Mimo kategórií
Koniec BigTech na dohľad

bolo v nom naprogramovane 90% kodu OS UNIX

Nehádam sa, ale po pravde si to neviem moc dobre predstaviť. V minulosti som v C a C++ programoval, no šlo o klasické desktopové aplikácie, nič nízkoúrovňové. Celkom rád by som tie kódy videl, aj aký preprocesor a kompilátor na to používali.

[quote="pid:2543, uid:1"]bolo v nom naprogramovane 90% kodu OS UNIX[/quote] Nehádam sa, ale po pravde si to neviem moc dobre predstaviť. V minulosti som v C a C++ programoval, no šlo o klasické desktopové aplikácie, nič nízkoúrovňové. Celkom rád by som tie kódy videl, aj aký preprocesor a kompilátor na to používali.

V minulosti som v C a C++ programoval

Ano, mozem potvrdit, ze velka cast kernelu linuxu je napisana v C. Ide o to, ze C++ pouziva triedy a oop. Lenze pouzitie oop vedie k vytvaraniu obrovskych struktur, ktore sa vlacia kade tade po kode - pre CPU to znamena, ze spolu s tvojou premennou sa taha tona dat , ktore ty vlastne ani nepotrebujes. Tiez oop prinasa dost velky kontext so sebou - tjs ak mas v C++ metodku triedy, tak netusis co to robi, pretoze zalezi na aktualnom stave triedy. Kdezto v C ak mas metodku, tak jej vystup vzhladom na vstup je jednoznacne predikovatelny - moze byt zavisly maximlane tak na nejakych vonkajsich static veciach (ale ked static nepouzijes tak je kod ovela cistejsi). Z mojho pohladu preto pouzili C aby bol kernel ovela citatelnejsi, jednoduchsi a samozrejme "lahsi" pre CPU. Dneska sa uz aj C++ pouziva v kerneli, ale to len tak okrajovo. Pretoze v C++ mozes napisat neskutocne hrozny kod ked si umelec smile a autori kernelu neradi vidia take lajna v kodoch.

Ohladom gatesa a "vlastneho OS" - treba si uvedomit, ze napisat vlasny OS a este v C vyzaduje neuveritelnu znalost, tjs clovek musi ovladat ako SW a HW spolu komunikuju - jednoducho to musi byt borec v IT. Takeho cloveka bavi tvorit novy sw, vylepsovat jadro OS. Ten clovek sa ti bude sprtat v programoch cely zivot a skutocny uzivatelia ani nebudu vediet, ze on v skutocnsoti robi taketo veci. Vid Linus Torvalds alebo Dennis Ritchie - o ktorom nikto nevie.
Taky clovek nepotrebuje miliardy na svojom konte, nadacie pomahajuce ockovat deti v afrike, a neviem este ake bohatlicke prebytky. Ak by vtedy realne gates naprogramoval zaklady OS tak teraz by realne sedel niekde v MS a bol by tam tech leadom, tjs stale by mal tuzbu riadit vyvoj kernelu aby tam neprisel nejaky hovnic a nezhovnil to (ako to teraz indi robia). Ale co vidime u gatesa ... ved on uz je len vlastnik toho korporatu - nezastava ziadnu realnu funkciu.
U programatorov funguje jedno pravidlo - ak si na hovno programator tak bud sa stanes testerom alebo managerom smile U nas v korporate vsetci manageri su byvali programatori, ktori prisli na to, ze na realne programovanie nemaju dostatocne rozvinute myslenie (samy mi to povedali ked som bol v USA). To iste by som povedal o gatesovi. On ked programoval tak maximalne okopcil nejaky kod, dopisal tam jednu podmienku a tvaril sa ze to je jeho - ved viem z vysky ako to funguje na tych "vysokych skolach".

[quote="pid:2547, uid:6"]V minulosti som v C a C++ programoval[/quote] Ano, mozem potvrdit, ze velka cast kernelu linuxu je napisana v C. Ide o to, ze C++ pouziva triedy a oop. Lenze pouzitie oop vedie k vytvaraniu obrovskych struktur, ktore sa vlacia kade tade po kode - pre CPU to znamena, ze spolu s tvojou premennou sa taha tona dat , ktore ty vlastne ani nepotrebujes. Tiez oop prinasa dost velky kontext so sebou - tjs ak mas v C++ metodku triedy, tak netusis co to robi, pretoze zalezi na aktualnom stave triedy. Kdezto v C ak mas metodku, tak jej vystup vzhladom na vstup je jednoznacne predikovatelny - moze byt zavisly maximlane tak na nejakych vonkajsich static veciach (ale ked static nepouzijes tak je kod ovela cistejsi). Z mojho pohladu preto pouzili C aby bol kernel ovela citatelnejsi, jednoduchsi a samozrejme "lahsi" pre CPU. Dneska sa uz aj C++ pouziva v kerneli, ale to len tak okrajovo. Pretoze v C++ mozes napisat neskutocne hrozny kod ked si umelec :D a autori kernelu neradi vidia take lajna v kodoch. Ohladom gatesa a "vlastneho OS" - treba si uvedomit, ze napisat vlasny OS a este v C vyzaduje neuveritelnu znalost, tjs clovek musi ovladat ako SW a HW spolu komunikuju - jednoducho to musi byt borec v IT. Takeho cloveka bavi tvorit novy sw, vylepsovat jadro OS. Ten clovek sa ti bude sprtat v programoch cely zivot a skutocny uzivatelia ani nebudu vediet, ze on v skutocnsoti robi taketo veci. Vid Linus Torvalds alebo Dennis Ritchie - o ktorom nikto nevie. Taky clovek nepotrebuje miliardy na svojom konte, nadacie pomahajuce ockovat deti v afrike, a neviem este ake bohatlicke prebytky. Ak by vtedy realne gates naprogramoval zaklady OS tak teraz by realne sedel niekde v MS a bol by tam tech leadom, tjs stale by mal tuzbu riadit vyvoj kernelu aby tam neprisel nejaky hovnic a nezhovnil to (ako to teraz indi robia). Ale co vidime u gatesa ... ved on uz je len vlastnik toho korporatu - nezastava ziadnu realnu funkciu. U programatorov funguje jedno pravidlo - ak si na hovno programator tak bud sa stanes testerom alebo managerom :D U nas v korporate vsetci manageri su byvali programatori, ktori prisli na to, ze na realne programovanie nemaju dostatocne rozvinute myslenie (samy mi to povedali ked som bol v USA). To iste by som povedal o gatesovi. On ked programoval tak maximalne okopcil nejaky kod, dopisal tam jednu podmienku a tvaril sa ze to je jeho - ved viem z vysky ako to funguje na tych "vysokych skolach".

pre Ferry

To

Windows je nepodarena kopia linuxu
nemáš pravdu a už to bolo vysvetlené dub-om

Mňa skôr zaujalo to že pracuješ na programovaní CAD-u a ja používam výhradne linux..... Dalo by sa nejako skontaktovať?

pre Ferry To [quote="pid:2188, uid:106"]Windows je nepodarena kopia linuxu[/quote] nemáš pravdu a už to bolo vysvetlené dub-om Mňa skôr zaujalo to že pracuješ na programovaní CAD-u a ja používam výhradne linux..... Dalo by sa nejako skontaktovať?

Celkom rád by som tie kódy videl, aj aký preprocesor a kompilátor na to používali.

skus tu
https://archive.org/details/ATTUNIXSystemVRelease4Version2

[quote="pid:2547, uid:6"]Celkom rád by som tie kódy videl, aj aký preprocesor a kompilátor na to používali.[/quote] skus tu https://archive.org/details/ATTUNIXSystemVRelease4Version2

Mňa skôr zaujalo to že pracuješ na programovaní CAD-u a ja používam výhradne linux..... Dalo by s

Samozrejme mam taky mail co aj tu mozem dat marcelmacuf@gmail.com

[quote="pid:2601, uid:202"]Mňa skôr zaujalo to že pracuješ na programovaní CAD-u a ja používam výhradne linux..... Dalo by s[/quote] Samozrejme mam taky mail co aj tu mozem dat marcelmacuf@gmail.com

Ohladom gatesa a "vlastneho OS" - treba si uvedomit, ze napisat vlasny OS a este v C vyzaduje neuveritelnu znalost, tjs clovek musi ovladat ako SW a HW spolu komunikuju - jednoducho to musi byt borec v IT. Takeho cloveka bavi tvorit novy sw, vylepsovat jadro OS. Ten clovek sa ti bude sprtat v programoch cely zivot a skutocny uzivatelia ani nebudu vediet, ze on v skutocnsoti robi taketo veci. Vid Linus Torvalds alebo Dennis Ritchie - o ktorom nikto nevie.
Taky clovek nepotrebuje miliardy na svojom konte, nadacie pomahajuce ockovat deti v afrike, a neviem este ake bohatlicke prebytky. Ak by vtedy realne gates naprogramoval zaklady OS tak teraz by realne sedel niekde v MS a bol by tam tech leadom, tjs stale by mal tuzbu riadit vyvoj kernelu aby tam neprisel nejaky hovnic a nezhovnil to (ako to teraz indi robia). Ale co vidime u gatesa ... ved on uz je len vlastnik toho korporatu - nezastava ziadnu realnu funkciu.

Zlatá slova, tesám si do kamene.
Omlouvám se za tapetování, ale je to silnější než já...
https://otevrisvoumysl.cz/kdo-je-bill-gates-odhaleni-temne-agendy-a-ideologie-cast-4/
Bill Gates - video medailónek "geniálního programátora", "self-made-man" podnikatele a "nezištného" filantropa (38 minut)

[quote="pid:2563, uid:106"]Ohladom gatesa a "vlastneho OS" - treba si uvedomit, ze napisat vlasny OS a este v C vyzaduje neuveritelnu znalost, tjs clovek musi ovladat ako SW a HW spolu komunikuju - jednoducho to musi byt borec v IT. Takeho cloveka bavi tvorit novy sw, vylepsovat jadro OS. Ten clovek sa ti bude sprtat v programoch cely zivot a skutocny uzivatelia ani nebudu vediet, ze on v skutocnsoti robi taketo veci. Vid Linus Torvalds alebo Dennis Ritchie - o ktorom nikto nevie. Taky clovek nepotrebuje miliardy na svojom konte, nadacie pomahajuce ockovat deti v afrike, a neviem este ake bohatlicke prebytky. Ak by vtedy realne gates naprogramoval zaklady OS tak teraz by realne sedel niekde v MS a bol by tam tech leadom, tjs stale by mal tuzbu riadit vyvoj kernelu aby tam neprisel nejaky hovnic a nezhovnil to (ako to teraz indi robia). Ale co vidime u gatesa ... ved on uz je len vlastnik toho korporatu - nezastava ziadnu realnu funkciu.[/quote] Zlatá slova, tesám si do kamene. Omlouvám se za tapetování, ale je to silnější než já... https://otevrisvoumysl.cz/kdo-je-bill-gates-odhaleni-temne-agendy-a-ideologie-cast-4/ Bill Gates - video medailónek "geniálního programátora", "self-made-man" podnikatele a "nezištného" filantropa (38 minut)
Upravené 5. 2. 2021 o 13:33

Hostují u hostingové společnosti SkySilk.com, na kterou je registrován IP rozsah. Dříve použitý DDOS-Guard nyní nikde "nesvítí".

Hostují u hostingové společnosti SkySilk.com, na kterou je registrován IP rozsah. Dříve použitý DDOS-Guard nyní nikde "nesvítí".

uz fb pochopil ze panom sveta je niekto iny?

Neradujme se předčasně, citace z článku:
“Sociálna sieť najmä zmazala správy o mechanizmoch vakcíny a umiestnení očkovacích miest.
...
Spoločnosť Facebook problém uznala a uistila, že obsah obnoví.”

[quote="pid:4562, uid:106"]uz fb pochopil ze panom sveta je niekto iny?[/quote] Neradujme se předčasně, citace z článku: “Sociálna sieť najmä zmazala správy o mechanizmoch vakcíny a umiestnení očkovacích miest. ... Spoločnosť Facebook problém uznala a uistila, že obsah obnoví.”

Lidi, řekněte mi upřímně, k čemu ten fuckbook potřebujete??? Abyste ostatním dali na vědomí, že máte nové auto nebo novou přítelkyni? On vám na to někdo přispěl? Ať už finančně a nebo jinak? Ne! Tak snadno ztrácet a poskytovat své soukromí je kontraproduktivní! Kolik lidí z těch "přátel" skutečně osobně znáte? 10%? Nebo snad víc 15%? Osobní kontakt je osobní kontakt. Je to nástroj sebedestrukce! Mění řebříček hodnot, řekl bych až do krajní perverze.
Žiji v zemi, kde si lidé kupují Ferarri nebo Lamborghini proto, aby s ním jeli do kavárny, tam ho zaparkovali před vchodem a ukazovali, že na to mají. A pak zase rychle do garaže. Silniční daň je 3886 Euro za rok a pojistka začíná na 5 tisících. Takže ke kupní ceně okolo 70 tisíc (koupí to z druhé ruky z Anglie) jsou to fajn náklady. A na co? Aby se ukázal? Nebo si koupí jachtu, kapitánský zkoušky nemá a tak jachta kotví v Maríně deset let, za 800 Euro měsíčně. K čemu? Co je komu do toho, co máte a kolik to stálo? To je vaše soukromí!!!! A navíc, proč to má mít nějaká Cukrová Hora někde v Americe ve vaší složce? Důvod?

Lidi, řekněte mi upřímně, k čemu ten fuckbook potřebujete??? Abyste ostatním dali na vědomí, že máte nové auto nebo novou přítelkyni? On vám na to někdo přispěl? Ať už finančně a nebo jinak? Ne! Tak snadno ztrácet a poskytovat své soukromí je kontraproduktivní! Kolik lidí z těch "přátel" skutečně osobně znáte? 10%? Nebo snad víc 15%? Osobní kontakt je osobní kontakt. Je to nástroj sebedestrukce! Mění řebříček hodnot, řekl bych až do krajní perverze. Žiji v zemi, kde si lidé kupují Ferarri nebo Lamborghini proto, aby s ním jeli do kavárny, tam ho zaparkovali před vchodem a ukazovali, že na to mají. A pak zase rychle do garaže. Silniční daň je 3886 Euro za rok a pojistka začíná na 5 tisících. Takže ke kupní ceně okolo 70 tisíc (koupí to z druhé ruky z Anglie) jsou to fajn náklady. A na co? Aby se ukázal? Nebo si koupí jachtu, kapitánský zkoušky nemá a tak jachta kotví v Maríně deset let, za 800 Euro měsíčně. K čemu? Co je komu do toho, co máte a kolik to stálo? To je vaše soukromí!!!! A navíc, proč to má mít nějaká Cukrová Hora někde v Americe ve vaší složce? Důvod?
12
2.53k
30
16
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept