejnil článok Podvodná listina zo zasadnutia Archa
Jeden z posledných a vážnych dôvodov, kvôli ktorým Spolok Archa u mňa stratil dôveryhodnosť je fakt, že Zápisnica zo zasadnutia valného zhromaždenia Spolku Archa, datovaná 24.6.2021 je podvod uložený na MV SR. Takéto zasadnutie sa v uvedenom termíne nikdy nekonalo a čo je ešte zaujímavejšie, neboli na ňom prítomní niektorí ľudia, ktorí sú tam lživo uvedení. Stretnutie, kde sa volil predseda a výkonná rada sa konalo 4.mája 2021 a boli na ňom iní ľudia, akí sú na oficiálnom dokumente uvedení (viď priložené dokumenty).
Podpísaný JUDr. Marián Preisinger, ktorý listinu vypracovanú Ing. Ivetou Michalíkovou podpísal a schválil sa zasadnutia ani 4.5. ani 24.6. dokázateľne nezúčastnil, ale bol tam účelovo dopísaný, tak, ako iní ľudia. Toto je ďalší z dôvodov, prečo nemôže žiadne spoločenstvo založené na lži a podvodoch už zo samotného princípu proti podvodom a lžiam bojovať. V týchto dňoch som po konzultáciách s právnikom povinný podať podnet na Všeobecnú vnútornú správu Ministerstva vnútra SR a príslušné orgány. Moje meno a mediálny priestor v Z&V boli zneužité k získaniu databázy a prostriedkov, ku ktorými som nikdy nemal a nemám prístup. Navrhol som tiež transparentný účet, aby boli dostupné všetky pohyby na účte tak, ako to robíme na účte Fond Sofian od roku 2016, no nebolo to akceptované.
Je mi veľmi ľúto, že udalosti sa vyvíjajú smerom podobným skôr činnosti spravodajských služieb ako odhodlanému úsiliu aktivistov. Absolútne sa nebudem čudovať, ak sa spustí diskreditačná kampaň voči mojej osobe a súkromiu, je to bežný scenár spravodajcov a tieto náznaky sú už realitou. Napriek všetkému trvám na svojom vyhlásení: prišiel som s najlepším vedomím a svedomím s ideou kolektívneho záchranného systému ARCHA a trvám rovnako na tom, že listinné dokumenty o voľbe predsedu, Výkonnej rady a revíznej komisie vznikli na základe podvodného konania, na ktoré upozorňujem a od ktorého sa dištancujem.
Z princípu nemôžem tolerovať nezákonnosť ani v pasívnej polohe, pretože ak nejaké spoločenstvo vznikne na základe podvodu, aká môže do budúcnosti existovať garancia, že sa takýmito postupmi nebude uberať aj ďalej?
https://zemavek.sk/podvodna-listina-zo-zasadnutia-archa/


Tibor Eliot Rostas dnes zverejnil článok **Podvodná listina zo zasadnutia Archa** Jeden z posledných a vážnych dôvodov, kvôli ktorým Spolok Archa u mňa stratil dôveryhodnosť je fakt, že Zápisnica zo zasadnutia valného zhromaždenia Spolku Archa, datovaná 24.6.2021 je podvod uložený na MV SR. Takéto zasadnutie sa v uvedenom termíne nikdy nekonalo a čo je ešte zaujímavejšie, neboli na ňom prítomní niektorí ľudia, ktorí sú tam lživo uvedení. Stretnutie, kde sa volil predseda a výkonná rada sa konalo 4.mája 2021 a boli na ňom iní ľudia, akí sú na oficiálnom dokumente uvedení (viď priložené dokumenty). Podpísaný JUDr. Marián Preisinger, ktorý listinu vypracovanú Ing. Ivetou Michalíkovou podpísal a schválil sa zasadnutia ani 4.5. ani 24.6. dokázateľne nezúčastnil, ale bol tam účelovo dopísaný, tak, ako iní ľudia. Toto je ďalší z dôvodov, prečo nemôže žiadne spoločenstvo založené na lži a podvodoch už zo samotného princípu proti podvodom a lžiam bojovať. V týchto dňoch som po konzultáciách s právnikom povinný podať podnet na Všeobecnú vnútornú správu Ministerstva vnútra SR a príslušné orgány. Moje meno a mediálny priestor v Z&V boli zneužité k získaniu databázy a prostriedkov, ku ktorými som nikdy nemal a nemám prístup. Navrhol som tiež transparentný účet, aby boli dostupné všetky pohyby na účte tak, ako to robíme na účte Fond Sofian od roku 2016, no nebolo to akceptované. Je mi veľmi ľúto, že udalosti sa vyvíjajú smerom podobným skôr činnosti spravodajských služieb ako odhodlanému úsiliu aktivistov. Absolútne sa nebudem čudovať, ak sa spustí diskreditačná kampaň voči mojej osobe a súkromiu, je to bežný scenár spravodajcov a tieto náznaky sú už realitou. Napriek všetkému trvám na svojom vyhlásení: prišiel som s najlepším vedomím a svedomím s ideou kolektívneho záchranného systému ARCHA a trvám rovnako na tom, že listinné dokumenty o voľbe predsedu, Výkonnej rady a revíznej komisie vznikli na základe podvodného konania, na ktoré upozorňujem a od ktorého sa dištancujem. Z princípu nemôžem tolerovať nezákonnosť ani v pasívnej polohe, pretože ak nejaké spoločenstvo vznikne na základe podvodu, aká môže do budúcnosti existovať garancia, že sa takýmito postupmi nebude uberať aj ďalej? https://zemavek.sk/podvodna-listina-zo-zasadnutia-archa/

Pred mesiacom som poslal prihlášku doporučene na adresu OZ Spolok Archa, tú som si predtým overil v Registri mimovládnych neziskových organizácií Ministerstva vnútra, či sedí s tou na prihláške. Včera mi ju vrátila pošta späť ako nedoručiteľnú.


Pred mesiacom som poslal prihlášku doporučene na adresu OZ Spolok Archa, tú som si predtým overil v Registri mimovládnych neziskových organizácií Ministerstva vnútra, či sedí s tou na prihláške. Včera mi ju vrátila pošta späť ako nedoručiteľnú.
2.21k
18
7
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept