Mimo kategórií
"Druhý příchod” kristovského vědomí

Dovolil bych si zde publikovat dva zajímavé diskusní příspěvky z jiného diskusního fóra:


Prazíval
Naštěstí má tento národ obrovské poslání, opravdu silnou duchovní ochranu a vtělují se sem nejstarší a nejvyspělejší duše celé známé historie a to včetně učedníků Ježíše.. reinkarnačně.. Budeme křesťanská Teokracie s mystickým vládcem v čele v obnovené Velké Moravě= Rakousku-Uhersku= obnoveném, rozšířeném Československu=V4.. Korunovace bude za 11 let a právě pro tohoto Karel IV. až do své smrti neustále Svatováclavskou korunu zdokonaloval, kameny na ní předělával, aby sloužila coby anténa do prastvoření až ke dvěma archandělům, zatímco tento budoucí český král a později pravděpodobně Evropský císař je sám vtělením archanděla Michaela, čili převtěleným Janem Křtitelem či prorokem Eliášem, před tím mystickým faraonem Setim… Mimochodem dle mystických vhledů a vizí tu korunu neustále ochraňuje a je stále v její blízkosti netypický, 6 metrů vysoký duch samozřejmě také z mnohem vyšší dimenze…A tuto dnešní českou schizofrenní hymnu Kde domov můj…nahradí chorál Kdož sů boží bojovníci… /..islámci by nám totiž mohli jednoho dne říci: Kde domov můj? takovou vy máte hymnu? vy nevíte, kde je váš domov? tak táhněte…..už je náš……naopak Husitský bojovný křesťanský chorál je proti nim přímo ideální včetně zmínky o Kristu..!!!/


Miki
O tomto “Druhém příchodu” /kristovského vědomí/ s velkým posláním a se zázračnými schopnostmi a duchovní ochranou větší, že měl samotný Ježíš je mimochodem samostatná kapitola v knize Poselství Grálu ve světle Pravdy od Abd-ru-shina… Stojí tam, že čas jeho působení započne v období velkého hroucení této pidlivizace.. A co je tohle dnes jiného, než zásadní a historické hroucení starých a špatných “pořádků”, zatímco tito staří mocipáni se je pokoušejí obnovit ještě větší prohnilotinou, což jim nevyjde, protože naše sluneční soustava již vplula do pásma silného záření gigantické centrální hvězdy galaxie a vše zlé odtud musí pryč.. Nic starého a prohnilého tyto energie prostě nesnese… Stará a prohnilá budova starého lidstva postavená na písečných základech musí být zbourána celá, aby mohla být na skále postavena nová a mohlo být započato postupné budování ráje na Zemi..bude to dřina, ale bude stát za to….A ta nová civilizace, to nemá vůbec nic společného s dnešními pokusy starých světovládců ukovat lidstvu nové obruče…To to jsou poslední křeče starých satanášů a zároveň porodní bolesti nové Éry…. Jednoho dne, který je blízko bude celá planeta naráz produchovněna, čili těmito vyššími energiemi mikrokosmicky pozvednuta veškerá hmota do vyšších vibrací, rychlejších, světelnějších frekvencí, světelné jemné korpuskule prozáří dosud tupou hrubou atomární hmotu a bude tak produchovněno vše hmotné i duši mající… Toto všechno to zlo co se nyní děje, to jsou poslední záchvěvy staré železné, temné Káli-jůgy, temného věku, přichází poloduchovní bronzový věk Dvapára jůga… Co tyto vyšší frekvence neunese, nerezonuje s nimi, to musí pryč.. Ať už prostřednictvím injekcí, chorob, katastrof…


Toto jsou příspěvky, které se mnou dokonale rezonují. Já sám se toto tématikou zaobírám již několik desítek let. A různí léčitelé, vizionáři, astrologové, duchovní lidé jdou až tak daleko, že tvrdí, že tato osoba bude právě z české kotliny. (Nevím ale, jestli od sebe neopisovali.)
Takže souhlasím s tím, jak píše Miki (to nejsem já), že ta doba je velice blízko a vývoj tohoto světa nabere nějaký zcela nečekaný obrat. Výsledek by měl být konec konzumismu a začátek nové duchovní společnosti.


Dovolil bych si zde publikovat dva zajímavé diskusní příspěvky z jiného diskusního fóra: **Prazíval** Naštěstí má tento národ obrovské poslání, opravdu silnou duchovní ochranu a vtělují se sem nejstarší a nejvyspělejší duše celé známé historie a to včetně učedníků Ježíše.. reinkarnačně.. Budeme křesťanská Teokracie s mystickým vládcem v čele v obnovené Velké Moravě= Rakousku-Uhersku= obnoveném, rozšířeném Československu=V4.. Korunovace bude za 11 let a právě pro tohoto Karel IV. až do své smrti neustále Svatováclavskou korunu zdokonaloval, kameny na ní předělával, aby sloužila coby anténa do prastvoření až ke dvěma archandělům, zatímco tento budoucí český král a později pravděpodobně Evropský císař je sám vtělením archanděla Michaela, čili převtěleným Janem Křtitelem či prorokem Eliášem, před tím mystickým faraonem Setim… Mimochodem dle mystických vhledů a vizí tu korunu neustále ochraňuje a je stále v její blízkosti netypický, 6 metrů vysoký duch samozřejmě také z mnohem vyšší dimenze…A tuto dnešní českou schizofrenní hymnu Kde domov můj…nahradí chorál Kdož sů boží bojovníci… /..islámci by nám totiž mohli jednoho dne říci: Kde domov můj? takovou vy máte hymnu? vy nevíte, kde je váš domov? tak táhněte…..už je náš……naopak Husitský bojovný křesťanský chorál je proti nim přímo ideální včetně zmínky o Kristu..!!!/ **Miki** O tomto “Druhém příchodu” /kristovského vědomí/ s velkým posláním a se zázračnými schopnostmi a duchovní ochranou větší, že měl samotný Ježíš je mimochodem samostatná kapitola v knize Poselství Grálu ve světle Pravdy od Abd-ru-shina… Stojí tam, že čas jeho působení započne v období velkého hroucení této pidlivizace.. A co je tohle dnes jiného, než zásadní a historické hroucení starých a špatných “pořádků”, zatímco tito staří mocipáni se je pokoušejí obnovit ještě větší prohnilotinou, což jim nevyjde, protože naše sluneční soustava již vplula do pásma silného záření gigantické centrální hvězdy galaxie a vše zlé odtud musí pryč.. Nic starého a prohnilého tyto energie prostě nesnese… Stará a prohnilá budova starého lidstva postavená na písečných základech musí být zbourána celá, aby mohla být na skále postavena nová a mohlo být započato postupné budování ráje na Zemi..bude to dřina, ale bude stát za to….A ta nová civilizace, to nemá vůbec nic společného s dnešními pokusy starých světovládců ukovat lidstvu nové obruče…To to jsou poslední křeče starých satanášů a zároveň porodní bolesti nové Éry…. Jednoho dne, který je blízko bude celá planeta naráz produchovněna, čili těmito vyššími energiemi mikrokosmicky pozvednuta veškerá hmota do vyšších vibrací, rychlejších, světelnějších frekvencí, světelné jemné korpuskule prozáří dosud tupou hrubou atomární hmotu a bude tak produchovněno vše hmotné i duši mající… Toto všechno to zlo co se nyní děje, to jsou poslední záchvěvy staré železné, temné Káli-jůgy, temného věku, přichází poloduchovní bronzový věk Dvapára jůga… Co tyto vyšší frekvence neunese, nerezonuje s nimi, to musí pryč.. Ať už prostřednictvím injekcí, chorob, katastrof… Toto jsou příspěvky, které se mnou dokonale rezonují. Já sám se toto tématikou zaobírám již několik desítek let. A různí léčitelé, vizionáři, astrologové, duchovní lidé jdou až tak daleko, že tvrdí, že tato osoba bude právě z české kotliny. (Nevím ale, jestli od sebe neopisovali.) Takže souhlasím s tím, jak píše Miki (to nejsem já), že ta doba je velice blízko a vývoj tohoto světa nabere nějaký zcela nečekaný obrat. Výsledek by měl být konec konzumismu a začátek nové duchovní společnosti.

Něco se mnou rezonuje, ale mám tam rozpory, které heslovitě formuluji takto: "spása na dosah", chybí mi tam podmíněnost vlastním úsilím a ochotou spolupracovat na Božím záměru.


Můj současný pohled na život a vůbec je také o tom, že svobodná vůle sebou přináší problém správného zaměření a motivace:


"Když mohu vše (vybrat jakoukoli cestu), co mám tedy dělat ?"


Moje osobní odpověď mě samému je: "Spolupracovat na božím záměru!" (vybírám cestu, kde během cesty nezahynu)


Něco se mnou rezonuje, ale mám tam rozpory, které heslovitě formuluji takto: "spása na dosah", chybí mi tam podmíněnost vlastním úsilím a ochotou spolupracovat na Božím záměru. Můj současný pohled na život a vůbec je také o tom, že svobodná vůle sebou přináší problém správného zaměření a motivace: "Když mohu vše (vybrat jakoukoli cestu), co mám tedy dělat ?" Moje osobní odpověď mě samému je: "Spolupracovat na božím záměru!" (vybírám cestu, kde během cesty nezahynu)
Upravené 13. 8. 2021 o 23:19

Chtěl jsem příspěvku dát nadpis: "Příchod Syna člověka". Ale neudělal jsem to, protože to potřebuje bližší vysvětlení:
Tak, jak píše Abdrushin, Syn boží a Syn člověka jsou dvě různé osoby. Ježíš je jednorozený Syn boží a nikdy se na tuto Zemi nevrátí. A proč taky? Své už řekl, nikdo se tím stejně neřídí, tak proč se nechat znovu zabít (ukřižovat)? Proto Ježíš také o Synu člověka mluví ve třetí osobě: "Až přijde Syn člověka..., atd. Kdyby mluvil o sobě, tak řekne: "Až se vrátím."


Jestli někdo přijde, tak to bude právě Syn člověka.


"spása na dosah", chybí mi tam podmíněnost vlastním úsilím a ochotou spolupracovat na Božím záměru.


Ta "spása není na dosah" a ani zadarmo. Samozřejmě, že bude potřeba práce na sobě. Já si to představuji tak, že bude vystupovat v roli nějakého "učitele".
Taky se nikdy nedá poznat, nikdy nevyhlásí "Já jsem Syn člověka". Mohl by totiž na druhý den "uklouznout v koupelně". (Nebylo by potřeba ani kladivo ani hřebíky.) Poznají ho jen ti, kteří se vnitřně naladí na jeho vyzařování a přijmou jeho učení.


Chtěl jsem příspěvku dát nadpis: "Příchod Syna člověka". Ale neudělal jsem to, protože to potřebuje bližší vysvětlení: Tak, jak píše Abdrushin, Syn boží a Syn člověka jsou dvě různé osoby. Ježíš je jednorozený Syn boží a nikdy se na tuto Zemi nevrátí. A proč taky? Své už řekl, nikdo se tím stejně neřídí, tak proč se nechat znovu zabít (ukřižovat)? Proto Ježíš také o Synu člověka mluví ve třetí osobě: "Až přijde Syn člověka..., atd. Kdyby mluvil o sobě, tak řekne: "Až se vrátím." Jestli někdo přijde, tak to bude právě Syn člověka. [quote="pid:29449, uid:426"]"spása na dosah", chybí mi tam podmíněnost vlastním úsilím a ochotou spolupracovat na Božím záměru.[/quote] Ta "spása není na dosah" a ani zadarmo. Samozřejmě, že bude potřeba práce na sobě. Já si to představuji tak, že bude vystupovat v roli nějakého "učitele". Taky se nikdy nedá poznat, nikdy nevyhlásí "Já jsem Syn člověka". Mohl by totiž na druhý den "uklouznout v koupelně". (Nebylo by potřeba ani kladivo ani hřebíky.) Poznají ho jen ti, kteří se vnitřně naladí na jeho vyzařování a přijmou jeho učení.

práce na sobě


"Práce na sobě" to smrdí exoterikou a já-centrismem. Jediné známe kriterium boha-centrismu je schopnost spolupráce s ostatními. Né hned práce na sobě, ale práce pro společnost (začlenění se do celku), ta práce pak motivuje k rozvoji osobního potenciálu a nakonec přichází velká radost s uplatněním potenciálu pro celek, pro ostatní. Pracovat na sobě určitě je důležité, ale nejdříve je potřeba se dohodnout (s celkem, s Bohem) a zjistit co je potřeba udělat a tomu přizpůsobit rozvíjení svého potenciálu, který může být použit velmi pružně v mnoha směrech podle situace. Skutečný bolševik snažící se jednat v zájmu většiny je boha-centrista.


Náš potenciál je propojen se společností, kdy sociálně spravedlivá společnost podporuje rozvíjení potenciálu jednotlivců, kteří ho pak uplatňují ke zlepšování společnosti ke zlepšení kvality života a k dalšímu rozvíjení potenciálu všech.


Problém je v tom, že někteří svůj talent zneužijí na parazitický život a blokují rozvíjení potenciálu ostatních, aby ho neměli tak rozvinutý, aby se mohli vymanit z otroctví. Tito parazité jsou dar od Boha, protože nás motivují a nutí k růstu, máme úkol se s nimi vypořádat, kde podmínkou je rozvíjet se a dostat se na jejich úroveň a překonat ji (místo přihlouplých telenovel, přečíst si tlustou knihu - překonat parazita v nás), pak se vnější parazité stanou irelevantní.


Nečekejme tedy na spasitele, ale sami vytvářejme království Boží na zemi. Je k tomu příznivé období, jak nám ohlásil @Miky72.

[quote="pid:29476, uid:430"]práce na sobě[/quote] "Práce na sobě" to smrdí exoterikou a já-centrismem. Jediné známe kriterium boha-centrismu je schopnost spolupráce s ostatními. Né hned práce na sobě, ale práce pro společnost (začlenění se do celku), ta práce pak motivuje k rozvoji osobního potenciálu a nakonec přichází velká radost s uplatněním potenciálu pro celek, pro ostatní. Pracovat na sobě určitě je důležité, ale nejdříve je potřeba se dohodnout (s celkem, s Bohem) a zjistit co je potřeba udělat a tomu přizpůsobit rozvíjení svého potenciálu, který může být použit velmi pružně v mnoha směrech podle situace. Skutečný bolševik snažící se jednat v zájmu většiny je boha-centrista. Náš potenciál je propojen se společností, kdy sociálně spravedlivá společnost podporuje rozvíjení potenciálu jednotlivců, kteří ho pak uplatňují ke zlepšování společnosti ke zlepšení kvality života a k dalšímu rozvíjení potenciálu všech. Problém je v tom, že někteří svůj talent zneužijí na parazitický život a blokují rozvíjení potenciálu ostatních, aby ho neměli tak rozvinutý, aby se mohli vymanit z otroctví. Tito parazité jsou dar od Boha, protože nás motivují a nutí k růstu, máme úkol se s nimi vypořádat, kde podmínkou je rozvíjet se a dostat se na jejich úroveň a překonat ji (místo přihlouplých telenovel, přečíst si tlustou knihu - překonat parazita v nás), pak se vnější parazité stanou irelevantní. Nečekejme tedy na spasitele, ale sami vytvářejme království Boží na zemi. Je k tomu příznivé období, jak nám ohlásil @Miky72.
Upravené 14. 8. 2021 o 09:05

@Atom
Zdravia ti. Napísal si to v celku presne. No má to aj druhú stranu mince. Ak chceš zlepšiť kvalitu života v spoločnosti potrebuješ jednotlivcov ktorí zmenia myslenie kritického minima. Bez jednotlivcov ktorí ukážu cestu to nebude fungovať. Ja centruzmus má dve strany mince. Napríklad taký výraz jeden pre všetkých a jeho protipól všetci za jedného. Heslo troch mušketierov. Je ho možné využiť k dobru či k najstrašnejším skutkom. Vždy je to o moralnosti jednotlivcov ku ktorým sú pripútané skupiny. Pracovať na sebe je povinnosť každého z nás. Určite poznáš výrok pomôž si človeče a aj Boh ti pomôže. Tu máš jasné povedané ako treba konať. Je tu ďalší výrok : Bohovia nám neprispejú ničím čo pre seba môžeme urobiť sami, my potrebujeme Hrdinu. Viera je najdôležitejšia, potom Mágia, za nimi Ezoterika a až úplne posledne je náboženstvo. Je nevyhnutné rozdeliť Vieru a náboženstvo bez toho pokrok nebude.
S pozdravom Peter.

@Atom Zdravia ti. Napísal si to v celku presne. No má to aj druhú stranu mince. Ak chceš zlepšiť kvalitu života v spoločnosti potrebuješ jednotlivcov ktorí zmenia myslenie kritického minima. Bez jednotlivcov ktorí ukážu cestu to nebude fungovať. Ja centruzmus má dve strany mince. Napríklad taký výraz jeden pre všetkých a jeho protipól všetci za jedného. Heslo troch mušketierov. Je ho možné využiť k dobru či k najstrašnejším skutkom. Vždy je to o moralnosti jednotlivcov ku ktorým sú pripútané skupiny. Pracovať na sebe je povinnosť každého z nás. Určite poznáš výrok pomôž si človeče a aj Boh ti pomôže. Tu máš jasné povedané ako treba konať. Je tu ďalší výrok : Bohovia nám neprispejú ničím čo pre seba môžeme urobiť sami, my potrebujeme Hrdinu. Viera je najdôležitejšia, potom Mágia, za nimi Ezoterika a až úplne posledne je náboženstvo. Je nevyhnutné rozdeliť Vieru a náboženstvo bez toho pokrok nebude. S pozdravom Peter.

O tomto “Druhém příchodu” /kristovského vědomí/


No.... nevím, jestli tvorbu a život Abd-ru-shina znáš, ale jistotně ti uniklo, že právě on se vyhlásil za Syna člověka, svou ženu přejmenoval na něco jako "jitřní hvězda" a oba vyhlásil za "božský pár". Takže - za ten druhý "kristovský příchod" pokládal sám sebe a jeho přívrženci se mu i takto klaněli.


Toto ale není zas tak důležité. Důležité je, že se mnoho lidí - a možná i ty - spoléhá na nějaký "zásah zvenčí". Že jako přijde nějaký superhrdina a všechny bolesti světa vyřeší za nás.
Velký omyl. Tak to nikdy nebylo, není a taky nebude. Jak už tu psali jiní - je to jen a jen o lidské práci na sobě.


[quote="pid:29444, uid:430"]O tomto “Druhém příchodu” /kristovského vědomí/[/quote] No.... nevím, jestli tvorbu a život Abd-ru-shina znáš, ale jistotně ti uniklo, že právě on se vyhlásil za Syna člověka, svou ženu přejmenoval na něco jako "jitřní hvězda" a oba vyhlásil za "božský pár". Takže - za ten druhý "kristovský příchod" pokládal sám sebe a jeho přívrženci se mu i takto klaněli. Toto ale není zas tak důležité. Důležité je, že se mnoho lidí - a možná i ty - spoléhá na nějaký "zásah zvenčí". Že jako přijde nějaký superhrdina a všechny bolesti světa vyřeší za nás. Velký omyl. Tak to nikdy nebylo, není a taky nebude. Jak už tu psali jiní - je to jen a jen o lidské práci na sobě.

Karel IV. až do své smrti neustále Svatováclavskou korunu zdokonaloval


Karel IV. svěřil rekonstrukci Svatováclavské koruny italským mistrům-mágům,
kteří nejen vybrali kameny, ale rozmístili je podle prostorového kódu,
který jako tvarový zářič působí na vnímavého korunovaného tak,
aby mu usnadňoval vznik stavu rozšířeného vědomí.


Aby tento fenomén zesílil, nařídil Karel IV umístit korunovační korunu trvale
na pouzdro s lebkou svatého Václava. Z něho měla být snímána jen na jeden
den při korunovaci. Jen znalý magických praktik ví, že lebka je skrytým symbolem kontaktu se záhrobím, se skrytou polovinou existující skutečnosti.


Aby bylo zabráněno vlivům temným, byl do koruny umístěn trn z Ježíšovy trnové koruny.
Má zajistit, aby impulsy z "druhé strany" byly jen takové, které snesou Ježíšovu "vibraci".
Tento trn mají pouze tři koruny na světě (francouzská, maďarská-Svatoštěpánská a naše), avšak pouze Svatováclavská koruna je umístěna trvale na lebce svatého Václava, což zesiluje její moc.


Je tu pár otázek, spojených s magickým působením českých korunovačních klenotů:
Proč se cítil v Praze tak dobře poslední korunovaný český král Ferdinand V Dobrotivý?
Proč se naopak "necítil" v Praze dobře a byl Čechy neoblíben císař František Josef, přestože se jim za jeho vlády vedlo hospodářsky dobře? To křivopřísežnost vůči koruně zničila Rakousko-Uhersko? (císař sice slíbil, ale nenechal se korunovat českým králem!)


Magická síla Paladia chrání Česko, kdo na Česko šlápne, přestane se mu dařit.
Přestane se dařit i EU, jakmile začne šikanovat "poddané" svatováclavské koruny (což se děje), o islámských teroristech ani nemluvě. První teroristická akce v Česku nad ně zavěsí kletbu a přidá jim magický "pach".


Svatováclavská koruna není zlato a drahé kameny, ale magická síla,
neodvislá od toho, jestli na ní věří materialisté a "skeptici".


V českých zemích totiž působí 3 typy magického vyzařování, které chrání celou zemi. (Magií se rozumí ovládací systém, který využívá sil makrokosmu).
V České kotlině je i tzv. fraktální pole - to je prostor, kde lze dosáhnout stavu osvícení. Stálé magické vyzařování trvá dodnes!


[quote="pid:29444, uid:430"]Karel IV. až do své smrti neustále Svatováclavskou korunu zdokonaloval[/quote] Karel IV. svěřil rekonstrukci Svatováclavské koruny italským mistrům-mágům, kteří nejen vybrali kameny, ale rozmístili je podle prostorového kódu, který jako tvarový zářič působí na vnímavého korunovaného tak, aby mu usnadňoval vznik stavu rozšířeného vědomí. Aby tento fenomén zesílil, nařídil Karel IV umístit korunovační korunu trvale na pouzdro s lebkou svatého Václava. Z něho měla být snímána jen na jeden den při korunovaci. Jen znalý magických praktik ví, že lebka je skrytým symbolem kontaktu se záhrobím, se skrytou polovinou existující skutečnosti. Aby bylo zabráněno vlivům temným, byl do koruny umístěn trn z Ježíšovy trnové koruny. Má zajistit, aby impulsy z "druhé strany" byly jen takové, které snesou Ježíšovu "vibraci". Tento trn mají pouze tři koruny na světě (francouzská, maďarská-Svatoštěpánská a naše), avšak pouze Svatováclavská koruna je umístěna trvale na lebce svatého Václava, což zesiluje její moc. Je tu pár otázek, spojených s magickým působením českých korunovačních klenotů: Proč se cítil v Praze tak dobře poslední korunovaný český král Ferdinand V Dobrotivý? Proč se naopak "necítil" v Praze dobře a byl Čechy neoblíben císař František Josef, přestože se jim za jeho vlády vedlo hospodářsky dobře? To křivopřísežnost vůči koruně zničila Rakousko-Uhersko? (císař sice slíbil, ale nenechal se korunovat českým králem!) Magická síla Paladia chrání Česko, kdo na Česko šlápne, přestane se mu dařit. Přestane se dařit i EU, jakmile začne šikanovat "poddané" svatováclavské koruny (což se děje), o islámských teroristech ani nemluvě. První teroristická akce v Česku nad ně zavěsí kletbu a přidá jim magický "pach". Svatováclavská koruna není zlato a drahé kameny, ale magická síla, neodvislá od toho, jestli na ní věří materialisté a "skeptici". V českých zemích totiž působí 3 typy magického vyzařování, které chrání celou zemi. (Magií se rozumí ovládací systém, který využívá sil makrokosmu). V České kotlině je i tzv. fraktální pole - to je prostor, kde lze dosáhnout stavu osvícení. Stálé magické vyzařování trvá dodnes!

@Lin vidím to skoro stejně. Schema Spasitele dnes nebude fungovat. Ten stav společnosti, ke kterému v případě pozitivní změny směřujeme, je charakterizován harmoníí materiální a duchovní stránky Bytí. Ta byla systematicky rozbíjena,zcela úmyslně, aby člověk nesměřoval k Člověku, ale transhumánnímu biorobotu. Poslední fázi této slepé uličky právě prožíváme , ale na začátku toho byly nablýskané kočáry,potom automobily, televize a nyní IT-řízení u vlastní hlavy.Materializace musela nutně brát energii duchovnosti lidské společnosti, ten energfetický potenciál je totiž ne-nafukovací, a co jednomu přidám, to druhému uberu.
Chápu Atomův zdvižený prat ohledně formulace "práce na sobě", mnozí sklouznou k pěstování EGA a nikoliv předávání růstu osobní pozitivní energie svému okolí. Ti nemnozí naopak pochopí, že chci li zapalovat, musím sám uvnitř hořet.
Zatím se doba jeví jako "příležitost ke změně", ale neodvratně směřuje k "nutnosti změny" . Loudavé nechá být .

@Lin vidím to skoro stejně. Schema Spasitele dnes nebude fungovat. Ten stav společnosti, ke kterému v případě pozitivní změny směřujeme, je charakterizován harmoníí materiální a duchovní stránky Bytí. Ta byla systematicky rozbíjena,zcela úmyslně, aby člověk nesměřoval k Člověku, ale transhumánnímu biorobotu. Poslední fázi této slepé uličky právě prožíváme , ale na začátku toho byly nablýskané kočáry,potom automobily, televize a nyní IT-řízení u vlastní hlavy.Materializace musela nutně brát energii duchovnosti lidské společnosti, ten energfetický potenciál je totiž ne-nafukovací, a co jednomu přidám, to druhému uberu. Chápu Atomův zdvižený prat ohledně formulace "práce na sobě", mnozí sklouznou k pěstování EGA a nikoliv předávání růstu osobní pozitivní energie svému okolí. Ti nemnozí naopak pochopí, že chci li zapalovat, musím sám uvnitř hořet. Zatím se doba jeví jako "příležitost ke změně", ale neodvratně směřuje k "nutnosti změny" . Loudavé nechá být .

No.... nevím, jestli tvorbu a život Abd-ru-shina znáš, ale jistotně ti uniklo, že právě on se vyhlásil za Syna člověka, svou ženu přejmenoval na něco jako "jitřní hvězda" a oba vyhlásil za "božský pár". Takže - za ten druhý "kristovský příchod" pokládal sám sebe a jeho přívrženci se mu i takto klaněli.


Ano, Abdrushin se skutečně vyhlásil za Syna člověka. Někdy si říkal taky Parcifal. A tento Parcifal podle Legendy o Svatém Grálu měl na Zemi přijít dvakrát. Poprvé si zapomněl "meč, který ho ochraňuje" a byl zabit. Teprve podruhé přichází s tím "ochranným mečem" a vykoná své dílo.


Takže je klidně možné, že Abdrushin tím Parcifalem byl, ale byl umučen nacisty. (Neměl meč, který ho ochraňuje.) Takže je klidně možné, že už je tady podruhé.


[quote="pid:29486, uid:203"]No.... nevím, jestli tvorbu a život Abd-ru-shina znáš, ale jistotně ti uniklo, že právě on se vyhlásil za Syna člověka, svou ženu přejmenoval na něco jako "jitřní hvězda" a oba vyhlásil za "božský pár". Takže - za ten druhý "kristovský příchod" pokládal sám sebe a jeho přívrženci se mu i takto klaněli.[/quote] Ano, Abdrushin se skutečně vyhlásil za Syna člověka. Někdy si říkal taky Parcifal. A tento Parcifal podle Legendy o Svatém Grálu měl na Zemi přijít dvakrát. Poprvé si zapomněl "meč, který ho ochraňuje" a byl zabit. Teprve podruhé přichází s tím "ochranným mečem" a vykoná své dílo. Takže je klidně možné, že Abdrushin tím Parcifalem byl, ale byl umučen nacisty. (Neměl meč, který ho ochraňuje.) Takže je klidně možné, že už je tady podruhé.

no poviem pravdu, svojho casu (v obdobi ezoteriky v mojom zivote) som citala jeho Posolstvo gralu.....a uz davno som nebola tak vnutorne rozbita ako vtedy (nevylucujem ze som nebola v tom case dostatocne "svetla"smile....a celkovo, ak si niekto v podstate zaklada na tom, ze on je nositel kristovskeho vedomia a druhy Parcifal, tak mi to skor evokuje opatrnost. Ale ak mas s tym celym ty osobne nejaku dobru skusenost, podel sa o to, co ti to prinieslo....podla moznosti konkretne (teda nie len frazy)....pokial samozrejme nie si clenom tej skupiny, kde bol sefom kedysi Dvorsky (nechcem nikoho obvinovat ani nevylucujem dezinformaciu, len som opatrna)


no poviem pravdu, svojho casu (v obdobi ezoteriky v mojom zivote) som citala jeho Posolstvo gralu.....a uz davno som nebola tak vnutorne rozbita ako vtedy (nevylucujem ze som nebola v tom case dostatocne "svetla"))....a celkovo, ak si niekto v podstate zaklada na tom, ze on je nositel kristovskeho vedomia a druhy Parcifal, tak mi to skor evokuje opatrnost. Ale ak mas s tym celym ty osobne nejaku dobru skusenost, podel sa o to, co ti to prinieslo....podla moznosti konkretne (teda nie len frazy)....pokial samozrejme nie si clenom tej skupiny, kde bol sefom kedysi Dvorsky (nechcem nikoho obvinovat ani nevylucujem dezinformaciu, len som opatrna)
Upravené 16. 8. 2021 o 13:52

,

ak si niekto v podstate zaklada na tom, ze on je nositel kristovskeho vedomia a druhy Parcifal


Keď niekto o sebe tvrdí takého veci, je to na 99,99 % podvodník. Strom sa pozná po ovocí. Keby bol tým, kým tvrdí, nepotreboval by to o sebe rozhlasovať. Naopak, nerozhlasoval by to, ale zameral by sa na to, aby sa aj ostatní pozdvihli na jeho úroveň. Takto vytvára priepasť medzi sebou a ostatnými, takže je to falošný prorok. Skôr je to nejaký osvietený, ktorý ale kašle na ostatných, takže až taký osvietený nie je. Podobne ako hinduistickí mudrci, ktorí sa nechávajú živiť chudákmi, ktorí majú sami málo.


O tomto pánovi viem len to, čo sa napísalo v tejto diskusii, takže sa môžem mýliť a môžem mu krivdiť.


,[quote="pid:29647, uid:187"]ak si niekto v podstate zaklada na tom, ze on je nositel kristovskeho vedomia a druhy Parcifal[/quote] Keď niekto o sebe tvrdí takého veci, je to na 99,99 % podvodník. Strom sa pozná po ovocí. Keby bol tým, kým tvrdí, nepotreboval by to o sebe rozhlasovať. Naopak, nerozhlasoval by to, ale zameral by sa na to, aby sa aj ostatní pozdvihli na jeho úroveň. Takto vytvára priepasť medzi sebou a ostatnými, takže je to falošný prorok. Skôr je to nejaký osvietený, ktorý ale kašle na ostatných, takže až taký osvietený nie je. Podobne ako hinduistickí mudrci, ktorí sa nechávajú živiť chudákmi, ktorí majú sami málo. O tomto pánovi viem len to, čo sa napísalo v tejto diskusii, takže sa môžem mýliť a môžem mu krivdiť.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 16. 8. 2021 o 15:39

Ale ak mas s tym celym ty osobne nejaku dobru skusenost, podel sa o to, co ti to prinieslo....


Já bych jen napsal, jak jsem "rostl" já, tj., které knihy mě postupně oslovovali. Člověk při duchovním růstu když dospěje do nějakého stadia, pak mu přijde vždycky příslušná kniha do ruky, která ho posune dál.


  1. Za nejnižší stadium považuji veškerou esoterickou literaturu, např. o tom, jak lidé vidí do astrálu a popisují, co tam viděli. Dále traktáty všech jasnovidců, léčitelů, parapsychologů atd.... Jsou to autoři např. Břetislav Kafka, Josef Staněk, Marta Foučková aj.

  2. O něco výš je Bible. Nemyslím tím vraždy a války ve Starém zákoně, ale především Ježíšova slova napsaná v Novém zákoně. Je ovšem velmi smutné, že současní křesťané těm Ježíšovým slovům vůbec, ale vůbec nerozumí.

  3. O něco výš než Bible je podle mě ono Poselství grálu od Abdrushina. Kdo nečetl Bibli, tak Abdrushina nepochopí. Ovšem po letech jsem pochopil, že už v té knize má vlastně popsáno, že mu chybí ten Excalibur - ten meč, který ho měl ochraňovat. Svými chybnými názory to ukázal.

  4. Za nevětší duchovní dílo a knihu, která nejvíce ovlivnila můj život považuji knihu od Dethlefsena a Dahlkeho "Nemoc jako cesta". Pokud bych měl nějakou moc, nechal bych tuto knihu povinně vyučovat na všech typech škol. Tato kniha také ukazuje, kde ten Abdrushin udělal ve svých úvahách obrovskou chybu. Doporučuji všem k přečtení! Dá se to stáhnout třeba z uloz.to.

  5. A jako třešnička na dortu, takový "šém", který to všechno výše popsané oživuje a dává tomu smysl je Carl Gustav Jung a jeho dílo. Velmi hezky je jeho dílo popsané v knize od Jeana-Jacquese Antiera: Carl Gustav Jung aneb zkušenost s božstvím. (Tuto knihu ke čtení ale nedoporučuji, je velmi náročná a těžká.)


[quote="pid:29647, uid:187"]Ale ak mas s tym celym ty osobne nejaku dobru skusenost, podel sa o to, co ti to prinieslo....[/quote] Já bych jen napsal, jak jsem "rostl" já, tj., které knihy mě postupně oslovovali. Člověk při duchovním růstu když dospěje do nějakého stadia, pak mu přijde vždycky příslušná kniha do ruky, která ho posune dál. 1. Za nejnižší stadium považuji veškerou esoterickou literaturu, např. o tom, jak lidé vidí do astrálu a popisují, co tam viděli. Dále traktáty všech jasnovidců, léčitelů, parapsychologů atd.... Jsou to autoři např. Břetislav Kafka, Josef Staněk, Marta Foučková aj. 2. O něco výš je Bible. Nemyslím tím vraždy a války ve Starém zákoně, ale především Ježíšova slova napsaná v Novém zákoně. Je ovšem velmi smutné, že současní křesťané těm Ježíšovým slovům vůbec, ale vůbec nerozumí. 3. O něco výš než Bible je podle mě ono Poselství grálu od Abdrushina. Kdo nečetl Bibli, tak Abdrushina nepochopí. Ovšem po letech jsem pochopil, že už v té knize má vlastně popsáno, že mu chybí ten Excalibur - ten meč, který ho měl ochraňovat. Svými chybnými názory to ukázal. 4. Za nevětší duchovní dílo a knihu, která nejvíce ovlivnila můj život považuji knihu od Dethlefsena a Dahlkeho "Nemoc jako cesta". Pokud bych měl nějakou moc, nechal bych tuto knihu povinně vyučovat na všech typech škol. Tato kniha také ukazuje, kde ten Abdrushin udělal ve svých úvahách obrovskou chybu. Doporučuji všem k přečtení! Dá se to stáhnout třeba z uloz.to. 5. A jako třešnička na dortu, takový "šém", který to všechno výše popsané oživuje a dává tomu smysl je Carl Gustav Jung a jeho dílo. Velmi hezky je jeho dílo popsané v knize od Jeana-Jacquese Antiera: Carl Gustav Jung aneb zkušenost s božstvím. (Tuto knihu ke čtení ale nedoporučuji, je velmi náročná a těžká.)

@Miky72
Zdravia ti.
Excalibur zlomil kráľ Artuš. Keď využil jeho moc v zlom úmysle. Úlomky skončili v tečúcej vode. Po oľutovani svojich činov dostal zase nový meč. Lenže ten pôvodný už bol zlomený, legendy ďalej neupresnujú či šlo o obnovený Excalibur alebo iný meč. Vo filme do zlomenia meča ho často nazývajú menom. Je aj označený ako súčasť Draka. No po zlomení ak si dobre pamätám už jeho meno nezaznie. Keď kráľ posiela Parcifala vrátiť meč nazval ho meč Jazernej Pani. Grál nie je čaša, grál je duša naplnená Svedomím. Bez toho je prázdna a nemohúca. Legendy skrývajú zrnká pravdy len nie je jednoduché vidieť ich.
S pozdravom Peter.

@Miky72 Zdravia ti. Excalibur zlomil kráľ Artuš. Keď využil jeho moc v zlom úmysle. Úlomky skončili v tečúcej vode. Po oľutovani svojich činov dostal zase nový meč. Lenže ten pôvodný už bol zlomený, legendy ďalej neupresnujú či šlo o obnovený Excalibur alebo iný meč. Vo filme do zlomenia meča ho často nazývajú menom. Je aj označený ako súčasť Draka. No po zlomení ak si dobre pamätám už jeho meno nezaznie. Keď kráľ posiela Parcifala vrátiť meč nazval ho meč Jazernej Pani. Grál nie je čaša, grál je duša naplnená Svedomím. Bez toho je prázdna a nemohúca. Legendy skrývajú zrnká pravdy len nie je jednoduché vidieť ich. S pozdravom Peter.

ano, suhlasim.....ale potom prichadzaju dalsie etapy.....a mam pocit, ze Posolstvo gralu to skor uzatvara, nez otvara (teda teoreticky otvara, ale naozaj len teoreticky).....to uz dalej ide aj Steiner ci Pales.
Okrem toho ako pise Peter Peto, mec bol vrateny.....teraz sa nebude bojovat mecom zvonku ale mecom vo vnutri....schopnost preseknut klbko lzi a pravdy a rozlisit co je pravda a co nie....uz to nie je o Parcifalovi a najdeni gralu.....uz ten gral hladame sami v sebe a potrebujeme mat vybudovanu vnutornu silu o ktoru sa budeme vediet opriet, nie preto ze to niekto povedal (kazdy vyrok je len pomockou pre ineho, moznou nitkou, s ktorou si upradie cele vedomie, ale je to len jedina nitka vo velkom klbku) ale preto, ze my to vo vnutri mame tak. A ak to aj nemame silu uchopit,aj tak vidime a citime dosledky a vieme preco su. Ti, ktori to nemaju, len citia a nevidia ani nevedia.


ano, suhlasim.....ale potom prichadzaju dalsie etapy.....a mam pocit, ze Posolstvo gralu to skor uzatvara, nez otvara (teda teoreticky otvara, ale naozaj len teoreticky).....to uz dalej ide aj Steiner ci Pales. Okrem toho ako pise Peter Peto, mec bol vrateny.....teraz sa nebude bojovat mecom zvonku ale mecom vo vnutri....schopnost preseknut klbko lzi a pravdy a rozlisit co je pravda a co nie....uz to nie je o Parcifalovi a najdeni gralu.....uz ten gral hladame sami v sebe a potrebujeme mat vybudovanu vnutornu silu o ktoru sa budeme vediet opriet, nie preto ze to niekto povedal (kazdy vyrok je len pomockou pre ineho, moznou nitkou, s ktorou si upradie cele vedomie, ale je to len jedina nitka vo velkom klbku) ale preto, ze my to vo vnutri mame tak. A ak to aj nemame silu uchopit,aj tak vidime a citime dosledky a vieme preco su. Ti, ktori to nemaju, len citia a nevidia ani nevedia.

teraz sa nebude bojovat mecom zvonku ale mecom vo vnutri....schopnost preseknut klbko lzi a pravdy a rozlisit co je pravda a co nie....


Naprostý souhlas. Ono ta "ochrana mečem" je taková alegorie. A ty alegorie si pak každý vykládá po svém.


[quote="pid:29925, uid:187"]teraz sa nebude bojovat mecom zvonku ale mecom vo vnutri....schopnost preseknut klbko lzi a pravdy a rozlisit co je pravda a co nie....[/quote] Naprostý souhlas. Ono ta "ochrana mečem" je taková alegorie. A ty alegorie si pak každý vykládá po svém.
2.24k
14
8
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept